RESULTAT mellan 17 jan och 19 jan
Scandic Indoor Games 2014-01-17/19
Storängshallen
Huddinge AIS
Uppdaterad: 14-01-20 08:11
Resultatlänk fredag  lördag  söndag   


 
M 60m
Försök heat 118 jan 
Amadou Sussoho95Huddinge AIS 7.16q
Jacob Ewertzh95Hammarby IF 7.21q
Daniel Rosberg96Hammarby IF 7.28q
Fredrik Åström93Täby IS 7.31q
Victor Kårelid89Hammarby IF 7.31q
Henrik Malmberg 95Huddinge AIS 7.37q
Carl Dath95Täby IS 7.52q

Försök heat 218 jan 
Oskar Lindberg94Östersunds GIF 7.14q
Erik Hermelin96IFK Lidingö 7.41q
Sebastian Wesslen95Hammarby IF 7.45q
Alexander Clemes85IF Åland 7.46q
Niklas Alsing95Östersunds GIF 7.48q
Carl Buhlmann92IFK Lidingö 7.60
Andreas Movin96IFK Lidingöej start

Försök heat 318 jan 
Jesper Hellström95Hässelby SK 7.47q
Adam Lindhe94IFK Lidingö 7.47q
Isak Barrow96Huddinge AIS 7.50q
Oskar Greilert95Hanvikens SK 7.67
David Persson92Täby IS 7.67
Martin Löfblom95Hanvikens SK 7.74
Sebastian Svedhammer88Spårvägens FK 7.74

Försök heat 418 jan 
William Wegedal Rundström95Täby IS 7.68
Pontus Danforth96Huddinge AIS 7.71
Fleury Birindwa95IK Norrköping FI 7.76
Johan Wibäck71Huddinge AIS 8.15
Anders Berg62Bromma IF 8.72
Malte Åhman99IFK Lidingöej start
Alex Bierhance Söderberg97Hammarby IFej start

Försök heat 518 jan 
Anton Öhman97Huddinge AIS 7.50q
Fotios Makrostergios75Huddinge AIS 7.72
Jonathan Norberg96Huddinge AIS 7.76
Andy Ibanez de la Cruz97Turebergs FK 7.82
Hjalmar Åhman97IFK Lidingö 7.94
Benny Carlsson59Täby IS 8.59

Försök heat 618 jan 
Sebastian Landström94IFK Lidingö 7.67
Fredrik Lorentzon97IFK Lidingö 7.73
Nicholas Jansson93Huddinge AIS 7.78
Victor Raksanyi96Hammarby IF 7.88
Michael Peyron93IFK Lidingö 7.89
Frank Ude96Falu IK 7.98

Finalheat 118 jan 
Oskar Lindberg94Östersunds GIF 7.08
Amadou Sussoho95Huddinge AIS 7.18
Jacob Ewertzh95Hammarby IF 7.25
Daniel Rosberg96Hammarby IF 7.27
Victor Kårelid89Hammarby IF 7.31
Henrik Malmberg 95Huddinge AIS 7.37
Erik Hermelin96IFK Lidingö 7.56
Fredrik Åström93Täby ISej start

Finalheat 218 jan 
Anton Öhman97Huddinge AIS 7.39
Niklas Alsing95Östersunds GIF 7.41
Jesper Hellström95Hässelby SK 7.42
Carl Dath95Täby IS 7.42
Sebastian Wesslen95Hammarby IF 7.44
Alexander Clemes85IF Åland 7.46
Adam Lindhe94IFK Lidingö 7.47
Isak Barrow96Huddinge AIS 7.52


M 200m
Finalheat 117 jan 
Isak Andersson96Upsala IF22.511
Carl Sjöstedt94IF Göta Karlstad22.602
Henrik Malmberg 95Huddinge AIS22.804
Erik Martinsson96Gefle IFDQ-

Finalheat 217 jan 
Jacob Ewertzh95Hammarby IF22.693
Erik Hermelin96IFK Lidingö23.5611
Andreas Movin96IFK Lidingö24.5318
Oskar Lindberg94Östersunds GIFDQ-

Finalheat 317 jan 
Fredrik Åström93Täby IS22.865
Erik Grundberg94Hammarby IF23.248
Victor Kårelid89Hammarby IF23.3310
Oskar Greilert95Hanvikens SK23.8713

Finalheat 417 jan 
Philip Green93Hammarby IF22.986
Andreas Almlöf95Hammarby IF23.289
Sebastian Landström94IFK Lidingö23.5912
Erik Liden96IFK Lidingö24.3416

Finalheat 517 jan 
Amadou Sussoho95Huddinge AIS23.097
Peter Wallin71IFK Märsta24.1914
Fredrik Lorentzon97IFK Lidingö24.6620
Dennis Elms Jansson 95Huddinge AISej start-

Finalheat 617 jan 
Eric Hallquist96Östersunds GIF24.6219
Kevin Duvert98IFK Märsta24.7722
Sebastian Svedhammer88Spårvägens FK25.5728
Johan Wibäck71Huddinge AIS26.3730

Finalheat 717 jan 
Noa Jonsson99Hässelby SK24.2015
Nicholas Jansson93Huddinge AIS24.5117
David Persson92Täby IS25.2425
Sven Jakobsson96Täby ISDQ-

Finalheat 817 jan 
Ernesto Turro Herrera00IFK Lidingö24.7621
Erik Rosqvist98Mälarhöjdens IK24.9323
Hjalmar Åhman97IFK Lidingö25.0224
Andy Ibanez de la Cruz97Turebergs FK26.4531

Finalheat 917 jan 
Anssi Lehtevä66Huddinge AIS25.4227
Sergej Nikolajev73Hässelby SK25.7629
Palle Storm77FK Studenterna26.7032

Finalheat 1017 jan 
Isak Barrow96Huddinge AIS25.3026
Sture Åhs56För. Gotländsk Friidrott33.0133
Giovanni Inostroza97Turebergs FKej start-


M 400m
Finalheat 119 jan 
Erik Martinsson96Gefle IF48.55123,25
Mattias Claesson86Hässelby SK49.28223,94
Elias Amado Wengholm86Hässelby SK50.75323,56
Anton Nilsson92Huddinge AIS51.30623,56

Finalheat 219 jan 
Martin Cameron85Spårvägens FK51.05424,20
Markus Johansson90IFK Umeå51.23523,73
Edom Abreham95Hässelby SK51.58724,40
Andreas Almlöf95Hammarby IF51.65824,43

Finalheat 319 jan 
Timothy Olsson98Hammarby IF53.18925,16
Stefan Stojanovic98Huddinge AIS53.451025,76
Erik Rosqvist98Mälarhöjdens IK53.781125,44
Eric Bergvall94Hässelby SK54.191324,72

Finalheat 419 jan 
Kevin Duvert98IFK Märsta54.541426,42
Gunnar Durén63Hässelby SK55.751627,11
Joel Håkansson95Östersunds GIF56.621727,32
Jonathan Bergdahl99Huddinge AIS58.301828,25

Finalheat 519 jan 
Erik Lundmark96Turebergs FK58.841927,16
Johan Wibäck71Huddinge AISbröt-27,45
Vilgot Olofsson Liljeholm98Mälarhöjdens IKDQ-Linjetramp

Finalheat 619 jan 
David Svensson98IFK Tumba54.191225,05
Frithiof Ekström98Mälarhöjdens IK54.601524,88
Filip Dragutinovic96Hammarby IF61.242027,71
Erica Sandberg98Huddinge AIS69.402131,35


M 800m
Finalheat 118 jan 
Jonas Linderholm88Huddinge AIS 1:57.811
Bienvenue Bienvenue Musone90Tyresö FK 1:58.122
Martin Hammar95Rånäs 4H 2:00.663
Gunnar Durén63Hässelby SK 2:01.034
Stefan Stojanovic98Huddinge AIS 2:01.345
Gustav Berlin95IK Akele 2:07.429

Finalheat 218 jan 
Erik Lagerlöf97IFK Lidingö 2:02.206
Erik Djurberg97Upsala IF 2:03.087
Edwin Andersson97Hässelby SK 2:04.268
Lucas Grönborg94Hellas FK 2:07.7810
Timothy Olsson98Hammarby IF 2:14.4713

Finalheat 318 jan 
Rasmus Troell97Tyresö FK 2:08.3911
Anton Wijk96Upsala IF 2:09.2712
Joel Håkansson95Östersunds GIF 2:17.1714
Simon Lefvert66FK Studenterna 2:18.6915
Martin Larsson71Huddinge AIS 2:55.8616
Sture Åhs56För. Gotländsk Friidrottbröt-


M 1500m
Finalheat 119 jan 
Gustaf Lidfeldt95Hammarby IF 4:00.341
Andreas Jansson96Hässelby SK 4:02.222
Bienvenue Musore90Tyresö FK 4:02.933
Stefan Iulius Gavril89IFK Umeå 4:03.974
Erik Djurberg97Upsala IF 4:09.455
Erik Lagerlöf97IFK Lidingö 4:09.556
Simon Sundström98IFK Lidingö 4:10.267
Abdi Yusuf96Hammarby IFbröt-

Finalheat 219 jan 
David Karlsson92IK Akele 4:23.578
Adam Bills93Hässelby SK 4:26.279
Albin Carlsson98IK Akele 4:28.4110
Bill Krohn58Huddinge AIS 4:36.1811
Felix Davidsson-Berndtsson96Värmdö IF 4:50.6912
Jonas Hellström61Danderyds SK 4:50.9813
Martin Larsson71Huddinge AIS 5:56.4514


M 3000m
Finalheat 117 jan 
Napoleon Solomon94Fredrikshofs FI 8:36.091
Andreas Jansson96Hässelby SK 8:37.752
Jens Jonasson79FK Studenterna 9:39.223
Andreas Åkesson87Saltsjöbadens IF 9:43.714
Martin Florin82Huddinge AIS 9:46.755
Ulf Eriksson74Huddinge AIS 9:47.226
Robert Holmgren72Huddinge AIS 9:52.387
Patrick Claesson94Hammarby IF10:01.468
Antonio Lavecchia72Huddinge AIS10:09.9410

Finalheat 217 jan 
Jonas Collet81FK Studenterna10:07.339
Andrew Maier77Huddinge AIS10:11.3711
Rickard Örn 84Huddinge AIS10:23.9512
Jonas Hellström61Danderyds SK10:27.0513
Johan Eklöf81Huddinge AIS10:45.7114
Jonas Rehn 72Huddinge AIS10:46.1115
Anders Rehn66Huddinge AIS10:53.2916
Felix Davidsson-Berndtsson96Värmdö IF10:56.4817
Christer Hansson69Huddinge AIS11:05.8018
10 Anders Thernström64Huddinge AIS11:06.3019
11 Kim Karlsen68Huddinge AIS11:13.5720
12 Fredrik Rosenqvist83Huddinge AIS11:26.0821
13 Pär Holmgren64Huddinge AIS12:25.1422


M Häck 60m107 cm
Final17 jan 
Fredrick Ekholm94Huddinge AIS 8.11
Brian Predstrup74Amager AC 8.8099 cm
Hunter S Mabon69FK Studenterna 9.85
Anton Johansson93Huddinge AIS 9.98


M Höjd
18 jan 
Arlind Shaluni92IK Norrköping FI209
Carl Rönnow90SC Athletique206
Fabian Delryd96Täby IS203
Henrik Thoms96Hanvikens SK200
Fredrick Ekholm94Huddinge AIS200
Fredrik Konradsson94IFK Umeå197
Henning Rydström95Hässelby SK191
Axel Ohlson96Hässelby SK184
Anton Johansson93Huddinge AIS165

160165170175180184188191194197200203206209211
H.Thoms------o-xoooxxx
A.Johanssonoxoxxx
F.Konradsson---------o---xx-
H.Rydström--oo-oxooxxx
F.Delryd------o-o-oxxoxxx
A.Ohlson--oooxoxxx
F.Ekholm-----o-xooxoxoxxx
C.Rönnow--------o-xooxoxxx
A.Shaluni---------oooooxxx


M Stav
19 jan 
Jonathan Eklund88Hammarby IF474
Fredrick Ekholm94Huddinge AIS464
Axel Ohlson96Hässelby SK444
Oskar Åberg89Huddinge AIS374
Sergej Nikolajev73Hässelby SK364
Anton Johansson93Huddinge AIS0
Frank Ude96Falu IK0

324334344354364374384394404414424434444454464474484
F.Ude
A.Ohlson------o-ooxxoxxooxxx
J.Eklund-----------o-o-xxoxxx
F.Ekholm-----oxoo-oo-o-xoxxx
S.Nikolajev----xoxxx
O.Åbergooooooxxx
A.Johansson


M Längd
Finalheat 117 jan 
Morten Jensen82Sparta Atletik7,271
Fredrick Ekholm94Huddinge AIS7,052
Ritchie Moba90IFK Tumba6,733
Oumar Thiam91Turebergs FK6,704
Erik Grundberg94Hammarby IF6,305
Niklas Alsing95Östersunds GIF6,216
David Svensson98IFK Tumba6,127
Giovanni Inostroza97Turebergs FK6,128
Kevin Duvert98IFK Märsta5,939
10 Frank Ude96Falu IK5,8810
11 Fredrik Kihlblom98Huddinge AIS5,8611
12 Marcus Jaurell97Hässelby SK5,7912
13 Eric Hallquist96Östersunds GIF5,7313
14 Pontus Danforth96Huddinge AIS5,6514
15 Hunter S Mabon69FK Studenterna5,5415
16 Simon Averin-Markström95Hammarby IF5,5216
17 Anders Olsson56Huddinge AIS5,4517
18 Jonathan Norberg96Huddinge AIS5,4118
19 Joakim Lidmark97Huddinge AIS4,4419

