Resultat Inlagda Gurkspelen 2012

Arrangör: Västerås Friidrottsklubb
Datum: 14-15 jan 2012
Plats: QuickNet Arena
Ort: Västerås
Tävlingsledare: Per Tunander

Listan skapad: 2012-01-15 18:19:06


MS 60 m Försök 15/1  10:35

Heat 1
             
1 Emil Thessén 1994 Västerås FK 7,20 q
2 Johan Karlsson 1993 Västerås FK 7,26 q
3 Edwin Råsberg 1994 Hässelby SK 7,41 q
4 Simon Söderlund 1994 Upsala IF 7,48
5 Jonas Tollefors 1990 Vallentuna FK 7,63
6 David Carlsson 1990 Östhammar FI 7,78
7 Viktor Ohlsson 1989 Eskilstuna Friidrott 7,82
  Daniel Goldman 1979 Turebergs FK Disk

Heat 2
             
1 Amir Shaker 1989 Råby Rekarne FIF 7,15 q
2 Lukas Nilsson 1986 Hässelby SK 7,20 q
3 Daniel Nordmark 1993 Västerås FK 7,25 q
4 Olle Forslin 1993 Hässelby SK 7,34 q
5 Patric Hjort 1993 Västerås FK 7,47 q 5
6 Ulrik Sköldqvist 1994 IFK Lidingö 7,47 6
7 Tim Jonsson 1994 Hässelby SK 7,48
8 Oskar Nilsson 1994 Bålsta IK 7,63

MS 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Amir Shaker 1989 Råby Rekarne FIF 7,15 q
2 Emil Thessén 1994 Västerås FK 7,20 q
3 Lukas Nilsson 1986 Hässelby SK 7,20 q
4 Daniel Nordmark 1993 Västerås FK 7,25 q
5 Johan Karlsson 1993 Västerås FK 7,26 q
6 Olle Forslin 1993 Hässelby SK 7,34 q
7 Edwin Råsberg 1994 Hässelby SK 7,41 q
8 Patric Hjort 1993 Västerås FK 7,47 q 5
9 Ulrik Sköldqvist 1994 IFK Lidingö 7,47 6
10 Simon Söderlund 1994 Upsala IF 7,48
11 Tim Jonsson 1994 Hässelby SK 7,48
12 Jonas Tollefors 1990 Vallentuna FK 7,63
13 Oskar Nilsson 1994 Bålsta IK 7,63
14 David Carlsson 1990 Östhammar FI 7,78
15 Viktor Ohlsson 1989 Eskilstuna Friidrott 7,82
  Daniel Goldman 1979 Turebergs FK Disk

MS 60 m Final 15/1  12:45
             
1 Emil Thessén 1994 Västerås FK 7,09
2 Amir Shaker 1989 Råby Rekarne FIF 7,14
3 Lukas Nilsson 1986 Hässelby SK 7,16
4 Daniel Nordmark 1993 Västerås FK 7,19
5 Johan Karlsson 1993 Västerås FK 7,32
6 Olle Forslin 1993 Hässelby SK 7,35
7 Edwin Råsberg 1994 Hässelby SK 7,40
8 Patric Hjort 1993 Västerås FK 7,52

MS 200 m Final 15/1  16:00

Heat 1
             
1 Ulrik Sköldqvist 1994 IFK Lidingö 24,21
2 Per Jonas Trollås 1965 Danderyds SK 27,20
3 Micke Malmer Västerås FK 27,27
  Jonas Tollefors 1990 Vallentuna FK Disk

Heat 2
             
1 William Levay 1996 Danderyds FF 24,47
2 Karl-Johan Elo 1991 Hammarby IF 24,56
3 Viktor Ohlsson 1989 Eskilstuna Friidrott 24,88
4 Peter Hellgren 1964 Bålsta IK 26,27

Heat 3
             
1 Johan Karlsson 1993 Västerås FK 22,92
2 Victor Jansson 1993 IF Åland 23,33
3 Daniel Nordmark 1993 Västerås FK 23,67
  Martin Wikström 1991 Hammarby IF Disk

Heat 4
             
1 Olle Forslin 1993 Hässelby SK 23,07
2 Tim Jonsson 1994 Hässelby SK 23,52
3 Patric Hjort 1993 Västerås FK 23,63
  Rafael Askros 1981 IFK Lidingö Disk

MS 200 m Final - Sammanställning
             
1 Johan Karlsson 1993 Västerås FK 22,92
2 Olle Forslin 1993 Hässelby SK 23,07
3 Victor Jansson 1993 IF Åland 23,33
4 Tim Jonsson 1994 Hässelby SK 23,52
5 Patric Hjort 1993 Västerås FK 23,63
6 Daniel Nordmark 1993 Västerås FK 23,67
7 Ulrik Sköldqvist 1994 IFK Lidingö 24,21
8 William Levay 1996 Danderyds FF 24,47
9 Karl-Johan Elo 1991 Hammarby IF 24,56
10 Viktor Ohlsson 1989 Eskilstuna Friidrott 24,88
11 Peter Hellgren 1964 Bålsta IK 26,27
12 Per Jonas Trollås 1965 Danderyds SK 27,20
13 Micke Malmer Västerås FK 27,27
  Jonas Tollefors 1990 Vallentuna FK Disk
  Martin Wikström 1991 Hammarby IF Disk
  Rafael Askros 1981 IFK Lidingö Disk

MS 800 m Final 15/1  15:25
             
1 Philip Örnborg 1994 Danderyds SK 2,13,86
2 Jacob Lundin 1992 Tyresö FK 2,14,15
3 Bienevenu Musoie 1990 Tyresö FK 2,17,10
4 Mattias Olofsson 1989 OK Eken 2,19,69
5 Davond Yesfi 1993 Västerås FK 2,28,14
6 Martin Larsson 1971 Huddinge AIS 2,52,71

MS Höjd Final 15/1  10:00
             
1 Oliver Karlsson 1994 Västerås FK 1,95
2 Jonathan Holm 1994 Strands IF 1,92
3 Adam Lindhe 1994 IFK Lidingö 1,86
4 Martin Ström 1994 Strands IF 1,81

MS Längd Final 15/1  11:20
             
1 Johan Taléus 1994 Eskilstuna Friidrott 6,93
2 Håkan Setthammar 1972 Västerås FK 6,46
3 Simon Söderlund 1994 Upsala IF 6,02
4 Gustav Nyberg 1994 Strands IF 5,72

MS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Gustav Nyberg 5,68 5,62 5,48 x x 5,72
Johan Taléus 6,93 4,88 6,78 6,76 2,12 6,66
Håkan Setthammar 6,05 6,46 6,40 6,36 - 4,45
Simon Söderlund 6,02 5,89 5,88 5,95 x 5,99

MS Tresteg Final 15/1  12:40
             
1 Erik Ehrlin 1990 Ärla IF 14,45
2 Martin Ström 1994 Strands IF 12,44
3 Gustav Nyberg 1994 Strands IF 11,93
  Jonathan Holm 1994 Strands IF

MS Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Jonathan Holm
Martin Ström 12,33 12,41 x 12,42 12,44 x
Gustav Nyberg 11,93 11,87 - - - -
Erik Ehrlin x x x 13,80 14,45 14,45

P 19 400 m Final 15/1  17:20
             
1 Petter Berner Wiik 1994 Upsala IF 54,55
2 Khalid Salman 1994 Råby Rekarne FIF 55,98
  Olle Forslin 1993 Hässelby SK Ej start

P 19 Kula Final 15/1  14:00
             
1 Niklas Lindstedt 1993 Hässelby SK 16.27
2 Edwin Råsberg 1994 Hässelby SK 12.25
3 Yaser Aliman 1994 Råby Rekarne FIF 9.12

P 19 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Edwin Råsberg 12.07 11.43 12.25 x 11.95 11.39
Niklas Lindstedt 14.65 16.07 15.98 15.95 16.27 15.97
Yaser Aliman x 8.49 8.63 7.72 8.79 9.12

P 17 60 m Försök 15/1  12:20

Heat 1
             
1 Fabian Revilla 1995 Rånäs 4H 7,33 q
2 Abdiaziz Warsame 1995 Råby Rekarne FIF 7,35 q
3 Fredrik Samuelsson 1995 Hässelby SK 7,57 q
4 Wilhelm Wegendal Rundström 1995 Täby IS 7,74 q
5 Christian Bolin 1995 Tyresö FK 7,75 q

Heat 2
             
1 Andreas Almlöf 1995 Hammarby IF 7,55 q
2 Carl Dath 1995 Täby IS 7,61 q
3 Jesper Hellström 1995 Hässelby SK 7,69 q
4 Emil Carlsson 1995 Tyresö FK 7,92
5 Andreas Carlsson 1995 IK Ymer 7,98

P 17 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Fabian Revilla 1995 Rånäs 4H 7,33 q
2 Abdiaziz Warsame 1995 Råby Rekarne FIF 7,35 q
3 Andreas Almlöf 1995 Hammarby IF 7,55 q
4 Fredrik Samuelsson 1995 Hässelby SK 7,57 q
5 Carl Dath 1995 Täby IS 7,61 q
6 Jesper Hellström 1995 Hässelby SK 7,69 q
7 Wilhelm Wegendal Rundström 1995 Täby IS 7,74 q
8 Christian Bolin 1995 Tyresö FK 7,75 q
9 Emil Carlsson 1995 Tyresö FK 7,92
10 Andreas Carlsson 1995 IK Ymer 7,98

P 17 60 m Final 15/1  13:10
             
1 Fabian Revilla 1995 Rånäs 4H 7,30 1
2 Abdiaziz Warsame 1995 Råby Rekarne FIF 7,30 2
3 Carl Dath 1995 Täby IS 7,57 3
4 Andreas Almlöf 1995 Hammarby IF 7,57 4
5 Fredrik Samuelsson 1995 Hässelby SK 7,59
6 Christian Bolin 1995 Tyresö FK 7,76
7 Jesper Hellström 1995 Hässelby SK 7,79
8 Wilhelm Wegendal Rundström 1995 Täby IS 7,89

P 17 400 m Final 15/1  17:25

Heat 1
             
1 Carl Dath 1995 Täby IS 55,73
2 Jesper Jansson 1995 Hässelby SK 1,00,66

Heat 2
             
1 Abdiaziz Warsame 1995 Råby Rekarne FIF 51,38
2 Simon Jansson 1995 IF Åland 51,43
3 Martin Björnsson 1995 Sköldinge IF 53,05

P 17 400 m Final - Sammanställning
             
1 Abdiaziz Warsame 1995 Råby Rekarne FIF 51,38
2 Simon Jansson 1995 IF Åland 51,43
3 Martin Björnsson 1995 Sköldinge IF 53,05
4 Carl Dath 1995 Täby IS 55,73
5 Jesper Jansson 1995 Hässelby SK 1,00,66

P 17 1 500 m Final 15/1  14:20
             
1 Gustav Ekvall 1995 Tyresö FK 5,29,00

P 17 Höjd Final 15/1  14:30
             
1 Andreas Carlsson 1995 IK Ymer 1,97
2 Andreas Almlöf 1995 Hammarby IF 1,66
  Henning Rydström 1995 Hässelby SK
  Fredrik Samuelsson 1995 Hässelby SK  
  Malek Saliba 1995 Hässelby SK  

P 17 Stav Final 15/1  15:20
             
1 Eric Hacksell 1996 Hässelby SK 3.03
  Fredrik Samuelsson 1995 Hässelby SK x
  Andreas Carlsson 1995 IK Ymer  

P 17 Stav Final  2.83 3.03 3.23 4.03
Fredrik Samuelsson - - - xxx
Eric Hacksell o xo xxx

P 17 Längd Final 15/1  10:40
             
1 Andreas Carlsson 1995 IK Ymer 6,41
2 John Meckbach 1995 Täby IS 6,07
3 Jesper Hellström 1995 Hässelby SK 5,91
4 Emil Carlsson 1995 Tyresö FK 5,18
5 Wilhelm Wegendal Rundström 1995 Täby IS 5,16
  Malek Saliba 1995 Hässelby SK

P 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Malek Saliba
Jesper Hellström - 5,91 5,66 - - -
John Meckbach 5,76 - 6,07 5,99 6,07 -
Emil Carlsson 5,13 5,18 5,09 5,06 - 4,63
Andreas Carlsson 6,17 5,33 6,19 - 6,41 6,29
Wilhelm Wegendal Rundström 5,16 5,01 4,86 4,79 4,53 4,75

P 17 Tresteg Final 15/1  12:40
             
1 Gustav Nor?n 1996 Örbyhus IF 11,64
  Jesper Hellström 1995 Hässelby SK

P 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Gustav Nor?n 11,07 11,18 11,64 11,60 11,44 11,52
Jesper Hellström

P 17 Kula Final 15/1  14:00
             
1 Fredrik Samuelsson 1995 Hässelby SK 13.94
2 Ali Alsaadi 1995 Råby Rekarne FIF 12.57
3 Andreas Almlöf 1995 Hammarby IF 12.56

P 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Fredrik Samuelsson 13.64 13.93 x 13.94 13.94 13.69
Ali Alsaadi 11.87 x 10.25 10.60 12.57 x
Andreas Almlöf 12.15 12.11 12.56 - - -

P 16 60 m Försök 15/1  11:05

Heat 1
             
1 Gustav Kjell 1996 Turebergs FK 7,52 q
2 Akram Adinda 1996 Upsala IF 7,55 q
3 Erik Hermelin 1996 IFK Lidingö 7,58 q
4 Filip Wendelin 1996 IFK Sala 7,88
5 Chris Leedan 1996 Råby Rekarne FIF 7,93
6 Jon Klasér 1996 Falu IK Friidrott 7,99
7 Johan Ström 1996 Strands IF 8,00
8 Erik Lundmark 1996 Turebergs FK 8,15

Heat 2
             
1 Andreas Movin 1996 IFK Lidingö 7,66 q
2 Joar Husmark 1996 Falu IK Friidrott 7,73 q
3 Alexander Thunberg 1996 IK Stål 7,77 q
4 Erik Lidén 1996 IFK Lidingö 7,79 q
5 Pontus Attåsen 1996 Upsala IF 7,82 q
6 Eric Hacksell 1996 Hässelby SK 8,04
7 Gustav Nor?n 1996 Örbyhus IF 8,14 7
8 Lukas Hilding Nordin 1996 Upsala IF 8,14 8

P 16 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Gustav Kjell 1996 Turebergs FK 7,52 q
2 Akram Adinda 1996 Upsala IF 7,55 q
3 Erik Hermelin 1996 IFK Lidingö 7,58 q
4 Andreas Movin 1996 IFK Lidingö 7,66 q
5 Joar Husmark 1996 Falu IK Friidrott 7,73 q
6 Alexander Thunberg 1996 IK Stål 7,77 q
7 Erik Lidén 1996 IFK Lidingö 7,79 q
8 Pontus Attåsen 1996 Upsala IF 7,82 q
9 Filip Wendelin 1996 IFK Sala 7,88
10 Chris Leedan 1996 Råby Rekarne FIF 7,93
11 Jon Klasér 1996 Falu IK Friidrott 7,99
12 Johan Ström 1996 Strands IF 8,00
13 Eric Hacksell 1996 Hässelby SK 8,04
14 Gustav Nor?n 1996 Örbyhus IF 8,14 7
15 Lukas Hilding Nordin 1996 Upsala IF 8,14 8
16 Erik Lundmark 1996 Turebergs FK 8,15

P 16 60 m Final 15/1  12:40
             
1 Gustav Kjell 1996 Turebergs FK 7,51
2 Andreas Movin 1996 IFK Lidingö 7,59 2
3 Erik Hermelin 1996 IFK Lidingö 7,59 3
4 Akram Adinda 1996 Upsala IF 7,59 4
5 Joar Husmark 1996 Falu IK Friidrott 7,64
6 Alexander Thunberg 1996 IK Stål 7,75
7 Erik Lidén 1996 IFK Lidingö 7,79
8 Pontus Attåsen 1996 Upsala IF 7,80

P 16 400 m Final 15/1  17:40

Heat 1
             
1 Axel Ohlsson 1996 Hässelby SK 56,22
2 Pontus Attåsen 1996 Upsala IF 58,72
3 Lukas Hilding Nordin 1996 Upsala IF 1,01,15

Heat 2
             
1 Erik Lundmark 1996 Turebergs FK 1,00,71
  Akram Adinda 1996 Upsala IF Disk
  Isak Hampel Klang 1996 Hässelby SK Disk

Heat 3
             
1 Erik Hermelin 1996 IFK Lidingö 52,29
2 Filip Wendelin 1996 IFK Sala 53,35
3 Andreas Movin 1996 IFK Lidingö 54,33

P 16 400 m Final - Sammanställning
             
1 Erik Hermelin 1996 IFK Lidingö 52,29
2 Filip Wendelin 1996 IFK Sala 53,35
3 Andreas Movin 1996 IFK Lidingö 54,33
4 Axel Ohlsson 1996 Hässelby SK 56,22
5 Pontus Attåsen 1996 Upsala IF 58,72
6 Erik Lundmark 1996 Turebergs FK 1,00,71
7 Lukas Hilding Nordin 1996 Upsala IF 1,01,15
  Akram Adinda 1996 Upsala IF Disk
  Isak Hampel Klang 1996 Hässelby SK Disk

P 16 1 500 m Final 15/1  14:20
             
1 Andreas Jansson 1996 SLK Oxelösund 4,17,30
2 Anton Persson 1996 Hässelby SK 4,23,78
3 Mohammed Loukili 1996 IFK Lidingö 4,31,78
4 Filip Artursson 1996 Hässelby SK 4,34,32
5 Anton Wijk 1996 Upsala IF 4,40,04

P 16 60 mh Final 15/1  13:50

Heat 1
             
1 Alexander Thunberg 1996 IK Stål 9,10
2 Victor Björklund 1996 Upsala IF 9,15
3 Eric Hacksell 1996 Hässelby SK 9,28
4 Marcus Rostmark 1996 IFK Märsta 9,38
5 Axel Ohlsson 1996 Hässelby SK 9,45
6 Isak Hampel Klang 1996 Hässelby SK 9,47
7 Joar Husmark 1996 Falu IK Friidrott 9,96

Heat 2
             
1 Andreas Gustafsson 1997 Falu IK Friidrott 8,74 UT
2 Oscar Hjerm 1997 Västerås FK 9,15 UT

P 16 60 mh Extra 15/1  13:50
             
1 Andreas Gustafsson 1997 Falu IK Friidrott 8,84 P15
2 Oscar Hjerm 1997 Västerås FK 9,15 P15
3 Victor Björklund 1996 Upsala IF 9,16
4 Isak Hampel Klang 1996 Hässelby SK 9,22
5 Axel Ohlsson 1996 Hässelby SK 9,31

P 16 Höjd Final 15/1  14:35
             
1 Fabian Delryd 1996 Täby IS 1,91
1 Jacob Johansson 1996 Turebergs FK 1,91
3 Henrik Thoms 1996 Hanvikens SK 1,88
4 Christoffer Ekberg 1996 IFK Lidingö 1,79
5 Johan Ström 1996 Strands IF 1,66
6 Axel Ohlsson 1996 Hässelby SK 1,66
  Eric Hacksell 1996 Hässelby SK

P 16 Längd Final 15/1  16:30
             
1 Alexander Thunberg 1996 IK Stål 6.11
2 Isak Hampel Klang 1996 Hässelby SK 5.73
3 Jon Klasér 1996 Falu IK Friidrott 5.68
4 Marcus Rostmark 1996 IFK Märsta 5.43
5 Lukas Hilding Nordin 1996 Upsala IF 5.27
6 Axel Ohlsson 1996 Hässelby SK 5.26
7 Johan Ström 1996 Strands IF 5.23
8 Eric Hacksell 1996 Hässelby SK 5.20
9 Christoffer Ekberg 1996 IFK Lidingö 5.06
10 Victor Björklund 1996 Upsala IF 4.95
11 Chris Leedan 1996 Råby Rekarne FIF 4.25
  Fabian Delryd 1996 Täby IS
  Joar Husmark 1996 Falu IK Friidrott
  Simon Waldaeus 1996 Turebergs FK

P 16 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Johan Ström 5.23 5.16 4.99
Fabian Delryd
Joar Husmark
Marcus Rostmark 5.43 x 5.38 5.39 5.38 x
Alexander Thunberg 5.84 6.00 x 5.45 x 6.11
Eric Hacksell 5.13 5.14 4.96 x 5.20 x
Isak Hampel Klang 5.57 5.73 5.69 5.47 4.32 5.68
Axel Ohlsson 5.08 5.05 5.07 3.75 4.11 5.26
Christoffer Ekberg 5.06 x 2.34
Simon Waldaeus
Victor Björklund 4.90 4.95 4.72
Lukas Hilding Nordin 5.20 5.20 5.27 5.17 4.99 5.09
Chris Leedan x 4.25 x
Jon Klasér 5.47 5.50 5.48 3.46 5.32 5.68

P 16 Kula Final 15/1  14:00
             
1 Axel Ohlsson 1996 Hässelby SK 14.07
2 Eric Hacksell 1996 Hässelby SK 12.59
3 Victor Björklund 1996 Upsala IF 12.00
4 Akram Adinda 1996 Upsala IF 11.59
5 Gustav Nor?n 1996 Örbyhus IF 11.42
6 Marcus Rostmark 1996 IFK Märsta 9.89
  Erik Hermelin 1996 IFK Lidingö -

P 16 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Akram Adinda 11.47 11.23 10.30 11.59 10.19 x
Marcus Rostmark x x 9.53 8.45 9.89 x
Gustav Nor?n 11.23 11.42 11.35 x 11.21 10.96
Eric Hacksell 12.51 12.59 x 11.48 11.96 12.45
Axel Ohlsson 13.55 13.53 13.48 14.07 x 13.92
Erik Hermelin - - - - - -
Victor Björklund 12.00 10.80 11.70 11.15 11.31 11.14

P 15 60 m Försök 15/1  10:25

Heat 1
             
1 Giovanni Inostroza 1997 Turebergs FK 7,56 q
2 Hjalmar Åhman 1997 IFK Lidingö 8,18 q
3 Joakim Karlsson 1997 Västerås FK 8,22 q
4 Marcus Jaurell 1997 Hässelby SK 8,34 q
5 Josef Gustafsson 1997 Ludvika FFI 8,53
6 Tim Möller 1997 Hammarby IF 8,86
  Hayder Jassim 1997 Eskilstuna Friidrott Disk

Heat 2
             
1 Oscar Jacobsson 1997 Västerås FK 7,98 q 1
2 William Kisekka 1997 Upsala IF 7,98 q 2
3 Victora Flink 1997 Turebergs FK 8,20 q
4 Christoffer Sandell 1997 Råby Rekarne FIF 8,29 q
5 Oliver Tered 1997 Hässelby SK 8,53
6 Alex Bierhance Söderlberg 1997 Hammarby IF 8,67
7 Erik Brorsson 1997 Västerås FK 8,71

P 15 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Giovanni Inostroza 1997 Turebergs FK 7,56 q
2 Oscar Jacobsson 1997 Västerås FK 7,98 q 1
3 William Kisekka 1997 Upsala IF 7,98 q 2
4 Hjalmar Åhman 1997 IFK Lidingö 8,18 q
5 Victora Flink 1997 Turebergs FK 8,20 q
6 Joakim Karlsson 1997 Västerås FK 8,22 q
7 Christoffer Sandell 1997 Råby Rekarne FIF 8,29 q
8 Marcus Jaurell 1997 Hässelby SK 8,34 q
9 Josef Gustafsson 1997 Ludvika FFI 8,53
10 Oliver Tered 1997 Hässelby SK 8,53
11 Alex Bierhance Söderlberg 1997 Hammarby IF 8,67
12 Erik Brorsson 1997 Västerås FK 8,71
13 Tim Möller 1997 Hammarby IF 8,86
  Hayder Jassim 1997 Eskilstuna Friidrott Disk

P 15 60 m Final 15/1  13:00
             
1 Giovanni Inostroza 1997 Turebergs FK 7,47
2 William Kisekka 1997 Upsala IF 7,85
3 Hjalmar Åhman 1997 IFK Lidingö 8,02
4 Victora Flink 1997 Turebergs FK 8,07
5 Oscar Jacobsson 1997 Västerås FK 8,15
6 Joakim Karlsson 1997 Västerås FK 8,16
7 Christoffer Sandell 1997 Råby Rekarne FIF 8,30
8 Marcus Jaurell 1997 Hässelby SK 8,45

P 15 200 m Final 15/1  17:05

Heat 2
             
1 Andreas Gustafsson 1997 Falu IK Friidrott 24,06
2 William Kisekka 1997 Upsala IF 26,53
3 Christoffer Sandell 1997 Råby Rekarne FIF 27,38
  Martin Jacobsson 1997 Tyresö FK Ej start

Heat 3
             
1 Oscar Jacobsson 1997 Västerås FK 25,75
2 Hjalmar Åhman 1997 IFK Lidingö 25,88
3 Hayder Jassim 1997 Eskilstuna Friidrott 26,25
4 Hannes Axell 1997 Danderyds SK 27,55

P 15 200 m Final - Sammanställning
             
1 Andreas Gustafsson 1997 Falu IK Friidrott 24,06
2 Oscar Jacobsson 1997 Västerås FK 25,75
3 Hjalmar Åhman 1997 IFK Lidingö 25,88
4 Hayder Jassim 1997 Eskilstuna Friidrott 26,25
5 William Kisekka 1997 Upsala IF 26,53
6 Christoffer Sandell 1997 Råby Rekarne FIF 27,38
7 Hannes Axell 1997 Danderyds SK 27,55
  Martin Jacobsson 1997 Tyresö FK Ej start

P 15 1 000 m Final 15/1  14:55
             
1 Anton Roos 1997 Huddinge AIS 2,52,67
2 Martin Jacobsson 1997 Tyresö FK 2,58,48
3 Pontus Hagman 1997 Västerås FK 3,01,41
4 Rasmus Troell 1997 Tyresö FK 3,02,26
5 Christoffer Hagman 1997 Västerås FK 3,03,21
  Edwin adersson 1997 Hässelby SK Ej start

P 15 Höjd Final 15/1  12:00
             
1 Oskar Lundqvist 1997 Upsala IF 1,88
2 Andreas Gustafsson 1997 Falu IK Friidrott 1,82
3 Otto Brinkman 1997 Spårvägens FK 1,79
4 Eric Axtelius 1997 Enköpings AI 1,73
5 Sebastian Ruthström 1997 Danderyds SK 1,70
6 Oscar Hjerm 1997 Västerås FK 1,64
7 Hannes Axell 1997 Danderyds SK 1,46
8 Sebastian Larsson 1997 Råby Rekarne FIF 1,41
  Noa Fridell 1999 Eskilstuna Friidrott

P 15 Stav Final 15/1  15:20
             
1 Sebastian Ruthström 1997 Danderyds SK 3.73
  Alex Appelgren 1997 Tyresö FK igr

P 15 Stav Final  3.48 3.58 3.68 3.73 3.83
Sebastian Ruthström o - xo o xxx

P 15 Längd Final 15/1  13:50
             
1 Giovanni Inostroza 1997 Turebergs FK 5,92
2 Joakim Karlsson 1997 Västerås FK 5,43
3 Albin Boestad 1997 IFK Lidingö 5,16
4 Marcus Jaurell 1997 Hässelby SK 4,86
5 Hannes Axell 1997 Danderyds SK 4,78
6 Sebastian Larsson 1997 Råby Rekarne FIF 4,66
7 Alex Appelgren 1997 Tyresö FK 4,62
8 Christoffer Sandell 1997 Råby Rekarne FIF 4,24
9 Josef Gustafsson 1997 Ludvika FFI 4,15
  Gustav Kramnäs 1997 Danderyds SK
  Noa Fridell 1999 Eskilstuna Friidrott
  Ludvig Hillenfjärd 1997 Huddinge AIS
  Michael Welsapar 1997 Enköpings AI

P 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alex Appelgren 4,17 4,46 x 4,54 4,62 x
Marcus Jaurell 4,86 4,40 4,85 4,80 4,70 x
Gustav Kramnäs
Hannes Axell 4,78 3,40 2,49 x - x
Noa Fridell
Ludvig Hillenfjärd
Michael Welsapar
Albin Boestad 4,65 x 4,63 5,16 4,81 4,99
Josef Gustafsson 3,67 4,15 3,89
Sebastian Larsson 4,38 x 4,36 1,76 4,44 4,66
Christoffer Sandell 4,24 4,09 3,78 x 3,24 4,10
Giovanni Inostroza 5,92 x 5,69 x 5,42 5,79
Joakim Karlsson 5,27 5,43 5,36 5,21 5,33 5,06

P 15 Tresteg Final 15/1  10:40
             
1 Sebastian Ruthström 1997 Danderyds SK 12.13
2 Eric Axtelius 1997 Enköpings AI 11,96
3 Albin Boestad 1997 IFK Lidingö 11,16
4 Hannes Axell 1997 Danderyds SK 9,89
5 Josef Gustafsson 1997 Ludvika FFI 9,01
  Michael Welsapar 1997 Enköpings AI
  Erik Brorsson 1997 Västerås FK

P 15 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Hannes Axell 9,65 9,89 x 8,45 - -
Eric Axtelius 11,76 11,96 11,79 x x x
Michael Welsapar
Albin Boestad 11,16 10,36 x 10,42 10,49 10,67
Josef Gustafsson 9,01 x x 8,49 8,96 8,87
Erik Brorsson
Sebastian Ruthström 11,89 x 11,80 12.13 x -

