RESULTAT mellan 08 dec och 09 dec
Luciaspelen 2012-12-08/09
Sätrahallen, Stockholm
IFK Lidingö Friidrott
Uppdaterad: 12-12-09 21:24


 
P17 30m
Försök heat 1 9 dec  
Martin Hansén 97 Huddinge AIS 4.33 q
Gustav Kjell 96 Turebergs FK 4.33 q
Giovanni Inostroza 97 Turebergs FK 4.43
Aleksi Pelto 97 Tampereen Urheilijat-38 4.62
Anton Roos 97 Huddinge AIS 4.68
Niklas Kivipuro 97 Tampereen Urheilijat-38 4.80
Jussi Lehtonen 97 Tampereen Urheilijat-38 ej start

Försök heat 2 9 dec  
Amadou Sussoho 95 Huddinge AIS 4.31 u.t.
Erik Liden 96 IFK Lidingö 4.39 q
Rashiid Jamac 96 Tampereen Urheilijat-38 4.42 q
Aaro Pekkola 97 Tampereen Urheilijat-38 4.47
Erik Hermelin 96 IFK Lidingö 4.52
Hannes Axell 97 Danderyds SK 4.75
Fredrik Lundqvist 97 Huddinge AIS 4.83

Försök heat 3 9 dec  
Gabriel Noutsos 97 Spårvägens FK 4.41 q
Joel Glantz 96 Huddinge AIS 4.43 q
Yannick Mbella 96 Huddinge AIS 4.43 q
Jere Syren 96 Tampereen Urheilijat-38 4.59
Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 4.66
Joona Kopakkala 97 Tampereen Urheilijat-38 4.69
Nils Jarlöv 96 Huddinge AIS 4.73

Försök heat 4 9 dec  
Anton Öhman 97 Huddinge AIS 4.40 q
Wilmer Sternehäll 98 Huddinge AIS 4.51
Pontus Danforth 96 Huddinge AIS 4.52
Ludvig Hilenfjärd 97 Huddinge AIS 4.54
Henrik Thoms 96 Hanvikens SK 4.62
Peter Heen 97 Huddinge AIS 4.63
Otto Airaksinen 97 Tampereen Urheilijat-38 4.69

Final 9 dec  
Gustav Kjell 96 Turebergs FK 4.27
Anton Öhman 97 Huddinge AIS 4.36
Martin Hansén 97 Huddinge AIS 4.36
Rashiid Jamac 96 Tampereen Urheilijat-38 4.37
Erik Liden 96 IFK Lidingö 4.37
Joel Glantz 96 Huddinge AIS 4.38
Gabriel Noutsos 97 Spårvägens FK 4.43
Yannick Mbella 96 Huddinge AIS 4.45


P17 300m
8 dec  
Erik Hermelin 96 IFK Lidingö 37.19 1
Jon Forss 96 Tampereen Urheilijat-38 38.52 3
Samuli Koskinen 95 Tampereen Urheilijat-38 39.26 5
Hannes Axell 97 Danderyds SK 41.19 11

8 dec  
Fredrik Lorentzon 97 IFK Lidingö 38.72 4
Erik Lagerlöf 97 IFK Lidingö 39.81 7
Aleksi Pelto 97 Tampereen Urheilijat-38 40.62 8
Martin Jacobson 97 Tyresö FK 40.72 9

8 dec  
Aaro Pekkola 97 Tampereen Urheilijat-38 39.75 6
Erik Lundmark 96 Turebergs FK 41.19 10
Jussi Lehtonen 97 Tampereen Urheilijat-38 43.54 14

8 dec  
Aleksi Heimonen 97 Tampereen Urheilijat-38 37.80 2
Niklas Kivipuro 97 Tampereen Urheilijat-38 42.67 12
Joona Kopakkala 97 Tampereen Urheilijat-38 43.08 13
Gabriel Noutsos 97 Spårvägens FK ej start -


P17 600m
Finalheat 1 9 dec  
Jon Forss 96 Tampereen Urheilijat-38 1:28.97 1
Mohammed Loukili 96 IFK Lidingö 1:30.65 3
Topi Lahtinen 97 Tampereen Urheilijat-38 1:31.30 4
Martin Jacobson 97 Tyresö FK 1:32.74 5
Samuli Koskinen 95 Tampereen Urheilijat-38 1:34.48 7
Fredrik Lorentzon 97 IFK Lidingö 1:35.55 8
Aleksi Heimonen 97 Tampereen Urheilijat-38 ej start -

Finalheat 2 9 dec  
Erik Lagerlöf 97 IFK Lidingö 1:29.77 2
Nils Jarlöv 96 Huddinge AIS 1:32.88 6
Felix Davidsson-Berndtsson 96 Värmdö IF 1:40.89 9
Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS ej start -
Erik Hermelin 96 IFK Lidingö ej start -
Anton Roos 97 Huddinge AIS ej start -


P17 Höjd
9 dec  
Fabian Delryd 96 Täby IS 198
Henrik Thoms 96 Hanvikens SK 196
Adam Lindhe 94 IFK Lidingö 196
Joel Glantz 96 Huddinge AIS 176
Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS 172
Christoffer Ekberg 96 IFK Lidingö 172
Hannes Axell 97 Danderyds SK 172
Anton Roos 97 Huddinge AIS 160
Salesi Pettersson 97 Spårvägens FK 156
10  Peter Heen 97 Huddinge AIS 152
Jan-Erik Wanhainen 71 IFK Lidingö


P17 Längd
9 dec  
Erik Hermelin 96 IFK Lidingö 6,11
Ludvig Hilenfjärd 97 Huddinge AIS 6,06
Joel Glantz 96 Huddinge AIS 6,04
Giovanni Inostroza 97 Turebergs FK 6,00
Henrik Thoms 96 Hanvikens SK 5,96
Aleksi Pelto 97 Tampereen Urheilijat-38 5,86
Pontus Danforth 96 Huddinge AIS 5,60    5,50
Albin Boestad 97 IFK Lidingö 5,60    5,31
Joona Kopakkala 97 Tampereen Urheilijat-38 5,49
10  Anton Öhman 97 Huddinge AIS 5,32
11  Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS 5,22
12  Fredrik Lundqvist 97 Huddinge AIS 5,17
13  Peter Heen 97 Huddinge AIS 5,12
14  Otto Airaksinen 97 Tampereen Urheilijat-38 4,82


P15 60m
Försök heat 1 8 dec  
Yonathan Helsing 98 Sundsvalls FI 7.64 q 2
Julius Larsen Brolin 98 Täby IS 7.94 q 5
Emil Thedeen 98 Bromma IF 8.07 q 7
Simon Nilsson 98 Hässelby SK 8.14 q 8
Erik Lindfors 98 IFK Lidingö 8.23 10
Jesper Rilegård 98 Täby IS 8.30 11
Axel Abrahamsson 98 Bromma IF 8.38 12

Försök heat 2 8 dec  
Daniel Persson 98 Bromma IF 7.61 q 1
Gustaf Löwenhav 98 Spårvägens FK 7.87 q 3
Anton Cigéhn 98 Täby IS 7.89 q 4
Tobias Månsson 98 IFK Lidingö 7.96 q 6
Leo Korpi 98 Spårvägens FK 8.22 9
Axel Erlandsson 98 Hässelby SK 8.98 13
Viktor Wahlén Diederichsen 98 Spårvägens FK ej start -

Final 8 dec  
Yonathan Helsing 98 Sundsvalls FI 7.47
Daniel Persson 98 Bromma IF 7.56
Gustaf Löwenhav 98 Spårvägens FK 7.74
Anton Cigéhn 98 Täby IS 7.92
Julius Larsen Brolin 98 Täby IS 8.03
Emil Thedeen 98 Bromma IF 8.11
Tobias Månsson 98 IFK Lidingö ej start
Simon Nilsson 98 Hässelby SK ej start


P15 1000m
9 dec  
Simon Sundström 98 IFK Lidingö 2:45.26
Christoffer Ahl 98 Hammarby IF 2:51.06
Adel Araya 98 Mälarhöjdens IK 2:59.40
Marcus Häggh 98 Enhörna IF 3:05.94
Jesper Nyman 98 Hanvikens SK 3:26.76
Johan Wiberg 98 Spårvägens FK 3:40.07
Gabriel Rosshagen 98 Täby IS ej start


P15 Häck 60m 84 cm
Finalheat 1 9 dec  
Kevin Duvert 98 Hellas FK 8.96
Johan Bengtsson 98 Täby IS 9.38
Anton Cigéhn 98 Täby IS 9.63
Jesper Rilegård 98 Täby IS 9.70
Timothy Olsson 98 Hammarby IF 9.75
Viktor Wahlén Diederichsen 98 Spårvägens FK 9.98


P15 Längd
8 dec  
Kevin Duvert 98 Hellas FK 5,65
Anton Cigéhn 98 Täby IS 5,47
Jesper Rilegård 98 Täby IS 5,41
Viktor Wahlén Diederichsen 98 Spårvägens FK 5,16
Gustaf Löwenhav 98 Spårvägens FK 5,12
Viktor Öström 98 Hässelby SK 4,90
Alexander Strid 98 Hässelby SK 4,82
Leo Korpi 98 Spårvägens FK 4,76
Axel Erlandsson 98 Hässelby SK 4,53


P15 Kula 4.0 kg
9 dec  
Patrik Lindstedt 99 Hässelby SK 13,94
Edvin Larsson 98 Eskilstuna FI 13,46
Johan Bengtsson 98 Täby IS 11,67
Jesper Rilegård 98 Täby IS 11,19
Anton Cigéhn 98 Täby IS 10,45


P14 60m
Finalheat 1 9 dec  
Carl Glas 99 Bromma IF 7.90
Johan Sjölander 99 Täby IS 8.07
Carl Einar Söderström Eskonniemi 99 Hellas FK 8.39
Filip Hedlund 99 Hellas FK 8.39
Joel Söder 99 Spårvägens FK 8.67
Gustaf Backman 99 Spårvägens FK 8.71
Leonard Lind 99 Mälarhöjdens IK 8.80
Bosco Leung 99 Hässelby SK 9.09


P14 1000m
8 dec  
Manu Lahtinen 99 Tampereen Urheilijat-38 3:01.008
Tommy Nylander-Leslie 99 IFK Tumba 3:10.024
Anton Ledell 99 Huddinge AIS 3:17.670
Henry Jacobson 99 Tyresö FK 3:19.671
Rasmus Odden 99 Hellas FK 3:23.936
Jonathan Lund 99 Hammarby IF 3:42.260
Hampus Carlens 99 IFK Lidingö ej start -


P14 Häck 60m 84 cm
Finalheat 1 9 dec  
Axel Kullin 99 Täby IS 9.60
Jonas Renz 99 IK Norrköping FI 10.04
William Nehls 99 Hammarby IF 10.78
Tobias Hammarqvist 99 Österhaninge IF 11.44
Thomas Rydh-Sternbeck 99 Österhaninge IF ej start


P14 Höjd
8 dec  
Jonas Renz 99 IK Norrköping FI 165
Anton Ledell 99 Huddinge AIS 156
Hampus Carlens 99 IFK Lidingö 152
Linus Odden 99 Hellas FK 148
Axel Kullin 99 Täby IS 148
Max Volny 99 Mälarhöjdens IK 148
Leonard Lind 99 Mälarhöjdens IK 144
William Nehls 99 Hammarby IF 140
Tobias Hammarqvist 99 Österhaninge IF 136
Rasmus Odden 99 Hellas FK 136
11  Samuel Bäckelin 99 Mälarhöjdens IK 136
12  Anton Alexis Hallgren 99 Hammarby IF 132


P14 Längd
8 dec  
Johan Sjölander 99 Täby IS 5,49
Axel Kullin 99 Täby IS 5,16
Jonas Renz 99 IK Norrköping FI 5,10
Thomas Rydh-Sternbeck 99 Österhaninge IF 4,85
Carl Glas 99 Bromma IF 4,70
Gustaf Backman 99 Spårvägens FK 4,66
Filip Hedlund 99 Hellas FK 4,53
Carl Einar Söderström Eskonniemi 99 Hellas FK 4,45
Lucas Pelz 99 Huddinge AIS 4,31
10  Max Volny 99 Mälarhöjdens IK 4,23
11  Samuel Bäckelin 99 Mälarhöjdens IK 4,22
12  Bosco Leung 99 Hässelby SK 4,12
13  William Nehls 99 Hammarby IF 4,08
14  Tobias Hammarqvist 99 Österhaninge IF 4,00
15  Rasmus Odden 99 Hellas FK 3,96
16  Emil Tollaksen 99 Hellas FK 3,94
17  Linus Odden 99 Hellas FK 3,79
18  Anton Alexis Hallgren 99 Hammarby IF 3,58


P14 Kula 4.0 kg
9 dec  
Patrik Lindstedt 99 Hässelby SK 13,01
Manoo Bhatt 99 Täby IS 10,10
Noa Jonsson 99 Hässelby SK 9,24
Thomas Rydh-Sternbeck 99 Österhaninge IF 8,58
Jacob Krumlinde 99 IFK Lidingö 8,32
Anton Alexis Hallgren 99 Hammarby IF 8,04
Jonas Renz 99 IK Norrköping FI 7,79
Oscar Gunarsson 99 Tyresö FK 7,78
Emil Tollaksen 99 Hellas FK 6,68
10  Jacob Källman 99 Mälarhöjdens IK 6,06


P13 60m
Försök heat 1 8 dec  
Georg Melchert 00 Huddinge AIS 8.60 q 4
Philip Ludwigs 00 Danderyds SK 8.64 q 5
Albin Andersson 00 IFK Lidingö 8.77 q 6
Hugo Holmin 00 Bromma IF 9.04 9
Mikael Lundquist 00 Huddinge AIS 9.19 11
Elliot Cigéhn 00 Täby IS 9.55 14
Carl Levinson 00 Täby IS 9.62 16

Försök heat 2 8 dec  
Ernesto Turro Herrera 00 IFK Lidingö 8.16 q 1
Filip Nyström 00 Turebergs FK 8.90 q 7
Timmy Karlsson 00 Ösmo FK 8.93 q 8
William Hagman 00 Huddinge AIS 9.38 12
Rasmus Jönsson 00 IFK Lidingö 9.54 13
Eric Isevik 00 Hässelby SK 9.62 16
Erik Höller 00 IFK Lidingö 10.39 20

Försök heat 3 8 dec  
Felix Prins 00 IF Linnéa 8.47 q 2
Philip Stömne 00 Valbo AIF 8.57 q 3
Arvid Gussarsson 00 Hammarby IF 9.12 10
Filip Söderberg 00 Bromma IF 9.58 15
Oskar Nordström 00 IFK Lidingö 9.80 17
Jacob Tysén Holmberg 00 Hässelby SK 10.05 18
Oskar Bergek 00 Bromma IF 10.15 19

Final 8 dec  
Ernesto Turro Herrera 00 IFK Lidingö 8.13
Philip Ludwigs 00 Danderyds SK 8.40
Georg Melchert 00 Huddinge AIS 8.47
Felix Prins 00 IF Linnéa 8.54
Philip Stömne 00 Valbo AIF 8.57
Albin Andersson 00 IFK Lidingö 8.76
Filip Nyström 00 Turebergs FK 8.78
Timmy Karlsson 00 Ösmo FK 8.97


P13 800m
Final 9 dec  
Johan Björck 00 IFK Stocksund 2:17.455
Isak Lefvert 00 Mälarhöjdens IK 2:23.019
Max Billgert 00 Täby IS 2:27.025
Xander Friberger 00 Mälarhöjdens IK 2:39.168
Gustaf Lagerbielke 00 IFK Stocksund 2:41.570
Linus Näslund 00 Enhörna IF 2:43.365
Rasmus Jönsson 00 IFK Lidingö 2:47.288
Carl Levinson 00 Täby IS 2:49.387
Axel Gårdnäs 00 Hässelby SK 2:49.622
10  Filip Söderberg 00 Bromma IF 3:01.269
11  Oskar Bergek 00 Bromma IF 3:01.896
Philip Stömne 00 Valbo AIF ej start

Final 9 dec  


P13 Häck 60m 76 cm
Försök heat 1 9 dec  
Philip Stömne 00 Valbo AIF 10.01 1
Albin Andersson 00 IFK Lidingö 11.11 3
Timmy Karlsson 00 Ösmo FK 11.43 5
Max Billgert 00 Täby IS 11.46 6
Axel Gårdnäs 00 Hässelby SK 12.73 8

Försök heat 2 9 dec  
Felix Prins 00 IF Linnéa 10.53 2
Filip Nyström 00 Turebergs FK 11.29 4
Filip Söderberg 00 Bromma IF 12.71 7
Simon Thor 00 IFK Märsta ej start -


P13 Höjd
8 dec  
Leo Bergström 00 Täby IS 160
Simon Thor 00 IFK Märsta 152
Johan Björck 00 IFK Stocksund 140
Timmy Karlsson 00 Ösmo FK 140
Gustaf Lagerbielke 00 IFK Stocksund 136
Filip Nyström 00 Turebergs FK 136
Albin Andersson 00 IFK Lidingö 136
Alexander Nyman 00 Hanvikens SK 132
Filip Söderberg 00 Bromma IF 128
10  Pontus Olofsson 00 Mälarhöjdens IK 128
11  Rasmus Jönsson 00 IFK Lidingö 123
Oskar Nordström 00 IFK Lidingö
Philip Ludwigs 00 Danderyds SK


P13 Längd zon
8 dec  
Ernesto Turro Herrera 00 IFK Lidingö 5,33
Philip Stömne 00 Valbo AIF 5,10
Timmy Karlsson 00 Ösmo FK 4,67
Albin Andersson 00 IFK Lidingö 4,66
Lukas Björninger 00 Turebergs FK 4,60
Alexander Nyman 00 Hanvikens SK 4,47
Filip Nyström 00 Turebergs FK 4,42
Lukas Mattsson 00 Huddinge AIS 4,30
Filip Söderberg 00 Bromma IF 4,06
10  Elliot Cigéhn 00 Täby IS 4,03
10  Carl Levinson 00 Täby IS 4,03
12  William Hagman 00 Huddinge AIS 3,91
13  Erik Höller 00 IFK Lidingö 3,50
14  Jacob Tysén Holmberg 00 Hässelby SK 3,47
15  Oskar Bergek 00 Bromma IF 3,43
16  Eric Isevik 00 Hässelby SK 3,39
17  Victor Mukherji 00 Täby IS 3,24


P13 Kula 3.0 kg
9 dec  
Simon Thor 00 IFK Märsta 11,57
Ernesto Turro Herrera 00 IFK Lidingö 9,29
Sebastian Löschner 00 Huddinge AIS 8,85
Fabian Widlund 00 Hässelby SK 8,25    8,25
Felix Prins 00 IF Linnéa 8,25    7,98
Oskar Lundqvist 00 Hässelby SK 7,99
Max Billgert 00 Täby IS 7,85
Philip Stömne 00 Valbo AIF 7,84
Elliot Cigéhn 00 Täby IS 7,62
10  Jacob Persson 00 Bromma IF 7,30
11  Kristian Maandi 00 Åkersberga SK 6,17


P12 60m
Försök heat 1 8 dec  
Simon Martinsson 01 Österhaninge IF 9.08 q 5
Edvin Habermann 01 Österhaninge IF 9.28 10
Theodor Duvert 01 IFK Märsta 9.47 20
Emil Lavett 01 Hammarby IF 9.75 30
Elis Librand 01 Mälarhöjdens IK 9.75 32
Theodor Drougge 01 Spårvägens FK 10.03 36
Enzo Fors 01 Hanvikens SK 10.37 42

Försök heat 2 8 dec  
Paul Förnestig 01 Hammarby IF 8.80 q 3
Jonathan Håkansson 01 Spårvägens FK 9.23 8
Oscar Glas 01 Bromma IF 9.36 12
Max Bechtel 01 Hässelby SK 9.41 15
Jakob Ekholm 01 Täby IS 9.70 28
Arthur Abrahamsson 01 Bromma IF 9.77 33
Charles Krylander 01 Bromma IF 10.72 44

Försök heat 3 8 dec  
Albin Wägmark 01 Mälarhöjdens IK 8.63 q 1
Joel Käck 01 Hammarby IF 9.18 q 6
Sven Dahlman 01 IFK Lidingö 9.21 q 7
Marcus Dahl 01 IFK Lidingö 9.37 14
Hannes Johansson Skaarud 01 Hammarby IF 9.43 17
Kasper Axell 01 Danderyds SK 9.71 29
Mehrab Sadeghi 01 Mälarhöjdens IK 10.05 38

Försök heat 4 8 dec  
Lukas Olsson 01 Upsala IF 9.24 9
Markus Lantto 01 Bromma IF 9.44 18
Victor Emanuelsson 01 Turebergs FK 9.50 22
Felix Wallin 01 IFK Märsta 9.69 27
Oskar Karlberg 01 Österhaninge IF 10.18 39
Mikael Lindman 01 Bromma IF 10.51 43

Försök heat 5 8 dec  
Pelle Larsson 01 Hellas FK 8.69 q 2
Elias Sahlin 01 IFK Lidingö 9.04 q 4
William Runebjörk 01 Mälarhöjdens IK 9.37 13
Herman Helsing 01 Hammarby IF 9.42 16
Theo Scharp-Brilly 01 IFK Lidingö 9.48 21
Johannes Lilius 01 Huddinge AIS 9.55 25
Leon Johansson 01 Hammarby IF 9.56 26

Försök heat 6 8 dec  
Imran Lernebo 01 Mälarhöjdens IK 8.80 q 3
Oskar Nordlund 01 Täby IS 9.46 19
Marcus Hagerud 01 Mälarhöjdens IK 9.50 23
Arvid Engström 01 Danderyds SK 9.50 24
Patrik Hellborg 01 Österhaninge IF 9.83 34
Axel Glavare Karlsson 01 Täby IS 9.83 35
Elias Johansson 01 Mälarhöjdens IK 10.04 37

8 dec  
Arvid Askensjö 01 IFK Lidingö 9.32 11
Filip Lindeberg 01 IFK Lidingö 9.75 31
William Eriksson 01 IFK Lidingö 10.20 40
Jacob Klinth 01 IFK Lidingö 10.28 41

Final 8 dec  
Albin Wägmark 01 Mälarhöjdens IK 8.57
Pelle Larsson 01 Hellas FK 8.58
Paul Förnestig 01 Hammarby IF 8.72
Imran Lernebo 01 Mälarhöjdens IK 8.72
Simon Martinsson 01 Österhaninge IF 9.06
Elias Sahlin 01 IFK Lidingö 9.18
Joel Käck 01 Hammarby IF 9.26
Sven Dahlman 01 IFK Lidingö 9.40


P12 800m
Finalheat 1 9 dec  
Albert Nygren 01 Upsala IF 2:23.39 1
Andreas Carlsson 01 Väsby IK 2:26.21 2
Simon Martinsson 01 Österhaninge IF 2:30.04 3
Johannes Lilius 01 Huddinge AIS 2:42.95 4
Elias Vlachos 01 Mälarhöjdens IK 2:46.62 7
Felix Wallin 01 IFK Märsta 2:48.81 8
Karl Källman 02 Hässelby SK 3:09.43 15
Kasper With 01 Spårvägens FK 3:16.82 16
Simon Frisk 01 Värmdö IF ej start
Joel Käck 01 Hammarby IF ej start
Maximilian Sjödin Johansson 02 Bromma IF ej start
Arvid Engström 01 Danderyds SK ej start

Finalheat 2 9 dec  
Max Bechtel 01 Hässelby SK 2:43.42 5
Jacob Klinth 01 IFK Lidingö 2:45.68 6
Axel Glavare Karlsson 01 Täby IS 2:48.97 9
Patrik Hellborg 01 Österhaninge IF 2:59.13 10
Joar Tunander Cedrenius 01 IFK Lidingö 2:59.59 11
Harald Scherr 01 IFK Lidingö 3:03.17
Mikael Lindman 01 Bromma IF 3:04.81 13
Theodor Drougge 01 Spårvägens FK 3:04.81 14
Sebastian Witt 02 Bromma IF ej start
Paul Förnestig 01 Hammarby IF ej start

Finalheat 3 9 dec  


P12 Häck 60m 76 cm
Försök heat 1 9 dec  
Henrik Renz 01 IK Norrköping FI 10.99 1
Jonathan Håkansson 01 Spårvägens FK 11.27 3
Arvid Askensjö 01 IFK Lidingö 11.47 5
Sven Dahlman 01 IFK Lidingö 12.82 12
Ludvig Gileborn 01 Hässelby SK 12.97 13
Marcus Hagerud 01 Mälarhöjdens IK ej start -

Försök heat 2 9 dec  
Simon Martinsson 01 Österhaninge IF 11.06 2
Carl af Forselles 01 Hellas FK 11.28 4
Victor Emanuelsson 01 Turebergs FK 11.83 7
Paul Förnestig 01 Hammarby IF 13.31 14
Jakob Bengtsson 01 Täby IS 13.70 16
Elias Johansson 01 Mälarhöjdens IK ej start -
Charles Krylander 01 Bromma IF ej start -

Försök heat 3 9 dec  
Theodor Duvert 01 IFK Märsta 11.59 6
Kasper Axell 01 Danderyds SK 12.49 8
Jakob Ekholm 01 Täby IS 12.58 9
Max Arkad 01 Turebergs FK 12.65 10
Max Bechtel 01 Hässelby SK 12.78 11
Johannes Lilius 01 Huddinge AIS 13.62 15
Johannes Josefsson 01 Åkersberga SK 19.71 17


P12 Höjd
8 dec  
Carl af Forselles 01 Hellas FK 152
Pelle Larsson 01 Hellas FK 148
Simon Martinsson 01 Österhaninge IF 140
Henrik Renz 01 IK Norrköping FI 136
Arvid Engström 01 Danderyds SK 132
Hannes Johansson Skaarud 01 Hammarby IF 132
Jakob Ekholm 01 Täby IS 132
Max Bechtel 01 Hässelby SK 128
Theodor Duvert 01 IFK Märsta 128
10  Kasper Axell 01 Danderyds SK 123
10  Joel Käck 01 Hammarby IF 123
12  Axel Glavare Karlsson 01 Täby IS 123
13  Enzo Fors 01 Hanvikens SK 123
14  Oskar Nordlund 01 Täby IS 123
15  Sven Dahlman 01 IFK Lidingö 118
15  Max Arkad 01 Turebergs FK 118
17  Victor Emanuelsson 01 Turebergs FK 118
17  Arthur Abrahamsson 01 Bromma IF 118
19  Emil Lavett 01 Hammarby IF 118
19  Mehrab Sadeghi 01 Mälarhöjdens IK 118
21  Petter Sandkvist 01 Hammarby IF 113
21  Mikael Lindman 01 Bromma IF 113
23  Paul Förnestig 01 Hammarby IF 113
Elis Librand 01 Mälarhöjdens IK


P12 Längd zon
8 dec  
Albin Wägmark 01 Mälarhöjdens IK 4,82
Imran Lernebo 01 Mälarhöjdens IK 4,70
Henrik Renz 01 IK Norrköping FI 4,68
Simon Martinsson 01 Österhaninge IF 4,62
Pelle Larsson 01 Hellas FK 4,56
Arvid Askensjö 01 IFK Lidingö 4,40
Lukas Olsson 01 Upsala IF 4,22
Carl af Forselles 01 Hellas FK 4,17
Theo Scharp-Brilly 01 IFK Lidingö 4,11
10  Kasper Axell 01 Danderyds SK 4,06
11  Jakob Ekholm 01 Täby IS 4,04
12  Theodor Duvert 01 IFK Märsta 4,02
13  Emil Lavett 01 Hammarby IF 3,98
14  Hannes Johansson Skaarud 01 Hammarby IF 3,97    3,92
15  Max Arkad 01 Turebergs FK 3,97    3,82
16  Edvin Habermann 01 Österhaninge IF 3,95
17  Elis Librand 01 Mälarhöjdens IK 3,93
18  Johannes Lilius 01 Huddinge AIS 3,92
19  Victor Emanuelsson 01 Turebergs FK 3,90
20  Joel Käck 01 Hammarby IF 3,89
21  Arthur Abrahamsson 01 Bromma IF 3,83
22  Theodor Drougge 01 Spårvägens FK 3,81    3,79
23  Mehrab Sadeghi 01 Mälarhöjdens IK 3,81    3,77
24  Felix Wallin 01 IFK Märsta 3,78
25  William Runebjörk 01 Mälarhöjdens IK 3,73
26  Oscar Glas 01 Bromma IF 3,70
27  Axel Glavare Karlsson 01 Täby IS 3,68
28  Sven Dahlman 01 IFK Lidingö 3,67
29  Markus Lantto 01 Bromma IF 3,63
30  Leon Johansson 01 Hammarby IF 3,62
31  Enzo Fors 01 Hanvikens SK 3,48
32  Charles Krylander 01 Bromma IF 3,45
33  Jacob Klinth 01 IFK Lidingö 3,42
34  Oskar Karlberg 01 Österhaninge IF 3,37
35  William Eriksson 01 IFK Lidingö 3,22
36  Jesper Lindström 01 Mälarhöjdens IK 3,12
36  Mikael Lindman 01 Bromma IF 3,12
38  Oskar Nordlund 01 Täby IS 2,54


P12 Kula 3.0 kg
9 dec  
Jakob Ekholm 01 Täby IS 7,71
Max Bergqvist 02 Mälarhöjdens IK 7,61
Markus Lantto 01 Bromma IF 7,23
Johannes Lilius 01 Huddinge AIS 7,19
Theodor Duvert 01 IFK Märsta 7,10
Marcus Hagerud 01 Mälarhöjdens IK 6,70
Mikael Lindman 01 Bromma IF 6,53
Gabriel Jergander 01 Ösmo FK 6,43
Henrik Renz 01 IK Norrköping FI 6,33
10  Arthur Abrahamsson 01 Bromma IF 6,27
11  Charles Krylander 01 Bromma IF 6,19
12  Axel Glavare Karlsson 01 Täby IS 5,94
13  Kasper Axell 01 Danderyds SK 5,93
14  Johannes Josefsson 01 Åkersberga SK 5,80
15  Sven Dahlman 01 IFK Lidingö 5,10
16  Kasper With 01 Spårvägens FK 4,34


P11 60m
Försök heat 1 8 dec  
  Simon Jansson 02 Österhaninge IF
Oskar Edlund 02 Täby IS 8.99 q
Jonathan Westerberg 02 IFK Lidingö 9.19 q
Melker Gussarsson 02 Hammarby IF 9.64
Jonathan Johansson 02 IFK Lidingö 9.94
Leo Gillberg 02 IFK Lidingö 10.11
Kalle Sjöberg 02 Mälarhöjdens IK 10.18

Försök heat 2 8 dec  
  Johannes Flodin 02 Österhaninge IF
  Sebastian Witt 02 Bromma IF
Elias Engberg 02 Vallentuna FK 9.46 q
Måns Boshuis 02 IFK Lidingö 9.51 q
Viktor Byström 02 Spårvägens FK 9.53 q
Hugo Ameln 02 Mälarhöjdens IK 9.90
Gustav Wigenfors 02 Österhaninge IF 10.46

Försök heat 3 8 dec  
  Edvard Hansson 02 Hässelby SK
Edvin Jernhall 02 Täby IS 9.41 q
Hugo Olsson 02 Turebergs FK 9.87
Tor Sunnerdahl 02 IFK Lidingö 9.95
Lukas Werner 02 IFK Lidingö 10.02
Maximilian Sjödin Johansson 02 Bromma IF 10.16
Viktor Andeberg 02 Österhaninge IF 10.75

Försök heat 4 8 dec  
  Emil Gullans 02 Österhaninge IF
Ludvig All 02 Täby IS 9.19 q
Max Malmsten 02 IFK Lidingö 9.37 q
Aivis Berzins 02 Österhaninge IF 10.61
Gustav Engström 02 Hanvikens SK 11.15
Max Samuelsson 02 Värmdö IF 11.50
Elias Lundqvist 02 Hellas FK 11.70

Final 8 dec  
Oskar Edlund 02 Täby IS 9.05
Jonathan Westerberg 02 IFK Lidingö 9.15
Ludvig All 02 Täby IS 9.23
Edvin Jernhall 02 Täby IS 9.42
Max Malmsten 02 IFK Lidingö 9.46
Elias Engberg 02 Vallentuna FK 9.53
Måns Boshuis 02 IFK Lidingö 9.56
Viktor Byström 02 Spårvägens FK ej start


P11 Höjd
8 dec  
Oskar Edlund 02 Täby IS 145
Liam Hermansson 02 Huddinge AIS 132
Ludvig All 02 Täby IS 123
David Morawski 02 IFK Lidingö 123
Lukas Werner 02 IFK Lidingö 118
Max Samuelsson 02 Värmdö IF 113
Max Malmsten 02 IFK Lidingö 113
Viktor Byström 02 Spårvägens FK 113
Aivis Berzins 02 Österhaninge IF 113
10  Måns Boshuis 02 IFK Lidingö 108
11  Gustav Engström 02 Hanvikens SK 103


P11 Längd zon
8 dec  
Oskar Edlund 02 Täby IS 4,57
Jonathan Westerberg 02 IFK Lidingö 4,43
Ludvig All 02 Täby IS 4,06
Max Malmsten 02 IFK Lidingö 3,98
Viktor Byström 02 Spårvägens FK 3,96
Hugo Olsson 02 Turebergs FK 3,83
Måns Boshuis 02 IFK Lidingö 3,82
David Morawski 02 IFK Lidingö 3,77
Melker Gussarsson 02 Hammarby IF 3,74
10  Lukas Werner 02 IFK Lidingö 3,73
11  Liam Hermansson 02 Huddinge AIS 3,70
12  Jonathan Johansson 02 IFK Lidingö 3,59
13  Tor Sunnerdahl 02 IFK Lidingö 3,58
14  Elias Engberg 02 Vallentuna FK 3,51
15  Edvin Jernhall 02 Täby IS 3,48
16  Aivis Berzins 02 Österhaninge IF 3,42
17  Hugo Ameln 02 Mälarhöjdens IK 3,30
18  Gustav Engström 02 Hanvikens SK 3,27
19  Leo Gillberg 02 IFK Lidingö 3,26
20  Max Samuelsson 02 Värmdö IF 3,23
21  Gustav Wigenfors 02 Österhaninge IF 3,07
22  Sebastian Witt 02 Bromma IF 3,06
23  Maximilian Sjödin Johansson 02 Bromma IF 3,02
24  Viktor Andeberg 02 Österhaninge IF 2,95
25  Elias Lundqvist 02 Hellas FK 2,52


P10 60m
Försök heat 1 8 dec  
Vidar Engström 03 Danderyds SK 9.62 q
Calle Norrman 03 IFK Lidingö 9.75 q
Joakim Hellbratt 03 Huddinge AIS 10.17 q
Alfred Lindh 03 IFK Lidingö 10.28
Samuel Svärdh 03 Huddinge AIS 10.70
Hjalmar Levander 03 Hellas FK 11.61

Försök heat 2 8 dec  
Viktor Wall 03 Hanvikens SK 9.40 q
Julius Geiryd 03 Huddinge AIS 10.16 q
Gustav Nordenskiöld 03 Hellas FK 10.32
Jakob Jönsson 03 IFK Lidingö 10.59
Elliot Duvert 03 IFK Märsta 10.65
Sebastian Ljungberg 03 IFK Lidingö 10.90
Noel Henriksson 03 Tyresö FK 11.29

Försök heat 3 8 dec  
Noel Tavares Jansen 03 IF Linnéa 9.92 q
David Hermelin 04 IFK Lidingö 10.17 q
Niklas Wall 03 Hanvikens SK 10.24 q
Elias Belfrage 03 IFK Lidingö 10.36
Melker Carlens 04 IFK Lidingö 10.91
Joel Bergman 04 Hellas FK 11.00

8 dec  
Oliver Bergström 03 Hellas FK 10.45
Omar-Emanuel Rehnström Sanneh 03 Huddinge AIS 10.50
Elton Pedersen 03 Huddinge AIS 10.88
Gustavs Cerps 04 Hellas FK 11.64

Final 8 dec  
Viktor Wall 03 Hanvikens SK 9.51
Vidar Engström 03 Danderyds SK 9.56
Calle Norrman 03 IFK Lidingö 9.60
Noel Tavares Jansen 03 IF Linnéa 9.70
Niklas Wall 03 Hanvikens SK 10.27
Julius Geiryd 03 Huddinge AIS 10.29
David Hermelin 04 IFK Lidingö 10.30
Joakim Hellbratt 03 Huddinge AIS 10.32


P10 Höjd
8 dec  
Elliot Duvert 03 IFK Märsta 129
Viktor Wall 03 Hanvikens SK 118
Vidar Engström 03 Danderyds SK 118
Julius Geiryd 03 Huddinge AIS 118
Sebastian Ljungberg 03 IFK Lidingö 113
Niklas Wall 03 Hanvikens SK 103
Teodor Dahl 03 Huddinge AIS 98
Omar-Emanuel Rehnström Sanneh 03 Huddinge AIS 98
10  Sixten Öqvist Deutgen 03 IF Linnéa 98
11  Jakob Jönsson 03 IFK Lidingö 98
12  Melker Carlens 04 IFK Lidingö 93
13  David Hermelin 04 IFK Lidingö 93
14  Joakim Hellbratt 03 Huddinge AIS 1


P10 Längd zon
8 dec  
Elliot Duvert 03 IFK Märsta 3,70
Vidar Engström 03 Danderyds SK 3,60
Joakim Hellbratt 03 Huddinge AIS 3,56
Niklas Wall 03 Hanvikens SK 3,48
Viktor Wall 03 Hanvikens SK 3,39
Elias Belfrage 03 IFK Lidingö 3,36
Calle Norrman 03 IFK Lidingö 3,34
David Hermelin 04 IFK Lidingö 3,31
Samuel Svärdh 03 Huddinge AIS 3,26
10  Jakob Jönsson 03 IFK Lidingö 3,20
11  Teodor Dahl 03 Huddinge AIS 3,19    3,15
12  Sixten Öqvist Deutgen 03 IF Linnéa 3,19    3,01
13  Alfred Lindh 03 IFK Lidingö 3,10
14  Gustavs Cerps 04 Hellas FK 3,04
15  Omar-Emanuel Rehnström Sanneh 03 Huddinge AIS 3,00
16  Elton Pedersen 03 Huddinge AIS 2,84


F17 30m
Försök heat 1 9 dec  
Matilda Lindberg 97 Huddinge AIS 4.88 q
Amanda Bjersér 98 IFK Lidingö 4.93 q
Matilda Grundström 97 Huddinge AIS 4.93 q
Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 5.17
Emilia Joensuu 96 Tampereen Urheilijat-38 5.20
Birgitta Ots 96 Tampereen Urheilijat-38 5.25
Charlott Danko 97 Hanvikens SK 5.31
Rebecka Hallerth 96 Hellas FK DQ

Försök heat 2 9 dec  
Amanda Lindh 96 Huddinge AIS 4.71 q
Peppi Salminen 97 Tampereen Urheilijat-38 4.86 q
Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 4.92 q
Ellinor Persson 96 Täby IS 4.98 q
Ebba Karlsson 97 Huddinge AIS 4.99 q
Frida Carlsson 96 Hanvikens SK 5.04
Julia Linnus 97 Tampereen Urheilijat-38 5.13

Final 9 dec  
Amanda Lindh 96 Huddinge AIS 4.68
Peppi Salminen 97 Tampereen Urheilijat-38 4.81
Ellinor Persson 96 Täby IS 4.89
Ebba Karlsson 97 Huddinge AIS 4.90
Amanda Bjersér 98 IFK Lidingö 4.91
Matilda Grundström 97 Huddinge AIS 4.91
Matilda Lindberg 97 Huddinge AIS 4.92
Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 4.95


F17 300m
Final 8 dec  
Nicole Sörensen 96 Falu IK 45.39 1
Peppi Salminen 97 Tampereen Urheilijat-38 45.76 3
Felicia Lindberg 97 Hammarby IF 45.94 5
Hedvig Palmblad Söderhielm 97 Täby IS 48.15 6

Final 8 dec  
Marika Nilsonne 96 IFK Lidingö 45.48 2
Melissa Virtanen 96 Tampereen Urheilijat-38 45.93 4
Andrea Mattsson 96 IFK Lidingö 49.51 7
Linnea Sundman 96 Danderyds SK 52.06 8


F17 600m
Finalheat 1 9 dec  
Nicole Sörensen 96 Falu IK 1:42.270
Hanna Bergström 97 Huddinge AIS 1:50.455
Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 1:58.992
Juliette Maussier 98 Huddinge AIS 1:59.853
Melissa Virtanen 96 Tampereen Urheilijat-38 2:02.616
Birgitta Ots 96 Tampereen Urheilijat-38 2:03.890
Michelle Zackrisson 97 Huddinge AIS bröt


F17 Höjd
9 dec  
Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 156
Ellinor Persson 96 Täby IS 148
Marion Sackey Mensah 98 Huddinge AIS 143
Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 143


F17 Längd
9 dec  
Matilda Grundström 97 Huddinge AIS 5,15
Ellinor Persson 96 Täby IS 5,01
Matilda Gunnarsson 96 Huddinge AIS 4,85
Olivia Björklund 97 Huddinge AIS 4,79
Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 4,75
Emilia Joensuu 96 Tampereen Urheilijat-38 4,67
Frida Carlsson 96 Hanvikens SK 4,66
Julia Linnus 97 Tampereen Urheilijat-38 4,64
Ebba Karlsson 97 Huddinge AIS 4,49
10  Charlott Danko 97 Hanvikens SK 4,35
11  Linnea Sundman 96 Danderyds SK 3,63


F15 60m
Försök heat 1 9 dec  
Emelie Hammarström 98 Falu IK 8.30 q
Helena Kolte 98 Täby IS 8.48 q
Amanda Bjersér 98 IFK Lidingö 8.58 q
Hanna Gutemar-Rilegård 98 Täby IS 8.78 q
Johanna Norberg 98 Täby IS 8.81 q
Johanna Klättborg 98 Spårvägens FK 8.98
Josefine Dahlbäck 98 Täby IS 9.12
Johanna Sundström 98 Täby IS 9.22

Försök heat 2 9 dec  
Levina Ahlgren 98 Upsala IF 8.34 q
Maria Södergren 98 Täby IS 8.84
My Samuelsson 98 Hammarby IF 8.88
Feruz Solomon 98 IFK Lidingö 8.96
Hannah Orzechowski 98 Spårvägens FK 9.13
Inka Ylinen 98 Tampereen Urheilijat-38 9.19
Moa Korkman Westling 98 Hammarby IF 9.21
Sofia Airasmaa 98 Tampereen Urheilijat-38 9.77

Försök heat 3 9 dec  
Lotta Muurimäki 98 Tampereen Urheilijat-38 8.50 q
Bianca Salming 98 Täby IS 8.60 q
Therese Hermelin 98 IFK Lidingö 8.87
Sofie Persson 98 Hässelby SK 8.89
Linda Schalling 98 Täby IS 8.96
Mathilda Sjöberg 98 Täby IS 9.35
Matilda Olsson 98 Spårvägens FK ej start

Final 9 dec  
Emelie Hammarström 98 Falu IK 8.31
Levina Ahlgren 98 Upsala IF 8.39
Lotta Muurimäki 98 Tampereen Urheilijat-38 8.49
Helena Kolte 98 Täby IS 8.57
Bianca Salming 98 Täby IS 8.64
Hanna Gutemar-Rilegård 98 Täby IS 8.73
Johanna Norberg 98 Täby IS 8.80
Amanda Bjersér 98 IFK Lidingö ej start


F15 1000m
Finalheat 1 9 dec  
Amanda Cleréus 98 Mälarhöjdens IK 3:29.722
Therese Hermelin 98 IFK Lidingö 3:30.476
Jessica Nylader-Leslie 98 IFK Tumba 3:32.275
Feruz Solomon 98 IFK Lidingö 3:33.921
Hanna Jonsson 98 Spårvägens FK 3:48.261
Ida Hamrin 98 Åkersberga SK 3:48.266


F15 Häck 60m 76 cm
Finalheat 1 8 dec  
Mathilda Eriksson 98 IFK Tumba 9.04 1
Emelie Hammarström 98 Falu IK 9.31 2
Helena Kolte 98 Täby IS 9.37 3
Tove Olsson 98 IFK Tumba 9.55 4
Bianca Salming 98 Täby IS 9.59 5

Finalheat 2 8 dec  
Maria Södergren 98 Täby IS 10.03 6
Lovisa Linde 98 Täby IS 10.05 7
Linda Schalling 98 Täby IS 10.43 8
Josefine Dahlbäck 98 Täby IS 10.56 9
Victoria Renée 98 Spårvägens FK 12.54 10


F15 Höjd
9 dec  
Bianca Salming 98 Täby IS 165
Josefine Dahlbäck 98 Täby IS 148
Helena Kolte 98 Täby IS 148
My Samuelsson 98 Hammarby IF 143
Maria Södergren 98 Täby IS 143
Hanna Gutemar-Rilegård 98 Täby IS 138


F15 Längd
9 dec  
Mathilda Eriksson 98 IFK Tumba 5,16
Levina Ahlgren 98 Upsala IF 5,00    4,88
Emelie Hammarström 98 Falu IK 5,00    4,79
My Samuelsson 98 Hammarby IF 4,88
Sofie Persson 98 Hässelby SK 4,70
Helena Kolte 98 Täby IS 4,65
Tove Olsson 98 IFK Tumba 4,63
Johanna Norberg 98 Täby IS 4,58
Maria Södergren 98 Täby IS 4,49    4,48
10  Johanna Klättborg 98 Spårvägens FK 4,49    4,38
11  Hannah Orzechowski 98 Spårvägens FK 4,41
12  Johanna Andersson 98 Turebergs FK 4,32
13  Johanna Sundström 98 Täby IS 4,15
14  Linda Schalling 98 Täby IS 4,14
15  Josefine Dahlbäck 98 Täby IS 4,11
16  Mathilda Sjöberg 98 Täby IS 3,95
17  Feruz Solomon 98 IFK Lidingö 3,51


F15 Kula 3.0 kg
8 dec  
Bianca Salming 98 Täby IS 11,71
Mathilda Eriksson 98 IFK Tumba 11,42
Helena Kolte 98 Täby IS 10,93
Lovisa Linde 98 Täby IS 10,54
Emily Berghäll 98 Hammarby IF 10,28
Emilia Hahne 95 Tampereen Urheilijat-38 10,15
Tove Olsson 98 IFK Tumba 8,43
My Samuelsson 98 Hammarby IF 8,13
Maria Södergren 98 Täby IS 7,93
10  Linda Schalling 98 Täby IS 7,67
11  Ellen Hådén 98 Hammarby IF 7,64
12  Janina Soimaniemi 95 Tampereen Urheilijat-38 7,59


F14 60m
Försök heat 1 9 dec  
Sara Hermansson 99 Enhörna IF 8.39 q
Rebecka Krantz 99 Huddinge AIS 8.57 q
Amanda Olsson 99 Spårvägens FK 8.81
Celina Reichardt 99 Spårvägens FK 8.81
Hanna Bielke 99 Täby IS 9.07
Lovisa Jonassen 99 Täby IS 9.23
Emelie Tered 99 Hässelby SK 10.26

Försök heat 2 9 dec  
Josefine Lundvall 99 Täby IS 8.44 q
Saga Berneryd 99 Danderyds SK 8.56 q
Astrid Rosenberg 99 Hammarby IF 9.16
Sara Brommund 99 Tyresö FK 9.21
Lovisa Glavare Karlsson 99 Täby IS 9.35
Wendela Dryler 99 IF Linnéa 9.47
Evita Bodare 99 Spårvägens FK 9.81

Försök heat 3 9 dec  
Annina Stens 99 Spårvägens FK 8.32 q
Emilia Jandér 99 Huddinge AIS 8.70 q
Amanda Hansson 99 Hässelby SK 8.76 q
Ella Moberg 99 Västerås FK 8.97
Emma Emsjö 99 Hanvikens SK 9.02
Hedda Hoff 99 Spårvägens FK 9.72

Försök heat 4 9 dec  
Jennifer Karlsson 99 Österhaninge IF 8.52 q
Lotta Laurin 99 Hammarby IF 8.79
Hanna Jansson 99 Hanvikens SK 8.86
Lovisa Olsson 99 Spårvägens FK 8.92
Mea Fritz 99 Hässelby SK 8.92
Hermin Werner 99 Hammarby IF 9.22
Kristiina Paavilainen 99 Tampereen Urheilijat-38 9.65

Final 9 dec  
Annina Stens 99 Spårvägens FK 8.23
Sara Hermansson 99 Enhörna IF 8.35
Josefine Lundvall 99 Täby IS 8.39
Saga Berneryd 99 Danderyds SK 8.55
Jennifer Karlsson 99 Österhaninge IF 8.55
Rebecka Krantz 99 Huddinge AIS 8.57
Amanda Hansson 99 Hässelby SK 8.69
Emilia Jandér 99 Huddinge AIS 8.70


F14 1000m
Finalheat 1 9 dec  
Ebba Kuylenstierna 99 Mälarhöjdens IK 3:23.436
Mika Söderström 99 Vallentuna FK 3:25.739
Eleonora Olsmats 99 Danderyds SK 3:28.744
Lovisa Glavare Karlsson 99 Täby IS 3:32.849
Paulina Lennartson 99 Hässelby SK 4:18.593
Kristiina Paavilainen 99 Tampereen Urheilijat-38 ej start


F14 Häck 60m 76 cm
8 dec  
Annina Stens 99 Spårvägens FK 9.42 q 1
Jennifer Karlsson 99 Österhaninge IF 9.74 q 2
Lotta Laurin 99 Hammarby IF 10.62 q 5
Lovisa Olsson 99 Spårvägens FK 10.76 q 6
Lovisa Glavare Karlsson 99 Täby IS 11.57 -
Karin Boestad 99 IFK Lidingö 11.65 11

8 dec  
Amanda Hansson 99 Hässelby SK 9.80 q 3
Ella Moberg 99 Västerås FK 10.06 q 4
Celina Reichardt 99 Spårvägens FK 10.93 q 7
Hermin Werner 99 Hammarby IF 11.20 q 8
Maja Lundmark 99 Hammarby IF 11.28 9
Johanna Hellman 99 IFK Lidingö 11.65 10
Fanny Jansson 99 Hammarby IF 12.03 12


F14 Höjd
9 dec  
Hanna Rynler 99 Västerås FK 155
Hanna Bielke 99 Täby IS 148
Sara Brommund 99 Tyresö FK 143
Hanna Jansson 99 Hanvikens SK 143
Jennifer Karlsson 99 Österhaninge IF 143
Lovisa Jonassen 99 Täby IS 143
Rebecka Krantz 99 Huddinge AIS 138
Annina Stens 99 Spårvägens FK 138
Wendela Dryler 99 IF Linnéa 138
10  Hanna Hentschel 99 Huddinge AIS 138
11  Linnea Bertlin 99 Hanvikens SK 138
12  Emilia Jandér 99 Huddinge AIS 133
13  Elin Berglund 99 Österhaninge IF 133
13  Karin Boestad 99 IFK Lidingö 133
15  Amanda Juvas 99 Väsby IK 128
16  Kajsa Lundborg 99 Huddinge AIS 123


F14 Längd
9 dec  
Josefine Lundvall 99 Täby IS 4,89
Ella Moberg 99 Västerås FK 4,79
Amanda Hansson 99 Hässelby SK 4,76
Lovisa Olsson 99 Spårvägens FK 4,75
Celina Reichardt 99 Spårvägens FK 4,69
Annina Stens 99 Spårvägens FK 4,64
Mea Fritz 99 Hässelby SK 4,56
Amanda Olsson 99 Spårvägens FK 4,42
Jennifer Karlsson 99 Österhaninge IF 4,31
10  Kajsa Lundborg 99 Huddinge AIS 4,26    4,07
11  Emma Emsjö 99 Hanvikens SK 4,26
12  Hanna Bielke 99 Täby IS 4,24
13  Fanny Jansson 99 Hammarby IF 4,20
14  Linnea Bertlin 99 Hanvikens SK 4,17
15  Lovisa Jonassen 99 Täby IS 4,10
16  Saga Berneryd 99 Danderyds SK 4,05
17  Lotta Laurin 99 Hammarby IF 4,04
18  Josefin Ekvall 99 Tyresö FK 4,02
19  Elin Berglund 99 Österhaninge IF 3,98
20  Sara Brommund 99 Tyresö FK 3,95
21  Lovisa Glavare Karlsson 99 Täby IS 3,92
22  Hermin Werner 99 Hammarby IF 3,91
23  Karin Boestad 99 IFK Lidingö 3,89
24  Vilma Runestam 99 IFK Lidingö 3,85
25  Paulina Lennartson 99 Hässelby SK 3,78    3,74
26  Evita Bodare 99 Spårvägens FK 3,78    3,66
27  Amanda Juvas 99 Väsby IK 3,47
28  Hanna Jansson 99 Hanvikens SK 3,42
29  Emelie Tered 99 Hässelby SK 3,31
30  Emel Kulbay Ahlsten 99 Hellas FK 3,30
31  Hedda Hoff 99 Spårvägens FK 3,19
32  Anna Simic 99 Spårvägens FK 2,92


F14 Kula 3.0 kg
8 dec  
Eleonora Olsmats 99 Danderyds SK 9,60
Tilde All 99 Täby IS 9,37
Kajsa Lundborg 99 Huddinge AIS 8,40
Rebecka Krantz 99 Huddinge AIS 8,08
Annina Stens 99 Spårvägens FK 7,94
Lovisa Glavare Karlsson 99 Täby IS 7,83
Paulina Lennartson 99 Hässelby SK 7,63
Linn Odda 99 Boo IF 6,65
Kristiina Paavilainen 99 Tampereen Urheilijat-38 6,64
10  Elna Lindberg 99 Hammarby IF 6,15
11  Johanna Hellman 99 IFK Lidingö 5,90
12  Karin Boestad 99 IFK Lidingö 5,80
13  Emelie Tered 99 Hässelby SK 4,98


F13 60m
Försök heat 1 9 dec  
Anna Ardbo 00 Täby IS 8.72 q
Kate Björk Öhrfelt 00 Huddinge AIS 8.95 q
Tora Rickelvik 00 Huddinge AIS 9.03
Agnes Andersson 00 Täby IS 9.22
Jessica Andersson 00 Järva FIK 9.32
Linn Odda 99 Boo IF 10.03

Försök heat 2 9 dec  
  Astrid Bobeck 00 IFK Lidingö
Ella Olsson Toomé 00 Åkersberga SK 8.66 q
Lea Andersen 00 Täby IS 8.76 q
Kajsa Eriksson 00 Huddinge AIS 8.90 q
Moa Holm 00 IFK Lidingö 9.03
Lea Hermansson 00 Huddinge AIS 9.13

Försök heat 3 9 dec  
Greta Deltin 00 Hammarby IF 8.27 q
Vilda Ekhorn 00 IF Linnéa 9.12
Anna Struwe 00 Nyköpings BIS 9.17
Rebecca Lejdström 00 Åkersberga SK 9.19
Amanda Sandberg 00 Hässelby SK 9.58
Johanna Söderström 00 Hässelby SK 9.88
Emilia Palmquist 00 IFK Lidingö 11.31

Försök heat 4 9 dec  
Charlotte Andersson 00 Huddinge AIS 8.65 q
johan Koivunen 00 Tampereen Urheilijat-38 8.94 q
Rebecca Chudi 00 IF Linnéa 9.20
Melina Boukas 00 Mälarhöjdens IK 9.28
Sofie Karlsson 00 Hammarby IF 9.34
Louise Albinsson 00 Hässelby SK 9.62
Anna Berglund 00 Österhaninge IF 9.76

Försök heat 5 9 dec  
Ellen Hiljegren 00 Huddinge AIS 9.26
Siri Winell 00 Hammarby IF 9.43
Amanda Thor 00 Hässelby SK 9.46
Mathilda Pousette 00 Täby IS 9.71
Cornelia Alm 00 Täby IS 9.74
Sofie Larsson 00 Väsby IK 9.76
Matilda Hestréus 00 Bromma IF 9.96

Final 9 dec  
Greta Deltin 00 Hammarby IF 8.19
Charlotte Andersson 00 Huddinge AIS 8.55
Ella Olsson Toomé 00 Åkersberga SK 8.55
Lea Andersen 00 Täby IS 8.72
Anna Ardbo 00 Täby IS 8.72
johan Koivunen 00 Tampereen Urheilijat-38 8.81
Kajsa Eriksson 00 Huddinge AIS 8.90
Kate Björk Öhrfelt 00 Huddinge AIS 9.02


F13 800m
9 dec  
Lea Andersen 00 Täby IS 2:38.015
Victoria Richardson 00 Hammarby IF 2:40.872
Cornelia Alm 00 Täby IS 2:41.696
Johanna Spetz 00 Åkersberga SK 2:49.730
Christel Read 00 Åkersberga SK 2:57.864
Mathilda Pousette 00 Täby IS 2:59.438
Louise Albinsson 00 Hässelby SK 3:17.095


F13 Häck 60m 76 cm
Försök heat 1 8 dec  
Greta Deltin 00 Hammarby IF 10.10 1
Julia Axtelius 00 Enköpings AI 10.46 2
Emma Hultén 00 Täby IS 12.20 5
Christel Read 00 Åkersberga SK 12.67 6
Jonna Geiryd 00 Huddinge AIS 13.19 9
Jenny Mattsson 00 IFK Lidingö 13.26 11
Matilda Hestréus 00 Bromma IF 13.76 12

Försök heat 2 8 dec  
Emmi Ranta-Ojala 00 Tampereen Urheilijat-38 12.03 3
Charlotte Andersson 00 Huddinge AIS 12.04 4
Jessica Andersson 00 Järva FIK 12.94 7
Minna Berg 00 Hammarby IF 13.14 8
Anna Njie 00 Turebergs FK 13.22 10
Emilia Palmquist 00 IFK Lidingö 16.75 13


F13 Höjd
9 dec  
Kajsa Lindqvist 00 Väsby IK 148
Tora Rickelvik 00 Huddinge AIS 148
Emmi Ranta-Ojala 00 Tampereen Urheilijat-38 136
Ella Olsson Toomé 00 Åkersberga SK 136
Johanna Spetz 00 Åkersberga SK 132
Lea Hermansson 00 Huddinge AIS 132
Rebecca Lejdström 00 Åkersberga SK 128
Hanna Lindh Mälarhöjdens IK 123
Agnes Andersson 00 Täby IS 123
10  Anna Struwe 00 Nyköpings BIS 123
11  Ellen Hiljegren 00 Huddinge AIS 123
12  Amanda Sandberg 00 Hässelby SK 118
13  Isabelle Aiken 00 Åkersberga SK 113
14  Jenny Mattsson 00 IFK Lidingö 108
Wilma Schelin 00 Åkersberga SK


F13 Längd zon
9 dec  
Kajsa Lindqvist 00 Väsby IK 5,01
Anna Ardbo 00 Täby IS 4,75
Lea Andersen 00 Täby IS 4,70
Emmi Ranta-Ojala 00 Tampereen Urheilijat-38 4,58
johan Koivunen 00 Tampereen Urheilijat-38 4,52
Kajsa Eriksson 00 Huddinge AIS 4,44
Siri Winell 00 Hammarby IF 4,39
Merette Koskenniemi 00 Tampereen Urheilijat-38 4,36
Lea Hermansson 00 Huddinge AIS 4,30
10  Agnes Andersson 00 Täby IS 4,28
11  Anna Struwe 00 Nyköpings BIS 4,24
12  Kate Björk Öhrfelt 00 Huddinge AIS 4,20
13  Rebecca Chudi 00 IF Linnéa 4,17
14  Ellen Hiljegren 00 Huddinge AIS 4,16
15  Mathilda Pousette 00 Täby IS 4,04
16  Johanna Spetz 00 Åkersberga SK 4,03
17  Amanda Thor 00 Hässelby SK 3,96
18  Jenni Plym 00 Tampereen Urheilijat-38 3,95
19  Jessica Andersson 00 Järva FIK 3,93
20  Anna Berglund 00 Österhaninge IF 3,92
21  Emma Hultén 00 Täby IS 3,87    3,82
22  Linn Odda 99 Boo IF 3,87    3,75
23  Amanda Sandberg 00 Hässelby SK 3,84
24  Cornelia Alm 00 Täby IS 3,83
25  Sofie Larsson 00 Väsby IK 3,54
26  Matilda Hestréus 00 Bromma IF 3,45    3,39
27  Louise Albinsson 00 Hässelby SK 3,45    3,35
28  Jenny Mattsson 00 IFK Lidingö 3,34
29  Emilia Palmquist 00 IFK Lidingö 2,68


F13 Kula 2.0 kg
8 dec  
Julia Axtelius 00 Enköpings AI 12,55
Rebecca Lejdström 00 Åkersberga SK 9,44
Emma Hultén 00 Täby IS 9,16
Victoria Lagerberg 00 Huddinge AIS 8,73
Alba Lindfors 00 Mälarhöjdens IK 8,24
Johanna Stenlund 00 Österhaninge IF 8,01
Jonna Geiryd 00 Huddinge AIS 7,89
Johanna Söderström 00 Hässelby SK 7,22
Anna Njie 00 Turebergs FK 6,95
10  Minna Berg 00 Hammarby IF 6,45
11  371 Hultström 00 Hammarby IF 6,18
12  Matilda Hestréus 00 Bromma IF 5,25


F12 60m
Försök heat 1 9 dec  
Stina Gustavsson 01 Hanvikens SK 8.60 q
Mila Dimitrijevic 01 Österhaninge IF 9.06 q
Emilia Larson 01 Danderyds SK 9.58
Camilla Gyllenberg 01 Bromma IF 9.69
Sofia Hasselgren 01 Åkersberga SK 9.81
Liva Gustafsson 01 Spårvägens FK 10.14
Moa Henriksson 01 Mälarhöjdens IK 10.35

Försök heat 2 9 dec  
Amanda Göth 01 Täby IS 9.25 q
Amanda Finney Nilsson 01 Täby IS 9.28
Emma Kjebon 01 IFK Lidingö 9.34
Thea Nordström 01 Hammarby IF 9.56
Smilla Örling 01 Spårvägens FK 9.57
Fanny Ekskog Oliva 01 Spårvägens FK 9.71
Sofia Ekström 01 Hässelby SK 10.22
Hanna Wihlborg 01 Hässelby SK 10.48

Försök heat 3 9 dec  
Ida Winther 01 Turebergs FK 8.95 q
Alva Sundin 01 Täby IS 9.36
Jenny Österback 01 IFK Lidingö 9.62
Julia Arnhult 01 IFK Lidingö 9.73
Maja Sund 01 Turebergs FK 9.82
Matilda Netz 01 Hässelby SK 9.92
Frida Erlandsson 01 Mälarhöjdens IK 9.95
Caroline Larsson 01 Vallentuna FK ej start

Försök heat 4 9 dec  
Sira Gassama 01 Hammarby IF q Ej tid
Kajsa Engblom 01 Huddinge AIS Ej tid
Sofia Lövqvist 01 Järva FIK Ej tid
Magdalena Conelius 01 Hammarby IF Ej tid
Mikaela Enblad 01 Hammarby IF Ej tid
Jasmin Blomberg 01 Hässelby SK Ej tid
Ebba Littorin 01 Hammarby IF Ej tid
Shila Fathli 01 Hässelby SK Ej tid

Försök heat 5 9 dec  
Hedvig Aspegren 01 Hammarby IF 9.08 q
Olivia Jernhall 01 Täby IS 9.22 q
Fredrika Jonassen 01 Täby IS 9.62
Jeanne Lindestam 01 Danderyds SK 9.83
Tilde Bjuremalm 01 Hammarby IF 9.86
Ronja Glansberg 01 Hammarby IF 10.46
Evelina Fransén 01 Hellas FK 10.59
Selma Nilsson 01 Mälarhöjdens IK 10.49 u.t.

Försök heat 6 9 dec  
Sarah Karlsson 01 Nyköpings BIS 8.84 q
My Lindberg 01 Hanvikens SK 9.48
Fanny Schmützer 01 Nyköpings BIS 9.65
Elsa Gullberg 01 IFK Lidingö 9.84
Emelie Erlandsson 01 Bromma IF 10.56
Sara Fransén 01 Hellas FK 10.56
Sara Movin 01 IFK Lidingö ej start

Försök heat 7 9 dec  
Nicoline Lundin 01 Mälarhöjdens IK 9.36
Sanya Hanung 01 Mälarhöjdens IK 9.47
Nellie Millde 01 Bromma IF 9.67
Sofia Eriksson 01 Hässelby SK 9.73
Hedda Meyer 01 Bromma IF 9.77
Agnes Ekman 01 Mälarhöjdens IK 9.85
Olivia Fronda 01 Åkersberga SK 10.13

Försök heat 8 9 dec  
Tilda Kapell 01 Hammarby IF 9.08 q
Klara Rådbo 01 Hammarby IF 9.49
Madeleine Forslund 01 Huddinge AIS 9.51
Hannah Bott Alvarsson 01 Hammarby IF 9.57
Caroline Malmliden 01 IFK Lidingö 9.94
Ebba Torbjörnsson 01 Hammarby IF 9.95
Molly Froste 02 Hammarby IF 10.10

Final 9 dec  
Stina Gustavsson 01 Hanvikens SK 8.65
Sira Gassama 01 Hammarby IF 8.76
Sarah Karlsson 01 Nyköpings BIS 8.88
Ida Winther 01 Turebergs FK 8.94
Mila Dimitrijevic 01 Österhaninge IF 8.99
Hedvig Aspegren 01 Hammarby IF 9.05
Tilda Kapell 01 Hammarby IF 9.07
Amanda Göth 01 Täby IS 9.17
Olivia Jernhall 01 Täby IS 9.25


F12 800m
Finalheat 1 9 dec  
  Fredrika Jonassen 01 Täby IS 3:18.968
Sira Gassama 01 Hammarby IF 2:43.391
Wilma Larsson 01 Eskilstuna FI 2:44.764
Hedda Meyer 01 Bromma IF 2:51.246
Celine Allard 01 Eskilstuna FI 2:52.914
Jenny Österback 01 IFK Lidingö 2:58.879
Olivia Fronda 01 Åkersberga SK 3:12.194
Olea Öksnes 01 Turebergs FK bröt
Sarah Karlsson 01 Nyköpings BIS bröt

Finalheat 2 9 dec  
Carolina Larson 02 Danderyds SK 2:42.295
Alice Berg 02 Turebergs FK 2:44.094
Victoria Wardell 01 Hässelby SK 3:01.306
Sofia Hasselgren 01 Åkersberga SK 3:03.668
Liva Gustafsson 01 Spårvägens FK 3:05.178
Shila Fathli 01 Hässelby SK 3:05.743
Matilda Netz 01 Hässelby SK 3:06.514
Agnes Ekman 01 Mälarhöjdens IK ej start

Finalheat 3 9 dec  
Emilia Larson 01 Danderyds SK 2:52.608
Thea Nordström 01 Hammarby IF 2:57.563
Amanda Göth 01 Täby IS 2:57.615
Mikaela Enblad 01 Hammarby IF 2:59.615
Emelie Erlandsson 01 Bromma IF 3:21.540
Amanda Finney Nilsson 01 Täby IS ej start
Magdalena Conelius 01 Hammarby IF ej start


F12 Häck 60m 76 cm
Försök heat 1 8 dec  
Klara Rådbo 01 Hammarby IF 11.54 2
Thelma Ilbäcken 01 Hammarby IF 11.66 3
Caroline Larsson 01 Vallentuna FK 12.73 6
Frida Erlandsson 01 Mälarhöjdens IK 12.96 10
Liva Gustafsson 01 Spårvägens FK 13.87 13

Försök heat 2 8 dec  
Sira Gassama 01 Hammarby IF 11.29 1
Isa Hausmann 01 Hammarby IF 12.70 5
Julia Sajdak 01 IFK Lidingö 12.87 7
Olivia Jernhall 01 Täby IS 12.92 9
Sofia Hådén 01 Hammarby IF 14.20 14
Sofia Lövqvist 01 Järva FIK 14.62 16

Försök heat 3 8 dec  
Amanda Finney Nilsson 01 Täby IS 12.60 4
Matilda Netz 01 Hässelby SK 12.88 8
Emilia Larson 01 Danderyds SK 13.11 11
Madeleine Forslund 01 Huddinge AIS 13.33 12
Annelie Hultén 01 Mälarhöjdens IK 14.39 15
Kajsa Engblom 01 Huddinge AIS 14.39 15


F12 Höjd
9 dec  
Klara Rådbo 01 Hammarby IF 144
Stina Gustavsson 01 Hanvikens SK 140
Fanny Schmützer 01 Nyköpings BIS 132
Tilda Kapell 01 Hammarby IF 132
Madeleine Forslund 01 Huddinge AIS 128
Hanna Stenbeck 01 Åkersberga SK 128
Maja Sund 01 Turebergs FK 128
Amanda Finney Nilsson 01 Täby IS 123
Agnes Ekman 01 Mälarhöjdens IK 123
10  Sofia Eriksson 01 Hässelby SK 123
11  My Lindberg 01 Hanvikens SK 123
11  Alva Sundin 01 Täby IS 123
13  Magdalena Conelius 01 Hammarby IF 118
14  Emelie Erlandsson 01 Bromma IF 118
15  Matilda Netz 01 Hässelby SK 118
16  Kajsa Engblom 01 Huddinge AIS 113
16  Sofia Hasselgren 01 Åkersberga SK 113
16  Nellie Millde 01 Bromma IF 113
19  Liva Gustafsson 01 Spårvägens FK 113
19  Jeanne Lindestam 01 Danderyds SK 113
21  Fredrika Jonassen 01 Täby IS 113
21  Smilla Örling 01 Spårvägens FK 113
21  Mikaela Enblad 01 Hammarby IF 113
24  Melinda Envall 01 Åkersberga SK 113
25  Camilla Gyllenberg 01 Bromma IF 108
26  Ella Grundberg 01 Spårvägens FK 108
Hedda Meyer 01 Bromma IF


F12 Längd zon
9 dec  
Stina Gustavsson 01 Hanvikens SK 4,69
Tilda Kapell 01 Hammarby IF 4,43
Sarah Karlsson 01 Nyköpings BIS 4,37
Agnes Ekman 01 Mälarhöjdens IK 4,35
Sofia Eriksson 01 Hässelby SK 4,29
Nicoline Lundin 01 Mälarhöjdens IK 4,23
Amanda Wictorin 01 IFK Lidingö 4,19
Ebba Littorin 01 Hammarby IF 4,14
Klara Rådbo 01 Hammarby IF 4,06
10  Alva Sundin 01 Täby IS 4,03
11  Mila Dimitrijevic 01 Österhaninge IF 4,01
12  Sanya Hanung 01 Mälarhöjdens IK 3,97
13  Sira Gassama 01 Hammarby IF 3,94
14  Jenny Österback 01 IFK Lidingö 3,91
15  Magdalena Conelius 01 Hammarby IF 3,90
16  Emilia Larson 01 Danderyds SK 3,88
17  Olivia Jernhall 01 Täby IS 3,84    3,78
18  Elsa Gullberg 01 IFK Lidingö 3,84    3,75
19  My Lindberg 01 Hanvikens SK 3,83    3,82
20  Ronja Glansberg 01 Hammarby IF 3,83    3,05
21  Smilla Örling 01 Spårvägens FK 3,76    3,74
22  Amanda Finney Nilsson 01 Täby IS 3,76    3,72
23  Fanny Schmützer 01 Nyköpings BIS 3,75
24  Emma Kjebon 01 IFK Lidingö 3,73
25  Liva Gustafsson 01 Spårvägens FK 3,70
26  Jeanne Lindestam 01 Danderyds SK 3,68    3,66
27  Shila Fathli 01 Hässelby SK 3,68    3,65
28  Ida Winther 01 Turebergs FK 3,65
29  Mikaela Enblad 01 Hammarby IF 3,63
30  Frida Erlandsson 01 Mälarhöjdens IK 3,58    3,56
31  Fanny Ekskog Oliva 01 Spårvägens FK 3,58    3,52
32  Fredrika Jonassen 01 Täby IS 3,56
33  Caroline Malmliden 01 IFK Lidingö 3,53
34  Moa Henriksson 01 Mälarhöjdens IK 3,51    3,35 3,31
34  Julia Arnhult 01 IFK Lidingö 3,51    3,35 3,29
36  Molly Froste 02 Hammarby IF 3,51
37  Matilda Netz 01 Hässelby SK 3,49
38  Hedda Meyer 01 Bromma IF 3,47    3,41
39  Astrid Fredriksson 01 IFK Lidingö 3,47    3,40
40  Ebba Torbjörnsson 01 Hammarby IF 3,47    3,38
41  Madeleine Forslund 01 Huddinge AIS 3,45
42  Jasmin Blomberg 01 Hässelby SK 3,34
43  Sofia Ekström 01 Hässelby SK 3,15
44  Hanna Wihlborg 01 Hässelby SK 3,13
45  Emelie Erlandsson 01 Bromma IF 3,09
46  Sara Movin 01 IFK Lidingö 3,05
47  Tilde Bjuremalm 01 Hammarby IF 3,01
48  Ella Grundberg 01 Spårvägens FK 2,93


F12 Kula 2.0 kg
8 dec  
Amanda Finney Nilsson 01 Täby IS 8,64
Madeleine Forslund 01 Huddinge AIS 8,59
Ida Winther 01 Turebergs FK 8,14
Valentina Lindfors 03 Mälarhöjdens IK 7,79
Sira Gassama 01 Hammarby IF 7,71
Klara Rådbo 01 Hammarby IF 7,52
Mila Dimitrijevic 01 Österhaninge IF 7,50
Kajsa Engblom 01 Huddinge AIS 7,03
Jasmin Blomberg 01 Hässelby SK 6,26
10  Emma Kjebon 01 IFK Lidingö 6,12
11  Isa Hausmann 01 Hammarby IF 6,09
12  Sanya Hanung 01 Mälarhöjdens IK 6,00
13  Frida Erlandsson 01 Mälarhöjdens IK 5,98
14  Sofia Hådén 01 Hammarby IF 5,70
15  Matilda Netz 01 Hässelby SK 5,26
16  moa henriksson Mälarhöjdens IK 5,03
17  Julia Arnhult 01 IFK Lidingö 3,73


F11 60m
Försök heat 1 8 dec  
  Rebecca Molander 02 IFK Lidingö
Ella Hagman 02 Huddinge AIS 9.49 q
Ellen Hansson 02 Österhaninge IF 9.59
Mathilda Baynham 02 IFK Lidingö 10.00
Hannah Hilding 02 Hanvikens SK 10.14
Eveline Wanhainen 02 IFK Lidingö 10.40
Ebba Krieg 02 Hellas FK 11.10

Försök heat 2 8 dec  
  Molly Froste 02 Hammarby IF
Bilge Kaya 02 Hellas FK 9.11 q
Josefin Wikfeldt 02 Mälarhöjdens IK 9.34 q
Viktoria Eklöf 02 Täby IS 9.73
Elisabetgh Hvalgren 02 IFK Lidingö 9.78
Tilda Eklund 02 Österhaninge IF 9.95
Hanna Höglund 02 IFK Lidingö 11.33

Försök heat 3 8 dec  
Junianna Larsen Brolin 02 Täby IS 9.33 q
Emilia Sjöstrand 02 Hanvikens SK 9.38 q
Elise Legzdins 02 Mälarhöjdens IK 9.53
Märta Zetterström-Axelson 02 IFK Lidingö 9.80
Valentina Lindfors 03 Mälarhöjdens IK 9.84
Nathalie Stridsberg 02 Spårvägens FK 9.92
Frida Ohlin 02 Mälarhöjdens IK 10.77

Försök heat 4 8 dec  
  Tora Eidmann 02 IFK Lidingö
Lisa Fröberg 02 IFK Lidingö 9.30 q
Julia Jansson 02 Hammarby IF 9.61
Mimmi Sköld Sand 02 IFK Lidingö 10.04
Victoria Davidsson 02 Boo IF 10.07
Wilja Wickert 02 Hässelby SK 10.21
Carolina Larson 02 Danderyds SK 10.84

Försök heat 5 8 dec  
  Linda Berghäll 02 Hammarby IF
  Nora Bertheau 02 Täby IS
Hanna Bäckman 02 Danderyds SK 9.34 q
Linda Norman 02 Täby IS 9.88
Olivia Ternhem 02 IFK Lidingö 10.12
Dilara Kulbay Ahlsten 02 Hellas FK 11.11

Försök heat 6 8 dec  
  Kristine Döving-Feste 02 IFK Lidingö
Ella Enander 02 Täby IS 9.29 q
Alice Berg 02 Turebergs FK 9.50
Lovisa Holmgren 02 IFK Lidingö 10.05
Nora Lundmark 02 Turebergs FK 10.08
Mia Zdenko 02 Enhörna IF 10.71
Ella Broquist 02 IFK Lidingö 10.75

Final 8 dec  
Bilge Kaya 02 Hellas FK 9.06
Ella Enander 02 Täby IS 9.28
Hanna Bäckman 02 Danderyds SK 9.28
Lisa Fröberg 02 IFK Lidingö 9.30
Emilia Sjöstrand 02 Hanvikens SK 9.38
Junianna Larsen Brolin 02 Täby IS 9.38
Ella Hagman 02 Huddinge AIS 9.47
Josefin Wikfeldt 02 Mälarhöjdens IK 9.55


F11 Höjd
8 dec  
Ella Enander 02 Täby IS 123
Julia Jansson 02 Hammarby IF 123
Ellen Hansson 02 Österhaninge IF 123
Josefin Wikfeldt 02 Mälarhöjdens IK 118
Lisa Fröberg 02 IFK Lidingö 118
Hannah Hilding 02 Hanvikens SK 118
Viktoria Eklöf 02 Täby IS 118
Linda Norman 02 Täby IS 113
Valentina Lindfors 03 Mälarhöjdens IK 108
10  Tora Eidman 02 IFK Lidingö 108
10  Elisabetgh Hvalgren 02 IFK Lidingö 108
10  Nora Bertheau 02 Täby IS 108
13  Eveline Wanhainen 02 IFK Lidingö 108
14  Nora Lundmark 02 Turebergs FK 103
15  Mimmi Sköld Sand 02 IFK Lidingö 98
16  Hanna Höglund 02 IFK Lidingö 98
Saga Backman 02 Spårvägens FK
Kristine Döving-Feste 02 IFK Lidingö


F11 Längd zon
8 dec  
Ella Enander 02 Täby IS 4,27
Bilge Kaya 02 Hellas FK 4,20
Ella Hagman 02 Huddinge AIS 4,17
Lisa Fröberg 02 IFK Lidingö 4,13
Hanna Bäckman 02 Danderyds SK 4,08
Ellen Hansson 02 Österhaninge IF 4,05
Alice Berg 02 Turebergs FK 4,00
Junianna Larsen Brolin 02 Täby IS 3,96
Josefin Wikfeldt 02 Mälarhöjdens IK 3,77
10  Julia Jansson 02 Hammarby IF 3,73
11  Tilda Eklund 02 Österhaninge IF 3,70
12  Nora Bertheau 02 Täby IS 3,69
13  Carolina Larson 02 Danderyds SK 3,66
14  Valentina Lindfors 03 Mälarhöjdens IK 3,56
15  Victoria Davidsson 02 Boo IF 3,55
16  Olivia Ternhem 02 IFK Lidingö 3,54
17  Linda Norman 02 Täby IS 3,53
18  Elisabetgh Hvalgren 02 IFK Lidingö 3,48
19  Hannah Hilding 02 Hanvikens SK 3,47
20  Wilja Wickert 02 Hässelby SK 3,45
21  Tora Eidman 02 IFK Lidingö 3,44
22  Lovisa Holmgren 02 IFK Lidingö 3,35
23  Saga Backman 02 Spårvägens FK 3,32
24  Nora Lundmark 02 Turebergs FK 3,28
25  Eveline Wanhainen 02 IFK Lidingö 3,25
26  Dilara Kulbay Ahlsten 02 Hellas FK 3,16
27  Kristine Döving-Feste 02 IFK Lidingö 3,06
28  Mimmi Sköld Sand 02 IFK Lidingö 2,90
29  Clara Hultman 02 IFK Lidingö 2,87
30  Ella Broquist 02 IFK Lidingö 2,53
31  Hanna Höglund 02 IFK Lidingö 2,48
32  Linda Berghäll 02 Hammarby IF 2,34


F10 60m
Försök heat 1 8 dec  
Tilde Fuchs-Westman 03 Tyresö FK 9.84 q
Paulina Miletic 03 Hammarby IF 9.93 q
Sara Ringqvist 03 IFK Lidingö 10.37
Rebecka Hagardt 03 IFK Lidingö 10.58
Rebecca Sandström 03 IFK Lidingö 10.62
Filippa Almkvist 03 IFK Lidingö 10.67
Malin Svedjerot 03 Hellas FK 10.73
Alma Holmberg 03 IFK Lidingö ej start

Försök heat 2 8 dec  
  Sofia Norberg 03 IFK Lidingö ej start
Moa Nyström 03 Turebergs FK 9.76 q
Emelie Martinsson 03 Österhaninge IF 10.27
Victoria Psilander 03 IFK Lidingö 10.41
Klara Avebäck 03 Hammarby IF 10.46
Wilma Rotinen 03 Österhaninge IF 10.64
Thyra Arnhult 03 IFK Lidingö 10.79
Louisa Sjöstedt 04 Hellas FK 11.13
Louise Jacobson 03 Tyresö FK 12.04

Försök heat 3 8 dec  
Rebecca Östergren 03 Huddinge AIS 9.46 q
Safiatou Njie 03 Turebergs FK 9.83 q
Rebecca Weir 03 IFK Lidingö 10.02 q
Sanna Norberg 03 IFK Lidingö 10.72
Iza Ramså Ness 03 Huddinge AIS 10.78
Linnea McAleenen 03 Tyresö FK 10.92
Saga Odda 02 Boo IF 11.32

Försök heat 4 8 dec  
Anna Persson 03 Tyresö FK 9.74 q
Sarah Bracken 03 Huddinge AIS 10.12
Anna-Lisa Deltin 03 Hammarby IF 10.20
Lovisa Wilson 03 IFK Lidingö 10.49
Kerstin Baralt 03 IFK Lidingö 10.66
Malin Fröberg 04 IFK Lidingö 10.86
Elsa Winqvist 03 Huddinge AIS 11.01
Clara Lundberg 03 Huddinge AIS 11.32

Final 8 dec  
Rebecca Östergren 03 Huddinge AIS 9.33
Moa Nyström 03 Turebergs FK 9.59
Sara Fajerson 03 Danderyds SK 9.61
Safiatou Njie 03 Turebergs FK 9.66
Anna Persson 03 Tyresö FK 9.75
Tilde Fuchs-Westman 03 Tyresö FK 9.98
Rebecca Weir 03 IFK Lidingö 9.99
Paulina Miletic 03 Hammarby IF ej start


F10 Längd zon
8 dec  
Sara Fajerson 03 Danderyds SK 4,18
Rebecca Östergren 03 Huddinge AIS 3,74
Safiatou Njie 03 Turebergs FK 3,70
Moa Nyström 03 Turebergs FK 3,69
Anna Persson 03 Tyresö FK 3,60
Paulina Miletic 03 Hammarby IF 3,59
Tilde Fuchs-Westman 03 Tyresö FK 3,54
Emelie Martinsson 03 Österhaninge IF 3,53
Anna-Lisa Deltin 03 Hammarby IF 3,40
10  Victoria Psilander 03 IFK Lidingö 3,39
11  Filippa Almkvist 03 IFK Lidingö 3,35
12  Sara Ringqvist 03 IFK Lidingö 3,30
13  Klara Avebäck 03 Hammarby IF 3,24
14  Wilma Rotinen 03 Österhaninge IF 3,22
15  Iza Ramså Ness 03 Huddinge AIS 3,17
16  Rebecka Hagardt 03 IFK Lidingö 3,11
17  Sarah Bracken 03 Huddinge AIS 3,09
18  Tyra Cedrenius 04 IFK Lidingö 3,06
18  Saga Odda 02 Boo IF 3,06
20  Sanna Norberg 03 IFK Lidingö 3,04
21  Rebecca Sandström 03 IFK Lidingö 2,98
22  Anouk Builtjes Månsson 04 IFK Lidingö 2,93
23  Fanny Wijkström 03 IFK Lidingö 2,85
24  Sara Khayi 04 IFK Lidingö 2,82
24  Rebecca Wernolf 04 IFK Lidingö 2,82
26  Lovisa Wilson 03 IFK Lidingö 2,79
27  Anna Haglund 04 IFK Lidingö 2,77
27  Greta Beckman 04 IFK Lidingö 2,77
29  Linnea McAleenen 03 Tyresö FK 2,76
30  Vera Holmberg 04 IFK Lidingö 2,73
31  Thyra Arnhult 03 IFK Lidingö 2,72
32  Hedvig Colerus 04 IFK Lidingö 2,69
33  Elsa Winqvist 03 Huddinge AIS 2,64
34  Malin Fröberg 04 IFK Lidingö 2,63
35  Kerstin Baralt 03 IFK Lidingö 2,62
36  Selma Bruun 04 IFK Lidingö 2,61
37  Clara Lundberg 03 Huddinge AIS 2,53
38  Melda Cicek 04 Hellas FK 2,50
39  Louisa Sjöstedt 04 Hellas FK 2,48
40  Louise Jacobson 03 Tyresö FK 2,47
41  Madeleine Lindman 03 Bromma IF 2,30
Ella Stralka 03 IFK Lidingö
Alma Holmberg 03 IFK Lidingö 0,00
Rebecca Weir 03 IFK Lidingö


P/F11 4 x 200m
8 dec  
  Tur/Vall 1




2:18.44 Utom tävl
IF Linnéa 1




2:05.79 1
Lag 5




2:30.03
Mälarhöjdens IK 3




2:35.25

8 dec  
IFK Lidingö 1




2:10.75 3
Lag 6




2:26.63
Lag 8




bröt - Utom tävl
Mälarhöjdens IK 2




ej start -

8 dec  
  Täby IS PF11 - Blå 1




2:08.90 Utom tävl
Österhaninge IF 02




2:24.63 6
Lag 7




2:25.41

8 dec  
Lag 3




2:16.11
Mälarhöjdens IK 1




2:16.98 5
Lag 4




2:28.56
Mälarhöjdens IK 2




ej start -

8 dec  
Täby IS 1




2:09.96 2
Danderyds SK 1




2:11.98 4
Hellas FIK PF11




2:38.79
Täby IS PF11 - Svart 2




ej start -



© Track & Field, Christer Falk