1 2 3 4 5 6 
F.Ekholm6,687,056,77---
J.LidmarkX4,064,44
P.Danforth5,505,195,65
M.Jensen7,277,27X6,777,16X
F.Ude5,885,485,27
K.Duvert5,755,635,93
E.GrundbergX6,18X6,30-X
D.SvenssonX6,12X5,833,75X
M.Jaurell5,795,715,71
G.Inostroza6,124,914,77---
E.Hallquist5,505,735,66
H.Mabon5,415,54X
J.Norberg5,115,415,06
A.Olsson5,455,35X
R.MobaX6,706,73-X-
N.Alsing4,32X6,215,00XX
S.Averin-Markströ5,485,52X
O.Thiam6,57X6,706,686,27-
F.Kihlblom5,865,825,59

Finalheat 217 jan 

1 2 3 4 5 6 


M Tresteg
18 jan 
Manne Persson96Hammarby IF13,01
Timothy Olsson98Hammarby IF12,56
Eric Hallquist96Östersunds GIF12,45
Albin Boestad97IFK Lidingö12,44
David Svensson98IFK Tumba11,97
Salesi Pettersson-Hafoka97Spårvägens FK11,78
Axel Abrahamsson 98Bromma IF11,48
Gustaf Backman99Spårvägens FK11,47
Samuel Bäckelin99Mälarhöjdens IK10,73

1 2 3 4 5 6 
A.Boestad12,1412,3012,3312,0712,1112,44
S.Pettersson-HafoX11,3011,6511,62X11,78
S.BäckelinX10,0010,73---
M.Persson11,9212,20X12,7212,5213,01
A.Abrahamsson 11,4211,3411,2410,6911,4811,44
E.Hallquist12,1312,3211,8812,4512,2612,20
G.Backman11,4711,08X10,8710,7810,43
T.Olsson12,5611,9812,3511,61-X
D.Svensson11,2211,9411,9711,8911,8811,93


M Kula7.26 kg
18 jan 
Alexander Persson95Huddinge AIS15,246,0
Bengt Pettersson61Huddinge AIS14,11
Lasse Ohtamaa80Väsby IK13,58
Fredrik Hallinder88Turebergs FK13,00
Gabriel Heen95Huddinge AIS0,006,0

1 2 3 4 5 6 
F.Hallinder12,3312,61X12,7013,00X
B.Pettersson13,8814,11XXX14,03
L.Ohtamaa13,0813,5813,45-X13,06
G.HeenXXXXXX
A.Persson14,70X14,8015,2415,19X


M Vikt15.88 kg
18 jan 
Mikael Leindahl65GoIF Tjalve16,14
Alexander Persson95Huddinge AIS15,00
Mikael Nyström71IF Linnéa14,36
Johan Jergander70Ösmo Nynäs FK11,74

1 2 3 4 5 6 
A.Persson14,58X14,4715,0014,30X
J.Jergander10,5511,7411,49XXX
M.Leindahl15,40X16,14XXX
M.NyströmXX14,2314,17X14,36


P17 60m
Final19 jan 
Marcus Jaurell97Hässelby SK 7.80
Alex Bierhance Söderberg97Hammarby IF 7.86
Andy Ibanez de la Cruz97Turebergs FK 7.95
Joakim Lidmark97Huddinge AIS 8.47


P17 400m
Finalheat 118 jan 
Ludvig Hillenfjärd97Huddinge AIS52.051 24,27
Fredrik Lorentzon97IFK Lidingö53.902 25,19
Elias Tholen97Ununge IF55.707 25,92

Finalheat 218 jan 
Hjalmar Åhman97IFK Lidingö54.725 25,79
Anton Roos 97Huddinge AIS54.796 25,51
Martin Jacobson97Hammarby IF57.148 26,78

Finalheat 318 jan 
Kevin Duvert98IFK Märsta54.383 26,05
Emil Thedeen 98Bromma IF54.414 54,41
Jesper Rilegård98IFK LidingöDQ-


P17 1500m
Final18 jan 
Olof Nordling97Spårvägens FK 4:25.301
Fabian Olsson98Hässelby SK 4:43.092


P17 Höjd
19 jan 
Salesi Pettersson-Hafoka97Spårvägens FK178
Marcus Jaurell97Hässelby SK163
Otto Brinkman97Spårvägens FKX

150155159163167171175178181184187193
S.Pettersson-Hafo----ooxxooxxx
O.Brinkman-----------xxx
M.Jaurell--xxoxoxxx


P17 Stav
18 jan 
Erik Hermelin96IFK Lidingö333
Anton Hördell97Hammarby IF313

283313323333343353363
E.Hermelin--xxoxxo-xxx
A.Hördellxoo--xxx


P16 60m
Final18 jan 
Daniel Persson98Bromma IF 7.44q
David Svensson98IFK Tumba 7.59
Kevin Duvert98IFK Märsta 7.69q
Gustaf Borg98Nyköpings BIS 7.77q
Axel Abrahamsson 98Bromma IF 7.93
Jesper Rilegård98IFK Lidingö 8.03q
Max Pennanen98Huddinge AIS 8.28

Extralopp18 jan 
Daniel Persson98Bromma IF 7.41
Gustaf Borg98Nyköpings BIS 7.70
Kevin Duvert98IFK Märsta 7.71
Jesper Rilegård98IFK Lidingö 8.03


P16 1500m
Final18 jan 
Albin Carlsson98IK Akele 4:24.911
Adam Westermark98Turebergs FK 4:55.652


P16 Höjd
19 jan 
Kevin Duvert98IFK Märsta184
Fredrik Kihlblom98Huddinge AIS181
William Frobe98Täby IS163
Axel Abrahamsson 98Bromma IF155

150155159163167171175178181184187193
K.Duvert------xoxxoooxxx
A.Abrahamsson -xoxxx
W.Frobe---xo-xxx
F.Kihlblom-----ooooxxx


P16 Kula5.0 kg
19 jan 
William Frobe98Täby IS11,18
Kevin Duvert98IFK Märsta10,43
Fredrik Kihlblom98Huddinge AIS10,28

1 2 3 4 5 6 
K.Duvert10,2010,4310,23XXX
F.Kihlblom8,829,909,059,32X10,28
W.FrobeXX11,18XXX


P15 60m
Final19 jan 
Noa Jonsson99Hässelby SK 7.53
Johan Stenlund99Östersunds GIF 8.09
Malte Åhman99IFK Lidingö 8.09
Gustaf Backman99Spårvägens FK 8.22
Arvid Friberg99Danderyds SK 8.58


P15 1000m
Final18 jan 
Niclas Wallin99Huddinge AIS 2:49.96
August Mollén99IK Norrköping FI 2:51.26
Olof Silvander99Danderyds SK 2:54.67
Anton Ledell99Huddinge AIS 2:56.58
Tommy Nylander-Leslie99IFK Tumba 2:59.10
William Måhl99Vallentuna FK3:00.26
Emil Winther99Turebergs FK 3:02.56
Arvid Friberg99Danderyds SK 3:20.78
Robin Forsberg99Östersunds GIF 3:35.78
Jonathan Bergdahl99Huddinge AISDQ


P15 Häck 60m84 cm
Final18 jan 
Staffan Risberg99Turebergs FK 9.46
Lucas Pelz99Huddinge AIS10.58


P15 Höjd
19 jan 
Staffan Risberg99Turebergs FK180
Claes Lagerfelt99Linköpings GIF173
Hampus Carléns99IFK Lidingö170
Anton Ledell99Huddinge AIS170
Johan Stenlund99Östersunds GIF150
Gustaf Backman99Spårvägens FK150

142146150154158161164167170173176180182
G.Backman-oxxoxxx
H.Carléns-----oooxxoxxx
A.Ledell---oxooxoxoxxoxxx
J.Stenlundooxxoxxx
C.Lagerfelt------ooooxxx
S.Risberg-----o-xooxoxxoxoxxx


P15 Längd
18 jan 
Anton Ledell99Huddinge AIS5,62
Gustaf Backman99Spårvägens FK5,45
Adam Fogelberg99Spårvägens FK4,99
Johan Stenlund99Östersunds GIF4,92
Tobias Hammarqvist99Österhaninge IF4,67
Lucas Pelz99Huddinge AIS4,37

1 2 3 4 5 6 
L.Pelz4,374,293,80XX4,08
J.Stenlund4,694,924,714,734,784,61
T.Hammarqvist4,264,664,374,604,674,47
A.Fogelberg4,704,99X4,724,874,79
G.BackmanX5,38X5,415,45X
A.Ledell5,145,255,22X5,435,62


P14 60m
Final19 jan 
Calle Haag00IFK Märsta 7.90
Ernesto Turro Herrera00IFK Lidingö 7.92
Carl Enhörning00Bromma IF 8.15
Philip Ludwigs00Danderyds SK 8.16
Timmy Karlsson00Huddinge AIS 8.45
William Hagman00Huddinge AIS 8.60
Mikael Lundquist00Huddinge AIS 8.66
Nils Söderqvist00Huddinge AIS 9.00


P14 1000m
Final18 jan 
Johan Björck00IFK Stocksund 2:55.35
Isak Lefvert00Mälarhöjdens IK 2:56.49
Ernesto Turro Herrera00IFK Lidingö 3:02.92
Nils Jonsson00Danderyds FF 3:15.57
Markus Asplund00Huddinge AIS 3:33.81


P14 Häck 60m84 cm
Final18 jan 
Simon Thor00IFK Märsta 9.66
Calle Haag00IFK Märsta 9.74
Emil Uhlin00Falu IK10.24


P14 Höjd
19 jan 
Leo Bergström00Täby IS161
Emil Uhlin00Falu IK154
William Hagman00Huddinge AIS150
Wille Björling00IFK Lidingö150
Calle Haag00IFK Märsta146
Timmy Karlsson00Huddinge AIS146
Nils Söderqvist00Huddinge AIS142

127132137142146150154158161164
T.Karlsson-ooxoxxoxxx
W.Hagmanooxooxxoxoxxx
C.Haagoooooxxx
L.Bergström---oooooxoxxx
N.Söderqvistooxoxxoxxx
E.Uhlin---oooxoxxx
W.Björling-ooxooxxoxxx


P14 Stav
18 jan 
Simon Thor00IFK Märsta323
Emil Uhlin00Falu IK278
Albin Andersson00IFK Lidingö273
Mikael Lundquist00Huddinge AIS263

183203223243253263273278283293303313323333
M.Lundquist-oxoxoxoxxoxxx
E.Uhlin--oooxoxooxxx
A.Andersson--ooxoxoxxoxxx
S.Thor--------xooxoxoxoxxx


P14 Längd
18 jan 
Ernesto Turro Herrera00IFK Lidingö5,61
Calle Haag00IFK Märsta5,34
Leo Kaaling00Huddinge AIS5,22
Simon Thor00IFK Märsta5,16
Philip Ludwigs00Danderyds SK5,12
Emil Uhlin00Falu IK4,72
Nils Söderqvist00Huddinge AIS4,37
Lukas Björninger00Turebergs FK4,27

1 2 3 4 5 6 
L.Kaaling5,22X4,684,55
L.Björninger4,274,203,53X
E.HerreraX5,535,61X
P.LudwigsX5,124,57X
E.Uhlin4,364,294,724,72
C.Haag5,345,265,224,69
N.Söderqvist4,254,084,164,37
S.Thor5,165,104,985,15


P14 Kula4.0 kg
19 jan 
Ernesto Turro Herrera00IFK Lidingö11,68
Leo Kaaling00Huddinge AIS10,93
Oskar Lundqvist00Hässelby SK9,62
Sebastian Löschner00Huddinge AIS9,50
Lukas Björninger00Turebergs FK8,79

1 2 3 4 5 6 
L.Kaaling10,5210,9010,939,94
O.Lundqvist9,279,629,149,21
E.Herrera11,3511,6011,0211,68
S.Löschner9,509,42X9,41
L.BjörningerXXX8,79


P13 60m
Försök heat 119 jan 
Imran Lernebo01Mälarhöjdens IK 7.87qRekord
Oliwer Danielsson01Östersunds GIF 8.25q
Anton Andreassen01Huddinge AIS 9.01q
Patrik Hellborg01Österhaninge IF 9.95
Antoine Louis01Huddinge AIS 9.99

Försök heat 219 jan 
Albin Wägmark01Mälarhöjdens IK 8.44q
Felix Ekman01Sundbybergs IK 8.87q
Johannes Lilius01Huddinge AIS 9.54
Oskar Karlberg01Österhaninge IF 9.80
Oliwer Raitis01Huddinge AIS10.07
Filip Hallander01Huddinge AIS10.36
Markus Lantto01Bromma IFej start

Försök heat 319 jan 
Oskar Nummelin01Huddinge AIS 8.33q
Jonathan Håkansson01Spårvägens FK 8.68q
Theodor Duvert01IFK Märsta 9.08
Mehrab Sadeghi01Mälarhöjdens IK 9.19
Olle Hammarberg01Huddinge AIS 9.35
Emil Arntsén01Östersunds GIF 9.98

Försök heat 419 jan 
Filip Mazanti Nyberg01AIK Friidrott 8.33q
Marcus Hagerud01Mälarhöjdens IK 9.07
Wilmer Ribba01Hanvikens SK 9.17
Hampus Edman01Huddinge AIS 9.47
Sid Lind01Huddinge AIS 9.74
William Petrén01Huddinge AIS 9.79

Final19 jan 
Imran Lernebo01Mälarhöjdens IK 7.88
Oliwer Danielsson01Östersunds GIF 8.18
Oskar Nummelin01Huddinge AIS 8.26
Albin Wägmark01Mälarhöjdens IK 8.31
Filip Mazanti Nyberg01AIK Friidrott 8.32
Jonathan Håkansson01Spårvägens FK 8.65
Felix Ekman01Sundbybergs IK 8.71
Anton Andreassen01Huddinge AIS 9.00


P13 800m
Final18 jan 
Andreas Carlsson01Väsby IK 2:20.43
Anton Andreassen01Huddinge AIS 2:36.11
Elias Vlachos01Mälarhöjdens IK 2:37.68
Johannes Lilius01Huddinge AIS 2:39.58
Tim Possekel01Huddinge AIS 2:49.77
Antoine Louis01Huddinge AIS 3:07.58


P13 Höjd
18 jan 
Theodor Duvert01IFK Märsta144
Oliwer Danielsson01Östersunds GIF140
Tim Possekel01Huddinge AIS140
Johannes Lilius01Huddinge AIS140
Olle Hammarberg01Huddinge AIS140
Filip Mazanti Nyberg01AIK Friidrott135
Wilmer Ribba01Hanvikens SK135
William Petrén01Huddinge AIS130
Mehrab Sadeghi01Mälarhöjdens IK125
10 Oliwer Raitis01Huddinge AIS115

110115120125130135140144147151154
F.Mazanti Nyberg---oooxxx
T.Duvert---oooxooxxx
W.Petrén-oooxxoxxx
T.Possekel---ooooxxx
M.Sadeghi---xoxxx
O.Hammarberg---ooxxoxoxxx
J.Lilius--ooooxoxxx
O.Danielsson---ooooxxx
O.Raitisxxoxoxxx
W.Ribba--oxoxoxoxxx


P13 Längdzon
19 jan 
Imran Lernebo01Mälarhöjdens IK5,25
Albin Wägmark01Mälarhöjdens IK5,01
Oliwer Danielsson01Östersunds GIF4,94
Oskar Nummelin01Huddinge AIS4,79
Mehrab Sadeghi01Mälarhöjdens IK4,48
Theodor Duvert01IFK Märsta4,42
Jonathan Håkansson01Spårvägens FK4,36
Anton Andreassen01Huddinge AIS4,23
Wilmer Ribba01Hanvikens SK4,20
10 Johannes Lilius01Huddinge AIS4,12
11 Marcus Hagerud01Mälarhöjdens IK4,10
12 Olle Hammarberg01Huddinge AIS3,96
13 Hampus Edman01Huddinge AIS3,93
14 William Petrén01Huddinge AIS3,84
15 Oliwer Raitis01Huddinge AIS3,61

1 2 3 4 5 6 
A.Andreassen4,234,124,184,15
O.Nummelin4,634,794,474,51
W.Petrén3,843,793,753,37
W.Ribba3,984,194,203,80
O.Raitis3,303,293,613,32
J.Lilius4,033,964,124,03
A.Wägmark4,844,634,945,01
M.Hagerud4,103,903,924,04
O.Hammarberg3,963,923,743,88
J.Håkansson4,214,334,364,25
O.Danielsson4,944,80-3,43
M.Sadeghi4,314,484,36X
H.Edman3,893,873,693,93
T.Duvert4,424,254,394,40
I.Lernebo5,114,995,065,25


P13 Kula3.0 kg
18 jan 
Filip Mazanti Nyberg01AIK Friidrott9,88
Theodor Duvert01IFK Märsta9,77
Anton Andreassen01Huddinge AIS8,73
Johannes Lilius01Huddinge AIS8,68
Elias Vlachos01Mälarhöjdens IK8,25
Olle Hammarberg01Huddinge AIS7,71
Filip Hallander01Huddinge AIS6,54
Tim Possekel01Huddinge AIS6,30
Emil Arntsén01Östersunds GIF5,65

1 2 3 4 5 6 
F.Hallander6,54X5,425,84
A.Andreassen8,098,738,258,06
T.Possekel6,286,096,126,30
E.Vlachos8,257,147,447,61
T.Duvert9,739,409,549,77
E.Arntsén5,505,535,655,65
J.LiliusXX8,688,02
O.Hammarberg6,667,087,716,75
F.Mazanti Nyberg9,679,519,229,88


P12 60m
Försök heat 119 jan 
Albin Jakobsson02Huddinge AIS 8.62q
Gabriel Trolin02Väsby IK 9.24q
Viktor Byström02Spårvägens FK 9.29q
Alvin Morawski02Huddinge AIS 9.40q
Liam Hermansson02Huddinge AIS 9.68q
Daniel Sedell02Huddinge AIS10.22

Försök heat 219 jan 
Leo Raksanyi02Mälarhöjdens IK 9.21q
Patrik Hedman02Huddinge AIS 9.45q
Josh Routh02Tullinge-Tumba FF 9.96
Erik Sedell02Huddinge AIS 9.99
Felix Rodriguez02Huddinge AIS10.15
Viktor Högberg02Tullinge-Tumba FF10.19
Elias Birkbäck02Huddinge AIS10.50

Försök heat 319 jan 
Emanuel Lindqvist02Hanvikens SK 9.24q
Alex Arvidsson02Värmdö IF 9.82
David Parmryd02Hammarby IF 9.93
Leo Edström02Huddinge AIS 9.96
Alfred Nilsson02Huddinge AIS10.52
Fred Österblom02Spårvägens FKej start

Final19 jan 
Albin Jakobsson02Huddinge AIS 8.60
Leo Raksanyi02Mälarhöjdens IK 9.09
Gabriel Trolin02Väsby IK 9.17
Emanuel Lindqvist02Hanvikens SK 9.24
Viktor Byström02Spårvägens FK 9.34
Patrik Hedman02Huddinge AIS 9.47
Alvin Morawski02Huddinge AIS 9.48
Liam Hermansson02Huddinge AIS 9.66


P12 800m
Final19 jan 
Liam Hermansson02Huddinge AIS 2:47.07
Alvin Morawski02Huddinge AIS 2:51.42
David Parmryd02Hammarby IF 2:51.64
Erik Sedell02Huddinge AIS 2:53.62
Patrik Hedman02Huddinge AIS 3:00.79
Elias Birkbäck02Huddinge AIS 3:10.27
William Bergan02Huddinge AIS 3:10.63
Daniel Sedell02Huddinge AISej start


P12 Höjd
17 jan 
David Tellström Jovicic02Huddinge AIS154Rekord
Liam Hermansson02Huddinge AIS128
Albin Jakobsson02Huddinge AIS124
Patrik Hedman02Huddinge AIS120
Viktor Byström02Spårvägens FK120
Erik Sedell02Huddinge AIS112
Alfred Nilsson02Huddinge AIS107
Felix Rodriguez02Huddinge AIS107
Leo Edström02Huddinge AISX
Alvin Morawski02Huddinge AISX

102107112116120124128131140148154156
V.Byström-oxooxxoxxx
A.Morawskixxx
P.Hedmanoooxoxoxxx
F.Rodriguezoxoxxx
E.Sedellooxoxxx
L.Edströmxxx
D.Tellström Jovic-----xooxoooxxoxxx
A.Nilssonxxooxxx
L.Hermansson--oooxxooxxx
A.Jakobsson-oooooxxx


P12 Längdzon
19 jan 
David Tellström Jovicic02Huddinge AIS4,48
Alvin Morawski02Huddinge AIS4,31
Liam Hermansson02Huddinge AIS4,23
Patrik Hedman02Huddinge AIS4,01
Emanuel Lindqvist02Hanvikens SK3,97
Leo Raksanyi02Mälarhöjdens IK3,92
Viktor Byström02Spårvägens FK3,89
Josh Routh02Tullinge-Tumba FF3,83
Erik Sedell02Huddinge AIS3,77
10 Alex Arvidsson02Värmdö IF3,73
11 Daniel Sedell02Huddinge AIS3,64
12 David Parmryd02Hammarby IF3,59
13 Felix Rodriguez02Huddinge AIS3,58
14 William Bergan02Huddinge AIS3,53
15 Viktor Högberg02Tullinge-Tumba FF3,43
16 Leo Edström02Huddinge AIS3,36
17 Alfred Nilsson02Huddinge AIS3,24
18 Elias Birkbäck02Huddinge AIS3,13

1 2 3 4 5 6 
A.Morawski4,314,214,113,92
J.Routh3,793,523,833,52
A.Arvidsson3,643,733,68X
E.Birkbäck3,133,062,922,77
D.Tellström Jovic4,224,084,484,23
E.Sedell3,633,773,733,58
D.SedellX3,64X3,13
F.Rodriguez3,563,583,533,56
V.Byström3,893,863,843,76
A.Nilsson3,243,053,223,07
L.Hermansson4,234,104,134,03
V.Högberg3,433,283,283,25
E.LindqvistX3,97X3,85
L.Edström3,363,112,813,17
L.Raksanyi3,853,763,92X
W.Bergan3,533,503,453,46
P.Hedman3,963,894,01X
D.Parmryd3,593,573,473,34

19 jan 

1 2 3 4 5 6 


P12 Kula3.0 kg
17 jan 
David Tellström Jovicic02Huddinge AIS8,33
Patrik Hedman02Huddinge AIS7,23
Leo Edström02Huddinge AIS6,63
Felix Rodriguez02Huddinge AIS6,10
Alvin Morawski02Huddinge AIS5,45
Daniel Sedell02Huddinge AIS5,26
Erik Sedell02Huddinge AIS5,20
Alfred Nilsson02Huddinge AIS4,79

1 2 3 4 5 6 
A.Nilsson4,574,794,524,43
F.Rodriguez5,30X5,856,10
E.Sedell4,674,894,025,20
D.Tellström Jovic7,938,33X8,16
L.Edström6,63X5,745,33
P.Hedman7,056,376,937,23
A.Morawski5,045,455,355,04
D.Sedell4,955,265,095,05


P11 60m
Försök heat 118 jan 
Niklas Wall03Hanvikens SK 9.40q
Calle Norrman03IFK Lidingö 9.71q
Johan Sundgren03Huddinge AIS 9.86q
Kalle Claesson03Hässelby SK10.01
Victor Sundh03Huddinge AIS10.07
Markus Moberg03Hammarby IF10.19
Love Hedquist03Huddinge AIS11.47

Försök heat 218 jan 
David Thid03Huddinge AIS 8.87q
Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS 9.97q
Vilgot Berger03Huddinge AIS 9.98
Teodor Borgius03Hammarby IF10.05
Emil Sörqvist03Huddinge AIS10.33
Vilde Norström03Hässelby SK10.49
Viktor Udvardy03Huddinge AIS10.85
Theodor Malmgren03Mälarhöjdens IK11.06

Försök heat 318 jan 
Viktor Wall03Hanvikens SK 9.18q
Julius Geiryd03Huddinge AIS 9.70q
Anders Brisenheim03Huddinge AIS 9.93q
Noah El-Abboudi03Spårvägens FK10.30
Elliot Duvert03IFK Märsta10.49
Walter Thorslund03Huddinge AIS10.86
Isak Gelius03Mälarhöjdens IK11.29

Final18 jan 
David Thid03Huddinge AIS 8.87
Viktor Wall03Hanvikens SK 9.21
Niklas Wall03Hanvikens SK 9.39
Calle Norrman03IFK Lidingö 9.51
Julius Geiryd03Huddinge AIS 9.75
Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS 9.90
Anders Brisenheim03Huddinge AIS 9.91
Johan Sundgren03Huddinge AIS 9.92


P11 800m
Final19 jan 
David Thid03Huddinge AIS 2:45.84
Linus Jansson04SLK Oxelösund 2:49.09
Julius Geiryd03Huddinge AIS 2:50.93
Emil Sörqvist03Huddinge AIS 3:06.74
Walter Thorslund03Huddinge AIS 3:16.10


P11 Längdzon
18 jan 
David Thid03Huddinge AIS4,59
Julius Geiryd03Huddinge AIS3,95
Elliot Duvert03IFK Märsta3,90
Viktor Wall03Hanvikens SK3,84
Casper Elliot03Huddinge AIS3,68
Markus Moberg03Hammarby IF3,62
Johan Sundgren03Huddinge AIS3,59
Niklas Wall03Hanvikens SK3,57
Victor Sundh03Huddinge AIS3,49
10 Vilgot Berger03Huddinge AIS3,47
11 Teodor Borgius03Hammarby IF3,45
12 Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS3,42
13 Anders Brisenheim03Huddinge AIS3,39
14 Emil Sörqvist03Huddinge AIS3,29
15 Theodor Malmgren03Mälarhöjdens IK3,19
16 Walter Thorslund03Huddinge AIS3,03
17 Vilde Norström03Hässelby SK2,98
18 Viktor Udvardy03Huddinge AIS2,98
19 Isak Gelius03Mälarhöjdens IK2,66
20 Love Hedquist03Huddinge AIS2,65

1 2 3 4 5 6 
C.Elliot3,683,433,253,44
W.Thorslund2,943,032,902,99
I.Gelius2,002,662,652,54
T.Malmgren3,193,103,023,01
J.Sundgren3,223,493,483,59
L.Hedquist2,46X2,652,41
V.Wall3,713,843,603,72
J.Hellbratt 3,421,942,393,31
E.Sörqvist3,133,083,003,29
T.Borgius3,323,323,303,45
A.Brisenheim3,393,182,762,79
V.Sundh3,443,403,303,49
M.Moberg3,513,503,483,62
V.Udvardy2,632,852,912,98
J.Geiryd3,593,743,833,95
N.Wall3,533,263,503,57
D.Thid4,574,544,504,59
E.Duvert3,863,863,903,80
V.Berger3,443,473,22-
V.Norström2,982,742,932,49

