Resultat Julklappsspelen 29 november 2014                            
  Råby-Rekarne FIF arrangerade i MunktellArenan, Eskilstuna                          
  Tävlingsledare: Jonas Essman                              
                                   
  P15  60 M HEAT 1                              
1 Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 7,68 Final                          
2 Philip Ludwigs -00 Danderyds SK 7,91 Final                          
3 Oliver Larsson -00 Nyköpings BIS 8,02 Final                          
- Albin Wägmark -01 Mälarhöjdens IK DNS                            
- Harald Gemmel -01 Hammarby IF DNS                            
- Samuel Karlsson -00 Eskilstuna FI DNS                            
                                   
  P15  60 M HEAT 2                              
1 Jonathan Kjellén -00 Västerås FK 7,87 Final                          
2 Oskar Nummelin -01 Huddinge AIS 8,05 Final                          
3 Felix Ekman -01 Sundbybergs IK 8,20 Final                          
4 Marcus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 8,48                            
5 Tim Slutbäck -01 Åkersberga SK 9,18                            
6 Dante Sangregorio -01 Åkersberga SK 9,55                            
                                   
  P15  60 M FINAL                              
1 Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 7,66                            
2 Philip Ludwigs -00 Danderyds SK 7,85                            
3 Jonathan Kjellén -00 Västerås FK 7,90                            
4 Oliver Larsson -00 Nyköpings BIS 7,92                            
5 Oskar Nummelin -01 Huddinge AIS 7,95                            
6 Felix Ekman -01 Sundbybergs IK 8,30                            
                                   
  P15  200 M HEAT 1                              
1 Oskar Nummelin -01 Huddinge AIS 27,38                            
2 Tim Slutbäck -01 Åkersberga SK 30,17                            
- Rasmus Rågberger -03 Västerås FK DNS                            
                                   
  P15  200 M HEAT 2                              
1 Felix Ekman -01 Sundbybergs IK 26,93                            
2 Nicholas Wright -01 Södertälje IF 32,86                            
- Dante Sangregorio -01 Åkersberga SK DQ F4.1.3.1                        
        linjetramp                        
  P15  200 M HEAT 3                              
1 Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 25,81                            
2 Jonathan Kjellén -00 Västerås FK 27,01                            
3 Marcus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 27,98                            
4 Lucas Ulegård -03 Västerås FK 28,68                            
                                   
  P15  200 M SAMLAD LISTA                              
1 Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 25,81                            
2 Felix Ekman -01 Sundbybergs IK 26,93                            
3 Jonathan Kjellén -00 Västerås FK 27,01                            
4 Oskar Nummelin -01 Huddinge AIS 27,38                            
5 Marcus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 27,98                            
6 Lucas Ulegård -03 Västerås FK 28,68                            
7 Tim Slutbäck -01 Åkersberga SK 30,17                            
8 Nicholas Wright -01 Södertälje IF 32,86                            
- Dante Sangregorio -01 Åkersberga SK DQ F4.1.3.1                        
- Rasmus Rågberger -03 Västerås FK DNS                            
                                   
  P15  800 M                                
1 Isak Lefvert -00 Mälarhöjdens IK 2.09,82                            
2 Albin Wägmark -01 Mälarhöjdens IK 2.18,07                            
3 Leo Kvisht -00 Mälarhöjdens IK 2.26,61                            
4 Johannes Lilius -01 Huddinge AIS 2.30,31                            
5 Johannes Josefsson -01 Åkersberga SK 2.42,37                            
                                   
  P15  HÖJD                                
1 Samuel Karlsson -00 Eskilstuna FI 1,48                            
2 Dante Sangregorio -01 Åkersberga SK 1,45                            
- Sebastian Thorlidsson -01 Västerås FK DNS                            
- Aksel Rebas -01 Åkersberga SK DNS                            
                                   
  P15  LÄNGD                                
1 Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 5,56                            
2 Oliver Larsson -00 Nyköpings BIS 5,06                            
3 Samuel Karlsson -00 Eskilstuna FI 5,02                            
4 Oskar Nummelin -01 Huddinge AIS 4,80                            
5 Johannes Lilius -01 Huddinge AIS 4,27                            
6 Nicholas Wright -01 Södertälje IF 4,01                            
7 Johannes Josefsson -01 Åkersberga SK 3,78                            
- Aksel Rebas -01 Åkersberga SK DNS                            
- Harald Gemmel -01 Hammarby IF DNS                            
                                   
  P15  KULA 4,0                                
1 David Sahi -00 Enköpings AI 11,15                            
2 Albin Wägmark -01 Mälarhöjdens IK 10,02                            
3 Dante Sangregorio -01 Åkersberga SK 9,67                            
4 Johannes Lilius -01 Huddinge AIS 8,43                            
5 Johannes Josefsson -01 Åkersberga SK 7,75                            
6 Fabian Persson -00 Enköpings AI 7,20                            
7 Nicholas Wright -01 Södertälje IF 5,59                            
- Sebastian Thorlidsson -01 Västerås FK DNS                            
                                   
  P13  60 M                                
1 Oliver Åström -02 Västerås FK 9,35                            
2 Alexander Andersson -02 Åkersberga SK 9,48                            
3 Charlie Isestad -02 Ösmo Nynäs FIK 9,61                            
4 Alfred Saalo -02 Åkersberga SK 9,69                            
- Gustav Engström -02 Tyresö FK DNS                            
                                   
  P13  800 M Tillsammans med P12                              
1 Gustav Engström -02 Tyresö FK 3.05,90                            
2 Alfred Saalo -02 Åkersberga SK 3.12,87                            
                                   
  P13  HÖJD                                
1 Gustav Engström -02 Tyresö FK 1,20                            
2 Alfred Saalo -02 Åkersberga SK 1,15                            
                                   
  P13  LÄNGD ZON                                
1 Alfred Saalo -02 Åkersberga SK 4,00                            
2 Charlie Isestad -02 Ösmo Nynäs FIK 3,88                            
3 Oliver Åström -02 Västerås FK 3,85                            
4 Gustav Engström -02 Tyresö FK 3,73                            
- Oskar Byström -02 Åkersberga SK DNS                            
- Alexander Andersson -02 Åkersberga SK DNS                            
                                   
  P13  KULA 3,0                                
1 Alfred Saalo -02 Åkersberga SK 5,02                            
- Oskar Byström -02 Åkersberga SK DNS                            
                                   
  P12  60 M HEAT 1                              
1 Rasmus Rågberger -03 Västerås FK 9,14 Final                          
2 Eemeli Peura -03 Upsala IF 9,53 Final                          
3 Jack Krogen -03 Råby-Rekarne FIF 9,65                            
4 Filip Elm -03 Åkersberga SK 10,02                            
5 David Sjöblom -03 Västerås FK 10,13                            
6 Simon Ander -03 Åkersberga SK DNS                            
                                   
  P12  60 M HEAT 2                              
1 Erik Wrede -03 IFK Strängnäs 8,76 Final                          
2 Oskar Andersson -03 Råby-Rekarne FIF 9,26 Final                          
3 Oskari Peura -03 Upsala IF 9,56                            
4 Alexander Ebbestad -03 Upsala IF 9,57                            
5 Simon Öberg -03 Västerås FK 9,85                            
6 Emil Janderberg -03 Västerås FK 10,56                            
                                   
  P12  60 M HEAT 3                              
1 Lucas Ulegård -03 Västerås FK 8,81 Final                          
2 Albert Henriksson -03 Åkersberga SK 9,43 Final                          
3 Gustav Wiberg -03 Nyköpings BIS 10,26                            
4 Igor Sangregorio -03 Åkersberga SK 10,41                            
5 Edwin Selander -03 Nyköpings BIS DNS                            
                                   
  P12  60 M FINAL                              
1 Lucas Ulegård -03 Västerås FK 8,73                            
2 Erik Wrede -03 IFK Strängnäs 8,85                            
3 Oskar Andersson -03 Råby-Rekarne FIF 9,16                            
4 Rasmus Rågberger -03 Västerås FK 9,21                            
5 Albert Henriksson -03 Åkersberga SK 9,40                            
6 Eemeli Peura -03 Upsala IF 9,63                            
                                   
  P12  800 M Tillsammans med P13                              
1 Eemeli Peura -03 Upsala IF 2.50,58                            
2 Simon Öberg -03 Västerås FK 2.52,95                            
3 Oskari Peura -03 Upsala IF 2.55,39                            
4 Filip Elm -03 Åkersberga SK 3.00,62                            
5 Alexander Ebbestad -03 Upsala IF 3.02,97                            
- Albert Henriksson -03 Åkersberga SK DQ F4.1.3.1                        
                                   
  P12  HÖJD                                
1 Rasmus Rågberger -03 Västerås FK 1,35                            
2 Albert Henriksson -03 Åkersberga SK 1,28                            
3 Oskari Peura -03 Upsala IF 1,25                            
4 Simon Ander -03 Åkersberga SK 1,20                            
5 David Sjöblom -03 Västerås FK 1,20                            
6 Simon Öberg -03 Västerås FK 1,15                            
- Jack Krogen -03 Råby-Rekarne FIF DNS                            
                                   
  P12  LÄNGD ZON                                
1 Lucas Ulegård -03 Västerås FK 4,69                            
2 Erik Wrede -03 IFK Strängnäs 4,66                            
3 Rasmus Rågberger -03 Västerås FK 4,31                            
4 Albert Henriksson -03 Åkersberga SK 4,20                            
5 Oskari Peura -03 Upsala IF 4,05                            
6 Eemeli Peura -03 Upsala IF 3,94                            
7 Jack Krogen -03 Råby-Rekarne FIF 3,75                            
8 Edwin Selander -03 Nyköpings BIS 3,70                            
9 Simon Öberg -03 Västerås FK 3,69                            
10 Igor Sangregorio -03 Åkersberga SK 3,22                            
11 Gustav Wiberg -03 Nyköpings BIS 3,20                            
12 Emil Janderberg -03 Västerås FK 3,18                            
- Simon Ander -03 Åkersberga SK DNS                            
- Anton Rebas -03 Åkersberga SK DNS                            
                                   
  P12  KULA 3,0                                
1 Mustafa Talal -03 Eskilstuna FI 8,83                            
2 Simon Ander -03 Åkersberga SK 6,69                            
3 Gustav Wiberg -03 Råby-Rekarne FIF 6,01                            
4 Igor Sangregorio -03 Åkersberga SK 5,62                            
5 Edwin Selander -03 Nyköpings BIS 5,50                            
6 Eemeli Peura -03 Upsala IF 5,27                            
7 Gustav Wiberg -03 Nyköpings BIS 4,95                            
- Anton Rebas -03 Åkersberga SK DNS                            
                                   
  P11  60 M HEAT 1                              
1 Jonathan Appel -04 Linköpings GIF 9,55 Final                          
2 Anton Andreasson -04 Linköpings GIF 9,67   9,665                        
3 Jakob Gestblom -04 Turebergs FK 10,08                            
4 Viktor Johanesson -04 Turebergs FK 10,11                            
5 Laban Lundström -04 Åkersberga SK 11,37                            
                                   
  P11  60 M HEAT 2                              
1 Elias Rigö -04 Eskilstuna FI 9,01 Final                          
2 Alexander Ludwigs -04 Danderyds SK 9,05 Final                          
3 Hugo Winther -04 Turebergs FK 9,29 Final                          
4 Lukas Söderlund -04 Västerås FK 9,49 Final                          
5 Melker Jerrevång -04 IK Norrköping FI 9,70                            
6 Noel With -04 Västerås FK 10,18                            
                                   
  P11  60 M HEAT 3                              
1 Melker Andersson -04 Västerås FK 9,67 Final 9,662                        
2 Oliver Lindblom -04 Åkersberga SK 9,89                            
3 Axel Sundberg -04 Ösmo Nynäs FIK 9,95                            
4 Alvin Landström -04 Turebergs FK 10,39                            
- Martin Sjödin -04 Turebergs FK DNS                            
                                   
  P11  60 M FINAL                              
1 Alexander Ludwigs -04 Danderyds SK 8,91                            
2 Hugo Winther -04 Turebergs FK 9,18                            
3 Jonathan Appel -04 Linköpings GIF 9,34                            
4 Lukas Söderlund -04 Västerås FK 9,41                            
5 Melker Andersson -04 Västerås FK 9,68                            
- Elias Rigö -04 Eskilstuna FI DNS                            
                                   
  P11  800 M HEAT 1                              
1 Ludvig Jaasund -04 Västerås FK 2.46,55                            
2 Vincent Siwek -04 IFK Gnesta 2.57,24                            
3 Oliver Lindblom -04 Åkersberga SK 2.57,84                            
4 Melker Andersson -04 Västerås FK 2.58,51                            
5 Noel With -04 Västerås FK 3.09,03                            
                                   
  P11  800 M HEAT 2                              
1 Anton Södergren -04 Västerås FK 2.43,32                            
2 Alvin Landström -04 Turebergs FK 2.52,09                            
3 Anton Andreasson -04 Linköpings GIF 2.54,28                            
4 Jonathan Appel -04 Linköpings GIF 2.57,91                            
- Jakob Gestblom -04 Turebergs FK DNF                            
                                   
  P11  800 M SAMLAD LISTA                              
1 Anton Södergren -04 Västerås FK 2.43,32                            
2 Ludvig Jaasund -04 Västerås FK 2.46,55                            
3 Alvin Landström -04 Turebergs FK 2.52,09                            
4 Anton Andreasson -04 Linköpings GIF 2.54,28                            
5 Vincent Siwek -04 IFK Gnesta 2.57,24                            
6 Oliver Lindblom -04 Åkersberga SK 2.57,84                            
7 Jonathan Appel -04 Linköpings GIF 2.57,91                            
8 Melker Andersson -04 Västerås FK 2.58,51                            
9 Noel With -04 Västerås FK 3.09,03                            
- Jakob Gestblom -04 Turebergs FK DNF                            
                                   
  P11  HÖJD                                
1 Ludvig Jaasund -04 Västerås FK 1,33                            
2 Anton Andreasson -04 Linköpings GIF 1,26                            
3 Anton Södergren -04 Västerås FK 1,26                            
4= Alexander Ludwigs -04 Danderyds SK 1,26                            
4= Oliver Lindblom -04 Åkersberga SK 1,26                            
6 Hugo Winther -04 Turebergs FK 1,15                            
7 Melker Andersson -04 Västerås FK 1,15                            
8 Lukas Setthammar -04 Västerås FK 1,10                            
9 Melker Jerrevång -04 IK Norrköping FI 1,10                            
10 Axel Sundberg -04 Ösmo Nynäs FIK 1,05                            
11 Noel With -04 Västerås FK 1,05                            
- Elias Rigö -04 Eskilstuna FI DNS                            
- Erik Lång -04 Västerås FK DNS                            
                                   
  P11  LÄNGD ZON                                
1 Alexander Ludwigs -04 Danderyds SK 4,22                            
2 Anton Andreasson -04 Linköpings GIF 4,16                            
3 Hugo Winther -04 Turebergs FK 3,93                            
4 Anton Södergren -04 Västerås FK 3,87                            
5 Lukas Söderlund -04 Västerås FK 3,85                            
6 Martin Sjödin -04 Turebergs FK 3,79                            
7 Jonathan Appel -04 Linköpings GIF 3,61                            
8 Melker Jerrevång -04 IK Norrköping FI 3,60                            
9 Alvin Landström -04 Turebergs FK 3,50                            
9 Viktor Johanesson -04 Turebergs FK 3,43                            
10 Noel With -04 Västerås FK 3,37 3,29                          
11 Jakob Gestblom -04 Turebergs FK 3,37 3,26                          
12 Vincent Siwek -04 IFK Gnesta 3,34                            
13 Oliver Lindblom -04 Åkersberga SK 3,30 3,28                          
14 Simon Petré -04 IFK Strängnäs 3,30 3,16                          
15 Melker Andersson -04 Västerås FK 3,23                            
16 Laban Lundström -04 Åkersberga SK 3,16                            
17 Axel Sundberg -04 Ösmo Nynäs FIK 3,12                            
- Elias Rigö -04 Eskilstuna FI DNS                            
- Erik Lång -04 Västerås FK DNS                            
                                   
  P11  KULA 2,0                                
1 Elias Rigö -04 Eskilstuna FI 7,68                            
2 Ludvig Jaasund -04 Västerås FK 7,42                            
3 Hugo Winther -04 Turebergs FK 7,25 7,12                          
4 Oliver Lindblom -04 Åkersberga SK 7,25 6,79                          
5 Lukas Setthammar -04 Västerås FK 6,96                            
6 Jonathan Appel -04 Linköpings GIF 6,81                            
7 Anton Andreasson -04 Linköpings GIF 6,50 6,18                          
8 Jakob Gestblom -04 Turebergs FK 6,50 6,17                          
9 Alvin Landström -04 Turebergs FK 6,46                            
10 Laban Lundström -04 Åkersberga SK 6,22                            
11 Martin Sjödin -04 Turebergs FK 6,11                            
12 Vincent Siwek -04 IFK Gnesta 5,80                            
13 Melker Andersson -04 Västerås FK 4,40                            
- Viktor Johanesson -04 Turebergs FK DNS                            
                                   
  P10  60 M HEAT 1                              
1 William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF 9,69 Semi                          
2 Adrian Siwek -05 IFK Gnesta 9,70 Semi                          
3 Melker Sandow -05 Upsala IF 10,07 Semi                          
4 Leon Hed -05 Eskilstuna FI 10,41 Semi                          
5 Kasper Sundling -05 Eskilstuna FI 12,13                            
                                   
  P10  60 M HEAT 2                              
1 Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 9,78 Semi                          
2 William Åström -05 Västerås FK 10,31 Semi                          
3 Filip Kullinger -05 Västerås FK 10,41 Semi                          
4 Viggo Thorsén -05 Västerås FK 10,70                            
5 Brian Kumpula -05 IFK Strängnäs 11,18                            
                                   
  P10  60 M HEAT 3                              
1 Viktor Pettersson -05 Gillberga-Lista IF 9,91 Semi                          
2 Fredrik Johansson -05 Råby-Rekarne FIF 10,14 Semi                          
3 Mårten Arnedal -05 Ösmo Nynäs FIK 10,74                            
4 Ture Malm Tedebrand -05 Råby-Rekarne FIF 10,93                            
5 Arvid Legerstam -05 Åkersberga SK DQ F4.3.15.1                        
        (tjuvstart)                        
  P10  60 M HEAT 4                              
1 Maximilian Holm -05 Ärla IF 9,76 Semi                          
2 Jack Hayton -05 Västerås FK 10,18 Semi                          
3 Felix Gustavsson Blomqvist -05 Råby-Rekarne FIF 10,31 Semi                          
4 Lucas Kinell -05 Råby-Rekarne FIF 10,75                            
5 William Andersson -05 Eskilstuna FI 11,91                            
                                   
  P10  60 M SEMIFINAL 1                              
1 Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 9,63 Final                          
2 Maximilian Holm -05 Ärla IF 9,70 Final                          
3 Jack Hayton -05 Västerås FK 10,07 Final                          
4 Fredrik Johansson -05 Råby-Rekarne FIF 10,20                            
5 Felix Gustavsson Blomqvist -05 Råby-Rekarne FIF 10,22                            
6 Filip Kullinger -05 Västerås FK 10,62                            
                                   
  P10  60 M SEMIFINAL 2                              
1 Viktor Pettersson -05 Gillberga-Lista IF 9,71 Final                          
2 William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF 9,72 Final                          
3 Adrian Siwek -05 IFK Gnesta 9,87 Final                          
4 Melker Sandow -05 Upsala IF 10,23                            
5 William Åström -05 Västerås FK 10,38                            
- Leon Hed -05 Eskilstuna FI DNS                            
                                   
  P10  60 M FINAL                              
1 Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 9,57                            
2 William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF 9,58                            
3 Viktor Pettersson -05 Gillberga-Lista IF 9,70                            
4 Adrian Siwek -05 IFK Gnesta 9,76                            
5 Maximilian Holm -05 Ärla IF 9,79                            
6 Jack Hayton -05 Västerås FK 10,09                            
                                   
  P10  600 M                                
1 Viktor Pettersson -05 Gillberga-Lista IF 2.06,58                            
2 William Åström -05 Västerås FK 2.13,80                            
3 Leon Hed -05 Eskilstuna FI 2.14,03                            
- Mårten Arnedal -05 Ösmo Nynäs FIK DNS                            
                                   
  P10  HÖJD                                
1 Maximilian Holm -05 Ärla IF 1,18                            
2 William Åström -05 Västerås FK 1,15                            
3 Viggo Thorsén -05 Västerås FK 1,10                            
4 Jack Hayton -05 Västerås FK 1,10                            
5 Viktor Pettersson -05 Gillberga-Lista IF 1,05                            
6 Melker Sandow -05 Upsala IF 1,05                            
7 Mårten Arnedal -05 Ösmo Nynäs FIK 1,05                            
8= Leon Hed -05 Eskilstuna FI 1,00                            
8= Fredrik Johansson -05 Råby-Rekarne FIF 1,00                            
10 William Andersson -05 Eskilstuna FI 0,90                            
11 Filip Kullinger -05 Västerås FK 0,90                            
- Arvid Legerstam -05 Åkersberga SK DNS                            
- William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF DNS                            
                                   
  P10  LÄNGD ZON                                
1 Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 4,01                            
2 Felix Gustavsson Blomqvist -05 Råby-Rekarne FIF 3,76                            
3 Maximilian Holm -05 Ärla IF 3,65                            
4 Fredrik Johansson -05 Råby-Rekarne FIF 3,48                            
5 Melker Sandow -05 Upsala IF 3,46                            
6 Adrian Siwek -05 IFK Gnesta 3,30                            
7 Lucas Kinell -05 Råby-Rekarne FIF 3,25                            
8 Viktor Pettersson -05 Gillberga-Lista IF 3,19                            
9 Leon Hed -05 Eskilstuna FI 3,14                            
10 Brian Kumpula -05 IFK Strängnäs 3,13                            
11 William Åström -05 Västerås FK 3,06                            
12 Mårten Arnedal -05 Ösmo Nynäs FIK 2,83                            
13 Kasper Sundling -05 Eskilstuna FI 2,67                            
14 William Andersson -05 Eskilstuna FI 2,51                            
- Ture Malm Tedebrand -05 Råby-Rekarne FIF DNS                            
- Albin Edgert -05 Åkersberga SK DNS                            
- William Brändeborn -05 Råby-Rekarne FIF DNS                            
- Casper Karlsson -05 Råby-Rekarne FIF DNS                            
- Arvid Legerstam -05 Åkersberga SK DNS                            
- Alexander Sjödin -05 IFK Gnesta DNS                            
- Armin Rebas -05 Åkersberga SK DNS                            
                                   
  P9  60 M HEAT 1                              
1 Jonathan Edberg -06 Turebergs FK 9,97 Final                          
2 Anton Petré -06 IFK Strängnäs 10,83                            
3 Viggo Ulfhjelm -06 Åkersberga SK 11,10                            
4 Wilhelm Wetterblad -06 Nyköpings BIS 11,77                            
5 Jesper Fager -06 Nyköpings BIS 12,10                            
                                   
  P9  60 M HEAT 2                              
1 Alvin Rydin Sahlin -06 Västerås FK 9,87 Final                          
2 Julian Bates -06 Åkersberga SK 10,69 Final                          
3 Anton Karlsson -06 Åkersberga SK 10,74 Final                          
4 Pelle Wendelsten -06 Nyköpings BIS 11,04                            
- Max Holm -06 Råby-Rekarne FIF DNS                            
                                   
  P9  60 M HEAT 3                              
1 Jonathan Ljung -06 Trosa Vagnhärad SK 10,35 Final                          
2 Hugo Aronsson -06 Åkersberga SK 10,45 Final                          
3 Leon Helldén -06 Åkersberga SK 11,37                            
4 Edvin Andersson -06 Nyköpings BIS 12,47                            
                                   
  P9  60 M FINAL                              
1 Alvin Rydin Sahlin -06 Västerås FK 9,81                            
2 Jonathan Edberg -06 Turebergs FK 9,85                            
3 Jonathan Ljung -06 Trosa Vagnhärad SK 10,23                            
4 Hugo Aronsson -06 Åkersberga SK 10,36                            
5 Julian Bates -06 Åkersberga SK 10,75                            
6 Anton Karlsson -06 Åkersberga SK 10,75                            
                                   
  P9  400 M                                
1 Jonathan Ljung -06 Trosa Vagnhärad SK 1.19,68                            
2 Alvin Rydin Sahlin -06 Västerås FK 1.19,79                            
3 Hugo Aronsson -06 Åkersberga SK 1.26,81                            
4 Anton Karlsson -06 Åkersberga SK 1.32,53                            
5 Leon Helldén -06 Åkersberga SK 1.35,33                            
6 Julian Bates -06 Åkersberga SK 1.36,35                            
                                   
  P9  LÄNGD ZON                                
1 Jonathan Edberg -06 Turebergs FK 3,66                            
2 Jonathan Ljung -06 Trosa Vagnhärad SK 3,51                            
3 Alvin Rydin Sahlin -06 Västerås FK 3,50                            
4 Neo Jansson -06 Råby-Rekarne FIF 3,47                            
5 Anton Petré -06 IFK Strängnäs 3,30                            
6 Hugo Aronsson -06 Åkersberga SK 3,18                            
7 Anton Karlsson -06 Åkersberga SK 2,77                            
8 Leon Helldén -06 Åkersberga SK 2,75 2,71                          
9 Julian Bates -06 Åkersberga SK 2,75 2,66                          
10 Pelle Wendelsten -06 Nyköpings BIS 2,65                            
11 Wilhelm Wetterblad -06 Nyköpings BIS 2,50                            
12 Viggo Ulfhjelm -06 Åkersberga SK 2,46                            
13 Jesper Fager -06 Nyköpings BIS 2,31                            
                                   
  P9  KULA 2,0                                
1 Neo Jansson -06 Råby-Rekarne FIF 6,38                            
2 Jonathan Edberg -06 Turebergs FK 6,23                            
3 Julian Bates -06 Åkersberga SK 5,20                            
4 Viggo Ulfhjelm -06 Åkersberga SK 4,58                            
5 Leon Helldén -06 Åkersberga SK 4,55                            
6 Hugo Aronsson -06 Åkersberga SK 4,40                            
7 Anton Karlsson -06 Åkersberga SK 3,96                            
8 Wilhelm Wetterblad -06 Nyköpings BIS 3,31                            
9 Jesper Fager -06 Nyköpings BIS 3,18                            
                                   
  P8  60 M                                
1 Isak Aren -07 Eskilstuna FI 10,61                            
2 Tor Vilmar -07 Boo IF 10,66                            
2 Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 10,67                            
4 Elliot Bird -07 Eskilstuna FI 11,02                            
- Tiger Salomon -07 Råby-Rekarne FIF DNF                            
                                   
  P8  200 M                                
1 Isak Aren -07 Eskilstuna FI 36,57                            
2 Tor Vilmar -07 Boo IF 36,60                            
3 Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 39,59                            
4 Elliot Bird -07 Eskilstuna FI 39,62                            
- Tiger Salomon -07 Råby-Rekarne FIF DNS                            
                                   
  P8  KULA 2,0                                
1 Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 4,81                            
2 Tor Vilmar -07 Boo IF 4,66                            
3 Isak Aren -07 Eskilstuna FI 4,30                            
4 Elliot Bird -07 Eskilstuna FI 3,88                            
5 Tiger Salomon -07 Råby-Rekarne FIF 3,04                            
                                   
  P7  60 M HEAT 1                              
1 Max Osztovics -08 Råby-Rekarne FIF 11,03 Final                          
2 Kasper Lögdahl -08 Råby-Rekarne FIF 12,29 Final                          
3 David Ander -08 Åkersberga SK 13,11 Final                          
4 Elias Ekström -08 Eskilstuna FI 13,18 Final                          
                                   
  P7  60 M HEAT 2                              
1 Isac Kammen -08 IFK Strängnäs 12,30 Final                          
2 Alexander Thunerbro -08 Eskilstuna FI 12,98 Final                          
3 Jack Warnerholm -08 Eskilstuna FI 13,45                            
4 Winston Schuster -08 Råby-Rekarne FIF 13,70                            
5 Zander Schuster -08 Råby-Rekarne FIF 13,78                            
                                   
  P7  60 M FINAL                              
1 Max Osztovics -08 Råby-Rekarne FIF 11,26                            
2 Kasper Lögdahl -08 Råby-Rekarne FIF 12,03                            
3 Isac Kammen -08 IFK Strängnäs 12,12                            
4 David Ander -08 Åkersberga SK 12,92                            
5 Alexander Thunerbro -08 Eskilstuna FI 13,03                            
6 Elias Ekström -08 Eskilstuna FI 13,79                            
                                   
  P7  200 M                                
1 Max Osztovics -08 Råby-Rekarne FIF 42,31                            
2 Kasper Lögdahl -08 Råby-Rekarne FIF 42,32                            
3 Alexander Thunerbro -08 Eskilstuna FI 47,28                            
4 David Ander -08 Åkersberga SK 48,68                            
5 Zander Schuster -08 Råby-Rekarne FIF 49,07                            
6 Winston Schuster -08 Råby-Rekarne FIF 52,23                            
- Elias Ekström -08 Eskilstuna FI DNS                            
- Jack Warnerholm -08 Eskilstuna FI DNS                            
                                   
  F15  60 M HEAT 1                              
1 Mathilda Ekholm -00 Råby-Rekarne FIF 8,32 Final                          
2 Malin Eirefors -00 Västerås FK 8,46 Final                          
3 Hannah Stenbeck -01 Åkersberga SK 8,70                            
4 Agnes Ekman -01 Mälarhöjdens IK 8,80                            
5 Anna Götberg -01 Västerås FK 9,20                            
                                   
  F15  60 M HEAT 2                              
1 Virva Rylander -00 Västerås FK 8,32 Final                          
2 Ida Winther -01 Turebergs FK 8,55 Final                          
3 Josefin Stare -00 Åkersberga SK 9,04                            
4 Elin Träff -01 Åkersberga SK 9,05                            
5 Elin Karlberg -01 Åkersberga SK 9,45                            
                                   
  F15  60 M HEAT 3                              
1 Sarah Karlsson -01 Nyköpings BIS 8,51 Final                          
2 Amanda Eriksson -00 Mälarhöjdens IK 8,54 Final                          
3 Lovisa Ulegård -01 Västerås FK 8,58                            
4 Alice Frödin -01 Västerås FK 8,94                            
5 Melanie Frisk -01 IFK Strängnäs 9,34                            
6 Smilla Stenberg -01 Åkersberga SK 9,74                            
                                   
  F15  60 M FINAL                              
1 Virva Rylander -00 Västerås FK 8,23                            
2 Mathilda Ekholm -00 Råby-Rekarne FIF 8,31                            
3 Malin Eirefors -00 Västerås FK 8,41                            
4 Sarah Karlsson -01 Nyköpings BIS 8,46                            
5 Ida Winther -01 Turebergs FK 8,51                            
6 Amanda Eriksson -00 Mälarhöjdens IK 8,55                            
                                   
  F15  200 M HEAT 1                              
1 Lina Arousell -02 Iggesunds SK 30,28                            
2 Smilla Stenberg -01 Åkersberga SK 34,10                            
3 Moa Nowakowski -01 IFK Strängnäs 35,66                            
                                   
  F15  200 M HEAT 2                              
1 Amanda Eriksson -00 Mälarhöjdens IK 29,14                            
2 Emma Fredriksson -01 IFK Strängnäs 33,39                            
- Josefin Stare -00 Åkersberga SK DNS                            
                                   
  F15  200 M HEAT 3                              
1 Malin Eirefors -00 Västerås FK 28,27                            
2 Lovisa Ulegård -01 Västerås FK 29,23                            
3 Linnea Westerberg -01 Bålsta IK 32,83                            
                                   
  F15  200 M HEAT 4                              
1 Virva Rylander -00 Västerås FK 26,72                            
2 Ida Winther -01 Turebergs FK 27,90                            
3 Sarah Karlsson -01 Nyköpings BIS 28,91                            
- Agnes Ekman -01 Mälarhöjdens IK DNS                            
                                   
  F15  200 M SAMLAD LISTA                              
1 Virva Rylander -00 Västerås FK 26,72                            
2 Ida Winther -01 Turebergs FK 27,90                            
3 Malin Eirefors -00 Västerås FK 28,27                            
4 Sarah Karlsson -01 Nyköpings BIS 28,91                            
5 Amanda Eriksson -00 Mälarhöjdens IK 29,14                            
6 Lovisa Ulegård -01 Västerås FK 29,23                            
7 Lina Arousell -02 Iggesunds SK 30,28                            
8 Linnea Westerberg -01 Bålsta IK 32,83                            
9 Emma Fredriksson -01 IFK Strängnäs 33,39                            
10 Smilla Stenberg -01 Åkersberga SK 34,10                            
11 Moa Nowakowski -01 IFK Strängnäs 35,66                            
- Josefin Stare -00 Åkersberga SK DNS                            
- Agnes Ekman -01 Mälarhöjdens IK DNS                            
                                   
  F15  800 M                                
1 Angelina Rydensjö -01 Ärla IF 2.32,80                            
2 Cornelia Böhnke -01 Huddinge AIS 2.37,42                            
3 Sofia Hasselgren -01 Åkersberga SK 2.45,87                            
4 Anna Ankarfjord Lundin -00 IFK Strängnäs 2.52,56                            
                                   
  F15  HÖJD                                
1 Maya Persson -00 Västerås FK 1,64                            
2 Kajsa Engblom -01 Huddinge AIS 1,45                            
3= Hannah Stenbeck -01 Åkersberga SK 1,42                            
3= Amalia Modh -00 Eskilstuna FI 1,42                            
5 Cornelia Böhnke -01 Huddinge AIS 1,42                            
6 Josefin Stare -00 Åkersberga SK 1,42                            
7 Amanda Eriksson -00 Mälarhöjdens IK 1,39                            
8 Sofia Hasselgren -01 Åkersberga SK 1,39                            
9 Sarah Lindblom -00 Råby-Rekarne FIF 1,36                            
10 Elin Träff -01 Åkersberga SK 1,36                            
11= Agnes Ekman -01 Mälarhöjdens IK 1,36                            
11= Melina Envall -01 Åkersberga SK 1,36                            
13= Moa Nowakowski -01 IFK Strängnäs 1,25                            
13= Sara Persson -00 IFK Gnesta 1,25                            
15 Emma Fredriksson -01 IFK Strängnäs 1,25                            
16 Whilma Fredenklo -01 Ärla IF 1,25                            
17 Viktoria Krogen -01 Råby-Rekarne FIF 1,20                            
                                   
  F15  LÄNGD                                
1 Mathilda Ekholm -00 Råby-Rekarne FIF 5,01                            
2 Lovisa Ulegård -01 Västerås FK 4,78                            
3 Julia Axtelius -00 Enköpings AI 4,73                            
4 Virva Rylander -00 Västerås FK 4,60                            
5 Hannah Stenbeck -01 Åkersberga SK 4,56                            
6 Angelina Rydensjö -01 Ärla IF 4,46                            
7 Sarah Lindblom -00 Råby-Rekarne FIF 4,45                            
8 Sarah Karlsson -01 Nyköpings BIS 4,44                            
9 Elin Träff -01 Åkersberga SK 4,38                            
10 Cornelia Böhnke -01 Huddinge AIS 4,32                            
11 Josefin Stare -00 Åkersberga SK 4,28                            
12 Anna Götberg -01 Västerås FK 4,25                            
13 Alice Frödin -01 Västerås FK 4,15                            
14 Kajsa Engblom -01 Huddinge AIS 4,14                            
15 Sofia Hasselgren -01 Åkersberga SK 4,05                            
16 Elin Karlberg -01 Åkersberga SK 4,01                            
17 Viktoria Krogen -01 Råby-Rekarne FIF 3,69                            
18 Therese Blidström -01 Ärla IF 3,65                            
- Maya Persson -00 Västerås FK DNS                            
- Emma Lindkvist -01 Mälarhöjdens IK DNS                            
                                   
  F15  KULA 3,0                                
1 Julia Axtelius -00 Enköpings AI 12,10                            
2 Zanna Karvele -01 Eskilstuna FI 8,46                            
3 Kajsa Engblom -01 Huddinge AIS 8,28                            
4 Anna Götberg -01 Västerås FK 8,20                            
5 Linnea Westerberg -01 Bålsta IK 7,34                            
6 Sara Persson -00 IFK Gnesta 7,04                            
7 Smilla Stenberg -01 Åkersberga SK 6,60                            
8 Viktoria Krogen -01 Råby-Rekarne FIF 6,47                            
9 Wilma Fredenklo -01 Ärla IF 6,38                            
10 Therese Blidström -01 Ärla IF 6,28                            
11 Melina Envall -01 Åkersberga SK 6,10                            
12 Elin Karlberg -01 Åkersberga SK 6,06                            
                                   
  F13  60 M HEAT 1                              
1 Tyra Johansson -02 Bålsta IK 9,24 Final                          
2 Thilma Lindberg -02 Råby-Rekarne FIF 9,28                            
3 Linnea Billing -02 Åkersberga SK 9,47                            
4 Linda Berghäll -02 Hammarby IF 10,07                            
5 Jonna Degow -02 Åkersberga SK 10,18                            
- Ida Arnedal -02 Ösmo Nynäs FIK DNS                            
                                   
  F13  60 M HEAT 2                              
1 Ellen Nordback -02 Upsala IF 8,76 Final                          
2 Sofia Bertilsson -02 Gillberga-Lista IF 9,09 Final                          
3 Sajra Zolota -02 Södertälje IF 9,91                            
4 Frida Blomér -02 Gillberga-Lista IF 10,14                            
5 Nora Warnehed -02 Åkersberga SK 10,48                            
6 Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF 11,33                            
                                   
  F13  60 M HEAT 3                              
1 Lina Arousell -02 Iggesunds SK 8,77 Final                          
2 Matilda Nordén -02 Åkersberga SK 8,84 Final                          
3 Julia Pettersson -02 Gillberga-Lista IF 9,13 Final                          
4 Emilia Stare -02 Åkersberga SK 9,53                            
5 Valeria Gandish -02 Ösmo Nynäs FIK 9,59                            
6 Sara Reutersvärd -02 Södertälje IF 10,50                            
                                   
  F13  60 M FINAL                              
1 Lina Arousell -02 Iggesunds SK 8,57                            
2 Ellen Nordback -02 Upsala IF 8,65                            
3 Matilda Nordén -02 Åkersberga SK 8,83                            
4 Sofia Bertilsson -02 Gillberga-Lista IF 9,07                            
5 Julia Pettersson -02 Gillberga-Lista IF 9,10                            
6 Tyra Johansson -02 Bålsta IK 9,28                            
                                   
  F13  800 M                                
1 Jonna Degow -02 Åkersberga SK 3.03,67                            
2 Emelie Forsberg -02 Södertälje IF 3.04,52                            
3 Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF 3.20,39                            
4 Nora Warnehed -02 Åkersberga SK 3.21,65                            
5 Frida Blomér -02 Gillberga-Lista IF 3.27,23                            
                                   
  F13  HÖJD                                
1 Hannah Hilding -02 Tyresö FK 1,45                            
2 Lina Arousell -02 Iggesunds SK 1,40                            
3 Emilia Stare -02 Åkersberga SK 1,40                            
4 Julia Pettersson -02 Gillberga-Lista IF 1,25                            
5 Linnea Billing -02 Åkersberga SK 1,15                            
- Nora Warnehed -02 Åkersberga SK DNS                            
- Alina Köngäs -02 Västerås FK DNS                            
                                   
  F13  LÄNGD ZON                                
1 Lina Arousell -02 Iggesunds SK 4,71                            
2 Ellen Nordback -02 Upsala IF 4,69                            
3 Sofia Bertilsson -02 Gillberga-Lista IF 4,61                            
4 Tyra Johansson -02 Bålsta IK 4,20                            
5 Julia Pettersson -02 Gillberga-Lista IF 4,01                            
6 Emilia Stare -02 Åkersberga SK 3,94                            
7 Hannah Hilding -02 Tyresö FK 3,92                            
8 Linnea Billing -02 Åkersberga SK 3,85                            
9 Sajra Zolota -02 Södertälje IF 3,66                            
10 Sara Reutersvärd -02 Södertälje IF 3,38                            
11 Emelie Forsberg -02 Södertälje IF 3,37                            
12 Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF 3,35                            
13 Nora Warnehed -02 Åkersberga SK 3,34                            
14 Frida Blomér -02 Gillberga-Lista IF 3,28                            
- Johanna Mickels -02 Ärla IF DNS                            
- Valeria Gandish -02 Ösmo Nynäs FIK DNS                            
- Linda Berghäll -02 Hammarby IF DNS                            
- Emilia Rydensjö -02 Ärla IF DNS                            
- Johanna Wihlborg -02 Gillberga-Lista IF DNS                            
                                   
  F13  KULA 2,0                                
1 Lina Arousell -02 Iggesunds SK 10,46                            
2 Hannah Hilding -02 Tyresö FK 9,46                            
3 Ellen Nordback -02 Upsala IF 8,97                            
4 Matilda Nordén -02 Åkersberga SK 8,30                            
5 Sofia Bertilsson -02 Gillberga-Lista IF 7,96                            
6 Julia Pettersson -02 Gillberga-Lista IF 7,84                            
7 Emilia Stare -02 Åkersberga SK 7,77                            
8 Tyra Johansson -02 Bålsta IK 7,22                            
9 Frida Blomér -02 Gillberga-Lista IF 6,25                            
10 Sajra Zolota -02 Södertälje IF 5,97                            
11 Ylva Björnsjö -02 Södertälje IF 5,80                            
12 Linda Berghäll -02 Hammarby IF 5,51                            
- Johanna Wihlborg -02 Gillberga-Lista IF DNS                            
- Ida Arnedal -02 Ösmo Nynäs FIK DNS                            
- Amanda Holm -02 Råby-Rekarne FIF DNS                            
                                   
  F12  60 M HEAT 1                              
1 Linn Thorsén -03 Västerås FK 9,83                            
2 Hilda Lindgren -03 Åkersberga SK 10,12                            
3 Astrid Bloomé -03 Upsala IF 10,26                            
4 Josephine Aviken -03 Åkersberga SK 10,53                            
5 Wilma Saalo -03 Åkersberga SK 10,60                            
                                   
  F12  60 M HEAT 2                              
1 Fiona Eriksson -03 Västerås FK 9,18 Final                          
2 Tannick Leki -03 Ösmo Nynäs FIK 9,35 Final                          
3 Elvira Jonsson -03 Västerås FK 9,70                            
4 Cecilia Ankarfjord Lundin -03 IFK Strängnäs 9,92                            
5 Julia Backrud -03 Nyköpings BIS 10,50                            
                                   
  F12  60 M HEAT 3                              
1 Felicia Karlsson -03 Eskilstuna FI 9,04 Final                          
2 Daniella Iglesias -03 Västerås FK 9,07 Final                          
3 Maja Wallenborg -03 Åkersberga SK 9,18 Final                          
4 Filippa Nordh -03 Åkersberga SK 9,25 Final                          
5 Sara Ericsson Ekesryd -03 Ösmo Nynäs FIK 10,55                            
                                   
  F12  60 M HEAT 4                              
1 Smilla Gejdeman -03 Gillberga-Lista IF 9,41                            
2 Emelie Janus -03 Ösmo Nynäs FIK 10,02                            
3 Elin Eriksson -03 Ösmo Nynäs FIK 10,21                            
4 Rebecka Essman -03 Råby-Rekarne FIF 10,48                            
- Minna Kedland -03 Åkersberga SK DNS                            
                                   
  F12  60 M FINAL                              
1 Felicia Karlsson -03 Eskilstuna FI 8,89                            
2 Fiona Eriksson -03 Västerås FK 9,00                            
3 Maja Wallenborg -03 Åkersberga SK 9,01                            
4 Daniella Iglesias -03 Västerås FK 9,11                            
5 Filippa Nordh -03 Åkersberga SK 9,21                            
6 Tannick Leki -03 Ösmo Nynäs FIK 9,42                            
                                   
  F12  800 M HEAT 1                              
1 Cecilia Ankarfjord Lundin -03 IFK Strängnäs 2.50,19                            
2 Ida Gibson -03 Nyköpings BIS 2.58,95                            
3 Wilma Saalo -03 Åkersberga SK 3.14,83                            
4 Julia Backrud -03 Nyköpings BIS 3.24,50                            
                                   
  F12  800 M HEAT 2                              
1 Smilla Gejdeman -03 Gillberga-Lista IF 2.55,31                            
2 Filippa Nordh -03 Åkersberga SK 2.57,00                            
3 Astrid Bloomé -03 Upsala IF 3.04,86                            
4 Izabella Lukic -03 Västerås FK 3.05,35                            
5 Anna Fredriksson -03 IFK Strängnäs 3.16,09                            
                                   
  F12  800 M SAMLAD LISTA                              
1 Cecilia Ankarfjord Lundin -03 IFK Strängnäs 2.50,19                            
2 Smilla Gejdeman -03 Gillberga-Lista IF 2.55,31                            
3 Filippa Nordh -03 Åkersberga SK 2.57,00                            
4 Ida Gibson -03 Nyköpings BIS 2.58,95                            
5 Astrid Bloomé -03 Upsala IF 3.04,86                            
6 Izabella Lukic -03 Västerås FK 3.05,35                            
7 Wilma Saalo -03 Åkersberga SK 3.14,83                            
8 Anna Fredriksson -03 IFK Strängnäs 3.16,09                            
9 Julia Backrud -03 Nyköpings BIS 3.24,50                            
                                   
  F12  HÖJD                                
1 Elvira Jonsson -03 Västerås FK 1,32                            
2 Felicia Karlsson -03 Eskilstuna FI 1,29                            
3 Isabella Wiklund -03 Västerås FK 1,26                            
4 Fiona Eriksson -03 Västerås FK 1,23                            
5 Daniella Iglesias -03 Västerås FK 1,20                            
6 Hilda Lindgren -03 Åkersberga SK 1,20                            
7 Smilla Gejdeman -03 Gillberga-Lista IF 1,20                            
8 Tannick Leki -03 Ösmo Nynäs FIK 1,15                            
9 Elin Eriksson -03 Ösmo Nynäs FIK 1,10                            
10 Alva Selinder -03 Nyköpings BIS 1,05                            
11 Rebecka Essman -03 Råby-Rekarne FIF 1,00                            
12 Wilma Saalo -03 Åkersberga SK 0,95                            
- Moa Beland -03 Ösmo Nynäs FIK DNS                            
- Maja Wallenborg -03 Åkersberga SK DNS                            
                                   
  F12  LÄNGD ZON                                
1 Felicia Karlsson -03 Eskilstuna FI 4,45                            
2 Daniella Iglesias -03 Västerås FK 4,13                            
3 Maja Wallenborg -03 Åkersberga SK 3,98                            
4 Linn Thorsén -03 Västerås FK 3,83 3,81                          
5 Filippa Nordh -03 Åkersberga SK 3,83 3,80                          
6 Fiona Eriksson -03 Västerås FK 3,79                            
7 Smilla Gejdeman -03 Gillberga-Lista IF 3,77 3,71                          
8 Cecilia Ankarfjord Lundin -03 IFK Strängnäs 3,77 3,69                          
9 Tannick Leki -03 Ösmo Nynäs FIK 3,74                            
10 Isabella Wiklund -03 Västerås FK 3,63                            
11 Ida Gibson -03 Nyköpings BIS 3,46                            
12 Elin Eriksson -03 Ösmo Nynäs FIK 3,37                            
13 Hilda Lindgren -03 Åkersberga SK 3,35                            
14 Izabella Lukic -03 Västerås FK 3,29                            
15 Emelie Janus -03 Ösmo Nynäs FIK 3,20                            
16 Wilma Saalo -03 Åkersberga SK 3,13                            
17 Maja Friberg -03 Ösmo Nynäs FIK 3,09                            
18 Julia Backrud -03 Nyköpings BIS 3,05                            
19 Alva Selinder -03 Nyköpings BIS 2,97                            
20 Rebecka Essman -03 Råby-Rekarne FIF 2,79                            
21 Rebecca Ljungh -03 Åkersberga SK 2,66                            
22 Tindra Torstensson -03 Åkersberga SK 2,64                            
23 Sara Ericsson Ekesryd -03 Ösmo Nynäs FIK 2,63                            
- Olivia Borg -03 Åkersberga SK DNS                            
- Juni Bates -03 Åkersberga SK DNS                            
- Moa Beland -03 Ösmo Nynäs FIK DNS                            
                                   
  F12  KULA 2,0                                
1 Felicia Karlsson -03 Eskilstuna FI 9,13                            
2 Tannick Leki -03 Ösmo Nynäs FIK 8,96                            
3 Isabella Wiklund -03 Västerås FK 6,90                            
4 Elvira Jonsson -03 Västerås FK 6,85                            
5 Maja Friberg -03 Ösmo Nynäs FIK 6,42                            
6 Maja Wallenborg -03 Åkersberga SK 5,80                            
7 Izabella Lukic -03 Västerås FK 5,24                            
8 Tindra Torstensson -03 Åkersberga SK 5,18                            
9 Rebecka Essman -03 Råby-Rekarne FIF 5,15                            
10 Alva Selinder -03 Nyköpings BIS 5,14                            
11 Sara Ericsson Ekesryd -03 Ösmo Nynäs FIK 4,82                            
12 Rebecca Ljungh -03 Åkersberga SK 4,71                            
13 Wilma Saalo -03 Åkersberga SK 4,21                            
- Moa Beland -03 Ösmo Nynäs FIK DNS                            
- Juni Bates -03 Åkersberga SK DNS                            
- Fiona Eriksson -03 Västerås FK DNS                            
- Hilda Lindgren -03 Åkersberga SK DNS                            
                                   
  F11  60 M HEAT 1                              
1 Signe Blom -04 Trosa IF 9,25 Semi                          
2 Bianca Iglesias -04 Västerås FK 9,78 Semi                          
3 Saga Norrman -04 Turebergs FK 9,88 Semi                          
4 Linda Edberg -04 Turebergs FK 10,06 Semi                          
5 Filippa Fransson -04 IK Norrköping FI 10,60                            
                                   
  F11  60 M HEAT 2                              
1 Emma Karlsson Svedestam -04 Råby-Rekarne FIF 9,60 Semi                          
2 Elina Hayton -04 Västerås FK 9,64 Semi                          
3 Matilda Eriksson -04 Västerås FK 9,93 Semi                          
4 Lova Rosén -04 Turebergs FK 10,85                            
5 Elin Rörborn -04 Västerås FK 11,07                            
                                   
  F11  60 M HEAT 3                              
1 Irma Marklund -04 Råby-Rekarne FIF 9,56 Semi                          
2 Ida Sjöholm -04 Västerås FK 10,32 Semi                          
3 Agnes Åhbeck -04 Åkersberga SK 10,53                            
4 Alice Berntsson -04 Västerås FK 10,56                            
5 Agnes Hasselgren -04 Åkersberga SK 10,72                            
                                   
  F11  60 M HEAT 4                              
1 Jasmine Gyllenhammar -04 Åkersberga SK 9,54 Semi                          
2 Engla Hänsel -04 Åkersberga SK 9,75 Semi                          
3 Hanna Bertilsson -04 Gillberga-Lista IF 10,16 Semi                          
4 Vilma Danielsson -04 Turebergs FK 10,18                            
5 Alva Johansson -04 IFK Strängnäs 12,24                            
                                   
  F11  60 M SEMIFINAL 1                              
1 Jasmine Gyllenhammar -04 Åkersberga SK 9,62 Final                          
2 Irma Marklund -04 Råby-Rekarne FIF 9,71 Final                          
3 Bianca Iglesias -04 Västerås FK 9,76 Final                          
4 Engla Hänsel -04 Åkersberga SK 9,78                            
5 Matilda Eriksson -04 Västerås FK 9,90                            
6 Linda Edberg -04 Turebergs FK 9,99                            
                                   
  F11  60 M SEMIFINAL 2                              
1 Signe Blom -04 Trosa IF 9,22 Final                          
2 Elina Hayton -04 Västerås FK 9,41 Final                          
3 Emma Karlsson Svedestam -04 Råby-Rekarne FIF 9,73 Final                          
4 Saga Norrman -04 Turebergs FK 9,84                            
5 Hanna Bertilsson -04 Gillberga-Lista IF 10,04                            
6 Ida Sjöholm -04 Västerås FK 10,12                            
                                   
  F11  60 M FINAL                              
1 Signe Blom -04 Trosa IF 9,29                            
2 Elina Hayton -04 Västerås FK 9,38                            
3 Jasmine Gyllenhammar -04 Åkersberga SK 9,58                            
4 Irma Marklund -04 Råby-Rekarne FIF 9,69                            
5 Bianca Iglesias -04 Västerås FK 9,78                            
6 Emma Karlsson Svedestam -04 Råby-Rekarne FIF 10,02                            
                                   
  F11  800 M                                
1 Filippa Rydensjö -04 Ärla IF 2.55,43                            
2 Jasmine Gyllenhammar -04 Åkersberga SK 2.59,46                            
3 Saga Norrman -04 Turebergs FK 2.59,77                            
4 Meja Larsson -04 Eskilstuna FI 3.02,48                            
5 Engla Hänsel -04 Åkersberga SK 3.11,51                            
6 Filippa Fransson -04 IK Norrköping FI 3.11,82                            
7 Linda Edberg -04 Turebergs FK 3.21,35                            
- Irma Marklund -04 Råby-Rekarne FIF DNS                            
                                   
  F11  HÖJD                                
1 Irma Marklund -04 Råby-Rekarne FIF 1,29                            
2 Filippa Rydensjö -04 Ärla IF 1,26                            
3 Elsa Karlsson -04 IK Stål 1,26                            
4 Vilma Danielsson -04 Turebergs FK 1,23                            
5 Jasmine Gyllenhammar -04 Åkersberga SK 1,23                            
6 Emma Karlsson Svedestam -04 Råby-Rekarne FIF 1,20                            
7 Elin Rörborn -04 Västerås FK 1,15                            
8 Matilda Eriksson -04 Västerås FK 1,05                            
8 Engla Hänsel -04 Åkersberga SK 1,05                            
10 Hanna Bertilsson -04 Gillberga-Lista IF 1,05                            
11 Agnes Åhbeck -04 Åkersberga SK 1,00                            
12 Nora Granström -04 Gillberga-Lista IF 0,95                            
                                   
  F11  LÄNGD ZON                                
1 Filippa Rydensjö -04 Ärla IF 4,38                            
2 Bianca Iglesias -04 Västerås FK 3,93                            
3 Jasmine Gyllenhammar -04 Åkersberga SK 3,90                            
4 Irma Marklund -04 Råby-Rekarne FIF 3,81                            
5 Elsa Karlsson -04 IK Stål 3,72                            
6 Engla Hänsel -04 Åkersberga SK 3,71 3,67                          
7 Elina Hayton -04 Västerås FK 3,71 3,64                          
8 Matilda Eriksson -04 Västerås FK 3,60                            
9 Hanna Bertilsson -04 Gillberga-Lista IF 3,49                            
10 Emma Karlsson Svedestam -04 Råby-Rekarne FIF 3,43                            
11 Linda Edberg -04 Turebergs FK 3,42                            
12 Saga Norrman -04 Turebergs FK 3,40 3,36                          
13 Nora Granström -04 Gillberga-Lista IF 3,40 3,35                          
14 Agnes Åhbeck -04 Åkersberga SK 3,35                            
15 Vilma Danielsson -04 Turebergs FK 3,31 3,23                          
16 Linnéa Hilding -04 Tyresö FK 3,31 3,18                          
17 Alice Berntsson -04 Västerås FK 3,13                            
18 Elin Rörborn -04 Västerås FK 3,12                            
19 Ida Sjöholm -04 Västerås FK 3,08                            
20 Filippa Fransson -04 IK Norrköping FI 3,02                            
21 Lova Rosén -04 Turebergs FK 2,87                            
22 Sara Nyman -04 IFK Gnesta 2,73                            
- Agnes Hasselgren -04 Åkersberga SK DNS                            
- Alma Möller -04 IFK Mariefred DNS                            
- Alexandra Vesterlin -04 IFK Mariefred DNS                            
                                   
  F11  KULA 2,0                                
1 Linnéa Hilding -04 Tyresö FK 8,42                            
2 Emma Karlsson Svedestam -04 Råby-Rekarne FIF 7,50                            
3 Bianca Iglesias -04 Västerås FK 6,71                            
4 Jasmine Gyllenhammar -04 Åkersberga SK 6,67                            
5 Elsa Karlsson -04 IK Stål 6,38                            
6 Matilda Eriksson -04 Västerås FK 6,30                            
7 Engla Hänsel -04 Åkersberga SK 6,23                            
8 Elina Hayton -04 Västerås FK 6,10                            
9 Hanna Bertilsson -04 Gillberga-Lista IF 5,98                            
10 Meja Larsson -04 Eskilstuna FI 5,95                            
11 Agnes Åhbeck -04 Åkersberga SK 5,78                            
12 Vilma Danielsson -04 Turebergs FK 5,35                            
13 Agnes Hasselgren -04 Åkersberga SK 5,16                            
14 Elin Rörborn -04 Västerås FK 4,75                            
15 Ida Sjöholm -04 Västerås FK 4,74                            
16 Sara Nyman -04 IFK Gnesta 4,72                            
17 Lova Rosén -04 Turebergs FK 4,60                            
18 Alice Berntsson -04 Västerås FK 4,36                            
19 Alva Johansson -04 IFK Strängnäs 3,89                            
                                   
  F10  60 M HEAT 1                              
1 Ida Egnell -05 IFK Lidingö 9,55 Final                          
2 Vilma Djurfeldt -05 Upsala IF 9,65 Final                          
3 Henna Lindblom -05 Åkersberga SK 10,85                            
4 Emma Vähäsaari -05 Nyköpings BIS 10,91                            
5 Evelina Kammen -05 IFK Strängnäs 11,12                            
6 Alma Gustafsson -05 Södertälje IF 11,48                            
                                   
  F10  60 M HEAT 2                              
1 Meja Wolwan -05 Upsala IF 9,01 Final                          
2 Tilda Karlsson -05 Åkersberga SK 10,48                            
3 Alva Hagberg -05 IFK Strängnäs 10,58                            
3 Lovisa Friberg -05 Ösmo Nynäs FIK 10,58                            
5 Claudia Neuser -05 Råby-Rekarne FIF 10,95                            
6 Nova Furevik -05 Åkersberga SK 11,03                            
                                   
  F10  60 M HEAT 3                              
1 Evelina Sparf -05 Åkersberga SK 9,36 Final                          
2 Astrid Nyquist -05 Västerås FK 9,96 Final                          
3 Frida Westfeldt -05 Upsala IF 10,11 Final                          
4 Emma Tegge -05 Åkersberga SK 10,38                            
5 Hannah Sjöling -05 Åkersberga SK 10,93                            
6 Isabella Ryttberg -05 Åkersberga SK 11,33                            
                                   
  F10  60 M FINAL                              
1 Evelina Sparf -05 Åkersberga SK 9,07                            
2 Meja Wolwan -05 Upsala IF 9,09                            
3 Ida Egnell -05 IFK Lidingö 9,48                            
4 Vilma Djurfeldt -05 Upsala IF 9,72                            
5 Astrid Nyquist -05 Västerås FK 9,95                            
6 Frida Westfeldt -05 Upsala IF 10,11                            
                                   
  F10  600 M HEAT 1                              
1 Nova Furevik -05 Åkersberga SK 2.12,89                            
2 Tilda Karlsson -05 Åkersberga SK 2.16,43                            
3 Lovisa Friberg -05 Ösmo Nynäs FIK 2.25,27                            
4 Frida Westfeldt -05 Upsala IF 2.32,15                            
5 Hannah Sjöling -05 Åkersberga SK 2.38,87                            
6 Isabella Ryttberg -05 Åkersberga SK 2.58,21                            
                                   
  F10  600 M HEAT 2                              
1 Ida Egnell -05 IFK Lidingö 1.58,50                            
2 Evelina Sparf -05 Åkersberga SK 1.59,73                            
3 Meja Wolwan -05 Upsala IF 2.00,41                            
4 Astrid Nyquist -05 Västerås FK 2.02,00                            
5 Delia Lukic -05 Västerås FK 2.07,62                            
- Henna Lindblom -05 Åkersberga SK DNS                            
                                   
  F10  600 M SAMLAD LISTA                              
1 Ida Egnell -05 IFK Lidingö 1.58,50                            
2 Evelina Sparf -05 Åkersberga SK 1.59,73                            
3 Meja Wolwan -05 Upsala IF 2.00,41                            
4 Astrid Nyquist -05 Västerås FK 2.02,00                            
5 Delia Lukic -05 Västerås FK 2.07,62                            
6 Nova Furevik -05 Åkersberga SK 2.12,89                            
7 Tilda Karlsson -05 Åkersberga SK 2.16,43                            
8 Lovisa Friberg -05 Ösmo Nynäs FIK 2.25,27                            
9 Frida Westfeldt -05 Upsala IF 2.32,15                            
10 Hannah Sjöling -05 Åkersberga SK 2.38,87                            
11 Isabella Ryttberg -05 Åkersberga SK 2.58,21                            
- Henna Lindblom -05 Åkersberga SK DNS                            
                                   
  F10  HÖJD                                
1 Astrid Nyquist -05 Västerås FK 1,10 1,15 skiljehopp                        
2 Meja Wolwan -05 Upsala IF 1,10 skiljehopp                        
2 Lovisa Friberg -05 Ösmo Nynäs FIK 1,10 skiljehopp                        
4 Vilma Djurfeldt -05 Upsala IF 1,10                            
5 Evelina Sparf -05 Åkersberga SK 1,10                            
6 Nova Furevik -05 Åkersberga SK 1,05                            
7 Blenda Bergström -05 Åkersberga SK 1,00                            
8 Claudia Neuser -05 Råby-Rekarne FIF 0,95                            
9 Midea Allard -08 Eskilstuna FI 0,90                            
- Jonna Lindström -05 IK Norrköping FI DNS                            
- Frida Nyström -05 Hammarby IF DNS                            
- Henna Lindblom -05 Åkersberga SK DNS                            
- Frida Westfeldt -05 Upsala IF DNS                            
                                   
  F10  LÄNGD ZON                                
1 Evelina Sparf -05 Åkersberga SK 3,96                            
2 Meja Wolwan -05 Upsala IF 3,93                            
3 Astrid Nyquist -05 Västerås FK 3,60                            
4 Vilma Djurfeldt -05 Upsala IF 3,52                            
5 Ida Egnell -05 IFK Lidingö 3,45                            
6 Delia Lukic -05 Västerås FK 3,25                            
7 Frida Westfeldt -05 Upsala IF 3,21                            
8 Alva Hagberg -05 IFK Strängnäs 3,14                            
9 Claudia Neuser -05 Råby-Rekarne FIF 3,06                            
10 Nova Furevik -05 Åkersberga SK 3,05                            
11 Emma Vähäsaari -05 Nyköpings BIS 3,03 2,92                          
12 Blenda Bergström -05 Åkersberga SK 3,03 2,70                          
13 Lovisa Friberg -05 Ösmo Nynäs FIK 2,99                            
14 Emma Tegge -05 Åkersberga SK 2,97                            
15 Tilda Karlsson -05 Åkersberga SK 2,93                            
15 Isabella Ryttberg -05 Åkersberga SK 2,92                            
16 Evelina Kammen -05 IFK Strängnäs 2,85                            
17 Jonna Lindström -05 IK Norrköping FI 2,73                            
18 Hannah Sjöling -05 Åkersberga SK 2,61                            
19 Henna Lindblom -05 Åkersberga SK 2,60                            
20 Alma Gustafsson -05 Södertälje IF 2,51                            
- Isabella Stenström -05 Råby-Rekarne FIF DNS                            
- Smilla Palomaa -05 Åkersberga SK DNS                            
- Frida Nyström -05 Hammarby IF DNS                            
                                   
  F10  KULA 2,0                                
1 Evelina Sparf -05 Åkersberga SK 6,09                            
2 Astrid Nyquist -05 Västerås FK 5,85                            
3 Meja Wolwan -05 Upsala IF 5,64                            
4 Vilma Djurfeldt -05 Upsala IF 5,56                            
5 Isabella Ryttberg -05 Åkersberga SK 5,22                            
6 Emma Vähäsaari -05 Nyköpings BIS 4,32                            
7 Nova Furevik -05 Åkersberga SK 4,21                            
8 Tilda Karlsson -05 Åkersberga SK 4,04                            
9 Hannah Sjöling -05 Åkersberga SK 3,66                            
10 Frida Westfeldt -05 Upsala IF 3,56                            
11 Jonna Lindström -05 IK Norrköping FI 3,40                            
12 Henna Lindblom -05 Åkersberga SK 3,32                            
- Smilla Palomaa -05 Åkersberga SK DNS                            
                                   
  F9  60 M HEAT 1                              
1 Molly Pettersson Thyberg -06 Åkersberga SK 10,60 Final                          
2 Hanna Gabrielli-Gustafsson -06 Råby-Rekarne FIF 11,32                            
3 Livia Dahlrot -06 Nyköpings BIS 11,35                            
4 Desiree Essman -06 Råby-Rekarne FIF 11,93                            
5 Adele Palmqvist -06 Nyköpings BIS 11,97                            
                                   
  F9  60 M HEAT 2                              
1 Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 10,29 Final                          
2 Stina Ekengren -06 Bålsta IK 10,39 Final                          
3 Maja Degow -06 Åkersberga SK 10,74 Final                          
4 Tindra Bergholtz -06 Åkersberga SK 11,26                            
5 Agnes Fransson -06 IK Norrköping FI 11,49                            
6 Astrid Block -06 Nyköpings BIS 11,53                            
                                   
  F9  60 M HEAT 3                              
1 Meja Hänsel -06 Åkersberga SK 9,87 Final                          
2 Alicie Enetjärn -06 Nyköpings BIS 10,75 Final                          
3 Lina Elm -06 Åkersberga SK 10,88                            
4 Julia Bodin -06 Nyköpings BIS 11,65                            
5 Agnes Karlsson -06 Nyköpings BIS 12,99                            
                                   
  F9  60 M FINAL                              
1 Meja Hänsel -06 Åkersberga SK 10,05                            
2 Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 10,25                            
3 Stina Ekengren -06 Bålsta IK 10,59                            
4 Maja Degow -06 Åkersberga SK 10,60                            
5 Molly Pettersson Thyberg -06 Åkersberga SK 10,78                            
6 Alicie Enetjärn -06 Nyköpings BIS 10,79                            
                                   
  F9  400 M HEAT 1                              
1 Meja Hänsel -06 Åkersberga SK 1.24,12                            
2 Tindra Bergholtz -06 Åkersberga SK 1.31,53                            
3 Maja Degow -06 Åkersberga SK 1.31,95                            
4 Lina Elm -06 Åkersberga SK 1.35,25                            
5 Livia Dahlrot -06 Nyköpings BIS 1.39,59                            
                                   
  F9  400 M HEAT 2                              
1 Stina Ekengren -06 Bålsta IK 1.23,68                            
2 Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 1.32,28                            
3 Alicie Enetjärn -06 Nyköpings BIS 1.32,60                            
4 Astrid Block -06 Nyköpings BIS 1.39,57                            
5 Julia Hurtig -06 IFK Strängnäs 1.46,19                            
                                   
  F9  400 M SAMLAD LISTA                              
1 Stina Ekengren -06 Bålsta IK 1.23,68                            
2 Meja Hänsel -06 Åkersberga SK 1.24,12                            
3 Tindra Bergholtz -06 Åkersberga SK 1.31,53                            
4 Maja Degow -06 Åkersberga SK 1.31,95                            
5 Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 1.32,28                            
6 Alicie Enetjärn -06 Nyköpings BIS 1.32,60                            
7 Lina Elm -06 Åkersberga SK 1.35,25                            
8 Astrid Block -06 Nyköpings BIS 1.39,57                            
9 Livia Dahlrot -06 Nyköpings BIS 1.39,59                            
10 Julia Hurtig -06 IFK Strängnäs 1.46,19                            
                                   
  F9  LÄNGD ZON                                
1 Meja Hänsel -06 Åkersberga SK 3,73                            
2 Stina Ekengren -06 Bålsta IK 3,57                            
3 Julia Bodin -06 Nyköpings BIS 3,36                            
4 Isa Sweström -06 Råby-Rekarne FIF 3,23                            
5 Molly Pettersson Thyberg -06 Åkersberga SK 3,20                            
6 Tindra Bergholtz -06 Åkersberga SK 3,18                            
7 Alicie Enetjärn -06 Nyköpings BIS 3,04                            
8 Hanna Gabrielli-Gustafsson -06 Råby-Rekarne FIF 2,94                            
9 Lina Elm -06 Åkersberga SK 2,91                            
10 Midea Allard -08 Eskilstuna FI 2,70                            
11 Astrid Block -06 Nyköpings BIS 2,69                            
12 Agnes Fransson -06 IK Norrköping FI 2,60                            
13 Livia Dahlrot -06 Nyköpings BIS 2,37 2,35                          
14 Adele Palmqvist -06 Nyköpings BIS 2,37 2,30                          
15 Julia Hurtig -06 IFK Strängnäs 2,28                            
16 Elise Lindström -06 IK Norrköping FI 2,26                            
- Ellinore Sparf -07 Åkersberga SK DNS                            
- Linnea Bingstrand -06 Nyköpings BIS DNS                            
                                   
  F9  KULA 2,0                                
1 Meja Hänsel -06 Åkersberga SK 4,80                            
2 Hanna Gabrielli-Gustafsson -06 Råby-Rekarne FIF 4,46                            
3 Adele Palmqvist -06 Nyköpings BIS 4,08                            
4 Stina Ekengren -06 Bålsta IK 4,02                            
5 Desiree Essman -06 Råby-Rekarne FIF 3,89                            
6 Molly Pettersson Thyberg -06 Åkersberga SK 3,69                            
7 Tindra Bergholtz -06 Åkersberga SK 3,61                            
8 Agnes Fransson -06 IK Norrköping FI 3,21                            
9 Elise Lindström -06 IK Norrköping FI 3,15                            
- Linnea Bingstrand -06 Nyköpings BIS DNS                            
                                   
  F8  60 M HEAT 1                              
1 Elsa Hilding -07 Hanvikens FK 10,96 Final                          
2 Nova Andersson -07 IF Hagen 11,31 Final                          
3 Ronja Östangård -07 Eskilstuna FI 11,44                            
4 Emma Vasilj Zetterlund -07 Eskilstuna FI 11,77                            
5 Lima Wedholm -07 Råby-Rekarne FIF 12,59                            
                                   
  F8  60 M HEAT 2                              
1 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 10.27 Final                          
2 Ebba Larsson -07 Råby-Rekarne FIF 11,31 Final                          
3 Elin Lindblom -07 Eskilstuna FI 11,71                            
4 Mimmi Pihl -07 Råby-Rekarne FIF 11,91                            
5 Evelina Appel -07 Linköpings GIF 11,91                            
6 Tilde Kumpula -07 IFK Strängnäs 12,73                            
                                   
  F8  60 M HEAT 3                              
1 Linnea Behrnetz -07 Trosa IF 11,13 Final                          
2 Elin Runemar -07 Åkersberga SK 11,16 Final                          
3 Emma Lindgren -07 NAIS Norrköping 12,40                            
- Ellinore Sparf -07 Åkersberga SK DNS                            
- Agnes Linnea Ramirez -07 Eskilstuna FI DNS                            
                                   
  F8  60 M FINAL                              
1 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 10,41                            
2 Elin Runemar -07 Åkersberga SK 11,07                            
3 Nova Andersson -07 IF Hagen 11,16                            
4 Elsa Hilding -07 Hanvikens FK 11,17                            
5 Linnea Behrnetz -07 Trosa IF 11,19                            
6 Ebba Larsson -07 Råby-Rekarne FIF 11,28                            
                                   
  F8  200 M HEAT 1                              
1 Ronja Östangård -07 Eskilstuna FI 40,16                            
2 Elsa Hilding -07 Hanvikens FK 40,59                            
3 Elin Lindblom -07 Eskilstuna FI 41,27                            
4 Mimmi Pihl -07 Råby-Rekarne FIF 41,79                            
5 Tilde Kumpula -07 IFK Strängnäs 45,61                            
6 Emma Lindgren -07 NAIS Norrköping 46,96                            
                                   
  F8  200 M HEAT 2                              
1 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 35,82                            
2 Nova Andersson -07 IF Hagen 38,46                            
3 Ebba Larsson -07 Råby-Rekarne FIF 39,29                            
4 Elin Runemar -07 Åkersberga SK 41,47                            
5 Emma Vasilj Zetterlund -07 Eskilstuna FI 43,41                            
6 Lima Wedholm -07 Råby-Rekarne FIF 46,41                            
                                   
  F8  200 M SAMLAD LISTA                              
1 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 35,82                            
2 Nova Andersson -07 IF Hagen 38,46                            
3 Ebba Larsson -07 Råby-Rekarne FIF 39,29                            
4 Ronja Östangård -07 Eskilstuna FI 40,16                            
5 Elsa Hilding -07 Hanvikens FK 40,59                            
6 Elin Lindblom -07 Eskilstuna FI 41,27                            
7 Elin Runemar -07 Åkersberga SK 41,47                            
8 Mimmi Pihl -07 Råby-Rekarne FIF 41,79                            
9 Emma Vasilj Zetterlund -07 Eskilstuna FI 43,41                            
10 Tilde Kumpula -07 IFK Strängnäs 45,61                            
11 Lima Wedholm -07 Råby-Rekarne FIF 46,41                            
12 Emma Lindgren -07 NAIS Norrköping 46,96                            
                                   
  F8  KULA 2,0                                
1 Nova Andersson -07 IF Hagen 3,78                            
2 Wilda Runeborg -07 Råby-Rekarne FIF 3,73                            
3 Elsa Hilding -07 Hanvikens FK 3,35                            
4 Ebba Larsson -07 Råby-Rekarne FIF 3,18                            
5 Evelina Appel -07 Linköpings GIF 2,97                            
6 Lima Wedholm -07 Råby-Rekarne FIF 2,65                            
7 Emma Lindgren -07 NAIS Norrköping 2,51                            
- Ellinore Sparf -07 Åkersberga SK DNS                            
- Agnes Linnea Ramirez -07 Eskilstuna FI DNS                            
                                   
  F7  60 M HEAT 1                              
1 Julia Vasilj Zetterlund -08 Eskilstuna FI 12,00 Final                          
2 Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 12,07 Final                          
3 Emma Lindblom -08 Eskilstuna FI 13,00 Final                          
4 Alva Furevik -08 Åkersberga SK 13,76                            
5 Cecilia Sjödin -09 IFK Gnesta 13,90                            
                                   
  F7  60 M HEAT 2                              
1 Midea Allard -08 Eskilstuna FI 11,78 Final                          
2 Ella Wasmuth -08 Åkersberga SK 12,11 Final                          
3 Rebecka Ryttberg -08 Åkersberga SK 12,89 Final                          
4 Hedda Hed -08 Eskilstuna FI 13,69                            
5 Ebba Jansson -08 Eskilstuna FI 15,77                            
                                   
  F7  60 M FINAL                              
1 Julia Vasilj Zetterlund -08 Eskilstuna FI 11,52                            
2 Midea Allard -08 Eskilstuna FI 11,56                            
3 Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 11,96                            
4 Ella Wasmuth -08 Åkersberga SK 12,27                            
5 Rebecka Ryttberg -08 Åkersberga SK 12,59                            
6 Emma Lindblom -08 Eskilstuna FI 12,78                            
                                   
  F7  200 M                                
1 Midea Allard -08 Eskilstuna FI 41,46                            
2 Julia Vasilj Zetterlund -08 Eskilstuna FI 42,12                            
3 Emma Lindblom -08 Eskilstuna FI 47,90                            
4 Alva Furevik -08 Åkersberga SK 48,82                            
5 Ebba Jansson -08 Eskilstuna FI 50,13                            
- Rebecka Ryttberg -08 Åkersberga SK DNS                            
- Ella Wasmuth -08 Åkersberga SK DNS                            
                                   
  F7  KULA 2,0                                
1 Midea Allard -08 Eskilstuna FI 4,08                            
2 Ella Wasmuth -08 Åkersberga SK 2,36                            
3 Hedda Hed -08 Eskilstuna FI 2,12                            
4 Rebecka Ryttberg -08 Åkersberga SK 2,07                            
5 Alva Furevik -08 Åkersberga SK 1,96                            
6 Thea Nyman -08 IFK Gnesta 1,86                            
- Ebba Jansson -08 Eskilstuna FI DNS