RESULTAT mellan 07 dec och 08 dec
Luciaspelen 2013-12-07/08
Sätrahallen, Stockholm
IFK Lidingö Friidrott
Uppdaterad: 13-12-11 16:41


 
P17 30m
Försök heat 18 dec 
Carl Buhlmann92IFK Lidingö 4.35 ut
Rashiid Jamac96Tampereen Ur.-38 4.36 ut
Erik Hermelin96IFK Lidingö 4.37 ut
Erik Liden96IFK Lidingö 4.41 ut
Michael Peyron93IFK Lidingö 4.48 ut
Andreas Movin96IFK Lidingö 4.48 ut
Sebastian Landström94IFK Lidingö 4.50 ut
David Persson92Täby ISDQ ut

Försök heat 28 dec 
Yonathan Helsing98Sundsvalls FI 4.29q
Kevin Duvert98IFK Märsta 4.42q
Aaro Pekkola97Tampereen Ur.-38 4.47q
Patrik Daymond97Tampereen Ur.-38 4.48q
Fredrik Lorentzon97IFK Lidingö 4.49
Erik Lindfors98IFK Lidingö 4.64
Axel Abrahamsson 98Bromma IF 4.70
William Fagrell98Åkersberga SKej start

Försök heat 38 dec 
Daniel Persson98Bromma IF 4.31q
Giovanni Inostroza97Turebergs FK 4.34q
Rodi Kay98Hammarby IF 4.36q
Carl Glas99Bromma IF 4.44q
Anton Cigéhn98Täby IS 4.49
Niklas Kivipuro97Tampereen Ur.-38 4.49
Aleksi Heimonen97Tampereen Ur.-38 4.51
Andy Ibanez de la Cruz97Turebergs FK 4.55

Försök heat 48 dec 

Final8 dec 
Yonathan Helsing98Sundsvalls FI 4.22
Daniel Persson98Bromma IF 4.28
Giovanni Inostroza97Turebergs FK 4.32
Rodi Kay98Hammarby IF 4.34
Aaro Pekkola97Tampereen Ur.-38 4.42
Kevin Duvert98IFK Märsta 4.43
Patrik Daymond97Tampereen Ur.-38 4.45
Carl Glas99Bromma IF 4.47


P17 300m
Finalheat 17 dec 
Erik Hermelin96IFK Lidingö36.77-ut
Carl Buhlmann92IFK Lidingö37.47-ut
Rashiid Jamac96Tampereen Ur.-3838.46-ut

Finalheat 27 dec 
Andreas Movin96IFK Lidingö37.91-ut
Michael Peyron93IFK Lidingö39.70-ut

Finalheat 37 dec 
Kevin Duvert98IFK Märsta38.623
Patrik Daymond97Tampereen Ur.-3839.236
Johan Bengtsson98Täby IS40.5212
Vilgot Olofsson Liljeholm98Mälarhöjdens IK41.5213

Finalheat 48 dec 
Timothy Olsson98Hammarby IF37.942
Emil Thedeen 98Bromma IF39.195
Frithiof Ekström98Mälarhöjdens IK39.347
Fredrik Lorentzon97IFK LidingöDQ-

Finalheat 58 dec 
Erik Rosqvist98Mälarhöjdens IK38.714
Rodi Kay98Hammarby IF39.368
Aleksi Pelto97Tampereen Ur.-3839.659
Niklas Kivipuro97Tampereen Ur.-3839.9811

Finalheat 67 dec 
Aleksi Heimonen97Tampereen Ur.-3837.931
Aaro Pekkola97Tampereen Ur.-3839.8910
Topi Lahtinen97Tampereen Ur.-38DQ-
William Fagrell98Åkersberga SKDQ-


P17 600m
Finalheat 18 dec 
Timothy Olsson98Hammarby IF 1:28.923
Fredrik Lorentzon97IFK Lidingö 1:30.996
Aleksi Heimonen97Tampereen Ur.-38 1:32.457
Ahmet Demir98IFK Lidingö 1:33.718
Jacob Åkersten98Täby IS 1:35.919
Andreas Movin96IFK LidingöDQ-1:

Finalheat 28 dec 
Erik Hermelin96IFK Lidingö1:24.90-ut
Erik Lagerlöf97IFK Lidingö 1:28.281
Topi Lahtinen97Tampereen Ur.-38 1:28.742
Erik Rosqvist98Mälarhöjdens IK 1:29.554
Kevin Duvert98IFK Märsta 1:30.585
Martin Larsson71Huddinge AIS 2:05.57-ut

Finalheat 38 dec 


P17 Höjd
8 dec 
Otto Brinkman97Spårvägens FK187
Kevin Duvert98IFK Märsta172
Salesi Pettersson-Hafoka97Spårvägens FK172
Axel Abrahamsson 98Bromma IF160
Johan Bengtsson98Täby IS156


P17 Längdzon
8 dec 
Aleksi Pelto97Tampereen Ur.-386,06
Giovanni Inostroza97Turebergs FK5,99
Kevin Duvert98IFK Märsta5,95
Yonathan Helsing98Sundsvalls FI5,93
Anton Cigéhn98Täby IS5,88
Niklas Kivipuro97Tampereen Ur.-385,72
Axel Abrahamsson 98Bromma IF5,16


P15 60m
Final7 dec 
Oskar Helling99Täby IS 7.78
Carl Einar Söderström Eskonniemi99Hellas FK 7.83
Carl Glas99Bromma IF 7.85
Malte Åhman99IFK Lidingö 8.02
Noa Fridell99Eskilstuna FI 8.26
Axxel Oldin99Hellas FK 8.60
Oscar Gunarsson99Tyresö FK 8.98

Final8 dec 
 Axxel Oldin99Hellas FK
 Oskar Helling99Täby IS
 Oscar Gunarsson99Tyresö FK
 Carl Glas99Bromma IF
 Carl Einar Söderström Eskonniemi99Hellas FK
 Malte Åhman99IFK Lidingö
 Noa Fridell99Eskilstuna FI


P15 1000m
Final7 dec 
Tommy Nylander-Leslie99IFK Tumba 2:54.02
Manu Lahtinen99Tampereen Ur.-38 2:54.87
Olof Silvander99Danderyds SK 2:55.52
Henry Jacobson99Tyresö FK 3:00.27
William Måhl99Vallentuna FK 3:02.86
Elis Sandberg99Tyresö FK 3:11.00
Martin Larsson71Huddinge AIS 3:48.17


P15 Häck 60m84 cm
Final8 dec 
Tommy Nylander-Leslie99IFK Tumba10.80


P15 Höjd
7 dec 
Hampus Carlens99IFK Lidingö172
Oskar Helling99Täby IS164
Gustaf Backman99Spårvägens FK160
Tobias Hammarqvist99Österhaninge IF160
Markus Thorsell99Råby-Rekarne FIF152


P15 Längd
7 dec 
Noa Fridell99Eskilstuna FI5,57
Gustaf Backman99Spårvägens FK5,38
Markus Thorsell99Råby-Rekarne FIF5,19
Tobias Hammarqvist99Österhaninge IF4,80


P15 Kula4.0 kg
8 dec 
Patrik Lindstedt99Hässelby SK16,01
Jacob Krumlinde99IFK Lidingö9,92


P14 60m
Försök heat 17 dec 
Felix Prins00Hammarby IF 7.99q
Georg Melchert00Huddinge AIS 8.32q
William Hagman00Huddinge AIS 8.75
Elliot Cigéhn00Täby IS 9.05
Emil Tagesson00Täby IS 9.09
Pontus Olofsson00Mälarhöjdens IK 9.43

Försök heat 28 dec 
Calle Haag00IFK Märsta 7.98q
Simon Thor00IFK Märsta 8.57
Andreas Cigéhn00Täby IS 8.61
Alexander Nyman00Hanvikens SK 8.94
Nils Söderqvist00Huddinge AIS 8.98
Alexander Neuberg00IFK Lidingö 9.28
Eric Juhlin00Hässelby SK 9.33

Försök heat 38 dec 
Timmy Karlsson00Huddinge AIS 8.35q
Filip Paulander00Mälarhöjdens IK 8.66
Mikael Lundquist00Huddinge AIS 8.87
Baltsar Bengtsson00Bromma IF 8.98
Kalle Pettersson Snitth00Spårvägens FK 9.13
Oskar Bergek00Bromma IF 9.56

Försök heat 48 dec 
Sebastian Ekfeldt00Åkersberga SK 7.89q
Ernesto Turro Herrera00IFK Lidingö 7.89q
Albin Andersson00IFK Lidingö 8.43q
Rasmus Simes00Turebergs FK 8.43q
Samuel Sundell00Turebergs FK 8.43
Philip Stömne00Valbo AIF 8.47
Lukas Björninger00Turebergs FKej start

Final7 dec 
Ernesto Turro Herrera00IFK Lidingö 7.79
Sebastian Ekfeldt00Åkersberga SK 7.94
Calle Haag00IFK Märsta 7.96
Felix Prins00Hammarby IF 7.98
Georg Melchert00Huddinge AIS 8.31
Rasmus Simes00Turebergs FK 8.36
Timmy Karlsson00Huddinge AIS 8.37
Albin Andersson00IFK Lidingö 8.39


P14 1000m
Final7 dec 
Isak Lefvert00Mälarhöjdens IK 3:02.72
Ernesto Turro Herrera00IFK Lidingö 3:05.21
Filip Nyström00Turebergs FK 3:24.12
Oskar Bergek00Bromma IF 3:26.90
Niklas Hamrin00Vallentuna FK 3:26.92
Markus Asplund00Huddinge AIS 3:30.55
Philip Stömne00Valbo AIFej start
Rasmus Jönsson00IFK Lidingöej start
Emil Tagesson00Täby ISej start

Final8 dec 


P14 Häck 60m84 cm
Final8 dec 
Simon Thor00IFK Märsta 9.59
Felix Prins00Hammarby IF 9.71
Calle Haag00IFK Märsta 9.77
Filip Nyström00Turebergs FK10.15
Alexander Nyman00Hanvikens SK11.26
Filip Paulander00Mälarhöjdens IK12.26
Tommy Nylander-Leslie99IFK TumbaDQP15
Niklas Hamrin00Vallentuna FKej start


P14 Höjd
7 dec 
Simon Thor00IFK Märsta172
Leo Bergström00Täby IS172
Philip Stömne00Valbo AIF164
Wille Björling00IFK Lidingö152
Timmy Karlsson00Huddinge AIS152
Max Henricson00Tyresö FK152
Arvid Gussarsson00Hammarby IF144
Calle Haag00IFK Märsta144
Filip Nyström00Turebergs FK144
William Hagman00Huddinge AIS144
11 Samuel Karlsson00Eskilstuna FI140
12 Kalle Pettersson Snitth00Spårvägens FK136
13 Nils Söderqvist00Huddinge AIS136
14 Filip Söderberg00Bromma IF132
15 Eric Juhlin00Hässelby SK132
15 Niklas Hamrin00Vallentuna FK132
15 Alexander Nyman00Hanvikens SK132
18 Pontus Olofsson00Mälarhöjdens IK132
19 Emil Tagesson00Täby IS127
20 Alexander Neuberg00IFK Lidingö117


P14 Längd
7 dec 
Sebastian Ekfeldt00Åkersberga SK5,16
Leo Kaaling00Huddinge AIS5,13
Simon Thor00IFK Märsta5,09   4,98
Calle Haag00IFK Märsta5,09   4,87
Philip Stömne00Valbo AIF5,04
Albin Andersson00IFK Lidingö4,92
Xander Friberger00Mälarhöjdens IK4,89
Felix Prins00Hammarby IF4,67
Arvid Gussarsson00Hammarby IF4,52
10 Filip Nyström00Turebergs FK4,44
11 Georg Melchert00Huddinge AIS4,40
12 Niklas Hamrin00Vallentuna FK4,37
13 Alexander Nyman00Hanvikens SK4,35
14 Nils Söderqvist00Huddinge AIS4,34
15 Baltsar Bengtsson00Bromma IF4,30   4,15
16 Lukas Björninger00Turebergs FK4,30   4,10
17 Eric Juhlin00Hässelby SK4,14
18 Jacob Persson00Bromma IF4,00
19 Emil Tagesson00Täby IS3,98
20 Elliot Cigéhn00Täby IS3,97
21 Oskar Bergek00Bromma IF3,96
22 Alexander Neuberg00IFK Lidingö3,88
23 Mikael Lundquist00Huddinge AIS3,84
24 Samuel Karlsson00Eskilstuna FI3,72
25 Pontus Olofsson00Mälarhöjdens IK3,66
26 Filip Söderberg00Bromma IF3,58
27 Max Henricson00Tyresö FK3,57
28 Andreas Cigéhn00Täby IS3,49
Kalle Pettersson Snitth00Spårvägens FK0,00


P14 Kula4.0 kg
8 dec 
Simon Thor00IFK Märsta12,28
Leo Kaaling00Huddinge AIS10,85
Ernesto Turro Herrera00IFK Lidingö10,42
Lukas Björninger00Turebergs FK10,37
Calle Haag00IFK Märsta8,85
Andreas Cigéhn00Täby IS8,59
Felix Prins00Hammarby IF8,50
Elliot Cigéhn00Täby IS8,10
Jacob Persson00Bromma IF7,70


P13 60m
Försök heat 17 dec 
Jonathan Håkansson01Spårvägens FK 8.60q
Felix Ekman01Sundbybergs IK 8.71q
Felix Wallin01IFK Märsta 8.93
Edvin Habermann01Österhaninge IF 9.17
Filip Ahlberg 01Bromma IF 9.20
Emil Lavett01Hammarby IF 9.47
Jesper Lidmar01Huddinge AIS 9.74

Försök heat 28 dec 
Elias Sahlin01IFK Lidingö 8.50q
Mehrab Sadeghi01Mälarhöjdens IK 8.98
Alex Emahazion01Huddinge AIS 8.99
Elias Johansson01Mälarhöjdens IK 9.28
Viktor Johansson01Huddinge AIS 9.67
Enzo Fors01Hanvikens SK10.40
Peter Malki01Mälarhöjdens IK11.45

Försök heat 38 dec 
Filip Engström01Turebergs FK 8.50q
Oscar Glas01Bromma IF 8.84q
Axel Glavare Karlsson01Täby IS 9.15
Arvid Brikell01Spårvägens FK 9.17
Oskar Nordlund01Täby IS 9.62
Patrik Hellborg01Österhaninge IF 9.84
Oliwer Raitis01Huddinge AIS10.14

Försök heat 48 dec 
Simon Martinsson01Österhaninge IF 8.78q
Sven Dahlman01IFK Lidingö 8.92
Marcus Hagerud01Mälarhöjdens IK 9.03
Simon Sandkvist01Järfälla IF 9.05
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF 9.50
Hampus Johansson01Bromma IF10.14
Charles Krylander01Bromma IF10.38

Försök heat 58 dec 
Albin Wägmark01Mälarhöjdens IK 8.32q
Paul Förnestig01Hammarby IF 8.47q
Markus Lantto01Bromma IF 8.85
Gustav Gahne01Täby IS 9.00
Wilmer Ribba01Hanvikens SK 9.17
Theodor Duvert01IFK Märsta 9.31
Theo Scharp Brilly01IFK Lidingö 9.76
William Petrén01Huddinge AIS 9.83

Final7 dec 
Albin Wägmark01Mälarhöjdens IK 8.28
Paul Förnestig01Hammarby IF 8.39
Elias Sahlin01IFK Lidingö 8.40
Filip Engström01Turebergs FK 8.56
Jonathan Håkansson01Spårvägens FK 8.67
Felix Ekman01Sundbybergs IK 8.68
Simon Martinsson01Österhaninge IF 8.69
Oscar Glas01Bromma IF 8.90


P13 800m
Finalheat 17 dec 
 Joar Cedrenius Tunander01IFK Lidingö
 Alex Emahazion01Huddinge AIS
 Filip Hallander01Huddinge AIS
 Jesper Lidmar01Huddinge AIS
 Enzo Fors01Hanvikens SK
 Emil Lavett01Hammarby IF
 Filip Lindeberg01IFK Lidingö
 Elias Vlachos01Mälarhöjdens IK
 Filip Ahlberg 01Bromma IF
Albert Nygren01Upsala IF 2:15.84
Gustav Gahne01Täby IS 2:20.03
Martin Nerell01Turebergs FK 2:23.61

Finalheat 28 dec 
 Arvid Brikell01Spårvägens FK
 Zack Magnusson01Spårvägens FK
 Antoine Louis01Huddinge AIS
 Aleksi Andreev01Spårvägens FK
 Andreas Nilsson01IFK Tumba
 Felix Wallin01IFK Märsta
 Axel Glavare Karlsson01Täby IS
 Joel Käck01Hammarby IF
 Andreas Carlsson01Väsby IK
 Pelle Liljegren01Österhaninge IF
 Simon Martinsson01Österhaninge IF


P13 Häck 60m76 cm
Finalheat 18 dec 
Simon Martinsson01Österhaninge IF10.624
Filip Ahlberg 01Bromma IF12.56 12
William Petrén01Huddinge AIS12.76 13
Enzo Fors01Hanvikens SK12.77 14
Elias Johansson01Mälarhöjdens IK13.08 17

Finalheat 28 dec 
Carl af Forselles01Hellas FK 9.801
Jonathan Håkansson01Spårvägens FK10.623
Felix Wallin01IFK Märsta10.815
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF11.777
Oskar Nordlund01Täby IS12.40 10
Jakob Bengtsson01Täby IS12.44 11

Finalheat 38 dec 
Elias Sahlin01IFK Lidingö10.562
Theodor Duvert01IFK Märsta10.856
Johannes Lilius01Huddinge AIS12.218
Jakob Ekholm01Täby IS12.24 9
Virgilko Nzeribe01Huddinge AIS12.79 15
Oliwer Raitis01Huddinge AIS12.99 16

Final8 dec 
 Felix Wallin01IFK Märsta
 Jonathan Håkansson01Spårvägens FK
 Elias Sahlin01IFK Lidingö
 Carl af Forselles01Hellas FK
 Simon Martinsson01Österhaninge IF
 Theodor Duvert01IFK Märsta
 Johannes Lilius01Huddinge AIS
 Arthur Abrahamsson 01Bromma IF


P13 Höjd
7 dec 
Elias Sahlin01IFK Lidingö162
Simon Martinsson01Österhaninge IF148
Hannes Johansson Skaarud01Hammarby IF144
Jakob Ekholm01Täby IS140
Tobias Solberg01Hässelby SK140
Theodor Duvert01IFK Märsta136
Enzo Fors01Hanvikens SK132
Pelle Liljegren01Österhaninge IF132
Wilmer Ribba01Hanvikens SK132
10 Simon Sandkvist01Järfälla IF132
11 Calle Henrysson01Väsby IK128
12 Axel Glavare Karlsson01Täby IS128
12 Mehrab Sadeghi01Mälarhöjdens IK128
14 Hampus Johansson01Bromma IF128
15 William Petrén01Huddinge AIS123
16 Oskar Nordlund01Täby IS123
16 Charles Krylander01Bromma IF123
18 Sven Dahlman01IFK Lidingö123
19 Oliwer Raitis01Huddinge AIS118


P13 Längdzon
7 dec 
Albin Wägmark01Mälarhöjdens IK5,18
Elias Sahlin01IFK Lidingö5,05
Simon Martinsson01Österhaninge IF4,83
Filip Engström01Turebergs FK4,73
Theodor Duvert01IFK Märsta4,49
Jonathan Håkansson01Spårvägens FK4,46
Paul Förnestig01Hammarby IF4,42
Simon Sandkvist01Järfälla IF4,41
Hannes Johansson Skaarud01Hammarby IF4,31
10 Oscar Glas01Bromma IF4,25
11 Alex Emahazion01Huddinge AIS4,24
12 Edvin Habermann01Österhaninge IF4,22
13 Mehrab Sadeghi01Mälarhöjdens IK4,21
14 Emil Lavett01Hammarby IF4,20
15 Johannes Lilius01Huddinge AIS4,16
16 Tobias Solberg01Hässelby SK4,15   4,13
17 Felix Wallin01IFK Märsta4,15   4,09
18 Pelle Liljegren01Österhaninge IF4,15   3,98
19 Wilmer Ribba01Hanvikens SK4,12
20 Aleksi Andreev01Spårvägens FK4,02
21 Elias Johansson01Mälarhöjdens IK3,99
22 Arthur Abrahamsson 01Bromma IF3,98
23 William Petrén01Huddinge AIS3,96
24 Axel Glavare Karlsson01Täby IS3,80
25 Oskar Nordlund01Täby IS3,74
26 Hampus Johansson01Bromma IF3,63
27 Oliwer Raitis01Huddinge AIS3,61
28 Filip Ahlberg 01Bromma IF3,60
29 Sven Dahlman01IFK Lidingö3,58
30 Enzo Fors01Hanvikens SK3,54
31 Charles Krylander01Bromma IF3,15
32 Peter Malki01Mälarhöjdens IK2,73


P13 Kula3.0 kg
8 dec 
Theodor Duvert01IFK Märsta9,27
Johannes Lilius01Huddinge AIS8,75
Calle Henrysson01Väsby IK8,46
Elias Vlachos01Mälarhöjdens IK8,30
Jakob Ekholm01Täby IS8,25
Markus Lantto01Bromma IF8,20
Oscar Glas01Bromma IF8,16
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF7,70
Pelle Liljegren01Österhaninge IF7,40
10 Marcus Hagerud01Mälarhöjdens IK6,67
11 Charles Krylander01Bromma IF6,11
12 Filip Hallander01Huddinge AIS5,82


P12 60m
Försök heat 17 dec 
Oskar Edlund02Täby IS 8.69q
Gustaf Sjögemark02Bromma IF 9.14
André Barroso Johansson02Hammarby IF 9.16
Victor Larsson02Österhaninge IF 9.48
Gabriel Trolin02Väsby IK 9.50
Jesper Qvick02Järfälla IF 9.52
Johannes Flodin02Österhaninge IF 9.62

Försök heat 28 dec 
Ludvig All02Täby IS 8.88q
Lucas Mazzanti02Boo IF 9.05q
Elias Engberg02Vallentuna FK 9.22
Adam Peets02Hanvikens SK 9.55
Liam Hermansson02Huddinge AIS 9.82
Linus Tagesson02Täby IS10.32
Måns Rudenstam00IFK Lidingö10.92

Försök heat 38 dec 
David Morawski02IFK Lidingö 9.33
Ludvig Neuberg02IFK Lidingö 9.38
Edvin Jernhall02Täby IS 9.44
Alvin Morawski02Huddinge AIS 9.48
Julius Mördrup02IFK Lidingö10.51
Oscar Taha02IFK LidingöDQ
August Hagdahl02IFK Lidingöej start

Försök heat 48 dec 
Axel Karlsson02Väsby IK 9.04q
Emanuel Lindqvist02Hanvikens SK 9.22
Patrik Hedman02Huddinge AIS 9.31
David Tellström Jovicic02Huddinge AIS 9.46
Max Sylvander02Mälarhöjdens IK 9.64
David Parmryd02Hammarby IF 9.70
Max Öquist02IFK Lidingö10.10

Försök heat 58 dec 
Robin Isaksson02IFK Lidingö 9.06q
Hugo Olsson02Turebergs FK 9.55
Simon Ritzén02Täby IS 9.59
Johan Ekeroth02Bromma IF 9.95
Gabriel Vigil02Mälarhöjdens IK 9.96
Felix Olofsson02Mälarhöjdens IK10.19
Simon Ernefors02Bromma IF10.50

Försök heat 68 dec 
Zion Eriksson02IK Stål 8.35q
Leo Raksanyi02Mälarhöjdens IK 9.20
Sebastian Christenson02Turebergs FK 9.53
Adam Bergström02Bromma IF10.27
Manne Hammarberg02Järfälla IF10.32
Erik Wirdemark02Tyresö FKej start
Max Bergqvist02Mälarhöjdens IKej start

Försök heat 78 dec 
Albin Jakobsson02Huddinge AIS 8.69q
Jonathan Westerberg02IFK Lidingö 9.04q
Karl Walfridson02Järfälla IF 9.60
Melker Henriksson02Bromma IF 9.79
Samuel Oreland02Bromma IF 9.83
William Elling02Hellas FK10.20
Gustav Andersson02IFK Lidingö11.60

Final7 dec 
Zion Eriksson02IK Stål 8.33
Albin Jakobsson02Huddinge AIS 8.69
Oskar Edlund02Täby IS 8.77
Jonathan Westerberg02IFK Lidingö 9.02
Axel Karlsson02Väsby IK 9.05
Ludvig All02Täby IS 9.08
Robin Isaksson02IFK Lidingö 9.14
Lucas Mazzanti02Boo IF 9.26


P12 800m
Finalheat 17 dec 
 Robin Isaksson02IFK Lidingö-ingen tid
 Gustav Harning02Ununge IF-ingen tid
Oscar Taha02IFK Lidingö 2:35.272
Ludvig All02Täby IS 2:44.463
Sebastian Christenson02Turebergs FK 2:45.744
Gabriel Vigil02Mälarhöjdens IK 2:48.195
Liam Hermansson02Huddinge AIS 2:48.926
David Parmryd02Hammarby IF 2:49.617
Adam Bergström02Bromma IF 3:12.1716

Finalheat 28 dec 
 Erik Hägge-Lundberg02IFK Lidingö-ingen tid
Linus Tagesson02Täby IS 2:52.968
Gustaf Sjögemark02Bromma IF 2:53.449
Erik Lidström Lauri02Mälarhöjdens IK 2:57.0810
Gabriel Trolin02Väsby IK 3:01.9011
Patrik Hedman02Huddinge AIS 3:02.6012
Simon Ernefors02Bromma IF 3:04.5413
Melker Henriksson02Bromma IF 3:06.2714
Samuel Oreland02Bromma IF 3:06.6015
10 Max Öquist02IFK Lidingö 3:18.6117

Finalheat 38 dec 
 Elias Engberg02Vallentuna FK-ingen tid
 David Morawski02IFK Lidingö-ingen tid
 Julius Mördrup02IFK Lidingö-ingen tid
 Axel Karlsson02Väsby IK-ngen tid
 Måns Rudenstam00IFK Lidingö-ingen tid
 Gustav Andersson02IFK Lidingö-ingen tid
 Adam Peets02Hanvikens SK-ingen tid
 Alvin Morawski02Huddinge AIS-ingen tid
 John Strandberg02Bromma IF-ingen tid
Oskar Edlund02Täby IS2:27.501man


P12 Häck 60m76 cm
Finalheat 18 dec 
Oskar Edlund02Täby IS10.371
David Tellström Jovicic02Huddinge AIS11.322
Niklas Winnansson02Väsby IK12.295
Oscar Taha02IFK Lidingö12.7811
Ludvig Neuberg02IFK Lidingö12.8212
Simon Ernefors02Bromma IF14.7018
Max Bergqvist02Mälarhöjdens IKej start-

Finalheat 28 dec 
Lucas Mazzanti02Boo IF12.034
David Morawski02IFK Lidingö12.497
Melker Henriksson02Bromma IF12.639
Gustaf Sjögemark02Bromma IF12.6710
Robin Isaksson02IFK Lidingö14.4617
Gustav Andersson02IFK Lidingöbröt-
David Århammar02IF Linnéaej start-

Finalheat 38 dec 
Ludvig All02Täby IS11.783
Elliot Duvert03IFK Märsta12.306
Fred Österblom02Spårvägens FK12.548
Simon Ritzén02Täby IS12.8613
Viktor Byström02Spårvägens FK12.9814
Anton Runemar02Åkersberga SK13.9115
Linus Andrell02Åkersberga SK14.1216


P12 Höjd
7 dec 
David Tellström Jovicic02Huddinge AIS153
Zion Eriksson02IK Stål136
Albin Jakobsson02Huddinge AIS136
Gabriel Trolin02Väsby IK132
Oskar Edlund02Täby IS128
Liam Hermansson02Huddinge AIS128
David Morawski02IFK Lidingö128
Karl Walfridson02Järfälla IF128
John Strandberg02Bromma IF123
Adam Peets02Hanvikens SK123
11 Julius Mördrup02IFK Lidingö123
12 Gustaf Sjögemark02Bromma IF118
13 Ludvig All02Täby IS118
14 Lucas Mazzanti02Boo IF113
14 Simon Ritzén02Täby IS113
14 Theo Wessman 02Bromma IF113
17 Hugo Olsson02Turebergs FK113
17 Oscar Taha02IFK Lidingö113
19 Ludvig Neuberg02IFK Lidingö113
Edvin Jernhall02Täby IS
Patrik Hedman02Huddinge AIS
Emil Gullans02Österhaninge IF
Robin Isaksson02IFK Lidingö
Leo Raksanyi02Mälarhöjdens IK
Dante Jensen02Bromma IF
Melker Henriksson02Bromma IF
Samuel Bohman02Mälarhöjdens IK
Adam Bergström02Bromma IF
Johan Ekeroth02Bromma IF
Simon Ernefors02Bromma IF
Max Sylvander02Mälarhöjdens IK


P12 Längdzon
7 dec 
Zion Eriksson02IK Stål5,25
Oskar Edlund02Täby IS5,02
Ludvig All02Täby IS4,82
Albin Jakobsson02Huddinge AIS4,75
David Tellström Jovicic02Huddinge AIS4,57
Leo Raksanyi02Mälarhöjdens IK4,18
Liam Hermansson02Huddinge AIS4,09
Jesper Qvick02Järfälla IF4,02
Patrik Hedman02Huddinge AIS3,99   3,98
10 Alvin Morawski02Huddinge AIS3,99   3,93
11 Emanuel Lindqvist02Hanvikens SK3,99   3,87
12 Lucas Mazzanti02Boo IF3,93
13 Sebastian Christenson02Turebergs FK3,92
14 Hugo Olsson02Turebergs FK3,86
15 Gustaf Sjögemark02Bromma IF3,82
16 John Strandberg02Bromma IF3,81
17 David Parmryd02Hammarby IF3,73
18 Karl Walfridson02Järfälla IF3,64
19 Samuel Bohman02Mälarhöjdens IK3,63
20 Linus Tagesson02Täby IS3,61
21 Melker Henriksson02Bromma IF3,58
22 David Morawski02IFK Lidingö3,53
23 Zack Strandell02Mälarhöjdens IK3,52
24 Simon Ritzén02Täby IS3,48
25 Adam Bergström02Bromma IF3,47
26 Elias Engberg02Vallentuna FK3,43
27 Ludvig Neuberg02IFK Lidingö3,39   3,25
28 Manne Hammarberg02Järfälla IF3,39   3,24
29 Johan Ekeroth02Bromma IF3,37
30 Felix Olofsson02Mälarhöjdens IK3,36
31 Erik Wirdemark02Tyresö FK3,35
32 Gabriel Vigil02Mälarhöjdens IK3,33
33 Samuel Oreland02Bromma IF3,28
34 Julius Mördrup02IFK Lidingö3,20   3,20
35 Gustav Andersson02IFK Lidingö3,20   3,19
36 Simon Ernefors02Bromma IF3,20   2,95
37 Max Öquist02IFK Lidingö3,19
38 Måns Rudenstam00IFK Lidingö2,91
Adam Peets02Hanvikens SK0,00


P12 Kula3.0 kg
8 dec 
David Tellström Jovicic02Huddinge AIS8,40
Max Bergqvist02Mälarhöjdens IK8,36
Lucas Mazzanti02Boo IF7,70
Ludvig All02Täby IS7,18
Patrik Hedman02Huddinge AIS7,15
Oskar Edlund02Täby IS7,02
Robin Isaksson02IFK Lidingö6,87
Oscar Taha02IFK Lidingö6,84
Linus Andrell02Åkersberga SK6,83
10 August Schmidt03Mälarhöjdens IK6,78
11 Ludvig Neuberg02IFK Lidingö6,55
12 Erik Hägge-Lundberg02IFK Lidingö6,43
13 Fred Österblom02Spårvägens FK6,28
14 August Hagdahl02IFK Lidingö6,21
15 Felix Rodriguez02Huddinge AIS6,04
16 Max Sylvander02Mälarhöjdens IK5,93
17 Gustaf Sjögemark02Bromma IF5,74
18 Gustav Wigenfors02Österhaninge IF4,89
19 Gustav Andersson02IFK Lidingö4,81
20 Zack Strandell02Mälarhöjdens IK4,31


P11 60m
Försök heat 17 dec 
Mory Kaba Mächs03Hammarby IF 9.43q
Hugo Holmlund03Österhaninge IF 9.56q
August Schmidt03Mälarhöjdens IK 9.75q
Gustav Nordenskiöld03Hellas FK 9.82q
Erik Otterstedt03IFK Lidingö10.03
Erik Torgersson03Hammarby IF10.44
Viktor Udvardy03Huddinge AIS10.90
Lilian Arian03Hellas FKDQ

Försök heat 28 dec 
Arvid Wändesjö03Österhaninge IF 9.27q
Niklas Wall03Hanvikens SK 9.70q
Adnan Crnkic03Huddinge AIS 9.92
Markus Moberg03Hammarby IF10.48
Ruben Lundström03Mälarhöjdens IK10.64
Theodor Malmgren03Mälarhöjdens IK10.72
Alexander Klang03Tyresö FK11.19

Försök heat 38 dec 
Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS 9.86
Julius Geiryd03Huddinge AIS 9.87
Dante Sautermeister03Hammarby IF10.19
Emil Lindén03Huddinge AIS10.64
Oskar Törnvall03Hammarby IF10.70
Emil Tärnvik03Hammarby IF10.75
Isak Gelius03Mälarhöjdens IK11.17

Försök heat 48 dec 
Viktor Wall03Hanvikens SK 9.20q
Assar Svärd03Spårvägens FK 9.87
Teodor Borgius03Hammarby IF 9.92
Anders Brisenheim03Huddinge AIS10.00
Joel Sundqvist 03Österhaninge IF10.30
Oliver Rasool03Mälarhöjdens IK10.47
Hampus Wäneland03IFK Lidingö10.94

Försök heat 58 dec 
Casper Elliot03Huddinge AIS 9.77q
Jakob Jönsson03IFK Lidingö10.02
Elias Belfrage03IFK Lidingö10.05
Christoffer Tarmet03Täby IS10.09
Johannes Hjelmstedt03IFK Lidingö10.27
Alfred Morawski03IFK Lidingö11.11
Jakob Strömberg03IFK Tumbaej start

Försök heat 68 dec 
Adam Eckerberg03Täby IS 9.91
Nils Steen Pages03Mälarhöjdens IK10.03
Elliot Duvert03IFK Märsta10.27
Felix Noe-Glaser03Huddinge AIS10.74
Rasmus Erichslång03Hellas FK10.79
Hugo Lundströmer03Hammarby IF10.82
Arvid Broström03Hammarby IF10.84

Final7 dec 
Viktor Wall03Hanvikens SK 9.08
Arvid Wändesjö03Österhaninge IF 9.14
Mory Kaba Mächs03Hammarby IF 9.56
Hugo Holmlund03Österhaninge IF 9.75
Niklas Wall03Hanvikens SK 9.77
August Schmidt03Mälarhöjdens IK 9.81
Gustav Nordenskiöld03Hellas FK 9.90
Casper Elliot03Huddinge AIS 9.97


P11 Höjd
7 dec 
Elliot Duvert03IFK Märsta128
Viktor Wall03Hanvikens SK128
Johannes Hjelmstedt03IFK Lidingö123
Julius Geiryd03Huddinge AIS123
Nsele Bangala03Hammarby IF118
Niklas Wall03Hanvikens SK118
Erik Palmaer03Turebergs FK118
Elliot Widell03Österhaninge IF118
Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS113
10 Arvid Wändesjö03Österhaninge IF113
11 Markus Moberg03Hammarby IF113
12 Christoffer Tarmet03Täby IS113
12 Casper Elliot03Huddinge AIS113
14 David Westman03Spårvägens FK108
15 Theodor Malmgren03Mälarhöjdens IK108
16 Malte Nordlöf03Hammarby IF108
17 Anders Brisenheim03Huddinge AIS103
17 Gustav Nycander Öhlund03Hellas FK103
17 Ludwig Lissgärde03Täby IS103
17 August Schmidt03Mälarhöjdens IK103
21 Oskar Törnvall03Hammarby IF103
22 Simon Colling03Hammarby IF98
23 Edmund Bowen03Spårvägens FK98
23 Noah Hodge03Spårvägens FK98
25 Ruben Lundström03Mälarhöjdens IK93
25 Erik Otterstedt03IFK Lidingö93
25 Isak Gelius03Mälarhöjdens IK93
Adam Eckerberg03Täby IS
Gustav Nordenskiöld03Hellas FK


P11 Längdzon
7 dec 
Arvid Wändesjö03Österhaninge IF4,24
August Schmidt03Mälarhöjdens IK3,86
Elliot Duvert03IFK Märsta3,85
Nsele Bangala03Hammarby IF3,80
Erik Palmaer03Turebergs FK3,77
Julius Geiryd03Huddinge AIS3,74
Assar Svärd03Spårvägens FK3,72
Teodor Borgius03Hammarby IF3,62
Joel Sundqvist 03Österhaninge IF3,61
10 Hugo Holmlund03Österhaninge IF3,56
11 Elias Belfrage03IFK Lidingö3,55
12 Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS3,53
13 Niklas Wall03Hanvikens SK3,52   3,49
14 Johannes Hjelmstedt03IFK Lidingö3,52   3,47
15 Nils Steen Pages03Mälarhöjdens IK3,48
16 Jakob Jönsson03IFK Lidingö3,45   3,41
17 Adam Eckerberg03Täby IS3,45   3,40
18 Markus Moberg03Hammarby IF3,43   3,40
19 Ludwig Lissgärde03Täby IS3,43   3,38
20 Casper Elliot03Huddinge AIS3,41
21 Rasmus Erichslång03Hellas FK3,40   3,01
22 Noah Hodge03Spårvägens FK3,40
23 Gustav Nycander Öhlund03Hellas FK3,35
24 Edmund Bowen03Spårvägens FK3,32
25 Theodor Malmgren03Mälarhöjdens IK3,31
26 Gustav Nordenskiöld03Hellas FK3,30
27 Dante Sautermeister03Hammarby IF3,27
28 Christoffer Tarmet03Täby IS3,26   3,25
29 Anders Brisenheim03Huddinge AIS3,26   3,19
30 Oliver Rasool03Mälarhöjdens IK3,20   3,17
31 David Westman03Spårvägens FK3,20   3,15
32 Erik Torgersson03Hammarby IF3,15
33 Viktor Udvardy03Huddinge AIS3,14
34 Simon Colling03Hammarby IF3,13
35 Erik Otterstedt03IFK Lidingö3,10
36 Felix Noe-Glaser03Huddinge AIS3,05
37 Ruben Lundström03Mälarhöjdens IK2,93
38 Emil Lindén03Huddinge AIS2,87   2,81
39 Isak Gelius03Mälarhöjdens IK2,87   2,75
40 Arvid Broström03Hammarby IF2,85
41 Otto Lager04Hellas FK2,82
42 Alfred Morawski03IFK Lidingö2,80
43 Hugo Lundströmer03Hammarby IF2,76
44 Emil Tärnvik03Hammarby IF2,64
Albert Henriksson03Åkersberga SK0,00
Viktor Wall03Hanvikens SK0,00
Simon Ander03Åkersberga SK0,00


P10 60m
Försök heat 17 dec 
Hugo Widlund04IFK Lidingö 8.81q
David Hermelin04IFK Lidingö 9.64q
Elvin Öhrström04IF Linnéa 9.79q
Henrik Edlund05Täby IS 9.86q
Melker Carléns04IFK Lidingö10.30
Gustav Kröger04Mälarhöjdens IK10.40
Sebastian Persson04Hellas FK11.56
Frej Biverstrand04Turebergs FKej start

Försök heat 28 dec 
Hugo Winther04Turebergs FK 9.85q
Winston Marklund04Hammarby IF10.07
Valdemar Ekman04Hellas FK10.08
Noel Malmsten04IF Linnéa10.45
Joel Bergman04Hellas FK10.73
Leonardo Huayna Fernández04Turebergs FK10.94
Strix Åkerblom04IFK Lidingöej start
Viktor Widlund06IFK Lidingöej start

Försök heat 38 dec 
Alexander Ludwigs04Danderyds SK 9.56q
Walter Thornberg04Mälarhöjdens IK 9.57q
Viggo Kraft04Hammarby IF 9.91q
Erik Gahne04Täby IS10.21
Vilgot Lenninger04IF Linnéa10.23
Erik Werling04Bromma IF10.68
Gustavs Cerps04Hellas FK10.75
Rasmus Erichslång03Hellas FKej start

Final7 dec 
Hugo Widlund04IFK Lidingö 8.77
Walter Thornberg04Mälarhöjdens IK 9.48
David Hermelin04IFK Lidingö 9.53
Alexander Ludwigs04Danderyds SK 9.55
Viggo Kraft04Hammarby IF 9.77
Hugo Winther04Turebergs FK 9.79
Elvin Öhrström04IF Linnéa 9.91
Henrik Edlund05Täby ISej start


P10 Höjd
7 dec 
Alexander Ludwigs04Danderyds SK128
Frej Biverstrand04Turebergs FK128
Gustav Kröger04Mälarhöjdens IK118
Victor Lindstrand04Turebergs FK108
Melker Carléns04IFK Lidingö108
Hugo Winther04Turebergs FK108
Elvin Öhrström04IF Linnéa108
Walter Thornberg04Mälarhöjdens IK108
Henrik Edlund05Täby IS108
10 Winston Marklund04Hammarby IF103
11 Vilgot Lenninger04IF Linnéa103
12 Noel Malmsten04IF Linnéa98
13 Hugo Holmgren04Hellas FK93
Sebastian Persson04Hellas FK
Viggo Kraft04Hammarby IF


P10 Längdzon
7 dec 
Hugo Widlund04IFK Lidingö4,21
Alexander Ludwigs04Danderyds SK3,77
David Hermelin04IFK Lidingö3,62
Joel Bergman04Hellas FK3,52
Vilgot Lenninger04IF Linnéa3,46
Gustav Kröger04Mälarhöjdens IK3,44   3,32 3,19
Erik Springfelter04Turebergs FK3,44   3,32 3,14
Walter Thornberg04Mälarhöjdens IK3,42
Hugo Winther04Turebergs FK3,36
10 Winston Marklund04Hammarby IF3,32
11 Erik Werling04Bromma IF3,26
12 Elvin Öhrström04IF Linnéa3,19
13 Gustavs Cerps04Hellas FK3,15
14 Victor Lindstrand04Turebergs FK3,11
15 Noel Malmsten04IF Linnéa3,09   3,02
16 Nils-Emil Lindberg Grankvist04Hellas FK3,09   2,92
17 Julian Sundin04Turebergs FK3,08
18 Noa Gustavsson06IFK Stocksund3,06
19 Leonardo Huayna Fernández04Turebergs FK2,79
20 Hugo Holmgren04Hellas FK2,67
21 Melker Johansson04Hellas FK2,20


F17 30m
Försök heat 18 dec 
Mathilda Eriksson98IFK Tumba 4.78q
Amanda Bjersér98IFK Lidingö 4.83q
Lisa Olsson97Hellas FK 4.90q
Sara Hämäläinen97Tampereen Ur.-38 4.91q
Hanna Johnsson96IFK Lidingö 4.92 ut
Alice Eriksson96IFK Lidingö 5.07 ut
Ebba Edqvist98Vallentuna FK 5.44

Försök heat 28 dec 
Irene Ekelund 97Malmö AI 4.36q
Kirti Lickfett97IFK Lidingö 4.73q
Ellinor Linden97IFK Lidingö 4.82q
Alexandra Hellborg98Österhaninge IF 4.93q
Felicia Lundberg98Vallentuna FK 5.17
Therese Hermelin98IFK Lidingöej start

Final8 dec 
Irene Ekelund 97Malmö AI 4.41
Kirti Lickfett97IFK Lidingö 4.73
Mathilda Eriksson98IFK Tumba 4.75
Ellinor Linden97IFK Lidingö 4.82
Amanda Bjersér98IFK Lidingö 4.82
Sara Hämäläinen97Tampereen Ur.-38 4.84
Lisa Olsson97Hellas FK 4.87
Alexandra Hellborg98Österhaninge IF 4.88


F17 300m
Finalheat 17 dec 
Hanna Johnsson96IFK Lidingö44.20-ut
Alice Eriksson96IFK Lidingö45.78-ut
Melissa Virtanen96Tampereen Ur.-3847.16-ut
Birgitta Ots96Tampereen Ur.-3847.80-ut

Finalheat 28 dec 
Johanna Dyremark97IFK Tumba42.341
Sara Hermansson99Enhörna IF43.372
Malin Svärdling98Täby IS45.193
Therese Hermelin98IFK Lidingö46.636

Finalheat 38 dec 
Sara Hämäläinen97Tampereen Ur.-3845.854
Alexandra Hellborg98Österhaninge IF46.455
Johanna Sundström98Täby IS47.657
Felicia Lundberg98Vallentuna FK47.978


F17 600m
Final8 dec 
Malin Svärdling98Täby IS 1:44.311
Moa Johansson98Ununge IF 1:48.072
Frida Lidén98Ununge IF 1:48.693
Ebba Edqvist98Vallentuna FK 1:50.704
Alexandra Hellborg98Österhaninge IF 1:55.865
Bevegård Emma98Bromma IF 2:00.916
Birgitta Ots96Tampereen Ur.-381:56.41-ut


F17 Höjd
8 dec 
Lovisa Östervall97IFK Tumba171
Johanna Dyremark97IFK Tumba156
Mathilda Eriksson98IFK Tumba148


F17 Längdzon
8 dec 
Irene Ekelund 97Malmö AI5,59
Mathilda Eriksson98IFK Tumba5,12
Lovisa Linde98Täby IS5,05
Helena Kolte98Täby IS5,02
Alexandra Hellborg98Österhaninge IF4,72
Malin Svärdling98Täby IS4,71
Frida Thörn98Österhaninge IF4,55
Hannah Orzechowski98Spårvägens FK4,54
Felicia Lundberg98Vallentuna FK4,03
10 Inka Ylinen98Tampereen Ur.-384,00


F17 Kula3.0 kg
8 dec 


F15 60m
Försök heat 18 dec 
Louise Svensson99Eskilstuna FI 8.41q
Matilda Sönnergaard99IF Linnéa 8.64q
Maja Lundmark99Hammarby IF 8.65q
Wilma Dahlgren99Bromma IF 8.67q
Lovisa Glavare Karlsson99Täby IS 8.83
Linn Ringqvist99Tyresö FK 9.11

Försök heat 28 dec 
Amie Jammeh99Gottsunda IF 8.39q
Josefine Lundvall99Täby IS 8.48q
Sofie Birol99Tyresö FK 8.64q
Celina Reichardt99Spårvägens FK 8.71q
Tilde All99Täby IS 9.30
Hannah Ståhlbom99IFK Lidingöej start

Final8 dec 
Louise Svensson99Eskilstuna FI 8.35
Matilda Sönnergaard99IF Linnéa 8.40
Josefine Lundvall99Täby IS 8.46
Amie Jammeh99Gottsunda IF 8.47
Wilma Dahlgren99Bromma IF 8.59
Celina Reichardt99Spårvägens FK 8.65
Sofie Birol99Tyresö FK 8.66
Maja Lundmark99Hammarby IF 8.71


F15 1000m
Final8 dec 
Linnea Dennerporth99Väsby IK 3:17.73
Lovisa Glavare Karlsson99Täby IS 3:22.17
Agnes Wijk99Täby IS 3:22.39
Malin Dahlbäck99Åkersberga SK 3:25.97
Wilma Schening99Täby ISej start
Vilma Runestam99IFK Lidingöej start


F15 Häck 60m76 cm
Final7 dec 
Annina Stens99Spårvägens FK 9.35
Maja Lundmark99Hammarby IF 9.82
Lovisa Jonassen99Täby IS 9.95
Matilda Sönnergaard99IF Linnéa10.12
Hanna Byle99Vallentuna FK12.62
Johanna Hellman99IFK Lidingöej start


F15 Höjd
8 dec 
Johanna Hellman99IFK Lidingö148
Annina Stens99Spårvägens FK148
Wilma Schening99Täby IS143
Lovisa Glavare Karlsson99Täby IS133
Amanda Juvas99Väsby IK128
Hanna Byle99Vallentuna FK


F15 Längd
8 dec 
Josefine Lundvall99Täby IS4,97
Louise Svensson99Eskilstuna FI4,88
Matilda Sönnergaard99IF Linnéa4,65
Wilma Dahlgren99Bromma IF4,64
Josefin Ekvall99Tyresö FK4,42
Tilde All99Täby IS4,30
Matilde Lundström99IFK Lidingö3,99
Wilma Schening99Täby IS3,96
Johanna Hellman99IFK Lidingö3,89


F15 Kula3.0 kg
7 dec 
Louise Svensson99Eskilstuna FI11,38
Tilde All99Täby IS10,65
Merette Koskenniemi00Tampereen Ur.-388,45
Lovisa Jonassen99Täby IS8,37
Suvi Viljanen97Tampereen Ur.-387,61ut
Inka Ylinen98Tampereen Ur.-387,56ut
Melissa Virtanen96Tampereen Ur.-389,34ut
Lovisa Östervall97IFK Tumba12,04ut
Johanna Dyremark97IFK Tumba10,80ut
Mathilda Eriksson98IFK Tumba11,64ut


F14 60m
Försök heat 18 dec 
Charlotte Andersson00Huddinge AIS 8.36q
Anna Ardbo00Täby IS 8.55q
Fanni Koivunen00Tampereen Ur.-38 8.77
Merette Koskenniemi00Tampereen Ur.-38 8.85
Lea Hermansson00Huddinge AIS 8.88
Mathilda Westh00Turebergs FK 8.89
Alva Von Gerber00Huddinge AIS 9.06
Felicia Murkes00Hellas FK 9.58

Försök heat 28 dec 
Linda Eriksson00Huddinge AIS 8.37q
Emilia Östergren00Huddinge AIS 8.67q
Filippa Lundberg00Tyresö FK 8.69q
Karin Peyron00Bromma IF 9.11
Amanda Sandberg00Hässelby SK 9.17
Mathilda Pousette00Täby IS 9.26
Jessica Andersson00Bromma IF 9.68

Försök heat 38 dec 
Kajsa Eriksson00Huddinge AIS 8.46q
Madeleine Ruyter00Huddinge AIS 8.77
Lilian Landström00Täby IS 8.79
Tyra Fagerström00Hammarby IF 8.86
Tora Rickelvik00Huddinge AIS 8.94
Iris Viel Lamare00Turebergs FK 8.96
Hanna Engel00IFK Lidingö 9.25
Alva Åström00Mälarhöjdens IK 9.38

Försök heat 48 dec 
Lea Andersen00Täby IS 8.46q
Astrid Atle00Bromma IF 8.75q
Sofie Karlsson00Hammarby IF 8.93
Yasmin El-tai00Huddinge AIS 9.29
Siri Samuelberg00Hammarby IF 9.31
Minna Berg00Hammarby IF 9.52
Ella Vinell00Hellas FK 9.55

Final8 dec 
Charlotte Andersson00Huddinge AIS 8.28
Linda Eriksson00Huddinge AIS 8.31
Lea Andersen00Täby IS 8.39
Kajsa Eriksson00Huddinge AIS 8.44
Filippa Lundberg00Tyresö FK 8.54
Emilia Östergren00Huddinge AIS 8.57
Anna Ardbo00Täby IS 8.66
Astrid Atle00Bromma IF 8.69


F14 1000m
Final8 dec 
Victoria Richardson00Hammarby IF 3:22.20
Astrid Atle00Bromma IF 3:23.08
Cornelia Alm00Täby IS 3:23.81
Lea Andersen00Täby IS 3:23.92
Celine Allard01Eskilstuna FI 3:33.20
Siri Samuelberg00Hammarby IFbröt


F14 Häck 60m76 cm
Finalheat 17 dec 
Madeleine Ruyter00Huddinge AIS10.19
Anna Götberg01Västerås FK10.41
Filippa Lundberg00Tyresö FK10.82
Karin Peyron00Bromma IF11.41
Jenny Mattsson00IFK Lidingö11.76
Jonna Geiryd00Huddinge AIS11.77
Viktoria Holmqvist00Huddinge AIS12.78

Finalheat 28 dec 
 Emmi Ranta-Ojala00Tampereen Ur.-38 .53
Alva Von Gerber00Huddinge AIS 10.39
Amanda Sandberg00Hässelby SK 11.19
Felicia Murkes00Hellas FK 12.12
Mathilda Pousette00Täby IS 12.13
Jessica Andersson00Bromma IF 12.29


F14 Höjd
8 dec 
Kajsa Lindqvist00Väsby IK159
Maya Persson00Västerås FK148
Tora Rickelvik00Huddinge AIS143
Emmi Ranta-Ojala00Tampereen Ur.-38143
Iris Viel Lamare00Turebergs FK138
Klara Tvede-Jensen00IFK Lidingö133
Hejla Rilegård00Hammarby IF133
Lea Hermansson00Huddinge AIS133
Merette Koskenniemi00Tampereen Ur.-38133
10 Tekla Norling00Hellas FK128


F14 Längd
8 dec 
Kajsa Lindqvist00Väsby IK4,97
Linda Eriksson00Huddinge AIS4,65
Lea Hermansson00Huddinge AIS4,58
Anna Ardbo00Täby IS4,55
Kajsa Eriksson00Huddinge AIS4,54
Tora Rickelvik00Huddinge AIS4,52
Fanni Koivunen00Tampereen Ur.-384,38
Alva Von Gerber00Huddinge AIS4,29
Karin Peyron00Bromma IF4,19
10 Amanda Sandberg00Hässelby SK4,18
11 Mathilda Pousette00Täby IS4,06
12 Linn Odda00Hellas FK3,87
13 Lilian Landström00Täby IS3,82
14 Jessica Andersson00Bromma IF3,81
15 Hanna Engel00IFK Lidingö3,74
16 Yasmin El-tai00Huddinge AIS3,66   3,53
17 Gabriella Sundhed00Hässelby SK3,66   3,49
18 Jenny Mattsson00IFK Lidingö3,49   3,45
19 Amanda Stålnacke00IFK Lidingö3,49   3,35
20 Emilia Östergren00Huddinge AIS3,45
21 Johanna Stenlund00Österhaninge IF3,15
Merette Koskenniemi00Tampereen Ur.-380,00


F14 Kula3.0 kg
7 dec 
Julia Axtelius00Enköpings AI11,38
Emma Hultén00Täby IS8,24
Johanna Stenlund00Österhaninge IF7,93
Jonna Geiryd00Huddinge AIS7,70
Alba Lindfors00Mälarhöjdens IK7,10
Matilda Qvick00Järfälla IF7,09
Mathilda Pousette00Täby IS6,39


F13 60m
Försök heat 18 dec 
Stina Gustavsson01Hanvikens SK 8.20q
Sira Gassama01Hammarby IF 8.35q
Hanna Wallmark01Bromma IF 8.37q
My Lindberg01Hanvikens SK 8.91
Ella Oliveras01Mälarhöjdens IK 9.28
Giovanna Sacchi01IFK Lidingö 9.53
Gabriella Hall01Mälarhöjdens IK 9.79
Melina Gustafsson01Spårvägens FK 9.84

Försök heat 28 dec 
Sofia Eriksson01Hässelby SK 8.80q
Vanessa Selander01Turebergs FK 9.49
Anna Sara Tunelli01IFK Lidingö 9.58
Matilda Netz01Hässelby SK 9.66
Oliva Taha01IFK Lidingö 9.77
Elsa Gullberg01IFK Lidingö 9.82
Hanna PellKvist01Vallentuna FK10.30
Linnea Selmarker01Huddinge AIS11.58

Försök heat 38 dec 
Alva Sundin01Täby IS 8.94
Fanny Walldén01IFK Lidingö 9.46
Tilde Bjuremalm01Hammarby IF 9.57
Moa Lundmark01Mälarhöjdens IK 9.70
Amanda Bladh01Mälarhöjdens IK 9.73
Selma Nilsson01Mälarhöjdens IK 9.73
Maja Eliasson01Vallentuna FK10.09
Anna Zervos01Huddinge AIS11.14

Försök heat 48 dec 
Olivia Jernhall01Täby IS 8.81q
Isabel Lindgren01Hässelby SK 8.90
Lucy Björk Sambo01Hammarby IF 9.40
Tindra Gullberg01IFK Lidingö 9.64
Isa Hausmann01Hammarby IF 9.96
Sofie Kagerstedt01Huddinge AIS10.08
Malin Qvist01Bromma IF10.31
Anna Lundmark01IF Linnéaej start

Försök heat 57 dec 
Ida Winther01Turebergs FK 8.87q
Filippa Andersson01IFK Lidingö 9.16
Emma Kjebon01IFK Lidingö 9.23
Alexandra Hermansson01Hanvikens SK 9.24
Jenny Österback01IFK Lidingö 9.54
Emma Lindqvist01Mälarhöjdens IK 9.90
Nathalie Olsson01Hammarby IF10.43
Sara Movin01IFK Lidingöej start

Försök heat 68 dec 
Alice Bevegård 01Bromma IF 8.84q
Emma Olsson01Hanvikens SK 8.92
Nellie Millde01Bromma IF 9.08
Agnes Ekman01Mälarhöjdens IK 9.09
Lisa Ekenberg01Spårvägens FK 9.81
Magdalena Cornelius01Hammarby IF 9.81
Elin Eliasson01Bromma IF10.05
Mila Dimitrijevic01Österhaninge IFej start

Försök heat 78 dec 
Sanya Hanung01Mälarhöjdens IK 8.89q
Klara Rådbo01Hammarby IF 9.02
Nora El-zein01Mälarhöjdens IK 9.19
Jasmin Blomberg01Hässelby SK 9.26
Linda Loftås01Huddinge AIS 9.27
Jeanne Lindestam01Danderyds SK 9.48
Indra Sävje01Spårvägens FK 9.78
Sofia Lövqvist01Bromma IF10.12

Final8 dec 
Stina Gustavsson01Hanvikens SK 8.19
Sira Gassama01Hammarby IF 8.27
Hanna Wallmark01Bromma IF 8.42
Sofia Eriksson01Hässelby SK 8.69
Ida Winther01Turebergs FK 8.78
Alice Bevegård 01Bromma IF 8.80
Olivia Jernhall01Täby IS 8.81
Sanya Hanung01Mälarhöjdens IKej start


F13 800m
Finalheat 18 dec 
Hedda Meyer01Bromma IF 2:46.483
Alva Sundin01Täby IS 2:47.444
Linn Aboreslan01Hässelby SK 2:47.545
Liva Gustafsson01Spårvägens FK 2:56.199
Elsa Gullberg01IFK Lidingö 2:58.4210
Matilda Netz01Hässelby SK 3:00.0311
Anna Sara Tunelli01IFK Lidingö 3:04.1212
Elin Eliasson01Bromma IFej start-

Finalheat 28 dec 
Julia Arnhult01IFK Lidingö 2:30.041
Melina Gustafsson01Spårvägens FK 2:45.232
Tindra Gullberg01IFK Lidingö 2:47.796
Jenny Österback01IFK Lidingö 2:48.927
Oliva Taha01IFK Lidingö 2:55.348
Stina Vansvik01Spårvägens FK 3:05.1213
Tora Knutsson01Österhaninge IF 3:07.0414
Sofie Kagerstedt01Huddinge AISej start-


F13 Höjd
8 dec 
Kajsa Engblom01Huddinge AIS144
Klara Rådbo01Hammarby IF144
Jeanne Lindestam01Danderyds SK136
My Lindberg01Hanvikens SK136
Isa Hausmann01Hammarby IF132
Sofia Eriksson01Hässelby SK132
Lucy Björk Sambo01Hammarby IF132
Alva Sundin01Täby IS132
Nellie MilldeBromma IF128
10 Matilda Netz01Hässelby SK128
10 Olivia Jernhall01Täby IS128
12 Isabel Lindgren01Hässelby SK128
12 Alexandra Hermansson01Hanvikens SK128
14 Hanna Wallmark01Bromma IF128
14 Emma Olsson01Hanvikens SK128
16 Linda Loftås01Huddinge AIS123
17 Tova Fjällkeborn01Huddinge AIS123
18 Liva Gustafsson01Spårvägens FK123
19 Moa Lundmark01Mälarhöjdens IK118
20 Natalie Lindholm01Österhaninge IF118
20 Fanny Walldén01IFK Lidingö118
22 Giovanna Sacchi01IFK Lidingö113
22 Magdalena Cornelius01Hammarby IF113
22 Oliva Taha01IFK Lidingö113
25 Sofie Kagerstedt01Huddinge AIS108
26 Melina Gustafsson01Spårvägens FK108
27 Anna Sara Tunelli01IFK Lidingö108
27 Linnea Selmarker01Huddinge AIS108
Anna Zervos01Huddinge AISX


F13 Längdzon
8 dec 
Sofia Eriksson01Hässelby SK5,08
Sira Gassama01Hammarby IF5,06
Stina Gustavsson01Hanvikens SK5,01
Klara Rådbo01Hammarby IF4,88
Agnes Ekman01Mälarhöjdens IK4,76
Nicoline Lundin01Mälarhöjdens IK4,65
My Lindberg01Hanvikens SK4,60
Isabel Lindgren01Hässelby SK4,58
Nellie MilldeBromma IF4,41
10 Ida Winther01Turebergs FK4,40   4,34
11 Olivia Jernhall01Täby IS4,40   4,25
12 Alva Sundin01Täby IS4,33
13 Alice Bevegård 01Bromma IF4,32
14 Emma Olsson01Hanvikens SK4,28
15 Hanna Wallmark01Bromma IF4,17
16 Lucy Björk Sambo01Hammarby IF4,09
17 Ella Oliveras01Mälarhöjdens IK4,04   3,92
18 Jeanne Lindestam01Danderyds SK4,04   3,87
19 Alexandra Hermansson01Hanvikens SK4,02
20 Matilda Netz01Hässelby SK3,98
21 Filippa Andersson01IFK Lidingö3,97
22 Amanda Bladh01Mälarhöjdens IK3,95
23 Kajsa Engblom01Huddinge AIS3,94   3,85
24 Emma Kjebon01IFK Lidingö3,94   3,03
25 Isa Hausmann01Hammarby IF3,90
26 Sara Fransén01Hellas FK3,83
27 Jenny Österback01IFK Lidingö3,82
28 Linda Loftås01Huddinge AIS3,80
29 Sara Movin01IFK Lidingö3,79
30 Evelina FransénHellas FK3,73
31 Selma Nilsson01Mälarhöjdens IK3,70
32 Indra Sävje01Spårvägens FK3,69   3,65
33 Tindra Gullberg01IFK Lidingö3,69   3,63
34 Moa Lundmark01Mälarhöjdens IK3,62   3,56
35 Anna Sara Tunelli01IFK Lidingö3,62   3,52
36 Maja Eliasson01Vallentuna FK3,60
37 Melina Gustafsson01Spårvägens FK3,55
38 Giovanna Sacchi01IFK Lidingö3,52   3,48
39 Oliva Taha01IFK Lidingö3,52   3,46
40 Elin Eliasson01Bromma IF3,51
41 Tova Fjällkeborn01Huddinge AIS3,49
42 Sofie Kagerstedt01Huddinge AIS3,39
43 Filippa Svalstedt01Hässelby SK3,36   3,29
44 Elsa Gullberg01IFK Lidingö3,36   3,26
44 Hanna PellKvist01Vallentuna FK3,36   3,26
46 Sofia Lövqvist01Bromma IF3,24
47 Anna Zervos01Huddinge AIS3,10
48 Malin Qvist01Bromma IF2,96
49 Linnea Selmarker01Huddinge AIS2,49


F13 Kula2.0 kg
7 dec 
Isabella Andersson01Vallentuna FK11,02
Sofia Eriksson01Hässelby SK10,09
Ida Winther01Turebergs FK9,83
Anna Götberg01Västerås FK9,70
Emma Olsson01Hanvikens SK9,68
Stina Gustavsson01Hanvikens SK9,44
Alexandra Hermansson01Hanvikens SK9,29
Klara Rådbo01Hammarby IF9,18
Fredrika Jonassen01Täby IS8,57
10 Sabina Söderberg01Mälarhöjdens IK8,15
11 My Lindberg01Hanvikens SK8,08
12 Tova Fjällkeborn01Huddinge AIS6,91
13 Jasmin Blomberg01Hässelby SK6,72
14 Matilda Netz01Hässelby SK6,47
15 Filippa Svalstedt01Hässelby SK6,41
16 Nathalie Olsson01Hammarby IF5,92
17 Anna Zervos01Huddinge AIS4,83


F12 60m
Försök heat 18 dec 
Sara Svalberg02IF Linnéa 8.95q
Draina Kintu02Hellas FK 9.03q
Anna Brunius02Bromma IF 9.07q
Disa Chin Nygårds02IF Linnéa 9.12
Elisabetgh Hvalgren02IFK Lidingö 9.32
Alice Bredin02Huddinge AIS 9.54
Hannah Hilding02Hanvikens SK 9.73
Ella Broquist02IFK Lidingö10.44

Försök heat 28 dec 
Ella Sjöblom02Hanvikens SK 8.95q
Nora Bertheau02Täby IS 9.32
Olivia Wildsjö02Vallentuna FK 9.52
Sarah Borgkvist Dorenius02Spårvägens FK 9.89
Alice Tande02Spårvägens FK10.28
Dilara Kulbay Ahlsten02Hellas FK10.42
Ellen Loving 02Vallentuna FK10.59
Tilda Eklund02Österhaninge IFej start

Försök heat 38 dec 
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK 9.11
Emilia Sjöstrand02Hanvikens SK 9.17
Ylva Kolm02Ösmo Nynäs FK 9.17
Alde Söderström02Spårvägens FK 9.63
Janika Jokinen02Tampereen Ur.-38 9.74
Hanna Askling02Bromma IF10.16
Tyra Snöbohm02Väsby IKej start

Försök heat 48 dec 
Leticia Buchli02Täby IS 8.85q
Junianna Larsen Brolin02Täby IS 8.97q
Ellen Hansson02Österhaninge IF 9.52
Hanna Jagestrand02Vallentuna FK 9.70
Linda Norman02Täby IS 9.82
Frida Dahlman02IFK Lidingöej start
Alva Loving 02Vallentuna FKej start

Försök heat 58 dec 
Madeleine Aulio02IFK Lidingö 8.91q
Ella Enander02Täby IS 9.09
Mikaela Byström Varon02Mälarhöjdens IK 9.18
Emeli Lestaric02Huddinge AIS 9.41
Tilde Tjernberg02Väsby IK 9.70
Sandra Sönnergaard02IF Linnéa 9.74

Försök heat 68 dec 
Ella Hagman02Huddinge AIS 9.10
Lovisa Holmgren02IFK Lidingö 9.36
Rebecca Radencrantz02Spårvägens FK 9.40
Sofie Hedman02Huddinge AIS 9.61
Sara Berg02Bromma IF 9.82
Evelina Lundborg02Spårvägens FK 9.90
Ida Arnerdal02Ösmo Nynäs FK10.41
Linda Berghäll02Hammarby IFej start

Försök heat 78 dec 
Maja Bergared02Bromma IF 8.95q
Margareta Kiriakou02Hellas FK 9.76
Victoria Davidsson 02Boo IF 9.85
Alma Holmberg02IFK Lidingö10.23
Fredrika Pettersson02Hammarby IF10.53
Sylvia Manoukian02Mälarhöjdens IK10.93
Vendela Wahlberg 02IFK Lidingöej start

Final8 dec 
Leticia Buchli02Täby IS 8.72
Madeleine Aulio02IFK Lidingö 8.78
Junianna Larsen Brolin02Täby IS 8.84
Maja Bergared02Bromma IF 8.88
Draina Kintu02Hellas FK 8.89
Sara Svalberg02IF Linnéa 8.98
Ella Sjöblom02Hanvikens SK 8.99
Anna Brunius02Bromma IF 9.06


F12 800m
Finalheat 18 dec 
Alice Berg02Turebergs FK 2:32.971
Elisabetgh Hvalgren02IFK Lidingö 2:43.403
Jennifer Ohrzen02Mälarhöjdens IK 2:43.634
Lovisa Holmgren02IFK Lidingö 2:46.706
Janika Jokinen02Tampereen Ur.-38 2:52.998
Ella Broquist02IFK Lidingö 2:56.009
Fanny Måhl02Vallentuna FK 2:57.2210
Cecilia Nybleus02Bromma IF 3:01.0213
Linda Norman02Täby IS 3:14.7215

Finalheat 28 dec 
Sara Fajerson03Danderyds SK 2:39.162
Madeleine Aulio02IFK Lidingö 2:45.675
Emeli Lestaric02Huddinge AIS 2:52.967
Ellen Hansson02Österhaninge IF 2:59.0911
Alma Holmberg02IFK Lidingö 3:00.1012
Anna Brunius02Bromma IF 3:07.0614
Sara Fältenhag02Högbo GIFej start-
Sofie Hedman02Huddinge AISej start-


F12 Häck 60m
Finalheat 17 dec 
Lovisa Holmgren02IFK Lidingö11.434
Janika Jokinen02Tampereen Ur.-3811.645
Vendela Wahlberg 02IFK Lidingö12.37 10
Wilja Wickert02Hässelby SK12.41 11
Victoria Davidsson 02Boo IF12.82 14
Vendela Einberg02Huddinge AIS13.21 17
Kiara Stauffer02Hammarby IF15.50 19

Finalheat 27 dec 
Clara Billing02Turebergs FK11.706
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK11.717
Tilda Eklund02Österhaninge IF11.728
Ella Sjöblom02Hanvikens SK12.42 12
Hannah Hilding02Hanvikens SK13.16 15
Elisabetgh Hvalgren02IFK Lidingö13.18 16
Madeleine Aulio02IFK Lidingöej start -

Finalheat 38 dec 
Leticia Buchli02Täby IS10.401
Lisa Fröberg02IFK Lidingö10.722
Ella Enander02Täby IS10.763
Ellen Hansson02Österhaninge IF12.17 9
Margareta Kiriakou02Hellas FK12.57 13
Linnea Petrén02Österhaninge IF14.22 18
Tyra Snöbohm02Väsby IKej start -


F12 Höjd
8 dec 
Ella Enander02Täby IS140
Nora Bertheau02Täby IS136
Hannah Hilding02Hanvikens SK132
Leah Malmgren Pommer02Väsby IK128
Madeleine Aulio02IFK Lidingö128
Sara Svalberg02IF Linnéa128
Junianna Larsen Brolin02Täby IS128
Anna Paalzow02Spårvägens FK123
Ellen Hansson02Österhaninge IF123
10 Tilda Eklund02Österhaninge IF123
10 Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK123
12 Alice Berg02Turebergs FK123
13 Ella Hagman02Huddinge AIS123
14 Linda Norman02Täby IS123
15 Rebecca Radencrantz02Spårvägens FK118
15 Vendela Einberg02Huddinge AIS118
17 Dilara Kulbay Ahlsten02Hellas FK118
18 Anna Brunius02Bromma IF113
18 Sofie Hedman02Huddinge AIS113
20 Fredrika Pettersson02Hammarby IF113
21 Ellen Loving 02Vallentuna FK113
22 Olivia Wildsjö02Vallentuna FK113
23 Elisabetgh Hvalgren02IFK Lidingö108
23 Alice Bredin02Huddinge AIS108
23 Hanna Askling02Bromma IF108
26 Cecilia Nybleus02Bromma IF108
27 Evelina Lundborg02Spårvägens FK103
28 Alice Tande02Spårvägens FK103
Victoria Davidsson 02Boo IFX


F12 Längdzon
8 dec 
Sara Svalberg02IF Linnéa4,61
Junianna Larsen Brolin02Täby IS4,59
Bilge Kaya02Hellas FK4,55
Ella Enander02Täby IS4,49
Ella Hagman02Huddinge AIS4,35
Leticia Buchli02Täby IS4,30
Disa Chin Nygårds02IF Linnéa4,28
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK4,24
Ella Sjöblom02Hanvikens SK4,21
10 Elisabetgh Hvalgren02IFK Lidingö4,20
11 Emilia Sjöstrand02Hanvikens SK4,19
12 Olivia Wildsjö02Vallentuna FK4,16
13 Rebecca Radencrantz02Spårvägens FK4,15
14 Sara Berg02Bromma IF4,06
15 Tilda Eklund02Österhaninge IF3,94
16 Ellen Hansson02Österhaninge IF3,92
17 Hanna Jagestrand02Vallentuna FK3,90
18 Emeli Lestaric02Huddinge AIS3,87
19 Alice Bredin02Huddinge AIS3,83
20 Maja Bergared02Bromma IF3,80
21 Linda Norman02Täby IS3,78
22 Hannah Hilding02Hanvikens SK3,75
23 Hanna Askling02Bromma IF3,73
24 Lovisa Holmgren02IFK Lidingö3,70
25 Mikaela Byström Varon02Mälarhöjdens IK3,69
26 Victoria Davidsson 02Boo IF3,64
26 Alde Söderström02Spårvägens FK3,64
28 Sofie Hedman02Huddinge AIS3,62
29 Ellen Loving 02Vallentuna FK3,60
30 Margareta Kiriakou02Hellas FK3,58
31 Fredrika Pettersson02Hammarby IF3,53
32 Ingrid Nordborg02Spårvägens FK3,50
33 Evelina Lundborg02Spårvägens FK3,47
34 Sarah Borgkvist Dorenius02Spårvägens FK3,43
35 Cecilia Nybleus02Bromma IF3,42
36 Sylvia Manoukian02Mälarhöjdens IK3,36
37 Sandra Sönnergaard02IF Linnéa3,31
38 Frida Ohlin02Mälarhöjdens IK3,25
39 Tyra Snöbohm02Väsby IK3,24
40 Alice Tande02Spårvägens FK3,14
41 Ella Broquist02IFK Lidingö3,10
42 Linda Berghäll02Hammarby IF2,85


F12 Kula2.0 kg
7 dec 
Ella Enander02Täby IS9,40
Valentina Lindfors03Mälarhöjdens IK9,03
Ella Hagman02Huddinge AIS8,35
Hannah Hilding02Hanvikens SK8,10
Lovisa Holmgren02IFK Lidingö7,75
Ellen Hansson02Österhaninge IF7,60
Lisa Fröberg02IFK Lidingö6,80
Ida Arnerdal02Ösmo Nynäs FK6,71
Nora Lundmark02Turebergs FK6,71
10 Leticia Buchli02Täby IS6,67
11 Draina Kintu02Hellas FK6,50
12 Linnea Petrén02Österhaninge IF6,47
13 Ella Sjöblom02Hanvikens SK6,45
14 Vendela Einberg02Huddinge AIS6,27
15 Vendela Wahlberg 02IFK Lidingö6,02
16 Wilja Wickert02Hässelby SK5,88
17 Linnéa Hilding04Hanvikens SK5,71
18 Clara Billing02Turebergs FK5,68
19 Elisabetgh Hvalgren02IFK Lidingö5,40
20 Ingrid Nordborg02Spårvägens FK5,37
21 Victoria Davidsson 02Boo IF5,30
21 Tyra Snöbohm02Väsby IK5,30
23 Ella Broquist02IFK Lidingö5,18
24 Margareta Kiriakou02Hellas FK5,16


F11 60m
Försök heat 17 dec 
Kathleen Larsson03Hammarby IF 9.12q
Fiona Eriksson03Västerås FK 9.14q
Siloé André03Huddinge AIS 9.57
Paulina Miletic03Hammarby IF 9.63
Filippa Almkvist03IFK Lidingö 9.74
Olivia Asp03IFK Tumba 9.81
Ellen Lombrink03Täby IS 9.97
Ella Nilsson03Hellas FK10.83

Försök heat 27 dec 
Iza Ramså Ness 03Huddinge AIS 9.93
Edla Sundh03Hammarby IF 9.96
Moa Skagerlund03Mälarhöjdens IK10.01
Wilma Rotinen03Österhaninge IF10.07
Alicia Löwhagen03Hammarby IF10.14
Elsa Wargelius03Bromma IF10.49
Alexandra Rosengren03Huddinge AISej start

Försök heat 38 dec 
Klara Avebäck03Hammarby IF 9.71
Nadia White03Huddinge AIS 9.88
Linnéa Holmgren03Hellas FK10.24
Nora Olofsson03Mälarhöjdens IK10.44
Alexandra Ogebjer03IFK Lidingö10.80
Wilma Nordgren03Österhaninge IF10.96
Amanda Skeppar03Huddinge AIS11.32
Olivia Riddle03Hammarby IFej start

Försök heat 48 dec 
Victoria Psilander03IFK Lidingö 9.62
Thyra Arnhult03IFK Lidingö 9.96
Diana Landström03Täby IS10.21
Maja Bergabo03Hellas FK10.24
Jessica Boström03Mälarhöjdens IK10.26
Madeleine Söderqvist03Huddinge AISej start
Louise Jacobson03Tyresö FKej start

Försök heat 58 dec 
Smilla Steinsvik03IFK Lidingö 9.54q
Moa Nyström03Turebergs FK 9.56q
Ella Wiemer03Hellas FK 9.90
Emelie Martinsson03Österhaninge IF 9.97
Alexandra Karlsson03Mälarhöjdens IK10.15
Linn Hägg03Spårvägens FK10.27
Vera Vlachos03Mälarhöjdens IK10.52
Valentina Lindfors03Mälarhöjdens IKej start

Försök heat 68 dec 
Rebecca Östergren 03Huddinge AIS 9.06q
Beata Edelholm03Hammarby IF 9.09q
Tilde Fuchs-Westman03Hanvikens SK 9.48q
Rakel Wahlberg03IFK Lidingö10.03
Elin Järnbrink03Spårvägens FK10.31
Rebecca Fitoussy03IFK Lidingö10.65
Nora Brask03Spårvägens FK11.45
Ellen Winroth03Täby ISej start

Försök heat 77 dec 
Sarah Bracken 03Huddinge AIS 9.68
Jessica Sandström03Mälarhöjdens IK 9.89
Nicole Zamboni03Spårvägens FK10.06
Emelie Janus03Ösmo Nynäs FK10.23
Beland Moa03Ösmo Nynäs FK10.43
Jenna Wikén03IFK Lidingö10.55
Ebba Kristiansson03Huddinge AIS11.35
Nora Dahle03IFK Lidingöej start

Försök heat 88 dec 
Anna-Lisa Deltin03Hammarby IF 9.41q
Julia Håkansson03Spårvägens FK10.05
Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK10.08
Rebecca Sandström03IFK Lidingö10.08
Kristina Dahlström03Täby IS10.19
Lina Mazzanti03Boo IF10.59
Julia Chukro03Huddinge AIS10.60
Vera Dahlén03Spårvägens FK10.78

Final7 dec 
Rebecca Östergren 03Huddinge AIS 9.05
Fiona Eriksson03Västerås FK 9.08
Kathleen Larsson03Hammarby IF 9.13
Beata Edelholm03Hammarby IF 9.23
Anna-Lisa Deltin03Hammarby IF 9.48
Moa Nyström03Turebergs FK 9.51
Smilla Steinsvik03IFK Lidingö 9.59
Tilde Fuchs-Westman03Hanvikens SK 9.75


F11 Höjd
7 dec 
Moa Skagerlund03Mälarhöjdens IK123
Nora Dahle03IFK Lidingö123
Tilde Fuchs-Westman03Hanvikens SK118
Victoria Psilander03IFK Lidingö118
Sarah Bracken 03Huddinge AIS118
Anna-Lisa Deltin03Hammarby IF113
Rebecca Östergren 03Huddinge AIS113
Beata Edelholm03Hammarby IF113
Filippa Almkvist03IFK Lidingö113
Alicia Löwhagen03Hammarby IF113
11 Madeleine Söderqvist03Huddinge AIS113
12 Ellen Winroth03Täby IS113
13 Moa Nyström03Turebergs FK108
13 Alexandra Karlsson03Mälarhöjdens IK108
15 Sara Luul03Hammarby IF108
16 Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK108
17 Siloé André03Huddinge AIS108
18 Fanny Wijkström03IFK Lidingö103
18 Rakel Wahlberg03IFK Lidingö103
18 Klara Avebäck03Hammarby IF103
18 Thyra Arnhult03IFK Lidingö103
22 Linn Harryson03Hammarby IF103
22 Olivia Asp03IFK Tumba103
24 Edla Sundh03Hammarby IF103
25 Wilma Nordgren03Österhaninge IF103
25 Julia Chukro03Huddinge AIS103
27 Jessica Boström03Mälarhöjdens IK103
28 Diana Landström03Täby IS103
29 Alexandra Ogebjer03IFK Lidingö98
29 Elsa Wargelius03Bromma IF98
31 Ellen Lombrink03Täby IS98
Elin Järnbrink03Spårvägens FK
Amanda Skeppar03Huddinge AIS
Nora Olofsson03Mälarhöjdens IK
Moa Beland03Nynäshamns IF FK


F11 Längdzon
7 dec 
Tilde Fuchs-Westman03Hanvikens SK4,16
Victoria Psilander03IFK Lidingö4,08
Kathleen Larsson03Hammarby IF3,91
Anna-Lisa Deltin03Hammarby IF3,89
Nora Dahle03IFK Lidingö3,86
Edla Sundh03Hammarby IF3,82
Valentina Lindfors03Mälarhöjdens IK3,76
Paulina Miletic03Hammarby IF3,75
Smilla Steinsvik03IFK Lidingö3,71
10 Beata Edelholm03Hammarby IF3,56
11 Klara Avebäck03Hammarby IF3,54
12 Nicole Zamboni03Spårvägens FK3,52
12 Alexandra Karlsson03Mälarhöjdens IK3,52
14 Rebecca Sandström03IFK Lidingö3,50
15 Moa Nyström03Turebergs FK3,48
16 Moa Skagerlund03Mälarhöjdens IK3,42
16 Emelie Martinsson03Österhaninge IF3,42
18 Ellen Winroth03Täby IS3,39
19 Alicia Löwhagen03Hammarby IF3,37
19 Wilma Rotinen03Österhaninge IF3,37
21 Olivia Asp03IFK Tumba3,36
22 Nora Olofsson03Mälarhöjdens IK3,33
22 Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK3,33
22 Julia Håkansson03Spårvägens FK3,33
25 Agnes Kroné03Spårvägens FK3,32
25 Olivia Riddle03Hammarby IF3,32
27 Ella Wiemer03Hellas FK3,31
28 Rakel Wahlberg03IFK Lidingö3,30
28 Linnéa Holmgren03Hellas FK3,30
30 Linn Hägg03Spårvägens FK3,28
31 Thyra Arnhult03IFK Lidingö3,20
32 Moa Beland03Nynäshamns IF FK3,14
33 Ellen Lombrink03Täby IS3,13
34 Kristina Dahlström03Täby IS3,08
34 Lina Mazzanti03Boo IF3,08
36 Elsa Wargelius03Bromma IF3,02
37 Jessica Boström03Mälarhöjdens IK3,00
38 Louise Jacobson03Tyresö FK2,96
39 Wilma Nordgren03Österhaninge IF2,94
40 Ella Nilsson03Hellas FK2,91
41 Fanny Wijkström03IFK Lidingö2,87
42 Jenna Wikén03IFK Lidingö2,77
43 Alice Lundborg03Spårvägens FK2,59


F10 60m
Försök heat 17 dec 
Stella Sajdak04IFK Lidingö 9.52q
Isabelle Gustafsson04Spårvägens FK 9.80q
Moa Ringqvist04Tyresö FK 9.81q
Klara Malmsten04IFK Lidingö10.09
Malin Fröberg04IFK Lidingö10.32
Rebecka Wernolf04IFK Lidingö10.34
Polly Labedzki Krüger04Mälarhöjdens IK10.82
Alicia Ahlström04IFK Lidingöej start

Försök heat 28 dec 
Saga Hermundstad04IF Linnéa 9.57q
Edda Chin Nygårds04IF Linnéa 9.80q
Maya Thompson04Vallentuna FK 9.87q
Jasmine Gyllenhammar04Åkersberga SK 9.95
Kerstin Åberg04Hellas FK10.20
Elsa Löfvenberg04Hellas FK10.33
Agnes Åhbeck04Åkersberga SK10.70
Vilda Dahllöf20Hellas FK10.97

Försök heat 38 dec 
Nike Isaksson04IFK Lidingö 9.50q
Alice Wiberg04Vallentuna FK 9.88
Anouk Månsson04IFK Lidingö10.36
Sara Khayi04IFK Lidingö10.44
Selma Bruun04IFK Lidingö10.57
Nova Lordon04Hammarby IF10.65
Ida Östling04Hellas FK10.68
Andrea Rudenstam04IFK Lidingö12.05

Försök heat 48 dec 
Tekla Thorgerzon04Danderyds SK 9.69q
Sofia Munck04Åkersberga SK10.05
Tilda Månsson04Väsby IK10.06
Sigrid Wikfeldt04Mälarhöjdens IK10.32
Lorena Guzman04Turebergs FK10.32
Lovisa Keil04Hellas FK10.52
Nellie Mella04Hellas FK10.62
Matilda Green04Turebergs FK10.77

Försök heat 58 dec 
Alannah Hellstadius04Hammarby IF 9.93
Tyra Cedrenius Tunander04IFK Lidingö10.13
Engla Hänsel04Åkersberga SK10.22
Emilia Englund04IFK Lidingö10.90
Molly Broquist04IFK Lidingö10.90
Saga Nordqvist04Bromma IF11.17
Tilda Holdar04Hellas FK11.65

Final7 dec 
Nike Isaksson04IFK Lidingö 9.21
Edda Chin Nygårds04IF Linnéa 9.52
Stella Sajdak04IFK Lidingö 9.62
Saga Hermundstad04IF Linnéa 9.64
Tekla Thorgerzon04Danderyds SK 9.67
Isabelle Gustafsson04Spårvägens FK 9.72
Maya Thompson04Vallentuna FK 9.89
Moa Ringqvist04Tyresö FK10.00


F10 Höjd
7 dec 
Maya Thompson04Vallentuna FK120
Rebecka Forsling04Huddinge AIS113
Isabelle Gustafsson04Spårvägens FK113
Nike Isaksson04IFK Lidingö108
Tasa Scheele Bhatia04Täby IS108
Alice Wiberg04Vallentuna FK108
Desiree Willis04Hellas FK108
Jasmine Gyllenhammar04Åkersberga SK108
Tekla Thorgerzon04Danderyds SK108
10 Moa Ringqvist04Tyresö FK108
11 Nellie Mella04Hellas FK103
12 Lorena Guzman04Turebergs FK98
13 Alannah Hellstadius04Hammarby IF98
13 Stella Sajdak04IFK Lidingö98
15 Sofi Sylvander04Mälarhöjdens IK98
16 Anouk Månsson04IFK Lidingö98
17 Regina Schmidt04Mälarhöjdens IK98
17 Agnes Åhbeck04Åkersberga SK98
17 Ida Östling04Hellas FK98
17 Sofia Munck04Åkersberga SK98
21 Klara Malmsten04IFK Lidingö98
22 Sara Khayi04IFK Lidingö93
23 Tilda Månsson04Väsby IK93
24 Molly Broquist04IFK Lidingö88
Saga Henning04IFK Lidingö


F10 Längdzon
7 dec 
Nike Isaksson04IFK Lidingö4,06
Stella Sajdak04IFK Lidingö3,91
Maya Thompson04Vallentuna FK3,90
Desiree Willis04Hellas FK3,87
Rebecka Forsling04Huddinge AIS3,82
Alice Wiberg04Vallentuna FK3,78
Edda Chin Nygårds04IF Linnéa3,77
Jasmine Gyllenhammar04Åkersberga SK3,69
Tasa Scheele Bhatia04Täby IS3,58
10 Isabelle Gustafsson04Spårvägens FK3,57
11 Tekla Thorgerzon04Danderyds SK3,52
12 Saga Hermundstad04IF Linnéa3,51
13 Alannah Hellstadius04Hammarby IF3,50
14 Moa Ringqvist04Tyresö FK3,48
15 Elsa Löfvenberg04Hellas FK3,47
16 Malin Fröberg04IFK Lidingö3,45
17 Sofia Munck04Åkersberga SK3,44
18 Kerstin Åberg04Hellas FK3,38   3,35
19 Tyra Cedrenius Tunander04IFK Lidingö3,38   3,25
20 Lorena Guzman04Turebergs FK3,36
21 Klara Malmsten04IFK Lidingö3,30
22 Rebecka Wernolf04IFK Lidingö3,25
23 Agnes Åhbeck04Åkersberga SK3,18
24 Engla Hänsel04Åkersberga SK3,15   3,15
25 Lovisa Keil04Hellas FK3,15   3,10
26 Nellie Mella04Hellas FK3,15   2,98
27 Ida Östling04Hellas FK3,14
28 Anouk Månsson04IFK Lidingö3,13   3,12
29 Tilda Månsson04Väsby IK3,13   3,05
30 Sofi Sylvander04Mälarhöjdens IK3,10
31 Josephine Lindestam04Danderyds SK3,02
32 Linnéa Hilding04Hanvikens SK3,00
33 Sara Khayi04IFK Lidingö2,98
34 Vilda Dahllöf20Hellas FK2,97
35 Polly Labedzki Krüger04Mälarhöjdens IK2,92
36 Viivi Jokinen04Tampereen Ur.-382,87
37 Sigrid Wikfeldt04Mälarhöjdens IK2,84   2,83
38 Selma Bruun04IFK Lidingö2,84   2,67
39 Matilda Karlsson04Väsby IK2,78
40 Molly Broquist04IFK Lidingö2,77
41 Matilda Green04Turebergs FK2,76
42 Saga Henning04IFK Lidingö2,70


P/F17 4 x 200m
Finalheat 18 dec 
 Blå IFK TumbaMathilda Eriksson
Lovisa Östervall
Johanna Dyremark
Tove Olsson

1:46.11-ut
97-1 Mälarhöjden IKEbba Leylenstierna
Frithof Ekström
Amanda Clereus
Erik Rosqvist

1:46.493
98-1 Bromma IFPetra Gyllenberg
Emil Thedeen
Karin Östberg
Daniel Persson

1:49.234

Finalheat 28 dec 
 1 Tampereen Ur.-38Sara Hämäläinen
Patrik Daymond
Merette Koskieniemi
Aleksi Heimunen

1:44.232
98-1 Täby ISLovisa Lindhe
Johan Bengtsson
Helena Kolhe
Dennis Dwinsky

1:42.861
98-2 Bromma IFNellie Milde
Axel Abrahamsson
Emma Bevegård
Victor Larsson

1:52.355


P/F15 4 x 200m
Finalheat 18 dec 
2 Tyresö FKSofie Bial
Elis Sandberg
Josefine Ekvall
Oscar Gunarsson

1:51.814
1 IFK LidingöMatilde Lundström
Malte Åhman
Vilma Runnestam
Jacob Krumlinde

1:52.095

Finalheat 28 dec 
1 Bromma IFAstrid Atle
Marcus Ekström
Wilma Dahlgren
Carl Glas

1:50.043
99-1 Vallentuna FKMatilda Jerpdal
Niklas Hamrin
Ebba Carlstedt Steneberg
Dan Friedman

2:00.7612
99-2 Mälarhöjden IKMaja Billow Agusta
Pontus Elafsson
Frida Erlandssa
Jakob Källman

DQ-
2 IFK LidingöKlara Tvede Jenssen
Albin Andersson
Jenny Mattsson
Ernesto Turro Herrera

DQ-

Finalheat 38 dec 
99-1 Täby ISJosefine Lundvall
Johan Sjölander
Anna Ardbo
Oskar Helling

1:44.851
1 Huddinge AISKajsa Eriksson
Mikael Lundqvist
Emilia Östergren
William Hagman

1:52.256
99-1 Mälarhöjden IKAlva Åström
Xander Friberger
Amanda Eriksson
Isak Lefvert

1:53.027
Lag 1 Hellas FKJosephine Rezene Hjalmarsson
Axxel Odin
Mathilda Nordström
Carl-Einar Söderström

1:53.108

Finalheat 48 dec 
1 Huddinge AISLinda Eriksson
Georg Melchert
Charlotet Andersson
Timmy Karlsson

1:46.962
1 Väsby IKLinnea Denerport
Adam Eklöf
Kajsa Lindqvist
Andreas Carlsson

1:55.7410
3 Huddinge AISLea Hermansson
Markus Asplund
Yasmin El-tai
Nils Söderqvist

2:01.7513
Vit Bromma IFJessica Andersson
Filip Söderberg
Moa Lowent
Oskar Berget

2:10.0514

Finalheat 58 dec 
1 Tyresö FKFilippa Lundberg
Henry Jacobsson
Linn Ringkvist
Edvin Dahl

1:54.149
Blå Bromma IFKarin Persson
Jakob Persson
Lea Lowent
Hugo Holmin

1:59.2111
1 Turebergs FKMathilda West
Filip Nyström
Iris Vielamaré
Samuel Sunden

ej start-


P/F13 4 x 200m
Finalheat 18 dec 
Huddinge 02-Lag 1Emelie Lestarich
Liam Hermansson
Ella Hagman
Albin Jakobsson

2:02.9510
02-1 Hanvikens SKElla Sjöblom
Ento Fors
Emma Olsson
Adam Peets

2:04.8012
02-1 IFK LidingöElisabeth Hvalgren
Ludvig Neuberg
Ella Broquist
David Morawski

2:05.5615
1 Österhaninge IFEllen Hansson
Edvin Habermann
Tora Knutsson
Simon Martinsson

2:05.5716

Finalheat 28 dec 
01-1 Mälarhöjden IKNicoline Lundin
Marcus Hagerud
Agnes Ekman
Albin Wägmark

1:54.191
01-1 Bromma IFAlice Bevegärd
Arthur Abrahamsson
Hanna Wallmach
Oscar Glas

1:55.292
01-1 Täby ISOlivia Jernhall
Oskar Nordlund
Alva Sundin
Gustav Gahne

2:02.939
Lag 1 Väsby Ik 01/02Ebba Roempke
Calle Henrysson
Leah Malmgren- Pommer
Niclas Winnarsson

2:05.4414

Finalheat 38 dec 
IFK Lidingö Vallen Lag 2Julia Anhult
Jacob Klint
Tindra Gullberg
Elias Sahlin

1:59.546
01-2 Mälarhöjden IKSabina Söderberg
Elias Vlachos
Sanya Haruny
Mehrab Sahdegi

1:59.717
Lag 2 Väsby IK 01/02Sofia Rang
Gabriel Trolin
Tilde Tjernberg
Axel Karlsson

2:10.0221
02-2 Mälarhöjden IKMikaela Byström Varon
Gabriel Vigil
Jennifer Ohrzen
Erik Lidström Lauri

2:10.8522

Finalheat 48 dec 
IFK Lidingö Grönsta Lag 3Anna Sara Tanelli
Giovanna Sacchi
Emma Kjebon
Jenny Österback

2:10.46-ut
Lag Grön Bromma IFCamilla Gyllenberg
Ludvig Elzvik
Hedda Meijer
Fredrik Söderström

2:16.6525
01-2 Österhaninge IFEmelie Martinsson
Pelle Lidjegren
Natalie Lindholm
Patrik Hellborg

2:18.3227

Finalheat 58 dec 
Lag 1 Hellas FKSara Franzén
Carl af Forselles
Bilge Kaya
Pelle Larsson

1:57.943
Lag Gul Bromma IFMaja Bergared
John Strandberg
Anna Brunius
Melker Henriksson

2:07.2618
Huddinge Lag 01:2 Tova Fjällkeborn
Tim Posselkel
Sofie Kagerstedt
Anton Andreasson

2:07.7919
Lag Blå Bromma IFHanna Askling
Simon Ernefors
Cecilia Nybelius
Samuel Oreland

2:19.6728

Finalheat 68 dec 
01-3 Mälarhöjden IKElla Oliviera
Wilmer Volny
Nora Elzen
Elias Johansson

2:04.4511
Huddinge Lag 01:1 Kajsa Engblom
Alex Emahazion
Linda Loftås
Johannes Lilins

2:04.8813
02-3 Mälarhöjden IKFrida Ohlin
August Schmidt
Selma Nilsson
Oscar Clereus

2:12.2023
IFK Lidingö BosönElsa Gullberg
Gustaf Andersson
Fanny Walldén
Erik Grindberg

2:16.1224

Finalheat 78 dec 
Lidingö The RestLovisa Holmberg
Oscar Taha
Madeleine Aulio
Robin Isaksson

1:59.255
01-1 Hanvikens SKStina Gustafsson
Emanuel Lindquist
My Lindberg
Hugo Eriksson

2:02.458
Lag Vit Bromma IFMalin Quist
Filip Ahlberg
Maja Åkerström
Hmapus Johansson

2:09.6520
Lag 2 Hellas FKEvelina Fransén
Oliver Redel
Dilara Kulbay Ahlsten
Hampus Oxing

2:17.0626

Finalheat 88 dec 
02-Blå Täby ISJunianna Larsen-Brolin
Ludvig All
Ella Enander
Oskar Edlund
Reserv Nora Berthau
1:58.414
01-1 Hässelby SKIsabel Lindgren
Sofia Eriksson
Matilda Nelz
Linn Aboreslan

2:04.70-ut
02-1 Mälarhöjden IKJosefine Wikfeldt
Max Bergqvist
Elise Legzdins
Leo Raksanyi

2:07.0317
Lag Röd Bromma IFSofia Lövqvist
Theo Wessman
Charles Krylander
Gustaf Sjögemark

2:16.06-ut


P/F11 4 x 200m
Finalheat 17 dec 
03-Vit IFK LidingöVictoria Psilander
Hampus Wäneland
Smilla Stensvik
Johannes Hjelmstedt

2:17.506
03-Blå 1 Täby ISEllen Lombrink
Adam Eckerberg
Kristina Dahlström
Christoffer Tarnet

2:23.4116
03-Blå 2 Täby ISDiana Landström
Erik Gahne
Ellen Winroth
Ludwig Lissgärde

2:23.6717

Finalheat 27 dec 
03-2 Huddinge AISSiloe Andre
Joakim Hellbratt
Sarah Brachen
Kasper Elliot

2:13.773
03-2 IF LinnéaSaga Herundstand
Elvin Öhrström
Edda Chin Nygård
Noel Tavares Jansen

2:14.384
LAG PIAStella Sajdak
David Hermelin
Nike Isaksson
Melker Carlens

2:14.755
03:3 Hammarby IFKathleen Larsson
Markus Moberg
Klara Avebäck
Teo Borgius

2:18.418

Finalheat 37 dec 
Röd Hellas FKElla Weimer
Valdemar Ekman
Maja Bergabo
Gustav Nylander Öhlund

2:13.392
Lag 2 Mälarhöjden 03/04Moa Skagerlund
Oliver Rasool
Vera Vlachos
August Schmidt

2:17.537
The rest Hammarby 03/04Albertina
Elmer
Sara
Dante

2:27.5621
Blå Hellas FKLovisa Keil
Hugo Holmgren
Ida Östling
Nils Emil Granquist

2:40.3925

Finalheat 47 dec 
03-1 Huddinge AISMadeleine Sideqvist
Julius Geiryd
Rebecca Östergren
Adnan Crnkic

2:13.351
03-1 IF LinnéaMaja Forsberg
Noel Malmsten
Ines Lindberg
Vilgot Lenninger

2:22.8515
Hammarby IF Lag2 03:3Beata Edholm
Arvid Boström
Edla Sundh
Dante Santermeistz

2:25.0519
Lag Gul Hellas FK 03/02Vilda Dahlöf
Gustav Gerps
Tilda Hordar
Otto Lajer

2:41.8426

Finalheat 57 dec 
03-Blå IFK LidingöJenna Wiken
Jakob Jönsson
Filippa Almkvist
Erik Otterstedt

2:19.1710
03-4 Hammarby IFAnne Lisa Deltin
Nsele Bangala
Alicia Löwhagen
Emil Tärnvik

2:19.5111
2003 Mixad HammarbySava Luul
Hugo Lundström
Oscar Törnvall
Simon Collin

2:38.5124

Finalheat 67 dec 
03-2 Österhaninge IFWilma Nordgren
Joel Sundqvist
Wilma Rotinen
Hugo Holmlund

2:19.5612
03-2 Hammarby IFÅaulina Milehc
Mory Mächs
Olivia Riddle
Erik Torgesson

2:21.5014
Lag 3 Mälarhöjden 03/04Maja Thodenius
Valter Thorenberg
Nora Olofsson
Isak Gelius

2:28.0622
Grön Hellas FKNellie Mella
Gustav Nordensköld
Kerstin Åberg
Joel Bergman

2:29.0123

Finalheat 77 dec 
03-1 Österhaninge IFEmelie Martinsson
Elliot Widell
Elina Lindholm
Arvid Wändesjö

2:18.669
Lag 1 03/04 Mälarhöjdens IKAlexandra Karlsson
Nils Steen Pages
Jessica Sandström
Theodor Malmgren

2:20.9413
03-Röd IFK LidingöRebecca Sandström
Alexandra Ogeljer
Fanny Wijkström
Rebecca Fitoussy

2:23.9918
04-1 Åkersberga SKEngla Hänsel
Agnes Åhlbäck
Sofia Munck
Jasmine Gyllenhammar

2:25.2920



© Track & Field, Christer Falk