18 jan 

1 2 3 4 5 6 


P11 Kula2.0 kg
19 jan 
Viktor Wall03Hanvikens SK8,36
Niklas Wall03Hanvikens SK7,50
Kalle Claesson03Hässelby SK7,32
Elliot Duvert03IFK Märsta7,14
Casper Elliot03Huddinge AIS7,07
David Thid03Huddinge AIS7,02
Julius Geiryd03Huddinge AIS6,67
Vilgot Berger03Huddinge AIS6,42
Johan Sundgren03Huddinge AIS6,41
10 Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS5,89
11 Viktor Udvardy03Huddinge AIS5,80
12 Walter Thorslund03Huddinge AIS4,95

1 2 3 4 5 6 
V.Wall8,138,368,278,00
K.ClaessonX6,927,326,54
D.Thid6,36X5,277,02
V.Berger6,426,286,23X
J.Geiryd6,67X6,466,29
C.Elliot6,737,056,657,07
N.Wall7,266,177,057,50
W.Thorslund4,934,584,124,95
J.Sundgren6,415,946,186,37
V.Udvardy5,655,084,725,80
E.Duvert7,146,586,716,68
J.Hellbratt 5,565,895,755,30


P10 60m
Försök heat 119 jan 
Filip Engström04Hammarby IF 9.70q
Viggo Kraft04Hammarby IF 9.93q
Strix Åkerblom04IFK Lidingö10.12
Albin Sandberg04Huddinge AIS10.71
Max Rodriguez04Huddinge AIS10.76
Jacob Vestman04Huddinge AIS10.76

Försök heat 219 jan 
Kelvin Bjore04Hammarby IF 9.92q
Ludvig Malmsten04Hammarby IF10.08q
Ludvig Granberg04Huddinge AIS10.16
Melker Carléns04IFK Lidingö10.42
Benjamin Roxberger04Huddinge AIS11.03
Wilhelm Tesdorpf04IFK Lidingö11.24

Försök heat 319 jan 
Carl-Johan Krook04Huddinge AIS 9.91q
Winston Marklund04Hammarby IF10.22
Kenan Kuru04Tullinge-Tumba FF10.68
Björn Ramel Ternhag04Hammarby IF11.05
Jonathan Ohlsson04Hammarby IF11.22

Försök heat 419 jan 
Hugo Widlund04IFK Lidingö 8.94q
Jonathan Wolf 04Hanvikens SK 9.29q
David Hermelin04IFK Lidingö 9.53q
Marcus Lundqvist04Huddinge AIS10.56
Henrik Karlsson04Hammarby IF11.28

Final19 jan 
Hugo Widlund04IFK Lidingö 8.99
Jonathan Wolf 04Hanvikens SK 9.29
David Hermelin04IFK Lidingö 9.56
Filip Engström04Hammarby IF 9.58
Kelvin Bjore04Hammarby IF 9.67
Carl-Johan Krook04Huddinge AIS 9.91
Viggo Kraft04Hammarby IF 9.94
Ludvig Malmsten04Hammarby IF10.13


P9 60m
Försök heat 119 jan 
Lucas Törnström05Danderyds SK10.18q
Oscar Norrman05IFK Lidingö10.33q
Samuel Vlachos05Mälarhöjdens IK10.83
Max Carlqvist05Hammarby IF11.00
David Lundqvist05Huddinge AIS11.34
Linus Hasselkvist05Huddinge AIS11.57
Rune Asplund05Huddinge AIS11.89
Felix Elliot05Huddinge AIS13.08

Försök heat 219 jan 
Ludvig Richtnér05Huddinge AIS 9.65q
William Axevik05Huddinge AIS10.87
Noah Oliveras06Mälarhöjdens IK11.03
Sixten Tillenius05Hammarby IF11.19
Tigran Trensmar06AIK Friidrott11.25
Leo Wickert05Hässelby SK11.82
Theo Jonsson05Huddinge AIS11.82
Erik Lieback05Huddinge AIS12.46

Försök heat 319 jan 
Alfred Lund05Hammarby IF10.51q
Axel Söderqvist06Huddinge AIS10.75q
Leo Jordal05Huddinge AIS10.75
Alexsander Heaton05Huddinge AIS11.19
Fjodor Forsman Borg05Huddinge AIS11.70
Ville Odhner05Huddinge AIS12.22
Viktor Widlund06IFK Lidingöej start

Försök heat 419 jan 
Einar Melchert05Huddinge AIS 9.72q
Victor Törnström05Danderyds SK 9.75q
Noa Gustavsson06IFK Stocksund10.73q
Ellioth Enroth05Mälarhöjdens IK10.76
Oscar Heaton05Huddinge AIS10.82
Oscar Öhgren05Huddinge AIS10.94
Arvid Höglund05Huddinge AIS11.24
Harry Ros05Huddinge AIS11.73

Final19 jan 
Ludvig Richtnér05Huddinge AIS 9.66
Einar Melchert05Huddinge AIS 9.69
Victor Törnström05Danderyds SK 9.88
Lucas Törnström05Danderyds SK 9.93
Oscar Norrman05IFK Lidingö10.37
Alfred Lund05Hammarby IF10.38
Noa Gustavsson06IFK Stocksund10.98
Axel Söderqvist06Huddinge AIS11.21


P9 Längdzon
19 jan 
Ludvig Richtnér05Huddinge AIS3,59
Victor Törnström05Danderyds SK3,59
Oscar Norrman05IFK Lidingö3,45
Lucas Törnström05Danderyds SK3,43
Leo Jordal05Huddinge AIS3,27
Zacharias Frank05Huddinge AIS3,22
Oscar Heaton05Huddinge AIS3,17
Einar Melchert05Huddinge AIS3,16
Axel Söderqvist06Huddinge AIS3,13
10 Oscar Öhgren05Huddinge AIS3,04
11 Ellioth Enroth05Mälarhöjdens IK2,96
12 Tigran Trensmar06AIK Friidrott2,91
13 Noah Oliveras06Mälarhöjdens IK2,85
14 Leo Wickert05Hässelby SK2,78
15 David Lundqvist05Huddinge AIS2,77
16 Alfred Lund05Hammarby IF2,72
17 Linus Hasselkvist05Huddinge AIS2,70
18 Arvid Höglund05Huddinge AIS2,69
19 Viktor Widlund06IFK Lidingö2,68
20 William Axevik05Huddinge AIS2,65
21 Theo Jonsson05Huddinge AIS2,60
22 Fjodor Forsman Borg05Huddinge AIS2,53
23 Alexsander Heaton05Huddinge AIS2,44
24 Rune Asplund05Huddinge AIS2,43
25 Harry Ros05Huddinge AIS2,43
26 Ville Odhner05Huddinge AIS2,42
27 Felix Elliot05Huddinge AIS2,39
28 Erik Lieback05Huddinge AIS2,38

1 2 3 4 5 6 
L.Jordal3,272,943,133,00
V.Widlund2,582,342,682,30
F.Elliot1,842,352,352,39
H.Ros2,272,092,432,38
E.Melchert3,003,072,873,16
W.Axevik2,582,552,272,65
T.Jonsson1,87X2,602,52
A.Lund2,692,722,572,60
E.Lieback2,192,281,962,38
V.Törnström3,403,253,593,44
A.HeatonX2,382,442,36
L.Wickert2,602,782,232,48
V.Odhner2,102,252,192,42
T.Trensmar2,832,872,712,91
Z.Frank3,093,223,072,97
L.Hasselkvist2,582,702,452,53
A.Söderqvist2,773,113,103,13
O.Norrman3,453,173,153,07
L.Richtnér3,593,513,583,24
D.Lundqvist2,772,542,562,28
O.Öhgren3,042,932,963,02
L.Törnström3,103,433,233,25
N.Oliveras2,692,851,582,60
E.Enroth2,962,912,732,84
A.Höglund2,692,692,61X
O.Heaton3,083,093,173,08
R.Asplund2,282,432,412,38
F.Forsman Borg2,532,412,442,37

19 jan 

1 2 3 4 5 6 


K 60m
Försök heat 119 jan 
Rebecca Larsson94Hässelby SK 7.89q
Sofia Lund86Hässelby SK 8.07q
Yasmin Jelassi96Hammarby IF 8.10q
Frida Retsloff92Hammarby IF 8.45
Ida Westfält95Vemhåns IK 8.50
Josefine Jirhed95Östersunds GIF 8.56

Försök heat 219 jan 
Emma Gällstedt96Gefle IF 7.91q
Linda Frödin93Turebergs FK 7.99q
Linda Bergh89Hässelby SK 8.03q
Sara Österberg93Hammarby IF 8.04q
Ellen Sääw90Falu IK 8.12q
Gunnel Tolfes58FK Studenterna 9.79

Final19 jan 
Emma Gällstedt96Gefle IF 7.79
Rebecca Larsson94Hässelby SK 7.89
Sara Österberg93Hammarby IF 7.99
Linda Frödin93Turebergs FK 7.99
Yasmin Jelassi96Hammarby IF 8.05
Linda Bergh89Hässelby SK 8.07
Sofia Lund86Hässelby SK 8.14
Ellen Sääw90Falu IK 8.17


K 200m
Finalheat 118 jan 
Frida Persson89Hammarby IF24.661
Maria Gustafsson88IFK Lidingö24.872
Linda Frödin93Turebergs FK25.413

Finalheat 218 jan 
Mikaela Johannesson96Hässelby SK26.054
Isabelle Eriksson86IFK Lidingö26.588
Maj Johansson91Turebergs FK26.7911

Finalheat 318 jan 
Frida Hogstrand93Täby IS26.325
Sara Ulin91Falu IK26.8612
Sara Rönnby93Enhörna IF27.1614

Finalheat 418 jan 
Tove Olsson98IFK Tumba26.536
Elin Eriksson95Hässelby SK26.577
Therese Aspsäter83FK Studenterna26.7510
Yasmin Jelassi96Hammarby IF27.1615

Finalheat 518 jan 
Sara Hermansson99Enhörna IF26.577
Saga Berneryd99Danderyds SK26.719
Ellinor Persson96Täby IS27.1916
Louise Gabrielsson95Huddinge AISej start-

Finalheat 618 jan 
Linda Eriksson00Huddinge AIS27.0713
Mathilda Eriksson98IFK Tumba27.3517
Jenny Wingqvist97Hässelby SK27.6218
Hannah Hellbom00Falu IK27.9320

Finalheat 718 jan 
Alexandra Sörensen99Falu IK28.5722
Josefine Jirhed95Östersunds GIF28.8723
Ida Westfält95Vemhåns IK30.1827
Hanna Johnsson96IFK Lidingöej start-

Finalheat 818 jan 
Emelie Svensson00IFK Tumba29.1424
Juliette Maussier98Huddinge AIS29.7426
Izabella Ripsweden00IFK Tumba30.2829
Kajsa Eriksson00Huddinge AISej start-

Finalheat 918 jan 
Johanna Bromark93Gefle IF27.7719
Malin Eriksson00IFK Tumba30.2628
Jenny Berg69Bromma IF31.5930

Finalheat 1018 jan 
Hanna Strömbeck97Hammarby IF28.3321
Lisa Ögren96Hammarby IF29.3225
Gunnel Tolfes58FK Studenterna32.3731


K 400m
Finalheat 117 jan 
Sara Rönnby93Enhörna IF58.271 28,27
Lovisa Östervall97IFK Tumba58.592 27,11
Mikaela Johannesson96Hässelby SK59.573 28,06
Isabelle Eriksson86IFK Lidingö60.847 27,77

Finalheat 217 jan 
Johanna Dyremark97IFK Tumba59.644 27,91
Tove Olsson98IFK Tumba60.125 28,13
Sara Ulin91Falu IK60.596 27,87
Elin Eriksson95Hässelby SK60.998 28,24

Finalheat 317 jan 
Jenny Wingqvist97Hässelby SK62.099 29,82
Sofia Hultgren97Ludvika FFI62.4110 29,99
Mathilda Eriksson98IFK Tumba65.3512 29,54
Lilly Wizén55För. Gotländsk Friidrott70.8514 32,65

Finalheat 417 jan 
Jenny Rosén72Nyköpings BIS64.7311 30,44
Emilia Stenström 97Huddinge AIS66.9913 31,54
My Aggefors99IFK Tumba72.4815 34,11


K 800m
Final18 jan 
Anna Silvander93IFK Lidingö 2:13.67
Amanda Trense95Östersunds GIF 2:19.55
Mika Söderström99Vallentuna FK 2:22.23
Nicole Sörensen96Falu IK 2:24.15
Anna Jonsson Sundberg94Hammarby IF 2:26.73
Annica Larsson94Östersunds GIF 2:26.95
Lilly Wizén55För. Gotländsk Friidrott 2:43.14


K 1500m
Final19 jan 
Anna Silvander93IFK Lidingö 4:39.90
Astrid Rosvall97Hässelby SK 4:45.94
Jessica Edlund95Umedalens IF 4:56.63
Hanna Bergström97Huddinge AIS 4:58.80
Nicole Sörensen96Falu IK 5:04.18
Maja Sjöblom97Hässelby SK 5:08.97
Angelica Strandberg96IFK Umeå 5:10.11
Annica Larsson94Östersunds GIF 5:23.91
Lilly Wizén55För. Gotländsk Friidrott 5:40.40
Klara Henriksson97Hässelby SKej start


K 3000m
Final17 jan 
 Jenny Eriksson93Falu IKej start
Astrid Rosvall97Hässelby SK10:21.24
Hanna Lindholm79Hammarby IF10:23.11
Jenny Eriksson93Falu IK10:38.11
Hilda Hardell97Hässelby SK11:15.52
Sara Jelvegård89Enhörna IF11:31.51
Klara Henriksson97Hässelby SKej start


K Häck 60m84 cm
Final18 jan 
Ellinor Persson96Täby IS 9.47
Sofia Jäger-Stenberg94Sundbybergs IK 9.68
Johanna Höglund84Upsala IF 9.71
Felicia Asplund96Hammarby IF10.23


K Höjd
19 jan 
Louise Österberg95Söderhamns IF170
Linda Skantze95IFK Lidingö167
Amanda Bills94Hässelby SK164
Ylva Engdahl96Spårvägens FK164
Emilia Stenström 97Huddinge AIS161
Johanna Höglund84Upsala IF154

132137142146150154158161164167170173
E.Stenström --oooooxoxxx
L.Österberg------ooxooxoxxx
Y.Engdahl-----ooxoxxoxxx
J.Höglund----xoxoxxx
L.Skantze-----ooxooxoxxx
A.Bills-----oxxoxxoxoxxx


K Stav
18 jan 
Emelie Hammarström98Falu IK293
Frida Jonsson98Östersunds GIF0

183203223243253263273280286293300
F.Jonsson-----xxx
E.Hammarström---oooxooxoxxoxxx


K Längd
17 jan 
Sara Kviberg93Hellas FK5,75
Jasmin Sabir92Hammarby IF5,63
Sofia Jäger-Stenberg94Sundbybergs IK5,54
Elvira Richardsson96IFK Kristinehamn5,51
Lisa Sernbrandt93Huddinge AIS5,16
Stina Rosenberg97Huddinge AIS4,81
Ida Westfält95Vemhåns IK4,78
Felicia Asplund96Hammarby IF4,72
Elin Forsberg96Hammarby IF4,56
10 Erica Wide94Hässelby SK4,24
11 Karolina Lind93Huddinge AIS4,23
12 Josefine Martikainen94Huddinge AIS4,05
13 Ofelia Belkacem95Hammarby IF3,94

1 2 3 4 5 6 
O.Belkacem3,883,823,94
F.Asplund4,334,524,564,294,684,72
E.Forsberg4,404,564,44
J.Martikainen4,053,563,92
S.RosenbergXX4,694,81XX
E.Wide4,24XX
J.Sabir5,425,635,583,68--
E.Richardsson5,353,745,485,51XX
I.Westfält4,664,683,974,493,654,78
S.Kviberg5,755,60X5,455,675,47
S.Jäger-Stenberg5,44X5,455,375,545,33
L.SernbrandtX5,165,135,15XX
K.Lind4,234,173,96

17 jan 

1 2 3 4 5 6 


K Tresteg
19 jan 
Angelica Ström81Spårvägens FK12,64
Frida Lindström90Huddinge AIS12,57
Jasmin Sabir92Hammarby IF12,44
Madeleine Nilsson91Gefle IF12,04
Elvira Richardsson96IFK Kristinehamn11,91
Emelie Nyman-Wänseth98Östersunds GIF11,37
Hannah Svensson95Huddinge AIS10,91
Sara Pernbrink96Hammarby IF10,67
Stina Westin98Östersunds GIF10,00
Sofia Nilsson95Gefle IF0,00

1 2 3 4 5 6 
S.NilssonXXX---
F.Lindström12,0212,3712,57X12,0812,56
S.Pernbrink10,2910,5110,64X10,6510,67
S.Westin10,009,709,56---
E.Nyman-Wänseth11,2011,03XXX11,37
E.RichardssonX11,7811,6711,6311,9111,88
J.Sabir12,44X12,0812,41-X
H.Svensson10,86X10,4810,91XX
M.Nilsson11,9011,8912,0412,00XX
A.StrömX12,6412,40X12,5812,50


K Kula4.0 kg
18 jan 
Anna Wikström87IFK Tumba13,46
Fanny Öhrn-Selahn95Sundbybergs IK11,20
Rebecka Hallerth96Hellas FK11,11
Sofia Jäger-Stenberg94Sundbybergs IK11,08
Hanna Mårtensson96Hässelby SK10,90
Elin Helgesson96Huddinge AIS10,89
Johanna Höglund84Upsala IF10,56

1 2 3 4 5 6 
H.Mårtensson10,5810,3310,9010,5410,5910,26
R.Hallerth10,5011,11X11,0510,68X
E.Helgesson9,7010,4510,89XXX
A.WikströmX13,2313,04X13,3513,46
F.Öhrn-Selahn11,06XXX11,2011,11
S.Jäger-Stenberg11,0810,5010,7611,0810,9810,27
J.Höglund10,0310,5410,56XX10,40


K Vikt9.08 kg
18 jan 
Eleni Larsson93Huddinge AIS19,95
Amanda Karlsson96Huddinge AIS16,25
Lovisa Sjöstrand97IF Castor15,14
Grete Ahlberg98Hammarby IF14,85
Emily Berghäll98Hammarby IF13,16
Linnea Larsson Huusko97Väsby IK12,90
Rebecka Hallerth96Hellas FK12,31
Alexandra LundströmIFK Lidingö11,61
Hanna Mårtensson96Hässelby SK0,00

1 2 3 4 5 6 
A.Karlsson16,25XX15,09X14,96
E.Larsson16,5819,9519,88X18,11X
L.Larsson Huusko11,3712,9012,2511,37XX
L.Sjöstrand15,14X13,7914,9813,9114,23
R.HallerthXX11,82XX12,31
A.LundströmX10,5510,9811,61XX
G.AhlbergXX14,50X13,8214,85
E.Berghäll12,44XX13,16XX
H.MårtenssonXXX---


F17 60m
Final18 jan 
Lovisa Östervall97IFK Tumba 8.01q
Linn Gustafsson97IF Åland 8.03q
Johanna Dyremark97IFK Tumba 8.12q
Sandra Hentschel97Hammarby IF 8.13q
Matilda Lindberg97Huddinge AIS 8.37
Lisa Olsson97Hellas FK 8.43
Stina Rosenberg97Huddinge AIS 8.45q
Ellinor Linden97IFK Lidingö 8.55

Extralopp18 jan 
Fotios Makrostergios75Huddinge AIS 7.78u.t.
Lovisa Östervall97IFK Tumba 8.051
Johanna Dyremark97IFK Tumba 8.092
Stina Gustavsson01Hanvikens SK 8.12u.t.
Sandra Hentschel97Hammarby IF8.133
Linn Gustafsson97IF Åland 8.164
Stina Rosenberg97Huddinge AIS 8.475


F17 800m
Final18 jan 
Hanna Bergström97Huddinge AIS 2:25.221
Moa Gålander97Upsala IF2:37.172


F17 Häck 60m76 cm
Finalheat 119 jan 
Lovisa Östervall97IFK Tumba 8.811
Johanna Dyremark97IFK Tumba 8.992
Tove Olsson98IFK Tumba 9.113
Linn Gustafsson97IF Åland 9.446
Bianca Salming98Täby IS 9.537

Finalheat 219 jan 
Mathilda Eriksson98IFK Tumba 9.244
Lovisa Linde98Täby IS 9.315
Emilia Stenström 97Huddinge AIS 9.918
Anna Engelin98Östersunds GIF10.159


F17 Höjd
17 jan 
Caroline Skillt97Spårvägens FK154

146150154158
C.Skilltoooxxx


F17 Längd
18 jan 
Johanna Dyremark97IFK Tumba5,68
Lovisa Östervall97IFK Tumba5,66
Linn Gustafsson97IF Åland5,23
Stina Rosenberg97Huddinge AIS5,14
Elin Johansson98IFK Kristinehamn5,07
Emilia Stenström 97Huddinge AIS4,96

1 2 3 4 5 6 
E.Stenström 4,71X4,86X4,844,96
S.Rosenberg5,034,99X5,145,14X
L.ÖstervallXX5,535,665,55X
J.Dyremark5,64X5,575,585,675,68
E.JohanssonXX5,054,95X5,07
L.Gustafsson5,165,235,034,955,175,09


F17 Kula3.0 kg
19 jan 
Lovisa Sjöstrand97IF Castor13,89
Lovisa Östervall97IFK Tumba12,12
Linn Gustafsson97IF Åland11,98
Emilia Stenström 97Huddinge AIS11,68
Johanna Dyremark97IFK Tumba11,50
Felicia Lindberg97Hammarby IF11,20
Linnea Larsson Huusko97Väsby IK11,14

1 2 3 4 5 6 
L.Östervall11,37X12,12XX11,40
L.Sjöstrand13,3513,6411,6713,8912,9313,81
L.Larsson Huusko9,6311,14X10,39XX
E.Stenström 10,8011,1811,6811,1411,1511,33
L.Gustafsson11,9811,68X11,43XX
F.Lindberg11,03X11,03X11,1811,20
J.DyremarkX11,0011,50XXX


F16 60m
Försök heat 118 jan 
Tilda Feltenmark98Huddinge AIS 8.20q
Emelie Hammarström98Falu IK 8.31q
Anna Engelin98Östersunds GIF 8.32q
Juliette Maussier98Huddinge AIS 8.72
Frida Jonsson98Östersunds GIF 8.96

Försök heat 218 jan 
Tove Olsson98IFK Tumba 8.17q
Mathilda Eriksson98IFK Tumba 8.21q
Felicia Lund Stenquist98Falu IK 8.47q
Elin Johansson98IFK Kristinehamn 8.59q
Alexandra Hellborg98Österhaninge IF 8.69q
Hanne Retsloff98Hammarby IF 8.84

Final18 jan 
Tove Olsson98IFK Tumba 8.13
Mathilda Eriksson98IFK Tumba 8.18
Tilda Feltenmark98Huddinge AIS 8.23
Emelie Hammarström98Falu IK 8.43
Anna Engelin98Östersunds GIF 8.44
Elin Johansson98IFK Kristinehamn 8.51
Felicia Lund Stenquist98Falu IK 8.52
Alexandra Hellborg98Österhaninge IF 8.71


F16 800m
Final18 jan 
Anna Engelin98Östersunds GIF 2:27.181
Sofi Reimers98Hässelby SK 2:28.862
Helena Thim98Upsala IF 2:42.053
Alexandra Hellborg98Österhaninge IF 2:43.334
Erica Sandberg98Huddinge AIS 2:44.015
Eldri Fyksen Sooaru98Huddinge AIS 2:47.386
Linnea Söderström98Huddinge AIS 3:13.547


F16 Höjd
17 jan 
Elin Johansson98IFK Kristinehamn167
Sara Sjödahl Wennergren98Falu IK154
Lovisa Linde98Täby IS150
Stina Westin98Östersunds GIF146
Emelie Hammarström98Falu IK146
Frida Jonsson98Östersunds GIF142

132137142146150154158162167172
E.Hammarström--ooxxx
F.Jonssonoxoxoxxx
E.Johansson----ooxooxoxxx
S.Westin-oooxxx
L.Linde---oxxoxxx
S.Sjödahl Wennerg--oxoxxoxoxxx


F16 Längd
19 jan 
Mathilda Eriksson98IFK Tumba5,28
Emelie Nyman-Wänseth98Östersunds GIF5,18
Emelie Hammarström98Falu IK5,18
Anna Engelin98Östersunds GIF5,15
Tilda Feltenmark98Huddinge AIS4,97
Bianca Salming98Täby IS4,95
Sofie Persson98Hässelby SK4,95
Tove Olsson98IFK Tumba4,82
Lovisa Linde98Täby IS4,81
10 Stina Westin98Östersunds GIF4,77
11 Alexandra Hellborg98Österhaninge IF4,74
12 Felicia Lund Stenquist98Falu IK4,64
13 Linnea Carpenter98Östersunds GIF4,61
14 Vilma Grahn Lindahl98Åkersberga SK4,47
15 Hannah Orzechowski98Spårvägens FK4,42
16 Frida Jonsson98Östersunds GIF4,23

1 2 3 4 5 6 
M.Eriksson5,285,205,16X--
F.Lund Stenquist4,604,554,64
E.Nyman-Wänseth5,145,05X4,935,18X
H.Orzechowski4,354,424,33
S.Westin4,444,774,53
T.Olsson4,794,634,824,79X4,81
F.JonssonX4,234,09
V.Grahn Lindah4,054,224,47
A.Engelin5,145,154,98X5,095,02
L.CarpenterX4,574,61
T.Feltenmark4,614,774,974,554,964,85
E.Hammarström5,115,185,094,945,065,03
L.Linde4,784,814,71
S.PerssonX4,95X4,794,53X
A.Hellborg4,574,744,63
B.Salming4,954,824,944,77X4,61


F16 Kula3.0 kg
19 jan 
Bianca Salming98Täby IS14,06
Mathilda Eriksson98IFK Tumba12,42
Lovisa Linde98Täby IS12,18
Emelie Nyman-Wänseth98Östersunds GIF11,45
Emily Berghäll98Hammarby IF10,84
Grete Ahlberg98Hammarby IF10,82
Linnea Carpenter98Östersunds GIF10,22
Emelie Hammarström98Falu IK8,74
Tilda Feltenmark98Huddinge AIS8,45
10 Sara Sjödahl Wennergren98Falu IK8,18
11 Vendela Eklund98Huddinge AIS7,80

1 2 3 4 5 6 
E.Berghäll9,5810,3810,84X10,54X
V.EklundX7,757,80---
L.Linde11,7711,7112,1811,85X12,09
E.Nyman-Wänseth11,0410,9010,90X11,4510,72
T.Feltenmark8,028,457,68---
E.Hammarström8,57X6,798,748,508,02
B.Salming13,4013,2812,7013,06X14,06
S.Sjödahl Wennerg7,178,187,58---
L.Carpenter10,22X9,659,809,5310,20
M.Eriksson12,42XXXX11,95
G.Ahlberg10,8210,76XXXX


F15 60m
Försök heat 118 jan 
Saga Berneryd99Danderyds SK 8.29q
Rebecka Krantz99Huddinge AIS 8.68q
Ella Arvidsson99Östersunds GIF 8.74
Karolina Svensson99Marieby GoIF 8.77
Sanna Pettersson99Östersunds GIF 8.96
Kajsa Lundborg99Huddinge AIS 9.30
Emelie Tered99Hässelby SK 9.69

Försök heat 218 jan 
Amanda Hansson99Hässelby SK 8.43q
Sofia Södergårdh99IF Åland 8.51q
Elin Backlund99Marieby GoIF 8.60q
Wilma Dahlgren99Bromma IF 8.68q
Matilda Sönnergaard99Spårvägens FK 8.74
Lovisa Olsson99Spårvägens FK 8.77
Elsa Hedström99Östersunds GIF 9.00

Försök heat 318 jan 
Sara Hermansson99Enhörna IF 8.23q
Linn Kalderén99Turebergs FK 8.52q
Alexandra Sörensen99Falu IK 8.68
Emilia Jandèr99Huddinge AIS 8.97
Fanny Jonsson99Östersunds GIF 9.24
Celine Yttring99IF Åland 9.31
Gunnel Tolfes58FK Studenterna 9.83

Final18 jan 
Saga Berneryd99Danderyds SK 8.22
Amanda Hansson99Hässelby SK 8.23
Sara Hermansson99Enhörna IF 8.26
Linn Kalderén99Turebergs FK 8.45
Sofia Södergårdh99IF Åland 8.47
Wilma Dahlgren99Bromma IF 8.64
Elin Backlund99Marieby GoIF 8.66
Rebecka Krantz99Huddinge AIS 8.70


F15 1000m
Final19 jan 
Mika Söderström99Vallentuna FK 3:03.801
Linnea Dennerporth99Väsby IK 3:11.682
Agnes Wijk99Täby IS 3:24.603


F15 Häck 60m76 cm
Final19 jan 
Amanda Hansson99Hässelby SK 9.29
Cani Mahmoud99Marieby GoIF 9.81
Alexandra Sörensen99Falu IK 9.93
Elsa Hedström99Östersunds GIF10.68


F15 Höjd
19 jan 
Annina Stens99Spårvägens FK160
Sanna Pettersson99Östersunds GIF154
Klara Hammarström99Hässelby SK146
Ella Arvidsson99Östersunds GIF146
Amanda Hansson99Hässelby SK142
Fanny Jonsson99Östersunds GIF0

132137142146150154157160163
E.Arvidssonooxooxxx
F.Jonssonxxx
K.Hammarström-ooox--
S.Pettersson--ooooxxx
A.Hanssonxxoxoxxoxxx
A.Stens-oooooxxoxxoxxx


F15 Stav
17 jan 
Lydia Hemmingsson99Upsala IF270
Hanna Bielke99Täby IS260

235240245250255260265270275
L.Hemmingsson------xooxxx
H.Bielkexooxoo-o-xxx


F15 Längd
18 jan 
Annina Stens99Spårvägens FK5,02
Amanda Hansson99Hässelby SK4,95
Linn Kalderén99Turebergs FK4,89
Wilma Dahlgren99Bromma IF4,86
Elin Backlund99Marieby GoIF4,83
Fanny Jonsson99Östersunds GIF4,77
Alexandra Sörensen99Falu IK4,75
Matilda Sönnergaard99Spårvägens FK4,65
Lovisa Olsson99Spårvägens FK4,43
10 Sofia Södergårdh99IF Åland4,34
11 Sanna Pettersson99Östersunds GIF4,33
12 Celine Yttring99IF Åland4,22
13 Karolina Svensson99Marieby GoIF4,21
14 Elsa Hedström99Östersunds GIF4,20
15 Emelie Tered99Hässelby SK3,82

1 2 3 4 5 6 
E.Tered3,623,723,82
S.Pettersson3,324,333,40
S.Södergårdh4,274,324,34
C.Yttring4,223,953,84
L.Kalderén4,734,534,464,634,894,88
E.BacklundX4,654,80X4,584,83
F.Jonsson4,634,77XX4,524,51
A.Stens4,724,754,86-4,745,02
K.SvenssonX3,834,21
M.Sönnergaard4,454,554,274,504,544,65
A.Hansson4,954,744,67-XX
A.Sörensen4,72X4,684,434,754,62
L.Olsson4,434,204,31
W.Dahlgren4,554,864,624,604,754,52
E.Hedström4,094,204,17


F15 Kula3.0 kg
17 jan 
My Aggefors99IFK Tumba11,04
Hanna Bielke99Täby IS10,62
Cani Mahmoud99Marieby GoIF10,19
Maria Granrud Aune99Marieby GoIF9,54
Paulina Lennartson99Hässelby SK9,53
Linn Kalderén99Turebergs FK9,37
Fanny Jonsson99Östersunds GIF9,30
Kajsa Lundborg99Huddinge AIS8,56
Klara Hammarström99Hässelby SK7,95
10 Emelie Tered99Hässelby SK5,69

1 2 3 4 5 6 
L.Kalderén8,95X8,989,37X9,30
H.BielkeX10,05X10,62X9,47
C.Mahmoud9,149,3810,1510,19X9,18
M.Granrud Aune8,739,549,419,248,829,53
M.Aggefors10,6211,04X10,3410,52-
F.Jonsson8,898,719,018,65X9,30
K.LundborgX7,468,388,498,568,10
K.Hammarström6,657,437,95
P.Lennartson9,538,749,118,308,408,60
E.Tered5,655,545,69


F14 60m
Försök heat 118 jan 
Amanda Gustafsson00IF Åland 8.70q
Madeleine Ruyter00Huddinge AIS 8.78
Lea Hermansson00Huddinge AIS 8.86
Tora Rickelvik00Huddinge AIS 8.95
Olivia Greisz00Falu IK10.12

Försök heat 218 jan 
Charlotte Andersson00Huddinge AIS 8.12q
Hannah Hellbom00Falu IK 8.36q
Emilia Östergren00Huddinge AIS 8.51q
Filippa Lundberg00Tyresö FK 8.74q
Alva von Gerber00Huddinge AIS 9.05
Elin Haglund00Falu IK 9.67

Försök heat 318 jan 
Linda Eriksson00Huddinge AIS 8.21q
Lea Andersen00Täby IS 8.47q
Kajsa Eriksson00Huddinge AIS 8.56q
Karin Vinka00Falu IK 9.23
Judith Dolleris00Falu IK 9.70

Final18 jan 
Charlotte Andersson00Huddinge AIS 8.09
Linda Eriksson00Huddinge AIS 8.19
Kajsa Eriksson00Huddinge AIS 8.38
Hannah Hellbom00Falu IK 8.40
Lea Andersen00Täby IS 8.40
Emilia Östergren00Huddinge AIS 8.54
Filippa Lundberg00Tyresö FK 8.71
Amanda Gustafsson00IF Åland 8.89


F14 1000m
Final19 jan 
Judith Dolleris00Falu IK 3:22.031


F14 Häck 60m76 cm
Finalheat 119 jan 
Charlotte Andersson00Huddinge AIS 9.811
Hannah Hellbom00Falu IK10.003
Malin Eriksson00IFK Tumba10.275
Izabella Ripsweden00IFK Tumba10.366
Elin Haglund00Falu IK12.099

Finalheat 219 jan 
Madeleine Ruyter00Huddinge AIS 9.882
Alva von Gerber00Huddinge AIS10.104
Linda Nyblom00Turebergs FK10.437
Jonna Geiryd00Huddinge AIS11.948
Olivia Greisz00Falu IK12.4410


F14 Höjd
18 jan 
Tora Rickelvik00Huddinge AIS144
Amanda Gustafsson00IF Åland144
Madeleine Engström00Huddinge AIS144
Maja Rudin00Huddinge AIS130
Alva von Gerber00Huddinge AIS130
Elin Haglund00Falu IK130
Olivia Greisz00Falu IK115

115120125130134138141144147
E.Haglund-ooxoxxx
A.Von Gerberoooxoxxx
A.Gustafsson--ooxooxooxxx
O.Greiszxoxxx
T.Rickelvik----oxoooxxx
M.Rudinooxooxxx
M.Engström---ooxooxxoxxx


F14 Stav
17 jan 
Madeleine Engström00Huddinge AIS270
Amanda Bollmann00KFUM Örebro215

205215225235240245250255260265270275
M.Engström---xxoooooooxxoxxx
A.Bollmannxoxoxxx


F14 Längd
19 jan 
Linda Nyblom00Turebergs FK5,08
Hannah Hellbom00Falu IK4,86
Linda Eriksson00Huddinge AIS4,67
Emilia Östergren00Huddinge AIS4,63
Amanda Gustafsson00IF Åland4,57
Izabella Ripsweden00IFK Tumba4,52
Tora Rickelvik00Huddinge AIS4,42
Malin Eriksson00IFK Tumba4,40
Karin Vinka00Falu IK4,22
10 Alva von Gerber00Huddinge AIS4,18
11 Elin Haglund00Falu IK3,75
12 Linn Petersson00Hammarby IF3,75
13 Olivia Greisz00Falu IK3,66
14 Maja Rudin00Huddinge AIS3,65

1 2 3 4 5 6 
T.Rickelvik4,42X4,414,40
O.Greisz3,513,643,66X
L.Nyblom5,084,834,994,96
E.Östergren4,484,454,63X
M.Rudin3,443,513,653,62
L.Eriksson4,664,634,67X
A.Gustafsson4,45XX4,57
H.Hellbom4,694,694,784,86
M.ErikssonX4,33X4,40
I.Ripsweden4,154,344,274,52
K.Vinka4,19X3,154,22
E.Haglund3,753,433,662,81
A.Von Gerber4,004,184,094,12
L.Petersson3,393,563,363,75

19 jan 

1 2 3 4 5 6 


F14 Kula3.0 kg
17 jan 
Malin Eriksson00IFK Tumba9,48
Emelie Svensson00IFK Tumba8,49
Jonna Geiryd00Huddinge AIS8,38
Johanna Stenlund00Österhaninge IF7,80
Amanda Bollmann00KFUM Örebro7,61

1 2 3 4 5 6 
A.Bollmann7,457,617,44X
M.Eriksson8,658,408,899,48
E.Svensson8,497,837,217,67
J.GeirydXX8,388,11
J.Stenlund7,467,607,037,80


F13 60m
Försök heat 118 jan 
Stina Gustavsson01Hanvikens SK 8.20q
Sanya Hanung01Mälarhöjdens IK 8.89q
Alexandra Hermansson01Hanvikens SK 9.16q
Linda Loftås01Huddinge AIS 9.45q
Emma Palmgren01Nyköpings BIS 9.46
Amanda Bladh01Mälarhöjdens IK 9.55
Melina Gustafsson01Spårvägens FK 9.68

Försök heat 218 jan 
Agnes Ekman01Mälarhöjdens IK 8.85q
Nicoline Lundin01Mälarhöjdens IK 8.96q
Hanna Sennerö01Huddinge AIS 9.44q
Tova Fjällkeborn01Huddinge AIS 9.62
Kajsa Engblom01Huddinge AIS 9.67
Lisa Ekenberg01Spårvägens FK 9.95
Sofie Kagerstedt01Huddinge AIS10.13

Försök heat 318 jan 
Ella Oliveras01Mälarhöjdens IK 9.37q
Selma Nilsson01Mälarhöjdens IK 9.56
Smilla Örling01Spårvägens FK 9.60
Nora Swartz01Östersunds GIF 9.98
Ellen Hauer01Huddinge AIS10.72
Anna Zervos01Huddinge AIS11.42

Final18 jan 
Stina Gustavsson01Hanvikens SK 8.27
Agnes Ekman01Mälarhöjdens IK 8.76
Nicoline Lundin01Mälarhöjdens IK 8.80
Alexandra Hermansson01Hanvikens SK 9.12
Ella Oliveras01Mälarhöjdens IK 9.33
Linda Loftås01Huddinge AIS 9.43
Hanna Sennerö01Huddinge AIS 9.44
Sanya Hanung01Mälarhöjdens IKej start


F13 800m
Final19 jan 
Agnes Ekman01Mälarhöjdens IK 2:41.06
Linn Aboreslan01Hässelby SK 2:44.06
Liva Gustafsson01Spårvägens FK 2:46.61
Johanna Jarskog01IF Linnéa 2:53.68
Sofie Kagerstedt01Huddinge AIS 3:05.71


F13 Höjd
18 jan 
Stina Gustavsson01Hanvikens SK146
Alexandra Hermansson01Hanvikens SK143
Kajsa Engblom01Huddinge AIS134
Agnes Ekman01Mälarhöjdens IK128
Melina Gustafsson01Spårvägens FK120
Sofie Kagerstedt01Huddinge AIS115
Hanna Sennerö01Huddinge AIS115
Linda Loftås01Huddinge AIS115
Nora Swartz01Östersunds GIF110
10 Anna Zervos01Huddinge AIS110

100105110115120125128131134137140143146150
H.Sennerö-ooxoxxx
L.Loftås-ooxoxxx
S.Gustavsson------ooooxoxooxxx
K.Engblom------ooxoxxx
A.Hermansson---oooooooxooxxx
N.Swartz--oxxx
A.Ekman--oooxooxxx
S.Kagerstedt-oooxxx
A.Zervosooxxoxxx
M.Gustafsson-ooooxxx


F13 Längdzon
19 jan 
Stina Gustavsson01Hanvikens SK5,06
Agnes Ekman01Mälarhöjdens IK4,77
Nicoline Lundin01Mälarhöjdens IK4,73
Sanya Hanung01Mälarhöjdens IK4,48
Ella Oliveras01Mälarhöjdens IK4,29
Nora Swartz01Östersunds GIF4,01
Frida Erlandsson01Mälarhöjdens IK3,98
Selma Nilsson01Mälarhöjdens IK3,96
Amanda Bladh01Mälarhöjdens IK3,95
10 Liva Gustafsson01Spårvägens FK3,81
11 Tova Fjällkeborn01Huddinge AIS3,68
12 Anna Zervos01Huddinge AIS3,25

1 2 3 4 5 6 
S.Nilsson3,893,793,743,96
N.Swartz4,013,813,913,23
A.Ekman4,774,644,394,76
S.GustavssonX5,064,234,89
F.Erlandsson3,873,983,853,98
L.Gustafsson3,813,623,61X
A.Bladh3,953,573,583,66
S.Hanung4,484,254,364,43
A.Zervos3,073,253,11X
E.Oliveras4,294,193,984,10
T.Fjällkeborn3,682,793,572,33
N.Lundin4,734,604,614,53


F13 Kula2.0 kg
18 jan 
Alexandra Hermansson01Hanvikens SK10,52
Emma Palmgren01Nyköpings BIS9,94
Stina Gustavsson01Hanvikens SK9,53
Kajsa Engblom01Huddinge AIS9,42
Nora Swartz01Östersunds GIF8,50
Tova Fjällkeborn01Huddinge AIS7,70
Hanna Sennerö01Huddinge AIS7,59
Linda Loftås01Huddinge AIS7,08
Ellen Hauer01Huddinge AIS7,00
10 Sofie Kagerstedt01Huddinge AIS6,60
11 Melina Gustafsson01Spårvägens FK6,16
12 Anna Zervos01Huddinge AIS5,33

1 2 3 4 5 6 
T.Fjällkeborn6,797,387,707,19
S.Gustavsson9,52X9,539,34
E.Palmgren9,739,039,949,67
A.Hermansson9,429,3210,1810,52
H.Sennerö6,977,157,597,24
M.Gustafsson5,615,766,166,00
K.Engblom8,408,529,428,94
S.Kagerstedt6,606,156,126,19
A.Zervos5,314,565,334,65
L.Loftås6,526,797,086,86
N.Swartz7,597,937,798,50
E.Hauer7,006,145,906,50


F12 60m
Försök heat 119 jan 
Anni Nylund02IF Åland 8.99q
Emilia Sjöstrand02Hanvikens SK 9.42q
Erika Nordell02Östersunds GIF 9.80
Hannah Hilding02Hanvikens SK 9.91
Wilja Wickert02Hässelby SK10.00
Alma Holmberg02IFK Lidingö10.37
Victoria Davidsson 02Boo IFej start

Försök heat 219 jan 
Alice Bertrandt02Värmdö IF 8.73q
Ella Hagman02Huddinge AIS 9.01q
Disa Chin Nygårds02IF Linnéa 9.07q
Sofia Nilsson02Falu IK 9.18q
Alice Bredin02Huddinge AIS 9.44
Emeli Lestaric02Huddinge AIS 9.53
Caroline Cedergren02AIK Friidrott 9.56
Isabelle Ribbing02Spårvägens FK 9.87

Försök heat 319 jan 
Ella Sjöblom02Hanvikens SK 9.00q
Minna Lock Andersson02Falu IK 9.28q
Elsa Concas02Spårvägens FK 9.72
Sofie Hedman02Huddinge AIS 9.76
Emelie Schlyter02Huddinge AIS 9.84
Cornelia Löfgren02Östersunds GIF 9.98
Eleonora von Wetter-Rosenthal02IF Åland10.15
Ida Larsson02Huddinge AIS10.20

Final19 jan 
Alice Bertrandt02Värmdö IF 8.78
Ella Sjöblom02Hanvikens SK 8.84
Anni Nylund02IF Åland 8.94
Ella Hagman02Huddinge AIS 9.04
Disa Chin Nygårds02IF Linnéa 9.10
Minna Lock Andersson02Falu IK 9.26
Sofia Nilsson02Falu IK 9.36
Emilia Sjöstrand02Hanvikens SK 9.41


F12 800m
Final18 jan 
Emeli Lestaric02Huddinge AIS 2:45.40
Anni Nylund02IF Åland 2:50.85
Sofie Hedman02Huddinge AIS 2:54.39
Ella Sjöblom02Hanvikens SK 2:57.49
Minna Lock Andersson02Falu IK 3:01.10
Fanny Måhl02Vallentuna FK 3:01.34
Isabelle Ribbing02Spårvägens FK 3:02.35
Eleonora von Wetter-Rosenthal02IF Åland 3:02.66
Niki Schollin02Spårvägens FK 3:02.69
10 Sofia Nilsson02Falu IK 3:03.32
Michaela Wiberg02Spårvägens FKej start


F12 Höjd
18 jan 
Leah Malmgren Pommer02Väsby IK132
Cornelia Löfgren02Östersunds GIF125
Hannah Hilding02Hanvikens SK125
Ella Hagman02Huddinge AIS125
Sofia Nilsson02Falu IK125
Anna Paalzow02Spårvägens FK125
Vendela Einberg02Huddinge AIS120
Erika Nordell02Östersunds GIF120
Alice Bertrandt02Värmdö IF120
10 Ida Larsson02Huddinge AIS115
11 Alice Bredin02Huddinge AIS110
12 Sofie Hedman02Huddinge AIS105

100105110115120125130132134
E.Nordell---oxoxxx
A.Bertrandt---xxoxxoxxx
S.Nilsson---ooxxoxxx
C.Löfgren---oooxxx
H.Hilding---oxooxxx
E.Hagman---ooxoxxx
V.Einberg-ooxooxxx
L.Malmgren Pommer-ooooooxxoxx-
S.Hedman-oxxx
A.Paalzow-ooxooxxoxxx
A.Bredinoooxxx
I.Larssonoxoooxxx


F12 Längdzon
19 jan 
Anni Nylund02IF Åland4,42
Ella Hagman02Huddinge AIS4,39
Disa Chin Nygårds02IF Linnéa4,36
Minna Lock Andersson02Falu IK4,27
Ella Sjöblom02Hanvikens SK4,20
Victoria Davidsson 02Boo IF4,15
Sofia Nilsson02Falu IK4,05
Alice Bertrandt02Värmdö IF4,00
Emeli Lestaric02Huddinge AIS3,98
10 Emilia Sjöstrand02Hanvikens SK3,96
11 Caroline Cedergren02AIK Friidrott3,85
12 Cornelia Löfgren02Östersunds GIF3,82
13 Alice Bredin02Huddinge AIS3,81
14 Hannah Hilding02Hanvikens SK3,81
15 Sofie Hedman02Huddinge AIS3,67
16 Erika Nordell02Östersunds GIF3,67
17 Emelie Schlyter02Huddinge AIS3,65
18 Isabelle Ribbing02Spårvägens FK3,61
19 Eleonora von Wetter-Rosenthal02IF Åland3,57
20 Wilja Wickert02Hässelby SK3,48
21 Elwira Ripsweden02IFK Tumba3,47
22 Elsa Concas02Spårvägens FK3,35
23 Evelina Sjöström02IFK Tumba3,22
24 Ida Larsson02Huddinge AIS3,06
Alma Holmberg02IFK LidingöX

1 2 3 4 5 6 
E.Nordell3,493,383,573,67
A.Holmberg
D.Chin NygårdsX4,354,364,24
E.Sjöblom4,094,203,853,44
C.Cedergren3,853,783,743,74
C.Löfgren3,823,683,653,51
E.Schlyter3,473,353,653,45
E.Hagman4,214,214,274,39
I.Ribbing3,613,133,353,34
H.Hilding3,693,643,813,64
S.Hedman3,613,643,673,65
I.Larsson3,062,903,042,96
E.von Wetter-Rose3,423,413,573,31
A.Nylund4,214,154,324,42
E.Sjöstrand3,953,963,86-
E.Lestaric3,703,983,783,78
W.Wickert3,483,403,393,40
E.Sjöström3,203,222,163,22
V.Davidsson 3,154,153,223,39
A.Bertrandt3,714,003,813,78
E.Concas3,052,532,583,35
A.Bredin3,783,813,703,69
E.Ripsweden3,423,453,413,47
S.Nilsson3,934,053,903,96
M.Lock Anderss4,263,79X4,27

19 jan 

1 2 3 4 5 6 


F12 Kula2.0 kg
19 jan 
Ella Hagman02Huddinge AIS9,22
Emelie Schlyter02Huddinge AIS8,50
Hannah Hilding02Hanvikens SK8,40
Alice Bertrandt02Värmdö IF7,98
Evelina Sjöström02IFK Tumba7,95
Sofia Nilsson02Falu IK7,93
Emilia Sjöstrand02Hanvikens SK7,71
Cornelia Löfgren02Östersunds GIF7,37
Alice Bredin02Huddinge AIS6,83
10 Ella Sjöblom02Hanvikens SK6,70
11 Ida Larsson02Huddinge AIS6,68
12 Sofie Hedman02Huddinge AIS6,18
13 Isabelle Ribbing02Spårvägens FK5,98
14 Victoria Davidsson 02Boo IF5,67
15 Minna Lock Andersson02Falu IK5,63
16 Alma Holmberg02IFK Lidingö5,47

1 2 3 4 5 6 
A.Bertrandt6,577,986,987,79
E.Sjöblom6,626,706,106,67
E.Sjöström7,957,846,586,70
S.Hedman6,185,296,055,80
C.Löfgren7,376,44X7,21
M.Lock Anderss4,435,494,805,63
H.Hilding8,107,008,088,40
A.Holmberg5,455,475,43X
A.Bredin5,626,336,686,83
I.Ribbing5,985,955,635,79
I.Larsson6,686,28X6,52
E.Schlyter8,508,188,438,13
S.Nilsson7,577,427,167,93
V.Davidsson 5,645,43X5,67
E.Sjöstrand7,017,327,587,71
E.Hagman8,858,329,228,95


F11 60m
Försök heat 118 jan 
Rebecca Östergren03Huddinge AIS 8.94q
Sofia Mazanti Nyberg03AIK Friidrott 9.30q
Hilda Larheden Utvik03Hammarby IF 9.33q
Nicole Zamboni03Spårvägens FK 9.91
Emilie Beckman03Hässelby SK 9.92
Elenor Thunell03Hässelby SK10.33
Christina Koutalas03Spårvägens FK10.36
Amanda Skeppar03Huddinge AIS11.45
Clara Fallenius03Hässelby SKej start

Försök heat 218 jan 
Klara Avebäck03Hammarby IF 9.53q
Lisa Tovatt-Larsson03Hässelby SK 9.89
Moa Ivarsson03Huddinge AIS10.13
Linn Hägg03Spårvägens FK10.25
Amanda Johansson03Tullinge-Tumba FF10.39
Jessica Holmberg03Hässelby SK10.84
Amanda Eriksson04Huddinge AIS10.91
Hannah Todaro03Hässelby SK11.19

Försök heat 318 jan 
Kathleen Larsson03Hammarby IF 9.26q
Karin Olsson03Hässelby SK 9.79q
Madeleine Söderqvist03Huddinge AIS 9.80
Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK10.00
Sarah Bracken03Huddinge AIS10.02
Lisa Östlund03Värmdö IF10.51
Julia Chukro03Huddinge AIS10.62
Alice Lundborg03Spårvägens FK10.79

Försök heat 418 jan 
Beata Edelholm03Hammarby IF 9.24q
Siloé André03Huddinge AIS 9.58q
Laura Fodor03Hässelby SK 9.99
Julia Håkansson03Spårvägens FK10.05
Alexandra Karlsson03Mälarhöjdens IK10.19
Albertina Brandt03Hammarby IF10.43
Alicia Schandl03Huddinge AIS10.81
Rebecca Bassus03Huddinge AIS11.41

Final18 jan 
Rebecca Östergren03Huddinge AIS 8.94
Beata Edelholm03Hammarby IF 9.27
Hilda Larheden Utvik03Hammarby IF 9.39
Kathleen Larsson03Hammarby IF 9.40
Sofia Mazanti Nyberg03AIK Friidrott 9.41
Siloé André03Huddinge AIS 9.63
Klara Avebäck03Hammarby IF 9.69
Karin Olsson03Hässelby SK 9.81


F11 800m
Final19 jan 
Sara Fajerson03Danderyds SK 2:36.14Rekord
Siloé André03Huddinge AIS 2:59.41
Julia Håkansson03Spårvägens FK 2:59.81
Amanda Johansson03Tullinge-Tumba FF 3:04.22
Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK 3:13.82
Alicia Schandl03Huddinge AIS 3:34.63


F11 Längdzon
18 jan 
Sara Fajerson03Danderyds SK4,40
Madeleine Söderqvist03Huddinge AIS4,10
Rebecca Östergren03Huddinge AIS3,97
Siloé André03Huddinge AIS3,82
Beata Edelholm03Hammarby IF3,70
Sofia Mazanti Nyberg03AIK Friidrott3,69
Sarah Bracken03Huddinge AIS3,68
Laura Fodor03Hässelby SK3,63
Julia Håkansson03Spårvägens FK3,58
10 Nicole Zamboni03Spårvägens FK3,55
11 Hilda Larheden Utvik03Hammarby IF3,51
12 Emilie Beckman03Hässelby SK3,51
13 Julia Chukro03Huddinge AIS3,49
14 Lisa Tovatt-Larsson03Hässelby SK3,47
15 Elenor Thunell03Hässelby SK3,41
16 Amanda Johansson03Tullinge-Tumba FF3,37
17 Albertina Brandt03Hammarby IF3,35
18 Alexandra Karlsson03Mälarhöjdens IK3,35
19 Agnes Kroné03Spårvägens FK3,28
20 Jennifer Raitis03Huddinge AIS3,28
21 Alicia Schandl03Huddinge AIS3,18
22 Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK3,13
23 Linn Hägg03Spårvägens FK3,06
24 Jessica Holmberg03Hässelby SK3,06
25 Rebecca Bassus03Huddinge AIS2,66
26 Amanda Skeppar03Huddinge AIS2,59
27 Hannah Todaro03Hässelby SK2,56
28 Amanda Eriksson04Huddinge AIS2,56
29 Alice Lundborg03Spårvägens FK2,49

1 2 3 4 5 6 
E.Beckman3,513,313,173,26
S.Mazanti Nyberg3,673,583,623,69
S.André3,553,643,713,82
A.Lundborg2,452,382,272,49
A.Schandl3,182,933,023,03
S.Bracken 3,553,683,643,59
J.Håkansson3,582,682,842,97
L.Fodor3,633,583,463,50
A.Brandt2,982,963,253,35
J.Holmberg3,063,013,003,03
A.Kroné3,283,072,863,15
H.Todaro2,542,562,512,53
L.Hägg3,062,933,013,04
J.Chukro3,453,423,463,49
M.Thodenius3,133,052,872,81
N.Zamboni3,553,323,193,28
A.Johansson3,213,373,203,15
B.Edelholm3,703,623,643,65
A.Skeppar2,592,552,422,37
M.SöderqvistX4,103,924,08
A.Eriksson2,502,56X2,22
E.Thunell3,023,413,363,25
H.Larheden Utvik3,463,433,293,51
R.Östergren 3,873,733,933,97
S.Fajerson4,374,404,364,18
A.Karlsson3,353,123,183,12
R.Bassus2,622,662,642,62
L.Tovatt-Larsson2,803,263,373,47
J.Raitis3,283,013,073,07

18 jan 

1 2 3 4 5 6 


F11 Kula2.0 kg
19 jan 
Madeleine Söderqvist03Huddinge AIS7,01
Sofia Mazanti Nyberg03AIK Friidrott6,86
Rebecca Östergren03Huddinge AIS6,81
Alicia Schandl03Huddinge AIS6,78
Moa Ivarsson03Huddinge AIS6,65
Rebecka Forsling04Huddinge AIS6,65
Sarah Bracken03Huddinge AIS6,61
Linnéa Hilding04Hanvikens SK6,52
Beata Edelholm03Hammarby IF6,30
10 Amanda Eriksson04Huddinge AIS5,92
11 Julia Chukro03Huddinge AIS5,19
12 Hilda Larheden Utvik03Hammarby IF5,10
13 Siloé André03Huddinge AIS5,00
14 Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK4,60
15 Amanda Skeppar03Huddinge AIS4,08
16 Rebecca Bassus03Huddinge AIS3,89

1 2 3 4 5 6 
J.Chukro5,105,193,424,34
S.André5,004,924,494,68
H.Larheden Utvik5,005,104,424,96
A.Eriksson5,925,675,27X
R.Östergren 6,816,45X6,70
A.Schandl6,786,776,386,60
S.Bracken 5,825,825,276,61
B.Edelholm5,166,206,305,70
L.Hilding6,156,146,525,97
R.Bassus3,893,80X3,70
S.Mazanti Nyberg6,356,816,866,73
M.Söderqvist7,016,666,746,31
A.Skeppar3,844,083,913,61
R.Forsling6,04-6,656,11
M.Thodenius4,363,973,984,60
M.Ivarsson6,655,786,216,55


F10 60m
Försök heat 119 jan 
Saga Hermundstad04IF Linnéa 9.56q
Lana Lackanovic04Hammarby IF10.13q
Rebecka Forsling04Huddinge AIS10.38
Tyra Cedrenius Tunander04IFK Lidingö10.43
Hedda Lundström04Huddinge AIS11.33
Ina Aspeborg04Huddinge AIS11.93

Försök heat 219 jan 
Signe Blom04Trosa IF 9.67q
Tekla Thorgerzon04Danderyds SK 9.71q
Linn Harder04Huddinge AIS10.17
Cornelia Yttring04IF Åland10.32
Alicia Larsten04IFK Lidingö10.48
Diana Rönström04Huddinge AIS10.61
Elisabeth Lodin04Huddinge AIS13.05

Försök heat 319 jan 
Stella Sajdak04IFK Lidingö 9.52q
Hannah Ribbing04Spårvägens FK10.27
Josefin Bladh04Mälarhöjdens IK11.28
Adelia de Flon04Huddinge AIS11.43
Saga Ranhagen 04Huddinge AIS11.78
Alva Rosendahl04Huddinge AIS12.11

Försök heat 419 jan 
Alannah Hellstadius04Hammarby IF 9.76q
Lykke Iacobaeus04Värmdö IF 9.84q
Maja Hammarberg04Huddinge AIS 9.90q
Maja Björk04Huddinge AIS10.26
Minna Silvell04Huddinge AIS10.35
Jennie Källström04Huddinge AIS11.41
Elsa Boström04Huddinge AIS12.69

Final19 jan 
Saga Hermundstad04IF Linnéa 9.45
Stella Sajdak04IFK Lidingö 9.48
Lykke Iacobaeus04Värmdö IF 9.53
Signe Blom04Trosa IF 9.62
Tekla Thorgerzon04Danderyds SK 9.66
Maja Hammarberg04Huddinge AIS 9.92
Alannah Hellstadius04Hammarby IF10.10
Lana Lackanovic04Hammarby IF10.41


F10 Längdzon
19 jan 
Saga Hermundstad04IF Linnéa3,67
Stella Sajdak04IFK Lidingö3,65
Rebecka Forsling04Huddinge AIS3,48
Tekla Thorgerzon04Danderyds SK3,43
Lykke Iacobaeus04Värmdö IF3,38
Maja Hammarberg04Huddinge AIS3,33
Lana Lackanovic04Hammarby IF3,32
Alannah Hellstadius04Hammarby IF3,26
Linn Harder04Huddinge AIS3,21
10 Minna Silvell04Huddinge AIS3,20
11 Hannah Ribbing04Spårvägens FK3,19
12 Cornelia Yttring04IF Åland3,13
13 Maja Björk04Huddinge AIS3,10
14 Alicia Larsten04IFK Lidingö3,08
15 Linnéa Hilding04Hanvikens SK3,06
16 Diana Rönström04Huddinge AIS2,98
17 Jennie Källström04Huddinge AIS2,94
18 Josefin Bladh04Mälarhöjdens IK2,81
19 Adelia de Flon04Huddinge AIS2,76
20 Hedda Lundström04Huddinge AIS2,75
21 Alva Rosendahl04Huddinge AIS2,68
22 Ina Aspeborg04Huddinge AIS2,57
23 Saga Ranhagen 04Huddinge AIS2,53
24 Elisabeth Lodin04Huddinge AIS2,10
25 Elsa Boström04Huddinge AIS1,90
26 Saga Svennersjö04Huddinge AIS1,76
Tyra Cedrenius Tunander04IFK LidingöX

1 2 3 4 5 6 
D.Rönström2,712,572,932,98
J.Bladh2,782,532,812,01
I.Aspeborg2,572,502,532,50
A.Rosendahl2,682,362,502,68
H.Ribbing3,003,072,333,19
M.Björk3,103,053,063,10
C.Yttring3,123,013,103,13
E.Lodin2,081,941,832,10
S.Ranhagen 2,252,392,392,53
L.Hilding3,062,902,992,97
T.Thorgerzon3,283,433,353,28
S.Sajdak3,583,653,383,55
E.Bodström1,821,891,741,90
H.Lundström2,752,622,532,55
R.Forsling3,483,443,313,45
J.Källström2,682,752,772,94
A.Hellstadius2,473,263,163,15
T.Cedrenius Tunan
M.Silvell3,202,853,033,07
L.Iacobaeus3,243,383,353,31
S.Svennersjö1,64X1,651,76
A.Larsten2,772,933,083,00
L.Lackanovic3,043,173,323,15
S.Hermundstad3,643,583,673,44
L.Harder3,182,933,143,21
A.de Flon2,642,492,762,38
M.Hammarberg3,333,163,273,27

19 jan 

1 2 3 4 5 6 


F9 60m
Försök heat 119 jan 
Natalie Lindgren05Hässelby SK10.27q
Johanna Schlyter05Huddinge AIS11.13
Sara Ekman05Sundbybergs IK11.51
Lea Milosavljevic 05Huddinge AIS12.15
Filippa Hammargren05Huddinge AIS12.83
Norah Lind05Hammarby IFej start

Försök heat 219 jan 
Iris Kihl05Mälarhöjdens IK10.67q
Olivia Bäckström05Huddinge AIS10.82q
Alvah Lind05Hammarby IF11.01
Andrea Davidsson05Boo IF11.74
Isabel Kundoori05Huddinge AIS11.83
Tove Olsson06Huddinge AIS12.19

Försök heat 319 jan 
Amanda Svensk Jerner05IFK Lidingö10.18q
Agnes Bertrandt05Värmdö IF10.90q
Michelle Sackey-Mensah05Huddinge AIS10.98q
Agnes Jansson05Hammarby IF10.99q
Alexandra Forsberg05Hammarby IF11.61
Agnes Irme05Huddinge AISej start

Försök heat 419 jan 
Cornelia Larsten05IFK Lidingö10.92q
Elina Jönsson05Huddinge AIS11.14
Jennie Lidén05Huddinge AIS11.50
Ellinor Parmryd05Hammarby IF11.55
Lina Bjerkestam05Huddinge AIS11.60
Vera Berger05Huddinge AIS12.21

Final19 jan 
Amanda Svensk Jerner05IFK Lidingö10.16
Natalie Lindgren05Hässelby SK10.18
Cornelia Larsten05IFK Lidingö10.61
Olivia Bäckström05Huddinge AIS10.65
Iris Kihl05Mälarhöjdens IK10.82
Agnes Bertrandt05Värmdö IF10.93
Michelle Sackey-Mensah05Huddinge AIS10.95
Agnes Jansson05Hammarby IF11.03


F9 Längdzon
19 jan 
Alvah Lind05Hammarby IF3,52
Natalie Lindgren05Hässelby SK3,42
Amanda Svensk Jerner05IFK Lidingö3,37
Alexandra Forsberg05Hammarby IF3,19
Agnes Jansson05Hammarby IF3,15
Olivia Bäckström05Huddinge AIS3,07
Michelle Sackey-Mensah05Huddinge AIS3,01
Olivia Tellström Jovicic05Huddinge AIS2,95
Ella Fallenius05Hässelby SK2,93
10 Mellanie Neudinger Nellmer05IF Linnéa2,90
11 Ellinor Parmryd05Hammarby IF2,82
12 Cornelia Larsten05IFK Lidingö2,82
13 Elina Jönsson05Huddinge AIS2,78
14 Lina Bjerkestam05Huddinge AIS2,78
15 Jennie Lidén05Huddinge AIS2,60
16 Johanna Schlyter05Huddinge AIS2,59
17 Agnes Bertrandt05Värmdö IF2,58
18 Isabel Kundoori05Huddinge AIS2,55
19 Andrea Davidsson05Boo IF2,55
20 Lea Milosavljevic 05Huddinge AIS2,43
21 Filippa Hammargren05Huddinge AIS2,38
22 Tove Olsson06Huddinge AIS2,24
23 Vera Berger05Huddinge AIS2,18

1 2 3 4 5 6 
L.Milosavljevic 2,382,342,142,43
O.Tellström Jovic2,802,952,842,88
E.Jönsson2,782,702,692,76
C.Larsten2,512,322,542,82
O.Bäckström2,892,923,072,96
A.Jansson3,012,863,153,02
J.Schlyter2,482,32X2,59
E.Fallenius2,932,92XX
A.Davidsson2,552,392,252,30
L.Bjerkestam2,782,582,492,64
A.Svensk Jerner3,192,953,372,92
I.Kundoori2,432,382,552,39
A.Lind3,263,233,033,52
A.Forsberg3,192,872,942,99
V.Berger2,091,631,592,18
E.Parmryd2,782,692,742,82
M.Sackey-Mensah2,832,602,923,01
M.Neudinger Ne2,902,562,522,36
J.Lidén2,602,462,522,48
T.Olsson2,102,022,242,13
N.Lindgren3,392,973,153,42
F.Hammargren2,202,322,242,38
A.Bertrandt1,862,482,462,58

19 jan 

1 2 3 4 5 6 



© Track & Field, Christer Falk