Resultat Regionsmästerskapet

Arrangör: Västerås FK
Datum: 16-17 mar 2013
Plats: QuickNet Arena
Ort: Västerås
Tävlingsledare: Per Tunandder

Listan skapad: 2013-03-17 15:43:41


P 14 60 m Försök 17/3  11:10

Heat 1
             
1 Noa Jonsson 1999 Hässelby SK STO 8,06 q
2 Johan Sjölander 1999 Täby IS STO 8,07 q
3 Arvid Gustavsson 1999 Upsala IF UPP 8,28
4 Johan Pedersen 1999 Upsala IF UPP 8,49
5 Vilson Lieshi 1999 IFK Nora NÄR 8,79
6 Viktor Holmström 1999 IF Skade GÄS 8,88

Heat 2
             
1 Henrik Larsson 1999 IF Göta VÄR 7,88 q
2 Tommy Nguyen 1999 Nyköpings BIS SÖR 8,26 q
3 Carl-Einar Eskionniemi-Söderström 1999 Hellas FK STO 8,27 q
4 Jesper Hemmingsson 1999 Västerås FK VÄS 8,31
5 Johan Nordström 1999 Falu IK DAL 8,71
6 Haymen Bassim 1999 Eskilstuna FI SÖR 9,46

Heat 3
             
1 Carl Glas 1999 Bromma IF STO 7,80 q
2 Linus Brunzell 1999 IF Göta VÄR 8,03 q
3 Malte Åhman 1999 IFK Lidingö STO 8,24 q
4 Filip Hedlund 1999 Hellas FK STO 8,34
5 John Karlsson 1999 Hammarby IF STO 8,89
  Tom Johansson 1999 KFUM Örebro NÄR Ej start

P 14 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Carl Glas 1999 Bromma IF STO 7,80 q
2 Henrik Larsson 1999 IF Göta VÄR 7,88 q
3 Linus Brunzell 1999 IF Göta VÄR 8,03 q
4 Noa Jonsson 1999 Hässelby SK STO 8,06 q
5 Johan Sjölander 1999 Täby IS STO 8,07 q
6 Malte Åhman 1999 IFK Lidingö STO 8,24 q
7 Tommy Nguyen 1999 Nyköpings BIS SÖR 8,26 q
8 Carl-Einar Eskionniemi-Söderström 1999 Hellas FK STO 8,27 q
9 Arvid Gustavsson 1999 Upsala IF UPP 8,28
10 Jesper Hemmingsson 1999 Västerås FK VÄS 8,31
11 Filip Hedlund 1999 Hellas FK STO 8,34
12 Johan Pedersen 1999 Upsala IF UPP 8,49
13 Johan Nordström 1999 Falu IK DAL 8,71
14 Vilson Lieshi 1999 IFK Nora NÄR 8,79
15 Viktor Holmström 1999 IF Skade GÄS 8,88
16 John Karlsson 1999 Hammarby IF STO 8,89
17 Haymen Bassim 1999 Eskilstuna FI SÖR 9,46
  Tom Johansson 1999 KFUM Örebro NÄR Ej start

P 14 60 m Final 17/3  14:30
             
1 Henrik Larsson 1999 IF Göta VÄR 7,75
2 Carl Glas 1999 Bromma IF STO 7,83
3 Noa Jonsson 1999 Hässelby SK STO 8,02
4 Linus Brunzell 1999 IF Göta VÄR 8,03
5 Malte Åhman 1999 IFK Lidingö STO 8,15
6 Carl-Einar Eskionniemi-Söderström 1999 Hellas FK STO 8,27
  Tommy Nguyen 1999 Nyköpings BIS SÖR Ej start
  Johan Sjölander 1999 Täby IS STO Ej start

P 14 1 000 m Final 17/3  13:40
             
1 Linus Brunzell 1999 IF Göta VÄR 2,52,23
2 Niclas Wallin 1999 Huddinge AIS STO 2,54,69
3 Olof Silvander 1999 Danderyds SK STO 2,56,95
4 Tobias Tranderyd 1999 KFUM Örebro NÄR 2,59,71
5 Tommy Nylander-Leslie 1999 IFK Tumba STO 3,01,49
6 Henry Jacobsson 1999 Tyresö FK STO 3,04,43
7 Jonathan Edemalm 1999 Katrineholms SK SÖR 3,04,67
8 Jonathan Bergdahl 1999 Huddinge AIS STO 3,05,64
9 Anton Ledell 1999 Huddinge AIS STO 3,08,34
  William Måhl 1999 Vallentuna FK STO Ej start

P 14 Höjd Final 17/3  11:45
             
1 Linus Brunzell 1999 IF Göta VÄR 1,63
2 Anton Ledell 1999 Huddinge AIS STO 1,60
3 Robin Edqvist 1999 KFUM Örebro NÄR 1,57
3 Staffan Risberg 1999 Tureberg FK STO 1,57
3 Edvin Hagberg 1999 Tureberg FK STO 1,57
6 Tommy Nguyen 1999 Nyköpings BIS SÖR 1,54
6 Daniel Langman 1999 IFK Strängnäs SÖR 1,54
6 Elias Harryson 1999 Danderyds SK STO 1,54
6 Hampus Carlens 1999 IFK Lidingö STO 1,54
6 Axel Kullin 1999 Täby IS STO 1,54
6 Gustav Ivarsson 1999 KFUM Örebro NÄR 1,54
12 Simon Björnstedt 1999 Bålsta IK UPP 1,49
13 Samuel Bäckelin 1999 Mälarhöjdens IK STO 1,44
14 Johan Nordström 1999 Falu IK DAL 1,39
14 Jesper Hemmingsson 1999 Västerås FK VÄS 1,39
16 Viktor Holmström 1999 IF Skade GÄS 1,39
17 Vilson Lieshi 1999 IFK Nora NÄR 1,34
  Markus Thorsell 1999 Råby Rekarne FIF SÖR
  Oskar Erixon 1999 Ik Westmania VÄS
  Filip Skoog 1999 Västerås FK VÄS
  Felix Bark 1999 Västerås FK VÄS
  Linus Odden 1999 Hellas FK STO

P 14 Tresteg Final 17/3  10:00
             
1 Filip Skoog 1999 Västerås FK VÄS 11,44
2 Tommy Nguyen 1999 Nyköpings BIS SÖR 11,26
3 Gustaf Backman 1999 Spårvägens FK STO 11,06
4 Johan Sjölander 1999 Täby IS STO 10,78
5 Johan Nordström 1999 Falu IK DAL 10,48
6 Thomas Rydh-Sternbeck 1999 Österhaninge IF STO 10,34
7 Axel Kullin 1999 Täby IS STO 10,16
8 John Karlsson 1999 Hammarby IF STO 9,78
9 Jonathan Gustafsson 1999 KFUM Örebro NÄR 9,19
10 Robin Edqvist 1999 KFUM Örebro NÄR 9,15
11 Felix Bark 1999 Västerås FK VÄS 9,09
12 Johan Pedersen 1999 Upsala IF UPP 8,88
13 Johan Wahlgren 1999 IFK Kristinehamn VÄR 8,69
14 Filip Östman 1999 Västerås FK VÄS 8,02

P 14 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Tommy Nguyen 11,26 11.09 x - 10,68 x
Johan Nordström 9,88 10,48 x 10,41 10,41 10,48
Robin Edqvist 9,15 - - - - -
Jonathan Gustafsson 9,19 9,12 8,89
Filip Skoog 11,36 11,12 11,05 10,86 - 11,44
Felix Bark 8,72 9,09 9,03
Johan Wahlgren 8,69 8,39 8,55
John Karlsson x x 9,73 9,78 x -
Gustaf Backman 10,72 11,06 10,96 10,76 10,86 10,83
Johan Sjölander x x 10,78 x x -
Axel Kullin 10,16 9,64 - - - -
Thomas Rydh-Sternbeck 9,93 10,18 10,29 x x 10,34
Filip Östman x 8,02 x
Johan Pedersen 8,63 8,50 8,88

P 13 60 m Försök 17/3  10:00

Heat 1
             
1 David Nilsson 2000 IF Göta VÄR 8,42 q
2 Daniel Grengård 2000 IF Göta VÄR 8,64 q
3 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK VÄS 9,05 q
4 Oliver Larsson 2000 Nyköpings BIS SÖR 9,32
5 Christoffer Ulin 2000 Gefle IF GÄS 10,32

Heat 2
             
1 Felix Prins 2000 IF Linnéa STO 8,43 q
2 Gustaf Karlsson 2000 KFUM Örebro NÄR 8,53 q
3 Elias Svensson 2000 Hammarby IF STO 8,65 q
4 Albin Öberg 2000 Åsbro Goif NÄR 9,19
5 Linus Örevik 2000 FGF Gotland 9,22
6 Daniel Zubicky 2000 KFUM Örebro NÄR 9,49

Heat 3
             
1 Ernesto Turro-Herrera 2000 IFK Lidingö STO 8,16 q
2 Ludwig Gustafsson 2000 Falu IK DAL 8,74 q
3 Jonathan Kjellén 2000 Västerås FK VÄS 8,79 q
4 Marcus Ekström 2000 Bromma IF STO 9,04 q
5 Hans Wikman 2000 Gefle IF GÄS 9,50
6 Maximilian Hermelin 2000 Nyköpings BIS SÖR 10,12

Heat 4
             
1 Philip Ludwigs 2000 Danderyds SK STO 8,46 q
2 Georg Melchart 2000 Huddinge AIS STO 8,61 q
3 Ville Åkervall-Stenqvist 2000 IFK Stocksund STO 8,64 q
4 Gustav Magnusson 2000 Nyköpings BIS SÖR 9,13
5 Armin Alimoradi 2000 Råby Rekarne FIF SÖR 10,32

Heat 5
             
1 Jonathan Granath 2000 KFUM Örebro NÄR 8,44 q
2 Victor Thunström 2000 IF Göta VÄR 8,66 q
3 Samuel Brunnsgård 2000 IFK Kristinehamn VÄR 9,09 q 3
4 Andreas Becket 2000 Bålsta IK UPP 9,09 4
5 Oliver Broberg 2000 Nyköpings BIS SÖR 9,18
  Hogo Bjurman 2000 Gefle IF GÄS Ej start

P 13 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Ernesto Turro-Herrera 2000 IFK Lidingö STO 8,16 q
2 David Nilsson 2000 IF Göta VÄR 8,42 q
3 Felix Prins 2000 IF Linnéa STO 8,43 q
4 Jonathan Granath 2000 KFUM Örebro NÄR 8,44 q
5 Philip Ludwigs 2000 Danderyds SK STO 8,46 q
6 Gustaf Karlsson 2000 KFUM Örebro NÄR 8,53 q
7 Georg Melchart 2000 Huddinge AIS STO 8,61 q
8 Ville Åkervall-Stenqvist 2000 IFK Stocksund STO 8,64 q
9 Daniel Grengård 2000 IF Göta VÄR 8,64 q
10 Elias Svensson 2000 Hammarby IF STO 8,65 q
11 Victor Thunström 2000 IF Göta VÄR 8,66 q
12 Ludwig Gustafsson 2000 Falu IK DAL 8,74 q
13 Jonathan Kjellén 2000 Västerås FK VÄS 8,79 q
14 Marcus Ekström 2000 Bromma IF STO 9,04 q
15 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK VÄS 9,05 q
16 Samuel Brunnsgård 2000 IFK Kristinehamn VÄR 9,09 q 3
17 Andreas Becket 2000 Bålsta IK UPP 9,09 4
18 Gustav Magnusson 2000 Nyköpings BIS SÖR 9,13
19 Oliver Broberg 2000 Nyköpings BIS SÖR 9,18
20 Albin Öberg 2000 Åsbro Goif NÄR 9,19
21 Linus Örevik 2000 FGF Gotland 9,22
22 Oliver Larsson 2000 Nyköpings BIS SÖR 9,32
23 Daniel Zubicky 2000 KFUM Örebro NÄR 9,49
24 Hans Wikman 2000 Gefle IF GÄS 9,50
25 Maximilian Hermelin 2000 Nyköpings BIS SÖR 10,12
26 Christoffer Ulin 2000 Gefle IF GÄS 10,32
27 Armin Alimoradi 2000 Råby Rekarne FIF SÖR 10,32
  Hogo Bjurman 2000 Gefle IF GÄS Ej start

P 13 60 m Final 17/3  14:35

Heat 1
             
1 Daniel Grengård 2000 IF Göta VÄR 8,52
2 Elias Svensson 2000 Hammarby IF STO 8,57
3 Victor Thunström 2000 IF Göta VÄR 8,58
4 Ludwig Gustafsson 2000 Falu IK DAL 8,70
5 Jonathan Kjellén 2000 Västerås FK VÄS 8,87
6 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK VÄS 8,96
7 Marcus Ekström 2000 Bromma IF STO 9,04
  Samuel Brunnsgård 2000 IFK Kristinehamn VÄR Ej start

Heat 2
             
1 Ernesto Turro-Herrera 2000 IFK Lidingö STO 8,14
2 Felix Prins 2000 IF Linnéa STO 8,24
3 Philip Ludwigs 2000 Danderyds SK STO 8,29
4 David Nilsson 2000 IF Göta VÄR 8,32
5 Gustaf Karlsson 2000 KFUM Örebro NÄR 8,48
6 Ville Åkervall-Stenqvist 2000 IFK Stocksund STO 8,59
7 Georg Melchart 2000 Huddinge AIS STO 8,66
  Jonathan Granath 2000 KFUM Örebro NÄR Disk

P 13 60 m Final - Sammanställning
             
1 Ernesto Turro-Herrera 2000 IFK Lidingö STO 8,14
2 Felix Prins 2000 IF Linnéa STO 8,24
3 Philip Ludwigs 2000 Danderyds SK STO 8,29
4 David Nilsson 2000 IF Göta VÄR 8,32
5 Gustaf Karlsson 2000 KFUM Örebro NÄR 8,48
6 Daniel Grengård 2000 IF Göta VÄR 8,52
7 Elias Svensson 2000 Hammarby IF STO 8,57
8 Victor Thunström 2000 IF Göta VÄR 8,58
9 Ville Åkervall-Stenqvist 2000 IFK Stocksund STO 8,59
10 Georg Melchart 2000 Huddinge AIS STO 8,66
11 Ludwig Gustafsson 2000 Falu IK DAL 8,70
12 Jonathan Kjellén 2000 Västerås FK VÄS 8,87
13 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK VÄS 8,96
14 Marcus Ekström 2000 Bromma IF STO 9,04
  Samuel Brunnsgård 2000 IFK Kristinehamn VÄR Ej start
  Jonathan Granath 2000 KFUM Örebro NÄR Disk

P 13 800 m Final 17/3  14:00
             
1 Gustav Zetterlund 2000 KFUM Örebro NÄR 2,17,54
2 David Nilsson 2000 IF Göta VÄR 2,20,82
3 Isak Lefvert 2000 Mälarhöjdens IK STO 2,21,21
4 Max Billgert 2000 Täby IS STO 2,22,18
5 Mikael Techan 2000 IFK Stocksund STO 2,23,29
6 Filip Nyström 2000 Tureberg FK STO 2,33,99
7 Ronny Wallin 2000 Bålsta IK UPP 2,34,28
8 Alexander Larsson 2000 KFUM Örebro NÄR 2,34,55
9 Linus Näslund 2000 Enhörna IF SÖR 2,37,56
10 Oliver Larsson 2000 Nyköpings BIS SÖR 2,42,31

P 13 Tresteg Final 17/3  12:25
             
1 Daniel Grengård 2000 IF Göta VÄR 10,90
2 Gustaf Karlsson 2000 KFUM Örebro NÄR 10,56
3 Simon Thor 2000 IFK Märsta UPP 10,31
4 Alexander Nyman 2000 Hanvikens SK STO 10,03
5 Albin Andersson 2000 IFK Lidingö STO 10,00
6 Gustav Magnusson 2000 Nyköpings BIS SÖR 9,63
7 Sebastian Erlandh 2000 KFUM Örebro NÄR 9,62
8 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK VÄS 9,59
9 Samuel Karlsson 2000 Eskilstuna FI SÖR 9,14
10 Arvid Norin 2000 Gefle IF GÄS 9,11
11 Samuel Brunnsgård 2000 IFK Kristinehamn VÄR 9,08
12 Nils Söderqvist 2000 Huddinge AIS STO 8,85
13 Oskar Arensmeier 2000 Frövi IK NÄR 8,65
14 Malex Åkerblom 2000 IFK Lidingö STO 8,62
15 Maximilian Hermelin 2000 Nyköpings BIS SÖR 7,66
  Oskar Palmén 2000 Karlskoga FIF VÄR -

P 13 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Simon Thor 10,02 10,13 10,26 10,26 10,31 10,15
Samuel Karlsson 8,47 x 9,14
Gustav Magnusson 9,52 9,44 9,35 x 9,53 9,63
Maximilian Hermelin 7,66 7,52 7,35
Arvid Norin 9,11 9,09 8,82
Sebastian Erlandh 9,36 9,47 9,54 9,62 9,54 9,60
Gustaf Karlsson 10,44 10,34 10,31 - 10,26 10,56
Oskar Arensmeier 8,65 8,60 -
Jonathan Toftebrant 9,19 x 9,53 9,59 9,30 x
Daniel Grengård x 10,21 10,55 9,99 x 10,90
Oskar Palmén - - - - - -
Samuel Brunnsgård 9,08 8,69 -
Alexander Nyman 9,55 9,89 9,31 9,66 10,03 9,70
Nils Söderqvist 8,85 x 8,75
Albin Andersson x 9,74 9,58 9,11 10,00 9,77
Malex Åkerblom x 8,62 8,22

F 14 60 m Försök 17/3  11:40

Heat 1
             
1 Hanna Axelsson 1999 Upsala IF UPP 8,27 q
2 Victoria Almerén-Hansson 1999 Råby Rekarne FIF SÖR 8,40 q
3 Josefin Lundvall 1999 Täby IS STO 8,49 q
4 Klara Hallgren 1999 IF Göta VÄR 8,66
5 Amie Jammeh 1999 Gottsunda IF UPP 8,86
6 Hanna Otterhed 1999 KFUM Örebro NÄR 9,30
7 Julia Thorstensson 1999 IFK Kristinehamn VÄR 9,49

Heat 2
             
1 Carolina Söderbom 1999 Ärla IF SÖR 8,09 q
2 Ida Thunberg 1999 IK Stål DAL 8,44 q
3 Ebba Gällhagen 1999 Tureberg FK STO 8,63
4 Ella Moberg 1999 Västerås FK VÄS 8,67
5 Emma Levin 1999 FGF Gotland 9,19
6 Lydia Hemmingsson 1999 Upsala IF UPP 9,27
7 Ida Holmberg 1999 IF Göta VÄR 9,45

Heat 3
             
1 Moa Seger 1999 Glanshammar IF NÄR 8,28 q
2 Sara Hermansson 1999 Enhörna IF SÖR 8,38 q
3 Louise Svensson 1999 Eskilstuna FI SÖR 8,48 q
4 Jennifer Karlsson 1999 Österhaninge IF STO 8,65
5 Cornelia Sundqvist 1999 Bålsta IK UPP 9,04
6 Louise Blomberg 1999 Djurmo/Sifferbo IF DAL 9,08
7 Hedvig Blom 1999 Gefle IF GÄS 9,14

Heat 4
             
1 Fanny Runheim 1999 KFUM Örebro NÄR 8,08 q
2 Hanna Wahlström 1999 Åsbro Goif NÄR 8,28 q
3 Elin Bärjegård 1999 Leksands FIK DAL 8,62 q
4 Alva Cederholm 1999 IK Stål DAL 8,88
5 Linnéa Lundgren 1999 Nyköpings BIS SÖR 8,91
6 Erika Blomqvist 1999 IFK Sunne VÄR 9,02
7 Ida Thunman 1999 Gefle IF GÄS 10,36

Heat 5
             
1 Vilma Åkerman 1999 Gefle IF GÄS 8,23 q
2 Annina Stens 1999 Spårvägens FK STO 8,37 q
3 Judith Sjöman 1999 Katrineholms SK SÖR 8,67
4 Linnea Nordlund 1999 IFK Nora NÄR 8,72
5 Martina Bergqvist 1999 IF Göta VÄR 9,20
6 Emelie Åbrink-Andersson 1999 Västerås FK VÄS 9,71

Heat 6
             
1 Linn Bäcklin 1999 IF Göta VÄR 8,02 q
2 Saga Berneryd 1999 Danderyds SK STO 8,36 q
3 Filippa Carlsson 1999 Råby Rekarne FIF SÖR 8,54 q
4 Julia Arlestrand 1999 IFK Sunne VÄR 8,68
5 Sara Lundmark 1999 IF Göta VÄR 9,04
6 Sara Pilipovic 1999 Västerås FK VÄS 9,80

