RESULTAT
Hammarbyspelen 2013-02-08/10
Stockholm, Sätra
Hammarby IF Friidrott
Uppdaterad: 13-02-11
 
M 800m
Finalheat 1 10 feb  
Andreas Almgren 95 Turebergs FK 1:51.46 1
Joni Jaako 86 Hammarby IF 1:51.75 2
Anton Asplund 90 Turebergs FK 1:53.97 3
Klas Persson 91 Turebergs FK 1:54.76 4
Alex Torgersson 94 Hammarby IF 1:58.19 5
Albin Sjöblom 93 Turebergs FK 1:58.43 6
Daniel Gleimar 91 Turebergs FK 1:59.83 9

Finalheat 2 10 feb  
Napoleon Solomon 94 Fredrikshofs FI 1:59.55 7
Bienvenue Musore 90 Tyresö FK 1:59.71 8
Jesper Bokefors 94 Upsala IF 1:59.86 10
Joel Durén 94 Hässelby SK 2:00.04 11
Jesper Mörn 94 IF Åland 2:00.64 12
Nigusu Solomon 95 Fredrikshofs FI 2:01.67 13
Emil Mårtensson 92 Hässelby SK 2:02.18 14
Erik Tholén 94 Ununge IF 2:02.64 15

Finalheat 3 10 feb  
Robin Johansson 94 Ärla IF 2:03.27 16
Abdi Yusuf 96 Hammarby IF 2:04.75 17
Lucas Grönborg 94 Hellas FK 2:04.92 18
Niklas Könberg 93 Spårvägens FK 2:05.17 19
Stefan Stojanovic 98 Huddinge AIS 2:05.51 20
Adam Bills 93 Hässelby SK 2:09.49 23
Marcus Eriksson 92 Vallentuna FK bröt -

Finalheat 4 10 feb  
Hugo Lindell 95 Rånäs 4H 2:08.54 21
Linus Gustafsson 94 Spårvägens FK 2:08.67 22
Erik Blomquist 93 IFK Lidingö 2:10.63 24
Mikael Peyron 93 IFK Lidingö 2:13.48 25
Gustav Hillert 93 IFK Lidingö 2:14.26 26
Felix Davidsson-Berndtsson 96 Värmdö IF 2:24.95 27


M Häck 60m 107 cm
Final 10 feb  
Amir Shaker 89 Råby-Rekarne FIF 8.08
Dennis Acson 81 Hammarby IF 8.25
Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 8.30
Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 9.04

Extralopp 10 feb  
Amir Shaker 89 Råby-Rekarne FIF 7.98 REK
Dennis Acson 81 Hammarby IF 8.26
Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 8.37
Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 10.04 q

Extralopp 10 feb  
Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 9.09


P19 Häck 60m 100 cm
Final 10 feb  
Jonatan Holm 94 Strands IF 8.47
Anton Nordback 94 Upsala IF 8.50
Linus Otto Boyer 95 Nyköpings BIS 8.52
Andreas Almlöf 95 Hammarby IF 8.77
Ayad Shaker 94 Råby-Rekarne FIF 8.78
Felix Norén 95 Katrineholms SK 8.98
Oskar Greilert 95 Hanvikens SK bröt

Extralopp 10 feb  
Linus Otto Boyer 95 Nyköpings BIS 8.51
Andreas Almlöf 95 Hammarby IF 8.65
Ayad Shaker 94 Råby-Rekarne FIF 8.69


P17 400m
Finalheat 1 10 feb  
Andreas Movin 96 IFK Lidingö 51.80 1
Nicklas Holm 97 Hellas FK 52.72 2
Gustav Bivstedt 96 Hässelby SK 53.28 3

Finalheat 2 10 feb  
Edwin Andersson 97 Hässelby SK 55.86 4
Martin Jacobson 97 Tyresö FK 57.82 5
Henrik Nilsson 96 Spårvägens FK 58.46 6

Finalheat 3 10 feb  
Gustav Nordling 97 Spårvägens FK 60.47 9
Felix Davidsson-Berndtsson 96 Värmdö IF 62.09 10
Jacob Wiklund 96 För. Gotländsk Friidrott ej start -

Finalheat 4 10 feb  
Olof Nordling 97 Spårvägens FK 59.15 7
Johannes Liljeblad 97 Värmdö IF 59.24 8


P17 Häck 60m 91 cm
Final 10 feb  
Nicklas Holm 97 Hellas FK 8.35
Giovanni Inostroza 97 Turebergs FK 8.72
Grigorios Kyriakoudis 97 Hellas FK 8.79
Albin Johansson 97 Högbo GIF 8.88
Jacob Wiklund 96 För. Gotländsk Friidrott 9.59


P17 Höjd
10 feb  
Oskar Lundqvist 97 Upsala IF 204 REK
Otto Brinkman 97 Spårvägens FK 182
Jacob Wiklund 96 För. Gotländsk Friidrott 179
Richard Martin 97 Turebergs FK 170
Manne Persson 96 Hammarby IF 167

140 145 150 155 159 163 167 170 173 176 179 182 185 188 195 198 204 206
O.Brinkman - - - - - - o o o o o o xxx
M.Persson - - - - - o xxo xxx
R.Martin - - - - - - - xo xxx
J.Wiklund - - - - - o o o o o xxo xxx
O.Lundqvist - - - - - - - - - - - o - o xo xo xxo x


P17 Kula 5.0 kg
10 feb  
Kamil Kaminski 96 Linköpings GIF 14,94
Eric Hacksell 96 Hässelby SK 14,54
Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 13,97

1   2   3   4   5   6  
J.Arbinge 13,44 13,75 13,73 13,97 13,49 13,93
E.Hacksell 13,59 14,16 13,20 14,54 X 14,02
K.Kaminski 14,14 X 14,60 X 14,53 14,94


P15 Häck 60m 84 cm
Final 10 feb  
William Frobe 98 Täby IS 8.95 q
Johan Bengtsson 98 Täby IS 9.34 q
David Svensson 98 IFK Tumba 9.49
Viktor Wahlén Diederichsen 98 Spårvägens FK 9.91 q
Jesper Rilegård 98 Täby IS bröt q

Extralopp 10 feb  
Johan Bengtsson 98 Täby IS 9.31 P15
Jesper Rilegård 98 Täby IS 9.46 P15
Jonas Renz 99 IK Norrköping FI 9.74 P14
Viktor Wahlén Diederichsen 98 Spårvägens FK 9.86 P15
Arvid Gustafsson 99 Upsala IF 10.66 P14
William Henningson 99 Hammarby IF 11.45 P14
William Frobe 98 Täby IS ej start P15
William Nehls 99 Hammarby IF ej start P14


P15 Höjd
10 feb  
Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS 176
Linus Willers 98 IK Norrköping FI 176
Gabriel Lundvall 98 Täby IS 170
William Frobe 98 Täby IS 163
Felix Forsberg 98 IFK Lidingö 163
Johan Bengtsson 98 Täby IS 159
Julius Larsen Brolin 98 Täby IS 155
Jesper Rilegård 98 Täby IS 150
Denis Dvinskih 98 Täby IS 145
Erik Sehlberg 97 Hammarby IF X

140 145 150 155 159 163 167 170 173 176 179
F.Forsberg o o o o xxo o xxx
J.Bengtsson - - o o o xxx
J.Larsen Brolin - - - xo xxx
L.Willers - - - o o o o o xo o xxx
W.Frobe - - - - o o xxx
G.Lundvall - - - - o xo o o xxx
D.Dvinskih o xxo xxx
F.Kihlblom - - - - - - o o o o xxx
J.Rilegård o o xxo xxx
E.Sehlberg xxx


P15 Längd
10 feb  
Daniel Persson 98 Bromma IF 5,39
Viktor Wahlén Diederichsen 98 Spårvägens FK 5,28
Gabriel Lundvall 98 Täby IS 5,22
Jesper Rilegård 98 Täby IS 5,15
Emil Thedeen 98 Bromma IF 4,91
Axel Abrahamsson 98 Bromma IF 4,90
Denis Dvinskih 98 Täby IS 4,69
Eric Ahlström 98 Hammarby IF 4,51
Gustav Wessberg 98 För. Gotländsk Friidrott 4,47
10  Rodi Kay 98 Hammarby IF 4,25
11  Elias Egelrud 98 Åkersberga SK 3,82

1   2   3   4   5   6  
E.Thedeen X X 4,85 4,91
V.Wahlén Diederic 5,28 4,97 4,86 X
G.Lundvall 5,20 5,22 4,93 4,90
D.Dvinskih 4,69 4,65 4,65 4,68
J.Rilegård 5,15 4,98 2,96 3,45
E.Egelrud 3,82 3,80 3,59 X
A.Abrahamsson X 4,90 4,78 X
R.Kay 4,25 X 4,01 X
E.Ahlström 2,96 4,42 4,37 4,51
D.Persson 5,22 5,21 5,39 4,96
G.Wessberg X X 4,47 X


P14 Häck 60m 84 cm
Final 10 feb  
Jonas Renz 99 IK Norrköping FI 9.77
Arvid Gustafsson 99 Upsala IF 10.13
William Nehls 99 Hammarby IF 10.32
Samuel Bäckelin 99 Mälarhöjdens IK 10.88
Dennis Larsson 99 Huddinge AIS 11.30
William Henningson 99 Hammarby IF 11.67


P14 Längd
10 feb  
Jonas Renz 99 IK Norrköping FI 5,02
Thomas Rydh-Sternbeck 99 Österhaninge IF 4,74
John Karlsson 99 Hammarby IF 4,64
Arvid Gustafsson 99 Upsala IF 4,62
Filip Hedlund 99 Hellas FK 4,55
William Nehls 99 Hammarby IF 4,53
Anton Alexis Hallgren 99 Hammarby IF 4,48
Johan Torneport 99 Hellas FK 4,39
Albin Rohde 99 Hammarby IF 4,31
10  Carl Einar Söderström Eskonniemi 99 Hellas FK 4,24
11  Emil Tollaksen 99 Hellas FK 4,11
12  Martin Forsberg 99 Hammarby IF 3,89
13  Gustav Rohde 99 Hammarby IF 3,19
Love Eriksson Nilsfors 99 Hammarby IF 0,00

1   2   3   4   5   6  
G.Rohde X 3,19 X 3,07
A.Rohde 4,28 3,99 4,31 3,79
C.Söderström Esko 3,58 4,04 3,83 4,24
A.Gustafsson 4,57 4,53 4,62 X
J.Renz 5,02 4,93 5,00 4,91
J.Torneport 4,39 X X X
E.Tollaksen 3,93 3,79 4,11 3,72
A.Alexis Hallgren 4,37 X 4,44 4,48
M.Forsberg 3,83 3,89 2,96 X
W.Nehls 4,53 4,46 4,30 4,32
J.Karlsson 4,53 4,64 4,46 X
F.Hedlund X 4,49 4,40 4,55
L.Eriksson Nilsfo
T.Rydh-Sternbeck X 4,63 X 4,74


P14 Kula 4.0 kg
10 feb  
Patrik Lindstedt 99 Hässelby SK 14,45 REK
Thomas Rydh-Sternbeck 99 Österhaninge IF 8,27
Anton Alexis Hallgren 99 Hammarby IF 8,23
Hugo Friman 99 Hammarby IF 8,10
Love Eriksson Nilsfors 99 Hammarby IF 7,61
Emil Tollaksen 99 Hellas FK 7,24

1   2   3   4   5   6  
E.Tollaksen X 6,31 6,95 6,51 7,24 7,03
P.Lindstedt X 14,15 X 14,45 14,27 14,30
T.Rydh-Sternbeck X 7,72 6,99 7,59 6,82 8,27
H.Friman 7,99 X 7,72 7,70 8,10 X
A.Alexis Hallgren 7,62 8,00 X 8,08 8,23 8,05
L.Eriksson Nilsfo 7,47 7,42 7,61 X 7,44 X


P13 600m
Final 10 feb  
Ernesto Turro Herrera 00 IFK Lidingö 1:41.18
Philip Stömne 00 Valbo AIF 1:41.25
Filip Nyström 00 Turebergs FK 1:52.22
Johan Ekberg 00 Hammarby IF 1:54.50
Malex Åkerblom 00 IFK Lidingö 1:59.93
Oskar Bergek 00 Bromma IF 2:05.02
Martin Larsson 71 Huddinge AIS 2:05.49 ut


P13 Häck 60m 76 cm
Final 10 feb  
Philip Stömne 00 Valbo AIF 9.91
Filip Nyström 00 Turebergs FK 10.67
Timmy Karlsson 00 Ösmo FK 11.51
Pontus Olofsson 00 Mälarhöjdens IK 13.14
Oskar Bergek 00 Bromma IF 14.51


P13 Längd zon
10 feb  
Ernesto Turro Herrera 00 IFK Lidingö 5,07
Philip Stömne 00 Valbo AIF 5,05
Timmy Karlsson 00 Ösmo FK 4,80
Victor Norberg 00 Täby IS 4,67
Marcus Ekström 00 Bromma IF 4,43
Oliver Andreasson 00 Hammarby IF 4,34
Filip Nyström 00 Turebergs FK 4,25
Arvid Gussarsson 00 Hammarby IF 4,21
Malex Åkerblom 00 IFK Lidingö 4,19
10  Nils Söderqvist 00 Huddinge AIS 4,15
11  Edvin Johnsson 00 Visby IF Gute FIK 4,14
12  Pontus Olofsson 00 Mälarhöjdens IK 3,91
13  Jacob Palmerstedt 00 Hammarby IF 3,40
14  Oskar Bergek 00 Bromma IF 3,40

1   2   3   4   5   6  
E.Johnsson 4,14 3,95 3,93 3,95
F.Nyström 4,14 4,23 4,23 4,25
T.Karlsson 4,68 4,80 4,63 4,09
P.Stömne 4,96 5,05 4,75 4,93
A.Gussarsson 4,21 4,08 4,16 4,07
M.Åkerblom 4,08 3,29 4,16 4,19
V.Norberg 4,63 4,67 3,88 X
O.Bergek 3,40 2,87 2,79 3,18
J.Palmerstedt 3,40 3,37 3,34 3,38
M.Ekström 3,29 4,43 3,89 4,15
N.Söderqvist 4,15 X 4,14 X
O.Andreasson 4,26 4,21 4,25 4,34
E.Turro Herrera 4,05 5,07 4,97 4,88
P.Olofsson 3,65 3,60 3,64 3,91


P12 600m
Finalheat 1 10 feb  
Albert Nygren 01 Upsala IF 1:42.59 1 REK
Simon Martinsson 01 Österhaninge IF 1:43.82 2
Martin Nerell 01 Turebergs FK 1:47.34 3
Henrik Renz 01 IK Norrköping FI 1:50.64 4
Joel Käck 01 Hammarby IF 1:52.07 5
Juliuz DeFlon 01 Visby IF Gute FIK 1:59.79 9
Erik Olsson 01 Hässelby SK 2:03.95 12
Herman Helsing 01 Hammarby IF ej start -

Finalheat 2 10 feb  
Arvid Askensjö 01 IFK Lidingö 1:56.85 6
Elias Vlachos 01 Mälarhöjdens IK 1:57.35 7
Joel Axelsson Thonérfelth 01 Hammarby IF 1:58.72 8
Simon Sandkvist 01 Järfälla IF Friidrott 2:01.82 10
Samuel Schääf Olsson 01 Upsala IF 2:02.18 11
Emil Lavett 01 Hammarby IF 2:05.42 13
Adam Fogelberg 01 Hammarby IF 2:05.58 14


P12 Häck 60m 76 cm
Försök heat 1 10 feb  
Henrik Renz 01 IK Norrköping FI 10.71 q
Arvid Askensjö 01 IFK Lidingö 11.47 q
Joel Axelsson Thonérfelth 01 Hammarby IF 11.69 q
Theodor Duvert 01 IFK Märsta 11.91 q
Harald Gemmel 01 Hammarby IF 12.34 q
Linus Högblom 01 Vallentuna FK 12.88
Markus Lantto 01 Bromma IF 12.96

Försök heat 2 10 feb  
Simon Martinsson 01 Österhaninge IF 10.77 q
Pelle Larsson 01 Hellas FK 11.54 q
Arvid Engström 01 Danderyds SK 11.76 q
Enzo Fors 01 Hanvikens SK 13.16
Theo Scharp-Brilly 01 IFK Lidingö 13.39
Elliot Hök 01 Hammarby IF 13.62
Emil Lavett 01 Hammarby IF 13.73

Final 10 feb  
Simon Martinsson 01 Österhaninge IF 10.50
Henrik Renz 01 IK Norrköping FI 10.54
Arvid Askensjö 01 IFK Lidingö 11.29
Pelle Larsson 01 Hellas FK 11.48
Arvid Engström 01 Danderyds SK 11.66
Theodor Duvert 01 IFK Märsta 11.83
Joel Axelsson Thonérfelth 01 Hammarby IF 11.90
Harald Gemmel 01 Hammarby IF 12.23


P12 Höjd
10 feb  
Imran Lernebo 01 Mälarhöjdens IK 151 REK
Elias Sahlin 01 IFK Lidingö 140
Pelle Larsson 01 Hellas FK 136
Adam Fogelberg 01 Hammarby IF 136
Arvid Engström 01 Danderyds SK 132
Joel Käck 01 Hammarby IF 132
Theodor Duvert 01 IFK Märsta 128
Henrik Renz 01 IK Norrköping FI 128
Simon Sandkvist 01 Järfälla IF Friidrott 124
10  Joel Axelsson Thonérfelth 01 Hammarby IF 124
11  Samuel Schääf Olsson 01 Upsala IF 119
11  Petter Sandkvist, 01 Hammarby IF 119
13  Enzo Fors 01 Hanvikens SK 114
14  Emil Lavett 01 Hammarby IF 114
15  Elliot Hök 01 Hammarby IF 109

104 109 114 119 124 128 132 136 140 144 150 151 153
E.Hök o xo xxx
A.Fogelberg - - o xxo o xo xxo xo xxx
E.Lavett o o xxo xxx
H.Renz - - - o o xxo xxx
S.Sandkvist o o o o o xxx
A.Engström o o o o o xo o xxx
P.Sandkvist, o o o xo xxx
E.Fors o o xo xxx
S.Schääf Olsson o o o xo xxx
J.Käck - - o o o xo xxo xxx
T.Duvert - o o o xo o xxx
J.Axelsson Thonér - o o xxo xo xxx
I.Lernebo - - - o o o o o o o o o xxx
P.Larsson - - - - o xo o o xxx
E.Sahlin - - - - o o o o xo xxx


P11 Häck 60m 60 cm
Försök heat 1 10 feb  
Emil Gullans 02 Österhaninge IF 11.46 q
Edvin Jernhall 02 Täby IS 11.98
Adam Peets 02 Hanvikens SK 12.35
Sebastian Isakson 02 Täby IS 12.47
David Parmryd 02 Hammarby IF 12.98
Viktor Andeberg 02 Österhaninge IF 13.89

Försök heat 2 10 feb  
Hjalmar Ewertzh 02 Hammarby IF 11.09 q
Lucas Mazzanti 02 Boo IF 11.10 q
Jonathan Johansson 02 IFK Lidingö 11.52 q
Liam Hermansson 02 Huddinge AIS 11.96
Gustav Wigenfors 02 Österhaninge IF 13.09
Simon Jansson 02 Österhaninge IF 13.15

Försök heat 3 10 feb  
Max Bergqvist 02 Mälarhöjdens IK 10.40 q
Ludvig All 02 Täby IS 10.97 q
Sander Anbakk 02 Upsala IF 11.35 q
Simon Ritzén 02 Täby IS 11.62 q
Emil Vide 02 Täby IS 11.78
Alexander Jensen 02 Österhaninge IF 12.30
Johan Ekeroth 02 Järva FIK 12.63

Final 10 feb  
Max Bergqvist 02 Mälarhöjdens IK 10.48
Hjalmar Ewertzh 02 Hammarby IF 11.03
Jonathan Johansson 02 IFK Lidingö 11.13
Sander Anbakk 02 Upsala IF 11.14
Ludvig All 02 Täby IS 11.31
Emil Gullans 02 Österhaninge IF 11.45
Lucas Mazzanti 02 Boo IF 11.51
Simon Ritzén 02 Täby IS 11.59


P11 Höjd
10 feb  
Sander Anbakk 02 Upsala IF 132
Liam Hermansson 02 Huddinge AIS 128
Lucas Mazzanti 02 Boo IF 124
Adam Peets 02 Hanvikens SK 124
Max Bergqvist 02 Mälarhöjdens IK 124
Emil Gullans 02 Österhaninge IF 120
Ludvig All 02 Täby IS 120
Simon Jansson 02 Österhaninge IF 116
Abel Beyene 02 Hässelby SK 116
10  Melker Gussarsson 02 Hammarby IF 116
10  Simon Ritzén 02 Täby IS 116
12  Alexander Jensen 02 Österhaninge IF 116
12  Emil Vide 02 Täby IS 116
14  Sebastian Isakson 02 Täby IS 116
15  Max Samuelsson 02 Värmdö IF 106
16  Jonathan Johansson 02 IFK Lidingö 106
17  Eric Deilert 02 Hellas FK 101
18  Gustav Wigenfors 02 Österhaninge IF 101
19  Pontus Carlström 02 Hammarby IF 101
19  David Parmryd 02 Hammarby IF 101
19  Filip Lublin 02 IFK Tumba 101

96 101 106 111 116 120 124 128 132 136
L.Hermansson - - - - o o o o xxx
E.Gullans o o o o o o xxx
E.Vide o o xo xo xo xxx
A.Jensen o o xo xo xo xxx
S.Anbakk - - - - - o o o xo xxx
S.Isakson o o o o xxo xxx
M.Bergqvist o o o o o o xo xxx
F.Lublin o xo xxx
M.Gussarsson o o xo o xo xxx
A.Beyene o o o o xo xxx
P.Carlström o xo xxx
L.All - - - xo o o xxx
L.Mazzanti - o o o o o o xxx
M.Samuelsson o o xo x--
A.Peets - o o o o o xo xxx
J.Johansson - xxo xo xxx
G.Wigenfors xo o xxx
E.Deilert o o xxx
S.Jansson o o o o o xxx
D.Parmryd o xo xxx
S.Ritzén - o o xo xo xxx


P11 Kula 2.0 kg
10 feb  
Max Bergqvist 02 Mälarhöjdens IK 9,13
Ludvig All 02 Täby IS 8,87
Max Sylvander 02 Mälarhöjdens IK 8,85
Karl Ludvik 02 Turebergs FK 8,78
Lucas Mazzanti 02 Boo IF 7,90
Alexander Jensen 02 Österhaninge IF 7,83
Melker Gussarsson 02 Hammarby IF 7,29
Adam Peets 02 Hanvikens SK 6,91
Simon Jansson 02 Österhaninge IF 6,83
10  Filip Lublin 02 IFK Tumba 6,78
11  Edvin Jernhall 02 Täby IS 6,56
12  Emil Vide 02 Täby IS 6,52
13  Sebastian Isakson 02 Täby IS 6,46
14  Einar Enerskog Ottosson 02 Sundbybergs IK 6,39
15  Max Samuelsson 02 Värmdö IF 6,25
16  Jonathan Johansson 02 IFK Lidingö 6,14
17  Daniel Almlöf 02 Hammarby IF 6,01
18  Viktor Andeberg 02 Österhaninge IF 5,78
19  Emil Gullans 02 Österhaninge IF 5,68
20  Gustav Wigenfors 02 Österhaninge IF 5,15

1   2   3   4   5   6  
A.Peets 6,22 6,77 6,91 6,62
M.Bergqvist 9,13 8,11 8,93 9,10
K.Ludvik 7,32 8,56 7,78 8,78
M.Sylvander 8,37 8,85 8,85 8,51
M.Gussarsson X 7,29 7,25 X
E.Vide 6,06 X 5,00 6,52
M.Samuelsson 5,28 5,98 6,25 X
E.Jernhall X 5,38 6,56 6,54
G.Wigenfors 4,09 4,25 4,90 5,15
E.Enerskog Ottoss X 5,59 5,77 6,39
V.Andeberg 5,06 5,78 5,52 X
E.Gullans X 5,53 5,68 5,59
D.Almlöf 5,69 5,56 5,46 6,01
A.Jensen 7,02 7,80 7,42 7,83
J.Johansson X 5,34 X 6,14
L.Mazzanti 7,78 7,41 7,20 7,90
S.Jansson 6,83 6,63 6,44 6,74
S.Isakson 6,46 6,03 5,57 6,04
F.Lublin 6,25 6,78 6,46 6,51
L.All 8,44 8,87 8,23 8,64


P10 400m
Finalheat 1 10 feb  
David Thid 03 IFK Tumba 1:12.54 1
Vidar Engström 03 Danderyds SK 1:13.88 2
Julius Geiryd 03 Huddinge AIS 1:15.95 4
Oliver Danwihl 03 Vallentuna FK 1:17.76 6
Erik Palmaer 03 Turebergs FK 1:19.13 8
Elliot Duvert 03 IFK Märsta 1:20.63 9
Noel Tavares Jansen 03 IF Linnéa 1:21.91 13
Hugo Svenléen 03 Turebergs FK 1:23.72 15

Finalheat 2 10 feb  
Tom Göransson 03 Hanvikens SK 1:24.52 18
Teodor Borgius 03 Hammarby IF 1:25.92 22
Otto Nilheim 03 Hammarby IF 1:26.78 26
Albin Eriksson 03 Hanvikens SK 1:26.87 28
Lukas Fälten 03 Hellas FK 1:27.39 29
Fred Svenléen 03 Turebergs FK 1:28.43 30
Markus Moberg 03 Hammarby IF 1:28.49 31
Max Hallof 03 Hellas FK 1:57.56 45

Finalheat 3 10 feb  
Eskil Jonsson 03 Bålsta IK 1:18.68 7
Evert Jonsson 03 Bålsta IK 1:21.04 10
Gabriel Lundborg 03 Hanvikens SK 1:21.87 11
Albin Fredriksson 03 Hammarby IF 1:32.39 34
Joakim Hellbratt 03 Huddinge AIS 1:38.14 41
Alexander Lindefalk 03 Hammarby IF 1:39.42 43
Rune Astor 03 Upsala IF ej start -
Samuel Svärdh 03 Huddinge AIS ej start -

Finalheat 4 10 feb  
Johannes Hjelmstedt 03 IFK Lidingö 1:26.17 23
Jakob Jönsson 03 IFK Lidingö 1:26.46 25
Emil Käck 03 Hammarby IF 1:26.85 27
Jonatan Borg 03 Hammarby IF 1:33.54 36
Sebastian Rapp 03 Mälarhöjdens IK 1:34.82 38
Ludvig Mäntylä 03 Hammarby IF 1:36.19 39
Hugo Lundströmer 03 Hammarby IF 1:51.38 44
Loke Sundholm 03 Hammarby IF 2:00.78 46

Finalheat 5 10 feb  
Nils Steen Pages 03 Mälarhöjdens IK 1:22.63 14
Hugo Björk 03 Turebergs FK 1:24.50 17
Marcus Jeppsson 03 Turebergs FK 1:30.84 32
Linus Wåtz 03 Hammarby IF 1:31.28 33
Mattias Borén 03 Hammarby IF 1:33.83 37
Arvid Broström 03 Hammarby IF 1:38.33 42
Hjalmar Steenberg 03 Hellas FK ej start -
Nsele Bangala 03 Hammarby IF ej start -

Finalheat 6 10 feb  
Sebastian Roos 03 Hammarby IF 1:21.90 12
Simon Flygar 03 IFK Lidingö 1:24.13 16
Alfons Tysell 03 Hammarby IF 1:25.23 19
Frank Jansson 03 Sundbybergs IK 1:25.42 20
Daniel Adamsson 03 Hammarby IF 1:32.61 35
Teo Söderström 03 Vallentuna FK ej start -
Christoffer Tarmet 03 Täby IS ej start -
Arvid Almqvist 03 Hammarby IF ej start -

Finalheat 7 10 feb  
Albert Henriksson 03 Åkersberga SK 1:15.64 3
Joel Sundqvist 03 Österhaninge IF 1:16.32 5
Leo Croneborg 03 Värmdö IF 1:25.79 21
Ludvig Andersson 03 Värmdö IF 1:26.45 24
Axel Hedberg 03 Värmdö IF 1:36.83 40
Arvid Wändesjö 03 Österhaninge IF ej start -
Hugo Tobiasson 03 Vallentuna FK ej start -


P10 Häck 40m 55 cm
Finalheat 1 10 feb  
Oliver Danwihl 03 Vallentuna FK 8.02 5
Johannes Hjelmstedt 03 IFK Lidingö 9.00 19
Jakob Jönsson 03 IFK Lidingö 9.16 25
Daniel Adamsson 03 Hammarby IF 9.22 31
Hjalmar Steenberg 03 Hellas FK 9.29 33
Jonatan Borg 03 Hammarby IF 9.40 34

Finalheat 2 10 feb  
Lukas Fälten 03 Hellas FK 8.49 7
Erik Palmaer 03 Turebergs FK 8.52 8
Noel Tavares Jansen 03 IF Linnéa 8.59 10
Teodor Borgius 03 Hammarby IF 8.60 11
Albin Fredriksson 03 Hammarby IF 8.95 18
Albin Eriksson 03 Hanvikens SK 9.17 26
Linus Wåtz 03 Hammarby IF 9.22 30

Finalheat 3 10 feb  
Julius Geiryd 03 Huddinge AIS 7.93 4
Hugo Björk 03 Turebergs FK 8.57 9
Alexander Lindefalk 03 Hammarby IF 8.83 14
Ludvig Mäntylä 03 Hammarby IF 9.14 24
Rune Astor 03 Upsala IF 9.59 35
Joakim Hellbratt 03 Huddinge AIS 9.62 36

Finalheat 4 10 feb  
David Thid 03 IFK Tumba 7.54 1
Elliot Duvert 03 IFK Märsta 7.84 3
Nils Steen Pages 03 Mälarhöjdens IK 8.71 13
Tom Göransson 03 Hanvikens SK 9.08 22
Mattias Borén 03 Hammarby IF 9.18 27
Emil Käck 03 Hammarby IF 9.20 29
Eskil Jonsson 03 Bålsta IK 9.25 32

Finalheat 5 10 feb  
Markus Moberg 03 Hammarby IF 8.24 6
Hugo Svenléen 03 Turebergs FK 8.71 12
Fred Svenléen 03 Turebergs FK 8.88 15
Max Hallof 03 Hellas FK 8.90 17
Marcus Jeppsson 03 Turebergs FK 9.06 20
Samuel Svärdh 03 Huddinge AIS 9.07 21
Simon Colling 03 Hammarby IF 9.63 37
Hugo Lundströmer 03 Hammarby IF 10.16 39

Finalheat 6 10 feb  
Vidar Engström 03 Danderyds SK 7.81 2
Evert Jonsson 03 Bålsta IK 8.89 16
Gabriel Lundborg 03 Hanvikens SK 9.12 23
Otto Nilheim 03 Hammarby IF 9.20 28
Sebastian Rapp 03 Mälarhöjdens IK 9.71 38
Arvid Broström 03 Hammarby IF 10.61 40
Loke Sundholm 03 Hammarby IF 10.99 41


P10 Längd zon
10 feb  
David Thid 03 IFK Tumba 4,08
Vidar Engström 03 Danderyds SK 4,03
Arvid Wändesjö 03 Österhaninge IF 3,68
Elliot Duvert 03 IFK Märsta 3,64
Hugo Björk 03 Turebergs FK 3,57
Hugo Holmlund 03 Österhaninge IF 3,52
Oliver Danwihl 03 Vallentuna FK 3,44
Eskil Jonsson 03 Bålsta IK 3,43
Joakim Hellbratt 03 Huddinge AIS 3,43
10  Albin Eriksson 03 Hanvikens SK 3,39
11  Tom Göransson 03 Hanvikens SK 3,36
12  Felix Hedman 03 IFK Tumba 3,36
13  Julius Geiryd 03 Huddinge AIS 3,32
14  Lukas Fälten 03 Hellas FK 3,29
15  Max Hallof 03 Hellas FK 3,24
16  Teodor Borgius 03 Hammarby IF 3,23
17  Hugo Svenléen 03 Turebergs FK 3,18
18  Noel Tavares Jansen 03 IF Linnéa 3,18
19  Erik Palmaer 03 Turebergs FK 3,18
20  Sebastian Roos 03 Hammarby IF 3,15
21  Markus Moberg 03 Hammarby IF 3,11
22  Otto Nilheim 03 Hammarby IF 3,11
23  Samuel Svärdh 03 Huddinge AIS 3,07
24  Evert Jonsson 03 Bålsta IK 3,06
25  Sebastian Rapp 03 Mälarhöjdens IK 3,04
26  Johannes Hjelmstedt 03 IFK Lidingö 3,02
27  Albin Fredriksson 03 Hammarby IF 3,02
28  Ludvig Andersson 03 Värmdö IF 2,98
29  Emil Käck 03 Hammarby IF 2,97
30  Jakob Jönsson 03 IFK Lidingö 2,96
31  Ludvig Mäntylä 03 Hammarby IF 2,91
32  Nils Steen Pages 03 Mälarhöjdens IK 2,88
33  Gabriel Lundborg 03 Hanvikens SK 2,86
34  Alexander Lindefalk 03 Hammarby IF 2,82
35  Linus Wåtz 03 Hammarby IF 2,80
36  Leo Croneborg 03 Värmdö IF 2,76
37  Fred Svenléen 03 Turebergs FK 2,64
38  Jonatan Borg 03 Hammarby IF 2,60
39  Simon Colling 03 Hammarby IF 2,57
40  Rune Astor 03 Upsala IF 2,51
41  Mattias Borén 03 Hammarby IF 2,36
42  Daniel Adamsson 03 Hammarby IF 2,33
43  Arvid Broström 03 Hammarby IF 2,20
44  Carl-Axel Deltin 03 Hammarby IF 2,19
45  Hugo Lundströmer 03 Hammarby IF 1,95
46  Loke Sundholm 03 Hammarby IF 1,88
Marcus Jeppsson 03 Turebergs FK X

1   2   3   4   5   6  
V.Engström 3,70 4,03 3,65
S.Svärdh 3,04 2,97 3,07
J.Jönsson 2,90 2,76 2,96
R.Astor 2,51 2,15 2,17
D.Adamsson 2,33 2,30 2,07
T.Göransson 3,36 3,33 3,28
L.Wåtz 2,80 2,51 2,80
T.Borgius 3,18 3,23 3,23
E.Duvert 3,10 3,45 3,64
M.Jeppsson X X X
A.Wändesjö 3,52 3,60 3,68
S.Rapp 2,70 2,53 3,04
N.Steen Pages 2,88 2,56 2,53
S.Colling 2,42 2,21 2,57
E.Palmaer 3,01 3,18 X
M.Moberg 3,11 3,11 3,08
J.Borg 2,60 2,50 2,41
N.Tavares Jansen 3,02 3,16 3,18
E.Jonsson 3,06 2,81 2,73
J.Geiryd 3,26 2,94 3,32
H.Lundströmer X X 1,95
L.Sundholm 1,88 1,52 1,57
E.Käck 2,87 2,97 2,53
L.Andersson 2,91 2,98 X
A.Eriksson 3,39 3,18 2,87
M.Hallof 3,24 2,81 X
H.Svenléen 2,88 3,18 3,17
D.Thid 4,08 3,81 4,04
J.Hjelmstedt 2,98 2,97 3,02
A.Broström X 2,07 2,20
G.Lundborg 2,84 2,79 2,86
M.Borén 2,04 2,16 2,36
J.Hellbratt 3,28 3,02 3,43
L.Mäntylä 2,91 2,53 2,90
S.Roos 3,15 2,98 3,07
H.Björk 3,19 3,57 3,38
A.Lindefalk 2,82 2,65 2,56
E.Jonsson 3,36 3,43 3,12
L.Croneborg 2,63 2,76 2,48
A.Fredriksson 2,58 2,05 3,02
F.Svenléen 2,54 2,64 2,30
C.Deltin 2,02 1,96 2,19
F.Hedman 3,10 3,36 3,24
L.Fälten 3,09 3,24 3,29
O.Nilheim 3,11 2,98 3,06
H.Holmlund 3,26 X 3,52
O.Danwihl 3,40 3,44 3,28


P10 Kula 2.0 kg
10 feb  
Hugo Svenléen 03 Turebergs FK 7,71
Vidar Engström 03 Danderyds SK 6,80
Leo Croneborg 03 Värmdö IF 6,45
Erik Palmaer 03 Turebergs FK 6,42
Otto Nilheim 03 Hammarby IF 6,17
Fred Svenléen 03 Turebergs FK 6,17
Simon Flygar 03 IFK Lidingö 6,15
David Thid 03 IFK Tumba 6,13
Elliot Duvert 03 IFK Märsta 6,05
10  Rune Astor 03 Upsala IF 5,99
11  Linus Åslund 03 Upsala IF 5,87
12  Noel Tavares Jansen 03 IF Linnéa 5,80
13  Alexander Lindefalk 03 Hammarby IF 5,75
14  Julius Geiryd 03 Huddinge AIS 5,68
15  Max Hallof 03 Hellas FK 5,65
16  Albin Eriksson 03 Hanvikens SK 5,55
17  Simon Colling 03 Hammarby IF 5,53
18  Arvid Wändesjö 03 Österhaninge IF 5,50
19  Teodor Borgius 03 Hammarby IF 5,31
20  Markus Moberg 03 Hammarby IF 5,31
21  Loke Sundholm 03 Hammarby IF 5,24
22  Marcus Jeppsson 03 Turebergs FK 5,21
23  Tom Göransson 03 Hanvikens SK 5,10
24  Joakim Hellbratt 03 Huddinge AIS 5,05
25  Sebastian Rapp 03 Mälarhöjdens IK 5,00
26  Hjalmar Steenberg 03 Hellas FK 5,00
27  Oliver Danwihl 03 Vallentuna FK 4,96
28  Gabriel Lundborg 03 Hanvikens SK 4,95
29  Hugo Holmlund 03 Österhaninge IF 4,83
30  Eskil Jonsson 03 Bålsta IK 4,79
31  Evert Jonsson 03 Bålsta IK 4,73
32  Jonatan Borg 03 Hammarby IF 4,70
33  Samuel Svärdh 03 Huddinge AIS 4,59
34  Hugo Lundströmer 03 Hammarby IF 4,58
35  Felix Hedman 03 IFK Tumba 4,58
36  Arvid Broström 03 Hammarby IF 4,58
37  Ludvig Mäntylä 03 Hammarby IF 4,48
38  Lukas Fälten 03 Hellas FK 4,44
39  Jakob Jönsson 03 IFK Lidingö 4,43
40  Albin Fredriksson 03 Hammarby IF 4,33
41  Johannes Hjelmstedt 03 IFK Lidingö 4,30
42  Carl-Axel Deltin 03 Hammarby IF 4,12
43  Linus Wåtz 03 Hammarby IF 3,97
44  Emil Käck 03 Hammarby IF 3,90
Hugo Björk 03 Turebergs FK X

1   2   3   4   5   6  
L.Sundholm 5,24 4,76 4,40
H.Lundströmer 4,40 4,50 4,58
V.Engström 6,44 6,14 6,80
S.Svärdh 4,59 4,41 4,48
S.Rapp 4,35 5,00 4,69
D.Thid 6,13 X 4,17
M.Jeppsson 5,20 5,08 5,21
J.Hjelmstedt 4,30 3,91 4,06
A.Broström 4,20 3,83 4,58
J.Borg 4,70 4,55 4,05
J.Jönsson 4,37 4,43 4,34
E.Palmaer 5,97 5,94 6,42
J.Geiryd 4,97 5,29 5,68
F.Svenléen 6,17 X X
M.Moberg 5,31 5,11 5,21
A.Lindefalk 5,75 5,56 4,38
H.Holmlund 4,72 4,83 4,67
E.Jonsson 4,27 4,73 4,25
L.Mäntylä 3,26 3,35 4,48
L.Wåtz 3,26 3,66 3,97
E.Duvert 5,64 5,71 6,05
L.Åslund 5,42 X 5,87
H.Svenléen 5,97 7,71 6,26
O.Danwihl 4,86 4,91 4,96
H.Björk X X X
F.Hedman 4,58 4,40 4,42
G.Lundborg 4,95 4,74 4,63
S.Colling 5,36 5,53 5,22
C.Deltin 3,80 3,85 4,12
A.Wändesjö 5,50 5,46 5,45
L.Croneborg 5,23 5,67 6,45
A.Fredriksson 4,33 3,25 2,89
O.Nilheim 6,05 6,17 5,99
H.Steenberg X - 5,00
S.Flygar X 6,15 5,93
L.Fälten 3,08 3,51 4,44
N.Tavares Jansen 5,61 5,80 5,53
M.Hallof 4,72 5,41 5,65
R.Astor 5,85 X 5,99
J.Hellbratt 4,31 4,84 5,05
T.Göransson 4,22 4,40 5,10
E.Jonsson 4,79 4,38 4,03
T.Borgius 5,26 5,29 5,31
E.Käck 3,64 3,90 X
A.Eriksson 4,94 5,55 5,28


P10 4-kamp
10 feb  
Vidar Engström 03 Danderyds SK 8
David Thid 03 IFK Tumba 9
Elliot Duvert 03 IFK Märsta 20
Julius Geiryd 03 Huddinge AIS 26
Erik Palmaer 03 Turebergs FK 32
Oliver Danwihl 03 Vallentuna FK 32
Hugo Svenléen 03 Turebergs FK 36
Noel Tavares Jansen 03 IF Linnéa 41
Teodor Borgius 03 Hammarby IF 48
10  Tom Göransson 03 Hanvikens SK 54
11  Eskil Jonsson 03 Bålsta IK 57
12  Markus Moberg 03 Hammarby IF 57
13  Albin Eriksson 03 Hanvikens SK 59
14  Otto Nilheim 03 Hammarby IF 60
15  Evert Jonsson 03 Bålsta IK 62
16  Lukas Fälten 03 Hellas FK 63
17  Fred Svenléen 03 Turebergs FK 66
18  Max Hallof 03 Hellas FK 68
19  Gabriel Lundborg 03 Hanvikens SK 73
20  Alexander Lindefalk 03 Hammarby IF 76
21  Joakim Hellbratt 03 Huddinge AIS 78
22  Johannes Hjelmstedt 03 IFK Lidingö 81
23  Jakob Jönsson 03 IFK Lidingö 87
24  Albin Fredriksson 03 Hammarby IF 89
25  Sebastian Rapp 03 Mälarhöjdens IK 91
26  Emil Käck 03 Hammarby IF 95
27  Ludvig Mäntylä 03 Hammarby IF 96
28  Jonatan Borg 03 Hammarby IF 103
29  Linus Wåtz 03 Hammarby IF 105
30  Loke Sundholm 03 Hammarby IF 111
31  Arvid Broström 03 Hammarby IF 114
32  Hugo Lundströmer 03 Hammarby IF 115


K 800m
Finalheat 1 10 feb  
Ida Holm 93 Täby IS 2:13.91 1
Anna Silvander 93 Danderyds SK 2:15.39 2
Astrid Rosvall 97 Hässelby SK 2:15.91 3
Josefine Malmborg 94 Habo Friidrott 04 2:16.15 4
Lisa Nauclér 84 Hammarby IF 2:16.28 5
Vilma Jonsson 99 Danderyds SK 2:17.34 6
Hanna Palmgren 88 Spårvägens FK 2:17.81 7
Amanda Trense 95 Östersunds GIF 2:18.87 8

Finalheat 2 10 feb  
Ellen Narfgren 94 Hammarby IF 2:21.16 9
Hilda Hardell 97 Hässelby SK 2:21.42 10
Klara henriksson 97 Hässelby SK 2:24.78 11
Malin Trollsås 93 Danderyds SK 2:25.97 12
Emma Gustafsson 97 Hässelby SK 2:27.75 13
Stina Åberg 94 Hammarby IF 2:31.22 14
Maja Sjöblom 97 Upsala IF 2:32.92 15
Ellen Westman Persson 96 Hammarby IF 2:39.90 16


K Häck 60m 84 cm
Final 10 feb  
Therese Lindhe 91 Hässelby SK 9.02
Angelica Engberg 89 Hässelby SK 9.18
Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 9.31
Hannah Rossland 95 IFK Tumba 9.70
Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 9.78
Caroline Jansson 94 Örbyhus IF 9.90

Extralopp 10 feb  
Therese Lindhe 91 Hässelby SK 9.09
Angelica Engberg 89 Hässelby SK 9.22
Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 9.45
Hannah Rossland 95 IFK Tumba 9.79
Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 9.80
Caroline Jansson 94 Örbyhus IF ej start


K Stav
10 feb  
Denise Eriksson 95 Gefle IF 356
Kristina Ulitina 88 Hammarby IF 346
Emma Kiviniemi Andersson 91 Spårvägens FK 336
Anna Jakobsson 92 Spårvägens FK 326
Anna Juggas Öberg 92 Hellas FK 326
Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 316
Moa Bylund 94 Huddinge AIS 306
Madeleine Rossi 95 Hammarby IF 286
Alexandra Bartee 95 Gefle IF X

256 266 276 286 296 306 316 326 336 346 356 371
A.Juggas Öberg - - - - - - - xo xxx
L.Gabrielsson - - - - xo o o xxx
A.Jakobsson - - - - - o o o xxx
A.Bartee - - - - - xxx
E.Kiviniemi Ander - - - - - - o o o xxx
M.Rossi o o o o xxx
D.Eriksson - - - - - - - - - o o xxx
K.Ulitina - - - - - - - o o xo xxx
M.Bylund - - - - xxo xo xxx


F17 400m
Finalheat 1 10 feb  
Emelie Öberg 97 Linköpings GIF 60.72 1
Lisa Svensson 97 Linköpings GIF 60.79 2
Hanna Strömbeck 97 Hammarby IF 61.49 3

Finalheat 2 10 feb  
Lisa Thor 98 Huddinge AIS 69.42 4
Paulina Westerberg 96 Hammarby IF 69.70 5
Juliette Maussier 98 Huddinge AIS 69.79 6


F17 Häck 60m 76 cm
Final 10 feb  
Ellinor Persson 96 Täby IS 9.05
Lisa Piscator 97 IFK Kristinehamn 9.41
Klara Zetterberg 96 Upsala IF 9.42
Sandra Östby 97 IFK Tumba 9.66
Beata Tersander 97 Hammarby IF 9.73
Felicia Asplund 96 Hammarby IF 10.13
Malin Ekblad 96 Upsala IF bröt

Extralopp 10 feb  
Ellinor Persson 96 Täby IS 9.12
Klara Zetterberg 96 Upsala IF 9.20
Beata Tersander 97 Hammarby IF 9.74
Felicia Asplund 96 Hammarby IF 9.85
Malin Ekblad 96 Upsala IF bröt


F17 Höjd
10 feb  
Lisa Piscator 97 IFK Kristinehamn 153
Mimmi Gustafsson 97 Ununge IF 148
Sandra Östby 97 IFK Tumba 148
Elin Forsberg 96 Hammarby IF 143
Lovisa Wickholm 96 Hellas FK 138

138 143 148 153 158 162 165
E.Forsberg o o xxx
L.Wickholm xo xxx
M.Gustafsson - o o xxx
L.Piscator - o o xxo xxx
S.Östby o o xo xxx


F17 Stav
10 feb  
Agnes Moberg 96 Tyresö FK 336
Lisa Piscator 97 IFK Kristinehamn 296

266 276 286 296 306 316 326 336 346
A.Moberg - - - - o o o xo xxx
L.Piscator o o o o xxx


F15 Häck 60m 76 cm
Försök heat 1 10 feb  
Ylva Jakobsson 98 Hammarby IF 9.36 q
Emelie Hammarström 98 Falu IK 9.48 q
Maria Södergren 98 Täby IS 9.77 q
Amanda Seger 98 Gefle IF 9.78 q
My Samuelsson 98 Hammarby IF 10.24
Tea Capelle 98 Hammarby IF bröt
Fanny Robertsson 98 Hammarby IF bröt

Försök heat 2 10 feb  
Josefine Berg 98 Högbo GIF 9.43 q
Amanda Bjersér 98 IFK Lidingö 9.51 q
Hanna Kapell 98 Hammarby IF 9.87 q
Hanna Gutemar-Rilegård 98 Täby IS 9.94 q
Lisa Thor 98 Huddinge AIS 10.62
Hanne Retsloff 98 Hammarby IF 10.79
Johanna Sundström 98 Täby IS ej start

Final 10 feb  
Ylva Jakobsson 98 Hammarby IF 9.29
Amanda Bjersér 98 IFK Lidingö 9.41
Josefine Berg 98 Högbo GIF 9.56
Amanda Seger 98 Gefle IF 9.64
Maria Södergren 98 Täby IS 9.66
Hanna Kapell 98 Hammarby IF 9.84
Hanna Gutemar-Rilegård 98 Täby IS 10.16
Emelie Hammarström 98 Falu IK bröt


F15 Stav
10 feb  
Josefin Herstedt 98 Hammarby IF 306
Linnéa Palmerstedt 98 Hammarby IF 276
Matilda Sjöholm 98 Hammarby IF 266
Ella Strömfelt 98 Hammarby IF 266
Hanna Kapell 98 Hammarby IF 266
Fanny Robertsson 98 Hammarby IF 236
Erica Edström 97 IFK Kristinehamn 286 ut

216 226 236 246 256 266 276 286 296 306 316
E.Strömfelt - - o o xxo o xxx
E.Edström - - o o o xo o o xxx
H.Kapell - - - o xxo xxo xxx
J.Herstedt - - - - - - o o xo xxo xxx
M.Sjöholm - - o xo o o xxx - -
F.Robertsson - xxo o xxx
L.Palmerstedt - - - o o o xo xxx


F15 Längd
10 feb  
Kaiza Karlén 98 KFUM Arvika 5,48
Marion Sackey Mensah 98 Huddinge AIS 5,14
Efe Agbonkhese 98 Hammarby IF 5,12
My Samuelsson 98 Hammarby IF 5,03
Karin Östberg 98 Bromma IF 4,96
Hedda Ringman 98 IK Norrköping FI 4,95
Emelie Hammarström 98 Falu IK 4,85
Maja Almgren 98 För. Gotländsk Friidrott 4,77
Amanda Seger 98 Gefle IF 4,76
10  Maria Södergren 98 Täby IS 4,54
11  Johanna Norberg 98 Täby IS 4,53
12  Vilma Grahn-Lindahl 98 Åkersberga SK 4,50
13  Sofie Håkansson 98 Åkersberga SK 4,15
14  Johanna Sundström 98 Täby IS 4,03
15  Fanny Robertsson 98 Hammarby IF 3,95
16  Hanne Retsloff 98 Hammarby IF 3,80
17  Josefine Dahlbäck 98 Täby IS 2,62
Tea Capelle 98 Hammarby IF X

1   2   3   4   5   6  
E.Agbonkhese X 5,12 5,07 X
H.Ringman 4,95 4,78 4,77 4,65
H.Retsloff 3,80 X X 2,48
J.Sundström 4,03 3,93 3,93 3,98
S.Håkansson 4,04 3,90 3,82 4,15
K.Östberg 4,48 4,64 4,96 4,56
E.Hammarström 4,75 4,85 4,72 3,14
M.Samuelsson 4,94 4,85 4,58 5,03
J.Dahlbäck X X 2,62 2,39
M.Södergren 4,54 X 4,49 4,20
J.Norberg X 4,25 X 4,53
M.Sackey Mensah 5,08 3,99 3,59 5,14
T.Capelle X X X X
M.Almgren X X X 4,77
K.Karlén 5,39 5,48 X X
F.Robertsson X 3,65 X 3,95
A.Seger 4,46 4,48 4,72 4,76
V.Grahn-Lindahl 4,32 X 4,50 4,08

10 feb  

1   2   3   4   5   6  


F15 Kula 3.0 kg
10 feb  
Grete Ahlberg 98 Hammarby IF 11,63
Emily Berghäll 98 Hammarby IF 10,40
Maria Södergren 98 Täby IS 8,55
Jessica Nylader-Leslie 98 IFK Tumba 8,11
My Samuelsson 98 Hammarby IF 7,77
Ellen Ericson 98 Hammarby IF 6,45

1   2   3   4   5   6  
G.Ahlberg 10,52 11,01 11,20 11,63
M.Samuelsson 7,77 7,40 X 7,22
E.Berghäll 10,34 10,35 9,24 10,40
M.Södergren 6,83 7,58 8,00 8,55
E.Ericson X 5,75 6,45 6,29
J.Nylader-Leslie 8,11 7,55 7,25 7,20


F14 Häck 60m 76 cm
Försök heat 1 10 feb  
Annina Stens 99 Spårvägens FK 9.79 q
Lotta Laurin 99 Hammarby IF 10.12 q
Fanny Jansson 99 Hammarby IF 10.57 q
Lovisa Olsson 99 Spårvägens FK 10.69 q
Karin Boestad 99 IFK Lidingö 11.67
Maja Lundmark 99 Hammarby IF ej start

Försök heat 2 10 feb  
Jennifer Karlsson 99 Österhaninge IF 9.82 q
Amanda Hansson 99 Hässelby SK 9.96 q
Isabella Engström 99 Hammarby IF 10.39 q
Maja Torbjörnsdotter 99 Hanvikens SK 10.87 q
Johanna Hellman 99 IFK Lidingö 10.88
Emma Levin 99 För. Gotländsk Friidrott 11.71

Final 10 feb  
Annina Stens 99 Spårvägens FK 9.67
Jennifer Karlsson 99 Österhaninge IF 9.76
Amanda Hansson 99 Hässelby SK 9.95
Lotta Laurin 99 Hammarby IF 10.12
Isabella Engström 99 Hammarby IF 10.35
Fanny Jansson 99 Hammarby IF 10.46
Lovisa Olsson 99 Spårvägens FK 10.63
Maja Torbjörnsdotter 99 Hanvikens SK 10.91


F14 Stav
10 feb  
Hanna Bielke 99 Täby IS 266
Maja Lundmark 99 Hammarby IF 246
Isabella Engström 99 Hammarby IF 236

216 226 236 246 256 266 276
H.Bielke - - o xo o o xxx
I.Engström o - o xxx
M.Lundmark o o xo o xxx


F14 Längd
10 feb  
Carolina Eriksson 99 Huddinge AIS 5,11
Jennifer Karlsson 99 Österhaninge IF 4,79
Celina Reichardt 99 Spårvägens FK 4,74
My Aggefors 99 IFK Tumba 4,70
Lotta Laurin 99 Hammarby IF 4,68
Lovisa Olsson 99 Spårvägens FK 4,66
Josefin Ekvall 99 Tyresö FK 4,65
Amanda Hansson 99 Hässelby SK 4,58
Amanda Olsson 99 Spårvägens FK 4,57
10  Annina Stens 99 Spårvägens FK 4,55
11  Fanny Jansson 99 Hammarby IF 4,50
12  Mika Söderström 99 Vallentuna FK 4,49
13  Isabella Engström 99 Hammarby IF 4,44
14  Stina Erlandsson 99 Huddinge AIS 4,42
15  Alexandra Körnegård 99 Hammarby IF 4,40
16  Maja Torbjörnsdotter 99 Hanvikens SK 4,35
17  Evita Bodare 99 Spårvägens FK 4,35
18  Frida Jangdin 99 Österhaninge IF 4,20
19  Maja Lundmark 99 Hammarby IF 4,20
20  Emilia Jandér 99 Huddinge AIS 4,09
21  Sandra Frånlund 99 Österhaninge IF 4,06
22  Elin Berglund 99 Österhaninge IF 4,04
23  Celine Yttring 99 IF Åland 4,03
24  Emma Levin 99 För. Gotländsk Friidrott 4,02
25  Linn Gustafsson 99 Värmdö IF 3,97
26  Lovisa Hedrén 99 För. Gotländsk Friidrott 3,92
27  Nora Wärn 99 Hammarby IF 3,89
28  Maria Söderlund 99 IF Åland 3,89
29  Karin Boestad 99 IFK Lidingö 3,89
30  Johanna Hellman 99 IFK Lidingö 3,88

1   2   3   4   5   6  
M.Söderlund X X 3,81 3,89
A.Stens 4,55 - - -
J.Karlsson 4,79 4,63 4,62 X
A.Olsson 4,33 4,35 4,57 4,46
S.Erlandsson X 4,42 4,36 4,18
K.Boestad X 3,89 3,78 3,59
L.Gustafsson 3,97 3,59 X 3,68
E.Jandér 4,09 4,04 3,69 -
E.Bodare 4,18 4,35 4,02 4,16
M.Aggefors 4,58 4,58 4,70 4,52
F.Jansson X 4,24 4,14 4,50
C.Eriksson 4,62 5,11 4,67 4,60
A.Hansson 4,58 4,47 4,45 4,27
J.Hellman 3,58 3,78 3,79 3,88
A.Körnegård 4,39 4,40 X 4,17
C.Yttring X 3,82 X 4,03
S.Frånlund 3,68 4,06 3,89 3,67
M.Torbjörnsdotter 4,22 4,35 4,15 4,17
L.Laurin 4,22 4,55 4,68 4,51
N.Wärn X 3,85 3,89 -
E.Berglund 4,04 3,88 3,98 3,78
L.Hedrén X 3,92 3,88 2,83
J.Ekvall 4,04 4,05 4,65 X
E.Levin 3,69 4,02 X X
M.Lundmark 2,02 3,93 4,02 4,20
M.Söderström 4,49 4,46 3,48 4,40
L.Olsson 4,58 4,41 4,33 4,66
C.Reichardt 4,56 4,74 4,56 4,58
F.Jangdin 4,15 4,11 4,20 4,15
I.Engström 4,24 4,44 4,14 4,22


F14 Kula 3.0 kg
10 feb  
Rosanna Cianelli 99 Hammarby IF 10,58
Isabella Engström 99 Hammarby IF 9,48
My Aggefors 99 IFK Tumba 9,24
Annina Stens 99 Spårvägens FK 8,50
Emma Levin 99 För. Gotländsk Friidrott 8,23
Nora Wärn 99 Hammarby IF 7,94
Maria Söderlund 99 IF Åland 7,58
Maja Lundmark 99 Hammarby IF 7,53
Paulina Lennartson 99 Hässelby SK 7,49
10  Lovisa Hedrén 99 För. Gotländsk Friidrott 6,34

1   2   3   4   5   6  
M.Aggefors 8,75 9,22 9,24 8,60
M.Lundmark 6,24 6,82 7,40 7,53
N.Wärn 7,86 7,94 6,63 7,18
A.Stens 8,29 6,85 7,30 8,50
R.Cianelli 9,07 10,57 10,58 10,18
M.Söderlund 5,87 7,58 6,96 7,56
P.Lennartson 7,05 7,14 7,49 7,02
I.Engström 9,48 9,30 8,91 8,56
L.Hedrén 6,01 6,30 6,34 6,15
E.Levin 7,84 7,64 7,72 8,23


F13 600m
Final 10 feb  
Linda Nyblom 00 Turebergs FK 1:49.69
Emelie Svensson 00 IFK Tumba 1:51.87
Lea Hermansson 00 Huddinge AIS 1:54.10
Astrid Atle 00 Bromma IF 1:55.60
Victoria Richardson 00 Hammarby IF 1:56.62
Mathilda Pousette 00 Täby IS 2:05.95
Caroline Söderberg 00 Hanvikens SK 2:13.41


F13 Häck 60m 76 cm
Final 10 feb  
Linda Nyblom 00 Turebergs FK 10.59
Alva Von Gerber 00 Huddinge AIS 10.83
Emelie Svensson 00 IFK Tumba 10.84
Jessica Andersson 00 Järva FIK 11.87
Charlotte Andersson 00 Huddinge AIS 12.10
Jonna Geiryd 00 Huddinge AIS 12.97


F13 Höjd
10 feb  
Kajsa Lindqvist 00 Väsby IK 156
Amanda Gustafsson 00 IF Åland 140
Madeleine Engström 00 Huddinge AIS 136
Lea Hermansson 00 Huddinge AIS 132
Izabella Ripsweden 00 IFK Tumba 132
Emma Hultén 00 Täby IS 127
Alva Von Gerber 00 Huddinge AIS 127
Vanna Whalbom 00 Solna FK 122
Klara Järås 00 Åkersberga SK X
Ebba Levin Mead 00 Sundbybergs IK X

117 122 127 132 136 140 143 150 156 159
A.Gustafsson - o o xo xo xxo xxx
E.Hultén o o o xxx
M.Engström - o o xo xo xxx
A.Von Gerber o o xo xxx
L.Hermansson o o o xo xxx
I.Ripsweden o o o xxo xxx
K.Järås xxx
V.Whalbom - xxo xxx
E.Levin Mead xxx
K.Lindqvist - - o o o o o o o ---


F13 Stav
10 feb  
Tilda Kapell 01 Hammarby IF 216
Klara Rådbo 01 Hammarby IF 216
Iris Åberg 01 Hammarby IF 176
Alva Von Gerber 00 Huddinge AIS 176
Isa Hausmann 01 Hammarby IF 156

146 156 166 176 186 196 206 216 226
T.Kapell - - o o o o x0 o xxx
I.Åberg o o o xo xxx
K.Rådbo - - o o o o xo xo xxx
A.Von Gerber o o xo xo xxx
I.Hausmann o o xxx


F13 Längd zon
10 feb  
Linda Eriksson 00 Huddinge AIS 4,77
Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala IF 4,76
Kajsa Eriksson 00 Huddinge AIS 4,71
Izabella Ripsweden 00 IFK Tumba 4,64
Emilia Östergren 00 Huddinge AIS 4,64
Linda Nyblom 00 Turebergs FK 4,61
Anna Ardbo 00 Täby IS 4,58
Amanda Gustafsson 00 IF Åland 4,54
Lea Hermansson 00 Huddinge AIS 4,49
10  Emelie Svensson 00 IFK Tumba 4,48
11  Ellen Hiljegren 00 Huddinge AIS 4,44
12  Alva Von Gerber 00 Huddinge AIS 4,32
13  Tekla Norling 00 Hellas FK 4,05
14  Jessica Andersson 00 Järva FIK 3,97
15  Mathilda Pousette 00 Täby IS 3,95
16  Linn Odda 00 Hellas FK 3,95
17  Sofie Karlsson 00 Hammarby IF 3,88
18  Anna Berglund 00 Österhaninge IF 3,75
19  Jonna Geiryd 00 Huddinge AIS 3,34

1   2   3   4   5   6  
E.Svensson 4,20 4,48 4,40 4,35
L.Weyhenmeyer 4,46 4,67 4,65 4,76
S.Karlsson 3,79 3,70 3,78 3,88
T.Norling 3,97 4,05 3,88 3,75
A.Von Gerber 4,11 4,32 4,29 4,21
L.Odda 3,95 3,86 3,87 3,85
A.Berglund 3,71 3,75 3,15 3,05
E.Hiljegren 4,30 4,34 4,44 4,33
J.Andersson 3,97 3,78 3,22 3,74
L.Nyblom 4,54 4,55 4,61 -
E.Östergren 4,39 4,64 4,52 4,60
A.Ardbo 4,40 4,58 4,28 4,43
A.Gustafsson 4,39 4,41 4,54 4,47
M.Pousette 3,92 3,91 3,95 3,65
I.Ripsweden 4,55 4,64 4,59 4,64
L.Eriksson 4,44 4,77 4,57 4,74
L.Hermansson 4,49 4,40 4,41 4,35
J.Geiryd 3,29 3,34 3,24 3,21
K.Eriksson 4,71 4,68 4,66 4,52


F12 600m
Finalheat 1 10 feb  
Sira Gassama 01 Hammarby IF 1:55.64 1
Amanda Göth 01 Täby IS 1:58.34 2
Lotta Weyhenmeyer 01 Upsala IF 2:01.60 3
Siri Magnusson 01 Värmdö IF 2:04.28 4
Mikaela Enblad 01 Hammarby IF 2:10.76 8
Signe Svensson 01 Hammarby IF 2:14.72 10
Amanda Finney Nilsson 01 Täby IS 2:21.22 12

Finalheat 2 10 feb  
Iris Åberg 01 Hammarby IF 2:06.14 5
Hedvig Aspegren 01 Hammarby IF 2:06.72 6
Linn Aboreslan 01 Hässelby SK 2:07.32 7
Thea Nordström 01 Hammarby IF 2:10.83 9
Magdalena Cornelius 01 Hammarby IF 2:20.12 11
Alma Kappel 01 Visby IF Gute FIK 2:29.34 13
Alice Gardby 01 Mälarhöjdens IK 2:42.47 14


F12 Häck 60m 76 cm
Försök heat 1 10 feb  
Tilde Larsen 01 Säters IF 11.47 q
Amanda Finney Nilsson 01 Täby IS 12.27 q
Amanda Göth 01 Täby IS 12.37
Lucy Björk Sambo 01 Hammarby IF 12.73
Lea Eriksson 01 Hässelby SK 13.24
Emilia Vettese 01 Hammarby IF 13.76

Försök heat 2 10 feb  
Sira Gassama 01 Hammarby IF 11.26 q
Olivia Jernhall 01 Täby IS 12.30 q
My Lindberg 01 Hanvikens SK 12.53
Eira Fernström 01 Hammarby IF 14.41
Sophia Mengistu 01 Hammarby IF 15.46
Alice Gardby 01 Mälarhöjdens IK 17.56

Försök heat 3 10 feb  
Stina Gustavsson 01 Hanvikens SK 10.02 q
Klara Rådbo 01 Hammarby IF 11.10 q
Tilda Kapell 01 Hammarby IF 11.13 q
Lina Torbjörnsdotter 01 Hanvikens SK 11.68 q
Isa Hausmann 01 Hammarby IF 12.41
Signe Svensson 01 Hammarby IF 13.25
Maja Acosta Billow 01 Mälarhöjdens IK ej start

Final 10 feb  
Stina Gustavsson 01 Hanvikens SK 9.92 REK
Klara Rådbo 01 Hammarby IF 11.01
Tilda Kapell 01 Hammarby IF 11.12
Sira Gassama 01 Hammarby IF 11.14
Lina Torbjörnsdotter 01 Hanvikens SK 11.40
Tilde Larsen 01 Säters IF 11.42
Olivia Jernhall 01 Täby IS 12.23
Amanda Finney Nilsson 01 Täby IS 13.33


F12 Höjd
10 feb  
Klara Rådbo 01 Hammarby IF 136
Walda Jonsson 01 Bålsta IK 136
Amanda Finney Nilsson 01 Täby IS 132
Olivia Jernhall 01 Täby IS 128
Sira Gassama 01 Hammarby IF 128
Tilde Larsen 01 Säters IF 128
My Lindberg 01 Hanvikens SK 128
Tilda Kapell 01 Hammarby IF 128
Isa Hausmann 01 Hammarby IF 128
10  Lucy Björk Sambo 01 Hammarby IF 124
11  Stina Gustavsson 01 Hanvikens SK 119
12  Lea Eriksson 01 Hässelby SK 119
13  Mikaela Enblad 01 Hammarby IF 119
14  Sabina Söderberg 01 Mälarhöjdens IK 114
15  Magdalena Cornelius 01 Hammarby IF 114
16  Amanda Göth 01 Täby IS 109
Siri Lindvall 01 Hammarby IF X
Sophia Mengistu 01 Hammarby IF X
Signe Svensson 01 Hammarby IF X

104 109 114 119 124 128 132 136 140
S.Mengistu xxx
A.Göth o o xxx
L.Eriksson o o o xo xxx
M.Lindberg - - o o o xo xxx
L.Björk Sambo - - o o xo xxx
A.Finney Nilsson o o o o xxo o xxo xxx
T.Larsen - - o o o xo xxx
S.Söderberg o o o xxx
S.Svensson xxx
S.Gassama o o o o o xo xxx
T.Kapell - - o o xo xo xxx
I.Hausmann - o o o xo xxo xxx
S.Lindvall xxx
O.Jernhall o o o o o o xxx
M.Cornelius - o xxo xxx
K.Rådbo - - - - o o o xo xxx
W.Jonsson - - - o o o xo xo xxx
M.Enblad o xo xo xo xxx
S.Gustavsson - - - o xxx


F11 Häck 60m 60 cm
Försök heat 1 10 feb  
Tilda Eklund 02 Österhaninge IF 11.75 q
Ella Hagman 02 Huddinge AIS 12.09 q 12.084
Tilde Tredal 02 Hässelby SK 12.14 q
Vanja Hamdahl 02 Hammarby IF 12.33 q
Lisa Ekberg 02 Hammarby IF 12.49 q
Anastasia Kastellanosa 02 Hellas FK 13.47
Dilara Kulbay Ahlsten 02 Hellas FK 14.00
Karin Keck 02 Hammarby IF 14.09

Försök heat 2 10 feb  
Ellen Nordback 02 Upsala IF 10.51 q
Bilge Kaya 02 Hellas FK 11.06 q
Ellen Hansson 02 Österhaninge IF 11.58 q
Julia Jansson 02 Hammarby IF 11.88 q
Hannah Hilding 02 Hanvikens SK 12.28 q
Evelina Solem 02 Österhaninge IF 12.28 q
Troja Tredal 02 Hässelby SK 13.22

Försök heat 3 10 feb  
Ella Enander 02 Täby IS 10.75 q
Elwira Ripsweden 02 IFK Tumba 12.28 q
Isabelle Hilmgård 02 Hammarby IF 12.52 q
Tyra Johansson 02 Bålsta IK 12.57
Rebecca Strandgren 02 Hammarby IF 13.15
Linnea Petrén 02 Österhaninge IF 13.31
Evelina Sjöström 02 IFK Tumba 13.66
Andina Mikhaltchouk 02 Österhaninge IF 13.85

Försök heat 4 10 feb  
Disa Chin Nygårds 02 IF Linnéa 11.35 q
Embla Wihk 02 Hammarby IF 12.09 q 12.089
Lisa Herstedt 02 Hammarby IF 12.75
Lisa Brundin 02 Hammarby IF 13.59
Nora Lundmark 02 Turebergs FK 14.06
Kiara Stauffer 02 Hammarby IF 14.30
Amanda Holmström 02 Bålsta IK 16.54

Finalheat 1 10 feb  
Ellen Nordback 02 Upsala IF 10.35
Ella Enander 02 Täby IS 10.70
Ella Hagman 02 Huddinge AIS 10.74
Bilge Kaya 02 Hellas FK 10.80
Disa Chin Nygårds 02 IF Linnéa 11.14
Julia Jansson 02 Hammarby IF 11.39
Ellen Hansson 02 Österhaninge IF 11.48
Tilda Eklund 02 Österhaninge IF 11.54

Finalheat 2 10 feb  
Tilde Tredal 02 Hässelby SK 12.11
Elwira Ripsweden 02 IFK Tumba 12.12
Evelina Solem 02 Österhaninge IF 12.36
Hannah Hilding 02 Hanvikens SK 12.48
Vanja Hamdahl 02 Hammarby IF 12.49
Embla Wihk 02 Hammarby IF 12.50
Isabelle Hilmgård 02 Hammarby IF 12.89
Lisa Ekberg 02 Hammarby IF ej start


F11 Höjd
10 feb  
Ella Hagman 02 Huddinge AIS 124
Caroline Lindstedt 02 Hässelby SK 124
Ella Enander 02 Täby IS 124
Julia Jansson 02 Hammarby IF 124
Hannah Hilding 02 Hanvikens SK 120
Ellen Hansson 02 Österhaninge IF 120
Emilia Stare 02 Åkersberga SK 120
Tilda Eklund 02 Österhaninge IF 116
Evelina Solem 02 Österhaninge IF 116
10  Anna Salomonsson 02 Bromma IF 111
11  Fredrika Pettersson 02 Hammarby IF 111
12  Mimmi Sköld Sand 02 IFK Lidingö 106
13  Amanda Holmström 02 Bålsta IK 106
13  Lisa Herstedt 02 Hammarby IF 106
15  Andina Mikhaltchouk 02 Österhaninge IF 106
16  Embla Wihk 02 Hammarby IF 101
16  Lisa Ekberg 02 Hammarby IF 101
18  Nora Lundmark 02 Turebergs FK 101
19  Kiara Stauffer 02 Hammarby IF 96
20  Rebecca Strandgren 02 Hammarby IF 96
Lisa Brundin 02 Hammarby IF X

96 101 106 111 116 120 124 128 132 136 140
T.Eklund o o o o o xxx
A.Mikhaltchouk o o xxo xxx
E.Stare - o xo o o xo xxx
E.Hagman - o o o o o o xxx
C.Lindstedt - - o o o o o xxx
N.Lundmark - xxo xxx
E.Enander - - - o o xo o xxx
R.Strandgren xo xxx
L.Brundin xxx
E.Solem o o o xxo o xxx
M.Sköld Sand o o o xxx
K.Stauffer o xxx
E.Wihk o xo xxx
F.Pettersson o xo xo xo xxx
L.Ekberg o xo xxx
A.Salomonsson - o o o xxx
J.Jansson - - - o o o xo xxx
A.Holmström o o xo xxx
L.Herstedt o o xo xxx
H.Hilding - - o o o o xxx
E.Hansson o o o o o xo xxx


F11 Kula 2.0 kg
10 feb  
Junianna Larsen Brolin 02 Täby IS 7,59
Ella Hagman 02 Huddinge AIS 7,34
Julia Jansson 02 Hammarby IF 7,26
Ellen Hansson 02 Österhaninge IF 7,25
Ella Enander 02 Täby IS 7,17
Anna Salomonsson 02 Bromma IF 7,00
Nora Lundmark 02 Turebergs FK 6,91
Hannah Hilding 02 Hanvikens SK 6,55
Amanda Holmström 02 Bålsta IK 6,52
10  Ellen Nordback 02 Upsala IF 6,34
11  Evelina Solem 02 Österhaninge IF 6,25
12  Emilia Stare 02 Åkersberga SK 6,25
13  Evelina Sjöström 02 IFK Tumba 5,95
14  Lisa Ekberg 02 Hammarby IF 5,78
15  Mimmi Sköld Sand 02 IFK Lidingö 5,44
16  Lisa Brundin 02 Hammarby IF 5,41
17  Karin Keck 02 Hammarby IF 5,26
18  Andina Mikhaltchouk 02 Österhaninge IF 5,16
19  Fanny Holmgren 02 Österhaninge IF 5,05
20  Tilda Eklund 02 Österhaninge IF 4,86
21  Lisa Herstedt 02 Hammarby IF 4,72
22  Linnea Petrén 02 Österhaninge IF 4,66
23  Tilda Krüsell Berg 02 Hammarby IF 4,51
24  Fredrika Pettersson 02 Hammarby IF 3,79
25  Rebecca Strandgren 02 Hammarby IF 3,61

1   2   3   4   5   6  
F.Pettersson 3,25 X 3,79 3,46
A.Mikhaltchouk 5,00 5,16 X 4,14
K.Keck 5,26 4,28 X X
R.Strandgren 3,61 X 2,93 X
E.Enander X 7,17 5,97 6,87
L.Ekberg 4,79 X 5,78 5,42
M.Sköld Sand 4,81 X 4,55 5,44
E.Sjöström 5,37 5,95 5,72 5,93
E.Hagman 6,75 6,55 6,86 7,34
E.Hansson 6,64 7,25 6,68 6,97
L.Herstedt 4,72 4,30 4,18 4,69
J.Jansson 5,74 6,25 6,85 7,26
F.Holmgren 4,86 4,79 4,80 5,05
E.Solem 6,25 5,98 6,21 4,93
L.Brundin 5,36 5,08 5,41 4,96
N.Lundmark 6,25 6,91 5,83 5,79
T.Krüsell Berg 4,15 4,51 4,04 4,14
H.Hilding 6,30 6,30 6,55 6,03
J.Larsen Brolin 7,59 7,25 7,36 7,20
E.Stare 4,89 5,72 6,25 5,65
T.Eklund 4,86 4,63 3,91 -
A.Salomonsson 6,95 6,93 X 7,00
L.Petrén 4,66 4,51 4,47 4,21
A.Holmström 6,50 5,48 6,51 6,52
E.Nordback 6,28 6,29 6,34 6,30


F10 400m
Finalheat 1 10 feb  
Saga Bolmgren 03 Danderyds SK 1:11.18 1
Sara Fajerson 03 Danderyds SK 1:14.79 2
Bella Lindgren de Flon 03 Visby IF Gute FIK 1:16.32 3
Lovisa Ewerblad 03 Danderyds SK 1:16.62 4
Rebecca Östergren 03 Huddinge AIS 1:19.44 6
Beatrice Östlund 03 Vallentuna FK 1:23.72 9
Madeleine Söderqvist 03 Huddinge AIS 1:24.22 12
Sarah Bracken 03 Huddinge AIS 1:24.67 15
Nadja Fernström 03 Hammarby IF 1:25.38 16

Finalheat 2 10 feb  
Kathleen Larsson 03 Hammarby IF 1:18.93 5
Moa Nyström 03 Turebergs FK 1:20.39 7
Smilla Steinsvik 03 IFK Lidingö 1:23.05 8
Sara Ringqvist 03 IFK Lidingö 1:24.29 13
Nora Dahle 03 IFK Lidingö 1:26.18 18
Olivia Gallo 03 Hammarby IF 1:29.26 23
Olivia Riddle 03 Hammarby IF 1:30.26 26
Filippa Almkvist 03 IFK Lidingö 1:35.28 45
Alina Frisk 03 Hammarby IF ej start -

Finalheat 3 10 feb  
Emelie Martinsson 03 Österhaninge IF 1:24.65 14
Saga Rönnback 03 Turebergs FK 1:26.58 19
Edla Sundh 03 Hammarby IF 1:28.83 22
Tove Gattberg 03 IFK Lidingö 1:31.50 30
Klara Avebäck 03 Hammarby IF 1:32.71 34
Elvira Svanström 03 Nord-Upplands AIF-79 1:32.80 36
Alva Eriksson 03 Vallentuna FK 1:34.63 41
Alma Nilsson 03 Hammarby IF 1:34.76 42
Johanna Björkqvist 03 Turebergs FK 1:35.25 44

Finalheat 4 10 feb  
Maja Thodenius 03 Mälarhöjdens IK 1:23.82 10
Beata Edelholm 03 Hammarby IF 1:29.96 25
Alexandra Karlsson 03 Mälarhöjdens IK 1:31.05 27
Emmy Hallin 03 Åkersberga SK 1:31.38 29
Nora Olofsson 03 Mälarhöjdens IK 1:33.37 37
Alice Lind 03 Hanvikens SK 1:33.50 38
Iza Ramså Ness 03 Huddinge AIS 1:34.41 39
Alma Keife 03 Hammarby IF 1:40.71 52
Frida Olin 03 Hammarby IF ej start -

Finalheat 5 10 feb  
Mimmi Thuresson 03 Hammarby IF 1:28.07 21
Anna-Lisa Deltin 03 Hammarby IF 1:31.06 28
Amanda Johansson 03 Tullinge-Tumba FF 1:31.52 31
Alva Söderlind 03 Vallentuna FK 1:31.94 32
Hilda Larheden Utvik 03 Hammarby IF 1:32.44 33
Elin Friberg 03 Värmdö IF 1:32.76 35
Albertina Brandt 03 Hammarby IF 1:35.12 43
Hellen Dahlgren 03 Järfälla IF Friidrott 1:38.19 49
Filippa König 03 Mälarhöjdens IK 1:38.22 50
10  Tyra Wahlendow 03 Vallentuna FK 1:40.42 51

Finalheat 6 10 feb  
Sara Bolling 03 Tullinge-Tumba FF 1:24.08 11
Fanny Wijkström 03 IFK Lidingö 1:25.49 17
Ella Wiemer 03 Hellas FK 1:28.03 20
Julie Lundmark 03 Värmdö IF 1:29.48 24
Kajsa Lenberg 03 Hammarby IF 1:34.56 40
Christina Koutalas 03 Spårvägens FK 1:36.55 46
Vera Vlachos 03 Mälarhöjdens IK 1:36.87 47
Louise Jacobson 03 Tyresö FK 1:36.88 48
Engla Norden 03 Hammarby IF 1:55.63 53
10  Clara Sellebråten 03 Hammarby IF 1:57.35 54
Elsa Jansson 03 Upsala IF ej start -
Olivia Kings 03 Hammarby IF ej start -
Victoria Psilander 03 IFK Lidingö ej start -
Rebecca Sandström 03 IFK Lidingö ej start -
Elina Lindholm 03 Österhaninge IF ej start -
Klara Östergren 03 Hammarby IF ej start -


F10 Häck 40m 55 cm
Finalheat 1 10 feb  
Victoria Psilander 03 IFK Lidingö 8.13 7
Kathleen Larsson 03 Hammarby IF 8.26 8
Anna-Lisa Deltin 03 Hammarby IF 8.43 14
Tove Gattberg 03 IFK Lidingö 9.17 27
Amanda Johansson 03 Tullinge-Tumba FF 9.20 30
Clara Höglind 03 Hammarby IF 9.97 52

Finalheat 2 10 feb  
Sara Fajerson 03 Danderyds SK 7.93 3
Nadja Fernström 03 Hammarby IF 8.54 16
Klara Avebäck 03 Hammarby IF 8.65 18
Alma Nilsson 03 Hammarby IF 9.21 31
Alva Söderlind 03 Vallentuna FK 9.70 43
Alexandra Karlsson 03 Mälarhöjdens IK 9.79 45

Finalheat 3 10 feb  
Edla Sundh 03 Hammarby IF 8.50 15
Alva Eriksson 03 Vallentuna FK 9.29 34
Albertina Brandt 03 Hammarby IF 9.67 41
Kajsa Lenberg 03 Hammarby IF 9.69 42
Moa Enroth 03 Mälarhöjdens IK 10.64 56
Fanny Wijkström 03 IFK Lidingö ej start -

Finalheat 4 10 feb  
Elin Bäck 03 Täby IS 9.08 25
Alice Lind 03 Hanvikens SK 9.28 32
Iza Ramså Ness 03 Huddinge AIS 9.73 44
Hedda Petersson 03 Vallentuna FK 9.80 46
Frida Olin 03 Hammarby IF 9.91 49
Engla Norden 03 Hammarby IF 11.02 57

Finalheat 5 10 feb  
Saga Bolmgren 03 Danderyds SK 7.63 1
Smilla Steinsvik 03 IFK Lidingö 8.12 6
Olivia Riddle 03 Hammarby IF 8.74 20
Ella Truedsson 03 Mälarhöjdens IK 8.93 23
Mimmi Thuresson 03 Hammarby IF 9.53 37
Beata Edelholm 03 Hammarby IF 9.58 38
Filippa König 03 Mälarhöjdens IK 10.06 53

Finalheat 6 10 feb  
Rebecca Östergren 03 Huddinge AIS 7.83 2
Nora Dahle 03 IFK Lidingö 8.08 4
Nora Olofsson 03 Mälarhöjdens IK 9.19 28
Julie Lundmark 03 Värmdö IF 9.28 33
Saga Rönnback 03 Turebergs FK 9.30 35
Alma Keife 03 Hammarby IF 9.81 47
Clara Sellebråten 03 Hammarby IF 12.42 58

Finalheat 7 10 feb  
Olivia Gallo 03 Hammarby IF 8.42 13
Sarah Bracken 03 Huddinge AIS 8.55 17
Hilda Larheden Utvik 03 Hammarby IF 8.81 21
Maja Thodenius 03 Mälarhöjdens IK 8.95 24
Emmy Hallin 03 Åkersberga SK 9.14 26
Louise Jacobson 03 Tyresö FK 9.86 48
Tyra Wahlendow 03 Vallentuna FK 10.19 55

Finalheat 8 10 feb  
Madeleine Söderqvist 03 Huddinge AIS 8.31 9
Moa Nyström 03 Turebergs FK 8.36 10
Sara Ringqvist 03 IFK Lidingö 8.83 22
Filippa Almkvist 03 IFK Lidingö 9.20 29
Elvira Svanström 03 Nord-Upplands AIF-79 9.49 36
Aida Mengistu 03 Hammarby IF 9.66 39
Emelie Martinsson 03 Österhaninge IF 9.94 51
Elin Friberg 03 Värmdö IF 10.10 54

Finalheat 9 10 feb  
Bella Lindgren de Flon 03 Visby IF Gute FIK 8.10 5
Lovisa Ewerblad 03 Danderyds SK 8.39 11
Beatrice Östlund 03 Vallentuna FK 8.40 12
Alina Frisk 03 Hammarby IF 8.73 19
Johanna Björkqvist 03 Turebergs FK 9.66 40
Vera Vlachos 03 Mälarhöjdens IK 9.94 50
Olivia Kings 03 Hammarby IF bröt -


F10 Längd zon
10 feb  
Sara Fajerson 03 Danderyds SK 4,09
Madeleine Söderqvist 03 Huddinge AIS 3,78
Saga Bolmgren 03 Danderyds SK 3,70
Lovisa Ewerblad 03 Danderyds SK 3,69
Moa Nyström 03 Turebergs FK 3,61
Nadja Fernström 03 Hammarby IF 3,60
Beatrice Östlund 03 Vallentuna FK 3,57
Paulina Miletic 03 Hammarby IF 3,51
Rebecca Östergren 03 Huddinge AIS 3,47
10  Filippa Almkvist 03 IFK Lidingö 3,42
11  Bella Lindgren de Flon 03 Visby IF Gute FIK 3,41
12  Victoria Psilander 03 IFK Lidingö 3,41
13  Smilla Steinsvik 03 IFK Lidingö 3,39
14  Emelie Martinsson 03 Österhaninge IF 3,36
15  Anna-Lisa Deltin 03 Hammarby IF 3,35
16  Sarah Bracken 03 Huddinge AIS 3,34
17  Saga Rönnback 03 Turebergs FK 3,29
18  Edla Sundh 03 Hammarby IF 3,28
19  Alina Frisk 03 Hammarby IF 3,26
20  Iza Ramså Ness 03 Huddinge AIS 3,18
21  Klara Avebäck 03 Hammarby IF 3,17
22  Johanna Björkqvist 03 Turebergs FK 3,17
23  Kathleen Larsson 03 Hammarby IF 3,16
24  Sara Ringqvist 03 IFK Lidingö 3,13
25  Alexandra Karlsson 03 Mälarhöjdens IK 3,13
26  Maja Thodenius 03 Mälarhöjdens IK 3,10
27  Nora Olofsson 03 Mälarhöjdens IK 3,06
28  Alva Eriksson 03 Vallentuna FK 3,06
29  Tove Gattberg 03 IFK Lidingö 3,04
30  Vera Vlachos 03 Mälarhöjdens IK 3,04
31  Nora Dahle 03 IFK Lidingö 2,99
32  Beata Edelholm 03 Hammarby IF 2,98
33  Frida Olin 03 Hammarby IF 2,97
34  Fanny Wijkström 03 IFK Lidingö 2,91
35  Olivia Gallo 03 Hammarby IF 2,91
36  Saga Odda 03 Boo IF 2,90
37  Elin Friberg 03 Värmdö IF 2,88
38  Alva Söderlind 03 Vallentuna FK 2,85
39  Kajsa Lenberg 03 Hammarby IF 2,84
40  Emmy Hallin 03 Åkersberga SK 2,84
41  Olivia Riddle 03 Hammarby IF 2,83
42  Alma Keife 03 Hammarby IF 2,82
43  Amanda Johansson 03 Tullinge-Tumba FF 2,80
44  Elvira Svanström 03 Nord-Upplands AIF-79 2,79
45  Mimmi Thuresson 03 Hammarby IF 2,78
46  Ella Truedsson 03 Mälarhöjdens IK 2,76
47  Albertina Brandt 03 Hammarby IF 2,75
48  Julie Lundmark 03 Värmdö IF 2,73
49  Hedda Petersson 03 Vallentuna FK 2,72
50  Alma Nilsson 03 Hammarby IF 2,66
51  Hilda Larheden Utvik 03 Hammarby IF 2,65
52  Clara Höglind 03 Hammarby IF 2,61
53  Agnes Svanström 05 Nord-Upplands AIF-79 2,59
54  Alice Lind 03 Hanvikens SK 2,57
55  Moa Enroth 03 Mälarhöjdens IK 2,56
56  Tyra Wahlendow 03 Vallentuna FK 2,49
57  Louise Jacobson 03 Tyresö FK 2,48
58  Elin Bäck 03 Täby IS 2,47
59  Aida Mengistu 03 Hammarby IF 2,42
60  Filippa König 03 Mälarhöjdens IK 2,41
61  Engla Norden 03 Hammarby IF 2,26
62  Olivia Kings 03 Hammarby IF 2,10
63  Clara Sellebråten 03 Hammarby IF 1,94
Klara Östergren 03 Hammarby IF X

1   2   3   4   5   6  
E.Truedsson 2,75 2,61 2,76
S.Odda 2,90 2,77 2,75
R.Östergren 3,47 3,46 X
N.Fernström 3,44 3,60 3,57
S.Steinsvik 3,39 3,13 3,24
E.Sundh 3,28 3,08 3,23
A.Eriksson 3,06 2,94 2,88
K.Avebäck 3,17 2,98 3,08
C.Höglind 2,61 2,30 2,52
N.Olofsson 2,99 3,06 2,93
E.Friberg 2,82 2,86 2,88
S.Rönnback 3,29 3,19 3,02
A.Keife 2,79 2,68 2,82
L.Ewerblad 3,50 3,41 3,69
T.Wahlendow X 2,47 2,49
E.Norden 2,26 2,10 X
B.Lindgren de Flo 3,33 3,31 3,41
E.Svanström 2,79 X X
O.Riddle 2,83 2,64 2,78
M.Thuresson 2,76 2,53 2,78
M.Söderqvist 3,78 3,77 X
A.Karlsson 3,13 2,91 3,05
E.Martinsson 3,36 3,31 3,14
O.Kings 1,95 2,10 1,92
A.Lind 2,56 2,53 2,57
P.Miletic 3,51 3,47 3,42
A.Brandt 2,75 2,58 2,59
V.Psilander 3,41 3,32 2,64
H.Petersson 2,72 2,68 2,67
A.Deltin 3,35 3,05 3,27
M.Enroth 2,56 2,52 2,39
M.Thodenius 3,10 3,05 2,99
S.Bracken 3,00 3,08 3,34
A.Nilsson 2,66 2,62 2,65
S.Fajerson 4,04 3,96 4,09
K.Östergren -
V.Vlachos 3,04 2,96 2,94
F.Almkvist 3,42 3,29 3,29
F.Olin 2,76 2,97 X
A.Frisk 3,04 2,94 3,26
B.Edelholm 2,92 2,98 2,91
J.Björkqvist 2,96 3,03 3,17
J.Lundmark 2,73 2,64 2,63
S.Bolmgren 3,70 3,62 3,63
K.Larsson 3,16 3,08 3,00
L.Jacobson 2,46 2,18 2,48
I.Ramså Ness 3,13 3,18 3,10
E.Hallin 2,76 2,70 2,84
A.Söderlind 2,55 X 2,85
M.Nyström 3,28 3,27 3,61
A.Mengistu 2,42 2,22 2,26
F.Wijkström 2,91 2,79 2,89
B.Östlund 3,44 3,54 3,57
T.Gattberg 2,87 3,00 3,04
C.Sellebråten 1,94 1,91 1,92
H.Larheden Utvik 2,65 2,32 2,48
N.Dahle 2,99 2,93 X
S.Ringqvist 3,12 3,13 2,97
E.Bäck 2,47 - -
O.Gallo 2,81 2,91 2,63
F.König 2,41 2,32 2,21
A.Svanström 2,59 2,31 X
A.Johansson 2,75 2,80 2,48
K.Lenberg 2,84 2,82 2,65


F10 Kula 2.0 kg
10 feb  
Lovisa Ewerblad 03 Danderyds SK 6,86
Sarah Bracken 03 Huddinge AIS 6,12
Olivia Gallo 03 Hammarby IF 6,05
Olivia Riddle 03 Hammarby IF 5,95
Nadja Fernström 03 Hammarby IF 5,88
Beatrice Östlund 03 Vallentuna FK 5,86
Sara Ringqvist 03 IFK Lidingö 5,63
Elvira Svanström 03 Nord-Upplands AIF-79 5,63
Madeleine Söderqvist 03 Huddinge AIS 5,60
10  Alma Nilsson 03 Hammarby IF 5,42
11  Frida Olin 03 Hammarby IF 5,40
12  Bella Lindgren de Flon 03 Visby IF Gute FIK 5,36
13  Johanna Björkqvist 03 Turebergs FK 5,35
14  Alma Keife 03 Hammarby IF 5,28
15  Sara Fajerson 03 Danderyds SK 5,18
16  Saga Bolmgren 03 Danderyds SK 5,16
17  Kathleen Larsson 03 Hammarby IF 5,16
18  Rebecca Östergren 03 Huddinge AIS 5,14
19  Alina Frisk 03 Hammarby IF 5,09
20  Moa Nyström 03 Turebergs FK 5,03
21  Filippa Almkvist 03 IFK Lidingö 4,95
22  Ella Lindqvist 03 IFK Tumba 4,90
23  Nora Dahle 03 IFK Lidingö 4,88
24  Emelie Martinsson 03 Österhaninge IF 4,74
25  Alice Lind 03 Hanvikens SK 4,72
26  Aida Mengistu 03 Hammarby IF 4,71
27  Hedda Petersson 03 Vallentuna FK 4,65
28  Alva Eriksson 03 Vallentuna FK 4,65
29  Tove Gattberg 03 IFK Lidingö 4,59
30  Emmy Hallin 03 Åkersberga SK 4,57
31  Edla Sundh 03 Hammarby IF 4,54
32  Klara Avebäck 03 Hammarby IF 4,53
33  Iza Ramså Ness 03 Huddinge AIS 4,52
34  Alva Söderlind 03 Vallentuna FK 4,49
35  Olivia Kings 03 Hammarby IF 4,41
36  Alexandra Karlsson 03 Mälarhöjdens IK 4,40
37  Smilla Steinsvik 03 IFK Lidingö 4,35
38  Fanny Wijkström 03 IFK Lidingö 4,30
39  Saga Rönnback 03 Turebergs FK 4,25
40  Elin Friberg 03 Värmdö IF 4,21
41  Beata Edelholm 03 Hammarby IF 4,20
42  Amanda Johansson 03 Tullinge-Tumba FF 4,13
43  Mimmi Thuresson 03 Hammarby IF 4,10
44  Hilda Larheden Utvik 03 Hammarby IF 3,97
45  Nora Olofsson 03 Mälarhöjdens IK 3,90
46  Albertina Brandt 03 Hammarby IF 3,87
47  Louise Jacobson 03 Tyresö FK 3,80
48  Tyra Wahlendow 03 Vallentuna FK 3,78
49  Maja Thodenius 03 Mälarhöjdens IK 3,70
50  Moa Enroth 03 Mälarhöjdens IK 3,65
51  Clara Sellebråten 03 Hammarby IF 3,55
52  Rimna Goitom 05 Hammarby IF 3,20
53  Filippa König 03 Mälarhöjdens IK 2,96

1   2   3   4   5   6  
E.Sundh X 4,54 4,49
N.Fernström 5,24 5,47 5,88
B.Edelholm 4,20 4,05 3,75
S.Ringqvist 5,48 4,94 5,63
A.Johansson 4,13 4,12 3,76
L.Jacobson 3,50 3,80 3,26
H.Larheden Utvik 3,87 3,97 X
A.Lind 4,43 4,72 3,90
F.König 2,50 2,96 2,60
M.Nyström 4,83 5,03 X
K.Larsson 4,70 5,16 3,91
F.Wijkström 4,19 4,30 4,27
M.Söderqvist 5,60 4,72 5,19
A.Frisk 5,09 3,87 X
S.Steinsvik X X 4,35
B.Östlund 5,01 5,31 5,86
B.Lindgren de Flo 4,64 X 5,36
M.Enroth 3,34 3,65 2,77
R.Östergren 5,08 5,14 5,04
E.Martinsson 4,09 4,00 4,74
C.Sellebråten X X 3,55
S.Bolmgren 4,73 4,84 5,16
O.Gallo 6,05 5,69 5,50
F.Olin 5,03 5,07 5,40
M.Thuresson 4,10 3,31 3,74
O.Kings 4,41 4,41 4,39
J.Björkqvist 5,35 5,03 X
H.Petersson 4,65 4,46 4,47
K.Avebäck 4,21 4,53 4,20
T.Wahlendow 3,78 3,38 X
A.Nilsson 5,25 5,42 5,15
E.Lindqvist X 4,87 4,90
A.Karlsson 4,21 4,40 X
S.Bracken 6,12 6,05 5,66
A.Brandt 3,79 3,87 -
S.Rönnback 4,25 4,03 3,83
L.Ewerblad 6,86 6,29 6,58
F.Almkvist 4,71 4,64 4,95
E.Hallin 4,34 4,27 4,57
T.Gattberg 3,43 4,59 4,37
N.Olofsson 3,70 3,90 X
E.Friberg X 4,02 4,21
E.Svanström 4,83 5,63 4,79
N.Dahle 3,95 4,88 4,30
A.Keife 5,12 5,05 5,28
A.Eriksson 3,84 4,31 4,65
O.Riddle 5,75 5,95 5,20
A.Mengistu 4,35 4,39 4,71
I.Ramså Ness 3,75 4,52 4,10
A.Söderlind 4,49 4,00 4,37
S.Fajerson 4,66 5,18 5,14
R.Goitom 2,60 3,20 X
M.Thodenius 3,60 3,70 3,67


F10 4-kamp
10 feb  
Lovisa Ewerblad 03 Danderyds SK 15
Sara Fajerson 03 Danderyds SK 19
Madeleine Söderqvist 03 Huddinge AIS 19
Saga Bolmgren 03 Danderyds SK 20
Beatrice Östlund 03 Vallentuna FK 24
Nadja Fernström 03 Hammarby IF 25
Bella Lindgren de Flon 03 Visby IF Gute FIK 27
Rebecca Östergren 03 Huddinge AIS 28
Sarah Bracken 03 Huddinge AIS 30
10  Moa Nyström 03 Turebergs FK 34
11  Kathleen Larsson 03 Hammarby IF 44
12  Olivia Gallo 03 Hammarby IF 45
13  Sara Ringqvist 03 IFK Lidingö 48
14  Smilla Steinsvik 03 IFK Lidingö 52
15  Alina Frisk 03 Hammarby IF 52
16  Nora Dahle 03 IFK Lidingö 53
17  Filippa Almkvist 03 IFK Lidingö 55
18  Olivia Riddle 03 Hammarby IF 56
19  Edla Sundh 03 Hammarby IF 58
20  Klara Avebäck 03 Hammarby IF 65
21  Johanna Björkqvist 03 Turebergs FK 67
22  Elvira Svanström 03 Nord-Upplands AIF-79 76
23  Tove Gattberg 03 IFK Lidingö 77
24  Alma Nilsson 03 Hammarby IF 78
25  Emelie Martinsson 03 Österhaninge IF 79
26  Saga Rönnback 03 Turebergs FK 80
27  Alva Eriksson 03 Vallentuna FK 81
28  Frida Olin 03 Hammarby IF 83
29  Emmy Hallin 03 Åkersberga SK 84
30  Iza Ramså Ness 03 Huddinge AIS 87
31  Maja Thodenius 03 Mälarhöjdens IK 90
32  Nora Olofsson 03 Mälarhöjdens IK 116
33  Amanda Johansson 03 Tullinge-Tumba FF 120
34  Mimmi Thuresson 03 Hammarby IF 121
34  Alva Söderlind 03 Vallentuna FK 121
36  Hilda Larheden Utvik 03 Hammarby IF 122
36  Alice Lind 03 Hanvikens SK 122
38  Alma Keife 03 Hammarby IF 127
39  Elin Friberg 03 Värmdö IF 134
40  Albertina Brandt 03 Hammarby IF 147
41  Louise Jacobson 03 Tyresö FK 161
42  Tyra Wahlendow 03 Vallentuna FK 167
43  Filippa König 03 Mälarhöjdens IK 168
44  Clara Sellebråten 03 Hammarby IF 175



© Track & Field, Christer Falk