Resultat Svealandsmästerskap 2014

   Eskilstuna FI, Gillberga-Lista IF, Råby-Rekarne FIF och Ärla IF arrangerade på Ekängens IP
 
    P14 80 M  HEAT 1  Vind +0,2  2014-09-13
1Ernesto Turro Herrera -00STO IFK Lidingö9,85Final
2Timmy Karlsson -00STO Huddinge AIS10,31Final
3Oliver Larsson -00SÖD Nyköpings BIS10,47Final
4Oskar Palmén -00VÄR Karlskoga FIF11,03
5Gustav Magnusson -00SÖD Nyköpings BIS11,14

    P14 80 M  HEAT 2  Vind -0,9  
1Calle Haag -00UPP IFK Märsta9,77Final
2Melker Gustavsson -00VÄR IF Göta10,37Final
3Gustav Zetterlund -00NÄR KFUM Örebro10,47Final
4Rohi Heydari -00SÖD Nyköpings BIS10,77
5Olle Tyrsmo -00NÄR Glanshammars IF10,96
6Tim Svantesson -00SÖD Nyköpings BIS11,39

    P14 80 M  HEAT 3  Vind -2,1  
1Victor Thunström -00VÄR IF Göta10,34Final
2Jonathan Kjellén -00VÄS Västerås FK10,55Final
3Rasmus Tidestad -00VÄR IF Göta10,79
4Rikard Bergenarp -00NÄR Glanshammars IF10,94
5Oliver Broberg -00SÖD Nyköpings BIS11,56
6Daniel Zubicky -00NÄR KFUM Örebro11,68

    P14 80 M  FINAL  Vind -1,3  2014-09-13
1Calle Haag -00UPP IFK Märsta9,75
2Ernesto Turro Herrera -00STO IFK Lidingö9,87
3Victor Thunström -00VÄR IF Göta10,09
4Timmy Karlsson -00STO Huddinge AIS10,42
5Jonathan Kjellén -00VÄS Västerås FK10,55
6Oliver Larsson -00SÖD Nyköpings BIS10,57
7Melker Gustavsson -00VÄR IF Göta10,59
8Gustav Zetterlund -00NÄR KFUM Örebro10,69

    P14 300 M  HEAT 1    2014-09-14
1Olle Tyrsmo -00NÄR Glanshammars IF41,99
2Rohi Heydari -00SÖD Nyköpings BIS42,41
3Gustav Magnusson -00SÖD Nyköpings BIS43,50
4Nils Eriksson -00NÄR KFUM Örebro51,50

    P14 300 M  HEAT 2    
1Ernesto Turro Herrera -00STO IFK Lidingö37,89
2Calle Haag -00UPP IFK Märsta39,63
3Victor Thunström -00VÄR IF Göta39,94
4Gustav Zetterlund -00NÄR KFUM Örebro40,06
5Philip Stömne -00GÄS Valbo AIF40,78
6Jonathan Kjellén -00VÄS Västerås FK42,90

    P14 300 M  SAMLAD LISTA    
1Ernesto Turro Herrera -00STO IFK Lidingö37,89
2Calle Haag -00UPP IFK Märsta39,63
3Victor Thunström -00VÄR IF Göta39,94
4Gustav Zetterlund -00NÄR KFUM Örebro40,06
5Philip Stömne -00GÄS Valbo AIF40,78
6Olle Tyrsmo -00NÄR Glanshammars IF41,99
7Rohi Heydari -00SÖD Nyköpings BIS42,41
8Jonathan Kjellén -00VÄS Västerås FK42,90
9Gustav Magnusson -00SÖD Nyköpings BIS43,50
10Nils Eriksson -00NÄR KFUM Örebro51,50

    P14 800 M      2014-09-13
1Isak Lefvert -00STO Mälarhöjdens IK2.10,26
2Josef Wennblom -00NÄR Hagaby GoIF2.15,55
3Alexander Larsson -00NÄR KFUM Örebro2.17,35
4Philip Stömne -00GÄS Valbo AIF2.17,91
5Rasmus Jönsson -00STO IFK Lidingö2.18,95
6Olle Tyrsmo -00NÄR Glanshammars IF2.19,10
7Rasmus Tidestad -00VÄR IF Göta2.21,36
8Linus Näslund -00SÖD Ärla IF2.21,76
9Alexander Nyman -00STO Hanvikens SK2.25,28
10Oliver Larsson -00SÖD Nyköpings BIS2.26,86
11Jonathan Kjellén -00VÄS Västerås FK2.29,87
12Joel Wahlqvist -00UPP Rånäs 4H2.31,12
13Albin Hagberg -00SÖD Katrineholms SK2.42,35
-Victor Thunström -00VÄR IF Götaej start

    P14 2000 M      2014-09-14
1Alexander Larsson -00NÄR KFUM Örebro6.34,65
2Isak Lefvert -00STO Mälarhöjdens IK6.36,00
3Linus Näslund -00SÖD Ärla IF6.40,68
4Martin Mickels -00UPP Bålsta IK6.57,89
5Axel du Rietz -00STO Hellas FK7.04,72
6Johan Luning -00UPP Bålsta IK7.12,14
7Joel Wahlqvist -00UPP Rånäs 4H7.12,19
8Jack Tranderyd -00NÄR KFUM Örebro7.16,23

    P14 1500 M HINDER      2014-09-13
1Josef Wennblom -00NÄR Hagaby GoIF5.04,51
2Martin Mickels -00UPP Bålsta IK5.16,29
3Johan Luning -00UPP Bålsta IK5.24,90
4Jack Tranderyd -00NÄR KFUM Örebro5.34,58
5Grim Pranic-Mattisson -00SÖD Södertälje IF5.35,97
6Joel Wahlqvist -00UPP Rånäs 4H5.37,52
-Axel du Rietz -00STO Hellas FKbröt

    P14 80 M HÄCK    Vind -0,7  2014-09-14
1Gustav Karlsson -00NÄR KFUM Örebro11,93
2Felix Prins -00STO Hammarby IF12,28
3Daniel Grenegård -00VÄR IF Göta12,29
4Melker Gustavsson -00VÄR IF Göta12,56
5Filip Nyström -00STO Turebergs FK13,39
6Alexander Nyman -00STO Hanvikens SK13,81
7Albin Andersson -00STO IFK Lidingö13,85
8Jack Tranderyd -00NÄR KFUM Örebro13,96

    P14 300 M HÄCK      2014-09-13
1Gustav Karlsson -00NÄR KFUM Örebro43,56
2Daniel Grenegård -00VÄR IF Göta44,32
3Felix Prins -00STO Hammarby IF44,57
4Filip Nyström -00STO Turebergs FK48,82
5Grim Pranic-Mattisson -00SÖD Södertälje IF52,55
6Nils Eriksson -00NÄR KFUM Örebro57,94
-Calle Haag -00UPP IFK Märstaej start

    P14 HÖJD      2014-09-14
1Simon Thor -00UPP IFK Märsta1,77
2Timmy Karlsson -00STO Huddinge AIS1,66
3Rasmus Tidestad -00VÄR IF Göta1,66
4Emil Uhlin -00DAL Falu IK1,63
5Melker Gustavsson -00VÄR IF Göta1,60
6Filip Nyström -00STO Turebergs FK1,60
7Philip Stömne -00GÄS Valbo AIF1,57
8Tim Svantesson -00SÖD Nyköpings BIS1,57
9Tomas Johansson -00NÄR KFUM Örebro1,51
10Victor Thunström -00VÄR IF Göta1,51
11Jack Tranderyd -00NÄR KFUM Örebro1,46
12Albin Andersson -00STO IFK Lidingö1,41
12Rohi Heydari -00SÖD Nyköpings BIS1,41
12Albin Liedholm -00SÖD Nyköpings BIS1,41
15Samuel Karlsson -00SÖD Eskilstuna FI1,41


Samuel Karlsson
Emil Uhlin
Albin Andersson
Melker Gustavsson
Victor Thunström
Philip Stömne
Rohi Heydari
Tim Svantesson
Jack Tranderyd
Filip Nyström
Timmy Karlsson
Simon Thor
Tomas Johansson
Rasmus Tidestad
Albin Liedholm
131 136 141 146 151 154 157 160 163 166 169 173 177 183
o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   xo  o   xo  xxo xxx
o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   o   -   o   -   xxx
-   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   xxo xxo xxx
-   -   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   xxo xxo xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   -   o   o   xxo xxx
-   -   o   xo  o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   xo  xxx
    P14 STAV      2014-09-13
1Simon Thor -00UPP IFK Märsta3,81
2Tomas Johansson -00NÄR KFUM Örebro3,27
3Albin Andersson -00STO IFK Lidingö3,07
4Gustav Magnusson -00SÖD Nyköpings BIS2,57
5Jack Tranderyd -00NÄR KFUM Örebro2,47
6Nils Eriksson -00NÄR KFUM Örebro2,07
-Samuel Karlsson -00SÖD Eskilstuna FI0,00


Samuel Karlsson
Jack Tranderyd
Albin Andersson
Nils Eriksson
Tomas Johansson
Simon Thor
Gustav Magnusson
187 207 217 227 237 247 257 267 277 287 297 307 317 327 337 351 361 371 381 391
-   xxx
-   xo  o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   xo  o   o   o   xxx
o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   -   xo  o   o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   o   o   o   xxx
    P14 LÄNGD      2014-09-13
1Calle Haag -00UPP IFK Märsta5,81
2Gustav Karlsson -00NÄR KFUM Örebro5,74
3Felix Prins -00STO Hammarby IF5,48
4Tomas Johansson -00NÄR KFUM Örebro5,38
5Alexander Nyman -00STO Hanvikens SK5,23
6Melker Gustavsson -00VÄR IF Göta5,22
7Gustav Magnusson -00SÖD Nyköpings BIS5,15
8Tim Svantesson -00SÖD Nyköpings BIS5,00
9Timmy Karlsson -00STO Huddinge AIS4,70
10Victor Thunström -00VÄR IF Göta4,62
11Oskar Palmén -00VÄR Karlskoga FIF4,61
12Albin Andersson -00STO IFK Lidingö4,61
13Oliver Larsson -00SÖD Nyköpings BIS4,24
14Albin Hagberg -00SÖD Katrineholms SK4,21
15Martin Mickels -00UPP Bålsta IK4,18
16Albin Liedholm -00SÖD Nyköpings BIS3,96
17Johan Luning -00UPP Bålsta IK3,94
18Oliver Broberg -00SÖD Nyköpings BIS3,76
19Viktor Karlsson -00NÄR Wedevågs IF3,56
-Daniel Zubicky -00NÄR KFUM Örebro0,00
-Samuel Karlsson -00SÖD Eskilstuna FI0,00

Daniel Zubicky
Melker Gustavsson
Johan Luning
Timmy Karlsson
Oskar Palmén
Viktor Karlsson
Albin Liedholm
Tomas Johansson
Albin Hagberg
Oliver Larsson
Calle Haag
Gustav Magnusson
Gustav Karlsson
Albin Andersson
Victor Thunström
Felix Prins
Alexander Nyman
Oliver Broberg
Martin Mickels
Samuel Karlsson
Tim Svantesson
   x +1,0     x +0,0     x +0,2
 522 +1,7   356 +1,4   508 +2,0   477 +1,1     x +0,1     x +0,5
 366 +0,0     x +1,0   394 +0,5
 462 +0,7   458 +0,6   470 +1,3
 461 +0,0   438 +0,8     x +0,6
 356 +0,8   294 +1,3   332 +2,1
 396 +0,3   380 +1,7   209 +2,2
 503 +1,7   511 +0,8   538 +1,5   511 +0,9   529 +0,4   534 +0,1
 421 +1,3   419 +0,7   405 +1,1
 417 +1,7   424 +0,7     x +1,7
 521 +1,8     x +2,1     x +1,6   531 +1,0   581 +0,8   544 +0,4
   x +1,3   515 +1,3     x +2,4   471 +0,7     -        474 +0,4
 574 +0,7   570 +0,9     -        572 +1,1   563 +0,0   573 +2,0
   x +0,0     x +1,3   461 +2,7
 462 +0,0   336 +1,6   441 +0,5
   x +0,4     x +1,6   548 +1,8   507 +0,1     x +0,1     x +2,3
 495 +1,1   523 +0,3   503 +1,1   499 +0,7   503 +0,2     x +1,7
 376 +1,7   182 +0,8   343 +1,0
   x +1,3   418 +1,2   364 +1,8
   x +1,5     -          x +0,5
 500 +0,6   498 +0,6   468 +0,5     x +1,3     x +0,1     x +1,8
    P14 TRESTEG      2014-09-14
1Simon Thor -00UPP IFK Märsta12,01
2Gustav Karlsson -00NÄR KFUM Örebro11,43
3Daniel Grenegård -00VÄR IF Göta11,38
4Alexander Nyman -00STO Hanvikens SK10,94
5Filip Nyström -00STO Turebergs FK10,76
6Tomas Johansson -00NÄR KFUM Örebro10,66
7Oskar Palmén -00VÄR Karlskoga FIF10,43
8Lukas Björninger -00STO Turebergs FK10,26
9Tim Svantesson -00SÖD Nyköpings BIS10,09
10Gustav Magnusson -00SÖD Nyköpings BIS10,05
11Samuel Karlsson -00SÖD Eskilstuna FI9,54
12Albin Hagberg -00SÖD Katrineholms SK8,86

Samuel Karlsson
Albin Hagberg
Tomas Johansson
Daniel Grenegård
Alexander Nyman
Lukas Björninger
Oskar Palmén
Gustav Karlsson
Filip Nyström
Tim Svantesson
Gustav Magnusson
Simon Thor
 934 +1,3   936 +1,7   954 +0,8
 886 +1,5   875 +1,6   876 +2,4
   x       1066 +2,9  1054 +1,7    945 0,6     -          x
1093 +0,6  1138 +1,2     -       1095 +1,4  1117 +1,7  1111 +0,3
   x          x       1094 +1,9  1045 +0,4     x          x
1026 +2,3   999 +0,7   955 +1,9   989 +1,5   983 -0,3     -
1043 +1,2  1035 +0,9  1041 +2,7  1023 +1,3  1030 +0,6  1024 -0,2
1139 +2,0     -          -       1141 +0,1     x       1143 +0,0
   x       1076 +0,3  1071 +1,1  1059 +0,5  1038 +0,5  1039 +0,9
 990 +1,2     x       1009 +1,7
   x       1005 +2,5   974 +0,4
1184 +2,0  1162 +1,6  1201 +1,3  1163 +0,9  1176 +0,7     -
    P14 KULA 4,0      2014-09-13
1Ragnar Carlsson -00DAL Falu IK14,12
2Simon Thor -00UPP IFK Märsta14,09
3Ernesto Turro Herrera -00STO IFK Lidingö12,32
4Sebastian Erlandh -00NÄR KFUM Örebro11,32
5Tim Svantesson -00SÖD Nyköpings BIS11,09
6Albert Ottander -00UPP Estuna IF10,91
7Lukas Björninger -00STO Turebergs FK10,17
8Albin Liedholm -00SÖD Nyköpings BIS10,14
9Sebastian Löscher -00STO Huddinge AIS9,46
10Elliot Cigehn -00STO Täby IS9,23
11Andreas Cigehn -00STO Täby IS9,08
12Jonathan Kjellén -00VÄS Västerås FK8,47
13Rohi Heydari -00SÖD Nyköpings BIS8,16
14Albin Hagberg -00SÖD Katrineholms SK7,21
15Viktor Karlsson -00NÄR Wedevågs IF6,65

Sebastian Löscher
Albin Liedholm
Elliot Cigehn
Jonathan Kjellén
Rohi Heydari
Simon Thor
Ragnar Carlsson
Ernesto Turro Herrera
Viktor Karlsson
Sebastian Erlandh
Tim Svantesson
Albert Ottander
Andreas Cigehn
Lukas Björninger
Albin Hagberg
 912   946     x
 815  1014   873   903   927   888
 893   923   923
 788   833   847
 748   816     x
1320  1271  1371  1342  1409  1385
   x  1412     x     x     x     x
1151     x     x  1232     x     x
 636   665   621
1103  1125     x  1132  1101     x
1014   991  1109  1023  1038  1020
1091   987   928  1051  1073  1034
 908   784   900
 966  1002     x   995     x  1017
 721   693   714
    P14 DISKUS 1,0      2014-09-13
1Ragnar Carlsson -00DAL Falu IK47,60
2Sebastian Löscher -00STO Huddinge AIS33,51
3Sebastian Erlandh -00NÄR KFUM Örebro31,92
4Albert Ottander -00UPP Estuna IF31,21
5Lukas Björninger -00STO Turebergs FK30,59
6Albin Liedholm -00SÖD Nyköpings BIS30,41
7Malex Åkerblom -00STO IFK Lidingö28,63
8Philip Stömne -00GÄS Valbo AIF27,60
-Viktor Karlsson -00NÄR Wedevågs IF0,00

Sebastian Erlandh
Viktor Karlsson
Lukas Björninger
Malex Åkerblom
Albert Ottander
Sebastian Löscher
Philip Stömne
Ragnar Carlsson
Albin Liedholm
2732     x  3012     x  3192     x
   x     x     x
   x     x  1913     x  2862  3059
2694  2863     x  2837  2830  2802
   x  2877  3121     x     x     x
   x     x  1952  2949  3351  3146
   x  2384     x     x  2760  2645
4760  4585     x     x     x     x
3041  2855  2053     x  2414  2413
    P14 SLÄGGA 4,0      2014-09-14
1Ragnar Carlsson -00DAL Falu IK56,36
2Tomas Johansson -00NÄR KFUM Örebro35,83
3Ivar Hoisander -00STO Huddinge AIS35,27
4Sebastian Erlandh -00NÄR KFUM Örebro34,86
5Carl Widenholm -00STO Hellas FK29,83
6Oliver Broberg -00SÖD Nyköpings BIS25,83
7Melker Gustavsson -00VÄR IF Göta24,96
8Albert Ottander -00UPP Estuna IF21,82
9Oliver Larsson -00SÖD Nyköpings BIS18,55
10Viktor Karlsson -00NÄR Wedevågs IF17,98

Ivar Hoisander
Oliver Broberg
Melker Gustavsson
Sebastian Erlandh
Viktor Karlsson
Oliver Larsson
Tomas Johansson
Albert Ottander
Ragnar Carlsson
Carl Widenholm
3527     x     x  3404     x     x
   x  2110  2421  2536  2526  2583
2479     x  2496     -     -     -
3486     x     x     x     x     x
1770  1798  1696
1855     x  1634
3301  3213     x     x  3583     x
   x  1797  2182  2158     x     x
   x  5636     x     x     x     x
2783     x     x  2765  2983     x
    P14 SPJUT 600      2014-09-14
1Simon Thor -00UPP IFK Märsta50,16
2Sebastian Erlandh -00NÄR KFUM Örebro43,04
3Albert Ottander -00UPP Estuna IF42,81
4Emil Uhlin -00DAL Falu IK38,32
5Daniel Grenegård -00VÄR IF Göta37,88
6Philip Stömne -00GÄS Valbo AIF36,39
7Carl Widenholm -00STO Hellas FK35,81
8Elliot Cigehn -00STO Täby IS35,45
9Oliver Broberg -00SÖD Nyköpings BIS32,21
10Rohi Heydari -00SÖD Nyköpings BIS32,11
11Albin Liedholm -00SÖD Nyköpings BIS30,61
12Albin Hagberg -00SÖD Katrineholms SK24,89
13Nils Eriksson -00NÄR KFUM Örebro23,26
14Jonathan Kjellén -00VÄS Västerås FK22,96
15Viktor Karlsson -00NÄR Wedevågs IF21,20
Samuel Karlsson -00SÖD Eskilstuna FI0,00

Philip Stömne
Nils Eriksson
Emil Uhlin
Daniel Grenegård
Albin Liedholm
Albert Ottander
Samuel Karlsson
Viktor Karlsson
Rohi Heydari
Elliot Cigehn
Sebastian Erlandh
Simon Thor
Jonathan Kjellén
Oliver Broberg
Carl Widenholm
Albin Hagberg
3398  3372  3312  3639  3561     -
2243  2326  1843
3832  3757     x     x  3510     x
3562  3780     x  3788  3720     x
   x  3061     x
3496     x  4248  4044  4281     x
   x     x     x
1651  2120     x
2865  3001  3211
3465  3480  3424  2921  3475  3545
4210  4179  4170     x  4304     x
5016  4718  4643  4684     -     x
2296     x  2240
3221  3086  3124
   x  3581  3191     x     -  3544
2443  2489     x
    P14 4x80 M       2014-09-14
1Värmland38,74
Daniel Grenegård - Rasmus Tidestad - Melker Gustavsson - Victor Thunström
2Närke39,90
Gustav Karlsson - Gustav Zetterlund - Rikard Bergenarp - Olle Tyrsmo
3Södermanland 140,40
Rohi Heydari - Gustav Magnusson - Oliver Larsson - Tim Svantesson
4Stockholm40,42
Alexander Nyman - Albin Andersson - Felix Prins - Ernesto Turro Herrera
5Uppland41,88
Johan Luning - Martin Mickels - Simon Thor - Calle Haag
6Södermanland 244,14
Albin Liedholm - Albin Hagberg - Samuel Karlsson - Oliver Broberg

    P13 60 M  HEAT 1  Vind -1,2  2014-09-13
1Imran Lernebo -01STO Mälarhöjdens IK7,95Final
2Rasmus Hugosson -01NÄR KFUM Örebro8,46Final
3Sebastian Andersson -01VÄS Västerås FK8,54Final8.531
4Ludwig Enqvist -01SÖD Ärla IF8,54
5Jakob Johansson -01SÖD Flens FS8,62
6Gabriel Gunnarsson -01VÄR IF Göta8,76
7Viktor Laurent -01VÄS Västerås FK8,97
8Linus Strand -01NÄR KFUM Örebro9,22

    P13 60 M  HEAT 2  Vind +0,2  
1Markus Lantto -01STO Bromma IF8,34Final
2Albin Wägmark -01STO Mälarhöjdens IK8,42Final
3Emil Holm -01SÖD Gillberga-Lista IF8,46Final
4Felix Wallin -01UPP IFK Märsta8,80
5Leonard Palmér -01UPP Rånäs 4H9,07
6Amir Musa -01NÄR KFUM Örebro9,11
7Gustaf Otterhed -01NÄR KFUM Örebro9,18
8Adam Thunell -01VÄS Västerås FK9,22

    P13 60 M  HEAT 3  Vind -0,9  
1Kristian Gerdtsson -01VÄS Fagersta FIK7,92Final
2Filip Engström -01STO Turebergs FK8,36Final
3Kalle Hellgren -01NÄR KFUM Örebro8,548.533
4Fredrik Nilsson -01VÄR IF Göta8,69
5Viktor Wisén -01UPP Upsala IF8,73
6Prapart Wirunpan -01GÄS Gefle IF8,91
7Simon Axelsson -01VÄR Karlskoga FIF9,30
8Oscar Persson -01NÄR Frövi IK9,64

    P13 60 M  FINAL  Vind -1,7  2014-09-13
1Imran Lernebo -01STO Mälarhöjdens IK7,82
2Kristian Gerdtsson -01VÄS Fagersta FIK7,92
3Markus Lantto -01STO Bromma IF8,33
4Filip Engström -01STO Turebergs FK8,38
5Albin Wägmark -01STO Mälarhöjdens IK8,53
6Emil Holm -01SÖD Gillberga-Lista IF8,57
7Sebastian Andersson -01VÄS Västerås FK8,57
8Rasmus Hugosson -01NÄR KFUM Örebro8,86

    P13 200 M  HEAT 1  Vind -1,4  2014-09-14
1Kristian Gerdtsson -01VÄS Fagersta FIK25,66Final
2Sebastian Andersson -01VÄS Västerås FK28,39Final
3Ludwig Enqvist -01SÖD Ärla IF28,92
4Marcus Hagerud -01STO Mälarhöjdens IK29,32
5Adam Thunell -01VÄS Västerås FK29,80
6Gustaf Otterhed -01NÄR KFUM Örebro30,47
7Linus Strand -01NÄR KFUM Örebro31,01
-Rasmus Hugosson -01NÄR KFUM Örebroej start

    P13 200 M  HEAT 2  Vind -0,7  
1Imran Lernebo -01STO Mälarhöjdens IK25,33Final
2Filip Engström -01STO Turebergs FK26,88Final
3Markus Lantto -01STO Bromma IF27,78Final
4Kalle Hellgren -01NÄR KFUM Örebro27,82Final
5Felix Wallin -01UPP IFK Märsta28,72Final
6Viktor Laurent -01VÄS Västerås FK28,73Final
7Prapart Wirunpan -01GÄS Gefle IF29,03
8Leonard Palmér -01UPP Rånäs 4H29,62

    P13 200 M  FINAL  Vind -0,9  2014-09-14
1Imran Lernebo -01STO Mälarhöjdens IK25,37
2Kristian Gerdtsson -01VÄS Fagersta FIK25,43
3Filip Engström -01STO Turebergs FK27,51
4Markus Lantto -01STO Bromma IF28,22
5Kalle Hellgren -01NÄR KFUM Örebro28,45
6Sebastian Andersson -01VÄS Västerås FK28,49
7Felix Wallin -01UPP IFK Märsta28,94
-Viktor Laurent -01VÄS Västerås FKej start

    P13 600 M      2014-09-13
1Gustav Gahne -01STO Täby IS1.36,41
2Albin Hedén -01VÄR SK Bore1.37,70
3Martin Nerell -01STO Turebergs FK1.38,49
4Adrian Möllerström-Aho -01UPP IFK Märsta1.42,22
5Filip Ahlberg -01STO Bromma IF1.43,28
6Sverre Lindell -01UPP IFK Märsta1.43,31
7Filip Lindeberg -01STO IFK Lidingö1.44,20
8Adam Thunell -01VÄS Västerås FK1.45,11
9Jakob Tapani -01DAL Falu IK1.48,93
10Gustaf Otterhed -01NÄR KFUM Örebro1.49,35
11Prapart Wirunpan -01GÄS Gefle IF1.50,37
-Viktor Laurent -01VÄS Västerås FKej start

    P13 1500 M      2014-09-14
1Gustav Gahne -01STO Täby IS4.38,46
2Martin Nerell -01STO Turebergs FK4.41,75
3Filip Ahlberg -01STO Bromma IF5.01,55
4Filip Lindeberg -01STO IFK Lidingö5.03,55
5Sverre Lindell -01UPP IFK Märsta5.09,13
6Jakob Tapani -01DAL Falu IK5.14,89
7Elias Hedesund -01VÄR Karlskoga FIF5.39,46

    P13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind -1,0  2014-09-14
1Carl af Forselles -01STO Hellas FK9,86Final
2Benjamin Tinglöf -01SÖD Ärla IF9,97Final
3Leonard Palmér -01UPP Rånäs 4H10,52Final
4Lukas Karlsson -01SÖD Flens FS10,82
5Linus Strand -01NÄR KFUM Örebro12,53

    P13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,7  
1Elias Sahlin -01STO IFK Lidingö9,75Final
2Jonatan Håkansson -01STO Spårvägens FK9,91Final
3Theodor Duvert -01UPP IFK Märsta10,56Final
4Adrian Möllerström-Aho -01UPP IFK Märsta10,63Final
5Sebastian Andersson -01VÄS Västerås FK10,75Final
6Prapart Wirunpan -01GÄS Gefle IF11,06

    P13 60 M HÄCK  FINAL  Vind -2,0  2014-09-14
1Carl af Forselles -01STO Hellas FK9,60
2Elias Sahlin -01STO IFK Lidingö9,74
3Jonatan Håkansson -01STO Spårvägens FK9,90
4Benjamin Tinglöf -01SÖD Ärla IF10,16
5Leonard Palmér -01UPP Rånäs 4H10,58
6Theodor Duvert -01UPP IFK Märsta10,68
7Adrian Möllerström-Aho -01UPP IFK Märsta10,73
8Sebastian Andersson -01VÄS Västerås FK11,25

    P13 200 M HÄCK    Vind -1,5  2014-09-13
1Albin Hedén -01VÄR SK Bore30,05
2Jonatan Håkansson -01STO Spårvägens FK30,65
3Sebastian Andersson -01VÄS Västerås FK30,88
4Theodor Duvert -01UPP IFK Märsta30,91
5Adrian Möllerström-Aho -01UPP IFK Märsta31,04
6Felix Wallin -01UPP IFK Märsta31,63
7Filip Ahlberg -01STO Bromma IF31,95
-Leonard Palmér -01UPP Rånäs 4Hbröt

    P13 HÖJD      2014-09-13
1Elias Sahlin -01STO IFK Lidingö1,68
2Carl af Forselles -01STO Hellas FK1,65
3Imran Lernebo -01STO Mälarhöjdens IK1,62
4Fredrik Nilsson -01VÄR IF Göta1,59
5Benjamin Tinglöf -01SÖD Ärla IF1,53
6Kristian Gerdtsson -01VÄS Fagersta FIK1,50
7Jakob Johansson -01SÖD Flens FS1,44
8Lukas Olsson -01UPP Upsala IF1,41
9Ludwig Lindström -01UPP Bålsta IK1,36
9Lukas Karlsson -01SÖD Flens FS1,36
11Sebastian Andersson -01VÄS Västerås FK1,36
12Theodor Duvert -01UPP IFK Märsta1,31
13Prapart Wirunpan -01GÄS Gefle IF1,31


Jakob Johansson
Sebastian Andersson
Lukas Olsson
Fredrik Nilsson
Ludwig Lindström
Lukas Karlsson
Kristian Gerdtsson
Elias Sahlin
Benjamin Tinglöf
Carl af Forselles
Theodor Duvert
Imran Lernebo
Prapart Wirunpan
121 126 131 136 141 144 147 150 153 156 159 162 165 168 171
-   -   -   o   o   xxo xxx
-   -   xxo o   xxx
-   -   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xxo o   xxx
-   -   o   o   xxx
-   -   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   xo  -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   -   o   -   xo  -   xxx
-   -   o   -   xxx
-   -   -   -   -   -   -   xo  -   o   -   xxo -   xxx
o   xxo xo  xxx
    P13 STAV      2014-09-14
1Carl af Forselles -01STO Hellas FK2,87
2Benjamin Tinglöf -01SÖD Ärla IF2,77
3Elias Sahlin -01STO IFK Lidingö2,57
4Ludwig Lindström -01UPP Bålsta IK2,37
5Johannes Lilius -01STO Huddinge AIS2,27
6Sverre Lindell -01UPP IFK Märsta 2,17


Johannes Lilius
Ludwig Lindström
Elias Sahlin
Benjamin Tinglöf
Carl af Forselles
Sverre Lindell
207 217 227 237 247 257 267 277 287 300
-   o   o   xxx
-   xo  xo  xxo xxx
o   o   o   xo  o   xo  xxx
-   -   -   xo  o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   xo  o   o   o   xo  xxx
-   o   xxx
    P13 LÄNGD ZON      2014-09-13
1Elias Sahlin -01STO IFK Lidingö5,43
2Imran Lernebo -01STO Mälarhöjdens IK5,42
3Albin Wägmark -01STO Mälarhöjdens IK5,18
4Jakob Johansson -01SÖR Flens FS5,15
5Kristian Gerdtsson -01VÄS Fagersta FIK5,13
6Rasmus Hugosson -01NÄR KFUM Örebro4,95
7Leonard Palmér -01UPP Rånäs 4H4,74
8Gabriel Gunnarsson -01VÄR IF Göta4,56
9Felix Wallin -01UPP IFK Märsta4,46
10Lukas Olsson -01UPP Upsala IF4,46
11Christian Wihlborg -01GOT VIF Gute4,39
12Amir Musa -01NÄR KFUM Örebro4,30
13Gustaf Otterhed -01NÄR KFUM Örebro4,20
14Elias Hedesund -01VÄR Karlskoga FIF4,02
15Oscar Persson -01NÄR Frövi IK3,91
16Linus Strand -01NÄR KFUM Örebro3,80
17Simon Axelsson -01VÄR Karlskoga FIF3,58
18Viktor Laurent -01VÄS Västerås FK3,42

Gabriel Gunnarsson
Elias Sahlin
Rasmus Hugosson
Imran Lernebo
Gustaf Otterhed
Albin Wägmark
Christian Wihlborg
Felix Wallin
Simon Axelsson
Leonard Palmér
Linus Strand
Amir Musa
Viktor Laurent
Elias Hedesund
Oscar Persson
Kristian Gerdtsson
Lukas Olsson
Jakob Johansson
 456 +0,0   411 +1,1   422 +1,3   435 +1,3   431 +0,5   407 +1,4
 537 +0,2     -          -          x +1,2     -        543 +1,8
   x +1,6   494 +1,9   490 +0,9     -          -        495 +0,5
 493 +1,2   527 +0,6     -        519 +0,7     x +3,8   542 +1,9
 420 +0,8   406 +0,4   399 +2,0
   x +0,9   513 +1,5   508 +0,1   497 +1,8     -        518 +3,6
   x +1,3   432 +1,5   439 +0,3
 446 +0,9   438 +1,9     x +0,1
 358 +1,0     x +1,9     x +0,7
 457 +0,0   439 +1,2   455 +1,3   466 +1,0   474 +1,4     -
   x +0,5     x +1,7   380 +0,0
 419 +0,0     x +1,6   430 +0,9
   x +0,0   342 +0,5     x +0,8
   x +0,0   402 +0,5     x +0,0
 362 +0,0   391 +0,0   384 +1,1
   x +0,5     x +1,3   513 +0,1   390 +0,6     x +1,2     x +2,3
 446 +0,9     x +1,0   429 +2,8
 515 +1,0   491 +1,4   483 +1,0   476 +1,2     -        497 +2,2
    P13 TRESTEG ZON      2014-09-14
1Carl af Forselles -01STO Hellas FK11,59
2Rasmus Hugosson -01NÄR KFUM Örebro11,36
3Oscar Glas -01STO Bromma IF11,14
4Lukas Olsson -01UPP Upsala IF10,10
5Emil Holm -01SÖD Gillberga-Lista IF9,93
6Theodor Duvert -01UPP IFK Märsta9,88
7Ludwig Lindström -01UPP Bålsta IK9,27
8Amir Musa -01NÄR KFUM Örebro9,25
9Oscar Persson -01NÄR Frövi IK8,58

Ludwig Lindström
Amir Musa
Lukas Olsson
Theodor Duvert
Oscar Persson
Emil Holm
Rasmus Hugosson
Carl af Forselles
Oscar Glas
   x        927 +0,7   906 +0,7   915 +1,1     x        831 +1,6
 896 +0,7   891 +0,5   907 +0,5   901 +1,6   908 +1,9   925 +1,3
   x        986 +0,6   951 +1,5   992 +1,0  1010 +1,9  1001 +2,0
 985 +0,5   988 +0,7   972 +1,0   969 +0,4   987 +1,1   977 +1,3
 810 +1,3   858 +0,9     x
 993 +0,3   982 +0,8     -          -          -          -
   x       1136 +1,1     -          -          -          -
1130 +0,2  1134 +1,2  1126 +1,1  1136 +0,4  1114 +1,3  1159 +1,1
1058 +0,5  1076 +1,4  1092 +0,7  1084 +0,9  1108 +1,6  1114 +1,1
    P13 KULA 3,0      2014-09-14
1Albin Wägmark -01STO Mälarhöjdens IK11,59
2Viktor Wisén -01UPP Upsala IF11,41
3Hugo Karlsson -01VÄS Götlunda IF11,28
4Emil Holm -01SÖD Gillberga-Lista IF10,86
5Ludwig Enqvist -01SÖD Ärla IF9,87
6Benjamin Kadic -01NÄR KFUM Örebro9,85
7Mikael Lindman -01STO Bromma IF9,81
8Theodor Duvert -01UPP IFK Märsta9,80
9Oscar Glas -01STO Bromma IF9,45
10Markus Lantto -01STO Bromma IF9,07
11Kristian Gerdtsson -01VÄS Fagersta FIK9,00
12Amir Musa -01NÄR KFUM Örebro7,43
13Viktor Laurent -01VÄS Västerås FK7,27
14Adam Thunell -01VÄS Västerås FK6,96
15Oscar Persson -01NÄR Frövi IK6,66

Markus Lantto
Benjamin Kadic
Theodor Duvert
Kristian Gerdtsson
Ludwig Enqvist
Adam Thunell
Oscar Glas
Viktor Wisén
Emil Holm
Albin Wägmark
Viktor Laurent
Amir Musa
Hugo Karlsson
Mikael Lindman
Oscar Persson
 873   907   904
 985   972     x   932     x     x
 949   941   962   958   980   979
 867   813   900
 987   915   934   935   927     -
   x   696   665
   x   853   945
1105  1113     x  1118  1117  1141
   x     x  1010  1013  1086     x
1086  1159  1074  1084  1106  1073
   x     x   727
 729   725   743
1087     x  1128     x     x     x
 947   967   972   981     x   961
 666     x   645
    P13 DISKUS 0,6      2014-09-13
1Hugo Karlsson -01VÄS Götlunda IF43,77
2Johannes Lilius -01STO Huddinge AIS33,28
3Emil Holm -01SÖD Gillberga-Lista IF29,20
4Adrian Möllerström-Aho -01UPP IFK Märsta28,53
5Christian Wihlborg -01GOT VIF Gute27,42
6Viktor Wisén -01UPP Upsala IF24,10
7Hampus Johansson -01STO Bromma IF19,38
8Benjamin Kadic -01NÄR KFUM Örebro19,26
9Mikael Lindman -01STO Bromma IF18,66
10Lukas Karlsson -01SÖD Flens FS18,45
11Oscar Persson -01NÄR Frövi IK18,13

Emil Holm
Adrian Möllerström-Aho
Johannes Lilius
Christian Wihlborg
Viktor Wisén
Benjamin Kadic
Hugo Karlsson
Hampus Johansson
Oscar Persson
Lukas Karlsson
Mikael Lindman
2627     x  2914     x     x  2920
   -  2029  2853  1648  1985  2763
2797  3049  2806  3289  3328  3107
2742     x     x     x  2685  2598
2031  2410     x     x     x     x
1926     x     x     x     x     x
4186     x     x     x  3970  4377
   x     x  1938     x     x     x
   x  1813     x
1845     x  1653
1866     x     x
    P13 SLÄGGA 3,0      2014-09-14
1Johannes Lilius -01STO Huddinge AIS33,84
2Emil Holm -01SÖD Gillberga-Lista IF32,47
3Hugo Karlsson -01VÄS Götlunda IF31,34
4Oskar Nummelin -01STO Huddinge AIS30,50
5Benjamin Tinglöf -01SÖD Ärla IF29,45
6Benjamin Kadic -01NÄR KFUM Örebro26,93
7Markus Lantto -01STO Bromma IF23,42
8Oscar Glas -01STO Bromma IF21,88
9Mikael Lindman -01STO Bromma IF19,44

Benjamin Tinglöf
Markus Lantto
Johannes Lilius
Hugo Karlsson
Oskar Nummelin
Oscar Glas
Emil Holm
Mikael Lindman
Benjamin Kadic
2776  2796  2941     x  2789  2945
2253  1905  2164  2342     x  2148
   x  3384  2953  3212  3188  3244
2872  3134  3070     x     x     x
2971  2908  2947  2693  3050  2759
1437  1845  2188  1920     x  1956
3038  3247     x     x     x     x
   x  1944   753
2211  2530  2693  2559  2518  2693
    P13 SPJUT 400      2014-09-13
1Christian Wihlborg -01GOT VIF Gute34,29
2Ludwig Enqvist -01SÖD Ärla IF34,08
3Benjamin Tinglöf -01SÖD Ärla IF33,98
4Adrian Möllerström-Aho -01UPP IFK Märsta33,85
5Johannes Lilius -01STO Huddinge AIS32,20
6Sverre Lindell -01UPP IFK Märsta28,65
7Melker Forsberg -01NÄR Glanshammars IF28,38
8Marcus Hagerud -01STO Mälarhöjdens IK28,12
9Hampus Johansson -01STO Bromma IF27,63
10Lukas Karlsson -01SÖD Flens FS27,36
11Jonatan Håkansson -01STO Spårvägens FK26,75
12Amir Musa -01NÄR KFUM Örebro25,95
13Benjamin Kadic -01NÄR KFUM Örebro23,34

Amir Musa
Benjamin Tinglöf
Marcus Hagerud
Melker Forsberg
Johannes Lilius
Benjamin Kadic
Adrian Möllerström-Aho
Christian Wihlborg
Hampus Johansson
Jonatan Håkansson
Ludwig Enqvist
Lukas Karlsson
Sverre Lindell
2520     x  2595
3105  2967  3228  3109  3398  3218
2195  2812  2627  1145  1978  2710
2165  2838  2814  2480  2627  2226
3152  3220  2947  2815  2475  2906
1743  2334  2087
3385  3252  3087  2967     x  2931
3074  3361  3429  2090  3130  3402
2147  2595  2763
2283  2675  2222
2402  2910  3137  3408  2864  2860
2574  2680  2736
2809     x  2865  2748  2853     x
    P13 5x60 M       2014-09-14
1Västmanland40,57
Hugo Karlsson - Sebastian Andersson - Viktor Laurent - Adam Thunell - Kristian Gerdtsson
2Södermanland40,67
Leo Rydensjö - Emil Holm - Lukas Karlsson - Benjamin Tinglöf - Ludwig Enqvist
3Närke41,88
Kalle Hellgren - Amir Musa - Oscar Persson - Linus Strand - Benjamin Kadic
4Värmland42,60
Albin Hedén - Gabriel Gunnarsson - Fredrik Nilsson - Simon Axelsson - Elias Hedesund
-Stockholmdiskv F4.15.9
Imran Lernebo - Albin Wågmark - Markus Lantto - Filip Engström - Elias Sahlin
-Upplandbröt
Felix Wallin - Theodor Duvert - Lukas Olsson - Viktor Wisén - Leonard Palmér