F 14 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Linn Bäcklin 1999 IF Göta VÄR 8,02 q
2 Fanny Runheim 1999 KFUM Örebro NÄR 8,08 q
3 Carolina Söderbom 1999 Ärla IF SÖR 8,09 q
4 Vilma Åkerman 1999 Gefle IF GÄS 8,23 q
5 Hanna Axelsson 1999 Upsala IF UPP 8,27 q
6 Moa Seger 1999 Glanshammar IF NÄR 8,28 q
7 Hanna Wahlström 1999 Åsbro Goif NÄR 8,28 q
8 Saga Berneryd 1999 Danderyds SK STO 8,36 q
9 Annina Stens 1999 Spårvägens FK STO 8,37 q
10 Sara Hermansson 1999 Enhörna IF SÖR 8,38 q
11 Victoria Almerén-Hansson 1999 Råby Rekarne FIF SÖR 8,40 q
12 Ida Thunberg 1999 IK Stål DAL 8,44 q
13 Louise Svensson 1999 Eskilstuna FI SÖR 8,48 q
14 Josefin Lundvall 1999 Täby IS STO 8,49 q
15 Filippa Carlsson 1999 Råby Rekarne FIF SÖR 8,54 q
16 Elin Bärjegård 1999 Leksands FIK DAL 8,62 q
17 Ebba Gällhagen 1999 Tureberg FK STO 8,63
18 Jennifer Karlsson 1999 Österhaninge IF STO 8,65
19 Klara Hallgren 1999 IF Göta VÄR 8,66
20 Ella Moberg 1999 Västerås FK VÄS 8,67
21 Judith Sjöman 1999 Katrineholms SK SÖR 8,67
22 Julia Arlestrand 1999 IFK Sunne VÄR 8,68
23 Linnea Nordlund 1999 IFK Nora NÄR 8,72
24 Amie Jammeh 1999 Gottsunda IF UPP 8,86
25 Alva Cederholm 1999 IK Stål DAL 8,88
26 Linnéa Lundgren 1999 Nyköpings BIS SÖR 8,91
27 Erika Blomqvist 1999 IFK Sunne VÄR 9,02
28 Cornelia Sundqvist 1999 Bålsta IK UPP 9,04
29 Sara Lundmark 1999 IF Göta VÄR 9,04
30 Louise Blomberg 1999 Djurmo/Sifferbo IF DAL 9,08
31 Hedvig Blom 1999 Gefle IF GÄS 9,14
32 Emma Levin 1999 FGF Gotland 9,19
33 Martina Bergqvist 1999 IF Göta VÄR 9,20
34 Lydia Hemmingsson 1999 Upsala IF UPP 9,27
35 Hanna Otterhed 1999 KFUM Örebro NÄR 9,30
36 Ida Holmberg 1999 IF Göta VÄR 9,45
37 Julia Thorstensson 1999 IFK Kristinehamn VÄR 9,49
38 Emelie Åbrink-Andersson 1999 Västerås FK VÄS 9,71
39 Sara Pilipovic 1999 Västerås FK VÄS 9,80
40 Ida Thunman 1999 Gefle IF GÄS 10,36

F 14 60 m Final 17/3  14:50

Heat 1
             
1 Ida Thunberg 1999 IK Stål DAL 8,25
2 Sara Hermansson 1999 Enhörna IF SÖR 8,32
3 Annina Stens 1999 Spårvägens FK STO 8,40
4 Victoria Almerén-Hansson 1999 Råby Rekarne FIF SÖR 8,43
5 Louise Svensson 1999 Eskilstuna FI SÖR 8,49
6 Josefin Lundvall 1999 Täby IS STO 8,54
7 Filippa Carlsson 1999 Råby Rekarne FIF SÖR 8,61
8 Elin Bärjegård 1999 Leksands FIK DAL 8,67

Heat 2
             
1 Linn Bäcklin 1999 IF Göta VÄR 7,96
2 Fanny Runheim 1999 KFUM Örebro NÄR 8,02
3 Carolina Söderbom 1999 Ärla IF SÖR 8,14
4 Hanna Axelsson 1999 Upsala IF UPP 8,17
5 Vilma Åkerman 1999 Gefle IF GÄS 8,25 5
6 Moa Seger 1999 Glanshammar IF NÄR 8,25 6
7 Hanna Wahlström 1999 Åsbro Goif NÄR 8,28
8 Saga Berneryd 1999 Danderyds SK STO 8,32

F 14 1 000 m Final 17/3  13:30
             
1 Vilma Jonsson 1999 Danderyds SK STO 3,00,91
2 Mika Söderström 1999 Vallentuna FK STO 3,10,30
3 Hedda Jarl 1999 Hammarby IF STO 3,12,56
4 Anna Hallmén 1999 KFUM Örebro NÄR 3,14,48
5 Ebba Kuylenstierna 1999 Mälarhöjdens IK STO 3,15,91
6 Tilda Lundström 1999 Eskilstuna FI SÖR 3,26,35
7 Agnes Johansson 1999 Högbo GIF GÄS 3,27,56
8 Elin Andersson 1999 Hammarby IF STO 3,27,71
9 Lova Källkvist 1999 Högbo GIF GÄS 3,28,82
10 Lisa Brorson 1999 KFUM Örebro NÄR 3,40,25

F 14 Stav Final 17/3  10:00
             
1 Maja Lundmark 1999 Hammarby IF STO 2,39
2 Rosanna Cianelli 1999 Hammarby IF STO 2,19
3 Linnea Nordlund 1999 IFK Nora NÄR 2,19
4 Clara Bergström 1999 IFK Sunne VÄR 1,89
5 Linnea Fundberg 1999 Ärla IF SÖR 1,69
6 Cornelia Sundqvist 1999 Bålsta IK UPP 1,69
7 Lydia Hemmingsson 1999 Upsala IF UPP 1,69
8 Louise Käck 1999 Västerås FK VÄS 1,29
  Peggy Lindkvist 1999 Gefle IF GÄS

F 14 Tresteg Pool 17/3  13:55

Pool 1
             
1 Ella Moberg 1999 Västerås FK VÄS 10,14
2 Judith Sjöman 1999 Katrineholms SK SÖR 9,90 9,75
3 Ebba Gällhagen 1999 Tureberg FK STO 9,90 9,58
4 Julia Arlestrand 1999 IFK Sunne VÄR 9,69
5 Jennifer Karlsson 1999 Österhaninge IF STO 9,62
6 Amanda Olsson 1999 Spårvägens FK STO 9,24
7 Kajsa Götbo 1999 Stora Skedvi IK DAL 9,01
8 Camilla Appel 1999 IF Göta VÄR 8,93
9 Mina Karlsson 1999 Upsala IF UPP 8,85
10 Maja Lundmark 1999 Hammarby IF STO 8,70
11 Lina Jernberg 1999 IFK Kristinehamn VÄR 8,39
12 Frida Karlsson 1999 IFK Kristinehamn VÄR 8,16
  Ida Thunman 1999 Gefle IF GÄS x

F 14 Tresteg Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Mina Karlsson 8,70 8,85 8,35
Judith Sjöman 9,74 x 9,90 9,68 9,75 x
Kajsa Götbo 8,55 8,89 9,01
Ida Thunman x x x
Ella Moberg x 10,13 9,92 10,00 10,14 9,96
Lina Jernberg x 8,35 8,39
Julia Arlestrand x 9,69 9,35 9,62 9,43 x
Frida Karlsson x x 8,16
Camilla Appel 8,72 8,81 8,93
Maja Lundmark 8,70 x x
Amanda Olsson 9,13 9,21 9,24
Ebba Gällhagen 9,49 9,90 9,58 9,00 9,57 9,39
Jennifer Karlsson x x 9,62 x x x

Pool 2
             
1 Fanny Runheim 1999 KFUM Örebro NÄR 10,93
2 Celina Reichardt 1999 Spårvägens FK STO 10,18
3 Mika Söderström 1999 Vallentuna FK STO 9,34
4 Erika Blomqvist 1999 IFK Sunne VÄR 9,08
5 Emma Strömbom 1999 Västerås FK VÄS 9,04
6 Hanna Olsson 1999 Säffle FIK VÄR 8,91
7 Hanna Rynler 1999 Västerås FK VÄS 8,72
8 Sandra Vesterling 1999 IF Göta VÄR 8,70 8,63
9 Linnea Fundberg 1999 Ärla IF SÖR 8,61
10 Martina Bergqvist 1999 IF Göta VÄR 8,47
11 Wilma Dahlgren 1999 Bromma IF STO 8,27
12 Daniella Ekström 1999 Örbyhus IF Upp 8,08
  Ingrid-Johanna Larsson 1999 Gefle IF GÄS
  Hedda Jarl 1999 Hammarby IF STO

F 14 Tresteg Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Daniella Ekström x 8,08 8,08
Linnea Fundberg 8,61 x 8,46
Ingrid-Johanna Larsson
Fanny Runheim 10,93 - -
Hanna Rynler x 8,72 7,70
Emma Strömbom 9,04 8,67 8,65
Erika Blomqvist 9,08 7,21 8,90
Martina Bergqvist 8,43 8,47 8,25
Hanna Olsson 8,74 x 8,91
Sandra Vesterling x 8,63 8,70
Wilma Dahlgren 7,67 8,21 8,27
Hedda Jarl
Celina Reichardt 10,18 x 9,67 9,87 9,64 9,88
Mika Söderström 9,34 8,96 8,75 - 7,91 8,90

F 14 Tresteg Pool - Sammanställning
             
1 Fanny Runheim 1999 KFUM Örebro NÄR 10,93
2 Celina Reichardt 1999 Spårvägens FK STO 10,18
3 Ella Moberg 1999 Västerås FK VÄS 10,14
4 Judith Sjöman 1999 Katrineholms SK SÖR 9,90 9,75
5 Ebba Gällhagen 1999 Tureberg FK STO 9,90 9,58
6 Julia Arlestrand 1999 IFK Sunne VÄR 9,69
7 Jennifer Karlsson 1999 Österhaninge IF STO 9,62
8 Mika Söderström 1999 Vallentuna FK STO 9,34
9 Amanda Olsson 1999 Spårvägens FK STO 9,24
10 Erika Blomqvist 1999 IFK Sunne VÄR 9,08
11 Emma Strömbom 1999 Västerås FK VÄS 9,04
12 Kajsa Götbo 1999 Stora Skedvi IK DAL 9,01
13 Camilla Appel 1999 IF Göta VÄR 8,93
14 Hanna Olsson 1999 Säffle FIK VÄR 8,91
15 Mina Karlsson 1999 Upsala IF UPP 8,85
16 Hanna Rynler 1999 Västerås FK VÄS 8,72
17 Sandra Vesterling 1999 IF Göta VÄR 8,70 8,63
18 Maja Lundmark 1999 Hammarby IF STO 8,70
19 Linnea Fundberg 1999 Ärla IF SÖR 8,61
20 Martina Bergqvist 1999 IF Göta VÄR 8,47
21 Lina Jernberg 1999 IFK Kristinehamn VÄR 8,39
22 Wilma Dahlgren 1999 Bromma IF STO 8,27
23 Frida Karlsson 1999 IFK Kristinehamn VÄR 8,16
24 Daniella Ekström 1999 Örbyhus IF Upp 8,08
  Ida Thunman 1999 Gefle IF GÄS x
  Hedda Jarl 1999 Hammarby IF STO
  Ingrid-Johanna Larsson 1999 Gefle IF GÄS

F 14 Kula Final 17/3  12:15
             
1 Ida Stenbäck 1999 SK Bore VÄR 12,78
2 Louise Svensson 1999 Eskilstuna FI SÖR 10,80
3 Rosanna Cianelli 1999 Hammarby IF STO 10,64
4 My Aggerfors 1999 IFK Tumba STO 10,53
5 Hanna Wahlström 1999 Åsbro Goif NÄR 10,38
6 Ida Thunberg 1999 IK Stål DAL 10,06
7 Eleonora Olsmats 1999 Danderyds SK STO 9,83
8 Cornelia Sundqvist 1999 Bålsta IK UPP 9,45
9 Isabella Engström 1999 Hammarby IF STO 9,31
10 Linn Kalderen 1999 Tureberg FK STO 8,88
11 Clara Bergström 1999 IFK Sunne VÄR 8,24
12 Agnes Johansson 1999 Högbo GIF GÄS 8,21
13 Hanna Olsson 1999 Säffle FIK VÄR 8,14
14 Emma Levin 1999 FGF Gotland 8,00
15 Hanna Rynler 1999 Västerås FK VÄS 7,95
16 Alice Hast 1999 Västerås FK VÄS 7,21
17 Hanna Otterhed 1999 KFUM Örebro NÄR 6,51
18 Linnea Fundberg 1999 Ärla IF SÖR 6,26
19 Sara Lundmark 1999 IF Göta VÄR 6,09
  Vilma Åkerman 1999 Gefle IF GÄS

F 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Cornelia Sundqvist 9,11 9,45 8,88 9,33 x x
Emma Levin x 7,52 8,00
Louise Svensson 10,80 10,27 10,18 10,02 10,28 x
Linnea Fundberg 5,32 6,09 6,26
Ida Thunberg 9,49 10,06 9,31 9,60 9,98 10,06
Vilma Åkerman
Agnes Johansson 8,21 - -
Hanna Otterhed 5,78 6,02 6,51
Hanna Wahlström 9,44 9,58 10,38 9,75 10,01 x
Hanna Rynler 7,49 7,95 7,95
Alice Hast x 7,14 7,21
Ida Stenbäck 12,16 12,55 12,78 12,48 x 11,63
Sara Lundmark 5,81 5,70 6,09
Clara Bergström x 8,24 x
Hanna Olsson 8,14 6,47 8,03
Eleonora Olsmats 9,24 9,13 9,78 9,58 9,83 9,14
Rosanna Cianelli 9,85 10,35 10,64 x 9,76 9,34
Isabella Engström x 9,31 8,88
My Aggerfors 9,58 9,91 9,19 9,81 10,53 x
Linn Kalderen 8,88 8,58 x

F 13 60 m Försök 17/3  10:25

Heat 1
             
1 Lisa Weyhenmeier 2000 Upsala IF UPP 8,52 q
2 Ebba Gustavsson 2000 IF Göta VÄR 8,57 q
3 Felicia Kölvall 2000 Flens FS SÖR 8,74 q
4 Marie Ebbestad 2000 Gottsunda IF UPP 9,00
5 Saga Axelsson 2000 IF Skade GÄS 9,08
6 Maja Carlsson 2000 Djurmo/Sifferbo IF DAL 9,42
7 Maya Persson 2000 Enköpings AI UPP 9,46

Heat 2
             
1 Anna Struwe 2000 Nyköpings BIS SÖR 8,88 q
2 Klara Groop 2000 Djurmo/Sifferbo IF DAL 8,90
3 Ingrid Holmqvist 2000 KFUM Örebro NÄR 8,94
4 Mariam Belmasse 2000 Gefle IF GÄS 9,29
5 Amilia Modh 2000 Eskilstuna FI SÖR 9,49
6 Wilma Throgen 2000 Karlskoga FIF VÄR 9,52
7 Filippa Berglund 2000 Karlskoga FIF VÄR 10,19

Heat 3
             
1 Charlotte Andersson 2000 Huddinge AIS STO 8,45 q
2 Jonna Claesson 2000 Stora Skedvi IK DAL 8,75 q
3 Therese Knutsson 2000 Glanshammar IF NÄR 8,90 q
4 Paulina Tedén 2000 Västerås FK VÄS 8,91
5 Sofia Matsson 2000 Västerås FK VÄS 9,08
6 Jennifer Söderberg 2000 KFUM Örebro NÄR 9,18
7 Ebba Löfholm 2000 KFUM Örebro NÄR 9,51

Heat 4
             
1 Isabella Bornälv 2000 Frövi IK NÄR 8,56 q
2 Emelie Svensson 2000 IFK Tumba STO 8,69 q
3 Lovisa Elfström 2000 IF Göta VÄR 9,09
4 Emma Almqvist 2000 Karlskoga FIF VÄR 9,16
5 Wilma Lekander 2000 IFK MORA DAL 9,25
6 Sofia Sundstedt 2000 Västerås FK VÄS 9,38
7 Moa Floridan 2000 Stora Skedvi IK DAL 9,40
8 Kantira Ruenjit 2000 Falu IK DAL 9,51

Heat 5
             
1 Kajsa Eriksson 2000 Huddinge AIS STO 8,62 q
2 Hannah Hellbom 2000 Falu IK DAL 8,65 q
3 Alma Björkman 2000 Västerås FK VÄS 8,91
4 Ebba Johansson 2000 Nyköpings BIS SÖR 9,02
5 Maja Pettersson 2000 Karlskoga FIF VÄR 9,55
6 Amanda Widlund 2000 Råby Rekarne FIF SÖR 9,69
7 Sofia Gulin 2000 Gefle IF GÄS 9,76
  Emilia Nilsson 2000 Gefle IF GÄS Ej start

Heat 6
             
1 Linda Eriksson 2000 Huddinge AIS STO 8,52 q
2 Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF SÖR 8,76 q
3 Linn Srenberg 2000 Bergslagens FK VÄS 9,25
4 Matilda Lawner 2000 IFK Sunne VÄR 9,26
5 Emilia Ekberg 2000 Råby Rekarne FIF SÖR 9,39
6 Alva Eriksson 2000 IF Skade GÄS 9,47
7 Aminata Touray 2000 Gefle IF GÄS 11,51
  Saga Dahlberg 2000 Gefle IF GÄS Ej start

Heat 7
             
1 Lea Andersen 2000 Täby IS STO 8,56 q
2 Ebba Blomstrand 2000 Åsbro Goif NÄR 8,63 q
3 Agnes Hill 2000 Kvarnsveden FIK DAL 8,70 q
4 Anna Ardbo 2000 Täby IS STO 8,93
5 Elvira Andersson 2000 Upsala IF UPP 8,96
6 Tilda Andersson 2000 Bergslagens FK VÄS 9,50
7 Linnéa Johansson 2000 Wedevågs FI NÄR 9,51
8 Matilda Johansson Rehn 2000 Gefle IF GÄS 9,63

F 13 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Charlotte Andersson 2000 Huddinge AIS STO 8,45 q
2 Lisa Weyhenmeier 2000 Upsala IF UPP 8,52 q
3 Linda Eriksson 2000 Huddinge AIS STO 8,52 q
4 Isabella Bornälv 2000 Frövi IK NÄR 8,56 q
5 Lea Andersen 2000 Täby IS STO 8,56 q
6 Ebba Gustavsson 2000 IF Göta VÄR 8,57 q
7 Kajsa Eriksson 2000 Huddinge AIS STO 8,62 q
8 Ebba Blomstrand 2000 Åsbro Goif NÄR 8,63 q
9 Hannah Hellbom 2000 Falu IK DAL 8,65 q
10 Emelie Svensson 2000 IFK Tumba STO 8,69 q
11 Agnes Hill 2000 Kvarnsveden FIK DAL 8,70 q
12 Felicia Kölvall 2000 Flens FS SÖR 8,74 q
13 Jonna Claesson 2000 Stora Skedvi IK DAL 8,75 q
14 Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF SÖR 8,76 q
15 Anna Struwe 2000 Nyköpings BIS SÖR 8,88 q
16 Therese Knutsson 2000 Glanshammar IF NÄR 8,90 q
17 Klara Groop 2000 Djurmo/Sifferbo IF DAL 8,90
18 Paulina Tedén 2000 Västerås FK VÄS 8,91
19 Alma Björkman 2000 Västerås FK VÄS 8,91
20 Anna Ardbo 2000 Täby IS STO 8,93
21 Ingrid Holmqvist 2000 KFUM Örebro NÄR 8,94
22 Elvira Andersson 2000 Upsala IF UPP 8,96
23 Marie Ebbestad 2000 Gottsunda IF UPP 9,00
24 Ebba Johansson 2000 Nyköpings BIS SÖR 9,02
25 Saga Axelsson 2000 IF Skade GÄS 9,08
26 Sofia Matsson 2000 Västerås FK VÄS 9,08
27 Lovisa Elfström 2000 IF Göta VÄR 9,09
28 Emma Almqvist 2000 Karlskoga FIF VÄR 9,16
29 Jennifer Söderberg 2000 KFUM Örebro NÄR 9,18
30 Wilma Lekander 2000 IFK MORA DAL 9,25
31 Linn Srenberg 2000 Bergslagens FK VÄS 9,25
32 Matilda Lawner 2000 IFK Sunne VÄR 9,26
33 Mariam Belmasse 2000 Gefle IF GÄS 9,29
34 Sofia Sundstedt 2000 Västerås FK VÄS 9,38
35 Emilia Ekberg 2000 Råby Rekarne FIF SÖR 9,39
36 Moa Floridan 2000 Stora Skedvi IK DAL 9,40
37 Maja Carlsson 2000 Djurmo/Sifferbo IF DAL 9,42
38 Maya Persson 2000 Enköpings AI UPP 9,46
39 Alva Eriksson 2000 IF Skade GÄS 9,47
40 Amilia Modh 2000 Eskilstuna FI SÖR 9,49
41 Tilda Andersson 2000 Bergslagens FK VÄS 9,50
42 Ebba Löfholm 2000 KFUM Örebro NÄR 9,51
43 Kantira Ruenjit 2000 Falu IK DAL 9,51
44 Linnéa Johansson 2000 Wedevågs FI NÄR 9,51
45 Wilma Throgen 2000 Karlskoga FIF VÄR 9,52
46 Maja Pettersson 2000 Karlskoga FIF VÄR 9,55
47 Matilda Johansson Rehn 2000 Gefle IF GÄS 9,63
48 Amanda Widlund 2000 Råby Rekarne FIF SÖR 9,69
49 Sofia Gulin 2000 Gefle IF GÄS 9,76
50 Filippa Berglund 2000 Karlskoga FIF VÄR 10,19
51 Aminata Touray 2000 Gefle IF GÄS 11,51
  Emilia Nilsson 2000 Gefle IF GÄS Ej start
  Saga Dahlberg 2000 Gefle IF GÄS Ej start

F 13 60 m Final 17/3  14:45

Heat 1
             
1 Agnes Hill 2000 Kvarnsveden FIK DAL 8,62
2 Hannah Hellbom 2000 Falu IK DAL 8,66 2
3 Jonna Claesson 2000 Stora Skedvi IK DAL 8,66 3
4 Felicia Kölvall 2000 Flens FS SÖR 8,71
5 Anna Struwe 2000 Nyköpings BIS SÖR 8,88 5
6 Therese Knutsson 2000 Glanshammar IF NÄR 8,88 6
  Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF SÖR Ej start
  Emelie Svensson 2000 IFK Tumba STO Ej start

Heat 2
             
1 Charlotte Andersson 2000 Huddinge AIS STO 8,36
2 Linda Eriksson 2000 Huddinge AIS STO 8,45
3 Lisa Weyhenmeier 2000 Upsala IF UPP 8,53
4 Ebba Gustavsson 2000 IF Göta VÄR 8,56
5 Lea Andersen 2000 Täby IS STO 8,57 5
6 Isabella Bornälv 2000 Frövi IK NÄR 8,57 6
7 Kajsa Eriksson 2000 Huddinge AIS STO 8,70
8 Ebba Blomstrand 2000 Åsbro Goif NÄR 8,71

F 13 60 m Final - Sammanställning
             
1 Charlotte Andersson 2000 Huddinge AIS STO 8,36
2 Linda Eriksson 2000 Huddinge AIS STO 8,45
3 Lisa Weyhenmeier 2000 Upsala IF UPP 8,53
4 Ebba Gustavsson 2000 IF Göta VÄR 8,56
5 Lea Andersen 2000 Täby IS STO 8,57 5
6 Isabella Bornälv 2000 Frövi IK NÄR 8,57 6
7 Agnes Hill 2000 Kvarnsveden FIK DAL 8,62
8 Jonna Claesson 2000 Stora Skedvi IK DAL 8,66 3
9 Hannah Hellbom 2000 Falu IK DAL 8,66 2
10 Kajsa Eriksson 2000 Huddinge AIS STO 8,70
11 Felicia Kölvall 2000 Flens FS SÖR 8,71
12 Ebba Blomstrand 2000 Åsbro Goif NÄR 8,71
13 Anna Struwe 2000 Nyköpings BIS SÖR 8,88 5
14 Therese Knutsson 2000 Glanshammar IF NÄR 8,88 6
  Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF SÖR Ej start
  Emelie Svensson 2000 IFK Tumba STO Ej start

F 13 800 m Final 17/3  13:50
             
1 Ester Sanden-Ahlin 2000 Stocksäters IF NÄR 2,29,21
2 Alva Eriksson 2000 IF Skade GÄS 2,30,31
3 Frida Johansson 2000 Karlskoga FIF VÄR 2,32,03
4 Lea Andersen 2000 Täby IS STO 2,33,89
5 Victoria Richardsson 2000 Hammarby IF STO 2,38,24
6 Astrid Atle 2000 Bromma IF STO 2,38,90
7 Jessica Persson 2000 KFUM Örebro NÄR 2,42,06
8 Marie Ebbestad 2000 Gottsunda IF UPP 2,42,79
9 Lovisa Elfström 2000 IF Göta VÄR 2,45,22
10 Filippa Markl 2000 Ik Westmania VÄS 2,54,62

F 13 Tresteg Pool 17/3  11:15

Pool 1
             
1 Lisa Weyhenmeier 2000 Upsala IF UPP 10,37
2 Hedvig Pettersson 2000 IF Göta VÄR 10,18
3 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI UPP 9,83
4 Linda Eriksson 2000 Huddinge AIS STO 9,79
5 Emelie Svensson 2000 IFK Tumba STO 9,73
6 Isabella Bornälv 2000 Frövi IK NÄR 9,59
7 Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF SÖR 9,45 9,40
8 Hanna Säfström 2000 KFUM Örebro NÄR 9,38
9 Therese Knutsson 2000 Glanshammar IF NÄR 9,33
10 Johanna Carlsson 2000 Ärla IF SÖR 9,11
11 Wilma Throgen 2000 Karlskoga FIF VÄR 8,17
12 Filippa Markl 2000 Ik Westmania VÄS 8,13
13 Maja Pettersson 2000 Karlskoga FIF VÄR 7,74
  Andrea Bergenulf 2000 Falu IK DAL -
  Alice Nilsson 2000 KFUM Örebro NÄR -

F 13 Tresteg Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Julia Axtelius 9,81 9,55 9,52 9,39 9,58 9,83
Lisa Weyhenmeier 9,99 10,19 10,18 10,34 10,35 10,37
Mathilda Ekholm 9,45 9,40 8,32 9,15 9,22 9,24
Johanna Carlsson 8,71 9,09 9,11
Andrea Bergenulf - - - - - -
Therese Knutsson x 9,33 9,23
Hanna Säfström 9,38 9,22 9,34
Alice Nilsson - - - - - -
Filippa Markl 8,13 x 7,91
Hedvig Pettersson x 10,06 10,18 9,98 10,11 10,06
Maja Pettersson 7,71 7,74 7,45
Wilma Throgen x x 8,17
Linda Eriksson 9,62 9,79 9,67 9,45 9,56 7,90
Emelie Svensson 9,54 9,73 9,58 9,34 9,72 9,69
Isabella Bornälv 9,59 - 9,50

Pool 2
             
1 Kajsa Lindqvist 2000 Väsby IK STO 10,56
2 Izabella Ripsweden 2000 IFK Tumba STO 9,45 9,21
3 Sofia Sundstedt 2000 Västerås FK VÄS 9,42
4 Felicia Larsson 2000 Råby Rekarne FIF SÖR 9,10
5 Maya Persson 2000 Enköpings AI UPP 9,06
6 Kajsa Jansson 2000 Ik Westmania VÄS 8,97
7 Jessica Hansson 2000 Hammarby IF STO 8,90
8 Sarah Lindblom 2000 Råby Rekarne FIF SÖR 8,87
9 Matilda Lawner 2000 IFK Sunne VÄR 8,74
10 Klara Groop 2000 Djurmo/Sifferbo IF DAL 8,65
11 Filippa Backman 2000 IF Skade GÄS 8,22
12 Linnéa Johansson 2000 Wedevågs FI NÄR 7,58
13 Filippa Berglund 2000 Karlskoga FIF VÄR 7,41
  Amanda Bollmann 2000 KFUM Örebro NÄR

F 13 Tresteg Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Maya Persson 9,06 9,04 9,04
Felicia Larsson 9,10 8,88 8,45
Sarah Lindblom 8,87 8,69 8,78
Klara Groop 8,49 8,65 8,52
Filippa Backman 8,19 8,22 8,22
Linnéa Johansson 7,57 7,58 7,45
Amanda Bollmann
Kajsa Jansson x 8,97 8,84
Sofia Sundstedt 9,34 9,18 9,42
Matilda Lawner 8,67 8,46 8,74
Filippa Berglund 7,35 7,37 7,41
Jessica Hansson 8,79 8,90 8,61
Izabella Ripsweden 9,45 9,21 x
Kajsa Lindqvist 10,20 9,95 7,85 10,37 8,74 10,56

F 13 Tresteg Pool - Sammanställning
             
1 Kajsa Lindqvist 2000 Väsby IK STO 10,56
2 Lisa Weyhenmeier 2000 Upsala IF UPP 10,37
3 Hedvig Pettersson 2000 IF Göta VÄR 10,18
4 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI UPP 9,83
5 Linda Eriksson 2000 Huddinge AIS STO 9,79
6 Emelie Svensson 2000 IFK Tumba STO 9,73
7 Isabella Bornälv 2000 Frövi IK NÄR 9,59
8 Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF SÖR 9,45 9,40
9 Izabella Ripsweden 2000 IFK Tumba STO 9,45 9,21
10 Sofia Sundstedt 2000 Västerås FK VÄS 9,42
11 Hanna Säfström 2000 KFUM Örebro NÄR 9,38
12 Therese Knutsson 2000 Glanshammar IF NÄR 9,33
13 Johanna Carlsson 2000 Ärla IF SÖR 9,11
14 Felicia Larsson 2000 Råby Rekarne FIF SÖR 9,10
15 Maya Persson 2000 Enköpings AI UPP 9,06
16 Kajsa Jansson 2000 Ik Westmania VÄS 8,97
17 Jessica Hansson 2000 Hammarby IF STO 8,90
18 Sarah Lindblom 2000 Råby Rekarne FIF SÖR 8,87
19 Matilda Lawner 2000 IFK Sunne VÄR 8,74
20 Klara Groop 2000 Djurmo/Sifferbo IF DAL 8,65
21 Filippa Backman 2000 IF Skade GÄS 8,22
22 Wilma Throgen 2000 Karlskoga FIF VÄR 8,17
23 Filippa Markl 2000 Ik Westmania VÄS 8,13
24 Maja Pettersson 2000 Karlskoga FIF VÄR 7,74
25 Linnéa Johansson 2000 Wedevågs FI NÄR 7,58
26 Filippa Berglund 2000 Karlskoga FIF VÄR 7,41
  Alice Nilsson 2000 KFUM Örebro NÄR -
  Andrea Bergenulf 2000 Falu IK DAL -
  Amanda Bollmann 2000 KFUM Örebro NÄR

F 13 Kula Final 17/3  14:00
             
1 Johanna Edvall 2000 IF Skade GÄS 13,21
2 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI UPP 12,97
3 Malin Eriksson 2000 IFK Tumba STO 11,60
4 Emma Almqvist 2000 Karlskoga FIF VÄR 10,78
5 Hedvig Pettersson 2000 IF Göta VÄR 10,75
6 Emma Hultén 2000 Täby IS STO 10,35
7 Jessica Hansson 2000 Hammarby IF STO 10,01
8 Kajsa Jansson 2000 Ik Westmania VÄS 9,84
9 Linnea Wiklund 2000 Västerås FK VÄS 9,83
10 Alice Nilsson 2000 KFUM Örebro NÄR 9,71
11 Linnea Bodin 2000 KFUM Örebro NÄR 9,16
12 Elsa Karlsson 2000 KFUM Örebro NÄR 9,10
13 Agnes Hill 2000 Kvarnsveden FIK DAL 8,95
14 Amanda Widlund 2000 Råby Rekarne FIF SÖR 8,91
15 Amanda Bollmann 2000 KFUM Örebro NÄR 8,88
16 Evelina Westerling 2000 Nyköpings BIS SÖR 8,49
17 Maja Carlsson 2000 Djurmo/Sifferbo IF DAL 8,43
18 Lina Larsson 2000 Säters IF DAL 8,25
19 Saga Axelsson 2000 IF Skade GÄS 7,46
20 Rebecka Gustafsson 2000 Nyköpings BIS SÖR 7,36
21 Stina Rydell 2000 Råby Rekarne FIF SÖR 7,09
22 Linnéa Johansson 2000 Wedevågs FI NÄR 7,03
23 Sofia Matsson 2000 Västerås FK VÄS 7,02
24 Mariam Belmasse 2000 Gefle IF GÄS 5,94
25 Olivia Lindblad 2000 Ik Westmania VÄS 4,95
  Emilia Palmer 2000 Wedevågs FI NÄR
  Felicia Sandberg 2000 KFUM Örebro NÄR
  Matilda Eklund 2000 Ik Westmania VÄS
  Ellinor Ekdahl 2000 Hammarby IF STO

F 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Julia Axtelius x x 11,43 x 12,76 12,97
Evelina Westerling 8,36 x 8,49
Rebecka Gustafsson 7,36 6,43 6,96
Amanda Widlund 8,16 8,41 8,91
Stina Rydell 6,65 x 7,09
Maja Carlsson 8,43 7,75 7,95
Lina Larsson 7,99 8,25 7,77
Agnes Hill 8,14 8,95 8,40
Johanna Edvall 12,30 12,92 13,21 x 12,72 x
Saga Axelsson 6,84 7,46 7,22
Linnéa Johansson 6,50 6,53 7,03
Emilia Palmer
Amanda Bollmann 8,88 8,16 x
Linnea Bodin 9,16 8,65 8,27
Elsa Karlsson 8,49 9,10 x
Alice Nilsson 9,71 9,33 9,02
Felicia Sandberg
Kajsa Jansson 9,45 9,84 9,59 x x 9,60
Matilda Eklund
Olivia Lindblad 4,93 4,80 4,95
Linnea Wiklund 9,83 9,56 9,27
Sofia Matsson 6,77 6,80 7,02
Hedvig Pettersson 9,96 10,17 9,70 10,41 10,75 10,43
Emma Almqvist 9,40 10,25 9,96 10,78 x 10,67
Ellinor Ekdahl
Jessica Hansson 8,54 9,72 10,01 6,54 9,10 9,56
Malin Eriksson 10,88 11,60 x 10,88 11,43 11,08
Emma Hultén 10,35 9,44 9,73 9,76 8,52 8,84
Mariam Belmasse x 5,94 5,79

PF 13-14 8x200m Final 17/3  15:15

Heat 1
             
1 Lag 2 Stockholm 1999 Stockholm 3,44,02
2 Lag 2 Värmland UT 1999 Värmland 4,02,65
3 Lag 3 Södermanland UT 1999 Södermanland 4,06,49

Heat 2
             
1 Lag 1 Södermanland 1999 Södermanland 3,47,13
2 Lag 2 Närke Närke 3,58,24
3 Lag 2 Södermanland 1999 Södermanland 3,59,24
4 Lag 1 Gästrikland 1999 Gästrikland 4,02,79

Heat 3
             
1 Lag 1 Stockholm 1999 Stockholm 3,34,83
2 Lag 1 Närke 1999 Närke 3,36,05
3 Lag 1 Värmland 1999 Värmland 3,40,62
4 Lag 1 Uppland 1999 Uppland 3,50,95

PF 13-14 8x200m Final - Sammanställning
             
1 Lag 1 Stockholm 1999 Stockholm 3,34,83
2 Lag 1 Närke 1999 Närke 3,36,05
3 Lag 1 Värmland 1999 Värmland 3,40,62
4 Lag 2 Stockholm 1999 Stockholm 3,44,02
5 Lag 1 Södermanland 1999 Södermanland 3,47,13
6 Lag 1 Uppland 1999 Uppland 3,50,95
7 Lag 2 Närke Närke 3,58,24
8 Lag 2 Södermanland 1999 Södermanland 3,59,24
9 Lag 2 Värmland UT 1999 Värmland 4,02,65
10 Lag 1 Gästrikland 1999 Gästrikland 4,02,79
11 Lag 3 Södermanland UT 1999 Södermanland 4,06,49


© Arena 2.0, RunPro Systems