Resultat Täby Vårspel med mångkamp

Arrangör: Täby IS Friidrott
Datum: 10-11 maj 2014
Plats: Tibblevallen
Ort: Täby

Listan skapad: 2014-05-14 14:53:11


MS 100 m Final 
    Vind: +0,8  
1Petter Olson1991Hässelby SK11,29
2Michael Luxemburg1994Täby IS11,48
3Lasse Ohtamaa1980Väsby IK12,19

MS 400 m Final 
       
1Patrik Sjöö1992Hässelby SK51,11

MS 110 mh Final 
       
 Lasse Ohtamaa1980Väsby IKBröt

MS Längd Deltagare 
       
1Lasse Ohtamaa1980Väsby IK6,21+0,4

MS Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Lasse Ohtamaa 5,96 +0,3 6,13 +0,0 6,18 +0,5 6,21 +0,4 x x

MS Kula Final 
       
1Edwin Råsberg1994Hässelby SK12,87

MS Kula Final  1 2 3 4 5 6
Edwin Råsberg 11,43 12,87 12,76 12,55 12,37 12,82

MS Diskus Final 
       
1Lasse Ohtamaa1980Väsby IK41,78
2Hans Nordberg1965Huddinge AIS30,49

MS Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Lasse Ohtamaa 41,73 40,31 x x 41,78 x
Hans Nordberg x x 27,16 x 30,49 x

P 19 100 m Deltagare 
       
1Marcus Rostmark1996IFK Märsta11,99
2Isak Hampel Klang1996Hässelby SK12,21
3Axel Ohlson1996Hässelby SK12,38

P 19 110 mh Final 
    Vind: -0,3  
1Andreas Gustafsson1997Falu IK15,43
2Nicklas Karlsson1996Finspångs AIK Friidrottsklubb - Friidrott15,88
3Adam Nygårds Jacobson1996Falu IK16,07
 Jon Klasér1996Falu IKBröt

P 19 Höjd Deltagare 
       
1Fabian Delryd1996Täby IS2,04
2Gabriel Lundvall1998Täby IS1,77

P 19 Höjd Deltagare  1,71 1,74 1,77 1,80 1,83 1,86 1,89 1,92 1,95 1,98 2,01 2,04 2,07
Fabian Delryd - - - - o --- o --- xo --- xxo o xxx
Gabriel Lundvall o --- o xxx

P 19 Längd Deltagare 
       
1Marcus Rostmark1996IFK Märsta6,690,0
2Isak Hampel Klang1996Hässelby SK6,05+0,5
3Axel Ohlson1996Hässelby SK6,03+0,2

P 19 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Axel Ohlson 5,58 0,0 5,82 0,0 5,65 0,0 5,75 0,0 6,03 +0,2 5,69 +0,1
Isak Hampel Klang 5,77 0,0 5,87 0,0 x 0,0 5,70 +0,7 6,05 +0,5 x +0,3
Marcus Rostmark 6,62 +0,1 6,69 0,0 x 0,0 x 0,0 x 0,0 6,57 +0,2

P 19 Kula Deltagare10/5  13:50
       
1Axel Ohlson1996Hässelby SK15,23
2Fredrik Samuelsson1996Hässelby SK14,07

P 19 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Axel Ohlson 14,83 x x x 14,52 15,23
Fredrik Samuelsson 13,70 x 13,46 13,98 13,86 14,07

P 19 Diskus Final 
       
1Fredrik Samuelsson1996Hässelby SK41,75
2Nicklas Karlsson1996Finspångs AIK Friidrottsklubb - Friidrott33,45
3Jon Klasér1996Falu IK29,49

P 19 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Fredrik Samuelsson 38,01 41,73 x x x 41,75
Jon Klasér x x 25,86 x x 29,49
Nicklas Karlsson 33,45 x x x x x

P 17 100 m Deltagare 
    Vind: +0,5  
1Noa Jonsson1999Hässelby SK11,82
2David Svensson1998IFK Tumba11,94
3Carlos Jonsson1998Hässelby SK11,98
4Johan Sjölander1999Täby IS12,14
5William Frobe1998Täby IS12,35
6Marcus Jaurell1997Hässelby SK12,40
7Axel Erlandsson1998Hässelby SK13,10
8Andreas Bergsten1998Hässelby SK13,28

P 17 300 m Deltagare 
       
1William Frobe1998Täby IS37,95

P 17 Höjd Final 
       
1Andreas Gustafsson1997Falu IK1,93
2Gabriel Lundvall1998Täby IS1,84

P 17 Höjd Final  1,72 1,75 1,78 1,81 1,84 1,87 1,90 1,93 1,97
Andreas Gustafsson - - - - xxo --- xxo xxo x
Gabriel Lundvall o o o o o xxx

P 17 Längd Deltagare 
       
1David Svensson1998IFK Tumba6,160,0
2Anton Cigéhn1998Täby IS6,030,0
 Gabriel Lundvall1998Täby IS 

P 17 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Anton Cigéhn x 5,68 -0,4 x 5,77 +0,3 x 6,03 0,0
David Svensson x 6,16 0,0 x 4,67 0,0 4,42 0,0 x

P 17 Kula Deltagare11/5  11:50
       
1Jakob Samuelsson1998Hässelby SK13,42

P 17 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Jakob Samuelsson 12,88 x 13,06 13,42 x x

P 17 Diskus Deltagare10/5  10:50
       
1Jakob Samuelsson1998Hässelby SK38,82

P 17 Diskus Deltagare  1 2 3 4 5 6
Jakob Samuelsson 38,82 x x 38,70 x x

P 17 Spjut Deltagare10/5  15:20
       
1Anton Cigéhn1998Täby IS43,37
2Jacob Åkersten1998Täby IS33,85

P 17 Spjut Deltagare  1 2 3 4 5 6
Anton Cigéhn 40,25 43,37 42,17 40,77 43,00 x
Jacob Åkersten 33,84 33,67 x 33,85 x x

P 15 80 m Final 
    Vind: +0,3  
1Axel Kullin1999Täby IS10,42
2Andreas Cigéhn2000Täby IS10,84

P 15 800 m Final 
       
 Max Billgert2000Täby IS2,30,68
 Hannes Alm1999Tyresö Fk2,30,24
 Elis Sandberg1999Tyresö Fk2,20,77
 Edvin Hagberg1999Turebergs FK2,18,61

P 15 80 mh Deltagare 
    Vind: +0,5  
1Axel Kullin1999Täby IS12,89
2Albin Andersson2000IFK Lidingö14,15

P 15 Höjd Final 
       
1Oskar Helling1999Täby IS1,63

P 15 Höjd Final  1,51 1,54 1,57 1,60 1,63 1,66
Oskar Helling o o xxo o o xxx

P 15 Stav Deltagare 
       
1Albin Andersson2000IFK Lidingö2,90

P 15 Stav Deltagare  2,50 2,70 2,80 2,90 3,00
Albin Andersson o o o xo xxx

P 15 Längd Deltagare 
       
1Elliot Cigéhn2000Täby IS4,50+1,1
2Andreas Cigéhn2000Täby IS4,260,0
3Max Billgert2000Täby IS4,09-0,4

P 15 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Andreas Cigéhn 3,98 +0,9 4,23 0,0 4,17 0,0 3,76 0,0 4,25 +0,4 4,26 0,0
Elliot Cigéhn 4,20 -0,5 x 4,12 +0,2 4,33 0,0 4,03 +0,3 4,50 +1,1
Max Billgert 3,70 -0,7 3,90 +0,8 4,09 -0,4 3,94 +0,2 3,82 +0,2 x

P 15 Kula Deltagare11/5  11:50
       
1Axel Kullin1999Täby IS11,47
2Andreas Cigéhn2000Täby IS9,04
3Elliot Cigéhn2000Täby IS8,97
4Max Billgert2000Täby IS7,75

P 15 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Andreas Cigéhn 8,59 9,04 7,95 8,63 7,39 8,56
Axel Kullin 11,47 11,17 11,40 11,00 11,18 10,38
Elliot Cigéhn 8,74 8,70 8,82 8,83 8,78 8,97
Max Billgert 7,08 7,16 x 7,75 7,29 7,59

P 15 Diskus Deltagare10/5  10:50
       
1Andreas Cigéhn2000Täby IS18,53
2Malex Åkerblom2000IFK Lidingö17,95
3Axel Cederlund2000Täby IS10,00

P 15 Diskus Deltagare  1 2 3 4 5 6
Andreas Cigéhn x x 16,32 16,90 x 18,53
Malex Åkerblom 12,87 16,66 17,26 16,80 17,95 x
Axel Cederlund x 8,93 9,74 10,00 9,12 9,95

P 13 60 m Deltagare 

Heat 1
    Vind: +0,1  
1Calle Af Forselles2001Hellas FK8,70
2Axel Glavare Karlsson2001Täby IS9,33
3Carl Mejerland2002Täby IS9,43
4Emil Vide2002Täby IS9,64
5Isak Tannlund2002Täby IS11,15
 Edvin Jernhall2002Täby IS-

Heat 2
    Vind: +0,6  
1Oskar Edlund2002Täby IS8,48
2Ludvig All2002Täby IS8,90
3Oliver Papinski2002Täby IS9,04
4Theo Netinder2001Täby IS9,20
5Simon Ritzen2002Täby IS9,55
6Linus Andrell2002Täby IS10,04
7Jakob Bengtsson2001Täby IS10,29

P 13 60 m Final 
    Vind: +1,7  
1Oskar Edlund2002Täby IS8,43
2Calle Af Forselles2001Hellas FK8,57
3Ludvig All2002Täby IS8,92
4Theo Netinder2001Täby IS9,08
5Oliver Papinski2002Täby IS9,12
6Axel Glavare Karlsson2001Täby IS9,21
7Carl Mejerland2002Täby IS9,46
8Simon Ritzen2002Täby IS9,59

P 13 200 m Deltagare 

Heat 1
       
5Oliver Papinski2002Täby IS29,79
7Simon Ritzen2002Täby IS32,10
8Edvin Jernhall2002Täby IS32,33
9Isak Tannlund2002Täby IS37,33

Heat 2
       
1Imran Lernebo2001Mälarhöjdens IK25,38
2Oskar Edlund2002Täby IS27,81
3Calle Af Forselles2001Hellas FK28,26
4Ludvig All2002Täby IS29,05
6Karl Ludvik2002Turebergs FK30,88

P 13 800 m Final 
       
1Oskar Edlund2002Täby IS2,27,94
2Calle Af Forselles2001Hellas FK2,31,14
3Axel Glavare Karlsson2001Täby IS2,38,66
4Isak Tannlund2002Täby IS2,51,75

P 13 60 mh Deltagare 
    Vind: +0,8  
1Calle Af Forselles2001Hellas FK9,92
2Ludvig All2002Täby IS12,32
3Simon Ritzen2002Täby IS13,32

P 13 Stav Deltagare 
       
1Calle Af Forselles2001Hellas FK1,90
 Arvid Askensjö2001IFK Lidingöx
 Ludvig All2002Täby ISx
 Oliver Papinski2002Täby ISx

P 13 Stav Deltagare  1,50 1,90 2,20
Arvid Askensjö x
Calle Af Forselles - o xxx
Ludvig All xxx
Oliver Papinski xx

P 13 Tresteg Deltagare 
       
1Calle Af Forselles2001Hellas FK11,04
2Oskar Edlund2002Täby IS10,36
3Oliver Papinski2002Täby IS9,24
4Jakob Bengtsson2001Täby IS7,49

P 13 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Calle Af Forselles 10,46 10,77 10,15 - 10,87 11,04
Jakob Bengtsson 7,49 x x - - -
Oliver Papinski 8,21 8,12 8,05 8,50 8,98 9,24
Oskar Edlund 9,72 9,67 10,14 10,04 9,91 10,36

P 13 Diskus Deltagare11/5  12:50
       
1Calle Af Forselles2001Hellas FK31,36
2Oskar Edlund2002Täby IS25,46
3Ludvig All2002Täby IS25,20
4Emil Vide2002Täby IS21,75
5Oliver Papinski2002Täby IS19,44
6Linus Andrell2002Täby IS17,40
 Carl Mejerland2002Täby IS

P 13 Diskus Deltagare  1 2 3 4 5 6
Calle Af Forselles 24,98 x 31,36 28,16 27,80 x
Carl Mejerland
Emil Vide x 16,44 12,83 21,75 16,34 x
Linus Andrell 14,28 15,30 13,71 15,22 17,40 x
Ludvig All 25,15 x x x x 25,20
Oliver Papinski 19,44 x x 17,56 16,33 x
Oskar Edlund x 20,05 22,78 x 22,80 25,46

P 13 Spjut Deltagare 
       
1Karl Ludvik2002Turebergs FK32,32
2Calle Af Forselles2001Hellas FK29,19
3Frej Biverstrand2004Turebergs FK25,26
4Ludvig All2002Täby IS23,40
5Oliver Papinski2002Täby IS21,10
6Simon Ritzen2002Täby IS16,89

P 13 Spjut Deltagare  1 2 3 4 5 6
Calle Af Forselles x 28,39 x 27,38 29,19 x
Frej Biverstrand 24,59 23,96 25,26 18,52 24,13 24,24
Karl Ludvik 29,53 24,44 27,57 28,84 32,32 25,72
Ludvig All 23,40 16,94 16,16 15,59 18,33 21,29
Oliver Papinski 20,32 17,83 16,78 20,20 20,16 21,10
Simon Ritzen 15,50 x 15,20 16,35 16,89 14,70

P 11 60 m Final 
    Vind: +1,4  
1David Thid2003Huddinge AIS8,53
2David Blomberg2003Täby IS9,17
3Erik Palmaer2003Turebergs FK9,75
4Adam Eckerberg2003Täby IS9,76
5Christoffer Tarmet2003Täby IS10,20

P 11 600 m Final 
       
1David Thid2003Huddinge AIS1,54,47
2David Blomberg2003Täby IS2,13,39
3Christoffer Tarmet2003Täby IS2,21,72

P 11 60 mh Final 
    Vind: +0,5  
1David Thid2003Huddinge AIS10,84
2Elliot Duvert2003IFK Märsta11,72
3David Blomberg2003Täby IS11,77
4Erik Palmaer2003Turebergs FK12,19
5Johan Åkersten2003Täby IS13,34
6Adam Eckerberg2003Täby IS13,35
7Christoffer Tarmet2003Täby IS13,39

P 11 Tresteg Deltagare 
       
1David Thid2003Huddinge AIS10,14
2Elliot Duvert2003IFK Märsta9,13
3David Blomberg2003Täby IS8,72
4Erik Palmaer2003Turebergs FK8,31
5Johan Åkersten2003Täby IS7,71
6Christoffer Tarmet2003Täby IS7,25

P 11 Tresteg Deltagare  1 2 3 4 5 6
Christoffer Tarmet 7,12 7,03 6,87 7,25 6,91 7,08
David Thid 9,96 9,84 9,95 9,83 x 10,14
David Blomberg 8,72 8,65 8,24 8,15 8,50 8,62
Elliot Duvert 8,75 9,02 9,13 8,75 8,65 8,57
Erik Palmaer 8,08 x 8,31 8,11 8,05 x
Johan Åkersten 7,71 x 6,82 6,67 x 7,51

P 11 Kula Deltagare11/5  09:20
       
1Johan Åkersten2003Täby IS8,25
2David Blomberg2003Täby IS8,12
3Erik Palmaer2003Turebergs FK7,99
4Christoffer Tarmet2003Täby IS6,98

P 11 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Christoffer Tarmet 6,64 6,90 6,98 5,55 5,95 6,67
David Blomberg 8,12 7,96 7,54 7,20 6,99 7,66
Erik Palmaer 7,99 x 7,60 7,73 6,97 7,84
Johan Åkersten 8,25 8,02 x 7,33 x 6,93

P 10 60 m Deltagare 
       
1Isak Sterner2004Täby IS9,22
2Jacob Wieslander Örnfeldt2005Danderyds SK9,45
2Max Sundgren2004Täby IS9,45
4Frej Biverstrand2004Turebergs FK9,85
5Winston Marklund2004Hammarby IF10,02
6Erik Gahne2004Täby IS10,11
7Gustaf Hallert2004Täby IS10,31
8Victor Lindstrand2004Turebergs FK10,32
9Markus Svedenheim2004Turebergs FK10,34
10Wilhelm Sterner2004Täby IS10,70

P 10 60 m Final 

Heat 1
       
1Isak Sterner2004Täby IS9,28
2Jacob Wieslander Örnfeldt2005Danderyds SK9,45
3Max Sundgren2004Täby IS9,58
4Frej Biverstrand2004Turebergs FK9,85
5Winston Marklund2004Hammarby IF10,02
6Erik Gahne2004Täby IS10,25
7Gustaf Hallert2004Täby IS10,33
8Markus Svedenheim2004Turebergs FK10,34

P 10 600 m Deltagare 
       
1Isak Sterner2004Täby IS2,08,21
2Max Sundgren2004Täby IS2,08,56
3Gustaf Hallert2004Täby IS2,11,44
4Wilhelm Sterner2004Täby IS2,13,87
5Victor Lindstrand2004Turebergs FK2,16,69
6Winston Marklund2004Hammarby IF2,18,67

P 10 Längd Deltagare 
       
1Isak Sterner2004Täby IS4,08
2Jacob Wieslander Örnfeldt2005Danderyds SK3,78
3Victor Lindstrand2004Turebergs FK3,49
4Gustaf Hallert2004Täby IS3,46
5Winston Marklund2004Hammarby IF3,43
6Wilhelm Sterner2004Täby IS3,41
7Markus Svedenheim2004Turebergs FK3,35
8Max Sundgren2004Täby IS3,28

P 10 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Gustaf Hallert 3,25 2,97 2,88 2,37 3,27 3,46
Isak Sterner 4,08 3,89 3,77 3,84 x 3,82
Jacob Wieslander Örnfeldt 3,58 3,48 3,48 3,47 3,78 3,35
Markus Svedenheim 3,22 3,25 3,03 3,20 3,35 x
Max Sundgren 3,18 3,28 3,28 3,23 3,20 x
Victor Lindstrand 3,30 3,37 3,28 3,41 3,47 3,49
Wilhelm Sterner 3,32 3,41 3,11 3,28 3,07 3,05
Winston Marklund 3,12 3,43 3,30 3,15 3,24 3,25

P 10 Boll Deltagare 
       
1Frej Biverstrand2004Turebergs FK32,72
2Philip Norrthon2004Täby IS28,64
3Isak Sterner2004Täby IS28,44
4Victor Lindstrand2004Turebergs FK22,97
5Wilhelm Sterner2004Täby IS21,82
6Markus Svedenheim2004Turebergs FK21,20
7Gustaf Hallert2004Täby IS19,51
8Erik Gahne2004Täby IS17,53
9Winston Marklund2004Hammarby IF12,69

P 10 Boll Deltagare  1 2 3 4 5 6
Erik Gahne 15,76 17,53 15,69 14,88 11,74 13,61
Frej Biverstrand 29,06 28,08 30,53 28,98 32,72 28,64
Gustaf Hallert 18,15 16,62 19,51 15,60 16,29 17,00
Isak Sterner 28,44 26,85 26,59 24,19 28,11 28,29
Markus Svedenheim 19,96 14,73 x 17,74 21,20 18,52
Philip Norrthon 27,68 27,35 25,21 26,29 28,64 27,89
Victor Lindstrand 16,31 21,82 21,50 x 22,97 22,51
Wilhelm Sterner 19,76 15,30 19,55 18,21 20,29 21,82
Winston Marklund 10,15 12,69 11,30

KS 100 m Deltagare 

Heat 1
    Vind: +0,3  
1Jessica Östlund1993Hässelby SK12,46
2Rebecca Larsson1994Hässelby SK12,71
3Frida Hogstrand1993Täby IS12,80
4Erica Graveley1992Hässelby SK12,89
5Sofia Lund1986Hässelby SK12,96
6Rakel Rosshagen1995Hässelby SK13,26

Heat 2
    Vind: +0,8  
1Amanda Hansson1999Hässelby SK13,19
2Jenny Wingqvist1997Hässelby SK13,35
3Soie Persson1998Hässelby SK13,73
4Maya Aboreslan1998Hässelby SK13,87
5Mea Fritz1999Hässelby SK13,96
6Nora Karlsson Kazeem1998Hässelby SK14,41
 Maja Almgren1998FGF Gotland-

KS 100 mh Deltagare 
       
1Sofia Mossberg1995Falu IK13,86
2Sofia Linde1995Täby IS14,80
3Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK16,01

KS Längd Deltagare 
       
1Sofia Linde1995Täby IS5,35-0,1
2Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK5,04+0,2

KS Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Sofia Jäger Stenberg x +1,3 5,04 +0,2 4,69 +0,5 2,00 +0,7 x +0,0 x -1,0
Sofia Linde 4,73 +0,7 x +0,1 5,02 +1,1 5,08 +0,0 5,35 -0,1 5,30 -0,5

KS Kula Deltagare 
       
1Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK10,01

KS Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Sofia Jäger Stenberg 9,44 9,46 9,68 9,56 9,47 10,01

KS Spjut Deltagare11/5  11:50
       
1Sofia Linde1995Täby IS34,10
2Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK25,54

KS Spjut Deltagare  1 2 3 4 5 6
Sofia Jäger Stenberg 23,36 23,97 24,16 x 25,36 25,54
Sofia Linde 30,75 31,70 34,10 33,42 31,60 x

F 19 100 mh Deltagare 
    Vind: +1,3  
1Ellinor Persson1996Täby IS14,96
2Rakel Rosshagen1995Hässelby SK15,47

F 19 Höjd Deltagare 
       
1Sofia Linde1995Täby IS1,69
2Rakel Rosshagen1995Hässelby SK1,51

F 19 Höjd Deltagare  1,48 1,51 1,54 1,60 1,63 1,66 1,69 1,72
Rakel Rosshagen o o xxx
Sofia Linde - - - o o o xxo xxx

F 19 Längd Deltagare 
       
1Ellinor Persson1996Täby IS5,29+1,2

F 19 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Ellinor Persson 5,04 +1,3 5,13 0,0 5,29 +1,2 x 0,0 4,96 +0,1 4,92 -0,3

F 19 Spjut Deltagare11/5  11:40
       
1Karolina Ander1996Hässelby SK39,87
2Rakel Rosshagen1995Hässelby SK33,49
3Ronja Eriksson1995Hässelby SK30,60

F 19 Spjut Deltagare  1 2 3 4 5 6
Karolina Ander 36,88 38,32 39,87 36,72 37,36 38,74
Rakel Rosshagen x 33,49 30,70 29,82 32,18 29,10
Ronja Eriksson 30,47 29,77 30,28 30,32 30,60 29,49

F 17 200 m Deltagare 
    Vind: +0,0  
1Linnea Frobe1998Täby IS26,05
2Maja Almgren1998FGF Gotland27,35
3Johanna Norberg1998Täby IS28,46
4Johanna Sundström1998Täby IS30,45

F 17 100 mh Deltagare 
       
1Johanna Dyremark1997IFK Tumba14,49
2Lovisa Östervall1997IFK Tumba14,78
3Mathlda Eriksson1998IFK Tumba15,00
4Jenny Wingqvist1997Hässelby SK16,02

F 17 Höjd Deltagare 
       
1Johanna Dyremark1997IFK Tumba1,66
2Mathlda Eriksson1998IFK Tumba1,54
3Jenny Wingqvist1997Hässelby SK1,48

F 17 Höjd Deltagare  1,42 1,45 1,48 1,51 1,54 1,57 1,60 1,63 1,66 1,69
Jenny Wingqvist - xo o xxx
Johanna Dyremark - - - - o o o o o xxx
Mathlda Eriksson o o o o o xxx

F 17 Längd Deltagare 
       
1Lovisa Östervall1997IFK Tumba5,68-0,9
2Johanna Dyremark1997IFK Tumba5,68+0,7
3Maja Almgren1998FGF Gotland5,05+1,1
4Lovisa Linde1998Täby IS4,860,0

F 17 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Johanna Dyremark x 0,0 5,52 -0,7 5,62 0,0 5,68 +0,7 5,64 +0,7 5,56 0,0
Lovisa Östervall x +0,3 5,51 +0,3 5,65 +1,6 x 0,0 5,48 0,0 5,68 -0,9
Maja Almgren x +1,5 x 0,0 x +0,7 x +0,7 5,05 +1,1 x -1,2
Lovisa Linde 4,58 -0,7 4,86 0,0 4,72 0,0 3,47 +0,3 3,25 0,0 x -0,8

F 17 Spjut Deltagare11/5  11:40
       
1Lovisa Linde1998Täby IS36,57
2Johanna Dyremark1997IFK Tumba31,92

F 17 Spjut Deltagare  1 2 3 4 5 6
Johanna Dyremark x x 31,92 x 27,94 x
Lovisa Linde x 36,54 36,57 x 34,88 x

F 15 80 m Deltagare 
    Vind: +1,3  
1Ida Thunberg1999IK Stål10,56
2Lea Andersen2000Täby IS10,65
3Anna Ardbo2000Täby IS10,87
3Josefine Lundvall1999Täby IS10,87

F 15 200 m Deltagare 
    Vind: +0,1  
1Lea Andersen2000Täby IS28,25

F 15 600 m Deltagare 
       
1Agnes Wijk1999Täby IS1,49,62
2Lovisa Glavare Karlsson1999Täby IS1,51,77

F 15 Höjd Deltagare 
       
1Julia Mikalsen1999Täby IS1,42
2Hejla Rilegård2000Hammarby IF1,42

F 15 Höjd Deltagare  1,27 1,30 1,33 1,36 1,39 1,42 1,45
Hejla Rilegård o o o xxo o xxo xxx
Julia Mikalsen - xo xxo xo xo xo xxx

F 15 Längd Deltagare 
       
1Josefine Lundvall1999Täby IS4,66+1,5
2Lovisa Glavare Karlsson1999Täby IS4,60+0,1
3Anna Ardbo2000Täby IS4,45-2,0
4Lea Andersen2000Täby IS4,24-0,3

F 15 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Anna Ardbo x 4,30 +1,5 4,21 0,0 4,11 -0,7 4,45 -2,0 3,48 0,0
Josefine Lundvall 4,66 +1,5 4,65 +0,7 4,57 +0,7 4,54 +1,2 1,80 +1,5 3,19 0,0
Lea Andersen x x x x x 4,24 -0,3
Lovisa Glavare Karlsson 4,41 +0,3 4,52 +0,8 4,57 0,0 x x 4,60 +0,1

F 15 Kula Deltagare10/5  14:30
       
1Hejla Rilegård2000Hammarby IF9,42
2Emma Hultén2000Täby IS9,27
3Lea Andersen2000Täby IS7,73

F 15 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Emma Hultén 8,16 9,27 8,52 8,96 8,39 8,27
Hejla Rilegård 9,15 x 7,62 x 8,36 9,42
Lea Andersen 7,71 7,73 7,39 6,57 7,62 7,19

F 15 Spjut Deltagare 
       
1Ida Thunberg1999IK Stål40,46
2Paulina Lennartson1999Hässelby SK28,90
3Lovisa Glavare Karlsson1999Täby IS20,81
 Wilma Schening1999Täby ISx

F 15 Spjut Deltagare  1 2 3 4 5 6
Ida Thunberg 38,72 x 40,46 x 36,15 -
Lovisa Glavare Karlsson x 20,81 x x x x
Paulina Lennartson 28,90 x x 26,40 25,36 25,60
Wilma Schening x x x x x x

F 13 60 m Deltagare 

Heat 1
    Vind: +0,9  
1Olivia Jernhall2001Täby IS8,77
2My Lindberg2001Hanvikens SK8,80
3Emma Olsson2001Hanvikens SK8,83
4Mikaela Ekman2001Täby IS9,16
5Emilia Larson2001Danderyds SK9,32
6My Rönnerblad2002Täby IS9,85
 Nova Santunione2001IF LinnéaDNS

Heat 2
    Vind: +0,6  
1Junianna Larsen Brolin2002Täby IS8,73
2Agnes Ekman2001Mälarhöjdens IK8,81
3Alva Sundin2001Täby IS9,02
4Amanda Finney Nilsson2001Täby IS9,06
5Amanda Göth2001Täby IS9,37
6Lisa Nystedt2002Täby IS9,73
7Maja Pettersson2002Täby IS9,97

Heat 3
    Vind: +0,7  
1Ella Enander2002Täby IS8,84
2Evelina Ottosson2002Täby IS9,26
3Felicia Öster2002Täby IS9,70
4Filippa Granåsen2002Täby IS9,83
5Hannah Luxemburg2002Täby IS9,88
6Astrid Öhrn2002Täby IS9,98
 Fredrika Jonassen2001Täby ISDNS

F 13 60 m Final 
    Vind: +2,3  
1Olivia Jernhall2001Täby IS8,67
2Emma Olsson2001Hanvikens SK8,69
3Agnes Ekman2001Mälarhöjdens IK8,72
4My Lindberg2001Hanvikens SK8,75
5Junianna Larsen Brolin2002Täby IS8,76
6Ella Enander2002Täby IS8,88
7Alva Sundin2001Täby IS9,02
8Amanda Finney Nilsson2001Täby IS9,14

F 13 200 m Deltagare 

Heat 1
    Vind: +0,2  
1Emma Olsson2001Hanvikens SK29,45
2Disa Chin Nygårds2002IF Linnéa30,34
3Felicia Öster2002Täby IS32,81
4Filippa Granåsen2002Täby IS33,63
5Astrid Öhrn2002Täby IS34,48

Heat 2
    Vind: +0,1  
1Ella Enander2002Täby IS29,35
2Agnes Ekman2001Mälarhöjdens IK29,50
3Amanda Göth2001Täby IS29,83
4Junianna Larsen Brolin2002Täby IS29,91
5Amanda Finney Nilsson2001Täby IS31,22

Heat 3
    Vind: +0,1  
1Leticia Buchli2002Täby IS29,08
2Olivia Jernhall2001Täby IS29,22
3Mikaela Ekman2001Täby IS31,08
4Lisa Nystedt2002Täby IS32,87

F 13 200 m Final 
       
1Leticia Buchli2002Täby IS29,08
2Olivia Jernhall2001Täby IS29,22
3Ella Enander2002Täby IS29,35
4Emma Olsson2001Hanvikens SK29,45
5Agnes Ekman2001Mälarhöjdens IK29,50
6Amanda Göth2001Täby IS29,83
7Junianna Larsen Brolin2002Täby IS29,91
8Disa Chin Nygårds2002IF Linnéa30,34
9Mikaela Ekman2001Täby IS31,08
10Amanda Finney Nilsson2001Täby IS31,22
11Felicia Öster2002Täby IS32,81
12Lisa Nystedt2002Täby IS32,87
13Filippa Granåsen2002Täby IS33,63
14Astrid Öhrn2002Täby IS34,48

F 13 800 m Deltagare 
       
1Carolina Larson2002Danderyds SK2,29,93
2Amanda Göth2001Täby IS2,31,08
3Emilia Larson2001Danderyds SK2,40,10

F 13 60 mh Deltagare 

Heat 1
       
1Mikaela Ekman2001Täby IS10,46
2Lisa Nystedt2002Täby IS10,52
3Olivia Jernhall2001Täby IS10,61
4Leticia Buchli2002Täby IS10,74
5Ella Enander2002Täby IS10,86
6Filippa Granåsen2002Täby IS14,00

Heat 2
       
1Amanda Finney Nilsson2001Täby IS10,50
2Clara Billing2002Turebergs FK11,50
3Alva Sundin2001Täby IS11,71
4Elwira Ripsweden2002IFK Tumba11,80
5Amanda Göth2001Täby IS11,81
6Astrid Öhrn2002Täby IS13,31
7Felicia Öster2002Täby IS13,42

F 13 60 mh Final 
       
1Amanda Finney Nilsson2001Täby IS10,24
2Olivia Jernhall2001Täby IS10,70
3Leticia Buchli2002Täby IS10,83
4Alva Sundin2001Täby IS10,95
5Ella Enander2002Täby IS10,97
6Amanda Göth2001Täby IS11,30
7Clara Billing2002Turebergs FK11,67
 Elwira Ripsweden2002IFK Tumba 

F 13 Tresteg Deltagare 
       
1Ella Enander2002Täby IS10,03
2My Lindberg2001Hanvikens SK9,51
3Amanda Göth2001Täby IS9,42
4Olivia Jernhall2001Täby IS9,29
5Alva Sundin2001Täby IS9,24
6Felicia Öster2002Täby IS8,78
7Amanda Finney Nilsson2001Täby IS8,61
8Nova Santunione2001IF Linnéa8,60
9Mikaela Ekman2001Täby IS8,15
10Astrid Öhrn2002Täby IS8,07
11Lisa Nystedt2002Täby IS7,92
12My Rönnerblad2002Täby IS7,84
13Evelina Ottosson2002Täby IS7,41
14Hannah Luxemburg2002Täby IS7,39
15Filippa Granåsen2002Täby IS7,39
16Ellen Arvidson2002Täby IS7,17
 Maja Pettersson2002Täby ISx

F 13 Tresteg Deltagare  1 2 3 4 5 6
Alva Sundin 8,71 9,11 9,12 9,01 9,16 9,24
Amanda Finney Nilsson 8,61 8,20 8,37 8,27 8,19 x
Amanda Göth 9,31 9,27 9,39 9,41 9,42 9,20
Astrid Öhrn 8,07 7,90 7,87
Ella Enander 9,92 10,03 x 9,81 9,50 x
Ellen Arvidson 6,93 7,17 6,60
Evelina Ottosson 7,41 6,68 7,27
Felicia Öster 8,78 8,45 8,35 8,43 8,74 8,56
Filippa Granåsen x 7,39 7,29
Hannah Luxemburg 7,34 7,39 7,14
Lisa Nystedt 7,53 7,92 7,90
Maja Pettersson x x x
Mikaela Ekman x x 8,15
My Lindberg 9,31 9,51 9,35 9,39 9,44 9,43
My Rönnerblad x 7,41 7,84
Nova Santunione 8,58 8,35 8,22 8,50 8,60 8,21
Olivia Jernhall 9,29 9,03 9,08 8,96 8,80 8,59

F 13 Diskus Deltagare11/5  15:20
       
1Amanda Finney Nilsson2001Täby IS24,61
2Emma Olsson2001Hanvikens SK24,39
3Junianna Larsen Brolin2002Täby IS21,24
4Fredrika Jonassen2001Täby IS18,95
5Ella Enander2002Täby IS18,02
6Lisa Nystedt2002Täby IS18,01
7Hannah Luxemburg2002Täby IS17,27
8Felicia Öster2002Täby IS16,91
9Evelina Ottosson2002Täby IS12,69
10Hedda Grönwall Nyström2002Täby IS11,52
11Filippa Granåsen2002Täby IS11,49
12Amanda Göth2001Täby IS10,58
13Alva Sundin2001Täby IS10,50
14Maja Pettersson2002Täby IS9,22

F 13 Diskus Deltagare  1 2 3 4 5 6
Alva Sundin x 10,50 9,95
Amanda Finney Nilsson 19,73 18,33 24,61 21,21 x 21,81
Amanda Göth x x 10,58
Ella Enander x x 18,02 17,86 x x
Emma Olsson x 21,14 20,56 24,39 x x
Evelina Ottosson 10,35 12,69 11,55
Felicia Öster 12,40 11,30 14,22 16,91 x 13,20
Filippa Granåsen x 10,83 11,49
Fredrika Jonassen 15,50 14,97 18,49 17,86 18,33 18,95
Hannah Luxemburg x x 16,73 9,29 17,27 x
Hedda Grönwall Nyström 11,52 x 10,84
Junianna Larsen Brolin x x 15,89 19,76 21,24 21,11
Lisa Nystedt x x 14,78 18,01 x x
Maja Pettersson 9,22 x 8,79

F 13 Spjut Deltagare 
       
1Emma Olsson2001Hanvikens SK29,51
2Lovisa Ewerblad2003Danderyds SK22,69
3Ella Enander2002Täby IS22,69
4Amanda Finney Nilsson2001Täby IS19,74
5Lisa Nystedt2002Täby IS18,67
6Fredrika Jonassen2001Täby IS17,64
7Amanda Göth2001Täby IS15,53
8Alva Sundin2001Täby IS15,38
9Junianna Larsen Brolin2002Täby IS15,09
10Felicia Öster2002Täby IS14,92
11Clara Billing2002Turebergs FK11,82
12Evelina Ottosson2002Täby IS11,76

F 13 Spjut Deltagare  1 2 3 4 5 6
Alva Sundin 13,92 12,70 15,38 10,24 11,81 13,82
Amanda Finney Nilsson 18,47 19,50 19,64 19,74 19,71 15,23
Amanda Göth 14,43 15,53 14,85 15,39 13,96 14,19
Clara Billing 10,76 9,62 11,82
Ella Enander 22,69 19,84 x 20,41 x x
Emma Olsson 28,04 29,51 x 26,81 28,05 24,77
Evelina Ottosson 10,57 11,11 11,76
Felicia Öster 13,70 14,92 12,77
Fredrika Jonassen 16,35 x 13,47 16,61 17,64 16,76
Junianna Larsen Brolin x 15,09 13,60
Lisa Nystedt 13,96 14,23 17,58 15,31 18,05 18,67
Lovisa Ewerblad 22,69 21,77 21,80 22,39 20,36 21,25

F 11 60 m Deltagare 

Heat 1
    Vind: +0,6  
1Katharina Gråman2003Hanvikens SK8,95
2Anna Persson2003Hanvikens SK9,44
3Tilde Fuchs-Westman2003Hanvikens SK9,51
4Sandra Holmlund2003Täby IS10,08
5Sigrid Arvlo2003Täby IS10,27

Heat 2
    Vind: +1,0  
1Rebecca Östergren2003Huddinge AIS8,97
2Beata Edelholm2003Hammarby IF9,22
3Emma Weissenborn2003Täby IS9,33
4Ellen Lombrink2003Täby IS10,17
5Kristina Dahlström2003Täby IS10,25
6Nadja Ifvarsson2003Täby IS10,51
7Paola Söderhielm2003Täby IS10,58
 Louise Fritz2003Täby IS-

F 11 60 m Final 
    Vind: 0,0  
1Rebecca Östergren2003Huddinge AIS8,73
2Katharina Gråman2003Hanvikens SK8,95
3Beata Edelholm2003Hammarby IF9,13
4Emma Weissenborn2003Täby IS9,31
5Anna Persson2003Hanvikens SK9,44
6Tilde Fuchs-Westman2003Hanvikens SK9,47
7Sandra Holmlund2003Täby IS9,99
8Ellen Lombrink2003Täby IS10,21

F 11 600 m Deltagare 
       
1Tove Karlsson2003Turebergs FK2,03,89
2Kristina Dahlström2003Täby IS2,15,18
3Emma Weissenborn2003Täby IS2,18,71
4Ellen Winroth2003Täby IS2,23,00
5Ellen Lombrink2003Täby IS2,24,39
6Paola Söderhielm2003Täby IS2,28,15
7Nadja Ifvarsson2003Täby IS2,31,43

F 11 60 mh Deltagare 

Heat 1
    Vind: -0,2  
1Anna Persson2003Hanvikens SK11,85
2Katharina Gråman2003Hanvikens SK11,95
3Beata Edelholm2003Hammarby IF12,48
4Tilde Fuchs-Westman2003Hanvikens SK12,74
5Sigrid Arvlo2003Täby IS13,51
6Kristina Dahlström2003Täby IS14,46
7Paola Söderhielm2003Täby IS14,60
 Nadja Ifvarsson2003Täby ISDNS

Heat 2
       
1Rebecca Östergren2003Huddinge AIS11,70
2Stella Santunione2003IF Linnéa12,13
3Moa Nyström2003Turebergs FK13,12
4Cornelia Wahlin2003Täby IS13,67
5Ellen Lombrink2003Täby IS13,91
6Emma Weissenborn2003Täby IS14,57
7Ellen Winroth2003Täby IS14,58

F 11 60 mh Final 
       
1Rebecca Östergren2003Huddinge AIS11,70
2Anna Persson2003Hanvikens SK11,85
3Katharina Gråman2003Hanvikens SK11,95
4Stella Santunione2003IF Linnéa12,13
5Beata Edelholm2003Hammarby IF12,48
6Tilde Fuchs-Westman2003Hanvikens SK12,74
7Moa Nyström2003Turebergs FK13,12
8Sigrid Arvlo2003Täby IS13,51
9Cornelia Wahlin2003Täby IS13,67
10Ellen Lombrink2003Täby IS13,91
11Kristina Dahlström2003Täby IS14,46
12Emma Weissenborn2003Täby IS14,57
13Ellen Winroth2003Täby IS14,58
14Paola Söderhielm2003Täby IS14,60
 Nadja Ifvarsson2003Täby ISDNF

F 11 Tresteg Deltagare 
       
1Tilde Fuchs-Westman2003Hanvikens SK8,20
2Beata Edelholm2003Hammarby IF8,17
3Moa Nyström2003Turebergs FK8,05
4Anna Persson2003Hanvikens SK7,95
5Emma Weissenborn2003Täby IS7,50
6Ellen Winroth2003Täby IS7,34
7Kristina Dahlström2003Täby IS7,22
8Cornelia Wahlin2003Täby IS7,10
9Sigrid Arvlo2003Täby IS6,83
10Sandra Holmlund2003Täby IS6,81
11Ellen Lombrink2003Täby IS6,65
12Nadja Ifvarsson2003Täby IS6,52
13Paola Söderhielm2003Täby IS6,28

F 11 Tresteg Deltagare  1 2 3 4 5 6
Anna Persson 7,92 7,71 7,95 7,72 7,81 7,75
Beata Edelholm 8,17 8,03 8,01 7,70 8,00 8,06
Cornelia Wahlin 6,93 6,71 7,10 6,93 7,03 x
Ellen Lombrink 6,65 6,39 6,56
Ellen Winroth 6,98 7,28 7,34 7,25 7,21 7,11
Emma Weissenborn 6,57 7,09 7,21 7,42 7,50 7,50
Kristina Dahlström 7,00 7,22 7,06 x 7,19 7,22
Moa Nyström 8,05 7,99 7,70 7,63 7,97 7,91
Nadja Ifvarsson 6,46 6,46 6,52
Paola Söderhielm 6,11 6,12 6,28
Sandra Holmlund x 6,81 x
Sigrid Arvlo 6,79 6,83 x
Tilde Fuchs-Westman 7,86 7,68 7,86 7,96 8,16 8,20

F 11 Kula Deltagare11/5  09:50
       
1Anna Persson2003Hanvikens SK7,72
2Rebecca Östergren2003Huddinge AIS7,36
3Sandra Holmlund2003Täby IS6,67
4Sigrid Arvlo2003Täby IS6,48
5Katharina Gråman2003Hanvikens SK6,37
6Emma Weissenborn2003Täby IS5,78
7Tilde Fuchs-Westman2003Hanvikens SK5,70
8Nadja Ifvarsson2003Täby IS5,02
9Kristina Dahlström2003Täby IS4,85

F 11 Kula Deltagare  1 2 3 4 5 6
Anna Persson 7,72 6,84 6,92 6,98 7,32 6,95
Emma Weissenborn 5,29 5,77 5,78 5,70 5,20 x
Katharina Gråman x 4,76 x 6,37 6,17 5,92
Kristina Dahlström x 3,95 4,85 4,80 4,72 4,12
Nadja Ifvarsson 4,00 5,02 4,37 4,71 4,92 4,63
Rebecca Östergren 6,50 7,16 6,77 6,87 7,20 7,36
Sandra Holmlund 6,67 4,34 5,10 5,04 4,83 4,79
Sigrid Arvlo 6,23 6,48 4,83 x x 4,33
Tilde Fuchs-Westman 5,65 5,70 x x 5,68 5,57

F 10 60 m Deltagare 

Heat 1
       
1Saga Hermundstad2004IF Linnéa9,73
2Filippa Ottosson2004Täby IS10,40
3Ebba Catoni2004Täby IS10,96
4Anna Tannlund2004Täby IS11,88
5Ingrid Dahlqvist2004Täby IS12,16

Heat 2
       
1Sara Winberg2004Täby IS10,18
2Tindra Håbro Karjanmaa2004Täby IS10,39
3Stephanie Moraiti2004Täby IS10,50
4Josefine Danielsson2004Täby IS11,22
5Pim Isaxon2004Täby IS12,32

F 10 60 m Final 
       
1Saga Hermundstad2004IF Linnéa9,63
2Sara Winberg2004Täby IS9,98
3Filippa Ottosson2004Täby IS10,30
4Tindra Håbro Karjanmaa2004Täby IS10,31
5Stephanie Moraiti2004Täby IS10,40
6Ebba Catoni2004Täby IS10,65
7Josefine Danielsson2004Täby IS10,95
8Anna Tannlund2004Täby IS11,45

F 10 600 m Deltagare 
       
1Filippa Ottosson2004Täby IS2,08,30
2Sara Winberg2004Täby IS2,16,60
3Ebba Catoni2004Täby IS2,22,69
4Josefine Danielsson2004Täby IS2,28,88
5Ingrid Dahlqvist2004Täby IS2,34,19
6Pim Isaxon2004Täby IS2,35,68

F 10 Längd Deltagare 
       
1Saga Hermundstad2004IF Linnéa3,73
2Sara Winberg2004Täby IS3,50
3Filippa Ottosson2004Täby IS3,27
4Stephanie Moraiti2004Täby IS3,04
5Ebba Catoni2004Täby IS2,99
6Josefine Danielsson2004Täby IS2,96
7Anna Tannlund2004Täby IS2,63
8Pim Isaxon2004Täby IS2,60
9Ingrid Dahlqvist2004Täby IS2,41

F 10 Längd Deltagare  1 2 3 4 5 6
Anna Tannlund 2,56 2,62 2,63 2,55 2,53 2,50
Ebba Catoni 2,97 2,92 2,99 2,98 2,65 2,87
Filippa Ottosson 3,18 3,13 3,03 3,13 2,52 3,27
Ingrid Dahlqvist 2,38 2,33 2,27 2,41 2,29 2,35
Josefine Danielsson 2,47 2,65 2,62 2,82 2,61 2,96
Pim Isaxon 2,60 2,54 2,56 2,35 2,38 2,19
Saga Hermundstad 3,52 3,55 3,73 3,59 3,41 3,63
Sara Winberg 3,30 3,46 3,50 3,50 3,32 3,04
Stephanie Moraiti 2,88 2,82 2,95 2,86 2,88 3,04

F 10 Boll Deltagare 
       
1Sara Winberg2004Täby IS16,51
2Josefine Danielsson2004Täby IS15,49
3Tindra Håbro Karjanmaa2004Täby IS12,63
4Filippa Ottosson2004Täby IS10,09
5Ingrid Dahlqvist2004Täby IS9,36
6Anna Tannlund2004Täby IS8,99

F 10 Boll Deltagare  1 2 3 4 5 6
Anna Tannlund x 7,33 8,99 8,75 x 8,54
Filippa Ottosson 9,39 7,79 8,95 8,53 x 10,09
Ingrid Dahlqvist 7,91 9,23 8,99 8,27 9,04 9,36
Josefine Danielsson 15,49 12,22 14,93 13,11 14,74 12,24
Sara Winberg 13,95 14,57 14,01 16,51 12,85 14,81
Tindra Håbro Karjanmaa 11,81 11,73 11,44 11,09 12,03 12,63


© Arena 2.0, RunPro Systems