    F14 80 M  HEAT 1  Vind -2,1  2014-09-13
1Jonna Claesson -00DAL Stora Skedvi IK10,76Semi
2Hanna Hellbom -00DAL Falu IK11,09Semi
3Agnes Hill -00DAL Kvarnsvedens GoIF11,19Semi
4Maja Allvin -00VÄS Västerås FK11,21
5Gabriella Holmström -00UPP Upsala IF11,39
6Emma Smith -00VÄR SK Bore11,55
-Amalia Modh -00SÖD Eskilstuna FIej start

    F14 80 M  HEAT 2  Vind -2,1  
1Linda Eriksson -00STO Huddinge AIS10,71Semi
2Virva Rylander -00VÄS Västerås FK10,98Semi
3Ebba Blomstrand -00NÄR Åsbro GoIF11,14Semi
4Hanna Säfström -00NÄR KFUM Örebro11,38
5Malin Eirefors -00VÄS Västerås FK11,43
6Ebba Johansson -00SÖD Nyköpings BIS11,52
7Ellinor Nyman -00DAL IK Heros12,05
8Hanna Flodberg -00DAL Falu IK13,21

    F14 80 M  HEAT 3  Vind -1,4  
1Charlotte Andersson -00STO Huddinge AIS10,57Semi
2Kajsa Eriksson -00STO Huddinge AIS10,97Semi
3Felicia Kölvall -00SÖD Flens FS11,03Semi
4Melisa Zilic -00DAL Falu IK11,22
5Isabella Bornälv -00NÄR KFUM Örebro11,64
6Julia Peric -00VÄS Västerås FK11,80
7Elin Haglund -00DAL Falu IK12,57

    F14 80 M  HEAT 4  Vind -1,0  
1Ebba Gustavsson -00VÄR IF Göta10,76Semi
2Hedvig Pettersson -00VÄR Kils AIK10,94Semi
3Marie Ebbestad -00UPP Gottsunda IF11,08Semi
4Therese Knutsson -00NÄR Glanshammars IF11,14Semi
5Sofia Sundstedt -00VÄS Västerås FK11,78
6Ebba Löfholm -00NÄR KFUM Örebro11,82
7Evelina Westerling -00SÖD Nyköpings BIS11,90
-Linn Egerfält -00GÄS Gefle IFej start

    F14 80 M  HEAT 5  Vind -0,8  
1Lea Andersen -00STO Täby IS10,64Semi
2Matilda Rönnberg -00STO Turebergs FK10,80Semi
3Mathilda Ekholm -00SÖD Råby-Rekarne FIF10,99Semi
4Lisa Weyhenmeyer -00UPP Upsala IF11,33
5Paulina Tedén -00VÄS Västerås FK11,45
6Linnea Johansson -00NÄR KFUM Örebro11,75
7Filippa Berglund -00VÄR Karlskoga FIF13,30
-Clara Sjölund -00VÄS Västerås FKej start

    F14 80 M  SEMIFINAL 1  Vind -2,4  2014-09-13
1Linda Eriksson -00STO Huddinge AIS10,63Final
2Lea Andersen -00STO Täby IS10,70Final
3Matilda Rönnberg -00STO Turebergs FK10,80Final
4Hanna Hellbom -00DAL Falu IK10,87Final
5Mathilda Ekholm -00SÖD Råby-Rekarne FIF10,90Final
6Ebba Blomstrand -00NÄR Åsbro GoIF11,02
7Hedvig Pettersson -00VÄR Kils AIK11,08
8Therese Knutsson -00NÄR Glanshammars IF11,24

    F14 80 M  SEMIFINAL 2  Vind -3,2  
1Charlotte Andersson -00STO Huddinge AIS10,60Final
2Jonna Claesson -00DAL Stora Skedvi IK10,78Final
3Kajsa Eriksson -00STO Huddinge AIS10,93Final
4Virva Rylander -00VÄS Västerås FK10,95
5Ebba Gustavsson -00VÄR IF Göta10,96
6Felicia Kölvall -00SÖD Flens FS10,98
7Agnes Hill -00DAL Kvarnsvedens GoIF11,15
8Marie Ebbestad -00UPP Gottsunda IF11,23

    F14 80 M  FINAL  Vind -1,7  2014-09-13
1Charlotte Andersson -00STO Huddinge AIS10,33
2Linda Eriksson -00STO Huddinge AIS10,60
3Lea Andersen -00STO Täby IS10,64
4Jonna Claesson -00DAL Stora Skedvi IK10,65
5Matilda Rönnberg -00STO Turebergs FK10,76
6Hanna Hellbom -00DAL Falu IK10,83
7Kajsa Eriksson -00STO Huddinge AIS10,88
8Mathilda Ekholm -00SÖD Råby-Rekarne FIF11,07

    F14 300 M  HEAT 1    2014-09-14
1Filippa Lundberg -00STO Tyresö FK45,66
2Sofia Sundstedt -00VÄS Västerås FK47,05
3Ellinor Nyman -00DAL IK Heros47,95
4Tilda Tryggvesson -00UPP Bålsta IK50,01
5Anna Struwe -00SÖD Nyköpings BIS50,95

    F14 300 M  HEAT 2    
1Lisa Weyhenmeyer -00UPP Upsala IF44,25
2Ylwa Haglund -00DAL Falu IK44,78
3Felicia Kölvall -00SÖD Flens FS45,26
4Gabriella Holmström -00UPP Upsala IF45,30
5Therese Knutsson -00NÄR Glanshammars IF45,99
6Jessica Persson -00NÄR KFUM Örebro46,66

    F14 300 M  HEAT 3    
1Linda Eriksson -00STO Huddinge AIS41,81
2Hanna Hellbom -00DAL Falu IK42,45
3Virva Rylander -00VÄS Västerås FK42,57
4Kajsa Eriksson -00STO Huddinge AIS42,57
5Hanna Säfström -00NÄR KFUM Örebro43,77
6Ebba Gustavsson -00VÄR IF Göta44,60
7Marie Ebbestad -00UPP Gottsunda IF44,86
-Hedvig Pettersson -00VÄR Kils AIKej start

    F14 300 M  SAMLAD LISTA    
1Linda Eriksson -00STO Huddinge AIS41,81
2Hanna Hellbom -00DAL Falu IK42,45
3Virva Rylander -00VÄS Västerås FK42,57
4Kajsa Eriksson -00STO Huddinge AIS42,57
5Hanna Säfström -00NÄR KFUM Örebro43,77
6Lisa Weyhenmeyer -00UPP Upsala IF44,25
7Ebba Gustavsson -00VÄR IF Göta44,60
8Ylwa Haglund -00DAL Falu IK44,78
9Marie Ebbestad -00UPP Gottsunda IF44,86
10Felicia Kölvall -00SÖD Flens FS45,26
11Gabriella Holmström -00UPP Upsala IF45,30
12Filippa Lundberg -00STO Tyresö FK45,66
13Therese Knutsson -00NÄR Glanshammars IF45,99
14Jessica Persson -00NÄR KFUM Örebro46,66
15Sofia Sundstedt -00VÄS Västerås FK47,05
16Ellinor Nyman -00DAL IK Heros47,95
17Tilda Tryggvesson -00UPP Bålsta IK50,01
18Anna Struwe -00SÖD Nyköpings BIS50,95

    F14 800 M      2014-09-13
1Hanna Hellbom -00DAL Falu IK2.22,85
2Esther Sandén Alin -00NÄR Stocksäters IF2.23,66
3Chanell Cranning-Hillgren -00DAL Hulåns IF2.29,73
4Filippa Hörnberg -00STO Hässelby SK2.31,12
5Marie Ebbestad -00UPP Gottsunda IF2.38,73
6Mathilda Eklund -00VÄS IK Westmannia2.39,17
7Jessica Persson -00NÄR KFUM Örebro2.39,82
8Gabriella Holmström -00UPP Upsala IF2.43,00
-Filippa Berglund -00VÄR Karlskoga FIFdiskv F4.2.9
-Tilda Tryggvesson -00UPP Bålsta IKej start

    F14 2000 M      2014-09-14
1Esther Sandén Alin -00NÄR Stocksäters IF6.58,47
2Chanell Cranning-Hillgren -00DAL Hulåns IF7.02,17
3Marie Ebbestad -00UPP Gottsunda IF7.20,13
4Filippa Hörnberg -00STO Hässelby SK7.22,14
5Mathilda Eklund -00VÄS IK Westmannia7.23,16
6Emelie Eriksson -00DAL Säters IF7.24,87
7Frida Johansson -00VÄR Karlskoga FIF7.29,50

    F14 1500 M HINDER      2014-09-13
1Chanell Cranning-Hillgren -00DAL Hulåns IF5.37,40
2Marie Ebbestad -00UPP Gottsunda IF5.38,45
3Frida Johansson -00VÄR Karlskoga FIF5.39,05
4Mathilda Eklund -00VÄS IK Westmannia5.44,69
5Emelie Eriksson -00DAL Säters IF6.07,14
6Sofia Sundstedt -00VÄS Västerås FK6.28,35
7Linnea Johansson -00NÄR KFUM Örebro7.13,22
-Clara Sjölund -00VÄS Västerås FKej start

    F14 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,5  2014-09-14
1Agnes Hill -00DAL Kvarnsvedens GoIF12,62Final
2Izabella Ripsweden -00STO IFK Tumba13,15Final
3Maya Persson -00VÄS Västerås FK13,79
4Tilda Tryggvesson -00UPP Bålsta IK15,40
5Ebba Löfholm -00NÄR KFUM Örebro15,57
6Elin Haglund -00DAL Falu IK15,81
7Anna Struwe -00SÖD Nyköpings BIS16,37
8Olivia Greisz -00DAL Falu IK16,41

    F14 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,7  
1Mathilda Ekholm -00SÖD Råby-Rekarne FIF12,63Final
2Malin Eirefors -00VÄS Västerås FK13,18Final
3Filippa Lundberg -00STO Tyresö FK13,47Final
4Malin Eriksson -00STO IFK Tumba13,54
5Melisa Zilic -00DAL Falu IK13,78
6Lina Larsson -00DAL Säters IF14,45
7Elin Blomkvist -00VÄR IF Göta14,73

    F14 80 M HÄCK  HEAT 3  Vind -1,4  
1Charlotte Andersson -00STO Huddinge AIS12,96Final
2Alva von Gerber -00STO Huddinge AIS13,29Final
3Johanna Ringstam -00GÄS Gefle IF13,32Final
4Ylwa Haglund -00DAL Falu IK13,71
5Emma Smith -00VÄR SK Bore14,04
6Filippa Backman -00GÄS Gefle IF14,86
7Hanna Säfström -00NÄR KFUM Örebro16,39

    F14 80 M HÄCK  FINAL  Vind -1,9  2014-09-14
1Mathilda Ekholm -00SÖD Råby-Rekarne FIF12,66
2Agnes Hill -00DAL Kvarnsvedens GoIF12,83
3Charlotte Andersson -00STO Huddinge AIS13,07
4Izabella Ripsweden -00STO IFK Tumba13,26
5Johanna Ringstam -00GÄS Gefle IF13,38
6Malin Eirefors -00VÄS Västerås FK13,50
7Alva von Gerber -00STO Huddinge AIS13,70
8Filippa Lundberg -00STO Tyresö FK13,94

    F14 300 M HÄCK      2014-09-13
1Filippa Lundberg -00STO Tyresö FK48,45
2Ylwa Haglund -00DAL Falu IK49,62
3Emelie Svensson -00STO IFK Tumba50,17
4Malin Eirefors -00VÄS Västerås FK54,77
5Ebba Löfholm -00NÄR KFUM Örebro56,23
6Tilda Tryggvesson -00UPP Bålsta IK56,86
7Anna Struwe -00SÖD Nyköpings BIS58,19
-Maya Persson -00VÄS Västerås FKej start

    F14 HÖJD      2014-09-13
1Maya Persson -00VÄS Västerås FK1,61
2Kajsa Lindqvist -00STO Väsby IK1,55
3Alice Eriksson -00UPP Rånäs 4H1,55
4Malin Eriksson -00STO IFK Tumba1,52
5Ebba Johansson -00SÖD Nyköpings BIS1,49
6Mathilda Eklund -00VÄS IK Westmannia1,49
7Filippa Backman -00GÄS Gefle IF1,46
8Linnéa Bodin -00NÄR KFUM Örebro1,46
9Ylwa Haglund -00DAL Falu IK1,41
9Hilma Lövblom -00STO Täby IS1,41
11Izabella Ripsweden -00STO IFK Tumba1,41
12Malin Eirefors -00VÄS Västerås FK1,41
13Ebba Löfholm -00NÄR KFUM Örebro1,36
14Johanna Ringstam -00GÄS Gefle IF1,36
15Amalia Modh -00SÖD Eskilstuna FI1,36
16Linn Egerfält -00GÄS Gefle IF1,31
17Olivia Greisz -00DAL Falu IK1,21
-Rebecka Gustavsson -00SÖD Nyköpings BIS0,00


Filippa Backman
Malin Eriksson
Olivia Greisz
Maya Persson
Izabella Ripsweden
Alice Eriksson
Amalia Modh
Johanna Ringstam
Linn Egerfält
Kajsa Lindqvist
Ylwa Haglund
Rebecka Gustavsson
Linnéa Bodin
Malin Eirefors
Ebba Löfholm
Hilma Lövblom
Ebba Johansson
Mathilda Eklund
121 126 131 136 141 146 149 152 155 158 161 164
        o   o   o   xo  xxx
        o   o   o   o   o   xo  xxx
o   xxx
                            o   xo  o   xo  xxx
        o   xo  o   xxx
                    xo  xo  xo  xo  xxx
            xo  xxx
    xo  o   o   xxx
o   o   xxo xxx
                            o   o   xxx
    o   o   o   o   xxx
xxx
            o   xo  xxo xxx
        o   o   xo  xxx
        o   o   xxx
        o   o   o   xxx
            xo  o   o   o   xxx
            o   o   xo  xxo xxx
    F14 STAV      2014-09-14
1Ebba Blomstrand -00NÄR Åsbro GoIF3,13
2Alva von Gerber -00STO Huddinge AIS2,63
3Madeleine Engström -00STO Huddinge AIS2,53
4Agnes Hill -00DAL Kvarnsvedens GoIF2,43
5Amanda Bollmann -00NÄR KFUM Örebro2,23
6Elin Haglund -00DAL Falu IK2,13
7Linnea Wiklund -00VÄS Västerås FK2,13
8Malin Eirefors -00VÄS Västerås FK2,03
8Ellen Jakobsson -00UPP Upsala IF2,03
10Lina Larsson -00DAL Säters IF1,93
11Virva Rylander -00VÄS Västerås FK1,83


Elin Haglund
Lina Larsson
Ebba Blomstrand
Virva Rylander
Amanda Bollmann
Agnes Hill
Linnea Wiklund
Malin Eirefors
Alva von Gerber
Ellen Jakobsson
Madeleine Engström
153 173 183 193 203 213 223 233 243 253 263 273 293 313 325
-   -   -   -   xxo o   xxx
-   -   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   xo  xxx
xo  o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   xo  o   o   xxx
-   o   xo  o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   o   -   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   o   xxo xxx
    F14 LÄNGD      2014-09-14
1Lisa Weyhenmeyer -00UPP Upsala IF5,22
2Therese Knutsson -00NÄR Glanshammars IF5,07
3Kajsa Lindqvist -00STO Väsby IK4,98
4Hedvig Pettersson -00VÄR Kils AIK4,97
5Izabella Ripsweden -00STO IFK Tumba4,88
6Hanna Hellbom -00DAL Falu IK4,86
7Linda Eriksson -00STO Huddinge AIS4,82
8Ebba Gustavsson -00VÄR IF Göta4,79
9Kajsa Eriksson -00STO Huddinge AIS4,70
10Mathilda Ekholm -00SÖD Råby-Rekarne FIF4,65
11Felicia Kölvall -00SÖD Flens FS4,60
12Melisa Zilic -00DAL Falu IK4,60
13Linn Egerfält -00GÄS Gefle IF4,57
14Isabella Bornälv -00NÄR KFUM Örebro4,48
15Hanna Säfström -00NÄR KFUM Örebro4,47
16Wilma Andersson -00DAL Kvarnsvedens GoIF4,39
17Emelie Eklund -00STO Täby IS4,37
18Ylwa Haglund -00DAL Falu IK4,27
19Johanna Ringstam -00GÄS Gefle IF4,27
20Linnea Johansson -00NÄR KFUM Örebro4,26
21Filippa Backman -00GÄS Gefle IF4,24
22Maya Persson -00VÄS Västerås FK4,21
23Tilda Tryggvesson -00UPP Bålsta IK4,15
24Emilia Björklund -00UPP Bålsta IK4,13
25Charlotte Andersson -00STO Huddinge AIS4,09
26Maja Allvin -00VÄS Västerås FK4,08
27Alice Eriksson -00UPP Rånäs 4H4,06
28Sofia Sundstedt -00VÄS Västerås FK4,04
29Olivia Greisz -00DAL Falu IK3,75
30Ebba Löfholm -00NÄR KFUM Örebro3,67
31Ebba Johansson -00SÖD Nyköpings BIS3,64
32Evelina Westerling -00SÖD Nyköpings BIS2,96
Kajsa Jansson -00VÄS IK Westmannia0,00
Hanna Flodberg -00DAL Falu IK0,00

Felicia Kölvall
Wilma Andersson
Evelina Westerling
Mathilda Ekholm
Filippa Backman
Kajsa Jansson
Ebba Gustavsson
Alice Eriksson
Maya Persson
Olivia Greisz
Emelie Eklund
Isabella Bornälv
Charlotte Andersson
Linn Egerfält
Hedvig Pettersson
Hanna Hellbom
Linda Eriksson
Melisa Zilic
Linnea Johansson
Therese Knutsson
Hanna Flodberg
Tilda Tryggvesson
Lisa Weyhenmeyer
Ebba Löfholm
Emilia Björklund
Hanna Säfström
Maja Allvin
Izabella Ripsweden
Ylwa Haglund
Kajsa Eriksson
Sofia Sundstedt
Kajsa Lindqvist
Ebba Johansson
Johanna Ringstam
 460 +0,5   435 +1,7   460 +1,6
   x          x        439 +1,1
 296 +1,5     x          x
 465 +0,0     -          -
 413 +1,5     x        424 +2,2
   x          x          x
 479 +0,8   476 +0,0   471 +0,3   314 +1,9     x        460 +1,2
   x        394 +0,7   406 +2,0
 406 +2,2     x        421 +1,6
 375 +2,6   363 +1,1   366 +0,6
 437 +3,0   436 +0,0   437 +0,0
 448 +1,2   378 +0,0   430 +1,5
 363 +1,7   371 +1,3   409 +2,2
 457 +2,5   381 +0,0   443 +2,6
 481 +1,8   478 +0,0   493 +2,7   482 +1,3   480 +0,0   497 +0,0
 471 +1,0   465 +0,2   461 +2,8     x +1,3   481 -0,3   486 +0,0
   x        482 +1,4   472 +1,7   468 +0,0   466 +0,0     x
 460 +1,2   436 +0,9   442 +1,7
 395 +1,9   426 +1,5     x
 495 +0,0   495 +2,2   491 +1,2     x          x        507 +1,6
   x          x          x
 415 +0,0   404 +0,5   405 +0,5
 510 +1,8   522 +0,8     x        511 +0,0   510 +0,0   522 +0,6
 339 +0,0   354 +2,2   367 +1,3
 413 +1,3   397 +1,9   400 +0,4
 420 +1,9   447 +1,7   422 +0,4
   x        408 +0,5   381 +1,7
   x          x        488 +2,5   309 +0,3     x        448 +0,0
 427 +2,7   204 +1,1     x
 470 +2,4   461 +2,3     x
 395 +2,1   404 +1,9     x
 498 +1,3   495 +1,6   364 +2,8   422 -0,6   498 +0,0   495 +1,9
 285 +0,7   364 +2,0     x
 427 +0,0     x          x
    F14 TRESTEG      2014-09-13
1Lisa Weyhenmeyer -00UPP Upsala IF11,30
2Hedvig Pettersson -00VÄR Kils AIK10,17
3Emelie Eklund -00STO Täby IS10,16
4Therese Knutsson -00NÄR Glanshammars IF10,11
5Izabella Ripsweden -00STO IFK Tumba10,09
6Matilda Rönnberg -00STO Turebergs FK9,51
7Wilma Andersson -00DAL Kvarnsvedens GoIF9,40
8Julia Peric -00VÄS Västerås FK9,39
9Maya Persson -00VÄS Västerås FK9,38
10Linn Egerfält -00GÄS Gefle IF9,16
11Maja Allvin -00VÄS Västerås FK9,10
12Linnea Johansson -00NÄR KFUM Örebro8,90
13Filippa Backman -00GÄS Gefle IF8,74
-Sofia Sundstedt -00VÄS Västerås FK0,00
-Kajsa Lindqvist -00STO Väsby IK0,00

Linnea Johansson
Julia Peric
Maja Allvin
Filippa Backman
Izabella Ripsweden
Matilda Rönnberg
Sofia Sundstedt
Kajsa Lindqvist
Therese Knutsson
Hedvig Pettersson
Maya Persson
Wilma Andersson
Emelie Eklund
Lisa Weyhenmeyer
Linn Egerfält
 858 +1,0   870 +1,1   890 +1,8
   x +0,8   939 +1,0     x +1,5   939 +1,6   919 +1,3     x +1,0
 910 +1,2   888 +1,3   880 +1,6
   x +0,7     x +0,8   874 +1,5
 979 +1,2     x +0,7     x +1,5     x +1,5  1009 +1,0   977 +1,0
 946 +0,9   873 +1,6     x +0,8     x +0,1     x +0,6   951 +1,0
   x +2,3     x +2,0     x +0,5
   -          -          -
 995 +0,9   989 +2,0   973 +0,9   954 +0,9     -       1011 +1,0
 982 +1,5   940 +1,2   843 +0,8   981 +1,4  1003 +0,6  1017 +0,5
 938 +0,9   938 +1,1   897 +1,5
 924 +0,9   940 +1,6     x +0,9   853 +2,1     x +0,9     x +0,7
 997 +1,0  1016 +2,3   982 +1,2  1005 +0,1  1006 +0,6   994 +0,1
1092 +0,6  1065 +0,9  1109 +1,6  1100 +0,8  1113 +0,1  1130 +0,6
   x +0,2     x +1,7   916 +1,5
    F14 KULA 3,0      2014-09-13
1Julia Axtelius -00UPP Enköpings AIF12,51
2Johanna Edvall -00GÄS IF Skade12,30
3Jonna Claesson -00DAL Stora Skedvi IK10,25
4Lina Larsson -00DAL Säters IF9,81
5Miranda Nilsson -00VÄR SK Bore9,77
6Malin Eriksson -00STO IFK Tumba9,74
7Alice Nilsson -00NÄR KFUM Örebro9,71
8Linnéa Bodin -00NÄR KFUM Örebro9,63
9Kajsa Jansson -00VÄS IK Westmannia9,62
10Caisa-Marie Lindfors -00UPP Upsala IF9,46
11Linnea Wiklund -00VÄS Västerås FK8,98
12Elin Blomkvist -00VÄR IF Göta8,40
13Amanda Bollmann -00NÄR KFUM Örebro8,24
14Jonna Geiryd -00STO Huddinge AIS8,10
15Evelina Westerling -00SÖD Nyköpings BIS8,03
16Elsa Karlsson -00NÄR KFUM Örebro7,69
17Johanna Stenlund -00STO Österhaninge IF7,62
18Alice Eriksson -00UPP Rånäs 4H7,07
19Olivia Greisz -00DAL Falu IK6,96
20Emilia Björklund -00UPP Bålsta IK6,92
21Alba Lindfors -00STO Mälarhöjdens IK6,87
22Emilia Östergren -00STO Huddinge AIS6,72
23Amalia Modh -00SÖD Eskilstuna FI6,47
24Rebecka Gustavsson -00SÖD Nyköpings BIS6,33
25Hanna Flodberg -00DAL Falu IK5,98

Julia Axtelius
Rebecka Gustavsson
Linnea Wiklund
Lina Larsson
Emilia Östergren
Alba Lindfors
Caisa-Marie Lindfors
Hanna Flodberg
Amalia Modh
Amanda Bollmann
Kajsa Jansson
Olivia Greisz
Malin Eriksson
Jonna Claesson
Evelina Westerling
Elin Blomkvist
Miranda Nilsson
Alice Nilsson
Johanna Edvall
Johanna Stenlund
Linnéa Bodin
Emilia Björklund
Alice Eriksson
Jonna Geiryd
Elsa Karlsson
1128  1196  1202  1204  1251  1226
   x   633   569
   x   882   898
 888   904   981   940   871   906
 669   627   672
 687   651     x
 946     x     x
 558   576   598
 623   605   647
 786   787   824
 962     x   925
 696   694   673
 974     x   943     x     x     x
 941  1025   928   988     -     -
 803   756   755
 823   822   840
 893   950   977   904   969   923
 872   971   952   965   932   943
1117     x  1154  1209  1230     x
 762   734   737
 963   898   881   909   873     x
 689   619   692
 621   707   599
 810   755   749
   x   769     x
    F14 DISKUS 0,75      2014-09-13
1Johanna Edvall -00GÄS IF Skade37,74
2Caisa-Marie Lindfors -00UPP Upsala IF34,00
3Miranda Nilsson -00VÄR SK Bore33,58
4Malin Eriksson -00STO IFK Tumba32,49
5Louice Olsson -00STO Huddinge AIS28,27
6Alice Nilsson -00NÄR KFUM Örebro28,15
7Emma Smith -00VÄR SK Bore27,59
8Elin Blomkvist -00VÄR IF Göta26,85
9Linnea Wiklund -00VÄS Västerås FK24,18
10Agnes Hill -00DAL Kvarnsvedens GoIF23,55
11Jonna Claesson -00DAL Stora Skedvi IK23,23
12Lina Larsson -00DAL Säters IF22,85
13Jonna Geiryd -00STO Huddinge AIS22,35
14Kajsa Jansson -00VÄS IK Westmannia20,75
15Mathilda Ekholm -00SÖD Råby-Rekarne FIF20,68
16Moa Floridan -00DAL Stora Skedvi IK20,03
17Emilia Björklund -00UPP Bålsta IK19,32
18Felicia Kölvall -00SÖD Flens FS18,67
19Amanda Bollmann -00NÄR KFUM Örebro17,13
-Elsa Karlsson -00NÄR KFUM Örebro0,00

Lina Larsson
Miranda Nilsson
Caisa-Marie Lindfors
Emma Smith
Alice Nilsson
Agnes Hill
Elsa Karlsson
Felicia Kölvall
Moa Floridan
Emilia Björklund
Amanda Bollmann
Kajsa Jansson
Jonna Claesson
Louice Olsson
Jonna Geiryd
Mathilda Ekholm
Johanna Edvall
Linnea Wiklund
Malin Eriksson
Elin Blomkvist
2285     x     x
3221  3323  3358  2777  3315  3305
   x  2919  3400  3052  2917     x
2759  2324  2748     x  2635  2613
2672  2815  2582     x  2798     x
1857  1969  2355
   x     x     x
   x     x  1867
1756  2003     x
1932     x     x
   x  1713  1663
   x  2075     x
   x  2323     x
2827  2395     x  2549     x     x
   x  2235     x
2068     x  1945
3250  3298  3402     x     x  3774
2237  2418     x
2686  2930     x     x  3249     x
2685     x     x  2250     x  2137
    F14 SLÄGGA 3,0      2014-09-14
1Miranda Nilsson -00VÄR SK Bore42,37
2Emilia Östergren -00STO Huddinge AIS41,05
3Julia Axtelius -00UPP Enköpings AIF39,17
4Jonna Geiryd -00STO Huddinge AIS38,22
5Alice Nilsson -00NÄR KFUM Örebro38,09
6Emma Smith -00VÄR SK Bore33,01
7Linnéa Bodin -00NÄR KFUM Örebro32,58
8Amanda Bollmann -00NÄR KFUM Örebro28,91
9Johanna Carlsson -00SÖD Ärla IF27,27
10Louice Olsson -00STO Huddinge AIS25,67
11Kajsa Jansson -00VÄS IK Westmannia23,73
12Moa Floridan -00DAL Stora Skedvi IK22,32
13Elin Blomkvist -00VÄR IF Göta21,42
14Caisa-Marie Lindfors -00UPP Upsala IF20,55
15Maja Allvin -00VÄS Västerås FK20,30
16Virva Rylander -00VÄS Västerås FK19,28
17Rebecka Gustavsson -00SÖD Nyköpings BIS15,10
-Johanna Edvall -00GÄS IF Skade0,00
-Elsa Karlsson -00NÄR KFUM Örebro0,00
-Linnea Wiklund -00VÄS Västerås FK0,00

Virva Rylander
Jonna Geiryd
Johanna Carlsson
Johanna Edvall
Emma Smith
Moa Floridan
Amanda Bollmann
Julia Axtelius
Louice Olsson
Elin Blomkvist
Rebecka Gustavsson
Linnéa Bodin
Emilia Östergren
Miranda Nilsson
Elsa Karlsson
Caisa-Marie Lindfors
Maja Allvin
Kajsa Jansson
Alice Nilsson
Linnea Wiklund
1731  1783  1928
3537     x  3274     x  3822     x
   x  2727  2513
   x     x     x
3225  3189  2454  2915  3177  3301
2232  2189  2213
2668  2659  2784  2459  2891  2697
3485  3685  3917     x  3831     x
2567     -     x
2140  2095  2142
1260  1510  1369
   x     x  3099  3153  3058  3258
4105  3959  3763     x  3477     x
4064  4068  4006  3779  4237     x
   x     x     x
   x     x  2055
   x     x  2030
2373  2170  2195
3441  3345     x     x  3809     x
   x     x     x
    F14 SPJUT 500      2014-09-14
1Julia Axtelius -00UPP Enköpings AIF38,98
2Miranda Nilsson -00VÄR SK Bore35,99
3Hedvig Pettersson -00VÄR Kils AIK35,89
4Lina Larsson -00DAL Säters IF33,94
5Moa Floridan -00DAL Stora Skedvi IK31,09
6Alba Lindfors -00STO Mälarhöjdens IK29,91
7Jonna Claesson -00DAL Stora Skedvi IK28,85
8Kajsa Jansson -00VÄS IK Westmannia26,57
9Alice Nilsson -00NÄR KFUM Örebro25,62
10Linnéa Bodin -00NÄR KFUM Örebro25,32
11Linnea Wiklund -00VÄS Västerås FK22,90
12Johanna Ringstam -00GÄS Gefle IF22,28
13Jessica Persson -00NÄR KFUM Örebro21,16
14Julia Peric -00VÄS Västerås FK21,00
15Mathilda Eklund -00VÄS IK Westmannia20,25
16Virva Rylander -00VÄS Västerås FK16,11
17Amalia Modh -00SÖD Eskilstuna FI15,72
18Caisa-Marie Lindfors -00UPP Upsala IF15,48
19Linnea Johansson -00NÄR KFUM Örebro14,46
20Emilia Björklund -00UPP Bålsta IK13,46
21Johanna Stenlund -00STO Österhaninge IF11,15
22Linn Egerfält -00GÄS Gefle IF10,76
-Matilda Rönnberg -00STO Turebergs FK0,00
-Elsa Karlsson -00NÄR KFUM Örebro0,00

Jessica Persson
Julia Axtelius
Linn Egerfält
Kajsa Jansson
Lina Larsson
Alba Lindfors
Johanna Stenlund
Johanna Ringstam
Miranda Nilsson
Mathilda Eklund
Alice Nilsson
Caisa-Marie Lindfors
Linnea Wiklund
Jonna Claesson
Linnea Johansson
Emilia Björklund
Moa Floridan
Julia Peric
Matilda Rönnberg
Linnéa Bodin
Elsa Karlsson
Hedvig Pettersson
Amalia Modh
Virva Rylander
2116  1909  1997
3898     x     x     x     x  3859
 781   909  1076
2463  2657  2646  2573  2552     x
3052  3129  3394  3179  2927  3229
2876  2991  2868     x  2897  2717
1082     x  1115
2171  2206  2228
3213  2928  2862  3108  2929  3599
2025  1893  1816
2508  2562     x
1371  1548  1270
2230  2290     x
2461  2420  2885  2824  2529  2761
1281  1214  1446
1202  1346  1204
2936  2882  3109     x     x     x
1958  2100  2038
   x     x     x
2160  2532  2389
   x     x     x
2898  3320  2905  3308  2848  3589
   x  1572     x
1611     x     x
    F14 4x80 M       2014-09-14
1Stockholm40,57
Kajsa Eriksson - Charlotte Andersson - Linda Eriksson - Matilda Rönnberg
2Dalarna40,93
Melisa Zilic - Agnes Hill - Hannah Hellbom - Jonna Claesson
3Närke 141,88
Therese Knutsson - Hanna Säfström - Isabella Bornälv - Ebba Blomstrand
4Södermanland43,37
Felicia Kölvall - Anna Struwe - Ebba Johansson - Mathilda Ekholm
5Uppland43,46
Gabriella Holmström - Tilda Tryggvesson - Marie Ebbestad - Lisa Weyhenmeyer
6Västmanland43,59
Virva Rylander - Maja Allvin - Julia Peric - Sofia Sundstedt
7Närke 244,81
Linnea Johansson - Jessica Persson - Elsa Karlsson - Ebba Löfholm
8Värmland45,44
Ebba Gustavsson - Emma Smith - Filippa Berglund - Hedvig Pettersson

    F13 60 M  HEAT 1  Vind -2,7  2014-09-13
1Sira Gassama -01STO Hammarby IF8,38Semi
2Hilda Lindberg -01VÄS Västerås FK8,52Semi
3Sara Bergenbrant -01NÄR KFUM Örebro8,74Semi
4Melina Mancuso -01VÄS Västerås FK9,03
5Emma Palmgren -01SÖD Nyköpings BIS9,46
6Maja Söderlund -01GÄS Gefle IF9,46
7Jolin Kihlström -01GÄS Gefle IF9,76

    F13 60 M  HEAT 2  Vind -0,1  
1Moa Eklundh -01NÄR KFUM Örebro8,27Semi
2Elin Antonsson -01VÄS Västerås FK8,52Semi
3Sarah Karlsson -01SÖD Nyköpings BIS8,66Semi
4Jennifer Andersson -01VÄS Västerås FK9,02Semi9.015
5Sigrid Karlsson -01UPP Upsala IF9,13
6Ebba Henriksson -01VÄR Karlskoga FIF9,31
7Johanna Skoglund -01VÄS Västerås FK9,99

    F13 60 M  HEAT 3  Vind -1,0  
1Lovisa Bivstedt -01STO Hässelby SK8,47Semi
2Siri Lindvall -01STO Hammarby IF8,49Semi
3Nicolina Eriksson -01DAL Djurmo-Sifferbo IF8,66Semi
4Elsa Sild Löhman -01UPP Upsala IF9,05
5Ella Raud -01NÄR KFUM Örebro9,09
6Johanna Möller -01GÄS Gefle IF9,55
7Nellie Bergkvist -01VÄR Filipstads IF9,58
8Emma Danarp -01VÄS Västerås FK9,65

    F13 60 M  HEAT 4  Vind -0,7  
1Hanna Wallmark -01STO Bromma IF8,24Semi
2Fanny Jansson -01VÄR IFK Sunne8,27Semi
3Lovisa Ulegård -01VÄS Västerås FK8,74Semi
4Minna Seger -01NÄR Glanshammars IF9,029.019
5Tova Stiberg -01NÄR KFUM Örebro9,23
6Rebella Axelsson-Berglund -01DAL Leksands FIK9,30
7Amira Musa -01NÄR KFUM Örebro10,06

    F13 60 M  HEAT 5    
1Stina Gustavsson -01STO Hanvikens SK8,18Semi
2Anna Lundmark -01STO IF Linnéa8,52Semi
3Ella Georgsson -01GÄS Högbo GIF9,01Semi
4Alice Heldt-Cassel -01DAL Ludvika FFI9,23
5Isabella Pallin -01VÄR Karlskoga FIF9,24
6Lina Gillberg -01UPP Rånäs 4H9,27
7Tova Rundlöf -01SÖD Råby-Rekarne FIF9,50

    F13 60 M  SEMIFINAL 1  Vind -1,1  2014-09-13
1Moa Eklundh -01NÄR KFUM Örebro8,29Final
2Fanny Jansson -01VÄR IFK Sunne8,30Final
3Hanna Wallmark -01STO Bromma IF8,35Final
4Siri Lindvall -01STO Hammarby IF8,36Final
5Anna Lundmark -01STO IF Linnéa8,48Final
6Sarah Karlsson -01SÖD Nyköpings BIS8,71
7Lovisa Ulegård -01VÄS Västerås FK8,79
8Ella Georgsson -01GÄS Högbo GIF8,82

    F13 60 M  SEMIFINAL 2  Vind -0,7  
1Stina Gustavsson -01STO Hanvikens SK8,22Final
2Sira Gassama -01STO Hammarby IF8,36Final
3Lovisa Bivstedt -01STO Hässelby SK8,50Final
4Hilda Lindberg -01VÄS Västerås FK8,53
5Elin Antonsson -01VÄS Västerås FK8,55
6Nicolina Eriksson -01DAL Djurmo-Sifferbo IF8,68
7Sara Bergenbrant -01NÄR KFUM Örebro8,69
8Jennifer Andersson -01VÄS Västerås FK8,99

    F13 60 M  FINAL  Vind -0,6  2014-09-13
1Stina Gustavsson -01STO Hanvikens SK8,16
2Moa Eklundh -01NÄR KFUM Örebro8,17
3Fanny Jansson -01VÄR IFK Sunne8,18
4Sira Gassama -01STO Hammarby IF8,35
5Siri Lindvall -01STO Hammarby IF8,38
6Lovisa Bivstedt -01STO Hässelby SK8,42
7Hanna Wallmark -01STO Bromma IF8,43
8Anna Lundmark -01STO IF Linnéa8,55

    F13 200 M  HEAT 1  Vind -0,8  2014-09-14
1Fanny Jansson -01VÄR IFK Sunne27,64Final
2Lovisa Ulegård -01VÄS Västerås FK28,53Final
3Lina Gillberg -01UPP Rånäs 4H31,27
4Emma Danarp -01VÄS Västerås FK32,01
-Stina Gustavsson -01STO Hanvikens SKej start
-Anna Lundmark -01STO IF Linnéaej start

    F13 200 M  HEAT 2  Vind -1,7  
1Hanna Wallmark -01STO Bromma IF26,66Final
2Moa Eklundh -01NÄR KFUM Örebro28,38Final
3Sarah Karlsson -01SÖD Nyköpings BIS28,59
4Sara Bergenbrant -01NÄR KFUM Örebro29,87
5Rebella Axelsson-Berglund -01DAL Leksands FIK30,48
6Johanna Möller -01GÄS Gefle IF32,83
7Jolin Kihlström -01GÄS Gefle IF35,36
-Elsa Wallenius -01VÄS Västerås FKej start

    F13 200 M  HEAT 3  Vind -0,7  
1Hilda Lindberg -01VÄS Västerås FK27,33Final
2Elin Antonsson -01VÄS Västerås FK27,57Final
3Olivia Österling-Strömstedt -01VÄR IF Göta28,93
4Alice Heldt-Cassel -01DAL Ludvika FFI30,17
5Elsa Hårrskog -01DAL IFK Mora31,14
6Maja Söderlund -01GÄS Gefle IF32,31
7Amira Musa -01NÄR KFUM Örebro35,54
-Emily Capobianco -01NÄR KFUM Örebroej start

    F13 200 M  HEAT 4  Vind -2,0  
1Sira Gassama -01STO Hammarby IF27,94Final
2Ida Winther -01STO Turebergs FK28,18Final
3Melina Mancuso -01VÄS Västerås FK28,88
4Walda Jonsson -01UPP Bålsta IK29,66
5Elsa Sild Löhman -01UPP Upsala IF30,35
6Isabella Pallin -01VÄR Karlskoga FIF30,52
7Kajsa Sten -01SÖD SLK Oxelösund32,17

    F13 200 M  FINAL  Vind +0,5  2014-09-14
1Fanny Jansson -01VÄR IFK Sunne26,84
2Sira Gassama -01STO Hammarby IF27,29
3Hilda Lindberg -01VÄS Västerås FK27,33
4Hanna Wallmark -01STO Bromma IF27,33
5Elin Antonsson -01VÄS Västerås FK27,56
6Ida Winther -01STO Turebergs FK27,79
-Moa Eklundh -01NÄR KFUM Örebroej start
-Lovisa Ulegård -01VÄS Västerås FKej start

    F13 600 M  HEAT 1    2014-09-13
1Minna Seger -01NÄR Glanshammars IF1.47,23
2Wilma Björkman -01DAL IFK Mora1.50,09
3Wilma Larsson -01SÖD Eskilstuna FI1.51,20
4Elsa Hårrskog -01DAL IFK Mora1.52,28
5Celine Allard -01SÖD Eskilstuna FI1.52,91
6Malin Lundmark -01VÄR IF Göta1.57,74
7Lisa Hallmén -01NÄR KFUM Örebro1.58,36
8Emma Danarp -01VÄS Västerås FK1.59,63
9Emma Eriksson -01UPP Gottsunda IF2.02,11
10Nellie Messering -01GÄS Högbo GIF2.02,13
-Agnes Nilsson -01UPP Rånäs 4Hej start

    F13 600 M  HEAT 2    
1Lovisa Bivstedt -01STO Hässelby SK1.37,50
2Hilda Lindberg -01VÄS Västerås FK1.39,42
3Julia Arnhult -01STO IFK Lidingö1.43,92
4Amanda Göth -01STO Täby IS1.45,45
5Linn Tapani -01DAL Falu IK1.47,02
6Emilia Larson -01STO Danderyds SK1.48,16
7Angelina Rydensjö -01SÖD Ärla IF1.48,43
8Ebba Henriksson -01VÄR Karlskoga FIF1.49,72
9Elsa Wallenius -01VÄS Västerås FK1.49,74
10Melina Mancuso -01VÄS Västerås FK1.52,19
11Alice Heldt-Cassel -01DAL Ludvika FFI1.52,29
12Ella Georgsson -01GÄS Högbo GIF1.55,67

    F13 600 M  SAMLAD LISTA    
1Lovisa Bivstedt -01STO Hässelby SK1.37,50
2Hilda Lindberg -01VÄS Västerås FK1.39,42
3Julia Arnhult -01STO IFK Lidingö1.43,92
4Amanda Göth -01STO Täby IS1.45,45
5Linn Tapani -01DAL Falu IK1.47,02
6Minna Seger -01NÄR Glanshammars IF1.47,23
7Emilia Larson -01STO Danderyds SK1.48,16
8Angelina Rydensjö -01SÖD Ärla IF1.48,43
9Ebba Henriksson -01VÄR Karlskoga FIF1.49,72
10Elsa Wallenius -01VÄS Västerås FK1.49,74
11Wilma Björkman -01DAL IFK Mora1.50,09
12Wilma Larsson -01SÖD Eskilstuna FI1.51,20
13Melina Mancuso -01VÄS Västerås FK1.52,19
14Elsa Hårrskog -01DAL IFK Mora1.52,28
15Alice Heldt-Cassel -01DAL Ludvika FFI1.52,29
16Celine Allard -01SÖD Eskilstuna FI1.52,91
17Ella Georgsson -01GÄS Högbo GIF1.55,67
18Malin Lundmark -01VÄR IF Göta1.57,74
19Lisa Hallmén -01NÄR KFUM Örebro1.58,36
20Emma Danarp -01VÄS Västerås FK1.59,63
21Emma Eriksson -01UPP Gottsunda IF2.02,11
22Nellie Messering -01GÄS Högbo GIF2.02,13

    F13 1500 M      2014-09-14
1Lovisa Bivstedt -01STO Hässelby SK4.43,55
2Julia Arnhult -01STO IFK Lidingö4.52,25
3Amanda Göth -01STO Täby IS5.02,57
4Elsa Wallenius -01VÄS Västerås FK5.06,86
5Linn Tapani -01DAL Falu IK5.09,22
6Minna Seger -01NÄR Glanshammars IF5.15,14
7Wilma Larsson -01SÖD Eskilstuna FI5.16,50
8Kajsa Sten -01SÖD SLK Oxelösund5.22,52
9Emilia Larson -01STO Danderyds SK5.26,18
10Celine Allard -01SÖD Eskilstuna FI5.27,41
11Lisa Hallmén -01NÄR KFUM Örebro5.27,53
12Emma Danarp -01VÄS Västerås FK5.49,14
13Emma Eriksson -01UPP Gottsunda IF5.50,45
14Malin Lundmark -01VÄR IF Göta6.02,30
-Angelina Rydensjö -01SÖD Ärla IFbröt

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind -1,5  2014-09-14
1Stina Gustavsson -01STO Hanvikens SK9,21Final
2Anna Göthberg -01VÄS Västerås FK9,84Final
3Moa Eklundh -01NÄR KFUM Örebro10,05Final
4Tilde Larsen -01DAL IK Stål10,11Final
5Astrid Eggesjö -01VÄS Västerås FK10,37
6Angelina Rydensjö -01SÖD Ärla IF10,40
7Maja Söderlund -01GÄS Gefle IF12,38
8Elin Karlsson -01VÄR Karlskoga FIF12,68

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,8  
1Emily Capobianco -01NÄR KFUM Örebro9,69Final
2Klara Rådbo -01STO Hammarby IF9,89Final
3Alva Wolwan -01UPP Upsala IF10,33Final
4Lovisa Ulegård -01VÄS Västerås FK10,33Final
5Moa Mussener Boström -01UPP Upsala IF10,59
6Sigrid Karlsson -01UPP Upsala IF10,66
7Siri Grann -01UPP Rånäs 4H11,57
8Johanna Skoglund -01VÄS Västerås FK13,23

    F13 60 M HÄCK  FINAL  Vind -2,4  2014-09-14
1Stina Gustavsson -01STO Hanvikens SK9,03
2Emily Capobianco -01NÄR KFUM Örebro9,71
3Anna Göthberg -01VÄS Västerås FK9,82
4Klara Rådbo -01STO Hammarby IF9,90
5Tilde Larsen -01DAL IK Stål10,04
6Lovisa Ulegård -01VÄS Västerås FK10,34
7Alva Wolwan -01UPP Upsala IF10,48
8Moa Eklundh -01NÄR KFUM Örebro10,67

    F13 200 M HÄCK  HEAT 1  Vind -1,1  2014-09-13
1Astrid Eggesjö -01VÄS Västerås FK31,48
2Tilde Larsen -01DAL IK Stål32,21
3Wilma Björkman -01DAL IFK Mora32,85
4Lovisa Ulegård -01VÄS Västerås FK33,33
5Siri Grann -01UPP Rånäs 4H35,05
6Agnes Nilsson -01UPP Rånäs 4H35,22
7Johanna Skoglund -01VÄS Västerås FK35,68

    F13 200 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,8  
1Emily Capobianco -01NÄR KFUM Örebro29,19
2Stina Gustavsson -01STO Hanvikens SK29,25
3Hanna Wallmark -01STO Bromma IF29,55
4Elin Antonsson -01VÄS Västerås FK30,12
5Ida Winther -01STO Turebergs FK30,36
6Alva Wolwan -01UPP Upsala IF31,72
7Moa Eklundh -01NÄR KFUM Örebro31,89
8Fanny Jansson -01VÄR IFK Sunne49,29

    F13 200 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Emily Capobianco -01NÄR KFUM Örebro29,19
2Stina Gustavsson -01STO Hanvikens SK29,25
3Hanna Wallmark -01STO Bromma IF29,55
4Elin Antonsson -01VÄS Västerås FK30,12
5Ida Winther -01STO Turebergs FK30,36
6Astrid Eggesjö -01VÄS Västerås FK31,48
7Alva Wolwan -01UPP Upsala IF31,72
8Moa Eklundh -01NÄR KFUM Örebro31,89
9Tilde Larsen -01DAL IK Stål32,21
10Wilma Björkman -01DAL IFK Mora32,85
11Lovisa Ulegård -01VÄS Västerås FK33,33
12Siri Grann -01UPP Rånäs 4H35,05
13Agnes Nilsson -01UPP Rånäs 4H35,22
14Johanna Skoglund -01VÄS Västerås FK35,68
15Fanny Jansson -01VÄR IFK Sunne49,29

    F13 HÖJD      2014-09-14
1Klara Rådbo -01STO Hammarby IF1,56
2Moa Mussener Boström -01UPP Upsala IF1,53
3Jeanne Lindestam -01STO Danderyds SK1,50
4Astrid Eggesjö -01VÄS Västerås FK1,50
5Hannah Stenbeck -01STO Åkersberga SK1,47
6Fanny Schmützer -01SÖD Nyköpings BIS1,44
7Jennifer Andersson -01VÄS Västerås FK1,36
7Walda Jonsson -01UPP Bålsta IK1,36
9Olivia Österling-Strömstedt -01VÄR IF Göta1,36
9Elsa Sild Löhman -01UPP Upsala IF1,36
11Wilma Björkman -01DAL IFK Mora1,36
11Elsa Hårrskog -01DAL IFK Mora1,36
13Alva Wolwan -01UPP Upsala IF1,36
14Elin Nermark -01VÄR IFK Sunne1,31
15Ella Raud -01NÄR KFUM Örebro1,26
16Tova Stiberg -01NÄR KFUM Örebro1,16
17Elin Bäckström -01GÄS IF Skade1,06


Elin Bäckström
Ella Raud
Hannah Stenbeck
Tova Stiberg
Jeanne Lindestam
Wilma Björkman
Olivia Österling-Strömstedt
Elsa Sild Löhman
Moa Mussener Boström
Elin Nermark
Fanny Schmützer
Jennifer Andersson
Alva Wolwan
Klara Rådbo
Astrid Eggesjö
Elsa Hårrskog
Walda Jonsson
106 111 116 121 126 131 136 141 144 147 150 153 156 160
o   xxx
-   -   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   xxo o   xxx
-   -   o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   xo  o   xxx
-   -   -   -   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   xo  xo  o   xo  xxx
-   -   -   o   xo  xxo xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxo xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   -   xo  o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   xxx
    F13 STAV      2014-09-13
1Alva Sundin -01STO Täby IS2,53
2Klara Rådbo -01STO Hammarby IF2,43
3Amanda Nilsson-Finney -01STO Täby IS2,33
4Ella Raud -01NÄR KFUM Örebro2,23
5Anna Göthberg -01VÄS Västerås FK2,03
6Tova Stiberg -01NÄR KFUM Örebro1,83
Therese Blidström -01SÖD Ärla IF0,00


Anna Göthberg
Klara Rådbo
Amanda Nilsson-Finney
Tova Stiberg
Alva Sundin
Ella Raud
Therese Blidström
153 173 183 193 203 213 223 233 243 253 263
o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   -   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   -   o   xxo xxx
-   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   xo  xxx
-
    F13 LÄNGD ZON      2014-09-14
1Fanny Jansson -01VÄR IFK Sunne5,45
2Sira Gassama -01STO Hammarby IF5,26
3Emily Capobianco -01NÄR KFUM Örebro5,08
4Siri Lindvall -01STO Hammarby IF4,97
5Elin Antonsson -01VÄS Västerås FK4,88
6Anna Lundmark -01STO IF Linnéa4,82
7Olivia Österling-Strömstedt -01VÄR IF Göta4,73
8Lovisa Ulegård -01VÄS Västerås FK4,67
9Hannah Stenbeck -01STO Åkersberga SK4,61
10Nicolina Eriksson -01DAL Djurmo-Sifferbo IF4,59
11Fanny Östman -01DAL Säters IF4,54
12Moa Mussener Boström -01UPP Upsala IF4,54
13Sarah Karlsson -01SÖD Nyköpings BIS4,53
14Isabella Pallin -01VÄR Karlskoga FIF4,48
15Hanna Wallmark -01STO Bromma IF4,44
16Wilma Björkman -01DAL IFK Mora4,38
17Walda Jonsson -01UPP Bålsta IK4,37
18Tilde Larsen -01DAL IK Stål4,35
19Ella Raud -01NÄR KFUM Örebro4,35
20Ella Georgsson -01GÄS Högbo GIF4,34
21Astrid Eggesjö -01VÄS Västerås FK4,34
22Moa Eklundh -01NÄR KFUM Örebro4,33
23Elin Nermark -01VÄR IFK Sunne4,18
24Alva Wolwan -01UPP Upsala IF4,16
25Maja Söderlund -01GÄS Gefle IF4,13
26Tova Stiberg -01NÄR KFUM Örebro4,13
27Rebella Axelsson-Berglund -01DAL Leksands FIK4,06
28Jolin Kihlström -01GÄS Gefle IF4,04
29Johanna Möller -01GÄS Gefle IF4,01
30Agnes Nilsson -01UPP Rånäs 4H3,96
31Sigrid Karlsson -01UPP Upsala IF3,92
32Nellie Messering -01GÄS Högbo GIF3,90
33Alice Heldt-Cassel -01DAL Ludvika FFI3,89
34Siri Grann -01UPP Rånäs 4H3,83
35Linnea Holm -01NÄR KFUM Örebro3,76
36Lisa Hallmén -01NÄR KFUM Örebro3,48
37Amira Musa -01NÄR KFUM Örebro3,47
Sara Bergenbrant -01NÄR KFUM Örebro0,00

Sara Bergenbrant
Johanna Möller
Astrid Eggesjö
Rebella Axelsson-Berglund
Maja Söderlund
Linnea Holm
Lovisa Ulegård
Sarah Karlsson
Tilde Larsen
Anna Lundmark
Siri Lindvall
Amira Musa
Sira Gassama
Moa Mussener Boström
Fanny Jansson
Agnes Nilsson
Elin Nermark
Alva Wolwan
Nicolina Eriksson
Nellie Messering
Isabella Pallin
Elin Antonsson
Tova Stiberg
Hanna Wallmark
Fanny Östman
Emily Capobianco
Walda Jonsson
Lisa Hallmén
Ella Raud
Olivia Österling-Strömstedt
Jolin Kihlström
Sigrid Karlsson
Alice Heldt-Cassel
Wilma Björkman
Moa Eklundh
Siri Grann
Hannah Stenbeck
Ella Georgsson
   x          -          -
 382 +0,0   401 +1,9   388 +1,3
 415 +0,8   434 +1,2     x
 386 +0,0   406 +2,3   372 +1,0
 413 +0,0   413 +1,7   410 +1,6
 363 +0,1   356 +1,3   376 +1,6
 467 +0,5   465 +1,4   455 +1,8   466 +1,1   458 +1,6   461 +1,1
   x        453 +1,2     x
 418 +0,4   435 +1,3   428 +1,3
   x        481 +1,3   470 +0,8   474 +0,8   474 +2,8   482 +0,5
   x        496 +2,2   489 +0,8   491 +1,8   497 +2,0   472 +1,6
 345 +0,0   347 +2,4   343 +0,4
 526 +0,3   523 +0,0   524 +1,1   497 +1,8     -          -
 454 +1,2   433 +1,6   431 +1,1
 545 +1.3   533 +1,9     -        532 +1,3     -          -
   x        396 +1,1     x
 391 +0,4   418 +0,0   416 +1,3
 416 +0,7   412 +0,7   401 +0,8
   x        459 +1,9   457 +1,8
 390 +1,6   381 +1,6   380 +0,3
 433 +1,7   432 +1,5   448 +0,5
 485 +1,4   475 +0,2   480 +1,8   483 +2,0   488 +0,3     -
 413 +1,6   399 +1,2   403 +2,1
 444 +1,4   433 +1,2   207 +1,9
 453 +1,8   454 +0,0   436 +0,5
 476 +1,4   363 +1,6   508 +2,4   482 +0,7   483 +2,1     x
 419 +0,2   437 +2,2   242 +1,1
 348 +0,6   333 +0,0     x
 435 +2,1   390 +0,5   400 +0,8
 459 +1,4   462 +0,0   450 +1,9   473 +2,9   466 +2,6   426 +3,2
 401 +1,6   404 +0,0   397 +1,8
 375 +2,0   385 +0,0   392 +1,8
   x        389 +0,6     -
 438 +0,9   436 +1,3   426 +2,4
 433 +1,3   266 +1,4   370 +0,3
 361 +0,3   383 +2,0   382 +1,4
 447 +0,7   450 +1,6   461 +0,6
 432 +0,8   402 +0,0   434 +0,0
    F13 TRESTEG ZON      2014-09-13
1Emily Capobianco -01NÄR KFUM Örebro10,66
2Thelma Illbäcken -01STO Hammarby IF10,14
3Elin Antonsson -01VÄS Västerås FK10,08
4Fanny Östman -01DAL Säters IF9,98
5Hannah Stenbeck -01STO Åkersberga SK9,95
6Alva Wolwan -01UPP Upsala IF9,38
7Agnes Nilsson -01UPP Rånäs 4H9,07
8Nellie Messering -01GÄS Högbo GIF9,03
9Johanna Möller -01GÄS Gefle IF8,93
10Siri Grann -01UPP Rånäs 4H8,71
11Maja Söderlund -01GÄS Gefle IF8,57
12Jolin Kihlström -01GÄS Gefle IF8,47
13Hilda Lindberg -01VÄS Västerås FK7,99
14Ebba Henriksson -01VÄR Karlskoga FIF7,97
15Clara Larsson -01NÄR KFUM Örebro7,36
-Sara Bergenbrant -01NÄR KFUM Örebro0,00

