RESULTAT
Lilla XL-Galan 2014-02-01
Stockholm, Sätra

Uppdaterad: 14-02-02 18:11


 
P15 1000m
Final 2 feb  
Niclas Wallin 99 Huddinge AIS 2:49.29
Olof Silvander 99 Danderyds SK 2:53.05
Jonathan Bergdahl 99 Huddinge AIS 2:54.37
Isak Lefvert 00 Mälarhöjdens IK 2:54.60
William Måhl 99 Vallentuna FK 3:02.71


P15 Höjd
2 feb  
Anton Ledell 99 Huddinge AIS 177
Adam Fogelberg 99 Spårvägens FK 153
Tobias Hammarqvist 99 Österhaninge IF 150

127 132 137 142 147 150 153 156 159 162 165 168 171 174 177 180
T.Hammarqvist - - - o xo xo xxx
A.Ledell - - - - - - - - o o o o xxo o o xxx
A.Fogelberg - - - - - - o xxx


P15 Stav
2 feb  
Gustaf Backman 99 Spårvägens FK 294

174 184 194 204 214 224 234 244 254 264 274 284 294 304 314 324 334 344 354 364
G.Backman - - - - - - - - o o o xo o xxx


P15 Längd
2 feb  
Gustaf Backman 99 Spårvägens FK 5,29
Adam Fogelberg 99 Spårvägens FK 4,80
Tobias Hammarqvist 99 Österhaninge IF 4,74

1   2   3   4   5   6  
T.Hammarqvist 4,46 4,41 4,74 4,59 4,59 4,56
A.Fogelberg 4,72 4,80 X 4,68 4,79 3,01
G.Backman 5,27 5,21 5,23 5,19 5,29 5,03


P14 Häck 60m 84 cm
Final 2 feb  
Felix Prins 00 Hammarby IF 9.39
Philip Stömne 00 Valbo AIF 9.66
Albin Andersson 00 IFK Lidingö 9.98
Edvard Elinder 00 Hässelby SK 11.55
Jacob Persson 00 Bromma IF 11.68
Simon Thor 00 IFK Märsta 23.89
William Henningson 99 Hammarby IF ej start P15

Extralopp 2 feb  
Felix Prins 00 Hammarby IF 9.62
Simon Thor 00 IFK Märsta 29.38


P14 1000m
Final 2 feb  
Philip Ludwigs 00 Danderyds SK 3:11.90
Rasmus Jönsson 00 IFK Lidingö 3:13.03
Linus Näslund 00 Ärla IF 3:14.97
Lukas Pettersson 00 Hammarby IF 3:16.88
Oskar Bergek 00 Bromma IF 3:32.27
Jacob Tysén Holmberg 00 Hässelby SK 3:41.36
Filip Söderberg 00 Bromma IF 3:59.20


P14 Höjd
2 feb  
Leo Bergström 00 Täby IS 165
Philip Stömne 00 Valbo AIF 162
Xander Friberger 00 Mälarhöjdens IK 156
Timmy Karlsson 00 Huddinge AIS 153
Sebastian Löschner 00 Huddinge AIS 137
Filip Söderberg 00 Bromma IF 137

127 132 137 142 147 150 153 156 159 162 165 168
F.Söderberg o xxo xo xxx
T.Karlsson - - o o o xo o xxx
P.Stömne - o o - o - o xxo o xxo xxx
S.Löschner o o xo xxx
L.Bergström - - - o o o xo o o o xxo xxx
X.Friberger o o o xxo xo o xo xxo xxx


P14 Stav
2 feb  
Simon Thor 00 IFK Märsta 314
Albin Andersson 00 IFK Lidingö 284
Philip Stömne 00 Valbo AIF 244
Erik Strömfelt 00 Hammarby IF 234
Jacob Palmerstedt 00 Hammarby IF 214
Carl Levinson 00 Täby IS X

174 184 194 204 214 224 234 244 254 264 274 284 294 304 314 324 334 344 354 364
A.Andersson - - - - xo o xo o o o xo o xxx
P.Stömne - o o o o o xxo xxo xxx
J.Palmerstedt o xo o o o xxx
E.Strömfelt - o o o o xxo o xxx
S.Thor - - - - - - - - - o - o o o xxo xxx
C.Levinson xxx


P14 Längd
2 feb  
Ernesto Turro Herrera 00 IFK Lidingö 5,83
Philip Ludwigs 00 Danderyds SK 5,46
Felix Prins 00 Hammarby IF 5,36
Leo Kaaling 00 Huddinge AIS 5,11
Xander Friberger 00 Mälarhöjdens IK 4,90
Lukas Björninger 00 Turebergs FK 4,67
Baltsar Bengtsson 00 Bromma IF 4,39
Edvard Elinder 00 Hässelby SK 4,21
Jacob Tysén Holmberg 00 Hässelby SK 4,15
10  Jacob Palmerstedt 00 Hammarby IF 4,13
11  Oskar Lundqvist 00 Hässelby SK 4,09
12  Jacob Persson 00 Bromma IF 4,06
13  Filip Söderberg 00 Bromma IF 4,06
14  Tobias Karlberg 00 Mälarhöjdens IK 4,05
15  Oskar Bergek 00 Bromma IF 3,78
16  William Nylén 00 Täby IS 3,68
17  Kieran O´Reilly 01 Solna FK 3,46
Albin Andersson 00 IFK Lidingö X

1   2   3   4   5   6  
F.Söderberg 4,06 3,75 3,86
P.Ludwigs X X 5,25 X X 5,46
F.Prins X X 5,24 X 5,36 5,31
T.Karlberg X 4,05 X
W.Nylén 3,06 3,68 3,63
L.Kaaling 5,06 X 4,92 5,11 X X
E.Elinder X 3,50 4,21 - - -
L.Björninger 4,67 4,45 4,33 X 4,38 4,47
B.Bengtsson 4,26 4,33 3,94 4,39 4,09 X
J.Tysén Holmberg 4,15 4,10 4,14
K.O´Reilly 3,46 3,19 3,41
O.Lundqvist 3,93 4,07 4,09
J.Palmerstedt 4,06 4,00 4,13
J.Persson 3,84 4,06 3,94
A.Andersson X X X
X.Friberger 4,90 4,70 4,79 4,77 4,03 4,79
E.Turro Herrera 5,50 X 5,36 5,32 5,49 5,83
O.Bergek X 3,72 3,78


P14 Kula 4.0 kg
2 feb  
Simon Thor 00 IFK Märsta 12,36
Leo Kaaling 00 Huddinge AIS 11,69
Ernesto Turro Herrera 00 IFK Lidingö 11,53
Elias Svensson 00 Hammarby IF 9,29
Oskar Lundqvist 00 Hässelby SK 9,25
Sebastian Löschner 00 Huddinge AIS 9,00
Lukas Björninger 00 Turebergs FK 8,90
Jacob Persson 00 Bromma IF 7,31
Baltsar Bengtsson 00 Bromma IF 7,16
10  Edvard Elinder 00 Hässelby SK 6,69
11  Jacob Palmerstedt 00 Hammarby IF 6,68
12  Oskar Bergek 00 Bromma IF 5,93

1   2   3   4   5   6  
E.Elinder 6,68 6,69 6,44 - - -
J.Palmerstedt 6,68 6,64 6,45 - - -
O.Lundqvist 9,10 9,25 8,96 9,08 8,70 8,90
E.Turro Herrera 11,53 11,26 10,96 11,03 10,97 11,49
E.Svensson 8,69 8,72 9,29 8,66 7,60 8,93
O.Bergek 5,90 5,93 5,91 - - -
B.Bengtsson 6,47 7,16 6,37 - - -
S.Löschner 8,73 9,00 8,85 X 8,65 X
J.Persson 7,30 7,21 7,31 - - -
L.Björninger 8,45 X 8,35 8,90 X X
S.Thor 11,44 11,36 12,00 11,87 12,36 11,62
L.Kaaling 11,69 10,91 11,27 11,11 10,91 11,31


P13 Häck 60m 76 cm
Försök heat 1 2 feb  
Elias Sahlin 01 IFK Lidingö 10.01 q
Arvid Askensjö 01 IFK Lidingö 10.57 q
Olle Hammarberg 01 Huddinge AIS 11.84
Axel Glavare Karlsson 01 Täby IS 12.14
Enzo Fors 01 Hanvikens SK 12.67
William Petrén 01 Huddinge AIS 13.00
Oliver Riedel 02 Hellas FK 13.81

Försök heat 2 2 feb  
Oskar Edlund 02 Täby IS 9.91 q
Felix Wallin 01 IFK Märsta 10.84 q
Filip Ahlberg 01 Bromma IF 11.89
Tim Possekel 01 Huddinge AIS 12.01
Arthur Abrahamsson 01 Bromma IF 12.40
Theo Scharp-Brilly 01 IFK Lidingö 13.80

Försök heat 3 2 feb  
Carl af Forselles 01 Hellas FK 10.00 q
Anton Andreassen 01 Huddinge AIS 10.75 q
Theodor Duvert 01 IFK Märsta 10.85 q
Jonathan Håkansson 01 Spårvägens FK 10.93 q
Max Bechtel 01 Hässelby SK 11.30
Oskar Nummelin 01 Huddinge AIS 12.37
Ludvig Gileborn 01 Hässelby SK 12.94

Final 2 feb  
Oskar Edlund 02 Täby IS 9.87
Carl af Forselles 01 Hellas FK 10.22
Elias Sahlin 01 IFK Lidingö 10.26
Jonathan Håkansson 01 Spårvägens FK 10.45
Arvid Askensjö 01 IFK Lidingö 10.62
Theodor Duvert 01 IFK Märsta 10.73
Felix Wallin 01 IFK Märsta 10.78
Anton Andreassen 01 Huddinge AIS 10.87


P13 600m
Finalheat 1 2 feb  
Albert Nygren 01 Upsala IF 1:34.21 1
Gustav Gahne 01 Täby IS 1:40.71 2
Martin Nerell 01 Turebergs FK 1:43.60 3
Filip Mazanti Nyberg 01 AIK Friidrott 1:48.90 4
Felix Wallin 01 IFK Märsta 1:51.04 6
Max Bechtel 01 Hässelby SK 1:51.23 7
Aleksi Andreev 01 Spårvägens FK 2:00.49 10
Elias Vlachos 01 Mälarhöjdens IK ej start -
Tim Possekel 01 Huddinge AIS ej start -

Finalheat 2 2 feb  
Filip Lindeberg 01 IFK Lidingö 1:49.31 5
Axel Glavare Karlsson 01 Täby IS 1:51.38 8
Jacob Klinth 01 IFK Lidingö 1:53.49 9
Anton Silier 01 Hässelby SK 2:04.26 11
Ludvig Gileborn 01 Hässelby SK 2:07.19 13
Johannes Josefsson 01 Åkersberga SK 2:09.63 17
Jonathan Håkansson 01 Spårvägens FK ej start -

Finalheat 3 2 feb  
Anton Holmgren 01 Värmdö IF 2:06.53 12
Enzo Fors 01 Hanvikens SK 2:07.33 14
Aksel Rebas 01 Åkersberga SK 2:09.55 15
Douglas Ahlberle 01 Spårvägens FK 2:09.56 16
Adam Fogelberg 01 Hammarby IF ej start -
Marcus Jormin 01 AIK Friidrott ej start -


P13 Höjd
2 feb  
Imran Lernebo 01 Mälarhöjdens IK 168
Elias Sahlin 01 IFK Lidingö 168
Carl af Forselles 01 Hellas FK 147
Pelle Liljegren 01 Österhaninge IF 142
Olle Hammarberg 01 Huddinge AIS 142
Theodor Duvert 01 IFK Märsta 142
Tim Possekel 01 Huddinge AIS 142
Filip Mazanti Nyberg 01 AIK Friidrott 142
Enzo Fors 01 Hanvikens SK 137
10  Tobias Solberg 01 Hässelby SK 132
11  Ludvig Gileborn 01 Hässelby SK 127
11  Adam Fogelberg 01 Hammarby IF 127
13  William Petrén 01 Huddinge AIS 122
14  Johannes Josefsson 01 Åkersberga SK 112
Hampus Johansson 01 Bromma IF X

102 107 112 117 122 127 132 137 142 147 150 153 156 159 162 168 171 171
T.Duvert - - - - o o o o xo xxx
L.Gileborn - - - - o o xxx
T.Possekel - - - - o o o o xxo xxx
C.af Forselles - - - - - - o xxo o xo - - - xxx
T.Solberg - - - - xo o xo xxx
I.Lernebo - - - - - - - - - - o - o - o o xxx xxx
E.Sahlin - - - - - - - - - o - - o - xo xo xxx xxx
H.Johansson - - - - xxx
F.Mazanti Nyberg - - - - o o o xo xxo xxx
E.Fors - - - - o o xxo o xxx
W.Petrén - - - o xxo xxx
P.Liljegren - - - - o o o o xo xxx
J.Josefsson o o xo xxx
A.Fogelberg - - - - o o ---
O.Hammarberg - - - - - o o o xo xxx


