Resultat Sätraspelen 1 juni 2013

   Hellas FK och Mälarhöjdens IK arrangerade på Sätra IP
 
    MÄN 100 M      
1 Andrej Ekholm -89 Huddinge AIS 11,98

    MÄN 200 M    Vind -0,4  
1 Alexander Nordkvist -90 Huddinge AIS 21,74
2 Sunday Ojuri -93 Hammarby IF 22,20
3 Philip Green -93 Hammarby IF 22,52
4 Marcus Robertsson -93 Värmdö IF 24,76
5 Anders Söderlund -80 FK Studenterna 27,68
- Oskar Johansson -92 Hammarby IF bröt
- Fredrik Åström -93 Täby IS ej start

    MÄN KULA      
1 Lasse Ohtamaa -80 Väsby IK 13,32
2 Nicklas Eriksson -87 Hellas FK 13,23
Bengt Pettersson -61 Huddinge AIS 0,00

Bengt Pettersson
Lasse Ohtamaa
Nicklas Eriksson
 x     -     -     -     -     - 
1242  1329   x    1332  1311   x 
 x     x     x     x     x    1323
    P19 200 M    Vind -0,6  
1 Jacob Ewertzh -95 Hammarby IF 22,25
2 Carl Dath -95 Täby IS 23,05
3 Niclas Svärdling -95 Täby IS 23,54
4 Andreas Almlöf -95 Hammarby IF 23,57
5 Petter Berner Wik -94 Upsala IF 23,95
6 Rikard Hellberg -94 Upsala IF 24,43

    P17 200 M    Vind 0,0  
1 Daniel Rosberg -96 Hammarby IF 23,40
2 Marcus Rostmark -96 IFK Märsta 23,85
3 Sven Jakobsson -96 Täby IS 24,38
4 Alex Bierhance Söderberg -97 Hammarby IF 24,63
- Nicklas Holm -97 Hellas FK ej start

    P16 LÄNGD      
1 Christian Björkman -97 Väsby IK 5,55
2 Tim Möller -97 Hammarby IF 5,19

Christian Björkman
Tim Möller
 543 +0,5   555 +1,5   540 +2,1     x +1,5   544 +1,6     x +0,8
 339 +0,6   519 +1,1   514 +1,9   505 +2,7     x +3,8   511 +1,3
    P16 KULA 5,0      
1 Jesper Arbinge -97 Huddinge AIS 13,31
2 Kristian Wessman -97 Rånäs 4 H 10,72

Jesper Arbinge
Kristian Wessman
1331  1217   x    1309   x     x 
1056  1042  1028  1019  1072  1021
    P16 SPJUT 700      
1 Oskar Sidenbladh -97 Hammarby IF 40,34

Oskar Sidenbladh
3927  3922  3889  3996  3975  4034
    P15 100 M    Vind +0,3  
1 Timothy Olsson -98 Hammarby IF 12,33
2 Rodi Kay -98 Hammarby IF 12,44
3 Kalle Nie -98 Hammarby IF 12,78
4 Fritiof Ekström -98 Mälarhöjdens IK 12,79
5 Erik Rosqvist -98 Mälarhöjdens IK 12,84
6 Vilgot Olofsson Liljeholm -98 Mälarhöjdens IK 13,63

    P15 800 M      
1 Stefan Stojanovic -98 Huddinge AIS 2.06,22
2 Julius Larsen Brolin -98 Täby IS 2.13,63
3 Vilgot Olofsson Liljeholm -98 Mälarhöjdens IK 2.22,43
- Erik Rosqvist -98 Mälarhöjdens IK ej start

    P15 LÄNGD      
1 Timothy Olsson -98 Hammarby IF 5,61
2 Kalle Nie -98 Hammarby IF 4,79
3 Rodi Kay -98 Hammarby IF 4,56

Kalle Nie
Timothy Olsson
Rodi Kay
 477 +0,3   479 +0,1     x        448 +2,0     x        468 +2,0
 561 +0,3   556 +0,3   541 +0,7     x        493 +1,3   527 +2,6
 410 -0,6     x          x          x        441 +1,4   456 +1,2
    P15 KULA 4,0      
1 Hugo Friman -99 Hammarby IF 8,32
2 Johan Torneport -99 Hellas FK 7,15
3 Rasmus Odden -99 Hellas FK 5,68

Johan Torneport
Hugo Friman
Rasmus Odden
 x     715   682   709   706   655
 774   809   705   727   683   832
 568   523   542   x     x     552
    P15 SPJUT 600      
1 Gabriel Rosshagen -98 Täby IS 44,20

Gabriel Rosshagen
3681  4420   x     x     x     x 
    P14 100 M    Vind -1,2  
1 Carl-Einar SöderströmEskonniemi -99 Hellas FK 13,05
2 Filip Hedlund -99 Hellas FK 13,19
3 Niclas Wallin -99 Huddinge AIS 13,28
4 Leonard Lind -99 Mälarhöjdens IK 13,82
5 Albin Rohde -99 Hammarby IF 14,43
6 Max Volny -99 Mälarhöjdens IK 15,20
7 Gustav Rohde -99 Hammarby IF 15,69

    P14 800 M      
1 Niclas Wallin -99 Huddinge AIS 2.19,25
2 Jonathan Bergdahl -99 Huddinge AIS 2.20,77
3 Leonard Lind -99 Mälarhöjdens IK 2.27,87
4 Rasmus Odden -99 Hellas FK 2.35,82
5 Jonathan Lund -99 Hammarby IF 2.38,38
6 Samuel Tesfamidrael -99 Mälarhöjdens IK 2.47,44

    P14 HÖJD      
1 Axel Kullin -99 Täby IS 1,56
2 Max Volny -99 Mälarhöjdens IK 1,50
3 Samuel Bäckelin -99 Mälarhöjdens IK 1,45
4 Tobias Hammarqvist -99 Österhaninge IF 1,45
5 Johan Torneport -99 Hellas FK 1,40
6 Martin Forsberg -99 Hammarby IF 1,40
7 Rasmus Odden -99 Hellas FK 1,35

Axel Kullin
Max Volny
Tobias Hammarqvist
Johan Torneport
Rasmus Odden
Samuel Bäckelin
Martin Forsberg
125 130 135 140 145 150 153 156 160
        o   o   o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   xxo xxx
        o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   xxx
o   o   xo  xxx
o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   xo  xxx
    P14 LÄNGD      
1 Axel Kullin -99 Täby IS 4,96
2 Filip Hedlund -99 Hellas FK 4,80
3 Carl-Einar SöderströmEskonniemi -99 Hellas FK 4,74
4 Samuel Bäckelin -99 Mälarhöjdens IK 4,50
5 Max Volny -99 Mälarhöjdens IK 4,31
6 Tobias Hammarqvist -99 Österhaninge IF 4,31
7 William Henningson -99 Hammarby IF 3,99

Samuel Bäckelin
Axel Kullin
Filip Hedlund
Max Volny
William Henningson
Carl-Einar SöderströmEskonniemi
Tobias Hammarqvist
 435 -0,1   444 +0,0   x          443 +0,8   x          450 +1,4
 496 +0,4   483 +0,3   x          492 +1,7   -          - 
 464 -0,4   x          480 +0,8   476 +0,7   450 +1,0   455 +1,1
 325 -0,1   317 -0,4   431 +1,4   337 +1,2   414 +1,2   426 +0,6
 399 -0,1   397 +0,3   388 +1,7   373 +1,2   375 +0,4   380 +0,8
 393 -0,1   473 +1,0   473 +1.1   474 +1,4   452 +1,7   451 +1,0
 423 -1,0   431 +0,6   400 +0,1   395 +0,1   393 +1,0   399 +1,1
    P14 SPJUT 600      
1 Axel Kullin -99 Täby IS 33,08
2 Thomas Rydh-Sternbeck -99 Österhaninge IF 28,01
3 Jonathan Lund -99 Hammarby IF 24,69
4 Martin Forsberg -99 Hammarby IF 23,59
5 Albin Rohde -99 Hammarby IF 21,95
6 Gustav Rohde -99 Hammarby IF 17,78

Thomas Rydh-Sternbeck
Jonathan Lund
Albin Rohde
Martin Forsberg
Axel Kullin
Gustav Rohde
2575  2801  2754   x    2360  2084
2230   x    2004  2091  2442  2469
2081  2195  2150  2089  1881  2138
2289  2282  2291  2006  2250  2359
3091  3308  2679  3169  3044  3082
1411  1464  1778  1652  1739  1680
    P13 80 M  HEAT 1  Vind -2,3  
1 Isak Lefvert -00 Mälarhöjdens IK 11,49 Final
2 Leo Bergström -00 Täby IS 11,60 Final
3 Arvid Gussarsson -00 Hammarby IF 11,84 Final
4 Pontus Olofsson -00 Mälarhöjdens IK 13,34 Final

    P13 80 M  HEAT 2  Vind +0,1  
1 Tobias Karlberg -00 Mälarhöjdens IK 12,33 Final
2 Emil Tagesson -00 Täby IS 12,41 Final
3 Carl Levinson -00 Täby IS 12,50 Final
4 Ludvig Etsare -00 Hellas FK 12,69 Final
- Malex Åkerblom -00 IFK Lidingö ej start

    P13 80 M  FINAL  Vind -0,6  
1 Isak Lefvert -00 Mälarhöjdens IK 11,25
2 Leo Bergström -00 Täby IS 11,40
3 Arvid Gussarsson -00 Hammarby IF 11,72
4 Tobias Karlberg -00 Mälarhöjdens IK 12,33
5 Emil Tagesson -00 Täby IS 12,45
6 Carl Levinson -00 Täby IS 12,56
- Ludvig Etsare -00 Hellas FK ej start
- Pontus Olofsson -00 Mälarhöjdens IK ej start

    P13 600 M      
1 Isak Lefvert -00 Mälarhöjdens IK 1.43,88
2 Xander Friberger -00 Mälarhöjdens IK 1.49,05

    P13 HÖJD      
1 Leo Bergström -00 Täby IS 1,60
2 Isak Lefvert -00 Mälarhöjdens IK 1,35
3 Emil Tagesson -00 Täby IS 1,20
4 Pontus Olofsson -00 Mälarhöjdens IK 1,15

Emil Tagesson
Pontus Olofsson
Leo Bergström
Isak Lefvert
105 110 115 120 125 130 135 140 150 155 160 163
        o   o   xxx
o   o   xo
                        o   o   o   o   o   xxx
                o   -   o   xxx
    P13 LÄNGD ZON      
1 Xander Friberger -00 Mälarhöjdens IK 4,65
2 Lukas Björninger -00 Turebergs FK 4,60
3 Emil Tagesson -00 Täby IS 4,45
4 Arvid Gussarsson -00 Hammarby IF 4,33
5 Malex Åkerblom -00 IFK Lidingö 3,99
6 Carl Levinson -00 Täby IS 3,90
7 Ludvig Etsare -00 Hellas FK 3,57

Xander Friberger
Arvid Gussarsson
Carl Levinson
Emil Tagesson
Malex Åkerblom
Ludvig Etsare
Lukas Björninger
 462   465   448   455   433   455
 433   408   418   413   421   416
 376   390   390   386   377   364
 437   434   426   445   x     425
 379   399   392   385   x     x
 355   357   350   347   349   x
 430   420   415   447   460   440
    P13 KULA 3,0      
1 Lukas Björninger -00 Turebergs FK 10,09
2 Leo Bergström -00 Täby IS 10,05
3 Markus Lantto -01 Bromma IF 9,18
4 Arvid Gussarsson -00 Hammarby IF 7,57

Lukas Björninger
Leo Bergström
Markus Lantto
Arvid Gussarsson
 x     894  1009   895
 833  1005   859   849
 681   918   663   736
 x     x     689   757
    P12 80 M  HEAT 1  Vind -1,1  
1 Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 10,59 Final
2 Pelle Larsson -01 Hellas FK 11,48 Final
3 William Runebjörk -01 Mälarhöjdens IK 11,85 Final
4 Felix Wallin -01 IFK Märsta 12,10 Final
5 Emil Lavett -01 Hammarby IF 12,45
6 Alex Shumonov -01 Mälarhöjdens IK 12,84

    P12 80 M  HEAT 2  Vind -2,0  
1 Albin Vägmark -01 Mälarhöjdens IK 11,13 Final
2 Markus Lantto -01 Bromma IF 12,12
3 Marcus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 12,44
4 William Gardell -01 Mälarhöjdens IK 12,83
5 Malte Sjöman -01 Katrineholms SK 13,61

    P12 80 M  HEAT 3  Vind -1,5  
1 Elias Sahlin -01 IFK Lidingö 11,60 Final
2 Elis Librand -01 Mälarhöjdens IK 11,97 Final
3 Joakim Lönn -01 Täby IS 12,08 Final
4 Elias Johansson -01 Mälarhöjdens IK 12,73
5 Axel Glavare Karlsson -01 Täby IS 13,22
6 Enzo Fors -01 Hanvikens SK 13,32

    P12 80 M  FINAL  Vind -0,7  
1 Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 10,78
2 Elias Sahlin -01 IFK Lidingö 11,53
3 Pelle Larsson -01 Hellas FK 11,53
4 William Runebjörk -01 Mälarhöjdens IK 11,99
5 Joakim Lönn -01 Täby IS 12,08
6 Elis Librand -01 Mälarhöjdens IK 12,12
7 Felix Wallin -01 IFK Märsta 12,40
- Albin Vägmark -01 Mälarhöjdens IK ej start

    P12 600 M      
1 Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 1.53,92
2 Elias Vlachos -01 Mälarhöjdens IK 1.54,70
3 Axel Glavare Karlsson -01 Täby IS 2.04,86
4 Elias Johansson -01 Mälarhöjdens IK 2.10,61

    P12 HÖJD      
1 Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 1,59
2 Albin Vägmark -01 Mälarhöjdens IK 1,59
3 Pelle Larsson -01 Hellas FK 1,53
4 Elias Sahlin -01 IFK Lidingö 1,47
5 Malte Sjöman -01 Katrineholms SK 1,30
6 Jakob Ekholm -01 Täby IS 1,30
7 Enzo Fors -01 Hanvikens SK 1,25
8 Vilmer Volny -01 Mälarhöjdens IK 1,20
8 Axel Glavare Karlsson -01 Täby IS 1,20
10 Emil Lavett -01 Hammarby IF 1,15

Vilmer Volny
Pelle Larsson
Jakob Ekholm
Axel Glavare Karlsson
Enzo Fors
Albin Vägmark
Emil Lavett
Elias Sahlin
Imran Lernebo
Malte Sjöman
110 115 120 125 130 135 138 141 144 147 150 153 156 159 162
o   xo  xo  xxx
            o   o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
        o   o   xo  xxx
o   xo  xo  xxx
o   xo  xo  xxo xxx
            o   o   o   o   o   o   xo  o   xxo o   o   xxx
xo  xo  xxx
            o   o   o   o   o   o   xo  xxx
                o   o   o   o   o   o   xo  o   xo  o   xxx
o   o   o   o   xo  xxx
    P12 LÄNGD ZON      
1 Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 5,17
2 Albin Vägmark -01 Mälarhöjdens IK 4,96
3 Pelle Larsson -01 Hellas FK 4,57
4 Joakim Lönn -01 Täby IS 4,31
5 Felix Wallin -01 IFK Märsta 4,09
6 Jakob Ekholm -01 Täby IS 4,08
7 Emil Lavett -01 Hammarby IF 4,07
8 Marcus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 3,95
9 Axel Glavare Karlsson -01 Täby IS 3,92
10 Malte Sjöman -01 Katrineholms SK 3,77
11 William Gardell -01 Mälarhöjdens IK 3,74
12 Vilmer Volny -01 Mälarhöjdens IK 3,70
13 Enzo Fors -01 Hanvikens SK 3,69
14 Elias Johansson -01 Mälarhöjdens IK 3,68
15 William Runebjörk -01 Mälarhöjdens IK 3,66
16 Elias Sahlin -01 IFK Lidingö 3,52

Marcus Hagerud
Elias Johansson
Felix Wallin
William Runebjörk
Enzo Fors
Emil Lavett
Vilmer Volny
Joakim Lönn
Jakob Ekholm
Elias Sahlin
Malte Sjöman
Albin Vägmark
William Gardell
Pelle Larsson
Axel Glavare Karlsson
Imran Lernebo
 361 +0,9   395 +0,9   351 +1,7   367 +0,7   343 +0,7   375 +0,8
 363 +0,3   368 +0,9   350 +0,9
 409 +0,3   399 +1,7   383 +0,6   395 +0,7   394 -0,1   392 +0,7
 366 +0,4   361 +2,6   359 +1,9
 354 +0,2   361 +1,7   369 +0,7
 407 +0,5   394 +1,7   386 +0,5   383 +0,7   389 +0,6   404 +0,2
 370 +0,9   363 +0,8   350 +0,7
 431 +0,6   426 +0,7   417 +0,4   421 +0,4   341 +0,1   430 +0,4
 385 +1,0   408 +0,7   383 +1,3   397 +0,4   394 +0,2   380 +0,4
   x        352 +0,9     x 
 376 +0,4   372 +1,0   377 +1,2
 496 +1,5     -          -        474 +0,6   480 +1,0   481 +0,4
 374 +0,4     x        357 +0,8
 436 +0,5   436 +0,3   454 +1,0   419 +0,7   453 -0,1   457 +0,3
 388 +0,7   387 +1,3   392 +1,1
 495 +0,4   495 +0,5     -        493 +0,9   499 +0,9   517 +0,1
    P12 KULA 3,0      
1 Albin Vägmark -01 Mälarhöjdens IK 7,86
2 Jakob Ekholm -01 Täby IS 7,55
3 Joakim Lönn -01 Täby IS 6,93
4 Elias Vlachos -01 Mälarhöjdens IK 6,55
5 Emil Lavett -01 Hammarby IF 6,45
6 Marcus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 6,39
7 Axel Glavare Karlsson -01 Täby IS 5,98
8 Malte Sjöman -01 Katrineholms SK 5,73
9 Vilmer Volny -01 Mälarhöjdens IK 5,47
10 Enzo Fors -01 Hanvikens SK 5,45

Emil Lavett
Jakob Ekholm
Joakim Lönn
Marcus Hagerud
Elias Vlachos
Albin Vägmark
Vilmer Volny
Axel Glavare Karlsson
Enzo Fors
Malte Sjöman
 628   587   555   645
 755   705   693   732
 641   595   693   667
 639   639   638   636
 651   643   649   655
 718   693   786   707
 x     547   x     496
 552   598   567   531
 477   470   545   522
 573   543   569   536
    P11 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,2  
1 Lucas Mazzanti -02 Boo IF 11,59
2 Hampus Ström -02 Täby IS 12,05
3 Hugo Daxberg -02 Täby IS 12,15

    P11 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,2  
1 Max Bergqvist -02 Mälarhöjdens IK 10,50
2 Edvin Jernhall -02 Täby IS 11,66
3 Sebastian Isaksson -02 Täby IS 12,01
4 Oliver Riedel -02 Hellas FK 12,71

    P11 60 M HÄCK  HEAT 3  Vind -1,8  
1 Oskar Edlund -02 Täby IS 10,20
2 Gustav Frisk -02 Hammarby IF 12,19
3 Linus Tagesson -02 Täby IS 12,50
4 Felix Olofsson -02 Mälarhöjdens IK 13,67

    P11 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1 Oskar Edlund -02 Täby IS 10,20
2 Max Bergqvist -02 Mälarhöjdens IK 10,50
3 Lucas Mazzanti -02 Boo IF 11,59
4 Edvin Jernhall -02 Täby IS 11,66
5 Sebastian Isaksson -02 Täby IS 12,01
6 Hampus Ström -02 Täby IS 12,05
7 Hugo Daxberg -02 Täby IS 12,15
8 Gustav Frisk -02 Hammarby IF 12,19
9 Linus Tagesson -02 Täby IS 12,50
10 Oliver Riedel -02 Hellas FK 12,71
11 Felix Olofsson -02 Mälarhöjdens IK 13,67

    P11 HÖJD      
1 Oskar Edlund -02 Täby IS 1,47
2 Sebastian Isaksson -02 Täby IS 1,24
3 Max Sylvander -02 Mälarhöjdens IK 1,21
3 Max Bergqvist -02 Mälarhöjdens IK 1,21
5 Lucas Mazzanti -02 Boo IF 1,21
6 Hugo Daxberg -02 Täby IS 1,18
7 Hampus Ström -02 Täby IS 1,05
8 Linus Tagesson -02 Täby IS 1,05

Lucas Mazzanti
Hugo Daxberg
Oskar Edlund
Linus Tagesson
Max Sylvander
Hampus Ström
Max Bergqvist
Sebastian Isaksson
95  100 105 110 115 118 121 124 127 135 140 147 150
            o   o   o   xo  xxx
            o   o   xo  xxx
                        o   o   o   xo  xo  xxo xxx
o   o   xo  xxx
            o   o   o   o   xxx
        o   xxx
        o   o   o   o   o   xxx
            o   o   o   o   xo  xxx
    P11 LÄNGD ZON      
1 Oskar Edlund -02 Täby IS 4,70
2 Max Bergqvist -02 Mälarhöjdens IK 4,13
3 Lucas Mazzanti -02 Boo IF 3,99
4 Sebastian Isaksson -02 Täby IS 3,96
5 Edvin Jernhall -02 Täby IS 3,81
6 Hampus Ström -02 Täby IS 3,79
7 Hugo Daxberg -02 Täby IS 3,74
8 Felix Olofsson -02 Mälarhöjdens IK 3,71
9 August Schmidt -03 Mälarhöjdens IK 3,56
10 Oskar Frisk -02 Hammarby IF 3,53
11 Niclas Herzing -02 Mälarhöjdens IK 3,46
12 Linus Tagesson -02 Täby IS 3,38
13 Oscar Cleréus -02 Mälarhöjdens IK 3,35
14 Oliver Riedel -02 Hellas FK 3,26
15 Daniel Almlöf -02 Hammarby IF 3,09

Lucas Mazzanti
Hugo Daxberg
Linus Tagesson
Oliver Riedel
August Schmidt
Edvin Jernhall
Daniel Almlöf
Oscar Cleréus
Oskar Edlund
Oskar Frisk
Niclas Herzing
Max Bergqvist
Sebastian Isaksson
Hampus Ström
Felix Olofsson
 399 +1,6   389 +0,8   383 +1,0   372 -0,4
 363 -0,3   374 +1,8   362 +0,4   362 +0,1
 338 -0,4     -        336 +0,2     - 
 326 -0,3   317 +0,8   298 -0,1   284 +0,3
 343 +1,5   342 +0,5   356 +1,3     - 
 346 -0,6   360 +0,7   381 +0,4   374 +0,4
 309 +0,8   308 +0,3   303 +0,7   302 +0,0
 331 +0,5   313 +0,7   335 +0,2   317 +0,7
 467 +0,3   466 +0,4   470 +1,3   453 +0,8
 338 +1,9   353 +0,8   335 +1,0   315 -0,2
 346 -0,8   342 +1,3   346 +0,5   343 -0,9
 393 -0,9   382 +0,4   388 +0,5   413 +0,6
 396 +0,0   385 +1,3   382 +1,0   383 -0,7
 379 -0,3   375 +0,9   370 +0,4   367 +0,4
 351 +0,9   352 +0,6   360 +0,7   371 +1,0
    P11 KULA 2,0      
1 Lucas Mazzanti -02 Boo IF 9,42
2 Max Bergqvist -02 Mälarhöjdens IK 9,41
3 Max Sylvander -02 Mälarhöjdens IK 8,34
4 Hampus Ström -02 Täby IS 7,51
5 Sebastian Isaksson -02 Täby IS 7,47
6 Oscar Cleréus -02 Mälarhöjdens IK 7,07
7 Oskar Edlund -02 Täby IS 6,99
8 Niclas Herzing -02 Mälarhöjdens IK 6,87
9 Edvin Jernhall -02 Täby IS 6,56
10 Hugo Daxberg -02 Täby IS 6,47
11 Daniel Almlöf -02 Hammarby IF 6,34
12 Linus Tagesson -02 Täby IS 6,33
13 Oskar Frisk -02 Hammarby IF 6,27

Lucas Mazzanti
Max Sylvander
Hampus Ström
Oskar Frisk
Hugo Daxberg
Linus Tagesson
Oscar Cleréus
Sebastian Isaksson
Niclas Herzing
Max Bergqvist
Daniel Almlöf
Edvin Jernhall
Oskar Edlund
 853   942   894   878
 759   767   834   800
 704   712   x     751
 x     585   627   579
 609   615   625   647
 633   595   616   576
 660   652   657   707
 747   714   696   675
 662   675   673   687
 941   x     x     x 
 x     589   634   564
 591   656   610   617
 623   642   699   693
    P10 40 M HÄCK  HEAT 1  Vind -1,7  
1 Markus Moberg -03 Hammarby IF 8,01
2 Elliot Widell -03 Österhaninge IF 8,36
3 Filip Gunnarsson -03 Sundsvalls FI 8,56
4 Theodor Malmgren -03 Mälarhöjdens IK 8,77

    P10 40 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,7  
1 Elmer Svedenkrans -03 Mälarhöjdens IK 7,71
2 Oliver Sundgren -03 Väsby IK 7,86
3 August Schmidt -03 Mälarhöjdens IK 8,34
4 Hjalmar Levander -03 Hellas FK 9,76

    P10 40 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1 Elmer Svedenkrans -03 Mälarhöjdens IK 7,71
2 Oliver Sundgren -03 Väsby IK 7,86
3 Markus Moberg -03 Hammarby IF 8,01
4 August Schmidt -03 Mälarhöjdens IK 8,34
5 Elliot Widell -03 Österhaninge IF 8,36
6 Filip Gunnarsson -03 Sundsvalls FI 8,56
7 Theodor Malmgren -03 Mälarhöjdens IK 8,77
8 Hjalmar Levander -03 Hellas FK 9,76

    P10 HÖJD      
1 Oliver Sundgren -03 Väsby IK 1,30
2 Filip Gunnarsson -03 Sundsvalls FI 1,16
3 Elliot Widell -03 Österhaninge IF 1,16
4 Gustav Kröger -04 Mälarhöjdens IK 1,16
5 Elmer Svedenkrans -03 Mälarhöjdens IK 1,05
6 Theodor Malmgren -03 Mälarhöjdens IK 1,00
7 Markus Moberg -03 Hammarby IF 1,00
8 August Schmidt -03 Mälarhöjdens IK 0,95

Elmer Svedenkrans
Filip Gunnarsson
Theodor Malmgren
Gustav Kröger
Oliver Sundgren
August Schmidt
Elliot Widell
Markus Moberg
90  95  100 105 110 113 116 119 124 130 133
o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   xxx
        o   o   xo  o   xxo xxx
        o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   xxx
        o   o   o   o   xxo xxx
o   o   xo  xxx
    P10 KULA 2,0      
1 Oliver Sundgren -03 Väsby IK 7,58
2 August Schmidt -03 Mälarhöjdens IK 7,39
3 Elmer Svedenkrans -03 Mälarhöjdens IK 6,95
4 Filip Gunnarsson -03 Sundsvalls FI 6,21
5 Markus Moberg -03 Hammarby IF 5,90
6 Theodor Malmgren -03 Mälarhöjdens IK 5,16

Filip Gunnarsson
Theodor Malmgren
Oliver Sundgren
August Schmidt
Elmer Svedenkrans
Markus Moberg
 621   557   590   576
 507   516   477   460
 727   685   707   758
 739   701   724   x 
 695   695   692   693
 521   546   590   549
    P9 60 M  HEAT 1  Vind -0,7  
1 Walter Thornberg -04 Mälarhöjdens IK 9,65
2 Olle Billgren -04 Mälarhöjdens IK 10,14
3 Daniel Kozlov -04 Mälarhöjdens IK 10,97
4 Oskar Alba -04 Saltsjöbadens IF 11,11
5 Elias Blomberg -04 Hellas FK 11,63
6 Sebastian Persson -04 Hellas FK 12,66

    P9 60 M  HEAT 2  Vind -0,3  
1 Gustav Kröger -04 Mälarhöjdens IK 10,44
2 Arvid Glavare Karlsson -04 Täby IS 11,07
3 Gustavs Cerps -04 Hellas FK 11,20
4 Ludvig Lange -04 Mälarhöjdens IK 11,47
5 Andrew Garcia -04 Mälarhöjdens IK 11,89

    P9 60 M  SAMLAD LISTA    
1 Walter Thornberg -04 Mälarhöjdens IK 9,65
2 Olle Billgren -04 Mälarhöjdens IK 10,14
3 Gustav Kröger -04 Mälarhöjdens IK 10,44
4 Daniel Kozlov -04 Mälarhöjdens IK 10,97
5 Arvid Glavare Karlsson -04 Täby IS 11,07
6 Oskar Alba -04 Saltsjöbadens IF 11,11
7 Gustavs Cerps -04 Hellas FK 11,20
8 Ludvig Lange -04 Mälarhöjdens IK 11,47
9 Elias Blomberg -04 Hellas FK 11,63
10 Andrew Garcia -04 Mälarhöjdens IK 11,89
11 Sebastian Persson -04 Hellas FK 12,66

    P9 LÄNGD ZON      
1 Gustav Kröger -04 Mälarhöjdens IK 3,59
2 Walter Thornberg -04 Mälarhöjdens IK 3,36
3 Olle Billgren -04 Mälarhöjdens IK 3,23
4 Oskar Alba -04 Saltsjöbadens IF 3,15
5 Ludvig Lange -04 Mälarhöjdens IK 2,96
6 Daniel Kozlov -04 Mälarhöjdens IK 2,91
7 Gustavs Cerps -04 Hellas FK 2,83
8 Elias Blomberg -04 Hellas FK 2,72
9 Arvid Glavare Karlsson -04 Täby IS 2,68
10 Andrew Garcia -04 Mälarhöjdens IK 2,62
11 Elias Bäckelin -04 Mälarhöjdens IK 2,62
12 Strix Åkerblom -04 IFK Lidingö 2,47
13 Sebastian Persson -04 Hellas FK 2,46
14 Hugo Holmgren -04 Hellas FK 2,37

Olle Billgren
Andrew Garcia
Elias Blomberg
Daniel Kozlov
Strix Åkerblom
Walter Thornberg
Oskar Alba
Hugo Holmgren
Sebastian Persson
Ludvig Lange
Arvid Glavare Karlsson
Gustav Kröger
Elias Bäckelin
Gustavs Cerps
 316 +0,1   298 -1,2     -        323 -0,2
 255 +0,5   258 +0,8   239 +1,6   262 +0,3
 272 +0,9   249 +0,4   258 -0,6   256 +0,3
   -        291 +0,5   289 +0,4   221 +1,3
 247 -1,1     -          -          - 
 336 -0,8   333 -0,2   314 -0,1   297 +0,8
 288 -0,8   315 +0,4   299 +0,5   307 +0,5
 225 +1,1   237 -0,3   234 +0,5   184 +0,4
 218 -1,0   245 -0,3   240 +0,4   246 +1,7
 291 -0,8   276 +1,9   285 -0,4   296 +1,4
 268 +1,2   215 +0,3   261 +0,8   241 +0,6
 341 -0,2   359 +0,1   339 +0,2   352 +0,6
 244 -0,6   262 +0,5   247 +0,5   234 -0,7
 274 -0,5   255 +1,2   283 -0,2   283 -0,1
    P9 VISSELSPJUT      
1 Oskar Alba -04 Saltsjöbadens IF 26,86
2 Arvid Glavare Karlsson -04 Täby IS 23,66
3 Daniel Kozlov -04 Mälarhöjdens IK 22,00
4 Gustav Kröger -04 Mälarhöjdens IK 21,90
5 Olle Billgren -04 Mälarhöjdens IK 18,64
6 Sebastian Persson -04 Hellas FK 18,61
7 Andrew Garcia -04 Mälarhöjdens IK 16,48
8 Walter Thornberg -04 Mälarhöjdens IK 14,92
9 Elias Bäckelin -04 Mälarhöjdens IK 13,38
10 Gustavs Cerps -04 Hellas FK 11,51

    P8 60 M  HEAT 1  Vind -0,2  
1 Henrik Edlund -05 Täby IS 10,20
2 Herman Davidsson -05 Mälarhöjdens IK 10,87
3 Victor Blomberg -05 Mälarhöjdens IK 11,25
4 Isak Storm -05 Mälarhöjdens IK 11,44
5 Lukas Sjölund -05 Mälarhöjdens IK 11,67
6 Sixten Landau -05 Mälarhöjdens IK 11,85

    P8 60 M  HEAT 2  Vind +0,7  
1 Hugo Oweling -05 IFK Lidingö 10,39
2 Elliot Enroth -05 Mälarhöjdens IK 11,16
3 Samuel Vlachos -05 Mälarhöjdens IK 11,17
4 Jacob Cicek -05 Hellas FK 11,38
5 Darius Lönnqvist -05 Mälarhöjdens IK 11,57
6 Topias Oinonen Mälarhöjdens IK 12,29
7 Måns Hazell -05 Mälarhöjdens IK 12,65

    P8 60 M  SAMLAD LISTA    
1 Henrik Edlund -05 Täby IS 10,20
2 Hugo Oweling -05 IFK Lidingö 10,39
3 Herman Davidsson -05 Mälarhöjdens IK 10,87
4 Elliot Enroth -05 Mälarhöjdens IK 11,16
5 Samuel Vlachos -05 Mälarhöjdens IK 11,17
6 Victor Blomberg -05 Mälarhöjdens IK 11,25
7 Jacob Cicek -05 Hellas FK 11,38
8 Isak Storm -05 Mälarhöjdens IK 11,44
9 Darius Lönnqvist -05 Mälarhöjdens IK 11,57
10 Lukas Sjölund -05 Mälarhöjdens IK 11,67
11 Sixten Landau -05 Mälarhöjdens IK 11,85
12 Topias Oinonen Mälarhöjdens IK 12,29
13 Måns Hazell -05 Mälarhöjdens IK 12,65

    P8 LÄNGD ZON      
1 Henrik Edlund -05 Täby IS 3,48
2 Herman Davidsson -05 Mälarhöjdens IK 3,06
3 Hugo Oweling -05 IFK Lidingö 3,06
4 Isak Storm -05 Mälarhöjdens IK 2,95
5 Elliot Enroth -05 Mälarhöjdens IK 2,86
6 Topias Oinonen Mälarhöjdens IK 2,74
7 Victor Blomberg -05 Mälarhöjdens IK 2,72
8 Darius Lönnqvist -05 Mälarhöjdens IK 2,69
9 Sixten Landau -05 Mälarhöjdens IK 2,62
10 Samuel Vlachos -05 Mälarhöjdens IK 2,57
11 Lukas Sjölund -05 Mälarhöjdens IK 2,50
12 Måns Hazell -05 Mälarhöjdens IK 1,95
13 Noel Mejegård -05 Hellas FK 1,79

Sixten Landau
Victor Blomberg
Noel Mejegård
Henrik Edlund
Samuel Vlachos
Herman Davidsson
Darius Lönnqvist
Elliot Enroth
Lukas Sjölund
Isak Storm
Måns Hazell
Topias Oinonen
Hugo Oweling
 233 -0,3   248 +3,0     -        262 +0,2
 225 +1,9   272 +1,8   259 +1,7   256 +0,3
 179 -0,1   170 +1,9   172 +1,0   168 +0,5
 334 +0,2   337 +1,0   274 +1,6   348 -1,8
 257 +1,4   245 +1,1     -          - 
 304 +1,0   306 +0,7   254 +0,4   286 +0,4
 269 +1,1   245 +0,1   242 +1,5   268 +0,4
 280 -0,2   286 +0,7   258 +0,8   277 +2,0
 250 +0,8     -        248 +0,9   246 +0,6
 274 +1,7   274 +0,9   295 +0,6     - 
 164 +0,7   147 +0,0     -        195 +0,5
 274 +2,5   250 -0,3   259 -0,3     - 
 266 +1,9   230 +1,4   297 +0,4   306 +1,5
    P8 VISSELSPJUT      
1 Henrik Edlund -05 Täby IS 22,33
2 Samuel Vlachos -05 Mälarhöjdens IK 17,92
3 Hugo Oweling -05 IFK Lidingö 17,84
4 Lukas Sjölund -05 Mälarhöjdens IK 17,10
5 Elliot Enroth -05 Mälarhöjdens IK 14,76
6 Topias Oinonen Mälarhöjdens IK 13,93
7 Isak Storm -05 Mälarhöjdens IK 13,48
8 Elmer Borgius -05 Hammarby IF 12,84
9 Noel Mejegård -05 Hellas FK 8,39
10 Måns Hazell -05 Mälarhöjdens IK 8,38

    KVINNOR 200 M    Vind +0,4  
1 Caroline Kihlblom -94 Huddinge AIS 25,00
2 Helene Bourdin -80 Täby IS 25,30
3 Frida Hogstrand -93 Täby IS 25,96
4 Therese Aspsäter -83 FK Studenterna 26,27
5 Sofia Jäger-Stenberg -94 Sundbybergs IK 26,77
6 Johanna Hellgren -92 Bålsta IK 27,17
7 Johanna Höglund -84 Upsala IF 27,33
8 Suzanna Romilson -90 FK Studenterna 27,58

    KVINNOR KULA      
1 Johanna Höglund -84 Upsala IF 10,57

Johanna Höglund
 x     x    1005  1038  1057  1027
    F19 200 M    Vind -0,1  
1 Rakel Rosshagen -95 Täby IS 26,62
2 Elin Breig Lindell -95 Hammarby IF 26,65

    F19 KULA 4,0      
1 Sofia Jäger-Stenberg -94 Sundbybergs IK 10,82

Sofia Jäger-Stenberg
 947   x    1042  1045  1082  1011
    F17 200 M    Vind +0,1  
1 Klara Zetterberg -96 Upsala IF 26,72
2 Liza Larsson -96 Upsala IF 28,01
3 Felicia Lindberg -97 Hammarby IF 28,13
4 Sandra Östby -97 IFK Tumba 28,53
5 Beata Tersander -97 Hammarby IF 28,90
6 Lisa Ögren -96 Hammarby IF 29,37
7 Emma Bouw -96 Upsala IF 29,38

    F17 KULA 3,0      
1 Emma Bouw -96 Upsala IF 9,44

Emma Bouw
 746   905   944   872   936   x 
    F16 100 M    Vind -2,3  
1 Matilda Grundström -97 Huddinge AIS 13,44
2 Lisa Olsson -97 Boo IF 13,77
3 Felicia Lindberg -97 Hammarby IF 14,25
4 Emilia Stenström -97 Huddinge AIS 14,78

    F16 LÄNGD      
1 Johanna Dyremark -97 IFK Tumba 5,56
2 Emilia Stenström -97 Huddinge AIS 4,71
3 Matilda Grundström -97 Huddinge AIS 4,67
4 Cecilia Jäger-Stenberg -97 Sundbybergs IK 3,41
- Sandra Östby -97 IFK Tumba 0,00
- Ellinor Persson -96 Täby IS 5,39 ut tävl

Johanna Dyremark
Sandra Östby
Cecilia Jäger-Stenberg
Matilda Grundström
Emilia Stenström
Ellinor Persson
 527 +1,1   551 +0,3   543 +1,3   529 +0,3   537 +1,0   556 +1,1
 x          x          x          x 
 307 +1,1   313 +2,3   328 +1,0   341 +0,3   254 +2,0   303 +2,4
 x          x          319 +2,2   467 +1,5
 x        471 +1,5     x          x          444 +1,5   307 +1,2
 469 +0,3   539 +1,4   487 +1,0   495 +1,6   375 +2,5   520 +1,4
    F16 KULA 3,0      
1 Emilia Stenström -97 Huddinge AIS 11,13
2 Felicia Lindberg -97 Hammarby IF 10,88
3 Cecilia Jäger-Stenberg -97 Sundbybergs IK 8,61

Emilia Stenström
Felicia Lindberg
Cecilia Jäger-Stenberg
1067   x    1113  1057   x    1105
1083  1079  1051  1088  1042   x 
 861   831   x     789   x     x 
    F16 SPJUT 600      
1 Emilia Stenström -97 Huddinge AIS 33,99
2 Felicia Lindberg -97 Hammarby IF 33,54
3 Johanna Dyremark -97 IFK Tumba 30,40

Emilia Stenström
Felicia Lindberg
Johanna Dyremark
3127  3399   x    3337  3325  3326
3354  3194  3103  3135  3148  3297
2538  2999  2931  2761   x    3040
    F15 100 M    Vind -1,9  
1 Efe Agbonkhese -98 Hammarby IF 13,05
2 Ida Fritzdorf-Kåberg -98 Hammarby IF 13,44
3 Lovisa Linde -98 Täby IS 13,66
4 Ylva Jakobsson -98 Hammarby IF 13,76
5 Téa Capelle -98 Hammarby IF 14,59
6 Mina Bouizem Byström -98 Hammarby IF 14,63

    F15 800 M      
1 Marina Janhunen -98 Hammarby IF 2.23,71
2 Amanda Claréus -98 Mälarhöjdens IK 2.30,36
3 Malin Svärdling -98 Täby IS 2.31,12
4 Lea Andersen -00 Täby IS 2.38,18

    F15 LÄNGD      
1 Efe Agbonkhese -98 Hammarby IF 5,37
2 Ida Fritzdorf-Kåberg -98 Hammarby IF 4,91
3 Lovisa Linde -98 Täby IS 4,90
4 Téa Capelle -98 Hammarby IF 4,54
5 Alicia Svensson -98 IFK Tumba 4,18

Alicia Svensson
Efe Agbonkhese
Téa Capelle
Ida Fritzdorf-Kåberg
Lovisa Linde
 376 +0,9   x          396 +2,4   393 +0,1   365 -0,3   418 +2,0
 489 +0,4   478 +1,7   537 +1,9   -          472 +1,3   435 +1,6
 441 +1,6   446 +0,4   454 +1,4   435 +0,6   440 +0,1   447 +1,3
 474 +0,0   467 +0,8   491 +0,5   474 +0,9   481 +0,8   464 +1,0
 468 +0,0   460 +1,0   x          473 +1,2   460 +1,2   490 +0,6
    F15 KULA 3,0      
1 Lovisa Linde -98 Täby IS 12,31
2 Ylva Jakobsson -98 Hammarby IF 10,71
3 Alicia Svensson -98 IFK Tumba 8,33
4 Ellen Ericson -98 Hammarby IF 6,14

Alicia Svensson
Ellen Ericson
Ylva Jakobsson
Lovisa Linde
 833   795   805   816   817   814
 614   592   589   x     -     - 
 951  1071   952  1048   797   997
 x    1231   x     x     x     x 
    F15 SPJUT 400      
1 Lovisa Linde -98 Täby IS 34,82
2 Ida Fritzdorf-Kåberg -98 Hammarby IF 33,03
3 Alicia Svensson -98 IFK Tumba 25,10

Lovisa Linde
Alicia Svensson
Ida Fritzdorf-Kåberg
3482  3202  3051   x     x    3040
2169   x    2191  2293  2148  2510
3303  3286  2645  2182   x    2707
    F14 100 M  HEAT 1  Vind -1,2  
1 Sara Hermansson -99 Enhörna IF 13,66 Final
2 Sofia Södergårdh -99 IF Åland 13,94 Final
3 Emilia Jandér -99 Huddinge AIS 14,24 Final
4 Maja Lundmark -99 Hammarby IF 14,30 Final
5 Agnes Wijk -99 Täby IS 14,48

    F14 100 M  HEAT 2  Vind -1,6  
1 Josefine Lundvall -99 Täby IS 13,53 Final
2 Ebba Gällhagen -99 Turebergs FK 13,62 Final
3 Lotta Laurin -99 Hammarby IF 13,97 Final
4 Rebecka Krantz -99 Huddinge AIS 14,15 Final
- Kajsa Lundborg -99 Huddinge AIS ej start

    F14 100 M  FINAL  Vind -1,4  
1 Sara Hermansson -99 Enhörna IF 13,40
2 Josefine Lundvall -99 Täby IS 13,44
3 Ebba Gällhagen -99 Turebergs FK 13,48
4 Sofia Södergårdh -99 IF Åland 13,91
5 Rebecka Krantz -99 Huddinge AIS 14,06
6 Lotta Laurin -99 Hammarby IF 14,16
7 Emilia Jandér -99 Huddinge AIS 14,32
8 Maja Lundmark -99 Hammarby IF 14,57

    F14 800 M      
1 Agnes Wijk -99 Täby IS 2.37,48
2 Lovisa Glavare Karlsson -99 Täby IS 2.38,03
3 Wilma Schening -99 Täby IS 2.40,02
4 Sandra Ström -99 Täby IS 2.40,51
- Ebba Kuylenstierna -99 Mälarhöjdens IK ej start

    F14 HÖJD      
1 Hanna Bielke -99 Täby IS 1,50
2 Judith Sjöman -99 Katrineholms SK 1,47
3 Betty Lundmark -99 Turebergs FK 1,44
4 Hanna Hentschel Huddinge AIS 1,38
5 Rebecka Krantz -99 Huddinge AIS 1,35
6 Emilia Jandér -99 Huddinge AIS 1,35
7 Sandra Ström -99 Täby IS 1,30

Rebecka Krantz
Hanna Bielke
Betty Lundmark
Emilia Jandér
Judith Sjöman
Sandra Ström
Hanna Hentschel
125 130 135 138 141 144 147 150 153
o   o   xo  xxx
        o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xo  xo  xxo xxx
o   xo  xxo xxx
        o   o   o   o   xxo xxx
o   o   xxx
    o   o   xo  xxx
    F14 LÄNGD      
1 Josefine Lundvall -99 Täby IS 4,86
2 Judith Sjöman -99 Katrineholms SK 4,83
3 Lotta Laurin -99 Hammarby IF 4,72
4 Ebba Gällhagen -99 Turebergs FK 4,69
5 Betty Lundmark -99 Turebergs FK 4,65

Lotta Laurin
Judith Sjöman
Josefine Lundvall
Ebba Gällhagen
Betty Lundmark
472 +0,5   445 +0,0   464 +0,0   x   +0,5   x   -0,1   x   +0,3
465 +0,8   x   +0,3   x   +0,4   471 +0,9   x   +0,0   483 -0,2
464 +0,4   320 +0,3   478 +0,0   482 +0,5   486 +0,6   x   -0,1
x   -0,3   468 +0,9   462 -0,1   459 +0,7   469 +0,0   x   +0,1
465 -0,1   460 +0,1   459 -0,1   452 +0,5   461 -0,1   457 +0,2
    F14 SPJUT 400      
1 Hanna Bielke -99 Täby IS 31,62
2 Alba Lindfors -00 Mälarhöjdens IK 27,70
3 Hanna Hentschel -99 Huddinge AIS 27,13
4 Lovisa Glavare Karlsson -99 Täby IS 26,70
5 Judith Sjöman -99 Katrineholms SK 26,01
6 Wilma Schening -99 Täby IS 24,44
7 Valentina Lindfors -03 Mälarhöjdens IK 21,81

Lovisa Glavare Karlsson
Valentina Lindfors
Wilma Schening
Hanna Bielke
Alba Lindfors
Hanna Hentschel
Judith Sjöman
2145  2400  2014  2428  1975  2670
1643  1687  1687  1756   x    2181
2343  2319  2302  2444   x    2147
 x    2304  2741  2900  2486  3162
1901  2312  2770  2511  2439  2551
2208  2713  2569  2403  2296  2599
2578  2601  2283  2193  2100   x 
    F13 80 M  HEAT 1  Vind -1,5  
1 Linda Eriksson -00 Huddinge AIS 11,09 Final
2 Iris Viel Lamare -00 Turebergs FK 11,57 Final
3 Anna Ardbo -00 Täby IS 11,59 Final
4 Matilda Nordström -00 Hellas FK 12,43
5 Mathilda Pousette -00 Täby IS 12,59
6 Josefin Stare -00 Åkersberga SK 12,90
7 Tekla Norling -00 Hellas FK 12,99

    F13 80 M  HEAT 2  Vind -1,8  
1 Matilda Rönnberg -00 Turebergs FK 11,23 Final
2 Lilian Landström -00 Täby IS 11,45 Final
3 Emelie Svensson -00 IFK Tumba 11,45 Final
4 Kajsa Eriksson -00 Huddinge AIS 11,52 Final
5 Izabella Ripsweden -00 IFK Tumba 11,96 Final
6 Emma Hultén -00 Täby IS 12,88
7 Linn Odda -00 Hellas FK 12,95
8 Alba Lindfors -00 Mälarhöjdens IK 13,74

    F13 80 M  FINAL  Vind -1,3  
1 Linda Eriksson -00 Huddinge AIS 11,04
2 Matilda Rönnberg -00 Turebergs FK 11,24
3 Emelie Svensson -00 IFK Tumba 11,31
4 Anna Ardbo -00 Täby IS 11,57
5 Lilian Landström -00 Täby IS 11,60
6 Iris Viel Lamare -00 Turebergs FK 11,64
7 Kajsa Eriksson -00 Huddinge AIS 11,67
- Izabella Ripsweden -00 IFK Tumba ej start

    F13 600 M      
1 Linn Odda -00 Hellas FK 2.13,44
- Mathilda Pousette -00 Täby IS ej start
- Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK 2.25,79 ut tävl

    F13 HÖJD      
1 Iris Viel Lamare -00 Turebergs FK 1,38
2 Izabella Ripsweden -00 IFK Tumba 1,31
3 Emma Hultén -00 Täby IS 1,28

Iris Viel Lamare
Emma Hultén
Izabella Ripsweden
120 125 128 131 134 138 141
        xo  o   o   o   xxx
o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
    F13 LÄNGD ZON      
1 Linda Eriksson -00 Huddinge AIS 5,05
2 Matilda Rönnberg -00 Turebergs FK 4,81
3 Kajsa Eriksson -00 Huddinge AIS 4,80
4 Anna Ardbo -00 Täby IS 4,74
5 Izabella Ripsweden -00 IFK Tumba 4,61
6 Iris Viel Lamare -00 Turebergs FK 4,17
7 Lilian Landström -00 Täby IS 4,11
8 Mathilda Pousette -00 Täby IS 4,06
9 Linn Odda -00 Hellas FK 3,95
10 Josefin Stare -00 Åkersberga SK 3,93
11 Tekla Norling -00 Hellas FK 3,85

Matilda Rönnberg
Mathilda Pousette
Linn Odda
Josefin Stare
Kajsa Eriksson
Linda Eriksson
Iris Viel Lamare
Tekla Norling
Lilian Landström
Anna Ardbo
Izabella Ripsweden
 477 -0,6   469 +0,2   468 +0,4   469 +0,4   481 +0,6   472 +2,3
 307 +0,7   400 +0,6   406 +0,9   393 +0,7   382 +0,5   399 +1,5
 395 +0,9   389 +0,4   395 +2,7
 282 +1,4   393 +0,4   387 +1,5
 462 +3,4   466 +0,4   480 +1,2   454 +1,5   455 +0,1     x 
   x        486 +0,4   505 +1,2   488 +0,7   485 +0,1     x 
 417 +0,8   411 +0,5   394 +0,8     x        402 +0,4   405 +0,0
 380 +1,0   385 +1,1   372 +1,3
 406 +0,4   405 -0,3   411 +0,8   386 +1,1   408 +1,2   385 +0,7
 471 +2,2   472 +0,6   474 +0,3   450 +0,5   474 +1,0   443 +0,8
 448 +0,2   445 +0,6   456 -0,1   461 +0,7   453 +0,0   451 +0,6
    F13 KULA 2,0      
1 Emma Hultén -00 Täby IS 9,90
2 Lilian Landström -00 Täby IS 8,67
3 Linn Odda -00 Hellas FK 7,89
4 Mathilda Pousette -00 Täby IS 7,70
5 Alba Lindfors -00 Mälarhöjdens IK 7,54

Emma Hultén
Alba Lindfors
Lilian Landström
Linn Odda
Mathilda Pousette
 990   955   982   877
 750   x     x     754
 803   867   725   x 
 701   753   776   789
 763   770   768   715
    F12 80 M  HEAT 1  Vind -0,2  
1 Sira Gassama -01 Hammarby IF 11,09 Final
2 Sabina Söderberg -01 Mälarhöjdens IK 11,78 Final
3 Agnes Ekman -01 Mälarhöjdens IK 11,83 Final
4 Elisabeth Kidus -01 Hellas FK 11,94
5 Nicole Lundin -01 Mälarhöjdens IK 12,18
6 Amanda Bladh -01 Mälarhöjdens IK 12,81
7 Moa Henriksson -01 Mälarhöjdens IK 13,05
8 Alice Gardby -01 Mälarhöjdens IK 15,22

    F12 80 M  HEAT 2  Vind -2,1  
1 Olivia Jernhall -01 Täby IS 11,52 Final
2 My Lindberg -01 Hanvikens SK 11,88
3 Hanna Bäckman -02 Danderyds SK 12,31
4 Ella Oliveras -01 Mälarhöjdens IK 12,54
5 Selma Nilsson -01 Mälarhöjdens IK 13,31
6 Evelina Fransén -01 Hellas FK 13,32
7 Elin Ebbeskog -01 Mälarhöjdens IK 13,68
8 Klara Ridder -01 Ingarö IF 14,09

    F12 80 M  HEAT 3  Vind +1,4  
1 Stina Gustafsson -01 Hanvikens SK 10,98 Final
2 Mila Dimitrijevic -01 Österhaninge IF 11,50 Final
3 Moa Hedberg -01 Ingarö IF 11,72 Final
4 Sanya Harnung -01 Mälarhöjdens IK 11,73 Final
5 Klara Rådbo -01 Hammarby IF 12,18
6 Alva Wolwan -01 Upsala IF 12,48
7 Frida Erlandsson -01 Mälarhöjdens IK 12,58
8 Annelie Hultén -01 Mälarhöjdens IK 13,31

    F12 80 M  FINAL  Vind -0,8  
1 Stina Gustafsson -01 Hanvikens SK 10,90
2 Sira Gassama -01 Hammarby IF 11,15
3 Olivia Jernhall -01 Täby IS 11,54
4 Mila Dimitrijevic -01 Österhaninge IF 11,76
5 Sabina Söderberg -01 Mälarhöjdens IK 11,85
6 Agnes Ekman -01 Mälarhöjdens IK 11,88
7 Sanya Harnung -01 Mälarhöjdens IK 11,95
8 Moa Hedberg -01 Ingarö IF 11,99

    F12 600 M      
1 Emilia Larsson -01 Danderyds SK ej tid
2 Moa Hedberg -01 Ingarö IF ej tid
3 Agnes Ekman -01 Mälarhöjdens IK ej tid
4 Nohra El-Zein -01 Mälarhöjdens IK ej tid
5 Melinda Envall -01 Åkersberga SK ej tid
6 Sabina Söderberg -01 Mälarhöjdens IK ej tid
7 Ella Oliveras -01 Mälarhöjdens IK ej tid
8 Amanda Bladh -01 Mälarhöjdens IK ej tid
9 Annelie Hultén -01 Mälarhöjdens IK ej tid
10 Alice Gardby -01 Mälarhöjdens IK ej tid

    F12 HÖJD      
1 Klara Rådbo -01 Hammarby IF 1,38
2 Stina Gustafsson -01 Hanvikens SK 1,35
3 Alva Wolwan -01 Upsala IF 1,32
4 Hannah Stenbeck -01 Åkersberga SK 1,29
5 My Lindberg -01 Hanvikens SK 1,23
6 Agnes Ekman -01 Mälarhöjdens IK 1,20
7 Moa Henriksson -01 Mälarhöjdens IK 1,15
7 Melinda Envall -01 Åkersberga SK 1,15
9 Sabina Söderberg -01 Mälarhöjdens IK 1,15
10 Annelie Hultén -01 Mälarhöjdens IK 1,10
11 Selma Nilsson -01 Mälarhöjdens IK 1,05

Alva Wolwan
Klara Rådbo
Hannah Stenbeck
Annelie Hultén
Sabina Söderberg
Selma Nilsson
Moa Henriksson
Melinda Envall
Agnes Ekman
Stina Gustafsson
My Lindberg
100 105 110 115 120 123 126 129 132 135 138 145
    o   o   o   o   o   xo  xo  o   xxx
                    o   -   o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   xxo o   o   xxx
o   xxo xxo xxx
o   o   o   xo  xxx
o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
o   o   o   xo  o   xxx
                    o   -   o   o   xo  xxx
            o   o   o   xxx
    F12 LÄNGD ZON      
1 Stina Gustafsson -01 Hanvikens SK 4,75
2 Sira Gassama -01 Hammarby IF 4,66
3 Klara Rådbo -01 Hammarby IF 4,45
4 Agnes Ekman -01 Mälarhöjdens IK 4,41
5 Linnéa Molander -01 IFK Tumba 4,38
6 Nicole Lundin -01 Mälarhöjdens IK 4,36
7 My Lindberg -01 Hanvikens SK 4,35
8 Sanya Harnung -01 Mälarhöjdens IK 4,21
9 Elisabeth Kidus -01 Hellas FK 4,05
10 Frida Erlandsson -01 Mälarhöjdens IK 3,98
11 Olivia Jernhall -01 Täby IS 3,86
12 Moa Hedberg -01 Ingarö IF 3,80
13 Hannah Stenbeck -01 Åkersberga SK 3,78
14 Ella Oliveras -01 Mälarhöjdens IK 3,64
15 Evelina Fransén -01 Hellas FK 3,55
16 Sabina Söderberg -01 Mälarhöjdens IK 3,45
17 Moa Henriksson -01 Mälarhöjdens IK 3,42
18 Selma Nilsson -01 Mälarhöjdens IK 3,33
19 Nohra El-Zein -01 Mälarhöjdens IK 3,19
20 Klara Ridder -01 Ingarö IF 3,05
21 Annelie Hultén -01 Mälarhöjdens IK 3,02
22 Elin Ebbeskog -01 Mälarhöjdens IK 2,75
23 Alice Gardby -01 Mälarhöjdens IK 2,74

Sanya Harnung
Stina Gustafsson
Selma Nilsson
Annelie Hultén
Klara Rådbo
Hannah Stenbeck
Moa Hedberg
Alice Gardby
Agnes Ekman
Olivia Jernhall
Evelina Fransén
Klara Ridder
Elin Ebbeskog
Sira Gassama
Linnéa Molander
Nohra El-Zein
Sabina Söderberg
Frida Erlandsson
Elisabeth Kidus
My Lindberg
Nicole Lundin
Moa Henriksson
Ella Oliveras
 415 +0,5   409 +0,4   x          x          421 +0,7   416 +0,9
 449 +0,7   475 +0,6   470 +0,6   447 +0,3   442 +0,8   459 +0,7
 333 +0,3   332 +0,3   324 +0,3
 297 +0,4   302 +0,3   285 +0,1
 413 +0,9   427 +0,3   445 +0,6   426 +1,1   x          440 +0,7
 359 +0,9   378 +1,1   371 +0,4
 370 +0,3   377 +0,4   380 +0,5
 267 +0,2   274 +0,4   251 +0,6
 441 +1,2   424 -0,5   434 +0,3   x          406 +0,7   435 +0,5
 379 +0,7   373 +0,8   386 +0,4
 355 +0,1   334 +0,5   335 +0,9
 300 +0,6   305 +0,8   243 +0,1
 228 +0,3   275 +0,2   261 +0,0
 430 +0,9   465 +0,2   441 +0,6   449 +0,6   436 +0,4   466 +0,5
 438 +1,0   419 +1,2   392 -0,5   416 +0,3   -          - 
 319 +1.0   303 +0,6   294 +0,1
 341 +0,4   345 +0,5   x 
 376 +0,2   398 +0,5   393 +0,3
 398 +0,6   405 +0,0   x 
 420 +0,9   415 +1,0   435 -0,1   419 +0,4   428 +0,1   424 +0,3
 436 +0,6   427 +1,1   429 -0,4   417 +0,6   417 +0,6   426 +1,8
 342 +0,5   326 +0,3   327 +0,4
 364 +0,4   362 +0,9   347 +0,3
    F12 KULA 2,0      
1 Sira Gassama -01 Hammarby IF 8,38
2 Sabina Söderberg -01 Mälarhöjdens IK 7,83
3 My Lindberg -01 Hanvikens SK 7,50
4 Klara Rådbo -01 Hammarby IF 7,38
5 Olivia Jernhall -01 Täby IS 7,25
6 Mila Dimitrijevic -01 Österhaninge IF 7,20
7 Sanya Harnung -01 Mälarhöjdens IK 6,82
8 Moa Hedberg -01 Ingarö IF 6,81
9 Annelie Hultén -01 Mälarhöjdens IK 6,41
10 Hannah Stenbeck -01 Åkersberga SK 6,16
11 Frida Erlandsson -01 Mälarhöjdens IK 5,81
12 Selma Nilsson -01 Mälarhöjdens IK 5,81
13 Linnéa Molander -01 IFK Tumba 5,80
14 Alice Gardby -01 Mälarhöjdens IK 5,80
15 Evelina Fransén -01 Hellas FK 5,73
16 Moa Henriksson -01 Mälarhöjdens IK 5,42
17 Klara Ridder -01 Ingarö IF 5,37
18 Agnes Ekman -01 Mälarhöjdens IK 5,20
19 Elin Ebbeskog -01 Mälarhöjdens IK 4,34

Mila Dimitrijevic
Moa Hedberg
Annelie Hultén
Frida Erlandsson
Sabina Söderberg
Klara Ridder
Sira Gassama
My Lindberg
Hannah Stenbeck
Selma Nilsson
Klara Rådbo
Evelina Fransén
Olivia Jernhall
Moa Henriksson
Sanya Harnung
Agnes Ekman
Linnéa Molander
Alice Gardby
Elin Ebbeskog
 x     720   693   653
 658   660   681   651
 x     641   539   589
 581   554   527   540
 726   681   767   783
 519   491   536   537
 777   809   817   838
 708   732   750   713
 601   616   560   524
 490   550   581   535
 659   699   662   738
 539   509   573   547
 643   725   658   x 
 531   403   523   542
 637   626   662   682
 520   x     445   501
 502   572   580   521
 458   458   580   521
 434   387   407   384
    F11 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,9  2013-06-01
1 Ellen Nordback -02 Upsala IF 10,32
2 Stella Vetro -02 Katrineholms SK 10,89
3 Draina Kintu -02 Hellas FK 11,87
4 Lova Alba -02 Saltsjöbadens IF 12,44
- Dilara Kulbay Ahlsten -02 Hellas FK bröt

    F11 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,0  
1 Bilge Kaya -02 Hellas FK 10,77
2 Josefin Wikfeldt -02 Mälarhöjdens IK 12,02
3 Hannah Hilding -02 Hanvikens SK 12,28
4 Evelina Sjöström -02 IFK Tumba 13,38
5 Filippa Ichu -02 IFK Tumba 13,46

    F11 60 M HÄCK  HEAT 3  Vind -0,9  
1 Emilia Sjöstrand -02 Hanvikens SK 11,54
2 Tyra Johansson -02 Bålsta IK 11,93
3 Elwira Ripsweden -02 IFK Tumba 12,10
4 Iris Lundström -02 Mälarhöjdens IK 12,64
5 Margarita Kiriakou -02 Hellas FK 13,32
6 Frida Ohlin -02 Mälarhöjdens IK 13,47

    F11 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1 Ellen Nordback -02 Upsala IF 10,32
2 Bilge Kaya -02 Hellas FK 10,77
3 Stella Vetro -02 Katrineholms SK 10,89
4 Emilia Sjöstrand -02 Hanvikens SK 11,54
5 Draina Kintu -02 Hellas FK 11,87
6 Tyra Johansson -02 Bålsta IK 11,93
7 Josefin Wikfeldt -02 Mälarhöjdens IK 12,02
8 Elwira Ripsweden -02 IFK Tumba 12,10
9 Hannah Hilding -02 Hanvikens SK 12,28
10 Lova Alba -02 Saltsjöbadens IF 12,44
11 Iris Lundström -02 Mälarhöjdens IK 12,64
12 Margarita Kiriakou -02 Hellas FK 13,32
13 Evelina Sjöström -02 IFK Tumba 13,38
14 Filippa Ichu -02 IFK Tumba 13,46
15 Frida Ohlin -02 Mälarhöjdens IK 13,47
16 Dilara Kulbay Ahlsten -02 Hellas FK bröt

    F11 HÖJD      
1 Stella Vetro -02 Katrineholms SK 1,33
2 Juniannan Larsen Brolin -02 Täby IS 1,30
3 Draina Kintu -02 Hellas FK 1,18
4 Ellen Nordback -02 Upsala IF 1,15
4 Bilge Kaya -02 Hellas FK 1,15
6 Hannah Hilding -02 Hanvikens SK 1,15
7 Emilia Stare -02 Åkersberga SK 1,10
8 Dilara Kulbay Ahlsten -02 Hellas FK 1,10
9 Dar-Ling Sandström -02 Hellas FK 1,05
10 Sandra Orostica -02 Mälarhöjdens IK 1,00

Juniannan Larsen Brolin
Emilia Stare
Stella Vetro
Hannah Hilding
Dar-Ling Sandström
Ellen Nordback
Draina Kintu
Bilge Kaya
Sandra Orostica
Dilara Kulbay Ahlsten
90  95  100 105 110 115 118 121 124 127 130 133 136
                o   xo  o   xo  o   o   xo  xxx
        o   o   o   xxx
                o   o   xo  o   o   o   xo  xxo xxx
            xo  o   o   xxx
    o   o   xo  xxx
        o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   xo  xo  xxx
    o   o   o   o   o   xxx
o   xo  xo  xxx
    o   o   xo  xo  xxx
    F11 LÄNGD ZON      
1 Juniannan Larsen Brolin -02 Täby IS 4,36
2 Stella Vetro -02 Katrineholms SK 4,29
3 Bilge Kaya -02 Hellas FK 4,28
4 Emilia Sjöstrand -02 Hanvikens SK 4,16
5 Ellen Nordback -02 Upsala IF 4,08
6 Josefin Wikfeldt -02 Mälarhöjdens IK 4,00
7 Hannah Hilding -02 Hanvikens SK 3,96
8 Elwira Ripsweden -02 IFK Tumba 3,79
9 Draina Kintu -02 Hellas FK 3,66
10 Tyra Johansson -02 Bålsta IK 3,57
11 Dilara Kulbay Ahlsten -02 Hellas FK 3,48
12 Emilia Stare -02 Åkersberga SK 3,31
13 Frida Ohlin -02 Mälarhöjdens IK 3,18
14 Evelina Sjöström -02 IFK Tumba 3,16
15 Iris Lundström -02 Mälarhöjdens IK 3,08
16 Sandra Orostica -02 Mälarhöjdens IK 3,04
17 Saga Odda -03 Boo IF 2,97
18 Lova Alba -02 Saltsjöbadens IF 2,94
19 Dar-Ling Sandström -02 Hellas FK 2,88
20 Margarita Kiriakou -02 Hellas FK 2,85

Elwira Ripsweden
Frida Ohlin
Hannah Hilding
Juniannan Larsen Brolin
Ellen Nordback
Stella Vetro
Dar-Ling Sandström
Emilia Stare
Josefin Wikfeldt
Dilara Kulbay Ahlsten
Saga Odda
Margarita Kiriakou
Lova Alba
Bilge Kaya
Iris Lundström
Draina Kintu
Emilia Sjöstrand
Sandra Orostica
Tyra Johansson
Evelina Sjöström
 369 +0,2   379 +1,5   367 +3,5   277 +1,9
 280 +0,9   304 +0,9   318 +3,3   314 +1,6
 362 +1,4   370 +2,0   396 +3,0   364 +1,7
 436 +1,4   409 +1,8   411 +3,8   419 +2,6
 399 +1,4   394 +0,7   387 +2,7   408 +1,9
 412 +2,0   412 -0,2   429 +5,2   421 +1,0
 288 -0,2   275 +0,3   268 +2,1     - 
 331 +1,8   316 +0,7   307 +0,2   323 +1,7
 398 +2,3   400 +0,5   388 +0,4   391 +1,5
 298 +1,7   327 +0,8   334 -0,5   348 +2,2
 297 +2,1   297 +1,2   284 -0,6   296 +1,1
 275 +0,9   267 -0,6   271 -0,3   285 +1,5
 283 +1,7   294 -0,2   291 +1,5   273 +2,3
 419 +1,1   409 -0,4   427 +1,9   428 +2,7
 307 +1,0   308 +0,2   299 -0,3     x 
 328 +0,9   337 +1,0   359 +1,8   366 +1,3
 416 +2,0   395 +1,9   400 +1,9   409 +0,7
 304 +1,2   301 +0,3   286 +1,7   289 +2,2
 344 -1,0   354 +1,6   357 +2,7   337 +2,4
 293 +2,5   316 +3,5   308 +3,9   314 +2,4
    F11 KULA 2,0      
1 Juniannan Larsen Brolin -02 Täby IS 8,30
2 Emilia Sjöstrand -02 Hanvikens SK 7,41
3 Ellen Nordback -02 Upsala IF 7,28
4 Hannah Hilding -02 Hanvikens SK 7,11
5 Stella Vetro -02 Katrineholms SK 7,00
6 Filippa Ichu -02 IFK Tumba 6,44
7 Evelina Sjöström -02 IFK Tumba 6,38
8 Emilia Stare -02 Åkersberga SK 6,21
9 Lova Alba -02 Saltsjöbadens IF 6,08
10 Tyra Johansson -02 Bålsta IK 4,60

Stella Vetro
Emilia Sjöstrand
Juniannan Larsen Brolin
Lova Alba
Tyra Johansson
Hannah Hilding
Filippa Ichu
Emilia Stare
Ellen Nordback
Evelina Sjöström
 679   679   700   687
 643   741   702   721
 810   829   830   812
 531   608   596   477
 460   -     -     - 
 705   711   656   643
 644   605   581   620
 576   621   590   603
 728   670   712   707
 560   512   638   612
    F10 40 M HÄCK  HEAT 1  Vind -3,5  
1 Valentina Lindfors -03 Mälarhöjdens IK 7,91
2 Sara Luul -03 Hammarby IF 8,27
3 Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 8,47
4 Jessika Sandström -03 Mälarhöjdens IK 8,47
5 Olivia Asp -03 IFK Tumba 8,76
6 Millie Berhane -03 Mälarhöjdens IK 9,50

    F10 40 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,9  
1 Stella Santunione -03 IF Linnéa 7,70
2 Nora Olofsson -03 Mälarhöjdens IK 8,82
3 Meja Wolwan -05 Upsala IF 8,84
4 Vilma Jansson -03 Mälarhöjdens IK 8,90
5 Alma Hammar -03 Mälarhöjdens IK 9,45
6 Ella Nilsson -03 Hellas FK 9,64
7 Moa Enroth -03 Mälarhöjdens IK 10,06

    F10 40 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1 Stella Santunione -03 IF Linnéa 7,70
2 Valentina Lindfors -03 Mälarhöjdens IK 7,91
3 Sara Luul -03 Hammarby IF 8,27
4 Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 8,47
5 Jessika Sandström -03 Mälarhöjdens IK 8,47
6 Olivia Asp -03 IFK Tumba 8,76
7 Nora Olofsson -03 Mälarhöjdens IK 8,82
8 Meja Wolwan -05 Upsala IF 8,84
9 Vilma Jansson -03 Mälarhöjdens IK 8,90
10 Alma Hammar -03 Mälarhöjdens IK 9,45
11 Millie Berhane -03 Mälarhöjdens IK 9,50
12 Ella Nilsson -03 Hellas FK 9,64
13 Moa Enroth -03 Mälarhöjdens IK 10,06

    F10 HÖJD      
1 Valentina Lindfors -03 Mälarhöjdens IK 1,10
2 Sara Luul -03 Hammarby IF 1,05
3 Nora Olofsson -03 Mälarhöjdens IK 1,05
4 Linn Harrysson -03 Hammarby IF 1,05
5 Rebecka Forsling -04 Huddinge AIS 1,00
6 Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 1,00
7 Olivia Asp -03 IFK Tumba 0,95
- Alma Hammar -03 Mälarhöjdens IK 0,00
- Millie Berhane -03 Mälarhöjdens IK 0,00
- Vilma Jansson -03 Mälarhöjdens IK 0,00

Sara Luul
Alma Hammar
Maja Thodenius
Valentina Lindfors
Millie Berhane
Vilma Jansson
Nora Olofsson
Linn Harrysson
Rebecka Forsling
Olivia Asp
90  95  100 105 110 115
o   o   o   o   xxx
xxx
o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xxx
xxx
xxx
o   o   o   xo  xxx
o   xo  xo  xxo xxx
o   o   o   xxx
o   o   xxx
    F10 KULA 2,0      
1 Valentina Lindfors -03 Mälarhöjdens IK 8,70
2 Linnéa Hilding -04 Hanvikens SK 5,83
3 Vilma Jansson -03 Mälarhöjdens IK 5,40
4 Linn Harrysson -03 Hammarby IF 4,98
5 Ella Lindqvist -03 IFK Tumba 4,46
6 Nora Olofsson -03 Mälarhöjdens IK 4,29
7 Saga Odda -03 Boo IF 4,03
8 Millie Berhane -03 Mälarhöjdens IK 4,02
9 Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 3,89
10 Alma Hammar -03 Mälarhöjdens IK 3,58
11 Moa Enroth -03 Mälarhöjdens IK 3,45

Saga Odda
Maja Thodenius
Moa Enroth
Nora Olofsson
Ella Lindqvist
Alma Hammar
Linnéa Hilding
Millie Berhane
Valentina Lindfors
Linn Harrysson
Vilma Jansson
 398   403   396   368
 340   362   352   389
 339   336   322   345
 361   364   427   429
 358   445   446   407
 x     358   x     x 
 563   562   583   574
 385   395   402   395
 832   828   870   809
 472   484   475   498
 x     529   540   528
    F9 60 M  HEAT 1  Vind +0,3  
1 Desiree Willis -04 Hellas FK 9,88
2 Agnes Hanell -04 IFK Tumba 10,20
3 Rebecka Forsling -04 Huddinge AIS 10,25
4 Sigrid Wikfeldt -04 Mälarhöjdens IK 10,43
5 Ida Reutersten -04 Mälarhöjdens IK 10,95
6 Lovisa Keil -04 Hellas FK 11,55
7 Ellen Westerlund -04 Mälarhöjdens IK 12,33

    F9 60 M  HEAT 2  Vind +0,2  
1 Frida Bäckman -04 Danderyds SK 10,17
2 Ida Östling -04 Hellas FK 10,77
3 Melda Cicek -04 Hellas FK 11,03
4 Vilda Dahllöf -04 Hellas FK 11,33
5 Nellie Mella -04 Hellas FK 11,37

    F9 60 M  SAMLAD LISTA    
1 Desiree Willis -04 Hellas FK 9,88
2 Frida Bäckman -04 Danderyds SK 10,17
3 Agnes Hanell -04 IFK Tumba 10,20
4 Rebecka Forsling -04 Huddinge AIS 10,25
5 Sigrid Wikfeldt -04 Mälarhöjdens IK 10,43
6 Ida Östling -04 Hellas FK 10,77
7 Ida Reutersten -04 Mälarhöjdens IK 10,95
8 Melda Cicek -04 Hellas FK 11,03
9 Vilda Dahllöf -04 Hellas FK 11,33
10 Nellie Mella -04 Hellas FK 11,37
11 Lovisa Keil -04 Hellas FK 11,55
12 Ellen Westerlund -04 Mälarhöjdens IK 12,33

    F9 LÄNGD ZON      
1 Desiree Willis -04 Hellas FK 3,41
2 Rebecka Forsling -04 Huddinge AIS 3,24
3 Frida Bäckman -04 Danderyds SK 3,18
4 Ida Östling -04 Hellas FK 3,03
5 Agnes Hanell -04 IFK Tumba 2,94
6 Ida Reutersten -04 Mälarhöjdens IK 2,85
7 Sigrid Wikfeldt -04 Mälarhöjdens IK 2,73
8 Linnéa Hilding -04 Hanvikens SK 2,72
9 Vilda Dahllöf -04 Hellas FK 2,71
10 Nellie Mella -04 Hellas FK 2,70
11 Lovisa Keil -04 Hellas FK 2,67
12 Melda Cicek -04 Hellas FK 2,62
13 Josefin Bladh -04 Mälarhöjdens IK 2,54
14 Ellen Westerlund -04 Mälarhöjdens IK 2,26
15 Althea Stomfelt -04 Mälarhöjdens IK 2,25

Althea Stomfelt
Nellie Mella
Desiree Willis
Linnéa Hilding
Agnes Hanell
Melda Cicek
Ida Östling
Josefin Bladh
Rebecka Forsling
Ellen Westerlund
Vilda Dahllöf
Lovisa Keil
Frida Bäckman
Sigrid Wikfeldt
Ida Reutersten
 225 +0,6   220 +0,0   220 +1,0   205 +0,2
 270 +0,0     x        270 +1,1   269 +0,2
 331 +0,8   337 +0,1   337 +0,5   341 +0,8
 262 +0,2   272 -0,2   258 -0,1   249 +0,9
 294 +0,5   291 -0,1   276 -0,2   290 +1,2
 241 +0,3   262 +0,8   232 -0,2   249 +2,0
 280 +0,8   303 +0,2   293 +0,1   266 +0,8
 243 +0,9   248 -0,1   251 -0,2   254 +0,2
 324 +0,9   321 +0,4   320 +0,6     x 
 226 +0,9   216 +0,2   224 +0,6   215 +0,7
 266 +1,1   250 -0,2   257 +1,9   271 -0,1
 254 -0,2   240 +0,1   267 +1,5   261 +0,6
 313 -0,2   314 -0,2   318 +0,6   301 +0,1
 273 +0,5   238 +1,3   265 +0,6   245 +0,1
 262 +1,2   285 +0,7   240 +0,9   263 +0,0
    F9 VISSELSPJUT      
1 Desiree Willis -04 Hellas FK 21,95
2 Rebecka Forsling -04 Huddinge AIS 17,93
3 Nellie Mella -04 Hellas FK 16,32
4 Linnéa Hilding -04 Hanvikens SK 15,43
5 Frida Bäckman -04 Danderyds SK 13,30
6 Ida Östling -04 Hellas FK 13,04
7 Ida Reutersten -04 Mälarhöjdens IK 12,74
8 Lovisa Keil -04 Hellas FK 10,09

    F8 60 M  HEAT 1  Vind +0,1  
1 Meja Wolwan -05 Upsala IF 10,26
2 Ellen Jernhall -05 Täby IS 10,81
3 Astrid Cyrus -05 Saltsjöbadens IF 11,13
4 Iris Kihl -05 Mälarhöjdens IK 11,14
5 Ingrid Erlingsson -05 Mälarhöjdens IK 11,72
6 Clara Sundgren -05 Väsby IK 12,32
7 Ines Wallin -05 Mälarhöjdens IK 12,33

    F8 60 M  HEAT 2  Vind -0,2  
1 Alma Johansson -05 Kungsängens SK 11,43
2 Irma Rossen -05 Mälarhöjdens IK 11,71
3 Filippa Östling -05 Hellas FK 11,96
4 Sofia Reutersten -06 Mälarhöjdens IK 12,50
5 Cornelia Svensson -05 IFK Tumba 12,84
6 Josefina Malmgren -05 Mälarhöjdens IK 13,62

    F8 60 M  SAMLAD LISTA    
1 Meja Wolwan -05 Upsala IF 10,26
2 Ellen Jernhall -05 Täby IS 10,81
3 Astrid Cyrus -05 Saltsjöbadens IF 11,13
4 Iris Kihl -05 Mälarhöjdens IK 11,14
5 Alma Johansson -05 Kungsängens SK 11,43
6 Irma Rossen -05 Mälarhöjdens IK 11,71
7 Ingrid Erlingsson -05 Mälarhöjdens IK 11,72
8 Filippa Östling -05 Hellas FK 11,96
9 Clara Sundgren -05 Väsby IK 12,32
10 Ines Wallin -05 Mälarhöjdens IK 12,33
11 Sofia Reutersten -06 Mälarhöjdens IK 12,50
12 Cornelia Svensson -05 IFK Tumba 12,84
13 Josefina Malmgren -05 Mälarhöjdens IK 13,62

    F8 LÄNGD ZON      
1 Astrid Cyrus -05 Saltsjöbadens IF 2,97
2 Meja Wolwan -05 Upsala IF 2,89
3 Ellen Jernhall -05 Täby IS 2,84
4 Alma Johansson -05 Kungsängens SK 2,64
5 Clara Sundgren -05 Väsby IK 2,64
6 Ingrid Erlingsson -05 Mälarhöjdens IK 2,59
7 Irma Rossen -05 Mälarhöjdens IK 2,46
8 Lovisa Larsson -05 Hellas FK 2,35
9 Filippa Östling -05 Hellas FK 2,34
10 Josefina Malmgren -05 Mälarhöjdens IK 2,26
11 Sofia Reutersten -06 Mälarhöjdens IK 2,18
12 Cornelia Svensson -05 IFK Tumba 2,12
13 Emilia Malmgren -05 Mälarhöjdens IK 1,93

Josefina Malmgren
Sofia Reutersten
Meja Wolwan
Astrid Cyrus
Cornelia Svensson
Filippa Östling
Alma Johansson
Ellen Jernhall
Lovisa Larsson
Emilia Malmgren
Ingrid Erlingsson
Clara Sundgren
Irma Rossen
 217 +0,3   211 -0,2   226 +1,0   216 +2,0
 179 +1,0   216 +1,3   177 +1,1   218 +1,0
 281 +1,3   264 +0,1   289 +1,0   280 +0,9
 290 -0,2   294 -0,1   283 +2,3   297 +0,8
 212 +2,2   173 +0,3   210 +1,9   198 +1,5
 218 -0,9   214 +1,1   220 +1,9   234 +1,9
 242 -0,9   248 +0,9   264 +1,1   262 +0,7
 284 -0,9   269 +0,6   274 +1,2   281 +0,7
 231 +1,5   222 +1,0   232 +1,7   235 +1,7
 193 +1,1   183 +0,9   181 +0,8   185 +0,3
 259 +2,6   238 +1,5   223 +0,8   226 +0,1
 256 +2,5   264 +0,6   261 +0,8   251 +0,4
 238 +1,5   246 +1,1   215 +1,6   228 +0,8
    F8 VISSELSPJUT      
1 Filippa Östling -05 Hellas FK 13,22
2 Meja Wolwan -05 Upsala IF 12,66
3 Alma Johansson -05 Kungsängens SK 12,06
4 Cornelia Svensson -05 IFK Tumba 9,46
5 Sofia Reutersten -06 Mälarhöjdens IK 8,18
6 Emilia Malmgren -05 Mälarhöjdens IK 6,20

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram