Resultat USM 10-12 aug 2012

   Väsby Friidrott arrangerade på Vilundavallen i Upplands Väsby
 
    P16 100 M  HEAT 1  Vind -1,7  2012-08-10
1 Thobias Nilsson Montler -96 Malmö AI 11,57 Final
2 Gustav Kjell -96 Turebergs FK 11,79 Final
3 Emil von Barth -96 Ullevi FK 11,87 Final
4 Melker Karlsson -96 Ullevi FK 12,06 Final
5 Radyar Mohammad -96 Istrums SK 12,22
6 Andreas Pettersson -96 Umedalens IF 12,40
7 Karl Pettersson -96 Sundbybergs IK 12,74

    P16 100 M  HEAT 2  Vind -3,2  
1 Erik Martinsson -96 Gefle IF 11,75 Final
2 Akram Adinda -96 Upsala IF 12,05 Final
3 Erik Lidén -96 IFK Lidingö 12,22
4 Tobias Jonsson -96 Dals Södra FFI 12,25
5 Joakim Bäckman -96 Varbergs GIF 12,42
6 Markus Holmström -96 Istrums SK 12,76
- Jacob Folkesson -96 Oskarshamns SK diskv F4.3.15

    P16 100 M  HEAT 3  Vind -2,0  
1 Charles Mitala -96 Malmö AI 11,71 Final
2 Anton Sigurdsson -96 Malmö AI 11,80 Final
3 Erik Hermelin -96 IFK Lidingö 12,12
4 Victor Björklund -96 Upsala IF 12,14
5 Jakob Lindström -96 IF Castor 12,16
6 Eric Hallquist -96 IF Castor 12,22
7 Simon Hällman -96 IFK Umeå 12,38

    P16 100 M  FINAL  Vind -0,6  2012-08-10
1 Thobias Nilsson Montler -96 Malmö AI 11,31
2 Charles Mitala -96 Malmö AI 11,37
3 Erik Martinsson -96 Gefle IF 11,40
4 Gustav Kjell -96 Turebergs FK 11,49
5 Emil von Barth -96 Ullevi FK 11,58
6 Anton Sigurdsson -96 Malmö AI 11,61
7 Melker Karlsson -96 Ullevi FK 11,83
8 Akram Adinda -96 Upsala IF 11,84

    P16 200 M  HEAT 1  Vind -2,0  2012-08-11
1 Isak Andersson -96 Upsala IF 23,24 Semi
2 Emil von Barth -96 Ullevi FK 23,48 Semi
3 Joel Glantz -96 Huddinge AIS 23,83 Semi
4 Tobias Jonsson -96 Dals Södra FFI 24,74
5 Jesper Karlsson Prütz -96 IFK Kristinehamn 24,88

    P16 200 M  HEAT 2  Vind -1,3  
1 Anton Sigurdsson -96 Malmö AI 23,51 Semi
2 Gustav Kjell -96 Turebergs FK 23,72 Semi
3 Melker Karlsson -96 Ullevi FK 23,96 Semi
4 Simon Hällman -96 IFK Umeå 24,30
5 Radyar Mohammad -96 Istrums SK 24,89

    P16 200 M  HEAT 3  Vind -2,4  
1 Jacob Folkesson -96 Oskarshamns SK 23,60 Semi
2 Victor Fingal -96 Ullevi FK 23.82 Semi
3 Herman Olvik -96 Ullevi FK 23,94 Semi
4 Anton Johansson -96 KFUM Örebro 24,98
5 Andreas Pettersson -96 Umedalens IF 25,11
6 Joakim Bäckman -96 Varbergs GIF 25,17

    P16 200 M  HEAT 4  Vind -1,3  
1 Erik Martinsson -96 Gefle IF 23,67 Semi
2 Andreas Movin -96 IFK Lidingö 23,91 Semi
3 Joar Husmark -96 Falu IK 23,93 Semi
4 Eric Hallquist -96 IF Castor 24,49
5 Erik Lidén -96 IFK Lidingö 24,68

    P16 200 M  SEMIFINAL 1  Vind -2,3  2012-08-12
1 Anton Sigurdsson -96 Malmö AI 23,44 Final
2 Gustav Kjell -96 Turebergs FK 23,49 Final
3 Victor Fingal -96 Ullevi FK 23,56
4 Jacob Folkesson -96 Oskarshamns SK 23,62
5 Joar Husmark -96 Falu IK 23,98
- Herman Olvik -96 Ullevi FK Ej start

    P16 200 M  SEMIFINAL 2  Vind +0,0  
1 Erik Martinsson -96 Gefle IF 23,09 Final
2 Isak Andersson -96 Upsala IF 23,14 Final
3 Andreas Movin -96 IFK Lidingö 23,24 Final
4 Emil von Barth -96 Ullevi FK 23,28 Final
5 Melker Karlsson -96 Ullevi FK 23,97
6 Joel Glantz -96 Huddinge AIS 24,06

    P16 200 M  FINAL  Vind -2,0  2012-08-12
1 Erik Martinsson -96 Gefle IF 22,89
2 Isak Andersson -96 Upsala IF 22,98
3 Emil von Barth -96 Ullevi FK 23,05
4 Andreas Movin -96 IFK Lidingö 23,15
5 Anton Sigurdsson -96 Malmö AI 23,32
6 Gustav Kjell -96 Turebergs FK 23,36

    P16 400 M      2012-08-11
1 Erik Martinsson -96 Gefle IF 49,12
2 Andreas Movin -96 IFK Lidingö 50,25
3 Karl Berglund -96 UF Contact 50,26
4 Victor Fingal -96 Ullevi FK 51,87
5 Björn Seifert -96 Upsala IF 55,41
6 Anton Lindberg -96 Hovslätts IK 57,90

    P16 800 M  HEAT 1    2012-08-11
1 Gustav Bivstedt -96 Hässelby SK 2.02,22 Final
2 Filip Wendelin -96 IFK Sala 2.02,54 Final
3 Karl Wallén -96 Sävedalens AIK 2.02,86 Final
4 Mattias Svärd -96 IFK Växjö 2.07,18
5 Alexander Quick -96 IFK Lund 2.09,04
6 Anton Lindberg -96 Hovslätts IK 2.13,69

    P16 800 M  HEAT 2    
1 Gabriel Steffensen -96 Sävedalens AIK 2.01,90 Final
2 Anton Persson -96 Hässelby SK 2.02,70 Final
3 Karl Berglund -96 UF Contact 2.04,73 Final
4 Martin Axelsson -96 Trollhättans FIK 2.06,20
5 Mohammed Loukili -96 IFK Lidingö 2.14,21

    P16 800 M  FINAL     2012-08-12
1 Anton Persson -96 Hässelby SK 1.59,11
2 Karl Berglund -96 UF Contact 1.59,48
3 Filip Wendelin -96 IFK Sala 1.59,70
4 Gabriel Steffensen -96 Sävedalens AIK 2.01,41
5 Gustav Bivstedt -96 Hässelby SK 2.02,78
6 Karl Wallén -96 Sävedalens AIK 2.04,09

    P16 1500 M      2012-08-11
1 Vidar Johansson -96 Sävedalens AIK 4.06,50
2 Andreas Jansson -96 SLK Oxelösund 4.07,32
3 Johan Lindgren -96 Mölndals AIK 4.12,47
4 Alexander Quick -96 IFK Lund 4.24,47
5 Christopher Koos -96 Malmö AI 4.27,80
6 Mohammed Loukili -96 IFK Lidingö 4.27,81
7 Anton Wijk -96 Upsala IF 4.39,23
- Gabriel Steffensen -96 Sävedalens AIK bröt

    P16 3000 M      2012-08-10
1 Vidar Johansson -96 Sävedalens AIK 8.47,55
2 Andreas Jansson -96 SLK Oxelösund 8.50,38
3 Daniel Bucht -96 Sävedalens AIK 9.20,28
4 Filip Artursson -96 Hässelby SK 9.39,65
5 Carl Valjus -96 Glanshammar IF 9.45,59

    P16 2000 M HINDER      2012-08-12
1 Andreas Jansson -96 SLK Oxelösund 6.07,09
2 Johan Lindgren -96 Mölndals AIK 6.22,78
3 Gabriel Sandör -96 IK Akele 6.31,90
4 Maximilian Markl -96 IK Westmannia 6.36,90
5 Filip Artursson -96 Hässelby SK 6.38,16
6 Santiago Wilkman -96 Sundbybergs IK 7.12,87
7 Sebastian Pearson -96 IFK Halmstad 7.21,05
- Vidar Johansson -96 Sävedalens AIK bröt

    P16 110 M HÄCK  HEAT 1  Vind -1,9  2012-08-12
1 Charles Mitala -96 Malmö AI 15,03 Final
2 Artur Engström -96 IK Ymer 15,33 Final
3 Victor Björklund -96 Upsala IF 15,95 Final
4 Joakim Stenström -96 IK Hinden 16,43
5 Sebastian Gyllensten -96 IFK Växjö 16,49
6 Jacob Wiklund -96 FGF Gotland 17,00

    P16 110 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,1  
1 Alexander Lundskog -96 Ullevi FK 14,65 Final
2 Isak Andersson -96 Upsala IF 15,49 Final
3 Adam Nygårds Jacobsson -96 Falu IK 15,55 Final
4 Ali Mohsin -96 Eskilstuna FI 15,92 Final
5 Nicklas Karlsson -96 Finspångs AIK 16,24 Final
6 Richard Pettersson -96 Alingsås IF 16,70

    P16 110 M HÄCK  FINAL  Vind -2,4  2012-08-12
1 Charles Mitala -96 Malmö AI 14,32
2 Alexander Lundskog -96 Ullevi FK 14,68
3 Isak Andersson -96 Upsala IF 15,25
4 Ali Mohsin -96 Eskilstuna FI 15,51
5 Adam Nygårds Jacobsson -96 Falu IK 15,57
6 Victor Björklund -96 Upsala IF 15,96
7 Nicklas Karlsson -96 Finspångs AIK 15,96
- Artur Engström -96 IK Ymer ej start

    P16 300 M HÄCK  HEAT 1    2012-08-11
1 Alexander Lundskog -96 Ullevi FK 41,04 Final
2 Mattias Svärd -96 IFK Växjö 41,31 Final
3 Isak Hampel Klang -96 Hässelby SK 41,97 Final
4 Sebastian Gyllensten -96 IFK Växjö 42,38

    P16 300 M HÄCK  HEAT 2    
1 Isak Andersson -96 Upsala IF 41,36 Final
2 Richard Pettersson -96 Alingsås IF 41,57 Final
3 Joakim Stenström -96 IK Hinden 41,77 Final
- Erik Hermelin -96 IFK Lidingö Bröt

    P16 300 M HÄCK  FINAL    2012-08-11
1 Isak Andersson -96 Upsala IF 37,83
2 Alexander Lundskog -96 Ullevi FK 37,97
3 Isak Hampel Klang -96 Hässelby SK 41,03
4 Richard Pettersson -96 Alingsås IF 41,05
5 Joakim Stenström -96 IK Hinden 41,51
6 Mattias Svärd -96 IFK Växjö 41,81

    P16 HÖJD      2012-08-10
1 Henrik Thoms -96 Hanvikens SK 2,00
2 Fabian Delryd -96 Täby IS 1,98
3 Joar Andersson -96 Täby IS 1,90
4 Herman Olvik -96 Ullevi FK 1,88
5 Johannes Svensson -96 Stenungsunds FI 1,88
6 Jacob Wiklund -96 FGF Gotland 1,78
7 Adam Nygårds Jacobsson -96 Falu IK 1,78
8 Pontus Sterner Johansson -96 Malmö AI 1,74
9 Daniel Gällblad -96 Varbergs GIF 1,74
10 Jakob Lindström -96 IF Castor 1,74
11 Manne Persson -96 Hammarby IF 1,68
11 Nicklas Karlsson -96 Finspångs AIK 1,68
- Christoffer Ekberg -96 IFK Lidingö 0,00

Christoffer Ekberg
Daniel Gällblad
Henrik Thoms
Fabian Delryd
Pontus Sterner Johans
Joar Andersson
Adam Nygårds Jacobs
Jakob Lindström
Herman Olvik
Jacob Wiklund
Johannes Svensson
Manne Persson
Nicklas Karlsson
168 174 178 182 185 188 190 192 194 196 198 200 202
xxx
xo  o   xxx
-   -   -   o   -   o   o   xo  -   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   -   o   -   -   o   -   xo  xxx
-   o   xxx
-   xo  o   xo  o   o   xxo xxx
o   o   xxo xxx
o   xo  xxx
-   o   o   o   o   xo  xx- x 
xxo o   o   xxx
o   o   xo  o   o   xxo xxx
xo  xxx
xo  xxx
    P16 STAV      2012-08-12
1 Hannes Burman -96 Skellefteå AIK 4,37
2 Carl Ivarsson -96 Lerum Friidrott 4,32
3 Esa Hiltunen -96 Ullevi FK 4,07
4 Jonathan Nordh -96 Örgryte IS 4,01
5 Hannes Gidlöf -96 Gefle IF 3,87
6 Isak Hampel Klang -96 Hässelby SK 3,87
7 Jacob Staaf -96 Bålsta IK 3,79
8 Carl Thunberg -96 Örgryte IS 3,67
9 Gustav Burman -96 Skellefteå AIK 3,67
10 Alfred Delefors -96 GoIF Tjalve 3,55

Jonathan Nordh
Hannes Burman
Gustav Burman
Esa Hiltunen
Carl Thunberg
Carl Ivarsson
Isak Hampel Klang
Hannes Gidlöf
Alfred Delefors
Jacob Staaf
319 337 355 367 379 387 395 401 407 412 417 422 427 432 437 451
-   -   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   -   o   -   xo  o   o   xxx
-   -   o   xxo xxx
-   -   -   -   o   o   xo  o   o   xxx
-   xo  xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   o   -   o   -   o   o   xxx
-   -   -   -   xo  o   xxx
-   -   -   -   o   o   xxx
-   o   xo  xxx
-   o   xo  o   xxo xxx
    P16 LÄNGD FINAL      2012-08-11
1 Thobias Nilsson Montler -96 Malmö AI 6,93
2 Pontus Sterner Johansson -96 Malmö AI 6,73
3 Adam Nygårds Jacobsson -96 Falu IK 6,43
4 Artur Engström -96 IK Ymer 6,35
5 Joar Husmark -96 Falu IK 6,23
6 Alexander Thunberg -96 IK Stål 6,18
7 Tobias Jonsson -96 Dals Södra FFI 6,15
8 Mathieu Nilsson -96 IF Göta Karlstad 6,15
9 Hannes Burman -96 Skellefteå AIK 6,06
10 Nicklas Karlsson -96 Finspångs AIK 6,03
11 Isak Hampel Klang -96 Hässelby SK 5,80
- Marcus Rostmark -96 IFK Märsta ej start

Isak Hampel Klang
Artur Engström
Adam Nygårds Jacobsson
Nicklas Karlsson
Thobias Nilsson Montler
Alexander Thunberg
Pontus Sterner Johansson
Hannes Burman
Tobias Jonsson
Marcus Rostmark
Mathieu Nilsson
Joar Husmark
580 +0,3   -         - 
627 +1,1  625 -1,2  632 +0,5  635 +1,7  428 +2,3  620 -1,1
 x  +0,5  623 +1,6  635 +0,1  638 +0,1  643 +0,0  636 -1,6
591 +0,7  591 -2,0  603 +1,6
665 +0,8  657 -0,9   x  +1,6  693 +1,1  678 -1,7  674 -0,9
 x  +1,0  608 +0,2   x  +1,9  618 +0,3   x  +2,3   x  +1,3
607 +1,2  637 +0,5  661 +1,4   x  +1,8  673 +1,9  655 -1,4
587 +0,0  588 +0,5  606 +1,7
593 -1,0  600 +0,9  615 +2,0  589 +1,2   x  +0,8  593 -0,6
 -         -         -         -         -         - 
578 +0,6  615 +0,8  588 +2,1   -        594 +1,2  587 -0,2
618 +1,9  623 +1,2  616 +0,5  618 +2,3  609 -1,4  610 -0,5
    P16 LÄNGD KVAL      2012-08-10
1 Thobias Nilsson Montler -96 Malmö AI 6,93 Final
2 Pontus Sterner Johansson Malmö AI 6,25 Final
3 Artur Engström -96 IK Ymer 6,23 Final
4 Joar Husmark -96 Falu IK 6,15 Final
5 Adam Nygårds Jacobsson -96 Falu IK 6,14 Final
6 Alexander Thunberg -96 IK Stål 6,12 Final
7 Mathieu Nilsson -96 IF Göta Karlstad 6,10 Final
8 Nicklas Karlsson -96 Finspångs AIK 6,09 Final
9 Tobias Jonsson -96 Dals Södra FFI 6,09 Final
10 Hannes Burman -96 Skellefteå AIK 6,04 Final
11 Marcus Rostmark -96 IFK Märsta 6,00 Final
12 Isak Hampel Klang -96 Hässelby SK 5,87 Final
13 Eric Hallquist -96 IF Castor 5,86
14 Rasmus Bergman -96 Sundbybergs IK 5,85
15 Manne Persson -96 Hammarby IF 5,75
16 Christoffer Ekberg -96 IFK Lidingö 5,46
17 Gustav Burman -96 Skellefteå AIK 5,40
- Jakob Lindström -96 IF Castor 0,00

Mathieu Nilsson
Christoffer Ekberg
Isak Hampel Klang
Rasmus Bergman
Tobias Jonsson
Joar Husmark
Alexander Thunberg
Manne Persson
Jakob Lindström
Nicklas Karlsson
Adam Nygårds Jacobsson
Artur Engström
Hannes Burman
Marcus Rostmark
Eric Hallquist
Thobias Nilsson Montler
Gustav Burman
Pontus Sterner Johansson
610 +0,9
541 +0,2   x  +0,5  546 +0,9
587 +1,1  584 +0,8  559 +0,6
 x  +0,4  558 +1,2  585 +1,3
 x  +0,3  609 +0,6  594 +1,2
 x  +0,3  615 +0,1
584 -0,5  603 +0,1  612 +0,3
270 -0,1   x  +0.2  575 +0,5
 x  -0,2   x  +0,1   x  +0,0
605 +0,3  609 +0,3  598 +0,5
614 +0,9
623 +1,0
604 +0,3   -         - 
593 +0,4  592 +1,4  600 +0,4
 x  +0,6  576 +0,4  586 +0,5
693 +0,2
526 +0,5  540 +0,9  530 +0,9
625 +0,8
    P16 TRESTEG      2012-08-12
1 Gustav Noren -96 Upsala IF 13,59
2 Mathieu Nilsson -96 IF Göta Karlstad 13,12
3 Artur Engström -96 IK Ymer 13,02
4 Manne Persson -96 Hammarby IF 12,55
5 Jonathan Persgården -96 Kongahälla AIK 12,49
6 Eric Hallquist -96 IF Castor 12,38

Eric Hallquist
Artur Engström
Jonathan Persgården
Manne Persson
Gustav Noren
Mathieu Nilsson
1209 -0,8  1208 -0,8  1231 -1,0  1236 -0,4  1238 -0,5  1213 -1,0
 x   -1,3  1302 -0,6   -          -          -          - 
1192 -0,6  1207 -1,5   x   -1,0   x   -1,2  1249 -1,4  1237 -0,5
 x   -1,6   x   -0,4  1220 -0,9   -         1255 -0,9  1174 -1,1
1288 -1,0  1302 -0,8  1341 -0,8  1333 -1,0  1359 -0,7  1330 -0,9
1147 -0,9  1283 -0,6   -         1259 -1,1  1289 -0,8  1312 -1,3
    P16 KULA 5,0      2012-08-12
1 Axel Ohlsson Hässelby SK 15,24
2 Kamil Kaminski -96 Linköpings GIF 14,56
3 Simon Evertsson -96 Trollhättans FIK 14,47
4 Anton Johansson KFUM Örebro 13,63
5 Eric Hacksell -96 Hässelby SK 13,25
6 William Ullberg -96 Riviera Friidrott 13,17
7 Johannes Svensson -96 Stenungsunds FI 12,88
8 Victor Björklund -96 Upsala IF 12,60
9 Florian Plathe -96 IK Orient 11,61
10 Jonathan Gunninge -96 IK Sisu 11,28
11 Mattias Nilsson -96 Luleå FIF 11,19
12 Daniel Fröjd-Wasberg -96 Luleå FIF 10,19
- Fredrik Gerdsdorff -96 Sundsvalls FI ej res

Simon Evertsson
William Ullberg
Jonathan Gunninge
Johannes Svensson
Eric Hacksell
Victor Björklund
Florian Plathe
Daniel Fröjd-Wasberg
Kamil Kaminski
Fredrik Gerdsdorff
Mattias Nilsson
Axel Ohlsson
Anton Johansson
1409  1447  1403   x    1424  1437
 x     x    1251  1246   x    1317
1079  1128  1117
1189   x    1255  1207  1286  1288
 x    1244  1207  1266  1325   x 
1207  1105  1220  1260  1211  1185
 x    1161  1135
1019  1017   x 
1456  1393  1429   x     x     x 
 x     x     x 
 x    1054  1119
1485  1450  1524  1511  1515   x 
1346  1363  1298   x    1290   x 
    P16 DISKUS 1,5      2012-08-11
1 Albin Lager -96 KFUM Örebro 49,52
2 Axel Ohlsson -96 Hässelby SK 43,62
3 Fredrik Gerdsdorff -96 Sundsvalls FF 41,53
4 Simon Evertsson -96 Trollhättans FIK 41,16
5 Jonathan Gunninge -96 IK Sisu 39,42
6 Emil Berggren -96 Eslövs AI 36,78
7 Tobias Hagström -96 Istrums SK 36,44
8 Eric Hacksell -96 Hässelby SK 33,54
9 William Ullberg -96 Riviera Friidrott 32,86
- Johannes Svensson -96 Stenungsunds FI 0,00

Emil Berggren
Fredrik Gerdsdorff
Albin Lager
Johannes Svensson
Axel Ohlsson
Simon Evertsson
Eric Hacksell
William Ullberg
Tobias Hagström
Jonathan Gunninge
 x    3583   x    3646  3644  3678
3953   x     x     x    4153   x 
4952   x     x    3770   x     x 
 x     x     x 
 x    4235  4362  4172   x     x 
4028   x     x     x    4027  4116
3354   x    3091  3303  2836  3236
 x    3286   x 
3543  3266  3644  3450   x     x 
3758   x     x     x    3942   x 
    P16 SLÄGGA 5,0      2012-08-10
1 Fredrik Gerdsdorff -96 Sundsvalls FI 52,94
2 Anton Andersson -96 Umedalens IF 52,29
3 Chris Arnoldsson -96 Turebergs FK 51,81
4 Axel Ohlsson -96 Hässelby SK 48,02
5 Tobias Hagström -96 Istrums SK 46,92
6 Daniel Fröjd-Wasberg -96 Luleå FIF 29,14

Fredrik Gerdsdorff
Chris Arnoldsson
Tobias Hagström
Daniel Fröjd-Wasberg
Anton Andersson
Axel Ohlsson
4317  4637  5071  5294   x    5262
 x    5181   x     x     x     x 
4493  4692  4497  4443  4484   x 
2914   x     x     -     -     - 
 x    5229   x     x     x     x 
 x    4770  4802  4577   x    4759
    P16 SPJUT 700      2012-08-12
1 Isak Oskarsson -96 Stensjöns IF 65,01
2 Axel Ohlsson -96 Hässelby SK 59,44
3 Joar Husmark -96 Falu IK 56,72
4 John Amundsson -96 Ullevi FK 56,64
5 Eric Hacksell -96 Hässelby SK 51,49
6 Florian Plathe -96 IK Orient 51,41
7 Chris Arnoldsson -96 Turebergs FK 50,70
8 Johannes Svensson -96 Stenungsunds FI 48,56
9 Henrik Thoms -96 Hanvikens SK 46,45
10 Pontus Sterner Johansson -96 Malmö AI 45,36
11 Anton Johansson -96 KFUM Örebro 44,13
12 Mattias Nilsson -96 Luleå FIF 42,51
- Kamil Kaminski -96 Linköpings GIF diskv E4.12.2.2

Isak Oskarsson
Johannes Svensson
Anton Johansson
John Amundsson
Henrik Thoms
Mattias Nilsson
Chris Arnoldsson
Florian Plathe
Axel Ohlsson
Eric Hacksell
Pontus Sterner Johansson
Joar Husmark
Kamil Kaminski
6005  6501   -    5580  5801  5791
4222  4856   x 
4413  3928   x 
5655  5387  5444  5395   x    5664
4626  4645   x 
4085  4251  4211
 x    4954   x    5070   x     x 
5141  4592   x    4731   x    4611
5458   x    5324   x     x    5944
4477  4855  5149  4703  4661  4809
 x    4267  4536
5044  5189   x    5565  5672   x 
5111  5301  5133   x     x    5766
    P15 100 M  HEAT 1  Vind +0,8  2012-08-10
1 Tarley Allison -97 Järvsö IF 11,65 Semi
2 Karl Sjölander -97 Upsala IF 11,89 Semi
3 Tobias Johansson -97 IK Vikings FK 12,17 Semi
4 Isaq Ali -97 Öresund FK 12,26 Semi 12,252
5 Lucas Järpsjö -97 Mariestads AIF 12,36
6 Elias Larsson -97 Malmö AI 12,40

    P15 100 M  HEAT 2  Vind +0,9  
1 Jakob Masth-Larsson -97 IF Göta Karlstad 11,51 Semi
2 Henning André -97 Nyköpings BIS 11,85 Semi
3 Giovanni Inostroza -97 Turebergs FK 11,89 Semi
4 Oscar Jacobsson -97 Västerås FK 11,93 Semi
5 Johannes Thuresson -97 Högbo GIF 12,40
6 William Kisekka -97 Upsala IF 12,40
7 Joakim Karlsson -97 Finspångs AIK 12,75

    P15 100 M  HEAT 3  Vind +0,8  
1 Victor Pettersson -97 IF Göta Karlstad 11,85 Semi
2 Martin Hansén -97 Huddinge AIS 11,88 Semi
3 Sanya Somsaart -97 IK Ymer 11,93 Semi
4 Eric Mårtensson -97 IFK Trelleborg 11,99 Semi
5 Anton Öhman -97 Huddinge AIS 12,17 Semi
6 Alex Bierhance-Söderberg -97 Hammarby IF 12,65

    P15 100 M  HEAT 4  Vind +0,8  
1 Austin Hamilton -97 Malmö AI 11,40 Semi
2 Fredrik Wall -97 Riviera Friidrott 11,93 Semi
3 Daniel Örevik -97 FGF Gotland 12,02 Semi
4 Jesper Rask -97 Bollnäs FIK 12,26 12,254
5 Filip Jonsson -97 Istrums SK 12,36
6 Gustav Jacobson -97 Istrums SK 12,46
7 Hannes Axell -97 Danderyds SK 13,08

    P15 100 M  SEMIFINAL 1  Vind ej mätt  2012-08-10
1 Jakob Masth-Larsson -97 IF Göta Karlstad 11,49 Final
2 Tarley Allison -97 Järvsö IF 11,61 Final
3 Karl Sjölander -97 Upsala IF 11,70 Final
4 Martin Hansén -97 Huddinge AIS 11,77 Final
5 Sanya Somsaart -97 IK Ymer 11,89
6 Anton Öhman -97 Huddinge AIS 11,99
7 Eric Mårtensson -97 IFK Trelleborg 12,02
8 Daniel Örevik -97 FGF Gotland 12,02

    P15 100 M  SEMIFINAL 2  Vind ej mätt  
1 Austin Hamilton -97 Malmö AI 11,27 Final
2 Fredrik Wall -97 Riviera Friidrott 11,76 Final
3 Henning André -97 Nyköpings BIS 11,79 Final
4 Victor Pettersson -97 IF Göta Karlstad 11,83 Final
5 Giovanni Inostroza -97 Turebergs FK 11,90
6 Isaq Ali -97 Öresund FK 12,06
7 Oscar Jacobsson -97 Västerås FK 12,07
8 Tobias Johansson -97 IK Vikings FK 12,14

    P15 100 M  FINAL  Vind -1,6  2012-08-10
1 Austin Hamilton -97 Malmö AI 11,31
2 Jakob Masth-Larsson -97 IF Göta Karlstad 11,63
3 Tarley Allison -97 Järvsö IF 11,71
4 Karl Sjölander -97 Upsala IF 11,91
5 Fredrik Wall -97 Riviera Friidrott 12,05
6 Victor Pettersson -97 IF Göta Karlstad 12,05
7 Martin Hansén -97 Huddinge AIS 12,07
8 Henning André -97 Nyköpings BIS 12,10

    P15 300 M  HEAT 1    2012-08-11
1 Tarley Allison -97 Järvsö IF 37,89 Final
2 Oscar Jacobsson -97 Västerås FK 38,43 Final
3 Jesper Rask -97 Bollnäs FIK 38,89 Final
4 Eric Mårtensson -97 IFK Trelleborg 39,03

    P15 300 M  HEAT 2    
1 Elias Larsson -97 Malmö AI 38,97 Final
2 Tobias Jonsson -97 IFK Tumba 39,43
3 Alex Bierhance-Söderberg -97 Hammarby IF 40,37
4 Christian Björkman -97 Väsby IK 40,48
5 Patrik Hybelius -97 IFK Trelleborg 41,31

    P15 300 M  HEAT 3    
1 Filip La Fleur -97 Ystads IF 38,75 Final
2 Tobias Johansson -97 IK Vikings FK 39,29
3 Lucas Järpsjö -97 Mariestads AIF 40,40
4 Kalle Branzell -97 Alingsås IF 41,11
5 Hannes Axell -97 Danderyds SK 41,77

    P15 300 M  HEAT 4    
1 Austin Hamilton -97 Malmö AI 37,71 Final
2 Isaq Ali -97 Öresund FK 38,95
3 Hjalmar Åhman -97 IFK Lidingö 40,13
- Fredrik Lorentzon -97 IFK Lidingö diskv F4.2.9
- Filip Jonsson -97 Istrums SK diskv F4.2.9

    P15 300 M  FINAL     2012-08-12
1 Austin Hamilton -97 Malmö AI 36,82
2 Filip La Fleur -97 Ystads IF 37,02
3 Tarley Allison -97 Järvsö IF 37,88
4 Oscar Jacobsson -97 Västerås FK 37,98
5 Jesper Rask -97 Bollnäs FIK 38,79
6 Elias Larsson -97 Malmö AI 39,30

    P15 800 M  HEAT 1    2012-08-10
1 Simon Wallenlind -97 Mölndals AIK 2.04,99 Final
2 Oskar Rosenlund -97 Björnstorps IF 2.05,21 Final
3 Erik Djurberg -97 Upsala IF 2.05,33 Final
4 Daniel Eriksson -97 Mölndals AIK 2.05,43 Final
5 Isac Larsson -97 Sävedalens AIK 2.05,65 Final
6 Jacob Eriksson Viklund -97 Sundbybergs IK 2.09,23
7 Jacob Lidman -97 Hälle IF 2.12,46
8 Martin Wuopio -97 IK Akele 2.15,35

    P15 800 M  HEAT 2    
1 Andreas Kramer -97 Sävedalens AIK 2.08,33 Final
2 Anton Roos -97 Huddinge AIS 2.08,57 Final
3 Erik Lagerlöf -97 IFK Lidingö 2.08,66 Final
4 Tim Yngesjö -97 Nyköpings BIS 2.09,00
5 Tobias Jonsson -97 IFK Tumba 2.10,22
6 Rasmus Troell -97 Tyresö FK 2.10,76
7 Gustav Nordling -97 Spårvägens FK 2.10,91
8 Christian Björkman -97 Väsby IK 2.17,68

    P15 800 M  FINAL    2012-08-11
1 Andreas Kramer -97 Sävedalens AIK 1.57,79
2 Simon Wallenlind -97 Mölndals AIK 1.58,37
3 Oskar Rosenlund -97 Björnstorps IF 2.00,90
4 Anton Roos -97 Huddinge AIS 2.02,99
5 Erik Lagerlöf -97 IFK Lidingö 2.04,29
6 Erik Djurberg -97 Upsala IF 2.04,53
7 Isac Larsson -97 Sävedalens AIK 2.05,13
8 Daniel Eriksson -97 Mölndals AIK 2.07,21

    P15 2000 M      2012-08-12
1 Andreas Kramer -97 Sävedalens AIK 5.54,40
2 Erik Djurberg -97 Upsala IF 5.56,73
3 Elias Tholén -97 Ununge IF 5.57,83
4 Oskar Rosenlund -97 Björnstorps IF 6.00,86
5 Anton Wretström -97 SK Graal 6.02,85
6 Emil Danielsson -97 Dala-Järna IK 6.03,59
7 Erik Lagerlöf -97 IFK Lidingö 6.03,97
8 Gustav Nordling -97 Spårvägens FK 6.04,85
9 Dennis Olsson -97 Hellas FK 6.06,87
10 Isac Larsson -97 Sävedalens AIK 6.11,14
11 Christoffer Hagman -97 Västerås FK 6.12,62
12 Tim Yngesjö -97 Nyköpings BIS 6.14,67
13 Daniel Eriksson -97 Mölndals AIK 6.15,66
14 Martin Wuopio -97 IK Akele 6.15,96
15 Marcus Nilsson -97 Luleå FIF 6.16,57
16 Tobias Bjernulf -97 Hässelby SK 6.16,76
17 Pontus Hagman -97 Västerås FK 6.17,92
18 Olof Nordling -97 Spårvägens FK 6.20,43
19 Jacob Lidman -97 Hälle IF 6.24,93
20 Edwin Andersson -97 Hässelby SK 6.29,67
21 Filip Wadman -97 Mölndals AIK 6.31,70

    P15 1500 M HINDER      2012-08-10
1 Elias Tholén -97 Ununge IF 4.35,62
2 Anton Wretström -97 SK Graal 4.41,59
3 Tobias Jonsson -97 IFK Tumba 4.41,74
4 Christoffer Hagman -97 Västerås FK 4.42,58
5 Edwin Andersson -97 Hässelby SK 4.52,18
6 Tobias Bjernulf -97 Hässelby SK 4.54,84
7 Filip Wadman -97 Mölndals AIK 4.57,27
8 Pontus Hagman -97 Västerås FK 4.57,54
9 Olof Nordling -97 Spårvägens FK 4.58,92
10 Marcus Nilsson -97 Luleå FIF 5.00,96
11 Martin Jacobson -97 Tyresö FK 5.04,66
12 Joel Thorsson -97 Malmö AI 5.13,11

    P15 100 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,7  2012-08-12
1 Andreas Gustavsson -97 Falu IK 13,79 Final
2 Nicklas Holm -97 Hellas FK 14,06 Final
3 Gustav Jacobson -97 Istrums SK 14,25 Final
4 Eric Axtelius -97 Enköpings AIF 14,90
5 Filip Augustsson -97 Brattås CK 14,94
6 Oscar Hjerm -97 Västerås FK 15,03
7 Simon Throgen -97 Karlskoga FIF 15,36
- Haider Jasim -97 Eskilstuna FI ej start

    P15 100 M HÄCK  HEAT 2  Vind +0,5  
1 Jakob Masth-Larsson -97 IF Göta Karlstad 13,54 Final
2 Ludvig Hillenfjärd -97 Huddinge AIS 13,98 Final
3 Giovanni Inostroza -97 Turebergs FK 14,40 Final
4 Albin Johansson -97 Högbo GIF 14,66 Final
5 Edwin Sahlin -97 Västerås FK 14,82 Final
6 Gustav Larsson -97 Mölndals AIK 15,12
7 Oscar Lundqvist -97 Upsala IF 15,20
8 Nils Eickhoff -97 IK Ymer 15,20

    P15 100 M HÄCK  FINAL  Vind -2,4  2012-08-12
1 Andreas Gustavsson -97 Falu IK 13,44
2 Nicklas Holm -97 Hellas FK 13,89
3 Ludvig Hillenfjärd -97 Huddinge AIS 14,04
4 Gustav Jacobson -97 Istrums SK 14,41
5 Giovanni Inostroza -97 Turebergs FK 14,78
6 Edwin Sahlin -97 Västerås FK 14,81
7 Albin Johansson -97 Högbo GIF 14,96
- Jakob Masth-Larsson -97 IF Göta Karlstad diskv F4.13.6.3

    P15 300 M HÄCK  HEAT 1    2012-08-10
1 Andreas Gustavsson -97 Falu IK 40,92 Final
2 Nicklas Holm -97 Hellas FK 41,06 Final
3 Albin Johansson -97 Högbo GIF 41,29 Final
4 Oskar Jacobson -97 Istrums SK 42,95 Final
5 Filip Ottosson -97 IFK Umeå 46,59

    P15 300 M HÄCK  HEAT 2    
1 Ludvig Hillenfjärd -97 Huddinge AIS 42,75 Final
2 Fredrik Lorentzon -97 IFK Lidingö 42,92 Final
3 Hjalmar Åhman -97 IFK Lidingö 43,19
4 Marcus Nyberg -97 Malmö AI 43,78

    P15 300 M HÄCK  FINAL    2012-08-11
1 Andreas Gustavsson -97 Falu IK 38,84
2 Ludvig Hillenfjärd -97 Huddinge AIS 40,01
3 Nicklas Holm -97 Hellas FK 40,27
4 Albin Johansson -97 Högbo GIF 41,45
5 Fredrik Lorentzon -97 IFK Lidingö 42,66
6 Oskar Jacobson -97 Istrums SK 43,39

    P15 HÖJD      2012-08-11
1 Oscar Lundqvist -97 Upsala IF 1,93
2 Andreas Gustavsson -97 Falu IK 1,91
3 Olof Östenberg -97 IFK Växjö 1,87
4 Otto Brinkman -97 Spårvägens FK 1,87
5 Gustav Jacobson -97 Istrums SK 1,85
6 Filip Augustsson -97 Brattås CK 1,73
7 Jeffrey Clark -97 Öresund FK 1,73
8 Niklas Svanberg -97 Stenungsunds FI 1,73
9 Simon Andersson -97 SOK Träff Karlsborg 1,73
10 Oskar Jacobson -97 Istrums SK 1,69
11 Vilhelm Björklund -97 IFK Lund 1,63
11 Adrian Kamlin -97 Karlskoga FIF 1,63
13 Simon Throgen -97 Karlskoga FIF 1,63
13 Oscar Hjerm -97 Västerås FK 1,63
- Hannes Axell -97 Danderyds SK ej res

Simon Andersson
Oskar Jacobson
Oscar Lundqvist
Simon Throgen
Andreas Gustavsson
Gustav Jacobson
Filip Augustsson
Vilhelm Björklund
Niklas Svanberg
Oscar Hjerm
Hannes Axell
Olof Östenberg
Adrian Kamlin
Jeffrey Clark
Otto Brinkman
163 169 173 177 180 183 185 187 189 191 193 204
o   xxo xxo xxx
o   xxo xxx
-   -   -   o   -   o   o   o   o   o   o   xxx
xo  xxx
-   -   -   xo  o   o   o   xo  xo  xxo xxx
o   o   o   o   xo  xo  o   xxx
o   o   o   xxx
o   xxx
o   o   xxo xxx
xo  xxx
xxx
-   -   -   -   o   -   xo  xo  xx- x 
o   xxx
xo  o   xo  xxx
-   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
    P15 STAV      2012-08-10
1 Sebastian Ruthström -97 Danderyds SK 3,77
2 Andreas Gustavsson -97 Falu IK 3,72
3 Niklas Svanberg -97 Stenungsunds FI 3,52
4 Anton Sjöström -97 IFK Umeå 3,52
5 Edwin Sahlin -97 Västerås FK 3,42
6 Tim Olsson -97 Ystads IF 3,22
7 Marcus Arvidsson -97 IFK Umeå 3,22
8 Philip Johansson -97 Öresund FK 3,22
8 Nils Eickhoff -97 IK Ymer 3,22

Andreas Gustavsson
Edwin Sahlin
Tim Olsson
Sebastian Ruthström
Marcus Arvidsson
Philip Johansson
Nils Eickhoff
Niklas Svanberg
Anton Sjöström
254 272 290 302 314 322 330 336 342 347 352 357 362 367 372 377 385
-   -   -   -   -   -   o   -   o   -   xo  o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   o   xxx
-   -   -   -   -   -   xo  -   o   -   o   x-  o   o   o   o   xx-
-   -   -   o   xxo xo  xxx
-   -   -   xxo o   xxo xxx
-   -   xo  o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xo  xo  o   xxx
-   -   -   -   xo  xxo xxo xxo o   o   o   xxx
    P15 LÄNGD FINAL      2012-08-11
1 Victor Pettersson -97 IF Göta Karlstad 6,28
2 Daniel Örevik -97 FGF Gotland 6,17
3 Jakob Masth-Larsson -97 IF Göta Karlstad 6,08
4 Tobias Johansson -97 IK Vikings FK 6,00
5 Filip Jonsson -97 Istrums SK 5,92
6 Henning André -97 Nyköpings BIS 5,90
7 Giovanni Inostroza -97 Turebergs FK 5,86
8 Anton Hördell -97 Hammarby IF 5,76
9 Viktor Johansson -97 Ullevi FK 5,70
10 Johan Sundquist -97 Riviera Friidrott 5,70
11 Sanya Somsaart -97 IK Ymer 5,69
12 Linus Leveau -97 IFK Helsingborg 5,20

Viktor Johansson
Henning André
Daniel Örevik
Tobias Johansson
Victor Pettersson
Filip Jonsson
Johan Sundquist
Sanya Somsaart
Jakob Masth-Larsson
Giovanni Inostroza
Anton Hördell
Linus Leveau
564 +0,7  570 +1,2  558 +1,3
537 +0,2  570 +1,4  574 +0,2  536 +1,4  572 +0,2  590 +0,7
 x  +1,7   x  +0,6  593 +0,3  603 +1,6  612 +1,1  617 +1,4
586 +0,7  575 -0,6  580 -0,5  593 +1,9  582 -0,2  600 +1,8
587 +1,2  597 +1,1   x  +0,7  590 +1,6  599 +0,2  628 +1,2
570 +0,7   x  +1,3  592 +1,3  560 +1,4   x  +0,9   x  +1,1
570 +0,8  557 +0,1  539 +1,6
569 +0,2  534 +0,5  562 +0,3
605 +0,9   -        600 +1,0  602 +1,4  608 +0,7  608 -0,2
 x  +0,8  586 +1,0   x  +0,2  583 +2,1   x  -0,6   x  -1,3
576 +1,0  572 +1,2  557 +0,5  575 +1,0   -        541 +0,5
 x  -0,3   x  +1,7  520 +0,0
    P15 LÄNGD KVAL      2012-08-10
1 Jakob Masth-Larsson -97 IF Göta Karlstad 6,01 Final
2 Giovanni Inostroza -97 Turebergs FK 5,97 Final
3 Victor Pettersson -97 IF Göta Karlstad 5,95 Final
4 Daniel Örevik -97 FGF Gotland 5,93 Final
5 Filip Jonsson -97 Istrums SK 5,88 Final
6 Sanya Somsaart -97 IK Ymer 5,85 Final
7 Anton Hördell -77 Hammarby IF 5,83 Final
8 Johan Sundquist -97 Riviera Friidrott 5,77 Final
9 Henning André -97 Nyköpings BIS 5,74 Final
10 Linus Leveau -97 IFK Helsingborg 5,74 Final
11 Viktor Johansson -97 Ullevi FK 5,71 Final
12 Tobias Johansson -97 IK Vikings FK 5,69 Final
13 Pontus Quick -97 IFK Lund 5,67
14 Christoffer Pool Wiklund -97 Falköpings FIK 5,65
15 Edwin Sahlin -97 Västerås FK 5,64
16 Lucas Järpsjö -97 Mariestads AIF 5,63
17 Filip Augustsson -97 Brattås CK 5,62
18 Nils Eickhoff -97 IK Ymer 5,61
19 Christian Björkman -97 Väsby IK 5,47
20 Jesper Rask -97 Bollnäs FIK 5,44
21 Adrian Kamlin -97 Karlskoga FIF 5,44
22 Hannes Axell -97 Danderyds SK 5,40
23 Marcus Jaurell -97 Hässelby SK 5,35
24 Vilhelm Björklund -97 IFK Lund 5,25
25 Hampus Wallström -97 Luleå FIF 5,12w
26 Joakim Karlsson -97 Västerås FK 5,11
27 Patrik Hybelius -97 IFK Trelleborg 4,95
- Joakim Karlsson -97 Finspångs AIK 0,00

Victor Pettersson
Sanya Somsaart
Jesper Rask
Christoffer Pool Wiklund
Marcus Jaurell
Filip Augustsson
Edwin Sahlin
Tobias Johansson
Filip Jonsson
Adrian Kamlin
Linus Leveau
Anton Hördell
Daniel Örevik
Lucas Järpsjö
Vilhelm Björklund
Giovanni Inostroza
Joakim Karlsson
Nils Eickhoff
Jakob Masth-Larsson
Patrik Hybelius
Viktor Johansson
Christian Björkman
Henning André
Joakim Karlsson
Pontus Quick
Johan Sundquist
Hampus Wallström
Hannes Axell
 x  -1,2   x  +0,7  595 +0,5
556 +0,0  585 +0,0
537 +0,0  544 +0,2  508 +0,4
555 +1,2  565 +0,2  561 -0,1
535 -0,6  525 +0,0  523 +0,0
562 -0,1  548 +0,2  562 +0,2
564 -0,2  563 +0,3  560 +0,0
569 +0,0  569 -0,4  562 +0,4
584 -1,7  588 +0,0
544 +0,0   x  +0,0   x  +1,1
569 +0,3   x  -0,1  574 +0,7
558 -0,1   x  +0,3  583 +0,5
593 +1,0
 x  +1,4  563 +0,0  559 +0,4
525 -0,2   x  +0,4  519 +0,2
597 -0,1
500 +0,3  510 +0,2  511 +0,3
561 +0,0  544 +0,0   x  +1,5
601 +0,2
 x  +1,7  495 -0,4   x  +0,5
534 +1,3  557 -0,4  571 +0,8
547 +0,8  523 +0,0  521 +0,5
572 +0,0  574 -0,1  552 +1,9
 x  +0,7   x  +0,0   x  +2,2
567 +0,3  559 +0,5   x  +2,3
577 -0.2  544 +0,4   x  +1,6
487 +0,2  506 +0,0  512 +3,1
540 +0,4   x  -0,1   x  +1,1
    P15 TRESTEG      2012-08-12
1 Michael Welsapar -97 Enköpings AIF 12,75
2 Christoffer Pool Wiklund -97 Falköpings FIK 12,69
3 Eric Axtelius -97 Enköpings AIF 12,52
4 Sebastian Ruthström -97 Danderyds SK 12,48
5 Elias Högström -97 Sundsvalls FI 12,45
6 Pontus Quick -97 IFK Lund 12,39
7 Fredrik Wall -97 Riviera Friidrott 12,30
8 Viktor Johansson -97 Ullevi FK 12,11
9 Linus Leveau -97 IFK Helsingborg 12,00
10 Nils Eickhoff -97 IK Ymer 11,90
11 Tobias Johansson -97 IK Vikings FK 11,86
12 Filip Jonsson -97 Istrums SK 11,73
13 Marcus Nyberg -97 Malmö AI 11,72
14 Jesper Rask -97 Bollnäs FIK 11,42
15 Carl Wiberg -97 IFK Växjö 11,42
16 Christian Björkman -97 Väsby IK 11,32
17 Adrian Kamlin -97 Karlskoga FIF 11,32
18 Johan Sundquist -97 Riviera Friidrott 11,08

Carl Wiberg
Nils Eickhoff
Filip Jonsson
Johan Sundquist
Tobias Johansson
Marcus Nyberg
Christian Björkman
Adrian Kamlin
Linus Leveau
Jesper Rask
Viktor Johansson
Pontus Quick
Elias Högström
Christoffer Pool Wiklund
Eric Axtelius
Fredrik Wall
Sebastian Ruthström
Michael Welsapar
 x   -0,1  1142 +0,0   x   -1,4
1190 -0,1  1161 -0,9  1074 -1,2
1148 -0,9  1164 -1,3  1173 -0,6
1108 -0,9  1107 -0,3  1108 -0,2
1132 -0,6  1165 -0,4  1186 -0,4
1140 -0,5  1172 +0,1  1147 -0,6
1132 -1,0  1098 +0,2  1123 -0,2
1132 -0,4   x   -0,2   x   +0,1
1003 -0,5   x   -0,6  1200 -0,6
1103 -0,7  1142 -0,6  1135 +0,0
1211 -0,2  1166 -0,4  1201 +0,2   -         1091 -1,1  1032 -0,5
1206 +0,2  1214 +0,2  1239 +0,4  1170 -0,3   -          x   -1,0
1177 +0,3  1181 -0,1  1245 +0,8   x   +0,1  1208 -0,5   x   -1,3
 x   +0,4   x   -0,2  1261 +1,2  1208 +0,3  1152 -1,5  1269 -0,3
1224 +0,7  1252 +0,0  1240 +0,1  1181 +0,0  1232 -0,3  1250 -0,9
1216 +0,4   x   -0,3  1165 -0,1   x   -0,6  1198 -0,4  1230 +0,0
1187 +0,9   x   +0,1  1236 -0,3  1246 -0,6   x   +1,7  1248 +1,1
1269 +0,4   x   -0,8  1226 -0,6  1236 -0,2  1240 +1,7  1275 -0,9
    P15 KULA 4,0      2012-08-12
1 Jakob Gardenkrans -97 Malmö AI 16,95
2 Filip La Fleur -97 Ystads IF 16,07
3 Olof Östenberg -97 IFK Växjö 15,68
4 Oscar Gustafsson -97 Nyköpings BIS 14,29
5 Jesper Arbinge -97 Huddinge AIS 14,18
6 Elias Högström -97 Sundsvalls FI 13,73
7 Jan Jakoubek -97 IK Hinden 13,52
8 Sebastian Ruthström -97 Danderyds SK 12,86
9 Oliver Tered -97 Hässelby SK 12,67
10 Filip Karlsson -97 FIF Gnistan 12,31
11 Samuel Andresen -97 IF Kronan 12,26
12 Gustav Jacobson -97 Istrums SK 11,89

Oliver Tered
Sebastian Ruthström
Jakob Gardenkrans
Olof Östenberg
Samuel Andresen
Elias Högström
Oscar Gustafsson
Jesper Arbinge
Filip La Fleur
Filip Karlsson
Gustav Jacobson
Jan Jakoubek
1267  1257   x 
1181  1277  1235  1216  1266  1286
1546  1611   x     x    1663  1695
1568   x     x    1564   x    1560
1139  1226   x 
1272   x    1301  1183  1340  1373
1295   x    1429   x     x     x 
 x    1322  1380  1376  1418  1397
1476  1462  1555  1476   x    1607
1211  1231   x 
1189   -     - 
1298   x     x     x    1328  1352
    P15 DISKUS 1,0      2012-08-11
1 Olof Östenberg -97 IFK Växjö 62,10
2 Jakob Gardenkrans -97 Malmö AI 59,20
3 Albin Johansson -97 Högbo GIF 46,92
4 Pontus Quick -97 IFK Lund 45,81
5 Oscar Gustafsson -97 Nyköpings BIS 44,73
6 Sebastian Ruthström -97 Danderyds SK 44,34
7 Andrée Nilsson -97 SK Bore Torsby 41,85
8 Filip Karlsson -97 FIF Gnistan 38,48
9 Jesper Arbinge -97 Huddinge AIS 36,79
10 Gustav Jacobson -97 Istrums SK 36,52
11 Simon Henriksson -97 Eslövs AI 34,33
12 Eddie Sundell -97 Söderhamns IF 32,04
13 Norton Strömmer -97 Söderhamns IF 26,82
- Edwin Sahlin -97 Västerås FK 0,00

Simon Henriksson
Eddie Sundell
Jakob Gardenkrans
Andrée Nilsson
Albin Johansson
Olof Östenberg
Filip Karlsson
Norton Strömmer
Sebastian Ruthström
Edwin Sahlin
Jesper Arbinge
Gustav Jacobson
Pontus Quick
Oscar Gustafsson
2903  3433  3186
 x    3204   x 
5500  5701  5758  5920   x     x 
3931  4185  3982   x     x     x 
4450  4692   x     x     x    4493
5608   x     x    5928  6052  6210
3716  3848  3629   x    3708  3768
 x     x    2682
3605  4434   x     x     x     x 
 x     x     x 
 x    3679   x 
3485  3652  3194
 x     x    4581  3925  4277   x 
 x    3996   x    4473  4334   x 
    P15 SLÄGGA 4,0      2012-08-10
1 Victor Flink -97 Turebergs FK 55,66
2 Jakob Gardenkrans -97 Malmö AI 52,97
3 Jesper Arbinge -97 Huddinge AIS 44,35
4 Albin Kjellberg -97 Hässelby SK 42,20
5 Elias Högström -97 Sundsvalls FI 41,67
6 Samuel Andresen -97 IF Kronan 37,38
7 Eddie Sundell -97 Söderhamns IF 31,55

Jakob Gardenkrans
Victor Flink
Jesper Arbinge
Eddie Sundell
Albin Kjellberg
Samuel Andresen
Elias Högström
 x    5297   x    5006   x     x 
4997  5566  5411   x     x     x 
4435   x    4303   x    4341  4401
 x     x    2916   x    3155  3007
 x    3837  4220   x    4204  4135
 x     x    3342   x    3738   x 
 x     x    3286  4167   x     x 
    P15 SPJUT 600      2012-08-12
1 Simon Litzell -97 Östersunds GIF 63,78
2 Olof Östenberg -97 IFK Växjö 55,54
3 Andrée Nilsson -97 SK Bore Torsby 51,36
4 Jan Jakoubek -97 IK Hinden 49,92
5 Sebastian Ruthström -97 Danderyds SK 49,22
6 Simon Henriksson -97 Eslövs AI 47,60
7 Oskar Jacobson -97 Istrums SK 45,75
8 Robin Ericsson -97 Habo FIF-04 41,59
9 Carl Wiberg -97 IFK Växjö 37,87
10 Hampus Wallström -97 Luleå FIF 37,15
11 Marcus Jaurell -97 Hässelby SK 36,36
12 Jonas Sjödin -97 Piteå IF 34,70
13 Johan Sundquist -97 Riviera Friidrott 34,43
14 Oskar Ekberg -97 Piteå IF 32,46

Jan Jakoubek
Sebastian Ruthström
Carl Wiberg
Robin Ericsson
Olof Östenberg
Johan Sundquist
Jonas Sjödin
Simon Litzell
Andrée Nilsson
Simon Henriksson
Oskar Jacobson
Hampus Wallström
Marcus Jaurell
Oskar Ekberg
4720  4992  4858  4722  4584  4974
 -    4390  4922   x    4910  4740
3661  3787  3745
3458  3688  3823  4159   x    4123
5090  5017  5554  5458   x     - 
3290  3158  3443
3346  3432  3470
5765  5686  6228  5815  6378  6364
4493  4771  4629  5088  5136  4889
4226  4344  4455  4301  4760  4667
4575  4570  4204  4277  3930  4036
2670  3693  3715
 x    3636   x 
 x    3246  3010
    F16 100 M  HEAT 1  Vind -0,5  2012-08-10
1 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 12,53 Final
2 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta Karlstad 12,76 Final
3 Frida Grindheim -96 IFK Helsingborg 12,86 12,857
4 Ellinor Englundh -96 Säters IF FIK 12,93
5 Magdalena Mosell -96 Söderhamns IF 13,20
6 Sara Cannmo -96 Hovslätts IK 13,28
7 Johanna Norén -96 IF Göta Karlstad 13,64

    F16 100 M  HEAT 2  Vind -0,8  
1 Linnea Sandell -96 Malmö AI 12,77 Final
2 Lisa Brorsson -96 Falköpings FIK 12,80 Final
3 Stina Gustafsson -96 Ärla IF 12,86 Final 12,856
4 Sara Jacobsson -96 Malmö AI 13,04
5 Gabrielle Wehlander -96 Göteborgs KIK 13,23
6 Matilda Andersson -96 Åhus FIK 13,36
7 Stina Hedvall -96 IFK Växjö 13,52

    F16 100 M  HEAT 3  Vind -0,4  
1 Emma Gällstedt -96 Gefle IF 12,50 Final
2 Adriana Janic -96 Malmö AI 12,66 Final
3 Moa Ullgren -96 GoIF Tjalve 12,85 Final
4 Yasmin Jelassi -96 Hammarby IF 13,02
5 Matilda From -96 Västerås FK 13,43
6 Maja Arvidsson -96 Oskarshamns SK 13,72

    F16 100 M  FINAL  Vind +0,5  2012-08-10
1 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 12,17
2 Emma Gällstedt -96 Gefle IF 12,50
3 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta Karlstad 12,65
4 Adriana Janic -96 Malmö AI 12,74
4 Lisa Brorsson -96 Falköpings FIK 12,74
6 Stina Gustafsson -96 Ärla IF 12,83
7 Linnea Sandell -96 Malmö AI 12,84
8 Moa Ullgren -96 GoIF Tjalve 12,94

    F16 200 M  HEAT 1  Vind -2,0  2012-08-11
1 Frida Grindheim -96 IFK Helsingborg 26,32 Final
2 Lisa Brorsson -96 Falköpings FIK 26,69 Final
3 Magdalena Mosell -96 Söderhamns IF 27,00 Final
4 Stina Gustafsson -96 Ärla IF 27,17
5 Maja Arvidsson -96 Oskarshamns SK 28,65
- Linnea Sandell -96 Malmö AI ej start

    F16 200 M  HEAT 2  Vind -1,1  
1 Mikaela Johannesson -96 Falu IK 25,62 Final
2 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta Karlstad 26,57 Final
3 Sara Jacobsson -96 Malmö AI 27,23
4 Klara Volmerdal -96 Hovslätts IK 27,67
5 Sara Derelöv -96 Motala AIF 27,84

    F16 200 M  HEAT 3  Vind -1,5  
1 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 25,78 Final
2 Yasmin Jelassi -96 Hammarby IF 27,21
3 Julia Axelsson Svärd -96 IFK Helsingborg 27,58
4 Sofia Lindfors -96 Hellas FK 27,90
- Emma Gällstedt -96 Gefle IF ej start

    F16 200 M  FINAL  Vind -1,4  2012-08-12
1 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 25,35
2 Mikaela Johannesson -96 Falu IK 25,40
3 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta Karlstad 26,12
4 Lisa Brorsson -96 Falköpings FIK 26,35
5 Frida Grindheim -96 IFK Helsingborg 26,63
6 Magdalena Mosell -96 Söderhamns IF 27,22

    F16 400 M  HEAT 1    2012-08-10
1 Madeleine Björlin-Delmar -96 IFK Göteborg 59,79 Final
2 Sofia Andersson -96 IFK Växjö 60,36 Final
3 Magdalena Mosell -96 Söderhamns IF 61,13 Final
4 Madelene Stedt -96 Tväråselets AIF 61,33 Final
5 Elvira Erixon -96 Mölndals AIK 61,78

    F16 400 M  HEAT 2    
1 Mikaela Johannesson -96 Falu IK 58,77 Final
2 Matilda Andersson -96 Sävedalens AIK 61,22 Final
3 Linnea Karlsson -96 Varbergs GIF 61,63
4 Fanny Nilsson -96 Falkenberg FIK 62,03
5 Klara Volmerdal -96 Hovslätts IK 62,93

    F16 400 M  FINAL    2012-08-11
1 Mikaela Johannesson -96 Falu IK 56,46
2 Madeleine Björlin-Delmar -96 IFK Göteborg 57,52
3 Sofia Andersson -96 IFK Växjö 58,76
4 Magdalena Mosell -96 Söderhamns IF 60,11
5 Matilda Andersson -96 Sävedalens AIK 60,57
6 Madelene Stedt -96 Tväråselets AIF 61,02

    F16 800 M      2012-08-12
1 Linn Söderholm -96 Sävedalens AIK 2.14.79
2 Madeleine Björlin-Delmar -96 IFK Göteborg 2.16.03
3 Matilda Andersson -96 Sävedalens AIK 2.17.76
4 Anna Dahlsjö -96 Mölndals AIK 2.21.91
5 Julia Ivehammar -96 Linköpings GIF 2.27.13
6 Agnes Lundin -96 Hovslätts IK 2.27.77
7 Elvira Erixon -96 Mölndals AIK 2.28.03
8 Nicole Sörensen -96 Falu IK 2.28.63
9 Angelica Stranberg -96 IFK Umeå 2.32.25

    F16 1500 M      2012-08-11
1 Isabelle Brauer -96 Hässelby SK 4.39,64
2 Maja Hultin -96 IK Orient 4.55,74
3 Malin Börjesjö -96 Sundbybergs IK 5.01,81
4 Johanna Andersson -96 Mölndals AIK 5.05,84
5 Julia Ivehammar -96 Linköpings GIF 5.10,24
6 Angelica Stranberg -96 IFK Umeå 5.12,09
- Linn Söderholm -96 Sävedalens AIK Bröt

    F16 3000 M      2012-08-10
1 Isabelle Brauer -96 Hässelby SK 10.07,33
2 Maja Hultin -96 IK Orient 10.33,31
3 Moa Rothman -96 Västerås FK 10.38,77
4 Malin Jonson -96 Sävedalens AIK 10.51,50
5 Alma Pihlblad -96 Högbo GIF 10.52,76
6 Johanna Andersson -96 Mölndals AIK 11.01,56
7 Jonna Skog -96 Hässelby SK 11.34,87

    F16 1500 M HINDER      2012-08-12
1 Moa Rothman -96 Västerås FK 5.10,21
2 Malin Börjesjö -96 Sundbybergs IK 5.33,11

    F16 100 M HÄCK  HEAT 1  Vind +1,1  2012-08-12
1 Emma Stenlöf -96 Västerås FK 14,71 Final
2 Sofia Andersson -96 IFK Växjö 15,01 Final
3 Ellinor Persson -96 Täby IS 15,06 Final
4 Hanna Palmqvist -96 Mölndals AIK 15,09 Final
5 My Petersson Dahlbeck -96 Malmö AI 15,57
6 Moa Ullgren -96 GoIF Tjalve 16,12
7 Malin Ekblad -96 Upsala IF 16,47
- Sara Cannmo -96 Hovslätts IK Bröt

    F16 100 M HÄCK  HEAT 2  Vind +0,0  
1 Adriana Janic -96 Malmö AI 14,39 Final
2 Daniela Karlsson -96 Västerås FK 14,40 Final
3 Matilda Andersson -96 Åhus FIK 14,94 Final
4 Ellinor Englundh -96 Säters IF FIK 15,18 Final
5 Amanda Öberg -96 IK Ymer 15,51
6 Fanny Holgersson -96 FIF Gnistan 15,75
7 Stina Hedvall -96 IFK Växjö 15,79
8 Felicia Ascard -96 IFK Lund 17,31

    F16 100 M HÄCK  FINAL    2012-08-12
1 Emma Stenlöf -96 Västerås FK 14,09
2 Adriana Janic -96 Malmö AI 14,29
3 Daniela Karlsson -96 Västerås FK 14,53
4 Hanna Palmqvist -96 Mölndals AIK 14,70
5 Matilda Andersson -96 Åhus FIK 15,20
6 Ellinor Persson -96 Täby IS 15,33
7 Sofia Andersson -96 IFK Växjö 15,54
8 Ellinor Englundh -96 Säters IF FIK 15,55

    F16 300 M HÄCK  HEAT 1    2012-08-11
1 Daniela Karlsson -96 Västerås FK 45,75 Final
2 Moa Fanqvist -96 Sundsvalls FI 46,10 Final
3 Sara Derelöv -96 Motala AIF 47,60 Final
4 Linnea Karlsson -96 Varbergs GIF 47,64 Final
5 Malin Ekblad -96 Upsala IF 48,00
6 Hedda Hedenskog -96 Hässelby SK 48,40

    F16 300 M HÄCK  HEAT 2    
1 Sofia Andersson -96 IFK Växjö 45,74 Final
2 Gabrielle Wehlander -96 Göteborgs KIK 46,79 Final
3 Nicole Sörensen -96 Falu IK 48,32
4 Felicia Ascard -96 IFK Lund 48,87
5 Emma Bouw -96 Upsala IF 51,89
- Hanna Palmqvist -96 Mölndals AIK diskv F4.13.6.2

    F16 300 M HÄCK  FINAL    2012-08-11
1 Sofia Andersson -96 IFK Växjö 44,26
2 Daniela Karlsson -96 Västerås FK 45,02
3 Gabrielle Wehlander -96 Göteborgs KIK 45,80
4 Moa Fanqvist -96 Sundsvalls FI 45,93
5 Sara Derelöv -96 Motala AIF 47,63
6 Linnea Karlsson -96 Varbergs GIF 49,78

    F16 HÖJD      2012-08-10
1 Emma Stenlöf -96 Västerås FK 1,78
2 Ellen Ekholm -96 Ullevi FK 1,66
3 Adriana Janic -96 Malmö AI 1,66
4 Amanda Gabrielson -96 Wärnamo SK 1,60
4 Isabel Alexandrie -96 IFK Strängnäs 1,60
4 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 1,60
7 Jonna Lindeén -96 FI Kalmarsund 1,56
8 Ylva Engdahl -96 Danderyds SK 1,56
9 Filippa Karlsson -96 Varbergs GIF 1,56
10 Anna Stickler -96 Sundsvalls FI 1,56
11 Gabrielle Wehlander -96 Göteborgs KIK 1,56
12 Amanda Carlsson -96 IK Orient 1,46

Amanda Carlsson
Jonna Lindeén
Gabrielle Wehlander
Filippa Karlsson
Ellen Ekholm
Amanda Gabrielson
Ylva Engdahl
Emma Stenlöf
Isabel Alexandrie
Emilia Kjellberg
Anna Stickler
Adriana Janic
146 152 156 160 163 166 168 170 172 174 176 178 180
o   xxx
-   o   o   xxx
o   xo  xxo xxx
o   o   xo  xxx
o   o   o   xo  o   o   xxx
-   o   o   o   xxx
-   xo  o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxo o   xo  o   o   xxx
-   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xxx
xxo xxo xo  xxx
-   -   o   o   o   xo  x-  -   xx
    F16 STAV      2012-08-12
1 Annika Jönsson -96 IFK Helsingborg 3,50
2 Sara Cannmo -96 Hovslätts IK 3,37
3 Emma Häggström -96 Kvarnsvedens GoIF 3,20
4 Amanda Gabrielson -96 Wärnamo SK 3,12
5 Agnes Moberg -96 Tyresö FK 3,04
6 Malin Smetana -96 Lerum Friidrott 2,62
7 Sigrid Forsberg -96 Lerum Friidrott 2,44

Malin Smetana
Sara Cannmo
Annika Jönsson
Amanda Gabrielson
Sigrid Forsberg
Emma Häggström
Agnes Moberg
244 262 280 292 304 312 320 326 332 337 342 347 350 355
-   o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   xxo o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   o   o   xo  xx- o   xxx
-   xo  o   o   xo  xxo xxx
o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   xxx
    F16 LÄNGD FINAL      2012-08-11
1 Emma Stenlöf -96 Västerås FK 5,84
2 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 5,79
3 Emilia Hammarström -96 Wärnamo SK 5,58
4 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 5,57
5 Moa Ullgren -96 GoIF Tjalve 5,40
6 Amanda Öberg -96 IK Ymer 5,32
7 Moa Fanqvist -96 Sundsvalls FI 5,30
8 Hanna Palmqvist -96 Mölndals AIK 5,27
9 Jonna Lindeén -96 FI Kalmarsund 5,25
10 Ellinor Persson -96 Täby IS 5,17
11 Thilda Särnevång -96 IF Udd 5,11
12 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta Karlstad 5,10w

Moa Ullgren
Izabelle Kjellberg
Ellinor Persson
Elvira Richardsson
Emma Stenlöf
Moa Fanqvist
Jonna Lindeén
Emilia Kjellberg
Hanna Palmqvist
Emilia Hammarström
Thilda Särnevång
Amanda Öberg
533 +1,1  537 +0,8  533 -0,5  359 +1,0  538 -0,9  540 +1,5
510 +2,5   x  +0,0  505 +0,4
517 +0,9  513 -0,1  514 +1,1
 x  -0,4  191 -1,1  555 +1,0  557 +1,7  554 +2,7  556 +0,6
576 +1,5  551 -0,4  584 +0,2   x  +1,4  565 +1,4  539 +0,8
530 +1,2  519 +0,8  521 +1,1   x  -0,6  500 +1,1  510 +0,6
525 +1,5  522 +1,1   x  +0,7
530 +0,3  560 +1,4  547 +0,6  517 +0,9  533 -1,3  579 +1,2
519 +1,6  527 +0,0   x  +0,8  513 -1,1  514 +1,9  525 +0,3
 x  +1,5  558 +0,2  553 +1,7  552 +0,8   x  +0,6  529 -1,0
507 +1,8  511 +0,8  505 +2,7
532 +1,2  524 -0,7  529 +0,7  270 +1,2  334 -1,1   x  +0,7
    F16 LÄNGD KVAL      2012-08-10
1 Emma Stenlöf -96 Västerås FK 5,74 Final
2 Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn 5,42 Final
3 Moa Ullgren -96 GoIF Tjalve 5,40 Final
4 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 5,32 Final
5 Amanda Öberg -96 IK Ymer 5,25 Final
6 Jonna Lindeén -96 FI Kalmarsund 5,24 Final
7 Moa Fanqvist -96 Sundsvalls FI 5,23 Final
8 Emilia Hammarström -96 Wärnamo SK 5,20 Final
9 Thilda Särnevång -96 IF Udd 5,18 Final
10 Ellinor Persson -96 Täby IS 5,17 Final
11 Hanna Palmqvist -96 Mölndals AIK 5,15 Final
12 Izabelle Kjellberg -96 IF Göta Karlstad 5,10 Final
13 Agnes Lundin -96 Hovslätts IK 4,96
14 Matilde Andersson -96 Östhammar FI 4,96
15 Hanna Bengtsson -96 Sävedalens AIK 4,89
16 Hanna Jonsson -96 Sundbybergs IK 4,79
17 Klara Zetterberg -96 Upsala IF 4,78
18 Fanny Holgersson -96 FIF Gnistan 4,76
19 Alice Eriksson -96 IFK Lidingö 4,75
20 Sara Pernbrink -96 Hammarby IF 4,69
21 My Petersson Dahlbeck -96 Malmö AI 4,61
22 Joline Jansson -96 Östhammar FI 4,54
23 Frida Carlsson -96 Hanvikens SK 4,23
24 Emma Bouw -96 Upsala IF 3,42
- Johanna Norén -96 IF Göta Karlstad 0,00
- Linnea Ahlstedt -96 Lerum Friidrott 0,00

Moa Ullgren
Alice Eriksson
Johanna Norén
Jonna Lindeén
Joline Jansson
Hanna Jonsson
Emilia Hammarström
Thilda Särnevång
Agnes Lundin
Linnea Ahlstedt
Sara Pernbrink
Hanna Bengtsson
Fanny Holgersson
Emma Bouw
My Petersson Dahlbeck
Emilia Kjellberg
Amanda Öberg
Izabelle Kjellberg
Frida Carlsson
Hanna Palmqvist
Matilde Andersson
Emma Stenlöf
Elvira Richardsson
Klara Zetterberg
Ellinor Persson
Moa Fanqvist
540 +0,0
475 +0,0  470 -0,7  469 -0,3
 x  +0,3   -         - 
509 +0,3  524 -0,2
 x  -0,1  448 +0,0  454 -0,9
 x  -0,5  479 -0,3   x  -0,3
520 -1,1
508 -0,7  518 +0,0
485 -1,3  496 +0,1  496 -0,4
 x  -1,2   x  +1,2   x  -0,7
456 -0,6  443 +0,1  469 -0,5
483 -1,1  477 +0,2  489 -0,6
443 -0,9  476 +0,8  472 -1,0
 x  -0,4   x  +0,5  342 -1,1
 x  -0,6  461 +0,2  459 -0,6
532 +0,6
525 +0,6
501 -0,6  510 +1,7
423 +0,3   x  -0,2  416 -0,3
515 +2,0
487 +1,1  496 -0,1   x  -0,2
574 -0,2
542 -1,4
467 +0,7  478 +0,2  448 -0,6
517 +0,1
 x  -0,8  523 +1,4
    F16 TRESTEG      2012-08-12
1 Emilia Hammarström -96 Wärnamo SK 12,24
2 Emilia Kjellberg -96 IFK Sunne 11,45
3 Linnea Ahlstedt -96 Lerum Friidrott 11,13
4 Hanna Bengtsson -96 Sävedalens AIK 10,89
5 Matilde Andersson -96 Östhammar FI 10,85
6 Jonna Lindeén -96 FI Kalmarsund 10,76
7 Sara Pernbrink -96 Hammarby IF 10,68
8 Filippa Karlsson -96 Varbergs GIF 10,16
9 Thilda Särnevång -96 IF Udd 10,10
10 Alice Eriksson -96 IFK Lidingö 10,03
- Martina Appel -96 IF Göta Karlstad ej res
- Elvira Richardsson -96 IFK Kristinehamn ej res

Filippa Karlsson
Thilda Särnevång
Martina Appel
Alice Eriksson
Jonna Lindeén
Sara Pernbrink
Linnea Ahlstedt
Matilde Andersson
Emilia Hammarström
Hanna Bengtsson
Elvira Richardsson
Emilia Kjellberg
 967 -1,2  1016 -0,7   984 -0,7   986 -1,0   x   -1,2  1016 -0,7
 x   -0,7   969 -0,7  1010 -0,8
 x   -0,7   x   -0,9   x   -0,6
 959 -0,1   968 +0,1  1003 -0,4
1017 -1,5  1048 -0,6  1068 -0,8  1063 -1,3  1073 -1,4  1076 -1,3
1028 -0,8  1063 -0,2  1066 -0,8  1064 -1,1   958 -0,4  1068 -1,6
1083 -0,6  1086 -0,6  1092 -0,8  1081 -1,2  1098 -1,2  1113 -2,2
1062 -1,1  1068 -0,2  1052 -0,4  1052 -0,3  1085 -1,3  1071 -1,6
1224 -0,5  1204 -1,4  1191 -0,4   993 -1,9   -         1146 -1,7
1078 -0,9   x   -0,7  1089 -1,5   995 -1,3   x   -1,2   x   -1,5
 x   -0,7   x   -1,3   x   +0,1
 x   -0,6   x   +0,0  1103 -1,5  1119 -2,4  1126 -1,2  1145 -1,1
    F16 KULA 3,0      2012-08-12
1 Julia Axelsson Svärd -96 IFK Helsingborg 14,64
2 Lisa Einarsson -96 Eds SK 14,22
3 Emma Stenlöf -96 Västerås FK 13,21
4 Sara Lennman -96 Katrineholms SK 12,64
5 Hanna Gustavsson -96 Motala AIF 12,37
6 Alma Sundin -96 IFK Mora FIK 12,23
7 Jessika Lowe -96 IFK Helsingborg 11,91
8 Amanda Karlsson -96 Huddinge AIS 11,50
9 Hanna Mårtensson -96 Hässelby SK 11,25
10 Moa Ullgren -96 GoIF Tjalve 11,18
11 Linn Bergstrand -96 Ullevi FK 11,10
12 Annika Jönsson -96 IFK Helsingborg 10,37
13 Maria Olsson -96 Järvsö IF 10,15
14 Lisa Johansson -96 FI Kalmarsund 10,13
15 Rebecka Hallerth -96 Hellas FK 8,65

Amanda Karlsson
Hanna Gustavsson
Alma Sundin
Rebecka Hallerth
Julia Axelsson Svärd
Jessika Lowe
Lisa Einarsson
Lisa Johansson
Annika Jönsson
Hanna Mårtensson
Maria Olsson
Linn Bergstrand
Sara Lennman
Moa Ullgren
Emma Stenlöf
1087  1076  1129  1117  1150   x 
1214  1201  1195  1153  1237  1220
1165  1128  1223  1177   x     x 
 865   838   x 
1314  1254  1350  1317  1301  1464
 x     x    1137  1123  1177  1191
1279  1350   x    1356  1422   x 
 x    1013   961
1037  1011   - 
 x     x    1125
1015   x     987
 x    1110   x 
1130  1110  1206  1264   x     x 
 x    1107  1118
1108  1260  1256  1195  1198  1321
    F16 DISKUS 1,0      2012-08-11
1 Alma Sundin -96 IFK Mora FIK 38,54
2 Linn Bergstrand -96 Ullevi FK 35,98
3 Jessika Lowe -96 IFK Helsingborg 34,76
4 Hanna Gustavsson -96 Motala AIF 30,57
5 Hanna Mårtensson -96 Hässelby SK 29,19
6 Linnéa Holmstedt -96 Nyköpings BIS 28,33
7 Maria Johansson -96 Åhus FIK 27,63
8 Annika Jönsson -96 IFK Helsingborg 26,51
9 Lisa-Marie Lööt -96 Timrå AIF 24,86
- Lisa Johansson -96 FI Kalmarsund ej res

Lisa-Marie Lööt
Linn Bergstrand
Annika Jönsson
Alma Sundin
Hanna Mårtensson
Jessika Lowe
Linnéa Holmstedt
Lisa Johansson
Maria Johansson
Hanna Gustavsson
 x    2416  2486
3598   x     x     x     x     x 
 x     x    2493  2651  2598   x 
3495   x     x    3669  3854   x 
2735  2659  2919  2730  2494  2867
 x    3265  3090   x    3476  3409
2740  2540   x     x     x    2833
 x     x     x 
2757   x    2763  2561  2424   x 
2730  3057  2929   x     x    2946
    F16 SLÄGGA 4,0      2012-08-10
1 Lisa Einarsson -96 Eds SK 46,64
2 Jessika Lowe -96 IFK Helsingborg 45,12
3 Amanda Karlsson -96 Huddinge AIS 43,54
4 Erika Berntsson -96 FIF Gnistan 40,80
5 Agnes Jansson -96 Upsala IF 40,48
6 Julia Marklund -96 SK Bore Torsby 40,16
7 Annika Larsson -96 Upsala IF 39,16
8 Maria Johansson -96 Åhus FIK 37,62
9 Hanna Mårtensson -96 Hässelby SK 36,56
10 Linn Bergstrand -96 Ullevi FK 35,04
11 Lisa Bevemyr -96 Turebergs FK 27,27
12 Maria Olsson -96 Järvsö IF 27,07

Agnes Jansson
Erika Berntsson
Annika Larsson
Hanna Mårtensson
Maria Johansson
Maria Olsson
Lisa Einarsson
Linn Bergstrand
Jessika Lowe
Amanda Karlsson
Lisa Bevemyr
Julia Marklund
3622   x    3928   x     x    4048
3778  3883  3851  4080  3993  3932
3682   x    3829  3916  3850   x 
 x     x    3656
3355  3711  3393  3465  3762   x 
 x     x    2707
4664  4489   x    4333  4395   x 
 x    3504   x 
4512   x     x     x    4264   x 
4047  4178   x    4068  4354   x 
2727   x     x 
 x    3368  3838  3712  4016  3879
    F16 SPJUT 600      2012-08-12
1 Ellinor Englundh -96 Säters IF FIK 39,89
2 Olivia Hultman -96 Tibro AIK FK 36,44
3 Amanda Gabrielson -96 Wärnamo SK 35,17
4 Sara Thor -96 Huddinge AIS 35,11
5 Annika Jönsson -96 IFK Helsingborg 35,02
6 Maria Olsson -96 Järvsö IF 33,49
7 Kim Ander -96 Hässelby SK 33,48
8 Lotta Stenmark -96 Sundsvalls FI 33,38
9 Linn Riddarström -96 Motala AIF 32,24
10 Sara Kuutti -96 Tingbergs AIS 31,72
11 Ebba Andersson -96 Söderhamns IF 31,61
12 Hanna Mårtensson -96 Hässelby SK 30,76
13 Frida Carlsson -96 Hanvikens SK 29,44

Sara Kuutti
Frida Carlsson
Ellinor Englundh
Amanda Gabrielson
Linn Riddarström
Maria Olsson
Hanna Mårtensson
Sara Thor
Lotta Stenmark
Olivia Hultman
Ebba Andersson
Annika Jönsson
Kim Ander
3030  2961  3172
2821  2899  2944
3620  3229  3739  3391  3691  3989
3332  3041  3517  3227   x    3470
3123  3224  3000
3292  3349  3172  3267   x    3154
2860  3076  2768
3280  3364  3511   x    3099  3428
3059  3122  3338  3163  3276  2892
2850  2970  3314  3455  3432  3644
 x    3161  2944
3326  3502  3406  3466  3359  3320
3280  3155  3348  3267  3085  3132
    F15 100 M  HEAT 1  Vind -2,0  2012-08-10
1 Alice Svantesson -97 Sävedalens AIK 12,92 Final
2 Hanna Agrell-Gustafsson -97 UF Contact 13,04 Final
3 Johanna Dyremark -97 IFK Tumba 13,08
4 Julia Seigerroth -97 IK Hakarpspojkarna 13,09
5 Nicole Berner -97 Huddinge AIS 13,26
6 Rebecka Sellberg -97 Mölndals AIK 13,48
7 Ida Tryggveson -97 Bålsta IK 14,76

    F15 100 M  HEAT 2  Vind +0,9  
1 Irene Ekelund -97 Kils AIK 11,89 Final
2 Sandra Hentschel -97 Hammarby IF 12,59 Final
3 Linnea Rosman -97 Istrums SK 12,76 Final
4 Louise Liljeblad -97 Varbergs GIF 13,00
5 Maria Valenzuela -97 Ullevi FK 13,06
6 Tove Björnsdotter Petterson -97 Hammarby IF 13,50
7 Sara Messerer -97 Hässelby SK 14,08

    F15 100 M  HEAT 3  Vind +0,8  
1 Clara Bogfors -97 Hallens SK 12,42 Final
2 Johanna Gustafsson -97 Motala AIF 12,65 Final
3 Malin Andersson -97 Gefle IF 12,83 Final
4 Ella Frödin -97 Västerås FK 12,92
5 Maria Svedberg -97 IK Hakarpspojkarna 13,14
6 Madeleine Dahlberg -97 Piteå IF 13,32
7 Emmie Johansson -97 Kongahälla AIK 13,43

    F15 100 M  FINAL  Vind -1,9  2012-08-10
1 Irene Ekelund -97 Kils AIK 11,96
2 Johanna Gustafsson -97 Motala AIF 12,70
3 Clara Bogfors -97 Hallens SK 12,73
4 Sandra Hentschel -97 Hammarby IF 12,86
5 Linnea Rosman -97 Istrums SK 13,04
6 Alice Svantesson -97 Sävedalens AIK 13,12
7 Malin Andersson -97 Gefle IF 13,13
8 Hanna Agrell-Gustafsson -97 UF Contact 13,15

    F15 300 M  HEAT 1    2012-08-11
1 Alice Svantesson -97 Sävedalens AIK 40,37 Final
2 Linnea Rosman -97 Istrums SK 40,58 Final
3 Rebecka Sellberg -97 Mölndals AIK 42,83
4 Louise Ekman -97 Gefle IF 43,13
5 Tove Öhlander -97 Söderhamns IF 43,43

    F15 300 M  HEAT 2    
1 Irene Ekelund -97 Kils AIK 39,48 Final
2 Mikaela Waernulf -97 Västerås FK 42,41 Final
3 Anna Westher -97 KFUM Örebro 42,66
4 Maria Svedberg -97 IK Hakarpspojkarna 42,88
5 Kristn Olofsson-Hoffmann -97 Lerum Friidrott 45,09

    F15 300 M  HEAT 3    
1 Johanna Gustafsson -97 Motala AIF 41,64 Final
2 Ebba Svantesson -97 Sävedalens AIK 42,07 Final
3 Hanna Andersson -97 IFK Trelleborg 43,35
4 Dellie Carlsson -97 Mölndals AIK 43,99
5 Ida Tryggveson -97 Bålsta IK 46,91

    F15 300 M  FINAL     2012-08-12
1 Irene Ekelund -97 Kils AIK 38,40
2 Linnea Rosman -97 Istrums SK 39,75
3 Alice Svantesson -97 Sävedalens AIK 39,92
4 Johanna Gustafsson -97 Motala AIF 41,47
5 Ebba Svantesson -97 Sävedalens AIK 41,55
6 Mikaela Waernulf -97 Västerås FK 42,65

    F15 800 M  HEAT 1    2012-08-10
1 Astrid Rosvall -97 Hässelby SK 2.20,04 Final
2 Isabella Andersson -97 Turebergs FK 2.20,29 Final
3 Sara Christiansson -97 Trollhättans FIK 2.21,68 Final
4 Mathilda Rydin -97 Sävedalens AIK 2.22,94 Final
5 Klara Mellqvist -97 Sävedalens AIK 2.27,66
6 Maja Sjöblom -97 Upsala IF 2.34,26
7 Felicia Lindberg -97 Hammarby IF 2.34,68
8 Jennifer Ruumensaari -97 Högbo GIF 2.47,50

    F15 800 M  HEAT 2    
1 Elin Svensson -97 Ullevi FK 2.22,19 Final
2 Elin Brink -97 Markaryds FK 2.22,69 Final
3 Patricia Striner -97 Malmö AI 2.22,78 Final
4 Ella Sjödin -97 IF Göta Karlstad 2.23,33 Final
5 Mathilda Abrahamsson -97 GoIF Tjalve 2.28,33
6 Klara Henriksson -97 Hässelby SK 2.31,07
7 Ida Tryggveson -97 Bålsta IK 2.39,08

    F15 800 M  FINAL    2012-08-11
1 Astrid Rosvall -97 Hässelby SK 2.13.77
2 Patricia Striner -97 Malmö AI 2.14.29
3 Elin Svensson -97 Ullevi FK 2.18.47
4 Mathilda Rydin -97 Sävedalens AIK 2.18.49
5 Isabella Andersson -97 Turebergs FK 2.19.88
6 Sara Christiansson -97 Trollhättans FIK 2.23.65
7 Elin Brink -97 Markaryds FK 2.23.81
8 Ella Sjödin -97 IF Göta Karlstad 2.31.17

    F15 2000 M      2012-08-12
1 Ebba Andersson -97 Sollefteå GIF FI 6.35,82
2 Patricia Striner -97 Malmö AI 6.39,26
3 Linn Bengtsson -97 IFK Växjö 6.39,50
4 Astrid Rosvall -97 Hässelby SK 6.40,87
5 Elin Svensson -97 Ullevi FK 6.42,03
6 Julia Ringdahl -97 GoIF Tjalve 6.42,22
7 Isabella Andersson -97 Turebergs FK 6.47,32
8 Sara Christiansson -97 Trollhättans FIK 6.52,59
9 Anna Nilsson -97 Öresund FK 6.53,72
10 Mathilda Rydin -97 Sävedalens AIK 6.58,31
11 Klara Henriksson -97 Hässelby SK 6.58,72
12 Klara Mellqvist -97 Sävedalens AIK 7.05,19
13 Hanna Södergren -97 FIF Gnistan 7.07,12
14 Mathilda Abrahamsson -97 GoIF Tjalve 7.08,43
15 Alicia Kerrolf -97 IFK Växjö 7.10,22
16 Emma Gustafsson -97 Hässelby SK 7.10,41
17 Maja Sjöblom -97 Upsala IF 7.30,95
18 Salina Kifleyesus -97 Hässelby SK 7.34,29

    F15 1500 M HINDER      2012-08-10
1 Linn Bengtsson -97 IFK Växjö 5.09,78
2 Elin Svensson -97 Ullevi FK 5.17,21
3 Alicia Kerrolf -97 IFK Växjö 5.32,68
4 Emma Gustafsson -97 Hässelby SK 5.38,57
- Salina Kifleyesus -97 Hässelby SK bröt

    F15 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind +0,0  2012-08-12
1 Johanna Dyremark -97 IFK Tumba 11,98 Final
2 Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 12,40 Final
3 Beata Tersander -97 Hammarby IF 12,86
4 Elin Bohman -97 Turebergs FK 12,86
5 Isabelle Nilsson -97 Piteå IF 12,98
6 Tove Öhlander -97 Söderhamns IF 13,36
7 Frida Drakes -97 Säters IF FIK 13,89
- Karin Ytterberg -97 IK Ymer Bröt

    F15 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind +0,0  
1 Julia Seigerroth -97 IK Hakarpspojkarna 11,63 Final
2 Nicole Berner -97 Huddinge AIS 12,53 Final
3 Kajsa Östman -97 Sundsvalls FI 12,75
4 Victoria Stöckel -97 Nedre Soppero IK 12,86
5 Sarah Nordin -97 Trollhättans FIK 12,87
6 Jenny Wingqvist -97 Hässelby SK 13,09
7 Julia Svan -97 Djurmo/Sifferbo IF 13,17
8 Anna Fransson -97 IK Wilske 14,02

    F15 80 M HÄCK  HEAT 3  Vind +0,0  
1 Linnea Rosman -97 Istrums SK 12,18 Final
2 Emilia Karlsson -97 Nyköpings BIS 12,25 Final
3 Linn Bengtsson -97 IFK Växjö 12,38 Final
4 Sofia Renbjörk -97 GoIF Tjalve 12,65 Final
5 Agnes Bengtsson -97 Sävedalens AIK 13,02
6 Sanna Lundqvist -97 IK Ymer 13,14
7 Melinda Hedstig -97 Luleå FIF 13,16
8 Olivia Fors -97 Åkersberga SK 13,40

    F15 80 M HÄCK  FINAL  Vind -1,1  2012-08-12
1 Julia Seigerroth -97 IK Hakarpspojkarna 11,64
2 Linnea Rosman -97 Istrums SK 12,00
3 Emilia Karlsson -97 Nyköpings BIS 12,12
4 Nicole Berner -97 Huddinge AIS 12,29
5 Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 12,35
6 Johanna Dyremark -97 IFK Tumba 12,45
7 Linn Bengtsson -97 IFK Växjö 12,48
8 Sofia Renbjörk -97 GoIF Tjalve 13,08

    F15 300 M HÄCK  HEAT 1    2012-08-10
1 Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 45,65 Final
2 Linn Bengtsson -97 IFK Växjö 46,39 Final
3 Dellie Carlsson -97 Mölndals AIK 47,01 Final
4 Kajsa Östman -97 Sundsvalls FI 47,27
5 Tove Öhlander -97 Söderhamns IF 47,79

    F15 300 M HÄCK  HEAT 2    
1 Johanna Dyremark -97 IFK Tumba 46,19 Final
2 Hanna Hoff -97 IFK Växjö 46,92 Final
3 Karin Ytterberg -97 IK Ymer 47,24 Final
4 Sofia Renbjörk -97 GoIF Tjalve 47,29
5 Jenny Wingqvist -97 Hässelby SK 47,58

    F15 300 M HÄCK  FINAL    2012-08-11
1 Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 44,54
2 Linn Bengtsson -97 IFK Växjö 44,85
3 Johanna Dyremark -97 IFK Tumba 45,74
4 Hanna Hoff -97 IFK Växjö 45,91
5 Dellie Carlsson -97 Mölndals AIK 45,93
6 Karin Ytterberg -97 IK Ymer 46,60

    F15 HÖJD FINAL      2012-08-11
1 Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 1,70
2 Johanna Gustafsson -97 Motala AIF 1,68
2 Elina Lydén -97 Öresund FK 1,68
4 Louise Ekman -97 Gefle IF 1,66
5 Elin Bohman -97 Turebergs FK 1,61
6 Melinda Hedstig -97 Luleå FIF 1,58
7 Victoria Stöckel -97 Nedre Soppero IK 1,58
8 Sanna Lundqvist -97 IK Ymer 1,54
8 Elina Lanndalen -97 IK Ymer 1,54
8 Agnes Bengtsson -97 Sävedalens AIK 1,54
11 Malin Olsson -97 Malmö AI 1,54
11 Hanne Karlsson -97 IFK Kristinehamn 1,54
13 Amanda Hjalmarsson -97 Hovslätts IK 1,54
14 Amanda Engman -97 Upsala IF 1,50

Amanda Engman
Agnes Bengtsson
Victoria Stöckel
Sanna Lundqvist
Lovisa Östervall
Malin Olsson
Hanne Karlsson
Elin Bohman
Louise Ekman
Amanda Hjalmarsson
Melinda Hedstig
Elina Lanndalen
Johanna Gustafsson
Elina Lydén
144 150 154 158 161 164 166 168 170 172
o   xo  xxx
o   o   o   xxx
-   o   o   xxo xxx
-   o   o   xxx
-   -   -   o   o   xo  xo  o   xo  - 
-   o   xo  xxx
-   o   xo  xxx
o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxx
xo  o   xo  xxx
-   o   o   o   xxx
-   o   o   xxx
-   -   o   o   xo  o   xo  xxo xxx
-   -   o   o   o   xxo o   xxo xxx
    F15 HÖJD KVAL      2012-08-10
1 Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 1,56 Final
2 Elin Bohman -97 Turebergs FK 1,53 Final
2 Elina Lanndalen -97 IK Ymer 1,53 Final
2 Johanna Gustafsson -97 Motala AIF 1,53 Final
2 Melinda Hedstig -97 Luleå FIF 1,53 Final
2 Victoria Stöckel -97 Nedre Soppero IK 1,53 Final
2 Louise Ekman -97 Gefle IF 1,53 Final
8 Elina Lydén -97 Öresund FK 1,53 Final
8 Agnes Bengtsson -97 Sävedalens AIK 1,53 Final
8 Amanda Engman -97 Upsala IF 1,53 Final
8 Sanna Lundqvist -97 IK Ymer 1,53 Final
12 Hanne Karlsson -97 IFK Kristinehamn 1,53 Final
13 Malin Olsson -97 Malmö AI 1,53 Final
14 Amanda Hjalmarsson -97 Hovslätts IK 1,53 Final
15 Mathilda Fästh -97 Upsala IF 1,50
16 Emilia Stenström -97 Huddinge AIS 1,50
16 Nikolina Nordkvist -97 IFK Helsingborg 1,50
18 Ellen Olsson -97 Wärnamo SK 1,50
19 Linda Brokmar -97 IFK Lidingö 1,46
20 Madeleine Dalberg -97 Piteå IF 1,46
21 Emma Lööw Johansson -97 Söderhamns IF 1,42
22 Louise Berghem -97 Istrums SK 1,42

Elina Lydén
Amanda Hjalmarsson
Emilia Stenström
Linda Brokmar
Elin Bohman
Agnes Bengtsson
Lovisa Östervall
Malin Olsson
Mathilda Fästh
Amanda Engman
Nikolina Nordkvist
Madeleine Dalberg
Elina Lanndalen
Sanna Lundqvist
Johanna Gustafsson
Ellen Olsson
Emma Lööw Johansson
Melinda Hedstig
Victoria Stöckel
Louise Ekman
Hanne Karlsson
Louise Berghem
142 146 150 153 156
-   o   o   xo  - 
-   o   xxo xxo - 
o   o   xo  xxx
xxo o   xxx
-   o   o   o   - 
-   o   o   xo  - 
-   -   -   -   o
o   o   xo  xxo - 
o   xo  o   xxx
-   o   o   xo  - 
o   o   xo  xxx
o   xo  xxx
-   o   o   o   - 
-   o   o   xo  - 
-   -   -   o   - 
o   xo  xxo xxx
o   xxx
-   o   o   o   - 
-   -   o   o   - 
o   o   o   o   - 
-   o   o   xxo - 
xo  xxx
    F15 STAV      2012-08-10
1 Klara Mattsson -97 IK Orient 3,31
2 Andrietta Grentzman -97 Malmö AI 3,31
3 Anna Larsson -97 Varbergs GIF 3,11
4 Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 3,06
5 Lisa Piscator -97 IFK Kristinehamn 3,00
6 Ellen Olsson -97 Wärnamo SK 3,00
7 Lina Larsson -97 IK Ymer 2,86
8 Sofie From -97 Järvsö IF 2,54
9 Emily Engelholm -97 FI Kalmarsund 2,54
10 Fanny Eriksson -97 Djurmo/Sifferbo IF 2,54
11 Erica Edström -97 IFK Kristinehamn 2,54
12 Ellinor Eriksson -97 Lerum Friidrott 2,36
13 Stina Bäcklin -97 Gefle IF 2,36
14 Hanna Johansson -97 IF Göta Karlstad 2,18

Emily Engelholm
Erica Edström
Beatrice Lantz
Fanny Eriksson
Ellen Olsson
Anna Larsson
Hanna Johansson
Andrietta Grentzman
Klara Mattsson
Lina Larsson
Lisa Piscator
Stina Bäcklin
Sofie From
Ellinor Eriksson
218 236 254 266 278 286 294 300 306 311 316 321 326 331 336
xo  xxo o   xxx
o   o   xxo xxx
-   -   -   o   o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   xxo xo  xxx
-   -   -   o   xo  o   o   xo  xxo o   xxx
xo  xxx
-   -   -   o   -   o   -   xo  -   o   xo  o   o   xxo xxx
-   -   -   o   -   o   -   o   -   xo  xxo -   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   xxx
xo  o   xxx
o   o   o   xxx
o   o   xxx
    F15 LÄNGD FINAL      2012-08-11
1 Hanna Hoff -97 IFK Växjö 5,67
2 Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 5,52
3 Clara Bogfors -97 Hallens SK 5,41
4 Hanna Agrell-Gustafsson -97 UF Contact 5,33
5 Olivia Fors -97 Åkersberga SK 5,20
6 Louise Liljeblad -97 Varbergs GIF 5,16
7 Louise Ekman -97 Gefle IF 5,10
8 Nikolina Nordkvist -97 IFK Helsingborg 5,06
9 Paulina Toresäter -97 Enköpings AIF 4,97
10 Johanna Dyremark -97 IFK Tumba 4,90
11 Alva Gustavsson -97 Ullevi FK 4,87
- Malin Andersson -97 Gefle IF ej res

Clara Bogfors
Louise Liljeblad
Hanna Agrell-Gustafsson
Malin Andersson
Louise Ekman
Nikolina Nordkvist
Johanna Dyremark
Paulina Toresäter
Olivia Fors
Lovisa Östervall
Alva Gustavsson
Hanna Hoff
493 +0,6  538 -0,3  534 +0,1  541 -0,1  369 -1,2  527 -0,4
 x  +0,2  505 -0,2  516 -1,8   x  -0,5   x  +0,1   x  -1,0
 x  +0,0  533 +0,0  144 -1,0   -         -         - 
 x  -0,9   x  +0,6   x  -0,7
261 +0,2  502 +1,0  493 -2,5  510 +0,5  510 +0,3  508 -0,2
 x  +0,4  506 +0,0  464 -0,8  451 -2,0  480 -0,8  487 -1,1
481 +0,9  488 -1,5  490 -1,6
497 +0,7  193 -0,8   x  -1,5
508 +0,0  508 -1,1  501 -1,1   x  -0,2  517 -0,3  520 +0,1
521 -0,9   x  -1,2  508 -0,8  523 -2,4  533 -1,0  552 -1,2
461 +0,5  469 -0,1  487 -0,5
551 +1,1  551 +0,4  522 -1,7  522 +0,0  567 +0,0  545 -0,6
    F15 LÄNGD kvalpool A      2012-08-10
1 Clara Bogfors -97 Hallens SK 5,48 Final
2 Louise Ekman -97 Gefle IF 5,13 Final
3 Nikolina Nordkvist -97 IFK Helsingborg 5,09 Final
4 Paulina Toresäter -97 Enköpings AIF 5,07 Final
5 Alva Gustavsson -97 Ullevi FK 5,06 Final
6 Viktoria Kemborn -97 Stenungsunds FI 5,01
7 Elin Bohman -97 Turebergs FK 5,01
8 Sofia Renbjörk -97 GoIF Tjalve 4,92
9 Linnea Rosman -97 Istrums SK 4,86
10 Madeleine Dalberg -97 Piteå IF 4,86
11 Julia Svan -97 Djurmo/Sifferbo IF 4,82
12 Hanna Heinemann -97 IF Göta Karlstad 4,70
13 Felicia Lindberg -97 Hammarby IF 4,60
14 Sandra Skogström -97 Hässelby SK 4,51
15 Jennifer Ruumensaari -97 Högbo GIF 4,50
16 Louise Berghem -97 Istrums SK 4,46
17 Hanna Johansson -97 IF Göta Karlstad 3,72

Hanna Johansson
Felicia Lindberg
Viktoria Kemborn
Elin Bohman
Nikolina Nordkvist
Sandra Skogström
Paulina Toresäter
Louise Berghem
Hanna Heinemann
Madeleine Dalberg
Louise Ekman
Linnea Rosman
Sofia Renbjörk
Julia Svan
Clara Bogfors
Jennifer Ruumensaari
Alva Gustavsson
 x  +0,0   x  +0,2  372 -0,1
449 -0,7  460 -0,4   x  -0,6
499 +1,5  496 +0,5  501 -0,4
501 +0,7  476 +0,9  476 +0,3
494 +0,1  509 +0,3  506 +0,5
447 +0,4  451 +0,1  448 -0,1
504 +0,6  507 +1,2  458 +0,0
 x  +0,6  446 +0,9  443 -1,6
430 +1,2  462 +0,1  470 +0,2
280 +0,3   x  -0,1  486 +0,0
513 +0,4
 x  +0,8  459 +1,3  486 +1,1
 x  +0,8  477 +0,4  492 +0,2
467 +0,8  482 +0,4  462 +0,8
 x  +0,0  548 +0,7
442 +0,7  437 +0,5  450 +0,4
 x  +0,2   x  +1,4  506 +0,1
    F15 LÄNGD kvalpool B      2012-08-10
1 Hanna Hoff -97 IFK Växjö 5,50 Final
2 Hanna Agrell-Gustafsson -97 UF Contact 5,21 Final
3 Johanna Dyremark -97 IFK Tumba 5,18 Final
4 Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 5,17 Final
5 Olivia Fors -97 Åkersberga SK 5,17 Final
6 Louise Liljeblad -97 Varbergs GIF 5,11 Final
7 Malin Andersson -97 Gefle IF 5,06 Final
8 Malin Olsson -97 Malmö AI 5,01
9 Isabelle Nilsson -97 Piteå IF 4,81
10 Fanny Sandberg -97 Mölndals AIK 4,80
11 Amanda Björkholm -97 Upsala IF 4,79
12 Moa Ugglin -97 Öresund FK 4,76
13 Frida Drakes -97 Säters IF FIK 4,76
14 Ebba Olsson -97 Brattås CK 4,70
15 Amanda Sundstedt -97 Västerås FK 4,64
16 Elsa Herlitz -97 Upsala IF 4,44

Johanna Dyremark
Frida Drakes
Ebba Olsson
Malin Olsson
Malin Andersson
Moa Ugglin
Isabelle Nilsson
Lovisa Östervall
Olivia Fors
Amanda Björkholm
Elsa Herlitz
Louise Liljeblad
Fanny Sandberg
Hanna Hoff
Hanna Agrell-Gustafsson
Amanda Sundstedt
518 +0,8
447 +0,6  470 +0,1  476 -0,1
470 +0,5  253 +0,6   x  -0,1
501 +1,1  491 -1,1  478 +0,1
506 +0,4  266 -1,3   - 
454 +0,4  476 -1,4  475 +0,1
481 -0,4  444 -0,8  481 -0,1
517 -1,2
517 +0,2
479 +0,4  455 -0,1  462 +0,8
444 -0,1   x  -0,9   x  +0,0
511 -1,0
450 -1,0  467 -1,6  480 +0,0
550 +0,1
521 -0,6
464 +0,0  448 +0,1   x  -0,1
    F15 TRESTEG      2012-08-12
1 Hanna Hoff -97 IFK Växjö 11,66
2 Lovisa Östervall -97 IFK Tumba 10,98
3 Viktoria Kemborn -97 Stenungsunds FI 10,94
4 Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 10,94
5 Kristn Olofsson-Hoffmann -97 Lerum Friidrott 10,92
6 Johanna Dyremark -97 IFK Tumba 10,78
7 Louise Ekman -97 Gefle IF 10,70
8 Amanda Hjalmarsson -97 Hovslätts IK 10,70
9 Mikalea Waernulf -97 Västerås FK 10,46
10 Malin Andersson -97 Gefle IF 10,36
11 Anna Larsson -97 Varbergs GIF 10,36
12 Dagny Olofsson-Hoffmann -97 Lerum Friidrott 10,33
13 Hanne Karlsson -97 IFK Kristinehamn 10,24
14 Elsa Herlitz -97 Upsala IF 10,24
15 Sandra Skogström -97 Hässelby SK 9,99
16 Anna Fransson -97 IK Wilske 9,90
- Paulina Toresäter -97 Enköpings AIF ej start
- Clara Bogfors -97 Hallens SK ej start

Louise Ekman
Hanne Karlsson
Johanna Dyremark
Paulina Toresäter
Beatrice Lantz
Clara Bogfors
Anna Fransson
Dagny Olofsson-Hoffmann
Malin Andersson
Mikalea Waernulf
Hanna Hoff
Amanda Hjalmarsson
Anna Larsson
Sandra Skogström
Elsa Herlitz
Kristn Olofsson-Hoffmann
Viktoria Kemborn
Lovisa Östervall
1025 -0,3  1045 +0,1  1062 +0,0  1070 -0,1  1057 +0,5   x   +0,1
 999 -0,2  1024 +0,1  1010 -0,4
1057 -0,4  1078 +0,0  1025 -0,7  1026 -0,1  1061 +0,3  1068 +0,5
 - 
1054 -0,7  1045 +0,9  1025 -0,8  1043 -0,3   x   -0,5  1094 +0,4
 - 
 990 -0,2   963 +0,5   952 -1,0
1033 +0,2   x   +0,8  1022 -0,7
 x   +0,8  1036 +0,3  1033 -0,6
 x   +0,5   x   -0,1  1046 -0,7
1159 +0,3  1142 -0,6  1154 -0,9  1154 -0,1  1166 -1,0   x   +0,4
 x   +0,4  1021 -0,6  1070 +0,1   x   +0,5  1020 -0,1   x   -0,3
 x   +0,3  1021 -0,7  1036 -0,5
 x   +0,3   958 -0,6   999 -0,5
 996 -0,6  1024 -0,9  1010 -0,2
1020 +0,0  1059 -1,2  1028 -1,3   x   -0,8  1026 -0,9  1092 -0,6
1064 +0,0  1043 -1,1  1066 -1,5  1083 -0,4  1094 +0,1  1058 +0,1
1050 -0,3  1043 +0,2  1021 -0,5   -         1066 -0,5  1098 -0,4
    F15 KULA 3,0      2012-08-12
1 Agnes Larsson -97 IF Göta Karlstad 14,41
2 Lovisa Sjöstrand -97 IF Castor 13,28
3 Simone Himmerlid -97 Sundsvalls FI 12,53
4 Ebba Olsson -97 Brattås CK 12,38
5 Emma Harrysson -97 Brattås CK 12,23
6 Sandra Skogström -97 Hässelby SK 11,84
7 Victoria Stöckel -97 Nedre Soppero IK 11,66
8 Anna Olsson -97 Kils AIK 11,60
9 Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 11,24
10 Emma Thor -97 IFK Märsta 11,23
11 Victoria Engström -97 Upsala IF 11,00
12 Linn Forssell -97 Motala AIF 10,65
13 Sandra Kemdal -97 Västerås FK 10,25
14 Maja Olsson -97 Leksands FIK 10,22
15 Klara Pettersson -97 Västerås FK 10,13
16 Charlott Danko -97 Hanvikens SK 10,07

Victoria Engström
Charlott Danko
Beatrice Lantz
Simone Himmerlid
Ebba Olsson
Sandra Skogström
Lovisa Sjöstrand
Klara Pettersson
Emma Harrysson
Agnes Larsson
Emma Thor
Linn Forssell
Anna Olsson
Sandra Kemdal
Maja Olsson
Victoria Stöckel
1075  1100  1049
 966  1007   970
 x    1082  1124
1144   x    1253  1203   x    1247
1231  1194  1170  1238  1137  1179
1181  1136  1184  1101  1156  1099
1328  1286  1295  1219  1246  1294
 960  1013  1009
1141  1223  1129  1133  1197  1182
1441   x    1389  1236  1383  1431
 x    1123  1114
1014  1037  1065
1160  1106  1134  1103  1143  1102
 834  1025   997
1022   962   x 
1132  1135  1154   x     x    1166
    F15 DISKUS 0,6      2012-08-11
1 Lovisa Sjöstrand -97 IF Castor 50,44
2 Clara Holmquist -97 IK Hakarpspojkarna 43,97
3 Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 39,38
4 Amanda Landegren -97 IFK Växjö 38,90
5 Anna Karlsson-Tufuga -97 SK Bore Torsby 38,90
6 Emma Harrysson -97 Brattås CK 38,11
7 Elin Edgren -97 SK Bore Torsby 35,38
8 Michaela Norrbelius -97 Gefle IF 34,77
9 Simone Himmerlid -97 Sundsvalls FI 34,32
10 Ellen Pettersson -97 Örbyhus IF 33,90
11 Emma Landegren -97 IK Ymer 33,70
12 Ebba Olsson -97 Brattås CK 33,60
13 Sabine Steen -97 IFK Kristinehamn 32,33
14 Sandra Kemdal -97 Västerås FK 32,18
15 Victoria Engström -97 Upsala IF 30,83
16 Frida Bååth -97 Timrå AIF 30,40
17 Fanny Eriksson -97 Djurmo/Sifferbo IF 29,92
18 Marika Kiviniemi -97 Södertälje IF 29,40
19 Charlott Danko -97 Hanvikens SK 29,24
20 Evelinn Hammarström -97 FI Kalmarsund 26,07

Emma Harrysson
Clara Holmquist
Fanny Eriksson
Beatrice Lantz
Michaela Norrbelius
Evelinn Hammarström
Amanda Landegren
Sandra Kemdal
Marika Kiviniemi
Charlott Danko
Elin Edgren
Ellen Pettersson
Frida Bååth
Victoria Engström
Lovisa Sjöstrand
Sabine Steen
Ebba Olsson
Emma Landegren
Simone Himmerlid
Anna Karlsson-Tufuga
3811   x     x     x    3470   x 
3755  3152  4129   x    4058  4397
2992   x     x 
3494  3488  3764   x    3848  3938
3074  3477  3287   x     x     x 
2172  2607  2583
3816  3822  3610  3890  3797   x 
 x     x    3218
 x     x    2940
 x    2924  2743
3538   x     x     x     x     x 
3390   x     x 
3040   x     x 
 x     x    3083
4614  5044  4593  4874  4892  5001
 x     x    3233
 x    3360   x 
 x    3370  2939
3100   x    3432
3631  3890  3296  3640  2940   x 
    F15 SLÄGGA 3,0      2012-08-10
1 Lina Hallberger -97 IK Ymer 47,98
2 Michaela Norrbelius -97 Gefle IF 45,92
3 Linn Forssell -97 Motala AIF 43,44
4 Elin Edgren -97 SK Bore Torsby 43,38
5 Sabine Steen -97 IFK Kristinehamn 43,25
6 Emma Thor -97 IFK Märsta 42,82
7 Amanda Landegren -97 IFK Växjö 39,73
8 Ebba Karlsson -97 Huddinge AIS 39,47
9 Helena Åhlen -97 SK Bore Torsby 38,13
10 Ebba Olsson -97 Brattås CK 37,74
11 Julia Gannedahl -97 Turebergs FK 37,35
12 Frida Bååth -97 Timrå AIF 37,11
13 Mathilda Björklund -97 Bålsta IK 36,73
14 Amanda Sandin -97 Herrljunga SK 36,56
15 Ida Lindberg -97 Öresund FK 31,13
16 Linn Karlsson -97 Kils AIK 30,97
17 Ida Klüft -97 IFK Växjö 30,96
18 Cecilia Jäger Stenberg -97 Sundbybergs IK 26,41
- Simone Himmerlid -97 Sundsvalls FI 0,00

Frida Bååth
Cecilia Jäger Stenberg
Mathilda Björklund
Elin Edgren
Linn Karlsson
Ida Klüft
Ida Lindberg
Michaela Norrbelius
Ebba Karlsson
Sabine Steen
Simone Himmerlid
Amanda Landegren
Ebba Olsson
Helena Åhlen
Lina Hallberger
Linn Forssell
Amanda Sandin
Emma Thor
Julia Gannedahl
3711   x     x 
 x    2641  2287
 x    3620  3673
4082  4136  4338  4058  4106   x 
 x    3097   x 
 x    3096   x 
2956  3113  2960
4443  4570  4516  4592  4549  4572
3692  3688  3927   x    3947  3868
 x    3937   x     x    4325   x 
 x     x     x 
3973  3960  3918   x     x     x 
3774  3569   x 
 x     x    3813
4798  4470  4770  4261   x     x 
4054   x    4282  4344  4049   x 
 x    3656   x 
4282  4089   x    3955   x    4090
3613  3735   x 
    F15 SPJUT 400      2012-08-12
1 Anna Karlsson-Tufuga -97 SK Bore Torsby 44,58
2 Emma Harrysson -97 Brattås CK 40,51
3 Linn Peura -97 Flens FS 40,43
4 Ebba Olsson -97 Brattås CK 38,96
5 Beatrice Lantz -97 IFK Växjö 38,41
6 Lovisa Sjöstrand -97 IF Castor 37,16
7 Felicia Lindberg -97 Hammarby IF 35,75
8 Emilia Stenström -97 Huddinge AIS 35,14
9 Melinda Hedstig -97 Luleå FIF 34,97
10 Victoria Stöckel -97 Nedre Soppero IK 34,73
11 Maja Olsson -97 Leksands FIK 34,46
12 Marika Kiviniemi -97 Södertälje IF 34,23
13 Mathilda Rydin -97 Sävedalens AIK 33,83
14 Emma Landegren -97 IK Ymer 33,72
15 Louise Berghem -97 Istrums SK 32,54
16 Frida Drakes -97 Säters IF FIK 32,45
17 Amanda Engman -97 Upsala IF 32,27
18 Alina Ödman -97 Ullevi FK 31,96
19 Charlott Danko -97 Hanvikens SK 31,82
20 Elin Johansson -97 Kongahälla AIK 31,12
21 Fanny Eriksson -97 Djurmo/Sifferbo IF 30,13
22 Sandra Skogström -97 Hässelby SK 29,82
23 Hanna Heinemann -97 IF Göta Karlstad 25,48

Linn Peura
Charlott Danko
Beatrice Lantz
Emma Harrysson
Maja Olsson
Lovisa Sjöstrand
Anna Karlsson-Tufuga
Emma Landegren
Sandra Skogström
Emilia Stenström
Felicia Lindberg
Amanda Engman
Elin Johansson
Ebba Olsson
Mathilda Rydin
Fanny Eriksson
Louise Berghem
Alina Ödman
Frida Drakes
Marika Kiviniemi
Melinda Hedstig
Victoria Stöckel
Hanna Heinemann
4006  3949  4039  3950   x    4043
3182   x    2965
3551  3666  3678  3841  3723   x 
4051  3736  3805  3810  4015  3959
3446  3076  3189
3317  3395  3542  3358  3148  3716
4044  4123  4077  4457  3847  4458
2717  3372  3177
2974  2982  2846
2972   x    3514  3387  3513  3259
3301  3506  3290  3575  3340  3358
2902  3227  3008
2951  2998  3112
2658  3896  3311  3335  3398  3319
3383  3319  3378
2886   x    3013
 x    2989  3254
3196  2998   x 
3003  3245  3006
3290  3423  3372
 x    3140  3497
3376  2907  3473
2382  2320  2548

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram