Resultat DTIndoor Games

Arrangör: Falu IK Friidrott
Datum: 8-9 mar 2014
Plats: Lugnets Sporthall
Ort: Falun
Tävlingsledare: Pelle Ågren

Listan skapad: 2014-03-09 19:08:20


P 12 60 m Final 8/3  13:40
             
1 Zion Eriksson 2002 IK Stål 8,37
2 Viktor Hedlund 2002 Falu IK 9,13
3 Leo Raksanyi 2002 Mälarhöjdens Friidrott MIK 9,27
4 Arman Zehtab Fard 2002 IFK Märsta 9,29
5 Oscar Cleréus 2002 Mälarhöjdens Friidrott MIK 9,79
6 Adam Greisz 2002 Falu IK 10,32
7 Josef Odeh 2002 Örbyhus IF 10,70
  Erik Lidström Lauri 2002 Mälarhöjdens Friidrott MIK DSQ

P 12 600 m Final 8/3  15:35
             
1 Arman Zehtab Fard 2002 IFK Märsta 2,07,13
2 Erik Lidström Lauri 2002 Mälarhöjdens Friidrott MIK 2,07,19
3 Oscar Cleréus 2002 Mälarhöjdens Friidrott MIK 2,07,95
  Adam Greisz 2002 Falu IK DNF

P 12 Höjd Final 8/3  11:05
             
1 Zion Eriksson 2002 IK Stål 135
2 Leo Raksanyi 2002 Mälarhöjdens Friidrott MIK 120
3 Viktor Hedlund 2002 Falu IK 120

P 12 Höjd Final  105 110 115 120 125 130 135
Leo Raksanyi - o o o xxx
Zion Eriksson - - o o o o o
Viktor Hedlund o o xo o xxx

P 12 Längd Final 8/3  12:30
             
1 Zion Eriksson 2002 IK Stål 5.34 DT-rekord
2 Viktor Hedlund 2002 Falu IK 4.27
3 Arman Zehtab Fard 2002 IFK Märsta 4.22
4 Leo Raksanyi 2002 Mälarhöjdens Friidrott MIK 4.01
5 Oscar Cleréus 2002 Mälarhöjdens Friidrott MIK 3.78
6 Erik Lidström Lauri 2002 Mälarhöjdens Friidrott MIK 3.29
7 Albin Durfors 2002 Mälarhöjdens Friidrott MIK 3.10

P 12 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Arman Zehtab Fard 3.98 4.22 4.02 4.07
Erik Lidström Lauri 3.14 3.29 3.28 2.91
Albin Durfors 3.04 2.69 2.85 3.10
Leo Raksanyi 3.70 3.89 3.79 4.01
Oscar Cleréus 3.78 3.65 X 3.54
Zion Eriksson 4.89 5.34 5.18 -
Viktor Hedlund 3.67 3.97 4.08 4.27

P 12 Kula Final 8/3  09:00
             
1 Oscar Cleréus 2002 Mälarhöjdens Friidrott MIK 7.90
2 Leo Raksanyi 2002 Mälarhöjdens Friidrott MIK 6.77
3 Viktor Hedlund 2002 Falu IK 5.99
4 Axel Lundberg Hedman 2002 Djurmo Sifferbo IF 5.98
5 Josef Odeh 2002 Örbyhus IF 5.15
6 Albin Durfors 2002 Mälarhöjdens Friidrott MIK 4.80

P 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Albin Durfors 4.72 4.80 4.22 4.65
Leo Raksanyi 6.77 6.54 6.14 6.77
Oscar Cleréus 7.66 7.34 7.77 7.90
Axel Lundberg Hedman 5.55 x 5.78 5.98
Viktor Hedlund 5.95 5.35 5.98 5.99
Josef Odeh 4.67 4.54 5.15 4.92

P 11 60 m Försök 8/3  11:05

Heat 1
             
1 Erik Eriksson 2003 Falu IK 9,49 q
2 Joel Jonsson 2003 Hofors AIF 9,78 q
3 Joakim Hellbratt 2003 Huddinge AIS 9,88 q
4 Simon Runsten 2003 Kvarnsvedens FIK 10,04
5 Victor Hedman 2003 Högbo GIF 10,09
6 Teodor Dahl 2003 Huddinge AIS 10,70
7 Henrik Hillbom 2003 Örbyhus IF 13,25

Heat 2
             
1 Noa Skomorowski 2003 Kvarnsvedens FIK 8,85 q
2 Olle Hübert 2003 IK Heros 9,44 q
3 Simon Hellström 2003 Örbyhus IF 9,63 q
4 Arvid Klingberg 2003 Kvarnsvedens FIK 9,68 q
5 Adam Eckerberg 2003 Täby IS 9,76 q
6 Casper Elliot 2003 Huddinge AIS 9,93
7 Anton Wahlgren 2003 Örbyhus IF 12,89

P 11 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Noa Skomorowski 2003 Kvarnsvedens FIK 8,85 q
2 Olle Hübert 2003 IK Heros 9,44 q
3 Erik Eriksson 2003 Falu IK 9,49 q
4 Simon Hellström 2003 Örbyhus IF 9,63 q
5 Arvid Klingberg 2003 Kvarnsvedens FIK 9,68 q
6 Adam Eckerberg 2003 Täby IS 9,76 q
7 Joel Jonsson 2003 Hofors AIF 9,78 q
8 Joakim Hellbratt 2003 Huddinge AIS 9,88 q
9 Casper Elliot 2003 Huddinge AIS 9,93
10 Simon Runsten 2003 Kvarnsvedens FIK 10,04
11 Victor Hedman 2003 Högbo GIF 10,09
12 Teodor Dahl 2003 Huddinge AIS 10,70
13 Anton Wahlgren 2003 Örbyhus IF 12,89
14 Henrik Hillbom 2003 Örbyhus IF 13,25

P 11 60 m Final 8/3  13:35
             
1 Noa Skomorowski 2003 Kvarnsvedens FIK 9,12
2 Erik Eriksson 2003 Falu IK 9,37
3 Olle Hübert 2003 IK Heros 9,47
4 Arvid Klingberg 2003 Kvarnsvedens FIK 9,61
5 Simon Hellström 2003 Örbyhus IF 9,79
6 Joakim Hellbratt 2003 Huddinge AIS 9,89
7 Joel Jonsson 2003 Hofors AIF 9,90
8 Adam Eckerberg 2003 Täby IS 9,95

P 11 600 m Final 8/3  15:10
             
1 Simon Hellström 2003 Örbyhus IF 2,04,49
2 Arvid Klingberg 2003 Kvarnsvedens FIK 2,04,59
3 Erik Eriksson 2003 Falu IK 2,04,72
4 Joel Jonsson 2003 Hofors AIF 2,24,34
5 Henrik Hillbom 2003 Örbyhus IF 3,47,59

P 11 Höjd Final 8/3  13:50
             
1 Joakim Hellbratt 2003 Huddinge AIS 1,21
2 Casper Elliot 2003 Huddinge AIS 1,21
3 Erik Eriksson 2003 Falu IK 1,18
4 Simon Hellström 2003 Örbyhus IF 1,15
4 Adam Eckerberg 2003 Täby IS 1,15
6 Arvid Klingberg 2003 Kvarnsvedens FIK 1,10
7 Teodor Dahl 2003 Huddinge AIS 1,10
7 Ludwig Lissgärde 2003 Täby IS 1,10
  Anton Wahlgren 2003 Örbyhus IF x

P 11 Höjd Final  0,90 0,95 1,00 1,05 1,10 1,15 1,18 1,21 1,24
Arvid Klingberg - - o xxo xo xxx
Simon Hellström - o o o xo o xxx
Teodor Dahl - o o o xxo xxx
Casper Elliot - o o o o o xxo xo xxx
Joakim Hellbratt - - o o o o xo xo xxx
Adam Eckerberg - - o o xo o xxx
Ludwig Lissgärde - o o o xxo xxx
Erik Eriksson - o xo o o xo o xxx
Anton Wahlgren xxx

P 11 Längd Final 8/3  11:50
             
1 Noa Skomorowski 2003 Kvarnsvedens FIK 4.16
2 Olle Hübert 2003 IK Heros 4.06
3 Arvid Klingberg 2003 Kvarnsvedens FIK 3.97
4 Hugo Åkers 2003 Falu IK 3.88
5 Simon Runsten 2003 Kvarnsvedens FIK 3.63
6 Erik Eriksson 2003 Falu IK 3.61
7 Joakim Hellbratt 2003 Huddinge AIS 3.54
8 Casper Elliot 2003 Huddinge AIS 3.48
9 Simon Hellström 2003 Örbyhus IF 3.39
10 Adam Eckerberg 2003 Täby IS 3.35 3.22
11 Ludwig Lissgärde 2003 Täby IS 3.35
12 Anton Stille 2003 Falu IK 3.27
13 Teodor Dahl 2003 Huddinge AIS 3.20
14 Victor Hedman 2003 Högbo GIF 3.02
15 Anton Wahlgren 2003 Örbyhus IF 2.39
16 Henrik Hillbom 2003 Örbyhus IF 1.93

P 11 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Arvid Klingberg 3.56 2.66 3.97 3.88
Henrik Hillbom 1.74 1.93 X 1.85
Simon Hellström X 3.33 3.29 3.39
Simon Runsten 3.38 3.38 3.44 3.63
Noa Skomorowski 3.99 3.64 3.94 4.16
Teodor Dahl 3.10 2.99 3.20 3.12
Casper Elliot 3.45 3.33 3.48 3.43
Joakim Hellbratt X 3.29 3.54 X
Adam Eckerberg 3.02 3.22 3.25 3.35
Ludwig Lissgärde 3.35 3.25 X X
Victor Hedman 3.02 2.71 2.95 2.63
Olle Hübert 3.94 3.97 3.70 4.06
Erik Eriksson 3.57 3.61 3.56 3.54
Hugo Åkers X 3.80 3.82 3.88
Anton Stille 3.14 3.27 3.25 3.25
Anton Wahlgren 2.28 2.10 2.28 2.39

P 11 Kula Final 8/3  14:40
             
1 Erik Eriksson 2003 Falu IK 818
2 Arvid Klingberg 2003 Kvarnsvedens FIK 808
3 Hugo Åkers 2003 Falu IK 803
4 Noa Skomorowski 2003 Kvarnsvedens FIK 800
5 Simon Runsten 2003 Kvarnsvedens FIK 709
6 Casper Elliot 2003 Huddinge AIS 706
7 Joel Jonsson 2003 Hofors AIF 688
8 Simon Hellström 2003 Örbyhus IF 681
9 Victor Hedman 2003 Högbo GIF 658
10 Ludwig Lissgärde 2003 Täby IS 625
11 Teodor Dahl 2003 Huddinge AIS 620
12 Joakim Hellbratt 2003 Huddinge AIS 599
13 Anton Stille 2003 Falu IK 582
14 Henrik Hillbom 2003 Örbyhus IF 422
15 Anton Wahlgren 2003 Örbyhus IF 396

P 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Arvid Klingberg 793 786 708 808
Henrik Hillbom 398 337 372 422
Simon Hellström 615 681 562 628
Joel Jonsson 688 663 550 628
Simon Runsten 650 655 627 709
Noa Skomorowski 800 743 680 750
Teodor Dahl 620 551 593 498
Casper Elliot 681 706 638 656
Joakim Hellbratt 599 592 559 561
Ludwig Lissgärde 625 548 591 525
Victor Hedman 654 594 x 658
Erik Eriksson x 807 734 818
Hugo Åkers 782 778 729 803
Anton Stille 510 535 502 582
Anton Wahlgren 396 358 x 355

P 10 60 m Försök 8/3  10:30

Heat 1
             
1 Cesar Lindén 2004 IF Kville 9,97 q
2 Adam Hellbom 2004 Falu IK 10,00 q
3 Marcus Lundquist 2004 Huddinge AIS 10,67 q
4 Olle Thimberg 2004 Huddinge AIS 11,74
  Simon Ytterbom 2004 Valbo AIF DNS

Heat 2
             
1 Carl-Johan Krook 2004 Huddinge AIS 9,88 q
2 Albin Sandberg 2004 Huddinge AIS 10,25 q
3 Elias Holmgren 2004 Örbyhus IF 10,37 q
4 Albin Klingsmo 2004 IK Stål 10,46 q
5 Jonathan Lindell 2004 Falu IK 11,44 q

P 10 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Carl-Johan Krook 2004 Huddinge AIS 9,88 q
2 Cesar Lindén 2004 IF Kville 9,97 q
3 Adam Hellbom 2004 Falu IK 10,00 q
4 Albin Sandberg 2004 Huddinge AIS 10,25 q
5 Elias Holmgren 2004 Örbyhus IF 10,37 q
6 Albin Klingsmo 2004 IK Stål 10,46 q
7 Marcus Lundquist 2004 Huddinge AIS 10,67 q
8 Jonathan Lindell 2004 Falu IK 11,44 q
9 Olle Thimberg 2004 Huddinge AIS 11,74
  Simon Ytterbom 2004 Valbo AIF DNS

P 10 60 m Final 8/3  13:30
             
1 Carl-Johan Krook 2004 Huddinge AIS 10,01
2 Cesar Lindén 2004 IF Kville 10,09
3 Adam Hellbom 2004 Falu IK 10,11
4 Albin Sandberg 2004 Huddinge AIS 10,26
5 Marcus Lundquist 2004 Huddinge AIS 10,29
6 Albin Klingsmo 2004 IK Stål 10,35
7 Elias Holmgren 2004 Örbyhus IF 10,53
  Jonathan Lindell 2004 Falu IK DNS

P 10 600 m Final 8/3  14:40
             
1 Carl-Johan Krook 2004 Huddinge AIS 2,07,04
2 Isak Holmqvist 2004 Hofors AIF 2,07,27
3 Albin Klingsmo 2004 IK Stål 2,15,51
4 Cesar Lindén 2004 IF Kville 2,16,96
5 Elias Holmgren 2004 Örbyhus IF 2,17,66
6 Olle Thimberg 2004 Huddinge AIS 2,18,15
7 Jacob Vestman 2004 Huddinge AIS 2,22,36

P 10 Höjd Final 8/3  11:05
             
1 Adam Hellbom 2004 Falu IK 1,17
2 Albin Klingsmo 2004 IK Stål 1,14
3 Cesar Lindén 2004 IF Kville 1,11
4 Albin Sandberg 2004 Huddinge AIS 1,11
5 Elias Holmgren 2004 Örbyhus IF 1,08
6 Carl-Johan Krook 2004 Huddinge AIS 1,00
7 Marcus Lundquist 2004 Huddinge AIS 1,00
8 Jonathan Lindell 2004 Falu IK 0,95
9 Simon Ytterbom 2004 Valbo AIF 0,95
10 Jonathan Larsen 2006 IK Stål 0,90
11 Olle Thimberg 2004 Huddinge AIS 0,85

P 10 Höjd Final  0,80 0,85 0,90 0,95 1,00 1,05 1,08 1,11 1,14 1,17
Simon Ytterbom o o o xxo xxx
Elias Holmgren - - o xo o o xxx
Cesar Lindén - - - o o o o o xxx
Carl-Johan Krook o o o o o xxx
Marcus Lundquist o o o o xxo xxx
Albin Sandberg o o o o o xo o o xxx
Olle Thimberg o o xxx
Albin Klingsmo o o o o o o o o xo xxx
Jonathan Larsen o xo xo xxx
Adam Hellbom - - - - o o o o xxo xxo
Jonathan Lindell - - xo xo xxx

P 10 Längd Final 8/3  12:20
             
1 Adam Hellbom 2004 Falu IK 3.73
2 Isak Holmqvist 2004 Hofors AIF 3.60
3 David Höglund 2004 Huddinge AIS 3.55
4 Cesar Lindén 2004 IF Kville 3.50
5 Carl-Johan Krook 2004 Huddinge AIS 3.33
6 Elias Holmgren 2004 Örbyhus IF 3.28
7 Albin Klingsmo 2004 IK Stål 3.17
8 Jacob Vestman 2004 Huddinge AIS 3.01
9 Albin Sandberg 2004 Huddinge AIS 3.00
10 Marcus Lundquist 2004 Huddinge AIS 2.97
11 Jonathan Lindell 2004 Falu IK 2.64
12 Olle Thimberg 2004 Huddinge AIS 2.43

P 10 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Elias Holmgren 2.95 3.28 3.24 3.25
Cesar Lindén 3.40 3.39 3.14 3.50
Isak Holmqvist 3.33 3.44 3.32 3.60
David Höglund 3.19 3.55 x 3.52
Carl-Johan Krook 3.29 x 2.88 3.33
Marcus Lundquist 2.97 2.74 2.67 2.60
Albin Sandberg 2.99 2.76 3.00 x
Olle Thimberg 2.43 2.40 2.32 2.37
Jacob Vestman 2.98 2.97 2.73 3.01
Albin Klingsmo 3.06 3.17 x 3.10
Adam Hellbom 3.45 3.44 3.33 3.73
Jonathan Lindell 2.56 x 2.64 2.62

P 10 Kula Final 8/3  09:40
             
1 Hugo Hedvall 2005 Falu IK 7.07 6.99
2 Adam Hellbom 2004 Falu IK 7.07 6.87
3 Casper Fjällrud 2005 Bollnäs FIK 6.53
4 Albin Sandberg 2004 Huddinge AIS 6.00
5 Cesar Lindén 2004 IF Kville 5.99
6 Carl-Johan Krook 2004 Huddinge AIS 5.80
7 David Höglund 2004 Huddinge AIS 5.69
8 Elias Holmgren 2004 Örbyhus IF 5.65
9 Jacob Vestman 2004 Huddinge AIS 4.80
10 Marcus Lundquist 2004 Huddinge AIS 4.73
11 Olle Thimberg 2004 Huddinge AIS 4.20
12 Jonathan Lindell 2004 Falu IK 4.08

P 10 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Elias Holmgren 5.51 5.55 5.65 5.59
Casper Fjällrud 6.53 6.22 6.32 6.34
Cesar Lindén 5.27 5.61 5.99 5.66
David Höglund 5.36 5.69 5.33 5.68
Carl-Johan Krook 5.80 5.51 4.94 5.09
Marcus Lundquist 4.53 4.60 4.73 3.59
Albin Sandberg 6.00 5.54 5.61 5.42
Olle Thimberg x 3.32 4.20 3.67
Jacob Vestman 4.66 4.40 4.80 4.73
Adam Hellbom 6.87 7.07 x 6.49
Jonathan Lindell 4.08 3.92 x x
Hugo Hedvall 7.07 6.81 5.42 6.99

P 9 60 m Försök 8/3  09:55

Heat 1
             
1 David Back Nilsson 2005 Leksands FIK 10,01 q
2 Albert Ahlenius 2005 Valbo AIF 10,97 q
3 Oskar Vendin 2005 Örbyhus IF 11,64
4 Arvid Gunnarsson 2005 Falu IK 11,66
5 Hjalmar Pettersson 2005 Örbyhus IF 11,73
6 Viggo Gyllner 2005 Högbo GIF 12,81

Heat 2
             
1 Oscar Fältenhag 2005 Högbo GIF 10,15 q
2 Hugo Lindborg 2005 Kvarnsvedens FIK 10,30 q
3 Liam Helén 2005 Örbyhus IF 10,53 q
4 Malte Wikman 2005 Gefle IF 11,67
5 Eddie Zwinge 2005 Falu IK 12,27
6 Jacob Ardfors 2005 Valbo AIF 14,11

Heat 3
             
1 Samuel Vlachos 2005 Mälarhöjdens Friidrott MIK 10,91 q
2 Axel Gustafsson 2005 Högbo GIF 11,18 q
3 Oscar Westman 2005 Falu IK 11,63 q
4 Oskar Hillbom 2005 Örbyhus IF 11,82
5 Oliver Anundsson 2005 Falu IK 11,93
6 Cewin Nordin-Vannberg 2005 Valbo AIF 12,12

P 9 60 m Försök - Sammanställning
             
1 David Back Nilsson 2005 Leksands FIK 10,01 q
2 Oscar Fältenhag 2005 Högbo GIF 10,15 q
3 Hugo Lindborg 2005 Kvarnsvedens FIK 10,30 q
4 Liam Helén 2005 Örbyhus IF 10,53 q
5 Samuel Vlachos 2005 Mälarhöjdens Friidrott MIK 10,91 q
6 Albert Ahlenius 2005 Valbo AIF 10,97 q
7 Axel Gustafsson 2005 Högbo GIF 11,18 q
8 Oscar Westman 2005 Falu IK 11,63 q
9 Oskar Vendin 2005 Örbyhus IF 11,64
10 Arvid Gunnarsson 2005 Falu IK 11,66
11 Malte Wikman 2005 Gefle IF 11,67
12 Hjalmar Pettersson 2005 Örbyhus IF 11,73
13 Oskar Hillbom 2005 Örbyhus IF 11,82
14 Oliver Anundsson 2005 Falu IK 11,93
15 Cewin Nordin-Vannberg 2005 Valbo AIF 12,12
16 Eddie Zwinge 2005 Falu IK 12,27
17 Viggo Gyllner 2005 Högbo GIF 12,81
18 Jacob Ardfors 2005 Valbo AIF 14,11

P 9 60 m Final 8/3  13:25
             
1 David Back Nilsson 2005 Leksands FIK 9,82
2 Oscar Fältenhag 2005 Högbo GIF 10,25
3 Hugo Lindborg 2005 Kvarnsvedens FIK 10,38
4 Samuel Vlachos 2005 Mälarhöjdens Friidrott MIK 10,55
5 Liam Helén 2005 Örbyhus IF 10,66
6 Albert Ahlenius 2005 Valbo AIF 10,85
7 Axel Gustafsson 2005 Högbo GIF 11,26
  Oscar Westman 2005 Falu IK DNS

P 9 Längd Final 8/3  10:30
             
1 David Back Nilsson 2005 Leksands FIK 3.62
2 Hugo Lindborg 2005 Kvarnsvedens FIK 3.40
3 Oscar Fältenhag 2005 Högbo GIF 3.01
4 Albert Ahlenius 2005 Valbo AIF 2.98
5 Liam Helén 2005 Örbyhus IF 2.82
6 Axel Gustafsson 2005 Högbo GIF 2.68 2.59
7 Samuel Vlachos 2005 Mälarhöjdens Friidrott MIK 2.68 2.43
8 Oskar Hillbom 2005 Örbyhus IF 2.62
9 Arvid Gunnarsson 2005 Falu IK 2.43
10 Cewin Nordin-Vannberg 2005 Valbo AIF 2.39
11 Oskar Vendin 2005 Örbyhus IF 2.38
12 Hjalmar Pettersson 2005 Örbyhus IF 2.34
13 Viggo Gyllner 2005 Högbo GIF 2.24
14 Oliver Anundsson 2005 Falu IK 2.14
15 Malte Wikman 2005 Gefle IF 2.00
16 Eddie Zwinge 2005 Falu IK 1.83

P 9 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Albert Ahlenius 2.74 2.49 2.88 2.98
Cewin Nordin-Vannberg 2.39 x 2.30 2.07
Hjalmar Pettersson 2.33 2.34 2.18 2.32
Liam Helén 2.79 2.82 2.60 2.77
Oskar Hillbom 2.43 1.57 1.67 2.62
Oskar Vendin 2.38 2.28 2.19 2.24
Malte Wikman 1.84 1.92 2.00 1.85
Samuel Vlachos 2.36 2.68 2.43 x
David Back Nilsson 3.62 3.50 3.48 3.57
Hugo Lindborg x 3.40 3.39 3.38
Axel Gustafsson 2.59 2.51 2.68 2.28
Viggo Gyllner 2.24 - - -
Oscar Fältenhag 2.95 3.01 2.95 2.96
Oliver Anundsson 1.98 1.90 2.14 2.03
Arvid Gunnarsson 2.43 2.36 2.38 2.13
Eddie Zwinge x x 1.83 1.74

P 8 60 m Final 8/3  09:30
             
1 Oliver Lindell 2006 Falu IK 10,72
2 Leo Östman 2006 Falu IK 10,73
3 Theo Lindqvist 2006 Örbyhus IF 10,75
4 Jonathan Larsen 2006 IK Stål 11,51
5 Isac Daun 2006 Falu IK 12,08
6 Olle Borgström 2006 Falu IK 12,87

P 8 Längd Final 8/3  09:00
             
1 Leo Östman 2006 Falu IK 3.17
2 Theo Lindqvist 2006 Örbyhus IF 2.98
3 Jonathan Larsen 2006 IK Stål 2.91
4 Isac Daun 2006 Falu IK 2.75
5 Simon Sundell 2006 Gefle IF 2.34
6 Benjamin Bodin 2006 Säters IF FIK 2.20

P 8 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Theo Lindqvist 2.84 2.98 x 2.92
Benjamin Bodin 2.06 2.13 2.07 2.20
Simon Sundell 2.18 2.34 2.28 2.24
Jonathan Larsen 2.91 2.77 2.73 2.79
Leo Östman 2.86 2.94 3.09 3.17
Isac Daun 2.71 2.68 2.75 2.59

P 7 60 m Försök 8/3  09:00

Heat 1
             
1 Hugo Klingsmo 2007 IK Stål 11,58 q
2 Oskar Tigerström 2007 Falu IK 12,22 q
3 André Helén 2007 Örbyhus IF 12,34 q
4 Oskar Anundsson 2007 Falu IK 12,96 q
5 Arvid Uhlin 2008 Falu IK 13,53
6 Jonathan Danielsson 2007 Säters IF FIK 14,57
7 Oskar Nylander 2008 Valbo AIF 14,88

Heat 2
             
1 Noa Lindén 2007 IF Kville 11,15 q
2 Harry Saine 2007 Falu IK 12,34 q
3 Adrian Isaksson 2007 Örbyhus IF 12,80 q
4 Liam Larsson 2007 Gefle IF 12,86 q
5 Noel Westman 2007 Falu IK 13,03
6 Egil Englund 2007 Falu IK 14,88
7 Viktor Ersson 2008 Falu IK 16,08
  Alfred Vendin 2007 Örbyhus IF DNS

P 7 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Noa Lindén 2007 IF Kville 11,15 q
2 Hugo Klingsmo 2007 IK Stål 11,58 q
3 Oskar Tigerström 2007 Falu IK 12,22 q
4 André Helén 2007 Örbyhus IF 12,34 q
5 Harry Saine 2007 Falu IK 12,34 q
6 Adrian Isaksson 2007 Örbyhus IF 12,80 q
7 Liam Larsson 2007 Gefle IF 12,86 q
8 Oskar Anundsson 2007 Falu IK 12,96 q
9 Noel Westman 2007 Falu IK 13,03
10 Arvid Uhlin 2008 Falu IK 13,53
11 Jonathan Danielsson 2007 Säters IF FIK 14,57
12 Oskar Nylander 2008 Valbo AIF 14,88
13 Egil Englund 2007 Falu IK 14,88
14 Viktor Ersson 2008 Falu IK 16,08
  Alfred Vendin 2007 Örbyhus IF DNS

P 7 60 m Final 8/3  12:15
             
1 Noa Lindén 2007 IF Kville 11,15
2 Hugo Klingsmo 2007 IK Stål 11,26
3 Oskar Tigerström 2007 Falu IK 11,86
4 André Helén 2007 Örbyhus IF 12,02
5 Harry Saine 2007 Falu IK 12,15
6 Oskar Anundsson 2007 Falu IK 12,88
7 Liam Larsson 2007 Gefle IF 12,89
8 Adrian Isaksson 2007 Örbyhus IF 12,95

P 7 Längd Final 8/3  09:40
             
1 Noa Lindén 2007 IF Kville 3.00
2 Harry Saine 2007 Falu IK 2.52
3 Hugo Klingsmo 2007 IK Stål 2.42
4 André Helén 2007 Örbyhus IF 2.31
5 Oskar Anundsson 2007 Falu IK 2.23
6 Adrian Isaksson 2007 Örbyhus IF 2.07 1.88
7 Arvid Uhlin 2008 Falu IK 2.07 1.75
8 Liam Larsson 2007 Gefle IF 2.02 1.90
9 Oskar Nylander 2008 Valbo AIF 2.02
10 Noel Westman 2007 Falu IK 2.01
11 Jonathan Danielsson 2007 Säters IF FIK 1.80
12 Alfred Vendin 2007 Örbyhus IF 1.68
13 Egil Englund 2007 Falu IK 1.57
14 Viktor Ersson 2008 Falu IK 1.44

P 7 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Oskar Nylander 2.02 x x x
Adrian Isaksson 1.86 1.88 2.01 2.07
André Helén 2.22 2.31 x 2.09
Alfred Vendin 1.62 1.44 1.41 1.68
Jonathan Danielsson 1.80 1.64 1.69 1.77
Noa Lindén 2.62 2.62 2.82 3.00
Hugo Klingsmo 2.42 2.34 2.29 2.34
Liam Larsson x 1.88 1.90 2.02
Oskar Anundsson 1.98 x 2.11 2.23
Viktor Ersson 1.44 1.19 0.95 1.18
Harry Saine 2.52 2.44 2.04 2.31
Arvid Uhlin 1.75 2.07 2.01 1.72
Egil Englund 1.47 1.57 1.12 1.31
Noel Westman 1.86 2.01 1.67 x

F 12 60 m Försök 8/3  11:50

Heat 1
             
1 Saga Fältenhag 2002 Högbo GIF 8,73 q
2 Junianna Larsen Brolin 2002 Täby IS 8,75 q
3 Saga Bond 2002 Leksands FIK 9,04 q
4 Frida Essborg 2002 Kvarnsvedens FIK 9,44 q
5 Alexandra Milusic 2002 Kongahäll AIK 9,73 q
6 Hannah Luxemburg 2002 Täby IS 9,95
7 Ebba Norlin 2002 Falu IK 10,37
8 Eila Jansson 2002 Gefle IF 10,51

Heat 2
             
1 Ella Enander 2002 Täby IS 8,94 q
2 Sonia Gauffin 2002 Högbo GIF 9,03 q
3 Sofia Nilsson 2002 Falu IK 9,15 q
4 Olivia Nordgren 2002 Falu IK 9,67 q
5 Maria Eidhagen Harrouch 2002 Högbo GIF 9,68 q
6 Linn Jansson 2002 Falu IK 9,70 q
7 Alva Florén 2002 Leksands FIK 9,74
8 My Rönnerblad 2002 Täby IS 9,92

Heat 3
             
1 Minna Lock Andersson 2002 Falu IK 8,99 q
2 Julia Iverman 2002 Täby IS 9,19 q
3 Josefin Wikfeldt 2002 Mälarhöjdens Friidrott MIK 9,22 q
4 Kristin Kalleberg 2002 Djurmo Sifferbo IF 9,73
5 Emilia Merkell 2002 Högbo GIF 9,77
6 Anna Klingberg 2002 Kvarnsvedens FIK 9,84
7 Tova Pelle-Bäck 2002 Säters IF FIK 10,11
8 Ingrid Wiklander 2002 Falu IK 10,64

Heat 4
             
1 Nora Berteau 2002 Täby IS 9,15 q
2 Jenny Ek 2002 Falu IK 9,49 q
3 Linda Norman 2002 Täby IS 9,83
4 Hanna Gustafsson 2002 Ludvika FFI 9,88
5 Sofia Westergren-Bromark 2002 Örbyhus IF 10,04
6 Frida Borgström 2002 Falu IK 10,05
7 Ida Karlsson 2002 Kvarnsvedens FIK 10,06

F 12 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Saga Fältenhag 2002 Högbo GIF 8,73 q
2 Junianna Larsen Brolin 2002 Täby IS 8,75 q
3 Ella Enander 2002 Täby IS 8,94 q
4 Minna Lock Andersson 2002 Falu IK 8,99 q
5 Sonia Gauffin 2002 Högbo GIF 9,03 q
6 Saga Bond 2002 Leksands FIK 9,04 q
7 Sofia Nilsson 2002 Falu IK 9,15 q
8 Nora Berteau 2002 Täby IS 9,15 q
9 Julia Iverman 2002 Täby IS 9,19 q
10 Josefin Wikfeldt 2002 Mälarhöjdens Friidrott MIK 9,22 q
11 Frida Essborg 2002 Kvarnsvedens FIK 9,44 q
12 Jenny Ek 2002 Falu IK 9,49 q
13 Olivia Nordgren 2002 Falu IK 9,67 q
14 Maria Eidhagen Harrouch 2002 Högbo GIF 9,68 q
15 Linn Jansson 2002 Falu IK 9,70 q
16 Alexandra Milusic 2002 Kongahäll AIK 9,73 q
17 Kristin Kalleberg 2002 Djurmo Sifferbo IF 9,73
18 Alva Florén 2002 Leksands FIK 9,74
19 Emilia Merkell 2002 Högbo GIF 9,77
20 Linda Norman 2002 Täby IS 9,83
21 Anna Klingberg 2002 Kvarnsvedens FIK 9,84
22 Hanna Gustafsson 2002 Ludvika FFI 9,88
23 My Rönnerblad 2002 Täby IS 9,92
24 Hannah Luxemburg 2002 Täby IS 9,95
25 Sofia Westergren-Bromark 2002 Örbyhus IF 10,04
26 Frida Borgström 2002 Falu IK 10,05
27 Ida Karlsson 2002 Kvarnsvedens FIK 10,06
28 Tova Pelle-Bäck 2002 Säters IF FIK 10,11
29 Ebba Norlin 2002 Falu IK 10,37
30 Eila Jansson 2002 Gefle IF 10,51
31 Ingrid Wiklander 2002 Falu IK 10,64

F 12 60 m Semifinal 8/3  13:10

Heat 1
             
1 Saga Fältenhag 2002 Högbo GIF 8,75 Q
2 Sonia Gauffin 2002 Högbo GIF 9,00 Q
3 Minna Lock Andersson 2002 Falu IK 9,06 Q
4 Julia Iverman 2002 Täby IS 9,17
5 Nora Berteau 2002 Täby IS 9,32
6 Jenny Ek 2002 Falu IK 9,50
7 Alexandra Milusic 2002 Kongahäll AIK 9,72
8 Olivia Nordgren 2002 Falu IK 9,77

Heat 2
             
1 Junianna Larsen Brolin 2002 Täby IS 8,73 Q
2 Ella Enander 2002 Täby IS 8,94 Q
3 Saga Bond 2002 Leksands FIK 9,01 Q
4 Sofia Nilsson 2002 Falu IK 9,11 q
5 Josefin Wikfeldt 2002 Mälarhöjdens Friidrott MIK 9,15 q
6 Frida Essborg 2002 Kvarnsvedens FIK 9,54
7 Linn Jansson 2002 Falu IK 9,66
8 Maria Eidhagen Harrouch 2002 Högbo GIF 9,67

F 12 60 m Semifinal - Sammanställning
             
1 Junianna Larsen Brolin 2002 Täby IS 8,73 Q
2 Saga Fältenhag 2002 Högbo GIF 8,75 Q
3 Ella Enander 2002 Täby IS 8,94 Q
4 Sonia Gauffin 2002 Högbo GIF 9,00 Q
5 Saga Bond 2002 Leksands FIK 9,01 Q
6 Minna Lock Andersson 2002 Falu IK 9,06 Q
7 Sofia Nilsson 2002 Falu IK 9,11 q
8 Josefin Wikfeldt 2002 Mälarhöjdens Friidrott MIK 9,15 q
9 Julia Iverman 2002 Täby IS 9,17
10 Nora Berteau 2002 Täby IS 9,32
11 Jenny Ek 2002 Falu IK 9,50
12 Frida Essborg 2002 Kvarnsvedens FIK 9,54
13 Linn Jansson 2002 Falu IK 9,66
14 Maria Eidhagen Harrouch 2002 Högbo GIF 9,67
15 Alexandra Milusic 2002 Kongahäll AIK 9,72
16 Olivia Nordgren 2002 Falu IK 9,77

F 12 60 m Final 8/3  14:10
             
1 Saga Fältenhag 2002 Högbo GIF 8,74
2 Junianna Larsen Brolin 2002 Täby IS 8,77
3 Sonia Gauffin 2002 Högbo GIF 9,00
4 Saga Bond 2002 Leksands FIK 9,03
5 Minna Lock Andersson 2002 Falu IK 9,08
6 Ella Enander 2002 Täby IS 9,11
7 Josefin Wikfeldt 2002 Mälarhöjdens Friidrott MIK 9,20
8 Sofia Nilsson 2002 Falu IK 9,22

F 12 600 m Final 8/3  15:45
             
1 Saga Fältenhag 2002 Högbo GIF 1,50,59
2 Minna Lock Andersson 2002 Falu IK 2,05,41
3 Olivia Nordgren 2002 Falu IK 2,08,15
4 Linn Jansson 2002 Falu IK 2,11,15
5 Eila Jansson 2002 Gefle IF 2,24,82
  Sofia Westergren-Bromark 2002 Örbyhus IF DNS
  Ida Karlsson 2002 Kvarnsvedens FIK DNS
  Sofia Nilsson 2002 Falu IK DNS
  My Rönnerblad 2002 Täby IS DNF

F 12 Höjd Final 8/3  09:00
             
1 Sonia Gauffin 2002 Högbo GIF 150
2 Ella Enander 2002 Täby IS 137
3 Sofia Nilsson 2002 Falu IK 137
4 Maria Eidhagen Harrouch 2002 Högbo GIF 134
5 Julia Iverman 2002 Täby IS 134
6 Nora Berteau 2002 Täby IS 134
7 Linda Norman 2002 Täby IS 134
8 Josefin Wikfeldt 2002 Mälarhöjdens Friidrott MIK 131
9 Saga Fältenhag 2002 Högbo GIF 128
10 Junianna Larsen Brolin 2002 Täby IS 125
11 Anna Klingberg 2002 Kvarnsvedens FIK 125
12 Alva Florén 2002 Leksands FIK 120
13 Eila Jansson 2002 Gefle IF 115
14 Kristin Kalleberg 2002 Djurmo Sifferbo IF 115
15 My Rönnerblad 2002 Täby IS 115
16 Hannah Lindborg 2002 Kvarnsvedens FIK 115
17 Linn Jansson 2002 Falu IK 110
18 Ida Karlsson 2002 Kvarnsvedens FIK 110
19 Sofia Westergren-Bromark 2002 Örbyhus IF 110
20 Olivia Nordgren 2002 Falu IK 110
21 Tilda Wärn 2002 Gefle IF 110
22 Emilia Merkell 2002 Högbo GIF 105

F 12 Höjd Final  100 105 110 115 120 125 128 131 134 137 140 146 148 150
Anna Klingberg - - o o o xxo xxx
Sofia Westergren-Bromark o o xo xxx
Eila Jansson - o o o xxx
Tilda Wärn xo o xxo xxx
Ella Enander - - - - o o o o o o xxx
Julia Iverman - - - o o o o o xxo xxx
Junianna Larsen Brolin - - o o o xo xxx
Linda Norman - - o o o o xxo xxo xxo xxx
My Rönnerblad o o xo xo x
Nora Berteau - - - - o o o xo xxo xxx
Josefin Wikfeldt - - o o xo o xo xxo xxx
Alva Florén - - o o xo xxx
Ida Karlsson o xo o xxx
Hannah Lindborg xxo o xxo xo xxx
Sonia Gauffin - - - - o o o o o o o xo o xxo
Emilia Merkell o o xxx
Saga Fältenhag - - - o o o xxo xxx
Maria Eidhagen Harrouch - - - - o o xo o xo xxx
Kristin Kalleberg o o o xo xxx
Linn Jansson o o o xxx
Sofia Nilsson - - - o o o xo o xo xxo xxx
Olivia Nordgren o o xxo xxx

F 12 Längd Final 8/3  14:30
             
1 Junianna Larsen Brolin 2002 Täby IS 4.32
2 Ella Enander 2002 Täby IS 4.29
3 Sonia Gauffin 2002 Högbo GIF 4.26
4 Saga Fältenhag 2002 Högbo GIF 4.18
5 Maria Eidhagen Harrouch 2002 Högbo GIF 4.16
6 Sofia Nilsson 2002 Falu IK 4.03
7 Josefin Wikfeldt 2002 Mälarhöjdens Friidrott MIK 4.00
8 Minna Lock Andersson 2002 Falu IK 3.97
9 Jenny Ek 2002 Falu IK 3.81
10 Anna Klingberg 2002 Kvarnsvedens FIK 3.79
11 Linn Jansson 2002 Falu IK 3.70
12 Julia Iverman 2002 Täby IS 3.68
13 Alva Florén 2002 Leksands FIK 3.59
14 Hannah Luxemburg 2002 Täby IS 3.55 3.50
15 Nora Berteau 2002 Täby IS 3.55 3.39
16 Frida Essborg 2002 Kvarnsvedens FIK 3.53
17 Ida Karlsson 2002 Kvarnsvedens FIK 3.50
18 Emilia Merkell 2002 Högbo GIF 3.47 3.31
19 Linda Norman 2002 Täby IS 3.47 3.29
20 Alexandra Milusic 2002 Kongahäll AIK 3.46
21 Olivia Nordgren 2002 Falu IK 3.44
22 Kristin Kalleberg 2002 Djurmo Sifferbo IF 3.38
23 Saga Bond 2002 Leksands FIK 3.36
24 Sofia Westergren-Bromark 2002 Örbyhus IF 3.35
25 Eila Jansson 2002 Gefle IF 3.34
26 Hannah Lindborg 2002 Kvarnsvedens FIK 3.29
27 Frida Borgström 2002 Falu IK 3.28 3.11
28 My Rönnerblad 2002 Täby IS 3.28 3.08
29 Tilda Wärn 2002 Gefle IF 3.11
30 Ingrid Wiklander 2002 Falu IK 3.10
31 Tova Pelle-Bäck 2002 Säters IF FIK 3.05
32 Emma Holmgren-Löf 2002 Örbyhus IF 3.02
33 Ebba Norlin 2002 Falu IK 3.00

F 12 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alexandra Milusic 3.46 3.41 3.39 3.41
Anna Klingberg 3.27 3.58 3.54 3.79
Sofia Westergren-Bromark 3.13 3.32 3.23 3.35
Emma Holmgren-Löf 2.88 X 2.92 3.02
Tova Pelle-Bäck 3.05 X 2.97 X
Eila Jansson 3.09 3.34 3.24 3.30
Tilda Wärn X 3.11 2.99 3.11
Ella Enander 4.18 4.25 4.00 4.29
Hannah Luxemburg 3.50 3.44 3.21 3.55
Julia Iverman 3.68 3.43 3.55 3.67
Junianna Larsen Brolin 4.22 4.25 4.32 4.18
Linda Norman 3.47 3.29 3.27 X
My Rönnerblad 2.92 3.08 3.01 3.28
Nora Berteau 3.31 3.28 3.39 3.55
Josefin Wikfeldt 3.80 3.85 3.88 4.00
Saga Bond 3.18 3.36 - -
Alva Florén 3.58 3.37 3.59 3.50
Ida Karlsson 3.28 3.23 3.27 3.50
Hannah Lindborg 3.29 X 3.02 3.24
Frida Essborg 3.53 3.50 3.27 3.21
Sonia Gauffin 3.98 3.90 4.13 4.26
Emilia Merkell 3.18 3.31 3.29 3.47
Saga Fältenhag 4.00 4.07 4.18 4.17
Maria Eidhagen Harrouch 4.09 4.16 4.05 4.15
Kristin Kalleberg 3.32 3.38 X 3.24
Minna Lock Andersson 3.94 3.77 3.97 3.67
Linn Jansson 3.70 3.62 3.64 3.70
Ebba Norlin X 3.00 2.71 2.69
Jenny Ek 3.69 3.74 3.57 3.81
Sofia Nilsson 3.63 3.76 4.00 4.03
Ingrid Wiklander 3.10 3.01 X 3.01
Olivia Nordgren 3.38 3.40 3.33 3.44
Frida Borgström 3.28 3.11 2.95 3.04

F 12 Kula Final 8/3  10:40
             
1 Maria Eidhagen Harrouch 2002 Högbo GIF 10.37
2 Junianna Larsen Brolin 2002 Täby IS 9.36
3 Ella Enander 2002 Täby IS 9.18
4 Sofia Nilsson 2002 Falu IK 8.30
5 Alva Florén 2002 Leksands FIK 8.18
6 Anna Klingberg 2002 Kvarnsvedens FIK 7.90
7 Julia Iverman 2002 Täby IS 7.25
8 Alexandra Milusic 2002 Kongahäll AIK 7.20
9 Hannah Luxemburg 2002 Täby IS 7.15 7.05
10 Emilia Merkell 2002 Högbo GIF 7.15 7.04
11 Tilda Wärn 2002 Gefle IF 7.04
12 Emma Holmgren-Löf 2002 Örbyhus IF 6.75
13 Frida Essborg 2002 Kvarnsvedens FIK 6.68
14 Saga Bond 2002 Leksands FIK 6.43
15 Sofia Westergren-Bromark 2002 Örbyhus IF 6.40
16 Ida Karlsson 2002 Kvarnsvedens FIK 5.62
17 My Rönnerblad 2002 Täby IS 4.75
18 Ingrid Wiklander 2002 Falu IK 4.69

F 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alexandra Milusic 6.55 6.75 6.85 7.20
Anna Klingberg 6.69 7.11 7.17 7.90
Sofia Westergren-Bromark 6.04 6.40 x x
Emma Holmgren-Löf 5.85 6.33 6.75 6.67
Tilda Wärn 6.13 5.37 6.51 7.04
Ella Enander 9.05 9.18 x 8.81
Hannah Luxemburg 6.36 7.05 6.81 7.15
Julia Iverman 7.25 6.68 6.70 6.59
Junianna Larsen Brolin 8.15 8.93 9.36 9.00
My Rönnerblad 4.75 x 4.25 4.48
Saga Bond 6.38 6.43 6.12 6.33
Alva Florén 7.04 7.48 8.18 7.97
Ida Karlsson 5.08 4.95 5.51 5.62
Frida Essborg 6.28 6.68 6.51 5.98
Emilia Merkell 7.04 7.15 6.50 6.61
Maria Eidhagen Harrouch 10.37 8.99 8.84 9.33
Sofia Nilsson 7.63 7.57 7.72 8.30
Ingrid Wiklander 4.46 3.91 4.69 4.35

F 11 60 m Försök 8/3  11:20

Heat 1
             
1 Meja Roberg 2003 Falu IK 9,32 q
2 Jasmine Eriksson 2003 Säters IF FIK 9,53 q
3 Ebba Hedberg 2003 Kvarnsvedens FIK 9,77 q
4 Sandra Holmlund 2003 Täby IS 9,96 q
5 Maja Thodenius 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 9,98 q
6 Thea Ädling Ring 2003 IFK Mora 10,20
7 Maja Sjödén 2003 Kvarnsvedens FIK 11,02
8 Ester Odung 2003 Täby IS 11,35

Heat 2
             
1 Frida Hjorth 2003 Säters IF FIK 8,66 q
2 Josefin Ravstis 2003 Gefle IF 9,69 q
3 Moa Skagerlund 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 10,01 q
4 Nora Bergman 2003 Falu IK 10,08 q
5 Tyra Forsberg 2003 Örbyhus IF 10,44
6 Vera Vlachos 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 10,59
7 Cornelia Wahlin 2003 Täby IS 10,62
8 Hilda Milton-Engkvist 2003 Täby IS 11,00

Heat 3
             
1 Tindra Kjettselberg 2003 Örbyhus IF 9,53 q
2 Alma Åkerling 2003 Hofors AIF 9,84 q
3 Alexandra Karlsson 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 10,01 q
4 Alice Abrahamsson 2003 Ludvika FFI 10,03 q
5 Vilma Åman 2003 Falu IK 10,26
6 Ellen Lombrink 2003 Täby IS 10,27
7 Kristina Dahlström 2003 Täby IS 10,35
8 Ebba Thomasson 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 10,93

Heat 4
             
1 Olivia Eriksson 2003 Falu IK 9,24 q
2 Alma Uhlin 2003 Falu IK 9,67 q
3 Stina Sundell 2003 Gefle IF 9,80 q
4 Nora Olofsson 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 10,27
5 Emma Mukherji 2003 Täby IS 10,75
6 Saga Karlung 2003 Täby IS 11,05
7 Ida Westerberg 2003 Örbyhus IF 11,07

F 11 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Frida Hjorth 2003 Säters IF FIK 8,66 q
2 Olivia Eriksson 2003 Falu IK 9,24 q
3 Meja Roberg 2003 Falu IK 9,32 q
4 Jasmine Eriksson 2003 Säters IF FIK 9,53 q
5 Tindra Kjettselberg 2003 Örbyhus IF 9,53 q
6 Alma Uhlin 2003 Falu IK 9,67 q
7 Josefin Ravstis 2003 Gefle IF 9,69 q
8 Ebba Hedberg 2003 Kvarnsvedens FIK 9,77 q
9 Stina Sundell 2003 Gefle IF 9,80 q
10 Alma Åkerling 2003 Hofors AIF 9,84 q
11 Sandra Holmlund 2003 Täby IS 9,96 q
12 Maja Thodenius 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 9,98 q
13 Moa Skagerlund 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 10,01 q
14 Alexandra Karlsson 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 10,01 q
15 Alice Abrahamsson 2003 Ludvika FFI 10,03 q
16 Nora Bergman 2003 Falu IK 10,08 q
17 Thea Ädling Ring 2003 IFK Mora 10,20
18 Vilma Åman 2003 Falu IK 10,26
19 Ellen Lombrink 2003 Täby IS 10,27
20 Nora Olofsson 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 10,27
21 Kristina Dahlström 2003 Täby IS 10,35
22 Tyra Forsberg 2003 Örbyhus IF 10,44
23 Vera Vlachos 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 10,59
24 Cornelia Wahlin 2003 Täby IS 10,62
25 Emma Mukherji 2003 Täby IS 10,75
26 Ebba Thomasson 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 10,93
27 Hilda Milton-Engkvist 2003 Täby IS 11,00
28 Maja Sjödén 2003 Kvarnsvedens FIK 11,02
29 Saga Karlung 2003 Täby IS 11,05
30 Ida Westerberg 2003 Örbyhus IF 11,07
31 Ester Odung 2003 Täby IS 11,35

F 11 60 m Semifinal 8/3  13:00

Heat 1
             
1 Frida Hjorth 2003 Säters IF FIK 8,73 Q
2 Tindra Kjettselberg 2003 Örbyhus IF 9,28 Q
3 Jasmine Eriksson 2003 Säters IF FIK 9,52 Q
4 Ebba Hedberg 2003 Kvarnsvedens FIK 9,65 q
5 Stina Sundell 2003 Gefle IF 9,87 9,869
6 Moa Skagerlund 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 10,01
7 Nora Bergman 2003 Falu IK 10,02
8 Maja Thodenius 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 10,28

Heat 2
             
1 Olivia Eriksson 2003 Falu IK 9,32 Q
2 Meja Roberg 2003 Falu IK 9,48 Q
3 Alma Uhlin 2003 Falu IK 9,60 Q
4 Alma Åkerling 2003 Hofors AIF 9,87 q 9,863
5 Josefin Ravstis 2003 Gefle IF 9,96
6 Alexandra Karlsson 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 10,15
7 Sandra Holmlund 2003 Täby IS 10,22
8 Alice Abrahamsson 2003 Ludvika FFI 10,28

F 11 60 m Semifinal - Sammanställning
             
1 Frida Hjorth 2003 Säters IF FIK 8,73 Q
2 Olivia Eriksson 2003 Falu IK 9,32 Q
3 Tindra Kjettselberg 2003 Örbyhus IF 9,28 Q
4 Meja Roberg 2003 Falu IK 9,48 Q
5 Jasmine Eriksson 2003 Säters IF FIK 9,52 Q
6 Alma Uhlin 2003 Falu IK 9,60 Q
7 Ebba Hedberg 2003 Kvarnsvedens FIK 9,65 q
8 Alma Åkerling 2003 Hofors AIF 9,87 q 9,863
9 Stina Sundell 2003 Gefle IF 9,87 9,869
10 Josefin Ravstis 2003 Gefle IF 9,96
11 Moa Skagerlund 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 10,01
12 Nora Bergman 2003 Falu IK 10,02
13 Alexandra Karlsson 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 10,15
14 Sandra Holmlund 2003 Täby IS 10,22
15 Maja Thodenius 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 10,28
16 Alice Abrahamsson 2003 Ludvika FFI 10,28

F 11 60 m Final 8/3  14:00
             
1 Frida Hjorth 2003 Säters IF FIK 8,66
2 Olivia Eriksson 2003 Falu IK 9,24
3 Tindra Kjettselberg 2003 Örbyhus IF 9,25
4 Meja Roberg 2003 Falu IK 9,49
5 Jasmine Eriksson 2003 Säters IF FIK 9,51
6 Ebba Hedberg 2003 Kvarnsvedens FIK 9,58
7 Alma Uhlin 2003 Falu IK 9,70
8 Alma Åkerling 2003 Hofors AIF 9,92

F 11 600 m Final 8/3  15:20
             
1 Thea Ädling Ring 2003 IFK Mora 2,12,82
2 Alice Abrahamsson 2003 Ludvika FFI 2,13,86
3 Kristina Dahlström 2003 Täby IS 2,19,17
4 Ellen Lombrink 2003 Täby IS 2,21,34
5 Maja Thodenius 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 2,23,89
6 Moa Skagerlund 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 2,25,02
7 Ester Odung 2003 Täby IS 2,26,91
8 Cornelia Wahlin 2003 Täby IS 2,29,83
9 Olivia Eriksson 2003 Falu IK 2,30,92
10 Hilda Milton-Engkvist 2003 Täby IS 2,31,75
11 Saga Karlung 2003 Täby IS 2,33,49
  Ellen Winroth 2003 Täby IS DNS

F 11 Höjd Final 8/3  14:10
             
1 Frida Hjorth 2003 Säters IF FIK 1,43
2 Tindra Kjettselberg 2003 Örbyhus IF 1,27
3 Alma Åkerling 2003 Hofors AIF 1,24
4 Moa Skagerlund 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 1,21
5 Ebba Hedberg 2003 Kvarnsvedens FIK 1,18
6 Maja Thodenius 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 1,15
7 Emma Wallsten 2003 Örbyhus IF 1,10
7 Maja Sjödén 2003 Kvarnsvedens FIK 1,10
7 Ellen Winroth 2003 Täby IS 1,10
7 Cornelia Wahlin 2003 Täby IS 1,10
11 Alice Abrahamsson 2003 Ludvika FFI 1,10
11 Olivia Eriksson 2003 Falu IK 1,10
13 Nora Olofsson 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 1,05
14 Saga Karlung 2003 Täby IS 1,00
15 Sandra Holmlund 2003 Täby IS 1,00
16 Tyra Forsberg 2003 Örbyhus IF 1,00
16 Tyra Olsson 2003 Täby IS 1,00
18 Ida Westerberg 2003 Örbyhus IF 1,00
19 Ellen Lombrink 2003 Täby IS 0,95
19 Ebba Thomasson 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 0,95

F 11 Höjd Final  0,95 1,00 1,05 1,10 1,15 1,18 1,21 1,24 1,27 1,30 1,32 1,35 1,37 1,39 1,41 1,43 1,46
Emma Wallsten o o o o xxx
Tyra Forsberg o xo xxx
Tindra Kjettselberg o o o o o o o o xo xxx
Ida Westerberg xxo xxo xxx
Frida Hjorth - - - - - o xo o o o xo o xo xo xo xxx
Alma Åkerling - o o o o xxo o o xxx
Maja Sjödén - o o o
Ellen Winroth - o o o xx-
Cornelia Wahlin o o o o xxx
Ellen Lombrink o xxx
Saga Karlung o o xxx
Sandra Holmlund xo o xxx
Tyra Olsson o xo xxx
Moa Skagerlund - o o o o o xo xxx
Ebba Thomasson o xxx
Nora Olofsson o o o xxx
Maja Thodenius o o o xo xxo xxx
Alice Abrahamsson o o o xo xx-
Olivia Eriksson - o o xo xxx
Ebba Hedberg - - - o o o xxx

F 11 Längd Final 8/3  10:40
             
1 Frida Hjorth 2003 Säters IF FIK 4.52
2 Ebba Hedberg 2003 Kvarnsvedens FIK 4.09
3 Olivia Eriksson 2003 Falu IK 3.94
4 Meja Roberg 2003 Falu IK 3.92
5 Alma Uhlin 2003 Falu IK 3.77
6 Alma Åkerling 2003 Hofors AIF 3.74
7 Jasmine Eriksson 2003 Säters IF FIK 3.69
8 Nora Bergman 2003 Falu IK 3.62
9 Maja Thodenius 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 3.61
10 Tindra Kjettselberg 2003 Örbyhus IF 3.60
11 Thea Ädling Ring 2003 IFK Mora 3.58 3.58
12 Vilma Åman 2003 Falu IK 3.58 3.43
13 Stina Sundell 2003 Gefle IF 3.58 3.31
14 Moa Skagerlund 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 3.37
15 Sandra Holmlund 2003 Täby IS 3.36
16 Josefin Ravstis 2003 Gefle IF 3.35
17 Nora Olofsson 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 3.34
18 Alice Abrahamsson 2003 Ludvika FFI 3.33
19 Alexandra Karlsson 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 3.26
20 Tyra Forsberg 2003 Örbyhus IF 3.14
21 Ellen Winroth 2003 Täby IS 3.08
22 Maja Sjödén 2003 Kvarnsvedens FIK 3.07
23 Emma Wallsten 2003 Örbyhus IF 3.05 2.96
24 Vera Vlachos 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 3.05 2.71
25 Hilda Milton-Engkvist 2003 Täby IS 2.99
26 Cornelia Wahlin 2003 Täby IS 2.97
27 Ellen Lombrink 2003 Täby IS 2.94
28 Emma Mukherji 2003 Täby IS 2.88
29 Kristina Dahlström 2003 Täby IS 2.87 2.70
30 Saga Karlung 2003 Täby IS 2.87 2.68
31 Ebba Thomasson 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 2.87 2.46
32 Tyra Olsson 2003 Täby IS 2.63
33 Ester Odung 2003 Täby IS 2.57
34 Tilde Hållqvist 2003 Örbyhus IF 2.02

F 11 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Thea Ädling Ring 3.58 3.41 3.58 X
Emma Wallsten 2.96 3.05 2.96 2.83
Tilde Hållqvist 1.78 2.02 X 1.93
Tyra Forsberg 3.14 3.08 3.11 2.99
Tindra Kjettselberg 3.60 X 3.40 3.60
Jasmine Eriksson 3.69 3.37 3.46 3.38
Frida Hjorth 4.52 4.36 4.29 4.35
Alma Åkerling 3.51 X 3.59 3.74
Stina Sundell 3.22 3.31 3.58 X
Maja Sjödén X 3.07 X 2.99
Ellen Winroth X 3.08 3.02 3.01
Cornelia Wahlin 2.97 X 2.61 X
Ellen Lombrink 2.90 2.79 2.94 2.60
Emma Mukherji 2.87 2.88 2.79 2.80
Ester Odung 2.57 2.38 2.26 2.25
Hilda Milton-Engkvist 2.84 2.66 2.99
Kristina Dahlström 2.87 2.52 2.70 2.48
Saga Karlung 2.68 2.62 2.87 2.49
Sandra Holmlund 3.25 3.32 3.36 3.26
Tyra Olsson 2.63 2.43 2.40 2.27
Moa Skagerlund 3.28 3.37 3.34 3.28
Ebba Thomasson 2.36 2.22 2.46 2.87
Alexandra Karlsson 3.26 3.21 3.10 3.11
Nora Olofsson 3.26 3.34 3.05 3.31
Maja Thodenius 3.13 3.61 3.30 -
Vera Vlachos 2.71 3.05 X 2.47
Alice Abrahamsson X 3.30 3.33 3.31
Olivia Eriksson 3.89 3.94 3.85 3.77
Meja Roberg 3.72 3.82 3.92 3.73
Nora Bergman 3.62 3.40 3.41 3.23
Vilma Åman 3.43 3.39 3.58 3.37
Alma Uhlin 3.54 3.53 3.60 3.77
Ebba Hedberg 3.91 3.84 4.09 4.08
Josefin Ravstis 3.06 3.10 3.35 3.19

F 11 Kula Final 8/3  13:25
             
1 Frida Hjorth 2003 Säters IF FIK 959
2 Jasmine Eriksson 2003 Säters IF FIK 824
3 Ebba Hedberg 2003 Kvarnsvedens FIK 687
4 Meja Roberg 2003 Falu IK 639
5 Emma Wallsten 2003 Örbyhus IF 617
6 Olivia Eriksson 2003 Falu IK 600
7 Moa Skagerlund 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 584
8 Nora Bergman 2003 Falu IK 572
9 Alice Abrahamsson 2003 Ludvika FFI 546
10 Tindra Kjettselberg 2003 Örbyhus IF 541
11 Maja Sjödén 2003 Kvarnsvedens FIK 533
12 Nora Olofsson 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 530
13 Tyra Forsberg 2003 Örbyhus IF 524
14 Alexandra Karlsson 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 521
15 Maja Thodenius 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 505
16 Sandra Holmlund 2003 Täby IS 492
17 Kristina Dahlström 2003 Täby IS 480 474
18 Emma Mukherji 2003 Täby IS 480 469
19 Vera Vlachos 2003 Mälarhöjdens Friidrott MIK 479
20 Ida Westerberg 2003 Örbyhus IF 468
21 Tilde Hållqvist 2003 Örbyhus IF 460
22 Hilda Milton-Engkvist 2003 Täby IS 456
23 Tyra Olsson 2003 Täby IS 419
24 Josefin Ravstis 2003 Gefle IF 415
25 Ester Odung 2003 Täby IS 378

F 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Emma Wallsten 601 617 584 587
Tilde Hållqvist 378 460 385 431
Tyra Forsberg 508 459 524 475
Tindra Kjettselberg 510 480 541 503
Ida Westerberg 468 458 454 452
Jasmine Eriksson 814 814 810 824
Frida Hjorth 889 902 855 959
Maja Sjödén 533 507 474 532
Emma Mukherji 480 469 442 466
Ester Odung 283 370 378 352
Hilda Milton-Engkvist 434 456 366 425
Kristina Dahlström 425 - 480 474
Sandra Holmlund 492 486 453 464
Tyra Olsson 419 416 - -
Moa Skagerlund 581 - 584 -
Alexandra Karlsson 482 450 521 478
Nora Olofsson 469 528 520 530
Maja Thodenius 505 500 503 490
Vera Vlachos 474 445 450 479
Alice Abrahamsson 546 529 541 520
Olivia Eriksson 439 590 600 515
Meja Roberg 510 639 556 532
Nora Bergman 572 539 - 501
Ebba Hedberg 622 671 680 687
Josefin Ravstis 406 415 375 -

F 10 60 m Försök 8/3  10:40

Heat 1
             
1 Gabriella Milusic 2004 Kongahäll AIK 9,68 q
2 Rebecka Forsling 2004 Huddinge AIS 10,30 q
3 Filippa Nordgren 2004 Falu IK 10,50
4 Klara Englund 2004 Falu IK 10,73
5 Gabriella Westling 2004 Strands IF 11,57
6 Nellie Lind 2004 Gefle IF 11,57
7 Alde Johansson 2004 IK Stål 11,77

Heat 2
             
1 Ida Backlund 2004 Gefle IF 9,86 q
2 Amanda Thyr 2004 Bollnäs FIK 10,06 q
3 Elsa Kvarnström 2004 Falu IK 10,11 q
4 Stephanie Moraiti 2004 Täby IS 10,45
5 Tuva Lindqvist 2004 Örbyhus IF 10,91
6 Jennie Gregenstam 2004 Huddinge AIS 11,20
7 Hanna Lindroth 2004 Falu IK 11,37

Heat 3
             
1 Maja Hammarberg 2004 Huddinge AIS 9,90 q
2 Clara Jansson 2004 Säters IF FIK 10,33 q
3 Tilda Hylén 2004 Falu IK 10,51
4 Klara Flygare 2004 Huddinge AIS 10,67
5 Edith Wärn 2004 Gefle IF 10,81
6 Cornelia Skarp 2004 IFK Mora 10,93
7 Sara Essborg 2004 Kvarnsvedens FIK 11,91

Heat 4
             
1 Casandra Johnson 2004 Strands IF 9,64 q
2 Karolina Reyes 2004 Hofors AIF 10,11 q
3 Sara Winberg 2004 Täby IS 10,31 q
4 Vilma Hjertberg 2004 Gefle IF 10,39 q
5 Ellen Lundberg Hedman 2004 Djurmo Sifferbo IF 10,42
6 Lisa Stark 2004 Falu IK 10,72
7 Hannah Holst 2004 Falu IK 10,74

Heat 5
             
1 Linnea Nermark 2004 IFK Sunne 9,75 q
2 Stella Saine 2004 Falu IK 9,77 q
3 Liv Norberg 2004 IK Stål 10,25 q
4 Maja Björk 2004 Huddinge AIS 10,37 q
5 Amanda Molin 2004 Gefle IF 10,39 q
6 Josefin Lehrman 2004 Örbyhus IF 11,58

F 10 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Casandra Johnson 2004 Strands IF 9,64 q
2 Gabriella Milusic 2004 Kongahäll AIK 9,68 q
3 Linnea Nermark 2004 IFK Sunne 9,75 q
4 Stella Saine 2004 Falu IK 9,77 q
5 Ida Backlund 2004 Gefle IF 9,86 q
6 Maja Hammarberg 2004 Huddinge AIS 9,90 q
7 Amanda Thyr 2004 Bollnäs FIK 10,06 q
8 Elsa Kvarnström 2004 Falu IK 10,11 q
9 Karolina Reyes 2004 Hofors AIF 10,11 q
10 Liv Norberg 2004 IK Stål 10,25 q
11 Rebecka Forsling 2004 Huddinge AIS 10,30 q
12 Sara Winberg 2004 Täby IS 10,31 q
13 Clara Jansson 2004 Säters IF FIK 10,33 q
14 Maja Björk 2004 Huddinge AIS 10,37 q
15 Vilma Hjertberg 2004 Gefle IF 10,39 q
16 Amanda Molin 2004 Gefle IF 10,39 q
17 Ellen Lundberg Hedman 2004 Djurmo Sifferbo IF 10,42
18 Stephanie Moraiti 2004 Täby IS 10,45
19 Filippa Nordgren 2004 Falu IK 10,50
20 Tilda Hylén 2004 Falu IK 10,51
21 Klara Flygare 2004 Huddinge AIS 10,67
22 Lisa Stark 2004 Falu IK 10,72
23 Klara Englund 2004 Falu IK 10,73
24 Hannah Holst 2004 Falu IK 10,74
25 Edith Wärn 2004 Gefle IF 10,81
26 Tuva Lindqvist 2004 Örbyhus IF 10,91
27 Cornelia Skarp 2004 IFK Mora 10,93
28 Jennie Gregenstam 2004 Huddinge AIS 11,20
29 Hanna Lindroth 2004 Falu IK 11,37
30 Gabriella Westling 2004 Strands IF 11,57
31 Nellie Lind 2004 Gefle IF 11,57
32 Josefin Lehrman 2004 Örbyhus IF 11,58
33 Alde Johansson 2004 IK Stål 11,77
34 Sara Essborg 2004 Kvarnsvedens FIK 11,91

F 10 60 m Semifinal 8/3  12:50

Heat 1
             
1 Casandra Johnson 2004 Strands IF 9,56 Q
2 Linnea Nermark 2004 IFK Sunne 9,81 Q
3 Stella Saine 2004 Falu IK 9,84 Q
4 Maja Hammarberg 2004 Huddinge AIS 9,85 q
5 Karolina Reyes 2004 Hofors AIF 10,30
6 Rebecka Forsling 2004 Huddinge AIS 10,32
7 Maja Björk 2004 Huddinge AIS 10,42
8 Amanda Molin 2004 Gefle IF 10,43

Heat 2
             
1 Gabriella Milusic 2004 Kongahäll AIK 9,71 Q
2 Ida Backlund 2004 Gefle IF 9,88 Q
3 Clara Jansson 2004 Säters IF FIK 9,98 Q
4 Elsa Kvarnström 2004 Falu IK 10,18 q
5 Amanda Thyr 2004 Bollnäs FIK 10,20
6 Sara Winberg 2004 Täby IS 10,25
7 Liv Norberg 2004 IK Stål 10,54
8 Vilma Hjertberg 2004 Gefle IF 10,58

F 10 60 m Semifinal - Sammanställning
             
1 Casandra Johnson 2004 Strands IF 9,56 Q
2 Gabriella Milusic 2004 Kongahäll AIK 9,71 Q
3 Linnea Nermark 2004 IFK Sunne 9,81 Q
4 Ida Backlund 2004 Gefle IF 9,88 Q
5 Stella Saine 2004 Falu IK 9,84 Q
6 Clara Jansson 2004 Säters IF FIK 9,98 Q
7 Maja Hammarberg 2004 Huddinge AIS 9,85 q
8 Elsa Kvarnström 2004 Falu IK 10,18 q
9 Amanda Thyr 2004 Bollnäs FIK 10,20
10 Sara Winberg 2004 Täby IS 10,25
11 Karolina Reyes 2004 Hofors AIF 10,30
12 Rebecka Forsling 2004 Huddinge AIS 10,32
13 Maja Björk 2004 Huddinge AIS 10,42
14 Amanda Molin 2004 Gefle IF 10,43
15 Liv Norberg 2004 IK Stål 10,54
16 Vilma Hjertberg 2004 Gefle IF 10,58

F 10 60 m Final 8/3  13:55
             
1 Gabriella Milusic 2004 Kongahäll AIK 9,49
2 Casandra Johnson 2004 Strands IF 9,50
3 Linnea Nermark 2004 IFK Sunne 9,79
4 Ida Backlund 2004 Gefle IF 9,83
5 Stella Saine 2004 Falu IK 10,02
6 Maja Hammarberg 2004 Huddinge AIS 10,05
7 Clara Jansson 2004 Säters IF FIK 10,43
8 Elsa Kvarnström 2004 Falu IK 10,70

F 10 600 m Final 8/3  14:55

Heat 1
             
1 Stella Saine 2004 Falu IK 2,20,75
2 Sara Winberg 2004 Täby IS 2,21,47
3 Cornelia Skarp 2004 IFK Mora 2,23,78
4 Elsa Kvarnström 2004 Falu IK 2,31,46
5 Jennie Gregenstam 2004 Huddinge AIS 2,31,47
6 Filippa Nordgren 2004 Falu IK 2,31,67
7 Vilma Hjertberg 2004 Gefle IF 2,33,46

Heat 2
             
1 Nicolina Wiberg 2004 IK Stål 2,13,38
2 Ida Backlund 2004 Gefle IF 2,15,37
3 Agnes Strandman 2005 Västerås FK 2,17,78
4 Maja Björk 2004 Huddinge AIS 2,18,13
5 Liv Norberg 2004 IK Stål 2,20,05
6 Nellie Lind 2004 Gefle IF 2,26,49
7 Gabriella Westling 2004 Strands IF 2,41,64
  Casandra Johnson 2004 Strands IF DNS

F 10 600 m Final - Sammanställning
             
1 Nicolina Wiberg 2004 IK Stål 2,13,38
2 Ida Backlund 2004 Gefle IF 2,15,37
3 Agnes Strandman 2005 Västerås FK 2,17,78
4 Maja Björk 2004 Huddinge AIS 2,18,13
5 Liv Norberg 2004 IK Stål 2,20,05
6 Stella Saine 2004 Falu IK 2,20,75
7 Sara Winberg 2004 Täby IS 2,21,47
8 Cornelia Skarp 2004 IFK Mora 2,23,78
9 Nellie Lind 2004 Gefle IF 2,26,49
10 Elsa Kvarnström 2004 Falu IK 2,31,46
11 Jennie Gregenstam 2004 Huddinge AIS 2,31,47
12 Filippa Nordgren 2004 Falu IK 2,31,67
13 Vilma Hjertberg 2004 Gefle IF 2,33,46
14 Gabriella Westling 2004 Strands IF 2,41,64
  Casandra Johnson 2004 Strands IF DNS

F 10 Höjd Final 8/3  09:00
             
1 Gabriella Milusic 2004 Kongahäll AIK 1.20
2 Rebecka Forsling 2004 Huddinge AIS 1.20
3 Tasa Scheele Bhatia 2004 Täby IS 1.17
4 Edith Wärn 2004 Gefle IF 1.05
5 Sara Winberg 2004 Täby IS 1.05
6 Filippa Nordgren 2004 Falu IK 1.00
7 Karolina Reyes 2004 Hofors AIF 1.00
7 Nellie Lind 2004 Gefle IF 1.00
9 Maja Björk 2004 Huddinge AIS 1.00
10 Sanna Tille 2004 Valbo AIF 0.95
10 Hanna Andersson 2005 IK Stål 0.95
12 Liv Norberg 2004 IK Stål 0.95
13 Tuva Lindqvist 2004 Örbyhus IF 0.95
14 Jennie Gregenstam 2004 Huddinge AIS 0.90
15 Alde Johansson 2004 IK Stål 0.90
16 Saga Svennersjö 2004 Huddinge AIS 0.85
16 Elsa Kvarnström 2004 Falu IK 0.85
18 Josefin Lehrman 2004 Örbyhus IF 0.85

F 10 Höjd Final  0.80 0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.08 1.11 1.14 1.17 1.20 1.23
Gabriella Milusic o o o o o o o o o xo o xxx
Sanna Tille - - o o xxx
Tuva Lindqvist - - xo xo xxx
Josefin Lehrman o xo xxx
Karolina Reyes o o o o xo xxx
Nellie Lind - - o o xo xxx
Edith Wärn - o o o xo o xxx
Maja Björk o o o xo xo xxx
Rebecka Forsling - - - - o o o o o xo o xxx
Jennie Gregenstam o o o xxx
Saga Svennersjö o o xxx
Sara Winberg - o o o o xo xxx
Tasa Scheele Bhatia - - - o o o o o o o xxx
Alde Johansson o o xo xxx
Liv Norberg o xo o o xxx
Hanna Andersson o o o o xxx
Filippa Nordgren o o o o o xxx
Elsa Kvarnström o o xxx

F 10 Längd Final 8/3  14:10
             
1 Casandra Johnson 2004 Strands IF 3.80
2 Gabriella Milusic 2004 Kongahäll AIK 3.68
3 Nicolina Wiberg 2004 IK Stål 3.66
4 Tasa Scheele Bhatia 2004 Täby IS 3.63
5 Linnea Nermark 2004 IFK Sunne 3.49
6 Ida Backlund 2004 Gefle IF 3.46
7 Maja Hammarberg 2004 Huddinge AIS 3.26
8 Sara Winberg 2004 Täby IS 3.22 3.18
9 Maja Björk 2004 Huddinge AIS 3.22 3.11
10 Klara Flygare 2004 Huddinge AIS 3.20
11 Amanda Thyr 2004 Bollnäs FIK 3.18
12 Tuva Lindqvist 2004 Örbyhus IF 3.13
13 Edith Wärn 2004 Gefle IF 3.11
14 Nea Skomorowski 2004 Kvarnsvedens FIK 3.10
15 Filippa Nordgren 2004 Falu IK 3.06
16 Sanna Tille 2004 Valbo AIF 3.03 3.00
17 Elsa Kvarnström 2004 Falu IK 3.03 2.95
18 Tilda Hylén 2004 Falu IK 2.98
19 Clara Jansson 2004 Säters IF FIK 2.94
20 Jennie Gregenstam 2004 Huddinge AIS 2.90
21 Amanda Molin 2004 Gefle IF 2.89
22 Ellen Lundberg Hedman 2004 Djurmo Sifferbo IF 2.86
23 Isabell Haglöf 2004 Djurmo Sifferbo IF 2.81 2.61
24 Liv Norberg 2004 IK Stål 2.81
25 Nellie Lind 2004 Gefle IF 2.74
26 Vilma Hjertberg 2004 Gefle IF 2.69
27 Gabriella Westling 2004 Strands IF 2.64
28 Alde Johansson 2004 IK Stål 2.58
29 Hanna Lindroth 2004 Falu IK 2.55
30 Sara Essborg 2004 Kvarnsvedens FIK 2.54
31 Hannah Holst 2004 Falu IK 2.50
32 Josefin Lehrman 2004 Örbyhus IF 2.39
33 Louise Michels 2004 Falu IK 2.35
34 Saga Svennersjö 2004 Huddinge AIS 1.69

F 10 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Gabriella Milusic x 3.68 3.64 x
Amanda Thyr 3.18 3.12 3.16 3.10
Casandra Johnson 3.58 1.38 3.67 3.80
Gabriella Westling 2.39 2.64 2.22 1.95
Sanna Tille 3.03 2.82 3.00 x
Tuva Lindqvist 3.11 3.10 3.13 3.13
Josefin Lehrman 2.39 2.11 x 2.23
Clara Jansson 2.94 2.92 2.62 2.89
Ida Backlund 3.14 3.21 3.46 3.31
Nellie Lind 2.45 2.27 2.74 x
Amanda Molin 2.72 2.70 2.89 2.29
Edith Wärn 2.86 2.61 3.00 3.11
Vilma Hjertberg 2.55 2.54 2.69 2,64
Nea Skomorowski 3.10 2.59 2.60 2.95
Maja Björk 2.90 3.11 3.22 3.05
Jennie Gregenstam 2.84 2.80 2.90 2.85
Maja Hammarberg 3.15 3.09 3.22 3.26
Saga Svennersjö 1.60 1.60 1.69 1.67
Sara Winberg 3.09 3.22 3.18 3.18
Tasa Scheele Bhatia 3.40 3.29 3.63 3.49
Linnea Nermark 3.43 3.43 3.45 3.49
Nicolina Wiberg 3.43 3.23 3.49 3.66
Alde Johansson 2.40 2.58 2.44 2.57
Liv Norberg 2.81
Sara Essborg 2.47 2.42 2.54 2.49
Isabell Haglöf 2.56 2.55 2.61 2.81
Ellen Lundberg Hedman 2.72 2.86 2.72 2.86
Filippa Nordgren 2.93 2.58 3.06 2.85
Tilda Hylén 2.78 2.81 2.98 2.85
Hannah Holst 2.50 2.40 2.48 2.40
Elsa Kvarnström 2.89 2.90 2.95 3.03
Louise Michels 2.35 2.27 2.29 2.32
Hanna Lindroth 2.28 2.49 2.55 2.51
Klara Flygare 2.78 3.14 3.01 3.20

F 10 Kula Final 8/3  11:50
             
1 Gabriella Milusic 2004 Kongahäll AIK 735
2 Rebecka Forsling 2004 Huddinge AIS 680
3 Sanna Tille 2004 Valbo AIF 641
4 Ida Backlund 2004 Gefle IF 615
5 Hanna Andersson 2005 IK Stål 583
6 Alva Nylander 2005 Valbo AIF 553
7 Tuva Lindqvist 2004 Örbyhus IF 541
8 Gabriella Westling 2004 Strands IF 538
9 Sara Winberg 2004 Täby IS 537
10 Isabell Haglöf 2004 Djurmo Sifferbo IF 536
11 Jennie Gregenstam 2004 Huddinge AIS 533
12 Amanda Molin 2004 Gefle IF 526 502
13 Linnea Nermark 2004 IFK Sunne 524
14 Maja Hammarberg 2004 Huddinge AIS 522
15 Vilma Hjertberg 2004 Gefle IF 514
16 Klara Flygare 2004 Huddinge AIS 476
17 Sara Essborg 2004 Kvarnsvedens FIK 475
18 Ellen Lundberg Hedman 2004 Djurmo Sifferbo IF 455
19 Clara Jansson 2004 Säters IF FIK 430
20 Liv Norberg 2004 IK Stål 421
21 Nellie Lind 2004 Gefle IF 407
22 Filippa Nordgren 2004 Falu IK 357
23 Saga Svennersjö 2004 Huddinge AIS 351
24 Alde Johansson 2004 IK Stål 348

F 10 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Gabriella Milusic 697 671 724 735
Gabriella Westling 538 500 478 448
Sanna Tille 493 581 604 641
Alva Nylander 553 521 538 393
Tuva Lindqvist 541 515
Clara Jansson 430 393 379
Ida Backlund 615 569 605
Nellie Lind 364 385 407 398
Amanda Molin 404 485 502 526
Vilma Hjertberg 476 480 500 514
Rebecka Forsling 589 680 639 445
Jennie Gregenstam 533 487 484 519
Maja Hammarberg 522 480 442 482
Saga Svennersjö 351 324 294 308
Sara Winberg 510 455 537 504
Linnea Nermark 524 517 501 516
Alde Johansson 348 317 311 313
Liv Norberg 380 421
Hanna Andersson 457 526 379 583
Sara Essborg 475 442 443 468
Isabell Haglöf 429 473 536 383
Ellen Lundberg Hedman 455 452 452 351
Filippa Nordgren 317 357 285 354
Klara Flygare 476 456 456 429

F 9 60 m Försök 8/3  10:10

Heat 1
             
1 Hanna Andersson 2005 IK Stål 10,67 q
2 Alva Nylander 2005 Valbo AIF 11,18
3 Mina Adolphson 2005 Falu IK 11,55
4 Judith Forsberg 2005 Örbyhus IF 11,67
5 Molly Widmark 2005 Falu IK 11,69
6 Ellen Börjesson 2005 Falu IK 11,73
7 Ronja Ohlström 2005 Örbyhus IF 12,82

Heat 2
             
1 Engla Svärdhagen 2005 Falu IK 10,43 q
2 Molly Eriksson 2005 Hofors AIF 10,57 q
3 Ruth Eklöf 2005 Örbyhus IF 10,74 q
4 Elsa Borg 2005 Falu IK 10,99 q
5 Milla Nordanbro 2005 Falu IK 11,09 q
6 Vendela Björnebye 2005 Örbyhus IF 11,16
7 Celine Hedman 2005 Högbo GIF 11,80

Heat 3
             
1 Agnes Strandman 2005 Västerås FK 10,32 q
2 Jolina Karlsson-Edling 2005 Örbyhus IF 10,47 q
3 Ebba Widmark 2005 Falu IK 11,26
4 Alma Peterson 2005 Falu IK 11,37
5 Embla Boman 2005 Falu IK 11,50
6 Amanda Ohlström 2005 Örbyhus IF 12,91

F 9 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Agnes Strandman 2005 Västerås FK 10,32 q
2 Engla Svärdhagen 2005 Falu IK 10,43 q
3 Jolina Karlsson-Edling 2005 Örbyhus IF 10,47 q
4 Molly Eriksson 2005 Hofors AIF 10,57 q
5 Hanna Andersson 2005 IK Stål 10,67 q
6 Ruth Eklöf 2005 Örbyhus IF 10,74 q
7 Elsa Borg 2005 Falu IK 10,99 q
8 Milla Nordanbro 2005 Falu IK 11,09 q
9 Vendela Björnebye 2005 Örbyhus IF 11,16
10 Alva Nylander 2005 Valbo AIF 11,18
11 Ebba Widmark 2005 Falu IK 11,26
12 Alma Peterson 2005 Falu IK 11,37
13 Embla Boman 2005 Falu IK 11,50
14 Mina Adolphson 2005 Falu IK 11,55
15 Judith Forsberg 2005 Örbyhus IF 11,67
16 Molly Widmark 2005 Falu IK 11,69
17 Ellen Börjesson 2005 Falu IK 11,73
18 Celine Hedman 2005 Högbo GIF 11,80
19 Ronja Ohlström 2005 Örbyhus IF 12,82
20 Amanda Ohlström 2005 Örbyhus IF 12,91

F 9 60 m Final 8/3  13:50
             
1 Agnes Strandman 2005 Västerås FK 9,9 man Målfoto krasch
2 Engla Svärdhagen 2005 Falu IK 10,0 manuell
3 Jolina Karlsson-Edling 2005 Örbyhus IF 10,1 manuell
  Ruth Eklöf 2005 Örbyhus IF  
  Molly Eriksson 2005 Hofors AIF  
  Hanna Andersson 2005 IK Stål  
  Milla Nordanbro 2005 Falu IK  
  Elsa Borg 2005 Falu IK  

F 9 Längd Final 8/3  11:20
             
1 Hanna Andersson 2005 IK Stål 3.23 3.14
2 Engla Svärdhagen 2005 Falu IK 3.23 3.01
3 Agnes Strandman 2005 Västerås FK 3.09
4 Elsa Borg 2005 Falu IK 3.03
5 Milla Nordanbro 2005 Falu IK 2.94
6 Alva Nylander 2005 Valbo AIF 2.93
7 Ruth Eklöf 2005 Örbyhus IF 2.88
8 Jolina Karlsson-Edling 2005 Örbyhus IF 2.84
9 Vendela Björnebye 2005 Örbyhus IF 2.81
10 Ebba Widmark 2005 Falu IK 2.75 2.75
11 Molly Widmark 2005 Falu IK 2.75 2.71
12 Molly Eriksson 2005 Hofors AIF 2.72
13 Ellen Börjesson 2005 Falu IK 2.59
14 Alma Peterson 2005 Falu IK 2.54
15 Celine Hedman 2005 Högbo GIF 2.31
16 Mina Adolphson 2005 Falu IK 2.29
17 Elin Larson 2005 Djurmo Sifferbo IF 2.26
18 Amanda Ohlström 2005 Örbyhus IF 2.00
19 Ronja Ohlström 2005 Örbyhus IF 1.82

F 9 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alva Nylander 2.93 2.65 2.84 2.75
Ruth Eklöf 2.88 2.73 2.64 2.67
Amanda Ohlström 1.92 1.86 1.85 2.00
Ronja Ohlström 1.74 1.82 1.76 1.72
Vendela Björnebye 2.81 2.65 x x
Jolina Karlsson-Edling 2.84 2.54 2.74 2.68
Agnes Strandman 3.09 3.02 2.87 x
Molly Eriksson 2.64 2.35 2.72 2.49
Hanna Andersson 3.14 3.13 3.15 3.23
Celine Hedman 1.93 2.06 2.31 2.12
Elin Larson 2.03 2.26 2.02 2.11
Alma Peterson 2.54 2.34 2.39 1.89
Ellen Börjesson 2.59 2.48 2.39 2.33
Milla Nordanbro 2.94 2.54 2.78 2.81
Ebba Widmark 2.75 2.69 2.71 2.75
Molly Widmark 2.71 2.50 2.61 2.75
Elsa Borg 2.97 2.85 x 3.03
Mina Adolphson 2.29 1.90 1.85 1.92
Engla Svärdhagen 2.97 3.01 3.15 3.23

F 8 60 m Försök 8/3  09:40

Heat 1
             
1 Svea Åkerling 2006 Hofors AIF 10,58 q
2 Maja Johansson 2006 Kils AKI 10,78 q
3 Elvira Elenäs 2006 Örbyhus IF 12,09 q
4 Alice Kalleberg 2006 Djurmo Sifferbo IF 12,45 q
5 Signe Blixt 2006 Valbo AIF 12,49 q
5 Emilia Hildemar 2006 IK Stål 12,49
7 Cornelia Hurtig 2006 Falu IK 12,59

Heat 2
             
1 Joline Jonsson 2006 Hofors AIF 10,89 q
2 Amilia Holmgren 2006 Örbyhus IF 11,35 q
3 Smilla Ytterbom 2006 Valbo AIF 12,20 q
4 Hanna Shrif 2006 Säters IF FIK 12,50
5 Ellen Soors 2006 Falu IK 12,53
  Saga Thyr 2006 Bollnäs FIK DNS

F 8 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Svea Åkerling 2006 Hofors AIF 10,58 q
2 Maja Johansson 2006 Kils AKI 10,78 q
3 Joline Jonsson 2006 Hofors AIF 10,89 q
4 Amilia Holmgren 2006 Örbyhus IF 11,35 q
5 Elvira Elenäs 2006 Örbyhus IF 12,09 q
6 Smilla Ytterbom 2006 Valbo AIF 12,20 q
7 Alice Kalleberg 2006 Djurmo Sifferbo IF 12,45 q
8 Signe Blixt 2006 Valbo AIF 12,49 q
9 Emilia Hildemar 2006 IK Stål 12,49
10 Hanna Shrif 2006 Säters IF FIK 12,50
11 Ellen Soors 2006 Falu IK 12,53
12 Cornelia Hurtig 2006 Falu IK 12,59
  Saga Thyr 2006 Bollnäs FIK DNS

F 8 60 m Final 8/3  12:30
             
1 Svea Åkerling 2006 Hofors AIF 10,48
2 Joline Jonsson 2006 Hofors AIF 10,68
3 Maja Johansson 2006 Kils AKI 10,74
4 Amilia Holmgren 2006 Örbyhus IF 11,73
5 Elvira Elenäs 2006 Örbyhus IF 11,89
6 Smilla Ytterbom 2006 Valbo AIF 12,06
7 Alice Kalleberg 2006 Djurmo Sifferbo IF 12,54
8 Signe Blixt 2006 Valbo AIF 12,59

F 8 Längd Final 8/3  09:00
             
1 Svea Åkerling 2006 Hofors AIF 3.22
2 Maja Johansson 2006 Kils AKI 3.13
3 Amilia Holmgren 2006 Örbyhus IF 2.70
4 Smilla Ytterbom 2006 Valbo AIF 2.32
5 Alice Kalleberg 2006 Djurmo Sifferbo IF 2.29
6 Saga Thyr 2006 Bollnäs FIK 2.27
7 Emilia Hildemar 2006 IK Stål 2.24
8 Signe Blixt 2006 Valbo AIF 2.20
9 Lova Holmqvist 2006 Hofors AIF 2.07
10 Elvira Elenäs 2006 Örbyhus IF 2.06
11 Ellen Soors 2006 Falu IK 2.01
12 Hanna Shrif 2006 Säters IF FIK 1.96
13 Cornelia Hurtig 2006 Falu IK 1.95

F 8 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Maja Johansson 2.94 3.13 3.03 2.90
Saga Thyr 2.27 - - -
Signe Blixt 1.95 2.04 X 2.20
Amilia Holmgren 2.41 2.55 2.51 2.70
Elvira Elenäs 1.91 1.95 2.01 2.06
Hanna Shrif 1.96 1.92 1.87 1.68
Svea Åkerling 3.06 2.93 3.17 3.22
Lova Holmqvist 2.07 1.99 1.97 1.89
Smilla Ytterbom 2.32 2.20 2.29 2.18
Emilia Hildemar 1.85 2.17 2.09 2.24
Alice Kalleberg 2.28 2.24 2.29 2.19
Cornelia Hurtig 1.95 X 1.92 1.92
Ellen Soors X 2.01 1.86 X

F 7 60 m Försök 8/3  09:15

Heat 1
             
1 Molly Ädling Ring 2007 IFK Mora 12,06 q
2 Julia Hjulström 2007 Säters IF FIK 12,45 q
3 NovaLee Fyhr 2007 Valbo AIF 13,12
4 Elvira Taxell Stoltz 2007 Falu IK 14,24
5 Gabriella Hurtig 2008 Falu IK 14,36
6 Elsa Haglöf 2008 Djurmo Sifferbo IF 14,42

Heat 2
             
1 Lia Hagström 2007 Säters IF FIK 11,18 q
2 Caitlyn Strömme 2007 Valbo AIF 11,65 q
3 Vendela Michels 2007 Falu IK 13,32
4 Emilia Back 2007 Falu IK 13,46
5 Moa Wahlgren 2007 Örbyhus IF 14,48
6 Linnéa Hallström 2008 Falu IK 15,39

Heat 3
             
1 Nora Johansson 2007 IK Stål 11,79 q
2 Elin Henniger 2007 Falu IK 12,20 q
3 Emma Eriksson 2007 Falu IK 12,57 q
4 Thilde Green 2007 Säters IF FIK 12,61 q
5 Sigrid Floréus 2007 Valbo AIF 12,72
6 Stina Gunnarsson 2008 Falu IK 13,46

F 7 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Lia Hagström 2007 Säters IF FIK 11,18 q
2 Caitlyn Strömme 2007 Valbo AIF 11,65 q
3 Nora Johansson 2007 IK Stål 11,79 q
4 Molly Ädling Ring 2007 IFK Mora 12,06 q
5 Elin Henniger 2007 Falu IK 12,20 q
6 Julia Hjulström 2007 Säters IF FIK 12,45 q
7 Emma Eriksson 2007 Falu IK 12,57 q
8 Thilde Green 2007 Säters IF FIK 12,61 q
9 Sigrid Floréus 2007 Valbo AIF 12,72
10 NovaLee Fyhr 2007 Valbo AIF 13,12
11 Vendela Michels 2007 Falu IK 13,32
12 Emilia Back 2007 Falu IK 13,46
13 Stina Gunnarsson 2008 Falu IK 13,46
14 Elvira Taxell Stoltz 2007 Falu IK 14,24
15 Gabriella Hurtig 2008 Falu IK 14,36
16 Elsa Haglöf 2008 Djurmo Sifferbo IF 14,42
17 Moa Wahlgren 2007 Örbyhus IF 14,48
18 Linnéa Hallström 2008 Falu IK 15,39

F 7 60 m Final 8/3  12:20
             
1 Lia Hagström 2007 Säters IF FIK 11,01
2 Caitlyn Strömme 2007 Valbo AIF 11,48
3 Nora Johansson 2007 IK Stål 11,65
4 Molly Ädling Ring 2007 IFK Mora 11,67
5 Elin Henniger 2007 Falu IK 12,30
6 Julia Hjulström 2007 Säters IF FIK 12,34
7 Thilde Green 2007 Säters IF FIK 12,35
8 Emma Eriksson 2007 Falu IK 12,81

F 7 Längd Final 8/3  09:40
             
1 Lia Hagström 2007 Säters IF FIK 2.86
2 Emma Eriksson 2007 Falu IK 2.40
3 Caitlyn Strömme 2007 Valbo AIF 2.38
4 Elin Henniger 2007 Falu IK 2.34
5 Nora Johansson 2007 IK Stål 2.32
6 Julia Hjulström 2007 Säters IF FIK 2.28
7 Molly Ädling Ring 2007 IFK Mora 2.25
8 Thilde Green 2007 Säters IF FIK 2.18
9 NovaLee Fyhr 2007 Valbo AIF 2.09
10 Vendela Michels 2007 Falu IK 2.07
11 Sigrid Floréus 2007 Valbo AIF 2.02
12 Elsa Haglöf 2008 Djurmo Sifferbo IF 1.88
13 Linnéa Hallström 2008 Falu IK 1.71
14 Stina Gunnarsson 2008 Falu IK 1.66
15 Gabriella Hurtig 2008 Falu IK 1.64
16 Emilia Back 2007 Falu IK 1.59
17 Moa Wahlgren 2007 Örbyhus IF 1.58
18 Elvira Taxell Stoltz 2007 Falu IK 1.52

F 7 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Molly Ädling Ring 2.25 1.50 2.01 2.22
Caitlyn Strömme 2.37 2.38 2.00 2.23
Sigrid Floréus 1.79 1.85 2.02 1.66
NovaLee Fyhr 2.09 1.95 2.06 X
Moa Wahlgren 1.58 1.43 1.36 1.39
Thilde Green 1.73 1.90 2.01 2.18
Julia Hjulström 2.28 2.13 2.06 2.15
Lia Hagström 2.65 2.58 2.84 2.86
Nora Johansson 2.31 2.32 1.75 2.31
Elsa Haglöf 1.80 1.75 1.88 1.83
Linnéa Hallström 1.70 1.71 - -
Stina Gunnarsson 1.66 1.58 1.57 1.49
Gabriella Hurtig 1.56 1.64 1.42 1.50
Emilia Back 1.59 1.50 1.37 1.57
Emma Eriksson 1.15 2.27 2.33 2.40
Elvira Taxell Stoltz 1.46 1.52 1.44 1.47
Vendela Michels 2.07 1.62 1.30 1.76
Elin Henniger 2.27 2.15 2.20 2.34


© Arena 2.0, RunPro Systems