Sollentunavallen 14-15 maj . Tävlingsledare: Lisa Hannula

Resultat torsdag 15 maj

M 100 m Heat 1 Vind:3.5
             
1Michael Luxemburg94Täby IS11.18
2Erik Grundberg94Hammarby IF11.39
3Erik Lidén96IFK Lidingö11.41
4Adam Lindhe94IFK Lidingö11.46
5Sebastian Landström94IFK Lidingö11.48
6Tobias Månsson98IFK Lidingö11.57
7Carl Buhlmann92IFK Lidingö11.84
8Andreas Movin96IFK Lidingö12.13
   

M 100 m Heat 2 Vind:1.5
             
1Rafael Askros81IFK Lidingö11.60
2Alfred Deutgen98IFK Lidingö12.04 PB
3Albin Boestad97IFK Lidingö12.23
4Gustav Kramnäs97Danderyds SK12.28
5Kidus Getahun98Hammarby IF12.43
6Hannes Axell97Danderyds SK12.66
Eric Lindfors98IFK LidingöDNS
   

M 400 m häck
             
1Erik Hermelin96IFK Lidingö59.31
2Fredrik Lorentzon97IFK Lidingö60.56
3Hjalmar Åhman97IFK Lidingö64.33
Rafael Askros81IFK LidingöDNF
Jesper Rilegård98IFK LidingöDNS
   

P19 4x100 m Final
           
1Hammarby IFLag 1 Hammarby42.84
Daniel Rosberg96
Sebastian Wesslén95
Jacob Ewertzh95
Erik Nyberg96
2Huddinge AIS Huddinge43.49
Isak Barrow96
Henrik Malmberg95
Douglas Hellbratt95
Sebastian Engström95
3Hammarby IFLag 2 Hammarby46.95
Sami Gassan95
Manne Persson96
Simon Averin Markström95
Sagar Joon97
4Täby ISutom tävlan Täby M2253.51
Michael Luxemburg94
Fredrik Åström93
Marcus Gunderyd93
David Persson92
IFK Lidingö P19 LidingöDQ
Henrik Lindh96
Erik Lidén96
Erik Hermelin96
Andreas Morin96
IFK LidingöM22 utom tävlan LidingöDQ
Carl Bühlman92
Adam Lindhe94
Sebastian Landström94
Michael Peyron93
   

P19 3x800 m
           
1Hässelby SKLag 2 Hässelby5:59.23
Gustav Bivstedt96
Anton Persson96
Emanuel Gergis96
2Väsby IK Väsby6:34.79
Joar Edlund96
Pontus Klasman Gustafsson96
Pontus Aldenstam96
Hässelby SKLag 1 HässelbyDNF
Edom Abraham95
Adam Bills94
Adam Lindström94
   

P17 4x100 m Final
           
1Hammarby IFLag 1 Hammarby IF44.70
Rodi Kay98
Alex Bierhause Söderberg97
Sebastian Hargeström98
Oskar Sidenbladh97
2Hässelby SK Hässelby45.64
Carlos Jonsson98
Noa Jonsson99
Marcus Jaurell97
Axel Erlandsson98
3IFK Lidingö P17 Lidingö45.85
Alfred Deutgen98
Tobias Månsson98
Fredrik Lorentzon97
Albin Boestad97
4Hammarby IFLag 2 Hammarby IF45.91
Frank Förnestig98
Timothy Olsson98
Kalle Nie98
Markus Ögren98
5Spårvägens FKLag 1 Spårvägens FK47.92
Gustaf Backman99
Leo Korpi98
Salesi Pettersson Hafoka97
Adam Fogelberg99
6Huddinge AIS Huddinge48.74
John Valstad98
Fredrik Kihlblom98
Joakim Lidmark97
Vincent Ström98
7Bromma IF Bromma IF52.97
Patrik Vennström98
Daniel Persson98
Emil Thedéen98
Axel Abrahamsson98
   

P17 3x800 m
           
1IFK LidingöCursus Vit Lidingö6:09.26
Ahmet Demir98
Simon Sundström98
Erik Lagerlöf97
2Huddinge AIS Huddinge6:23.30
Samuel Nilsson-Hagland98
Anton Roos97
Stefan Stojanovic98
3Hässelby SK Hässelby6:25.83
Filip Artursson96
Rickard Karlsson98
Jacob Nystedt98
4IFK Tumba6:33.46
David Svensson98
Christoffer Åkerström98
Tobias Jonsson97
5Spårvägens FK Spårvägens FK6:37.93
Gustaf Norling97
Valdemar Crispin97
Olof Norling97
6IFK LidingöCursus Blå Lidingö6:41.40
Jesper Rilegård98
Hjalmar Åhman97
Axel Alness Borg98
7Hammarby IF Hammarby IF6:42.48
Martin Jacobsson97
Abdulahi Adau98
Timothy Olsson98
   

P15 3x800 m
           
1Danderyds SK Danderyd7:03.42
Arvid Friberg99
Emil Lejonklov99
Olof Silvander99
2Huddinge AIS Huddinge7:04.86
Markus Asplund00
Anton Ledell99
Jonathan Bergdahl99
3Mälarhöjdens IK7:15.60
Xander Friberger00
Jesper Sjölund99
Isak Lefvert00
4Tyresö FKLag 1 Tyresö7:16.06
Hannes Alm99
Henry Jacobson99
Anton Picetti99
5Hammarby IFLag 2 Hammarby IF7:19.86
Jonathan Lund99
Felix Prins00
Erik Herne99
6Turebergs FK Turebergs FK7:26.31
Emil Winther99
Filip Nyström00
Hugo Jacobsson99
7Hammarby IFLag 1 Hammarby IF7:26.37
Gideon Mutuma00
Johan Ekberg00
Elias Svensson00
8Spårvägens FK Spårvägens FK7:41.41
Rasmus Ahlgren99
Vilgot Ljungren99
Robert Lilja99
9Bromma IFLag 1 Bromma IF8:24.44
Oskar Bergek00
Joel Marcusson99
Måns Nordkvist99
10Hässelby SKLag 00 Hässelby8:25.59
Erik Juhlin00
Sebastian Wester00
Jacob Holmberg00
11Bromma IFLag 2 Bromma IF8:36.88
Måns Rosenbaum00
Jakob Persson00
Cedric Cornman01
Hellas FK HellasDNS
Rasmus Odden99
Axel Du Rietz00
Felix Rylander Leijon99
   

P13 3x600 m Heat 1
           
1Huddinge AIS Huddinge5:20.453:a
Johannes Lilius01
Tim Posseker01
Anton Andreassen01
2Turebergs FKLag 1 Tureberg5:22.63
Egil Löthman01
Isac Lidström02
Martin Nerell01
3Hammarby IF Hammarby IF5:23.42
Paul Förnestig01
Emil Lavett01
Joel Kälk01
4Bromma IF01 Lag 1 Bromma IF5:24.71
Markus Lantto01
Mikael Lindman01
Filip Ahlberg01
5IFK LidingöTeam 01 Lidingö5:27.10
Filip Lindeberg01
Jacob Klinth01
Max Malmsten02
6Spårvägens FKLag 2 Spårvägens FK5:45.41
Samuel Narrowe01
Aleksi Andreev01
Arvid Brikill01
7Turebergs FKLag 2 Tureberg5:48.85
Max Arkad01
Sebastian Christenson02
Erik Dahlberg02
8Bromma IFLag 3 Bromma IF6:04.32
John Strandberg02
Adam Bergström02
Melker Henriksson02
IFK LidingöTeam 02 Blå LidingöDQ
Johan Hannegård02
David Morowski02
Julius Mördrup02
   

P13 3x600 m Heat 2
           
1Mälarhöjdens IKLag 1 Mälarhöjden5:17.791:a
Imran Lernebo01
Elias Vlachos01
Albin Wägmark01
2Täby IS Täby5:17.932:a
Axel Glavare Karlsson01
Ludvig All02
Oskar Edlund02
3IFK LidingöTeam 02 Blå/Vit Lidingö5:21.16
Oscar Taha02
Jonathan Westerberg02
Robin Isaksson02
4IFK Märsta Märsta5:36.24
Arman Zethab-Fard02
Adrian Möllerström-Aho01
Felix Wallin01
5Hässelby SKLag 1 Hässelby5:55.87
Max Bechtel01
Ludvig Gileborn01
Edvard Hanson02
6IFK LidingöTeam 02 Vit Lidingö6:07.83
Marcus Winzenburg02
Lukas Werner02
Tor Sunnerdahl02
7Turebergs FKLag 3 Tureberg6:12.25
Kalle Ludvik02
Hugo Ohlsson02
Rasmus Miller02
8Mälarhöjdens IKLag 02/03 Mälarhöjdens IK6:15.42
August Schmidt03
Oscar Cleréus02
Gabriel Vigil02
9Spårvägens FKLag 1 Spårvägens FK6:20.19
Viktor Byström02
Fred Österblom02
Dogulas Ahlberk01
10IFK LidingöTeam P13 Vallen Lidingö6:23.95
Måns Boskius02
Måns Rudenstam02
Max Öquist02
   

P11 3x600 m
           
1Danderyds SK Danderyd6:01.37
Theodor Gilstring04
Cesar Nilsson04
Markus Brodin04
2Huddinge AIS Huddinge6:04.01
Julius Geiryd03
Casper Elliot03
David Thid03
3Hammarby IFLag 2 Hammarby6:05.69
Max Persson04
Arvid Ekberg04
Tobias Pettersson04
4Täby IS 04 Vit Täby6:05.70
Erik Gahne04
Gustaf Hallert04
Isak Sterner04
5IF Linnéa Linnéa6:25.35
Elvin Öhrström04
Vilgot Lenninger04
Noel Malmsten04
6Turebergs FK04 Gul Lag1 Turebergs FK6:28.32
Marcus Stenebo04
Henrik Nerell04
Anton Kull04
7Turebergs FKLag 1 Turebergs FK6:28.51
Erik Palmaer03
Teo Paganus03
Malakai O'Connor03
8Turebergs FK04 Röd 04 Lag 1 Turebergs FK6:35.40
Victor Lindstrand04
Markus Svedenheim04
Conor Hogan04
9Hammarby IF Hammarby IF6:37.04
Malte Nordlöf03
Markus Moberg03
Linus Wåtz03
10IFK LidingöTeam 03 IFK Lidingö6:37.13
Jakob Jönsson03
Sebastian Ljungberg03
Axel Karlsson03
11Turebergs FKLag 04 Grön Turebergs FK7:01.66
Frej Biverstrand04
Milton Danlöf04
Erik Springfelter04
   

K 100 m Final Vind:3.3
             
1Kirti Lickfett97IFK Lidingö12.84
2Linda Skantze95IFK Lidingö12.86
3Ellinor Linden97IFK Lidingö13.22
4Alice Eriksson96IFK Lidingö13.38
5Hedda Hanner96IFK Lidingö13.52
6Amanda Bjersér98IFK Lidingö13.65
7Josefine Havdelin95IFK Lidingö13.90
   

K 400 m häck
             
1Josefine Havdelin95IFK Lidingö71.13
2Hanna Johnsson96IFK Lidingö73.53
Malin Lindblom91Turebergs FKDNS
   

F19 4x100 m Final
           
1Hammarby IFLag 1 Hammarby49.96
Yasmin Jelassi96
Sandra Hentschel97
Madeleine Rossi95
Freja Avebäck95
IFK LidingöF19 LidingöDQ
Kirti Lickfett97
Ellinor Linden97
Hanna Johnsson96
Linda Skantze95
Hammarby IFLag 2 HammarbyDQ
Lisa Ögren96
Hanna Strömbeck97
Elin Forsberg96
Sara Pernbrink96
   

F17 4x100 m Final
           
1Hammarby IFLag 1 Hammarby IF50.85
Ida Fritzdorf-Kåberg98
Ylva Jacobsson98
Hanna Kapell98
Josefin Herstedt98
2Hässelby SK Hässelby51.02
Amanda Hansson99
Jenny Wingqvist97
Sofie Persson98
Maya Abo Reslan98
3Huddinge AIS Huddinge53.08
Tilda Feltenmark98
Felicia Bodaxell98
Lisa Thor97
Juliette Haussier98
4Bromma IF Bromma IF56.06
Olivia Malmqvist98
Karin Östberg98
Emma Bevegård98
Petra Gyllenberg98
Täby ISLag 1 Täby ISDNF
Johanna Norberg98
Linnea Frobe98
Louisa Linde98
Maria Södergren98
IFK Tumba TumbaDQ
Mathilda Eriksson98
Tove Olsson98
Johanna Dyremark97
Elenor Derrah97
Täby ISLag 2 Täby ISDQ
Helena Kolte98
Malin Svärdling98
Hanna Gutemar Rilegård98
Johanna Sundström98
Hammarby IFLag 2 Hammarby IFDQ
Hedda Jahrl99
Marina Janhunen98
My Samuelsson98
Emma Hultström98
   

F15 3x800 m
           
1Danderyds SK Danderyd7:37.42
Elenora Olsmats99
Elin Saks99
Vilma Jonsson99
2Täby ISLag 1 Täby IS7:43.06
Agnes Wijk99
Cornelia Alm00
Lovisa Glavare-Karlsson99
3Hammarby IFLag 1 Hammarby IF7:55.08
Isabella Engström99
Hedda Jahrl99
Victoria Richardsson00
4Hässelby SKLag 1 Hässelby7:56.31
Stella Krywult00
Lovisa Bivstedt01
Lina Aborslan01
5Vallentuna FK7:58.81
Ebba Carlstedt99
Molly Heikkilä99
Mika Söderström99
6Hammarby IFLag 2 Hammarby IF8:14.57
Nora Slitberg Almlöf94
Siri Samuelberg
Vilma Hultström
7Täby ISLag 3 Täby IS8:24.38
Julia Mikaelsen-Czajkowski99
Sandra Ström99
Mathilda Pousette00
   

F13 3x600 m Heat 1
           
1IFK LidingöTeam 01 Blå/Vit Lidingö5:26.141:a
Lisa Fröberg02
Elisabeth Hvalgren02
Julia Arnhult01
2Danderyds SK Danderyd5:34.412:a
Saga Brodin02
Emilia Larson01
Carolina Larson02
3Hammarby IF Hammarby IF5:39.963:a
Klara Rådbo01
Thelma Ilbäcken01
Sira Gassama01
4Bromma IF01 Lag 1 Bromma IF5:49.52
Alice Bevegård01
Kajsa Thorselius01
Hedda Meyer01
5Hellas FK Hellas6:09.60
Moa Hedberg01
Elisabeth Getahun01
Evelina Franzén01
6IFK LidingöTeam 01 Vit Lidingö6:10.34
Alma Holmberg02
Olivia Ternhem02
Frida Dahlberg02
7IFK LidingöTeam 01 Blå Lidingö6:14.89
Fanny Wallen01
Anna Sara Tunelli01
Olivia Taha01
8Bromma IF01 Lag 2 Bromma IF6:17.98
Hanna Wallmark01
Nellie Millde01
Emelie Erlandsson01
9IF Linnéa Linnéa6:28.39
Disa Chin Nygårds02
Sara Svalberg02
Johanna Jarskog01
10Hässelby SKLag 2 Hässelby6:43.40
Hedda Tangfelt02
Wilja Wickert02
Elsa Caderas02
   

F13 3x600 m Heat 2
           
1Turebergs FKLag 1 Tureberg5:49.04
Nora Lundmark02
Linn Öberg02
Alice Berg02
2IFK LidingöTeam 02 Blå Lidingö6:00.22
Madeleine Aulio02
Vendela Wahlberg02
Elsa Preber02
3Hammarby IFLag 2 Hammarby6:00.67
Isa Hausman01
Tekla Hultén01
Mickaela Enbladh01
4Vallentuna FK6:06.92
Olivia Wildsjö02
Julia Rehlin01
Caroline Larsson01
5Mälarhöjdens IKLag 02/03 Mälarhöjden6:07.73
Emelie From Hoppeler02
Josefin Wikfeldt02
Jennifer Ohrzen02
6Spårvägens FK Spårvägens FK6:16.86
Melina Gustafson01
Isabelle Ribbing02
Liva Gustavsson01
7Turebergs FKLag 3 Tureberg6:20.72
Clara Billing02
Sarah Ohlsson02
Julia Oussi02
8IFK LidingöTeam 02 Vit Lidingö6:21.82
Kristina Hvalgren02
Ebba Karlsson02
Ella Broqvist02
9Hammarby IFLag 3 Hammarby6:21.98
Lisa Ekberg02
Sabelle Beraki02
Vera Borseman02
10Turebergs FKLag 2 Tureberg6:22.93
Johanna Fallberg01
Angelica Ericsson02
Maja Sund01
   

F11 3x600 m
           
1Danderyds SK Danderyd6:16.82
Lovisa Everblad03
Celie De Champs04
Sara Fayerson03
2IFK LidingöTeam 03 IFK Lidingö6:19.91
Rebecca Sandström03
Liv Berglöf03
Victoria Psilander03
3IFK LidingöTeam 04 Vit Lidingö6:33.69
Tyra Cedrenius04
Liv Gantelius04
Nike Isaksson04
4IFK LidingöTeam 04 IFK Lidingö6:37.24
Alicia Larsten04
Selma Bruun04
Stella Sajdak04
5Turebergs FKLag 1 03 Tureberg6:41.81
Tove Karlsson03
Ida Andersson03
Maja Berngrim03
6Hässelby SK Hässelby6:45.71
Juliett Waldenfjord04
Josefina Bivstedt04
Isabella Claesson04
7IFK LidingöTeam 04 Blå Lidingö6:50.38
Heada Normark04
Estelle Jonsson04
Rebecka Wernolf04
8Turebergs FK04 Gul Lag 1 Turebergs FK6:51.16
Lovisa Klouda04
Ebba Ludvigsson04
Ebba Rönnberg04
9Hammarby IF Hammarby IF7:03.21
Mimmi Turesson03
Alva Frondell03
Albertina Brandt03