P13 Kula 3.0 kg
2 feb  
Theodor Duvert 01 IFK Märsta 9,96
Filip Mazanti Nyberg 01 AIK Friidrott 9,85
Mikael Lindman 01 Bromma IF 8,98
Oscar Glas 01 Bromma IF 8,13
Anton Andreassen 01 Huddinge AIS 8,06
Tobias Solberg 01 Hässelby SK 8,03
Elias Vlachos 01 Mälarhöjdens IK 7,81
Arvid Askensjö 01 IFK Lidingö 7,74
Calle Henrysson 01 Väsby IK 7,73
10  Albert Nygren 01 Upsala IF 7,70
11  Arthur Abrahamsson 01 Bromma IF 7,48
12  Johannes Josefsson 01 Åkersberga SK 7,12
13  Olle Hammarberg 01 Huddinge AIS 7,03
14  Enzo Fors 01 Hanvikens SK 6,97
15  Theo Scharp-Brilly 01 IFK Lidingö 6,86
16  Anton Holmgren 01 Värmdö IF 5,04

1   2   3   4   5   6  
A.Nygren 7,70 7,65 - -
O.Hammarberg X 6,48 6,59 7,03
E.Fors 6,45 6,48 6,25 6,97
A.Abrahamsson 7,08 7,31 6,88 7,48
E.Vlachos 7,74 7,81 7,71 7,69
O.Glas 8,07 8,13 7,45 8,04
A.Andreassen 7,59 8,06 7,70 7,78
J.Josefsson 7,12 6,09 7,10 6,96
T.Solberg 8,03 6,68 X 7,73
A.Askensjö 7,72 7,24 7,74 -
T.Duvert 9,54 8,93 9,88 9,96
M.Lindman 8,98 8,55 7,81 8,14
A.Holmgren X 4,89 5,04 4,93
C.Henrysson X 6,52 7,73 7,57
T.Scharp-Brilly 5,90 6,86 6,72 6,27
F.Mazanti Nyberg X 9,85 9,77 9,49


P12 60m
Försök heat 1 2 feb  
Ludvig All 02 Täby IS 8.88 q
Melker Henriksson 02 Bromma IF 9.50
Hugo Olsson 02 Turebergs FK 9.63
Sigge Rystedt 02 Hässelby SK 9.70
Gustav Engström 02 Hanvikens SK 10.17
Tiger Khan 02 Solna FK ej start
Jonathan Westerberg 02 IFK Lidingö ej start

Försök heat 2 2 feb  
Johannes Jansson 02 Östhammar FI 8.86 q
Max Malmsten 02 IFK Lidingö 9.38
Johannes Flodin 02 Österhaninge IF 9.56
Adam Peets 02 Hanvikens SK 9.73
Immanuel Gorgis 02 Gottsunda IF 9.79
Oliver Riedel 02 Hellas FK 9.88
August Hagdahl 02 IFK Lidingö 10.00

Försök heat 3 2 feb  
Lucas Mazzanti 02 Boo IF 9.12 q
Elliot Höft 02 AIK Friidrott 9.42
Linus Andrell 02 Åkersberga SK 9.93
Marcus Winzenburg 02 IFK Lidingö 10.21
Gustav Wigenfors 02 Österhaninge IF 10.36
Oskar Käll 02 Turebergs FK 10.87
Gustav Andersson 02 IFK Lidingö 11.03

Försök heat 4 2 feb  
Erik Hägge-Lundberg 02 IFK Lidingö 9.26
Viktor Byström 02 Spårvägens FK 9.31
Sebastian Isakson 02 Täby IS 9.64
Loke Bonow 02 Kungsängens SK 10.13
Måns Rudenstam 02 IFK Lidingö 11.07
Elias Lundqvist 02 Hellas FK 11.25

Försök heat 5 2 feb  
Robin Isaksson 02 IFK Lidingö 9.00 q
Gabriel Trolin 02 Väsby IK 9.11 q
Victor Larsson 02 Österhaninge IF 9.40
Edvin Jernhall 02 Täby IS 9.54
Anton Runemar 02 Åkersberga SK 9.91
Ludvig Neuberg 02 IFK Lidingö ej start
David Morawski 02 IFK Lidingö ej start

Försök heat 6 2 feb  
Oskar Edlund 02 Täby IS 8.49 q
Jakob Persson 02 Bromma IF 9.16 q
Erik Dahlberg 02 Turebergs FK 9.76
David Parmryd 02 Hammarby IF 9.95
Adam Bergström 02 Bromma IF 10.06
John Strandberg 02 Bromma IF ej start
Julius Mördrup 02 IFK Lidingö ej start

Försök heat 7 2 feb  
Oscar Taha 02 IFK Lidingö 8.93 q
Leo Raksanyi 02 Mälarhöjdens IK 9.24
Gustaf Sjögemark 02 Bromma IF 9.25
Gustav Wallerå 02 Åkersberga SK 9.66
Liam Hermansson 02 Huddinge AIS 9.77
Max Öquist 02 IFK Lidingö 9.79
Didrik Fredriksson 02 Spårvägens FK 9.89

Final 2 feb  
Oskar Edlund 02 Täby IS 8.44
Ludvig All 02 Täby IS 8.78
Robin Isaksson 02 IFK Lidingö 8.93
Oscar Taha 02 IFK Lidingö 8.98
Johannes Jansson 02 Östhammar FI 8.99
Jakob Persson 02 Bromma IF 9.09
Gabriel Trolin 02 Väsby IK 9.19
Lucas Mazzanti 02 Boo IF 9.21


P12 600m
Finalheat 1 2 feb  
Oscar Taha 02 IFK Lidingö 1:45.74 1
Max Malmsten 02 IFK Lidingö 1:53.17 2
David Tellström Jovicic 02 Huddinge AIS 1:53.80 3
Robin Isaksson 02 IFK Lidingö 1:53.94 4
Marcus Winzenburg 02 IFK Lidingö 1:58.69 5
Adam Peets 02 Hanvikens SK 1:59.36 6
Sebastian Christenson 02 Turebergs FK 1:59.40 7
Lukas Werner 02 IFK Lidingö 1:59.84 8
Ludvig All 02 Täby IS 2:01.29 10
10  Liam Hermansson 02 Huddinge AIS 2:02.14 11
Oskar Edlund 02 Täby IS ej start -
Erik Hägge-Lundberg 02 IFK Lidingö ej start -

Finalheat 2 2 feb  
David Parmryd 02 Hammarby IF 2:00.46 9
John Strandberg 02 Bromma IF 2:04.04 12
Immanuel Gorgis 02 Gottsunda IF 2:05.77 13
Max Öquist 02 IFK Lidingö 2:08.38 14
Hugo Olsson 02 Turebergs FK 2:11.74 15
Filippos Sandberg Karalis 02 Hammarby IF 2:12.22 16
Gustav Engström 02 Hanvikens SK 2:12.55 17
Didrik Fredriksson 02 Spårvägens FK 2:12.68 18
Rasmus Miller 02 Turebergs FK 2:12.79 19
10  Erik Dahlberg 02 Turebergs FK 2:15.91 20
11  Måns Rudenstam 02 IFK Lidingö 2:18.74 21
Sebastian Isakson 02 Täby IS ej start -
August Hagdahl 02 IFK Lidingö ej start -


P12 Höjd
2 feb  
David Tellström Jovicic 02 Huddinge AIS 150
Oskar Edlund 02 Täby IS 141
Love Olind 02 Åkersberga SK 135
Alex Arvidsson 02 Värmdö IF 127
Marcus Winzenburg 02 IFK Lidingö 127
John Strandberg 02 Bromma IF 127
Lucas Mazzanti 02 Boo IF 122
Adam Peets 02 Hanvikens SK 122
Max Malmsten 02 IFK Lidingö 122
Lukas Werner 02 IFK Lidingö 122
11  Jakob Persson 02 Bromma IF 122
12  Ludvig All 02 Täby IS 122
12  Adam Bergström 02 Bromma IF 122
14  Johannes Jansson 02 Östhammar FI 117
15  Sigge Rystedt 02 Hässelby SK 117
16  Gustav Wallerå 02 Åkersberga SK 117
17  Sebastian Isakson 02 Täby IS 117
18  Gustaf Sjögemark 02 Bromma IF 117
19  Gabriel Trolin 02 Väsby IK 112
19  Gustav Engström 02 Hanvikens SK 112
19  Linus Andrell 02 Åkersberga SK 112
22  Hugo Olsson 02 Turebergs FK 112
23  Loke Bonow 02 Kungsängens SK 107
23  William Hjelt 02 IFK Lidingö 107
25  Viktor Byström 02 Spårvägens FK 107
26  Melker Henriksson 02 Bromma IF 107

102 107 112 117 122 127 132 135 138 141 144 150 154
H.Olsson - o xo xxx
J.Jansson - - - o x--
W.Hjelt - o xxx
G.Sjögemark o xo o xxo xxx
O.Edlund - - - - - - xo o xo xo xxx
L.Werner - - - o xo xxx
M.Malmsten - - o o xo xxx
G.Engström o o o xxx
S.Isakson - o o xxo xxx
L.Andrell o o o xxx
G.Trolin - o o x--
L.Bonow o o xxx
A.Peets - - - - xo - xxx
L.Olind - - o xo o o o xo xxx
L.Mazzanti - o xo xo o xxx
M.Henriksson o xxo xxx
A.Bergström o o o o xxo xxx
G.Wallerå o o o xo xxx
L.All - - - o xxo xxx
A.Arvidsson - o o o o o xxx
V.Byström - xo xxx
S.Rystedt xxo o o o xxx
M.Winzenburg - - o o xo xo xxx
J.Strandberg - - - xo xo xo xxx
D.Tellström Jovic - - - - - o xxo o xo xxo xo o xxx
J.Persson o o xxo o xo xxx


P12 Kula 3.0 kg
2 feb  
Robin Isaksson 02 IFK Lidingö 8,07
Johannes Jansson 02 Östhammar FI 7,92
David Tellström Jovicic 02 Huddinge AIS 7,87
Erik Hägge-Lundberg 02 IFK Lidingö 7,47
Lucas Mazzanti 02 Boo IF 7,41
Ludvig All 02 Täby IS 7,31
Elliot Höft 02 AIK Friidrott 6,85
Linus Andrell 02 Åkersberga SK 6,72
Leo Raksanyi 02 Mälarhöjdens IK 6,56
10  Max Malmsten 02 IFK Lidingö 6,52
11  Edvin Jernhall 02 Täby IS 6,19
12  Sebastian Isakson 02 Täby IS 6,10
13  Marcus Winzenburg 02 IFK Lidingö 6,05
14  Alex Arvidsson 02 Värmdö IF 5,96
15  Oscar Taha 02 IFK Lidingö 5,94
16  Samuel Bohman 02 Mälarhöjdens IK 5,89
17  Gustaf Sjögemark 02 Bromma IF 5,86
18  Elias Lundqvist 02 Hellas FK 5,80
19  John Strandberg 02 Bromma IF 5,61
20  August Hagdahl 02 IFK Lidingö 5,44
21  Oskar Käll 02 Turebergs FK 5,42
22  Lukas Werner 02 IFK Lidingö 5,32
23  David Parmryd 02 Hammarby IF 5,29
24  Jakob Persson 02 Bromma IF 5,26
25  Gustav Andersson 02 IFK Lidingö 5,16
26  William Hjelt 02 IFK Lidingö 5,10
27  Ola Eriksson 02 Kungsängens SK 5,09
28  Loke Bonow 02 Kungsängens SK 4,80
29  Måns Rudenstam 02 IFK Lidingö 4,74
30  Adam Bergström 02 Bromma IF 4,56

1   2   3   4   5   6  
G.Sjögemark 5,86 5,02 - -
O.Käll 5,42 5,35 5,24 -
L.Werner 5,21 5,32 5,29 5,25
E.Lundqvist 5,80 5,72 5,12 5,15
W.Hjelt 4,79 5,02 5,10 4,54
L.All 6,81 6,87 7,31 7,10
E.Höft 6,85 6,12 6,17 6,45
L.Bonow 4,80 4,52 4,75 -
S.Isakson 6,10 5,81 6,10 6,04
D.Parmryd 5,01 5,22 5,29 5,13
A.Bergström 4,49 4,56 - -
O.Taha X 5,20 5,08 5,94
R.Isaksson 8,07 7,93 7,51 7,27
M.Rudenstam 4,74 3,68 4,07 -
J.Strandberg 5,24 5,61 - -
L.Mazzanti 7,08 7,06 6,98 7,41
S.Bohman 5,57 5,46 5,40 5,89
E.Hägge-Lundberg 7,45 7,47 7,10 7,37
L.Raksanyi 5,88 5,83 6,27 6,56
M.Malmsten 6,15 5,69 5,99 6,52
O.Eriksson 4,58 5,09 4,79 -
D.Tellström Jovic 7,87 7,46 7,55 7,59
J.Jansson 7,92 7,23 - -
J.Persson 5,26 - - -
G.Andersson 4,99 4,63 4,88 5,16
E.Jernhall 5,64 5,47 6,19 5,60
A.Hagdahl 5,28 4,59 4,87 5,44
L.Andrell 6,72 6,46 6,55 6,26
A.Arvidsson 5,96 5,14 - -
M.Winzenburg 6,05 5,98 - -