Siri Grann
Sara Bergenbrant
Jolin Kihlström
Nellie Messering
Alva Wolwan
Johanna Möller
Agnes Nilsson
Ebba Henriksson
Clara Larsson
Maja Söderlund
Elin Antonsson
Hannah Stenbeck
Hilda Lindberg
Emily Capobianco
Thelma Illbäcken
Fanny Östman
 856 +0,1   871 +0,3     x +0,8
   x +0,1     x +0,7     x +1,6
 844 +0,8   847 +0,7     x +1,1
 882 +1,0   903 +1,1   884 +1,0   870 +0,0   885 +1,0   847 +0,5
 919 +0,4   921 +0,3   938 +0,3   936 -0,1   929 +1,9     -
 838 +1,7     x +1,3   893 +0,8
 885 +0,4   889 +1,6   907 +0,6   901 +1,0   804 +0,1   870 +0,5
 786 +1,1   792 +0,6   797 +0,5
   x +0,0     x +0,1   736 +0,3
 857 +1,1     x +0,6   840 +0,5
1008 +0,0   993 +0,6     -          -          -          -
 950 -0,1   946 +1,3   960 +0,4   981 +0,7   984 +0,4   995 +0,2
 799 +0,9     -          -
   x +1,6  1066 +0,6     -       1055 +0,2  1041 +0,7  1032 +0,5
 944 +1,2   930 +1,1   952 +2,7   974 +0,0  1001 +0,4  1014 -0,2
 984 +1,3   979 +1,6     x +1,8   960 +0,4   988 +0,6   998 -0,2
    F13 KULA 2,0      2014-09-14
1Alma Gustafsson -01VÄR IF Göta13,97
2Michelle Eriksson -01DAL Säters IF12,33
3Fanny Östman -01DAL Säters IF11,93
4Sarah Karlsson -01SÖD Nyköpings BIS11,41
5Anna Göthberg -01VÄS Västerås FK11,41
6Isabella Andersson -01STO Vallentuna FK11,35
7Fanny Jansson -01VÄR IFK Sunne10,67
8Jennifer Andersson -01VÄS Västerås FK10,52
9Julia Stenberg -01STO Turebergs FK10,48
10Ida Winther -01STO Turebergs FK9,99
11Alexandra Bassi -01UPP IFK Märsta9,93
12Ebba Henriksson -01VÄR Karlskoga FIF9,86
13Emma Olsson -01STO Hanvikens SK9,83
14Walda Jonsson -01UPP Bålsta IK9,40
15Elsa Sild Löhman -01UPP Upsala IF9,33
16Moa Jansson -01NÄR KFUM Örebro8,97
17Malin Lundmark -01VÄR IF Göta8,68
18Elin Karlsson -01VÄR Karlskoga FIF8,51
19Sara Bergenbrant -01NÄR KFUM Örebro8,25
20Maja Persson -01VÄR SK Bore8,06
21Linnea Westerberg -01UPP Bålsta IK7,94
22Linnea Holm -01NÄR KFUM Örebro7,85
23Elin Bäckström -01GÄS IF Skade7,59
24Hanna Hauri -01VÄR SK Bore7,42
25Clara Larsson -01NÄR KFUM Örebro7,19
26Ella Georgsson -01GÄS Högbo GIF7,12
27Nellie Messering -01GÄS Högbo GIF7,08
28Hanna Ollinen -01DAL Ludvika FFI7,03
29Johanna Möller -01GÄS Gefle IF6,55
30Melina Mancuso -01VÄS Västerås FK6,46
-Fanny Schmützer -01SÖD Nyköpings BIS12,11ut.tävl

Fanny Östman
Sarah Karlsson
Fanny Jansson
Jennifer Andersson
Isabella Andersson
Sara Bergenbrant
Anna Göthberg
Julia Stenberg
Moa Jansson
Hanna Hauri
Alma Gustafsson
Walda Jonsson
Linnea Holm
Johanna Möller
Linnea Westerberg
Nellie Messering
Malin Lundmark
Ella Georgsson
Elin Karlsson
Emma Olsson
Ebba Henriksson
Hanna Ollinen
Maja Persson
Alexandra Bassi
Clara Larsson
Elsa Sild Löhman
Melina Mancuso
Elin Bäckström
Ida Winther
Michelle Eriksson
Fanny Schmützer
1136  1144     x     x  1193  1141
1123  1090  1012  1070  1105  1141
1051  1067  1045  1020  1000  1037
   x  1052     x   949  1018   969
1079     x  1077  1058  1088  1135
 724   672   825
1116  1039     x  1075     x  1141
1004  1026  1048
 785   897   883
 742   733   726
1381  1396  1381  1397  1351  1364
 885   940   923
 758   785   769
 586   655   480
 794   787     x
 528   708     x
 868   817   859
   x   710   712
 829   851   824
 911   960   983
 918   986   924
 573   630   703
 796   800   806
 887   873   993
 684   719   695
 933   912   895
  646.00
 727   748   759
 999   988   998
   x  1050  1041  1119  1159  1233
   x  1211  1167
    F13 DISKUS 0,6      2014-09-13
1Emma Palmgren -01SÖD Nyköpings BIS31,83
2Anna Göthberg -01VÄS Västerås FK31,05
3Maja Persson -01VÄR SK Bore30,30
4Hanna Hauri -01VÄR SK Bore28,67
5Nicolina Eriksson -01DAL Djurmo-Sifferbo IF27,49
6Fanny Östman -01DAL Säters IF26,23
7Walda Jonsson -01UPP Bålsta IK25,22
8Amanda Nilsson-Finney -01STO Täby IS23,72
9Thelma Illbäcken -01STO Hammarby IF22,29
10Tilde Eliasson -01DAL IFK Mora19,89
11Moa Jansson -01NÄR KFUM Örebro19,66
12Stina Gustavsson -01STO Hanvikens SK19,63
13Jennifer Andersson -01VÄS Västerås FK18,28
14Linnea Westerberg -01UPP Bålsta IK17,87
15Malin Lundmark -01VÄR IF Göta17,87
16Elin Bäckström -01GÄS IF Skade17,67
17Elin Karlsson -01VÄR Karlskoga FIF15,93
-Linnea Holm -01NÄR KFUM Örebro0,00

Malin Lundmark
Hanna Hauri
Jennifer Andersson
Fanny Östman
Maja Persson
Moa Jansson
Elin Karlsson
Tilde Eliasson
Amanda Nilsson-Finney
Thelma Illbäcken
Anna Göthberg
Stina Gustavsson
Nicolina Eriksson
Elin Bäckström
Linnea Holm
Emma Palmgren
Linnea Westerberg
Walda Jonsson
1787  1476     x
2353  1855  1767     x  1774  2867
   x  1607  1828
2256  2252  2368  2464  2623  2409
2775  2788  2276     x  3030  2593
   x  1966     x
   x  1593     x
1989  1856     x
   x  2372     x  1923  2350     x
2229  1649  1882
3105  2990  2714  2887  2699  3075
   x  1963     -
2749     -  2677  2485  2637     x
   x  1767     x
   x     x     x
2557  2464  2881  3120  3183  3020
1749     x  1787
2320  2168  2522  2025     x  2189
    F13 SLÄGGA 2,0      2014-09-14
1Maja Persson -01VÄR SK Bore36,67
2Moa Jansson -01NÄR KFUM Örebro34,14
3Anna Göthberg -01VÄS Västerås FK33,58
4Sarah Karlsson -01SÖD Nyköpings BIS31,83
5Jennifer Andersson -01VÄS Västerås FK30,21
6Alma Gustafsson -01VÄR IF Göta29,15
7Hanna Hauri -01VÄR SK Bore27,70
8Linnea Westerberg -01UPP Bålsta IK26,07
9Linnea Holm -01NÄR KFUM Örebro24,65
10Elin Karlsson -01VÄR Karlskoga FIF22,67
11Hanna Ollinen -01DAL Ludvika FFI22,40
12Amanda Nilsson-Finney -01STO Täby IS22,22
13Jolin Kihlström -01GÄS Gefle IF21,47
14Nellie Messering -01GÄS Högbo GIF19,73
15Elin Bäckström -01GÄS IF Skade19,56
16Tilde Eliasson -01DAL IFK Mora15,83

Alma Gustafsson
Elin Karlsson
Maja Persson
Linnea Holm
Sarah Karlsson
Jolin Kihlström
Linnea Westerberg
Hanna Ollinen
Nellie Messering
Moa Jansson
Jennifer Andersson
Tilde Eliasson
Elin Bäckström
Amanda Nilsson-Finney
Hanna Hauri
Anna Göthberg
2329  2356  2584  2438  2915     x
2136  2160  2267
3667     x  3522     x  3426     x
2267  2351  2465
2994  3183     -  3133     -     -
1994  2090  2147
   x  2539  2531  2507  2577  2607
   x  2209  2240
1749  1973   332
   x     x  3414     x  3271  3212
2765  2892     x  2836  3021     x
1583     x     x
   x  1956     -
2182  2222     x
2770     x  2641     x     x  2632
2940     x  3358  3251     x  3158
    F13 SPJUT 400      2014-09-13
1Nicolina Eriksson -01DAL Djurmo-Sifferbo IF31,32
2Fanny Östman -01DAL Säters IF30,75
3Emma Olsson -01STO Hanvikens SK30,03
4Ebba Henriksson -01VÄR Karlskoga FIF28,02
5Tilde Eliasson -01DAL IFK Mora26,95
6Klara Rådbo -01STO Hammarby IF26,65
7Linnea Westerberg -01UPP Bålsta IK23,94
8Moa Mussener Boström -01UPP Upsala IF22,83
9Astrid Eggesjö -01VÄS Västerås FK22,08
10Michelle Eriksson -01DAL Säters IF21,71
11Tilde Larsen -01DAL IK Stål21,11
12Moa Jansson -01NÄR KFUM Örebro20,73
13Elsa Sild Löhman -01UPP Upsala IF18,26
14Johanna Skoglund -01VÄS Västerås FK17,92
15Linnea Holm -01NÄR KFUM Örebro15,92
16Tova Rundlöf -01SÖD Råby-Rekarne FIF11,09
17Clara Larsson -01NÄR KFUM Örebro9,45
18Elin Bäckström -01GÄS IF Skade9,39

Elsa Sild Löhman
Tilde Larsen
Linnea Holm
Linnea Westerberg
Elin Bäckström
Klara Rådbo
Tilde Eliasson
Fanny Östman
Johanna Skoglund
Emma Olsson
Ebba Henriksson
Nicolina Eriksson
Moa Jansson
Clara Larsson
Michelle Eriksson
Moa Mussener Boström
Astrid Eggesjö
Tova Rundlöf
1826  1593  1573
   x  2111  1991
1544  1592  1490
1823  2087  2394  1945  1924  1814
 922   917   939
2371  2420  2158  2665     x  2545
2300  2383  2523  2576     x  2695
2442  2869  2609  3075  2667  2767
   x  1677  1792
2997  2963  3003  2903     x  2876
1413  2665  2391     x  2549  2802
2456  2523  2438  3132  2661  3132
1948  2003  2073
 725   763   945
1919  1894  2171
1512  1416  2283  1728  1719  1185
1947  2208  2035
1109  1084   978
    F13 5x60 M       2014-09-14
1Stockholm38,76
Hannah Wallmark - Stina Gustavsson - Anna Lundmark - Siri Lindvall - Sira Gassama
2Närke40,93
Emily Capobianco - Sara Bergenbrant- Ella Raud - Minna Seger - Moa Eklundh
3Dalarna41,30
Tilde Larsson - Fanny Östman - Alice Heldt-Cassel - Michelle Eriksson - Nicolina Eriksson
4Västmanland41,36
Hilda Lindberg - Elin Antonsson - Lovisa Ulegård - Jennifer Andersson - Anna Göthberg
5Uppland42,22
Alva Wolwan - Lina Gillberg - Sigrid Karlsson - Walda Jonsson - Elsa Sild Löhman
6Södermanland43,37
Fanny Schmützer - Kajsa Sten - Therese Blidström - Sarah Karlsson - Angelina Rydensjö
-Värmlanddiskv F4.15.9.4
Fanny Jansson - Isabella Pallin - Ebba Henriksson - Elin Karlsson - Elin Nermark

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram