Resultat QuickNet Spelen 2013

Arrangör: Västerås FK
Datum: 13 apr 2013
Plats: QuickNet Arena
Ort: Västerås
Tävlingsledare: Per Tunander

Listan skapad: 2013-04-13 17:48:38


P 15 60 m Final 13/4  14:25
             
1 Kevin Duvert 1998 Hellas FK 7,74
2 Timothy Olsson 1998 Hammarby IF Friidrott 7,81
3 Frank Förnestig 1998 Hammarby IF Friidrott 7,83
4 Sebastian Hargeström 1998 Hammarby IF Friidrott 7,87
5 Rodi Kay 1998 Hammarby IF Friidrott 7,99

P 15 1 000 m Final 13/4  16:55
             
1 Kevin Duvert 1998 Hellas FK 2,56,31
2 Timothy Olsson 1998 Hammarby IF Friidrott 3,04,33
3 Dominic Lightowler 1999 Upsala IF 3,06,81
4 Gustav Zetterlund 2000 KFUM Örebro 3,07,85
5 Noa Fridell 1999 Eskilstuna Friidrott 3,27,44
6 Hayman Bassim 1999 Eskilstuna Friidrott 3,58,32
7 Ahmad Åskberg 1999 Eskilstuna Friidrott 4,01,14
8 Bader Ali 2001 Eskilstuna Friidrott 4,02,13
  Martin Larsson 1971 Huddinge AIS U.T 3,46,05

P 15 60 mh Final  
             
1 Kevin Duvert 1998 Hellas FK 8,90
2 Sebastian Hargeström 1998 Hammarby IF Friidrott 9,18
3 Frank Förnestig 1998 Hammarby IF Friidrott 9,54

P 15 Höjd Final 13/4  15:15
             
1 Kevin Duvert 1998 Hellas FK 1,82
2 Simon Eriksson 1998 Örbyhus IF 1,44
  Bader Ali 2001 Eskilstuna Friidrott U.T 1,21
  Gabriel Lundvall 1998 Täby IS Friidrott

P 15 Stav Final 13/4  10:45
             
1 Sebastian Hargeström 1998 Hammarby IF Friidrott 3,80
2 Frank Förnestig 1998 Hammarby IF Friidrott 3,14
3 Albin Rohde 1999 Hammarby IF Friidrott 2,34

P 15 Tresteg Final 13/4  13:30
             
1 Timothy Olsson 1998 Hammarby IF Friidrott 12,35
2 Simon Eriksson 1998 Örbyhus IF 10,47
3 Noa Fridell 1999 Eskilstuna Friidrott 10,27
  Gabriel Lundvall 1998 Täby IS Friidrott

P 15 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Timothy Olsson 11,22 x 11,58 12,03 12,35 11,91
Noa Fridell 9,82 10,04 10,27 - - x
Gabriel Lundvall
Simon Eriksson 10,47 10,28 10,06 9,86 - 10,40

P 14 60 m Försök 13/4  14:05

Heat 1
             
1 Noa Fridell 1999 Eskilstuna Friidrott 8,36 q
2 Jesper Hemmingsson 1999 Västerås FK 8,43 q 2
3 Victor Wiberg 1999 IK Stål-Friidrott, Avesta 8,43 q 3
4 Simon Björnstedt 1999 Bålsta IK 8,64 q
5 Viktor Holmström 1999 IF Skade 9,11 q
6 Ahmad Åskberg 1999 Eskilstuna Friidrott 10,21

Heat 2
             
1 Jakob Dalenbring 1999 Västerås FK 8,51 q
2 Albin Rohde 1999 Hammarby IF Friidrott 8,88 q
3 Hayman Bassim 1999 Eskilstuna Friidrott 9,07 q
4 Gustav Rohde 1999 Hammarby IF Friidrott 9,59
  Albin Larsson 1999 IF Skade Disk
  Markus Thorsell 1999 Råby Rekarne FIF Ej start

P 14 60 m Final 13/4  15:00
             
1 Noa Fridell 1999 Eskilstuna Friidrott 8,39
2 Jesper Hemmingsson 1999 Västerås FK 8,44
3 Victor Wiberg 1999 IK Stål-Friidrott, Avesta 8,46
4 Jakob Dalenbring 1999 Västerås FK 8,53
5 Simon Björnstedt 1999 Bålsta IK 8,74
6 Albin Rohde 1999 Hammarby IF Friidrott 8,77
7 Hayman Bassim 1999 Eskilstuna Friidrott 9,01
8 Viktor Holmström 1999 IF Skade 9,07

P 14 Höjd Final 13/4  15:15
             
1 Viktor Holmström 1999 IF Skade 1,44
2 Noa Fridell 1999 Eskilstuna Friidrott 1,36
3 Simon Björnstedt 1999 Bålsta IK 1,36
4 Gustav Rohde 1999 Hammarby IF Friidrott 1,36
5 Hayman Bassim 1999 Eskilstuna Friidrott 1,31
6 Ahmad Åskberg 1999 Eskilstuna Friidrott 1,21
  Felix Bark 1999 Västerås FK
  Markus Thorsell 1999 Råby Rekarne FIF
  Daniel Langman 1999 IFK Strängnäs

P 14 Längd Final 13/4  10:00
             
1 Noa Fridell 1999 Eskilstuna Friidrott 5,17
2 Filip Skoog 1999 Västerås FK 5,07
3 Simon Björnstedt 1999 Bålsta IK 4,84
4 Markus Thorsell 1999 Råby Rekarne FIF 4,83
5 Samuel Karlsson 2000 Eskilstuna Friidrott 4,78
6 Viktor Holmström 1999 IF Skade 4,24
7 Felix Bark 1999 Västerås FK 4,03
8 Albin Rohde 1999 Hammarby IF Friidrott 4,01
9 Hayman Bassim 1999 Eskilstuna Friidrott 3,57
10 Gustav Rohde 1999 Hammarby IF Friidrott 3,51 3,49
11 Jakob Dalenbring 1999 Västerås FK 3,51 3,41
12 Ahmad Åskberg 1999 Eskilstuna Friidrott 3,21
  Albin Larsson 1999 IF Skade x
  Daniel Langman 1999 IFK Strängnäs

P 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Noa Fridell 4,92 5,14 5,17 4,55 4,84 4,74
Gustav Rohde 3,51 x 3,49
Viktor Holmström 4,10 4,12 x x x 4,24
Albin Larsson x x x
Simon Björnstedt x 2,94 4,20 4,84 x 4,59
Felix Bark 4,03 4,03 x 3,00 3,38 3,86
Markus Thorsell 4,59 4,75 2,64 4,65 4,83 x
Jakob Dalenbring 3,41 3,51 2,09
Hayman Bassim 3,49 3,35 3,57
Ahmad Åskberg 3,13 3,21 3,09
Samuel Karlsson 4,21 4,57 4,18 2,80 4,78 4,26
Daniel Langman
Albin Rohde 3,81 3,65 4,01 3,89 3,79 -
Filip Skoog 4,69 4,88 4,93 4,91 4,90 5,07

P 13 60 m Försök 13/4  13:00

Heat 1
             
1 Adriano Grueso 2000 Västerås FK 8,70 q
2 Joel Bäckström 2000 Bergslagens FK 8,85 q
3 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK 8,94 q
4 Andreas Beckett 2000 Bålsta IK 9,03 q
5 Carl af Forselles 2001 Hellas FK 9,31 q
  Jack Tranderyd 2000 KFUM Örebro Friidrott Ej start

Heat 2
             
1 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 8,79 q
2 Jonathan Kjellén 2000 Västerås FK 8,80 q
3 Eric Hjem 2000 Västerås FK 9,25 q
4 David Sahi 2000 Bålsta IK 9,40
5 Albin Hagberg 2000 Katrineholms SK Friidrott 10,22
  Ronny Wallin 2000 Bålsta IK Ej start

P 13 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Adriano Grueso 2000 Västerås FK 8,70 q
2 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 8,79 q
3 Jonathan Kjellén 2000 Västerås FK 8,80 q
4 Joel Bäckström 2000 Bergslagens FK 8,85 q
5 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK 8,94 q
6 Andreas Beckett 2000 Bålsta IK 9,03 q
7 Eric Hjem 2000 Västerås FK 9,25 q
8 Carl af Forselles 2001 Hellas FK 9,31 q
9 David Sahi 2000 Bålsta IK 9,40
10 Albin Hagberg 2000 Katrineholms SK Friidrott 10,22
  Jack Tranderyd 2000 KFUM Örebro Friidrott Ej start
  Ronny Wallin 2000 Bålsta IK Ej start

P 13 60 m Final 13/4  15:15
             
1 Adriano Grueso 2000 Västerås FK 8,64
2 Andreas Beckett 2000 Bålsta IK 8,81
3 Joel Bäckström 2000 Bergslagens FK 8,83
4 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 8,87
5 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK 9,04 5
6 Jonathan Kjellén 2000 Västerås FK 9,04 6
7 Eric Hjem 2000 Västerås FK 9,22
8 Carl af Forselles 2001 Hellas FK 9,39

P 13 800 m Final 13/4  16:45
             
1 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK 2,44,53
2 Viktor Laurent 2001 Västerås FK 2,45,67
3 Jonathan Kjellén 2000 Västerås FK 2,46,32
4 Felix Antman 2001 Västerås FK 2,49,53
5 Albin Hagberg 2000 Katrineholms SK Friidrott 2,57,74
  Carl af Forselles 2001 Hellas FK Ej start

P 13 60 mh Final  
             
1 Simon Thor 2000 IFK Märsta 10,20
2 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 10,25
3 Carl af Forselles 2001 Hellas FK 10,88
4 Eric Hjem 2000 Västerås FK 11,42
5 Jonathan Hiltula 2001 Eskilstuna Friidrott 12,46
  Adriano Grueso 2000 Västerås FK Ej start

P 13 Höjd Final 13/4  11:55
             
1 Simon Thor 2000 IFK Märsta 1,63
2 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 1,57
3 Samuel Karlsson 2000 Eskilstuna Friidrott 1,45
4 Carl af Forselles 2001 Hellas FK 1,39
5 Andreas Beckett 2000 Bålsta IK 1,39
6 Eric Hjem 2000 Västerås FK 1,31
7 Joel Bäckström 2000 Bergslagens FK 1,31
8 Erik Strömfelt 2000 Hammarby IF Friidrott 1,21
  Ronny Wallin 2000 Bålsta IK
  Adriano Grueso 2000 Västerås FK

P 13 Stav Final 13/4  10:45
             
1 Simon Thor 2000 IFK Märsta 2,84
2 Erik Strömfelt 2000 Hammarby IF Friidrott 2,14
3 Carl af Forselles 2001 Hellas FK 2,04

P 13 Tresteg Final 13/4  13:30
             
1 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK 10,02
2 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 9,19
3 Carl af Forselles 2001 Hellas FK 9,12
4 Samuel Karlsson 2000 Eskilstuna Friidrott 8,90
5 Albin Hagberg 2000 Katrineholms SK Friidrott 7,62

P 13 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Carl af Forselles 8,93 8,90 9,12 9,11 9,02 8,96
Albin Hagberg 7,62 7,60 7,44 6,94 7,57 7,59
Ludwig Lindström 8,38 8,58 8,31 8,32 8,71 9,19
Samuel Karlsson 8,59 8,52 8,90 8,64 8,56 x
Jonathan Toftebrant x 9,68 9,90 9,82 9,97 10,02

P 13 Kula Final 13/4  16:05
             
1 Simon Thor 2000 IFK Märsta 12,37
2 David Sahi 2000 Bålsta IK 9,21
3 Jonathan Kjellén 2000 Västerås FK 7,19
4 Albin Hagberg 2000 Katrineholms SK Friidrott 5,86
  Ronny Wallin 2000 Bålsta IK

P 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Ronny Wallin
Jonathan Kjellén 6,84 6,65 7,08 7,19 6,76 6,53
Albin Hagberg 5,85 5,57 5,84 x 5,86 5,51
Simon Thor 11,57 11,58 12,01 11,85 12,37 11,70
David Sahi x 9,21 x 8,55 9,01 x

P 12 60 m Försök 13/4  12:35

Heat 1
             
1 Viktor Laurent 2001 Västerås FK 8,77 q
2 Oscar Persson 2001 Frövi IK Friidrott 9,36 q
3 Theodor Duvert 2001 IFK Märsta 9,37 q
4 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 9,71
5 Anton Sjögren 2001 Värmdö IF 10,09
6 Markus Lif 2001 IK Stål-Friidrott, Avesta 11,38

Heat 2
             
1 Elias Sahlin 2001 IFK Lidingö 8,84 q
2 Christian Gerdtsson 2001 Bergslagens FK 8,85 q
3 Marcus Hagerud 2001 Mälarhöjdens IK 9,24 q
4 Emil Lavett 2001 Hammarby IF Friidrott 9,63
5 Bader Ali 2001 Eskilstuna Friidrott 9,68
  Hampus Holm 2001 Västerås FK Ej start

Heat 3
             
1 Imran Lernebo 2001 Mälarhöjdens IK 8,50 q
2 Amir Musa 2001 KFUM Örebro Friidrott 9,11 q
3 Tobias Carlsson 2001 Västerås FK 9,61
4 Joel linder 2001 Västerås FK 9,91
5 Malte Sjöman 2001 Katrineholms SK Friidrott 10,13
6 Tim Ondracek 2001 Västerås FK 10,89

P 12 60 m Final 13/4  14:45
             
1 Imran Lernebo 2001 Mälarhöjdens IK 8,52
2 Viktor Laurent 2001 Västerås FK 8,67
3 Elias Sahlin 2001 IFK Lidingö 8,92
4 Christian Gerdtsson 2001 Bergslagens FK 8,93
5 Amir Musa 2001 KFUM Örebro Friidrott 9,17
6 Theodor Duvert 2001 IFK Märsta 9,39
7 Oscar Persson 2001 Frövi IK Friidrott 9,41
8 Marcus Hagerud 2001 Mälarhöjdens IK 9,48

P 12 Höjd Final 13/4  10:00
             
1 Imran Lernebo 2001 Mälarhöjdens IK 1,49
1 Elias Sahlin 2001 IFK Lidingö 1,49
3 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 1,40
4 Malte Sjöman 2001 Katrineholms SK Friidrott 1,26
5 Viktor Laurent 2001 Västerås FK 1,26
5 Jonathan Hiltula 2001 Eskilstuna Friidrott 1,26
7 Christian Gerdtsson 2001 Bergslagens FK 1,26
8 Theodor Duvert 2001 IFK Märsta 1,21
9 Emil Lavett 2001 Hammarby IF Friidrott 1,16
9 Felix Antman 2001 Västerås FK 1,16
11 Hampus Holm 2001 Västerås FK 1,11

P 12 Längd Final 13/4  15:35
             
1 Imran Lernebo 2001 Mälarhöjdens IK 4,85
2 Carl af Forselles 2001 Hellas FK 4,40
3 Christian Gerdtsson 2001 Bergslagens FK 4,30
4 Viktor Laurent 2001 Västerås FK 4,26
5 Elias Sahlin 2001 IFK Lidingö 4,22 4,12
6 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 4,22 4,11
7 Amir Musa 2001 KFUM Örebro Friidrott 4,15
8 Hampus Holm 2001 Västerås FK 4,03
9 Tobias Carlsson 2001 Västerås FK 3,98
10 Oscar Persson 2001 Frövi IK Friidrott 3,97
11 Emil Lavett 2001 Hammarby IF Friidrott 3,91
12 Theodor Duvert 2001 IFK Märsta 3,89
13 Bader Ali 2001 Eskilstuna Friidrott 3,83
14 Malte Sjöman 2001 Katrineholms SK Friidrott 3,64
15 Marcus Hagerud 2001 Mälarhöjdens IK 3,35
16 Felix Antman 2001 Västerås FK 2,78
17 Markus Lif 2001 IK Stål-Friidrott, Avesta 2,68
  Jonas Eriksson 2001 Västerås FK
  Anton Sjögren 2001 Värmdö IF
  Jonathan Hiltula 2001 Eskilstuna Friidrott

P 12 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Carl af Forselles 4,33 4,40 - - - -
Oscar Persson 3,97 3,66 3,89
Marcus Hagerud 3,35 3,32 x
Theodor Duvert 3,62 3,71 3,89
Jonas Eriksson
Emil Lavett 3,79 3,82 3,91
Malte Sjöman 3,64 3,46 3,55
Anton Sjögren
Hampus Holm 4,03 x 3,76 3,79 3,60 3,78
Amir Musa 4,02 4,13 4,09 4,15 4,11 4,14
Markus Lif 2,61 2,63 2,68
Bader Ali 3,83 3,56 3,52
Imran Lernebo 4,32 4,76 4,53 4,80 4,76 4,85
Viktor Laurent 3,99 3,76 3,99 3,79 3,84 4,26
Elias Sahlin 4,14 4,13 3,97 4,22 4,12 x
Tobias Carlsson 3,98 3,83 x
Ludwig Lindström 4,04 4,13 x 4,11 4,14 4,22
Christian Gerdtsson 3,91 4,26 3,83 3,64 4,30 4,08
Jonathan Hiltula
Felix Antman 2,61 2,67 2,78

P 12 Kula Final 13/4  16:40
             
1 Theodor Duvert 2001 IFK Märsta 7,87
2 Hampus Holm 2001 Västerås FK 7,61
3 Amir Musa 2001 KFUM Örebro Friidrott 7,17
4 Marcus Hagerud 2001 Mälarhöjdens IK 6,96
5 Emil Lavett 2001 Hammarby IF Friidrott 6,37
6 Oscar Persson 2001 Frövi IK Friidrott 5,88
7 Malte Sjöman 2001 Katrineholms SK Friidrott 5,66
8 Anton Sjögren 2001 Värmdö IF 5,62
9 Tim Ondracek 2001 Västerås FK 5,19
10 Markus Lif 2001 IK Stål-Friidrott, Avesta 4,25
  Jonas Eriksson 2001 Västerås FK
  Bader Ali 2001 Eskilstuna Friidrott

P 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Oscar Persson 5,60 5,55 5,85 5,58 x 5,88
Marcus Hagerud 6,47 6,35 6,25 5,95 6,96 6,89
Tim Ondracek 5,19 5,05 4,83
Theodor Duvert 7,65 7,42 7,00 7,31 7,58 7,87
Jonas Eriksson
Emil Lavett 6,37 x 6,06 6,14 5,59 4,45
Malte Sjöman 5,18 4,47 5,34 5,66 5,24 5,28
Anton Sjögren 5,35 5,40 5,59 5,59 5,41 5,62
Hampus Holm 7,61 7,40 x 7,55 6,92 7,56
Amir Musa 6,79 6,32 7,04 6,48 7,17 6,59
Markus Lif 4,19 4,25 3,75
Bader Ali

P 11 60 m Försök 13/4  11:45

Heat 1
             
1 Zion Eriksson 2002 IK Stål-Friidrott, Avesta 8,78 q
2 Ludvig All 2002 Täby IS Friidrott 9,06 q
3 Måns Boshuis 2002 IFK Lidingö 9,21 q 3
4 Pontus Gustavsson 2002 Västerås FK 9,21 q 4
5 Alfons Haals 2002 Västerås FK 9,59 q
6 Eric Hägge Lundberg 2002 IFK Lidingö 9,71 q
7 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 9,90 q
8 Loke Bonow 2002 Kungsängens SK 10,31

Heat 2
             
1 Danny Arwedsson 2002 Nyköpings BIS 9,22 q
2 Max Malmstend 2002 IFK Lidingö 9,40 q
3 August Kallin 2002 Västerås FK 9,60 q
4 Lucas Werner 2002 IFK Lidingö 9,64 q
5 Adam Mossberg 2002 Västerås FK 10,15
6 Oliver Åström 2002 Västerås FK 10,22
7 Oliver Smidskog 2002 Västerås FK 10,30
8 Samuel Svärd 2002 Västerås FK 10,36

Heat 3
             
1 Elias Stadelmann 2002 IK Norrköping Friidrott 9,08 q
2 Mattias Waernulf 2002 Västerås FK 9,13 q
3 Jonathan Johnsson 2002 KFUM Örebro Friidrott 9,19 q
4 Oscar Taha 2002 IFK Lidingö 9,30 q
5 Jonathan Johansson 2002 IFK Lidingö 9,69 q
6 August Öhrn 2002 IFK Lidingö 9,94
7 Filip Lublin 2002 IFK Tumba 10,10
8 Jesper jansson 2002 Västerås FK 11,14

Heat 4
             
1 Marcus Winzenburg 2002 IFK Lidingö 10,10

P 11 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Zion Eriksson 2002 IK Stål-Friidrott, Avesta 8,78 q
2 Ludvig All 2002 Täby IS Friidrott 9,06 q
3 Elias Stadelmann 2002 IK Norrköping Friidrott 9,08 q
4 Mattias Waernulf 2002 Västerås FK 9,13 q
5 Jonathan Johnsson 2002 KFUM Örebro Friidrott 9,19 q
6 Måns Boshuis 2002 IFK Lidingö 9,21 q 3
7 Pontus Gustavsson 2002 Västerås FK 9,21 q 4
8 Danny Arwedsson 2002 Nyköpings BIS 9,22 q
9 Oscar Taha 2002 IFK Lidingö 9,30 q
10 Max Malmstend 2002 IFK Lidingö 9,40 q
11 Alfons Haals 2002 Västerås FK 9,59 q
12 August Kallin 2002 Västerås FK 9,60 q
13 Lucas Werner 2002 IFK Lidingö 9,64 q
14 Jonathan Johansson 2002 IFK Lidingö 9,69 q
15 Eric Hägge Lundberg 2002 IFK Lidingö 9,71 q
16 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 9,90 q
17 August Öhrn 2002 IFK Lidingö 9,94
18 Filip Lublin 2002 IFK Tumba 10,10
19 Marcus Winzenburg 2002 IFK Lidingö 10,10
20 Adam Mossberg 2002 Västerås FK 10,15
21 Oliver Åström 2002 Västerås FK 10,22
22 Oliver Smidskog 2002 Västerås FK 10,30
23 Loke Bonow 2002 Kungsängens SK 10,31
24 Samuel Svärd 2002 Västerås FK 10,36
25 Jesper jansson 2002 Västerås FK 11,14

P 11 60 m Final 13/4  15:35

Heat 1
             
1 Oscar Taha 2002 IFK Lidingö 9,41
2 Max Malmstend 2002 IFK Lidingö 9,57
3 Jonathan Johansson 2002 IFK Lidingö 9,71
4 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 9,72 4
5 Eric Hägge Lundberg 2002 IFK Lidingö 9,72 5
6 Lucas Werner 2002 IFK Lidingö 9,76
  Albin Larsson 1999 IF Skade U.T 8,46
  August Kallin 2002 Västerås FK Ej start

Heat 2
             
1 Zion Eriksson 2002 IK Stål-Friidrott, Avesta 8,80
2 Ludvig All 2002 Täby IS Friidrott 9,04
3 Jonathan Johnsson 2002 KFUM Örebro Friidrott 9,16 3
4 Mattias Waernulf 2002 Västerås FK 9,16 4
5 Danny Arwedsson 2002 Nyköpings BIS 9,20
6 Pontus Gustavsson 2002 Västerås FK 9,50
7 Elias Stadelmann 2002 IK Norrköping Friidrott 9,58
  Måns Boshuis 2002 IFK Lidingö Ej start

P 11 600 m Final 13/4  16:20

Heat 1
             
1 August Kallin 2002 Västerås FK 1,53,36
2 Albin Wallenius 2003 Västerås FK 1,54,93
3 Ludvig All 2002 Täby IS Friidrott 1,57,60
4 Oscar Taha 2002 IFK Lidingö 1,58,85
5 Noha Olsson 2002 KFUM Örebro Friidrott 2,00,21
6 Max Malmstend 2002 IFK Lidingö 2,00,37
  Eric Hägge Lundberg 2002 IFK Lidingö Ej start
  Lucas Werner 2002 IFK Lidingö Ej start
  Zion Eriksson 2002 IK Stål-Friidrott, Avesta Ej start
  Jonathan Johnsson 2002 KFUM Örebro Friidrott Ej start

Heat 2
             
1 Marcus Winzenburg 2002 IFK Lidingö 2,04,79
2 Danny Arwedsson 2002 Nyköpings BIS 2,07,10
3 Jonathan Johansson 2002 IFK Lidingö 2,10,13
4 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 2,12,39
5 Loke Bonow 2002 Kungsängens SK 2,13,29
6 Jesper jansson 2002 Västerås FK 2,16,87
7 Oliver Smidskog 2002 Västerås FK 2,25,75
  Alfons Haals 2002 Västerås FK Ej start
  Oliver Åström 2002 Västerås FK Bröt
  Måns Boshuis 2002 IFK Lidingö Ej start

P 11 Höjd Final 13/4  12:20
             
1 Alfons Haals 2002 Västerås FK 1,27
2 Elliot Duvert 2003 IFK Märsta 1,24
3 Oscar Taha 2002 IFK Lidingö 1,24
4 Ludvig All 2002 Täby IS Friidrott 1,21
5 Max Malmstend 2002 IFK Lidingö 1,21
6 Lucas Werner 2002 IFK Lidingö 1,16
6 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 1,16
8 Max Samuelsson 2002 Värmdö IF 1,11
9 Jonathan Johansson 2002 IFK Lidingö 1,11
10 Eric Hägge Lundberg 2002 IFK Lidingö 1,06
11 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 1,01
11 Samuel Svärd 2002 Västerås FK 1,01
13 Loke Bonow 2002 Kungsängens SK 0,96
  Lucas Ulegård 2003 Västerås FK
  Jonathan Westerberg 2002 IFK Lidingö
  Oliver Smidskog 2002 Västerås FK
  Måns Boshuis 2002 IFK Lidingö
  Olle Rineby 2003 Västerås FK

P 11 Längd Final 13/4  14:00
             
1 Zion Eriksson 2002 IK Stål-Friidrott, Avesta 4,93
2 Ludvig All 2002 Täby IS Friidrott 4,30
3 Elias Stadelmann 2002 IK Norrköping Friidrott 4,23
4 Pontus Gustavsson 2002 Västerås FK 4,19
5 Danny Arwedsson 2002 Nyköpings BIS 4,16
6 Jonathan Johnsson 2002 KFUM Örebro Friidrott 4,08
7 Lucas Werner 2002 IFK Lidingö 3,98
8 August Öhrn 2002 IFK Lidingö 3,96
9 Robin Isaksson 2002 IFK Lidingö 3,89
10 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 3,85
11 Eric Hägge Lundberg 2002 IFK Lidingö 3,78
12 Noha Olsson 2002 KFUM Örebro Friidrott 3,76
13 Oscar Taha 2002 IFK Lidingö 3,69
14 Max Malmstend 2002 IFK Lidingö 3,68
15 Jonathan Johansson 2002 IFK Lidingö 3,64
16 Marcus Winzenburg 2002 IFK Lidingö 3,37
17 Oliver Smidskog 2002 Västerås FK 3,34
18 Loke Bonow 2002 Kungsängens SK 3,28
19 Filip Lublin 2002 IFK Tumba 3,20
20 Adam Mossberg 2002 Västerås FK 3,16
21 Samuel Svärd 2002 Västerås FK 3,08
22 Max Samuelsson 2002 Värmdö IF 3,06
23 Oliver Åström 2002 Västerås FK 2,99
24 Jesper jansson 2002 Västerås FK 2,92
  August Kallin 2002 Västerås FK
  Jonathan Westerberg 2002 IFK Lidingö
  Alfons Haals 2002 Västerås FK
  Måns Boshuis 2002 IFK Lidingö
  Anton Yderberg 2002 IFK Tumba

P 11 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Pontus Gustavsson 4,06 3,84 4,08 4,05 4,19 x
August Kallin
Jonathan Westerberg
Oscar Taha 3,41 3,69 3,27
Eric Hägge Lundberg 3,78 3,70 3,50
Max Malmstend 3,59 3,63 3,68
August Öhrn 3,86 3,77 3,91 3,96 x 3,67
Ola Eriksson 3,61 3,85 3,72
Lucas Werner 3,98 3,98 3,74 3,50 x 3,61
Max Samuelsson 3,06 3,04 -
Robin Isaksson 3,89 3,78 3,84
Jonathan Johansson 3,51 3,64 3,48
Ludvig All 3,89 4,12 4,17 2,96 4,15 4,30
Samuel Svärd 3,08 2,80 x
Jesper jansson 2,92 2,69 2,87
Alfons Haals
Oliver Smidskog 3,34 3,21 3,03
Elias Stadelmann 4,23 4,21 3,84 4,12 4,12 4,00
Loke Bonow 3,14 3,28 3,03
Adam Mossberg 2,98 3,16 3,11
Filip Lublin 3,12 3,01 3,20
Zion Eriksson 4,72 2,57 - 3,05 4,43 4,93
Oliver Åström 2,96 2,99 2,97
Jonathan Johnsson 3,92 4,08 3,94 3,84 3,39 4,01
Måns Boshuis
Danny Arwedsson 4,10 3,72 3,89 4,16 3,97 3,97
Anton Yderberg
Noha Olsson 3,74 3,75 3,76
Marcus Winzenburg 3,13 3,28 3,37

P 11 Kula Final 13/4  10:00
             
1 Pontus Gustavsson 2002 Västerås FK 9,73
2 August Kallin 2002 Västerås FK 8,84
3 Eric Hägge Lundberg 2002 IFK Lidingö 8,69
4 Ludvig All 2002 Täby IS Friidrott 8,67
5 Elias Stadelmann 2002 IK Norrköping Friidrott 8,47
6 Alfons Haals 2002 Västerås FK 8,40
7 Max Malmstend 2002 IFK Lidingö 7,96
8 August Öhrn 2002 IFK Lidingö 7,55
9 Robin Isaksson 2002 IFK Lidingö 7,01
10 Filip Lublin 2002 IFK Tumba 6,85
11 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 6,56
12 Lucas Werner 2002 IFK Lidingö 6,40
13 Adam Mossberg 2002 Västerås FK 6,22
14 Oliver Smidskog 2002 Västerås FK 6,13
15 Samuel Svärd 2002 Västerås FK 5,74
16 Jesper jansson 2002 Västerås FK 3,75
  Max Samuelsson 2002 Värmdö IF x
  Jonathan Westerberg 2002 IFK Lidingö -
  Oscar Taha 2002 IFK Lidingö -
  Jonathan Johansson 2002 IFK Lidingö -

P 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Pontus Gustavsson 9,32 9,12 9,73 9,39 9,32 9,33
August Kallin 7,74 8,84 8,52 8,72 8,76 8,81
Jonathan Westerberg -
Oscar Taha -
Eric Hägge Lundberg 8,48 8,69 7,80 7,96 8,12 7,85
Max Malmstend 6,83 7,07 7,21 7,54 7,96 7,65
August Öhrn 6,55 5,98 7,03 x 7,53 7,55
Ola Eriksson 6,56 6,06 6,12
Lucas Werner 6,17 6,40 5,99
Max Samuelsson x x x
Robin Isaksson 7,01 6,50 6,65
Jonathan Johansson - -
Ludvig All 8,17 7,09 x 8,27 8,20 8,67
Samuel Svärd 5,74 5,32 5,25
Jesper jansson 3,64 3,75 3,33
Alfons Haals 8,40 7,97 8,23 8,31 7,55 7,26
Oliver Smidskog 5,88 5,84 6,13
Elias Stadelmann 8,26 7,86 7,80 8,47 7,55 8,01
Adam Mossberg 5,78 6,04 6,22
Filip Lublin 6,41 6,85 6,20

P 10 60 m Försök 13/4  12:50

Heat 1
             
1 Andreas Olsson 2003 Västerås FK 10,12 q
2 Elliot Duvert 2003 IFK Märsta 10,43
3 David Sjöblom 2003 Västerås FK 10,83
4 Johan Sjödén 2003 Västerås FK 11,30
5 Teodor Wiberg 2003 Västerås FK 11,83
6 Rasmus Brodén 2003 Västerås FK 12,15
  Siamant Ay 2003 Eskilstuna Friidrott Ej start

Heat 2
             
1 Lucas Ulegård 2003 Västerås FK 9,11 q
2 Christian Thorsell 2003 IK Stål-Friidrott, Avesta 9,87 q
3 Simon Öberg 2003 Västerås FK 10,27
4 Oliver Björk 2003 IK Stål-Friidrott, Avesta 10,38
5 Olle Rineby 2003 Västerås FK 11,37
6 Axel Hedberg 2003 Värmdö IF 11,84

Heat 3
             
1 Alexander Hällerfors 2003 Västerås FK 9,68 q
2 Albin Wallenius 2003 Västerås FK 9,80 q
3 Viktor Dahlberg 2003 Västerås FK 9,97 q
4 Adrian Björk 2003 IK Stål-Friidrott, Avesta 10,09 q
5 Lowe Frank 2003 Västerås FK 10,15 q
6 Isac Mellbin 2003 Västerås FK 10,64
7 Evert Jonsson 2003 Bålsta IK 11,53

P 10 60 m Final 13/4  14:50
             
1 Lucas Ulegård 2003 Västerås FK 9,04
2 Alexander Hällerfors 2003 Västerås FK 9,73
3 Albin Wallenius 2003 Västerås FK 9,82
4 Christian Thorsell 2003 IK Stål-Friidrott, Avesta 9,88
5 Viktor Dahlberg 2003 Västerås FK 10,02
6 Lowe Frank 2003 Västerås FK 10,07 6
7 Adrian Björk 2003 IK Stål-Friidrott, Avesta 10,07 7
8 Andreas Olsson 2003 Västerås FK 10,09

P 10 Längd Final 13/4  11:35
             
1 Lucas Ulegård 2003 Västerås FK 4,08
2 Elliot Duvert 2003 IFK Märsta 3,74
3 Lowe Frank 2003 Västerås FK 3,70
4 Adrian Björk 2003 IK Stål-Friidrott, Avesta 3,64
5 Viktor Dahlberg 2003 Västerås FK 3,63
6 Alexander Hällerfors 2003 Västerås FK 3,53
7 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 3,51
8 Christian Thorsell 2003 IK Stål-Friidrott, Avesta 3,46
9 Andreas Olsson 2003 Västerås FK 3,32
10 Oliver Björk 2003 IK Stål-Friidrott, Avesta 3,26
11 Siamant Ay 2003 Eskilstuna Friidrott 3,17
12 David Sjöblom 2003 Västerås FK 3,14
13 Simon Öberg 2003 Västerås FK 3,11
14 Isac Mellbin 2003 Västerås FK 3,10
15 Johan Sjödén 2003 Västerås FK 3,06
16 Evert Jonsson 2003 Bålsta IK 2,97
17 Olle Rineby 2003 Västerås FK 2,72
18 Teodor Wiberg 2003 Västerås FK 2,68
19 Rasmus Brodén 2003 Västerås FK 2,66
20 Leo Bystedt 2003 Västerås FK 2,43
  Linus Jernström 2003 IK Stål-Friidrott, Avesta -
  Rasmus Rågberger 2003 Västerås FK -

P 10 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Elliot Duvert 3,41 3,58 3,49 3,60 3,60 3,74
Linus Jernström - - -
Isac Mellbin 2,97 2,98 3,10
Teodor Wiberg 2,63 2,60 2,68
Viktor Dahlberg 3,41 3,43 3,51 3,47 3,63 3,58
Simon Öberg 2,96 3,08 3,11
Johan Sjödén 3,05 2,99 3,06
Leo Bystedt 2,43 2,21 2,25
Evert Jonsson 2,82 2,97 2,82
Lucas Ulegård 3,84 3,83 3,97 3,73 4,08 3,85
Siamant Ay 3,17 3,12 x
Adrian Björk 3,64 3,46 3,39 3,57 3,50 3,54
Oliver Björk 3,20 3,05 3,26
Andreas Olsson 3,32 2,86 2,61
Alexander Hällerfors 3,42 3,46 3,33 3,34 3,22 3,53
Christian Thorsell 3,14 3,42 3,04 3,26 3,46 3,41
Eskil Jonsson 3,41 3,51 - -
Rasmus Brodén 2,66 2,37 2,56
Olle Rineby 2,54 2,65 2,72
Rasmus Rågberger - - -
Lowe Frank 3,35 3,51 3,57 3,56 3,70 3,60
David Sjöblom 3,09 3,05 3,14

P 10 Kula Final 13/4  13:15
             
1 Lucas Ulegård 2003 Västerås FK 7,34
2 Elliot Duvert 2003 IFK Märsta 6,80
3 Leo Bystedt 2003 Västerås FK 6,69
4 Lowe Frank 2003 Västerås FK 6,31
5 Johan Rosenbaum 2004 Bromma IF 6,29
6 Elias Rigö 2004 Eskilstuna Friidrott 6,12
7 Isac Mellbin 2003 Västerås FK 5,85
8 Linus Jernström 2003 IK Stål-Friidrott, Avesta 5,56
9 Johan Sjödén 2003 Västerås FK 5,24
10 Evert Jonsson 2003 Bålsta IK 5,12
11 Teodor Wiberg 2003 Västerås FK 4,48
12 Simon Öberg 2003 Västerås FK 4,46
13 Rasmus Brodén 2003 Västerås FK 4,40
14 Axel Hedberg 2003 Värmdö IF 4,29
15 Viktor Dahlberg 2003 Västerås FK 4,10
  Siamant Ay 2003 Eskilstuna Friidrott
  Rasmus Rågberger 2003 Västerås FK

P 10 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Elliot Duvert x 5,66 6,19 x 6,18 6,80
Johan Rosenbaum x 6,23 6,08 5,98 6,29 x
Axel Hedberg 4,10 4,29 3,89
Linus Jernström x x 5,30 5,11 5,56 5,04
Elias Rigö 5,90 5,78 5,96 5,98 6,12
Isac Mellbin 5,08 5,30 4,86 5,85 5,48 5,29
Teodor Wiberg 4,48 x x
Viktor Dahlberg 3,73 3,88 4,10
Simon Öberg 4,25 4,46 4,38
Johan Sjödén 4,90 4,99 5,24
Leo Bystedt 5,63 6,42 6,69 6,48 6,44 5,78
Evert Jonsson 5,12 4,40 4,36
Lucas Ulegård 7,13 6,92 7,00 6,47 7,34 6,91
Siamant Ay
Rasmus Brodén 3,95 4,40 3,76
Rasmus Rågberger
Lowe Frank 5,20 x 6,14 5,79 5,42 6,31

P 9 60 m Försök  

Heat 1
             
1 Markus Brodin 2004 Danderyds SK 9,63 q
2 Love Larsén 2004 Eskilstuna Friidrott 9,73 q
3 Johan Rosenbaum 2004 Bromma IF 9,76 q
4 Adrian Widell 2004 Bålsta IK 9,84 q
5 Oscar Johnsson 2004 KFUM Örebro Friidrott 10,92
6 Anton Melin 2004 Västerås FK 11,31
7 Casper Baunsgaard 2004 Västerås FK 12,29

Heat 2
             
1 Elias Rigö 2004 Eskilstuna Friidrott 9,50 q
2 Nelton Beckeld 2004 Enköpings AI 10,14 q
3 Ludvig Jaasund 2004 Västerås FK 10,17 q
4 Adam Hellbom 2004 Falu IK Friidrott 10,20 q
5 Miles Säfsten 2004 Bålsta IK 10,69
6 Jacob Wallgren 2004 Bålsta IK 10,94
7 Ivar Linder 2004 Västerås FK 11,03
8 Viktor Dahlblom 2004 Västerås FK 11,75

P 9 60 m Final 13/4  12:20
             
1 Markus Brodin 2004 Danderyds SK 9,36
2 Elias Rigö 2004 Eskilstuna Friidrott 9,42
3 Johan Rosenbaum 2004 Bromma IF 9,71
4 Love Larsén 2004 Eskilstuna Friidrott 9,80
5 Adrian Widell 2004 Bålsta IK 9,90
6 Nelton Beckeld 2004 Enköpings AI 9,96
7 Ludvig Jaasund 2004 Västerås FK 10,14
8 Adam Hellbom 2004 Falu IK Friidrott 10,26

P 9 600 m Final 13/4  16:15
             
1 Markus Brodin 2004 Danderyds SK 2,02,69
2 Ludvig Jaasund 2004 Västerås FK 2,11,82
3 Elias Rigö 2004 Eskilstuna Friidrott 2,14,36
4 Nelton Beckeld 2004 Enköpings AI 2,19,38
5 Miles Säfsten 2004 Bålsta IK 2,19,53
6 Love Larsén 2004 Eskilstuna Friidrott 2,24,27
7 Adam Hellbom 2004 Falu IK Friidrott 2,24,95
8 William Åström 2005 Västerås FK 2,32,98
9 Elis Wiklund 2005 Västerås FK 2,37,95

P 9 Längd Final 13/4  12:30
             
1 Elias Rigö 2004 Eskilstuna Friidrott 3,82
2 Johan Rosenbaum 2004 Bromma IF 3,72
3 Ludvig Jaasund 2004 Västerås FK 3,62
4 Adrian Widell 2004 Bålsta IK 3,52 3,41
5 Nelton Beckeld 2004 Enköpings AI 3,52 3,35
6 Lukas Setthammar 2004 Västerås FK 3,35
7 Love Larsén 2004 Eskilstuna Friidrott 3,34
8 Markus Brodin 2004 Danderyds SK 3,33
9 Adam Hellbom 2004 Falu IK Friidrott 3,04
10 Jacob Wallgren 2004 Bålsta IK 3,01
11 Oscar Johnsson 2004 KFUM Örebro Friidrott 2,95
12 Ivar Linder 2004 Västerås FK 2,87
13 Miles Säfsten 2004 Bålsta IK 2,80
14 Anton Melin 2004 Västerås FK 2,36
15 Viktor Dahlblom 2004 Västerås FK 2,31
16 Casper Baunsgaard 2004 Västerås FK 2,28
  William Larsson 2004 Västerås FK

P 9 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Johan Rosenbaum 3,40 3,37 3,53 3,36 3,72 3,54
Elias Rigö 3,79 3,71 3,68 3,65 3,82 3,79
Markus Brodin 3,33 3,20 3,15 3,08 x 3,08
Nelton Beckeld 3,25 3,23 3,25 3,29 3,35 3,52
Casper Baunsgaard 1,94 1,95 2,28
Miles Säfsten 2,77 2,76 2,80
Oscar Johnsson 2,91 2,95 2,92
Adam Hellbom 3,02 2,98 3,04
Anton Melin 1,83 2,36 2,24
Adrian Widell 3,26 3,41 3,52 3,17 3,35 3,30
Ludvig Jaasund 3,45 3,48 3,62 3,47 3,54 3,36
Jacob Wallgren 3,01 2,79 2,85
Love Larsén 3,19 3,29 3,34 3,34 3,08 3,25
Viktor Dahlblom 1,86 2,25 2,31
William Larsson
Lukas Setthammar 3,34 3,25 3,24 3,29 3,35 3,12
Ivar Linder 2,87 2,71 2,47

P 8 60 m Försök 13/4  11:00

Heat 1
             
1 William Hällerfors 2005 Västerås FK 10,58 q
2 Oscar Heaton 2005 Huddinge AIS 10,64 q
3 Paul von Schinkel 2005 Västerås FK 11,56
4 Theo Samuelsson 2005 Västerås FK 11,61
5 Felix Öhrqvist 2006 Bålsta IK 11,68
6 Ricardo Sjöberg 2006 IK Stål-Friidrott, Avesta 12,45

Heat 2
             
1 Gordon Palmqvist 2005 Västerås FK 9,87 q
2 Maximilian Holm 2005 Ärla IF 10,32 q
3 Hugo Wimmer 2005 Västerås FK 11,03 q
4 Mattias Laurent 2005 Västerås FK 11,32 q
5 Viggo Thorsén 2005 Västerås FK 12,49
  Ivar Linder 2004 Västerås FK Ej start

Heat 3
             
1 William Åström 2005 Västerås FK 11,23 q
2 Alexander Heaton 2005 Huddinge AIS 11,36 q
3 Alex Eriksson 2005 Örbyhus IF 12,36
4 Elis Wiklund 2005 Västerås FK 12,54
5 Samuel Lantz 2005 Västerås FK 12,58

P 8 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Gordon Palmqvist 2005 Västerås FK 9,87 q
2 Maximilian Holm 2005 Ärla IF 10,32 q
3 William Hällerfors 2005 Västerås FK 10,58 q
4 Oscar Heaton 2005 Huddinge AIS 10,64 q
5 Hugo Wimmer 2005 Västerås FK 11,03 q
6 William Åström 2005 Västerås FK 11,23 q
7 Mattias Laurent 2005 Västerås FK 11,32 q
8 Alexander Heaton 2005 Huddinge AIS 11,36 q
9 Paul von Schinkel 2005 Västerås FK 11,56
10 Theo Samuelsson 2005 Västerås FK 11,61
11 Felix Öhrqvist 2006 Bålsta IK 11,68
12 Alex Eriksson 2005 Örbyhus IF 12,36
13 Ricardo Sjöberg 2006 IK Stål-Friidrott, Avesta 12,45
14 Viggo Thorsén 2005 Västerås FK 12,49
15 Elis Wiklund 2005 Västerås FK 12,54
16 Samuel Lantz 2005 Västerås FK 12,58
  Ivar Linder 2004 Västerås FK Ej start

P 8 60 m Final 13/4  14:30
             
1 Gordon Palmqvist 2005 Västerås FK 9,91
2 Maximilian Holm 2005 Ärla IF 10,21
3 Oscar Heaton 2005 Huddinge AIS 10,49
4 William Hällerfors 2005 Västerås FK 10,51
5 Hugo Wimmer 2005 Västerås FK 10,65
6 William Åström 2005 Västerås FK 11,27
7 Mattias Laurent 2005 Västerås FK 11,32
8 Alexander Heaton 2005 Huddinge AIS 11,45

P 8 Längd Final 13/4  11:25
             
1 Gordon Palmqvist 2005 Västerås FK 3,32
2 William Hällerfors 2005 Västerås FK 3,24
3 Maximilian Holm 2005 Ärla IF 3,21
4 Hugo Wimmer 2005 Västerås FK 3,04
5 Oscar Heaton 2005 Huddinge AIS 3,02
6 Alexander Heaton 2005 Huddinge AIS 2,70
7 Mattias Laurent 2005 Västerås FK 2,67
8 Paul von Schinkel 2005 Västerås FK 2,62
9 Elis Wiklund 2005 Västerås FK 2,46
10 William Åström 2005 Västerås FK 2,44
11 Viggo Thorsén 2005 Västerås FK 2,43
12 Samuel Lantz 2005 Västerås FK 2,32
13 Alex Eriksson 2005 Örbyhus IF 2,28
14 Ricardo Sjöberg 2006 IK Stål-Friidrott, Avesta 2,17
  Noa Gustavsson 2006 IFK Stocksund
  Theo Samuelsson 2005 Västerås FK
  Herman Berggren 2005 Värmdö IF
  Ivar Linder 2004 Västerås FK

P 8 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Noa Gustavsson
Alex Eriksson 2,07 2,12 2,28
Elis Wiklund 2,46 2,43 2,45
Hugo Wimmer 2,90 2,78 2,96 2,93 3,04 2,97
Gordon Palmqvist 3,14 3,16 3,22 2,99 3,09 3,32
William Hällerfors 3,10 2,99 3,18 3,01 3,24 x
William Åström 2,44 2,35 2,29
Mattias Laurent 2,67 2,39 2,40 2,64 2,43 2,65
Theo Samuelsson
Viggo Thorsén 2,36 2,25 2,43
Herman Berggren
Paul von Schinkel x 2,51 2,62
Ricardo Sjöberg 1,98 1,68 2,17
Ivar Linder
Samuel Lantz 2,09 2,19 2,32
Alexander Heaton 2,57 2,69 2,21 2,56 2,70 2,61
Oscar Heaton 2,75 2,93 2,97 3,02 3,00 2,89
Maximilian Holm 3,04 2,90 3,09 3,03 3,11 3,21

F 15 60 m Final 13/4  11:20
             
1 Pernilla Hansson 1998 Hammarby IF Friidrott 8,33 1
2 Ida Fritzdorf-Kåberg 1998 Hammarby IF Friidrott 8,33 2
3 Levina Ahlgren 1998 Upsala IF 8,43
4 Hanna Kapell 1998 Hammarby IF Friidrott 8,55
5 My Samuelsson 1998 Hammarby IF Friidrott 8,73
6 Emilia Mancuso 1998 Västerås FK 9,10
7 Linnéa Wolwan 1998 Upsala IF 9,28
  Hanna Aabakken 1998 Västerås FK Ej start

F 15 1 000 m Final 13/4  16:55
             
1 Carolina Söderbom 1999 Ärla IF 3,24,53
2 Frida Ahlund 1999 Upsala IF 3,28,61

F 15 60 mh Final  
             
1 Ida Thunberg 1999 IK Stål-Friidrott, Avesta 9,11
2 Amanda Hansson 1999 Hässelby SK Friidrott 9,49
3 Ylva Jakobsson 1998 Hammarby IF Friidrott 9,64
4 Hanna Kapell 1998 Hammarby IF Friidrott 9,83
5 Levina Ahlgren 1998 Upsala IF 9,84
6 Felicia Engberg 1998 Leksands FIK 10,06
7 My Samuelsson 1998 Hammarby IF Friidrott 10,37

F 15 Höjd Final 13/4  15:55
             
1 Elin Johansson 1998 IFK Kristinehamn Friidrott 1,62
2 Pernilla Hansson 1998 Hammarby IF Friidrott 1,54
3 Ida Fritzdorf-Kåberg 1998 Hammarby IF Friidrott 1,45
4 Ella Jonsson 1998 Bergslagens FK 1,45

F 15 Stav Final 13/4  13:35
             
1 Ida Fritzdorf-Kåberg 1998 Hammarby IF Friidrott 2,74
2 Hanna Kapell 1998 Hammarby IF Friidrott 2,74
3 Maja Lundmark 1999 Hammarby IF Friidrott 2,44
  Louise K?ck 1999 Västerås FK igr
  Linnéa Palmerstedt 1998 Hammarby IF Friidrott igr
  Josefin Herstedt 1998 Hammarby IF Friidrott

F 15 Tresteg Final 13/4  12:10
             
1 Pernilla Hansson 1998 Hammarby IF Friidrott 10,89
2 My Samuelsson 1998 Hammarby IF Friidrott 10,83
3 Judith Sjöman 1999 Katrineholms SK Friidrott 10,10
4 Michelle Johnson 1999 Iggesunds SK 9,36
5 Kajsa Götbo 1999 Stora Skedvi IK 8,66
6 Linnéa Wolwan 1998 Upsala IF 8,18

F 15 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Judith Sjöman 10,01 9,81 10,10 9,99 x x
Pernilla Hansson 10,40 10,51 10,51 10,61 10,68 10,89
My Samuelsson 10,23 10,44 x 10,67 10,83 x
Linnéa Wolwan x 8,18 x x x x
Kajsa Götbo 8,66 8,51 8,15 - - -
Michelle Johnson 9,36 9,20 9,29 - - -

F 14 60 m Final 13/4  14:15
             
1 Carolina Söderbom 1999 Ärla IF 8,07
2 Ida Thunberg 1999 IK Stål-Friidrott, Avesta 8,35
3 Amanda Hansson 1999 Hässelby SK Friidrott 8,59
4 Judith Sjöman 1999 Katrineholms SK Friidrott 8,71
5 Maja Lundmark 1999 Hammarby IF Friidrott 8.96
6 Cornelia Sundqvist 1999 Bålsta IK 9.15
7 Frida Olander 1999 Bergslagens FK 9,31
8 Julia Thorstensson 1999 IFK Kristinehamn Friidrott 9.62

F 14 Höjd Final 13/4  15:55
             
1 Judith Sjöman 1999 Katrineholms SK Friidrott 1,48
2 Kajsa Götbo 1999 Stora Skedvi IK 1,45
3 Cornelia Sundqvist 1999 Bålsta IK 1,36
4 Frida Olander 1999 Bergslagens FK 1,31
5 Amanda Juvas 1999 Väsby IK Friidrott 1,26
  Fanny Jansson 1999 Hammarby IF Friidrott
  Alva Cederholm 1999 IK Stål-Friidrott, Avesta

F 14 Längd Final 13/4  11:05
             
1 Judith Sjöman 1999 Katrineholms SK Friidrott 4,78
2 Michelle Johnson 1999 Iggesunds SK 4,72
3 Amanda Hansson 1999 Hässelby SK Friidrott 4,65
4 Cornelia Sundqvist 1999 Bålsta IK 4,32
5 Jonna Claesson 2000 Stora Skedvi IK 4,23
6 Kajsa Götbo 1999 Stora Skedvi IK 4,05
7 Julia Thorstensson 1999 IFK Kristinehamn Friidrott 4,04
8 Frida Olander 1999 Bergslagens FK 3,94
9 Tilda Tryggveson 2000 Bålsta IK 3,84
10 Wilma Andersson 2000 Västerås FK 3,76
11 Amanda Juvas 1999 Väsby IK Friidrott 3,43
  Fanny Jansson 1999 Hammarby IF Friidrott
  Alva Cederholm 1999 IK Stål-Friidrott, Avesta

F 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Tilda Tryggveson 3,84 x x
Jonna Claesson 4,20 4,18 4,02 4,23 x x
Fanny Jansson
Julia Thorstensson 4,04 x x 3,97 x 3,83
Amanda Hansson x 4,49 4,38 4,65 4,38 x
Judith Sjöman 4,78 4,77 4,77 4,49 x 4,52
Alva Cederholm
Cornelia Sundqvist x x 4,11 4,27 4,08 4,32
Frida Olander 3,94 3,66 3,85 3,81 3,86 3,89
Kajsa Götbo 3,89 2,00 - - 4,05 x
Amanda Juvas 3,39 3,40 3,43
Michelle Johnson x 4,72 x 4,71 4,65 4,68
Wilma Andersson 3,76 3,67 3,56

F 13 60 m Försök 13/4  13:25

Heat 1
             
1 Lisa Weyhenmeyer 2000 Upsala IF 8,56 q
2 Virva Rylander 2000 Västerås FK 8,72 q
3 Jonna Claesson 2000 Stora Skedvi IK 8,77 q
4 Johanna Ringstam 2000 IF Skade 9,22 q
5 Tilda Andersson 2000 Bergslagens FK 9,26 q
6 Emilia Engström 2000 IK Stål-Friidrott, Avesta 9,34 q
7 Julia Peric 2000 Västerås FK 9,62

Heat 2
             
1 Emilia Östergren 2000 Huddinge AIS 8,57 q
2 Malin Eirefors 2000 Västerås FK 8,92 q
3 Linn Stenberg 2000 Bergslagens FK 9,07 q
4 Emilia Ekberg 2000 Råby Rekarne FIF 9,18 q
5 Tindra Jernström 2000 IK Stål-Friidrott, Avesta 9,29 q
6 Ester Skånfors Forsling 2000 IF Skade 10,05
7 Josefin Lublin 2000 IFK Tumba 10,24

Heat 3
             
1 Hannah Hellbom 2000 Falu IK Friidrott 8,58 q
2 Alma Björkman 2000 Västerås FK 8,86 q
3 Sofia Sundstedt 2000 Västerås FK 9,36 q
4 Wilma Andersson 2000 Västerås FK 9,51
5 Ebba Knudsen 2000 Västerås FK 9,62
6 Vendela Andersson 2000 IF Skade 10,22
7 Sofie Dahlstedt 2000 Västerås FK 10,38

Heat 4
             
1 sofia matsson 2000 Västerås FK 9,10 q
2 Belinda Nilsson 2000 Västerås FK 9,32 q
3 Maja Allvin 2000 Västerås FK 9,37
4 Tilda Tryggveson 2000 Bålsta IK 9,48
5 Maya Persson 2000 Enköpings AI 9,55
6 Linnea Wiklund 2000 Västerås FK 9,91
7 Liza Antontchik 2000 Västerås FK 10,22

F 13 60 m Final 13/4  15:05

Heat 1
             
1 Johanna Ringstam 2000 IF Skade 9,13
2 sofia matsson 2000 Västerås FK 9,14
3 Emilia Ekberg 2000 Råby Rekarne FIF 9,18
4 Belinda Nilsson 2000 Västerås FK 9,24
5 Emilia Engström 2000 IK Stål-Friidrott, Avesta 9,30
6 Sofia Sundstedt 2000 Västerås FK 9,32
7 Tindra Jernström 2000 IK Stål-Friidrott, Avesta 9,40
8 Tilda Andersson 2000 Bergslagens FK 9,54

Heat 2
             
1 Hannah Hellbom 2000 Falu IK Friidrott 8,49
2 Lisa Weyhenmeyer 2000 Upsala IF 8,54
3 Emilia Östergren 2000 Huddinge AIS 8,59
4 Virva Rylander 2000 Västerås FK 8,61
5 Jonna Claesson 2000 Stora Skedvi IK 8,98
6 Alma Björkman 2000 Västerås FK 9,02
7 Malin Eirefors 2000 Västerås FK 9,03
8 Linn Stenberg 2000 Bergslagens FK 9,22

F 13 60 m Final - Sammanställning
             
1 Hannah Hellbom 2000 Falu IK Friidrott 8,49
2 Lisa Weyhenmeyer 2000 Upsala IF 8,54
3 Emilia Östergren 2000 Huddinge AIS 8,59
4 Virva Rylander 2000 Västerås FK 8,61
5 Jonna Claesson 2000 Stora Skedvi IK 8,98
6 Alma Björkman 2000 Västerås FK 9,02
7 Malin Eirefors 2000 Västerås FK 9,03
8 Johanna Ringstam 2000 IF Skade 9,13
9 sofia matsson 2000 Västerås FK 9,14
10 Emilia Ekberg 2000 Råby Rekarne FIF 9,18
11 Linn Stenberg 2000 Bergslagens FK 9,22
12 Belinda Nilsson 2000 Västerås FK 9,24
13 Emilia Engström 2000 IK Stål-Friidrott, Avesta 9,30
14 Sofia Sundstedt 2000 Västerås FK 9,32
15 Tindra Jernström 2000 IK Stål-Friidrott, Avesta 9,40
16 Tilda Andersson 2000 Bergslagens FK 9,54

F 13 800 m Final 13/4  17:05

Heat 1
             
1 Tindra Jernström 2000 IK Stål-Friidrott, Avesta 2,56,20
2 Linnea Sjödin 2001 IK Stål-Friidrott, Avesta 2,56,83
3 Liva Gustavsson 2001 Spårvägens FK 2,59,92
4 Tilda Tryggveson 2000 Bålsta IK 3,02,88
  Linnea Högkvist 2000 Västerås FK Ej start
  Siri Magnusson 2001 Värmdö IF Ej start
  Linn Stenberg 2000 Bergslagens FK Ej start

Heat 2
             
1 Hannah Hellbom 2000 Falu IK Friidrott 2,29,92
2 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 2,30,06
3 Elsa Wallenius 2001 Västerås FK 2,32,16
4 Emilia Engström 2000 IK Stål-Friidrott, Avesta 2,39,97
5 Wilma Larsson 2000 Eskilstuna Friidrott 2,41,25
6 Celine Allard 2001 Eskilstuna Friidrott 2,43,26
7 Emilia Larson 2001 Danderyds SK 2,45,25
8 Jonna Claesson 2000 Stora Skedvi IK 2,55,51

F 13 800 m Final - Sammanställning
             
1 Hannah Hellbom 2000 Falu IK Friidrott 2,29,92
2 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 2,30,06
3 Elsa Wallenius 2001 Västerås FK 2,32,16
4 Emilia Engström 2000 IK Stål-Friidrott, Avesta 2,39,97
5 Wilma Larsson 2000 Eskilstuna Friidrott 2,41,25
6 Celine Allard 2001 Eskilstuna Friidrott 2,43,26
7 Emilia Larson 2001 Danderyds SK 2,45,25
8 Jonna Claesson 2000 Stora Skedvi IK 2,55,51
9 Tindra Jernström 2000 IK Stål-Friidrott, Avesta 2,56,20
10 Linnea Sjödin 2001 IK Stål-Friidrott, Avesta 2,56,83
11 Liva Gustavsson 2001 Spårvägens FK 2,59,92
12 Tilda Tryggveson 2000 Bålsta IK 3,02,88
  Siri Magnusson 2001 Värmdö IF Ej start
  Linnea Högkvist 2000 Västerås FK Ej start
  Linn Stenberg 2000 Bergslagens FK Ej start

F 13 60 mh Försök  

Heat 1
             
1 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI 10,52 q
2 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 10,61 q
3 Hannah Hellbom 2000 Falu IK Friidrott 10,74 q
4 Anna Götberg 2001 Västerås FK 10,75 q
5 Malin Eirefors 2000 Västerås FK 10,76 q
6 Klara Rådbo 2001 Hammarby IF Friidrott 11,17 q
7 Ebba Knudsen 2000 Västerås FK 12,11
8 Linnea Wiklund 2000 Västerås FK 12,59

Heat 2
             
1 Stina Gustafsson 2001 Hanvikens SK 9,82 q
2 Alma Björkman 2000 Västerås FK 11,10 q
3 Johanna Ringstam 2000 IF Skade 11,34
4 Felicia Larsson 2000 Råby Rekarne FIF 11,63
5 Alva Wolwan 2001 Upsala IF 12,40
6 Josefin Lublin 2000 IFK Tumba 14,12
7 Julia Peric 2000 Västerås FK 14,86
  Siri Lindvall 2001 Hammarby IF Friidrott Ej start

F 13 60 mh Försök - Sammanställning
             
1 Stina Gustafsson 2001 Hanvikens SK 9,82 q
2 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI 10,52 q
3 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 10,61 q
4 Hannah Hellbom 2000 Falu IK Friidrott 10,74 q
5 Anna Götberg 2001 Västerås FK 10,75 q
6 Malin Eirefors 2000 Västerås FK 10,76 q
7 Alma Björkman 2000 Västerås FK 11,10 q
8 Klara Rådbo 2001 Hammarby IF Friidrott 11,17 q
9 Johanna Ringstam 2000 IF Skade 11,34
10 Felicia Larsson 2000 Råby Rekarne FIF 11,63
11 Ebba Knudsen 2000 Västerås FK 12,11
12 Alva Wolwan 2001 Upsala IF 12,40
13 Linnea Wiklund 2000 Västerås FK 12,59
14 Josefin Lublin 2000 IFK Tumba 14,12
15 Julia Peric 2000 Västerås FK 14,86
  Siri Lindvall 2001 Hammarby IF Friidrott Ej start

F 13 60 mh Final 13/4  10:40
             
1 Stina Gustafsson 2001 Hanvikens SK 9,78
2 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI 10,38
3 Hannah Hellbom 2000 Falu IK Friidrott 10,42
4 Anna Götberg 2001 Västerås FK 10,55
5 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 10,57
6 Malin Eirefors 2000 Västerås FK 11,03
7 Alma Björkman 2000 Västerås FK 11,10
  Klara Rådbo 2001 Hammarby IF Friidrott Ej start

F 13 Höjd Final 13/4  14:00
             
1 Maya Persson 2000 Enköpings AI 1,43
2 Felicia Larsson 2000 Råby Rekarne FIF 1,40
3 Johanna Edvall 2000 IF Skade 1,40
4 Malin Eirefors 2000 Västerås FK 1,37
5 Jonna Claesson 2000 Stora Skedvi IK 1,31
6 Linnea Wiklund 2000 Västerås FK 1,26
7 Wilma Andersson 2000 Västerås FK 1,21
8 Tilda Tryggveson 2000 Bålsta IK 1,21
9 Vendela Andersson 2000 IF Skade 1,21
10 Sofie Dahlstedt 2000 Västerås FK 1,16
11 Liva Gustavsson 2001 Spårvägens FK 1,11
  Linnea Högkvist 2000 Västerås FK
  Hannah Hellbom 2000 Falu IK Friidrott
  Alice Fahlström 2000 Västerås FK

F 13 Stav Final 13/4  12:10
             
1 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 2,20
2 Klara Rådbo 2001 Hammarby IF Friidrott 2,04
3 Linnea Wiklund 2000 Västerås FK 1,94
4 Anna Götberg 2001 Västerås FK 1,84
4 Malin Eirefors 2000 Västerås FK 1,84
6 Alva Wolwan 2001 Upsala IF 1,84
  Thelma ilbäcken 2001 Hammarby IF Friidrott

F 13 Tresteg Final 13/4  16:00
             
1 Lisa Weyhenmeyer 2000 Upsala IF 10,62
2 Sira Gassama 2001 Hammarby IF Friidrott 9,90
3 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI 9,66
4 Klara Rådbo 2001 Hammarby IF Friidrott 9,58
5 Sofia Sundstedt 2000 Västerås FK 9,31
6 Alva Wolwan 2001 Upsala IF 9,28
7 Virva Rylander 2000 Västerås FK 9,21
8 Lovisa Ulegård 2001 Västerås FK 9,17
9 Maja Allvin 2000 Västerås FK 8,91
10 Johanna Ringstam 2000 IF Skade 8,86 8,74
11 Ebba Knudsen 2000 Västerås FK 8,86 8,40
12 Ester Skånfors Forsling 2000 IF Skade 8,78
13 Emilia Östergren 2000 Huddinge AIS 8,57
14 Maya Persson 2000 Enköpings AI 8,48
15 Alma Björkman 2000 Västerås FK 8,37
16 Belinda Nilsson 2000 Västerås FK 8,35
17 Vendela Andersson 2000 IF Skade 7,74
  Thelma ilbäcken 2001 Hammarby IF Friidrott
  Felicia Larsson 2000 Råby Rekarne FIF

F 13 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Alma Björkman 8,15 8,37 7,89
Johanna Ringstam 8,86 8,74 x
Ester Skånfors Forsling 8,78 8,01 7,77
Vendela Andersson 7,58 x 7,74
Julia Axtelius 9,21 9,02 9,21 9,50 9,52 9,66
Alva Wolwan 8,30 9,28 7,74 7,66 - -
Lovisa Ulegård 9,17 9,03 8,96 8,82 8,87 8,94
Sira Gassama 8,76 9,67 9,65 9,55 9,90 9,80
Thelma ilbäcken
Lisa Weyhenmeyer 10,11 10,24 10,44 10,62 10,21 10,34
Sofia Sundstedt 9,28 x 9,27 9,21 9,31 9,19
Maya Persson 8,44 8,30 8,48
Belinda Nilsson 7,48 8,35 8,10
Emilia Östergren 8,57 8,47 8,34
Virva Rylander 8,76 9,12 8,59 9,01 9,21 9,10
Ebba Knudsen 8,40 x 8,86
Maja Allvin 8,70 8,61 8,91
Klara Rådbo 9,45 9,57 9,24 9,58 9,43 9,53
Felicia Larsson

F 13 Kula Final 13/4  15:20
             
1 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI 14,09
2 Johanna Edvall 2000 IF Skade 12,91
3 Linnea Wiklund 2000 Västerås FK 9,10
4 sofia matsson 2000 Västerås FK 8,94
5 Johanna Ringstam 2000 IF Skade 7,92
6 Alma Björkman 2000 Västerås FK 7,88
7 Vendela Andersson 2000 IF Skade 6,23
8 Ester Skånfors Forsling 2000 IF Skade 5,96

F 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alma Björkman 7,70 x 7,88 - - -
Linnea Wiklund 8,80 x x 9,10 8,81 x
Johanna Edvall 11,82 12,67 12,89 12,91 12,73 x
Johanna Ringstam 7,48 7,68 7,76 7,49 7,58 7,92
Ester Skånfors Forsling 5,69 5,05 5,96 5,85 5,80 5,79
Vendela Andersson 5,84 5,09 5,85 5,63 6,23 6,01
Julia Axtelius x 13,45 13,75 13,67 14,09 13,35
sofia matsson 7,87 8,32 8,85 7,72 8,94 8,37

F 12 60 m Försök 13/4  13:45

Heat 1
             
1 Stina Gustafsson 2001 Hanvikens SK 8,29 q
2 Lovisa Ulegård 2001 Västerås FK 9,24
3 Fanny Schmützer 2001 Nyköpings BIS 9,36
4 Smilla Örling 2001 Spårvägens FK 9,42
5 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 9,69
6 Linnea Sjödin 2001 IK Stål-Friidrott, Avesta 9,98
7 Elin Bäckström 2001 IF Skade 11,64

Heat 2
             
1 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 8,62 q
2 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 8,94 q
3 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 9,15 q
4 Melanie Staaf 2001 Västerås FK 9,59
5 Emma Aldén 2001 Västerås FK 9,72
6 Amira Musa 2001 KFUM Örebro Friidrott 10,18
  Isa Hausmann 2001 Hammarby IF Friidrott Ej start

Heat 3
             
1 Sira Gassama 2001 Hammarby IF Friidrott 8,67 q
2 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 8,86 q
3 Emelina Cindric 2001 IF Skade 8,94 q
4 My Lindberg 2001 Hanvikens SK 8,95 q
5 Angelica Larsson 2001 Västerås FK 9,16
6 Alice Frödin 2001 Västerås FK 9,27
7 Vendela Ström 2001 IF Skade 9,53
8 Jennifer Andersson 2001 Västerås FK 9,54

F 12 60 m Final 13/4  15:25
             
1 Stina Gustafsson 2001 Hanvikens SK 8,32
2 Sira Gassama 2001 Hammarby IF Friidrott 8,54
3 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 8,65
4 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 8,86
5 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 8,96
6 Emelina Cindric 2001 IF Skade 9,08
7 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 9,10
8 My Lindberg 2001 Hanvikens SK 9,12

F 12 Höjd Final 13/4  10:00
             
1 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 1,46
2 Klara Rådbo 2001 Hammarby IF Friidrott 1,41
3 Stina Gustafsson 2001 Hanvikens SK 1,35
4 Fanny Schmützer 2001 Nyköpings BIS 1,35
5 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 1,32
6 Vendela Ström 2001 IF Skade 1,32
7 Linnéa Molander 2001 IFK Tumba 1,29
8 My Lindberg 2001 Hanvikens SK 1,29
9 Emma Aldén 2001 Västerås FK 1,26
9 Sira Gassama 2001 Hammarby IF Friidrott 1,26
11 Smilla Örling 2001 Spårvägens FK 1,21
12 Alice Frödin 2001 Västerås FK 1,21
13 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 1,21
13 Emelina Cindric 2001 IF Skade 1,21
15 Angelica Larsson 2001 Västerås FK 1,21
16 Lovisa Ulegård 2001 Västerås FK 1,16
17 Melanie Staaf 2001 Västerås FK 1,11
18 Jennie Eliasson 2001 IFK Tumba 1,06
  Elin Bäckström 2001 IF Skade igr
  Jennifer Andersson 2001 Västerås FK
  Isa Hausmann 2001 Hammarby IF Friidrott
  Frida Lönngren 2001 Värmdö IF

F 12 Längd Final 13/4  15:55
             
1 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 5,02
2 Stina Gustafsson 2001 Hanvikens SK 4,77
3 My Lindberg 2001 Hanvikens SK 4,35
4 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 4,30
5 Fanny Schmützer 2001 Nyköpings BIS 4,19
6 Linnéa Molander 2001 IFK Tumba 4,14
7 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 4,11
8 Angelica Larsson 2001 Västerås FK 4,07
9 Emelina Cindric 2001 IF Skade 4,04
10 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 3,88
11 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 3,86 3,81
12 Anna Götberg 2001 Västerås FK 3,86 3,56
13 Smilla Örling 2001 Spårvägens FK 3,84
14 Emma Aldén 2001 Västerås FK 3,81
15 Liva Gustavsson 2001 Spårvägens FK 3,67
16 Jennifer Andersson 2001 Västerås FK 3,65
17 Melanie Staaf 2001 Västerås FK 3,59
18 Vendela Ström 2001 IF Skade 3,58
19 Amira Musa 2001 KFUM Örebro Friidrott 3,32
20 Jennie Eliasson 2001 IFK Tumba 3,07
21 Elin Bäckström 2001 IF Skade 2,56
  Emilia Larson 2001 Danderyds SK
  Siri Magnusson 2001 Värmdö IF
  Hilda Lindberg 2001 Västerås FK
  Elsa Wallenius 2001 Västerås FK
  Alva Wolwan 2001 Upsala IF
  Lovisa Ulegård 2001 Västerås FK
  Isa Hausmann 2001 Hammarby IF Friidrott
  Sira Gassama 2001 Hammarby IF Friidrott
  Thelma ilbäcken 2001 Hammarby IF Friidrott
  Mimmi Olsson 2001 Finspångs AIK Friidrott
  Frida Lönngren 2001 Värmdö IF
  Klara Rådbo 2001 Hammarby IF Friidrott

F 12 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Emilia Larson
Liva Gustavsson 3,67 3,64 3,49
Siri Magnusson
Hilda Lindberg
Elsa Wallenius
My Lindberg 4,17 4,30 4,35 4,28 4,31
Stina Gustafsson x 4,66 4,64 4,06 4,50 4,77
Angelica Larsson 4,07 3,91 3,93 3,97 4,07 4,06
Elin Antonsson 4,88 4,84 4,88 4,84 4,97 5,02
Anna Götberg 3,56 2,00 3,86
Vendela Ström 3,58 3,48 3,53
Elin Bäckström 2,56 2,24 2,18
Melina Mancuso 3,81 3,86 3,66
Sarah Karlsson 4,20 3,78 4,05 4,30 4,01 3,96
Fanny Schmützer 4,10 4,15 4,19 3,97 4,03 4,05
Amira Musa 3,32 3,09 3,01
Walda Jonsson 3,88 x
Alva Wolwan
Emma Aldén 3,81 3,72 3,73
Jennifer Andersson 3,65 3,32 3,42
Lovisa Ulegård
Linnéa Molander 4,12 4,08 3,50 4,14 4,03 4,10
Isa Hausmann
Sira Gassama
Thelma ilbäcken
Smilla Örling 3,71 3,84 3,82
Mimmi Olsson
Melanie Staaf 3,59 3,54 3,39
Frida Lönngren
Klara Rådbo
Astrid Eggesjö 4,11 3,91 3,94 3,26 3,87 3,97
Jennie Eliasson 3,07 2,97 2,93
Emelina Cindric x 4,04 3,83

F 12 Kula Final 13/4  14:15
             
1 Anna Götberg 2001 Västerås FK 10,01
2 Stina Gustafsson 2001 Hanvikens SK 9,88
3 Fanny Schmützer 2001 Nyköpings BIS 9,63
4 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 9,37
5 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 8,99
6 Sira Gassama 2001 Hammarby IF Friidrott 8,63
7 Jennifer Andersson 2001 Västerås FK 8,13
8 Linnéa Molander 2001 IFK Tumba 7,50
9 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 7,42
10 Emelina Cindric 2001 IF Skade 7,38
11 Alice Frödin 2001 Västerås FK 7,27
12 Emma Aldén 2001 Västerås FK 7,15
13 Lovisa Ulegård 2001 Västerås FK 6,99
14 Alva Wolwan 2001 Upsala IF 6,73
15 Vendela Ström 2001 IF Skade 6,46
16 Elin Bäckström 2001 IF Skade 6,37
17 My Lindberg 2001 Hanvikens SK 6,18 6,15
18 Angelica Larsson 2001 Västerås FK 6,18 5,81
19 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 5,94
20 Amira Musa 2001 KFUM Örebro Friidrott 5,59
  Siri Lindvall 2001 Hammarby IF Friidrott
  Isa Hausmann 2001 Hammarby IF Friidrott
  Thelma ilbäcken 2001 Hammarby IF Friidrott

F 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
My Lindberg 6,03 6,15 6,18
Stina Gustafsson 8,39 x 8,96 9,69 8,13 9,88
Angelica Larsson 5,81 6,18 5,04
Elin Antonsson 8,21 9,14 9,16 8,93 9,37 8,65
Anna Götberg 9,07 9,73 9,77 9,30 10,01 9,91
Vendela Ström 6,27 6,06 6,46
Elin Bäckström 5,07 6,37 5,38
Melina Mancuso x 5,94 x
Sarah Karlsson 8,33 8,54 8,15 8,27 8,99 8,68
Fanny Schmützer 9,63 9,41 9,51 9,50 9,55 9,60
Siri Lindvall
Amira Musa 5,09 5,59 5,45
Alice Frödin x 6,66 7,27
Walda Jonsson 7,34 7,29 7,42
Alva Wolwan 6,71 6,73 6,41
Emma Aldén 6,45 7,15 5,29
Jennifer Andersson 7,43 7,28 7,19 7,86 8,13 7,74
Lovisa Ulegård 6,82 6,99 6,72
Linnéa Molander 7,50 6,83 7,05 6,72 x 6,88
Isa Hausmann
Sira Gassama x 8,63 8,29 x 7,86 7,91
Thelma ilbäcken
Emelina Cindric 7,01 7,12 7,38

F 11 60 m Försök  

Heat 1
             
1 Julia Jansson 2002 Hammarby IF Friidrott 9,47 q
2 Linnéa Åström 2002 Västerås FK 9,60 q
3 Ebba Melin 2002 Katrineholms SK Friidrott 9,67 q
4 Vendela Wahlberg 2002 IFK Lidingö 9,74 q
5 Sonia Gauffin 2002 Högbo GIF 9,84 q
6 Maj Yngveson 2002 Västerås FK 9,96 q
7 Emilia Merkell 2002 Högbo GIF 10,12
8 Ängla Ehn-Gårdhage 2002 Västerås FK 10,17

Heat 2
             
1 Madeleine Aulio 2002 IFK Lidingö 9,05 q
2 Alice Berg 2002 Tureberg FK 9,47 q
3 Maja Åkerblom 2002 Västerås FK 10,20
4 Smilla Bäckström 2002 Västerås FK 10,24
5 Tyra Johansson 2002 Bålsta IK 10,25
6 Cecilia Fälldin 2002 Ludvika FFI 10,31
7 Alina Köngäs 2002 Västerås FK 10,38

Heat 3
             
1 Lisa Fröberg 2002 IFK Lidingö 9,20 q
2 Tora Eidmann 2002 IFK Lidingö 9,59 q
3 Lovisa Holmgren 2002 IFK Lidingö 10,06 q
4 Isabel Olander 2002 Enköpings AI 10,10
5 Vicky Krcher 2002 Västerås FK 11,03
6 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 11,70
7 Mino Chabok 2002 Västerås FK 12,06
  Caroline Cederberg 2002 AIK Friidrott Ej start

Heat 4
             
1 Alice Bertrand 2002 Värmdö IF 8,90 q
2 Saga Fältenhag 2002 Högbo GIF 8,96 q
3 Tyra Landin 2002 Västerås FK 9,35 q
4 Gilda Palmqvist 2002 Västerås FK 9,47 q
5 Ida Eriksson 2002 Västerås FK 9,73 q
6 Hilma Åberg 2002 Enköpings AI 10,23
7 Jonna Dahlblom 2002 Västerås FK 10,70
8 Jaklin Shamoun 2002 Västerås FK 11,15

F 11 60 m Final 13/4  13:25

Heat 1
             
1 Linnéa Åström 2002 Västerås FK 9,63
2 Ida Eriksson 2002 Västerås FK 9,71
3 Lovisa Holmgren 2002 IFK Lidingö 9,83
4 Vendela Wahlberg 2002 IFK Lidingö 9,86
5 Ebba Melin 2002 Katrineholms SK Friidrott 9,93
6 Sonia Gauffin 2002 Högbo GIF 9,96
7 Tora Eidmann 2002 IFK Lidingö 10,01
8 Maj Yngveson 2002 Västerås FK 10,11

Heat 2
             
1 Alice Bertrand 2002 Värmdö IF 8,98
2 Madeleine Aulio 2002 IFK Lidingö 9,01
3 Saga Fältenhag 2002 Högbo GIF 9,04
4 Lisa Fröberg 2002 IFK Lidingö 9,21
5 Tyra Landin 2002 Västerås FK 9,39
6 Gilda Palmqvist 2002 Västerås FK 9,47
7 Julia Jansson 2002 Hammarby IF Friidrott 9,49
8 Alice Berg 2002 Tureberg FK 9,69

F 11 600 m Final 13/4  16:35

Heat 1
             
1 Tyra Landin 2002 Västerås FK 1,51,48
2 Alice Berg 2002 Tureberg FK 1,52,98
3 Carolina Larson 2002 Danderyds SK 1,53,04
4 Saga Fältenhag 2002 Högbo GIF 1,53,66
5 Lisa Fröberg 2002 IFK Lidingö 1,56,93
6 Gilda Palmqvist 2002 Västerås FK 2,08,52
7 Julia Jansson 2002 Hammarby IF Friidrott 2,15,23
8 Izabella Lukic 2003 Västerås FK 2,31,76
  Lovisa Holmgren 2002 IFK Lidingö Ej start

Heat 2
             
1 Madeleine Aulio 2002 IFK Lidingö 2,00,02
2 Filippa Dedorsson 2002 IFK Kristinehamn Friidrott 2,01,38
3 Stella Vetro 2002 Katrineholms SK Friidrott 2,12,64
4 Maria Eidhagen Harrouch 2002 Högbo GIF 2,18,14
5 Tea Edelborg 2003 Västerås FK 2,25,78
6 Vicky Krcher 2002 Västerås FK 2,30,33
7 Mino Chabok 2002 Västerås FK 2,41,20
8 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 3,23,45

F 11 Höjd Final 13/4  13:40
             
1 Alice Bertrand 2002 Värmdö IF 1,30
2 Lisa Fröberg 2002 IFK Lidingö 1,27
3 Isabel Olander 2002 Enköpings AI 1,27
4 Stella Vetro 2002 Katrineholms SK Friidrott 1,27
5 Sonia Gauffin 2002 Högbo GIF 1,24
6 Filippa Dedorsson 2002 IFK Kristinehamn Friidrott 1,24
7 Saga Fältenhag 2002 Högbo GIF 1,24
8 Maria Eidhagen Harrouch 2002 Högbo GIF 1,21
9 Alice Berg 2002 Tureberg FK 1,21
10 Julia Jansson 2002 Hammarby IF Friidrott 1,16
10 Ebba Melin 2002 Katrineholms SK Friidrott 1,16
12 Tyra Landin 2002 Västerås FK 1,16
13 Tora Eidmann 2002 IFK Lidingö 1,16
14 Tea Edelborg 2003 Västerås FK 1,11
14 Maja Åkerblom 2002 Västerås FK 1,11
16 Cecilia Fälldin 2002 Ludvika FFI 1,11
16 Alina Köngäs 2002 Västerås FK 1,11
18 Ida Eriksson 2002 Västerås FK 1,06
19 Stephanie Ulvedahl-Lidén 2002 Enköpings AI 1,06
20 Maj Yngveson 2002 Västerås FK 1,01
20 Jonna Dahlblom 2002 Västerås FK 1,01
20 Vicky Krcher 2002 Västerås FK 1,01
23 Isabella Wiklund 2003 Västerås FK 0,96
23 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 0,96
25 Anna Krysén 2003 Ludvika FFI 0,96
  Madeleine Aulio 2002 IFK Lidingö
  Lovisa Holmgren 2002 IFK Lidingö
  Ellinor Wennerberg 2002 Enköpings AI
  Vendela Wahlberg 2002 IFK Lidingö
  Mino Chabok 2002 Västerås FK

F 11 Längd Final 13/4  10:00
             
1 Lisa Fröberg 2002 IFK Lidingö 4,43
2 Filippa Dedorsson 2002 IFK Kristinehamn Friidrott 4,33
3 Ebba Melin 2002 Katrineholms SK Friidrott 4,19 4,18
4 Saga Fältenhag 2002 Högbo GIF 4,19 4,11
5 Tyra Landin 2002 Västerås FK 4,16
6 Stella Vetro 2002 Katrineholms SK Friidrott 4,07
7 Julia Jansson 2002 Hammarby IF Friidrott 3,99
8 Clara bernhult 2002 KFUM Örebro Friidrott 3,88
9 Alice Berg 2002 Tureberg FK 3,80
10 Maria Eidhagen Harrouch 2002 Högbo GIF 3,76
11 Lovisa Holmgren 2002 IFK Lidingö 3,72
12 Sonia Gauffin 2002 Högbo GIF 3,66 3,62
13 Gilda Palmqvist 2002 Västerås FK 3,66 3,29
14 Smilla Bäckström 2002 Västerås FK 3,63
15 Tora Eidmann 2002 IFK Lidingö 3,59
16 Cecilia Fälldin 2002 Ludvika FFI 3,58
17 Maj Yngveson 2002 Västerås FK 3,43
18 Linnéa Åström 2002 Västerås FK 3,40
19 Maja Åkerblom 2002 Västerås FK 3,39
20 Isabel Olander 2002 Enköpings AI 3,38
21 Emilia Merkell 2002 Högbo GIF 3,37
22 Vendela Wahlberg 2002 IFK Lidingö 3,29
23 Hilma Åberg 2002 Enköpings AI 3,27
24 Tyra Johansson 2002 Bålsta IK 3,20
25 Alina Köngäs 2002 Västerås FK 2,99
26 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 2,91
27 Mino Chabok 2002 Västerås FK 2,57
  Madeleine Aulio 2002 IFK Lidingö -
  Alice Bertrand 2002 Värmdö IF -
  Ellinor Wennerberg 2002 Enköpings AI -
  Carolina Larson 2002 Danderyds SK -
  Elsa Lejderud 2002 Västerås FK -
  Emilia Rydensjö 2002 Ärla IF -
  Caroline Cederberg 2002 AIK Friidrott
  Jaklin Shamoun 2002 Västerås FK

F 11 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Julia Jansson 3,90 3,89 3,93 3,90 3,99 3,93
Alice Berg 3,80 3,70 x
Amanda Holmström 2,91 2,68 2,68
Emilia Merkell 3,15 2,98 3,37
Maria Eidhagen Harrouch 3,52 3,76 3,40
Gilda Palmqvist 3,66 3,29 x
Madeleine Aulio - - -
Lisa Fröberg 4,09 4,19 3,96 4,24 4,32 4,43
Ebba Melin 3,98 4,08 3,99 4,18 4,19 4,19
Alice Bertrand - - -
Cecilia Fälldin 3,58 3,44 3,53
Lovisa Holmgren 3,26 x 3,72
Maj Yngveson 3,34 3,10 3,43
Tyra Landin 4,05 4,03 4,07 3,93 4,16 3,87
Stella Vetro 3,91 3,95 3,94 3,81 4,07 4,00
Maja Åkerblom 3,29 3,26 3,39
Ellinor Wennerberg - - -
Carolina Larson - - -
Sonia Gauffin 3,66 3,62 3,56
Tora Eidmann 3,59 3,36 3,28
Alina Köngäs 2,99 2,71 2,62
Saga Fältenhag 4,19 4,19 4,02 4,11 4,01 4,10
Elsa Lejderud - - -
Linnéa Åström 3,28 3,40 3,21
Isabel Olander 3,38 3,23 3,09
Tyra Johansson 2,69 - 3,20
Smilla Bäckström x 3,28 3,63
Filippa Dedorsson 4,27 4,31 4,19 4,05 4,01 4,33
Emilia Rydensjö - - -
Clara bernhult 3,88 3,62 3,68 3,64 3,49 3,70
Vendela Wahlberg 3,29 3,02 3,25
Mino Chabok 2,57 2,29 2,27
Hilma Åberg 3,23 3,22 3,27
Caroline Cederberg
Jaklin Shamoun

F 11 Kula Final 13/4  11:16
             
1 Maria Eidhagen Harrouch 2002 Högbo GIF 8,91
2 Julia Jansson 2002 Hammarby IF Friidrott 7,85
3 Lovisa Holmgren 2002 IFK Lidingö 7,66
4 Alice Bertrand 2002 Värmdö IF 7,64
5 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 7,24
6 Stella Vetro 2002 Katrineholms SK Friidrott 6,91
7 Tyra Landin 2002 Västerås FK 6,84
8 Lisa Fröberg 2002 IFK Lidingö 6,44
9 Cecilia Fälldin 2002 Ludvika FFI 6,12
10 Emilia Merkell 2002 Högbo GIF 6,04
11 Maj Yngveson 2002 Västerås FK 5,75
12 Alice Berg 2002 Tureberg FK 5,41
13 Gilda Palmqvist 2002 Västerås FK 5,37
14 Maja Åkerblom 2002 Västerås FK 5,33
15 Jonna Dahlblom 2002 Västerås FK 5,09
16 Ebba Melin 2002 Katrineholms SK Friidrott 4,99
17 Mino Chabok 2002 Västerås FK 4,19
  Madeleine Aulio 2002 IFK Lidingö
  Ellinor Wennerberg 2002 Enköpings AI
  Caroline Cederberg 2002 AIK Friidrott

F 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Julia Jansson 7,80 7,25 7,15 6,86 7,85 7,30
Alice Berg 4,92 4,99 5,41
Amanda Holmström 6,57 6,89 6,77 6,58 7,10 7,24
Emilia Merkell 6,04 5,71 5,68
Maria Eidhagen Harrouch 8,91 8,75 8,60 8,30 8,49 8,05
Gilda Palmqvist 5,37 5,04 5,33
Madeleine Aulio
Lisa Fröberg 6,44 5,22 6,12 5,26 6,26 5,59
Ebba Melin 4,94 4,98 4,99
Alice Bertrand 6,98 6,68 6,34 6,26 7,26 7,64
Cecilia Fälldin 5,79 5,05 6,12
Lovisa Holmgren 7,18 6,89 7,27 7,11 7,66 7,00
Maj Yngveson 5,75 5,29 5,13
Tyra Landin 6,64 6,01 6,41 6,14 6,75 6,84
Stella Vetro 6,58 6,91 6,55 6,53 6,41 6,73
Maja Åkerblom 5,26 5,33 4,91
Ellinor Wennerberg
Jonna Dahlblom 3,86 4,53 5,09
Mino Chabok 4,19 4,08 3,82
Caroline Cederberg

F 10 60 m Försök 13/4  12:05

Heat 1
             
1 Madeleine Söderqvist 2003 Huddinge AIS 9,36 q
2 Moa Holm 2003 Västerås FK 10,41 q
3 Tea Edelborg 2003 Västerås FK 10,55 q
4 Johanna Eirefors 2003 Västerås FK 10,68 q
5 Hedda Henriksson 2003 Västerås FK 10,80 q
6 Heidi Saluveer 2003 Värmdö IF 10,93
7 Alina Carlsson 2003 Västerås FK 11,13
8 Felicia Ek 2003 Västerås FK 12,32

Heat 2
             
1 Rebecca Östergren 2003 Huddinge AIS 9,14 q
2 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 9,38 q
3 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 9,55 q
4 Fiona Eriksson 2003 Västerås FK 9,63 q
5 Ebba Kretschmar 2003 Västerås FK 9,88 q
6 Isabella Wiklund 2003 Västerås FK 10,44 q
7 Terese Aldén 2003 Västerås FK 11,11
8 Ida Näsling 2003 Västerås FK 11,85

Heat 3
             
1 Sara Fajerson 2003 Danderyds SK 9,51 q
2 Anna Krysén 2003 Ludvika FFI 9,82 q
3 Hedda Eriksson 2003 Västerås FK 10,31 q
4 Linn Thorsén 2003 Västerås FK 10,45 q
5 Tilde Adner Brenden 2003 Värmdö IF 10,66 q
6 Frida Christoffersson 2003 Västerås FK 10,88
7 Ellen Lindström 2003 Bålsta IK 10,89
8 Izabella Lukic 2003 Västerås FK 11,40

F 10 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Rebecca Östergren 2003 Huddinge AIS 9,14 q
2 Madeleine Söderqvist 2003 Huddinge AIS 9,36 q
3 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 9,38 q
4 Sara Fajerson 2003 Danderyds SK 9,51 q
5 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 9,55 q
6 Fiona Eriksson 2003 Västerås FK 9,63 q
7 Anna Krysén 2003 Ludvika FFI 9,82 q
8 Ebba Kretschmar 2003 Västerås FK 9,88 q
9 Hedda Eriksson 2003 Västerås FK 10,31 q
10 Moa Holm 2003 Västerås FK 10,41 q
11 Isabella Wiklund 2003 Västerås FK 10,44 q
12 Linn Thorsén 2003 Västerås FK 10,45 q
13 Tea Edelborg 2003 Västerås FK 10,55 q
14 Tilde Adner Brenden 2003 Värmdö IF 10,66 q
15 Johanna Eirefors 2003 Västerås FK 10,68 q
16 Hedda Henriksson 2003 Västerås FK 10,80 q
17 Frida Christoffersson 2003 Västerås FK 10,88
18 Ellen Lindström 2003 Bålsta IK 10,89
19 Heidi Saluveer 2003 Värmdö IF 10,93
20 Terese Aldén 2003 Västerås FK 11,11
21 Alina Carlsson 2003 Västerås FK 11,13
22 Izabella Lukic 2003 Västerås FK 11,40
23 Ida Näsling 2003 Västerås FK 11,85
24 Felicia Ek 2003 Västerås FK 12,32

F 10 60 m Final 13/4  14:55

Heat 1
             
1 Moa Holm 2003 Västerås FK 10,36
2 Hedda Eriksson 2003 Västerås FK 10,48
3 Tilde Adner Brenden 2003 Värmdö IF 10,56
4 Johanna Eirefors 2003 Västerås FK 10,72
5 Linn Thorsén 2003 Västerås FK 10,76
6 Tea Edelborg 2003 Västerås FK 11,03
7 Isabella Wiklund 2003 Västerås FK 11,04
8 Hedda Henriksson 2003 Västerås FK 11,15

Heat 2
             
1 Rebecca Östergren 2003 Huddinge AIS 9,06
2 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 9,38
3 Madeleine Söderqvist 2003 Huddinge AIS 9,39
4 Sara Fajerson 2003 Danderyds SK 9,42
5 Fiona Eriksson 2003 Västerås FK 9,64
6 Ebba Kretschmar 2003 Västerås FK 9,78
7 Anna Krysén 2003 Ludvika FFI 10,04
8 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 10,19

F 10 Längd Final 13/4  12:40
             
1 Madeleine Söderqvist 2003 Huddinge AIS 4,12
2 Sara Fajerson 2003 Danderyds SK 4,01
3 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 3,92
4 Rebecca Östergren 2003 Huddinge AIS 3,64
5 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 3,57
6 Tea Edelborg 2003 Västerås FK 3,52
7 Fiona Eriksson 2003 Västerås FK 3,44
8 Hedda Eriksson 2003 Västerås FK 3,39
9 Anna Krysén 2003 Ludvika FFI 3,27
10 Linn Thorsén 2003 Västerås FK 3,21
11 Ellen Lindström 2003 Bålsta IK 3,17 3,14
12 Johanna Eirefors 2003 Västerås FK 3,17 3,05
13 Heidi Saluveer 2003 Värmdö IF 3,08
14 Moa Holm 2003 Västerås FK 3,05
15 Terese Aldén 2003 Västerås FK 2,94
16 Ebba Kretschmar 2003 Västerås FK 2,91
17 Hedda Henriksson 2003 Västerås FK 2,86 2,82
18 Tilde Adner Brenden 2003 Värmdö IF 2,86 2,72
19 Izabella Lukic 2003 Västerås FK 2,76 2,71
20 Frida Christoffersson 2003 Västerås FK 2,76 2,70
21 Isabella Wiklund 2003 Västerås FK 2,65
22 Felicia Ek 2003 Västerås FK 2,41
  Liv Nilsson 2003 Bålsta IK -
  Alina Carlsson 2003 Västerås FK -

F 10 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Liv Nilsson - - -
Johanna Eirefors 3,17 3,05 2,93
Ebba Kretschmar 2,67 2,84 2,91
Tilde Adner Brenden 2,86 2,70 2,72
Madeleine Söderqvist 3,92 4,12 3,67 3,94 3,95 3,98
Rebecca Östergren 3,51 3,57 3,61 3,56 3,64 x
Anna Krysén 3,15 3,21 3,27
Moa Holm 2,77 3,05 2,93
Isabella Wiklund 2,65 2,65 2,57
Linn Thorsén 3,17 3,21 3,10
Tea Edelborg 3,52 3,46 3,38 3,38 3,28 3,43
Fiona Eriksson 3,44 3,35 3,39 3,13 - -
Frida Christoffersson 2,70 2,76 2,65
Hedda Eriksson 3,17 3,39 2,82 3,16 3,28 3,34
Alina Carlsson - - -
Felicia Karlsson 3,29 3,57 3,48 - - -
Sara Fajerson 3,93 3,80 3,97 3,92 3,65 4,01
Heidi Saluveer 2,72 3,08 2,89
Izabella Lukic 2,71 2,76 2,67
Hedda Henriksson 2,69 2,82 2,86
Daniella Iglesias 3,76 3,64 3,76 3,81 3,90 3,92
Ellen Lindström 3,17 3,07 3,14
Terese Aldén 2,75 2,94 2,84
Felicia Ek 2,41 2,20 x

F 10 Kula Final 13/4  11:05
             
1 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 6,68
2 Anna Krysén 2003 Ludvika FFI 6,51
3 Isabella Wiklund 2003 Västerås FK 6,16
4 Rebecca Östergren 2003 Huddinge AIS 5,82
5 Madeleine Söderqvist 2003 Huddinge AIS 5,69
6 Johanna Eirefors 2003 Västerås FK 5,41
7 Fiona Eriksson 2003 Västerås FK 5,39
8 Tilde Adner Brenden 2003 Värmdö IF 5,00
9 Linn Thorsén 2003 Västerås FK 4,61
10 Alina Carlsson 2003 Västerås FK 4,47
11 Frida Christoffersson 2003 Västerås FK 4,20
12 Hedda Henriksson 2003 Västerås FK 4,15
13 Felicia Ek 2003 Västerås FK 4,10
14 Moa Holm 2003 Västerås FK 4,05
15 Ida Näsling 2003 Västerås FK 4,03
16 Tea Edelborg 2003 Västerås FK 4,00
17 Hedda Eriksson 2003 Västerås FK 3,86
18 Ebba Kretschmar 2003 Västerås FK 3,84
19 Izabella Lukic 2003 Västerås FK 3,71
  Liv Nilsson 2003 Bålsta IK

F 10 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Liv Nilsson
Johanna Eirefors 5,41 5,27 5,39 4,88 5,28 5,11
Ebba Kretschmar 3,84 x 3,76
Tilde Adner Brenden 5,00 4,72 4,31 - 4,34 4,11
Madeleine Söderqvist 5,38 x 5,24 5,69 5,52 5,64
Rebecca Östergren 5,39 5,62 4,95 5,78 5,82 5,47
Anna Krysén 6,22 6,28 6,18 6,51 6,27 6,37
Moa Holm 4,05 3,99 3,73
Isabella Wiklund 5,37 6,16 5,57 5,97 5,79 5,84
Linn Thorsén 4,21 3,66 4,61
Tea Edelborg 3,96 3,87 4,00
Fiona Eriksson 5,00 4,94 5,01 5,39 4,98 4,58
Frida Christoffersson 4,20 x 3,93
Hedda Eriksson 3,46 3,86 x
Alina Carlsson 4,47 4,41 3,66
Felicia Karlsson x 6,68 6,24 6,06 6,52 6,07
Ida Näsling 4,03 3,09 4,03
Izabella Lukic 3,43 3,61 3,71
Hedda Henriksson 3,91 4,15 3,59
Felicia Ek 3,79 3,95 4,10

F 9 60 m Försök 13/4  12:20

Heat 1
             
1 Maja Matsson 2004 Västerås FK 10,05 q
2 Tuvali Mossvik 2004 Enköpings AI 10,09 q
3 Elsa Karlsson 2004 IK Stål-Friidrott, Avesta 10,20 q
4 Hedvig Ström 2004 IF Skade 10,62 q
5 Alice Åsell 2004 Västerås FK 10,87
6 Nelly Schmützer 2004 Nyköpings BIS 11,22
7 Olivia Andersson 2004 Västerås FK 11,98

Heat 2
             
1 Desirée Mwepu 2004 Västerås FK 9,74 q
2 Enya Borgstedt 2004 Västerås FK 9,80 q
3 Casandra Johnson 2004 Iggesunds SK 9,92 q
4 Bianca Iglesias 2004 Västerås FK 10,02 q
5 Nicolina Wiberg 2004 IK Stål-Friidrott, Avesta 10,34 q
6 Felicia Öhrqvist 2004 Bålsta IK 10,89
7 Annie Galian 2004 Västerås FK 11,37

Heat 3
             
1 Nike Isaksson 2004 IFK Lidingö 9,75 q
2 Tekla Thorgerzon 2004 Danderyds SK 9,96 q
3 Tyra Tjulander 2004 Västerås FK 10,14 q
4 Maya Thompson 2004 Vallentuna FK 10,36 q
5 Elin Björklind 2004 Västerås FK 10,48 q
6 Filippa Malmport 2004 Västerås FK 10,72 q
7 Signe Svensson 2004 Västerås FK 10,87

Heat 4
             
1 Matilda Eriholm 2004 Västerås FK 10,24 q
2 Ellen Fröberg 2004 Västerås FK 10,77
3 Liv Norberg 2004 IK Stål-Friidrott, Avesta 11,10
4 Maja Folkern 2004 Västerås FK 11,96
5 Alva Nee 2004 Västerås FK 13,15
6 Denise Hasseinian 2004 Västerås FK 13,86

F 9 60 m Final 13/4  15:10

Heat 1
             
1 Tyra Tjulander 2004 Västerås FK 10,13
2 Elsa Karlsson 2004 IK Stål-Friidrott, Avesta 10,20
3 Matilda Eriholm 2004 Västerås FK 10,30
4 Maya Thompson 2004 Vallentuna FK 10,34
5 Elin Björklind 2004 Västerås FK 10,35
6 Hedvig Ström 2004 IF Skade 10,55
7 Nicolina Wiberg 2004 IK Stål-Friidrott, Avesta 10,57
8 Filippa Malmport 2004 Västerås FK 10,87

Heat 2
             
1 Nike Isaksson 2004 IFK Lidingö 9,72
2 Desirée Mwepu 2004 Västerås FK 9,76
3 Casandra Johnson 2004 Iggesunds SK 9,78
4 Tekla Thorgerzon 2004 Danderyds SK 9,84
5 Enya Borgstedt 2004 Västerås FK 9,88
6 Bianca Iglesias 2004 Västerås FK 10,00
7 Maja Matsson 2004 Västerås FK 10,05
8 Tuvali Mossvik 2004 Enköpings AI 10,24

F 9 60 m Final - Sammanställning
             
1 Nike Isaksson 2004 IFK Lidingö 9,72
2 Desirée Mwepu 2004 Västerås FK 9,76
3 Casandra Johnson 2004 Iggesunds SK 9,78
4 Tekla Thorgerzon 2004 Danderyds SK 9,84
5 Enya Borgstedt 2004 Västerås FK 9,88
6 Bianca Iglesias 2004 Västerås FK 10,00
7 Maja Matsson 2004 Västerås FK 10,05
8 Tyra Tjulander 2004 Västerås FK 10,13
9 Elsa Karlsson 2004 IK Stål-Friidrott, Avesta 10,20
10 Tuvali Mossvik 2004 Enköpings AI 10,24
11 Matilda Eriholm 2004 Västerås FK 10,30
12 Maya Thompson 2004 Vallentuna FK 10,34
13 Elin Björklind 2004 Västerås FK 10,35
14 Hedvig Ström 2004 IF Skade 10,55
15 Nicolina Wiberg 2004 IK Stål-Friidrott, Avesta 10,57
16 Filippa Malmport 2004 Västerås FK 10,87

F 9 600 m Final 13/4  16:00

Heat 1
             
1 Filippa Rydensjö 2004 Ärla IF 2,13,54
2 Moa Landström 2005 Västerås FK 2,14,71
3 Enya Borgstedt 2004 Västerås FK 2,14,99
4 Elin Björklind 2004 Västerås FK 2,15,18
5 Maya Thompson 2004 Vallentuna FK 2,19,56
6 Meja Wolwan 2005 Upsala IF 2,23,31
7 Astrid Nyquist 2005 Västerås FK 2,26,76
8 Nicolina Wiberg 2004 IK Stål-Friidrott, Avesta 2,27,58
9 Delia Lukic 2005 Västerås FK 2,41,85
  Annie Galian 2004 Västerås FK Ej start

Heat 2
             
1 Tyra Tjulander 2004 Västerås FK 2,22,92
2 Casandra Johnson 2004 Iggesunds SK 2,26,90
3 Hedvig Ström 2004 IF Skade 2,29,57
4 Ellen Fröberg 2004 Västerås FK 2,30,17
5 Matilda Eriholm 2004 Västerås FK 2,30,46
6 Liv Norberg 2004 IK Stål-Friidrott, Avesta 2,30,61
7 Alice Åsell 2004 Västerås FK 2,44,48
8 Tuva Andersson 2005 Västerås FK 2,45,61
9 Maja Folkern 2004 Västerås FK 2,46,17
  Altea Mellberg 2006 Västerås FK Ej start

F 9 Längd Final 13/4  13:45
             
1 Matilda Eriholm 2004 Västerås FK 3,85
2 Desirée Mwepu 2004 Västerås FK 3,64
3 Casandra Johnson 2004 Iggesunds SK 3,63
4 Filippa Rydensjö 2004 Ärla IF 3,57
5 Tekla Thorgerzon 2004 Danderyds SK 3,56
6 Tilda bernhult 2004 KFUM Örebro Friidrott 3,55
7 Maya Thompson 2004 Vallentuna FK 3,48
8 Nike Isaksson 2004 IFK Lidingö 3,43
9 Emmalisa Eriksson 2004 Västerås FK 3,36 3,32
10 Maja Matsson 2004 Västerås FK 3,36 3,25
11 Enya Borgstedt 2004 Västerås FK 3,19
12 Elin Björklind 2004 Västerås FK 3,16
13 Elsa Karlsson 2004 IK Stål-Friidrott, Avesta 3,04
14 Liv Norberg 2004 IK Stål-Friidrott, Avesta 3,02
15 Ellen Fröberg 2004 Västerås FK 2,97 2,93
16 Alice Åsell 2004 Västerås FK 2,97 2,88
17 Nicolina Wiberg 2004 IK Stål-Friidrott, Avesta 2,97 2,85
18 Signe Svensson 2004 Västerås FK 2,88
19 Tuvali Mossvik 2004 Enköpings AI 2,75
20 Hedvig Ström 2004 IF Skade 2,74
21 Annie Galian 2004 Västerås FK 2,71
22 Filippa Malmport 2004 Västerås FK 2,70
23 Tyra Tjulander 2004 Västerås FK 2.48
24 Nelly Schmützer 2004 Nyköpings BIS 2,45
25 Felicia Öhrqvist 2004 Bålsta IK 2,36
26 Alva Nee 2004 Västerås FK 2,29
27 Maja Folkern 2004 Västerås FK 2,18
28 Denise Hasseinian 2004 Västerås FK 1,74
  Bianca Iglesias 2004 Västerås FK
  Olivia Andersson 2004 Västerås FK

F 9 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alice Åsell 2,88 2,85 2,97
Casandra Johnson 3,60 3,59 3,55 3,23 3,63 3,52
Maya Thompson 3,27 3,33 3,36 3,43 3,48 3,48
Hedvig Ström 2,54 2,72 2,74
Maja Folkern 1,83 2,12 2,18
Annie Galian 2,71 2,55 2,27
Elsa Karlsson 2,90 3,04 2,98
Filippa Malmport 2,34 2,70 2,59
Liv Norberg 2,72 2,88 3,02
Nelly Schmützer 2,45 2,23
Felicia Öhrqvist 2,20 2,36 x
Nike Isaksson 3,43 3,28 3,01 3,21 3,22 3,28
Maja Matsson 3,36 3,21 3,25
Bianca Iglesias
Matilda Eriholm 3,71 3,54 3,36 3,58 3,73 3,85
Enya Borgstedt 3,19 3,06 3,16
Olivia Andersson
Tyra Tjulander 2.48 1.92 -
Alva Nee 2,01 2,29 2,17
Nicolina Wiberg 2,97 2,85 x
Tekla Thorgerzon 3,45 3,37 3,24 3,28 3,49 3,56
Tuvali Mossvik 2,51 2,75
Desirée Mwepu 3,45 3,40 3,38 3,43 3,64
Ellen Fröberg 2,97 2,93 2,70
Signe Svensson 2,88 2,69 2,75
Filippa Rydensjö 3,57 3,37 3,37 3,22 3,34 3,36
Tilda bernhult 3,21 3,37 3,38 3,55 3,50 3,53
Emmalisa Eriksson 3,30 3,32 3,36
Denise Hasseinian 1,70 1,23 1,74
Elin Björklind 3,15 3,00 3,16

F 8 60 m Försök  

Heat 1
             
1 Irma Eriksson 2005 Enköpings AI 10,21 q
2 Moa Landström 2005 Västerås FK 10,37 q
3 Meja Wolwan 2005 Upsala IF 10,40 q
4 Lea Näsling 2005 Västerås FK 11,48 q
5 Tone Brodén 2005 Västerås FK 11,74
6 Daisy Thompson 2005 Vallentuna FK 11,95
7 Adela Tryggveson 2006 Bålsta IK 12,41

Heat 2
             
1 Hanna Andersson 2005 IK Stål-Friidrott, Avesta 10,94 q
2 Altea Mellberg 2006 Västerås FK 11,74
3 Emma Lindqvist 2005 Värmdö IF 11,81
4 Wilma Jansson 2005 Västerås FK 11,99
5 Celina Andersson 2005 Västerås FK 12,06
6 Delia Lukic 2005 Västerås FK 12,23

Heat 3
             
1 Sofia Hasler 2005 Västerås FK 10,17 q
2 Astrid Nyquist 2005 Västerås FK 11,33 q
3 Ella Vendel 2005 Värmdö IF 11,51 q
4 Tuva Andersson 2005 Västerås FK 11,75
5 Disa Gran 2005 Värmdö IF 11,80
6 Ellen Sjödén 2005 Västerås FK 11,92

F 8 60 m Final  
             
1 Sofia Hasler 2005 Västerås FK 9,97
2 Irma Eriksson 2005 Enköpings AI 10,16
3 Moa Landström 2005 Västerås FK 10,34
4 Meja Wolwan 2005 Upsala IF 10,43
5 Hanna Andersson 2005 IK Stål-Friidrott, Avesta 11,04
6 Astrid Nyquist 2005 Västerås FK 11,29
7 Lea Näsling 2005 Västerås FK 11,30
8 Ella Vendel 2005 Värmdö IF 11,40

F 8 Längd Final 13/4  10:00
             
1 Sofia Hasler 2005 Västerås FK 3,46
2 Moa Landström 2005 Västerås FK 3,40
3 Irma Eriksson 2005 Enköpings AI 3,35
4 Meja Wolwan 2005 Upsala IF 3,12
5 Wilma Jansson 2005 Västerås FK 2,95
6 Astrid Nyquist 2005 Västerås FK 2,92
7 Hanna Andersson 2005 IK Stål-Friidrott, Avesta 2,89
8 Ella Vendel 2005 Värmdö IF 2,82
9 Tuva Andersson 2005 Västerås FK 2,75
10 Altea Mellberg 2006 Västerås FK 2,65
11 Disa Gran 2005 Värmdö IF 2,60
12 Ellen Sjödén 2005 Västerås FK 2,56
13 Tone Brodén 2005 Västerås FK 2,55
14 Daisy Thompson 2005 Vallentuna FK 2,52
15 Lea Näsling 2005 Västerås FK 2,46
16 Celina Andersson 2005 Västerås FK 2,42
17 Delia Lukic 2005 Västerås FK 2,35
18 Emma Lindqvist 2005 Värmdö IF 2,31
19 Adela Tryggveson 2006 Bålsta IK 2,25
20 Leona Widell 2006 Bålsta IK 2,09
  Agnes Bertrand 2005 Värmdö IF
  Alma Johansson 2005 Kungsängens SK

F 8 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Irma Eriksson 3,10 3,22 3,28 3,20 3,16 3,35
Hanna Andersson 2,89 2,76 2,61 2,78 2,62 2,81
Daisy Thompson 2,46 2,41 2,52
Astrid Nyquist 2,39 2,80 2,65 x 2,92 2,91
Wilma Jansson 2,88 2,81 2,57 2,88 2,88 2,95
Lea Näsling 2,23 x 2,46
Agnes Bertrand
Disa Gran 2,60 2,46 2,39
Emma Lindqvist 2,17 2,31 2,22
Adela Tryggveson 2,09 2,25 2,12
Ellen Sjödén 2,54 2,56 2,17
Altea Mellberg 2,65 2,41 2,40
Moa Landström 3,16 2,95 3,18 3,40 3,40 3,39
Tuva Andersson 2,75 2,61 2,42
Celina Andersson 2,32 2,12 2,42
Meja Wolwan 3,03 3,02 2,83 2,90 3,12 2,95
Sofia Hasler 3,30 3,24 3,12 3,29 3,46 3,36
Alma Johansson
Delia Lukic 2,35 2,25 2,21
Leona Widell 1,98 2,04 2,09
Tone Brodén 2,55 2,48 2,50
Ella Vendel 2,70 2,79 2,74 2,55 2,79 2,82


© Arena 2.0, RunPro Systems