Resultat Inlagda Gurkspelen 2013

Arrangör: Västerås FK
Datum: 26-27 jan 2013
Plats: QuickNet Arena
Ort: Västerås
Tävlingsledare: Per Tunander

Listan skapad: 2013-01-27 18:48:20


MS 60 m Final 27/1  10:40
             
1 Daniel Nordmark 1993 Västerås FK 7,24
2 Rickard Willman 1994 Västerås FK 7,43
3 Oscar Törnros 1992 IFK Sala 7,46
4 Fredrik Samuelsson 1995 Hässelby SK 7,50
5 Håkan Setthammar 1972 Västerås FK 7,64
6 Joel Fredin 1993 Hässelby SK 7,76
7 Filip Almgren 1984 Gefle IF 7,94

MS 200 m Final 27/1  15:45

Heat 1
             
  Martin Jacobson 1997 Tyresö FK Ej start

Heat 2
             
1 Rasmus Carlsson 1988 KFUM Örebro Friidrott 22,88
2 Petter Berner Wik 1994 Upsala IF 23,82
3 Victor Björklund 1996 Upsala IF 24,62
4 Bienvenue Musore 1990 Tyresö FK 25,17

MS 800 m Final 27/1  15:25
             
1 Jonas Carrass 1991 Västerås FK 2,01,56
2 Bienvenue Musore 1990 Tyresö FK 2,01,68
3 Robin Johansson 1994 Ärla IF 2,08,88
4 Martin Jacobson 1997 Tyresö FK 2,11,56
5 Anton Wijk 1996 Upsala IF 2,16,75
6 Christoffer Vikerfors 1995 Upsala IF 2,17,02
7 Daniel Bergman 1995 Tyresö FK 2,24,21

MS Höjd Final 27/1  10:00
             
1 Fabian Delryd 1996 Täby IS 1,92
2 Jonathan kruse 1995 Upsala IF 1,89
3 Fredrik Samuelsson 1995 Hässelby SK 1,86
3 Rasmus Carlsson 1988 KFUM Örebro Friidrott 1,86
4 Edvin Heggemann 1994 KFUM Örebro Friidrott 1,86
  carl rönnow 1990 SC Athletique  

MS Stav Final 27/1  14:15
             
1 Per Drageryd 1991 KFUM Örebro Friidrott 5,00
2 Fredrick Ekholm 1994 Huddinge AIS 4,43
3 Rikard Westin 1994 IFK Märsta 2,98
4 Anton Johansson 1993 Huddinge AIS 2,73

MS Längd Final 27/1  11:25
             
1 Andreas Otterling 1986 KFUM Örebro Friidrott 7,65
2 JohanTaléus 1994 Eskilstuna Friidrott 7,06
3 Rickard Willman 1994 Västerås FK 6,79
4 Fredrick Ekholm 1994 Huddinge AIS 6,62
5 Håkan Setthammar 1972 Västerås FK 6,45
6 Isac Persson 1994 Enköpings AI 6,40
7 Johan Meckbach 1995 Täby IS 6,22
8 Anton Johansson 1993 Huddinge AIS 5,42
9 Filip Almgren 1984 Gefle IF 5,25
10 Rikard Westin 1994 IFK Märsta 4,80

MS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Fredrick Ekholm 6,54 6,56 x 6,27 x 6,62
Anton Johansson 5,36 5,37 5,41 5,42 5,30 5,33
Isac Persson 6,40 x 6,32 6,34 6,28 6,38
Rickard Willman x 6,62 6,69 6,69 - 6,79
JohanTaléus 7,02 7,06 6,94 6,94 - -
Håkan Setthammar 5,99 6,43 6,45 6,00 - 6,38
Rikard Westin 4,79 4,80 x
Andreas Otterling 7,28 7,51 6,62 7,27 x 7,65
Filip Almgren 5,17 5,25 x
Johan Meckbach x 6,00 6,22 x x x

MS Tresteg Final 27/1  15:15
             
1 Mattias Karlsson 1992 Västerås FK 14,28
2 Rikard Westin 1994 IFK Märsta 9,68

MS Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Mattias Karlsson 14,28 x 14,16 - x
Rikard Westin 9,48 9,50 9,68 9,16 x 8,88

MS Kula Final 27/1  11:25
             
1 Oscar Törnros 1992 IFK Sala 13,75

MS Kula Final  1 2 3 4 5 6
Oscar Törnros 12,58 x 13,21 13,75 13,07 x

MS Vikt Final 27/1  10:35
             
1 Hans Eriksson 1986 Västerås FK 19,94
2 Alex Larsson 1994 Upsala IF 16,80
3 David Nyman 1992 Östhammar FI 16,21
4 Jörgen viksell 1979 Västerås FK 13,88
5 Håkan Åberg 1963 Västerås FK 17,29 UT 11,34 kg
6 johannes nilsson 1997 Västerås FK 12,55 UT 9,08 kg

MS Vikt Final  1 2 3 4 5 6
David Nyman 16,21 x x x x x
Alex Larsson x 16,50 x x 16,80 x
Hans Eriksson 18,45 19,94 19,17 x 19,11 19,47
johannes nilsson x 12,55 x x x 11,14
Jörgen viksell 13,88 13,65 x x 12,72 13,16
Håkan Åberg 17,29 x x x x 17,28

P 19 400 m Final 27/1  17:40
             
1 Isac Andersson 1996 Upsala IF 51,53
2 Abdiaziz Warsame 1995 Råby Rekarne FIF 51,74

P 19 1 500 m Final 27/1  14:20
             
1 Christoffer Vikerfors 1995 Upsala IF 4,48,77

P 19 Kula Final 27/1  11:25
             
1 Alex Larsson 1994 Upsala IF 15,58
2 Andreas Eriksson 1994 IK Heros 14,53
3 Gabriel Heen 1995 Huddinge AIS 14,41
4 Yasir Aliman 1994 Råby Rekarne FIF 9,02
  Ali Alsaadi 1995 Råby Rekarne FIF
  Tim Wunger 1994 Gillberga Lista IF

P 19 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alex Larsson x x x x 15,58 x
Gabriel Heen 14,41 x x x x 14,37
Andreas Eriksson 13,84 14,53 14,21 13,93 13,40 13,95
Ali Alsaadi
Yasir Aliman x x x 9,02 8,89 8,31
Tim Wunger

P 17 60 m Final 27/1  12:20
             
1 Victor Björklund 1996 Upsala IF 7,56
2 Alexander Lindholm 1996 Upsala IF 7,66

P 17 60 m Extra 27/1  12:45
             
1 Victor Björklund 1996 Upsala IF 7,60
2 Alexander Lindholm 1996 Upsala IF 7,64

P 17 Höjd Final 27/1  14:50
             
1 Filip Åstrand 1996 KFUM Örebro Friidrott 1,71

P 17 Stav Final 27/1  16:45
             
1 Oskar Sidenbladh 1997 Hammarby Friidrott 3,03

P 17 Tresteg Final 27/1  15:15
             
1 Eric Axtelius 1997 Enköpings AI 12,11

P 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Eric Axtelius x x 11,37 x 12,11 x

P 17 Kula Final 27/1  11:25
             
1 Anton Johansson 1996 KFUM Örebro Friidrott 14,94
2 Victor Björklund 1996 Upsala IF 13,02

P 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Anton Johansson 14,53 14,57 14,15 14,33 14,94 x
Victor Björklund 13,02 12,78 12,61 11,67 - -

P 16 60 m Försök 27/1  11:15

Heat 1
             
1 Andreas Gustafsson 1997 Falu IK 7,47 q
2 William Kisekka 1997 Upsala IF 7,49 q
3 Abanob Abdelahad 1997 Västerås FK 8,08 q
4 Joakim Karlsson 1997 Västerås FK 8,15 q
5 Cizar Al-Asikari 1997 Eskilstuna Friidrott 8,39

Heat 2
             
1 Karl Sjölander 1997 Upsala IF 7,43 q
2 Oscar Jacobsson 1997 Västerås FK 7,46 q
3 Sebastian Brandmaier 1997 Upsala IF 7,48 q
4 Oscar Hjerm 1997 Västerås FK 8,02 q
5 Sebastian Larsson 1997 Råby Rekarne FIF 8,50

P 16 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Karl Sjölander 1997 Upsala IF 7,43 q
2 Oscar Jacobsson 1997 Västerås FK 7,46 q
3 Andreas Gustafsson 1997 Falu IK 7,47 q
4 Sebastian Brandmaier 1997 Upsala IF 7,48 q
5 William Kisekka 1997 Upsala IF 7,49 q
6 Oscar Hjerm 1997 Västerås FK 8,02 q
7 Abanob Abdelahad 1997 Västerås FK 8,08 q
8 Joakim Karlsson 1997 Västerås FK 8,15 q
9 Cizar Al-Asikari 1997 Eskilstuna Friidrott 8,39
10 Sebastian Larsson 1997 Råby Rekarne FIF 8,50

P 16 60 m Final 27/1  12:35
             
1 Andreas Gustafsson 1997 Falu IK 7,36
2 Oscar Jacobsson 1997 Västerås FK 7,44
3 Karl Sjölander 1997 Upsala IF 7,51
4 William Kisekka 1997 Upsala IF 7,54
5 Sebastian Brandmaier 1997 Upsala IF 7,55
6 Abanob Abdelahad 1997 Västerås FK 7,88
7 Oscar Hjerm 1997 Västerås FK 8,08
8 Joakim Karlsson 1997 Västerås FK 8,25

P 16 400 m Final 27/1  17:55
             
1 Ludvig Hillenfjärd 1997 Huddinge AIS 53,52
2 Albin Johansson 1997 Högbo GIF 54,21

P 16 1 500 m Final 27/1  14:20
             
1 Christoffer Hagman 1997 Västerås FK 4,42,39 1
2 Pontus Hagman 1997 Västerås FK 4,42,39 2
3 Jacob Holmström 1997 IF Skade 5,05,05

P 16 60 mh Final 27/1  10:00
             
1 Andreas Gustafsson 1997 Falu IK 8,41
2 Nicklas Holm 1997 Hellas FK 8,46
3 Ludvig Hillenfjärd 1997 Huddinge AIS 8,66
4 Edwin Sahlin 1997 Västerås FK 8,94
5 Oscar Hjerm 1997 Västerås FK 8,96
6 Eric Axtelius 1997 Enköpings AI 9,29
7 Marcus Jaurell 1997 Hässelby SK 9,62

P 16 60 mh Extra 27/1  13:50
             
1 Andreas Gustafsson 1997 Falu IK 8,39
2 Nicklas Holm 1997 Hellas FK 8,40
3 Ludvig Hillenfjärd 1997 Huddinge AIS 8,57

P 16 Höjd Final 27/1  14:50
             
1 Oskar Lundqvist 1997 Upsala IF 2,03
2 Andreas Gustafsson 1997 Falu IK 1,82
3 Oscar Hjerm 1997 Västerås FK 1,66
4 Marcus Jaurell 1997 Hässelby SK 1,61
  Jacob Holmström 1997 IF Skade igr

P 16 Längd Final 27/1  10:25
             
1 Edwin Sahlin 1997 Västerås FK 5,88
2 Marcus Jaurell 1997 Hässelby SK 5,65
3 Joakim Karlsson 1997 Västerås FK 5,37
4 Cizar Al-Asikari 1997 Eskilstuna Friidrott 4,58
  Giovanni Inostroza 1997 Turebergs FK

P 16 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Giovanni Inostroza
Joakim Karlsson 5,37 x x 5,30 x x
Cizar Al-Asikari - 4,58 4,32 4,49 4,48 x
Edwin Sahlin x x x 5,56 x 5,88
Marcus Jaurell 4,02 5,65 5,46 5,55 x 5,43

P 16 Kula Final 27/1  11:25
             
1 Oliver Tered 1997 Hässelby SK 12,67
2 Edwin Sahlin 1997 Västerås FK 11,41
3 Marcus Jaurell 1997 Hässelby SK 9,95
4 Jacob Holmström 1997 IF Skade 6,90

P 16 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Jacob Holmström 6,59 x 6,60 6,90 6,82 6,71
Edwin Sahlin x 11,38 11,02 10,77 11,41 x
Marcus Jaurell 8,68 9,25 9,30 9,95 9,63 9,63
Oliver Tered x 11,83 x x 11,82 12,67

P 15 60 m Försök 27/1  10:20

Heat 1
             
1 Anton Cigéhn 1998 Täby IS Friidrott 7,81 q
2 Pontus Jansson 1998 Wedevågs IF 7,93 q
3 Andreas Führ 1998 KFUM Örebro Friidrott 8,03 q
4 Oskar Motta 1998 Upsala IF 8,10
5 Jakob Samuelsson 1998 Hässelby SK 8,25
6 Johan Bengtsson 1998 Täby IS Friidrott 8,38
7 Kenneth Acopio 1998 Heby AIF 8,56
8 Carl Krüsell Berg 1998 Hammarby Friidrott 8,71

Heat 2
             
1 Lucas Norden 1998 Västerås FK 7,56 q
2 Gustav Löwenhav 1998 Spårvägens FK 7,84 q
3 Julius Larsen Brolin 1998 Täby IS Friidrott 7,93 q
4 Herman Lönnqvist 1998 Upsala IF 7,94 q
5 Sebastian Hargeström 1998 Hammarby Friidrott 7,95 q
6 Lowe Råsberg 1998 Hässelby SK 8,09
7 William Littorin 1998 Upsala IF 8,21

P 15 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Lucas Norden 1998 Västerås FK 7,56 q
2 Anton Cigéhn 1998 Täby IS Friidrott 7,81 q
3 Gustav Löwenhav 1998 Spårvägens FK 7,84 q
4 Pontus Jansson 1998 Wedevågs IF 7,93 q
5 Julius Larsen Brolin 1998 Täby IS Friidrott 7,93 q
6 Herman Lönnqvist 1998 Upsala IF 7,94 q
7 Sebastian Hargeström 1998 Hammarby Friidrott 7,95 q
8 Andreas Führ 1998 KFUM Örebro Friidrott 8,03 q
9 Lowe Råsberg 1998 Hässelby SK 8,09
10 Oskar Motta 1998 Upsala IF 8,10
11 William Littorin 1998 Upsala IF 8,21
12 Jakob Samuelsson 1998 Hässelby SK 8,25
13 Johan Bengtsson 1998 Täby IS Friidrott 8,38
14 Kenneth Acopio 1998 Heby AIF 8,56
15 Carl Krüsell Berg 1998 Hammarby Friidrott 8,71

P 15 60 m Final 27/1  13:05
             
1 Anton Cigéhn 1998 Täby IS Friidrott 7,68
2 Gustav Löwenhav 1998 Spårvägens FK 7,77
3 Pontus Jansson 1998 Wedevågs IF 7,84
4 Sebastian Hargeström 1998 Hammarby Friidrott 7,88
5 Julius Larsen Brolin 1998 Täby IS Friidrott 7,94
6 Herman Lönnqvist 1998 Upsala IF 7,94
7 Andreas Führ 1998 KFUM Örebro Friidrott 8,05
  Lucas Norden 1998 Västerås FK Diskv

P 15 200 m Heat 27/1  17:25

Heat 1
             
1 Carl Krüsell Berg 1998 Hammarby Friidrott 27,53
2 Simon Eriksson 1998 Örbyhus IF 28,66
  Andreas Berzelius 1998 IFK Märsta Diskv

Heat 2
             
1 Lucas Norden 1998 Västerås FK 24,36
2 Jakob Samuelsson 1998 Hässelby SK 26,42
3 Lowe Råsberg 1998 Hässelby SK 26,90
4 Johan Bengtsson 1998 Täby IS Friidrott 26,93

Heat 3
             
1 Pontus Jansson 1998 Wedevågs IF 26,16
  Andreas Führ 1998 KFUM Örebro Friidrott ej start
  Christoffer Ahl 1998 Hammarby Friidrott Diskv

P 15 200 m Heat - Sammanställning
             
1 Lucas Norden 1998 Västerås FK 24,36
2 Pontus Jansson 1998 Wedevågs IF 26,16
3 Jakob Samuelsson 1998 Hässelby SK 26,42
4 Lowe Råsberg 1998 Hässelby SK 26,90
5 Johan Bengtsson 1998 Täby IS Friidrott 26,93
6 Carl Krüsell Berg 1998 Hammarby Friidrott 27,53
7 Simon Eriksson 1998 Örbyhus IF 28,66
  Andreas Berzelius 1998 IFK Märsta Diskv
  Christoffer Ahl 1998 Hammarby Friidrott Diskv
  Andreas Führ 1998 KFUM Örebro Friidrott ej start

P 15 1 000 m Final 27/1  14:55
             
1 Christoffer Ahl 1998 Hammarby Friidrott 2,49,21
2 Benjamin Eklund 1998 IK Westmannia 3,01,73
3 Eric Schagerlund 1998 Eskilstuna Friidrott 3,02,02
4 Rikard Karlsson 1998 Hässelby SK 3,03,38
5 Jacob Åkersten 1998 Täby IS Friidrott 3,07,94
6 Arvid Malm 1998 Västerås FK 3,10,87
7 Simon Persson 1998 KFUM Örebro Friidrott 3,25,38
8 Andreas Berzelius 1998 IFK Märsta 3,28,25
9 Oliver Björkskog 1998 Heby AIF 3,29,95

P 15 Höjd Final 27/1  12:10
             
1 Filip Björklund 1998 Upsala IF 1,74
2 Gabriel Lundvall 1998 Täby IS Friidrott 1,74
3 Joel Mattsson 1998 Tierps IF Friidrott 1,71
4 William Frobe 1998 Täby IS Friidrott 1,65
5 Julius Larsen Brolin 1998 Täby IS Friidrott 1,62
6 Jakob Samuelsson 1998 Hässelby SK 1,59
7 Johan Bengtsson 1998 Täby IS Friidrott 1,59
8 Oliver Björkskog 1998 Heby AIF 1,51
9 Simon Eriksson 1998 Örbyhus IF 1,46
9 Jacob Åkersten 1998 Täby IS Friidrott 1,46
11 Kenneth Acopio 1998 Heby AIF 1,46
  Anton Cigéhn 1998 Täby IS Friidrott

P 15 Stav Final 27/1  16:45
             
1 Sebastian Hargeström 1998 Hammarby Friidrott 3,43
  William Frobe 1998 Täby IS Friidrott  
  Frank Förnestig 1998 Hammarby Friidrott  
  William Littorin 1998 Upsala IF  

P 15 Längd Final 27/1  13:40
             
1 Anton Cigéhn 1998 Täby IS Friidrott 5,60
2 Andreas Führ 1998 KFUM Örebro Friidrott 5,32
3 Sebastian Hargeström 1998 Hammarby Friidrott 5,27
4 Gabriel Lundvall 1998 Täby IS Friidrott 5,25
5 Herman Lönnqvist 1998 Upsala IF 5,14
6 Viktor Wahlén Diederichsen 1998 Spårvägens FK 5,01
7 Gustav Löwenhav 1998 Spårvägens FK 4,60
8 Kenneth Acopio 1998 Heby AIF 4,34
  William Frobe 1998 Täby IS Friidrott
  Frank Förnestig 1998 Hammarby Friidrott
  Edvin Larsson 1998 Eskilstuna Friidrott
  Erik Larsson 1998 Västerås FK
  Jacob Åkersten 1998 Täby IS Friidrott
  Ella Strömfelt 1998 Hammarby Friidrott

P 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
William Frobe
Andreas Führ 3,54 4,93 5,12 4,98 5,32 4,94
Sebastian Hargeström 5,10 5,19 5,14 5,27 5,23 5,19
Frank Förnestig
Edvin Larsson
Gustav Löwenhav 4,13 4,44 4,53 4,50 4,60 4,52
Viktor Wahlén Diederichsen x 5,01 4,89 4,86 4,27 x
Kenneth Acopio 4,34 4,05 4,25 4,13 4,00 4,34
Erik Larsson
Herman Lönnqvist 5,09 5,14 5,04 4,80 4,87 4,85
Anton Cigéhn 5,31 5,18 4,97 5,55 5,52 5,60
Jacob Åkersten
Gabriel Lundvall x 5,25 5,05 x 4,99 5,12
Ella Strömfelt

P 15 Tresteg Final 27/1  10:40
             
1 Viktor Wahlén Diederichsen 1998 Spårvägens FK 10,80
2 Anton Cigéhn 1998 Täby IS Friidrott 10,39
3 Johan Bengtsson 1998 Täby IS Friidrott 10,36
4 Jacob Åkersten 1998 Täby IS Friidrott 9,97
5 Simon Eriksson 1998 Örbyhus IF 9,87
6 William Littorin 1998 Upsala IF 9,74
  Timothy Olsson 1998 Hammarby Friidrott -
  Erik Larsson 1998 Västerås FK -

P 15 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Simon Eriksson 9,67 9,81 9,56 x x 9,87
Timothy Olsson - - - - - -
Viktor Wahlén Diederichsen 10,80 10,53 10,64 x 10,74 x
William Littorin 9,38 9,42 9,74 9,49 x x
Erik Larsson - - - - - -
Anton Cigéhn 10,15 10,39 - 10,20 10,00 x
Jacob Åkersten 9,77 9,92 - 9,60 9,95 9,97
Johan Bengtsson x 10,07 x x - 10,36

P 15 Kula Final 27/1  16:00
             
1 Edvin Larsson 1998 Eskilstuna Friidrott 14,15
2 Johan Bengtsson 1998 Täby IS Friidrott 12,09
3 Joel Mattsson 1998 Tierps IF Friidrott 11,25
4 Gabriel Lundvall 1998 Täby IS Friidrott 11,04
5 Lowe Råsberg 1998 Hässelby SK 10,03
6 Julius Larsen Brolin 1998 Täby IS Friidrott 9,78
7 Carl Krüsell Berg 1998 Hammarby Friidrott 9,52
8 William Frobe 1998 Täby IS Friidrott 9,40
9 Kenneth Acopio 1998 Heby AIF 8,22
  Frank Förnestig 1998 Hammarby Friidrott
  Anton Tapper-Vuontisvaara 1998 Östhammar FI

P 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
William Frobe 9,35 9,40 x 9,31 x x
Lowe Råsberg 10,03 9,48 x x 9,96 9,48
Joel Mattsson 9,74 x 11,25 11,00 11,04 10,95
Carl Krüsell Berg 9,52 x x x x x
Frank Förnestig
Edvin Larsson 13,97 13,08 14,15 13,88 13,17 13,97
Kenneth Acopio 7,75 x 8,22
Gabriel Lundvall x 11,04 10,69 10,87 10,49 10,33
Johan Bengtsson 10,99 11,05 10.99 12,09 11,10 11,16
Julius Larsen Brolin 9,78 x 9,11 9,59 8,76 x
Anton Tapper-Vuontisvaara

P 14 60 m Försök 27/1  12:00

Heat 1
             
1 Noa Jonsson 1999 Hässelby SK 7,97 q
2 Johan Pedersen 1999 Upsala IF 8,33 q
3 Dominic Lightowler 1999 Upsala IF 8,46 q
4 Edvin Hagberg 1999 Turebergs FK 8,70 q
5 Axel Wikander 1999 Heby AIF 9,08

Heat 2
             
1 Johan Sjölander 1999 Täby IS Friidrott 8,14 q
2 Arvid Gustafsson 1999 Upsala IF 8,39 q
3 Noa Fridell 1999 Eskilstuna Friidrott 8,47 q
4 Manoo Bhatt 1999 Täby IS Friidrott 8,60 q
5 Markus Thorsell 1999 Råby Rekarne FIF 8,78
6 Jakob Dalenbring 1999 Västerås FK 8,93
7 Viktor Holmström 1999 IF Skade 8,93

P 14 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Noa Jonsson 1999 Hässelby SK 7,97 q
2 Johan Sjölander 1999 Täby IS Friidrott 8,14 q
3 Johan Pedersen 1999 Upsala IF 8,33 q
4 Arvid Gustafsson 1999 Upsala IF 8,39 q
5 Dominic Lightowler 1999 Upsala IF 8,46 q
6 Noa Fridell 1999 Eskilstuna Friidrott 8,47 q
7 Manoo Bhatt 1999 Täby IS Friidrott 8,60 q
8 Edvin Hagberg 1999 Turebergs FK 8,70 q
9 Markus Thorsell 1999 Råby Rekarne FIF 8,78
10 Jakob Dalenbring 1999 Västerås FK 8,93
11 Viktor Holmström 1999 IF Skade 8,93
12 Axel Wikander 1999 Heby AIF 9,08

P 14 60 m Final 27/1  13:10
             
1 Noa Jonsson 1999 Hässelby SK 7,91
2 Johan Sjölander 1999 Täby IS Friidrott 7,99
3 Arvid Gustafsson 1999 Upsala IF 8,33
4 Johan Pedersen 1999 Upsala IF 8,35
5 Dominic Lightowler 1999 Upsala IF 8,41
6 Noa Fridell 1999 Eskilstuna Friidrott 8,47
7 Manoo Bhatt 1999 Täby IS Friidrott 8,59
  Edvin Hagberg 1999 Turebergs FK ej start

P 14 200 m Heat 27/1  17:15

Heat 1
             
1 Oskar Erixon 1999 IK Westmannia 27,27
2 Gustav Zetterlund 2000 KFUM Örebro Friidrott 27,72
3 Markus Thorsell 1999 Råby Rekarne FIF 29,29

Heat 2
             
1 Arvid Gustafsson 1999 Upsala IF 27,37
  Jakob Dalenbring 1999 Västerås FK ej start
  Dominic Lightowler 1999 Upsala IF Diskv

Heat 3
             
1 Noa Jonsson 1999 Hässelby SK 25,91
2 Johan Pedersen 1999 Upsala IF 26,20
  Johan Sjölander 1999 Täby IS Friidrott Diskv

P 14 200 m Heat - Sammanställning
             
1 Noa Jonsson 1999 Hässelby SK 25,91
2 Johan Pedersen 1999 Upsala IF 26,20
3 Oskar Erixon 1999 IK Westmannia 27,27
4 Arvid Gustafsson 1999 Upsala IF 27,37
5 Gustav Zetterlund 2000 KFUM Örebro Friidrott 27,72
6 Markus Thorsell 1999 Råby Rekarne FIF 29,29
  Dominic Lightowler 1999 Upsala IF Diskv
  Jakob Dalenbring 1999 Västerås FK ej start
  Johan Sjölander 1999 Täby IS Friidrott Diskv

P 14 1 000 m Final 27/1  14:50
             
1 Dominic Lightowler 1999 Upsala IF 3,02,46
2 Victor Hermansson 1999 Eskilstuna Friidrott 3,02,96
3 Henry Jacobson 1999 Tyresö FK 3,03,14
4 William Måhl 1999 Vallentuna FK 3,11,82
5 Axel Wikander 1999 Heby AIF 3,41,40
6 Viktor Holmström 1999 IF Skade 3,46,83
  Simon Wiklund 1999 Ik Wilkse ej start

P 14 Höjd Final 27/1  13:40
             
1 Simon Wiklund 1999 Ik Wilkse 1,70
2 Filip Skoog 1999 Västerås FK 1,64
3 Staffan Risberg 1999 Turebergs FK 1,55
4 Johan Pedersen 1999 Upsala IF 1,49
5 Markus Thorsell 1999 Råby Rekarne FIF 1,41
6 Viktor Holmström 1999 IF Skade 1,36
7 Philip Anbakk 1999 Upsala IF 1,31
8 Axel Wikander 1999 Heby AIF 1,26
  Edvin Hagberg 1999 Turebergs FK
  Haiman Bassim 1999 Eskilstuna Friidrott
  Axel Kullin 1999 Täby IS Friidrott  

P 14 Stav Final 27/1  16:45
             
1 Tom Johansson 1999 KFUM Örebro Friidrott 2,53
  Filip Skoog 1999 Västerås FK  

P 14 Längd Final 27/1  16:20
             
1 Oskar Erixon 1999 IK Westmannia 5.33
2 Axel Wikander 1999 Heby AIF 4.52
3 Noa Fridell 1999 Eskilstuna Friidrott 4.51
4 Markus Thorsell 1999 Råby Rekarne FIF 4.34
5 Viktor Holmström 1999 IF Skade 4.05 4.05
6 Johan Sjölander 1999 Täby IS Friidrott 4.05
7 Jakob Dalenbring 1999 Västerås FK 3.55
  Axel Kullin 1999 Täby IS Friidrott
  Haiman Bassim 1999 Eskilstuna Friidrott

P 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Viktor Holmström x 4.05 4.05 3.74 4.01 3.73
Markus Thorsell 4.34 4.20 4.34 2.28 x 4.15
Noa Fridell 4.51 4.32 4.33 4.22 4.36 4.45
Axel Wikander 4.14 4.19 4.05 4.40 4.52 4.23
Jakob Dalenbring 3.51 2.75 3.19 3.41 2.67 3.55
Axel Kullin
Johan Sjölander x x x x 4.05 x
Oskar Erixon 5.18 5.11 5.33 4.96 4.80 4.86
Haiman Bassim

P 14 Tresteg Final 27/1  10:40
             
1 Johan Sjölander 1999 Täby IS Friidrott 11,17
2 Filip Skoog 1999 Västerås FK 11,05
3 Noa Fridell 1999 Eskilstuna Friidrott 9,20
  Markus Thorsell 1999 Råby Rekarne FIF -
  Axel Kullin 1999 Täby IS Friidrott -

P 14 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Markus Thorsell - - - - - -
Filip Skoog 11,02 10,77 10,90 - 10,86 11,05
Noa Fridell 9,20 - 7,76 - - 8,89
Axel Kullin - - - - - -
Johan Sjölander 10,68 - 10,78 10,88 11,17 10,76

P 14 Kula Final 27/1  12:25
             
1 Manoo Bhatt 1999 Täby IS Friidrott 10,28
2 Noa Jonsson 1999 Hässelby SK 8,99
3 Noa Fridell 1999 Eskilstuna Friidrott 8,12
4 Markus Thorsell 1999 Råby Rekarne FIF 7,79
  Axel Wikander 1999 Heby AIF
  Haiman Bassim 1999 Eskilstuna Friidrott

P 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Noa Jonsson 6,56 8,99 8,26 - - -
Markus Thorsell 6,26 7,16 6,49 7,42 7,79 7,10
Noa Fridell 8,12 7,41 7,24 7,62 7,61 7,97
Axel Wikander
Manoo Bhatt 9,67 9,64 9,49 10,28 9,93 x
Haiman Bassim

P 13 60 m Försök 26/1  14:30

Heat 1
             
1 Ernesto Turro Herrera 2000 IFK Lidingö Friidrott 8,19 q
2 Jonathan Kjellén 2000 Västerås FK 8,74 q
3 Joel Bäckström 2000 Bergslagens friidrottsklubb 8,82 q
4 Tim Svantesson 2000 Nyköpings BIS 8,90
5 Lukas Björninger 2000 Turebergs FK 8,96
6 Marcus Ekström 2000 Bromma IF 9,27
7 Jacob Persson 2000 Bromma IF 9,69
8 Elliot Cigéhn 2000 Täby IS Friidrott 9,74

Heat 2
             
1 AlbinAndersson 2000 IFK Lidingö Friidrott 8,68 q
2 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK 8,84 q
3 Lukas Jarefjord 2000 Turebergs FK 8,86 q
4 Filip Hamrelius 2000 Turebergs FK 9,13
5 Erik Harrisson 2000 Bålsta IK 9,50
6 Andreas Cigéhn 2000 Täby IS Friidrott 9,51
7 Nils Söderqvist 2000 Huddinge AIS 9,60
8 Elliot Gårdinger Tjelder 2000 Bromma IF 9,79

Heat 3
             
1 Philip Ludwigs 2000 Danderyds SK 8,49 q
2 Adriano Cordoba (J.G.C) 2000 Västerås FK 8,79 q
3 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 8,94
4 Filip Nyström 2000 Turebergs FK 9,06
5 Gustav Magnusson 2000 Nyköpings BIS 9,11
6 Daniel Zubicky 2000 KFUM Örebro Friidrott 9,40
7 Filip Söderberg 2000 Bromma IF 9,59
8 Carl Levinson 2000 Täby IS Friidrott 9,73

P 13 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Ernesto Turro Herrera 2000 IFK Lidingö Friidrott 8,19 q
2 Philip Ludwigs 2000 Danderyds SK 8,49 q
3 AlbinAndersson 2000 IFK Lidingö Friidrott 8,68 q
4 Jonathan Kjellén 2000 Västerås FK 8,74 q
5 Adriano Cordoba (J.G.C) 2000 Västerås FK 8,79 q
6 Joel Bäckström 2000 Bergslagens friidrottsklubb 8,82 q
7 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK 8,84 q
8 Lukas Jarefjord 2000 Turebergs FK 8,86 q
9 Tim Svantesson 2000 Nyköpings BIS 8,90
10 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 8,94
11 Lukas Björninger 2000 Turebergs FK 8,96
12 Filip Nyström 2000 Turebergs FK 9,06
13 Gustav Magnusson 2000 Nyköpings BIS 9,11
14 Filip Hamrelius 2000 Turebergs FK 9,13
15 Marcus Ekström 2000 Bromma IF 9,27
16 Daniel Zubicky 2000 KFUM Örebro Friidrott 9,40
17 Erik Harrisson 2000 Bålsta IK 9,50
18 Andreas Cigéhn 2000 Täby IS Friidrott 9,51
19 Filip Söderberg 2000 Bromma IF 9,59
20 Nils Söderqvist 2000 Huddinge AIS 9,60
21 Jacob Persson 2000 Bromma IF 9,69
22 Carl Levinson 2000 Täby IS Friidrott 9,73
23 Elliot Cigéhn 2000 Täby IS Friidrott 9,74
24 Elliot Gårdinger Tjelder 2000 Bromma IF 9,79

P 13 60 m Final 26/1  16:35
             
1 Ernesto Turro Herrera 2000 IFK Lidingö Friidrott 8.15
2 Philip Ludwigs 2000 Danderyds SK 8.60
3 AlbinAndersson 2000 IFK Lidingö Friidrott 8.75
4 Jonathan Kjellén 2000 Västerås FK 8.78
5 Adriano Cordoba (J.G.C) 2000 Västerås FK 8.86
6 Lukas Jarefjord 2000 Turebergs FK 8.91
7 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK 8.98
8 Joel Bäckström 2000 Bergslagens friidrottsklubb 9.02

P 13 800 m Final 26/1  17:10
             
1 Carl Levinson 2000 Täby IS Friidrott 2.42,10
2 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK 2.45,13
3 Tomas Johansson 2000 Wedevågs IF 2.45,83
4 Jack Tranderyd 2000 KFUM Örebro Friidrott 2.46,18
5 Eric Hjerm 2000 Västerås FK 2.57,92
6 Elliot Gårdinger Tjelder 2000 Bromma IF 3.02,86
7 Filip Söderberg 2000 Bromma IF 3.05,47
  Erik Harrisson 2000 Bålsta IK Ej start
  Ernesto Turro Herrera 2000 IFK Lidingö Friidrott Ej start

P 13 Höjd Final 26/1  15:10
             
1 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 1,50
2 Tim Svantesson 2000 Nyköpings BIS 1,45
3 Philip Ludwigs 2000 Danderyds SK 1,39
4 Samuel Karlsson 2000 Eskilstuna Friidrott 1,39
5 Joel Bäckström 2000 Bergslagens friidrottsklubb 1,36
6 AlbinAndersson 2000 IFK Lidingö Friidrott 1,36
7 Eric Hjerm 2000 Västerås FK 1,31
8 Filip Söderberg 2000 Bromma IF 1,31
9 Max Billgert 2000 Täby IS Friidrott 1,31
10 Fredrik Billing 2000 Åkersberga Sportklubb 1,31
11 Nils Söderqvist 2000 Huddinge AIS 1,26
12 Adriano Cordoba (J.G.C) 2000 Västerås FK 1,26
13 Filip Hamrelius 2000 Turebergs FK 1,26
14 Filip Nyström 2000 Turebergs FK 1,26
15 Jack Tranderyd 2000 KFUM Örebro Friidrott 1,21
16 Elliot Gårdinger Tjelder 2000 Bromma IF 1,16
  Ronny Wallin 2000 Bålsta IK
  Anton Sjöberg 2000 Vallentuna FK

P 13 Längd Final 26/1  09:30
             
1 Gustav Magnusson 2000 Nyköpings BIS 4,75
2 Philip Ludwigs 2000 Danderyds SK 4,70
3 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK 4,51
4 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 4,45
5 Samuel Karlsson 2000 Eskilstuna Friidrott 4,38 4,37
6 AlbinAndersson 2000 IFK Lidingö Friidrott 4,38 4,31
7 Lukas Björninger 2000 Turebergs FK 4,29
8 Nils Söderqvist 2000 Huddinge AIS 4,26
9 Daniel Zubicky 2000 KFUM Örebro Friidrott 4,20
10 Eric Hjerm 2000 Västerås FK 4,13
11 Filip Nyström 2000 Turebergs FK 4,02 3,99
12 MalexÅkerblom 2000 IFK Lidingö Friidrott 4,02 3,97
13 Filip Hamrelius 2000 Turebergs FK 4,01
14 Max Billgert 2000 Täby IS Friidrott 3,99
15 Carl Levinson 2000 Täby IS Friidrott 3,65
16 Filip Söderberg 2000 Bromma IF 3,58
17 Elliot Cigéhn 2000 Täby IS Friidrott 3,52
18 Andreas Cigéhn 2000 Täby IS Friidrott 3,43
19 Elliot Gårdinger Tjelder 2000 Bromma IF 3,30
  David Sahi 2000 Bålsta IK
  Ronny Wallin 2000 Bålsta IK
  Anton Sjöberg 2000 Vallentuna FK
  Emrik Lennartsson 2000 Täby IS Friidrott

P 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Lukas Björninger 4,28 4,14 4,16 4,29 3,90 4,14
Filip Hamrelius 4,01 3,49 2,81
Filip Nyström 3,99 4,02 3,90
Andreas Cigéhn 3,41 x 3,43
Filip Söderberg 3,58 x 2,63
Elliot Gårdinger Tjelder 3,30 3,09 2,96
David Sahi
Ronny Wallin
Gustav Magnusson 4,53 4,75 4,23 4,36 4,63 4,64
Nils Söderqvist 4,26 4,02 3,99 4,05 3,96 4,13
Anton Sjöberg
MalexÅkerblom 3,97 4,02 3,90
AlbinAndersson 4,29 4,29 4,20 4,26 4,38 4,31
Joel Andersson 4,34 4,41 4,35 4,39 4,45 4,44
Daniel Zubicky 4,20 3,89 3,85
Eric Hjerm 4,05 4,13 4,02
Samuel Karlsson 2,76 4,35 3,49 4,37 4,28 4,38
Philip Ludwigs 4,70 4,50 4,39 4,21 4,14 4,61
Jonathan Toftebrant 4,40 4,51 x 4,30 4,36 4,36
Elliot Cigéhn 3,47 3,52 3,46
Carl Levinson 3,64 3,55 3,65
Emrik Lennartsson
Max Billgert 3,73 3,79 3,99

P 13 Kula Final 26/1  11:45
             
1 Lukas Björninger 2000 Turebergs FK 8,78
2 Max Billgert 2000 Täby IS Friidrott 8,64
3 Elliot Cigéhn 2000 Täby IS Friidrott 8,62
4 Tim Svantesson 2000 Nyköpings BIS 8,50
5 Tomas Johansson 2000 Wedevågs IF 8,08
6 Filip Hamrelius 2000 Turebergs FK 7,68
7 Erik Harrisson 2000 Bålsta IK 7,63
8 Gustav Magnusson 2000 Nyköpings BIS 7,60
9 Jonas Berg 2000 Kvismaredalens IF 7,55
10 Jacob Persson 2000 Bromma IF 7,43
11 Jonathan Kjellén 2000 Västerås FK 6,91
12 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK 6,60
13 Andreas Cigéhn 2000 Täby IS Friidrott 6,42
14 AlbinAndersson 2000 IFK Lidingö Friidrott 5,73
15 Daniel Zubicky 2000 KFUM Örebro Friidrott 3,38
  Elliot Gårdinger Tjelder 2000 Bromma IF -
  David Sahi 2000 Bålsta IK -
  Ronny Wallin 2000 Bålsta IK -
  Anton Sjöberg 2000 Vallentuna FK -
  Philip Ludwigs 2000 Danderyds SK -

P 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Lukas Björninger 8,38 8,78 8,36 8,50 8,38
Filip Hamrelius 7,14 7,68 6,76 7,45 7,52
Andreas Cigéhn 6,40 6,42
Jacob Persson 6,95 7,43
Elliot Gårdinger Tjelder - -
David Sahi - -
Erik Harrisson 7,16 7,63 7,54 7,56 7,06
Ronny Wallin - -
Tim Svantesson 8,50 8,06 8,30 7,94 8,15
Gustav Magnusson 7,49 7,60 6,78 7,12 7,10
Anton Sjöberg - -
AlbinAndersson 5,73 5,29
Daniel Zubicky x 3,38
Jonathan Kjellén 6,42 6,91
Philip Ludwigs - -
Jonathan Toftebrant 6,47 6,60
Elliot Cigéhn 6,88 8,22 7,89 8,02 8,62
Max Billgert x 8,46 8,12 8,64 8,60
Jonas Berg 6,94 7,55
Tomas Johansson 7,63 7,69 7,10 8,08 7,61

P 12 60 m Försök 26/1  13:30

Heat 1
             
1 Philip Wilhelmsson 2001 KFUM Örebro Friidrott 9,62 q
2 Hampus Söderlund 2001 Vallentuna FK 9,64
3 Kalle Holm 2001 Turebergs FK 9,73
4 Gustav Skaring 2001 Täby IS Friidrott 9,90
5 Charles Krylander 2001 Bromma IF 10,39
6 Alvin Nystedt 2001 Eskilstuna Friidrott 10,72
7 Tim Ondracek 2001 Västerås FK 11,05

Heat 2
             
1 Leonard Palmér 2001 Rånäs 4H 9,33 q
2 Oscar Persson 2001 Frövi IK 9,36 q
3 Linus Högblom 2001 Vallentuna FK 9,43 q
4 Axel Glavare Karlsson 2001 Täby IS Friidrott 9,64
5 Bader Ali 2001 Eskilstuna Friidrott 9,84
6 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 9,91
7 Johannes Josefsson 2001 Åkersberga Sportklubb 9,94
8 Hampus Holm 2001 Västerås FK 9,97

Heat 3
             
1 Filip Engström 2001 Turebergs FK 8,96 q
2 Andreas Bocké 2001 Vallentuna FK 9,18 q
3 Max BECHTEL 2001 Hässelby SK 9,56 q
4 Sebastian Andersson 2001 Västerås FK 9,64 q
5 Jakob Ekholm 2001 Täby IS Friidrott 9,73
6 Gustaf Otterhed 2001 KFUM Örebro Friidrott 9,75
7 Salwen Hakem 2001 Eskilstuna Friidrott 9,87

Heat 4
             
1 Marcus Haraldsson 2001 Upsala IF 9,24 q
2 Erik Wiberg 2001 Vallentuna FK 9,42 q
3 Martin Nerell 2001 Turebergs FK 9,60 q 3
4 Jonas Eriksson 2001 Västerås FK 9,60 q 4
5 Sebastian Thulin 2001 Rånäs 4H 9,73
6 Ludvig Crohns 2001 Åkersberga Sportklubb 10,05
7 Jakob Bengtsson 2001 Täby IS Friidrott 10,33

Heat 5
             
1 Laurent Viktor 2001 Västerås FK 8,78 q
2 Kristian Gerdtsson 2001 Bergslagens friidrottsklubb 8,85 q
3 Arvid Engström 2001 Danderyds SK 9,24 q
4 Marcus Führ 2001 KFUM Örebro Friidrott 9,31 q
5 Jonathan Hiltula 2001 Eskilstuna Friidrott 9,68
6 Oskar Thelin 2001 Västerås FK 9,75
7 Oskar Nordlund 2001 Täby IS Friidrott 10,17

P 12 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Laurent Viktor 2001 Västerås FK 8,78 q
2 Kristian Gerdtsson 2001 Bergslagens friidrottsklubb 8,85 q
3 Filip Engström 2001 Turebergs FK 8,96 q
4 Andreas Bocké 2001 Vallentuna FK 9,18 q
5 Marcus Haraldsson 2001 Upsala IF 9,24 q
6 Arvid Engström 2001 Danderyds SK 9,24 q
7 Marcus Führ 2001 KFUM Örebro Friidrott 9,31 q
8 Leonard Palmér 2001 Rånäs 4H 9,33 q
9 Oscar Persson 2001 Frövi IK 9,36 q
10 Erik Wiberg 2001 Vallentuna FK 9,42 q
11 Linus Högblom 2001 Vallentuna FK 9,43 q
12 Max BECHTEL 2001 Hässelby SK 9,56 q
13 Martin Nerell 2001 Turebergs FK 9,60 q 3
14 Jonas Eriksson 2001 Västerås FK 9,60 q 4
15 Philip Wilhelmsson 2001 KFUM Örebro Friidrott 9,62 q
16 Sebastian Andersson 2001 Västerås FK 9,64 q
17 Axel Glavare Karlsson 2001 Täby IS Friidrott 9,64
18 Hampus Söderlund 2001 Vallentuna FK 9,64
19 Jonathan Hiltula 2001 Eskilstuna Friidrott 9,68
20 Kalle Holm 2001 Turebergs FK 9,73
21 Jakob Ekholm 2001 Täby IS Friidrott 9,73
22 Sebastian Thulin 2001 Rånäs 4H 9,73
23 Gustaf Otterhed 2001 KFUM Örebro Friidrott 9,75
24 Oskar Thelin 2001 Västerås FK 9,75
25 Bader Ali 2001 Eskilstuna Friidrott 9,84
26 Salwen Hakem 2001 Eskilstuna Friidrott 9,87
27 Gustav Skaring 2001 Täby IS Friidrott 9,90
28 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 9,91
29 Johannes Josefsson 2001 Åkersberga Sportklubb 9,94
30 Hampus Holm 2001 Västerås FK 9,97
31 Ludvig Crohns 2001 Åkersberga Sportklubb 10,05
32 Oskar Nordlund 2001 Täby IS Friidrott 10,17
33 Jakob Bengtsson 2001 Täby IS Friidrott 10,33
34 Charles Krylander 2001 Bromma IF 10,39
35 Alvin Nystedt 2001 Eskilstuna Friidrott 10,72
36 Tim Ondracek 2001 Västerås FK 11,05

P 12 60 m Final 26/1  16:05

Heat 1
             
1 Linus Högblom 2001 Vallentuna FK 9.47 1
2 Erik Wiberg 2001 Vallentuna FK 9.47 2
3 Max BECHTEL 2001 Hässelby SK 9.48
4 Oscar Persson 2001 Frövi IK 9.49
5 Sebastian Andersson 2001 Västerås FK 9.67
6 Jonas Eriksson 2001 Västerås FK 9,69
7 Martin Nerell 2001 Turebergs FK 9.74
8 Philip Wilhelmsson 2001 KFUM Örebro Friidrott 9.79

Heat 2
             
1 Laurent Viktor 2001 Västerås FK 8.80
2 Kristian Gerdtsson 2001 Bergslagens friidrottsklubb 8.86
3 Filip Engström 2001 Turebergs FK 9.07
4 Marcus Haraldsson 2001 Upsala IF 9.11
5 Andreas Bocké 2001 Vallentuna FK 9.30
6 Leonard Palmér 2001 Rånäs 4H 9.31
7 Arvid Engström 2001 Danderyds SK 9.37
8 Marcus Führ 2001 KFUM Örebro Friidrott 9.46

P 12 800 m Heat 26/1  17:00

Heat 1
             
1 Melker Forsberg 2001 Glanshammars IF 2.47,22
2 Johan Höglund 2001 Turebergs FK 3.05,94
3 Aksel Rebas 2001 Åkersberga Sportklubb 3.16,91
  Laurent Viktor 2001 Västerås FK Ej start
  Oskar Thelin 2001 Västerås FK Ej start

Heat 2
             
1 Albert Nygren 2001 Upsala IF 2.25,66
2 Martin Nerell 2001 Turebergs FK 2.33,92
3 Max BECHTEL 2001 Hässelby SK 2.40,64
4 Axel Glavare Karlsson 2001 Täby IS Friidrott 2.51,28
5 Sebastian Thulin 2001 Rånäs 4H 2.54,50
6 Marcus Haraldsson 2001 Upsala IF 2.55,71
7 Melker Lundström 2001 Åkersberga Sportklubb 3.01,34

P 12 800 m Heat - Sammanställning
             
1 Albert Nygren 2001 Upsala IF 2.25,66
2 Martin Nerell 2001 Turebergs FK 2.33,92
3 Max BECHTEL 2001 Hässelby SK 2.40,64
4 Melker Forsberg 2001 Glanshammars IF 2.47,22
5 Axel Glavare Karlsson 2001 Täby IS Friidrott 2.51,28
6 Sebastian Thulin 2001 Rånäs 4H 2.54,50
7 Marcus Haraldsson 2001 Upsala IF 2.55,71
8 Melker Lundström 2001 Åkersberga Sportklubb 3.01,34
9 Johan Höglund 2001 Turebergs FK 3.05,94
10 Aksel Rebas 2001 Åkersberga Sportklubb 3.16,91
  Oskar Thelin 2001 Västerås FK Ej start
  Laurent Viktor 2001 Västerås FK Ej start

P 12 Höjd Final 26/1  17:25
             
1 Arvid Engström 2001 Danderyds SK 1,43
2 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 1,40
3 Jonathan Hiltula 2001 Eskilstuna Friidrott 1,31
4 Jakob Ekholm 2001 Täby IS Friidrott 1,26
5 Axel Glavare Karlsson 2001 Täby IS Friidrott 1,26
6 Marcus Führ 2001 KFUM Örebro Friidrott 1,26
7 Max BECHTEL 2001 Hässelby SK 1,26
7 Johan Höglund 2001 Turebergs FK 1,26
9 Melker Forsberg 2001 Glanshammars IF 1,21
10 Kristian Gerdtsson 2001 Bergslagens friidrottsklubb 1,21
11 Laurent Viktor 2001 Västerås FK 1,21
12 Leonard Palmér 2001 Rånäs 4H 1,21
13 Dante Sangregorio 2001 Åkersberga Sportklubb 1,21
14 Oskar Nordlund 2001 Täby IS Friidrott 1,16
15 Arthur Abrahamsson 2001 Bromma IF 1,16
16 Gustav Skaring 2001 Täby IS Friidrott 1,16
17 Marcus Söderberg 2001 Täby IS Friidrott 1,11
18 Alvin Nystedt 2001 Eskilstuna Friidrott 1,06
18 Johannes Josefsson 2001 Åkersberga Sportklubb 1,06
20 Melker Lundström 2001 Åkersberga Sportklubb 1,06
  Sebastian Thulin 2001 Rånäs 4H igr
  Hampus Holm 2001 Västerås FK
  Aksel Rebas 2001 Åkersberga Sportklubb

P 12 Längd Pool 26/1  18:30

Pool 1
             
1 Filip Engström 2001 Turebergs FK 4,18
2 Melker Forsberg 2001 Glanshammars IF 4,09
3 Linus Högblom 2001 Vallentuna FK 3,81
4 Jonathan Hiltula 2001 Eskilstuna Friidrott 3,80
5 Gustaf Otterhed 2001 KFUM Örebro Friidrott 3,79
6 Laurent Viktor 2001 Västerås FK 3,77
7 Philip Wilhelmsson 2001 KFUM Örebro Friidrott 3,76
8 Hugo Karlsson 2001 Götlunda IF 3,73
9 Rasmus Bohman 2001 Heby AIF 3,69
10 Max BECHTEL 2001 Hässelby SK 3,63
11 Jonas Eriksson 2001 Västerås FK 3,62
12 Gustav Skaring 2001 Täby IS Friidrott 3,60
13 Sebastian Thulin 2001 Rånäs 4H 3,40 3,32
14 Johannes Josefsson 2001 Åkersberga Sportklubb 3,40 3,30
15 Kalle Holm 2001 Turebergs FK 3,36
16 Marcus Söderberg 2001 Täby IS Friidrott 3,27
17 Tor Stolpe 2001 Götlunda IF 3,02
18 Dante Sangregorio 2001 Åkersberga Sportklubb 2,91
  Arthur Abrahamsson 2001 Bromma IF
  Tim Slutbäck 2001 Åkersberga Sportklubb
  Jakob Bengtsson 2001 Täby IS Friidrott

P 12 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Arthur Abrahamsson
Max BECHTEL 3,34 3,60 3,63
Sebastian Thulin 3,17 3,40 3,32
Melker Forsberg 4,09 3,95 3,90 3,92 3,92 X
Linus Högblom 3,71 3,48 3,81
Philip Wilhelmsson 3,73 3,76 3,46
Gustaf Otterhed 3,56 3,58 3,79
Jonathan Hiltula 3,80 3,74 3,79
Dante Sangregorio 2,86 2,73 2,91
Johannes Josefsson 3,16 3,30 3,40
Tim Slutbäck
Rasmus Bohman 3,36 3,69 3,50
Laurent Viktor 3,60 3,77 3,72
Hugo Karlsson 3,68 X 3,73
Tor Stolpe 3,02 2,97 1,95
Jonas Eriksson X 3,21 3,62
Gustav Skaring 3,60 3,53 3,38
Jakob Bengtsson
Marcus Söderberg 3,24 3,27 3,21
Kalle Holm 3,36 2,97 3,08
Filip Engström 3,77 3,91 3,74 3,69 3,86 4,18

Pool 2
             
1 Kristian Gerdtsson 2001 Bergslagens friidrottsklubb 4.22
2 Leonard Palmér 2001 Rånäs 4H 4.16
3 Oscar Persson 2001 Frövi IK 4.06
4 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 4.04 3.99
5 Andreas Bocké 2001 Vallentuna FK 4.04 3.97
6 Marcus Haraldsson 2001 Upsala IF 4.00
7 Hampus Söderlund 2001 Vallentuna FK 3.71 3.66
8 Hampus Holm 2001 Västerås FK 3.71 3.29
9 Martin Nerell 2001 Turebergs FK 3.68
10 Robert Larsson 2001 Heby AIF 3.67
11 Albin Lundgren 2001 Götlunda IF 3.66
12 Axel Glavare Karlsson 2001 Täby IS Friidrott 3.65
13 Jakob Ekholm 2001 Täby IS Friidrott 3.58
14 Charles Krylander 2001 Bromma IF 3.43
15 Niklas Borg 2001 Götlunda IF 3.13
16 Ludvig Crohns 2001 Åkersberga Sportklubb 3.09
17 Aksel Rebas 2001 Åkersberga Sportklubb 3.00
18 Oskar Nordlund 2001 Täby IS Friidrott 2.98
19 Johan Höglund 2001 Turebergs FK 2.87
  Amir Musa 2001 KFUM Örebro Friidrott
  Bader Ali 2001 Eskilstuna Friidrott

P 12 Längd Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Charles Krylander 3.29 3.38 3.43
Ludwig Lindström 3.92 x 3.97 3.99 3.81 4.04
Marcus Haraldsson 3.95 4.00 4.00 3.95 3.86 3.99
Leonard Palmér 3.74 3.74 3.86 4.16 3.49 4.13
Hampus Söderlund 3.66 3.71 3.53
Andreas Bocké 4.04 3.76 3.76 3.69 x 3.97
Amir Musa
Hampus Holm x 3.29 3.71
Bader Ali
Aksel Rebas x 3.00 2.98
Ludvig Crohns 3.09 2.96 2.72
Robert Larsson 3.67 3.46 3.51
Oscar Persson 4.06 3.90 3.80 4.00 3.99 4.01
Albin Lundgren 3.66 3.57 3.60
Niklas Borg 3.09 3.12 3.13
Kristian Gerdtsson 3.89 3.89 3.82 3.81 4.22 x
Axel Glavare Karlsson 3.65 3.59 3.60
Jakob Ekholm 3.02 3.32 3.58
Oskar Nordlund 2.31 2.64 2.98
Martin Nerell 3.59 3.34 3.68
Johan Höglund 2.50 x 2.87

P 12 Längd Pool - Sammanställning
             
1 Kristian Gerdtsson 2001 Bergslagens friidrottsklubb 4.22
2 Filip Engström 2001 Turebergs FK 4,18
3 Leonard Palmér 2001 Rånäs 4H 4.16
4 Melker Forsberg 2001 Glanshammars IF 4,09
5 Oscar Persson 2001 Frövi IK 4.06
6 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 4.04 3.99
7 Andreas Bocké 2001 Vallentuna FK 4.04 3.97
8 Marcus Haraldsson 2001 Upsala IF 4.00
9 Linus Högblom 2001 Vallentuna FK 3,81
10 Jonathan Hiltula 2001 Eskilstuna Friidrott 3,80
11 Gustaf Otterhed 2001 KFUM Örebro Friidrott 3,79
12 Laurent Viktor 2001 Västerås FK 3,77
13 Philip Wilhelmsson 2001 KFUM Örebro Friidrott 3,76
14 Hugo Karlsson 2001 Götlunda IF 3,73
15 Hampus Söderlund 2001 Vallentuna FK 3.71 3.66
16 Hampus Holm 2001 Västerås FK 3.71 3.29
17 Rasmus Bohman 2001 Heby AIF 3,69
18 Martin Nerell 2001 Turebergs FK 3.68
19 Robert Larsson 2001 Heby AIF 3.67
20 Albin Lundgren 2001 Götlunda IF 3.66
21 Axel Glavare Karlsson 2001 Täby IS Friidrott 3.65
22 Max BECHTEL 2001 Hässelby SK 3,63
23 Jonas Eriksson 2001 Västerås FK 3,62
24 Gustav Skaring 2001 Täby IS Friidrott 3,60
25 Jakob Ekholm 2001 Täby IS Friidrott 3.58
26 Charles Krylander 2001 Bromma IF 3.43
27 Sebastian Thulin 2001 Rånäs 4H 3,40 3,32
28 Johannes Josefsson 2001 Åkersberga Sportklubb 3,40 3,30
29 Kalle Holm 2001 Turebergs FK 3,36
30 Marcus Söderberg 2001 Täby IS Friidrott 3,27
31 Niklas Borg 2001 Götlunda IF 3.13
32 Ludvig Crohns 2001 Åkersberga Sportklubb 3.09
33 Tor Stolpe 2001 Götlunda IF 3,02
34 Aksel Rebas 2001 Åkersberga Sportklubb 3.00
35 Oskar Nordlund 2001 Täby IS Friidrott 2.98
36 Dante Sangregorio 2001 Åkersberga Sportklubb 2,91
37 Johan Höglund 2001 Turebergs FK 2.87
  Jakob Bengtsson 2001 Täby IS Friidrott
  Arthur Abrahamsson 2001 Bromma IF
  Tim Slutbäck 2001 Åkersberga Sportklubb
  Bader Ali 2001 Eskilstuna Friidrott
  Amir Musa 2001 KFUM Örebro Friidrott

P 12 Kula Final 26/1  10:50
             
1 Hugo Karlsson 2001 Götlunda IF 8,34
2 Jakob Ekholm 2001 Täby IS Friidrott 8,19
3 Hampus Holm 2001 Västerås FK 8,07
4 Dante Sangregorio 2001 Åkersberga Sportklubb 8,05
5 Albin Lundgren 2001 Götlunda IF 6,83
6 Johannes Josefsson 2001 Åkersberga Sportklubb 6,66
7 Ludvig Crohns 2001 Åkersberga Sportklubb 6,53
8 Filip Engström 2001 Turebergs FK 6,36
9 Marcus Söderberg 2001 Täby IS Friidrott 6,29
10 Charles Krylander 2001 Bromma IF 6,13
11 Ludwig Erikson 2001 Bålsta IK 5,90
12 Martin Nerell 2001 Turebergs FK 5,84
13 Leonard Palmér 2001 Rånäs 4H 5,73
14 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 5,65
15 Axel Glavare Karlsson 2001 Täby IS Friidrott 5,58
16 Oscar Persson 2001 Frövi IK 5,55
17 Jakob Bengtsson 2001 Täby IS Friidrott 5,54
18 Johan Höglund 2001 Turebergs FK 5,53
19 Oskar Nordlund 2001 Täby IS Friidrott 5,52
20 Linus Högblom 2001 Vallentuna FK 5,44
21 Melker Lundström 2001 Åkersberga Sportklubb 5,43
22 Bader Ali 2001 Eskilstuna Friidrott 5,30
23 Jonas Eriksson 2001 Västerås FK 5,02
24 Tor Stolpe 2001 Götlunda IF 4,96
25 Tim Ondracek 2001 Västerås FK 4,95
  Arthur Abrahamsson 2001 Bromma IF -
  Amir Musa 2001 KFUM Örebro Friidrott -
  Tim Slutbäck 2001 Åkersberga Sportklubb -

P 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Charles Krylander 5,97 6,13
Arthur Abrahamsson - -
Ludwig Lindström 5,65 5,48
Leonard Palmér 5,73 5,63
Linus Högblom 5,34 5,44
Amir Musa - -
Hampus Holm 8,07 7,90 7,69 7,52 7,52
Tim Ondracek 4,77 4,95
Bader Ali 5,30 x
Dante Sangregorio 7,95 7,65 8,05 7,71 8,01
Johannes Josefsson 6,39 x 6,66 6,04 6,43
Ludvig Crohns 6,53 5,62 5,92 6,28 6,13
Melker Lundström 4,94 5,43
Tim Slutbäck - -
Oscar Persson 5,55 5,37
Hugo Karlsson 8,16 8,19 8,17 8,34 x
Albin Lundgren 6,83 6,02 x 6,65 6,40
Tor Stolpe 4,27 4,96
Jonas Eriksson 5,02 x
Axel Glavare Karlsson 5,58 x
Jakob Bengtsson 5,54 5,28
Jakob Ekholm 7,13 7,07 7,22 8,10 8,19
Marcus Söderberg 5,92 6,29
Oskar Nordlund 5,29 5,52
Martin Nerell 5,84 5,40
Filip Engström 6,36 x 5,97 6,29 5,94
Johan Höglund 4,87 5,53
Ludwig Erikson 5,71 5,90

P 11 60 m Försök 26/1  12:25

Heat 1
             
1 Mattias Waernulf 2002 Västerås FK 9,13 q
2 David Morawski 2002 IFK Lidingö Friidrott 9,34 q
3 Edvin Jernhall 2002 Täby IS Friidrott 9,35 q
4 Eric Hägge-Lundberg 2002 IFK Lidingö Friidrott 9,63 q
5 Emil Vide 2002 Täby IS Friidrott 9,73
6 Linus Andrell 2002 Åkersberga Sportklubb 9,87
7 Sebastian Christensson 2002 Turebergs FK 9,94
8 Felix Andersson 2002 Eskilstuna Friidrott 10,87

Heat 2
             
1 Zion Eriksson 2002 IK Stål 8,49 q
2 Oskar Edlund 2002 Täby IS Friidrott 9,00 q
3 Jonathan Westerberg 2002 IFK Lidingö Friidrott 9,05 q
4 Sebastian Isakson 2002 Täby IS Friidrott 9,59 q
5 André Särnholm 2002 KFUM Örebro Friidrott 9,80
6 Alvin Legerstam 2002 Åkersberga Sportklubb 10,01
7 Oliver Åström 2002 Västerås FK 10,42
8 Erik Dahlberg 2002 Turebergs FK 10,79

Heat 3
             
1 Karl-William Einarsson 2002 Wedevågs IF 9,20 q
2 Max Malmsten 2002 IFK Lidingö Friidrott 9,23 q
3 Antonio Björnstedt 2002 Turebergs FK 9,69
4 Oliver Papinski 2002 Täby IS Friidrott 10,00
5 Mohammad Wahap 2002 Eskilstuna Friidrott 10,04
6 Adam Mossberg 2002 Västerås FK 10,33
7 Linus Auvinen 2007 IK Westmannia 10,64
8 Jesper Öckert 2002 Bålsta IK 11,15

Heat 4
             
1 Ludvig All 2002 Täby IS Friidrott 9,01 q
2 Jonathan Johnsson 2002 KFUM Örebro Friidrott 9,17 q
3 Måns Boshuis 2002 IFK Lidingö Friidrott 9,33 q
4 Karl Ludvik 2002 Turebergs FK 9,46 q
5 Emanuel Lindqvist 2002 Hanvikens SK 9,54 q
6 Edvin Henriksson 2002 Bergslagens friidrottsklubb 10,02
7 Julian Nordgren Westin 2002 Alunda SK 10,15
8 Sedar Samir Al-Asikari 2001 Eskilstuna Friidrott 10,21

Heat 5
             
1 Alfons Haals 2002 Västerås FK 9,40 q
2 Oscar Taha 2002 IFK Lidingö Friidrott 9,65
3 Adam Peets 2002 Hanvikens SK 9,75
4 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 9,80
5 Hugo Olsson 2002 Turebergs FK 9,93
6 Jonathan Johansson 2002 IFK Lidingö Friidrott 10,14
7 Olle Palo 2002 Åkersberga Sportklubb 10,37
8 Leif Huth 2002 Flens FS 11,06

Heat 6
             
1 Erik Artaeus Graversen 2002 Västerås FK 11,65

P 11 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Zion Eriksson 2002 IK Stål 8,49 q
2 Oskar Edlund 2002 Täby IS Friidrott 9,00 q
3 Ludvig All 2002 Täby IS Friidrott 9,01 q
4 Jonathan Westerberg 2002 IFK Lidingö Friidrott 9,05 q
5 Mattias Waernulf 2002 Västerås FK 9,13 q
6 Jonathan Johnsson 2002 KFUM Örebro Friidrott 9,17 q
7 Karl-William Einarsson 2002 Wedevågs IF 9,20 q
8 Max Malmsten 2002 IFK Lidingö Friidrott 9,23 q
9 Måns Boshuis 2002 IFK Lidingö Friidrott 9,33 q
10 David Morawski 2002 IFK Lidingö Friidrott 9,34 q
11 Edvin Jernhall 2002 Täby IS Friidrott 9,35 q
12 Alfons Haals 2002 Västerås FK 9,40 q
13 Karl Ludvik 2002 Turebergs FK 9,46 q
14 Emanuel Lindqvist 2002 Hanvikens SK 9,54 q
15 Sebastian Isakson 2002 Täby IS Friidrott 9,59 q
16 Eric Hägge-Lundberg 2002 IFK Lidingö Friidrott 9,63 q
17 Oscar Taha 2002 IFK Lidingö Friidrott 9,65
18 Antonio Björnstedt 2002 Turebergs FK 9,69
19 Emil Vide 2002 Täby IS Friidrott 9,73
20 Adam Peets 2002 Hanvikens SK 9,75
21 André Särnholm 2002 KFUM Örebro Friidrott 9,80
22 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 9,80
23 Linus Andrell 2002 Åkersberga Sportklubb 9,87
24 Hugo Olsson 2002 Turebergs FK 9,93
25 Sebastian Christensson 2002 Turebergs FK 9,94
26 Oliver Papinski 2002 Täby IS Friidrott 10,00
27 Alvin Legerstam 2002 Åkersberga Sportklubb 10,01
28 Edvin Henriksson 2002 Bergslagens friidrottsklubb 10,02
29 Mohammad Wahap 2002 Eskilstuna Friidrott 10,04
30 Jonathan Johansson 2002 IFK Lidingö Friidrott 10,14
31 Julian Nordgren Westin 2002 Alunda SK 10,15
32 Sedar Samir Al-Asikari 2001 Eskilstuna Friidrott 10,21
33 Adam Mossberg 2002 Västerås FK 10,33
34 Olle Palo 2002 Åkersberga Sportklubb 10,37
35 Oliver Åström 2002 Västerås FK 10,42
36 Linus Auvinen 2007 IK Westmannia 10,64
37 Erik Dahlberg 2002 Turebergs FK 10,79
38 Felix Andersson 2002 Eskilstuna Friidrott 10,87
39 Leif Huth 2002 Flens FS 11,06
40 Jesper Öckert 2002 Bålsta IK 11,15
41 Erik Artaeus Graversen 2002 Västerås FK 11,65

P 11 60 m Final 26/1  15:05

Heat 1
             
1 David Morawski 2002 IFK Lidingö Friidrott 9,31
2 Edvin Jernhall 2002 Täby IS Friidrott 9,42
3 Karl Ludvik 2002 Turebergs FK 9,43
4 Måns Boshuis 2002 IFK Lidingö Friidrott 9,45
5 Emanuel Lindqvist 2002 Hanvikens SK 9,60 5
6 Alfons Haals 2002 Västerås FK 9,60 6
7 Eric Hägge-Lundberg 2002 IFK Lidingö Friidrott 9,64
8 Sebastian Isakson 2002 Täby IS Friidrott 9,71

Heat 2
             
1 Zion Eriksson 2002 IK Stål 8,47
2 Oskar Edlund 2002 Täby IS Friidrott 9,02
3 Jonathan Westerberg 2002 IFK Lidingö Friidrott 9,12 3
4 Jonathan Johnsson 2002 KFUM Örebro Friidrott 9,12 4
5 Ludvig All 2002 Täby IS Friidrott 9,14
6 Mattias Waernulf 2002 Västerås FK 9,15
7 Karl-William Einarsson 2002 Wedevågs IF 9,22
8 Max Malmsten 2002 IFK Lidingö Friidrott 9,32

P 11 600 m Heat 26/1  19:15

Heat 1
             
1 Max Malmsten 2002 IFK Lidingö Friidrott 1,59,38
2 David Morawski 2002 IFK Lidingö Friidrott 2,01,57
3 Olle Palo 2002 Åkersberga Sportklubb 2,08,14
4 Jonathan Johansson 2002 IFK Lidingö Friidrott 2,10,91
5 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 2,15,12
6 Linus Andrell 2002 Åkersberga Sportklubb 2,17,00
  Oskar Edlund 2002 Täby IS Friidrott ej start
  Oscar Taha 2002 IFK Lidingö Friidrott ej start

Heat 2
             
1 Marcus Winzenburg 2002 IFK Lidingö Friidrott 2,05,14
2 Felix Andersson 2002 Eskilstuna Friidrott 2,10,82
3 Oliver Papinski 2002 Täby IS Friidrott 2,16,96
4 Alvin Legerstam 2002 Åkersberga Sportklubb 2,28,05
  Måns Boshuis 2002 IFK Lidingö Friidrott
  Mohammad Wahap 2002 Eskilstuna Friidrott
  Eric Hägge-Lundberg 2002 IFK Lidingö Friidrott  

Heat 3
             
1 Ludvig All 2002 Täby IS Friidrott 2,01,15
2 Adam Nordmark 2002 Västerås FK 2,07,10
3 Sebastian Christensson 2002 Turebergs FK 2,07,13
4 Hugo Olsson 2002 Turebergs FK 2,11,32
5 Karl-William Einarsson 2002 Wedevågs IF 2,11,69
6 Emil Vide 2002 Täby IS Friidrott 2,18,48
7 Erik Dahlberg 2002 Turebergs FK 2,30,48
  Oliver Åström 2002 Västerås FK ej start

Heat 4
             
1 Zion Eriksson 2002 IK Stål 1,54,96
2 August Kallin 2002 Västerås FK 1,57,14
3 Jonathan Westerberg 2002 IFK Lidingö Friidrott 1,58,98
4 Karl Ludvik 2002 Turebergs FK 2,00,61
5 Antonio Björnstedt 2002 Turebergs FK 2,01,16
6 Adam Peets 2002 Hanvikens SK 2,02,10
7 Sebastian Isakson 2002 Täby IS Friidrott 2,05,50
  Emanuel Lindqvist 2002 Hanvikens SK ej start

P 11 600 m Heat - Sammanställning
             
1 Zion Eriksson 2002 IK Stål 1,54,96
2 August Kallin 2002 Västerås FK 1,57,14
3 Jonathan Westerberg 2002 IFK Lidingö Friidrott 1,58,98
4 Max Malmsten 2002 IFK Lidingö Friidrott 1,59,38
5 Karl Ludvik 2002 Turebergs FK 2,00,61
6 Ludvig All 2002 Täby IS Friidrott 2,01,15
7 Antonio Björnstedt 2002 Turebergs FK 2,01,16
8 David Morawski 2002 IFK Lidingö Friidrott 2,01,57
9 Adam Peets 2002 Hanvikens SK 2,02,10
10 Marcus Winzenburg 2002 IFK Lidingö Friidrott 2,05,14
11 Sebastian Isakson 2002 Täby IS Friidrott 2,05,50
12 Adam Nordmark 2002 Västerås FK 2,07,10
13 Sebastian Christensson 2002 Turebergs FK 2,07,13
14 Olle Palo 2002 Åkersberga Sportklubb 2,08,14
15 Felix Andersson 2002 Eskilstuna Friidrott 2,10,82
16 Jonathan Johansson 2002 IFK Lidingö Friidrott 2,10,91
17 Hugo Olsson 2002 Turebergs FK 2,11,32
18 Karl-William Einarsson 2002 Wedevågs IF 2,11,69
19 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 2,15,12
20 Oliver Papinski 2002 Täby IS Friidrott 2,16,96
21 Linus Andrell 2002 Åkersberga Sportklubb 2,17,00
22 Emil Vide 2002 Täby IS Friidrott 2,18,48
23 Alvin Legerstam 2002 Åkersberga Sportklubb 2,28,05
24 Erik Dahlberg 2002 Turebergs FK 2,30,48
  Oskar Edlund 2002 Täby IS Friidrott ej start
  Oscar Taha 2002 IFK Lidingö Friidrott ej start
  Mohammad Wahap 2002 Eskilstuna Friidrott
  Måns Boshuis 2002 IFK Lidingö Friidrott
  Eric Hägge-Lundberg 2002 IFK Lidingö Friidrott  
  Oliver Åström 2002 Västerås FK ej start
  Emanuel Lindqvist 2002 Hanvikens SK ej start

P 11 Höjd Final 26/1  17:15
             
1 Oskar Edlund 2002 Täby IS Friidrott 1,41
2 sander anbakk 2002 Upsala IF 1,30
3 Max Malmsten 2002 IFK Lidingö Friidrott 1,21
4 Oliver Papinski 2002 Täby IS Friidrott 1,21
4 Jonathan Westerberg 2002 IFK Lidingö Friidrott 1,21
6 Adam Peets 2002 Hanvikens SK 1,21
7 Daniel Sandberg 2002 Bergslagens friidrottsklubb 1,21
7 Ludvig All 2002 Täby IS Friidrott 1,21
9 Linus Andrell 2002 Åkersberga Sportklubb 1,16
9 Sebastian Isakson 2002 Täby IS Friidrott 1,16
9 Julian Nordgren Westin 2002 Alunda SK 1,16
12 Erik Dahlberg 2002 Turebergs FK 1,16
13 Eric Hägge-Lundberg 2002 IFK Lidingö Friidrott 1,16
14 Jonathan Johansson 2002 IFK Lidingö Friidrott 1,16
15 Alfons Haals 2002 Västerås FK 1,11
16 David Morawski 2002 IFK Lidingö Friidrott 1,11
16 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 1,11
16 Hugo Olsson 2002 Turebergs FK 1,11
19 Adam Nordmark 2002 Västerås FK 1,11
19 Gabriel Axelsson 2002 Upsala IF 1,11
21 Oscar Taha 2002 IFK Lidingö Friidrott 1,06
21 Emil Vide 2002 Täby IS Friidrott 1,06
23 Karl Ludvik 2002 Turebergs FK 1,06
24 Linus Lövegard 2002 Åkersberga Sportklubb 0,96
25 Jesper Öckert 2002 Bålsta IK 0,96
  Edvin Jernhall 2002 Täby IS Friidrott
  Måns Boshuis 2002 IFK Lidingö Friidrott
  André Särnholm 2002 KFUM Örebro Friidrott
  Oliver Åström 2002 Västerås FK
  Adam Mossberg 2002 Västerås FK
  Hugo Daxberg 2002 Täby IS Friidrott
  Isac Lidström 2002 Turebergs FK

P 11 Längd Pool 26/1  13:15

Pool 1
             
1 Oskar Edlund 2002 Täby IS Friidrott 4,27 Q
2 Jonathan Westerberg 2002 IFK Lidingö Friidrott 4,20 Q
3 Jonathan Johnsson 2002 KFUM Örebro Friidrott 4,04 Q
4 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 3,73
5 Mattias Waernulf 2002 Västerås FK 3,72
6 André Särnholm 2002 KFUM Örebro Friidrott 3,70
7 Adam Peets 2002 Hanvikens SK 3,69
8 Sebastian Isakson 2002 Täby IS Friidrott 3,62
9 David Morawski 2002 IFK Lidingö Friidrott 3,58 3,57
10 Max Malmsten 2002 IFK Lidingö Friidrott 3,57
11 Julian Nordgren Westin 2002 Alunda SK 3,48
12 Adam Nordmark 2002 Västerås FK 3,47
13 Gustav Wallerå 2002 Åkersberga Sportklubb 3,44
14 Hugo Olsson 2002 Turebergs FK 3,40
15 Sebastian Christensson 2002 Turebergs FK 3,17
16 Mohammad Wahap 2002 Eskilstuna Friidrott 3,16
17 Gabriel Axelsson 2002 Upsala IF 3,08
18 Olle Palo 2002 Åkersberga Sportklubb 2,97
19 Adam Mossberg 2002 Västerås FK 2,85
20 Jesper Öckert 2002 Bålsta IK 2,72
21 Erik Artaeus Graversen 2002 Västerås FK 2,52
  Elias Engberg 2002 Vallentuna FK
  Hugo Daxberg 2002 Täby IS Friidrott
  Isac Lidström 2002 Turebergs FK

P 11 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Oskar Edlund 4,09 4,25 4,12 4,18 4,18 4,27
Adam Peets 3,54 3,40 3,69
Jesper Öckert 2,72 2,70 2,24
Elias Engberg
Jonathan Westerberg 4,12 3,98 4,01 3,89 4,20 4,18
Max Malmsten 3,57 3,52 3,48
David Morawski 3,57 3,58 3,51
André Särnholm 3,47 3,47 3,70
Jonathan Johnsson 3,79 3,99 3,87 4,04 3,96 3,88
Mattias Waernulf 3,72 3,59 X
Adam Nordmark 3,47 3,17 3,15
Adam Mossberg 2,85 2,65 2,64
Mohammad Wahap 3,16 2,98 3,09
Gustav Wallerå 3,38 3,17 3,44
Olle Palo 2,97 2,84 2,85
Erik Artaeus Graversen 2,47 2,52 2,52
Ola Eriksson 3,56 3,73 3,53
Hugo Daxberg
Sebastian Isakson 3,62 3,49 3,57
Gabriel Axelsson 2,90 3,07 3,08
Sebastian Christensson 3,17 3,09 3,16
Isac Lidström
Hugo Olsson 3,36 3,40 3,32
Julian Nordgren Westin 3,48 3,43 3,39

Pool 2
             
1 Zion Eriksson 2002 IK Stål 5,08 Q
2 Ludvig All 2002 Täby IS Friidrott 4,26 Q
3 Måns Boshuis 2002 IFK Lidingö Friidrott 4,15 Q
4 Karl-William Einarsson 2002 Wedevågs IF 4,13 Q
5 Alfons Haals 2002 Västerås FK 4,00 Q
6 Oliver Papinski 2002 Täby IS Friidrott 3,71
7 sander anbakk 2002 Upsala IF 3,68 3,61
8 Noha Olsson 2002 KFUM Örebro Friidrott 3,68 3,59
9 Eric Hägge-Lundberg 2002 IFK Lidingö Friidrott 3,66
10 Karl Ludvik 2002 Turebergs FK 3,60
11 Antonio Björnstedt 2002 Turebergs FK 3,58 3,52
12 Oscar Taha 2002 IFK Lidingö Friidrott 3,43
13 Edvin Jernhall 2002 Täby IS Friidrott 3,37
14 Jonathan Johansson 2002 IFK Lidingö Friidrott 3.29
15 Emil Vide 2002 Täby IS Friidrott 3,27 3,26
16 Erik Dahlberg 2002 Turebergs FK 3,27 3,06
17 Alvin Legerstam 2002 Åkersberga Sportklubb 3,20
18 Emanuel Lindqvist 2002 Hanvikens SK 3,14
19 Linus Auvinen 2007 IK Westmannia 3,10
20 Felix Andersson 2002 Eskilstuna Friidrott 3,02
21 Oliver Åström 2002 Västerås FK 3,01
22 Leif Huth 2002 Flens FS 2,94
23 Linus Lövegard 2002 Åkersberga Sportklubb 2,40
  August Kallin 2002 Västerås FK

P 11 Längd Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Edvin Jernhall 2,86 3,37 3,30
Oliver Papinski 3,35 3,39 3,71
Emanuel Lindqvist 2,84 2,94 3,14
Zion Eriksson 4,84 4,83 4,85 4,27 4,69 5,08
Eric Hägge-Lundberg 3,50 3,54 3,66
Måns Boshuis 3,99 3.94 4,15 4,11 3,97 4,04
Jonathan Johansson 3,28 3.29 3,25
Oscar Taha 3,36 3,37 3,43
Noha Olsson 3,68 3,59 3,29
August Kallin
Alfons Haals x 3,83 3,88 3,65 3,85 4,00
Oliver Åström 3,01 2,92 2,94
Felix Andersson 3,02 x 2,89
Alvin Legerstam 3,20 3,11 3,16
Linus Lövegard 2,30 2,40 2,23
Leif Huth 2,72 2,86 2,94
Emil Vide 3,15 3,27 3,26
Ludvig All 4,21 4,04 3,89 4,06 4,06 4,26
sander anbakk 3,68 3,61 x
Antonio Björnstedt 3,37 3,52 3,58
Erik Dahlberg 3,27 3,06 2,96
Karl Ludvik 3,60 x 3,60
Linus Auvinen x 3,02 3,10
Karl-William Einarsson 3,85 4,08 4,10 3,87 3,43 4,13

P 11 Längd Pool - Sammanställning
             
1 Zion Eriksson 2002 IK Stål 5,08 Q
2 Oskar Edlund 2002 Täby IS Friidrott 4,27 Q
3 Ludvig All 2002 Täby IS Friidrott 4,26 Q
4 Jonathan Westerberg 2002 IFK Lidingö Friidrott 4,20 Q
5 Måns Boshuis 2002 IFK Lidingö Friidrott 4,15 Q
6 Karl-William Einarsson 2002 Wedevågs IF 4,13 Q
7 Jonathan Johnsson 2002 KFUM Örebro Friidrott 4,04 Q
8 Alfons Haals 2002 Västerås FK 4,00 Q
9 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 3,73
10 Mattias Waernulf 2002 Västerås FK 3,72
11 Oliver Papinski 2002 Täby IS Friidrott 3,71
12 André Särnholm 2002 KFUM Örebro Friidrott 3,70
13 Adam Peets 2002 Hanvikens SK 3,69
14 sander anbakk 2002 Upsala IF 3,68 3,61
15 Noha Olsson 2002 KFUM Örebro Friidrott 3,68 3,59
16 Eric Hägge-Lundberg 2002 IFK Lidingö Friidrott 3,66
17 Sebastian Isakson 2002 Täby IS Friidrott 3,62
18 Karl Ludvik 2002 Turebergs FK 3,60
19 David Morawski 2002 IFK Lidingö Friidrott 3,58 3,57
20 Antonio Björnstedt 2002 Turebergs FK 3,58 3,52
21 Max Malmsten 2002 IFK Lidingö Friidrott 3,57
22 Julian Nordgren Westin 2002 Alunda SK 3,48
23 Adam Nordmark 2002 Västerås FK 3,47
24 Gustav Wallerå 2002 Åkersberga Sportklubb 3,44
25 Oscar Taha 2002 IFK Lidingö Friidrott 3,43
26 Hugo Olsson 2002 Turebergs FK 3,40
27 Edvin Jernhall 2002 Täby IS Friidrott 3,37
28 Jonathan Johansson 2002 IFK Lidingö Friidrott 3.29
29 Emil Vide 2002 Täby IS Friidrott 3,27 3,26
30 Erik Dahlberg 2002 Turebergs FK 3,27 3,06
31 Alvin Legerstam 2002 Åkersberga Sportklubb 3,20
32 Sebastian Christensson 2002 Turebergs FK 3,17
33 Mohammad Wahap 2002 Eskilstuna Friidrott 3,16
34 Emanuel Lindqvist 2002 Hanvikens SK 3,14
35 Linus Auvinen 2007 IK Westmannia 3,10
36 Gabriel Axelsson 2002 Upsala IF 3,08
37 Felix Andersson 2002 Eskilstuna Friidrott 3,02
38 Oliver Åström 2002 Västerås FK 3,01
39 Olle Palo 2002 Åkersberga Sportklubb 2,97
40 Leif Huth 2002 Flens FS 2,94
41 Adam Mossberg 2002 Västerås FK 2,85
42 Jesper Öckert 2002 Bålsta IK 2,72
43 Erik Artaeus Graversen 2002 Västerås FK 2,52
44 Linus Lövegard 2002 Åkersberga Sportklubb 2,40
  Hugo Daxberg 2002 Täby IS Friidrott
  Elias Engberg 2002 Vallentuna FK
  Isac Lidström 2002 Turebergs FK
  August Kallin 2002 Västerås FK

P 11 Kula Final 26/1  09:50
             
1 Ludvig All 2002 Täby IS Friidrott 9,04
2 August Kallin 2002 Västerås FK 8,38
3 Karl Ludvik 2002 Turebergs FK 7,91
4 Gabriel Axelsson 2002 Upsala IF 7,66
5 Linus Andrell 2002 Åkersberga Sportklubb 7,44
6 sander anbakk 2002 Upsala IF 7,40
7 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 7,11
8 Adam Mossberg 2002 Västerås FK 6,67
9 Daniel Sandberg 2002 Bergslagens friidrottsklubb 6,47
10 Sebastian Isakson 2002 Täby IS Friidrott 6,45
11 Linus Lövegard 2002 Åkersberga Sportklubb 6,31
12 Julian Nordgren Westin 2002 Alunda SK 6,27
13 Oliver Papinski 2002 Täby IS Friidrott 6,18
14 Edvin Jernhall 2002 Täby IS Friidrott 6,06
15 Hugo Olsson 2002 Turebergs FK 5,89
16 Alvin Legerstam 2002 Åkersberga Sportklubb 5,72
17 Jesper Öckert 2002 Bålsta IK 5,64
18 Erik Dahlberg 2002 Turebergs FK 5,56
19 Oliver Åström 2002 Västerås FK 5,50
20 Leif Huth 2002 Flens FS 5,48
21 Emanuel Lindqvist 2002 Hanvikens SK 5,44
22 Sebastian Christensson 2002 Turebergs FK 4,78
  Oskar Edlund 2002 Täby IS Friidrott -
  Adam Peets 2002 Hanvikens SK -
  Eric Hägge-Lundberg 2002 IFK Lidingö Friidrott -
  Jonathan Westerberg 2002 IFK Lidingö Friidrott -
  Max Malmsten 2002 IFK Lidingö Friidrott -
  Jonathan Johansson 2002 IFK Lidingö Friidrott -
  Oscar Taha 2002 IFK Lidingö Friidrott -
  Alfons Haals 2002 Västerås FK -
  Hugo Daxberg 2002 Täby IS Friidrott -
  Isac Lidström 2002 Turebergs FK -

P 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Edvin Jernhall 6,06 5,79
Oskar Edlund - -
Oliver Papinski 5,68 6,18
Adam Peets - -
Emanuel Lindqvist 5,44 5,14
Jesper Öckert 5,64 4,83
Eric Hägge-Lundberg - -
Jonathan Westerberg - -
Max Malmsten - -
Jonathan Johansson - -
Oscar Taha - -
August Kallin 8,12 8,38 8,32 7,75 7,66
Alfons Haals - -
Oliver Åström 5,50 5,31
Adam Mossberg 6,58 x 6,67 5,41 6,26
Alvin Legerstam 5,72 5,51
Linus Andrell 5,76 7,44 6,96 7,42 x
Linus Lövegard 6,31 x
Leif Huth 5,05 5,48
Ola Eriksson 6,62 x 6,52 7,11 x
Daniel Sandberg 5,50 6,47
Hugo Daxberg - -
Ludvig All 8,37 8,43 9,03 9,04 8,52
Sebastian Isakson 6,45 6,28
sander anbakk 6,90 7,40 x 6,86 6,94
Gabriel Axelsson 7,26 7,46 6,63 7,66 7,63
Sebastian Christensson 4,78 4,67
Erik Dahlberg x 5,56
Isac Lidström - -
Karl Ludvik 7,50 6,60 6,73 7,00 7,91
Hugo Olsson 5,63 5,89
Julian Nordgren Westin 5,36 6,27

P 10 60 m Försök 26/1  10:50

Heat 1
             
1 Oskar Karlsson 2003 Turebergs FK 9,67 q
2 Oliver Danwihl 2003 Vallentuna FK 9,81 q
3 Otto Björfors 2003 Rånäs 4H 10,70
4 Isac Melbin 2003 Västerås FK 10,83
5 Kevin Lamnér 2003 Bålsta IK 10,86
  Johan Åkersten 2003 Täby IS Friidrott ej start
  Simon Ander 2003 Åkersberga Sportklubb ej start

Heat 2
             
1 Erik Palmaer 2003 Turebergs FK 9,90 q
2 Natan Metell 2003 Vallentuna FK 10,50
3 Christoffer Tarmet 2003 Täby IS Friidrott 10,55
4 Niklas Wall 2003 Hanvikens SK 10,59
5 Evert Jonsson 2003 Bålsta IK 11,67
6 Rasmus Brodén 2003 Västerås FK 12,25
7 Love Stalås Hörnsten 2003 Åkersberga Sportklubb 12,57

Heat 3
             
1 Vidar Engström 2003 Danderyds SK 9,58 q
2 Hugo Björk 2003 Turebergs FK 9,65 q
3 Elias Thelin 2003 Västerås FK 10,49
4 Adam Eckerberg 2003 Täby IS Friidrott 10,52
5 Teo Söderström 2003 Vallentuna FK 10,70
6 Kasper Hammarlund 2003 Alunda SK 10,90
7 Willian Peiro 2003 Åkersberga Sportklubb 10,95

Heat 4
             
1 Lucas Ulegård 2003 Västerås FK 9,09 q
2 David Blomberg 2003 Täby IS Friidrott 9,47 q
3 Alexander Hällerfors 2003 Västerås FK 10,04 q 3
3 Alexander Ebbestad 2003 Gottsunda IF 10,04 q 4
5 Hugo Liljegren 2003 Turebergs FK 10,19
6 Kristoffer Bröjer 2003 Heby AIF 10,42
7 Kalle Glassel 2003 Åkersberga Sportklubb 11,72

Heat 5
             
1 Teo Paganus 2003 Turebergs FK 9,60 q
2 Alexander Cossignani 2003 Hanvikens SK 9,98 q
3 Albert Henriksson 2003 Åkersberga Sportklubb 10,12 q
4 Simon Öberg 2003 Västerås FK 10,18
5 Emil Hagborg 2003 Österhaninge IF 10,64
6 Ludwig Lissgärde 2003 Täby IS Friidrott 11,09
7 Elias Jeppesen D`Afflitto 2003 Turebergs FK 12,16

Heat 6
             
1 Viktor Wall 2003 Hanvikens SK 9,38 q
2 Rasmus Rågberger 2003 Västerås FK 9,42 q
3 Hugo Tobiasson 2003 Vallentuna FK 9,84 q
4 Andreas Olsson 2003 Västerås FK 9,99 q
5 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 10,32
6 Simon Wilke 2003 Upsala IF 10,98
7 Melvin Holmgren 2003 Turebergs FK 11,01
8 Igor Sangregorio 2003 Åkersberga Sportklubb 11,43

P 10 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Lucas Ulegård 2003 Västerås FK 9,09 q
2 Viktor Wall 2003 Hanvikens SK 9,38 q
3 Rasmus Rågberger 2003 Västerås FK 9,42 q
4 David Blomberg 2003 Täby IS Friidrott 9,47 q
5 Vidar Engström 2003 Danderyds SK 9,58 q
6 Teo Paganus 2003 Turebergs FK 9,60 q
7 Hugo Björk 2003 Turebergs FK 9,65 q
8 Oskar Karlsson 2003 Turebergs FK 9,67 q
9 Oliver Danwihl 2003 Vallentuna FK 9,81 q
10 Hugo Tobiasson 2003 Vallentuna FK 9,84 q
11 Erik Palmaer 2003 Turebergs FK 9,90 q
12 Alexander Cossignani 2003 Hanvikens SK 9,98 q
13 Andreas Olsson 2003 Västerås FK 9,99 q
14 Alexander Hällerfors 2003 Västerås FK 10,04 q 3
15 Alexander Ebbestad 2003 Gottsunda IF 10,04 q 4
16 Albert Henriksson 2003 Åkersberga Sportklubb 10,12 q
17 Simon Öberg 2003 Västerås FK 10,18
18 Hugo Liljegren 2003 Turebergs FK 10,19
19 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 10,32
20 Kristoffer Bröjer 2003 Heby AIF 10,42
21 Elias Thelin 2003 Västerås FK 10,49
22 Natan Metell 2003 Vallentuna FK 10,50
23 Adam Eckerberg 2003 Täby IS Friidrott 10,52
24 Christoffer Tarmet 2003 Täby IS Friidrott 10,55
25 Niklas Wall 2003 Hanvikens SK 10,59
26 Emil Hagborg 2003 Österhaninge IF 10,64
27 Otto Björfors 2003 Rånäs 4H 10,70
28 Teo Söderström 2003 Vallentuna FK 10,70
29 Isac Melbin 2003 Västerås FK 10,83
30 Kevin Lamnér 2003 Bålsta IK 10,86
31 Kasper Hammarlund 2003 Alunda SK 10,90
32 Willian Peiro 2003 Åkersberga Sportklubb 10,95
33 Simon Wilke 2003 Upsala IF 10,98
34 Melvin Holmgren 2003 Turebergs FK 11,01
35 Ludwig Lissgärde 2003 Täby IS Friidrott 11,09
36 Igor Sangregorio 2003 Åkersberga Sportklubb 11,43
37 Evert Jonsson 2003 Bålsta IK 11,67
38 Kalle Glassel 2003 Åkersberga Sportklubb 11,72
39 Elias Jeppesen D`Afflitto 2003 Turebergs FK 12,16
40 Rasmus Brodén 2003 Västerås FK 12,25
41 Love Stalås Hörnsten 2003 Åkersberga Sportklubb 12,57
  Simon Ander 2003 Åkersberga Sportklubb ej start
  Johan Åkersten 2003 Täby IS Friidrott ej start

P 10 60 m Final 26/1  14:55

Heat 1
             
1 Andreas Olsson 2003 Västerås FK 9,82
2 Oliver Danwihl 2003 Vallentuna FK 9,85
3 Alexander Hällerfors 2003 Västerås FK 9,95
4 Alexander Ebbestad 2003 Gottsunda IF 9,96 4
5 Hugo Tobiasson 2003 Vallentuna FK 9,96 5
6 Alexander Cossignani 2003 Hanvikens SK 9,98
7 Albert Henriksson 2003 Åkersberga Sportklubb 10,00
8 Erik Palmaer 2003 Turebergs FK 10,10

Heat 2
             
1 Lucas Ulegård 2003 Västerås FK 9,20
2 Viktor Wall 2003 Hanvikens SK 9,36
3 David Blomberg 2003 Täby IS Friidrott 9,43
4 Rasmus Rågberger 2003 Västerås FK 9,45
5 Oskar Karlsson 2003 Turebergs FK 9,72
6 Vidar Engström 2003 Danderyds SK 9,73
7 Hugo Björk 2003 Turebergs FK 9,89
8 Teo Paganus 2003 Turebergs FK 9,90

P 10 600 m Heat 26/1  19:30

Heat 1
             
1 Alexander Ebbestad 2003 Gottsunda IF 2,10,21
2 Hugo Tobiasson 2003 Vallentuna FK 2,17,31
3 Elias Thelin 2003 Västerås FK 2,19,52
4 Isac Melbin 2003 Västerås FK 2,26,02
5 Christoffer Tarmet 2003 Täby IS Friidrott 2,29,96
6 Otto Björfors 2003 Rånäs 4H 2,32,57
7 Kevin Lamnér 2003 Bålsta IK 2,36,46
8 Ludwig Lissgärde 2003 Täby IS Friidrott 2,36,52

Heat 2
             
1 Albin Wallenius 2003 Västerås FK 1,58,35
2 Oliver Danwihl 2003 Vallentuna FK 2,04,80
3 Emil Hagborg 2003 Österhaninge IF 2,05,88
4 Albert Henriksson 2003 Åkersberga Sportklubb 2,06,34
5 Evert Jonsson 2003 Bålsta IK 2,15,55
6 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 2,15,95
  Emrik Fröding 2003 Götlunda IF bröt

P 10 600 m Heat - Sammanställning
             
1 Albin Wallenius 2003 Västerås FK 1,58,35
2 Oliver Danwihl 2003 Vallentuna FK 2,04,80
3 Emil Hagborg 2003 Österhaninge IF 2,05,88
4 Albert Henriksson 2003 Åkersberga Sportklubb 2,06,34
5 Alexander Ebbestad 2003 Gottsunda IF 2,10,21
6 Evert Jonsson 2003 Bålsta IK 2,15,55
7 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 2,15,95
8 Hugo Tobiasson 2003 Vallentuna FK 2,17,31
9 Elias Thelin 2003 Västerås FK 2,19,52
10 Isac Melbin 2003 Västerås FK 2,26,02
11 Christoffer Tarmet 2003 Täby IS Friidrott 2,29,96
12 Otto Björfors 2003 Rånäs 4H 2,32,57
13 Kevin Lamnér 2003 Bålsta IK 2,36,46
14 Ludwig Lissgärde 2003 Täby IS Friidrott 2,36,52
  Emrik Fröding 2003 Götlunda IF bröt

P 10 Höjd Final 26/1  15:20
             
1 Viktor Wall 2003 Hanvikens SK 1,25
2 Vidar Engström 2003 Danderyds SK 1,19
3 Lucas Ulegård 2003 Västerås FK 1,16
3 Rasmus Rågberger 2003 Västerås FK 1,16
5 Albert Henriksson 2003 Åkersberga Sportklubb 1,11
6 Alexander Hällerfors 2003 Västerås FK 1,11
7 Teo Paganus 2003 Turebergs FK 1,11
8 Oskar Karlsson 2003 Turebergs FK 1,11
8 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 1,11
10 Oliver Danwihl 2003 Vallentuna FK 1,11
10 Teo Söderström 2003 Vallentuna FK 1,11
12 Andreas Olsson 2003 Västerås FK 1,11
13 Johan Åkersten 2003 Täby IS Friidrott 1,06
13 Simon Ander 2003 Åkersberga Sportklubb 1,06
15 Erik Palmaer 2003 Turebergs FK 1,06
16 Hugo Tobiasson 2003 Vallentuna FK 1,06
17 Melvin Holmgren 2003 Turebergs FK 1,06
18 Niklas Wall 2003 Hanvikens SK 1,06
19 Christoffer Tarmet 2003 Täby IS Friidrott 1,06
20 Hugo Björk 2003 Turebergs FK 1,01
20 Alexander Cossignani 2003 Hanvikens SK 1,01
20 Lukas Bjuremar 2003 KFUM Örebro Friidrott 1,01
20 Adam Eckerberg 2003 Täby IS Friidrott 1,01
20 Kasper Hammarlund 2003 Alunda SK 1,01
25 Emrik Fröding 2003 Götlunda IF 0,96
25 Ludwig Lissgärde 2003 Täby IS Friidrott 0,96
25 Kevin Lamnér 2003 Bålsta IK 0,96
  Elias Jeppesen D`Afflitto 2003 Turebergs FK igr
  Marcus Jeppsson 2003 Turebergs FK
  Simon Öberg 2003 Västerås FK
  Anton Rebas 2003 Åkersberga Sportklubb
  Willian Peiro 2003 Åkersberga Sportklubb
  Esbjörn Eriksson 2003 Turebergs FK
  Markus Moberg 2003 Hammarby Friidrott
  Arvid Almqvist 2003 Hammarby Friidrott

P 10 Längd Pool 26/1  18:30

Pool 1
             
1 Lucas Ulegård 2003 Västerås FK 3,88
2 Hugo Tobiasson 2003 Vallentuna FK 3,59
3 Rasmus Rågberger 2003 Västerås FK 3,45
4 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 3,33
5 Alexander Hällerfors 2003 Västerås FK 3,26 3,01
6 Otto Björfors 2003 Rånäs 4H 3,03
7 Christoffer Tarmet 2003 Täby IS Friidrott 3,01 3,00
8 Teo Paganus 2003 Turebergs FK 2,97
9 Erik Palmaer 2003 Turebergs FK 2,87
10 Simon Ander 2003 Åkersberga Sportklubb 2,84
11 Willian Peiro 2003 Åkersberga Sportklubb 2,78
12 Melvin Holmgren 2003 Turebergs FK 2,55
13 Simon Wilke 2003 Upsala IF 2,37
14 Anton Rebas 2003 Åkersberga Sportklubb 2,24
15 Melker Lundgren 2003 Götlunda IF 2,19
16 Love Stalås Hörnsten 2003 Åkersberga Sportklubb 2,16
  Ludwig Lissgärde 2003 Täby IS Friidrott X
  Marcus Jeppsson 2003 Turebergs FK
  Niklas Wall 2003 Hanvikens SK
  Natan Metell 2003 Vallentuna FK
  Arvid Almqvist 2003 Hammarby Friidrott
  Kristoffer Bröjer 2003 Heby AIF
  Leo bystedt 2003 Västerås FK
  Johan Åkersten 2003 Täby IS Friidrott
  Markus Moberg 2003 Hammarby Friidrott
  Viktor Dahlberg 2003 Västerås FK

P 10 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Erik Palmaer X 2,82 2,87
Marcus Jeppsson
Teo Paganus 2,97 X 2,55
Niklas Wall
Eskil Jonsson 3,09 3,33 3,16 3,07 2,97 3,27
Simon Wilke 2,34 2,37 2,32
Otto Björfors 3,03 3,03 3,03
Hugo Tobiasson 3,41 3,55 3,59 3,37 3,58 3,56
Natan Metell
Arvid Almqvist
Lucas Ulegård 3,78 3,72 3,63 3,88 3,81 3,73
Alexander Hällerfors 2,95 3,01 3,26
Anton Rebas 2,24 2,24 X
Love Stalås Hörnsten 1,80 2,16 1,93
Willian Peiro 2,61 2,75 2,78
Kristoffer Bröjer
Leo bystedt
Melker Lundgren 2,10 2,19 2,02
Johan Åkersten
Christoffer Tarmet 2,92 3,01 3,00
Ludwig Lissgärde X X X
Melvin Holmgren 2,55 2,44 2,44
Markus Moberg
Rasmus Rågberger X 3,43 3,45 3,25 3,37 3,29
Simon Ander X X 2,84
Viktor Dahlberg

Pool 2
             
1 Vidar Engström 2003 Danderyds SK 3.94
2 Oskar Karlsson 2003 Turebergs FK 3.83
3 David Blomberg 2003 Täby IS Friidrott 3.72
4 Hugo Liljegren 2003 Turebergs FK 3.34
5 Alexander Cossignani 2003 Hanvikens SK 3.27
6 Lukas Bjuremar 2003 KFUM Örebro Friidrott 3.26 2.97
7 Oliver Danwihl 2003 Vallentuna FK 3.24
8 Emrik Fröding 2003 Götlunda IF 3.10
9 Teo Söderström 2003 Vallentuna FK 3.05
10 Hugo Björk 2003 Turebergs FK 2.93
11 Adam Eckerberg 2003 Täby IS Friidrott 2.88
12 Evert Jonsson 2003 Bålsta IK 2.86
13 Kevin Lamnér 2003 Bålsta IK 2.54
14 Elias Jeppesen D`Afflitto 2003 Turebergs FK 2.41
  Viktor Wall 2003 Hanvikens SK
  Arvid Jakobsson 2003 Upsala IF
  Teodor Borgius 2003 Hammarby Friidrott
  Simon Öberg 2003 Västerås FK
  Rasmus Brodén 2003 Västerås FK
  Kalle Glassel 2003 Åkersberga Sportklubb
  Wilhelm Öystilä 2003 Åkersberga Sportklubb
  Pelle Karlsson 2003 Götlunda IF
  Esbjörn Eriksson 2003 Turebergs FK
  Kasper Hammarlund 2003 Alunda SK

P 10 Längd Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Oskar Karlsson 3.69 3.56 3.58 3.56 3.26 3.83
Hugo Björk 2.93 2.65 x
Hugo Liljegren x 3.07 3.34 3.10 x 3.04
Viktor Wall
Alexander Cossignani 2.91 3.27 3.23
Evert Jonsson 2.79 2.86 x
Arvid Jakobsson
Oliver Danwihl 3.24 3.11 3.16
Teo Söderström 3.05 3.05 2.94
Lukas Bjuremar x 2.97 3.26
Teodor Borgius
Simon Öberg
Rasmus Brodén
Kalle Glassel
Wilhelm Öystilä
Vidar Engström 3.39 3.52 3.47 3.52 3.42 3.94
Pelle Karlsson
Emrik Fröding 3.07 3.01 3.10
Adam Eckerberg 2.85 2.88 x
David Blomberg 3.69 3.58 3.71 3.72 3.70 x
Esbjörn Eriksson
Elias Jeppesen D`Afflitto 2.41 2.35 2.39
Kasper Hammarlund
Kevin Lamnér 2.54 2.37 x

P 10 Längd Pool - Sammanställning
             
1 Vidar Engström 2003 Danderyds SK 3.94
2 Lucas Ulegård 2003 Västerås FK 3,88
3 Oskar Karlsson 2003 Turebergs FK 3.83
4 David Blomberg 2003 Täby IS Friidrott 3.72
5 Hugo Tobiasson 2003 Vallentuna FK 3,59
6 Rasmus Rågberger 2003 Västerås FK 3,45
7 Hugo Liljegren 2003 Turebergs FK 3.34
8 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 3,33
9 Alexander Cossignani 2003 Hanvikens SK 3.27
10 Alexander Hällerfors 2003 Västerås FK 3,26 3,01
11 Lukas Bjuremar 2003 KFUM Örebro Friidrott 3.26 2.97
12 Oliver Danwihl 2003 Vallentuna FK 3.24
13 Emrik Fröding 2003 Götlunda IF 3.10
14 Teo Söderström 2003 Vallentuna FK 3.05
15 Otto Björfors 2003 Rånäs 4H 3,03
16 Christoffer Tarmet 2003 Täby IS Friidrott 3,01 3,00
17 Teo Paganus 2003 Turebergs FK 2,97
18 Hugo Björk 2003 Turebergs FK 2.93
19 Adam Eckerberg 2003 Täby IS Friidrott 2.88
20 Erik Palmaer 2003 Turebergs FK 2,87
21 Evert Jonsson 2003 Bålsta IK 2.86
22 Simon Ander 2003 Åkersberga Sportklubb 2,84
23 Willian Peiro 2003 Åkersberga Sportklubb 2,78
24 Melvin Holmgren 2003 Turebergs FK 2,55
25 Kevin Lamnér 2003 Bålsta IK 2.54
26 Elias Jeppesen D`Afflitto 2003 Turebergs FK 2.41
27 Simon Wilke 2003 Upsala IF 2,37
28 Anton Rebas 2003 Åkersberga Sportklubb 2,24
29 Melker Lundgren 2003 Götlunda IF 2,19
30 Love Stalås Hörnsten 2003 Åkersberga Sportklubb 2,16
  Leo bystedt 2003 Västerås FK
  Ludwig Lissgärde 2003 Täby IS Friidrott X
  Niklas Wall 2003 Hanvikens SK
  Marcus Jeppsson 2003 Turebergs FK
  Natan Metell 2003 Vallentuna FK
  Viktor Dahlberg 2003 Västerås FK
  Johan Åkersten 2003 Täby IS Friidrott
  Arvid Almqvist 2003 Hammarby Friidrott
  Markus Moberg 2003 Hammarby Friidrott
  Kristoffer Bröjer 2003 Heby AIF
  Arvid Jakobsson 2003 Upsala IF
  Rasmus Brodén 2003 Västerås FK
  Pelle Karlsson 2003 Götlunda IF
  Wilhelm Öystilä 2003 Åkersberga Sportklubb
  Viktor Wall 2003 Hanvikens SK
  Kasper Hammarlund 2003 Alunda SK
  Kalle Glassel 2003 Åkersberga Sportklubb
  Teodor Borgius 2003 Hammarby Friidrott
  Esbjörn Eriksson 2003 Turebergs FK
  Simon Öberg 2003 Västerås FK

P 10 Kula Final 26/1  12:30
             
1 Mustafa Talai 2003 Eskilstuna Friidrott 8,53
2 Viktor Wall 2003 Hanvikens SK 7,27
3 Alexander Cossignani 2003 Hanvikens SK 7,18
4 Johan Åkersten 2003 Täby IS Friidrott 6,98
5 Kasper Hammarlund 2003 Alunda SK 6,95
6 Pelle Karlsson 2003 Götlunda IF 6,80
7 Niklas Wall 2003 Hanvikens SK 6,71
8 Kevin Lamnér 2003 Bålsta IK 6,53
9 Melvin Holmgren 2003 Turebergs FK 6,35
10 Erik Palmaer 2003 Turebergs FK 6,28
11 Leo bystedt 2003 Västerås FK 6,17
12 Teo Paganus 2003 Turebergs FK 6,12
13 Oskar Karlsson 2003 Turebergs FK 6,09
14 Rasmus Rågberger 2003 Västerås FK 6,06
15 Rune 2003 Upsala IF 5,94
16 Vidar Engström 2003 Danderyds SK 5,81
17 Andreas Olsson 2003 Västerås FK 5,75
18 Lukas Bjuremar 2003 KFUM Örebro Friidrott 5,49
19 Hugo Liljegren 2003 Turebergs FK 5,34
20 Hugo Tobiasson 2003 Vallentuna FK 5,25
21 Oliver Danwihl 2003 Vallentuna FK 5,21
22 Lucas Ulegård 2003 Västerås FK 5,19
23 Melker Lundgren 2003 Götlunda IF 5,15
24 Igor Sangregorio 2003 Åkersberga Sportklubb 4,98
25 Christoffer Tarmet 2003 Täby IS Friidrott 4,91
26 Kalle Glassel 2003 Åkersberga Sportklubb 4,64
27 Simon Öberg 2003 Västerås FK 4,47
28 Natan Metell 2003 Vallentuna FK 4,42
29 Rasmus Brodén 2003 Västerås FK 4,12
  Adam Eckerberg 2003 Täby IS Friidrott x
  Ludwig Lissgärde 2003 Täby IS Friidrott x
  Linus Åslund 2003 Upsala IF -
  Olof Halfvarson 2003 KFUM Örebro Friidrott -
  Ludwig Andersson Gustafsson 2003 KFUM Örebro Friidrott -
  Arvid Almqvist 2003 Hammarby Friidrott -
  Teodor Borgius 2003 Hammarby Friidrott -
  Zeid Ali 2003 Eskilstuna Friidrott -
  Melwin Envall 2003 Åkersberga Sportklubb -
  Wilhelm Öystilä 2003 Åkersberga Sportklubb -
  Willian Peiro 2003 Åkersberga Sportklubb -
  Esbjörn Eriksson 2003 Turebergs FK -
  Elias Jeppesen D`Afflitto 2003 Turebergs FK -
  Vilhelm Nordling 2003 Turebergs FK -
  Markus Moberg 2003 Hammarby Friidrott -

P 10 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Oskar Karlsson 6,09 5,80
Erik Palmaer 6,28 6,28
Hugo Liljegren 5,01 5,34
Teo Paganus 6,12 6,07
Viktor Wall 7,27 6,93 7,06 x 6,33
Niklas Wall 6,64 6,71 6,65 5,80 5,98
Alexander Cossignani 7,18 6,71 6,30 6,37 7,04
Linus Åslund - -
Oliver Danwihl 5,21 4,81
Hugo Tobiasson 5,25 5,10
Natan Metell 4,42 4,14
Olof Halfvarson - -
Lukas Bjuremar 5,13 5,49
Ludwig Andersson Gustafsson - -
Arvid Almqvist - -
Teodor Borgius - -
Lucas Ulegård x 5,19
Simon Öberg 4,47 x
Andreas Olsson 4,83 5,75
Mustafa Talai x 8,10 8,34 7,87 8,53
Zeid Ali - -
Rasmus Brodén 4,12 x
Igor Sangregorio 4,98 4,43
Kalle Glassel 3,90 4,64
Melwin Envall - -
Wilhelm Öystilä - -
Willian Peiro - -
Vidar Engström 5,81 5,73
Leo bystedt 6,00 6,17
Pelle Karlsson 6,80 6,55 6,62 x 5,81
Melker Lundgren 4,74 5,15
Johan Åkersten 6,18 6,83 6,98 6,26 6,47
Adam Eckerberg x x
Christoffer Tarmet 4,44 4,91
Ludwig Lissgärde x x
Rune 5,94 x
Esbjörn Eriksson - -
Melvin Holmgren 6,17 6,35
Elias Jeppesen D`Afflitto - -
Vilhelm Nordling - -
Markus Moberg - -
Kasper Hammarlund 6,40 6,39 6,35 5,29 6,95
Rasmus Rågberger 5,93 6,06
Kevin Lamnér 6,53 6,39 6,41 x 6,45

P 9 60 m Försök 26/1  09:55

Heat 1
             
1 Elias Rigö 2004 Eskilstuna Friidrott 9,66 q
2 Jonathan Wolf 2004 Hanvikens SK 10,00 q
3 Srix Åkerblom 2004 IFK Lidingö Friidrott 10,48 q
4 David Axelsson 2004 Upsala IF 10,71 q
5 William Larsson 2004 Västerås FK 10,76 q
6 Arvid Glavare Karlsson 2004 Täby IS Friidrott 10,89 q
7 Felix Skelander 2004 Bålsta IK 11,54

Heat 2
             
1 Love Larsén 2004 Eskilstuna Friidrott 9,90 q
2 Robin Nyholm 2004 Bålsta IK 10,81 q
3 Adam Eriksson 2004 Hanvikens SK 10,96
4 Oscar Johnsson 2004 KFUM Örebro Friidrott 11,07
5 Anton Mellin 2004 Västerås FK 11,44
6 Timothy Skeppar 2004 Kungsängens SK 11,74
7 Malte Ågren 2004 Vallentuna FK 12,85

Heat 3
             
1 Oscar Niklasson 2004 Hanvikens SK 9,66 q
2 Alexander Ludwigs 2004 Danderyds SK 9,93 q
3 Adrian Videll 2004 Bålsta IK 10,04 q
4 Nils Stenmarck 2004 Vallentuna FK 10,74 q
5 Emil Andersson 2004 Eskilstuna Friidrott 11,14
6 Erik Flyxe 2005 Västerås FK 12,53
  Alexander Lindblom 2004 Eskilstuna Friidrott ej start

Heat 4
             
1 Ludvig Jaasund 2004 Västerås FK 10,28 q
2 Samuel Palmér 2004 Rånäs 4H 10,29 q
3 Kasper Nystedt 2004 Eskilstuna Friidrott 10,72 q 3
4 Miles Säfsten 2004 Bålsta IK 10,72 q 4
5 Edvin Sjöström 2004 IK Westmannia 11,41
6 Markus Sareyko 2004 Täby IS Friidrott 11,43
7 David Ågren 2004 Vallentuna FK 13,67

P 9 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Elias Rigö 2004 Eskilstuna Friidrott 9,66 q
2 Oscar Niklasson 2004 Hanvikens SK 9,66 q
3 Love Larsén 2004 Eskilstuna Friidrott 9,90 q
4 Alexander Ludwigs 2004 Danderyds SK 9,93 q
5 Jonathan Wolf 2004 Hanvikens SK 10,00 q
6 Adrian Videll 2004 Bålsta IK 10,04 q
7 Ludvig Jaasund 2004 Västerås FK 10,28 q
8 Samuel Palmér 2004 Rånäs 4H 10,29 q
9 Srix Åkerblom 2004 IFK Lidingö Friidrott 10,48 q
10 David Axelsson 2004 Upsala IF 10,71 q
11 Kasper Nystedt 2004 Eskilstuna Friidrott 10,72 q 3
12 Miles Säfsten 2004 Bålsta IK 10,72 q 4
13 Nils Stenmarck 2004 Vallentuna FK 10,74 q
14 William Larsson 2004 Västerås FK 10,76 q
15 Robin Nyholm 2004 Bålsta IK 10,81 q
16 Arvid Glavare Karlsson 2004 Täby IS Friidrott 10,89 q
17 Adam Eriksson 2004 Hanvikens SK 10,96
18 Oscar Johnsson 2004 KFUM Örebro Friidrott 11,07
19 Emil Andersson 2004 Eskilstuna Friidrott 11,14
20 Edvin Sjöström 2004 IK Westmannia 11,41
21 Markus Sareyko 2004 Täby IS Friidrott 11,43
22 Anton Mellin 2004 Västerås FK 11,44
23 Felix Skelander 2004 Bålsta IK 11,54
24 Timothy Skeppar 2004 Kungsängens SK 11,74
25 Erik Flyxe 2005 Västerås FK 12,53
26 Malte Ågren 2004 Vallentuna FK 12,85
27 David Ågren 2004 Vallentuna FK 13,67
  Alexander Lindblom 2004 Eskilstuna Friidrott ej start

P 9 60 m Final 26/1  14:45

Heat 1
             
1 Srix Åkerblom 2004 IFK Lidingö Friidrott 10,40
2 Kasper Nystedt 2004 Eskilstuna Friidrott 10,41
3 Arvid Glavare Karlsson 2004 Täby IS Friidrott 10,70
4 Nils Stenmarck 2004 Vallentuna FK 10,75
5 William Larsson 2004 Västerås FK 10,86
6 Miles Säfsten 2004 Bålsta IK 10,88
7 David Axelsson 2004 Upsala IF 10,90
8 Robin Nyholm 2004 Bålsta IK 10,91

Heat 2
             
1 Elias Rigö 2004 Eskilstuna Friidrott 9,51
2 Oscar Niklasson 2004 Hanvikens SK 9,59
3 Love Larsén 2004 Eskilstuna Friidrott 9,78
4 Alexander Ludwigs 2004 Danderyds SK 9,81
5 Adrian Videll 2004 Bålsta IK 10,03
6 Ludvig Jaasund 2004 Västerås FK 10,18
7 Jonathan Wolf 2004 Hanvikens SK 10,20
8 Samuel Palmér 2004 Rånäs 4H 10,38

P 9 60 m Final - Sammanställning
             
1 Elias Rigö 2004 Eskilstuna Friidrott 9,51
2 Oscar Niklasson 2004 Hanvikens SK 9,59
3 Love Larsén 2004 Eskilstuna Friidrott 9,78
4 Alexander Ludwigs 2004 Danderyds SK 9,81
5 Adrian Videll 2004 Bålsta IK 10,03
6 Ludvig Jaasund 2004 Västerås FK 10,18
7 Jonathan Wolf 2004 Hanvikens SK 10,20
8 Samuel Palmér 2004 Rånäs 4H 10,38
9 Srix Åkerblom 2004 IFK Lidingö Friidrott 10,40
10 Kasper Nystedt 2004 Eskilstuna Friidrott 10,41
11 Arvid Glavare Karlsson 2004 Täby IS Friidrott 10,70
12 Nils Stenmarck 2004 Vallentuna FK 10,75
13 William Larsson 2004 Västerås FK 10,86
14 Miles Säfsten 2004 Bålsta IK 10,88
15 David Axelsson 2004 Upsala IF 10,90
16 Robin Nyholm 2004 Bålsta IK 10,91

P 9 600 m Heat 26/1  18:15

Heat 1
             
1 Albin Ruuska 2004 IK Westmannia 2,18,49
2 Adam Eriksson 2004 Hanvikens SK 2,18,88
3 Edvin Sjöström 2004 IK Westmannia 2,24,93
4 Josef Malsher 2004 Alunda SK 2,31,03
5 Miles Säfsten 2004 Bålsta IK 2,33,55
6 Arvid Glavare Karlsson 2004 Täby IS Friidrott 2,37,79
7 Erik Flyxe 2005 Västerås FK 3,11,15

Heat 2
             
1 Elias Rigö 2004 Eskilstuna Friidrott 2,10,19
2 Ludvig Jaasund 2004 Västerås FK 2,10,73
3 Felix Skelander 2004 Bålsta IK 2,16,41
4 Erik Zetterlund 2004 KFUM Örebro Friidrott 2,17,47
5 Samuel Palmér 2004 Rånäs 4H 2,18,36
6 Love Larsén 2004 Eskilstuna Friidrott 2,25,51
7 Emil Andersson 2004 Eskilstuna Friidrott 2,26,07
8 Markus Sareyko 2004 Täby IS Friidrott 2,39,94

P 9 600 m Heat - Sammanställning
             
1 Elias Rigö 2004 Eskilstuna Friidrott 2,10,19
2 Ludvig Jaasund 2004 Västerås FK 2,10,73
3 Felix Skelander 2004 Bålsta IK 2,16,41
4 Erik Zetterlund 2004 KFUM Örebro Friidrott 2,17,47
5 Samuel Palmér 2004 Rånäs 4H 2,18,36
6 Albin Ruuska 2004 IK Westmannia 2,18,49
7 Adam Eriksson 2004 Hanvikens SK 2,18,88
8 Edvin Sjöström 2004 IK Westmannia 2,24,93
9 Love Larsén 2004 Eskilstuna Friidrott 2,25,51
10 Emil Andersson 2004 Eskilstuna Friidrott 2,26,07
11 Josef Malsher 2004 Alunda SK 2,31,03
12 Miles Säfsten 2004 Bålsta IK 2,33,55
13 Arvid Glavare Karlsson 2004 Täby IS Friidrott 2,37,79
14 Markus Sareyko 2004 Täby IS Friidrott 2,39,94
15 Erik Flyxe 2005 Västerås FK 3,11,15

P 9 Höjd Final 26/1  11:25
             
1 Oscar Niklasson 2004 Hanvikens SK 1,14
2 Srix Åkerblom 2004 IFK Lidingö Friidrott 1,14
3 Lukas Setthammar 2004 Västerås FK 1,11
4 Ludvig Jaasund 2004 Västerås FK 1,11
5 Elias Rigö 2004 Eskilstuna Friidrott 1,06
6 Samuel Palmér 2004 Rånäs 4H 1,06
7 Alexander Ludwigs 2004 Danderyds SK 1,01
8 Kasper Nystedt 2004 Eskilstuna Friidrott 1,01
9 Adrian Videll 2004 Bålsta IK 0,96
10 Markus Sareyko 2004 Täby IS Friidrott 0,96
11 Felix Skelander 2004 Bålsta IK 0,91
11 Josef Malsher 2004 Alunda SK 0,91
13 Love Larsén 2004 Eskilstuna Friidrott 0,91
14 David Axelsson 2004 Upsala IF 0,91
15 Adam Eriksson 2004 Hanvikens SK 0,86
16 Miles Säfsten 2004 Bålsta IK 0,86
17 Arvid Glavare Karlsson 2004 Täby IS Friidrott 0,86
18 Erik Flyxe 2005 Västerås FK 0,81
  Emil Andersson 2004 Eskilstuna Friidrott igr
  Albin Ruuska 2004 IK Westmannia

P 9 Längd Final 26/1  15:20
             
1 Oscar Niklasson 2004 Hanvikens SK 3,67
2 Elias Rigö 2004 Eskilstuna Friidrott 3,50
3 Ludvig Jaasund 2004 Västerås FK 3,45
4 Alexander Ludwigs 2004 Danderyds SK 3,44
5 Adrian Videll 2004 Bålsta IK 3,39
6 Srix Åkerblom 2004 IFK Lidingö Friidrott 3,36
7 Lukas Setthammar 2004 Västerås FK 3,25
8 Love Larsén 2004 Eskilstuna Friidrott 3,14
9 Samuel Palmér 2004 Rånäs 4H 2,89
10 Kasper Nystedt 2004 Eskilstuna Friidrott 2,85
11 Josef Malsher 2004 Alunda SK 2,83
12 Robin Nyholm 2004 Bålsta IK 2,81
13 Adam Eriksson 2004 Hanvikens SK 2,70
14 David Axelsson 2004 Upsala IF 2,66
15 Nils Stenmarck 2004 Vallentuna FK 2,62 2,60
16 Oscar Johnsson 2004 KFUM Örebro Friidrott 2,62 2,59
17 Emil Andersson 2004 Eskilstuna Friidrott 2,62 2,33
18 Markus Sareyko 2004 Täby IS Friidrott 2,54
19 William Larsson 2004 Västerås FK 2,53
20 Edvin Sjöström 2004 IK Westmannia 2,50
21 Timothy Skeppar 2004 Kungsängens SK 2,46
22 Felix Skelander 2004 Bålsta IK 2,36
23 Miles Säfsten 2004 Bålsta IK 2,27
24 Arvid Glavare Karlsson 2004 Täby IS Friidrott 2,24
25 Anton Mellin 2004 Västerås FK 2,21
26 Malte Ågren 2004 Vallentuna FK 2,19 2,04
27 Erik Flyxe 2005 Västerås FK 2,19 2,03
28 David Ågren 2004 Vallentuna FK 1,94
  Jonathan Wolf 2004 Hanvikens SK
  Alexander Lindblom 2004 Eskilstuna Friidrott
  Alex Mohlin 2004 Bergslagens friidrottsklubb

P 9 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Jonathan Wolf
Adam Eriksson 2,66 x 2,70
Oscar Niklasson 3,45 3,67 3,31 3,23 3,36 3,67
Felix Skelander 2,34 2,36 x
Adrian Videll 3,39 x 3,20 3,23 3,17 3,35
Robin Nyholm 2,81 2,69 2,73
Miles Säfsten 2,27 x 2,26
Samuel Palmér 2,89 2,83 x
David Ågren 1,94 1,90 1,49
Malte Ågren 2,19 2,04 1,92
Nils Stenmarck 2,58 2,62 2,60
Srix Åkerblom 3,35 3,06 3,03 3,17 3,36 2,31
Oscar Johnsson 2,62 2,59 2,39
Lukas Setthammar 3,01 2,94 2,96 3,25 3,21 3,19
Ludvig Jaasund 3,20 3,14 3,19 3,15 3,27 3,45
Erik Flyxe 1,93 2,03 2,19
William Larsson 2,18 2,45 2,53
Anton Mellin 2,21 1,66 1,92
Elias Rigö 3,24 3,11 3,48 3,45 3,41 3,50
Emil Andersson 2,62 2,29 2,33
Love Larsén 3,03 x 2,48 3,14 3,13 2,67
Kasper Nystedt 2,62 1,63 2,85
Alexander Lindblom
Alexander Ludwigs 3,28 3,43 3,43 3,33 3,44 3,34
Timothy Skeppar 2,42 2,22 2,46
Alex Mohlin
Arvid Glavare Karlsson 2,05 2,24 1,97
Markus Sareyko 2,13 2,04 2,54
David Axelsson 2,38 2,61 2,66
Edvin Sjöström 2,50 2,18 2,32
Josef Malsher 2,70 x 2,83

P 9 Kula Final 26/1  17:15
             
1 Albin Ruuska 2004 IK Westmannia 6.37
2 Elias Rigö 2004 Eskilstuna Friidrott 6.23
3 Oscar Niklasson 2004 Hanvikens SK 6.11
4 Srix Åkerblom 2004 IFK Lidingö Friidrott 5.63
5 Ludvig Jaasund 2004 Västerås FK 5.59
6 Robin Nyholm 2004 Bålsta IK 5.37
7 Kasper Nystedt 2004 Eskilstuna Friidrott 5.31
8 Arvid Glavare Karlsson 2004 Täby IS Friidrott 5.20
9 Emil Andersson 2004 Eskilstuna Friidrott 4.84
10 Miles Säfsten 2004 Bålsta IK 4.79
11 David Axelsson 2004 Upsala IF 4.77
12 Lukas Setthammar 2004 Västerås FK 4.75
13 Markus Sareyko 2004 Täby IS Friidrott 4.59
14 Felix Skelander 2004 Bålsta IK 4.57
15 Timothy Skeppar 2004 Kungsängens SK 4.21
16 Oscar Johnsson 2004 KFUM Örebro Friidrott 4.20
17 William Larsson 2004 Västerås FK 4.13
18 Erik Flyxe 2005 Västerås FK 4.08
19 Adam Eriksson 2004 Hanvikens SK 3.71
20 Anton Mellin 2004 Västerås FK 3.64
  Adrian Videll 2004 Bålsta IK -
  David Ågren 2004 Vallentuna FK -
  Malte Ågren 2004 Vallentuna FK -
  Nils Stenmarck 2004 Vallentuna FK -
  Alexander Lindblom 2004 Eskilstuna Friidrott -

P 9 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Adam Eriksson 3.42 3.71
Oscar Niklasson 5.53 4.33 5.85 6.05 6.11
Felix Skelander 4.57 4.24
Adrian Videll - -
Robin Nyholm 4.86 5.36 5.37 4.78 5.15
Miles Säfsten x 4.79
David Ågren - -
Malte Ågren - -
Nils Stenmarck - -
Srix Åkerblom 5.18 4.68 5.23 5.63 5.00
Oscar Johnsson 3.68 4.20
Lukas Setthammar 4.75 4.30
Ludvig Jaasund 4.96 5.12 4.23 5.34 5.59
Erik Flyxe 4.06 4.08
William Larsson 3.76 4.13
Anton Mellin 3.61 3.64
Elias Rigö 5.75 5.69 6.14 6.15 6.23
Emil Andersson 4.78 4.84
Kasper Nystedt 4.13 4.96 5.31 5.00 4.89
Alexander Lindblom - -
Timothy Skeppar 4.01 4.21
Arvid Glavare Karlsson 4.93 4.82 4.90 4.55 5.20
Markus Sareyko x 4.59
David Axelsson 4.77 4.65
Albin Ruuska 6.37 5.26 6.29 5.82 5.70

P 8 60 m Försök 26/1  09:00

Heat 1
             
1 Elias Ihrsén 2005 Enköpings AI 10.73 q
2 Arvid Flisberg 2005 Hanvikens SK 10.79 q
3 Theo Samuelsson 2005 Västerås FK 11.70 q
4 Fabian Tobiasson 2005 Vallentuna FK 11.94
5 Theo Hörnsten Stalås 2005 Åkersberga Sportklubb 11.99
6 Samuel Lantz 2005 Västerås FK 12.19
7 Viktor Rahm 2005 Västerås FK 12.27

Heat 2
             
1 Maximilian Holm 2005 Ärla IF 10.76 q
2 William Hällerfors 2005 Västerås FK 10.88 q
3 Vincent Larson 2005 Danderyds SK 11.47 q
4 Simon Sjölund 2005 Västerås FK 11.77 q
5 Viam Assadi 2005 Västerås FK 11.87 q
6 Oliver Jofs 2005 Kungsängens SK 12.53
7 Olle Fransson 2006 Vallentuna FK 13.44

Heat 3
             
1 Gordon Palmqvist 2005 Västerås FK 10.50 q
2 Philip Siwertson Dahlberg 2005 Västerås FK 11.36 q
3 Simon Dahlberg 2005 Vallentuna FK 11.42 q
4 Mattias Grama Laurent 2005 Västerås FK 11.50 q
5 Axel Söderqvist 2006 Huddinge AIS 12.02
6 Pontus Karlsson 2005 Hanvikens SK 12.34
7 Arvid Legerstam 2005 Åkersberga Sportklubb 12.37
8 Sigvard Einarsson 2007 Wedevågs IF 12.57

Heat 4
             
1 Hugo Wimmer 2005 Västerås FK 11.11 q
2 Fabian Lidbaum 2005 Vallentuna FK 11.34 q
3 Felix Öhrqvist 2006 Bålsta IK 11.95
4 Carl Eleblad 2005 Hanvikens SK 12.28
5 Elis Wiklund 2005 Västerås FK 12.47

Heat 5
             
1 William Brändeborn 2005 Råby Rekarne FIF 11,13 q
2 William Åström 2005 Västerås FK 11.34 q 11,334
3 Benjamin Cefo 2005 Västerås FK 11.94
4 Viggo Thorsén 2005 Västerås FK 12.23
5 Theo Lindholm 2006 IK Westmannia 13.47
6 Liam Huth 2005 Flens FS 14.94
7 Milton Granlund 2006 Vallentuna FK 15.62

P 8 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Gordon Palmqvist 2005 Västerås FK 10.50 q
2 Elias Ihrsén 2005 Enköpings AI 10.73 q
3 Maximilian Holm 2005 Ärla IF 10.76 q
4 Arvid Flisberg 2005 Hanvikens SK 10.79 q
5 William Hällerfors 2005 Västerås FK 10.88 q
6 Hugo Wimmer 2005 Västerås FK 11.11 q
7 William Brändeborn 2005 Råby Rekarne FIF 11,13 q
8 Fabian Lidbaum 2005 Vallentuna FK 11.34 q
9 William Åström 2005 Västerås FK 11.34 q 11,334
10 Philip Siwertson Dahlberg 2005 Västerås FK 11.36 q
11 Simon Dahlberg 2005 Vallentuna FK 11.42 q
12 Vincent Larson 2005 Danderyds SK 11.47 q
13 Mattias Grama Laurent 2005 Västerås FK 11.50 q
14 Theo Samuelsson 2005 Västerås FK 11.70 q
15 Simon Sjölund 2005 Västerås FK 11.77 q
16 Viam Assadi 2005 Västerås FK 11.87 q
17 Fabian Tobiasson 2005 Vallentuna FK 11.94
18 Benjamin Cefo 2005 Västerås FK 11.94
19 Felix Öhrqvist 2006 Bålsta IK 11.95
20 Theo Hörnsten Stalås 2005 Åkersberga Sportklubb 11.99
21 Axel Söderqvist 2006 Huddinge AIS 12.02
22 Samuel Lantz 2005 Västerås FK 12.19
23 Viggo Thorsén 2005 Västerås FK 12.23
24 Viktor Rahm 2005 Västerås FK 12.27
25 Carl Eleblad 2005 Hanvikens SK 12.28
26 Pontus Karlsson 2005 Hanvikens SK 12.34
27 Arvid Legerstam 2005 Åkersberga Sportklubb 12.37
28 Elis Wiklund 2005 Västerås FK 12.47
29 Oliver Jofs 2005 Kungsängens SK 12.53
30 Sigvard Einarsson 2007 Wedevågs IF 12.57
31 Olle Fransson 2006 Vallentuna FK 13.44
32 Theo Lindholm 2006 IK Westmannia 13.47
33 Liam Huth 2005 Flens FS 14.94
34 Milton Granlund 2006 Vallentuna FK 15.62

P 8 60 m Final 26/1  15:55

Heat 1
             
1 William Åström 2005 Västerås FK 11.39
2 Vincent Larson 2005 Danderyds SK 11.52
3 Philip Siwertson Dahlberg 2005 Västerås FK 11.54
4 Simon Dahlberg 2005 Vallentuna FK 11.71
5 Theo Samuelsson 2005 Västerås FK 11.80
6 Mattias Grama Laurent 2005 Västerås FK 11.91
7 Simon Sjölund 2005 Västerås FK 11.95 7
8 Viam Assadi 2005 Västerås FK 11.95 8

Heat 2
             
1 Gordon Palmqvist 2005 Västerås FK 10.29
2 Maximilian Holm 2005 Ärla IF 10.73
3 Elias Ihrsén 2005 Enköpings AI 10.77 3
4 Arvid Flisberg 2005 Hanvikens SK 10.77 4
5 William Hällerfors 2005 Västerås FK 10.87
6 William Brändeborn 2005 Råby Rekarne FIF 10.90
7 Hugo Wimmer 2005 Västerås FK 10.97
8 Fabian Lidbaum 2005 Vallentuna FK 11.24

P 8 60 m Final - Sammanställning
             
1 Gordon Palmqvist 2005 Västerås FK 10.29
2 Maximilian Holm 2005 Ärla IF 10.73
3 Elias Ihrsén 2005 Enköpings AI 10.77 3
4 Arvid Flisberg 2005 Hanvikens SK 10.77 4
5 William Hällerfors 2005 Västerås FK 10.87
6 William Brändeborn 2005 Råby Rekarne FIF 10.90
7 Hugo Wimmer 2005 Västerås FK 10.97
8 Fabian Lidbaum 2005 Vallentuna FK 11.24
9 William Åström 2005 Västerås FK 11.39
10 Vincent Larson 2005 Danderyds SK 11.52
11 Philip Siwertson Dahlberg 2005 Västerås FK 11.54
12 Simon Dahlberg 2005 Vallentuna FK 11.71
13 Theo Samuelsson 2005 Västerås FK 11.80
14 Mattias Grama Laurent 2005 Västerås FK 11.91
15 Simon Sjölund 2005 Västerås FK 11.95 7
16 Viam Assadi 2005 Västerås FK 11.95 8

P 8 400 m Heat 26/1  17:45

Heat 1
             
1 Philip Siwertson Dahlberg 2005 Västerås FK 1,35,81
2 William Åström 2005 Västerås FK 1,39,09
3 Simon Sjölund 2005 Västerås FK 1,40,07
4 Mattias Grama Laurent 2005 Västerås FK 1,40,37
5 Fabian Tobiasson 2005 Vallentuna FK 1,42,15
6 Theo Samuelsson 2005 Västerås FK 1,58,75
  Samuel Lantz 2005 Västerås FK ej start
  Hugo Wimmer 2005 Västerås FK bröt

Heat 2
             
1 Gordon Palmqvist 2005 Västerås FK 1,29,39
2 Elis Wiklund 2005 Västerås FK 1,37,66
3 Fabian Lidbaum 2005 Vallentuna FK 1,38,63
4 Viktor Rahm 2005 Västerås FK 1,39,93
5 Benjamin Cefo 2005 Västerås FK 1,45,74
6 Simon Dahlberg 2005 Vallentuna FK 1,45,78
7 Pontus Karlsson 2005 Hanvikens SK 1,47,30
8 Carl Eleblad 2005 Hanvikens SK 1,51,57

Heat 3
             
1 Maximilian Holm 2005 Ärla IF 1,30,00
2 Arvid Flisberg 2005 Hanvikens SK 1,30,36
3 Linus Nilsson 2005 Åkersberga Sportklubb 1,31,02
4 Felix Öhrqvist 2006 Bålsta IK 1,33,80
5 Vincent Larson 2005 Danderyds SK 1,34,74
6 Theo Hörnsten Stalås 2005 Åkersberga Sportklubb 1,34,90
7 Oliver Jofs 2005 Kungsängens SK 1,36,78
8 Sigvard Einarsson 2007 Wedevågs IF 1,41,61

P 8 400 m Heat - Sammanställning
             
1 Gordon Palmqvist 2005 Västerås FK 1,29,39
2 Maximilian Holm 2005 Ärla IF 1,30,00
3 Arvid Flisberg 2005 Hanvikens SK 1,30,36
4 Linus Nilsson 2005 Åkersberga Sportklubb 1,31,02
5 Felix Öhrqvist 2006 Bålsta IK 1,33,80
6 Vincent Larson 2005 Danderyds SK 1,34,74
7 Theo Hörnsten Stalås 2005 Åkersberga Sportklubb 1,34,90
8 Philip Siwertson Dahlberg 2005 Västerås FK 1,35,81
9 Oliver Jofs 2005 Kungsängens SK 1,36,78
10 Elis Wiklund 2005 Västerås FK 1,37,66
11 Fabian Lidbaum 2005 Vallentuna FK 1,38,63
12 William Åström 2005 Västerås FK 1,39,09
13 Viktor Rahm 2005 Västerås FK 1,39,93
14 Simon Sjölund 2005 Västerås FK 1,40,07
15 Mattias Grama Laurent 2005 Västerås FK 1,40,37
16 Sigvard Einarsson 2007 Wedevågs IF 1,41,61
17 Fabian Tobiasson 2005 Vallentuna FK 1,42,15
18 Benjamin Cefo 2005 Västerås FK 1,45,74
19 Simon Dahlberg 2005 Vallentuna FK 1,45,78
20 Pontus Karlsson 2005 Hanvikens SK 1,47,30
21 Carl Eleblad 2005 Hanvikens SK 1,51,57
22 Theo Samuelsson 2005 Västerås FK 1,58,75
  Hugo Wimmer 2005 Västerås FK bröt
  Samuel Lantz 2005 Västerås FK ej start

P 8 Längd Final 26/1  11:20
             
1 Gordon Palmqvist 2005 Västerås FK 3,32
2 Maximilian Holm 2005 Ärla IF 3,16
3 William Hällerfors 2005 Västerås FK 3,07 2,98
4 Elias Ihrsén 2005 Enköpings AI 3,07 2,95
5 Philip Siwertson Dahlberg 2005 Västerås FK 2,95
6 William Brändeborn 2005 Råby Rekarne FIF 2,94
7 Arvid Flisberg 2005 Hanvikens SK 2,86
8 Hugo Wimmer 2005 Västerås FK 2,83
9 Simon Sjölund 2005 Västerås FK 2,70
10 Felix Öhrqvist 2006 Bålsta IK 2,68
11 Vincent Larson 2005 Danderyds SK 2,64
12 William Åström 2005 Västerås FK 2,55 2,55
13 Axel Söderqvist 2006 Huddinge AIS 2,55 2,40
14 Viggo Thorsén 2005 Västerås FK 2,49
15 Fabian Lidbaum 2005 Vallentuna FK 2,48
16 Mattias Grama Laurent 2005 Västerås FK 2,45
17 Benjamin Cefo 2005 Västerås FK 2,43
18 Simon Dahlberg 2005 Vallentuna FK 2,40
19 Elis Wiklund 2005 Västerås FK 2,39 2,25
20 Viam Assadi 2005 Västerås FK 2,39 2,14
21 Samuel Lantz 2005 Västerås FK 2,38
22 Fabian Tobiasson 2005 Vallentuna FK 2,36
23 Viktor Rahm 2005 Västerås FK 2,34
24 Carl Eleblad 2005 Hanvikens SK 2,27
25 Neo Jansson 2006 Eskilstuna Friidrott 2,17
26 Pontus Karlsson 2005 Hanvikens SK 2,15
27 Sigvard Einarsson 2007 Wedevågs IF 2,12
28 Olle Fransson 2006 Vallentuna FK 2,06
29 Arvid Legerstam 2005 Åkersberga Sportklubb 1,96
30 Liam Huth 2005 Flens FS 1,66
31 Oliver Jofs 2005 Kungsängens SK 1,56
32 Milton Granlund 2006 Vallentuna FK 1,50
  Filip Zetterlund 2005 Hanvikens SK
  Neo Petersén 2005 Västerås FK
  Theo Samuelsson 2005 Västerås FK
  Viktor Lögdahl 2005 Råby Rekarne FIF
  Theo Lindholm 2006 IK Westmannia

P 8 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Arvid Flisberg 2,83 2,80 2,86 2,72 x 2,45
Carl Eleblad 2,15 2,13 2,27
Filip Zetterlund
Pontus Karlsson 2,01 1,88 2,15
Felix Öhrqvist 2,31 2,28 2,68
Axel Söderqvist 2,55 2,20 2,40
Fabian Tobiasson 2,36 2,35 2,15
Olle Fransson 1,98 1,78 2,06
Simon Dahlberg 2,40 2,34 2,31
Fabian Lidbaum 2,10 2,18 2,48
Milton Granlund x 1,50 -
Maximilian Holm 2,86 2,77 2,80 2,58 3,00 3,16
Elias Ihrsén 2,75 3,07 2,95 2,66 2,73 2,90
Gordon Palmqvist 3,15 3,21 3,20 2,49 3,09 3,32
Elis Wiklund 2,25 2,39 2,25
Neo Petersén
Viam Assadi 2,39 2,25 2,14
Viktor Rahm 2,34 2,25 2,25
Philip Siwertson Dahlberg 2,63 2,73 2,28 x 2,85 2,95
Hugo Wimmer 2,55 2,83 2,69 2,61 2,82 2,82
Simon Sjölund 2,70 2,65 2,59
Mattias Grama Laurent 2,32 2,45 2,44
Theo Samuelsson
William Hällerfors 2,79 2,83 2,98 2,82 2,95 3,07
Viggo Thorsén 2,29 2,49 2,44
William Åström 2,55 2,55 2,40
Samuel Lantz x 2,38 2,25
Neo Jansson 2,03 1,89 2,17
Benjamin Cefo 2,23 2,20 2,43
Arvid Legerstam 1,96 - -
Vincent Larson 2,34 2,24 2,64
Liam Huth 1,66 1,55 x
Oliver Jofs 1,56 - -
Viktor Lögdahl
Theo Lindholm
Sigvard Einarsson 1,99 2,01 2,12
William Brändeborn 2,94 2,58 2,75 2,89 2,54 2,71

KS 60 m Final 27/1  10:50
             
1 Josefin Palm 1994 Gefle IF 7,78
2 Klara Helander 1995 Upsala IF 7,98
3 Sofia Sandgren 1994 KFUM Örebro Friidrott 8,55
4 Julia Jovanovic 1995 IK Westmannia 8,96
5 Sarah Båthelsson 1995 Västerås FK 9,22

KS 60 m Extra 27/1  13:25
             
1 Josefin Palm 1994 Gefle IF 7,74
2 Sofia Sandgren 1994 KFUM Örebro Friidrott 8,55

KS 200 m Heat 27/1  16:20

Heat 1
             
1 Sara Angelmyr 1994 KFUM Örebro Friidrott 27,30
2 Emma Forsen 1997 Västerås FK 27,79
3 Camilla Söderlund 1997 Västerås FK 29,30

Heat 2
             
1 Anna-Karin Sörling 1989 Eskilstuna Friidrott 27,64
2 Hanna Karlsson 1997 IFK Nora friidrott 27,86
  Sofia Sandgren 1994 KFUM Örebro Friidrott Diskv

Heat 3
             
1 Mikaela Jophansson 1996 Falu IK 25,54
2 Mikaela Waernulf 1997 Västerås FK 26,20
3 Ella Frödin 1997 Västerås FK 28,18

KS 200 m Heat - Sammanställning
             
1 Mikaela Jophansson 1996 Falu IK 25,54
2 Mikaela Waernulf 1997 Västerås FK 26,20
3 Sara Angelmyr 1994 KFUM Örebro Friidrott 27,30
4 Anna-Karin Sörling 1989 Eskilstuna Friidrott 27,64
5 Emma Forsen 1997 Västerås FK 27,79
6 Hanna Karlsson 1997 IFK Nora friidrott 27,86
7 Ella Frödin 1997 Västerås FK 28,18
8 Camilla Söderlund 1997 Västerås FK 29,30
  Sofia Sandgren 1994 KFUM Örebro Friidrott Diskv

KS Höjd Final 27/1  10:55
             
1 Klara Helander 1995 Upsala IF 1,61
2 Josefine Forsberg 1995 IK Westmannia 1,41

KS Längd Final 27/1  11:25
             
1 Julia Gustafsson 1994 KFUM Örebro Friidrott 5,14
2 Sara Angelmyr 1994 KFUM Örebro Friidrott 5,06
3 Sarah Båthelsson 1995 Västerås FK 4,29
  Michelle Inostroza 1995 Turebergs FK  
  Julia Wigren 1993 Gefle IF  
  Sofie Lindesten 1988 Djurgården IF friidrott  

KS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Sara Angelmyr 4,91 4,78 4,73 4,77 4,91 5,06
Julia Gustafsson x x 5,08 5,14 x 5,04
Sarah Båthelsson x 4,29 x x x 4,11

KS Tresteg Final 27/1  16:25
             
1 Madeleine Nilsson 1991 Gefle IF 12,29
2 Sofie Lindesten 1988 Djurgården IF friidrott 12,03
  Sofia Nilsson 1995 Gefle IF -

KS Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Madeleine Nilsson 11,94 x 12,29 x 12,22 x
Sofia Nilsson - - - - - -
Sofie Lindesten 11,86 12,03 11,90 - 11,85 11,62

KS Kula Final 27/1  10:00
             
1 Jennie Söderholm 1993 Västerås FK 13,97
2 Julia Gustafsson 1994 KFUM Örebro Friidrott 10,69

KS Kula Final  1 2 3 4 5 6
Julia Gustafsson x 9,97 10,27 9,65 x 10,69
Jennie Söderholm 13,67 13,69 x 13,97 13,69 x

KS Vikt Final 27/1  10:35
             
1 Kristina Andersson 1991 Råby Rekarne FIF 13,64

KS Vikt Final  1 2 3 4 5 6
Kristina Andersson 13,37 13,62 13,41 13,64 13,22 x

F 19 400 m Final 27/1  17:50
             
1 Klara Helander 1995 Upsala IF 58.00
2 Jenni Gårdhage 1978 Västerås FK 1,04,54 UT

F 19 1 500 m Final 27/1  14:30
             
1 Lisa Bergdahl 1995 Glanshammars IF 4,56,98

F 19 Kula Final 27/1  10:00
             
1 Sofi Flink 1995 Västerås FK 11,09
2 Linnea Jönsson 1995 Upsala IF 11,03

F 19 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Linnea Jönsson 10,97 10,87 10,33 x 10,65 11,03
Sofi Flink 10,75 11,05 10,75 10,96 11,09 10,88

F 19 Vikt Final 27/1  10:35
             
1 Linnea Jönsson 1995 Upsala IF 15,06

F 19 Vikt Final  1 2 3 4 5 6
Linnea Jönsson 14,10 14,37 15,06 14,61 13,42 14,26

F 17 60 m Final 27/1  12:10
             
1 Klara Zetterberg 1996 Upsala IF 8,05
2 Anna Stickler 1996 Sundsvalls FI 8,11
3 Malin Ekblad 1996 Upsala IF 8,57
4 Emma Bouw 1996 Upsala IF 9,08

F 17 400 m Final 27/1  18:00
             
  Linnea Sundman 1996 Danderyds SK 1,16,76

F 17 1 500 m Final 27/1  14:30
             
1 Nicole Sörensen 1996 Falu IK 5,09,84

F 17 60 mh Final 27/1  10:10
             
1 Emma Stenlöf 1996 Västerås FK 8,73
2 Klara Zetterberg 1996 Upsala IF 9,56
3 Lisa Piscator 1997 IFK Kristinehamn Friidrott 9,66
4 Jenny wingqvist 1997 Hässelby SK 11,03
5 Sabina Forsberg 1998 Glanshammars IF 18,53
  Malin Ekblad 1996 Upsala IF bröt

F 17 Höjd Final 27/1  10:55
             
1 Emma Stenlöf 1996 Västerås FK 1,73
2 Anna Stickler 1996 Sundsvalls FI 1,61
  Milen Ukubay 1996 Eskilstuna Friidrott  

F 17 Stav Final 27/1  10:40
             
1 Lisa Piscator 1997 IFK Kristinehamn Friidrott 2,83
2 erica Edström 1997 IFK Kristinehamn Friidrott 2,68
  Agnes Moberg 1996 Tyresö FK

F 17 Längd Final 27/1  15:50
             
1 Klara Zetterberg 1996 Upsala IF 5,23
2 Anna Stickler 1996 Sundsvalls FI 5,07
3 Emma Bouw 1996 Upsala IF 4,40
4 Linnea Sundman 1996 Danderyds SK 3,54
  Milen Ukubay 1996 Eskilstuna Friidrott

F 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Klara Zetterberg 5,10 5,23 5,19 5,03 4,89 5,14
Anna Stickler 4,63 4,70 5,07 4,92 x x
Milen Ukubay
Linnea Sundman 3,54 3,44 2,92 3,45
Emma Bouw 4,37 4,29 4,38 x 4,40 x

F 17 Tresteg Final 27/1  16:25
             
1 Mikaela Waernulf 1997 Västerås FK 11,21
2 Elsa Herlitz 1997 Upsala IF 10,29
3 Sara Ezra 1997 Arvika friidrott 10,28
4 Hedvig Engström Kindmark 1997 Upsala IF 9,14
5 Klara pedersen 1997 Upsala IF 8,83

F 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Mikaela Waernulf x x x 11,00 10,75 11,21
Klara pedersen 8,83 x - - - -
Elsa Herlitz 10,16 x x 10,07 9,35 10,29
Sara Ezra x 10,28 10,17 10,07 10,18 9,85
Hedvig Engström Kindmark 8,80 8,86 9,14 8,94 8,95 9,13

F 17 Kula Final 27/1  13:15
             
1 Emma Stenlöf 1996 Västerås FK 12,92
2 Hanna Mårtensson 1996 Hässelby SK 12,47
3 Amanda Karlsson 1996 Huddinge AIS 12,45
4 Emma Bouw 1996 Upsala IF 10,28
  Klara Pettersson 1997 Västerås FK
  Milen Ukubay 1996 Eskilstuna Friidrott

F 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Hanna Mårtensson 10,98 11,99 11,85 12,26 12.04 12,47
Amanda Karlsson 11,55 11,74 11,50 11,98 12,25 12,45
Klara Pettersson
Emma Stenlöf 12,73 12,32 11,72 12,24 12,92 12,38
Milen Ukubay
Emma Bouw 9,64 9,73 9,39 10,19 10,06 10,28

F 17 Vikt Final 27/1  14:05
             
1 Amanda Karlsson 1996 Huddinge AIS 13,72
2 Linn Forssell 1997 Motala AIF 12,63
3 Mathilda Björklund 1997 Bålsta IK 12,59
4 Hanna Mårtensson 1996 Hässelby SK 11,26

F 17 Vikt Final  1 2 3 4 5 6
Mathilda Björklund 11,89 12,43 12,28 12,59 x x
Linn Forssell 10,59 x x 11,18 12,63 x
Hanna Mårtensson x 10,99 10.89 10,69 11,26 x
Amanda Karlsson 12,95 12,76 x x 13,72 x

F 16 60 m Försök 27/1  11:00

Heat 1
             
1 Elin Nord 1997 Gefle IF 8,07 q
2 Veronica Enblom 1997 Hässelby SK 8,30 q
3 Emma Forsen 1997 Västerås FK 8,36 q
4 Matilda Grundström 1997 Huddinge AIS 8,37 q
5 Hedvig Palmblad Söderhielm 1997 Täby IS Friidrott 9,01
6 erica Edström 1997 IFK Kristinehamn Friidrott 9,10
7 Charlott Danko 1997 Hanvikens SK 9,31
8 Anna Wilhelmsson 1997 Västerås FK 9,56

Heat 2
             
1 Anna Westher 1997 KFUM Örebro Friidrott 8,09 q
2 Ella Frödin 1997 Västerås FK 8,23 q
3 Camilla Söderlund 1997 Västerås FK 8,54 q
4 Matilda Lindberg 1997 Huddinge AIS 8,60 q
5 Sanna Skogum 1997 Upsala IF 8,68
6 Felicia Lindberg 1997 Hammarby Friidrott 8,69
7 Ebba Karlsson 1997 Huddinge AIS 8,73
8 Felicia Auvinen 1997 IK Westmannia 8,94

F 16 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Elin Nord 1997 Gefle IF 8,07 q
2 Anna Westher 1997 KFUM Örebro Friidrott 8,09 q
3 Ella Frödin 1997 Västerås FK 8,23 q
4 Veronica Enblom 1997 Hässelby SK 8,30 q
5 Emma Forsen 1997 Västerås FK 8,36 q
6 Matilda Grundström 1997 Huddinge AIS 8,37 q
7 Camilla Söderlund 1997 Västerås FK 8,54 q
8 Matilda Lindberg 1997 Huddinge AIS 8,60 q
9 Sanna Skogum 1997 Upsala IF 8,68
10 Felicia Lindberg 1997 Hammarby Friidrott 8,69
11 Ebba Karlsson 1997 Huddinge AIS 8,73
12 Felicia Auvinen 1997 IK Westmannia 8,94
13 Hedvig Palmblad Söderhielm 1997 Täby IS Friidrott 9,01
14 erica Edström 1997 IFK Kristinehamn Friidrott 9,10
15 Charlott Danko 1997 Hanvikens SK 9,31
16 Anna Wilhelmsson 1997 Västerås FK 9,56

F 16 60 m Final 27/1  12:40
             
1 Anna Westher 1997 KFUM Örebro Friidrott 8,04
2 Ella Frödin 1997 Västerås FK 8,12
3 Elin Nord 1997 Gefle IF 8,13
4 Emma Forsen 1997 Västerås FK 8,26
5 Veronica Enblom 1997 Hässelby SK 8,29
6 Matilda Grundström 1997 Huddinge AIS 8,33
7 Camilla Söderlund 1997 Västerås FK 8,51
8 Matilda Lindberg 1997 Huddinge AIS 8,61

F 16 400 m Final 27/1  18:00

Heat 1
             
1 Hanna Karlsson 1997 IFK Nora friidrott 1,05,32
2 Hedvig Palmblad Söderhielm 1997 Täby IS Friidrott 1,06,38
  Felicia Lindberg 1997 Hammarby Friidrott Ej start

Heat 2
             
1 Jenny wingqvist 1997 Hässelby SK 1,01,13
2 Anna Westher 1997 KFUM Örebro Friidrott 1,01,36
3 Sharon Lopez 1997 Västerås FK 1,01,59

F 16 400 m Final - Sammanställning
             
1 Jenny wingqvist 1997 Hässelby SK 1,01,13
2 Anna Westher 1997 KFUM Örebro Friidrott 1,01,36
3 Sharon Lopez 1997 Västerås FK 1,01,59
4 Hanna Karlsson 1997 IFK Nora friidrott 1,05,32
5 Hedvig Palmblad Söderhielm 1997 Täby IS Friidrott 1,06,38
  Felicia Lindberg 1997 Hammarby Friidrott Ej start

F 16 Höjd Final 27/1  11:50
             
1 Amanda Engman 1997 Upsala IF 1,59
2 Caroline Skillt 1997 Spårvägens FK 1,56
3 Jenny wingqvist 1997 Hässelby SK 1,51
4 Lisa Piscator 1997 IFK Kristinehamn Friidrott 1,51
5 Felicia Lindberg 1997 Hammarby Friidrott 1,46
6 Klara pedersen 1997 Upsala IF 1,46
  Mimmi Gustafsson 1967 Ununge IF

F 16 Längd Final 27/1  15:15
             
1 Matilda Grundström 1997 Huddinge AIS 5.34
2 Veronica Enblom 1997 Hässelby SK 4.98
3 Felicia Lindberg 1997 Hammarby Friidrott 4.74
4 Jenny wingqvist 1997 Hässelby SK 4.71
5 Amanda Björkholm 1997 Upsala IF 4.57
6 Charlott Danko 1997 Hanvikens SK 4.48
7 Sanna Skogum 1997 Upsala IF 4.34
8 Ebba Karlsson 1997 Huddinge AIS 4.30
  Amanda Sundstedt 1997 Västerås FK

F 16 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Charlott Danko 4.31 4.40 4.48 x 4.43 4.30
Veronica Enblom 4.98 x x x 4.92 x
Sanna Skogum 4.22 4.04 3.71 4.34 4.28 3.14
Matilda Grundström 5.34 3.90 x 4.98 3.73 x
Ebba Karlsson 3.97 4.12 - - 2.96 4.30
Amanda Sundstedt
Amanda Björkholm 4.45 4.35 4.30 4.57 4.38 4.48
Jenny wingqvist 4.69 4.53 4.71 4.68 4.55 4.71
Felicia Lindberg 4.58 4.74 3.75 4.55 4.43 4.52

F 16 Kula Final 27/1  16:50
             
1 Klara Pettersson 1997 Västerås FK 11,30
2 Matilda Lindberg 1997 Huddinge AIS 11,03
3 Victoria Engström 1997 Upsala IF 10,94
4 Felicia Lindberg 1997 Hammarby Friidrott 10.34
5 Charlott Danko 1997 Hanvikens SK 10.24
6 Klara pedersen 1997 Upsala IF 8,18
  Sandra Kemdal 1997 Västerås FK

F 16 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Charlott Danko 10.24 9,98 x 9,66 10,12 10,19
Matilda Lindberg 10,83 10,58 10,99 11,03 9,69 10,38
Klara Pettersson 10,83 11,30 11,05 11,09 10,68 10,97
Sandra Kemdal
Victoria Engström 10,62 x 10,94 x 10,57 10,81
Klara pedersen - 7,72 8,18 7,99 7,55 x
Felicia Lindberg 10,12 10,17 10,10 10.34 10,26 10,17

F 15 60 m Försök 27/1  11:25

Heat 1
             
1 Sofia Lindh 1998 Upsala IF 8,19 q
2 Hanna Gutemar Rilegård 1998 Täby IS 8,59 q
3 Karolina Eriksson 1998 Tureberg FK 8,61 q
4 Elin Domberg 1998 KFUM Örebro Friidrott 8,91 q
5 Matilda Sjöholm 1998 Hammarby Friidrott 9,03 q
6 Maja Gustavsson 1998 Västerås FK 9,14
7 Lovisa Larsson 1998 KFUM Örebro Friidrott 9,79

Heat 2
             
1 Levina Ahlgren 1998 Upsala IF 8,38 q
2 Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 8,55 q
3 My Samuelsson 1998 Hammarby Friidrott 8,92 q
4 Fanny Robertsson 1998 Hammarby Friidrott 9,46
5 Samina Lindblad 1998 Spårvägens FK 9,49
  Bianca salming 1998 Täby IS Friidrott ej start
  Josefine Dahlbäck 1998 Täby IS Friidrott ej start

Heat 3
             
1 Amanda Lindblom 1998 Råby Rekarne FIF 8,41 q
2 Hanna Kapell 1998 Hammarby Friidrott 8,54 q
3 Maria Södergren 1998 Täby IS Friidrott 8,58 q
4 Ella Strömfelt 1998 Hammarby Friidrott 8,99 q
5 Linnéa Wolwan 1998 Upsala IF 9,20
6 Emilia Mancuso 1998 Västerås FK 9,27
7 Julia Persson 1998 IK Westmannia 9,33

Heat 4
             
1 Pernilla Hansson 1998 Hammarby Friidrott 8,39 q
2 Sofie Persson 1998 Hässelby SK 8,59 q
3 Eunice Nilsson 1998 KFUM Örebro Friidrott 8,76 q
4 Linda Schalling 1998 Täby IS Friidrott 8,78 q
5 Johanna Klättborg 1998 Spårvägens FK 9,05
6 Annalisa Billing 1998 Åkersberga Sportklubb 9,21

F 15 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Sofia Lindh 1998 Upsala IF 8,19 q
2 Levina Ahlgren 1998 Upsala IF 8,38 q
3 Pernilla Hansson 1998 Hammarby Friidrott 8,39 q
4 Amanda Lindblom 1998 Råby Rekarne FIF 8,41 q
5 Hanna Kapell 1998 Hammarby Friidrott 8,54 q
6 Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 8,55 q
7 Maria Södergren 1998 Täby IS Friidrott 8,58 q
8 Sofie Persson 1998 Hässelby SK 8,59 q
9 Hanna Gutemar Rilegård 1998 Täby IS 8,59 q
10 Karolina Eriksson 1998 Tureberg FK 8,61 q
11 Eunice Nilsson 1998 KFUM Örebro Friidrott 8,76 q
12 Linda Schalling 1998 Täby IS Friidrott 8,78 q
13 Elin Domberg 1998 KFUM Örebro Friidrott 8,91 q
14 My Samuelsson 1998 Hammarby Friidrott 8,92 q
15 Ella Strömfelt 1998 Hammarby Friidrott 8,99 q
16 Matilda Sjöholm 1998 Hammarby Friidrott 9,03 q
17 Johanna Klättborg 1998 Spårvägens FK 9,05
18 Maja Gustavsson 1998 Västerås FK 9,14
19 Linnéa Wolwan 1998 Upsala IF 9,20
20 Annalisa Billing 1998 Åkersberga Sportklubb 9,21
21 Emilia Mancuso 1998 Västerås FK 9,27
22 Julia Persson 1998 IK Westmannia 9,33
23 Fanny Robertsson 1998 Hammarby Friidrott 9,46
24 Samina Lindblad 1998 Spårvägens FK 9,49
25 Lovisa Larsson 1998 KFUM Örebro Friidrott 9,79
  Josefine Dahlbäck 1998 Täby IS Friidrott ej start
  Bianca salming 1998 Täby IS Friidrott ej start

F 15 60 m Final 27/1  13:15

Heat 1
             
1 Karolina Eriksson 1998 Tureberg FK 8,62
2 Hanna Gutemar Rilegård 1998 Täby IS 8,72
3 Eunice Nilsson 1998 KFUM Örebro Friidrott 8,75
4 Elin Domberg 1998 KFUM Örebro Friidrott 8,88
5 Linda Schalling 1998 Täby IS Friidrott 8,89
6 My Samuelsson 1998 Hammarby Friidrott 8,92
7 Matilda Sjöholm 1998 Hammarby Friidrott 9,05
8 Ella Strömfelt 1998 Hammarby Friidrott 9,07

Heat 2
             
1 Sofia Lindh 1998 Upsala IF 8,12
2 Levina Ahlgren 1998 Upsala IF 8,28
3 Amanda Lindblom 1998 Råby Rekarne FIF 8,37
4 Pernilla Hansson 1998 Hammarby Friidrott 8,42
5 Maria Södergren 1998 Täby IS Friidrott 8,50
6 Hanna Kapell 1998 Hammarby Friidrott 8,52
7 Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 8,58
8 Sofie Persson 1998 Hässelby SK 8,65

F 15 200 m Heat 27/1  15:55

Heat 1
             
1 Annalisa Billing 1998 Åkersberga Sportklubb 31,14
2 Samina Lindblad 1998 Spårvägens FK 31,43
  Bianca salming 1998 Täby IS Friidrott Ej start
  Victoria Renée 1998 Spårvägens FK Diskv

Heat 2
             
1 Linda Schalling 1998 Täby IS Friidrott 29,68
2 Julia Persson 1998 IK Westmannia 30,95
  My Samuelsson 1998 Hammarby Friidrott Ej start

Heat 3
             
1 Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 27,11
2 Hanna Kapell 1998 Hammarby Friidrott 27,79
3 Emilia Mancuso 1998 Västerås FK 31,61

Heat 4
             
1 Amanda Lindblom 1998 Råby Rekarne FIF 27,88
2 Maria Södergren 1998 Täby IS Friidrott 28,72
3 Sofie Persson 1998 Hässelby SK 28,81
4 Linnéa Wolwan 1998 Upsala IF 31,12

Heat 5
             
1 Fanny Ernestam 1998 KFUM Örebro Friidrott 26,38
2 Jessica Mattsson 1998 Tierps IF Friidrott 28,54
3 Hanna Gutemar Rilegård 1998 Täby IS 28,64

F 15 200 m Heat - Sammanställning
             
1 Fanny Ernestam 1998 KFUM Örebro Friidrott 26,38
2 Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 27,11
3 Hanna Kapell 1998 Hammarby Friidrott 27,79
4 Amanda Lindblom 1998 Råby Rekarne FIF 27,88
5 Jessica Mattsson 1998 Tierps IF Friidrott 28,54
6 Hanna Gutemar Rilegård 1998 Täby IS 28,64
7 Maria Södergren 1998 Täby IS Friidrott 28,72
8 Sofie Persson 1998 Hässelby SK 28,81
9 Linda Schalling 1998 Täby IS Friidrott 29,68
10 Julia Persson 1998 IK Westmannia 30,95
11 Linnéa Wolwan 1998 Upsala IF 31,12
12 Annalisa Billing 1998 Åkersberga Sportklubb 31,14
13 Samina Lindblad 1998 Spårvägens FK 31,43
14 Emilia Mancuso 1998 Västerås FK 31,61
  Victoria Renée 1998 Spårvägens FK Diskv
  Bianca salming 1998 Täby IS Friidrott Ej start
  My Samuelsson 1998 Hammarby Friidrott Ej start

F 15 1 000 m Final 27/1  15:00
             
1 Emma Jansson 1998 IK Westmannia 3,37,07
2 Agnes Jansson 1998 IK Westmannia 3,41,43

F 15 Höjd Final 27/1  10:00
             
1 Pernilla Hansson 1998 Hammarby Friidrott 1,56
2 Maria Lindeberg 1998 Upsala IF 1,51
3 Sabina Forsberg 1998 Glanshammars IF 1,46
4 Bianca salming 1998 Täby IS Friidrott 1,46
5 Josefine Dahlbäck 1998 Täby IS Friidrott 1,41
6 Maria Södergren 1998 Täby IS Friidrott 1,36
7 Ella Jonsson 1998 Bergslagens friidrottsklubb 1,36
8 My Samuelsson 1998 Hammarby Friidrott 1,36
9 Emma Jansson 1998 IK Westmannia 1,31
10 Agnes Jansson 1998 IK Westmannia 1,26

F 15 Stav Final 27/1  12:00
             
1 Josefin Herstedt 1998 Hammarby Friidrott 3,13
2 Elin Domberg 1998 KFUM Örebro Friidrott 3,13
3 Linnéa Palmerstedt 1998 Hammarby Friidrott 2,93
4 Matilda Sjöholm 1998 Hammarby Friidrott 2,73
4 Ella Strömfelt 1998 Hammarby Friidrott 2,73
6 Hanna Kapell 1998 Hammarby Friidrott 2,43
7 Fanny Robertsson 1998 Hammarby Friidrott 2,33
  Linnéa Wolwan 1998 Upsala IF

F 15 Längd Final 27/1  13:35
             
1 Fanny Ernestam 1998 KFUM Örebro Friidrott 5,63
2 Sabina Forsberg 1998 Glanshammars IF 5,13
3 Levina Ahlgren 1998 Upsala IF 5,07
4 Sofia Lindh 1998 Upsala IF 5,04
5 Maria Södergren 1998 Täby IS Friidrott 4,76
6 Amanda Lindblom 1998 Råby Rekarne FIF 4,73
7 Sofie Persson 1998 Hässelby SK 4,68
8 Wilma Toivola 1998 Glanshammars IF 4,64
9 Klara Flygare 1998 Glanshammars IF 4,43
10 Maria Lindeberg 1998 Upsala IF 4,41
11 Johanna Klättborg 1998 Spårvägens FK 4,37
12 Ella Strömfelt 1998 Hammarby Friidrott 4,34
13 Linda Schalling 1998 Täby IS Friidrott 4,27
14 Josefine Dahlbäck 1998 Täby IS Friidrott 4,18
15 Karolina Eriksson 1998 Tureberg FK 4,15
16 Linnéa Wolwan 1998 Upsala IF 4,14
17 Maja Gustavsson 1998 Västerås FK 4,13
18 Matilda Olsson 1998 Spårvägens FK 4,00
19 Annalisa Billing 1998 Åkersberga Sportklubb 3,99
20 Ella Jonsson 1998 Bergslagens friidrottsklubb 3,97
21 Lovisa Larsson 1998 KFUM Örebro Friidrott 3,94
22 Hanna Gutemar Rilegård 1998 Täby IS 3,69
23 Samina Lindblad 1998 Spårvägens FK 3,52
  Fanny Robertsson 1998 Hammarby Friidrott x
  Bianca salming 1998 Täby IS Friidrott -
  Marina Janhunen 1998 Hammarby Friidrott -
  Sofie Håkansson 1998 Åkersberga Sportklubb -

F 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Bianca salming - - -
Sofie Persson 4,39 4,52 4,54 4,68 4,53 4,66
Sofia Lindh 4,69 5,02 4,79 x 5,04 4,95
Levina Ahlgren 4,95 5,07 4,87 4,67 - 4,76
Linnéa Wolwan 4,14 3,97 3,67
Sabina Forsberg 4,99 4,91 5,07 4,94 5,13 5,07
Klara Flygare 4,43 4,40 4,22
Wilma Toivola 4,35 4,64 4,55 4,55 4,20 x
Fanny Robertsson x x x
Lovisa Larsson 2,88 3,94 3,70
Amanda Lindblom 4,55 4,52 4,64 4,63 4,61 4,73
Marina Janhunen - - -
Samina Lindblad 3,27 x 3,52
Johanna Klättborg 4,37 4,30 3,89
Matilda Olsson 4,00 3,82 3,65
Annalisa Billing 3,98 x 3,99
Sofie Håkansson - - -
Maja Gustavsson 4,13 x x
Fanny Ernestam 5,63 5,38 5,53 5,54 5,55 5,62
Ella Jonsson 3,52 3,52 3,97
Linda Schalling 4,12 4,01 4,27
Maria Södergren 4,53 3,90 4,18 4,64 4,44 4,76
Josefine Dahlbäck 3,86 4,18 4,15
Maria Lindeberg 4,39 4,35 4,41
Ella Strömfelt 4,34 4,24 4,30
Hanna Gutemar Rilegård x 3,63 3,69
Karolina Eriksson 4,15 1,90 4,08

F 15 Tresteg Final 27/1  16:25
             
1 Fanny Ernestam 1998 KFUM Örebro Friidrott 11,44
2 Pernilla Hansson 1998 Hammarby Friidrott 10,39
3 Levina Ahlgren 1998 Upsala IF 9,66
4 My Samuelsson 1998 Hammarby Friidrott 9,62
5 Karolina Eriksson 1998 Tureberg FK 9,39
6 Josefine Dahlbäck 1998 Täby IS Friidrott 9,11
7 Hanna Gutemar Rilegård 1998 Täby IS 8,75

F 15 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Levina Ahlgren 9,66 9,46 9,38 - 9,41 -
Pernilla Hansson 10,39 10,11 10,11 10,15 10,08 10,13
My Samuelsson 9,45 x 9,49 9,62 x 9,55
Fanny Ernestam 11,17 11,31 11,44 10,90 - -
Josefine Dahlbäck 9,11 x x 8,88 x x
Hanna Gutemar Rilegård 8,75 x x - - -
Karolina Eriksson 9,22 8,98 9,39 - - -

F 15 Kula Final 27/1  15:10
             
1 Jessica Mattsson 1998 Tierps IF Friidrott 11,64
2 Nina Björkman 1998 Västerås FK 11,25
3 Maja Gustavsson 1998 Västerås FK 11,23
4 Rebecca Edberg 1998 IK Westmannia 10,71
5 Emily Berghäll 1998 Hammarby Friidrott 10,69
6 Sabina Forsberg 1998 Glanshammars IF 10,29
7 Eunice Nilsson 1998 KFUM Örebro Friidrott 9,05
8 Maria Lindeberg 1998 Upsala IF 8,92
9 Ellen Haden 1998 Hammarby Friidrott 8,30
10 Maria Södergren 1998 Täby IS Friidrott 8,19
  Bianca salming 1998 Täby IS Friidrott
  Grete Ahlberg 1998 Hammarby Friidrott

F 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Bianca salming
Sabina Forsberg 8,88 9,85 9,90 9,89 9,87 10,29
Emily Berghäll 10,19 10,69 x 9,98 10,02 x
Jessica Mattsson 10,69 11,15 11,43 11,46 x 11,64
Eunice Nilsson x 8,27 8,89 9,05 8,78 8,77
Ellen Haden 7,78 7,68 8,30
Grete Ahlberg
Nina Björkman 10,62 10,69 11,25 10,82 9,81 11,04
Maja Gustavsson 10,55 10,44 11,23 x x 10,50
Maria Södergren 6,78 8,19 8,15
Maria Lindeberg 8,92 8,69 8,47 8,43 7,27 8,04
Rebecca Edberg 10,03 10,71 x x x x

F 15 Vikt Final 27/1  14:05
             
1 Grete Ahlberg 1998 Hammarby Friidrott 14,07
2 Emily Berghäll 1998 Hammarby Friidrott 13,68
3 Jessica Mattsson 1998 Tierps IF Friidrott 11,00
4 Ellen Haden 1998 Hammarby Friidrott 7,18
99 Carl Krüsell Berg 1998 Hammarby Friidrott 8,85
  Anton Tapper-Vuontisvaara 1998 Östhammar FI x

F 15 Vikt Final  1 2 3 4 5 6
Emily Berghäll 13,44 x 13,16 13,19 13,68 13,62
Jessica Mattsson x x x 11,00 x x
Ellen Haden 6,42 x x 6,62 6,31 7,18
Grete Ahlberg 12,97 12,60 x 13,08 14,07 13,45
Carl Krüsell Berg x x 7,65 x x 8,85
Anton Tapper-Vuontisvaara x x x x x x

F 14 60 m Försök 27/1  11:45

Heat 1
             
1 Victoria Almerén Hansson 1999 Råby Rekarne FIF 8,27 q
2 Filippa Carlsson 1999 Råby Rekarne FIF 8,78 q
3 Lotta Laurin 1999 Hammarby Friidrott 8,80 q
4 Linda Nyblom 2000 Turebergs FK 8,99 q
5 Stina Erlandsson 1999 Huddinge AIS 9,05
6 Lovisa Jonassen 1999 Täby IS Friidrott 9,14
7 Alva Cederholm 1999 IK Stål 9,17

Heat 2
             
1 Carolina Söderbom 1999 Ärla IF 8,17 q
2 Celina Reichardt 1999 Spårvägens FK 8,72 q
3 Amie Jammeh 1999 Gottsunda IF 8,80 q
4 Cornelia Sundqvist 1999 Bålsta IK 9,09
5 Emelie Åbrink-Andersson 1999 Västerås FK 9,62
6 Sara Pilipovic 1999 Västerås FK 9,84
7 Deborah Pettersson 1999 Upsala IF 11,12

Heat 3
             
1 Hanna Axelsson 1999 Upsala IF 8,31 q
2 Saga Berneryd 1999 Danderyds SK 8,35 q
3 Ella Moberg 1999 Västerås FK 8,66 q
4 Lydia Hemmingsson 1999 Upsala IF 8,80 q
5 Amanda Olsson 1999 Spårvägens FK 8,90 q
6 Lovisa Olsson 1999 Spårvägens FK 9,00 q
7 Hanna Otterhed 1999 KFUM Örebro Friidrott 9,23

Heat 4
             
1 Ida Thunberg 1999 IK Stål 8,44 q
2 Josefine Lundvall 1999 Täby IS Friidrott 8,50 q
3 Mina Karlsson 1999 Upsala IF 9,04 q
4 Hanna Ambuhm 1999 Täby IS Friidrott 9,23
5 Frida Schölde 1999 KFUM Örebro Friidrott 9,35
6 Malin Wijk 1999 Upsala IF 9,62
7 Emelie Tered 1999 Hässelby SK 9,64

F 14 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Carolina Söderbom 1999 Ärla IF 8,17 q
2 Victoria Almerén Hansson 1999 Råby Rekarne FIF 8,27 q
3 Hanna Axelsson 1999 Upsala IF 8,31 q
4 Saga Berneryd 1999 Danderyds SK 8,35 q
5 Ida Thunberg 1999 IK Stål 8,44 q
6 Josefine Lundvall 1999 Täby IS Friidrott 8,50 q
7 Ella Moberg 1999 Västerås FK 8,66 q
8 Celina Reichardt 1999 Spårvägens FK 8,72 q
9 Filippa Carlsson 1999 Råby Rekarne FIF 8,78 q
10 Lotta Laurin 1999 Hammarby Friidrott 8,80 q
11 Amie Jammeh 1999 Gottsunda IF 8,80 q
12 Lydia Hemmingsson 1999 Upsala IF 8,80 q
13 Amanda Olsson 1999 Spårvägens FK 8,90 q
14 Linda Nyblom 2000 Turebergs FK 8,99 q
15 Lovisa Olsson 1999 Spårvägens FK 9,00 q
16 Mina Karlsson 1999 Upsala IF 9,04 q
17 Stina Erlandsson 1999 Huddinge AIS 9,05
18 Cornelia Sundqvist 1999 Bålsta IK 9,09
19 Lovisa Jonassen 1999 Täby IS Friidrott 9,14
20 Alva Cederholm 1999 IK Stål 9,17
21 Hanna Otterhed 1999 KFUM Örebro Friidrott 9,23
22 Hanna Ambuhm 1999 Täby IS Friidrott 9,23
23 Frida Schölde 1999 KFUM Örebro Friidrott 9,35
24 Emelie Åbrink-Andersson 1999 Västerås FK 9,62
25 Malin Wijk 1999 Upsala IF 9,62
26 Emelie Tered 1999 Hässelby SK 9,64
27 Sara Pilipovic 1999 Västerås FK 9,84
28 Deborah Pettersson 1999 Upsala IF 11,12

F 14 60 m Final 27/1  12:55

Heat 1
             
1 Lotta Laurin 1999 Hammarby Friidrott 8,68
2 Filippa Carlsson 1999 Råby Rekarne FIF 8,74
3 Lydia Hemmingsson 1999 Upsala IF 8,80
4 Amanda Olsson 1999 Spårvägens FK 8,82
5 Mina Karlsson 1999 Upsala IF 8,84
6 Amie Jammeh 1999 Gottsunda IF 8,85
7 Linda Nyblom 2000 Turebergs FK 8,97
8 Lovisa Olsson 1999 Spårvägens FK 9,15

Heat 2
             
1 Victoria Almerén Hansson 1999 Råby Rekarne FIF 8,17
2 Carolina Söderbom 1999 Ärla IF 8,18
3 Saga Berneryd 1999 Danderyds SK 8,25
4 Hanna Axelsson 1999 Upsala IF 8,32
5 Ida Thunberg 1999 IK Stål 8,43
6 Josefine Lundvall 1999 Täby IS Friidrott 8,58
7 Ella Moberg 1999 Västerås FK 8,62
8 Celina Reichardt 1999 Spårvägens FK 8,74

F 14 200 m Heat 27/1  16:40

Heat 1
             
1 Lotta Laurin 1999 Hammarby Friidrott 28,78
2 Filippa Carlsson 1999 Råby Rekarne FIF 29,50
3 Lovisa Glavare Karlsson 1999 Täby IS Friidrott 32,41
4 Emelie Tered 1999 Hässelby SK 33,40

Heat 2
             
1 Celina Reichardt 1999 Spårvägens FK 28,59
2 Stina Erlandsson 1999 Huddinge AIS 29,15
3 Agnes Wijk 1999 Täby IS Friidrott 29,37
  Amie Jammeh 1999 Gottsunda IF Diskv

Heat 3
             
1 Frida Schölde 1999 KFUM Örebro Friidrott 31,80
2 Emelie Åbrink-Andersson 1999 Västerås FK 32,75
3 Malin Wijk 1999 Upsala IF 34,09
  Paulina Lennartson 1999 Hässelby SK ej start

Heat 4
             
1 Lovisa Jonassen 1999 Täby IS Friidrott 30,50
2 Daniella Ekström 1999 Örbyhus IF 30,90
3 Marie Ebbestad 2000 Gottsunda IF 31,14
  Hanna Otterhed 1999 KFUM Örebro Friidrott Diskv

Heat 5
             
1 Lydia Hemmingsson 1999 Upsala IF 29,96
2 Lovisa Olsson 1999 Spårvägens FK 30,64
3 Lisa Brorson 1999 KFUM Örebro Friidrott 31,70
  Hanna Ambuhm 1999 Täby IS Friidrott ej start

Heat 6
             
1 Louise Svensson 1999 Eskilstuna Friidrott 27,96
2 Linda Nyblom 2000 Turebergs FK 28,64
3 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 28,93
  Josefine Lundvall 1999 Täby IS Friidrott Diskv

Heat 7
             
1 Fanny Runheim 1999 KFUM Örebro Friidrott 26,38
2 Victoria Almerén Hansson 1999 Råby Rekarne FIF 26,57
3 Carolina Söderbom 1999 Ärla IF 27,40
4 Saga Berneryd 1999 Danderyds SK 27,94

F 14 200 m Heat - Sammanställning
             
1 Fanny Runheim 1999 KFUM Örebro Friidrott 26,38
2 Victoria Almerén Hansson 1999 Råby Rekarne FIF 26,57
3 Carolina Söderbom 1999 Ärla IF 27,40
4 Saga Berneryd 1999 Danderyds SK 27,94
5 Louise Svensson 1999 Eskilstuna Friidrott 27,96
6 Celina Reichardt 1999 Spårvägens FK 28,59
7 Linda Nyblom 2000 Turebergs FK 28,64
8 Lotta Laurin 1999 Hammarby Friidrott 28,78
9 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 28,93
10 Stina Erlandsson 1999 Huddinge AIS 29,15
11 Agnes Wijk 1999 Täby IS Friidrott 29,37
12 Filippa Carlsson 1999 Råby Rekarne FIF 29,50
13 Lydia Hemmingsson 1999 Upsala IF 29,96
14 Lovisa Jonassen 1999 Täby IS Friidrott 30,50
15 Lovisa Olsson 1999 Spårvägens FK 30,64
16 Daniella Ekström 1999 Örbyhus IF 30,90
17 Marie Ebbestad 2000 Gottsunda IF 31,14
18 Lisa Brorson 1999 KFUM Örebro Friidrott 31,70
19 Frida Schölde 1999 KFUM Örebro Friidrott 31,80
20 Lovisa Glavare Karlsson 1999 Täby IS Friidrott 32,41
21 Emelie Åbrink-Andersson 1999 Västerås FK 32,75
22 Emelie Tered 1999 Hässelby SK 33,40
23 Malin Wijk 1999 Upsala IF 34,09
  Amie Jammeh 1999 Gottsunda IF Diskv
  Paulina Lennartson 1999 Hässelby SK ej start
  Hanna Otterhed 1999 KFUM Örebro Friidrott Diskv
  Hanna Ambuhm 1999 Täby IS Friidrott ej start
  Josefine Lundvall 1999 Täby IS Friidrott Diskv

F 14 1 000 m Final 27/1  14:40
             
1 Mika Söderström 1999 Vallentuna FK 3,23,13
2 Carolina Söderbom 1999 Ärla IF 3,25,83
3 Frida Ahlund 1999 Upsala IF 3,26,48
4 Ida Thunberg 1999 IK Stål 3,28,70
5 Isabella Engström 1999 Hammarby Friidrott 3,29,43
6 Agnes Wijk 1999 Täby IS Friidrott 3,34,46
7 Marie Ebbestad 2000 Gottsunda IF 3,35,37
8 Lisa Brorson 1999 KFUM Örebro Friidrott 3,40,79
9 Amie Jammeh 1999 Gottsunda IF 3,56,44

F 14 Höjd Final 27/1  15:15
             
1 Hanna Rynler 1999 Västerås FK 1,51
2 Kajsa Götbo 1999 Stora Skedvi IK 1,45
3 Louise Svensson 1999 Eskilstuna Friidrott 1,45
4 Lovisa Jonassen 1999 Täby IS Friidrott 1,39
5 Wilma Schening 1999 Täby IS Friidrott 1,31
6 Hanna Hentschel 1999 Huddinge AIS 1,31
7 Saga Berneryd 1999 Danderyds SK 1,31
8 Cornelia Sundqvist 1999 Bålsta IK 1,26
8 Emelie Åbrink-Andersson 1999 Västerås FK 1,26
  Linda Nyblom 2000 Turebergs FK
  Klara Hammarström 1999 Hässelby SK
  Deborah Pettersson 1999 Upsala IF
  Frida Olander 1999 Bergslagens friidrottsklubb

F 14 Stav Final 27/1  12:00
             
1 Isabella Engström 1999 Hammarby Friidrott 2,43
2 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 1,83
  Linnea Wiklund 2000 Västerås FK  

F 14 Längd Final 27/1  10:00
             
1 Fanny Runheim 1999 KFUM Örebro Friidrott 5,26
2 Ida Thunberg 1999 IK Stål 5,11
3 Ella Moberg 1999 Västerås FK 4,95
4 Josefine Lundvall 1999 Täby IS Friidrott 4,87
5 Louise Svensson 1999 Eskilstuna Friidrott 4,68
6 Celina Reichardt 1999 Spårvägens FK 4,64
7 Mika Söderström 1999 Vallentuna FK 4,59
8 Daniella Ekström 1999 Örbyhus IF 4,52
9 Ebba Gällhagen 1999 Turebergs FK 4,37
10 Lovisa Olsson 1999 Spårvägens FK 4,36
11 Hanna Axelsson 1999 Upsala IF 4,31
12 Lotta Laurin 1999 Hammarby Friidrott 4,27
13 Stina Erlandsson 1999 Huddinge AIS 4,25
14 Cornelia Sundqvist 1999 Bålsta IK 4,11 4,09
15 Hanna Ambuhm 1999 Täby IS Friidrott 4,11 3,97
16 Amanda Olsson 1999 Spårvägens FK 4,10
17 Kajsa Götbo 1999 Stora Skedvi IK 4,08 3,88
18 Hanna Rynler 1999 Västerås FK 4,08
19 Alva Cederholm 1999 IK Stål 4,07
20 Lisa Brorson 1999 KFUM Örebro Friidrott 3,96
21 Lovisa Jonassen 1999 Täby IS Friidrott 3,95
22 Emelie Åbrink-Andersson 1999 Västerås FK 3,79
23 Sara Pilipovic 1999 Västerås FK 3,64
24 Emelie Tered 1999 Hässelby SK 3,58
25 Wilma Schening 1999 Täby IS Friidrott 3,55
26 Isabella Engström 1999 Hammarby Friidrott 3,49
27 Sandra Ström 1999 Täby IS Friidrott 3,44 3,34
28 Malin Wijk 1999 Upsala IF 3,44 3,30
29 Sarah Westerberg 1999 Bålsta IK 3,37
  Klara Hammarström 1999 Hässelby SK -
  Amanda Hansson 1999 Hässelby SK -
  Emma Strömbom 1999 Västerås FK -
  Frida Olander 1999 Bergslagens friidrottsklubb -

F 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Ebba Gällhagen 4,37 x x
Cornelia Sundqvist 4,09 3,72 4,11
Sarah Westerberg 3,32 3,37 2,87
Lisa Brorson 3,79 3,96 3,77
Alva Cederholm 4,07 4,07 4,07
Daniella Ekström x 4,52 4,24 4,42 4,35 4,42
Emelie Tered 3,38 3,06 3,58
Klara Hammarström - - -
Amanda Hansson - - -
Malin Wijk 3,30 3,17 3,44
Stina Erlandsson x 3,96 4,25
Mika Söderström 4,51 4,32 4,38 4,49 3,01 4,59
Lotta Laurin 4,08 4,16 4,27
Isabella Engström 2,85 3,49 x
Ella Moberg 4,45 4,70 4,55 4,58 4,95 4,55
Hanna Rynler 4,08 - -
Emelie Åbrink-Andersson 3,64 3,68 3,79
Emma Strömbom - - -
Louise Svensson 4,51 4,55 4,50 4,39 4,68 4,60
Celina Reichardt 4,55 4,32 4,49 4,18 4,64 4,58
Amanda Olsson 4,08 4,10 4,06
Lovisa Olsson x 4,13 4,36
Sara Pilipovic 3,64 3,45 3,45
Fanny Runheim x x 5,26 5,07 x x
Frida Olander - - -
Kajsa Götbo 4,08 3,88 x
Hanna Ambuhm 4,11 3,97 -
Josefine Lundvall 4,03 4,63 4,41 4,06 4,74 4,87
Lovisa Jonassen 3,95 3,86 3,81
Sandra Ström 3,44 3,34 3,12
Wilma Schening 3,55 2,60 x
Ida Thunberg 4,97 4,99 - 4,57 4,98 5,11
Hanna Axelsson 4,24 4,02 4,31

F 14 Tresteg Final 27/1  13:55
             
1 Ella Moberg 1999 Västerås FK 9,75
2 Celina Reichardt 1999 Spårvägens FK 9,69
3 Ebba Gällhagen 1999 Turebergs FK 9,61
4 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI 9,14
5 Lovisa Olsson 1999 Spårvägens FK 9,12 9,06
6 Amanda Olsson 1999 Spårvägens FK 9,12 8,95
7 Kajsa Jansson 2000 IK Westmannia 8,77
8 Kajsa Götbo 1999 Stora Skedvi IK 8,67
9 sofia Sundstedt 2000 Västerås FK 8,61
10 Daniella Ekström 1999 Örbyhus IF 8,48
11 Lovisa Glavare Karlsson 1999 Täby IS Friidrott 8,12
12 Paulina Lennartson 1999 Hässelby SK 7,74
  Emma Strömbom 1999 Västerås FK -
  Sandra Ström 1999 Täby IS Friidrott -

F 14 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Ebba Gällhagen 9,61 9,30 9,42 9,38 9,50 9,36
Daniella Ekström 8,48 8,35 8,32
Julia Axtelius 8,88 8,77 8,96 8,70 8,80 9,14
Kajsa Jansson 8,48 8,77 8,60 8,60 8,72 8.53
sofia Sundstedt 8,15 8,47 8,61
Ella Moberg 9,73 9,67 9,75 9,56 - 9,60
Emma Strömbom - - -
Celina Reichardt x 9,69 x 9,37 9,48 x
Amanda Olsson 8,60 x 8,95 8,84 x 9,12
Lovisa Olsson 9,03 8,30 8,97 9,06 8,67 9,12
Kajsa Götbo 8,66 8,67 8,45
Lovisa Glavare Karlsson 8,12 x x
Sandra Ström - - -
Paulina Lennartson 7,47 7,74 -

F 14 Kula Final 27/1  17:35
             
1 Louise Svensson 1999 Eskilstuna Friidrott 10,74
2 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI 10,49
3 Linn Kalderen 1999 Turebergs FK 9,52
4 Isabella Engström 1999 Hammarby Friidrott 9,44
5 Cornelia Sundqvist 1999 Bålsta IK 9,36
6 Hanna Hentschel 1999 Huddinge AIS 8,31
7 Lovisa Glavare Karlsson 1999 Täby IS Friidrott 7,83
8 Hanna Ambuhm 1999 Täby IS Friidrott 7,67
9 Paulina Lennartson 1999 Hässelby SK 7,18
10 Sarah Westerberg 1999 Bålsta IK 7,00
11 Emelie Tered 1999 Hässelby SK 5,40
  Alva Cederholm 1999 IK Stål
  Wilma Schening 1999 Täby IS Friidrott

F 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Linn Kalderen 7,92 8,68 8,69 9,45 8,98 9,52
Cornelia Sundqvist 8,69 8,10 9,36 8,36 8,38 8,92
Sarah Westerberg 7,00 x x
Alva Cederholm
Emelie Tered x 5,40 4,76
Hanna Hentschel 8,16 7,25 8,02 7,63 8,31 8,07
Julia Axtelius 9,97 9,59 x x 10,49 10,38
Isabella Engström 8,07 9,23 9,44 8,79 8,70 8,75
Louise Svensson 10,02 10,35 10,11 9,73 9,40 10,74
Hanna Ambuhm 7,53 7,19 7,44 7,57 7,67 7,59
Lovisa Glavare Karlsson 6,69 7,83 7,56 7,83 6,51 7,47
Wilma Schening
Paulina Lennartson 6,92 7,18 7,12

F 13 60 m Försök 26/1  11:55

Heat 1
             
1 Alma Björkman 2000 Västerås FK 9,04 q
2 Sarah Lindblom 2000 Råby Rekarne FIF 9,17 q
3 Iris Viel Lamare 2000 Turebergs FK 9,19 q
4 Linnea Johansson 2000 Wedevågs IF 9,57
5 Cornelia Alm 2000 Täby IS Friidrott 9,65
6 Amanda Bollmann 2000 KFUM Örebro Friidrott 9,97
7 Noray Wahap 2000 Eskilstuna Friidrott 10,81

Heat 2
             
1 Marie Ebbestad 2000 Gottsunda IF 8,94 q
2 Paulina Teden 2000 Västerås FK 9,11 q
3 Ingrid Holmquist 2000 KFUM Örebro Friidrott 9,22 q
4 Linn Björklund 2000 Turebergs FK 9,35
5 Linn Stenberg 2000 Bergslagens friidrottsklubb 9,44
6 Emma Hultén 2000 Täby IS Friidrott 9,84
7 Isabelle Lindblom 2000 Råby Rekarne FIF 12,41

Heat 3
             
1 Isabella Bornälv 2000 Frövi IK 8,54 q
2 Lisa Weyhenmeyer 2000 Upsala IF 8,62 q
3 Karin Peyron 2000 Bromma IF 9,09 q
4 Agnes Andersson 2000 Täby IS Friidrott 9,18 q
5 sofia Sundstedt 2000 Västerås FK 9,23
6 Rebecca Christenson 2000 Turebergs FK 9,48
7 Ebba Löfholm 2000 KFUM Örebro Friidrott 9,63

Heat 4
             
1 Malin Eirefors 2000 Västerås FK 8,94 q
2 Astrid Atle 2000 Bromma IF 9,06 q
3 Esther Sandén Alin 2000 Stocksäters IF 9,13 q
4 Christel Read 2000 Åkersberga Sportklubb 9,47
5 Tilda Tryggveson 2000 Bålsta IK 9,50
6 Julia Nordfeldt 2000 Täby IS Friidrott 10,55
7 Alice Nilsson 2000 KFUM Örebro Friidrott 10,64

Heat 5
             
1 Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF 8,73 q
2 Therese Knutsson 2000 Glanshammars IF 9,05 q
3 Anna Struwe 2000 Nyköpings BIS 9,10 q
4 Amalia Modh 2000 Eskilstuna Friidrott 9,25
5 Jessica Persson 2000 KFUM Örebro Friidrott 9,31
6 Wilma Andersson Holtsby 2000 Västerås FK 9,34
7 Mathilda Pousette 2000 Täby IS Friidrott 9,37
8 Josefin Stare 2000 Åkersberga Sportklubb 9,99

F 13 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Isabella Bornälv 2000 Frövi IK 8,54 q
2 Lisa Weyhenmeyer 2000 Upsala IF 8,62 q
3 Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF 8,73 q
4 Marie Ebbestad 2000 Gottsunda IF 8,94 q
5 Malin Eirefors 2000 Västerås FK 8,94 q
6 Alma Björkman 2000 Västerås FK 9,04 q
7 Therese Knutsson 2000 Glanshammars IF 9,05 q
8 Astrid Atle 2000 Bromma IF 9,06 q
9 Karin Peyron 2000 Bromma IF 9,09 q
10 Anna Struwe 2000 Nyköpings BIS 9,10 q
11 Paulina Teden 2000 Västerås FK 9,11 q
12 Esther Sandén Alin 2000 Stocksäters IF 9,13 q
13 Sarah Lindblom 2000 Råby Rekarne FIF 9,17 q
14 Agnes Andersson 2000 Täby IS Friidrott 9,18 q
15 Iris Viel Lamare 2000 Turebergs FK 9,19 q
16 Ingrid Holmquist 2000 KFUM Örebro Friidrott 9,22 q
17 sofia Sundstedt 2000 Västerås FK 9,23
18 Amalia Modh 2000 Eskilstuna Friidrott 9,25
19 Jessica Persson 2000 KFUM Örebro Friidrott 9,31
20 Wilma Andersson Holtsby 2000 Västerås FK 9,34
21 Linn Björklund 2000 Turebergs FK 9,35
22 Mathilda Pousette 2000 Täby IS Friidrott 9,37
23 Linn Stenberg 2000 Bergslagens friidrottsklubb 9,44
24 Christel Read 2000 Åkersberga Sportklubb 9,47
25 Rebecca Christenson 2000 Turebergs FK 9,48
26 Tilda Tryggveson 2000 Bålsta IK 9,50
27 Linnea Johansson 2000 Wedevågs IF 9,57
28 Ebba Löfholm 2000 KFUM Örebro Friidrott 9,63
29 Cornelia Alm 2000 Täby IS Friidrott 9,65
30 Emma Hultén 2000 Täby IS Friidrott 9,84
31 Amanda Bollmann 2000 KFUM Örebro Friidrott 9,97
32 Josefin Stare 2000 Åkersberga Sportklubb 9,99
33 Julia Nordfeldt 2000 Täby IS Friidrott 10,55
34 Alice Nilsson 2000 KFUM Örebro Friidrott 10,64
35 Noray Wahap 2000 Eskilstuna Friidrott 10,81
36 Isabelle Lindblom 2000 Råby Rekarne FIF 12,41

F 13 60 m Final 26/1  16:25

Heat 1
             
1 Iris Viel Lamare 2000 Turebergs FK 9.03
2 Karin Peyron 2000 Bromma IF 9.04
3 Paulina Teden 2000 Västerås FK 9.12
4 Anna Struwe 2000 Nyköpings BIS 9.15
5 Esther Sandén Alin 2000 Stocksäters IF 9.19
6 Agnes Andersson 2000 Täby IS Friidrott 9.27
7 Ingrid Holmquist 2000 KFUM Örebro Friidrott 9.29
  Sarah Lindblom 2000 Råby Rekarne FIF Ej start

Heat 2
             
1 Isabella Bornälv 2000 Frövi IK 8.48
2 Lisa Weyhenmeyer 2000 Upsala IF 8.68
3 Malin Eirefors 2000 Västerås FK 8.89
4 Marie Ebbestad 2000 Gottsunda IF 8.91
5 Astrid Atle 2000 Bromma IF 8.99
6 Therese Knutsson 2000 Glanshammars IF 9.00
7 Alma Björkman 2000 Västerås FK 9.01
  Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF Ej start

F 13 800 m Final 26/1  17:20
             
1 Esther Sandén Alin 2000 Stocksäters IF 2.38,36
2 Emilia Engström 2000 IK Stål 2.43,01
3 Mathilda Eklund 2000 IK Westmannia 2.43,24
4 Cornelia Alm 2000 Täby IS Friidrott 2.43,52
5 Marie Ebbestad 2000 Gottsunda IF 2.46,05
6 Jessica Persson 2000 KFUM Örebro Friidrott 2.46,91
7 Christel Read 2000 Åkersberga Sportklubb 3.04,58
8 Tilda Tryggveson 2000 Bålsta IK 3.06,17

F 13 Höjd Final 26/1  12:55
             
1 Maya Persson 2000 Enköpings AI 1,57
2 Amalia Modh 2000 Eskilstuna Friidrott 1,46
3 Ingrid Holmquist 2000 KFUM Örebro Friidrott 1,46
4 Johanna Carlsson 2000 Ärla IF 1,46
5 Mathilda Eklund 2000 IK Westmannia 1,43
6 Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF 1,43
7 Malin Eirefors 2000 Västerås FK 1,40
8 Iris Viel Lamare 2000 Turebergs FK 1,37
9 Felicia Larsson 2000 Råby Rekarne FIF 1,37
10 Agnes Andersson 2000 Täby IS Friidrott 1,34
11 Sarah Lindblom 2000 Råby Rekarne FIF 1,34
12 Linnéa Bodin 2000 KFUM Örebro Friidrott 1,34
13 Ebba Löfholm 2000 KFUM Örebro Friidrott 1,31
14 Emma Hultén 2000 Täby IS Friidrott 1,26
15 Hanna Säfström 2000 KFUM Örebro Friidrott 1,26
16 Kajsa Jansson 2000 IK Westmannia 1,26
17 Rebecca Christenson 2000 Turebergs FK 1,26
17 Wilma Andersson Holtsby 2000 Västerås FK 1,26
19 Anna Struwe 2000 Nyköpings BIS 1,26
20 Emilia Björklund 2000 Bålsta IK 1,21
21 Alice Nilsson 2000 KFUM Örebro Friidrott 1,21
22 Linn Björklund 2000 Turebergs FK 1,16
23 Tilda Tryggveson 2000 Bålsta IK 1,16
  Jennifer Söderberg 2000 KFUM Örebro Friidrott
  Linnea Wiklund 2000 Västerås FK

F 13 Längd Pool 24/1  10:30

Pool 1
             
1 Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF 4,86
2 Therese Knutsson 2000 Glanshammars IF 4,54
3 Malin Eirefors 2000 Västerås FK 4,40
4 Ingrid Holmquist 2000 KFUM Örebro Friidrott 4,29
5 Kajsa Jansson 2000 IK Westmannia 4,21
6 Esther Sandén Alin 2000 Stocksäters IF 4,18 4,02
7 Hanna Säfström 2000 KFUM Örebro Friidrott 4,17
8 Linnéa Bodin 2000 KFUM Örebro Friidrott 4,11 3,99
9 Linn Stenberg 2000 Bergslagens friidrottsklubb 4,02 3,72
10 Rebecca Christenson 2000 Turebergs FK 3,95
11 Iris Viel Lamare 2000 Turebergs FK 3,91 3,82
12 Alma Björkman 2000 Västerås FK 3,83 3,81
13 Cornelia Alm 2000 Täby IS Friidrott 3,70
14 Christel Read 2000 Åkersberga Sportklubb 3,61
15 Emilia Björklund 2000 Bålsta IK 3,51
16 Julia Nordfeldt 2000 Täby IS Friidrott 3,45
17 Isabelle Lindblom 2000 Råby Rekarne FIF 2,42
  Anna Njie 2000 Turebergs FK
  Matilda Hestréus 2000 Bromma IF
  Evelina Westerling 2000 Nyköpings BIS
  Moa Holm 2000 IFK Lidingö Friidrott
  Lisa Klasenius 2000 KFUM Örebro Friidrott

F 13 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Anna Njie
Rebecca Christenson 3,80 3,95 3,89
Matilda Hestréus
Emilia Björklund 3,29 2,93 3,51
Evelina Westerling
Therese Knutsson 4,51 4,54 4,26 4,39 X 4,47
Moa Holm
Kajsa Jansson 3,96 4,20 4,21
Linnéa Bodin 4,11 3,93 3,99
Ingrid Holmquist 4,23 4,29 4,12 4,26 4,16 4,09
Lisa Klasenius
Hanna Säfström 4,17 4,11 4,00
Mathilda Ekholm 3,66 4,62 4,56 4,70 4,86 4,83
Isabelle Lindblom 2,39 2,42 2,41
Esther Sandén Alin 4,18 4,02 3,92
Alma Björkman 3,83 3,68 3,81
Christel Read 3,53 3,61 3,12
Malin Eirefors 4,40 4,28 4,09 X 4,07 4,06
Linn Stenberg 3,50 4,02 3,72
Cornelia Alm 3,60 3,70 3,56
Julia Nordfeldt 3,45 3,26 3,34
Iris Viel Lamare 3,91 3,77 3,82

Pool 2
             
1 Isabella Bornälv 2000 Frövi IK 4,90
2 Lisa Weyhenmeyer 2000 Upsala IF 4,68
3 Anna Struwe 2000 Nyköpings BIS 4,28
4 Sarah Lindblom 2000 Råby Rekarne FIF 4,25
5 Agnes Andersson 2000 Täby IS Friidrott 4,24
6 Johanna Carlsson 2000 Ärla IF 4,18 4,14
7 sofia Sundstedt 2000 Västerås FK 4,11
8 Felicia Larsson 2000 Råby Rekarne FIF 4,09
9 Linn Björklund 2000 Turebergs FK 4,07
10 Maya Persson 2000 Enköpings AI 4,02 3,99
11 Tilda Tryggveson 2000 Bålsta IK 3,99
12 Mathilda Pousette 2000 Täby IS Friidrott 3,91 3,81
13 Elsa Karlsson 2000 KFUM Örebro Friidrott 3,83 3,79
14 Wilma Andersson Holtsby 2000 Västerås FK 3,82
15 Amanda Bollmann 2000 KFUM Örebro Friidrott 3,80
16 Emma Hultén 2000 Täby IS Friidrott 3,71
17 Felicia Liljehäll 2000 Turebergs FK 3,53
18 Ebba Löfholm 2000 KFUM Örebro Friidrott 3,39
19 Josefin Stare 2000 Åkersberga Sportklubb 3,31
  Anna Ardbo 2000 Täby IS Friidrott
  Tilde Alm 2000 KFUM Örebro Friidrott
  Jennifer Söderberg 2000 KFUM Örebro Friidrott
  Noray Wahap 2000 Eskilstuna Friidrott

F 13 Längd Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Felicia Liljehäll 3,53 3,44 3,52
Linn Björklund 4,07 4,00 4,06
Anna Ardbo
Tilda Tryggveson 3,99 3,92 3,79
Anna Struwe 4,27 3,88 4,28 3,96 3,92 4,15
Lisa Weyhenmeyer 4,54 4,46 4,53 4,53 x 4,68
Johanna Carlsson 3,99 4,14 4,18
Maya Persson 4,02 3,95 3,99
Tilde Alm
Amanda Bollmann 3,71 3,75 3,80
Elsa Karlsson 3,83 3,73 3,79
Ebba Löfholm 3,39 3,20 3,31
Jennifer Söderberg
Felicia Larsson 4,09 4,06 3,99
Sarah Lindblom 3,93 4,25 4,23 4,19 4,24 4,13
sofia Sundstedt x x 4,11
Noray Wahap
Josefin Stare 3,31 3,24 3,30
Wilma Andersson Holtsby 3,82 3,66 3,76
Agnes Andersson 4,03 4,12 4,24
Emma Hultén 3,71 3,46 3,61
Mathilda Pousette 3,81 3,63 3,91
Isabella Bornälv 4,90 4,82 4,62 4,45 4,50 4,67

F 13 Längd Pool - Sammanställning
             
1 Isabella Bornälv 2000 Frövi IK 4,90
2 Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF 4,86
3 Lisa Weyhenmeyer 2000 Upsala IF 4,68
4 Therese Knutsson 2000 Glanshammars IF 4,54
5 Malin Eirefors 2000 Västerås FK 4,40
6 Ingrid Holmquist 2000 KFUM Örebro Friidrott 4,29
7 Anna Struwe 2000 Nyköpings BIS 4,28
8 Sarah Lindblom 2000 Råby Rekarne FIF 4,25
9 Agnes Andersson 2000 Täby IS Friidrott 4,24
10 Kajsa Jansson 2000 IK Westmannia 4,21
11 Johanna Carlsson 2000 Ärla IF 4,18 4,14
12 Esther Sandén Alin 2000 Stocksäters IF 4,18 4,02
13 Hanna Säfström 2000 KFUM Örebro Friidrott 4,17
14 Linnéa Bodin 2000 KFUM Örebro Friidrott 4,11 3,99
15 sofia Sundstedt 2000 Västerås FK 4,11
16 Felicia Larsson 2000 Råby Rekarne FIF 4,09
17 Linn Björklund 2000 Turebergs FK 4,07
18 Maya Persson 2000 Enköpings AI 4,02 3,99
19 Linn Stenberg 2000 Bergslagens friidrottsklubb 4,02 3,72
20 Tilda Tryggveson 2000 Bålsta IK 3,99
21 Rebecca Christenson 2000 Turebergs FK 3,95
22 Iris Viel Lamare 2000 Turebergs FK 3,91 3,82
23 Mathilda Pousette 2000 Täby IS Friidrott 3,91 3,81
24 Alma Björkman 2000 Västerås FK 3,83 3,81
25 Elsa Karlsson 2000 KFUM Örebro Friidrott 3,83 3,79
26 Wilma Andersson Holtsby 2000 Västerås FK 3,82
27 Amanda Bollmann 2000 KFUM Örebro Friidrott 3,80
28 Emma Hultén 2000 Täby IS Friidrott 3,71
29 Cornelia Alm 2000 Täby IS Friidrott 3,70
30 Christel Read 2000 Åkersberga Sportklubb 3,61
31 Felicia Liljehäll 2000 Turebergs FK 3,53
32 Emilia Björklund 2000 Bålsta IK 3,51
33 Julia Nordfeldt 2000 Täby IS Friidrott 3,45
34 Ebba Löfholm 2000 KFUM Örebro Friidrott 3,39
35 Josefin Stare 2000 Åkersberga Sportklubb 3,31
36 Isabelle Lindblom 2000 Råby Rekarne FIF 2,42
  Lisa Klasenius 2000 KFUM Örebro Friidrott
  Moa Holm 2000 IFK Lidingö Friidrott
  Anna Njie 2000 Turebergs FK
  Evelina Westerling 2000 Nyköpings BIS
  Matilda Hestréus 2000 Bromma IF
  Anna Ardbo 2000 Täby IS Friidrott
  Tilde Alm 2000 KFUM Örebro Friidrott
  Noray Wahap 2000 Eskilstuna Friidrott
  Jennifer Söderberg 2000 KFUM Örebro Friidrott

F 13 Kula Final  
             
1 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI 12,02
2 Kajsa Jansson 2000 IK Westmannia 9,89
3 Mathilda Eklund 2000 IK Westmannia 9,59
4 Alice Nilsson 2000 KFUM Örebro Friidrott 9,47
5 Linnea Wiklund 2000 Västerås FK 9,46
6 Emma Hultén 2000 Täby IS Friidrott 9,22
7 Linnéa Bodin 2000 KFUM Örebro Friidrott 9,03
8 Malin Eirefors 2000 Västerås FK 8,79
9 Amanda Bollmann 2000 KFUM Örebro Friidrott 8,56
10 Alma Björkman 2000 Västerås FK 8,09
11 Elsa Karlsson 2000 KFUM Örebro Friidrott 7,99
12 Agnes Andersson 2000 Täby IS Friidrott 7,98
13 Felicia Liljehäll 2000 Turebergs FK 7,77
14 Emilia Björklund 2000 Bålsta IK 7,27
15 Felicia Sandberg 2000 KFUM Örebro Friidrott 6,99
16 Julia Nordfeldt 2000 Täby IS Friidrott 6,82 6,53
17 Linn Björklund 2000 Turebergs FK 6,82 5,90
18 Mathilda Pousette 2000 Täby IS Friidrott 6,69
19 Tilda Tryggveson 2000 Bålsta IK 6,07
20 Josefin Stare 2000 Åkersberga Sportklubb 6,03
21 Rebecca Christenson 2000 Turebergs FK 5,23
  Anna Njie 2000 Turebergs FK -
  Matilda Hestréus 2000 Bromma IF -
  Noray Wahap 2000 Eskilstuna Friidrott -

F 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Felicia Liljehäll 7,46 7,77
Anna Njie - -
Linn Björklund 6,82 5,90
Rebecca Christenson x 5,23
Matilda Hestréus - -
Tilda Tryggveson 5,13 6,07
Emilia Björklund x 7,27
Julia Axtelius 12,02 x x 11,68 11,61
Kajsa Jansson 9,49 9,42 9,72 9,88 9,89
Linnéa Bodin 8,77 8,75 7,96 9,03 8,66
Amanda Bollmann 8,48 8,56
Elsa Karlsson 7,99 7,94
Alice Nilsson 8,49 8,93 9,47 x 9,27
Felicia Sandberg 6,70 6,99
Linnea Wiklund 9,46 x 9,18 x x
Alma Björkman 8,07 8,09
Noray Wahap - -
Josefin Stare 6,03 3,95
Malin Eirefors 8,69 8,79 8,18 7,79 8,07
Agnes Andersson 7,98 x
Emma Hultén 9,22 8,30 9,03 8,89 9,15
Julia Nordfeldt 6,53 6,82
Mathilda Pousette 6,69 6,54
Mathilda Eklund 9,59 8,85 8,80 8,36 9,14

F 12 60 m Försök 26/1  13:55

Heat 1
             
1 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 8,54 q
2 Lovisa Ulegård 2001 Västerås FK 9,15 q
3 Amanda Finney Nilsson 2001 Täby IS Friidrott 9,40
4 Ida Björklund 2001 Turebergs FK 10,20
5 Olivia Fronda 2001 Åkersberga Sportklubb 10,33
6 Karla Ulfvin 2001 IF Skade 10,39
7 Amira Musa 2001 KFUM Örebro Friidrott 10,48
8 Hedda Landström 2001 Västerås FK 10,58

Heat 2
             
1 Moa Eklundh 2001 KFUM Örebro Friidrott 8,85 q
2 Alva Sundin 2001 Täby IS Friidrott 9,20 q
3 Jennifer Andersson 2001 Västerås FK 9,69
4 Maja Sund 2001 Turebergs FK 9,85
5 Linnea Westerberg 2001 Bålsta IK 10,01
6 Emelie Erlandsson 2001 Bromma IF 10,55
7 Felicia Björkskog 2001 Heby AIF 10,66
8 Elin Bäckström 2001 IF Skade 12,04

Heat 3
             
1 Emily Capobianco 2001 KFUM Örebro Friidrott 8,94 q
2 olivia Jernhall 2001 Täby IS Friidrott 9,06 q
3 Alice Frödin 2001 Västerås FK 9,32
4 Sigrid Karlsson 2001 Upsala IF 9,34
5 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 9,54
6 Malina Boj 2001 Åkersberga Sportklubb 9,99
7 Joanna Genova 2001 IF Skade 10,23
8 Ebba Palmear 2001 Turebergs FK 10,29

Heat 4
             
1 Stina Gustafsson 2001 Hanvikens SK 8,38 q
2 Ida Winther 2001 Turebergs FK 9,12 q
3 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 9,23 q
4 Agnes Nilsson 2001 Rånäs 4H 9,49
5 Vendela Ström 2001 IF Skade 9,79
6 Ella Schöllin 2001 IK Norrköping Friidrott 10,21
7 Amanda Lindkvist 2001 Åkersberga Sportklubb 10,56
  Astrid Thorslund 2001 Täby IS Friidrott ej start

Heat 5
             
1 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 8,88 q
2 Julia Sajdak 2001 IFK Lidingö Friidrott 8,91 q
3 Alice Bevegård 2001 Bromma IF 9,17 q
4 Alva Wolwan 2001 Upsala IF 9,78
5 Smilla Stenberg 2001 Åkersberga Sportklubb 9,80
6 Ella Raud 2001 KFUM Örebro Friidrott 9,84
7 Louise Fröding 2001 Götlunda IF 9,90
8 Lovisa Hällerfors 2001 Turebergs FK 10,20

Heat 6
             
1 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 8,88 q
2 My Lindberg 2001 Hanvikens SK 9,21 q
3 Sara Bergenbrant 2001 KFUM Örebro Friidrott 9,37
4 Fredrika Jonassen 2001 Täby IS Friidrott 9,38
5 Emma Aldén 2001 Västerås FK 9,65
6 Julia Stenberg 2001 Turebergs FK 9,93
7 Rebecka Bröjer 2001 Heby AIF 10,29
8 Astrid Grönberg 2001 Västerås FK 10,45

Heat 7
             
1 Matilda Jönsson 2001 IK Norrköping Friidrott 8,67 q
2 Amanda Göth 2001 Täby IS Friidrott 9,07 q
3 Felicia Lundberg 2001 Vallentuna FK 9,51
4 Emilia Larson 2001 Danderyds SK 9,56
5 Sofia Hasselgren 2001 Åkersberga Sportklubb 9,75
6 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 9,91
7 Melanie Staaf 2001 Västerås FK 10,02

F 12 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Stina Gustafsson 2001 Hanvikens SK 8,38 q
2 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 8,54 q
3 Matilda Jönsson 2001 IK Norrköping Friidrott 8,67 q
4 Moa Eklundh 2001 KFUM Örebro Friidrott 8,85 q
5 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 8,88 q
6 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 8,88 q
7 Julia Sajdak 2001 IFK Lidingö Friidrott 8,91 q
8 Emily Capobianco 2001 KFUM Örebro Friidrott 8,94 q
9 olivia Jernhall 2001 Täby IS Friidrott 9,06 q
10 Amanda Göth 2001 Täby IS Friidrott 9,07 q
11 Ida Winther 2001 Turebergs FK 9,12 q
12 Lovisa Ulegård 2001 Västerås FK 9,15 q
13 Alice Bevegård 2001 Bromma IF 9,17 q
14 Alva Sundin 2001 Täby IS Friidrott 9,20 q
15 My Lindberg 2001 Hanvikens SK 9,21 q
16 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 9,23 q
17 Alice Frödin 2001 Västerås FK 9,32
18 Sigrid Karlsson 2001 Upsala IF 9,34
19 Sara Bergenbrant 2001 KFUM Örebro Friidrott 9,37
20 Fredrika Jonassen 2001 Täby IS Friidrott 9,38
21 Amanda Finney Nilsson 2001 Täby IS Friidrott 9,40
22 Agnes Nilsson 2001 Rånäs 4H 9,49
23 Felicia Lundberg 2001 Vallentuna FK 9,51
24 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 9,54
25 Emilia Larson 2001 Danderyds SK 9,56
26 Emma Aldén 2001 Västerås FK 9,65
27 Jennifer Andersson 2001 Västerås FK 9,69
28 Sofia Hasselgren 2001 Åkersberga Sportklubb 9,75
29 Alva Wolwan 2001 Upsala IF 9,78
30 Vendela Ström 2001 IF Skade 9,79
31 Smilla Stenberg 2001 Åkersberga Sportklubb 9,80
32 Ella Raud 2001 KFUM Örebro Friidrott 9,84
33 Maja Sund 2001 Turebergs FK 9,85
34 Louise Fröding 2001 Götlunda IF 9,90
35 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 9,91
36 Julia Stenberg 2001 Turebergs FK 9,93
37 Malina Boj 2001 Åkersberga Sportklubb 9,99
38 Linnea Westerberg 2001 Bålsta IK 10,01
39 Melanie Staaf 2001 Västerås FK 10,02
40 Ida Björklund 2001 Turebergs FK 10,20
41 Lovisa Hällerfors 2001 Turebergs FK 10,20
42 Ella Schöllin 2001 IK Norrköping Friidrott 10,21
43 Joanna Genova 2001 IF Skade 10,23
44 Ebba Palmear 2001 Turebergs FK 10,29
45 Rebecka Bröjer 2001 Heby AIF 10,29
46 Olivia Fronda 2001 Åkersberga Sportklubb 10,33
47 Karla Ulfvin 2001 IF Skade 10,39
48 Astrid Grönberg 2001 Västerås FK 10,45
49 Amira Musa 2001 KFUM Örebro Friidrott 10,48
50 Emelie Erlandsson 2001 Bromma IF 10,55
51 Amanda Lindkvist 2001 Åkersberga Sportklubb 10,56
52 Hedda Landström 2001 Västerås FK 10,58
53 Felicia Björkskog 2001 Heby AIF 10,66
54 Elin Bäckström 2001 IF Skade 12,04
  Astrid Thorslund 2001 Täby IS Friidrott ej start

F 12 60 m Final 26/1  15:15

Heat 1
             
1 Ida Winther 2001 Turebergs FK 8,99
2 Lovisa Ulegård 2001 Västerås FK 9,07
3 Alva Sundin 2001 Täby IS Friidrott 9,10
4 olivia Jernhall 2001 Täby IS Friidrott 9,12
5 Amanda Göth 2001 Täby IS Friidrott 9,16
6 My Lindberg 2001 Hanvikens SK 9,25
7 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 9,34 7
8 Alice Bevegård 2001 Bromma IF 9,34 8

Heat 2
             
1 Stina Gustafsson 2001 Hanvikens SK 8,37
2 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 8,61
3 Matilda Jönsson 2001 IK Norrköping Friidrott 8,66
4 Moa Eklundh 2001 KFUM Örebro Friidrott 8,90
5 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 8,92
6 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 9,02
7 Julia Sajdak 2001 IFK Lidingö Friidrott 9,04
8 Emily Capobianco 2001 KFUM Örebro Friidrott 9,14

F 12 800 m Heat 26/1  17:20

Heat 1
             
1 Amanda Göth 2001 Täby IS Friidrott 2.51,58
2 Emelie Erlandsson 2001 Bromma IF 2.55,08
3 Alva Sundin 2001 Täby IS Friidrott 2.58,73
4 emma eriksson 2001 Gottsunda IF 3.08,59
5 Olivia Fronda 2001 Åkersberga Sportklubb 3.24,82
6 Smilla Stenberg 2001 Åkersberga Sportklubb 3.27,39
7 Amanda Lindkvist 2001 Åkersberga Sportklubb 4.02,26

Heat 2
             
1 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 2.57,38
2 Amanda Finney Nilsson 2001 Täby IS Friidrott 3.04,10
3 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 3.05,64
4 Vendela Ström 2001 IF Skade 3.07,34
5 Ebba Palmear 2001 Turebergs FK 3.11,63
6 Karla Ulfvin 2001 IF Skade 3.13,20

Heat 3
             
1 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 2.40,29
2 Elsa Wallenius 2001 Västerås FK 2.40,51
3 Angelina Rydensjö 2001 Ärla IF 2.41,56
4 Celine Allard 2001 Eskilstuna Friidrott 2.44,62
5 Emilia Larson 2001 Danderyds SK 2.47,44
6 Agnes Nilsson 2001 Rånäs 4H 2.53,43
7 Sofia Hasselgren 2001 Åkersberga Sportklubb 2.55,24

F 12 800 m Heat - Sammanställning
             
1 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 2.40,29
2 Elsa Wallenius 2001 Västerås FK 2.40,51
3 Angelina Rydensjö 2001 Ärla IF 2.41,56
4 Celine Allard 2001 Eskilstuna Friidrott 2.44,62
5 Emilia Larson 2001 Danderyds SK 2.47,44
6 Amanda Göth 2001 Täby IS Friidrott 2.51,58
7 Agnes Nilsson 2001 Rånäs 4H 2.53,43
8 Emelie Erlandsson 2001 Bromma IF 2.55,08
9 Sofia Hasselgren 2001 Åkersberga Sportklubb 2.55,24
10 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 2.57,38
11 Alva Sundin 2001 Täby IS Friidrott 2.58,73
12 Amanda Finney Nilsson 2001 Täby IS Friidrott 3.04,10
13 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 3.05,64
14 Vendela Ström 2001 IF Skade 3.07,34
15 emma eriksson 2001 Gottsunda IF 3.08,59
16 Ebba Palmear 2001 Turebergs FK 3.11,63
17 Karla Ulfvin 2001 IF Skade 3.13,20
18 Olivia Fronda 2001 Åkersberga Sportklubb 3.24,82
19 Smilla Stenberg 2001 Åkersberga Sportklubb 3.27,39
20 Amanda Lindkvist 2001 Åkersberga Sportklubb 4.02,26

F 12 Höjd Final  
             
1 Stina Gustafsson 2001 Hanvikens SK 1,48
2 Anna Götberg 2001 Västerås FK 1,38
3 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 1,35
4 My Lindberg 2001 Hanvikens SK 1,32
5 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 1,29
6 Vendela Ström 2001 IF Skade 1,29
7 Alice Frödin 2001 Västerås FK 1,26
8 Alva Sundin 2001 Täby IS Friidrott 1,26
9 Amanda Göth 2001 Täby IS Friidrott 1,21
9 Emma Aldén 2001 Västerås FK 1,21
11 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 1,21
11 Amanda Finney Nilsson 2001 Täby IS Friidrott 1,21
13 Astrid Grönberg 2001 Västerås FK 1,21
14 olivia Jernhall 2001 Täby IS Friidrott 1,21
15 Lovisa Ulegård 2001 Västerås FK 1,21
16 Fredrika Jonassen 2001 Täby IS Friidrott 1,16
16 Julia Stenberg 2001 Turebergs FK 1,16
18 Emma Claesson 2001 Västerås FK 1,16
19 Linnea Westerberg 2001 Bålsta IK 1,11
19 Sigrid Karlsson 2001 Upsala IF 1,11
19 Felicia Lundberg 2001 Vallentuna FK 1,11
19 Julia Sajdak 2001 IFK Lidingö Friidrott 1,11
19 Maja Sund 2001 Turebergs FK 1,11
19 Melanie Staaf 2001 Västerås FK 1,11
25 Ida Claesson 2001 Västerås FK 1,11
26 Ella Raud 2001 KFUM Örebro Friidrott 1,11
27 Sofia Hasselgren 2001 Åkersberga Sportklubb 1,06
27 Astrid Thorslund 2001 Täby IS Friidrott 1,06
28 Hedda Landström 2001 Västerås FK 1,01
29 Wera Schening 2001 Täby IS Friidrott 1,01
  Elin Bäckström 2001 IF Skade igr
  Emelie Erlandsson 2001 Bromma IF
  Nellie Millde 2001 Bromma IF
  Caroline Larsson 2001 Vallentuna FK
  Emelina Cindric 2001 IF Skade
  Jennifer Andersson 2001 Västerås FK
  Zanna Karvele 2001 Eskilstuna Friidrott
  Hannah Stenbeck 2001 Åkersberga Sportklubb
  Melinda Envall 2001 Åkersberga Sportklubb  

F 12 Längd Pool 26/1  11:45

Pool 1
             
1 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 4,79 Q
2 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 4,25 Q
3 Moa Eklundh 2001 KFUM Örebro Friidrott 4,12 Q
4 Anna Götberg 2001 Västerås FK 4,04
5 Alva Sundin 2001 Täby IS Friidrott 3,93
6 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 3,82
7 Agnes Nilsson 2001 Rånäs 4H 3,81
8 Lovisa Ulegård 2001 Västerås FK 3,80
9 olivia Jernhall 2001 Täby IS Friidrott 3,79 3,67
10 Emma Aldén 2001 Västerås FK 3,75
11 Julia Sajdak 2001 IFK Lidingö Friidrott 3,70 3,68
12 Amanda Göth 2001 Täby IS Friidrott 3,70 3,66
13 Ella Schöllin 2001 IK Norrköping Friidrott 3,68
14 Fredrika Jonassen 2001 Täby IS Friidrott 3,67
15 Ida Winther 2001 Turebergs FK 3,58 3,54
16 Sigrid Karlsson 2001 Upsala IF 3,48 3,46
17 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 3,48 3,44
18 Smilla Stenberg 2001 Åkersberga Sportklubb 3,41
19 Karla Ulfvin 2001 IF Skade 3,28 3,22
20 Linnea Westerberg 2001 Bålsta IK 3,28 3,19
21 Clara Larsson 2001 KFUM Örebro Friidrott 3,23
22 Felicia Björkskog 2001 Heby AIF 3,16
23 Ida Claesson 2001 Västerås FK 3,14 3,12
24 Maria Kalderén 2001 Turebergs FK 3,08
25 Emelie Erlandsson 2001 Bromma IF 2,65
  Nellie Millde 2001 Bromma IF
  Caroline Larsson 2001 Vallentuna FK
  Emelina Cindric 2001 IF Skade
  Zanna Karvele 2001 Eskilstuna Friidrott
  Malina Boj 2001 Åkersberga Sportklubb

F 12 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
olivia Jernhall 3,62 3,67 3,79
Emelie Erlandsson 2,53 2,65 2,65
Nellie Millde
Linnea Westerberg 3,12 3,19 3,28
Sarah Karlsson 3,69 3,63 3,82
Sigrid Karlsson 3,46 3,36 3,48
Agnes Nilsson 3,67 3,52 3,81
Caroline Larsson
Julia Sajdak 3,70 3,68 3,63
Emelina Cindric
Karla Ulfvin 3,19 3,22 3,28
Clara Larsson 3,23 X 3,02
Moa Eklundh 3,96 4,08 3,60 3,93 4,06 4,12
Melina Mancuso 3,48 2,90 3,44
Elin Antonsson 4,77 4,67 4,53 4,76 4,70 4,79
Astrid Eggesjö 4,05 4,15 4,18 4,07 4,25 X
Zanna Karvele
Malina Boj
Smilla Stenberg 3,28 3,41 3,18
Felicia Björkskog 2,69 3,16 3,09
Anna Götberg 4,04 3,94 3,91
Ella Schöllin 3,65 3,62 3,68
Ida Claesson 3,14 3,12 3,03
Alva Sundin 3,74 3,89 3,93
Amanda Göth 3,66 3,39 3,70
Fredrika Jonassen 3,64 3,67 3,59
Maria Kalderén 3,08 2,94 2,96
Ida Winther 3,58 3,54 3,35
Lovisa Ulegård 3,60 3,64 3,80
Emma Aldén 3,74 3,75 3,68

Pool 2
             
1 Stina Gustafsson 2001 Hanvikens SK 4,93 Q
2 Emily Capobianco 2001 KFUM Örebro Friidrott 4,49 Q
3 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 4,42 Q
4 Matilda Jönsson 2001 IK Norrköping Friidrott 4,30 Q
5 Alice Bevegård 2001 Bromma IF 4,21 Q
6 Felicia Lundberg 2001 Vallentuna FK 4,02
7 Emilia Larson 2001 Danderyds SK 3,85
8 Amanda Finney Nilsson 2001 Täby IS Friidrott 3,79 3,77
9 Astrid Grönberg 2001 Västerås FK 3,65
10 My Lindberg 2001 Hanvikens SK 3,63
11 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 3,62
12 Vendela Ström 2001 IF Skade 3,60
13 Jennifer Andersson 2001 Västerås FK 3,59
14 Astrid Thorslund 2001 Täby IS Friidrott 3,58 3,40
15 Ella Raud 2001 KFUM Örebro Friidrott 3,50
16 Joanna Genova 2001 IF Skade 3,49
17 Alva Wolwan 2001 Upsala IF 3,47
18 Julia Stenberg 2001 Turebergs FK 3,46
19 Louise Fröding 2001 Götlunda IF 3,37
20 Sofia Hasselgren 2001 Åkersberga Sportklubb 3,24
21 Amanda Lindkvist 2001 Åkersberga Sportklubb 3,22
22 Melanie Staaf 2001 Västerås FK 3,17
23 Amira Musa 2001 KFUM Örebro Friidrott 3,15
24 Hedda Landström 2001 Västerås FK 3,14 2,95
25 Ida Björklund 2001 Turebergs FK 3,11
26 Lovisa Hällerfors 2001 Turebergs FK 3,04
27 Olivia Fronda 2001 Åkersberga Sportklubb 2,90
28 Emma Claesson 2001 Västerås FK 2,89
29 Wera Schening 2001 Täby IS Friidrott 2,84
  Ebba Engdahl 2001 Nyköpings BIS
  Elin Edberg 2001 Huddinge AIS

F 12 Längd Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Stina Gustafsson 4,27 4,43 4,32 4,29 4,73 4,93
Alice Bevegård 4,16 4,14 x 4,21 4,11 4,20
Walda Jonsson x 3,62 x
Matilda Jönsson 4,30 4,06 4,26 4,29 4,09 4,10
Ebba Engdahl
Alva Wolwan 3,47 3,46 3,40
Elin Edberg
Felicia Lundberg 3,87 4,02 3,96
Vendela Ström 3,60 3,41 3,33
Joanna Genova 3,29 3,46 3,49
Ella Raud 3,50 3,26 3,44
Amira Musa 3,15 2,98 2,91
Emily Capobianco 4,24 4,32 4,28 4,31 4,49 4,44
Hilda Lindberg 4,09 4,21 4,31 4,33 4,36 4,42
Jennifer Andersson 3,28 3,57 3,59
Astrid Grönberg 3,51 3,62 3,65
Amanda Lindkvist 2,63 3,22 x
Olivia Fronda 2,86 2,90 2,81
Sofia Hasselgren 2,95 3,21 3,24
Emilia Larson 3,75 3,85 3,83
My Lindberg 3,60 x 3,63
Louise Fröding 3,30 3,21 3,37
Emma Claesson x x 2,89
Amanda Finney Nilsson 3,77 3,74 3,79
Astrid Thorslund 3,40 3,27 3,58
Wera Schening 2,84 2,73 2,64
Ida Björklund 2,87 3,11 2,82
Lovisa Hällerfors 3,04 2,59 x
Julia Stenberg 3,46 3,23 x
Hedda Landström 3,14 2,95 x
Melanie Staaf 3,10 3,17 3,08

F 12 Längd Pool - Sammanställning
             
1 Stina Gustafsson 2001 Hanvikens SK 4,93 Q
2 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 4,79 Q
3 Emily Capobianco 2001 KFUM Örebro Friidrott 4,49 Q
4 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 4,42 Q
5 Matilda Jönsson 2001 IK Norrköping Friidrott 4,30 Q
6 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 4,25 Q
7 Alice Bevegård 2001 Bromma IF 4,21 Q
8 Moa Eklundh 2001 KFUM Örebro Friidrott 4,12 Q
9 Anna Götberg 2001 Västerås FK 4,04
10 Felicia Lundberg 2001 Vallentuna FK 4,02
11 Alva Sundin 2001 Täby IS Friidrott 3,93
12 Emilia Larson 2001 Danderyds SK 3,85
13 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 3,82
14 Agnes Nilsson 2001 Rånäs 4H 3,81
15 Lovisa Ulegård 2001 Västerås FK 3,80
16 Amanda Finney Nilsson 2001 Täby IS Friidrott 3,79 3,77
17 olivia Jernhall 2001 Täby IS Friidrott 3,79 3,67
18 Emma Aldén 2001 Västerås FK 3,75
19 Julia Sajdak 2001 IFK Lidingö Friidrott 3,70 3,68
20 Amanda Göth 2001 Täby IS Friidrott 3,70 3,66
21 Ella Schöllin 2001 IK Norrköping Friidrott 3,68
22 Fredrika Jonassen 2001 Täby IS Friidrott 3,67
23 Astrid Grönberg 2001 Västerås FK 3,65
24 My Lindberg 2001 Hanvikens SK 3,63
25 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 3,62
26 Vendela Ström 2001 IF Skade 3,60
27 Jennifer Andersson 2001 Västerås FK 3,59
28 Ida Winther 2001 Turebergs FK 3,58 3,54
29 Astrid Thorslund 2001 Täby IS Friidrott 3,58 3,40
30 Ella Raud 2001 KFUM Örebro Friidrott 3,50
31 Joanna Genova 2001 IF Skade 3,49
32 Sigrid Karlsson 2001 Upsala IF 3,48 3,46
33 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 3,48 3,44
34 Alva Wolwan 2001 Upsala IF 3,47
35 Julia Stenberg 2001 Turebergs FK 3,46
36 Smilla Stenberg 2001 Åkersberga Sportklubb 3,41
37 Louise Fröding 2001 Götlunda IF 3,37
38 Karla Ulfvin 2001 IF Skade 3,28 3,22
39 Linnea Westerberg 2001 Bålsta IK 3,28 3,19
40 Sofia Hasselgren 2001 Åkersberga Sportklubb 3,24
41 Clara Larsson 2001 KFUM Örebro Friidrott 3,23
42 Amanda Lindkvist 2001 Åkersberga Sportklubb 3,22
43 Melanie Staaf 2001 Västerås FK 3,17
44 Felicia Björkskog 2001 Heby AIF 3,16
45 Amira Musa 2001 KFUM Örebro Friidrott 3,15
46 Ida Claesson 2001 Västerås FK 3,14 3,12
47 Hedda Landström 2001 Västerås FK 3,14 2,95
48 Ida Björklund 2001 Turebergs FK 3,11
49 Maria Kalderén 2001 Turebergs FK 3,08
50 Lovisa Hällerfors 2001 Turebergs FK 3,04
51 Olivia Fronda 2001 Åkersberga Sportklubb 2,90
52 Emma Claesson 2001 Västerås FK 2,89
53 Wera Schening 2001 Täby IS Friidrott 2,84
54 Emelie Erlandsson 2001 Bromma IF 2,65
  Zanna Karvele 2001 Eskilstuna Friidrott
  Nellie Millde 2001 Bromma IF
  Malina Boj 2001 Åkersberga Sportklubb
  Caroline Larsson 2001 Vallentuna FK
  Emelina Cindric 2001 IF Skade
  Elin Edberg 2001 Huddinge AIS
  Ebba Engdahl 2001 Nyköpings BIS

F 12 Kula Final 26/1  18:05
             
1 Isabella Andersson 2001 Vallentuna FK 10,32
2 Anna Götberg 2001 Västerås FK 10.29
3 Stina Gustafsson 2001 Hanvikens SK 10,05
4 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 8.86
5 Julia Stenberg 2001 Turebergs FK 8,59
6 Fredrika Jonassen 2001 Täby IS Friidrott 8.46
7 Ida Winther 2001 Turebergs FK 8,26
8 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 8,02
9 Lovisa Ulegård 2001 Västerås FK 7,44
10 Jennifer Andersson 2001 Västerås FK 7,40
11 Amanda Finney Nilsson 2001 Täby IS Friidrott 7,39
12 Alice Frödin 2001 Västerås FK 7,18
13 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 6,75
14 Agnes Rosengren 2001 Alunda SK 6,41
15 Maja Sund 2001 Turebergs FK 6,33
16 Julia Sajdak 2001 IFK Lidingö Friidrott 6,32
17 Ida Björklund 2001 Turebergs FK 6,19
18 Smilla Stenberg 2001 Åkersberga Sportklubb 6,13
19 Louise Fröding 2001 Götlunda IF 6,06
20 olivia Jernhall 2001 Täby IS Friidrott 5,81
21 Lovisa Hällerfors 2001 Turebergs FK 5,80
22 Elin Bäckström 2001 IF Skade 5,77
23 Vendela Ström 2001 IF Skade 5,70
24 Joanna Genova 2001 IF Skade 5,53
25 Clara Larsson 2001 KFUM Örebro Friidrott 5,40
26 Linnea Westerberg 2001 Bålsta IK 5,25
27 Maria Kalderén 2001 Turebergs FK 4,95
28 Wera Schening 2001 Täby IS Friidrott 4,75
29 Amira Musa 2001 KFUM Örebro Friidrott 4,46
30 Karla Ulfvin 2001 IF Skade 4,37
  Nellie Millde 2001 Bromma IF -
  Alva Wolwan 2001 Upsala IF -
  Caroline Larsson 2001 Vallentuna FK -
  Emelina Cindric 2001 IF Skade -
  Moa Eklundh 2001 KFUM Örebro Friidrott -
  Emily Capobianco 2001 KFUM Örebro Friidrott -
  Melina Mancuso 2001 Västerås FK -
  Astrid Grönberg 2001 Västerås FK -
  Zanna Karvele 2001 Eskilstuna Friidrott -
  My Lindberg 2001 Hanvikens SK -

F 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
olivia Jernhall 5,39 5,81 - - -
Stina Gustafsson 10,05 9,29 9,18 9,26 9.13
Nellie Millde - - - - -
Walda Jonsson 6,75 5,94 - - -
Linnea Westerberg 5,25 5,21 - - -
Sarah Karlsson 7,53 8,02 7,68 7,94 7.86
Alva Wolwan - - - - -
Caroline Larsson - - - - -
Isabella Andersson 10,32 9,93 9,82 9.72 9.81
Julia Sajdak 6,32 6,03 - - -
Elin Bäckström 5,48 5,77 - - -
Vendela Ström 5,02 5,70 - - -
Emelina Cindric - - - - -
Joanna Genova 5,53 5,20 - - -
Karla Ulfvin 4,37 4,36 - - -
Clara Larsson 5,15 5,40 - - -
Amira Musa 4,46 4,34 - - -
Moa Eklundh - - - - -
Emily Capobianco - - - - -
Melina Mancuso - - - - -
Elin Antonsson 8,09 8,40 8,64 8.58 8.86
Alice Frödin 7,18 6,48 - - -
Jennifer Andersson 7,40 6,73 - - -
Astrid Grönberg - - - - -
Zanna Karvele - - - - -
Smilla Stenberg 6,13 5,94 - - -
Anna Götberg 9,36 9,73 x 10,28 10.29
My Lindberg - - - - -
Louise Fröding 5,94 6,06 - - -
Amanda Finney Nilsson 7,39 6,65 - - -
Fredrika Jonassen 8,15 8,22 7,80 7,96 8.46
Wera Schening 4,09 4,75 - - -
Ida Björklund 5,20 6,19 - - -
Maja Sund 6,25 6,33 - - -
Maria Kalderén 4,95 x - - -
Lovisa Hällerfors 5,55 5,80 - - -
Ida Winther 8,26 7,17 7,57 7,97 7.41
Julia Stenberg 8,59 8,23 7,82 8,42 7.96
Agnes Rosengren 6,41 6,19 - - -
Lovisa Ulegård 7,44 7,39 - - -

F 11 60 m Försök 26/1  11:20

Heat 1
             
1 Junianna Larsen Brolin 2002 Täby IS Friidrott 9,39 q
2 Cassandra Svens 2002 Täby IS Friidrott 9,68 q
3 Ebba Lindblom 2002 Alunda SK 9,69 q
4 Carolina Larson 2002 Danderyds SK 9,88 q
5 Linnea Åström 2002 Västerås FK 10,04
6 Elsa Lindberg 2002 Turebergs FK 10,24
7 Lia Andersson 2002 Åkersberga Sportklubb 10,58
8 Alva Loving 2002 Vallentuna FK 10,65

Heat 2
             
1 Julia Iverman 2002 Täby IS Friidrott 9,39 q
2 Sofia Bertilsson 2002 Gillberga Lista IF 9,46 q
3 Linnea Billing 2002 Åkersberga Sportklubb 9,91 q
4 Frida Thonander 2002 Upsala IF 9,95
5 Nora Lundmark 2002 Turebergs FK 10,37
6 Malin Lövstrand 2002 Västerås FK 10,75
7 Towa Wärme 2002 Eskilstuna Friidrott 11,19
8 Fredrika Jernberg 2002 Alunda SK 11,58

Heat 3
             
1 Ella Enander 2002 Täby IS Friidrott 9,20 q
2 Rebecka Sjöberg 2002 Vallentuna FK 9,60 q
3 Isabelle Berg 2002 Turebergs FK 9,93
4 Elvira Forsberg 2002 Glanshammars IF 10,42
5 Jonna Dahlblom 2002 Västerås FK 10,47
6 Lova Åhbeck 2002 Åkersberga Sportklubb 10,51
7 Johanna Eriksson 2002 Alunda SK 10,68
8 Mino Chabok 2002 Västerås FK 11,89

Heat 4
             
1 Matilda Nordén 2002 Åkersberga Sportklubb 9,19 q
2 Olivia Wildsjö 2002 Vallentuna FK 9,58 q
3 Clara Bernhult 2002 KFUM Örebro Friidrott 9,75 q
4 Ebba Brunvall 2002 Upsala IF 10,33
5 Nora Billgert 2002 Täby IS Friidrott 10,41
6 Vicky Krecker 2002 Västerås FK 10,98
7 Jessica von Matern 2002 Täby IS Friidrott 11,59
8 Nathalie Brolin 2002 Åkersberga Sportklubb 11,82

Heat 5
             
1 Hanna Bäckman 2002 Danderyds SK 9,38 q
2 Julia Sjömark 2002 Glanshammars IF 9,45 q
3 Linda Norman 2002 Täby IS Friidrott 9,87 q
4 Hilma Åberg 2002 Enköpings AI 10,19
5 Emilia Stare 2002 Åkersberga Sportklubb 10,27
6 Ellen Loving 2002 Vallentuna FK 10,57
7 Agda Wiklund 2002 Turebergs FK 10,71
8 Maja Nilsson 2002 KFUM Örebro Friidrott 11,24

Heat 6
             
1 Tyra Landin 2002 Västerås FK 9,35 q
2 Elin Ståhl 2002 KFUM Örebro Friidrott 9,99
3 Hanna Jagestrand 2002 Vallentuna FK 10,16
4 Filippa Granåsen 2002 Täby IS Friidrott 10,41
5 Johanna Maandi 2002 Åkersberga Sportklubb 10,77
6 Alva Lindström 2002 Alunda SK 10,88
7 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 11,50
8 Frida Nyrén 2002 Vallentuna FK 11,55

F 11 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Matilda Nordén 2002 Åkersberga Sportklubb 9,19 q
2 Ella Enander 2002 Täby IS Friidrott 9,20 q
3 Tyra Landin 2002 Västerås FK 9,35 q
4 Hanna Bäckman 2002 Danderyds SK 9,38 q
5 Junianna Larsen Brolin 2002 Täby IS Friidrott 9,39 q
6 Julia Iverman 2002 Täby IS Friidrott 9,39 q
7 Julia Sjömark 2002 Glanshammars IF 9,45 q
8 Sofia Bertilsson 2002 Gillberga Lista IF 9,46 q
9 Olivia Wildsjö 2002 Vallentuna FK 9,58 q
10 Rebecka Sjöberg 2002 Vallentuna FK 9,60 q
11 Cassandra Svens 2002 Täby IS Friidrott 9,68 q
12 Ebba Lindblom 2002 Alunda SK 9,69 q
13 Clara Bernhult 2002 KFUM Örebro Friidrott 9,75 q
14 Linda Norman 2002 Täby IS Friidrott 9,87 q
15 Carolina Larson 2002 Danderyds SK 9,88 q
16 Linnea Billing 2002 Åkersberga Sportklubb 9,91 q
17 Isabelle Berg 2002 Turebergs FK 9,93
18 Frida Thonander 2002 Upsala IF 9,95
19 Elin Ståhl 2002 KFUM Örebro Friidrott 9,99
20 Linnea Åström 2002 Västerås FK 10,04
21 Hanna Jagestrand 2002 Vallentuna FK 10,16
22 Hilma Åberg 2002 Enköpings AI 10,19
23 Elsa Lindberg 2002 Turebergs FK 10,24
24 Emilia Stare 2002 Åkersberga Sportklubb 10,27
25 Ebba Brunvall 2002 Upsala IF 10,33
26 Nora Lundmark 2002 Turebergs FK 10,37
27 Nora Billgert 2002 Täby IS Friidrott 10,41
28 Filippa Granåsen 2002 Täby IS Friidrott 10,41
29 Elvira Forsberg 2002 Glanshammars IF 10,42
30 Jonna Dahlblom 2002 Västerås FK 10,47
31 Lova Åhbeck 2002 Åkersberga Sportklubb 10,51
32 Ellen Loving 2002 Vallentuna FK 10,57
33 Lia Andersson 2002 Åkersberga Sportklubb 10,58
34 Alva Loving 2002 Vallentuna FK 10,65
35 Johanna Eriksson 2002 Alunda SK 10,68
36 Agda Wiklund 2002 Turebergs FK 10,71
37 Malin Lövstrand 2002 Västerås FK 10,75
38 Johanna Maandi 2002 Åkersberga Sportklubb 10,77
39 Alva Lindström 2002 Alunda SK 10,88
40 Vicky Krecker 2002 Västerås FK 10,98
41 Towa Wärme 2002 Eskilstuna Friidrott 11,19
42 Maja Nilsson 2002 KFUM Örebro Friidrott 11,24
43 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 11,50
44 Frida Nyrén 2002 Vallentuna FK 11,55
45 Fredrika Jernberg 2002 Alunda SK 11,58
46 Jessica von Matern 2002 Täby IS Friidrott 11,59
47 Nathalie Brolin 2002 Åkersberga Sportklubb 11,82
48 Mino Chabok 2002 Västerås FK 11,89

F 11 60 m Final 26/1  15:35

Heat 1
             
1 Rebecka Sjöberg 2002 Vallentuna FK 9,62
2 Ebba Lindblom 2002 Alunda SK 9,68
3 Clara Bernhult 2002 KFUM Örebro Friidrott 9,72
4 Cassandra Svens 2002 Täby IS Friidrott 9,73
5 Olivia Wildsjö 2002 Vallentuna FK 9,78
6 Carolina Larson 2002 Danderyds SK 9,80
7 Linnea Billing 2002 Åkersberga Sportklubb 9,81
8 Linda Norman 2002 Täby IS Friidrott 9,92

Heat 2
             
1 Tyra Landin 2002 Västerås FK 9,12
2 Ella Enander 2002 Täby IS Friidrott 9,27
3 Sofia Bertilsson 2002 Gillberga Lista IF 9,37
4 Hanna Bäckman 2002 Danderyds SK 9,38 4
5 Matilda Nordén 2002 Åkersberga Sportklubb 9,38 5
6 Julia Sjömark 2002 Glanshammars IF 9,43
7 Junianna Larsen Brolin 2002 Täby IS Friidrott 9,45
8 Julia Iverman 2002 Täby IS Friidrott 9,61

F 11 60 m Final - Sammanställning
             
1 Tyra Landin 2002 Västerås FK 9,12
2 Ella Enander 2002 Täby IS Friidrott 9,27
3 Sofia Bertilsson 2002 Gillberga Lista IF 9,37
4 Hanna Bäckman 2002 Danderyds SK 9,38 4
5 Matilda Nordén 2002 Åkersberga Sportklubb 9,38 5
6 Julia Sjömark 2002 Glanshammars IF 9,43
7 Junianna Larsen Brolin 2002 Täby IS Friidrott 9,45
8 Julia Iverman 2002 Täby IS Friidrott 9,61
9 Rebecka Sjöberg 2002 Vallentuna FK 9,62
10 Ebba Lindblom 2002 Alunda SK 9,68
11 Clara Bernhult 2002 KFUM Örebro Friidrott 9,72
12 Cassandra Svens 2002 Täby IS Friidrott 9,73
13 Olivia Wildsjö 2002 Vallentuna FK 9,78
14 Carolina Larson 2002 Danderyds SK 9,80
15 Linnea Billing 2002 Åkersberga Sportklubb 9,81
16 Linda Norman 2002 Täby IS Friidrott 9,92

F 11 600 m Heat 26/1  19:00

Heat 1
             
1 Tyra Landin 2002 Västerås FK 2,02,14
2 Linda Norman 2002 Täby IS Friidrott 2,10,76
3 Nora Billgert 2002 Täby IS Friidrott 2,14,74
4 Ebba Brunvall 2002 Upsala IF 2,15,82
5 Filippa Granåsen 2002 Täby IS Friidrott 2,27,63
6 Agda Wiklund 2002 Turebergs FK 2,28,09
7 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 2,45,50

Heat 2
             
1 Carolina Larson 2002 Danderyds SK 1,57,48
2 Lisa Fröberg 2002 IFK Lidingö Friidrott 2,00,33
3 Emilia Rydensjö 2002 Ärla IF 2,00,35
4 Lovisa Holmgren 2002 IFK Lidingö Friidrott 2,07,00
5 Nora Lundmark 2002 Turebergs FK 2,12,02
6 Cassandra Svens 2002 Täby IS Friidrott 2,16,45
7 Linnea Åström 2002 Västerås FK 2,17,08
8 Nathalie Brolin 2002 Åkersberga Sportklubb 2,56,22

F 11 600 m Heat - Sammanställning
             
1 Carolina Larson 2002 Danderyds SK 1,57,48
2 Lisa Fröberg 2002 IFK Lidingö Friidrott 2,00,33
3 Emilia Rydensjö 2002 Ärla IF 2,00,35
4 Tyra Landin 2002 Västerås FK 2,02,14
5 Lovisa Holmgren 2002 IFK Lidingö Friidrott 2,07,00
6 Linda Norman 2002 Täby IS Friidrott 2,10,76
7 Nora Lundmark 2002 Turebergs FK 2,12,02
8 Nora Billgert 2002 Täby IS Friidrott 2,14,74
9 Ebba Brunvall 2002 Upsala IF 2,15,82
10 Cassandra Svens 2002 Täby IS Friidrott 2,16,45
11 Linnea Åström 2002 Västerås FK 2,17,08
12 Filippa Granåsen 2002 Täby IS Friidrott 2,27,63
13 Agda Wiklund 2002 Turebergs FK 2,28,09
14 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 2,45,50
15 Nathalie Brolin 2002 Åkersberga Sportklubb 2,56,22

F 11 Höjd Final 26/1  13:15
             
1 Elvira Forsberg 2002 Glanshammars IF 1,33
2 Ida Pettersson 2002 KFUM Örebro Friidrott 1,30
2 Ella Enander 2002 Täby IS Friidrott 1,30
2 Julia Iverman 2002 Täby IS Friidrott 1,30
5 Rebecka Sjöberg 2002 Vallentuna FK 1,21
5 Matilda Nordén 2002 Åkersberga Sportklubb 1,21
7 Olivia Wildsjö 2002 Vallentuna FK 1,16
8 Emilia Stare 2002 Åkersberga Sportklubb 1,16
8 Cassandra Svens 2002 Täby IS Friidrott 1,16
10 Linda Norman 2002 Täby IS Friidrott 1,16
11 Frida Thornander 2002 Upsala IF 1,16
12 Ebba Lindblom 2002 Alunda SK 1,06
13 Alva Loving 2002 Vallentuna FK 1,06
14 Ellen Loving 2002 Vallentuna FK 1,01
14 Jonna Dahlblom 2002 Västerås FK 1,01
14 Filippa Granåsen 2002 Täby IS Friidrott 1,01
17 Malin Lövstrand 2002 Västerås FK 1,01
18 Lia Andersson 2002 Åkersberga Sportklubb 1,01
19 Vicky Krecker 2002 Västerås FK 0,96
20 Nathalie Brolin 2002 Åkersberga Sportklubb 0,96
  Amanda Holmström 2002 Bålsta IK igr
  Hannah Hilding 2002 Hanvikens SK
  Lova Jansson 2002 Vallentuna FK
  Ellinor Wennerberg 2002 Enköpings AI
  Isabel Olander 2002 Enköpings AI
  Märtha Zetterström 2002 IFK Lidingö Friidrott
  Ebba Malmström 2002 IFK Lidingö Friidrott
  Tyra Landin 2002 Västerås FK
  Towa Wärme 2002 Eskilstuna Friidrott
  Therese Nilsson 2002 Åkersberga Sportklubb
  Nora Lundmark 2002 Turebergs FK

F 11 Längd Pool  

Pool 1
             
1 Ella Enander 2002 Täby IS Friidrott 4,09
2 Tyra Landin 2002 Västerås FK 4,00 3,97
3 Olivia Wildsjö 2002 Vallentuna FK 3,98
4 Frida Thonander 2002 Upsala IF 3,79
5 Julia Iverman 2002 Täby IS Friidrott 3,63
6 Elin Ståhl 2002 KFUM Örebro Friidrott 3,49
7 Ellinor Wennerberg 2002 Enköpings AI 3,44
8 Elvira Forsberg 2002 Glanshammars IF 3,40
9 Linda Norman 2002 Täby IS Friidrott 3,33
10 Ellen Loving 2002 Vallentuna FK 3,23 3,13
11 Emilia Stare 2002 Åkersberga Sportklubb 3,22 3,15
12 Nora Lundmark 2002 Turebergs FK 3,22 3,11
13 Isabelle Berg 2002 Turebergs FK 3,16
14 Lova Åhbeck 2002 Åkersberga Sportklubb 3,08 3,06
15 Johanna Eriksson 2002 Alunda SK 3,03
16 Johanna Auvinen 2002 IK Westmannia 2,98
17 Lia Andersson 2002 Åkersberga Sportklubb 2,96
18 Hanna Jagestrand 2002 Vallentuna FK 2,86
19 Jonna Dahlblom 2002 Västerås FK 2,83 2,82
20 Nathalie Brolin 2002 Åkersberga Sportklubb 2,83 2,71
21 Alva Lindström 2002 Alunda SK 2,78
22 Filippa Granåsen 2002 Täby IS Friidrott 2,75
23 Vicky Krecker 2002 Västerås FK 2,50
24 Frida Nyrén 2002 Vallentuna FK 2,39
  Isabel Olander 2002 Enköpings AI x
  Hannah Hilding 2002 Hanvikens SK
  Lovisa Holmgren 2002 IFK Lidingö Friidrott
  Hanna Bäckman 2002 Danderyds SK

F 11 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Hannah Hilding
Frida Thonander 3,71 3,79 3,51 3,47 3,49 3,57
Elvira Forsberg 3,31 3,40 3,23
Frida Nyrén 2,39 2,35 2,31
Olivia Wildsjö 3,52 3,63 3,73 3,59 3,74 3,98
Ellen Loving 3,06 3,13 3,23
Hanna Jagestrand 2,85 2,86 X
Ellinor Wennerberg - 3,44 3,28
Isabel Olander x
Lovisa Holmgren
Elin Ståhl 3,41 3,45 3,49
Jonna Dahlblom 2,83 2,73 2,82
Tyra Landin 4,00 3,83 3,71 3,77 3,97 X
Vicky Krecker 2,31 2,50 2,36
Emilia Stare 3,12 3,22 3,15
Lia Andersson 2,96 2,83 2,79
Lova Åhbeck 2,93 3,06 3,08
Nathalie Brolin 2,83 2,61 2,71
Hanna Bäckman
Ella Enander 4,09 4,03 3,78 3,91 3,95 4,04
Filippa Granåsen 2,75 2,65 2,57
Julia Iverman 3,44 3,63 3,42
Linda Norman 3,33 3,32 3,24
Isabelle Berg X 3,05 3,16
Nora Lundmark 3,22 3,11 3,10
Johanna Auvinen 2,98 2,83 2,85
Alva Lindström 2,78 2,53 2,71
Johanna Eriksson 2,89 3,03 2,59

Pool 2
             
1 Sofia Bertilsson 2002 Gillberga Lista IF 4,03
2 Ida Pettersson 2002 KFUM Örebro Friidrott 4,00 3,98
3 Junianna Larsen Brolin 2002 Täby IS Friidrott 3,95
4 Clara Bernhult 2002 KFUM Örebro Friidrott 3,86
5 Matilda Nordén 2002 Åkersberga Sportklubb 3,71
6 Cassandra Svens 2002 Täby IS Friidrott 3,69
7 Rebecka Sjöberg 2002 Vallentuna FK 3,66
8 Carolina Larson 2002 Danderyds SK 3,62
9 Linnea Billing 2002 Åkersberga Sportklubb 3,60
10 Julia Sjömark 2002 Glanshammars IF 3,52
11 Elsa Lindberg 2002 Turebergs FK 3,38
12 Ebba Lindblom 2002 Alunda SK 3,37
13 Hilma Åberg 2002 Enköpings AI 3,23 3,19
14 Ebba Brunvall 2002 Upsala IF 3,22 3,22
15 Malin Lövstrand 2002 Västerås FK 3,21
16 Johanna Maandi 2002 Åkersberga Sportklubb 3,18
17 Nora Billgert 2002 Täby IS Friidrott 3,08 2,98
18 Alva Loving 2002 Vallentuna FK 3,04
19 Linnea Åström 2002 Västerås FK 2,99
20 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 2,95
21 Agda Wiklund 2002 Turebergs FK 2,83 2,75
22 Jessica von Matern 2002 Täby IS Friidrott 2,62
23 Fredrika Jernberg 2002 Alunda SK 2,55
24 Mino Chabok 2002 Västerås FK 2,38
  Emilia sjöstrand 2002 Hanvikens SK
  Lova Jansson 2002 Vallentuna FK
  Märtha Zetterström 2002 IFK Lidingö Friidrott
  Ebba Malmström 2002 IFK Lidingö Friidrott

F 11 Längd Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Emilia sjöstrand
Amanda Holmström 2,95 2,76 x
Ebba Brunvall 3,22 3,22 3,17
Julia Sjömark 3,49 3,52 3,35
Alva Loving 2,92 2,62 3,04
Rebecka Sjöberg 3,65 3,66 3,53
Lova Jansson
Hilma Åberg 3,19 3,12 3,23
Märtha Zetterström
Ebba Malmström
Ida Pettersson 3,98 4,00 3,72 3,54 3,82 3,76
Clara Bernhult 3,76 3,86 3,83 3,78 3,76 3,81
Linnea Åström 2,99 2,97 2,84
Malin Lövstrand 2,94 3,10 3,21
Mino Chabok - 2,18 2,38
Johanna Maandi 3,18 3,15 2,47
Linnea Billing 3,60 3,42 3,31
Matilda Nordén 3,59 3,46 3,71
Carolina Larson 3,41 3,54 3,62
Sofia Bertilsson 3,88 3,77 3,84 3,83 3,92 4,03
Cassandra Svens 3,67 3,57 3,69
Jessica von Matern 2,62 2,30 2,54
Junianna Larsen Brolin 3,63 3,66 3,74 3,69 3,88 3,95
Nora Billgert 2,97 2,98 3,08
Elsa Lindberg 3,13 3,38 3,14
Agda Wiklund 2,83 2,75 2,68
Ebba Lindblom 3,24 3,16 3,37
Fredrika Jernberg 2,36 2,52 2,55

F 11 Längd Pool - Sammanställning
             
1 Ella Enander 2002 Täby IS Friidrott 4,09
2 Sofia Bertilsson 2002 Gillberga Lista IF 4,03
3 Ida Pettersson 2002 KFUM Örebro Friidrott 4,00 3,98
4 Tyra Landin 2002 Västerås FK 4,00 3,97
5 Olivia Wildsjö 2002 Vallentuna FK 3,98
6 Junianna Larsen Brolin 2002 Täby IS Friidrott 3,95
7 Clara Bernhult 2002 KFUM Örebro Friidrott 3,86
8 Frida Thonander 2002 Upsala IF 3,79
9 Matilda Nordén 2002 Åkersberga Sportklubb 3,71
10 Cassandra Svens 2002 Täby IS Friidrott 3,69
11 Rebecka Sjöberg 2002 Vallentuna FK 3,66
12 Julia Iverman 2002 Täby IS Friidrott 3,63
13 Carolina Larson 2002 Danderyds SK 3,62
14 Linnea Billing 2002 Åkersberga Sportklubb 3,60
15 Julia Sjömark 2002 Glanshammars IF 3,52
16 Elin Ståhl 2002 KFUM Örebro Friidrott 3,49
17 Ellinor Wennerberg 2002 Enköpings AI 3,44
18 Elvira Forsberg 2002 Glanshammars IF 3,40
19 Elsa Lindberg 2002 Turebergs FK 3,38
20 Ebba Lindblom 2002 Alunda SK 3,37
21 Linda Norman 2002 Täby IS Friidrott 3,33
22 Hilma Åberg 2002 Enköpings AI 3,23 3,19
23 Ellen Loving 2002 Vallentuna FK 3,23 3,13
24 Ebba Brunvall 2002 Upsala IF 3,22 3,22
25 Emilia Stare 2002 Åkersberga Sportklubb 3,22 3,15
26 Nora Lundmark 2002 Turebergs FK 3,22 3,11
27 Malin Lövstrand 2002 Västerås FK 3,21
28 Johanna Maandi 2002 Åkersberga Sportklubb 3,18
29 Isabelle Berg 2002 Turebergs FK 3,16
30 Lova Åhbeck 2002 Åkersberga Sportklubb 3,08 3,06
31 Nora Billgert 2002 Täby IS Friidrott 3,08 2,98
32 Alva Loving 2002 Vallentuna FK 3,04
33 Johanna Eriksson 2002 Alunda SK 3,03
34 Linnea Åström 2002 Västerås FK 2,99
35 Johanna Auvinen 2002 IK Westmannia 2,98
36 Lia Andersson 2002 Åkersberga Sportklubb 2,96
37 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 2,95
38 Hanna Jagestrand 2002 Vallentuna FK 2,86
39 Jonna Dahlblom 2002 Västerås FK 2,83 2,82
40 Agda Wiklund 2002 Turebergs FK 2,83 2,75
41 Nathalie Brolin 2002 Åkersberga Sportklubb 2,83 2,71
42 Alva Lindström 2002 Alunda SK 2,78
43 Filippa Granåsen 2002 Täby IS Friidrott 2,75
44 Jessica von Matern 2002 Täby IS Friidrott 2,62
45 Fredrika Jernberg 2002 Alunda SK 2,55
46 Vicky Krecker 2002 Västerås FK 2,50
47 Frida Nyrén 2002 Vallentuna FK 2,39
48 Mino Chabok 2002 Västerås FK 2,38
  Lovisa Holmgren 2002 IFK Lidingö Friidrott
  Hannah Hilding 2002 Hanvikens SK
  Isabel Olander 2002 Enköpings AI x
  Hanna Bäckman 2002 Danderyds SK
  Märtha Zetterström 2002 IFK Lidingö Friidrott
  Emilia sjöstrand 2002 Hanvikens SK
  Ebba Malmström 2002 IFK Lidingö Friidrott
  Lova Jansson 2002 Vallentuna FK

F 11 Kula Final 26/1  16:10
             
1 Rebecka Sjöberg 2002 Vallentuna FK 7,30
2 Junianna Larsen Brolin 2002 Täby IS Friidrott 7,15
3 Ella Enander 2002 Täby IS Friidrott 6,90
4 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 6,84
5 Lovisa Holmgren 2002 IFK Lidingö Friidrott 6,63
6 Tyra Landin 2002 Västerås FK 6,53
7 Matilda Nordén 2002 Åkersberga Sportklubb 6,22
8 Elvira Forsberg 2002 Glanshammars IF 6,14
9 Nora Lundmark 2002 Turebergs FK 5,86
10 Frida Thonander 2002 Upsala IF 5,53
11 Maja Nilsson 2002 KFUM Örebro Friidrott 5,49
12 Cassandra Svens 2002 Täby IS Friidrott 5,33
13 Sofia Bertilsson 2002 Gillberga Lista IF 5,30
14 Jonna Dahlblom 2002 Västerås FK 5,24
15 Alva Lindström 2002 Alunda SK 5,12
16 Therese Nilsson 2002 Åkersberga Sportklubb 4,90
17 Elsa Lindberg 2002 Turebergs FK 4,79
18 Filippa Granåsen 2002 Täby IS Friidrott 4,68
19 Johanna Auvinen 2002 IK Westmannia 4,59
20 Linnea Åström 2002 Västerås FK 4,57
21 Lova Åhbeck 2002 Åkersberga Sportklubb 4,49 4,32
22 Nora Billgert 2002 Täby IS Friidrott 4,49
23 Isabelle Berg 2002 Turebergs FK 4,48
24 Nathalie Brolin 2002 Åkersberga Sportklubb 4,06
25 Linda Norman 2002 Täby IS Friidrott 4,05
26 Lia Andersson 2002 Åkersberga Sportklubb 4,01
27 Jessica von Matern 2002 Täby IS Friidrott 3,98
28 Johanna Eriksson 2002 Alunda SK 3,82
29 Ebba Lindblom 2002 Alunda SK 3,79
30 Fredrika Jernberg 2002 Alunda SK 3,02
  Emilia sjöstrand 2002 Hanvikens SK -
  Hannah Hilding 2002 Hanvikens SK -
  Frida Nyrén 2002 Vallentuna FK -
  Ellinor Wennerberg 2002 Enköpings AI -
  Märtha Zetterström 2002 IFK Lidingö Friidrott -
  Ebba Malmström 2002 IFK Lidingö Friidrott -
  Mino Chabok 2002 Västerås FK -
  Alicia Lauterbach 2002 Turebergs FK -

F 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Emilia sjöstrand - - - - -
Hannah Hilding - - - - -
Amanda Holmström 6,73 6,39 6,53 6,77 6,84
Frida Thonander 5,53 5,30 - - -
Elvira Forsberg 6,01 6,06 5,90 5,45 6,14
Frida Nyrén - - - - -
Rebecka Sjöberg 6,68 6,23 7,30 6,50 6,55
Ellinor Wennerberg - - - - -
Märtha Zetterström - - - - -
Lovisa Holmgren 6,02 x 6,57 6,63 x
Ebba Malmström - - - - -
Maja Nilsson 5,49 4,92 - - -
Jonna Dahlblom 5,24 4,73 - - -
Linnea Åström 4,57 4,34 - - -
Tyra Landin 6,35 6,53 6,39 6,36 6,29
Mino Chabok - - - - -
Lia Andersson 3,97 4,01 - - -
Lova Åhbeck 4,32 4,49 - - -
Matilda Nordén 5,80 6,03 6,00 6,22 5,87
Nathalie Brolin 3,88 4,06 - - -
Therese Nilsson x 4,90 - - -
Sofia Bertilsson 5,30 4,60 - - -
Ella Enander 6,87 6,15 6,71 6,90 6,89
Cassandra Svens 5,18 5,33 - - -
Filippa Granåsen 4,68 4,26 - - -
Jessica von Matern 3,98 3,69 - - -
Junianna Larsen Brolin 6,70 7,15 x 6,65 7,05
Linda Norman 3,59 4,05 - - -
Nora Billgert 4,49 x - - -
Isabelle Berg 4,25 4,48 - - -
Alicia Lauterbach - - - - -
Elsa Lindberg 4,79 x - - -
Nora Lundmark 5,36 5,86 - - -
Johanna Auvinen 4,11 4,59 - - -
Ebba Lindblom 3,12 3,79 - - -
Alva Lindström 5,10 5,12 - - -
Fredrika Jernberg 2,96 3,02 - - -
Johanna Eriksson x 3,82 - - -

F 10 60 m Försök 26/1  12:55

Heat 1
             
1 Moa Nyström 2003 Turebergs FK 9,67 q
2 Beatrice Östlund 2003 Vallentuna FK 9,95 q
3 Jennifer Ravelius 2003 Turebergs FK 9,97 q
4 Ella Kritz By 2003 Råby Rekarne FIF 10,16 q
5 Moa Holm 2003 Västerås FK 10,46
6 Linn Thorsén 2003 Västerås FK 10,56
7 Sigrid Arvlo 2003 Täby IS Friidrott 10,72
8 Elina Aldebo 2003 Åkersberga Sportklubb 11,08

Heat 2
             
1 Maja Wallenborg 2003 Åkersberga Sportklubb 9,82 q
2 Smilla Malm 2003 Täby IS Friidrott 10,52
3 Tove Karlsson 2003 Turebergs FK 10,76
4 Alva Söderlind 2003 Vallentuna FK 10,77
5 Ellen Lindström 2003 Bålsta IK 10,94
6 Alice Lind 2003 Hanvikens SK 11,32
7 Lina Nordenmark 2003 Västerås FK 11,53
8 Maja Rosengren 2003 Alunda SK 11,70

Heat 3
             
1 Smilla Gejdeman 2003 Gillberga-Lista IF 9,73 q
2 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 9,80 q
3 Elsa Björkman 2003 Västerås FK 10,01 q
4 Kristina Dahlström 2003 Täby IS Friidrott 10,69
5 Emma Josefsson 2003 Åkersberga Sportklubb 10,77
6 Elvira Svanström 2003 Nordupplands AIF-79 10,78
7 Fanny Meläng 2003 Alunda SK 11,22
8 Michelle Westin 2003 Vallentuna FK 11,41

Heat 4
             
1 Emma Weissenborn 2003 Täby IS Friidrott 10,03 q
2 Ebba Kretschmar 2003 Västerås FK 10,33
3 Lina Magnusson 2003 Nyköpings BIS 10,54
4 Selma Holtbäck 2003 KFUM Örebro Friidrott 10,58
5 Tea Edelborg 2003 Västerås FK 11,19
6 Ida Åhlander 2003 Hanvikens SK 11,41
7 Esther Hildebrandt 2003 Alunda SK 11,63
8 Elin Högblom 2003 Vallentuna FK 13,88

Heat 5
             
1 Filippa Nordh 2003 Åkersberga Sportklubb 9,57 q
2 Fiona Eriksson 2003 Västerås FK 9,82 q
3 Madeleine Söderqvist 2003 Huddinge AIS 9,85 q
4 Isabella Wiklund 2003 Västerås FK 10,69
5 Liv Nilsson 2003 Bålsta IK 11,16
6 Rebecka Essman 2003 Råby Rekarne FIF 11,34
7 Nadja Ifvarsson 2003 Täby IS Friidrott 11,37
8 Hedda Petersson 2003 Vallentuna FK 11,38

Heat 6
             
1 Asta Pettersson 2003 IK Heros 9,53 q
2 Ellen Wrigsell 2003 Västerås FK 10,23 q
3 Sara Poijes 2003 Åkersberga Sportklubb 10,42
4 Tyra Wahledow 2003 Vallentuna FK 11,20
5 Izabella Lukic 2003 Västerås FK 11,28
6 Klara Djurberg 2003 Alunda SK 11,45
7 Jodiann Williams 2003 Turebergs FK 11,52
8 Ida Näsling 2003 Västerås FK 12,17

Heat 7
             
1 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 9,59 q
2 elsa eriksson 2003 Gottsunda IF 10,29 q
3 Linn Gustafsson Gabrielli 2003 Råby Rekarne FIF 10,48
4 Tilda Persson 2003 Upsala IF 10,82
5 Johanna Eirefors 2003 Västerås FK 11,05
6 Terse Aldén 2003 Västerås FK 11,12
7 Tilde Lundholm 2003 Västerås FK 11,13
8 Alina Carlsson 2003 Västerås FK 11,38

Heat 8
             
1 Hedda Eriksson 2003 Västerås FK 10,61
2 Hilda Lindgren 2003 Åkersberga Sportklubb 10,73
3 Mathilda Forssbeck 2003 Vallentuna FK 10,83

F 10 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Asta Pettersson 2003 IK Heros 9,53 q
2 Filippa Nordh 2003 Åkersberga Sportklubb 9,57 q
3 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 9,59 q
4 Moa Nyström 2003 Turebergs FK 9,67 q
5 Smilla Gejdeman 2003 Gillberga-Lista IF 9,73 q
6 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 9,80 q
7 Maja Wallenborg 2003 Åkersberga Sportklubb 9,82 q
8 Fiona Eriksson 2003 Västerås FK 9,82 q
9 Madeleine Söderqvist 2003 Huddinge AIS 9,85 q
10 Beatrice Östlund 2003 Vallentuna FK 9,95 q
11 Jennifer Ravelius 2003 Turebergs FK 9,97 q
12 Elsa Björkman 2003 Västerås FK 10,01 q
13 Emma Weissenborn 2003 Täby IS Friidrott 10,03 q
14 Ella Kritz By 2003 Råby Rekarne FIF 10,16 q
15 Ellen Wrigsell 2003 Västerås FK 10,23 q
16 elsa eriksson 2003 Gottsunda IF 10,29 q
17 Ebba Kretschmar 2003 Västerås FK 10,33
18 Sara Poijes 2003 Åkersberga Sportklubb 10,42
19 Moa Holm 2003 Västerås FK 10,46
20 Linn Gustafsson Gabrielli 2003 Råby Rekarne FIF 10,48
21 Smilla Malm 2003 Täby IS Friidrott 10,52
22 Lina Magnusson 2003 Nyköpings BIS 10,54
23 Linn Thorsén 2003 Västerås FK 10,56
24 Selma Holtbäck 2003 KFUM Örebro Friidrott 10,58
25 Hedda Eriksson 2003 Västerås FK 10,61
26 Kristina Dahlström 2003 Täby IS Friidrott 10,69
27 Isabella Wiklund 2003 Västerås FK 10,69
28 Sigrid Arvlo 2003 Täby IS Friidrott 10,72
29 Hilda Lindgren 2003 Åkersberga Sportklubb 10,73
30 Tove Karlsson 2003 Turebergs FK 10,76
31 Alva Söderlind 2003 Vallentuna FK 10,77
32 Emma Josefsson 2003 Åkersberga Sportklubb 10,77
33 Elvira Svanström 2003 Nordupplands AIF-79 10,78
34 Tilda Persson 2003 Upsala IF 10,82
35 Mathilda Forssbeck 2003 Vallentuna FK 10,83
36 Ellen Lindström 2003 Bålsta IK 10,94
37 Johanna Eirefors 2003 Västerås FK 11,05
38 Elina Aldebo 2003 Åkersberga Sportklubb 11,08
39 Terse Aldén 2003 Västerås FK 11,12
40 Tilde Lundholm 2003 Västerås FK 11,13
41 Liv Nilsson 2003 Bålsta IK 11,16
42 Tea Edelborg 2003 Västerås FK 11,19
43 Tyra Wahledow 2003 Vallentuna FK 11,20
44 Fanny Meläng 2003 Alunda SK 11,22
45 Izabella Lukic 2003 Västerås FK 11,28
46 Alice Lind 2003 Hanvikens SK 11,32
47 Rebecka Essman 2003 Råby Rekarne FIF 11,34
48 Nadja Ifvarsson 2003 Täby IS Friidrott 11,37
49 Hedda Petersson 2003 Vallentuna FK 11,38
50 Alina Carlsson 2003 Västerås FK 11,38
51 Michelle Westin 2003 Vallentuna FK 11,41
52 Ida Åhlander 2003 Hanvikens SK 11,41
53 Klara Djurberg 2003 Alunda SK 11,45
54 Jodiann Williams 2003 Turebergs FK 11,52
55 Lina Nordenmark 2003 Västerås FK 11,53
56 Esther Hildebrandt 2003 Alunda SK 11,63
57 Maja Rosengren 2003 Alunda SK 11,70
58 Ida Näsling 2003 Västerås FK 12,17
59 Elin Högblom 2003 Vallentuna FK 13,88

F 10 60 m Final 26/1  15:25

Heat 1
             
1 Madeleine Söderqvist 2003 Huddinge AIS 9,89
2 Beatrice Östlund 2003 Vallentuna FK 10,01
3 Elsa Björkman 2003 Västerås FK 10,03
4 Jennifer Ravelius 2003 Turebergs FK 10,08
5 Ella Kritz By 2003 Råby Rekarne FIF 10,09
6 Ellen Wrigsell 2003 Västerås FK 10,11
7 Emma Weissenborn 2003 Täby IS Friidrott 10,13
8 elsa eriksson 2003 Gottsunda IF 10,24

Heat 2
             
1 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 9,40
2 Filippa Nordh 2003 Åkersberga Sportklubb 9,51
3 Asta Pettersson 2003 IK Heros 9,52 3
4 Fiona Eriksson 2003 Västerås FK 9,52 4
5 Moa Nyström 2003 Turebergs FK 9,56 5
6 Smilla Gejdeman 2003 Gillberga-Lista IF 9,56 6
7 Maja Wallenborg 2003 Åkersberga Sportklubb 9,67
8 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 9,78

F 10 600 m Heat 26/1  18:40

Heat 1
             
1 Tove Karlsson 2003 Turebergs FK 2,19,40
2 Fanny Meläng 2003 Alunda SK 2,28,10
3 Jodiann Williams 2003 Turebergs FK 2,29,13
4 Kristina Dahlström 2003 Täby IS Friidrott 2,29,56
5 Saga Burman 2003 Åkersberga Sportklubb 2,30,88
6 Nadja Ifvarsson 2003 Täby IS Friidrott 2,44,44

Heat 2
             
1 Filippa Nordh 2003 Åkersberga Sportklubb 2,17,73
2 Alina Carlsson 2003 Västerås FK 2,25,52
3 Ida Åhlander 2003 Hanvikens SK 2,31,62
4 Ellen Lindström 2003 Bålsta IK 2,31,73
5 Michelle Westin 2003 Vallentuna FK 2,42,33
6 Liv Nilsson 2003 Bålsta IK 2,55,00

Heat 3
             
1 Moa Nyström 2003 Turebergs FK 2,10,02
2 Elsa Björkman 2003 Västerås FK 2,10,24
3 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 2,12,81
4 Jennifer Ravelius 2003 Turebergs FK 2,22,67
5 Izabella Lukic 2003 Västerås FK 2,27,69
6 Hilda Lindgren 2003 Åkersberga Sportklubb 2,29,40
7 Smilla Malm 2003 Täby IS Friidrott 2,31,45
  Mathilda Forssbeck 2003 Vallentuna FK ej start

Heat 4
             
1 Lovisa Ewerblad 2003 Danderyds SK 2,06,58
2 Smilla Gejdeman 2003 Gillberga-Lista IF 2,09,67
3 elsa eriksson 2003 Gottsunda IF 2,12,16
4 Maja Wallenborg 2003 Åkersberga Sportklubb 2,16,05
5 Beatrice Östlund 2003 Vallentuna FK 2,18,22
6 Tea Edelborg 2003 Västerås FK 2,27,25
  Alice Lind 2003 Hanvikens SK ej start

F 10 600 m Heat - Sammanställning
             
1 Lovisa Ewerblad 2003 Danderyds SK 2,06,58
2 Smilla Gejdeman 2003 Gillberga-Lista IF 2,09,67
3 Moa Nyström 2003 Turebergs FK 2,10,02
4 Elsa Björkman 2003 Västerås FK 2,10,24
5 elsa eriksson 2003 Gottsunda IF 2,12,16
6 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 2,12,81
7 Maja Wallenborg 2003 Åkersberga Sportklubb 2,16,05
8 Filippa Nordh 2003 Åkersberga Sportklubb 2,17,73
9 Beatrice Östlund 2003 Vallentuna FK 2,18,22
10 Tove Karlsson 2003 Turebergs FK 2,19,40
11 Jennifer Ravelius 2003 Turebergs FK 2,22,67
12 Alina Carlsson 2003 Västerås FK 2,25,52
13 Tea Edelborg 2003 Västerås FK 2,27,25
14 Izabella Lukic 2003 Västerås FK 2,27,69
15 Fanny Meläng 2003 Alunda SK 2,28,10
16 Jodiann Williams 2003 Turebergs FK 2,29,13
17 Hilda Lindgren 2003 Åkersberga Sportklubb 2,29,40
18 Kristina Dahlström 2003 Täby IS Friidrott 2,29,56
19 Saga Burman 2003 Åkersberga Sportklubb 2,30,88
20 Smilla Malm 2003 Täby IS Friidrott 2,31,45
21 Ida Åhlander 2003 Hanvikens SK 2,31,62
22 Ellen Lindström 2003 Bålsta IK 2,31,73
23 Michelle Westin 2003 Vallentuna FK 2,42,33
24 Nadja Ifvarsson 2003 Täby IS Friidrott 2,44,44
25 Liv Nilsson 2003 Bålsta IK 2,55,00
  Mathilda Forssbeck 2003 Vallentuna FK ej start
  Alice Lind 2003 Hanvikens SK ej start

F 10 Höjd Final  
             
1 Lovisa Ewerblad 2003 Danderyds SK 1,25
2 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 1,19
3 Madeleine Söderqvist 2003 Huddinge AIS 1,16
4 Moa Nyström 2003 Turebergs FK 1,11
4 Beatrice Östlund 2003 Vallentuna FK 1,11
4 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 1,11
7 Elsa Björkman 2003 Västerås FK 1,11
8 Ellen Lindström 2003 Bålsta IK 1,06
8 Smilla Gejdeman 2003 Gillberga-Lista IF 1,06
10 Hedda Eriksson 2003 Västerås FK 1,06
11 Jennifer Ravelius 2003 Turebergs FK 1,01
12 Liv Nilsson 2003 Bålsta IK 1,01
12 Johanna Eirefors 2003 Västerås FK 1,01
14 Isabella Wiklund 2003 Västerås FK 1,01
14 Smilla Malm 2003 Täby IS Friidrott 1,01
16 Hedda Petersson 2003 Vallentuna FK 0,96
16 Selma Holtbäck 2003 KFUM Örebro Friidrott 0,96
16 Moa Holm 2003 Västerås FK 0,96
16 Linn Thorsén 2003 Västerås FK 0,96
16 Tea Edelborg 2003 Västerås FK 0,96
16 Filippa Nordh 2003 Åkersberga Sportklubb 0,96
16 Hilda Lindgren 2003 Åkersberga Sportklubb 0,96
23 Emma Weissenborn 2003 Täby IS Friidrott 0,96
24 Tove Karlsson 2003 Turebergs FK 0,96
25 Mathilda Forssbeck 2003 Vallentuna FK 0,91
25 Kristina Dahlström 2003 Täby IS Friidrott 0,91
25 Nadja Ifvarsson 2003 Täby IS Friidrott 0,91
25 Jennifer Andersson 2003 IK Westmannia 0,91
29 Alice Lind 2003 Hanvikens SK 0,86
29 Tyra Wahledow 2003 Vallentuna FK 0,86
29 Sigrid Arvlo 2003 Täby IS Friidrott 0,86
  Ida Åhlander 2003 Hanvikens SK igr
  Anna Njie 2003 Turebergs FK
  Olivia Borg 2003 Bålsta IK
  Klara Avebäck 2003 Hammarby Friidrott
  Fiona Eriksson 2003 Västerås FK
  Tilde Lundholm 2003 Västerås FK
  Isabella lindblom 2003 Eskilstuna Friidrott
  Emma Josefsson 2003 Åkersberga Sportklubb
  Linn Gustafsson Gabrielli 2003 Råby Rekarne FIF
  Ellen Winroth 2003 Täby IS Friidrott
  Jodiann Williams 2003 Turebergs FK
  Rebecka Jansson 2003 Alunda SK

F 10 Längd Pool 26/1  15:50

Pool 1
             
1 Beatrice Östlund 2003 Vallentuna FK 3,62
2 Moa Nyström 2003 Turebergs FK 3,56
3 Lovisa Ewerblad 2003 Danderyds SK 3,48
4 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 3,44
5 Elsa Björkman 2003 Västerås FK 3,37
6 Ellen Wrigsell 2003 Västerås FK 3,31 3,20
7 Lina Magnusson 2003 Nyköpings BIS 3,31 3,17
8 Asta Pettersson 2003 IK Heros 3,30 3,28
9 Jennifer Ravelius 2003 Turebergs FK 3,30 3,07
10 Linn Gustafsson Gabrielli 2003 Råby Rekarne FIF 3,22
11 Maja Wallenborg 2003 Åkersberga Sportklubb 3,18
12 Johanna Björkqvist 2003 Turebergs FK 2,97
13 Hedda Henrikssen 2003 Västerås FK 2,93 2,85
14 Terse Aldén 2003 Västerås FK 2,93 2,69
15 Tilde Lundholm 2003 Västerås FK 2,91
16 Isabella Wiklund 2003 Västerås FK 2,90
17 Jodiann Williams 2003 Turebergs FK 2,89 2,88
18 Izabella Lukic 2003 Västerås FK 2,82 2,75
19 Emma Josefsson 2003 Åkersberga Sportklubb 2,79
20 Sigrid Arvlo 2003 Täby IS Friidrott 2,75 2,53
21 Kristina Dahlström 2003 Täby IS Friidrott 2,69 2,52
22 Saga Burman 2003 Åkersberga Sportklubb 2,67
23 Maja Rosengren 2003 Alunda SK 2,62
24 Alva Söderlind 2003 Vallentuna FK 2,58
25 Tyra Wahledow 2003 Vallentuna FK 2,52 2,49
26 Alice Lind 2003 Hanvikens SK 2,52 2,43
27 Fanny Meläng 2003 Alunda SK 2,52 2,42
28 Mathilda Forssbeck 2003 Vallentuna FK 2,47
29 Rebecka Essman 2003 Råby Rekarne FIF 2,25
  Olivia Borg 2003 Bålsta IK
  Albertina Brandt 2003 Hammarby Friidrott
  Isabella lindblom 2003 Eskilstuna Friidrott
  Ellen Winroth 2003 Täby IS Friidrott
  Rebecka Jansson 2003 Alunda SK

F 10 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Johanna Björkqvist 2,97 2,75 2,80
Moa Nyström 3,56 3,40 3,31 3,25 X 2,97
Alice Lind 2,43 2,52 2,43
Olivia Borg
Lina Magnusson 3,17 3,31 X
Beatrice Östlund 3,45 3,62 3,52 3,48 3,37 3,59
Mathilda Forssbeck 2,47 X 2,25
Alva Söderlind 2,58 2,33 2,44
Tyra Wahledow 2,52 2,49 2,38
Albertina Brandt
Rebecka Essman 2,25 2,13 2,20
Elsa Björkman 3,37 3,15 3,29 3,34 3,37 3,34
Daniella Iglesias 3,10 3,44 3,31 3,29 3,14 3,26
Hedda Henrikssen 2,93 2,82 2,85
Izabella Lukic 2,82 2,75 2,62
Isabella Wiklund 2,90 2,84 2,78
Tilde Lundholm 2,91 2,74 2,91
Isabella lindblom
Emma Josefsson 2,78 2,79 2,74
Maja Wallenborg 3,18 3,05 2,88
Saga Burman 2,67 2,35 2,56
Lovisa Ewerblad 3,37 3,43 3,48 3,38 3,44 2,96
Asta Pettersson 3,20 3,30 3,28
Linn Gustafsson Gabrielli 3,22 3,05 3,08
Ellen Winroth
Kristina Dahlström 2,69 2,52 2,38
Sigrid Arvlo 2,53 2,34 2,75
Jennifer Ravelius 2,90 3,30 3,07
Jodiann Williams 2,88 2,89 2,69
Fanny Meläng 2,42 2,39 2,52
Rebecka Jansson
Maja Rosengren 2,62 2,51 2,60
Ellen Wrigsell 3,20 3,09 3,31
Terse Aldén 2,69 2,63 2,93

Pool 2
             
1 Madeleine Söderqvist 2003 Huddinge AIS 3.76
2 Smilla Gejdeman 2003 Gillberga-Lista IF 3.64
3 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 3.57
4 Fiona Eriksson 2003 Västerås FK 3.25
5 Moa Holm 2003 Västerås FK 3.24
6 Hilda Lindgren 2003 Åkersberga Sportklubb 3.23
7 Filippa Nordh 2003 Åkersberga Sportklubb 3.21
8 Linn Thorsén 2003 Västerås FK 3.19
9 Tea Edelborg 2003 Västerås FK 3.15 3.13
10 Selma Holtbäck 2003 KFUM Örebro Friidrott 3.15 2.84
11 Ella Kritz By 2003 Råby Rekarne FIF 3.12
12 Hedda Eriksson 2003 Västerås FK 3.08
13 Johanna Eirefors 2003 Västerås FK 3.05
14 Smilla Malm 2003 Täby IS Friidrott 3.02
15 Ellen Lindström 2003 Bålsta IK 3.01
16 Elvira Svanström 2003 Nordupplands AIF-79 2.92
17 Sara Poijes 2003 Åkersberga Sportklubb 2.89 2.87
18 Tilda Persson 2003 Upsala IF 2.89 2.82
19 Michelle Westin 2003 Vallentuna FK 2.82 2.50
20 Liv Nilsson 2003 Bålsta IK 2.75 2.68
21 Esther Hildebrandt 2003 Alunda SK 2.75 2.60
22 Alina Carlsson 2003 Västerås FK 2.74
23 Tove Karlsson 2003 Turebergs FK 2.69 2.60
24 Hedda Petersson 2003 Vallentuna FK 2.59
25 Nadja Ifvarsson 2003 Täby IS Friidrott 2.57
26 Emma Hulterström 2003 Turebergs FK 2.56 2.48
27 Ida Åhlande