P11 60m
Försök heat 1 2 feb  
David Thid 03 Huddinge AIS 8.74 q
David Blomberg 03 Täby IS 9.31 q
Erik Palmaer 03 Turebergs FK 9.66
Simon Öberg 03 Västerås FK 9.84
Assar Svärd 03 Spårvägens FK 9.84
Casper Elliot 03 Huddinge AIS 9.92
William Peiro 03 Åkersberga SK 10.57
Erik Östberg 03 Hässelby SK 10.78

Försök heat 2 2 feb  
Hilal Chamsine 03 Hässelby SK 9.42 q
Vincent Arousell 03 Hässelby SK 9.45 q
Niklas Wall 03 Hanvikens SK 9.65
Elias Belfrage 03 IFK Lidingö 9.80
August Schmidt 03 Mälarhöjdens IK 9.80
Sebastian Gaude 03 Väsby IK 9.90
Elliot Duvert 03 IFK Märsta 10.12
Vilde Norström 03 Hässelby SK 10.71

Försök heat 3 2 feb  
Lucas Ulegård 03 Västerås FK 8.87 q
Viktor Wall 03 Hanvikens SK 8.91 q
Joakim Hellbratt 03 Huddinge AIS 9.73
Nils Steen Pages 03 Mälarhöjdens IK 9.88
Albert Henriksson 03 Åkersberga SK 9.92
Jesper Ahlin 03 Väsby IK 10.06
Oskar Hellborg 03 Hässelby SK 10.68
Anton Rebas 03 Åkersberga SK 11.41

Försök heat 4 2 feb  
Julius Geiryd 03 Huddinge AIS 9.39 q
Ludvig Reinsson 03 Ununge IF 9.61 q
Alexander Ebbestad 03 Gottsunda IF 9.80
Elias Lind 03 Hässelby SK 9.85
Kalle Claesson 03 Hässelby SK 10.03
Erik Otterstedt 03 IFK Lidingö 10.14
Viggo Nielsen 03 Österhaninge IF ej start

Final 2 feb  
David Thid 03 Huddinge AIS 8.63
Lucas Ulegård 03 Västerås FK 8.82
Viktor Wall 03 Hanvikens SK 9.12
David Blomberg 03 Täby IS 9.39
Julius Geiryd 03 Huddinge AIS 9.44
Hilal Chamsine 03 Hässelby SK 9.60
Vincent Arousell 03 Hässelby SK 9.61
Ludvig Reinsson 03 Ununge IF 9.74


P11 600m
Finalheat 1 2 feb  
David Thid 03 Huddinge AIS ej tid 1
Albin Wallenius 03 Västerås FK 2
Albert Henriksson 03 Åkersberga SK 3
Linus Jansson 04 SLK Oxelösund
Julius Geiryd 03 Huddinge AIS
Emil Hagborg 03 Österhaninge IF
Niklas Wall 03 Hanvikens SK
Alexander Ebbestad 03 Gottsunda IF
Ludvig Reinsson 03 Ununge IF

Finalheat 2 2 feb  
Nils Steen Pages 03 Mälarhöjdens IK 1:58.61
Måns Backman 03 Solna FK 2:00.58
Erik Otterstedt 03 IFK Lidingö 2:10.12
Casper Elliot 03 Huddinge AIS 2:12.38
Sebastian Gaude 03 Väsby IK 2:23.83
Anton Rebas 03 Åkersberga SK 2:27.90
Vilde Norström 03 Hässelby SK 2:56.24
Alfred Morawski 03 IFK Lidingö ej start
William Peiro 03 Åkersberga SK ej start


P11 Längd zon
2 feb  
David Thid 03 Huddinge AIS 4,78
Lucas Ulegård 03 Västerås FK 4,50
David Blomberg 03 Täby IS 4,29
Viktor Wall 03 Hanvikens SK 4,10
Julius Geiryd 03 Huddinge AIS 4,06
Hilal Chamsine 03 Hässelby SK 3,87
Elliot Duvert 03 IFK Märsta 3,82
Vincent Arousell 03 Hässelby SK 3,72
Joakim Hellbratt 03 Huddinge AIS 3,69
10  Niklas Wall 03 Hanvikens SK 3,68
11  Erik Palmaer 03 Turebergs FK 3,61
12  August Schmidt 03 Mälarhöjdens IK 3,59
13  Nils Steen Pages 03 Mälarhöjdens IK 3,56
14  Albert Henriksson 03 Åkersberga SK 3,52
15  Assar Svärd 03 Spårvägens FK 3,49
16  Elias Belfrage 03 IFK Lidingö 3,46
17  Casper Elliot 03 Huddinge AIS 3,44
18  Simon Öberg 03 Västerås FK 3,43
19  Oskar Hellborg 03 Hässelby SK 3,37
20  Erik Otterstedt 03 IFK Lidingö 3,22
21  Simon Ander 03 Åkersberga SK 3,22
22  Anton Rebas 03 Åkersberga SK 3,20
23  William Peiro 03 Åkersberga SK 3,15
24  Vilde Norström 03 Hässelby SK 3,04
25  Erik Östberg 03 Hässelby SK 2,71
26  Sebastian Gaude 03 Väsby IK 2,68

1   2   3   4   5   6  
A.Rebas 3,20 3,06 2,75 2,82
A.Schmidt 3,16 3,55 3,59 3,43
C.Elliot 3,35 3,23 3,19 3,44
E.Belfrage 3,46 3,26 3,39 3,24
N.Wall 3,68 X 3,60 3,46
S.Öberg 2,96 3,43 3,26 3,18
S.Ander 3,01 3,22 3,04 2,98
A.Svärd 3,43 3,48 3,49 3,30
H.Chamsine 3,25 3,79 3,87 3,80
O.Hellborg 3,37 3,07 3,35 3,25
E.Östberg 2,71 2,71 2,71 2,62
V.Wall 3,99 3,89 4,10 3,95
D.Thid 4,78 4,78 4,72 4,69
L.Ulegård 4,29 4,20 4,39 4,50
W.Peiro 3,15 2,91 2,87 3,00
E.Palmaer 3,61 3,13 3,18 3,24
J.Geiryd 4,06 3,89 4,00 3,96
E.Otterstedt 3,22 3,03 3,00 3,15
V.Arousell 3,50 3,72 3,53 3,54
D.Blomberg X 3,99 4,29 3,96
J.Hellbratt 2,93 3,69 3,15 3,46
V.Norström 2,88 2,97 2,97 3,04
E.Duvert 3,82 3,66 3,61 3,29
A.Henriksson 3,52 3,42 3,42 3,29
N.Steen Pages 3,49 3,45 3,56 3,47
S.Gaude X 2,68 X 2,54


P11 Kula 2.0 kg
2 feb  
Jesper Ahlin 03 Väsby IK 9,35
Elias Lind 03 Hässelby SK 8,89
Viktor Wall 03 Hanvikens SK 8,84
August Schmidt 03 Mälarhöjdens IK 8,03
Erik Palmaer 03 Turebergs FK 7,76
Viggo Nielsen 03 Österhaninge IF 7,74
Niklas Wall 03 Hanvikens SK 7,38
Kalle Claesson 03 Hässelby SK 7,36
Johan Åkersten 03 Täby IS 7,13
10  Elliot Duvert 03 IFK Märsta 7,12
11  Elliot Widell 03 Österhaninge IF 7,01
12  David Thid 03 Huddinge AIS 6,93
13  Elias Belfrage 03 IFK Lidingö 6,41
14  Casper Elliot 03 Huddinge AIS 6,34
15  Simon Ander 03 Åkersberga SK 6,26
16  David Blomberg 03 Täby IS 6,21
17  Joakim Hellbratt 03 Huddinge AIS 6,02
18  Simon Öberg 03 Västerås FK 5,97
19  Assar Svärd 03 Spårvägens FK 4,50

1   2   3   4   5   6  
J.Ahlin 9,10 9,35 9,29 8,42
C.Elliot 6,34 6,24 X 6,29
S.Öberg 5,97 5,76 5,55 5,44
S.Ander 6,26 5,82 5,99 -
E.Lind 8,84 8,89 7,25 X
D.Thid 6,59 6,72 6,93 6,83
N.Wall 6,78 6,63 7,34 7,38
E.Belfrage 5,89 5,78 5,91 6,41
D.Blomberg 6,19 6,21 6,20 5,87
E.Palmaer 7,66 6,56 6,39 7,76
A.Svärd 4,50
V.Wall 8,18 8,47 8,35 8,84
K.Claesson 7,36 7,31 6,81 X
J.Hellbratt 5,93 5,22 6,02 5,72
V.Nielsen 7,74 7,21 7,43 7,62
J.Åkersten 7,07 7,13 6,70 6,89
E.Widell 7,01 6,74 6,85 6,77
E.Duvert 7,12 6,84 6,76 6,75
A.Schmidt 7,44 7,52 X 8,03


P10 60m
Försök heat 1 2 feb  
Alexander Ludwigs 04 Danderyds SK 9.48 q
Vincent Hill 04 Hammarby IF 9.74 q
Elias Boman 04 Hässelby SK 10.05
John Bäck 06 Turebergs FK 10.70
Björn Ramel Ternhag 04 Hammarby IF 11.02
Tom Todaro 05 Hässelby SK 11.12
Aaron Marijanandarajah 04 Österhaninge IF 11.55
Alexander Garpedal 04 Österhaninge IF 12.67

Försök heat 2 2 feb  
Johan Rosenbaum 04 Danderyds SK 9.63 q
Tobias Pettersson 04 Hammarby IF 9.70 q
Elvin Öhrström 04 IF Linnéa 9.77 q
Felix Johansson 04 Österhaninge IF 9.77 q
Dexter Gray 04 Hammarby IF 10.47
Noel Malmsten 04 IF Linnéa 10.56
Jonathan Ohlsson 04 Hammarby IF 11.27
Emil Åsberg 04 Österhaninge IF 11.52

Försök heat 3 2 feb  
Nelton Beckeld 04 Enköpings AI 9.73 q
Winston Marklund 04 Hammarby IF 9.94
Noa Gustavsson 06 IFK Stocksund 10.76
Adam Kulmiye 04 Österhaninge IF 11.19
Fabian Lindroth 04 Hammarby IF 11.39
Henrik Karlsson 04 Hammarby IF 11.63
Robin Bävits 04 Österhaninge IF 12.11
Edgar Sörstadius 04 Hässelby SK 13.21

Försök heat 4 2 feb  
Linus Jonsson 04 Hässelby SK 9.52 q
Max Lind 04 Turebergs FK 9.98
Samuel Nilsson 04 Hammarby IF 10.08
Ludvig Malmsten 04 Hammarby IF 10.08
Isak Säferblad 05 Hässelby SK 10.92
Emil Hemlin Sundell 04 Österhaninge IF 11.28
Robin Nilsson 04 Hammarby IF 12.07
Leon Rami 04 Österhaninge IF 12.20

Final 2 feb  
Alexander Ludwigs 04 Danderyds SK 9.44
Linus Jonsson 04 Hässelby SK 9.45
Johan Rosenbaum 04 Danderyds SK 9.48
Vincent Hill 04 Hammarby IF 9.83
Felix Johansson 04 Österhaninge IF 9.85
Nelton Beckeld 04 Enköpings AI 9.85
Elvin Öhrström 04 IF Linnéa 9.94
Tobias Pettersson 04 Hammarby IF 9.97


P10 Längd zon
2 feb  
Johan Rosenbaum 04 Danderyds SK 3,92
Alexander Ludwigs 04 Danderyds SK 3,88
Vincent Hill 04 Hammarby IF 3,79
Tobias Pettersson 04 Hammarby IF 3,66
Linus Jonsson 04 Hässelby SK 3,56
Elvin Öhrström 04 IF Linnéa 3,53
Nelton Beckeld 04 Enköpings AI 3,49
Alexander Davidsson Eriksson 04 Solna FK 3,39
Elias Boman 04 Hässelby SK 3,39
10  Max Lind 04 Turebergs FK 3,38
11  Felix Johansson 04 Österhaninge IF 3,30
12  Ludvig Malmsten 04 Hammarby IF 3,27
13  Björn Ramel Ternhag 04 Hammarby IF 3,12
14  Samuel Nilsson 04 Hammarby IF 3,10
15  Emil Hemlin Sundell 04 Österhaninge IF 3,05
16  Fabian Lindroth 04 Hammarby IF 3,03
17  Isak Säferblad 05 Hässelby SK 2,94
18  John Bäck 06 Turebergs FK 2,85
19  Dexter Gray 04 Hammarby IF 2,75
20  Robin Nilsson 04 Hammarby IF 2,75
21  Adam Kulmiye 04 Österhaninge IF 2,70
22  Milton Dahllöf 04 Turebergs FK 2,63
23  Henrik Karlsson 04 Hammarby IF 2,62
24  Jonathan Ohlsson 04 Hammarby IF 2,60
25  Edgar Sörstadius 04 Hässelby SK 2,51
26  Leon Rami 04 Österhaninge IF 2,48
27  Alexander Garpedal 04 Österhaninge IF 2,47
28  Aaron Marijanandarajah 04 Österhaninge IF 2,38
29  Emil Åsberg 04 Österhaninge IF 2,36
30  Robin Bävits 04 Österhaninge IF 1,93

1   2   3   4   5   6  
A.Ludwigs 3,46 3,88 3,67
R.Nilsson 2,75 2,58 2,44
M.Lind 3,38 X 3,12
L.Jonsson 3,48 3,56 3,11
V.Hill 3,36 3,64 3,79
T.Pettersson 3,49 3,57 3,66
I.Säferblad 2,79 2,94 2,93
E.Hemlin Sundell 3,05 2,83 2,66
F.Johansson 3,05 3,30 3,08
R.Bävits 1,93 1,69 1,75
E.Öhrström 2,51 3,35 3,53
L.Rami 2,48 2,40 2,30
M.Dahllöf X 2,45 2,63
A.Marijanandaraja 2,38 2,38 2,29
F.Lindroth 2,83 2,29 3,03
E.Sörstadius 2,19 2,38 2,51
S.Nilsson 3,10 2,97 2,60
D.Gray 2,75 2,75 X
J.Bäck 2,74 2,85 2,78
H.Karlsson 2,45 X 2,62
E.Boman 3,39 3,12 3,18
J.Ohlsson 2,60 X 2,47
E.Åsberg 2,26 2,31 2,36
A.Kulmiye 2,64 2,60 2,70
J.Rosenbaum 3,84 3,75 3,92
N.Beckeld 3,30 3,49 3,45
A.Garpedal 2,47 2,25 2,35
L.Malmsten 3,22 3,27 X
B.Ramel Ternhag 2,94 3,12 2,92
A.Davidsson Eriks 3,39 3,34 2,73


P10 Kula 2.0 kg
2 feb  
Johan Rosenbaum 04 Danderyds SK 7,43
Markus Brodin 04 Danderyds SK 7,07
Alexander Ludwigs 04 Danderyds SK 6,53
Max Lind 04 Turebergs FK 6,53
Ludvig Malmsten 04 Hammarby IF 6,49
Linus Jonsson 04 Hässelby SK 6,44
Tobias Pettersson 04 Hammarby IF 6,39
Elias Boman 04 Hässelby SK 5,95
Björn Ramel Ternhag 04 Hammarby IF 5,76
10  Robin Bävits 04 Österhaninge IF 5,70
11  Felix Johansson 04 Österhaninge IF 5,48
12  Adam Kulmiye 04 Österhaninge IF 5,38
13  Emil Åsberg 04 Österhaninge IF 5,19
14  Leon Rami 04 Österhaninge IF 5,09
15  Henrik Karlsson 04 Hammarby IF 4,94
16  Jonathan Ohlsson 04 Hammarby IF 4,90
17  Aaron Marijanandarajah 04 Österhaninge IF 4,85
18  Emil Hemlin Sundell 04 Österhaninge IF 4,70
19  Samuel Nilsson 04 Hammarby IF 4,23
20  Alexander Garpedal 04 Österhaninge IF 4,19
21  Isak Säferblad 05 Hässelby SK 4,10
22  Robin Nilsson 04 Hammarby IF 3,79
23  Edgar Sörstadius 04 Hässelby SK 3,63

1   2   3   4   5   6  
I.Säferblad 3,55 3,52 3,63 4,10
A.Garpedal 4,00 4,12 4,19 X
R.Bävits 5,36 5,59 5,70 5,20
J.Ohlsson 4,60 4,73 4,90 4,69
M.Brodin 6,81 7,07 7,02 6,52
H.Karlsson 3,77 4,52 4,94 X
L.Malmsten 5,41 6,14 6,49 5,05
J.Rosenbaum 7,04 X 7,43 7,30
R.Nilsson 3,79 3,73 3,59 3,51
A.Ludwigs 5,83 6,53 6,40 5,96
F.Johansson 4,92 4,77 4,64 5,48
S.Nilsson 4,13 4,16 4,05 4,23
L.Rami 4,29 5,09 X X
A.Marijanandaraja 4,39 4,02 4,81 4,85
T.Pettersson 5,89 6,23 6,39 6,26
L.Jonsson 5,53 5,83 6,44 6,27
E.Hemlin Sundell 4,70 4,56 4,37 X
A.Kulmiye X 4,97 X 5,38
M.Lind 6,16 5,66 6,06 6,53
E.Sörstadius 3,61 3,33 3,63 3,54
E.Åsberg 4,47 4,64 5,02 5,19
E.Boman 5,68 5,16 5,87 5,95
B.Ramel Ternhag 5,01 5,47 5,76 4,92


F15 1000m
Final 2 feb  
Mika Söderström 99 Vallentuna FK 3:07.00
Lovisa Glavare Karlsson 99 Täby IS 3:26.38
Agnes Wijk 99 Täby IS 3:28.80


F15 Häck 60m 76 cm
Final 2 feb  
Amanda Hansson 99 Hässelby SK 9.09
Lotta Laurin 99 Hammarby IF 9.74
Matilda Sönnergaard 99 Spårvägens FK 9.96
Lovisa Glavare Karlsson 99 Täby IS 10.38
Linnea Bertlin 99 Hanvikens SK 10.94

Extralopp 2 feb  
Amanda Hansson 99 Hässelby SK 9.18
Lotta Laurin 99 Hammarby IF 9.94


F15 Höjd
2 feb  
Klara Hammarström 99 Hässelby SK 153
Fanny Jansson 99 Hammarby IF 150
Karin Boestad 99 IFK Lidingö 142
Linnea Bertlin 99 Hanvikens SK 137

127 132 137 142 147 150 153 156
F.Jansson - - - o o o xxx
K.Hammarström - - o o xo xo xo xxx
L.Bertlin o o xo xxx
K.Boestad o o o xo xx-


F15 Stav
2 feb  
Maja Lundmark 99 Hammarby IF 304

164 174 184 194 204 214 224 234 244 254 264 274 284 304 320
M.Lundmark - - - - - - - - - - - - o o xxx


F15 Längd
2 feb  
Lisa Gunnarsson 99 Hässelby SK 5,21
Josefine Lundvall 99 Täby IS 5,17
Amanda Hansson 99 Hässelby SK 4,96
Mea Fritz 99 Hässelby SK 4,63
Lovisa Olsson 99 Spårvägens FK 4,59
Stina Erlandsson 99 Hammarby IF 4,49
Lotta Laurin 99 Hammarby IF 4,49
Lovisa Glavare Karlsson 99 Täby IS 4,46
Matilda Sönnergaard 99 Spårvägens FK 4,42
10  Josefin Ekvall 99 Tyresö FK 4,39
11  Karin Boestad 99 IFK Lidingö 4,38
12  Klara Hammarström 99 Hässelby SK 4,21
13  Maja Torbjörnsdotter 99 Hanvikens SK 4,09
14  Linnea Bertlin 99 Hanvikens SK 4,01

1   2   3   4   5   6  
L.Gunnarsson 5,10 5,21 X X 5,06 5,12
M.Torbjörnsdotter 4,09 3,91 3,99
A.Hansson 4,87 4,96 X X X 4,86
L.Bertlin 3,92 4,01 X
K.Hammarström 4,21 3,91 -
S.Erlandsson X X 4,44 4,43 4,27 4,49
J.Ekvall 4,39 3,30 X
M.Sönnergaard 3,85 3,77 4,42
J.Lundvall 4,94 4,76 4,85 4,89 5,06 5,17
L.Olsson 4,59 4,31 4,38 4,39 4,51 4,30
M.Fritz 4,63 4,38 X 4,51 4,63 4,52
K.Boestad 4,18 4,37 4,38
L.Laurin 4,41 X 4,49 - X 4,36
L.Glavare Karlsso 4,46 X 4,31 X 4,42 -


F14 1000m
Finalheat 1 2 feb  
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK 3:02.53 1
Cornelia Alm 00 Täby IS 3:16.97 2
Carolina Larson 02 Danderyds SK 3:17.34 3
Julia Rajan 00 IFK Lidingö 3:19.49 4
Elsa Wallenius 01 Västerås FK 3:19.61 5
Marie Ebbestad 00 Gottsunda IF 3:26.26 7

Finalheat 2 2 feb  
Filippa Hörnberg 00 Hässelby SK 3:23.11 6
Wilma Larsson 01 Eskilstuna FI 3:26.34 8
Astrid Bobeck 00 IFK Lidingö 3:34.92 9
Vilma Hultström 00 Hammarby IF 3:36.20 10
Stella Krywult 00 Hässelby SK 3:40.44 11
Paulina Forsell 00 IF Linden 4:36.61 12


F14 Häck 60m 76 cm
Final 2 feb  
Charlotte Andersson 00 Huddinge AIS 9.72
Madeleine Ruyter 00 Huddinge AIS 9.73
Alva Von Gerber 00 Huddinge AIS 9.97
Malin Eriksson 00 IFK Tumba 10.17
Filippa Lundberg 00 Tyresö FK 10.22
Jonna Geiryd 00 Huddinge AIS 11.76
Mathilda Pousette 00 Täby IS 12.29

Final 2 feb  

Extralopp 2 feb  
Alva Von Gerber 00 Huddinge AIS 10.07
Jonna Geiryd 00 Huddinge AIS 11.80


F14 Höjd
2 feb  
Maya Persson 00 Västerås FK 165
Kajsa Lindqvist 00 Väsby IK 162
Klara Rådbo 01 Hammarby IF 142
Malin Eriksson 00 IFK Tumba 142
Ellen Hiljegren 00 Huddinge AIS 137
Amanda Gustafsson 00 IF Åland 132
Hedda Rystedt 00 Hässelby SK 132
Tilda Tryggvesson 00 Bålsta IK 127
Maja Rudin 00 Huddinge AIS 122

112 117 122 127 132 137 142 147 150 153 156 159 162 165 168
E.Hiljegren - - o o xo xxo xxx
A.Gustafsson - - - o o xxx
H.Rystedt o o o o xo xxx
M.Persson - - - - - - - - - o o o o o xx-
K.Lindqvist - - - - - - - - - o xo o xo xxx
K.Rådbo - - - - o xo o xxx
T.Tryggvesson o o o o xxx
M.Eriksson - - - o o o xo xxx
M.Rudin - o o xxx


F14 Stav
2 feb  
Klara Rådbo 01 Hammarby IF 240
Alva Von Gerber 00 Huddinge AIS 214
Emma Hultén 00 Täby IS 204
Amanda Sandberg 00 Hässelby SK 194

164 174 184 194 204 214 224 240 254
A.Sandberg o o o xo xxx
A.Von Gerber - - o o o o xxx
E.Hultén o o o xo xo xxx
K.Rådbo - - - o xxo xo xo xxo xxx


F14 Längd
2 feb  
Kajsa Lindqvist 00 Väsby IK 5,40
Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala IF 4,89
Anna Ardbo 00 Täby IS 4,85
Amanda Gustafsson 00 IF Åland 4,66
Alva Von Gerber 00 Huddinge AIS 4,49
Emilia Östergren 00 Huddinge AIS 4,42
Amanda Sandberg 00 Hässelby SK 4,06
Tilda Tryggvesson 00 Bålsta IK 3,93
Mathilda Pousette 00 Täby IS 3,91
10  Stella Krywult 00 Hässelby SK 3,91
11  Olivia Jernhall 01 Täby IS 3,80
12  Anna Berglund 00 Österhaninge IF 3,79
13  Maja Rudin 00 Huddinge AIS 3,59
14  Julia Nordfeldt 00 Täby IS 3,50
15  Paulina Forsell 00 IF Linden 3,36
16  Ellen Hiljegren 00 Huddinge AIS 2,29
Hannah Spennare 00 Solna FK X

1   2   3   4   5   6  
E.Östergren X 4,14 4,26 4,42 X 4,26
J.Nordfeldt 3,50 X 3,35
L.Weyhenmeyer 4,66 4,56 4,73 4,74 4,72 4,89
M.Pousette 3,91 3,86 3,85
E.Hiljegren X 1,70 2,29
A.Sandberg 4,06 3,46 1,77 - - -
A.Gustafsson 4,33 4,64 4,57 4,50 4,66 4,66
M.Rudin 3,49 3,49 3,59
A.Berglund 3,79 3,57 3,79
A.Von Gerber 4,23 4,12 4,44 4,03 4,29 4,49
T.Tryggvesson 3,90 3,88 3,93 - - -
A.Ardbo 4,85 X 4,53 4,65 X X
S.Krywult 3,91 3,85 3,54
K.Lindqvist 5,40 4,97 5,18 - - -
O.Jernhall X 3,80 3,72
H.Spennare X X X
P.Forsell 2,82 3,36 3,10


F14 Kula 3.0 kg
2 feb  
Malin Eriksson 00 IFK Tumba 10,06
Isabella Andersson 01 Vallentuna FK 9,26
Emma Hultén 00 Täby IS 9,01
Jonna Geiryd 00 Huddinge AIS 8,57
Johanna Stenlund 00 Österhaninge IF 8,39
Julia Nordfeldt 00 Täby IS 7,33
Emilia Östergren 00 Huddinge AIS 6,88
Mathilda Pousette 00 Täby IS 6,28

1   2   3   4   5   6  
E.Östergren 6,40 6,05 6,75 6,82 6,80 6,88
J.Stenlund 7,11 7,40 6,47 7,71 7,82 8,39
M.Eriksson 9,25 9,55 9,32 9,72 9,65 10,06
J.Nordfeldt 7,33 6,84 6,31 6,23 6,65 6,93
I.Andersson 8,57 8,98 9,12 9,00 9,26 8,93
E.Hultén 8,05 7,41 7,31 8,54 8,90 9,01
M.Pousette 6,08 6,03 6,28 6,15 6,17 5,50
J.Geiryd 8,27 8,16 7,45 8,16 8,57 7,60


F13 600m
Finalheat 1 2 feb  
Emilia Larson 01 Danderyds SK 1:46.73 1
Amanda Göth 01 Täby IS 1:47.54 2
Julia Arnhult 01 IFK Lidingö 1:48.35 3
Linn Aboreslan 01 Hässelby SK 1:59.01 5
Siri Magnusson 01 Värmdö IF 2:02.16 8
Sofia Hasselgren 01 Åkersberga SK 2:02.49 9
Hilda Lindberg 01 Västerås FK ej start -

Finalheat 2 2 feb  
Melina Gustafsson 01 Spårvägens FK 2:01.30 6
Jenny Österback 01 IFK Lidingö 2:05.10 10
Oliva Taha 01 IFK Lidingö 2:05.70 11
Hanna Wallmark 01 Bromma IF 2:09.72 14
Fanny Walldén 01 IFK Lidingö 2:10.01 15
Emma Eriksson 01 Gottsunda IF 2:10.72 16
Matilda Netz 01 Hässelby SK 2:14.40 18

Finalheat 3 2 feb  
Hedda Mejer 01 Bromma IF 1:57.60 4
Liva Gustavsson 01 Spårvägens FK 2:01.78 7
Linnea Samuelsson 01 IK Norrköping FI 2:06.38 12
Elsa Gullberg 01 IFK Lidingö 2:08.89 13
Maja Sund 01 Turebergs FK 2:11.41 17
Mikaela Jungenlin 01 IF Linden 2:14.49 19
Cornelia Böhnke 01 Huddinge AIS ej start -


F13 Häck 60m 68 cm
Försök heat 1 2 feb  
Lovisa Ulegård 01 Västerås FK 10.45 q
Sofia Eriksson 01 Hässelby SK 10.54 q
Olivia Jernhall 01 Täby IS 10.88 q
Cornelia Böhnke 01 Huddinge AIS 11.44
Vendela Wahlberg 02 IFK Lidingö 11.53
Linda Loftås 01 Huddinge AIS 11.76
Madeleine Aulio 02 IFK Lidingö 12.48

Försök heat 2 2 feb  
Amanda Göth 01 Täby IS 10.42 q
Tyra Landin 02 Västerås FK 10.43 q
Melina Gustafsson 01 Spårvägens FK 11.92
Matilda Netz 01 Hässelby SK 11.94
Pauline Barneaud 01 Värmdö IF 13.19
Lucy Björk Sambo 01 Hammarby IF ej start

Försök heat 3 2 feb  
Hanna Wallmark 01 Bromma IF 9.96 q
Isabel Lindgren 01 Hässelby SK 10.59 q
Alva Wolwan 01 Upsala IF 11.21 q
Wilja Wickert 02 Hässelby SK 12.49
Elisabetgh Hvalgren 02 IFK Lidingö 13.23
Sofie Kagerstedt 01 Huddinge AIS 14.06
Sara Mannai 01 IF Triangeln 14.55

Final 2 feb  
Hanna Wallmark 01 Bromma IF 9.94
Tyra Landin 02 Västerås FK 10.46
Sofia Eriksson 01 Hässelby SK 10.57
Amanda Göth 01 Täby IS 10.62
Lovisa Ulegård 01 Västerås FK 10.68
Isabel Lindgren 01 Hässelby SK 10.72
Olivia Jernhall 01 Täby IS 11.19
Alva Wolwan 01 Upsala IF 11.24


F13 Höjd
2 feb  
Sofia Eriksson 01 Hässelby SK 145
Lucy Björk Sambo 01 Hammarby IF 142
Kajsa Engblom 01 Huddinge AIS 137
Jeanne Lindestam 01 Danderyds SK 137
Cornelia Böhnke 01 Huddinge AIS 137
Hanna Stenbeck 01 Åkersberga SK 137
Maja Sund 01 Turebergs FK 132
Linnea Samuelsson 01 IK Norrköping FI 132
Matilda Netz 01 Hässelby SK 132
10  Elsa Sild Löhman 01 Upsala IF 127
11  Thelma Ilbäcken 01 Hammarby IF 127
12  Amanda Göth 01 Täby IS 127
13  Emma Olsson 01 Hanvikens SK 127
13  Isabel Lindgren 01 Hässelby SK 127
15  Melina Gustafsson 01 Spårvägens FK 127
16  Elin Träff 01 Åkersberga SK 117
17  Linda Loftås 01 Huddinge AIS 117
18  Sofie Kagerstedt 01 Huddinge AIS 117

107 112 117 122 127 132 137 142 145 147
H.Stenbeck - - - o o o xxo xxx
L.Samuelsson - - - o o o xxx
K.Engblom - - - - - o o xxx
I.Lindgren - - - o xxo xxx
A.Göth o o o o xo xxx
M.Sund - - - o o o xxx
C.Böhnke - - o o o o xo xxx
E.Träff o o xo xxx
S.Kagerstedt o o xxo xxx
S.Eriksson - - - o o o o o xo xxx
J.Lindestam - - - o o xo o xxx
L.Björk Sambo - - - o o o xxo xxo xxx
M.Gustafsson - o o xo xxo xxx
T.Ilbäcken - - - xo o xxx
E.Sild Löhman - - - o o xxx
E.Olsson - - o o xxo xxx
M.Netz - - o xo o xxo xxx
L.Loftås xo o xo xxx


F13 Kula 2.0 kg
2 feb  
Isabella Andersson 01 Vallentuna FK 11,14
Emma Olsson 01 Hanvikens SK 10,37
Sofia Eriksson 01 Hässelby SK 9,51
Elsa Sild Löhman 01 Upsala IF 9,47
Kajsa Engblom 01 Huddinge AIS 9,23
Thelma Ilbäcken 01 Hammarby IF 9,16
Lovisa Ulegård 01 Västerås FK 8,49
Alva Wolwan 01 Upsala IF 8,32
Jasmin Blomberg 01 Hässelby SK 7,70
10  Rafaela Engberg 01 Bromma IF 7,35
11  Olivia Jernhall 01 Täby IS 7,09
12  Melina Gustafsson 01 Spårvägens FK 7,02
13  Linda Loftås 01 Huddinge AIS 7,00
14  Matilda Netz 01 Hässelby SK 6,75
15  Sofie Kagerstedt 01 Huddinge AIS 6,28
16  Filippa Svalstedt 01 Hässelby SK 6,27

1   2   3   4   5   6  
O.Jernhall X 7,09 X 4,22
A.Wolwan 7,97 7,88 7,80 8,32
S.Eriksson 9,49 8,88 9,09 9,51
K.Engblom 9,23 8,60 7,68 8,51
L.Loftås 5,04 6,66 6,33 7,00
S.Kagerstedt 6,07 6,28 6,20 5,87
M.Netz 6,69 6,22 6,24 6,75
M.Gustafsson 6,68 7,02 6,00 5,60
L.Ulegård 8,14 7,88 8,49 7,90
T.Ilbäcken 9,16 8,57 8,58 8,57
F.Svalstedt 5,89 6,17 6,17 6,27
E.Olsson 9,86 10,37 9,58 9,58
R.Engberg 7,35 - - -
J.Blomberg 7,42 7,24 7,70 7,64
E.Sild Löhman 9,47 7,61 8,45 X
I.Andersson 9,95 10,45 11,14 X


F12 60m
Försök heat 1 2 feb  
Leticia Büchli 02 Täby IS 8.82 q
Sonia Gauffin 02 Högbo GIF 8.89 q
Hanna Bäckman 02 Danderyds SK 8.96 q
Isabelle Berglund 02 Turebergs FK 9.05
Tora Eidmann 02 IFK Lidingö 9.55
Hannah Hilding 02 Hanvikens SK 9.79
Thilda Slightam 02 Kungsängens SK 10.49

Försök heat 2 2 feb  
Anni Nylund 02 IF Åland 8.99
Johanna Ståhl 02 Turebergs FK 9.06
Linda Norman 02 Täby IS 9.51
Sandra Sönnergaard 02 IF Linnéa 9.62
Fredrika Pettersson 02 Hammarby IF 9.64
Hedda Tangfelt 02 Hässelby SK 10.05
Hanna Elfström 02 Strands IF 10.09

Försök heat 3 2 feb  
Junianna Larsen Brolin 02 Täby IS 8.90 q
Elsa Lindberg 02 Turebergs FK 9.71
Tilda Eklund 02 Österhaninge IF 9.86
Emilia Merkell 02 Högbo GIF 9.91
Eleonora von Wetter-Rosenthal 02 IF Åland 10.04
Tilde Tredal 02 Hässelby SK 10.20
Ida Larsson 02 Huddinge AIS 10.23
Linda Berghäll 02 Hammarby IF 10.70

Försök heat 4 2 feb  
Disa Chin Nygårds 02 IF Linnéa 8.94 q
Ella Enander 02 Täby IS 9.08
Anna Salomonsson 02 Bromma IF 9.33
Wilja Wickert 02 Hässelby SK 9.87
Filippa Granåsen 02 Täby IS 9.99
Hannah Luxemburg 02 Täby IS 10.04
Isabelle Ribbing 02 Spårvägens FK 10.16

Försök heat 5 2 feb  
Alice Bertrandt 02 Värmdö IF 8.64 q
Madeleine Aulio 02 IFK Lidingö 8.94 q
Matilda Nordén 02 Åkersberga SK 9.21
Emilia Stare 02 Åkersberga SK 9.60
Mikaela Berhane 02 Solna FK 9.79
Evelina Lundborg 02 Spårvägens FK 9.89
Sara Svalberg 02 IF Linnéa ej start

Försök heat 6 2 feb  
Kajsa Ekblom 02 Hässelby SK 9.24
Clara Billing 02 Turebergs FK 9.45
Elwira Ripsweden 02 IFK Tumba 9.57
Selma Sterner 02 Värmdö IF 9.66
Ellen Hansson 02 Österhaninge IF 9.67
Anna Solomina 02 Solna FK 9.70
Ella Broquist 02 IFK Lidingö 10.29
Troja Tredal 02 Hässelby SK 10.49

Försök heat 7 2 feb  
Ella Sjöblom 02 Hanvikens SK 8.73 q
Vendela Wahlberg 02 IFK Lidingö 9.15
Elisabetgh Hvalgren 02 IFK Lidingö 9.17
Sofia Boman 02 Hässelby SK 9.29
Caroline Lindstedt 02 Hässelby SK 9.38
Hanna Askling 02 Bromma IF 9.59
Embla Wihk 02 Hammarby IF 9.67

Final 2 feb  
Alice Bertrandt 02 Värmdö IF 8.64
Leticia Büchli 02 Täby IS 8.75
Junianna Larsen Brolin 02 Täby IS 8.76
Madeleine Aulio 02 IFK Lidingö 8.80
Ella Sjöblom 02 Hanvikens SK 8.83
Hanna Bäckman 02 Danderyds SK 8.88
Sonia Gauffin 02 Högbo GIF 8.98
Disa Chin Nygårds 02 IF Linnéa 8.99


F12 600m
Finalheat 1 2 feb  
Lisa Fröberg 02 IFK Lidingö 1:43.05 1
Alice Berg 02 Turebergs FK 1:43.55 2
Tyra Landin 02 Västerås FK 1:51.22 3
Elisabetgh Hvalgren 02 IFK Lidingö 1:54.20 4
Elin Ekengren 02 Flens FS 1:55.36 5
Anni Nylund 02 IF Åland 1:55.44 6
Nora Lundmark 02 Turebergs FK 1:58.62 8
Caroline Cedergren 02 AIK Friidrott 1:59.90 9
Jennifer Ohrzen 02 Mälarhöjdens IK 2:02.45 10
10  Fanny Måhl 02 Vallentuna FK 2:08.55 14
Vendela Wahlberg 02 IFK Lidingö ej start -

Finalheat 2 2 feb  
Emeli Lestaric 02 Huddinge AIS 1:58.16 7
Linn Öberg 02 Turebergs FK 2:03.99 11
Julia Oussi 02 Turebergs FK 2:04.40 12
Ella Broquist 02 IFK Lidingö 2:08.47 13
Julia Jansson 02 Hammarby IF 2:09.65 15
Eleonora von Wetter-Rosenthal 02 IF Åland 2:10.90 16
Hedda Tangfelt 02 Hässelby SK 2:18.15 17
Isabelle Ribbing 02 Spårvägens FK 2:18.86 18
Iris Lundström 02 Mälarhöjdens IK 2:19.22 19
10  Thilda Slightam 02 Kungsängens SK 2:19.70 20
Sarah Olsson 02 Turebergs FK ej start -
Madeleine Aulio 02 IFK Lidingö ej start -


F12 Höjd
2 feb  
Sonia Gauffin 02 Högbo GIF 143
Leah Malmgren Pommer 02 Väsby IK 137
Ella Enander 02 Täby IS 132
Sara Svalberg 02 IF Linnéa 132
Nora Bertheau 02 Täby IS 132
Sofia Boman 02 Hässelby SK 132
Tilda Eklund 02 Österhaninge IF 132
Linda Norman 02 Täby IS 127
Vendela Wahlberg 02 IFK Lidingö 127
10  Ellen Hansson 02 Österhaninge IF 127
11  Alice Bertrandt 02 Värmdö IF 122
11  Elisabetgh Hvalgren 02 IFK Lidingö 122
11  Matilda Nordén 02 Åkersberga SK 122
14  Madeleine Aulio 02 IFK Lidingö 122
14  Tyra Landin 02 Västerås FK 122
16  Clara Fallenius 03 Hässelby SK 122
16  Hannah Hilding 02 Hanvikens SK 122
16  Emilia Stare 02 Åkersberga SK 122
19  Hanna Askling 02 Bromma IF 122
20  Vendela Einberg 02 Huddinge AIS 122
20  Evelina Lundborg 02 Spårvägens FK 122
22  Embla Wihk 02 Hammarby IF 117
23  Fredrika Pettersson 02 Hammarby IF 117
24  Leticia Büchli 02 Täby IS 117
25  Junianna Larsen Brolin 02 Täby IS 117
26  Julia Oussi 02 Turebergs FK 117
27  Tora Eidmann 02 IFK Lidingö 112
28  Clara Billing 02 Turebergs FK 107
28  Elsa Lindberg 02 Turebergs FK 107
30  Thilda Slightam 02 Kungsängens SK 107
31  Selma Sterner 02 Värmdö IF 107
31  Ella Broquist 02 IFK Lidingö 107
33  Emilia Merkell 02 Högbo GIF 102
34  Isabelle Ribbing 02 Spårvägens FK 102
35  Ida Larsson 02 Huddinge AIS 102
Hanna Elfström 02 Strands IF X

92 97 102 107 112 117 122 127 132 137 140 143
E.Hvalgren - - - o o o o xxx
C.Fallenius - - - o o o xo xxx
V.Wahlberg - - - o o o o o xxx
C.Billing - - o o xxx
S.Gauffin - - - - - - o o o o o xxo ---
I.Ribbing - - xo xxx
J.Oussi - - o xxo o xxo xxx
E.Lundborg - - o o xo o xxo xxx
T.Eidmann - - - o o xxx
E.Enander - - - - - - o o o xxx
S.Sterner - - o xo xxx
F.Pettersson - - - o xo o xxx
L.Malmgren Pommer - - - o o o o xo o xxo x-- xx
I.Larsson - - xxo xxx
E.Stare - - o o o o xo xxx
E.Broquist o o o xo xxx
M.Nordén - - o o o o o xxx
H.Elfström - - - xxx
T.Eklund - - - - o o o xo xxo xxx
E.Wihk - - - o o o xxx
E.Merkell - - o xxx
N.Bertheau - - - - - - xo xo o xx- x
J.Larsen Brolin - - - - xo xo xxx
M.Aulio - - - o xo xo o xxx
H.Hilding - - - - - o xo xxx
S.Svalberg - - - - - o o xo o xxx
H.Askling - - - xo o xxo xo xxx
E.Hansson - - - o o o o xo xxx
E.Lindberg - - o o xxx
S.Boman - - - - o o o o xo xxx
A.Bertrandt - - - o o o o xxx
L.Büchli - - - - o xo xxx
L.Norman - - - - o o o o xxx
T.Slightam - - xo o xxx
V.Einberg - - - o o xo xxo xxx
T.Landin - - - - o xxo o xx-


F12 Kula 2.0 kg
2 feb  
Ella Enander 02 Täby IS 9,97
Julia Jansson 02 Hammarby IF 9,26
Junianna Larsen Brolin 02 Täby IS 9,26
Emelie Schlyter 02 Huddinge AIS 8,39
Anna Salomonsson 02 Bromma IF 8,17
Hannah Hilding 02 Hanvikens SK 8,13
Evelina Sjöström 02 IFK Tumba 7,56
Embla Wihk 02 Hammarby IF 7,48
Matilda Nordén 02 Åkersberga SK 7,32
10  Ella Sjöblom 02 Hanvikens SK 7,19
11  Vendela Einberg 02 Huddinge AIS 7,17
12  Hannah Luxemburg 02 Täby IS 7,08
13  Julia Oussi 02 Turebergs FK 6,87
14  Emilia Merkell 02 Högbo GIF 6,83
15  Emilia Stare 02 Åkersberga SK 6,78
16  Linnea Petrén 02 Österhaninge IF 6,61
17  Johanna Ståhl 02 Turebergs FK 6,59
18  Hanna Elfström 02 Strands IF 6,35
19  Selma Sterner 02 Värmdö IF 6,27
20  Clara Billing 02 Turebergs FK 5,90
21  Filippa Granåsen 02 Täby IS 5,35
22  Ella Broquist 02 IFK Lidingö 5,23
23  Isabelle Ribbing 02 Spårvägens FK 5,12
24  Thilda Slightam 02 Kungsängens SK 5,10
25  Ida Larsson 02 Huddinge AIS 4,92

1   2   3   4   5   6  
C.Billing 5,90 5,05 5,41 5,48
M.Nordén 7,15 6,58 7,02 7,32
E.Stare 6,78 6,48 6,18 6,18
T.Slightam X X X 5,10
E.Sjöström 7,09 7,47 7,47 7,56
F.Granåsen 5,35 4,92 4,61 X
J.Oussi 6,75 6,87 6,61 6,67
V.Einberg 6,83 6,88 7,17 6,31
J.Larsen Brolin 9,26 7,98 8,62 8,64
E.Wihk 7,48 7,03 6,92 7,18
H.Hilding 7,98 7,74 8,00 8,13
A.Salomonsson 8,17 7,77 8,12 -
E.Enander 9,31 9,93 X 9,97
L.Petrén 6,61 6,26 6,53 5,97
H.Elfström 5,31 5,98 5,82 6,35
J.Jansson 9,26 X 8,92 8,70
J.Ståhl 6,59 5,96 6,13 5,96
S.Sterner 6,27 5,55 6,12 5,87
E.Merkell 6,39 6,83 6,22 6,11
E.Broquist 5,11 5,23 5,02 5,13
E.Schlyter 8,18 8,36 8,19 8,39
E.Sjöblom 7,19 6,66 6,58 6,12
H.Luxemburg 6,77 7,08 6,76 6,62
I.Ribbing 4,89 5,12 - -
I.Larsson 4,51 3,94 4,92 4,31


F11 60m
Försök heat 1 2 feb  
Sofia Mazanti Nyberg 03 AIK Friidrott 9.41 q
Sara Fajerson 03 Danderyds SK 9.45 q
Lisa Tovatt-Larsson 03 Hässelby SK 9.92
Wilma Rotinen 03 Österhaninge IF 10.15
Tilde Adner Brenden 03 Värmdö IF 10.21
Lisa Östlund 03 Värmdö IF 10.31
Tuva Kjellström 03 IF Triangeln 10.42
Ellen Åberg 03 Värmdö IF ej start

Försök heat 2 2 feb  
Moa Nyström 03 Turebergs FK 9.64 q
Moa Erenbrand 03 Strands IF 10.01
Julia Håkansson 03 Spårvägens FK 10.03
Clara Flatow 03 Åkersberga SK 10.16
Hilda Lindgren 03 Åkersberga SK 10.21
Vera Vlachos 03 Mälarhöjdens IK 10.81
Linn Hägg 03 Spårvägens FK 12.25
Jessica Boström 03 Mälarhöjdens IK ej start

Försök heat 3 2 feb  
Anna Persson 03 Hanvikens SK 9.37 q
Victoria Psilander 03 IFK Lidingö 9.74
Thyra Arnhult 03 IFK Lidingö 9.80
Tilda Marinilli 03 Kungsängens SK 10.21
Amanda Johansson 03 Tullinge-Tumba FF 10.30
Emma Josefsson 03 Åkersberga SK 10.39
Jessica Holmberg 03 Hässelby SK 10.65
Alice Lundborg 03 Spårvägens FK 10.77

Försök heat 4 2 feb  
Katharina Gråman 03 Hanvikens SK 8.81 q
Elenor Thunell 03 Hässelby SK 9.61 q
Clara Fallenius 03 Hässelby SK 9.72
Nicole Zamboni 03 Spårvägens FK 9.89
Johanna Carlbom 03 Åkersberga SK 9.94
Rakel Wahlberg 03 IFK Lidingö 9.97
Maja Thodenius 03 Mälarhöjdens IK 10.04
Parya Darvishi 03 AIK Friidrott 10.45

Försök heat 5 2 feb  
Rebecca Östergren 03 Huddinge AIS 8.88 q
Beata Edelholm 03 Hammarby IF 9.56 q
Filippa Almkvist 03 IFK Lidingö 9.87
Karin Olsson 03 Hässelby SK 9.98
Stephanie Castroiella 03 AIK Friidrott 10.13
Lina Mazzanti 03 Boo IF 10.51
Mimmi Thuresson 03 Hammarby IF 10.72
Nora Dahle 03 IFK Lidingö ej start

Final 2 feb  
Katharina Gråman 03 Hanvikens SK 8.76
Rebecca Östergren 03 Huddinge AIS 8.80
Beata Edelholm 03 Hammarby IF 9.36
Sofia Mazanti Nyberg 03 AIK Friidrott 9.40
Anna Persson 03 Hanvikens SK 9.42
Sara Fajerson 03 Danderyds SK 9.51
Moa Nyström 03 Turebergs FK 9.61
Elenor Thunell 03 Hässelby SK 9.73


F11 600m
Finalheat 1 2 feb  
Sara Fajerson 03 Danderyds SK 1:58.95 1
Victoria Psilander 03 IFK Lidingö 2:02.89 2
Elsa Eriksson 03 Gottsunda IF 2:07.47 3
Josefina Bivstedt 04 Hässelby SK 2:09.56 4
Clara Flatow 03 Åkersberga SK 2:15.80 8
Tuva Kjellström 03 IF Triangeln 2:17.19 11
Maja Thodenius 03 Mälarhöjdens IK 2:18.83 13
Laura Fodor 03 Hässelby SK 2:22.81 15
Elina Lindholm 03 Österhaninge IF 2:31.11 19
Anna Persson 03 Hanvikens SK ej start -
Julia Håkansson 03 Spårvägens FK ej start -

Finalheat 2 2 feb  
Johanna Carlbom 03 Åkersberga SK 2:10.71 5
Tilda Månsson 04 Väsby IK 2:12.83 6
Linn Hägg 03 Spårvägens FK 2:13.41 7
Moa Nyström 03 Turebergs FK 2:15.83 9
Amanda Johansson 03 Tullinge-Tumba FF 2:15.93 10
Anna Robertsson 03 Hässelby SK 2:17.88 12
Stephanie Castroiella 03 AIK Friidrott 2:21.95 14
Tilda Marinilli 03 Kungsängens SK 2:23.48 16
Mimmi Thuresson 03 Hammarby IF 2:27.05 17
10  Lina Mazzaif 03 Boo IF 2:30.46 18
11  Karin Olsson 03 Hässelby SK 2:37.68 20
12  Elenor Thunell 03 Hässelby SK 2:37.74 21


F11 Längd zon
2 feb  
Sara Fajerson 03 Danderyds SK 4,34
Anna Persson 03 Hanvikens SK 3,98
Rebecca Östergren 03 Huddinge AIS 3,93
Victoria Psilander 03 IFK Lidingö 3,82
Lisa Tovatt-Larsson 03 Hässelby SK 3,67
Sofia Mazanti Nyberg 03 AIK Friidrott 3,64
Nora Dahle 03 IFK Lidingö 3,62
Wilma Rotinen 03 Österhaninge IF 3,61
Moa Nyström 03 Turebergs FK 3,56
10  Beata Edelholm 03 Hammarby IF 3,55
11  Johanna Carlbom 03 Åkersberga SK 3,52
12  Hilda Lindgren 03 Åkersberga SK 3,51
13  Moa Erenbrand 03 Strands IF 3,49
14  Filippa Almkvist 03 IFK Lidingö 3,48
15  Laura Fodor 03 Hässelby SK 3,46
16  Thyra Arnhult 03 IFK Lidingö 3,38
17  Rakel Wahlberg 03 IFK Lidingö 3,36
18  Tuva Kjellström 03 IF Triangeln 3,35
19  Miranda Risel 03 Solna FK 3,35
20  Clara Flatow 03 Åkersberga SK 3,30
21  Karin Olsson 03 Hässelby SK 3,24
22  Agnes Kroné 03 Spårvägens FK 3,23
23  Tilda Marinilli 03 Kungsängens SK 3,22
24  Julia Håkansson 03 Spårvägens FK 3,18
25  Maja Thodenius 03 Mälarhöjdens IK 3,17
26  Elenor Thunell 03 Hässelby SK 3,16
27  Jessica Holmberg 03 Hässelby SK 3,13
28  Amanda Johansson 03 Tullinge-Tumba FF 3,12
29  Parya Darvishi 03 AIK Friidrott 3,12
30  Emma Josefsson 03 Åkersberga SK 3,11
31  Nicole Zamboni 03 Spårvägens FK 3,09
32  Mimmi Thuresson 03 Hammarby IF 3,00
33  Linn Hägg 03 Spårvägens FK 2,99
34  Tilde Adner Brenden 03 Värmdö IF 2,95
35  Elina Lindholm 03 Österhaninge IF 2,93
36  Lina Mazzanti 03 Boo IF 2,89

1   2   3   4   5   6  
M.Risel 3,21 3,35 3,23 3,06
N.Dahle 3,62 3,57 X 3,46
M.Erenbrand 3,43 3,39 3,39 3,49
K.Olsson 3,24 2,95 3,03 2,92
R.Östergren 3,93 X 3,82 X
W.Rotinen 3,61 3,53 3,49 3,56
M.Nyström 3,50 3,37 3,47 3,56
T.Arnhult 3,20 3,02 3,08 3,38
S.Fajerson X 3,19 4,34 4,17
T.Marinilli 3,17 3,10 3,22 3,05
P.Darvishi 3,12 3,03 2,48 3,00
B.Edelholm 3,52 3,53 3,44 3,55
N.Zamboni 3,09 2,97 2,87 2,87
T.Kjellström 3,31 3,35 3,26 3,19
F.Almkvist 3,48 X 3,35 3,42
J.Carlbom 3,52 3,33 3,19 3,29
C.Flatow 3,30 3,20 3,04 3,19
M.Thuresson 3,00 2,84 2,81 X
L.Mazzanti 2,87 2,79 2,89 2,81
M.Thodenius 3,17 2,98 3,17 2,97
A.Johansson 3,08 3,12 3,12 3,04
A.Kroné 3,23 3,17 2,80 3,19
L.Tovatt-Larsson 3,10 3,48 3,47 3,67
R.Wahlberg 3,19 3,36 3,14 2,99
E.Lindholm 2,93 2,73 2,68 2,66
E.Thunell 3,15 3,16 2,90 2,93
T.Adner Brenden 2,95 2,89 2,74 2,87
J.Holmberg 3,13 2,89 3,08 2,91
E.Josefsson 2,87 3,11 X 2,80
V.Psilander 3,82 3,65 3,81 3,61
L.Hägg 2,94 2,92 2,99 2,66
S.Mazanti Nyberg 3,40 3,62 3,47 3,64
H.Lindgren 3,33 3,44 3,30 3,51
A.Persson 3,91 3,86 3,98 3,98
J.Håkansson 3,18 2,90 3,04 3,11
L.Fodor 3,36 X 3,46 X

2 feb  

1   2   3   4   5   6  


F11 Kula 2.0 kg
2 feb  
Moa Erenbrand 03 Strands IF 7,36
Rebecca Östergren 03 Huddinge AIS 7,16
Sofia Mazanti Nyberg 03 AIK Friidrott 6,86
Clara Fallenius 03 Hässelby SK 6,81
Johanna Carlbom 03 Åkersberga SK 6,19
Stephanie Castroiella 03 AIK Friidrott 6,14
Beata Edelholm 03 Hammarby IF 6,08
Anna Persson 03 Hanvikens SK 6,06
Lina Mazzanti 03 Boo IF 6,00
10  Hilda Lindgren 03 Åkersberga SK 5,97
11  Filippa Almkvist 03 IFK Lidingö 5,93
12  Jessica Holmberg 03 Hässelby SK 5,80
13  Victoria Psilander 03 IFK Lidingö 5,61
14  Lisa Tovatt-Larsson 03 Hässelby SK 5,58
15  Parya Darvishi 03 AIK Friidrott 5,57
16  Laura Fodor 03 Hässelby SK 5,56
17  Maja Thodenius 03 Mälarhöjdens IK 5,05
18  Linn Hägg 03 Spårvägens FK 4,84
19  Emma Josefsson 03 Åkersberga SK 4,78
20  Mimmi Thuresson 03 Hammarby IF 4,54

1   2   3   4   5   6  
P.Darvishi 5,21 5,57 5,41 5,31
L.Tovatt-Larsson 5,32 5,04 5,58 5,43
E.Josefsson 4,78 4,31 4,33 4,54
L.Fodor 4,74 5,51 5,56 X
M.Thodenius 4,80 4,43 4,07 5,05
M.Thuresson 3,68 4,54 4,45 4,00
S.Mazanti Nyberg 6,62 6,57 6,86 6,40
L.Mazzanti 6,00 5,86 5,99 5,48
H.Lindgren 4,52 5,54 5,56 5,97
J.Holmberg 5,14 5,18 5,30 5,80
R.Östergren 6,97 6,86 6,51 7,16
V.Psilander 5,61 5,60 5,44 5,61
A.Persson X X 6,06 -
M.Erenbrand 7,25 7,36 7,17 6,84
J.Carlbom 5,57 6,10 5,59 6,19
S.Castroiella 5,45 6,14 5,68 X
F.Almkvist 5,93 3,77 4,24 5,38
B.Edelholm 6,08 4,95 4,59 5,76
L.Hägg 4,84 4,64 X 3,73
C.Fallenius 5,55 6,34 6,58 6,81


F10 60m
Försök heat 1 2 feb  
Nike Isaksson 04 IFK Lidingö 9.25 q
Lykke Iacobaeus 04 Värmdö IF 9.61 q
Frida Bäckman 04 Danderyds SK 10.00
Tilda Månsson 04 Väsby IK 10.11
Rebecka Forsling 04 Huddinge AIS 10.14
Josephine Lindestam 04 Danderyds SK 10.21

Försök heat 2 2 feb  
Casandra Johnson 04 Strands IF 9.48 q
Sigrid Wikfeldt 04 Mälarhöjdens IK 10.38
Agnes Åhbeck 04 Åkersberga SK 10.56
Jasmine Gavelin 04 IF Linden 10.83
Isabella Andersson 04 Hammarby IF 10.89
Andrea Mannheimer 04 Hässelby SK 10.95
Emma Holmqvist 05 Hässelby SK 11.35

Försök heat 3 2 feb  
Isabelle Gustafsson 04 Spårvägens FK 9.82 q
Hannah Ribbing 04 Spårvägens FK 10.10
Edvarda Lindén 04 Boo IF 10.17
Julia Samuelsson 05 Hässelby SK 10.22
Tilda Bergsten 05 Hässelby SK 10.45
Emilia Andersson 04 Turebergs FK 10.84
Katja Sjögren 04 Österhaninge IF 11.88

Försök heat 4 2 feb  
Edda Chin Nygårds 04 IF Linnéa 9.54 q
Jasmine Gyllenhammar 04 Åkersberga SK 9.93 q
Lana Lackanovic 04 Hammarby IF 9.95 q
Maja Hammarberg 04 Huddinge AIS 10.04
Matilda Green 04 Turebergs FK 10.89
Tara Larsson 04 Hässelby SK 11.06
Elise Drum 04 Österhaninge IF 11.88

Försök heat 5 2 feb  
Signe Blom 04 Trosa IF 9.54 q
Siri Söderström 04 Hässelby SK 10.43
Engla Hänsel 04 Åkersberga SK 10.47
Tindra Dahlgren 04 Österhaninge IF 11.03
Matilda Söderström 04 Hässelby SK 11.26
Clara Zielfelt 04 IF Triangeln 11.32
Gabriella Westling 04 Strands IF 11.39

Final 2 feb  
Nike Isaksson 04 IFK Lidingö 9.24
Edda Chin Nygårds 04 IF Linnéa 9.48
Casandra Johnson 04 Strands IF 9.52
Lykke Iacobaeus 04 Värmdö IF 9.54
Signe Blom 04 Trosa IF 9.68
Isabelle Gustafsson 04 Spårvägens FK 9.92
Lana Lackanovic 04 Hammarby IF 10.04
Jasmine Gyllenhammar 04 Åkersberga SK 10.07


F10 Längd zon
2 feb  
Nike Isaksson 04 IFK Lidingö 4,10
Casandra Johnson 04 Strands IF 3,99
Rebecka Forsling 04 Huddinge AIS 3,59
Jasmine Gyllenhammar 04 Åkersberga SK 3,54
Isabelle Gustafsson 04 Spårvägens FK 3,53
Lana Lackanovic 04 Hammarby IF 3,44
Desiree Willis 04 Hellas FK 3,42
Lykke Iacobaeus 04 Värmdö IF 3,41
Agnes Åhbeck 04 Åkersberga SK 3,39
10  Tilda Månsson 04 Väsby IK 3,35
11  Hannah Ribbing 04 Spårvägens FK 3,33
12  Frida Bäckman 04 Danderyds SK 3,30
13  Edvarda Lindén 04 Boo IF 3,20
14  Maja Hammarberg 04 Huddinge AIS 3,19
15  Sigrid Wikfeldt 04 Mälarhöjdens IK 3,16
16  Matilda Söderström 04 Hässelby SK 3,09
17  Linnéa Hilding 04 Hanvikens SK 3,08
18  Siri Söderström 04 Hässelby SK 3,00
19  Matilda Green 04 Turebergs FK 2,97
20  Tindra Dahlgren 04 Österhaninge IF 2,96
21  Julia Samuelsson 05 Hässelby SK 2,93
22  Engla Hänsel 04 Åkersberga SK 2,87
23  Tilda Bergsten 05 Hässelby SK 2,84
24  Gabriella Westling 04 Strands IF 2,81
25  Sandra Palmgren 04 Turebergs FK 2,79
26  Clara Zielfelt 04 IF Triangeln 2,76
27  Ella Loewy 04 Turebergs FK 2,76
28  Josephine Lindestam 04 Danderyds SK 2,75
29  Tara Larsson 04 Hässelby SK 2,72
30  Jasmine Gavelin 04 IF Linden 2,71
31  Elsa Kjellström 06 IF Triangeln 2,70
32  Katja Sjögren 04 Österhaninge IF 2,67
33  Andrea Mannheimer 04 Hässelby SK 2,65
34  Emma Holmqvist 05 Hässelby SK 2,47
35  Emilia Andersson 04 Turebergs FK 2,46
36  Elise Drum 04 Österhaninge IF 2,26

1   2   3   4   5   6  
E.Holmqvist 2,45 2,47 2,46
E.Drum 2,26 X X
H.Ribbing 3,29 2,67 3,33
K.Sjögren 2,61 2,47 2,67
M.Hammarberg 3,19 3,05 2,99
A.Åhbeck 3,11 3,25 3,39
G.Westling 2,79 2,81 2,71
S.Palmgren 2,79 2,73 2,70
L.Hilding 3,08 2,93 2,88
R.Forsling 3,59 3,48 3,55
E.Hänsel 2,87 2,82 2,87
M.Söderström 3,09 2,89 2,55
C.Johnson 3,96 3,99 3,79
J.Gavelin 2,51 2,71 2,56
J.Lindestam 2,71 X 2,75
J.Samuelsson 2,93 2,89 2,89
L.Iacobaeus 3,37 3,41 X
S.Wikfeldt 2,84 2,97 3,16
A.Mannheimer 2,65 2,42 2,48
L.Lackanovic 3,27 3,31 3,44
C.Zielfelt 2,76 2,63 2,69
I.Gustafsson X 3,30 3,53
T.Dahlgren 2,67 2,96 2,45
T.Bergsten 2,84 2,69 2,78
E.Andersson 2,43 2,40 2,46
T.Larsson 2,57 2,56 2,72
T.Månsson 3,05 3,35 3,09
N.Isaksson 3,70 4,10 3,83
E.Kjellström X 2,70 2,48
E.Loewy 2,21 2,76 2,51
D.Willis 3,42 3,36 3,41
E.Lindén 3,09 2,75 3,20
M.Green 2,97 2,79 2,76
S.Söderström 3,00 2,84 2,07
J.Gyllenhammar X 3,54 3,45
F.Bäckman 3,30 3,21 3,30


F10 Kula 2.0 kg
2 feb  
Linnéa Hilding 04 Hanvikens SK 7,06
Rebecka Forsling 04 Huddinge AIS 6,26
Nike Isaksson 04 IFK Lidingö 5,97
Maja Hammarberg 04 Huddinge AIS 5,83
Jasmine Gavelin 04 IF Linden 5,61
Jasmine Gyllenhammar 04 Åkersberga SK 5,44
Edvarda Lindén 04 Boo IF 5,34
Gabriella Westling 04 Strands IF 5,32
Desiree Willis 04 Hellas FK 5,17
10  Isabelle Gustafsson 04 Spårvägens FK 5,12
11  Tindra Dahlgren 04 Österhaninge IF 5,05
12  Elise Drum 04 Österhaninge IF 4,81
13  Matilda Söderström 04 Hässelby SK 4,67
14  Andrea Mannheimer 04 Hässelby SK 4,50
15  Isabella Petäjistö 05 IF Triangeln 4,49
16  Agnes Åhbeck 04 Åkersberga SK 4,48
17  Emma Holmqvist 05 Hässelby SK 4,36
18  Sigrid Wikfeldt 04 Mälarhöjdens IK 4,21
19  Matilda Green 04 Turebergs FK 4,20
20  Tara Larsson 04 Hässelby SK 4,05
21  Emilia Andersson 04 Turebergs FK 3,95
22  Katja Sjögren 04 Österhaninge IF 3,93
23  Hannah Ribbing 04 Spårvägens FK 3,66
24  Siri Söderström 04 Hässelby SK 3,61
25  Tilda Bergsten 05 Hässelby SK 2,83

1   2   3   4   5   6  
H.Ribbing 3,66 3,35 - -
J.Gavelin 4,60 4,88 5,61 5,29
E.Andersson 3,95 3,89 X 3,14
A.Åhbeck 4,48 4,13 3,90 4,30
E.Holmqvist 4,17 4,36 3,40 4,26
L.Hilding 6,05 6,51 7,06 6,52
T.Bergsten 2,83 2,78 X -
J.Gyllenhammar 5,44 5,17 5,29 5,09
T.Larsson 3,88 3,86 3,77 4,05
S.Söderström 3,11 3,61 3,56 3,44
E.Lindén 5,30 5,34 X X
M.Green 4,20 3,94 3,88 3,63
G.Westling 5,08 5,22 5,20 5,32
D.Willis 5,17 4,83 X 5,05
R.Forsling X 6,23 6,22 6,26
A.Mannheimer 4,50 4,30 3,90 3,55
E.Drum 4,65 4,81 4,35 4,45
N.Isaksson 5,31 5,26 5,80 5,97
I.Gustafsson 4,80 5,12 4,59 4,96
M.Hammarberg 5,75 5,83 4,98 5,54
K.Sjögren 3,84 3,48 3,46 3,93
M.Söderström 4,44 4,67 4,08 4,67
T.Dahlgren 4,93 4,49 4,77 5,05
I.Petäjistö 4,33 3,18 4,49 3,76
S.Wikfeldt 4,21 4,20 3,73 4,18


P/F13 4 x 200m
Försök heat 1 2 feb  
IFK Lidingö Team 01 – A-laget Emma Kjeborn-01
Elias Salin-01
Julia Arnhult-01
Arvid Askensjö-01

1:55.48
Lag 2 Västerås FK Tyra Landin-02
Lucas Ulegård-03
Lovisa Ulegård-01
August Kalin-02

2:01.48
Lag 1 Hellas FK Elisabeth Getahul-01
Carl af Forselles-01
Dilara Kulbay Ahlsten-02
Pelle Larsson-01

2:02.54
Lag 1 Bromma IF Maja Bergared-02
John Strandberg-02
Hanna Askling-02
Gustaf Sjögemark-02

2:05.46
Lag 5 Spårvägens FK Irma Neumüller-01
Liva Gustavsson-01
Vendela Nilsson-01
Fanny Ekskog-01

2:07.71
Lag 1 Flens FS Elin Ekengren-02
Lukas Karlsson-01
Alicia Kareinen-02
Jakob Johansson-01

2:08.24

Försök heat 2 2 feb  
Lag 1 Västerås FK Hilda Lindberg-01
Sebastian Andersson-01
Elin Antonsson-01
Viktor Laurent-01

1:50.54 q
Upsala IF 01 Elsa Sild-Löhman-01
Albert Nygren-01
Alva Wolwan-01
Lukas Olsson-01

1:55.54
Lag 1 2001 Åkersberga SK Hanna Stenbäck-01
Love Olind-02
Sofie Hassegren-01
Tim Slutbäck-01

2:04.13
Lag 01 B Turebergs FK Maja Sund-01
Sebastian Christenson-02
Alice Berg-02
Max Arkad-01

2:06.89
Österhaninge IF lag 2 Emelie Martinsson-03
Patrik Hellberg-01
Oskar Karlberg-01
Pelle Liljegren-01

2:14.98 ut
Lag 1-2 Bromma IF Alice Bevegård-01
Oscar Glas-01
Hanna Wallmark-01
Jack Lahne-01

DQ övervxl

Försök heat 3 2 feb  
Lag 2-2 Bromma IF Nelly Milde-01
Arthur Abrahamsson-01
Maja Åkerström-01
Markus Lantto-01

1:59.52
IFK Lidingö Team 01 – Guldlaget Jenny Österback-01
Filip Linderberg-01
Tindra Gullberg-01
Jacob Klinth-01

2:03.39
Lag Svart Hässelby SK Isabel Lindgren-01
Max Bechtel-01
Linn Aboreslan-01
August Söderlund-01

2:04.08
Lag 3 Täby IS Nora Bertheau-02
Simon Ritzén-02
Junianna Larsen Brolin-02
Oskar Nordvall-01

2:10.04
Spårvägens FK Lag 2 Elsa Concow-02
Viktor Byström-02
Signe Wellfelt-02
Fred Österblom-02

2:10.87
Lag 3 IFK Lidingö Nike Isaksson-04
Gustav Andersson-02
Rakel Wahlberg-03
Måns Rudenstam-02

2:20.28

Försök heat 4 2 feb  
Mälarhöjden IK Lag 2 Sabina Söderberg-01
Mehrab Sahdegi-01
Sanya Harnung-01
Imran Lernebo-01

1:53.79 q
Lag 2 Täby IS Olivia Jernhall-01
Axel Glavare Karlsson-01
Ella Enander-02
Ludvig All-02

1:56.37
Lag 1 Väsby IK Leha Malmgren Pommer-02
Calle Henrysson-01
Ebba Roempke-01
Gabriel Troluie-02

2:07.21
Lag 2 Bromma IF Anna Salomonsson-02
Melker Henriksson-02
Cecilia Nybleus-02
Jakob Persson-02

2:07.37
Lag 1 IFK Lidingö Victoria Psilander-03
August Hagdahl-02
Filippa Almquist-03
Lukas Werner-02

2:14.79
Lag 1 Kungsängens SK Tilda Marinilli-03
Ola Eriksson-02
Thilda Slightam-02
Loke Bonow-02

2:23.13

Försök heat 5 2 feb  
Mälarhöjden IK lag 1 Nocoline Lundin-01
Marcus Hagerud-01
Agnes Ekman-01
Albin Wägmark-01

1:50.89 q
Hammarby -01 Siri Lindvall-01
Paul Törnestig-01
Sira Gassama-01
Iyayi Ehirhieme-01

1:51.02 q
Lag 1 AIK Friidrott Sofia-03
Elliot-02
Caroline-02
Filip-01

2:02.92
Lag 1 Österhaninge IF Ellen Hansson-02
Edvin Habermann-01
Tilda Eklund-02
Simon Martionsson-01

2:04.74
Värmdö IF Lag 1 Alice Bertvandt-02
Anton Holmgun-01
Siri Magnusson-01
Alex Arvindsson-02

2:12.34
Lag Vit Hässelby SK Kajsa Ekblom-02
Anton Silier-01
Jasmine Blomberg-01
Ludvig Gileborn-01

DQ

Försök heat 6 2 feb  
Lag Blå IFK Lidingö Vendela Wahlberg-02
Eric Hägge Lundberg-02
Elisabeth Hvalgren-02
Max Malmsten-02

2:00.22
Lag Blå Bromma IF Tova Sabel-01
Filip Ahlberg-01
Hedda Meijer-01
Mikael Lindman-01

2:02.23
Mälarhöjden IK Lag 3 Ella Oliviera-01
Elias Johansson-01
Frida Erlandsson-01
Elias Vlachos-01

2:02.50
Lag 2 Huddinge AIS Linda Loftås-01
Anton Andreasson-01
Sofie Kagerstedt-01
Alex Emahazion-01

2:05.33
IFK Lidingö Team 01 – Förstalaget Fanny Walden-01
Svenn Dahlman-01
Olivia Taha-01
Teo Scharpe-01

2:09.92
Lag 2 Kungsängens SK Tilda Marinilli-02
Erik Bergrahm-01
Thilda Slightman-02
Ola Eriksson-02

2:25.44

Försök heat 7 2 feb  
Lag 1 IF Linnéa Anna Lundmark-01
Elvin Öhrström-04
Sara Svalberg-02
David Århammar-02

1:58.05
Lag 1 -01 Huddinge AIS Cornelia Böhnke-01
Olle Hammarberg-01
Kajsa Engblom-01
Oskar Nummelin-01

1:58.96
Lag 2 Hanvikens SK Katharina Gråman-03
Adam Peets-02
Emma Olsson-01
Wilmer Ribba-01

2:00.97
Lag Blixten IFK Lidingö Tora Eidman-02
Marcus Winzenburg-02
Ella Broquist-02
Max Öqvist-02

2:16.11
Lag Blå Hässelby SK Hanna Björklund-01
Matilda Netz-01
Hedda Tangfelt-02
Sigge Rystedt-02

2:16.84
Lag 1 Tullinge-Tumba FF Milla Hiltunen-02
Viktor Högberg-02
Maija Kovanen-02
Josh Trouth-02

2:16.96

Försök heat 8 2 feb  
Lag 1 Hanvikens SK Stina Gustavsson-01
Emanuel Lindqvist-02
Ella Sjöblom-02
Viktor Wall-03

1:54.72 q
Lag 2 -01 Hammarby IF Thelma Ilbäcken-01
Joel Käck-01
Klara Rådbo-01
Vilma Hultström-00

1:55.73 ut
Lag 1 -02 Turebergs FK Clara Billing-02
Erik Dahlberg-02
Johanna Ståhl-02
Hugo Olsson-02

2:08.62
IFK Tumba Lag 2 Jennie Eliasson-01
Anton Yderberg-02
Tyra Fredell-01
Maria Sjöberg-01

2:15.28
Spårvägens FK Lag 3 Isabelle Ribbing-02
Didrik Fredriksson-02
Alice Tande-02
Kasper White-01

2:21.28

Försök heat 9 2 feb  
Lag 1 Blå Täby IS Leticia büchli-02
Gustaf Gahne-01
Amanda Göth-01
Oskar Edlund-02

1:54.24 q
Lag 01 A Turebergs FK Vanessa Selander-01
Martin Norell-01
Ida Winther-01
Filip Engström-01

1:56.04
Spårvägens FK Lag 1 Alicin Karell-01
Jonathan Håkansson-01
Smilla Öhrling-01
Samuel Nurrowe-01

2:00.76
Lag 6 Spårvägens FK Julia Håkansson-03
Nicole Zamboi-03
Evelina Lundborg-02
Douglas Ahlberg-01

2:16.54
Lag 2 -02 Turebergs FK Elsa Lindberg-02
Oscar Käll-02
Isabelle Berglund-02
Rasmus Miller-02

2:16.93

Försök heat 10 2 feb  
Lag Röd Hässelby SK Sofia Eriksson-01
Tobias Solberg-01
Lovisa Bivstedt-01
Edvard Hansson-01

1:56.00
Lag Blåvit IFK Lidingö Madeleine Aulio-02
Oscar Taha-02
Lisa Fröberg-02
Robin Isaksson-02

1:57.26
IFK Tumba Lag 1 Linnéa Molander-01
Leonard Malm-01
Terese Ackeberg-01
Andreas Nilsson-01

2:04.51
Lag 1 Danderyds SK Emilia Larsson-01
Markus Bodin-04
Hanna Bäckman-02
Karl Nilsson-02

2:04.94
Spårvägens FK Lag 4 Melia Gustafson-01
Arvid Brikell-01
Indra Sävje-01
Aleksi Andreev-01

2:08.27
Lag Vit Bromma IF Camilla Gyllenberg-01
Daniel Alin-01
Filippa Wachtmeister-01
Fredrik Söderström-01

2:12.67

Final 2 feb  
Mälarhöjden IK lag 1 Nocoline Lundin-01
Marcus Hagerud-01
Agnes Ekman-01
Albin Wägmark-01

1:50.75
Hammarby -01 Siri Lindvall-01
Paul Törnestig-01
Sira Gassama-01
Iyayi Ehirhieme-01

1:50.76
Mälarhöjden IK Lag 2 Sabina Söderberg-01
Mehrab Sahdegi-01
Sanya Harnung-01
Imran Lernebo-01

1:53.98
Lag 1 Hanvikens SK Stina Gustavsson-01
Emanuel Lindqvist-02
Ella Sjöblom-02
Viktor Wall-03

1:54.65
Lag 1 Blå Täby IS Leticia büchli-02
Gustaf Gahne-01
Amanda Göth-01
Oskar Edlund-02

1:56.71
Lag 1 Västerås FK Hilda Lindberg-01
Sebastian Andersson-01
Elin Antonsson-01
August Kallin-02(ut/lag 2)

1:53.58 ut



© Track & Field, Christer Falk