P 15 Kula Final 15/1  13:20
             
1 Oliver Tered 1997 Hässelby SK 13,28
2 Amos Friedman 1997 Vallentuna FK 10,85
3 William Kisekka 1997 Upsala IF 10,04
4 Victora Flink 1997 Turebergs FK 10,01
5 Alex Appelgren 1997 Tyresö FK 9,68
6 Alexander Hallin 1997 Eskilstuna Friidrott 5,80
  Noa Fridell 1999 Eskilstuna Friidrott
  Edwin Sahlin 1997 Västerås FK

P 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alex Appelgren 9,58 x x 9,68 x -
William Kisekka x 9,38 10,04 9,24 9,23 9,80
Alexander Hallin 5,28 5,80 x x x 5,65
Noa Fridell
Victora Flink 9,06 x 9,46 9,63 9,90 10,01
Edwin Sahlin
Amos Friedman 10,28 10,85 10,41 10,04 10,25 10,28
Oliver Tered 12,97 13,28 13,19 12,74 13,05 12,18

P 14 60 m Försök 15/1  12:00

Heat 1
             
1 Julius Larsson Brolin 1998 Täby IS 8,10 q
2 Tobias Månsson 1998 IFK Lidingö 8,31 q
3 Anton Cigéhn 1998 Täby IS 8,35 q 3
4 William Littorin 1998 Rånäs 4H 8,35 q 4
5 Lowe Råsberg 1998 Hässelby SK 8,35 q 5
6 Joel Hartikka 1998 Högbo GIF 8,45 q

Heat 2
             
1 Lukas Nordén 1998 Västerås FK 8,30 q
2 Alexander Jallow 1998 IK Stål 8,51 q
3 Eric Lindfors 1998 IFK Lidingö 8,52
4 William Frobe 1998 Täby IS 8,59
5 Jakob Åkersten 1998 Täby IS 8,83 5
6 Jesper Rilegård 1998 Täby IS 8,83 6

P 14 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Julius Larsson Brolin 1998 Täby IS 8,10 q
2 Lukas Nordén 1998 Västerås FK 8,30 q
3 Tobias Månsson 1998 IFK Lidingö 8,31 q
4 Anton Cigéhn 1998 Täby IS 8,35 q 3
5 William Littorin 1998 Rånäs 4H 8,35 q 4
6 Lowe Råsberg 1998 Hässelby SK 8,35 q 5
7 Joel Hartikka 1998 Högbo GIF 8,45 q
8 Alexander Jallow 1998 IK Stål 8,51 q
9 Eric Lindfors 1998 IFK Lidingö 8,52
10 William Frobe 1998 Täby IS 8,59
11 Jakob Åkersten 1998 Täby IS 8,83 5
12 Jesper Rilegård 1998 Täby IS 8,83 6

P 14 60 m Final 15/1  13:05
             
1 Julius Larsson Brolin 1998 Täby IS 8,15
2 Lukas Nordén 1998 Västerås FK 8,18
3 Tobias Månsson 1998 IFK Lidingö 8,21
4 Lowe Råsberg 1998 Hässelby SK 8,30 4
5 William Littorin 1998 Rånäs 4H 8,30 5
6 Anton Cigéhn 1998 Täby IS 8,42
7 Joel Hartikka 1998 Högbo GIF 8,46
8 Alexander Jallow 1998 IK Stål 8,54

P 14 200 m Final 15/1  16:50

Heat 1
             
1 Julius Larsson Brolin 1998 Täby IS 26,95
  Jesper Rilegård 1998 Täby IS Disk
  Filip Björklund 1998 Upsala IF Ej start

Heat 2
             
1 Johan Bengtsson 1998 Täby IS 29,01
2 Olof Silander 1999 Danderyds SK 30,35
  Adam Gyllsten 1999 Västerås FK Disk

Heat 3
             
1 David Svensson 1998 IFK Tumba 27,07
2 William Littorin 1998 Rånäs 4H 27,08
3 Lukas Nordén 1998 Västerås FK 27,50
4 William Frobe 1998 Täby IS 27,56

P 14 200 m Final - Sammanställning
             
1 Julius Larsson Brolin 1998 Täby IS 26,95
2 David Svensson 1998 IFK Tumba 27,07
3 William Littorin 1998 Rånäs 4H 27,08
4 Lukas Nordén 1998 Västerås FK 27,50
5 William Frobe 1998 Täby IS 27,56
6 Johan Bengtsson 1998 Täby IS 29,01
7 Olof Silander 1999 Danderyds SK 30,35
  Jesper Rilegård 1998 Täby IS Disk
  Filip Björklund 1998 Upsala IF Ej start
  Adam Gyllsten 1999 Västerås FK Disk

P 14 1 000 m Final 15/1  14:50
             
1 Ahmet Demir 1998 IFK Lidingö 3,06,68
2 Jakob Åkersten 1998 Täby IS 3,08,19
3 Olof Silander 1999 Danderyds SK 3,14,62

P 14 Höjd Final 15/1  13:15
             
1 Filip Björklund 1998 Upsala IF 1,55
2 Julius Larsson Brolin 1998 Täby IS 1,52
3 Joel Mattsson 1998 Tierps IF 1,46
4 Johan Bengtsson 1998 Täby IS 1,41
5 David Svensson 1998 IFK Tumba 1,41
5 Jakob Åkersten 1998 Täby IS 1,41
7 Anton Cigéhn 1998 Täby IS 1,41
8 David Appelgren 1998 Tyresö FK 1,41
9 William Frobe 1998 Täby IS 1,41
10 Jesper Rilegård 1998 Täby IS 1,31
  Jesper Rilegård 1998 Täby IS
  Alexander Jallow 1998 IK Stål
  Gabriel Rosshagen 1998 Täby IS

P 14 Stav Final 15/1  15:20
             
1 Jakob Samuelsson 1998 Hässelby SK 2.73
2 William Frobe 1998 Täby IS 2.18
3 Adam Gyllsten 1999 Västerås FK 1.83
4 David Appelgren 1998 Tyresö FK 1.63
  Jesper Rilegård 1998 Täby IS
  Jesper Rilegård 1998 Täby IS
  Gabriel Rosshagen 1998 Täby IS
  Filip Björklund 1998 Upsala IF

P 14 Stav Final  1.63 1.83 2.03 2.18 2.33 2.53 2.73 2.83
David Appelgren xo xxx
Jakob Samuelsson - - - - - o xo xxx
William Frobe - - o o xxx
Adam Gyllsten xo xo xxx

P 14 Längd Final 15/1  17:15
             
1 Erik Larsson 1998 Västerås FK 5,32
2 Anton Cigéhn 1998 Täby IS 4,95
3 Alexander Jallow 1998 IK Stål 4,78
4 David Svensson 1998 IFK Tumba 4,73
5 William Littorin 1998 Rånäs 4H 4,60
6 Jesper Rilegård 1998 Täby IS 4,31
7 Johan Bengtsson 1998 Täby IS 4,18
  Jesper Rilegård 1998 Täby IS
  Lowe Råsberg 1998 Hässelby SK
  Julius Larsson Brolin 1998 Täby IS
  Joel Hartikka 1998 Högbo GIF
  Eric Lindfors 1998 IFK Lidingö
  William Frobe 1998 Täby IS
  Gabriel Rosshagen 1998 Täby IS
  Jakob Åkersten 1998 Täby IS

P 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Jesper Rilegård
Anton Cigéhn 4,50 4,39 4,59 4,44 4,59 4,95
Lowe Råsberg
Julius Larsson Brolin
Jesper Rilegård 3,90 4,01 4,03 4,11 4,17 4,31
Alexander Jallow 4,78 4,76 4,67 - 4,68 4,61
David Svensson 4,41 4,56 - 4,46 4,60 4,73
Joel Hartikka
Eric Lindfors
William Frobe
Gabriel Rosshagen
Jakob Åkersten
Erik Larsson 5,32 5,07 4,97 4,49 4,91 4,70
Johan Bengtsson 4,18 2,99 3,09 3,76 - 1,57
William Littorin 4,60 x x x x 4,43

P 14 Tresteg Final 15/1  10:40
             
1 Erik Larsson 1998 Västerås FK 10,93
2 David Svensson 1998 IFK Tumba 10,43
3 Jakob Åkersten 1998 Täby IS 9,72
4 Gustav Helander 1998 Upsala IF 9,48
5 Jesper Rilegård 1998 Täby IS 9,47
  Jesper Rilegård 1998 Täby IS

P 14 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Jesper Rilegård
Jesper Rilegård 9,47 9,36 9,18 9,40 9,22 9,32
David Svensson 10,24 10,26 10,22 10,20 10,43 10,30
Gustav Helander 9,48 9,46 9,26 9,36 9,42 9,00
Jakob Åkersten 9,72 9,21 9,31 9,41 8,46 8,99
Erik Larsson x 10,69 10.30 x 10,70 10,93

P 14 Kula Final 15/1  12:15
             
1 Edvin Larsson 1998 Eskilstuna Friidrott 11,21
2 Jakob Samuelsson 1998 Hässelby SK 10,22
3 Anton Cigéhn 1998 Täby IS 9,18
4 Johan Bengtsson 1998 Täby IS 8,93
5 Joel Mattsson 1998 Tierps IF 8,89
6 David Appelgren 1998 Tyresö FK 8,62
  Jesper Rilegård 1998 Täby IS
  Lowe Råsberg 1998 Hässelby SK
  Jesper Rilegård 1998 Täby IS
  Gabriel Rosshagen 1998 Täby IS

P 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Jesper Rilegård
Anton Cigéhn 9,10 8,74 8,22 9,18 8,86 9,18
Lowe Råsberg
Joel Mattsson 8,34 8,28 8,89 8,53 x x
David Appelgren 8,62 8,47 7,92 8,34 7,69 7,41
Jesper Rilegård
Jakob Samuelsson 9,75 x 9,73 x 9,70 10,22
Edvin Larsson 11,10 11,16 11,15 11,21 10,86 x
Gabriel Rosshagen
Johan Bengtsson 8,13 8,27 8,35 8,61 8,76 8,93

P 13 60 m Försök 14/1  14:30

Heat 1
             
1 Johan Sjölander 1999 Täby IS 8,55 q
2 Hugo Jacobsson 1999 Turebergs FK 8,99 q
3 Noa Fridell 1999 Eskilstuna Friidrott 9,14
4 Johan Pedersen 1999 Upsala IF 9,44
5 AssarMarkström 1999 Åkersberga SK 9,57
6 Henry Jacobson 1999 Tyresö FK 9,66

Heat 2
             
1 Amadou Jallow 1999 IK Stål 8,70 q
2 Simon Björnstedt 1999 Bålsta IK 8,75 q
3 Arvid Gustafsson 1999 Upsala IF 8,78 q
4 Edvin Hagberg 1999 Turebergs FK 8,99
5 Oskar Erikxon 1999 IK Westmannia 9,21
6 Filip Östman 1999 Västerås FK 10,38

Heat 3
             
1 Viktor Wiberg 1999 IK Stål 8,86 q
2 Adam Gyllsten 1999 Västerås FK 8,90 q
3 Axel Kulin 1999 Täby IS 8,95 q
4 Jonathan Edemalm 1999 Katrineholms SK 9,24
5 Wilhelm Ekman 1999 Turebergs FK 9,29
6 Elis Sandberg 1999 Tyresö FK 9,74
7 Viktor Holmström 1999 IF Skade 9,92

P 13 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Johan Sjölander 1999 Täby IS 8,55 q
2 Amadou Jallow 1999 IK Stål 8,70 q
3 Simon Björnstedt 1999 Bålsta IK 8,75 q
4 Arvid Gustafsson 1999 Upsala IF 8,78 q
5 Viktor Wiberg 1999 IK Stål 8,86 q
6 Adam Gyllsten 1999 Västerås FK 8,90 q
7 Axel Kulin 1999 Täby IS 8,95 q
8 Hugo Jacobsson 1999 Turebergs FK 8,99 q
9 Edvin Hagberg 1999 Turebergs FK 8,99
10 Noa Fridell 1999 Eskilstuna Friidrott 9,14
11 Oskar Erikxon 1999 IK Westmannia 9,21
12 Jonathan Edemalm 1999 Katrineholms SK 9,24
13 Wilhelm Ekman 1999 Turebergs FK 9,29
14 Johan Pedersen 1999 Upsala IF 9,44
15 AssarMarkström 1999 Åkersberga SK 9,57
16 Henry Jacobson 1999 Tyresö FK 9,66
17 Elis Sandberg 1999 Tyresö FK 9,74
18 Viktor Holmström 1999 IF Skade 9,92
19 Filip Östman 1999 Västerås FK 10,38

P 13 60 m Final 14/1  16:45
             
1 Johan Sjölander 1999 Täby IS 8,49
2 Simon Björnstedt 1999 Bålsta IK 8,85
3 Amadou Jallow 1999 IK Stål 8,86
4 Arvid Gustafsson 1999 Upsala IF 8,89
5 Adam Gyllsten 1999 Västerås FK 8,90
6 Hugo Jacobsson 1999 Turebergs FK 8,93
7 Axel Kulin 1999 Täby IS 8,96
8 Viktor Wiberg 1999 IK Stål 8,98

P 13 800 m Final 14/1  17:20
             
1 Aron Berg 1999 Götlunda IF 2,36,71
2 Jonathan Edemalm 1999 Katrineholms SK 2,37,54
3 AssarMarkström 1999 Åkersberga SK 2,42,67
4 Henry Jacobson 1999 Tyresö FK 2,45,93
5 Nils Öberg 1999 IFK Lidingö 2,47,05
6 Wilhelm Ekman 1999 Turebergs FK 2,51,49
7 Adam Gyllsten 1999 Västerås FK 2,55,36
8 Elis Sandberg 1999 Tyresö FK 2,59,49
  Gustav Fälldin 1999 Ludvika FFI Ej start
  Victor Hermansson 1999 Vilsta IK Ej start

P 13 Höjd Final 14/1  15:45
             
1 Filip Skoog 1999 Västerås FK 1,55
2 Edvin Hagberg 1999 Turebergs FK 1,48
3 Viktor Wiberg 1999 IK Stål 1,42
4 Axel Kulin 1999 Täby IS 1,39
5 Arvid Gustafsson 1999 Upsala IF 1,39
6 Aron Berg 1999 Götlunda IF 1,39
7 Oskar Erikxon 1999 IK Westmannia 1,39
8 Johan Sjölander 1999 Täby IS 1,36
9 Simon Björnstedt 1999 Bålsta IK 1,31
10 Markus Thorsell 1999 Råby Rekarne FIF 1,31
11 Johan Pedersen 1999 Upsala IF 1,26
12 Viktor Holmström 1999 IF Skade 1,26
13 Noa Fridell 1999 Eskilstuna Friidrott 1,26
14 Amadou Jallow 1999 IK Stål 1,21
15 Gustav Fälldin 1999 Ludvika FFI 1,21
  Felix Bark 1999 Västerås FK

P 13 Längd Final 14/1  10:00
             
1 Johan Sjölander 1999 Täby IS 4,70
2 Filip Skoog 1999 Västerås FK 4,68
3 Amadou Jallow 1999 IK Stål 4,67
4 Arvid Gustafsson 1999 Upsala IF 4,63 4,60
5 Oskar Erikxon 1999 IK Westmannia 4,63 4,59
6 Edvin Hagberg 1999 Turebergs FK 4,57
7 Markus Thorsell 1999 Råby Rekarne FIF 4,44
8 Jonathan Edemalm 1999 Katrineholms SK 4,29
9 Noa Fridell 1999 Eskilstuna Friidrott 4,22
10 Axel Kulin 1999 Täby IS 4,21
11 Adam Gyllsten 1999 Västerås FK 4,19
12 Hugo Jacobsson 1999 Turebergs FK 4,12
13 AssarMarkström 1999 Åkersberga SK 4,02
14 Johan Pedersen 1999 Upsala IF 3,83
15 Henry Jacobson 1999 Tyresö FK 3,69
16 Viktor Holmström 1999 IF Skade 3,56
17 Elis Sandberg 1999 Tyresö FK 3,49
18 Fredrik Stenbeck 1999 Åkersberga SK 3,40
  Wilhelm Ekman 1999 Turebergs FK
  Simon Björnstedt 1999 Bålsta IK
  Gustav Fälldin 1999 Ludvika FFI
  Felix Bark 1999 Västerås FK

P 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Edvin Hagberg 4,56 4,24 4,57 4,48 4,43 4,54
Hugo Jacobsson 3,92 4,11 4,12
Wilhelm Ekman
Henry Jacobson 3,69 3,41 3,18
Johan Pedersen 3,83 3,61 3,79
Simon Björnstedt
Elis Sandberg 3,37 3,49 3,37
Amadou Jallow 4,66 4,67 4,67 4,55 4,44 4,59
AssarMarkström 3,86 4,02 3,82
Fredrik Stenbeck 3,35 3,35 3,40
Jonathan Edemalm 4,17 4,13 4,29 4,10 4,19 4,04
Gustav Fälldin
Johan Sjölander x 4,70 x x x x
Axel Kulin 4,07 4,21 3,56
Oskar Erikxon 4,59 4,63 4,53 x x 4,59
Felix Bark
Adam Gyllsten 4,19 4,03 4,19
Filip Skoog 4,68 4,49 4,51 4,41 4,52 4,57
Noa Fridell 4,16 4,19 4,22
Arvid Gustafsson 4,60 4,52 4,63 3,52 4,52 4,59
Viktor Holmström 3,39 3,40 3,56
Markus Thorsell 4,12 4,33 4,10 4,20 4,23 4,44

P 13 Kula Final 14/1  13:30
             
1 Patrik Lindstedt 1999 Hässelby SK 12,13
2 Filip Skoog 1999 Västerås FK 10,06
3 Oskar Erikxon 1999 IK Westmannia 9,28
4 Johan Sjölander 1999 Täby IS 8,84
5 Axel Kulin 1999 Täby IS 8,50
6 Noa Fridell 1999 Eskilstuna Friidrott 7,38
7 Filip Östman 1999 Västerås FK 7,24
8 AssarMarkström 1999 Åkersberga SK 7,21
9 Markus Thorsell 1999 Råby Rekarne FIF 7,15
10 Viktor Holmström 1999 IF Skade 5,79
  Johan Waltersson 1999 IFK Märsta
  Simon Björnstedt 1999 Bålsta IK
  Fredrik Stenbeck 1999 Åkersberga SK

P 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Johan Waltersson
Simon Björnstedt
Patrik Lindstedt 11,88 x x 11,83 11,96 12,13
AssarMarkström 6,44 6,50 7,21 6,92 6,74 6,87
Fredrik Stenbeck
Johan Sjölander 8,00 7,28 8,31 8,74 8,84 8,28
Axel Kulin 8,50 x x 7,93 7,70 8,02
Oskar Erikxon 8,50 8,77 9,07 8,66 8,53 9,28
Filip Skoog 9,97 10,06 x 9,49 9,62 x
Noa Fridell 6,58 6,59 7,38 7,06 6,74 6,37
Viktor Holmström 5.51 5,79 5,02
Filip Östman 7,24 6,67 7,20 6,75 6,43 6,87
Markus Thorsell 7,08 6,62 7,15

P 12 60 m Försök 14/1  14:10

Heat 1
             
1 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 9,26 q
2 Gustav Magnusson 2000 Nyköpings BIS 9,46 q
3 William Åkerström Sjöblad 2000 Vallentuna FK 9,57 q
4 David Flink 2000 Turebergs FK 9,97
5 David Sahi 2000 Bålsta IK 10,19
6 Carl Levinsson 2000 Täby IS 10,34

Heat 2
             
1 Lukas Björninger 2000 Turebergs FK 9,02 q
2 Tim Svantesson 2000 Nyköpings BIS 9,08 q
3 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK 9,13 q
4 Lukas Svens 2000 Täby IS 9,48 q
5 Emil Tagesson 2000 Täby IS 9,58 q
  Anton Sjöberg 2000 Vallentuna FK Ej start

Heat 3
             
1 Philip Stömme 2000 Valbo AIF 8,77 q
2 Jan-Emrik Lennartsson 2000 Täby IS 8,81 q
3 Ludwig Gustafsson 2000 Falu IK Friidrott 9,12 q
4 Lukas Jarefjord 2000 Turebergs FK 9,19 q
5 Samuel Sundell 2000 Turebergs FK 9,59
6 Dan Friedman 2000 Vallentuna FK 9,92

Heat 4
             
1 Philip Ludwigs 2000 Danderyds SK 9,01 q
2 Gabriel Rostmark 2000 IFK Märsta 9,36 q
3 Filip Hamrelius 2000 Turebergs FK 9,45 q
4 Filip Nyström 2000 Turebergs FK 9,53 q
5 Nils Odung 2000 Täby IS 9,66
6 Max Billgert 2000 Täby IS 9,83
7 Niklas Hamrin 2000 Vallentuna FK 9,99

P 12 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Philip Stömme 2000 Valbo AIF 8,77 q
2 Jan-Emrik Lennartsson 2000 Täby IS 8,81 q
3 Philip Ludwigs 2000 Danderyds SK 9,01 q
4 Lukas Björninger 2000 Turebergs FK 9,02 q
5 Tim Svantesson 2000 Nyköpings BIS 9,08 q
6 Ludwig Gustafsson 2000 Falu IK Friidrott 9,12 q
7 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK 9,13 q
8 Lukas Jarefjord 2000 Turebergs FK 9,19 q
9 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 9,26 q
10 Gabriel Rostmark 2000 IFK Märsta 9,36 q
11 Filip Hamrelius 2000 Turebergs FK 9,45 q
12 Gustav Magnusson 2000 Nyköpings BIS 9,46 q
13 Lukas Svens 2000 Täby IS 9,48 q
14 Filip Nyström 2000 Turebergs FK 9,53 q
15 William Åkerström Sjöblad 2000 Vallentuna FK 9,57 q
16 Emil Tagesson 2000 Täby IS 9,58 q
17 Samuel Sundell 2000 Turebergs FK 9,59
18 Nils Odung 2000 Täby IS 9,66
19 Max Billgert 2000 Täby IS 9,83
20 Dan Friedman 2000 Vallentuna FK 9,92
21 David Flink 2000 Turebergs FK 9,97
22 Niklas Hamrin 2000 Vallentuna FK 9,99
23 David Sahi 2000 Bålsta IK 10,19
24 Carl Levinsson 2000 Täby IS 10,34
  Anton Sjöberg 2000 Vallentuna FK Ej start

P 12 60 m Final 14/1  15:15

Heat 1
             
1 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 9,18
2 Gustav Magnusson 2000 Nyköpings BIS 9,23
3 Filip Nyström 2000 Turebergs FK 9,52
4 William Åkerström Sjöblad 2000 Vallentuna FK 9,53
5 Gabriel Rostmark 2000 IFK Märsta 9,60
6 Lukas Svens 2000 Täby IS 9,66
7 Filip Hamrelius 2000 Turebergs FK 9,68
8 Emil Tagesson 2000 Täby IS 9,87

Heat 2
             
1 Jan-Emrik Lennartsson 2000 Täby IS 8,72
2 Philip Stömme 2000 Valbo AIF 8,75
3 Lukas Björninger 2000 Turebergs FK 8,90
4 Ludwig Gustafsson 2000 Falu IK Friidrott 8,96
5 Philip Ludwigs 2000 Danderyds SK 9,02
6 Tim Svantesson 2000 Nyköpings BIS 9,07
7 Lukas Jarefjord 2000 Turebergs FK 9,08
8 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK 9,21

P 12 800 m Final 14/1  17:10
             
1 Jan-Emrik Lennartsson 2000 Täby IS 2,41,75
2 Max Billgert 2000 Täby IS 2,43,35
3 Nils Odung 2000 Täby IS 2,44,19
4 Filip Nyström 2000 Turebergs FK 2,50,09
5 Emil Tagesson 2000 Täby IS 2,54,95
6 Erik Krysén 2000 Ludvika FFI 3,02,30
  Dan Friedman 2000 Vallentuna FK Ej start
  William Åkerström Sjöblad 2000 Vallentuna FK Ej start
  Niklas Hamrin 2000 Vallentuna FK Ej start
  Malex Åkerblom 2000 IFK Lidingö Ej start
  Carl Levinsson 2000 Täby IS Ej start

P 12 Höjd Final 14/1  17:50
             
1 Simon Thor 2000 IFK Märsta 1,46
1 Philip Stömme 2000 Valbo AIF 1,46
3 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 1,43
4 Tim Svantesson 2000 Nyköpings BIS 1,40
5 Anton Sjöberg 2000 Vallentuna FK 1,34
6 Lukas Björninger 2000 Turebergs FK 1,26
7 Samuel Karlsson 2000 Eskilstuna Friidrott 1,26
8 Max Billgert 2000 Täby IS 1,26
9 Filip Hamrelius 2000 Turebergs FK 1,21
10 Lukas Svens 2000 Täby IS 1,21
11 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK 1,16 11
12 Emil Tagesson 2000 Täby IS 1,16
13 Filip Nyström 2000 Turebergs FK 1,16
14 Carl Levinsson 2000 Täby IS 1,16
15 Gustav Magnusson 2000 Nyköpings BIS 1,16
16 Erik Krysén 2000 Ludvika FFI 1,06
  William Åkerström Sjöblad 2000 Vallentuna FK
  Elliot Cigéhn 2000 Täby IS
  William Nylén 2000 Täby IS
  Eric Hjerm 2000 Västerås FK
  Nils Odung 2000 Täby IS
  Jan-Emrik Lennartsson 2000 Täby IS  

P 12 Längd Final 14/1  15:35
             
1 Philip Stömme 2000 Valbo AIF 4.70
2 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 4.29
3 Gustav Magnusson 2000 Nyköpings BIS 4.20
4 Samuel Karlsson 2000 Eskilstuna Friidrott 4.17
5 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK 4.16
6 Lukas Björninger 2000 Turebergs FK 4.13
7 Ludwig Gustafsson 2000 Falu IK Friidrott 4.05
8 Lukas Svens 2000 Täby IS 4.02
9 Emil Tagesson 2000 Täby IS 3.89
10 Nils Odung 2000 Täby IS 3.77
11 Tim Svantesson 2000 Nyköpings BIS 3.73
12 Gabriel Rostmark 2000 IFK Märsta 3.63
13 Max Billgert 2000 Täby IS 3.61
14 William Åkerström Sjöblad 2000 Vallentuna FK 3.60 3.50
15 Lukas Jarefjord 2000 Turebergs FK 3.60 3.42
16 Filip Nyström 2000 Turebergs FK 3.56
17 Filip Hamrelius 2000 Turebergs FK 3.34
18 Niklas Hamrin 2000 Vallentuna FK 3.32
19 Dan Friedman 2000 Vallentuna FK 3.31
20 Carl Levinsson 2000 Täby IS 3.12
21 Samuel Sundell 2000 Turebergs FK 3.03
  David Flink 2000 Turebergs FK
  Emil Wiman 2000 Upsala IF
  David Sahi 2000 Bålsta IK
  Anton Sjöberg 2000 Vallentuna FK
  Malex Åkerblom 2000 IFK Lidingö
  Elliot Cigéhn 2000 Täby IS
  William Nylén 2000 Täby IS
  Eric Hjerm 2000 Västerås FK

P 12 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Jonathan Toftebrant X 3.79 4.06 3.72 4.16 X
Lukas Björninger 4.10 3.95 3.92 4.05 3.97 4.13
David Flink
Filip Hamrelius 3.34 2.56 2.25
Lukas Jarefjord 3.60 3.57 3.42
Filip Nyström 3.56 3.45 3.40
Samuel Sundell 3.02 3.03 X
Emil Wiman
David Sahi
Gabriel Rostmark 3.47 3.63 3.26
Joel Andersson 4.29 4.19 4.20 4.12 4.04 4.20
Anton Sjöberg
Dan Friedman 3.24 3.13 3.31
William Åkerström Sjöblad 3.60 3.50 3.57
Niklas Hamrin 3.32 3.29 2.80
Tim Svantesson X 3.69 3.73
Gustav Magnusson 3.93 4.20 4.01 3.91 4.10 4.14
Ludwig Gustafsson 3.80 3.89 3.85 3.78 3.96 4.05
Samuel Karlsson 4.04 4.06 4.13 4.08 4.15 4.17
Malex Åkerblom
Elliot Cigéhn
William Nylén
Carl Levinsson 3.03 2.54 3.12
Lukas Svens 3.63 3.31 4.02 3.81 3.91 3.89
Emil Tagesson 3.76 3.82 3.89
Max Billgert 3.61 3.53 -
Philip Stömme 4.70 4.59 4.52 - - 4.56
Eric Hjerm
Nils Odung 3.64 3.77 3.43

P 12 Kula Final 14/1  12:20
             
1 Simon Thor 2000 IFK Märsta 8.87
2 Lukas Björninger 2000 Turebergs FK 7.97
3 Max Billgert 2000 Täby IS 7.60
4 Filip Hamrelius 2000 Turebergs FK 7.46
5 Tim Svantesson 2000 Nyköpings BIS 7.28
6 William Åkerström Sjöblad 2000 Vallentuna FK 7.26
7 David Sahi 2000 Bålsta IK 7.00
8 Anton Sjöberg 2000 Vallentuna FK 6.70
9 Jonathan Toftebrant 2000 Västerås FK 6.64
10 David Flink 2000 Turebergs FK 6.60
11 Dan Friedman 2000 Vallentuna FK 6.50
12 Lukas Svens 2000 Täby IS 6.44
13 Erik Krysén 2000 Ludvika FFI 6.23
14 Philip Stömme 2000 Valbo AIF 6.18
15 Elliot Cigéhn 2000 Täby IS 6.15
16 Niklas Hamrin 2000 Vallentuna FK 6.12
17 Emil Tagesson 2000 Täby IS 5.74
18 Gabriel Rostmark 2000 IFK Märsta 5.72
19 Ludwig Gustafsson 2000 Falu IK Friidrott 5.63
20 Carl Levinsson 2000 Täby IS 5.13
21 Samuel Sundell 2000 Turebergs FK 4.30
  Emil Wiman 2000 Upsala IF
  Malex Åkerblom 2000 IFK Lidingö
  William Nylén 2000 Täby IS
  Eric Hjerm 2000 Västerås FK

P 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Jonathan Toftebrant x 6.21 6.64
Lukas Björninger 7.45 7.28 7.97 7.66 7.25 x
David Flink 6.59 6.60 5.30
Filip Hamrelius 7.37 6.81 7.22 6.96 5.48 7.46
Samuel Sundell x 4.30 x
Emil Wiman
David Sahi 6.74 6.40 6.61 6.68 6.90 7.00
Gabriel Rostmark 4.84 5.63 5.72
Anton Sjöberg 6.64 6.58 6.70 6.38 6.10 5.86
Dan Friedman x 6.38 6.50
William Åkerström Sjöblad 6.87 7.26 6.97 6.90 5.18 6.77
Niklas Hamrin 5.79 5.55 6.12
Tim Svantesson 6.65 7.14 7.03 7.28 6.80 6.66
Ludwig Gustafsson 5.63 5.20 5.07
Malex Åkerblom
Erik Krysén 6.23 5.66 5.83
Simon Thor 8.09 8.69 8.50 8.17 8.71 8.87
Elliot Cigéhn 6.03 6.15 5.93
William Nylén
Carl Levinsson 5.13 4.95 x
Lukas Svens 5.84 5.50 6.44
Emil Tagesson 5.74 4.83 5.55
Max Billgert 6.62 6.77 7.32 6.70 7.40 7.60
Philip Stömme 6.04 6.15 6.18
Eric Hjerm

P 11 60 m Försök 14/1  13:45

Heat 1
             
1 Joakim Lönn 2001 Täby IS 9,30 q
2 Martin Nerell 2001 Turebergs FK 9,74 q
3 Jonas Eriksson 2001 Västerås FK 9,98
4 Gabriel Overmark 2001 Västerås FK 10,17
5 Mathias Olsson 2001 Åkersberga SK 10,33
6 Emanuel Lundholm 2001 Ludvika FFI 10,72

Heat 2
             
1 Max Wahlman 2001 Täby IS 9,30 q
2 Isac Sandström 2001 Upsala IF 9,44 q
3 Leonard Palmér 2001 Rånäs 4H 9,56 q
4 Filip Lindh 2001 IK Westmannia 9,82 q
5 Max Arkad 2001 Turebergs FK 10,11 6
5 Hampus Holm 2001 Västerås FK 10,11 5
7 Tim Slutbäck 2001 Åkersberga SK 10,59

Heat 3
             
1 Viktor Laurent 2001 Västerås FK 9,04 q
2 Filip Engström 2001 Turebergs FK 9,42 q
3 Marcus Haraldson 2001 Upsala IF 9,55 q
4 Oskar Nordlund 2001 Täby IS 9,74 q
5 Andreas Bocké 2001 Vallentuna FK 9,76 q
6 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 10,00
7 Johannes Josefsson 2001 Åkersberga SK 10,20

Heat 4
             
1 Albert Nygren 2001 Upsala IF 9,46 q
2 Arvid Engström 2001 Danderyds SK 9,56 q
3 Victor Emanuelsson 2001 Turebergs FK 9,81 q
4 Sebastian Thulin 2001 Rånäs 4H 10,00
5 Gustav Skaring 2001 Täby IS 10,22
6 Vitus Buchert 2001 Upsala IF 10,58
7 Tim Ondracek 2001 Västerås FK 11,31

Heat 5
             
1 Lucas Olsson 2001 Upsala IF 9,38 q
2 Axel Glavare Karlsson 2001 Täby IS 9,87 q
3 William Lindblom 2001 Götlunda IF 9,96
4 Gabriel Kallio 2001 Västerås FK 10,24
5 Anton Eriksson 2001 Hanvikens SK 12,02
6 Markus Lif 2001 IK Stål 12,56

P 11 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Viktor Laurent 2001 Västerås FK 9,04 q
2 Joakim Lönn 2001 Täby IS 9,30 q
3 Max Wahlman 2001 Täby IS 9,30 q
4 Lucas Olsson 2001 Upsala IF 9,38 q
5 Filip Engström 2001 Turebergs FK 9,42 q
6 Isac Sandström 2001 Upsala IF 9,44 q
7 Albert Nygren 2001 Upsala IF 9,46 q
8 Marcus Haraldson 2001 Upsala IF 9,55 q
9 Leonard Palmér 2001 Rånäs 4H 9,56 q
10 Arvid Engström 2001 Danderyds SK 9,56 q
11 Martin Nerell 2001 Turebergs FK 9,74 q
12 Oskar Nordlund 2001 Täby IS 9,74 q
13 Andreas Bocké 2001 Vallentuna FK 9,76 q
14 Victor Emanuelsson 2001 Turebergs FK 9,81 q
15 Filip Lindh 2001 IK Westmannia 9,82 q
16 Axel Glavare Karlsson 2001 Täby IS 9,87 q
17 William Lindblom 2001 Götlunda IF 9,96
18 Jonas Eriksson 2001 Västerås FK 9,98
19 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 10,00
20 Sebastian Thulin 2001 Rånäs 4H 10,00
21 Max Arkad 2001 Turebergs FK 10,11 6
22 Hampus Holm 2001 Västerås FK 10,11 5
23 Gabriel Overmark 2001 Västerås FK 10,17
24 Johannes Josefsson 2001 Åkersberga SK 10,20
25 Gustav Skaring 2001 Täby IS 10,22
26 Gabriel Kallio 2001 Västerås FK 10,24
27 Mathias Olsson 2001 Åkersberga SK 10,33
28 Vitus Buchert 2001 Upsala IF 10,58
29 Tim Slutbäck 2001 Åkersberga SK 10,59
30 Emanuel Lundholm 2001 Ludvika FFI 10,72
31 Tim Ondracek 2001 Västerås FK 11,31
32 Anton Eriksson 2001 Hanvikens SK 12,02
33 Markus Lif 2001 IK Stål 12,56

P 11 60 m Final 14/1  15:05

Heat 1
             
1 Arvid Engström 2001 Danderyds SK 9,46
2 Leonard Palmér 2001 Rånäs 4H 9,68
3 Martin Nerell 2001 Turebergs FK 9,70
4 Andreas Bocké 2001 Vallentuna FK 9,92
5 Oskar Nordlund 2001 Täby IS 9,93
6 Victor Emanuelsson 2001 Turebergs FK 9,96
7 Filip Lindh 2001 IK Westmannia 9,99
8 Axel Glavare Karlsson 2001 Täby IS 10,20

Heat 2
             
1 Viktor Laurent 2001 Västerås FK 9,02
2 Joakim Lönn 2001 Täby IS 9,21
3 Max Wahlman 2001 Täby IS 9,26
4 Filip Engström 2001 Turebergs FK 9,37
5 Albert Nygren 2001 Upsala IF 9,45
6 Lucas Olsson 2001 Upsala IF 9,46
7 Marcus Haraldson 2001 Upsala IF 9,55
8 Isac Sandström 2001 Upsala IF 9,83

P 11 600 m Final 14/1  19:30

Heat 1
             
1 Martin Nerell 2001 Turebergs FK 1,58,33
2 Viktor Laurent 2001 Västerås FK 2,00,00
3 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 2,03,11
4 Axel Glavare Karlsson 2001 Täby IS 2,05,87
5 Filip Engström 2001 Turebergs FK 2,10,14
6 Max Arkad 2001 Turebergs FK 2,14,50
7 Jonas Eriksson 2001 Västerås FK 2,21,50

Heat 2
             
1 Albert Nygren 2001 Upsala IF 1,49,07
2 Arvid Engström 2001 Danderyds SK 1,57,47
3 Lucas Olsson 2001 Upsala IF 2,02,54
4 Isac Sandström 2001 Upsala IF 2,09,33
5 Sebastian Thulin 2001 Rånäs 4H 2,11,46
6 Leonard Palmér 2001 Rånäs 4H 2,12,46
7 Gabriel Kallio 2001 Västerås FK 2,25,07

P 11 600 m Final - Sammanställning
             
1 Albert Nygren 2001 Upsala IF 1,49,07
2 Arvid Engström 2001 Danderyds SK 1,57,47
3 Martin Nerell 2001 Turebergs FK 1,58,33
4 Viktor Laurent 2001 Västerås FK 2,00,00
5 Lucas Olsson 2001 Upsala IF 2,02,54
6 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 2,03,11
7 Axel Glavare Karlsson 2001 Täby IS 2,05,87
8 Isac Sandström 2001 Upsala IF 2,09,33
9 Filip Engström 2001 Turebergs FK 2,10,14
10 Sebastian Thulin 2001 Rånäs 4H 2,11,46
11 Leonard Palmér 2001 Rånäs 4H 2,12,46
12 Max Arkad 2001 Turebergs FK 2,14,50
13 Jonas Eriksson 2001 Västerås FK 2,21,50
14 Gabriel Kallio 2001 Västerås FK 2,25,07

P 11 Höjd Final 14/1  17:50
             
1 Max Wahlman 2001 Täby IS 1,31
2 Arvid Engström 2001 Danderyds SK 1,28
3 Leonard Palmér 2001 Rånäs 4H 1,28
4 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 1,19
5 Isac Sandström 2001 Upsala IF 1,16
5 Oskar Nordlund 2001 Täby IS 1,16
5 Axel Glavare Karlsson 2001 Täby IS 1,16
8 Hugo Karlsson 2001 Götlunda IF 1,16
9 Max Arkad 2001 Turebergs FK 1,11
9 Gabriel Overmark 2001 Västerås FK 1,11
11 Victor Emanuelsson 2001 Turebergs FK 1,06
11 William Lindblom 2001 Götlunda IF 1,06
13 Hampus Holm 2001 Västerås FK 1,06
14 Gustav Skaring 2001 Täby IS 1,06
15 Sebastian Thulin 2001 Rånäs 4H 1,01
15 Johannes Josefsson 2001 Åkersberga SK 1,01
17 Mathias Olsson 2001 Åkersberga SK 1,01
  Martin Nerell 2001 Turebergs FK
  Albin Lundgren 2001 Götlunda IF
  Christian Russberg 2001 Västerås FK

P 11 Längd Final 14/1  15:25
             
1 Viktor Laurent 2001 Västerås FK 4.23
2 Joakim Lönn 2001 Täby IS 4.10 4.08
3 Max Wahlman 2001 Täby IS 4.10 3.90
4 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 4.01
5 Filip Engström 2001 Turebergs FK 3.97
6 Leonard Palmér 2001 Rånäs 4H 3.96
7 Lucas Olsson 2001 Upsala IF 3.89
8 Emil Holm 2001 Gillberga-Lista IF 3.82
9 Victor Emanuelsson 2001 Turebergs FK 3.72
10 Hugo Karlsson 2001 Götlunda IF 3.62
11 Andreas Bocké 2001 Vallentuna FK 3.56
12 Isac Sandström 2001 Upsala IF 3.52 3.40
13 Oskar Nordlund 2001 Täby IS 3.52 3.32
14 Jonas Eriksson 2001 Västerås FK 3.51
15 Hampus Holm 2001 Västerås FK 3.50
16 Malte Sjöman 2001 Katrineholms SK 3.49
17 Gabriel Overmark 2001 Västerås FK 3.34
18 Marcus Haraldson 2001 Upsala IF 3.32
19 Max Arkad 2001 Turebergs FK 3.30
20 Axel Glavare Karlsson 2001 Täby IS 3.28
21 Gustav Skaring 2001 Täby IS 3.25
22 Vitus Buchert 2001 Upsala IF 3.20
23 Mathias Olsson 2001 Åkersberga SK 3.19
24 Gabriel Kallio 2001 Västerås FK 3.17
25 Sebastian Thulin 2001 Rånäs 4H 3.03
26 Johannes Josefsson 2001 Åkersberga SK 3.01
27 Tim Slutbäck 2001 Åkersberga SK 2.97 2.94
28 Filip Lindh 2001 IK Westmannia 2.97 2.48
29 Emanuel Lundholm 2001 Ludvika FFI 2.66
30 Anton Eriksson 2001 Hanvikens SK 2.60
31 Tim Ondracek 2001 Västerås FK 2.26
32 Markus Lif 2001 IK Stål 2.21
  Linus Roos 2001 IK Westmannia
  Christian Russberg 2001 Västerås FK

P 11 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Leonard Palmér 3.40 3.93 3.60 3.96 3.39 3.95
Max Arkad 3.11 3.22 3.30
Filip Engström 3.78 3.41 3.47 3.79 3.97 3.07
Isac Sandström 3.38 3.40 3.52
Sebastian Thulin 2.71 3.03 2.85
Victor Emanuelsson 3.70 3.72 3.70
Marcus Haraldson 2.84 2.84 3.32
Lucas Olsson 3.70 3.66 3.79 3.80 3.82 3.89
Hugo Karlsson 3.57 3.57 3.62
Markus Lif 2.21 2.02 2.09
Andreas Bocké 3.56 3.33 3.43
Johannes Josefsson 3.01 2.98 2.91
Mathias Olsson 3.19 "x" 3.00
Tim Slutbäck 2.97 2.74 2.94
Ludwig Lindström 3.80 3.72 3.78 3.64 3.93 4.01
Emil Holm 3.76 3.69 3.58 3.49 3.82 3.42
Anton Eriksson 2.33 2.44 2.60
Malte Sjöman 3.36 3.49 3.47
Emanuel Lundholm 2.66 2.64 2.62
Vitus Buchert 3.19 3.20 2.79
Max Wahlman 3.70 3.50 3.90 3.80 3.88 4.10
Joakim Lönn 4.06 4.08 3.95 3.86 3.95 4.10
Oskar Nordlund 3.21 3.32 3.52
Gustav Skaring 2.95 3.16 3.25
Axel Glavare Karlsson 3.28 "x" 3.22
Filip Lindh 2.48 2.97 1.77
Linus Roos
Viktor Laurent 3.86 3.77 3.93 3.89 4.06 4.23
Gabriel Overmark 3.34 3.19 3.30
Jonas Eriksson 3.46 3.51
Hampus Holm 3.33 3.50 3.46
Christian Russberg
Gabriel Kallio 3.05 2.92 3.17
Tim Ondracek 2.26 2.03 2.20

P 11 Kula Final 14/1  11:05
             
1 Hugo Karlsson 2001 Götlunda IF 8.78
2 Emil Holm 2001 Gillberga-Lista IF 8.12
3 Joakim Lönn 2001 Täby IS 7.86
4 Filip Engström 2001 Turebergs FK 7.57
5 Albin Lundgren 2001 Götlunda IF 7.40
6 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 7.23
7 Johannes Josefsson 2001 Åkersberga SK 7.11
8 Leonard Palmér 2001 Rånäs 4H 6.83
9 Victor Emanuelsson 2001 Turebergs FK 6.58
10 Max Arkad 2001 Turebergs FK 6.55
11 Mathias Olsson 2001 Åkersberga SK 6.30
12 William Lindblom 2001 Götlunda IF 6.28
13 Hampus Holm 2001 Västerås FK 6.22
14 Martin Nerell 2001 Turebergs FK 6.18
15 Axel Glavare Karlsson 2001 Täby IS 6.14
16 Vitus Buchert 2001 Upsala IF 6.08
17 Emanuel Lundholm 2001 Ludvika FFI 5.67
18 Sebastian Thulin 2001 Rånäs 4H 5.59
19 Oskar Nordlund 2001 Täby IS 5.51
20 Tor Stolpe 2001 Götlunda IF 5.24
21 Gustav Skaring 2001 Täby IS 5.23 4.86
22 Malte Sjöman 2001 Katrineholms SK 5.23 3.75
23 Tim Ondracek 2001 Västerås FK 5.21
24 Markus Lif 2001 IK Stål 4.28
25 Tim Slutbäck 2001 Åkersberga SK 4.18
26 Anton Eriksson 2001 Hanvikens SK 4.05
  Arvid Engström 2001 Danderyds SK x
  Linus Roos 2001 IK Westmannia
  Christian Russberg 2001 Västerås FK

P 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Leonard Palmér 6.80 6.64 6.76 6.83 x 6.65
Max Arkad 5.96 6.55 6.13
Filip Engström x 6.91 7.57 x x 5.65
Martin Nerell x 5.53 6.18
Sebastian Thulin 5.59 5.45 5.44
Victor Emanuelsson 6.30 6.30 6.58
Hugo Karlsson 7.91 8.20 8.48 8.59 8.12 8.78
William Lindblom x 5.55 6.28
Tor Stolpe 5.24 4.51 4.86
Albin Lundgren 6.78 6.90 6.95 6.91 6.90 7.40
Markus Lif 4.21 4.28 4.12
Johannes Josefsson 6.76 7.11 6.58 5.48 5.50 6.31
Mathias Olsson 5.97 6.30 x
Tim Slutbäck 4.03 4.18 x
Ludwig Lindström 6.47 6.64 7.23 5.51 6.15 7.00
Emil Holm 7.91 8.12 8.06 8.02 7.99 7.98
Arvid Engström x x x
Anton Eriksson 3.96 3.97 4.05
Malte Sjöman 3.75 3.49 5.23
Emanuel Lundholm 5.67 5.34 5.11
Vitus Buchert 5.31 6.08 x
Joakim Lönn x 7.86 x 7.66 7.19 7.61
Oskar Nordlund 5.51 4.95 5.08
Gustav Skaring 5.23 4.86 x
Axel Glavare Karlsson 5.71 6.14 5.56
Linus Roos
Hampus Holm 6.02 6.22 5.49
Christian Russberg
Tim Ondracek 5.21 5.17 4.05

P 10 60 m Försök 14/1  15:35

Heat 1
             
1 Oskar Edlund 2002 Täby IS 9,40 q
2 Pontus Gustavsson 2002 Västerås FK 9,69 q
3 Elias Engberg 2002 Vallentuna FK 9,92 q
4 Sander Anbakk 2002 Upsala IF 10,26
5 Filip Daun 2002 Västerås FK 10,42
6 Sebastian Christenson 2002 Turebergs FK 10,53
7 William Jensson 2002 Turebergs FK 11,26

Heat 2
             
1 Ludvig All 2002 Täby IS 9,43 q
2 Nicklas Sjöblom 2002 Rånäs 4H 9,88 q
3 Antonio Björnstedt 2002 Turebergs FK 9,99 q
4 Alfons Haals 2002 Västerås FK 10,00 q
5 Aron Sjöstrand 2002 Bergslagens FK 10,12 q
6 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 10,27
7 Tom Englund 2002 Turebergs FK 10,50
8 Adam Nordmark 2002 Västerås FK 10,51

Heat 3
             
1 August Kallin 2002 Västerås FK 9,83 q
2 Eric Björfors 2002 Rånäs 4H 9,91 q
3 Ivar Markström 2002 Åkersberga SK 10,13
4 Joel Wallin 2002 Flens FS 10,50
5 Linus Tagesson 2002 Täby IS 10,76
6 Gabriel Axelsson 2002 Upsala IF 10,77
7 Hugo Olsson 2002 Turebergs FK 10,84
8 Johan Salomon 2002 Vallentuna FK 11,19

Heat 4
             
1 Felix Kahlert 2002 Rånäs 4H 9,76 q
2 Oskar Byström 2002 Åkersberga SK 9,86 q
3 Isac Lidström 2002 Turebergs FK 10,27
4 Gustav Sjöström 2002 IK Westmannia 10,32
5 Oliver Smidskog 2002 Västerås FK 10,52
6 Alvin Legerstam 2002 Åkersberga SK 10,57
7 Hampus Ström 2002 Täby IS 10,69

Heat 5
             
1 Zion Eriksson 2002 IK Stål 9,02 q
2 Love Olind 2002 Åkersberga SK 9,78 q
3 Sebastian Isaksson 2002 Täby IS 9,82 q
4 Albin Florén 2002 Leksands FIK 9,99 q
5 Ville Wikstedt 2002 Vallentuna FK 10,89
6 Christoffer Sundqvist 2002 Vallentuna FK 12,19
7 Leo Svanfeldt 2002 Turebergs FK 12,26

P 10 60 m Final 14/1  15:35

Heat 1
             
1 Oskar Byström 2002 Åkersberga SK 9,82
2 Eric Björfors 2002 Rånäs 4H 9,87
3 Nicklas Sjöblom 2002 Rånäs 4H 9,94
4 Elias Engberg 2002 Vallentuna FK 9,97
5 Alfons Haals 2002 Västerås FK 10,10
6 Antonio Björnstedt 2002 Turebergs FK 10,11
7 Aron Sjöstrand 2002 Bergslagens FK 10,39
  Albin Florén 2002 Leksands FIK Ej start

Heat 2
             
1 Zion Eriksson 2002 IK Stål 8,96
2 Oskar Edlund 2002 Täby IS 9,29
3 Ludvig All 2002 Täby IS 9,35
4 Pontus Gustavsson 2002 Västerås FK 9,62
5 Felix Kahlert 2002 Rånäs 4H 9,85
6 Love Olind 2002 Åkersberga SK 9,86
7 August Kallin 2002 Västerås FK 9,90
8 Sebastian Isaksson 2002 Täby IS 10,09

P 10 600 m Final 14/1  19:15

Heat 1
             
1 Adam Nordmark 2002 Västerås FK 2,10,69
2 Linus Tagesson 2002 Täby IS 2,11,90
3 Alfons Haals 2002 Västerås FK 2,23,89
4 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 2,24,24
5 William Jensson 2002 Turebergs FK 2,31,97
6 Alvin Legerstam 2002 Åkersberga SK 2,32,20
7 Hampus Ström 2002 Täby IS 2,34,76
8 Leo Svanfeldt 2002 Turebergs FK 2,52,99
  Johan Salomon 2002 Vallentuna FK Ej start

Heat 2
             
1 Sebastian Isaksson 2002 Täby IS 2,10,38
2 Elias Engberg 2002 Vallentuna FK 2,11,37
3 Oliver Smidskog 2002 Västerås FK 2,12,10
4 Sebastian Christenson 2002 Turebergs FK 2,13,44
5 Tom Englund 2002 Turebergs FK 2,13,58
6 Gustav Sjöström 2002 IK Westmannia 2,14,31
7 Felix Kahlert 2002 Rånäs 4H 2,20,18
8 Nicklas Sjöblom 2002 Rånäs 4H 2,20,40
9 Hugo Olsson 2002 Turebergs FK 2,25,56

Heat 3
             
1 Oskar Edlund 2002 Täby IS 1,54,98
2 Zion Eriksson 2002 IK Stål 1,59,36
3 August Kallin 2002 Västerås FK 2,00,42
4 Antonio Björnstedt 2002 Turebergs FK 2,03,48
5 Ludvig All 2002 Täby IS 2,03,55
6 Isac Lidström 2002 Turebergs FK 2,04,07
7 Eric Björfors 2002 Rånäs 4H 2,06,22
8 Love Olind 2002 Åkersberga SK 2,06,69
9 Joel Wallin 2002 Flens FS 2,19,92

P 10 600 m Final - Sammanställning
             
1 Oskar Edlund 2002 Täby IS 1,54,98
2 Zion Eriksson 2002 IK Stål 1,59,36
3 August Kallin 2002 Västerås FK 2,00,42
4 Antonio Björnstedt 2002 Turebergs FK 2,03,48
5 Ludvig All 2002 Täby IS 2,03,55
6 Isac Lidström 2002 Turebergs FK 2,04,07
7 Eric Björfors 2002 Rånäs 4H 2,06,22
8 Love Olind 2002 Åkersberga SK 2,06,69
9 Sebastian Isaksson 2002 Täby IS 2,10,38
10 Adam Nordmark 2002 Västerås FK 2,10,69
11 Elias Engberg 2002 Vallentuna FK 2,11,37
12 Linus Tagesson 2002 Täby IS 2,11,90
13 Oliver Smidskog 2002 Västerås FK 2,12,10
14 Sebastian Christenson 2002 Turebergs FK 2,13,44
15 Tom Englund 2002 Turebergs FK 2,13,58
16 Gustav Sjöström 2002 IK Westmannia 2,14,31
17 Joel Wallin 2002 Flens FS 2,19,92
18 Felix Kahlert 2002 Rånäs 4H 2,20,18
19 Nicklas Sjöblom 2002 Rånäs 4H 2,20,40
20 Alfons Haals 2002 Västerås FK 2,23,89
21 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 2,24,24
22 Hugo Olsson 2002 Turebergs FK 2,25,56
23 William Jensson 2002 Turebergs FK 2,31,97
24 Alvin Legerstam 2002 Åkersberga SK 2,32,20
25 Hampus Ström 2002 Täby IS 2,34,76
26 Leo Svanfeldt 2002 Turebergs FK 2,52,99
  Johan Salomon 2002 Vallentuna FK Ej start

P 10 Höjd Final 14/1  12:15
             
1 Love Olind 2002 Åkersberga SK 1,27
2 Oskar Edlund 2002 Täby IS 1,22
3 Sander Anbakk 2002 Upsala IF 1,22
4 Isac Lidström 2002 Turebergs FK 1,11
5 Antonio Björnstedt 2002 Turebergs FK 1,11
6 Ville Wikstedt 2002 Vallentuna FK 1,11
7 Sebastian Isaksson 2002 Täby IS 1,11
8 Ludvig All 2002 Täby IS 1,06
9 Adam Nordmark 2002 Västerås FK 1,06
10 Felix Kahlert 2002 Rånäs 4H 1,06
11 Ivar Markström 2002 Åkersberga SK 1,06
12 Eric Björfors 2002 Rånäs 4H 1,01
12 Arvid Wikander 2002 Vallentuna FK 1,01
14 Hampus Ström 2002 Täby IS 0,96
14 Oliver Smidskog 2002 Västerås FK 0,96
16 Alfons Haals 2002 Västerås FK 0,96
17 Linus Tagesson 2002 Täby IS 0,96
18 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 0,91
19 Gustav Sjöström 2002 IK Westmannia 0,91
20 Hugo Olsson 2002 Turebergs FK 0,91
20 Linus Auvinen 2002 IK Westmannia 0,91
  Leo Svanfeldt 2002 Turebergs FK igr
  Karl Ludvig 2002 Turebergs FK
  Maxi Robins 2002 Kungsängens SK
  Linus Sundin 2002 Västerås FK
  Christoffer Sundqvist 2002 Vallentuna FK
  Oskar Byström 2002 Åkersberga SK

P 10 Längd Final 14/1  17:30
             
1 Zion Eriksson 2002 IK Stål 4.32
2 Oskar Edlund 2002 Täby IS 4.25
3 Ludvig All 2002 Täby IS 3.88
4 Pontus Gustavsson 2002 Västerås FK 3.85
5 Eric Björfors 2002 Rånäs 4H 3.65
6 Love Olind 2002 Åkersberga SK 3.61
7 Alfons Haals 2002 Västerås FK 3.55
8 Felix Kahlert 2002 Rånäs 4H 3.52
9 Adam Nordmark 2002 Västerås FK 3.49
10 Isac Lidström 2002 Turebergs FK 3.46 3.41
11 Sebastian Isaksson 2002 Täby IS 3.46 3.33
12 Antonio Björnstedt 2002 Turebergs FK 3.45
13 Oliver Smidskog 2002 Västerås FK 3.40
14 Hugo Olsson 2002 Turebergs FK 3.39
15 Aron Sjöstrand 2002 Bergslagens FK 3.30 3.08
16 Hampus Ström 2002 Täby IS 3.30 3.04
17 Ivar Markström 2002 Åkersberga SK 3.26
18 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 3.24 3.23
19 Oskar Byström 2002 Åkersberga SK 3.24 3.13
20 Nicklas Sjöblom 2002 Rånäs 4H 3.22
21 Elias Engberg 2002 Vallentuna FK 3.21
22 Linus Auvinen 2002 IK Westmannia 3.20
23 Gustav Sjöström 2002 IK Westmannia 3.09
24 Arvid Wikander 2002 Vallentuna FK 2.90
25 Gabriel Axelsson 2002 Upsala IF 2.80 2.66
26 Linus Tagesson 2002 Täby IS 2.80 2.64
27 Ville Wikstedt 2002 Vallentuna FK 2.78
28 Sebastian Christenson 2002 Turebergs FK 2.72
29 Justus Borman 2002 Västerås FK 2.69
30 Alvin Legerstam 2002 Åkersberga SK 2.59
31 Christoffer Sundqvist 2002 Vallentuna FK 2.42
32 Leo Svanfeldt 2002 Turebergs FK 2.22
  Karl Ludvig 2002 Turebergs FK -
  Sander Anbakk 2002 Upsala IF -
  Maxi Robins 2002 Kungsängens SK -
  Filip Daun 2002 Västerås FK -
  August Kallin 2002 Västerås FK -

P 10 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Antonio Björnstedt 3.39 3.45 3.35
Hugo Olsson 3.25 2.94 3.39
Isac Lidström 3.41 3.40 3.46
Leo Svanfeldt 2.22 1.95 2.17
Sebastian Christenson 2.72 2.42 x
Karl Ludvig - - -
Felix Kahlert 3.52 x 3.37 x 3.43 x
Nicklas Sjöblom 3.18 3.06 3.22
Gabriel Axelsson x 2.80 2.66
Sander Anbakk - - -
Ola Eriksson 3.24 3.23 3.23
Maxi Robins - - -
Eric Björfors 3.53 3.58 3.51 3.58 3.50 3.65
Zion Eriksson 4.21 4.17 3.95 4.23 3.93 4.32
Ville Wikstedt 2.61 2.78 x
Arvid Wikander 2.68 2.89 2.90
Elias Engberg 2.95 3.21 x
Alvin Legerstam 2.59 2.45 2.31
Ivar Markström 3.26 3.10 3.26
Love Olind 3.61 3.54 3.58 3.40 3.12 3.41
Sebastian Isaksson 3.33 3.31 3.46
Ludvig All 3.65 3.88 3.73 3.77 3.80 3.76
Hampus Ström 3.04 3.30 3.01
Oskar Edlund 3.80 3.95 4.01 4.10 4.02 4.25
Linus Tagesson 2.41 2.64 2.80
Gustav Sjöström 2.46 3.06 3.09
Linus Auvinen 2.95 3.14 3.20
Justus Borman 2.64 2.69 2.44
Pontus Gustavsson 3.61 3.51 3.56 x 3.71 3.85
Filip Daun - - -
August Kallin - - -
Alfons Haals 3.35 3.37 3.55 3.28 3.33 3.36
Adam Nordmark x 3.49 3.38
Oliver Smidskog 3.18 3.21 3.40
Christoffer Sundqvist 2.42 2.16 -
Oskar Byström 3.10 3.24 3.13
Aron Sjöstrand 3.08 2.99 3.30

P 10 Kula Final 14/1  15:50
             
1 Pontus Gustavsson 2002 Västerås FK 7,99
2 Love Olind 2002 Åkersberga SK 7,42
3 Mattias Ring 2002 Bålsta IK 7,26
4 Ludvig All 2002 Täby IS 6,80
5 Oskar Byström 2002 Åkersberga SK 6,64
6 Albin Florén 2002 Leksands FIK 6,36
7 Gabriel Axelsson 2002 Upsala IF 6,35
8 August Kallin 2002 Västerås FK 6,12
9 Arvid Wikander 2002 Vallentuna FK 6,06 5,75
10 Isac Lidström 2002 Turebergs FK 5,96
11 Linus Auvinen 2002 IK Westmannia 5,84
12 Ivar Markström 2002 Åkersberga SK 5,66
13 Sander Anbakk 2002 Upsala IF 5,64
14 Oskar Edlund 2002 Täby IS 5,60
15 Alfons Haals 2002 Västerås FK 5,53
16 Hampus Ström 2002 Täby IS 5,40
17 Linus Tagesson 2002 Täby IS 5,30
18 Filip Daun 2002 Västerås FK 5,20
19 Christoffer Sundqvist 2002 Vallentuna FK 5,17
20 Ola Eriksson 2002 Kungsängens SK 5,16
21 Oliver Smidskog 2002 Västerås FK 5,11
22 Sebastian Isaksson 2002 Täby IS 5,09
23 Ville Wikstedt 2002 Vallentuna FK 4,95
24 Antonio Björnstedt 2002 Turebergs FK 4,75
25 Hugo Olsson 2002 Turebergs FK 4,74
26 Adam Nordmark 2002 Västerås FK 4,65
27 Felix Kahlert 2002 Rånäs 4H 4,64
28 Sebastian Christenson 2002 Turebergs FK 4,51
29 Justus Borman 2002 Västerås FK 4,50
30 Leo Svanfeldt 2002 Turebergs FK 4,38
31 Otto Balck 2003 Vallentuna FK 4,36
32 Teo Söderström 2003 Vallentuna FK 3,52
  Karl Ludvig 2002 Turebergs FK -
  Maxi Robins 2002 Kungsängens SK -
  Mphammed Wahap 2002 Eskilstuna Friidrott -
  Linus Sundin 2002 Västerås FK -

P 10 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Antonio Björnstedt x 4,72 4,75
Hugo Olsson x 4,74 4,56
Isac Lidström 5,52 5,65 5,96
Leo Svanfeldt 3,86 4,03 4,38
Sebastian Christenson 4,38 4,51 4,40
Karl Ludvig - - -
Felix Kahlert 4,64 x 4,52
Gabriel Axelsson 5,83 6,02 6,35 6,34 6,27 6,20
Sander Anbakk 5,49 5,37 5,64
Ola Eriksson x 5,12 5,16
Maxi Robins - - -
Otto Balck 4,32 4,01 4,36
Teo Söderström x 3,52 x
Ville Wikstedt 4,95 4,80 4,95
Arvid Wikander 4,62 6,06 5,75
Ivar Markström 5,47 5,59 5,66
Love Olind 6,52 7,14 7,00 x 6,55 7,42
Mphammed Wahap - - -
Albin Florén 6,36 x 5,99 x 5,74 6,35
Sebastian Isaksson 4,83 5,00 5,09
Ludvig All 6,18 6,59 6,18 5,92 6,00 6,80
Hampus Ström x 5,40 x
Oskar Edlund 5,41 5,60 4,97
Linus Tagesson 4,87 5,30 4,97
Linus Auvinen x 5,30 5,84
Justus Borman x 4,20 4,50
Pontus Gustavsson x 6,87 7,52 7,73 7,99 7,50
Filip Daun 4,96 5,05 5,20
August Kallin 5,72 5,84 6,06 5,66 6,00 6,12
Linus Sundin - - -
Alfons Haals 5,53 5,41 5,04
Adam Nordmark 3,32 4,65 4,51
Oliver Smidskog 4,84 4,63 5,11
Christoffer Sundqvist 5,17 4,59 x
Oskar Byström x 5,93 6,15 6,45 6,64 6,22
Mattias Ring 7,04 7,06 6,88 7,26 6,93 5,68

P 9 60 m Försök 14/1  10:50

Heat 1
             
1 Rasmus Rågberger 2003 Västerås FK 9,83 q
2 Filip Norlander 2003 Bålsta IK 10,91 q
3 Nathan Metell 2003 Vallentuna FK 10,93 q
4 Victor Falk 2003 Åkersberga SK 11,12
5 Alexander Dyrberg 2003 Västerås FK 11,37
6 Otto Balck 2003 Vallentuna FK 11,39
7 Johan Sjödén 2003 Västerås FK 12,45

Heat 2
             
1 Lucas Ulegård 2003 Västerås FK 9,71 q
2 Simon Ander 2003 Åkersberga SK 10,09 q
3 Vidar Engström 2003 Danderyds SK 10,38 q
4 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 10,44 q
5 Viktor Dahlberg 2003 Västerås FK 10,45 q
6 Teo Söderström 2003 Vallentuna FK 11,41
  Erik Schöldström 2003 Turebergs FK Ej start

Heat 3
             
1 Pelle Karlsson 2003 Götlunda IF 10,12 q
2 Albin Wallenius 2003 Västerås FK 10,23 q
3 Max Näslund 2003 Bålsta IK 10,68 q
4 Emil Hagborg 2003 Österhaninge IF 10,72 q
5 Simon Öberg 2003 Västerås FK 11,14
6 Anton Rodmar 2003 Vallentuna FK 11,20
7 Love Hörnsten 2003 Åkersberga SK 13,07

Heat 4
             
1 Hugo Tobiasson 2003 Vallentuna FK 10,27 q
2 Oliwer Danwihl 2003 Vallentuna FK 10,87 q
3 Johan Åkersten 2003 Täby IS 10,98 q
4 Albert Henriksson 2003 Åkersberga SK 11,00 q
5 Felix Rickardsson Erling 2003 Västerås FK 11,10
6 Evert Jonsson 2003 Bålsta IK 11,55
7 William Peiro 2003 Åkersberga SK 11,66
8 Rasmus Brodén 2003 Västerås FK 13,86

P 9 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Lucas Ulegård 2003 Västerås FK 9,71 q
2 Rasmus Rågberger 2003 Västerås FK 9,83 q
3 Simon Ander 2003 Åkersberga SK 10,09 q
4 Pelle Karlsson 2003 Götlunda IF 10,12 q
5 Albin Wallenius 2003 Västerås FK 10,23 q
6 Hugo Tobiasson 2003 Vallentuna FK 10,27 q
7 Vidar Engström 2003 Danderyds SK 10,38 q
8 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 10,44 q
9 Viktor Dahlberg 2003 Västerås FK 10,45 q
10 Max Näslund 2003 Bålsta IK 10,68 q
11 Emil Hagborg 2003 Österhaninge IF 10,72 q
12 Oliwer Danwihl 2003 Vallentuna FK 10,87 q
13 Filip Norlander 2003 Bålsta IK 10,91 q
14 Nathan Metell 2003 Vallentuna FK 10,93 q
15 Johan Åkersten 2003 Täby IS 10,98 q
16 Albert Henriksson 2003 Åkersberga SK 11,00 q
17 Felix Rickardsson Erling 2003 Västerås FK 11,10
18 Victor Falk 2003 Åkersberga SK 11,12
19 Simon Öberg 2003 Västerås FK 11,14
20 Anton Rodmar 2003 Vallentuna FK 11,20
21 Alexander Dyrberg 2003 Västerås FK 11,37
22 Otto Balck 2003 Vallentuna FK 11,39
23 Teo Söderström 2003 Vallentuna FK 11,41
24 Evert Jonsson 2003 Bålsta IK 11,55
25 William Peiro 2003 Åkersberga SK 11,66
26 Johan Sjödén 2003 Västerås FK 12,45
27 Love Hörnsten 2003 Åkersberga SK 13,07
28 Rasmus Brodén 2003 Västerås FK 13,86
  Erik Schöldström 2003 Turebergs FK Ej start

P 9 60 m Final 14/1  14:55

Heat 1
             
1 Viktor Dahlberg 2003 Västerås FK 10,61
2 Albert Henriksson 2003 Åkersberga SK 10,70
3 Oliwer Danwihl 2003 Vallentuna FK 10,82
4 Max Näslund 2003 Bålsta IK 10,93 4
5 Emil Hagborg 2003 Österhaninge IF 10,93 5
6 Nathan Metell 2003 Vallentuna FK 10,94
7 Johan Åkersten 2003 Täby IS 11,14
8 Filip Norlander 2003 Bålsta IK 11,16

Heat 2
             
1 Lucas Ulegård 2003 Västerås FK 9,70
2 Rasmus Rågberger 2003 Västerås FK 9,88
3 Pelle Karlsson 2003 Götlunda IF 9,96
4 Hugo Tobiasson 2003 Vallentuna FK 10,14
5 Simon Ander 2003 Åkersberga SK 10,15
6 Albin Wallenius 2003 Västerås FK 10,28
7 Vidar Engström 2003 Danderyds SK 10,44
8 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 10,74

P 9 600 m Final 14/1  18:15

Heat 1
             
1 Vidar Engström 2003 Danderyds SK 2,14,13
2 Oliwer Danwihl 2003 Vallentuna FK 2,15,73
3 Evert Jonsson 2003 Bålsta IK 2,17,88
4 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 2,20,54
5 Anton Rodmar 2003 Vallentuna FK 2,26,25
6 Felix Rickardsson Erling 2003 Västerås FK 2,26,90
  Rasmus Rågberger 2003 Västerås FK Ej start

Heat 2
             
1 Albin Wallenius 2003 Västerås FK 2,03,14
2 Julius Geiryd 2003 Huddinge AIS 2,09,81
3 Emrik Fröding 2003 Götlunda IF 2,10,81
4 Emil Hagborg 2003 Österhaninge IF 2,11,32
5 Albert Henriksson 2003 Åkersberga SK 2,15,95
6 Johan Åkersten 2003 Täby IS 2,20,31
  Lucas Ulegård 2003 Västerås FK Ej start

P 9 600 m Final - Sammanställning
             
1 Albin Wallenius 2003 Västerås FK 2,03,14
2 Julius Geiryd 2003 Huddinge AIS 2,09,81
3 Emrik Fröding 2003 Götlunda IF 2,10,81
4 Emil Hagborg 2003 Österhaninge IF 2,11,32
5 Vidar Engström 2003 Danderyds SK 2,14,13
6 Oliwer Danwihl 2003 Vallentuna FK 2,15,73
7 Albert Henriksson 2003 Åkersberga SK 2,15,95
8 Evert Jonsson 2003 Bålsta IK 2,17,88
9 Johan Åkersten 2003 Täby IS 2,20,31
10 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 2,20,54
11 Anton Rodmar 2003 Vallentuna FK 2,26,25
12 Felix Rickardsson Erling 2003 Västerås FK 2,26,90
  Rasmus Rågberger 2003 Västerås FK Ej start
  Lucas Ulegård 2003 Västerås FK Ej start

P 9 Höjd Final 14/1  12:25
             
1 Vidar Engström 2003 Danderyds SK 1,16
2 Rasmus Rågberger 2003 Västerås FK 1,11
3 Julius Geiryd 2003 Huddinge AIS 1,06
4 Lucas Ulegård 2003 Västerås FK 1,01
5 Teo Söderström 2003 Vallentuna FK 1,01
5 Alexander Dyrberg 2003 Västerås FK 1,01
7 Hugo Tobiasson 2003 Vallentuna FK 1,01
7 Oliwer Danwihl 2003 Vallentuna FK 1,01
9 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 1,01
9 Johan Åkersten 2003 Täby IS 1,01
11 Filip Norlander 2003 Bålsta IK 1,01
12 Victor Falk 2003 Åkersberga SK 0,96
13 Max Näslund 2003 Bålsta IK 0,96
13 Johan Sjödén 2003 Västerås FK 0,96
15 Albert Henriksson 2003 Åkersberga SK 0,96
15 Simon Ander 2003 Åkersberga SK 0,96
17 Felix Rickardsson Erling 2003 Västerås FK 0,96
18 Evert Jonsson 2003 Bålsta IK 0,91
19 Simon Öberg 2003 Västerås FK 0,86
20 Viktor Dahlberg 2003 Västerås FK 0,86
20 William Peiro 2003 Åkersberga SK 0,86
22 Emil Hagborg 2003 Österhaninge IF 0,86
23 Nathan Metell 2003 Vallentuna FK 0,81
24 Rasmus Brodén 2003 Västerås FK 0,81
  Ruben Birkhoff 2003 Vallentuna FK
  Anton Rodmar 2003 Vallentuna FK
  Anton Hedin 2003 Västerås FK
  Albin Wallenius 2003 Västerås FK
  Elias Lütje 2003 Västerås FK

P 9 Längd Final 14/1  15:20
             
1 Lucas Ulegård 2003 Västerås FK 3,57
2 Rasmus Rågberger 2003 Västerås FK 3,37
3 Hugo Tobiasson 2003 Vallentuna FK 3,36
4 Pelle Karlsson 2003 Götlunda IF 3,33
5 Julius Geiryd 2003 Huddinge AIS 3,20
6 Oliwer Danwihl 2003 Vallentuna FK 3,08
7 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 3,05
8 Emrik Fröding 2003 Götlunda IF 2,99
9 Nathan Metell 2003 Vallentuna FK 2,97
10 Albin Wallenius 2003 Västerås FK 2,96
11 Victor Falk 2003 Åkersberga SK 2,93
12 Viktor Dahlberg 2003 Västerås FK 2,91
13 Albert Henriksson 2003 Åkersberga SK 2,85
14 Teo Söderström 2003 Vallentuna FK 2,76
15 Johan Åkersten 2003 Täby IS 2,73
16 Simon Ander 2003 Åkersberga SK 2,72
17 Johan Sjödén 2003 Västerås FK 2,69
18 Filip Norlander 2003 Bålsta IK 2,68
19 Max Näslund 2003 Bålsta IK 2,65
20 Felix Rickardsson Erling 2003 Västerås FK 2,61 2,51
21 Simon Öberg 2003 Västerås FK 2,61 2,46
22 Rasmus Brodén 2003 Västerås FK 2,48
23 Erik Schöldström 2003 Turebergs FK 2,41
24 Evert Jonsson 2003 Bålsta IK 2,22
25 Anton Rodmar 2003 Vallentuna FK 2,11
26 Otto Balck 2003 Vallentuna FK 1,91
27 Love Hörnsten 2003 Åkersberga SK 1,63
  Ruben Birkhoff 2003 Vallentuna FK
  Anton Hedin 2003 Västerås FK
  Alexander Dyrberg 2003 Västerås FK
  Elias Lütje 2003 Västerås FK

P 9 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Erik Schöldström 2,41 x -
Emrik Fröding 2,89 2,98 2,82 2,91 2,92 2,99
Pelle Karlsson x 3,26 3,16 3,25 3,33 3,22
Otto Balck 1,91 1,79 1,84
Ruben Birkhoff
Teo Söderström 2,64 2,55 2,76
Anton Rodmar 2,09 x 2,11
Nathan Metell 2,05 2,74 2,97
Hugo Tobiasson 2,90 3,10 2,78 3,17 2,97 3,36
Albert Henriksson 2,34 2,64 2,85
Love Hörnsten 1,63 x 1,57
Simon Ander 2,54 2,37 2,72
Victor Falk 2,85 2,67 2,93
Max Näslund x 2,63 2,65
Filip Norlander 2,52 2,19 2,68
Eskil Jonsson 2,94 3,05 2,87 3,05 3,01 2,73
Evert Jonsson 2,21 2,22 2,14
Julius Geiryd 3,07 3,09 3,20 3,11 3,09 3,18
Johan Åkersten 2,53 2,40 2,73
Anton Hedin
Lucas Ulegård 3,26 3,26 3,34 3,25 x 3,57
Rasmus Rågberger 2,93 3,36 3,36 3,23 3,30 3,37
Alexander Dyrberg
Viktor Dahlberg 2,85 2,74 2,91
Johan Sjödén 2,51 2,39 2,69
Albin Wallenius x 2,96 2,96
Felix Rickardsson Erling 2,61 2,51 2,40
Simon Öberg x 2,46 2,61
Oliwer Danwihl 2,92 2,82 3,08 2,76 2,34 x
Rasmus Brodén 2,48 2,34 2,34
Elias Lütje

P 8 60 m Försök 14/1  10:00

Heat 1
             
1 Jonathan Wolf 2004 Hanvikens SK 10,73 q
2 Samuel Palmér 2004 Rånäs 4H 11,01 q
3 Nils Stenmark 2004 Vallentuna FK 11,34 q
4 Linus Nygren-Bonnier 2004 Åkersberga SK 11,63 q
5 Simon Dahlberg 2005 Vallentuna FK 12,72
6 Rasmus Pettersson 2006 Vallentuna FK 13,24
7 David Ågren 2004 Vallentuna FK 13,34

Heat 2
             
1 Adam Hellbom 2004 Falu IK Friidrott 10,74 q
2 Alexander Ludwigs 2004 Danderyds SK 10,94 q
3 Viktor Pettersson 2005 Gillberga-Lista IF 11,25 q
4 Linus Nilsson 2005 Åkersberga SK 11,34 q
5 David Axelsson 2004 Upsala IF 11,61 q
6 Frans Ranhagen 2005 Vallentuna FK 12,20 q
7 Malte Ågren 2004 Vallentuna FK 13,36

Heat 3
             
1 Ivan Kolsmyr 2004 Upsala IF 10,70 q
2 Alte Sund 2004 Katrineholms SK 11,44 q
3 Edvin Sjöström 2004 IK Westmannia 12,28 q
4 Sebastian Björkman 2004 Bålsta IK 12,73
5 Samuel Lantz 2005 Västerås FK 12,77
6 Victor Dahlbom 2004 Västerås FK 12,83
7 Noah Juhlin Fredriksson 2005 Vallentuna FK 13,57

Heat 4
             
1 Elias Rigö 2004 Eskilstuna Friidrott 10,29 q
2 Albin Ruuska 2004 IK Westmannia 11,14 q
3 Adam Eriksson 2004 Hanvikens SK 11,71 q
4 Emil Öhman 2004 Vallentuna FK 12,42
5 Lucas Nordmark 2004 Västerås FK 12,45
6 Theo Hörnsten Stalås 2005 Åkersberga SK 12,66
7 Oliver Dahlin Persson 2005 IK Westmannia 13,07
8 Elis Wiklund 2005 Västerås FK 14,90

P 8 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Elias Rigö 2004 Eskilstuna Friidrott 10,29 q
2 Ivan Kolsmyr 2004 Upsala IF 10,70 q
3 Jonathan Wolf 2004 Hanvikens SK 10,73 q
4 Adam Hellbom 2004 Falu IK Friidrott 10,74 q
5 Alexander Ludwigs 2004 Danderyds SK 10,94 q
6 Samuel Palmér 2004 Rånäs 4H 11,01 q
7 Albin Ruuska 2004 IK Westmannia 11,14 q
8 Viktor Pettersson 2005 Gillberga-Lista IF 11,25 q
9 Nils Stenmark 2004 Vallentuna FK 11,34 q
10 Linus Nilsson 2005 Åkersberga SK 11,34 q
11 Alte Sund 2004 Katrineholms SK 11,44 q
12 David Axelsson 2004 Upsala IF 11,61 q
13 Linus Nygren-Bonnier 2004 Åkersberga SK 11,63 q
14 Adam Eriksson 2004 Hanvikens SK 11,71 q
15 Frans Ranhagen 2005 Vallentuna FK 12,20 q
16 Edvin Sjöström 2004 IK Westmannia 12,28 q
17 Emil Öhman 2004 Vallentuna FK 12,42
18 Lucas Nordmark 2004 Västerås FK 12,45
19 Theo Hörnsten Stalås 2005 Åkersberga SK 12,66
20 Simon Dahlberg 2005 Vallentuna FK 12,72
21 Sebastian Björkman 2004 Bålsta IK 12,73
22 Samuel Lantz 2005 Västerås FK 12,77
23 Victor Dahlbom 2004 Västerås FK 12,83
24 Oliver Dahlin Persson 2005 IK Westmannia 13,07
25 Rasmus Pettersson 2006 Vallentuna FK 13,24
26 David Ågren 2004 Vallentuna FK 13,34
27 Malte Ågren 2004 Vallentuna FK 13,36
28 Noah Juhlin Fredriksson 2005 Vallentuna FK 13,57
29 Elis Wiklund 2005 Västerås FK 14,90

P 8 60 m Final 14/1  15:55

Heat 1
             
1 Linus Nilsson 2005 Åkersberga SK 11,37
2 Alte Sund 2004 Katrineholms SK 11,52
3 Nils Stenmark 2004 Vallentuna FK 11,55
4 Adam Eriksson 2004 Hanvikens SK 11,67
5 Linus Nygren-Bonnier 2004 Åkersberga SK 11,78
6 David Axelsson 2004 Upsala IF 12,03
7 Frans Ranhagen 2005 Vallentuna FK 12,29
8 Edvin Sjöström 2004 IK Westmannia 12,30

Heat 2
             
1 Elias Rigö 2004 Eskilstuna Friidrott 10,25
2 Jonathan Wolf 2004 Hanvikens SK 10,30
3 Ivan Kolsmyr 2004 Upsala IF 10,44
4 Adam Hellbom 2004 Falu IK Friidrott 10,48
5 Samuel Palmér 2004 Rånäs 4H 10,97
6 Alexander Ludwigs 2004 Danderyds SK 11,23 6
7 Viktor Pettersson 2005 Gillberga-Lista IF 11,23 7
8 Albin Ruuska 2004 IK Westmannia 11,24

P 8 400 m Final 14/1  17:45

Heat 1
             
1 Love Larsén 2004 Eskilstuna Friidrott 1,31,27
2 Adam Eriksson 2004 Hanvikens SK 1,33,17
3 Linus Nygren-Bonnier 2004 Åkersberga SK 1,36,34
4 Linus Axelsson 2004 Upsala IF 1,41,25
5 Theo Hörnsten Stalås 2005 Åkersberga SK 1,42,28
6 Nils Stenmark 2004 Vallentuna FK 1,42,39
7 Malte Ågren 2004 Vallentuna FK 1,50,01
  Alexander Ludwigs 2004 Danderyds SK Ej start

Heat 2
             
1 Elias Rigö 2004 Eskilstuna Friidrott 1,25,63
2 Jonathan Wolf 2004 Hanvikens SK 1,25,71
3 Linus Nilsson 2005 Åkersberga SK 1,35,13
4 Jakob Lindh 2004 IK Westmannia 1,38,59
5 Frans Ranhagen 2005 Vallentuna FK 1,43,29
6 David Axelsson 2004 Upsala IF 1,43,65
7 Simon Dahlberg 2005 Vallentuna FK 1,55,09
8 Rasmus Pettersson 2006 Vallentuna FK 2,02,60

Heat 3
             
1 Samuel Palmér 2004 Rånäs 4H 1,27,34
2 Albin Ruuska 2004 IK Westmannia 1,27,41
3 Adam Hellbom 2004 Falu IK Friidrott 1,32,70
4 Lucas Nordmark 2004 Västerås FK 1,39,34
5 Alte Sund 2004 Katrineholms SK 1,41,52
6 Edvin Sjöström 2004 IK Westmannia 1,44,50
7 Gustav Jansson 2004 IK Westmannia 1,53,99
8 Elis Wiklund 2005 Västerås FK 1,59,66

P 8 400 m Final - Sammanställning
             
1 Elias Rigö 2004 Eskilstuna Friidrott 1,25,63
2 Jonathan Wolf 2004 Hanvikens SK 1,25,71
3 Samuel Palmér 2004 Rånäs 4H 1,27,34
4 Albin Ruuska 2004 IK Westmannia 1,27,41
5 Love Larsén 2004 Eskilstuna Friidrott 1,31,27
6 Adam Hellbom 2004 Falu IK Friidrott 1,32,70
7 Adam Eriksson 2004 Hanvikens SK 1,33,17
8 Linus Nilsson 2005 Åkersberga SK 1,35,13
9 Linus Nygren-Bonnier 2004 Åkersberga SK 1,36,34
10 Jakob Lindh 2004 IK Westmannia 1,38,59
11 Lucas Nordmark 2004 Västerås FK 1,39,34
12 Linus Axelsson 2004 Upsala IF 1,41,25
13 Alte Sund 2004 Katrineholms SK 1,41,52
14 Theo Hörnsten Stalås 2005 Åkersberga SK 1,42,28
15 Nils Stenmark 2004 Vallentuna FK 1,42,39
16 Frans Ranhagen 2005 Vallentuna FK 1,43,29
17 David Axelsson 2004 Upsala IF 1,43,65
18 Edvin Sjöström 2004 IK Westmannia 1,44,50
19 Malte Ågren 2004 Vallentuna FK 1,50,01
20 Gustav Jansson 2004 IK Westmannia 1,53,99
21 Simon Dahlberg 2005 Vallentuna FK 1,55,09
22 Elis Wiklund 2005 Västerås FK 1,59,66
23 Rasmus Pettersson 2006 Vallentuna FK 2,02,60
  Alexander Ludwigs 2004 Danderyds SK Ej start

P 8 Längd Final 14/1  11:30
             
1 Elias Rigö 2004 Eskilstuna Friidrott 3,24
2 Ivan Kolsmyr 2004 Upsala IF 3,17
3 Jonathan Wolf 2004 Hanvikens SK 3,03
4 Adam Hellbom 2004 Falu IK Friidrott 3,01
5 Love Larsén 2004 Eskilstuna Friidrott 2,94
6 Linus Nygren-Bonnier 2004 Åkersberga SK 2,73 2,64
7 Alexander Ludwigs 2004 Danderyds SK 2,73 2,47
8 Samuel Palmér 2004 Rånäs 4H 2,67
9 Nils Stenmark 2004 Vallentuna FK 2,58
10 Albin Ruuska 2004 IK Westmannia 2,55
11 Adam Eriksson 2004 Hanvikens SK 2,52
12 Viktor Pettersson 2005 Gillberga-Lista IF 2,47
13 Lucas Nordmark 2004 Västerås FK 2,37
14 Samuel Lantz 2005 Västerås FK 2,36 2,23
15 Linus Nilsson 2005 Åkersberga SK 2,36 2,08
16 Frans Ranhagen 2005 Vallentuna FK 2,34
17 Jakob Lindh 2004 IK Westmannia 2,32
18 David Axelsson 2004 Upsala IF 2,27 2,20
19 Theo Hörnsten Stalås 2005 Åkersberga SK 2,27 2,06
20 Edvin Sjöström 2004 IK Westmannia 2,21
21 Emil Öhman 2004 Vallentuna FK 2,16
22 Simon Dahlberg 2005 Vallentuna FK 2,13
23 Sebastian Björkman 2004 Bålsta IK 2,11
24 David Ågren 2004 Vallentuna FK 2,05
25 Malte Ågren 2004 Vallentuna FK 1,99
26 Elis Wiklund 2005 Västerås FK 1,91
27 Oliver Dahlin Persson 2005 IK Westmannia 1,89
28 Rasmus Pettersson 2006 Vallentuna FK 1,83
29 Noah Juhlin Fredriksson 2005 Vallentuna FK 1,71
  Adrian Widell 2004 Bålsta IK
  Otto Birkoff 2005 Vallentuna FK
  Kal Lindbergson 2004 Åkersberga SK
  Strix Åkerblom 2004 IFK Lidingö
  Gustav Jansson 2004 IK Westmannia
  Marcus Sundin 2004 Västerås FK

P 8 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Samuel Palmér 2,67 2,42 2,55 2,42 2,34 2,56
David Axelsson 2,20 2,04 2,27
Adrian Widell
Jonathan Wolf 2,95 2,99 2,85 3,03 2,79 2,86
Adam Eriksson 2,36 2,52 2,45
Ivan Kolsmyr 2,80 x 2,85 3,05 2,91 3,17
David Ågren x 2,05 1,90
Malte Ågren x 1,99 1,58
Nils Stenmark 2,58 2,52 2,50
Emil Öhman 2,14 2,07 2,16
Rasmus Pettersson 1,83 x -
Frans Ranhagen 2,34 2,22 2,27
Otto Birkoff
Simon Dahlberg 2,13 1,98 1,70
Noah Juhlin Fredriksson 1,71 1,26 1,66
Kal Lindbergson
Linus Nygren-Bonnier 2,60 2,50 2,28 2,64 2,73 2,55
Linus Nilsson 2,27 2,08 2,36
Theo Hörnsten Stalås x 2,27 2,06
Viktor Pettersson 1,99 2,41 2,47
Sebastian Björkman 2,11 1,67 2,01
Alexander Ludwigs 2,47 2,46 2,73 - - -
Elias Rigö 3,06 3,24 3,08 3,21 3,14 2,94
Love Larsén 2,94 2,81 2,78 2,82 2,63 2,64
Adam Hellbom 2,87 2,74 2,92 2,93 2,90 3,01
Strix Åkerblom
Albin Ruuska x 2,55 2,54
Gustav Jansson
Jakob Lindh 1,93 2,32 1,99
Edvin Sjöström 2,21 1,86 x
Oliver Dahlin Persson 1,76 1,84 1,89
Marcus Sundin
Lucas Nordmark 2,29 2,37 2,30
Samuel Lantz 2,36 2,23 2,27
Elis Wiklund 1,89 1,91 1,83

KS 60 m Försök 15/1  10:50

Heat 1
             
1 Jenny Melin 1993 Strands IF 7,82 q
2 Josefin Palm 1994 Gefle IF 7,88 q
3 Angelica Engberg 1989 Hässelby SK 8,20 q
4 Alice Andreasson 1994 Upsala IF 8,35
5 Olivia Blixt 1994 Råby Rekarne FIF 8,46
6 Matilda Nilsson 1993 Turebergs FK 8,90

Heat 2
             
1 Jessica Östlund 1993 Hässelby SK 8,09 q
2 Emelie Strandberg 1994 Eskilstuna Friidrott 8,22
3 Julia Wigren 1993 Gefle IF 8,28
4 Nikita Burton 1994 Eskilstuna Friidrott 8,30
5 Frida Nordenberg 1992 IFK Mora 8,38
6 Caroline Jansson 1994 Örbyhus IF 8,52
7 Lisa Grennberg 1993 Turebergs FK 8,88

Heat 3
             
1 Farydah Inoussa 1994 Hässelby SK 8,03 q
2 Sofia Andersson 1994 Örbyhus IF 8,05 q
3 Rebecca Larsson 1994 Hässelby SK 8,11 q
4 Caroline Taxén 1994 Eskilstuna Friidrott 8,18 q
5 Anna-Karin Sörling 1989 Eskilstuna Friidrott 8,67
6 Johanna Gunne 1994 IFK Mora 8,70

KS 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Jenny Melin 1993 Strands IF 7,82 q
2 Josefin Palm 1994 Gefle IF 7,88 q
3 Farydah Inoussa 1994 Hässelby SK 8,03 q
4 Sofia Andersson 1994 Örbyhus IF 8,05 q
5 Jessica Östlund 1993 Hässelby SK 8,09 q
6 Rebecca Larsson 1994 Hässelby SK 8,11 q
7 Caroline Taxén 1994 Eskilstuna Friidrott 8,18 q
8 Angelica Engberg 1989 Hässelby SK 8,20 q
9 Emelie Strandberg 1994 Eskilstuna Friidrott 8,22
10 Julia Wigren 1993 Gefle IF 8,28
11 Nikita Burton 1994 Eskilstuna Friidrott 8,30
12 Alice Andreasson 1994 Upsala IF 8,35
13 Frida Nordenberg 1992 IFK Mora 8,38
14 Olivia Blixt 1994 Råby Rekarne FIF 8,46
15 Caroline Jansson 1994 Örbyhus IF 8,52
16 Anna-Karin Sörling 1989 Eskilstuna Friidrott 8,67
17 Johanna Gunne 1994 IFK Mora 8,70
18 Lisa Grennberg 1993 Turebergs FK 8,88
19 Matilda Nilsson 1993 Turebergs FK 8,90

KS 60 m Final 15/1  12:50
             
1 Jenny Melin 1993 Strands IF 7,83
2 Jessica Östlund 1993 Hässelby SK 7,99 2
3 Sofia Andersson 1994 Örbyhus IF 7,99 3
4 Farydah Inoussa 1994 Hässelby SK 8,00
5 Rebecca Larsson 1994 Hässelby SK 8,07
6 Caroline Taxén 1994 Eskilstuna Friidrott 8,17
  Angelica Engberg 1989 Hässelby SK Ej start
  Josefin Palm 1994 Gefle IF Disk

KS 200 m Final 15/1  15:15

Heat 1
             
1 Anna-Karin Sörling 1989 Eskilstuna Friidrott 28,12
2 Linda Skantze 1995 IFK Lidingö 28,35
3 Jenni Ehn Gårdhage 1978 Västerås FK 28,37
4 Lovisa Pettersson 1991 Turebergs FK 28,98

Heat 2
             
1 Therese Aspsäter 1983 FK Studenterna 27,37
2 Emma Kullin 1995 Huddinge AIS 28,61
3 Cecilia Danell 1996 Huddinge AIS 28,93
4 Rebecca Andersson 1994 Enköpings AI 29,89

Heat 3
             
1 Louise Graff 1996 Råby Rekarne FIF 27,02
2 Viktoria Vosskressenskaia 1996 Råby Rekarne FIF 27,62
3 Suzanna Romilson 1990 FK Studenterna 28,57
4 Caroline Jansson 1994 Örbyhus IF 29,10

Heat 4
             
1 Josefin Palm 1994 Gefle IF 26,32
2 Emmy Olsson 1994 Gefle IF 26,46
3 Sofia Johnsson 1994 Hässelby SK 26,73
4 Olivia Blixt 1994 Råby Rekarne FIF 27,60

Heat 5
             
1 Rebecca Larsson 1994 Hässelby SK 26,29
2 Nikita Burton 1994 Eskilstuna Friidrott 26,68
3 Emelie Strandberg 1994 Eskilstuna Friidrott 27,08
4 Åsa Söderlund 1993 Västerås FK 27,62

Heat 6
             
1 Ewa Marcinhiewicz 1993 Västerås FK 25,74
2 Tove Ågren 1996 Falu IK Friidrott 25,93
3 Malin Trollsås 1993 Danderyds SK 26,53
4 Farydah Inoussa 1994 Hässelby SK 26,60

KS 200 m Final - Sammanställning
             
1 Ewa Marcinhiewicz 1993 Västerås FK 25,74
2 Tove Ågren 1996 Falu IK Friidrott 25,93
3 Rebecca Larsson 1994 Hässelby SK 26,29
4 Josefin Palm 1994 Gefle IF 26,32
5 Emmy Olsson 1994 Gefle IF 26,46
6 Malin Trollsås 1993 Danderyds SK 26,53
7 Farydah Inoussa 1994 Hässelby SK 26,60
8 Nikita Burton 1994 Eskilstuna Friidrott 26,68
9 Sofia Johnsson 1994 Hässelby SK 26,73
10 Louise Graff 1996 Råby Rekarne FIF 27,02
11 Emelie Strandberg 1994 Eskilstuna Friidrott 27,08
12 Therese Aspsäter 1983 FK Studenterna 27,37
13 Olivia Blixt 1994 Råby Rekarne FIF 27,60
14 Viktoria Vosskressenskaia 1996 Råby Rekarne FIF 27,62
15 Åsa Söderlund 1993 Västerås FK 27,62
16 Anna-Karin Sörling 1989 Eskilstuna Friidrott 28,12
17 Linda Skantze 1995 IFK Lidingö 28,35
18 Jenni Ehn Gårdhage 1978 Västerås FK 28,37
19 Suzanna Romilson 1990 FK Studenterna 28,57
20 Emma Kullin 1995 Huddinge AIS 28,61
21 Cecilia Danell 1996 Huddinge AIS 28,93
22 Lovisa Pettersson 1991 Turebergs FK 28,98
23 Caroline Jansson 1994 Örbyhus IF 29,10
24 Rebecca Andersson 1994 Enköpings AI 29,89

KS 800 m Final 15/1  15:15
             
1 Sofie Wilhelmsson 1993 Västerås FK 2,23,27
  Suzanna Romilson 1990 FK Studenterna Bröt
  Ewa Wahlberg 1955 Upsala LK Bröt

KS Höjd Final 15/1  13:25
             
1 Caroline Gyllenbern 1993 Turebergs FK 1,78
2 Emmy Olsson 1994 Gefle IF 1,66
3 Caroline Andersson 1993 Gefle IF 1,66
4 Alexandra Hjorth 1993 Upsala IF 1,61
4 Amanda Bills 1994 Hässelby SK 1,61
6 Ellinor Snickars 1993 Hässelby SK 1,61
  Sofia Johnsson 1994 Hässelby SK igr
  Farydah Inoussa 1994 Hässelby SK
  Hanna Edvardsson 1993 Västerås FK  

KS Stav Final 15/1  10:00
             
1 Jenny Jansson 1993 Östhammar FI 3.03
2 Sofie Nyman 1994 Upsala IF 2.33
  Alexandra Hjorth 1993 Upsala IF x
  Moa Bylund 1994 Huddinge AIS x

KS Stav Final  2.13 2.33 2.53 2.68 2.83 2.93 3.03 3.13
Sofie Nyman o o xxx
Alexandra Hjorth - xxx
Moa Bylund - - - - xxx
Jenny Jansson - - - o o o o xxx

KS Längd Final 15/1  11:20
             
1 Caroline Taxén 1994 Eskilstuna Friidrott 5,46
2 Emma Ehrlin 1993 Ärla IF 5,42
3 Isabella Mrak 1991 Eskilstuna Friidrott 4,92
4 Alexandra Hjorth 1993 Upsala IF 4,85
5 Johanna Gunne 1994 IFK Mora 4,77
6 Julia Wigren 1993 Gefle IF 2,34
  Frida Nordenberg 1992 IFK Mora x
  Farydah Inoussa 1994 Hässelby SK
  Sofia Andersson 1994 Örbyhus IF

KS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alexandra Hjorth 4,82 4,74 4,85 4,74 x 4,78
Farydah Inoussa
Frida Nordenberg x x
Johanna Gunne 4,67 4,75 4,63 2,36 x 4,77
Julia Wigren x x 2,34 x x x
Caroline Taxén 5,22 5,44 5,40 5,46 5,40 x
Isabella Mrak x x 4,92 4,86 3,44 x
Emma Ehrlin x 5,42 5,14 3,45 5,37 x
Sofia Andersson

F 19 400 m Final 15/1  17:35
             
1 Malin Trollsås 1993 Danderyds SK 1,00,24
2 Rebecca Andersson 1994 Enköpings AI 1,10,27
  Görel Manners 1963 Huddinge AIS 1,03,01 UT

F 19 1 500 m Final 15/1  14:30
             
1 Michaela Hallqvist 1993 Falu IK Friidrott 5,13,63

F 19 Kula Final 15/1  10:00
             
1 Heidi Schmidt 1993 Täby IS 12,78
2 Jennie Söderlund 1993 Västerås FK 12,60
3 Farydah Inoussa 1994 Hässelby SK 10,29
4 Sofia Johnsson 1994 Hässelby SK 8,90

F 19 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Sofia Johnsson x 8,62 8,47 x 8,90 8,77
Farydah Inoussa 9,96 10,02 10,29 9,60 9,80 10,28
Heidi Schmidt x 12,78 x x 11,97 12,46
Jennie Söderlund 11,97 12,08 12,21 12,53 x 12,60

F 17 60 m Försök 15/1  12:10

Heat 1
             
1 Felicia Olsson 1995 Tierps IF 8,24 q
2 Isabelle Pauksens 1995 Rånäs 4H 8,37 q
3 Nathalie Erlingcarl 1995 Hässelby SK 8,39 q
4 Moa Wikner 1995 Strands IF 8,73 q

Heat 2
             
1 Louise Gabrielsson 1995 Huddinge AIS 8,24 q
2 Felicia Engman 1995 Upsala IF 8,50 q
3 Jennifer Hemström 1995 IFK Märsta 8,62 q
4 Caroline Ljungström 1995 Täby IS 8,68 q
5 Sofi Flinck 1995 Västerås FK 8,80

F 17 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Felicia Olsson 1995 Tierps IF 8,24 q
2 Louise Gabrielsson 1995 Huddinge AIS 8,24 q
3 Isabelle Pauksens 1995 Rånäs 4H 8,37 q
4 Nathalie Erlingcarl 1995 Hässelby SK 8,39 q
5 Felicia Engman 1995 Upsala IF 8,50 q
6 Jennifer Hemström 1995 IFK Märsta 8,62 q
7 Caroline Ljungström 1995 Täby IS 8,68 q
8 Moa Wikner 1995 Strands IF 8,73 q
9 Sofi Flinck 1995 Västerås FK 8,80

F 17 60 m Final 15/1  13:15
             
1 Felicia Olsson 1995 Tierps IF 8,09
2 Louise Gabrielsson 1995 Huddinge AIS 8,20
3 Isabelle Pauksens 1995 Rånäs 4H 8,33
4 Nathalie Erlingcarl 1995 Hässelby SK 8,40
5 Felicia Engman 1995 Upsala IF 8,57
6 Jennifer Hemström 1995 IFK Märsta 8,59
7 Moa Wikner 1995 Strands IF 8,73
8 Caroline Ljungström 1995 Täby IS 8,75

F 17 400 m Final 15/1  17:55
             
1 Josefin Havdelin 1995 IFK Lidingö 1,08,55
  Caroline Ljungström 1995 Täby IS Disk

F 17 1 500 m Final 15/1  14:30
             
1 Sohia Persson 1995 Huddinge AIS 5,15,26
2 Emelie Svensson 1995 IFK Mora 5,17,03

F 17 Höjd Final 15/1  12:30
             
1 Linda Skantze 1995 IFK Lidingö 1,59
2 Isabelle Pauksens 1995 Rånäs 4H 1,56
3 Klara Helander 1995 Upsala IF 1,51
4 Nathalie Erlingcarl 1995 Hässelby SK 1,51
5 Felicia Engman 1995 Upsala IF 1,41
  Rakel Rosshagen 1995 Täby IS

F 17 Stav Final 15/1  10:00
             
1 Agnes Moberg 1996 Tyresö FK 3.13
2 Alida Sterner 1996 Turebergs FK 2.33
  Louise Gabrielsson 1995 Huddinge AIS x

F 17 Stav Final  2.33 2.53 3.03 3.13 3.23
Agnes Moberg - - o xxo xxx
Louise Gabrielsson - - xxx
Alida Sterner o xxx

F 17 Längd Final 15/1  15:15
             
1 Felicia Olsson 1995 Tierps IF 5.26
2 Klara Helander 1995 Upsala IF 5.12
3 Sofi Flinck 1995 Västerås FK 4.77
4 Michelle Inostroza 1995 Turebergs FK 4.18
5 Jennifer Hemström 1995 IFK Märsta 4.16
  Isabelle Pauksens 1995 Rånäs 4H
  Rakel Rosshagen 1995 Täby IS

F 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Isabelle Pauksens
Felicia Olsson 5.16 x x 5.17 5.26 5.06
Klara Helander 5.12 5.02 5.01 - 5.12 4.85
Jennifer Hemström 4.16 4.10 3.89 x 2.50 x
Michelle Inostroza 4.07 x 4.12 3.96 4.18 3.72
Rakel Rosshagen
Sofi Flinck 4.74 4.76 4.77 4.52 4.54 x

F 17 Tresteg Final 15/1  16:40
             
1 Klara Helander 1995 Upsala IF 10,37

F 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Klara Helander 10,15 10,15 10,37 10,15 10,03 9,83

F 17 Kula Final 15/1  16:10
             
1 Sofi Flinck 1995 Västerås FK 12,80
2 Jennifer Hemström 1995 IFK Märsta 11,95
3 Nathalie Erlingcarl 1995 Hässelby SK 11,74
4 Emma Kullin 1995 Huddinge AIS 11,03
  Isabelle Pauksens 1995 Rånäs 4H -
  Rakel Rosshagen 1995 Täby IS -

F 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Isabelle Pauksens - - - - - -
Nathalie Erlingcarl 11,68 11,63 11,31 11,74 11,49 x
Jennifer Hemström 11,49 11,95 x 11,44 x 11,51
Rakel Rosshagen - - - - - -
Sofi Flinck 11,78 12,66 12,80 11,96 12,26 12,71
Emma Kullin 11,03 x x x x x

F 17 Vikt Final 15/1  10:45
             
1 Amanda Karlsson 1996 Huddinge AIS 13,01
2 Julia Marklund 1996 SK Bore 12,61

F 17 Vikt Final  1 2 3 4 5 6
Julia Marklund 11,58 11,73 x 12,19 x 12,61
Amanda Karlsson 13,01 x 12,96 x x x

F 16 60 m Försök 15/1  11:35

Heat 1
             
1 Louise Graff 1996 Råby Rekarne FIF 8,26 q
2 Linn?a Hård 1996 Karlskoga Friidrott 8,31 q
3 Klara Zetterberg 1996 Upsala IF 8,33 q
4 Anna Stickler 1996 Sundsvalls FI 8,35 q
5 Ellinor Englundh 1996 Säters IF 8,39 q
6 Olivia Jurcola 1996 Hässelby SK 8,47
7 Matilda From 1996 Västerås FK 8,52
  Emma Stenlöf 1996 Västerås FK Ej start

Heat 2
             
1 Tove Ågren 1996 Falu IK Friidrott 8,04 q
2 Viktoria Vosskressenskaia 1996 Råby Rekarne FIF 8,39 q
3 Daniela Karlsson 1996 Västerås FK 8,41 q
4 Matilde Andersson 1996 Östhammar FI 8,49
5 Sara Pernbrink 1996 Hammarby IF 8,54
6 Cecilia Danell 1996 Huddinge AIS 8,62
7 Alida Sterner 1996 Turebergs FK 8,74
8 Rebecka Reittu 1996 Råby Rekarne FIF 8,99

F 16 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Tove Ågren 1996 Falu IK Friidrott 8,04 q
2 Louise Graff 1996 Råby Rekarne FIF 8,26 q
3 Linn?a Hård 1996 Karlskoga Friidrott 8,31 q
4 Klara Zetterberg 1996 Upsala IF 8,33 q
5 Anna Stickler 1996 Sundsvalls FI 8,35 q
6 Ellinor Englundh 1996 Säters IF 8,39 q
7 Viktoria Vosskressenskaia 1996 Råby Rekarne FIF 8,39 q
8 Daniela Karlsson 1996 Västerås FK 8,41 q
9 Olivia Jurcola 1996 Hässelby SK 8,47
10 Matilde Andersson 1996 Östhammar FI 8,49
11 Matilda From 1996 Västerås FK 8,52
12 Sara Pernbrink 1996 Hammarby IF 8,54
13 Cecilia Danell 1996 Huddinge AIS 8,62
14 Alida Sterner 1996 Turebergs FK 8,74
15 Rebecka Reittu 1996 Råby Rekarne FIF 8,99
  Emma Stenlöf 1996 Västerås FK Ej start

F 16 60 m Final 15/1  12:35
             
1 Tove Ågren 1996 Falu IK Friidrott 8,01
2 Louise Graff 1996 Råby Rekarne FIF 8,24
3 Viktoria Vosskressenskaia 1996 Råby Rekarne FIF 8,30
4 Ellinor Englundh 1996 Säters IF 8,35
5 Linn?a Hård 1996 Karlskoga Friidrott 8,36
6 Klara Zetterberg 1996 Upsala IF 8,37
7 Daniela Karlsson 1996 Västerås FK 8,40
8 Anna Stickler 1996 Sundsvalls FI 8,47

F 16 400 m Final 15/1  17:50
             
1 Hedda Hedenskog 1996 Hässelby SK 1,03,49
  Amanda Gabrielson 1996 Wärnamo SK Disk

F 16 1 500 m Final 15/1  14:30
             
1 Isabelle Brauer 1996 Hässelby SK 4,58,05
2 Moa Rothman 1996 Västerås FK 5,02,47
3 Alma Pihlblad 1996 Högbo GIF 5,09,64
  Katarina Jevall Liljegard 1996 Tyresö FK Ej start

F 16 60 mh Final 15/1  10:10
             
1 Emma Stenlöf 1996 Västerås FK 8,98
2 Ellinor Englundh 1996 Säters IF 9,37
3 Daniela Karlsson 1996 Västerås FK 9,40
4 Linn?a Hård 1996 Karlskoga Friidrott 9,48
5 Malin Ekblad 1996 Upsala IF 10,21
6 Clara Pethö 1996 Gefle IF 10,68
  Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 10,11 UT
  Klara Zetterberg 1996 Upsala IF Bröt

F 16 Höjd Final 15/1  11:00
             
1 Emma Stenlöf 1996 Västerås FK 1,66
2 Anna Stickler 1996 Sundsvalls FI 1,56
3 Olivia Jurcola 1996 Hässelby SK 1,51
4 Alice Hindersson 1996 Spårvägens FK 1,46
  Ellinor Persson 1996 Täby IS

F 16 Längd Final 15/1  15:05
             
1 Emma Stenlöf 1996 Västerås FK 5,57
2 Amanda Gabrielson 1996 Wärnamo SK 5,03
3 Olivia Jurcola 1996 Hässelby SK 4,93
4 Matilde Andersson 1996 Östhammar FI 4,92 4,86
5 Joline Jansson 1996 Östhammar FI 4,92 4,71
6 Anna Stickler 1996 Sundsvalls FI 4,89
7 Klara Zetterberg 1996 Upsala IF 4,74
8 Matilda Gunnarsson 1996 Huddinge AIS 4,59
9 Sara Pernbrink 1996 Hammarby IF 4,53
10 Linn?a Hård 1996 Karlskoga Friidrott 4,36
11 Hedda Hedenskog 1996 Hässelby SK 4,32
12 Ebba Karlsson 1997 Huddinge AIS 4,11
  Clara Pethö 1996 Gefle IF
  Cecilia Danell 1996 Huddinge AIS
  Ellinor Persson 1996 Täby IS
  Matilda From 1996 Västerås FK

F 16 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Klara Zetterberg 4,69 x x x 3,19 4,74
Linn?a Hård 4,36 x 1,99
Olivia Jurcola 4,67 4,93 4,68 4,74 x 4,68
Anna Stickler 4,06 4,78 4,89 x x x
Clara Pethö
Sara Pernbrink 4,35 4,53 4,52
Cecilia Danell
Matilda Gunnarsson 3,98 3,60 4,59 4,52 4,45 3,87
Ebba Karlsson 3,70 3,57 4,11 UtomTävlan UT UT
Hedda Hedenskog x 4,32 x
Ellinor Persson
Amanda Gabrielson 5,03 4,98 4,86 4,83 4,76 4,07
Emma Stenlöf 5,57 5,50 5,32 5,33 5,38 5,42
Matilda From
Matilde Andersson x 4,92 4,86 4,72 x 4,79
Joline Jansson x 4,92 4,71 4,61 x x

F 16 Kula Final 15/1  16:45
             
1 Emma Stenlöf 1996 Västerås FK 11,21
2 Julia Marklund 1996 SK Bore 10,84
3 Ellinor Englundh 1996 Säters IF 10,51
4 Elin Erixon 1996 IK Westmannia 9,52
5 Olivia Jurcola 1996 Hässelby SK 9,48
  Agnes Moberg 1996 Tyresö FK -

F 16 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Julia Marklund 10,52 10,54 10,71 10,44 10,84 10,67
Agnes Moberg - - - - - -
Olivia Jurcola 8,83 8,99 9,48 9,09 8,87 8,77
Ellinor Englundh 9,58 10,51 9,84 9,91 10,11 10,15
Elin Erixon 9,52 9,12 x x x x
Emma Stenlöf 10,19 10,86 10,49 9,69 10,65 11,21

F 15 60 m Försök 15/1  11:45

Heat 1
             
1 Mikaela Waernulf 1997 Västerås FK 8,40 q
2 Matilda Grundström 1997 Huddinge AIS 8,42 q
3 Joline Samuelsson 1997 Strands IF 8,58 q
4 Klara Pettersson 1997 Västerås FK 8,61 q
5 Tilda Forslin 1997 Hässelby SK 8,74
6 Emilia Lif 1997 IK Stål 10,63

Heat 2
             
1 Ellen Oweling 1997 IFK Lidingö 8,37 q
2 Emma Forsén 1997 Västerås FK 8,66 q
3 Amanda Sundstedt 1997 Västerås FK 8,76
4 Liv Larsson 1997 Spårvägens FK 8,98
5 Demi Bylon 1997 IFK Mora 9,13
6 Ida Tryggveson 1997 Bålsta IK 9,51

Heat 3
             
1 Sandra Östby 1997 IFK Tumba 8,55 q
2 Paulina Toresäter 1997 Enköpings AI 8,56 q
3 Camilla Söderlund 1997 Västerås FK 8,86
4 Sara Messerer 1997 Hässelby SK 8,98
5 Ebba Karlsson 1997 Huddinge AIS 9,08
6 Emma Skanvik 1997 Huddinge AIS 9,14

F 15 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Ellen Oweling 1997 IFK Lidingö 8,37 q
2 Mikaela Waernulf 1997 Västerås FK 8,40 q
3 Matilda Grundström 1997 Huddinge AIS 8,42 q
4 Sandra Östby 1997 IFK Tumba 8,55 q
5 Paulina Toresäter 1997 Enköpings AI 8,56 q
6 Joline Samuelsson 1997 Strands IF 8,58 q
7 Klara Pettersson 1997 Västerås FK 8,61 q
8 Emma Forsén 1997 Västerås FK 8,66 q
9 Tilda Forslin 1997 Hässelby SK 8,74
10 Amanda Sundstedt 1997 Västerås FK 8,76
11 Camilla Söderlund 1997 Västerås FK 8,86
12 Liv Larsson 1997 Spårvägens FK 8,98
13 Sara Messerer 1997 Hässelby SK 8,98
14 Ebba Karlsson 1997 Huddinge AIS 9,08
15 Demi Bylon 1997 IFK Mora 9,13
16 Emma Skanvik 1997 Huddinge AIS 9,14
17 Ida Tryggveson 1997 Bålsta IK 9,51
18 Emilia Lif 1997 IK Stål 10,63

F 15 60 m Final 15/1  12:55
             
1 Mikaela Waernulf 1997 Västerås FK 8,28
2 Ellen Oweling 1997 IFK Lidingö 8,29
3 Sandra Östby 1997 IFK Tumba 8,50
4 Matilda Grundström 1997 Huddinge AIS 8,55
5 Paulina Toresäter 1997 Enköpings AI 8,58
6 Klara Pettersson 1997 Västerås FK 8,62
7 Emma Forsén 1997 Västerås FK 8,66
8 Joline Samuelsson 1997 Strands IF 8,72

F 15 200 m Final 15/1  16:15

Heat 1
             
1 Ida Tryggveson 1997 Bålsta IK 31,44
2 Erica Bäckström 1997 Turebergs FK 32,66
3 Anna Wilhelmsson 1997 Västerås FK 33,55

Heat 2
             
1 Jenny Wingqvist 1997 Hässelby SK 27,74
2 Emilia Stenström 1997 Huddinge AIS 29,62
  Amanda Sundstedt 1997 Västerås FK Ej start

Heat 3
             
1 Johanna Dyremark 1997 IFK Tumba 26,43
2 Emma Forsén 1997 Västerås FK 28,99
  Lovisa Östervall 1997 IFK Tumba Disk

F 15 1 000 m Final 15/1  15:00
             
1 Astrid Rosvall 1997 Hässelby SK 2,58,85
2 Isabella Andersson 1997 Turebergs FK 3,01,74
3 Klara Henriksson 1997 Hässelby SK 3,07,73
4 Hilda Hardell 1997 Hässelby SK 3,07,78
5 Maja Sjöblom 1997 Upsala IF 3,18,41
6 Salina Kifleyesus 1997 Hässelby SK 3,23,48
7 Linn Bergman 1997 Turebergs FK 3,28,83
8 Jessica Hallqvist 1997 Malung FI 3,29,20

F 15 Höjd Final 15/1  10:00
             
1 Lovisa Östervall 1997 IFK Tumba 1,71
2 Emilia Stenström 1997 Huddinge AIS 1,51
3 Jenny Wingqvist 1997 Hässelby SK 1,51
4 Mimmi Gustafsson 1997 Ununge IF 1,51
5 Amanda Engman 1997 Upsala IF 1,46
6 Johanna Dyremark 1997 IFK Tumba 1,46
6 Klara Pettersson 1997 Västerås FK 1,46
6 Sharon Lopéz 1997 Västerås FK 1,46
9 Sandra Östby 1997 IFK Tumba 1,41
  Felicia Auvinen 1997 IK Westmannia igr
  Josefin Sjöström 1997 Tyresö FK
  Ellen Oweling 1997 IFK Lidingö

F 15 Stav Final 15/1  11:45
             
1 Sharon Lopéz 1997 Västerås FK 2.33

F 15 Stav Final  1.83 2.03 2.18 2.33 2.43
Sharon Lopéz o o o o xxx

F 15 Längd Final 15/1  13:45
             
1 Paulina Toresäter 1997 Enköpings AI 4.92
2 Matilda Grundström 1997 Huddinge AIS 4.86
3 Amanda Björkholm 1997 Upsala IF 4.75
4 Emilia Stenström 1997 Huddinge AIS 4.61
5 Demi Bylon 1997 IFK Mora 4.41
6 Michaela Norrbelius 1997 Gefle IF 4.40
7 Ellen Oweling 1997 IFK Lidingö 4.26
8 Emma Skanvik 1997 Huddinge AIS 4.15
9 Felicia Auvinen 1997 IK Westmannia 4.12 3.85
10 Josefin Sjöström 1997 Tyresö FK 4.12 3.34
11 Hedvig Engström Kindmark 1997 Upsala IF 4.10
12 Emma Forsén 1997 Västerås FK 4.05
13 Ebba Karlsson 1997 Huddinge AIS 3.88
14 Emilia Lif 1997 IK Stål 3.12
15 Camilla Söderlund 1997 Västerås FK 3.05
  Mikaela Waernulf 1997 Västerås FK x
  Amanda Sundstedt 1997 Västerås FK

F 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Amanda Sundstedt
Josefin Sjöström 4.12 3.34 2.97
Emilia Lif 3.12 2.86 3.00
Hedvig Engström Kindmark 4.10 3.90 3.93
Demi Bylon 4.39 4.40 4.41 3.58 x x
Michaela Norrbelius 4.26 4.28 4.15 4.35 x 4.40
Matilda Grundström 4.72 4.76 - 4.63 4.86 4.64
Ebba Karlsson x 2.03 3.88
Emma Skanvik 3.95 4.15 3.42 3.65 4.03 4.11
Emilia Stenström 4.29 x 4.42 4.44 4.52 4.61
Paulina Toresäter x 4.92 4.79 4.75 x 4.89
Ellen Oweling x 4.08 4.26 x 4.16 x
Amanda Björkholm 4.55 4.75 4.70 4.72 4.72 4.75
Felicia Auvinen 3.85 4.12 3.81
Mikaela Waernulf x x x
Emma Forsén 3.94 3.99 4.05
Camilla Söderlund x 3.05 2.72

F 15 Tresteg Final 15/1  16:40
             
1 Mikaela Waernulf 1997 Västerås FK 11,08
2 Johanna Dyremark 1997 IFK Tumba 10,87
3 Lovisa Östervall 1997 IFK Tumba 10,81
4 Sandra Östby 1997 IFK Tumba 10,03
5 Victoria Engström Kindmark 1997 Upsala IF 9,78
6 Matilda Grundström 1997 Huddinge AIS 9,77
7 Ellen Pettersson 1997 Örbyhus IF 9,72
8 Jenny Wingqvist 1997 Hässelby SK 9,55
9 Michaela Norrbelius 1997 Gefle IF 9,19
10 Hedvig Engström Kindmark 1997 Upsala IF 8,98
11 Alice Carlsson 1997 Västerås FK 8,78
  Amanda Sundstedt 1997 Västerås FK
  Mimmi Nordén 1997 IFK Tumba

F 15 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Amanda Sundstedt
Jenny Wingqvist 8,97 8,88 9,55 9,41 8,85 9,24
Sandra Östby 9,85 x x 9,74 9,77 10,03
Mimmi Nordén
Johanna Dyremark 10,87 10,49 10,41 10,36 - 10,49
Lovisa Östervall 10,61 10,66 10,59 10,81 - 10,74
Hedvig Engström Kindmark 8,65 8,98 8,68
Victoria Engström Kindmark 9,40 9,61 9,72 x 9,78 9,63
Michaela Norrbelius 9,11 9,19 9,14
Matilda Grundström 9,77 9,57 x - - -
Mikaela Waernulf x 11,08 10,81 10,65 10,47 x
Ellen Pettersson 9,36 x 9,42 x x 9,72
Alice Carlsson 8,78 8,76 8,73

F 15 Kula Final 15/1  15:15
             
1 Sandra Kemdal 1997 Västerås FK 10,50
2 Victoria Engström Kindmark 1997 Upsala IF 10,29
3 Klara Pettersson 1997 Västerås FK 10,09
4 Mathilda Björklund 1997 Bålsta IK 9,77
5 Emilia Stenström 1997 Huddinge AIS 9,53
6 Jessica Willman 1997 Västerås FK 8,15
7 Anna Wilhelmsson 1997 Västerås FK 6,63
8 Emilia Lif 1997 IK Stål 5,30
  Mimmi Nordén 1997 IFK Tumba -
  Ella Frödin 1997 Västerås FK -

F 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Mathilda Björklund 9,77 9,01 x 8,89 9,56 8,88
Emilia Lif 4,54 5,15 4,88 5,11 5,30 5,13
Mimmi Nordén - - - - - -
Victoria Engström Kindmark 9,78 10,15 10,29 9,99 9,65 9,99
Emilia Stenström 9,50 9,53 8,80 8,85 8,80 x
Sandra Kemdal 10,01 x x 10,50 x 9,55
Ella Frödin - - - - - -
Jessica Willman 8,15 7,43 7,28 7,45 6,62 7,43
Klara Pettersson 9,55 10,09 9,90 9,31 8,93 8,96
Anna Wilhelmsson 6,10 6,15 5,48 6,04 6,63 6,45

F 15 Vikt Final 15/1  10:45
             
1 Mathilda Björklund 1997 Bålsta IK 13,39
2 Grete Ahlberg 1998 Hammarby IF 12,82
3 Michaela Norrbelius 1997 Gefle IF 11,36
4 Julia Gannedahl 1997 Turebergs FK 11,04
5 Ebba Karlsson 1997 Huddinge AIS 10,78
  Mathilda Eriksson 1998 IFK Tumba x

F 15 Vikt Final  1 2 3 4 5 6
Mathilda Björklund 11,74 12,26 13,06 12,62 13,39 x
Mathilda Eriksson x x x x x x
Michaela Norrbelius x x x x 11,36 x
Grete Ahlberg 12,55 12,48 12,82 12,62 12,76 x
Ebba Karlsson 10,78 x x x 9,02 10,42
Julia Gannedahl 9,84 9,77 x 9,27 11,04 x

F 14 60 m Försök 15/1  11:15

Heat 1
             
1 Jessica Mattsson 1998 Tierps IF 8,70 q
2 Maja Hård 1998 Karlskoga Friidrott 8,73 q
3 Sofia Lindh 1998 Upsala IF 8,79 q
4 Maja Gustavsson 1998 Västerås FK 9,16 q
5 Wendela Thiman 1998 IFK Lidingö 10,77
  Josefiné Dahlbäck 1998 Täby IS Ej start
  Grete Ahlberg 1998 Hammarby IF Ej start

Heat 2
             
1 Amanda Bjersér 1998 IFK Lidingö 8,58 q
2 Bianca Salming 1998 Täby IS 8,84 q
3 Lidiya Ararso 1998 Västerås FK 8,90 q
4 Maria Södergren 1998 Täby IS 9,21
5 Astrid Ottoson 1998 Tyresö FK 9,30
6 Rebecca Edberg 1998 IK Westmannia 9,64
7 Fanny von Mat?rn 1998 Täby IS 9,88

Heat 3
             
1 Linnéa Frobe 1998 Täby IS 8,38 q
2 Linnea Wallin 1998 Kungsängens SK 8,77 q
3 Helena Kolte 1998 Täby IS 8,84 q
4 Tove Olsson 1998 IFK Tumba 8,89 q
5 Isabella Tapper 1998 IFK Lidingö 9,36
6 Johanna Sundström 1998 Täby IS 9,38
7 Emilia Mancuo 1998 Västerås FK 9,50

Heat 4
             
1 Levina Ahlgren 1998 Upsala IF 8,66 q
2 Johanna Norberg 1998 Täby IS 8,75 q
3 Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 8,86 q
4 My Samuelsson 1998 Värmdo IF 8,91 q
5 Therese Hermelin 1998 IFK Lidingö 8,98 q
6 Lova Tralla 1998 Tyresö FK 9,23
7 Mathilda Sjöberg 1998 Täby IS 9,73

F 14 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Linnéa Frobe 1998 Täby IS 8,38 q
2 Amanda Bjersér 1998 IFK Lidingö 8,58 q
3 Levina Ahlgren 1998 Upsala IF 8,66 q
4 Jessica Mattsson 1998 Tierps IF 8,70 q
5 Maja Hård 1998 Karlskoga Friidrott 8,73 q
6 Johanna Norberg 1998 Täby IS 8,75 q
7 Linnea Wallin 1998 Kungsängens SK 8,77 q
8 Sofia Lindh 1998 Upsala IF 8,79 q
9 Bianca Salming 1998 Täby IS 8,84 q
10 Helena Kolte 1998 Täby IS 8,84 q
11 Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 8,86 q
12 Tove Olsson 1998 IFK Tumba 8,89 q
13 Lidiya Ararso 1998 Västerås FK 8,90 q
14 My Samuelsson 1998 Värmdo IF 8,91 q
15 Therese Hermelin 1998 IFK Lidingö 8,98 q
16 Maja Gustavsson 1998 Västerås FK 9,16 q
17 Maria Södergren 1998 Täby IS 9,21
18 Lova Tralla 1998 Tyresö FK 9,23
19 Astrid Ottoson 1998 Tyresö FK 9,30
20 Isabella Tapper 1998 IFK Lidingö 9,36
21 Johanna Sundström 1998 Täby IS 9,38
22 Emilia Mancuo 1998 Västerås FK 9,50
23 Rebecca Edberg 1998 IK Westmannia 9,64
24 Mathilda Sjöberg 1998 Täby IS 9,73
25 Fanny von Mat?rn 1998 Täby IS 9,88
26 Wendela Thiman 1998 IFK Lidingö 10,77
  Grete Ahlberg 1998 Hammarby IF Ej start
  Josefiné Dahlbäck 1998 Täby IS Ej start

F 14 60 m Final 15/1  13:20

Heat 1
             
1 Helena Kolte 1998 Täby IS 8,78
2 Bianca Salming 1998 Täby IS 8,85
3 Tove Olsson 1998 IFK Tumba 8,86
4 Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 8,92
5 Therese Hermelin 1998 IFK Lidingö 8,95
6 My Samuelsson 1998 Värmdo IF 8,96
7 Lidiya Ararso 1998 Västerås FK 9,04
8 Maja Gustavsson 1998 Västerås FK 9,23

Heat 2
             
1 Linnéa Frobe 1998 Täby IS 8,23
2 Amanda Bjersér 1998 IFK Lidingö 8,45
3 Maja Hård 1998 Karlskoga Friidrott 8,53
4 Levina Ahlgren 1998 Upsala IF 8,60
5 Sofia Lindh 1998 Upsala IF 8,74
6 Jessica Mattsson 1998 Tierps IF 8,75 7
6 Johanna Norberg 1998 Täby IS 8,75 6
8 Linnea Wallin 1998 Kungsängens SK 8,86

F 14 200 m Final 15/1  16:30

Heat 1
             
1 Isabella Tapper 1998 IFK Lidingö 30,34
2 Johanna Sundström 1998 Täby IS 30,82
3 Mathilda Sjöberg 1998 Täby IS 35,00
  Lova Tralla 1998 Tyresö FK Ej start

Heat 2
             
1 Therese Hermelin 1998 IFK Lidingö 28,96
2 Nora Jansson 1998 Upsala IF 29,16
3 Sofia Bigert 1998 Tyresö FK 29,84
4 Johanna Norberg 1998 Täby IS 29,96

Heat 3
             
1 My Samuelsson 1998 Värmdo IF 30,13
2 Emilia Mancuo 1998 Västerås FK 32,23
  Fanny von Mat?rn 1998 Täby IS Ej start

Heat 4
             
1 Vilma Jonsson 1999 Danderyds SK 29,70
2 Linnéa Wolwan 1998 Upsala IF 30,82
3 Emilia Berglund 1998 Kungsängens SK 31,14

Heat 5
             
1 Tove Olsson 1998 IFK Tumba 28,45
2 Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 28,57
  Helena Kolte 1998 Täby IS Disk
  Bianca Salming 1998 Täby IS Ej start

Heat 6
             
1 Linnéa Frobe 1998 Täby IS 27,36
2 Maja Hård 1998 Karlskoga Friidrott 28,38
3 Frida Persson 1998 Huddinge AIS 28,52
4 Jessica Mattsson 1998 Tierps IF 29,30

F 14 200 m Final - Sammanställning
             
1 Linnéa Frobe 1998 Täby IS 27,36
2 Maja Hård 1998 Karlskoga Friidrott 28,38
3 Tove Olsson 1998 IFK Tumba 28,45
4 Frida Persson 1998 Huddinge AIS 28,52
5 Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 28,57
6 Therese Hermelin 1998 IFK Lidingö 28,96
7 Nora Jansson 1998 Upsala IF 29,16
8 Jessica Mattsson 1998 Tierps IF 29,30
9 Vilma Jonsson 1999 Danderyds SK 29,70
10 Sofia Bigert 1998 Tyresö FK 29,84
11 Johanna Norberg 1998 Täby IS 29,96
12 My Samuelsson 1998 Värmdo IF 30,13
13 Isabella Tapper 1998 IFK Lidingö 30,34
14 Johanna Sundström 1998 Täby IS 30,82
15 Linnéa Wolwan 1998 Upsala IF 30,82
16 Emilia Berglund 1998 Kungsängens SK 31,14
17 Emilia Mancuo 1998 Västerås FK 32,23
18 Mathilda Sjöberg 1998 Täby IS 35,00
  Lova Tralla 1998 Tyresö FK Ej start
  Fanny von Mat?rn 1998 Täby IS Ej start
  Bianca Salming 1998 Täby IS Ej start
  Helena Kolte 1998 Täby IS Disk

F 14 1 000 m Final 15/1  14:40
             
1 Vilma Jonsson 1999 Danderyds SK 3,05,75
2 Lidiya Ararso 1998 Västerås FK 3,09,67
3 Isabella Tapper 1998 IFK Lidingö 3,24,11
4 Johanna Andersson 1998 Turebergs FK 3,26,10
5 Emma Jansson 1998 IK Westmannia 3,28,00
6 Therese Hermelin 1998 IFK Lidingö 3,36,69
7 Agnes Jansson 1998 IK Westmannia 3,38,48
8 Linnéa Wolwan 1998 Upsala IF 3,38,66
9 Johanna Sundström 1998 Täby IS 3,40,69
10 Mathilda Sjöberg 1998 Täby IS 3,56,93
11 Fanny von Mat?rn 1998 Täby IS 4,00,80

F 14 Höjd Final 15/1  15:00
             
1 Bianca Salming 1998 Täby IS 1,51
2 Linnéa Frobe 1998 Täby IS 1,45
3 Sofia Bigert 1998 Tyresö FK 1,42
4 Helena Kolte 1998 Täby IS 1,42
5 My Samuelsson 1998 Värmdo IF 1,36
6 Maria Södergren 1998 Täby IS 1,36
7 Josefiné Dahlbäck 1998 Täby IS 1,31
7 Astrid Ottoson 1998 Tyresö FK 1,31
7 Tove Olsson 1998 IFK Tumba 1,31
7 Grete Ahlberg 1998 Hammarby IF 1,31
7 Agnes Jansson 1998 IK Westmannia 1,31
7 Emma Jansson 1998 IK Westmannia 1,31
13 Lina Östeby 1998 Strands IF 1,26
13 Ella Jonsson 1998 Bergslagens FK 1,26
  Hanna Rynler 1999 Västerås FK 1,54
  Lovisa Linde 1998 Täby IS
  Mathilda Eriksson 1998 IFK Tumba  

F 14 Stav Final 15/1  11:55
             
1 Ellienor Werner 1998 Hässelby SK 3.03
2 Nora Jansson 1998 Upsala IF 2.18
3 Agnes Jansson 1998 IK Westmannia 1.63
3 Emma Jansson 1998 IK Westmannia 1.63
  Helena Kolte 1998 Täby IS x
  Lova Tralla 1998 Tyresö FK
  Mathilda Sjöberg 1998 Täby IS
  Ida Thunberg 1999 IK Stål
  Bianca Salming 1998 Täby IS

F 14 Stav Final  1.43 1.63 1.83 2.03 2.18 2.33 3.03 3.23
Nora Jansson - - o o o xxx
Ellienor Werner - - - - - - xo xxx
Helena Kolte - xxx
Agnes Jansson o o xxx
Emma Jansson o o xxx

F 14 Längd Final 15/1  10:00
             
1 Linnéa Frobe 1998 Täby IS 4,97
2 Jessica Mattsson 1998 Tierps IF 4,73
3 My Samuelsson 1998 Värmdo IF 4,58
4 Levina Ahlgren 1998 Upsala IF 4,57
5 Helena Kolte 1998 Täby IS 4,54
6 Sofia Lindh 1998 Upsala IF 4,53
7 Maria Lindeberg 1998 Upsala IF 4,37
8 Josefiné Dahlbäck 1998 Täby IS 4,35
9 Sofia Bigert 1998 Tyresö FK 4,16
10 Maria Södergren 1998 Täby IS 4,07
11 Lova Tralla 1998 Tyresö FK 4,00
12 Tove Olsson 1998 IFK Tumba 3,95 3,82
13 Linnea Wallin 1998 Kungsängens SK 3,95 3,20
14 Maja Gustavsson 1998 Västerås FK 3,92
15 Maja Hård 1998 Karlskoga Friidrott 3,82
16 Johanna Sundström 1998 Täby IS 3,81
17 Wendela Thiman 1998 IFK Lidingö 3,79
18 Johanna Norberg 1998 Täby IS 3,73
19 Astrid Ottoson 1998 Tyresö FK 3,63
20 Mathilda Sjöberg 1998 Täby IS 3,59
21 Lina Östeby 1998 Strands IF 3,48
22 Fanny von Mat?rn 1998 Täby IS 3,31
23 Emilia Berglund 1998 Kungsängens SK 3,25
  Ida Thunberg 1999 IK Stål
  Frida Persson 1998 Huddinge AIS
  Lovisa Linde 1998 Täby IS
  Bianca Salming 1998 Täby IS

F 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Lina Östeby x 3,48 3,33
Josefiné Dahlbäck 4,08 4,35 4,04 4,02 x 4,29
Sofia Lindh 4,46 4,45 4,51 x 4,47 4,53
Maja Hård 3,79 3,81 3,82
Jessica Mattsson 4,52 4,35 4,57 4,60 4,40 4,73
Astrid Ottoson 3,63 3,51 3,57
Sofia Bigert 4,16 4,10 4,02
Lova Tralla 4,00 3,87 3,51
Johanna Norberg 3,73 x 3,73
Levina Ahlgren 4,57 4,55 4,24 4,39 4,38 4,39
Fanny von Mat?rn 2,99 2,75 3,31
Johanna Sundström 3,81 3,61 3,67
Mathilda Sjöberg 3,37 3,48 3,59
Ida Thunberg
Tove Olsson 3,82 x 3,95
Maria Lindeberg 4,37 4,09 4,12 x 4,15 4,12
Frida Persson
Linnea Wallin 3,10 3,20 3,95
Emilia Berglund 2,60 2,80 3,25
Wendela Thiman 3,44 3,79 3,60
Helena Kolte 4,25 4,54 4,31 4,43 4,46 4,39
Linnéa Frobe 4,97 4,71 4,64 x - -
Maria Södergren x 4,07 3,88
Lovisa Linde
Bianca Salming
My Samuelsson 4,31 x 4,42 4,58 4,51 4,48
Maja Gustavsson 3,73 3,92 3,37

F 14 Tresteg Final 15/1  13:40
             
1 Mathilda Eriksson 1998 IFK Tumba 10,45
2 Ellienor Werner 1998 Hässelby SK 10,01
3 Ella Moberg 1999 Västerås FK 9,36
4 My Samuelsson 1998 Värmdo IF 9,07
  Maria Lindeberg 1998 Upsala IF x
  Mathilda Sjöberg 1998 Täby IS
  Wendela Thiman 1998 IFK Lidingö
  Helena Kolte 1998 Täby IS
  Lovisa Linde 1998 Täby IS
  Bianca Salming 1998 Täby IS

F 14 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Ellienor Werner 10,01 - - - - -
Mathilda Sjöberg
Mathilda Eriksson 9,85 x 10,45 - 10,36 9,61
Maria Lindeberg x x x - - -
Wendela Thiman
Helena Kolte
Lovisa Linde
Bianca Salming
My Samuelsson 9,07 8,72 x 8,96 8,73 x
Ella Moberg 9,36 9,31 9,28 9,14 9,14 9,26

F 14 Kula Final 15/1  17:15
             
1 Grete Ahlberg 1998 Hammarby IF 10,31 10,14
2 Bianca Salming 1998 Täby IS 10,31 9,86
3 Nina Björkman 1998 Västerås FK 10,30
4 Rebecca Edberg 1998 IK Westmannia 9,33
5 Maja Gustavsson 1998 Västerås FK 9,32
6 Jessica Mattsson 1998 Tierps IF 9,05
7 Nora Jansson 1998 Upsala IF 8,64
8 Lova Tralla 1998 Tyresö FK 8,35
9 Astrid Ottoson 1998 Tyresö FK 7,94
10 Maria Södergren 1998 Täby IS 7,51
11 Johanna Sundström 1998 Täby IS 5,45
12 Fanny von Mat?rn 1998 Täby IS 5,39
13 Mathilda Sjöberg 1998 Täby IS 4,87
  Helena Kolte 1998 Täby IS -
  Lovisa Linde 1998 Täby IS -
  My Samuelsson 1998 Värmdo IF -
  Emilia Mancuo 1998 Västerås FK -

F 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Jessica Mattsson 8,75 8,59 8,40 8,40 9,05 8,71
Astrid Ottoson 7,29 7,94 6,67 - - -
Lova Tralla 8,35 6,90 7,86 7,15 x 7,93
Nora Jansson x x 8,21 x 7,86 8,64
Fanny von Mat?rn 5,39 4,96 5,01 - - -
Johanna Sundström 5,45 4,14 4,86 - - -
Mathilda Sjöberg 4,67 4,41 4,87 - - -
Grete Ahlberg 9,74 10,14 9,62 9,97 10,08 10,31
Helena Kolte - - - - - -
Maria Södergren 7,51 7,00 7,43 - - -
Lovisa Linde - - - - - -
Bianca Salming 9,86 x 9,41 9,25 9,38 10,31
My Samuelsson - - - - - -
Rebecca Edberg 8,19 8,31 9,33 8,88 x x
Maja Gustavsson x x 8,38 9,26 9,17 9,32
Nina Björkman 10,30 9,98 10,01 9,81 9,81 9,81
Emilia Mancuo - - - - - -

F 13 60 m Försök 14/1  13:25

Heat 1
             
1 Clara Festin 1999 Upsala IF 8,95 q
2 Alva Cederholm 1999 IK Stål 9,20 q
3 Mika Söderström 1999 Vallentuna FK 9,24 q
4 Leah McCarthy 1999 Turebergs FK 9,51
5 Lovisa Glavare Karlsson 1999 Täby IS 9,52
6 Josefin Ekvall 1999 Tyresö FK 9,70
7 Emma Strömbom 1999 Västerås FK 9,84

Heat 2
             
1 Ida Thunberg 1999 IK Stål 8,72 q
2 Daniela Ekström 1999 Örbyhus IF 8,95 q
3 Ella Moberg 1999 Västerås FK 8,99 q
4 Judith Sjöman 1999 Katrineholms SK 9,15 q
5 Evelina Jonsson 1999 Turebergs FK 9,61
6 Tilde All 1999 Täby IS 9,70
7 Mathilda Jerpedal 1999 Vallentuna FK 10,27

Heat 3
             
1 Louise Svensson 1999 Flens FS 8,78 q
2 Saga Berneryd 1999 Danderyds SK 8,79 q
3 Josefine Lundvall 1999 Täby IS 8,84 q
4 Filippa Carlsson 1999 Råby Rekarne FIF 9,05 q
5 Sara Brommund 1999 Tyresö FK 9,34 q
6 Betty Lundmark 1999 Turebergs FK 9,55
7 Emelie Åbrink 1999 Västerås FK 9,83

Heat 4
             
1 Hanna Axelsson 1999 Upsala IF 8,83 q
2 Ebba Gällhagen 1999 Turebergs FK 8,98 q
3 Liloo Rygaard 1999 Rånäs 4H 9,26 q
4 Hanna Bielke 1999 Täby IS 9,34 q
5 Linn Ringqvist 1999 Tyresö FK 9,40
6 Amisha Estrugo 1999 Vallentuna FK 9,56
7 Sara Pilipovic 1999 Västerås FK 10,60

F 13 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Ida Thunberg 1999 IK Stål 8,72 q
2 Louise Svensson 1999 Flens FS 8,78 q
3 Saga Berneryd 1999 Danderyds SK 8,79 q
4 Hanna Axelsson 1999 Upsala IF 8,83 q
5 Josefine Lundvall 1999 Täby IS 8,84 q
6 Clara Festin 1999 Upsala IF 8,95 q
7 Daniela Ekström 1999 Örbyhus IF 8,95 q
8 Ebba Gällhagen 1999 Turebergs FK 8,98 q
9 Ella Moberg 1999 Västerås FK 8,99 q
10 Filippa Carlsson 1999 Råby Rekarne FIF 9,05 q
11 Judith Sjöman 1999 Katrineholms SK 9,15 q
12 Alva Cederholm 1999 IK Stål 9,20 q
13 Mika Söderström 1999 Vallentuna FK 9,24 q
14 Liloo Rygaard 1999 Rånäs 4H 9,26 q
15 Sara Brommund 1999 Tyresö FK 9,34 q
16 Hanna Bielke 1999 Täby IS 9,34 q
17 Linn Ringqvist 1999 Tyresö FK 9,40
18 Leah McCarthy 1999 Turebergs FK 9,51
19 Lovisa Glavare Karlsson 1999 Täby IS 9,52
20 Betty Lundmark 1999 Turebergs FK 9,55
21 Amisha Estrugo 1999 Vallentuna FK 9,56
22 Evelina Jonsson 1999 Turebergs FK 9,61
23 Josefin Ekvall 1999 Tyresö FK 9,70
24 Tilde All 1999 Täby IS 9,70
25 Emelie Åbrink 1999 Västerås FK 9,83
26 Emma Strömbom 1999 Västerås FK 9,84
27 Mathilda Jerpedal 1999 Vallentuna FK 10,27
28 Sara Pilipovic 1999 Västerås FK 10,60

F 13 60 m Final 14/1  16:35

Heat 1
             
1 Ella Moberg 1999 Västerås FK 8,99
2 Filippa Carlsson 1999 Råby Rekarne FIF 9,03
3 Liloo Rygaard 1999 Rånäs 4H 9,21
4 Alva Cederholm 1999 IK Stål 9,22
5 Judith Sjöman 1999 Katrineholms SK 9,24
6 Sara Brommund 1999 Tyresö FK 9,38
7 Hanna Bielke 1999 Täby IS 9,48
  Mika Söderström 1999 Vallentuna FK Ej start

Heat 2
             
1 Ida Thunberg 1999 IK Stål 8,61
2 Saga Berneryd 1999 Danderyds SK 8,67
3 Louise Svensson 1999 Flens FS 8,78
4 Hanna Axelsson 1999 Upsala IF 8,88
5 Ebba Gällhagen 1999 Turebergs FK 8,92
6 Clara Festin 1999 Upsala IF 9,04
7 Josefine Lundvall 1999 Täby IS 9,06
8 Daniela Ekström 1999 Örbyhus IF 9,19

F 13 800 m Final 14/1  17:40
             
1 Mika Söderström 1999 Vallentuna FK 2,40,31
2 Tilda Lundström 1999 Eskilstuna Friidrott 2,41,58
3 Frida Ahlund 1999 Upsala IF 2,44,19
4 Tove Lundmark 1999 Högbo GIF 2,47,94
5 Sara Brommund 1999 Tyresö FK 2,55,76
  Amisha Estrugo 1999 Vallentuna FK Ej start

F 13 Höjd Final 14/1  14:05
             
1 Hanna Rynler 1999 Västerås FK 1,61
2 Tove Lundmark 1999 Högbo GIF 1,46
2 Hanna Bielke 1999 Täby IS 1,46
4 Ella Moberg 1999 Västerås FK 1,40
5 Judith Sjöman 1999 Katrineholms SK 1,40
6 Saga Berneryd 1999 Danderyds SK 1,37
7 Kajsa Götbo 1999 Stora Skedvi IK 1,37
8 Linn Kalderen 1999 Turebergs FK 1,37
9 Daniela Ekström 1999 Örbyhus IF 1,31
10 Emelie Åbrink 1999 Västerås FK 1,31
11 Mika Söderström 1999 Vallentuna FK 1,26
12 Betty Lundmark 1999 Turebergs FK 1,26
13 Sara Brommund 1999 Tyresö FK 1,26
14 Erika Granström 1999 Gillberga-Lista IF 1,21
15 Malin Wijk 1999 Upsala IF 1,06
  Cornelia Sundqvist 1999 Bålsta IK
  Josefin Ekvall 1999 Tyresö FK
  Louise Svensson 1999 Flens FS
  Mathilda Jerpedal 1999 Vallentuna FK
  Amisha Estrugo 1999 Vallentuna FK
  Molly Heikkilä 1999 Vallentuna FK

F 13 Längd Pool 14/1  11:15

Pool 1
             
1 Judith Sjöman 1999 Katrineholms SK 4.64
2 Ella Moberg 1999 Västerås FK 4.40
3 Josefine Lundvall 1999 Täby IS 4.35
4 Ebba Gällhagen 1999 Turebergs FK 4.34
5 Alva Cederholm 1999 IK Stål 4.19
6 Emma Holm 1999 Gillberga-Lista IF 4.17
7 Alma lindberg 1999 Västerås FK 4.14
8 Tilde All 1999 Täby IS 4.10
9 Emma Strömbom 1999 Västerås FK 3.88
10 Leah McCarthy 1999 Turebergs FK 3.86
11 Emelie Åbrink 1999 Västerås FK 3.78
12 Sarah Westerberg 1999 Bålsta IK 3.72 3.70
13 Liloo Rygaard 1999 Rånäs 4H 3.72 3.66
14 Malin Wijk 1999 Upsala IF 3.70 3.55
15 Josefin Ekvall 1999 Tyresö FK 3.53
16 Linnea Lundgren 1999 Vallentuna FK 3.41
17 Filippa Borg 1999 Bålsta IK 3.22
  Molly Heikkilä 1999 Vallentuna FK
  Wilma Schening 1999 Täby IS

F 13 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Emelie Åbrink 3.60 3.78 3.68
Ebba Gällhagen 4.29 4.33 4.34
Leah McCarthy 3.73 3.67 3.86
Liloo Rygaard 3.61 3.66 3.72
Sarah Westerberg 3.70 3.72 3.65
Josefin Ekvall 3.53 3.37 3.44
Alva Cederholm 4.06 4.19 4.09
Malin Wijk 3.70 3.51 3.55
Linnea Lundgren 3.41 3.17 3.00
Molly Heikkilä
Emma Holm 3.14 3.99 4.17
Filippa Borg 2.89 X 3.22
Judith Sjöman 4.61 4.47 4.64 4.53 4.57 4.61
Josefine Lundvall 4.29 4.28 4.35
Tilde All 4.10 3.88 3.73
Wilma Schening
Ella Moberg 4.40 4.36 4.28 4.13 4.27 4.15
Emma Strömbom 3.79 3.88 3.86
Alma lindberg 4.14 4.03 3.95

Pool 2
             
1 Ida Thunberg 1999 IK Stål 4.80
2 Mika Söderström 1999 Vallentuna FK 4.60
3 Hanna Rynler 1999 Västerås FK 4.59
4 Saga Berneryd 1999 Danderyds SK 4.58
5 Louise Svensson 1999 Flens FS 4.51
6 Betty Lundmark 1999 Turebergs FK 4.47
7 Linn Kalderen 1999 Turebergs FK 4.32
8 Hanna Bielke 1999 Täby IS 4.23
9 Erika Granström 1999 Gillberga-Lista IF 4.21
10 Hanna Axelsson 1999 Upsala IF 4.13
11 Kajsa Götbo 1999 Stora Skedvi IK 4.08
12 Sara Brommund 1999 Tyresö FK 3.74
13 Amisha Estrugo 1999 Vallentuna FK 3.70 3.64
14 Linn Ringqvist 1999 Tyresö FK 3.68
15 Lovisa Glavare Karlsson 1999 Täby IS 3.33
16 Mathilda Jerpedal 1999 Vallentuna FK 3.19
17 Sara Pilipovic 1999 Västerås FK 3.08
  Cornelia Sundqvist 1999 Bålsta IK
  Linnéa Fundberg 1999 Ärla IF

F 13 Längd Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Hanna Axelsson 4.13 3.86 4.12
Betty Lundmark 4.40 4.47 4.11 4.15 4.42 4.24
Linn Kalderen 4.32 4.07 3.94
Sara Brommund 3.64 3.40 3.74
Cornelia Sundqvist
Linn Ringqvist "x" 3.61 3.68
Louise Svensson 4.50 4.46 4.51 3.08 4.46 "x"
Ida Thunberg 4.78 4.70 4.62 4.63 4.60 4.80
Mathilda Jerpedal 3.05 3.15 3.19
Amisha Estrugo 3.64 3.64 3.70
Mika Söderström 4.51 4.41 4.39 4.50 "x" 4.60
Erika Granström 4.21 4.04 4.06
Saga Berneryd 4.58 4.48 4.52 4.48 4.54 4.54
Kajsa Götbo 4.08 4.02 "x"
Hanna Bielke 4.23 4.10 4.06
Lovisa Glavare Karlsson 3.25 3.21 3.33
Sara Pilipovic "x" 3.02 3.08
Hanna Rynler 4.59 4.55 4.37 4.49 4.49 4.45
Linnéa Fundberg

F 13 Längd Pool - Sammanställning
             
1 Ida Thunberg 1999 IK Stål 4.80
2 Judith Sjöman 1999 Katrineholms SK 4.64
3 Mika Söderström 1999 Vallentuna FK 4.60
4 Hanna Rynler 1999 Västerås FK 4.59
5 Saga Berneryd 1999 Danderyds SK 4.58
6 Louise Svensson 1999 Flens FS 4.51
7 Betty Lundmark 1999 Turebergs FK 4.47
8 Ella Moberg 1999 Västerås FK 4.40
9 Josefine Lundvall 1999 Täby IS 4.35
10 Ebba Gällhagen 1999 Turebergs FK 4.34
11 Linn Kalderen 1999 Turebergs FK 4.32
12 Hanna Bielke 1999 Täby IS 4.23
13 Erika Granström 1999 Gillberga-Lista IF 4.21
14 Alva Cederholm 1999 IK Stål 4.19
15 Emma Holm 1999 Gillberga-Lista IF 4.17
16 Alma lindberg 1999 Västerås FK 4.14
17 Hanna Axelsson 1999 Upsala IF 4.13
18 Tilde All 1999 Täby IS 4.10
19 Kajsa Götbo 1999 Stora Skedvi IK 4.08
20 Emma Strömbom 1999 Västerås FK 3.88
21 Leah McCarthy 1999 Turebergs FK 3.86
22 Emelie Åbrink 1999 Västerås FK 3.78
23 Sara Brommund 1999 Tyresö FK 3.74
24 Sarah Westerberg 1999 Bålsta IK 3.72 3.70
25 Liloo Rygaard 1999 Rånäs 4H 3.72 3.66
26 Amisha Estrugo 1999 Vallentuna FK 3.70 3.64
27 Malin Wijk 1999 Upsala IF 3.70 3.55
28 Linn Ringqvist 1999 Tyresö FK 3.68
29 Josefin Ekvall 1999 Tyresö FK 3.53
30 Linnea Lundgren 1999 Vallentuna FK 3.41
31 Lovisa Glavare Karlsson 1999 Täby IS 3.33
32 Filippa Borg 1999 Bålsta IK 3.22
33 Mathilda Jerpedal 1999 Vallentuna FK 3.19
34 Sara Pilipovic 1999 Västerås FK 3.08
  Wilma Schening 1999 Täby IS
  Molly Heikkilä 1999 Vallentuna FK
  Cornelia Sundqvist 1999 Bålsta IK
  Linnéa Fundberg 1999 Ärla IF

F 13 Kula Final 14/1  10:00
             
1 Hanna Bielke 1999 Täby IS 12.99
2 Louise Svensson 1999 Flens FS 11,34
3 Tilde All 1999 Täby IS 10.27
4 Linn Kalderen 1999 Turebergs FK 9.35
5 Clara Festin 1999 Upsala IF 9.28
6 Kajsa Götbo 1999 Stora Skedvi IK 8.68
7 Daniela Ekström 1999 Örbyhus IF 8,42
8 Sara Brommund 1999 Tyresö FK 8.08
9 Alva Cederholm 1999 IK Stål 7,71
10 Sarah Westerberg 1999 Bålsta IK 7.48
11 Emma Holm 1999 Gillberga-Lista IF 7,31
12 Lovisa Glavare Karlsson 1999 Täby IS 7,13
13 Filippa Borg 1999 Bålsta IK 6,53
14 Malin Wijk 1999 Upsala IF 6,40
15 Josefin Ekvall 1999 Tyresö FK 5.85
16 Linnea Lundgren 1999 Vallentuna FK 5,61
  Cornelia Sundqvist 1999 Bålsta IK
  Molly Heikkilä 1999 Vallentuna FK
  Wilma Schening 1999 Täby IS
  Hanna Rynler 1999 Västerås FK
  Emma Strömbom 1999 Västerås FK
  Linnéa Fundberg 1999 Ärla IF

F 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Linn Kalderen 8,48 8,22 8,50 9.35 9.18 9.23
Sara Brommund 7,89 7,13 7.41 8.08 7.44 7.72
Clara Festin 9,12 8,46 8,47 9.28 8.63 8.49
Daniela Ekström 8,42 8,31 7,87 8.19 8.13 8.33
Cornelia Sundqvist
Sarah Westerberg 7,13 6,95 7.48
Josefin Ekvall 4,59 5,37 5.85
Louise Svensson 10,79 10,66 11,34 10.85 10.08 11.05
Alva Cederholm 6,91 7,71 6.99
Malin Wijk 6,40 5,95 5.87
Linnea Lundgren 5,61 5,48 5,28
Molly Heikkilä
Emma Holm 7,31 6.70 7,20
Filippa Borg 6,53 5,78 x
Kajsa Götbo 8,48 8,46 8.68 8.09 8.51 8.16
Hanna Bielke 12.11 12,28 12.99 11,47 11.38 12.33
Tilde All 9.60 9,56 9,71 9,78 9.79 10.27
Lovisa Glavare Karlsson 7,13 6,87 6.61
Wilma Schening
Hanna Rynler
Emma Strömbom
Linnéa Fundberg

F 12 60 m Försök 14/1  12:55

Heat 1
             
1 Lisa Weyhenmeyer 2000 Upsala IF 8,86 q
2 Felicia Kölvall 2000 Flens FS 9,20 q
3 Alma Björkman 2000 Västerås FK 9,45 q
4 Anna Ardbo 2000 Täby IS 9,57
5 Rebecca Christenson 2000 Turebergs FK 9,80
6 Klara Karlsson 2000 Rånäs 4H 10,03
7 Elin Falck 2000 Åkersberga SK 10,24

Heat 2
             
1 Malin Eirefors 2000 Västerås FK 9,36 q
2 Ebba Johansson 2000 Nyköpings BIS 9,37 q
3 Emilia Engström 2000 IK Stål 9,40 q
4 Ella Nordh 2000 Åkersberga SK 9,50 q
5 Cornelia Alm 2000 Täby IS 9,83
6 Anna Njie 2000 Turebergs FK 10,06
7 Ester Skånfors Forsling 2000 IF Skade 10,24

Heat 3
             
1 Klara Groop 2000 Djurmo/Sifferbo IF 9,13 q
2 Jonna Claesson 2000 Stora Skedvi IK 9,49 q
3 Tilda Tryggvesson 2000 Bålsta IK 9,51 q
4 Linn Björklund 2000 Turebergs FK 9,54
5 Alice Fahlström 2000 Västerås FK 9,75
6 Emma Hultén 2000 Täby IS 9,94
7 Linnea Wiklund 2000 Västerås FK 10,74

Heat 4
             
1 Emelie Svensson 2000 IFK Tumba 9,30 q
2 Sofia Sundstedt 2000 Västerås FK 9,42 q
3 Matilda Pousette 2000 Täby IS 9,56
4 Linnéa Höqvist 2000 Västerås FK 10,01
5 Ella Jons?us 2000 Vallentuna FK 10,14
6 Linn Hallenberg 2000 Turebergs FK 10,19
7 Lina Niland 2000 Täby IS 10,38

Heat 5
             
1 Saga Axelsson 2000 IF Skade 9,41 q
2 Alexandra Poljarevius 2000 Täby IS 9,67
3 Linn Stenberg 2000 Bergslagens FK 9,75
4 Wilma Andersson Holtsby 2000 Västerås FK 9,91
5 Greta Henriksson 2000 Åkersberga SK 10,14
6 Felicia Liljehäll 2000 Turebergs FK 10,34
7 Julia Nordfeldt 2000 Täby IS 11,57

Heat 6
             
1 Linda Nyblom 2000 Turebergs FK 9,07 q
2 Agnes Andersson 2000 Täby IS 9,29 q
3 Hannah Hellbom 2000 Falu IK Friidrott 9,36 q
4 Tindra Einerot 2000 Rånäs 4H 9,61
5 Johanna Edvall 2000 IF Skade 9,85
6 Moa Floridan 2000 Stora Skedvi IK 9,88
7 Jonna Geiryd 2000 Huddinge AIS 10,82

F 12 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Lisa Weyhenmeyer 2000 Upsala IF 8,86 q
2 Linda Nyblom 2000 Turebergs FK 9,07 q
3 Klara Groop 2000 Djurmo/Sifferbo IF 9,13 q
4 Felicia Kölvall 2000 Flens FS 9,20 q
5 Agnes Andersson 2000 Täby IS 9,29 q
6 Emelie Svensson 2000 IFK Tumba 9,30 q
7 Malin Eirefors 2000 Västerås FK 9,36 q
8 Hannah Hellbom 2000 Falu IK Friidrott 9,36 q
9 Ebba Johansson 2000 Nyköpings BIS 9,37 q
10 Emilia Engström 2000 IK Stål 9,40 q
11 Saga Axelsson 2000 IF Skade 9,41 q
12 Sofia Sundstedt 2000 Västerås FK 9,42 q
13 Alma Björkman 2000 Västerås FK 9,45 q
14 Jonna Claesson 2000 Stora Skedvi IK 9,49 q
15 Ella Nordh 2000 Åkersberga SK 9,50 q
16 Tilda Tryggvesson 2000 Bålsta IK 9,51 q
17 Linn Björklund 2000 Turebergs FK 9,54
18 Matilda Pousette 2000 Täby IS 9,56
19 Anna Ardbo 2000 Täby IS 9,57
20 Tindra Einerot 2000 Rånäs 4H 9,61
21 Alexandra Poljarevius 2000 Täby IS 9,67
22 Alice Fahlström 2000 Västerås FK 9,75
23 Linn Stenberg 2000 Bergslagens FK 9,75
24 Rebecca Christenson 2000 Turebergs FK 9,80
25 Cornelia Alm 2000 Täby IS 9,83
26 Johanna Edvall 2000 IF Skade 9,85
27 Moa Floridan 2000 Stora Skedvi IK 9,88
28 Wilma Andersson Holtsby 2000 Västerås FK 9,91
29 Emma Hultén 2000 Täby IS 9,94
30 Linnéa Höqvist 2000 Västerås FK 10,01
31 Klara Karlsson 2000 Rånäs 4H 10,03
32 Anna Njie 2000 Turebergs FK 10,06
33 Ella Jons?us 2000 Vallentuna FK 10,14
34 Greta Henriksson 2000 Åkersberga SK 10,14
35 Linn Hallenberg 2000 Turebergs FK 10,19
36 Elin Falck 2000 Åkersberga SK 10,24
37 Ester Skånfors Forsling 2000 IF Skade 10,24
38 Felicia Liljehäll 2000 Turebergs FK 10,34
39 Lina Niland 2000 Täby IS 10,38
40 Linnea Wiklund 2000 Västerås FK 10,74
41 Jonna Geiryd 2000 Huddinge AIS 10,82
42 Julia Nordfeldt 2000 Täby IS 11,57

F 12 60 m Final 14/1  16:15

Heat 1
             
1 Ebba Johansson 2000 Nyköpings BIS 9,34
2 Sofia Sundstedt 2000 Västerås FK 9,36
3 Emilia Engström 2000 IK Stål 9,41
4 Jonna Claesson 2000 Stora Skedvi IK 9,56
5 Saga Axelsson 2000 IF Skade 9,57
6 Ella Nordh 2000 Åkersberga SK 9,59
7 Alma Björkman 2000 Västerås FK 9,61
8 Tilda Tryggvesson 2000 Bålsta IK 9,72

Heat 2
             
1 Lisa Weyhenmeyer 2000 Upsala IF 8,93
2 Felicia Kölvall 2000 Flens FS 9,04
3 Linda Nyblom 2000 Turebergs FK 9,12
4 Agnes Andersson 2000 Täby IS 9,24
5 Hannah Hellbom 2000 Falu IK Friidrott 9,27
6 Klara Groop 2000 Djurmo/Sifferbo IF 9,28
7 Emelie Svensson 2000 IFK Tumba 9,34
8 Malin Eirefors 2000 Västerås FK 9,49

F 12 800 m Final 14/1  17:30

Heat 1
             
1 Saga Axelsson 2000 IF Skade 2,56,34
2 Alexandra Poljarevius 2000 Täby IS 2,58,14
3 Ella Nordh 2000 Åkersberga SK 2,59,87
4 Tindra Einerot 2000 Rånäs 4H 3,08,74
5 Linn Stenberg 2000 Bergslagens FK 3,08,76
6 Felicia Kölvall 2000 Flens FS 3,18,04

Heat 2
             
1 Hannah Hellbom 2000 Falu IK Friidrott 2,38,34
2 Emilia Engström 2000 IK Stål 2,39,53
3 Mathilda Eklund 2000 IK Westmannia 2,41,18
4 Cornelia Alm 2000 Täby IS 2,58,55
5 Matilda Pousette 2000 Täby IS 3,03,27
6 Tilda Tryggvesson 2000 Bålsta IK 3,16,45
7 Ella Jons?us 2000 Vallentuna FK 3,21,36

F 12 800 m Final - Sammanställning
             
1 Hannah Hellbom 2000 Falu IK Friidrott 2,38,34
2 Emilia Engström 2000 IK Stål 2,39,53
3 Mathilda Eklund 2000 IK Westmannia 2,41,18
4 Saga Axelsson 2000 IF Skade 2,56,34
5 Alexandra Poljarevius 2000 Täby IS 2,58,14
6 Cornelia Alm 2000 Täby IS 2,58,55
7 Ella Nordh 2000 Åkersberga SK 2,59,87
8 Matilda Pousette 2000 Täby IS 3,03,27
9 Tindra Einerot 2000 Rånäs 4H 3,08,74
10 Linn Stenberg 2000 Bergslagens FK 3,08,76
11 Tilda Tryggvesson 2000 Bålsta IK 3,16,45
12 Felicia Kölvall 2000 Flens FS 3,18,04
13 Ella Jons?us 2000 Vallentuna FK 3,21,36

F 12 Höjd Final 14/1  10:00
             
1 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI 1,35
2 Hannah Hellbom 2000 Falu IK Friidrott 1,35
3 Moa Floridan 2000 Stora Skedvi IK 1,35
4 Malin Eirefors 2000 Västerås FK 1,32
5 Mathilda Eklund 2000 IK Westmannia 1,32
6 Johanna Edvall 2000 IF Skade 1,32
7 Malin Eriksson 2000 IFK Tumba 1,29
8 Linn Björklund 2000 Turebergs FK 1,29
8 Ebba Johansson 2000 Nyköpings BIS 1,29
10 Linnea Wiklund 2000 Västerås FK 1,26
11 Alice Fahlström 2000 Västerås FK 1,26
12 Linn Hallenberg 2000 Turebergs FK 1,21
13 Emma Hultén 2000 Täby IS 1,21
14 Klara Karlsson 2000 Rånäs 4H 1,21
15 Emelie Svensson 2000 IFK Tumba 1,16
15 Elin Falck 2000 Åkersberga SK 1,16
17 Emilia Björklund 2000 Bålsta IK 1,16
17 Saga Axelsson 2000 IF Skade 1,16
19 Anna Ardbo 2000 Täby IS 1,16
20 Tilda Tryggvesson 2000 Bålsta IK 1,11
20 Greta Henriksson 2000 Åkersberga SK 1,11
20 Jonna Claesson 2000 Stora Skedvi IK 1,11
20 Cornelia Alm 2000 Täby IS 1,11
24 Alexandra Poljarevius 2000 Täby IS 1,11
24 Agnes Andersson 2000 Täby IS 1,11
24 Wilma Andersson Holtsby 2000 Västerås FK 1,11
27 Felicia Liljehäll 2000 Turebergs FK 1,06
  Hedvig Pettersson 2000 IF Göta
  Ella Jons?us 2000 Vallentuna FK
  Tindra Einerot 2000 Rånäs 4H
  Matilda Pousette 2000 Täby IS
  Matilda Holmlund 2000 Täby IS
  Kajsa Jansson 2000 IK Westmannia
  Linnéa Höqvist 2000 Västerås FK
  Ellinor Ekdahl 2000 Hanvikens SK

F 12 Längd Pool 14/1  13:55

Pool 1
             
1 Hannah Hellbom 2000 Falu IK Friidrott 4.59 Q
2 Lisa Weyhenmeyer 2000 Upsala IF 4.43 Q
3 Linda Nyblom 2000 Turebergs FK 4.39 Q
4 Mathilda Eklund 2000 IK Westmannia 4.08 Q
5 Malin Eriksson 2000 IFK Tumba 3.93 Q
6 Ebba Johansson 2000 Nyköpings BIS 3.89 3.71
7 Linn Björklund 2000 Turebergs FK 3.81
8 Saga Axelsson 2000 IF Skade 3.69
9 Alice Fahlström 2000 Västerås FK 3.64
10 Jonna Claesson 2000 Stora Skedvi IK 3.62
11 Tilda Tryggvesson 2000 Bålsta IK 3.57
12 Linnea Wiklund 2000 Västerås FK 3.48 3.47
13 Alexandra Poljarevius 2000 Täby IS 3.39
14 Klara Karlsson 2000 Rånäs 4H 3.35
15 Emma Hultén 2000 Täby IS 3.33
16 Lina Niland 2000 Täby IS 3.26
17 Linn Hallenberg 2000 Turebergs FK 3.24
18 Elin Falck 2000 Åkersberga SK 3.15 3.12
19 Jonna Geiryd 2000 Huddinge AIS 3.08
20 Julia Nordfeldt 2000 Täby IS 2.69
  Matilda Holmlund 2000 Täby IS
  Ellinor Ekdahl 2000 Hanvikens SK

F 12 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Lisa Weyhenmeyer 4.26 4.17 4.21 4.19 4.43 4.32
Linnea Wiklund 3.47 3.48 X
Linn Björklund 3.78 3.81 3.81
Linn Hallenberg 3.08 3.24 3.20
Linda Nyblom 4.29 4.04 4.23 4.20 4.20 4.39
Tilda Tryggvesson 3.57 3.46 3.56
Malin Eriksson 3.63 3.77 3.93 3.89 3.71 3.77
Elin Falck 2.96 3.12 3.15
Ebba Johansson 3.73 3.89 3.71
Hannah Hellbom 4.05 4.22 4.10 4.16 4.59 4.34
Jonna Geiryd 3.08 2.92 2.98
Saga Axelsson 3.69 3.66 3.66
Jonna Claesson 3.34 3.45 3.62
Alexandra Poljarevius 3.37 3.39 3.35
Emma Hultén 3.30 3.32 3.33
Matilda Holmlund
Lina Niland 3.26 2.99 3.05
Julia Nordfeldt 2.59 2.69 2.57
Mathilda Eklund 3.82 3.80 3.99 4.02 4.08 4.03
Alice Fahlström 3.43 3.55 3.64
Ellinor Ekdahl
Klara Karlsson 3.32 3.22 3.35

Pool 2
             
1 Felicia Kölvall 2000 Flens FS 4.27 Q
2 Emelie Svensson 2000 IFK Tumba 4.07 Q
3 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI 3.98 Q
4 Klara Groop 2000 Djurmo/Sifferbo IF 3.89 3.72
5 Alma Björkman 2000 Västerås FK 3.88
6 Sofia Sundstedt 2000 Västerås FK 3.87
7 Moa Floridan 2000 Stora Skedvi IK 3.82
8 Ella Nordh 2000 Åkersberga SK 3.80
9 Rebecca Christenson 2000 Turebergs FK 3.73
10 Linnéa Höqvist 2000 Västerås FK 3.72
11 Matilda Pousette 2000 Täby IS 3.71
12 Agnes Andersson 2000 Täby IS 3.70
13 Wilma Andersson Holtsby 2000 Västerås FK 3.61
14 Cornelia Alm 2000 Täby IS 3.48 3.38
15 Emilia Björklund 2000 Bålsta IK 3.47
16 Anna Ardbo 2000 Täby IS 3.46
17 Tindra Einerot 2000 Rånäs 4H 3.44
18 Anna Njie 2000 Turebergs FK 3.36
19 Ella Jons?us 2000 Vallentuna FK 3.28
20 Ester Skånfors Forsling 2000 IF Skade 3.15 3.09
  Hedvig Pettersson 2000 IF Göta
  Kajsa Jansson 2000 IK Westmannia
  Filippa Markl 2000 IK Westmannia

F 12 Längd Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Hedvig Pettersson
Alma Björkman 3.75 3.88 3.84
Sofia Sundstedt 3.87 3.01 3.36
Rebecca Christenson 3.71 3.59 3.73
Anna Njie 3.28 3.36 3.13
Emilia Björklund 3.47 3.21 2.51
Emelie Svensson 3.90 4.00 3.81 3.88 3.83 4.07
Ella Jons?us 3.12 3.23 3.28
Ella Nordh 3.67 3.58 3.80
Tindra Einerot 3.31 3.32 3.44
Felicia Kölvall 4.27 4.07 4.09 4.11 3.99 4.19
Julia Axtelius 3.74 3.89 3.98 3.92 3.96 3.91
Ester Skånfors Forsling 3.09 3.15 3.06
Moa Floridan 3.61 3.82 3.66
Anna Ardbo "x" 3.46 3.32
Matilda Pousette 2.69 3.42 3.71
Agnes Andersson "x" 3.45 3.70
Cornelia Alm 3.48 3.38 3.21
Kajsa Jansson
Filippa Markl
Linnéa Höqvist 3.72 3.59 3.66
Klara Groop 3.73 3.72 3.89
Wilma Andersson Holtsby 3.61 3.36 3.50

F 12 Längd Pool - Sammanställning
             
1 Hannah Hellbom 2000 Falu IK Friidrott 4.59 Q
2 Lisa Weyhenmeyer 2000 Upsala IF 4.43 Q
3 Linda Nyblom 2000 Turebergs FK 4.39 Q
4 Felicia Kölvall 2000 Flens FS 4.27 Q
5 Mathilda Eklund 2000 IK Westmannia 4.08 Q
6 Emelie Svensson 2000 IFK Tumba 4.07 Q
7 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI 3.98 Q
8 Malin Eriksson 2000 IFK Tumba 3.93 Q
9 Klara Groop 2000 Djurmo/Sifferbo IF 3.89 3.72
10 Ebba Johansson 2000 Nyköpings BIS 3.89 3.71
11 Alma Björkman 2000 Västerås FK 3.88
12 Sofia Sundstedt 2000 Västerås FK 3.87
13 Moa Floridan 2000 Stora Skedvi IK 3.82
14 Linn Björklund 2000 Turebergs FK 3.81
15 Ella Nordh 2000 Åkersberga SK 3.80
16 Rebecca Christenson 2000 Turebergs FK 3.73
17 Linnéa Höqvist 2000 Västerås FK 3.72
18 Matilda Pousette 2000 Täby IS 3.71
19 Agnes Andersson 2000 Täby IS 3.70
20 Saga Axelsson 2000 IF Skade 3.69
21 Alice Fahlström 2000 Västerås FK 3.64
22 Jonna Claesson 2000 Stora Skedvi IK 3.62
23 Wilma Andersson Holtsby 2000 Västerås FK 3.61
24 Tilda Tryggvesson 2000 Bålsta IK 3.57
25 Linnea Wiklund 2000 Västerås FK 3.48 3.47
26 Cornelia Alm 2000 Täby IS 3.48 3.38
27 Emilia Björklund 2000 Bålsta IK 3.47
28 Anna Ardbo 2000 Täby IS 3.46
29 Tindra Einerot 2000 Rånäs 4H 3.44
30 Alexandra Poljarevius 2000 Täby IS 3.39
31 Anna Njie 2000 Turebergs FK 3.36
32 Klara Karlsson 2000 Rånäs 4H 3.35
33 Emma Hultén 2000 Täby IS 3.33
34 Ella Jons?us 2000 Vallentuna FK 3.28
35 Lina Niland 2000 Täby IS 3.26
36 Linn Hallenberg 2000 Turebergs FK 3.24
37 Elin Falck 2000 Åkersberga SK 3.15 3.12
38 Ester Skånfors Forsling 2000 IF Skade 3.15 3.09
39 Jonna Geiryd 2000 Huddinge AIS 3.08
40 Julia Nordfeldt 2000 Täby IS 2.69
  Matilda Holmlund 2000 Täby IS
  Ellinor Ekdahl 2000 Hanvikens SK
  Kajsa Jansson 2000 IK Westmannia
  Filippa Markl 2000 IK Westmannia
  Hedvig Pettersson 2000 IF Göta

F 12 Kula Final 14/1  18:40
             
1 Johanna Edvall 2000 IF Skade 12,04
2 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI 11,23
3 Kajsa Jansson 2000 IK Westmannia 9,74
4 Malin Eriksson 2000 IFK Tumba 9,70
5 Emma Hultén 2000 Täby IS 9,24
6 Mathilda Eklund 2000 IK Westmannia 7,52
7 Emelie Svensson 2000 IFK Tumba 7,47
8 Malin Eirefors 2000 Västerås FK 7,04
9 Klara Karlsson 2000 Rånäs 4H 6,94
10 Agnes Andersson 2000 Täby IS 6,91
11 Linnea Wiklund 2000 Västerås FK 6,71
12 Felicia Liljehäll 2000 Turebergs FK 6,44 5,86
13 Felicia Kölvall 2000 Flens FS 6,44 5,83
14 Jonna Geiryd 2000 Huddinge AIS 6,39
15 Alma Björkman 2000 Västerås FK 6,32
16 Anna Njie 2000 Turebergs FK 6,27
17 Rebecca Christenson 2000 Turebergs FK 6,11
18 Julia Nordfeldt 2000 Täby IS 6,07
19 Matilda Pousette 2000 Täby IS 6,01
20 Lina Niland 2000 Täby IS 5,76
21 Linn Hallenberg 2000 Turebergs FK 5,25
  Hedvig Pettersson 2000 IF Göta
  Sofia Sundstedt 2000 Västerås FK
  Karin Schöldström 2000 Turebergs FK
  Elin Falck 2000 Åkersberga SK
  Noor Wahap 2000 Eskilstuna Friidrott
  Saga Axelsson 2000 IF Skade
  Ester Skånfors Forsling 2000 IF Skade
  Jonna Claesson 2000 Stora Skedvi IK
  Alice Fahlström 2000 Västerås FK
  Linnéa Höqvist 2000 Västerås FK
  Ellinor Ekdahl 2000 Hanvikens SK

F 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Hedvig Pettersson
Alma Björkman 6,32 5,97 5,91
Linnea Wiklund 5,08 6,71 x
Sofia Sundstedt
Rebecca Christenson 6,11 5,90 5,86
Linn Hallenberg x 5,20 5,25
Felicia Liljehäll 5,84 5,86 6,44
Anna Njie 6,27 6,08 6,18
Karin Schöldström
Emelie Svensson x 6,72 7,31 6,98 7,38 7,47
Malin Eriksson 8,15 9,46 8,54 9,69 9,45 9,70
Elin Falck
Noor Wahap
Felicia Kölvall 4,95 5,83 6,44
Jonna Geiryd 6,37 6,07 6,39
Julia Axtelius 10,37 9,55 11,23 10,63 10,08 10,87
Saga Axelsson
Johanna Edvall 10,32 10,49 x x 12,04 x
Ester Skånfors Forsling
Jonna Claesson
Emma Hultén 7,85 8,41 8,95 8,59 9,24 9,12
Matilda Pousette 5,71 5,43 6,01
Agnes Andersson 5,99 6,29 6,91
Lina Niland 5,06 5,76 4,59
Julia Nordfeldt 5,79 6,07 5,46
Kajsa Jansson 9,18 8,55 9,16 8,90 9,74 9,69
Mathilda Eklund 6,78 6,79 7,14 7,52 6,92 7,22
Alice Fahlström
Malin Eirefors 6,11 7,04 6,38 6,68 6,29 6,53
Linnéa Höqvist
Ellinor Ekdahl
Klara Karlsson x 6,94 6,51

F 11 60 m Försök 14/1  11:55

Heat 1
             
1 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 9,17 q
2 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 9,26 q
3 Sara Bredberg 2001 Vallentuna FK 9,37 q
4 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 9,63 q
5 Olivia Jernhall 2001 Täby IS 9,91
6 Vendela Ström 2001 IF Skade 10,15
7 Beatrice Holmer 2001 Västerås FK 10,98
8 Liva Gustavsson 2001 IFK Stocksund 11,18

Heat 2
             
1 Amanda Finney Nilsson 2001 Täby IS 9,36 q
2 Ida Winther 2001 Turebergs FK 9,37 q
3 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 9,48 q
4 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 9,63 q
5 Sanna Karvele 2001 Eskilstuna Friidrott 9,70 q
6 Elin Edberg 2001 Huddinge AIS 10,07
7 Karla Ulfvin 2001 IF Skade 10,58
8 Julia Rehlin 2001 Vallentuna FK 10,98

Heat 3
             
1 Lovisa Ulegård 2001 Västerås FK 9,66 q
2 Lotta Weyhenmeyer 2001 Sunnersta AIF 9,77 q
3 Felicia Lundberg 2001 Vallentuna FK 9,85 q
4 Klara Fredriksson 2001 Västerås FK 10,05
5 Louise Fröding 2001 Götlunda IF 10,17
6 Linn Flodin 2001 IK Westmannia 10,42
7 Lovisa Hällefors 2001 Turebergs FK 10,62

Heat 4
             
1 Emma Aldén 2001 Västerås FK 9,48 q
2 Smilla Örling 2001 IFK Stocksund 9,69 q
3 Hanna Stenbeck 2001 Åkersberga SK 10,07
4 Maja Sund 2001 Turebergs FK 10,21
5 Alva Wolwan 2001 Upsala IF 10,26
6 Astrid Grönberg 2001 Västerås FK 11,21
7 Elin Bäckström 2001 IF Skade 12,17

Heat 5
             
1 Emillia Larsson 2001 Danderyds SK 9,78 q
2 Linnea Westerberg 2001 Bålsta IK 9,89 q
3 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 9,93
4 Isabella Andersson 2001 Vallentuna FK 10,28
5 Julia Granlund 2001 Västerås FK 10,31
6 Julia Stenberg 2001 Turebergs FK 10,61
  Anna Götberg 2001 Västerås FK Ej start

F 11 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 9,17 q
2 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 9,26 q
3 Amanda Finney Nilsson 2001 Täby IS 9,36 q
4 Sara Bredberg 2001 Vallentuna FK 9,37 q
5 Ida Winther 2001 Turebergs FK 9,37 q
6 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 9,48 q
7 Emma Aldén 2001 Västerås FK 9,48 q
8 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 9,63 q
9 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 9,63 q
10 Lovisa Ulegård 2001 Västerås FK 9,66 q
11 Smilla Örling 2001 IFK Stocksund 9,69 q
12 Sanna Karvele 2001 Eskilstuna Friidrott 9,70 q
13 Lotta Weyhenmeyer 2001 Sunnersta AIF 9,77 q
14 Emillia Larsson 2001 Danderyds SK 9,78 q
15 Felicia Lundberg 2001 Vallentuna FK 9,85 q
16 Linnea Westerberg 2001 Bålsta IK 9,89 q
17 Olivia Jernhall 2001 Täby IS 9,91
18 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 9,93
19 Klara Fredriksson 2001 Västerås FK 10,05
20 Elin Edberg 2001 Huddinge AIS 10,07
21 Hanna Stenbeck 2001 Åkersberga SK 10,07
22 Vendela Ström 2001 IF Skade 10,15
23 Louise Fröding 2001 Götlunda IF 10,17
24 Maja Sund 2001 Turebergs FK 10,21
25 Alva Wolwan 2001 Upsala IF 10,26
26 Isabella Andersson 2001 Vallentuna FK 10,28
27 Julia Granlund 2001 Västerås FK 10,31
28 Linn Flodin 2001 IK Westmannia 10,42
29 Karla Ulfvin 2001 IF Skade 10,58
30 Julia Stenberg 2001 Turebergs FK 10,61
31 Lovisa Hällefors 2001 Turebergs FK 10,62
32 Beatrice Holmer 2001 Västerås FK 10,98
33 Julia Rehlin 2001 Vallentuna FK 10,98
34 Liva Gustavsson 2001 IFK Stocksund 11,18
35 Astrid Grönberg 2001 Västerås FK 11,21
36 Elin Bäckström 2001 IF Skade 12,17
  Anna Götberg 2001 Västerås FK Ej start

F 11 60 m Final 14/1  16:25

Heat 1
             
1 Lotta Weyhenmeyer 2001 Sunnersta AIF 9,57
2 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 9,63
3 Lovisa Ulegård 2001 Västerås FK 9,72
4 Smilla Örling 2001 IFK Stocksund 9,79
5 Emillia Larsson 2001 Danderyds SK 9,88
6 Felicia Lundberg 2001 Vallentuna FK 9,93
7 Sanna Karvele 2001 Eskilstuna Friidrott 9,95
8 Linnea Westerberg 2001 Bålsta IK 10,15

Heat 2
             
1 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 9,27
2 Amanda Finney Nilsson 2001 Täby IS 9,33
3 Ida Winther 2001 Turebergs FK 9,34
4 Sara Bredberg 2001 Vallentuna FK 9,37
5 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 9,38
6 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 9,52
7 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 9,63
8 Emma Aldén 2001 Västerås FK 9,70

F 11 600 m Final 14/1  19:00

Heat 1
             
1 Vendela Ström 2001 IF Skade 2,13,21
2 Amanda Finney Nilsson 2001 Täby IS 2,16,00
3 Karla Ulfvin 2001 IF Skade 2,16,49
4 Olivia Jernhall 2001 Täby IS 2,22,18
5 Linn Flodin 2001 IK Westmannia 2,24,19
6 Linnea Westerberg 2001 Bålsta IK 2,31,38
  Alva Wolwan 2001 Upsala IF Ej start

Heat 2
             
1 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 2,02,63
2 Wilma Larsson 2001 Vilsta IK 2,02,65
3 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 2,02,91
4 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 2,02,98
5 Elsa Wallenius 2001 Västerås FK 2,09,13
6 Emillia Larsson 2001 Danderyds SK 2,10,60
7 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 2,19,10

F 11 600 m Final - Sammanställning
             
1 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 2,02,63
2 Wilma Larsson 2001 Vilsta IK 2,02,65
3 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 2,02,91
4 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 2,02,98
5 Elsa Wallenius 2001 Västerås FK 2,09,13
6 Emillia Larsson 2001 Danderyds SK 2,10,60
7 Vendela Ström 2001 IF Skade 2,13,21
8 Amanda Finney Nilsson 2001 Täby IS 2,16,00
9 Karla Ulfvin 2001 IF Skade 2,16,49
10 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 2,19,10
11 Olivia Jernhall 2001 Täby IS 2,22,18
12 Linn Flodin 2001 IK Westmannia 2,24,19
13 Linnea Westerberg 2001 Bålsta IK 2,31,38
  Alva Wolwan 2001 Upsala IF Ej start

F 11 Höjd Final 14/1  14:05
             
1 Anna Götberg 2001 Västerås FK 1,39
2 Sara Bredberg 2001 Vallentuna FK 1,27
3 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 1,24
4 Amanda Finney Nilsson 2001 Täby IS 1,21
5 Felicia Lundberg 2001 Vallentuna FK 1,16
6 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 1,16
7 Maja Sund 2001 Turebergs FK 1,11
8 Smilla Örling 2001 IFK Stocksund 1,11
9 Klara Fredriksson 2001 Västerås FK 1,11
10 Liva Gustavsson 2001 IFK Stocksund 1,06
11 Vendela Ström 2001 IF Skade 1,06
11 Astrid Grönberg 2001 Västerås FK 1,06
13 Linnea Westerberg 2001 Bålsta IK 1,06
13 Linn Flodin 2001 IK Westmannia 1,06
15 Hanna Stenbeck 2001 Åkersberga SK 1,06
16 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 1,01
16 Sanna Karvele 2001 Eskilstuna Friidrott 1,01
16 Emma Aldén 2001 Västerås FK 1,01
19 Melinda Envall 2001 Åkersberga SK 1,01
20 Karla Ulfvin 2001 IF Skade 0,91
21 Elin Bäckström 2001 IF Skade 0,91
21 Elsa Wallenius 2001 Västerås FK 0,91
  Beatrice Holmer 2001 Västerås FK igr
  Jennifer Andersson 2001 Västerås FK
  Emelina Cindric 2001 IF Skade
  Lovisa Ulegård 2001 Västerås FK
  Elin Antonsson 2001 Västerås FK

F 11 Längd Pool 14/1  10:00

Pool 1
             
1 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 3.98
2 Anna Götberg 2001 Västerås FK 3.96
3 Amanda Finney Nilsson 2001 Täby IS 3.86
4 Emma Aldén 2001 Västerås FK 3.71
5 Ida Winther 2001 Turebergs FK 3.56 3.41
6 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 3.45 3.09
7 Klara Fredriksson 2001 Västerås FK 3.44
8 Julia Granlund 2001 Västerås FK 3.41 3.40
9 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 3.38
10 Hanna Stenbeck 2001 Åkersberga SK 3.36
11 Linnea Westerberg 2001 Bålsta IK 3.31
12 Astrid Grönberg 2001 Västerås FK 3.17
13 Karla Ulfvin 2001 IF Skade 3.12
14 Julia Rehlin 2001 Vallentuna FK 3.05
15 Alva Wid?n 2001 Götlunda IF 2.90
16 Maria Kalderén 2001 Turebergs FK 2.40
  Jennifer Andersson 2001 Västerås FK
  Elin Edberg 2001 Huddinge AIS
  Emelina Cindric 2001 IF Skade
  Jennifer Liljeros 2001 Västerås FK
  Liva Gustavsson 2001 IFK Stocksund

F 11 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Maria Kalderén X X 2.40
Ida Winther 3.41 3.56 3.41
Jennifer Andersson
Melina Mancuso 3.45 3.09 2.97
Linnea Westerberg 3.18 3.07 3.31
Alva Wid?n 2.88 2.90 2.77
Julia Rehlin 3.05 2.44 2.52
Hanna Stenbeck 3.36 3.27 3.28
Walda Jonsson X 3.38 3.38
Elin Edberg
Karla Ulfvin 3.12 3.00 2.99
Emelina Cindric
Amanda Finney Nilsson 3.74 3.72 3.75 3.65 3.84 3.86
Astrid Grönberg 3.17 2.96 2.99
Jennifer Liljeros
Emma Aldén 3.60 3.71 X
Anna Götberg 3.96 3.60 - 3.61 3.58 -
Klara Fredriksson 3.33 3.35 3.44
Hilda Lindberg 3.81 3.80 3.90 3.83 3.98 3.95
Liva Gustavsson
Julia Granlund 3.41 3.40 3.15

Pool 2
             
1 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 4.41
2 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 4.04
3 Sanna Karvele 2001 Eskilstuna Friidrott 3.78
4 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 3,98
5 Sara Bredberg 2001 Vallentuna FK 3.91
6 Lotta Weyhenmeyer 2001 Sunnersta AIF 3.72
7 Smilla Örling 2001 IFK Stocksund 3.64
8 Felicia Lundberg 2001 Vallentuna FK 3.62
9 Lovisa Ulegård 2001 Västerås FK 3.48
10 Maja Sund 2001 Turebergs FK 3.45 3.37
11 Olivia Jernhall 2001 Täby IS 3.41 3.34
12 Linn Flodin 2001 IK Westmannia 3.41 3.27
13 Louise Fröding 2001 Götlunda IF 3.34
14 Alva Wolwan 2001 Upsala IF 3.29
15 Emillia Larsson 2001 Danderyds SK 3.27
16 Julia Stenberg 2001 Turebergs FK 3.25
17 Vendela Ström 2001 IF Skade 3.18
18 Virgina Rodrigues 2001 Västerås FK 3.02
19 Sara Eirefors 2001 Västerås FK 2.85 2.80
20 Beatrice Holmer 2001 Västerås FK 2.85 2.68

F 11 Längd Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Maja Sund 3.37 3.45 3.32
Julia Stenberg 3.25 2.96 2.94
Lotta Weyhenmeyer 3.56 3.72 3.59
Astrid Eggesjö 3.73 3.67 3.70 3.57 3.92 3,98
Alva Wolwan 3.29 3.27 3.27
Louise Fröding 3.24 3.34 3.07
Sara Bredberg 3.56 3.41 3.73 3.89 3.90 3.91
Felicia Lundberg 3.58 3.57 3.62
Sarah Karlsson 4.04 3.99 3.93 3.85 3.71 3.97
Emillia Larsson 3.04 3.27 3.26
Sanna Karvele 3.78 3.72 3.62 3.62 3.58 3.67
Vendela Ström 3.14 3.05 3.18
Olivia Jernhall 3.41 3.34 3.13
Linn Flodin 3.16 3.41 3.27
Sara Eirefors 2.85 2.80 2.59
Virgina Rodrigues 2.91 3.02 2.71
Lovisa Ulegård 3.48 3.01 2.53
Beatrice Holmer 2.85 2.60 2.68
Elin Antonsson 4.35 4.41 4.25 4.32 4.30 4.36
Smilla Örling 3.64 3.38 3.53

F 11 Längd Pool - Sammanställning
             
1 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 4.41
2 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 4.04
3 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 3.98
4 Anna Götberg 2001 Västerås FK 3.96
5 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 3,98
6 Sara Bredberg 2001 Vallentuna FK 3.91
7 Amanda Finney Nilsson 2001 Täby IS 3.86
8 Sanna Karvele 2001 Eskilstuna Friidrott 3.78
9 Lotta Weyhenmeyer 2001 Sunnersta AIF 3.72
10 Emma Aldén 2001 Västerås FK 3.71
11 Smilla Örling 2001 IFK Stocksund 3.64
12 Felicia Lundberg 2001 Vallentuna FK 3.62
13 Ida Winther 2001 Turebergs FK 3.56 3.41
14 Lovisa Ulegård 2001 Västerås FK 3.48
15 Maja Sund 2001 Turebergs FK 3.45 3.37
16 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 3.45 3.09
17 Klara Fredriksson 2001 Västerås FK 3.44
18 Julia Granlund 2001 Västerås FK 3.41 3.40
19 Olivia Jernhall 2001 Täby IS 3.41 3.34
20 Linn Flodin 2001 IK Westmannia 3.41 3.27
21 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 3.38
22 Hanna Stenbeck 2001 Åkersberga SK 3.36
23 Louise Fröding 2001 Götlunda IF 3.34
24 Linnea Westerberg 2001 Bålsta IK 3.31
25 Alva Wolwan 2001 Upsala IF 3.29
26 Emillia Larsson 2001 Danderyds SK 3.27
27 Julia Stenberg 2001 Turebergs FK 3.25
28 Vendela Ström 2001 IF Skade 3.18
29 Astrid Grönberg 2001 Västerås FK 3.17
30 Karla Ulfvin 2001 IF Skade 3.12
31 Julia Rehlin 2001 Vallentuna FK 3.05
32 Virgina Rodrigues 2001 Västerås FK 3.02
33 Alva Wid?n 2001 Götlunda IF 2.90
34 Sara Eirefors 2001 Västerås FK 2.85 2.80
35 Beatrice Holmer 2001 Västerås FK 2.85 2.68
36 Maria Kalderén 2001 Turebergs FK 2.40
  Jennifer Liljeros 2001 Västerås FK
  Jennifer Andersson 2001 Västerås FK
  Elin Edberg 2001 Huddinge AIS
  Emelina Cindric 2001 IF Skade
  Liva Gustavsson 2001 IFK Stocksund

F 11 Kula Final 14/1  17:15
             
1 Ida Winther 2001 Turebergs FK 8,19
2 Anna Götberg 2001 Västerås FK 7,84
3 Julia Stenberg 2001 Turebergs FK 7,80
4 Amanda Finney Nilsson 2001 Täby IS 7,42
5 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 7,37
6 Isabella Andersson 2001 Vallentuna FK 7,26
7 Sara Bredberg 2001 Vallentuna FK 6,76
8 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 6,40
9 Emma Aldén 2001 Västerås FK 6,30
10 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 6,08
11 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 6,03
12 Sara Eirefors 2001 Västerås FK 5,94
13 Linn Flodin 2001 IK Westmannia 5,90
14 Lovisa Ulegård 2001 Västerås FK 5,88
15 Sanna Karvele 2001 Eskilstuna Friidrott 5,86
16 Alva Wolwan 2001 Upsala IF 5,84
17 Lovisa Hällefors 2001 Turebergs FK 5,57
18 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 5,54
19 Louise Fröding 2001 Götlunda IF 5,28
20 Alva Wid?n 2001 Götlunda IF 5,26
21 Elin Bäckström 2001 IF Skade 5,20
22 Virgina Rodrigues 2001 Västerås FK 5,16
23 Beatrice Holmer 2001 Västerås FK 4,97
24 Astrid Grönberg 2001 Västerås FK 4,83
25 Olivia Jernhall 2001 Täby IS 4,82
26 Vendela Ström 2001 IF Skade 4,59
27 Karla Ulfvin 2001 IF Skade 4,57
28 Linnea Westerberg 2001 Bålsta IK 3,79
  Jennifer Andersson 2001 Västerås FK -
  Hanna Stenbeck 2001 Åkersberga SK -
  Emelina Cindric 2001 IF Skade -
  Jennifer Liljeros 2001 Västerås FK -
  Klara Fredriksson 2001 Västerås FK -
  Julia Granlund 2001 Västerås FK -

F 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Lovisa Hällefors 5,57 5,18 x
Julia Stenberg 5,98 6,52 6,68 7,62 7,35 7,80
Ida Winther 7,55 7,33 x 6,99 8,19 7,10
Jennifer Andersson - - -
Astrid Eggesjö 6,03 5,71 5,13
Melina Mancuso 5,54 3,99 4,99
Alva Wolwan 5,78 5,84 5,64
Linnea Westerberg 3,34 3,79 -
Louise Fröding 4,96 5,28 x
Alva Wid?n 4,92 5,20 5,26
Isabella Andersson 6,82 7,20 6,28 7,26 5,95 7,23
Sara Bredberg 6,76 6,52 6,75 x 6,55 6,21
Hanna Stenbeck - - -
Sarah Karlsson 5,60 6,08 5,96
Walda Jonsson 6,27 6,40 6,10 6,05 6,17 5,55
Sanna Karvele 5,08 5,71 5,86
Karla Ulfvin 3,81 4,57 4,25
Vendela Ström 4,18 4,59 4,23
Elin Bäckström 5,17 5,20 5,14
Emelina Cindric - - -
Olivia Jernhall 4,51 4,65 4,82
Amanda Finney Nilsson 6,53 7,02 6,55 6,20 5,77 7,42
Linn Flodin 5,90 4,71 4,45
Astrid Grönberg 4,67 4,31 4,83
Sara Eirefors 5,94 4,71 5,25
Jennifer Liljeros - - -
Virgina Rodrigues 5,16 x x
Emma Aldén 5,62 5,81 6,30
Lovisa Ulegård 5,08 5,59 5,88
Anna Götberg x 6,66 7,34 7,13 7,59 7,84
Beatrice Holmer 4,97 4,88 4,61
Klara Fredriksson - - -
Elin Antonsson 6,78 5,81 6,72 6,66 7,14 7,37
Julia Granlund - - -

F 10 60 m Försök 14/1  12:20

Heat 1
             
1 Olivia Roberts 2002 Västerås FK 9,94 q
2 Tyra Landin 2002 Västerås FK 9,98 q
3 Elvira Omberg 2002 Bålsta IK 10,53
4 Linda Norman 2002 Täby IS 10,56
5 Nora Lundmark 2002 Turebergs FK 10,69
6 Klara Ranhagen 2002 Vallentuna FK 11,16
7 Alva Loving 2002 Vallentuna FK 11,18
8 Emilia Hellström 2002 Rånäs 4H 11,70

Heat 2
             
1 Ella Gunnarsson 2002 Västerås FK 9,91 q
2 Hanna Jagestrand 2002 Vallentuna FK 10,32
3 Maja Åkerblom 2002 Västerås FK 10,47
4 Hanna Gunnarsson 2002 Västerås FK 10,63
5 Sigrid Ekman 2002 Turebergs FK 10,74
6 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 11,55
7 Ida Dahlin Persson 2002 IK Westmannia 11,87
8 Jessica von Matérn 2002 Täby IS 12,32

Heat 3
             
1 Cassandra Svens 2002 Täby IS 10,10 q
2 Alice Berg 2002 Turebergs FK 10,37
3 Fia Karlsson 2002 Rånäs 4H 10,58
4 Ella Naess 2002 IK Stål 10,91
5 Linnea Holm 2002 Bergslagens FK 11,38
6 Emma Lilje 2002 IF Skade 11,39
7 Jonna Dahlblom 2002 Västerås FK 11,41
8 Ellen Loving 2002 Vallentuna FK 11,53

Heat 4
             
1 Caroline Cedergren 2002 Kungsängens SK 10,22 q
2 Tyra Johansson 2002 Bålsta IK 10,28 q
3 Oliva Wildsjö 2002 Vallentuna FK 10,30
4 Asta Kolsmyr 2002 Upsala IF 10,56
5 Elin Ekstrand 2002 Rånäs 4H 10,60
6 Julia Cedergren 2002 Västerås FK 11,09
7 Astrid Nurmi 2002 Turebergs FK 11,34
8 Ella Wallin 2002 Västerås FK 12,09

Heat 5
             
1 Nora Bertheau 2002 Täby IS 9,74 q
2 Agnes Hjelte 2002 Gillberga-Lista IF 10,23 q
3 Frida Thornander 2002 Upsala IF 10,42
4 Tilde Ehrengren 2002 Västerås FK 10,64
5 Sanna Manske 2002 Västerås FK 11,97
6 Lina Isaksson 2002 Turebergs FK 12,08
7 Julia Öhman 2002 Vallentuna FK 13,39

Heat 6
             
1 Rebecka Sjöberg 2002 Vallentuna FK 9,81 q
2 Alva Florén 2002 Leksands FIK 10,15 q
3 Wilma Thorberg 2002 Kungsängens SK 10,19 q
4 Elsa Lindberg 2002 Turebergs FK 10,85
5 Filippa Granåsen 2002 Täby IS 10,86
6 Nora Billgert 2002 Täby IS 10,96
7 Linnea Cedergren 2002 Västerås FK 11,53

Heat 7
             
1 Hanna Zakrisson 2002 Finspångs AIK 9,48 q
2 Ella Enander 2002 Täby IS 9,68 q
3 Sofia Bertilsson 2002 Gillberga-Lista IF 9,78 q
4 Siri Bredberg 2002 Vallentuna FK 10,08 q
5 Liv Andersson 2002 Rånäs 4H 10,49
6 Carolina Larsson 2002 Danderyds SK 10,56
7 Alina Köngäs 2002 Västerås FK 11,13

Heat 8
             
1 Lova Sund 2002 Katrineholms SK 10,14 q
2 Linnea Åström 2002 Västerås FK 10,30
3 Cecilia Fälldin 2002 Ludvika FFI 10,50
4 Julia Pettersson 2002 Gillberga-Lista IF 10,59
5 Caroline Sjögrund 2002 Åkersberga SK 11,18
6 Johanna Auvinen 2002 IK Westmannia 11,26
7 Frida Nyrén 2002 Vallentuna FK 12,55

F 10 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Hanna Zakrisson 2002 Finspångs AIK 9,48 q
2 Ella Enander 2002 Täby IS 9,68 q
3 Nora Bertheau 2002 Täby IS 9,74 q
4 Sofia Bertilsson 2002 Gillberga-Lista IF 9,78 q
5 Rebecka Sjöberg 2002 Vallentuna FK 9,81 q
6 Ella Gunnarsson 2002 Västerås FK 9,91 q
7 Olivia Roberts 2002 Västerås FK 9,94 q
8 Tyra Landin 2002 Västerås FK 9,98 q
9 Siri Bredberg 2002 Vallentuna FK 10,08 q
10 Cassandra Svens 2002 Täby IS 10,10 q
11 Lova Sund 2002 Katrineholms SK 10,14 q
12 Alva Florén 2002 Leksands FIK 10,15 q
13 Wilma Thorberg 2002 Kungsängens SK 10,19 q
14 Caroline Cedergren 2002 Kungsängens SK 10,22 q
15 Agnes Hjelte 2002 Gillberga-Lista IF 10,23 q
16 Tyra Johansson 2002 Bålsta IK 10,28 q
17 Oliva Wildsjö 2002 Vallentuna FK 10,30
18 Linnea Åström 2002 Västerås FK 10,30
19 Hanna Jagestrand 2002 Vallentuna FK 10,32
20 Alice Berg 2002 Turebergs FK 10,37
21 Frida Thornander 2002 Upsala IF 10,42
22 Maja Åkerblom 2002 Västerås FK 10,47
23 Liv Andersson 2002 Rånäs 4H 10,49
24 Cecilia Fälldin 2002 Ludvika FFI 10,50
25 Elvira Omberg 2002 Bålsta IK 10,53
26 Linda Norman 2002 Täby IS 10,56
27 Asta Kolsmyr 2002 Upsala IF 10,56
28 Carolina Larsson 2002 Danderyds SK 10,56
29 Fia Karlsson 2002 Rånäs 4H 10,58
30 Julia Pettersson 2002 Gillberga-Lista IF 10,59
31 Elin Ekstrand 2002 Rånäs 4H 10,60
32 Hanna Gunnarsson 2002 Västerås FK 10,63
33 Tilde Ehrengren 2002 Västerås FK 10,64
34 Nora Lundmark 2002 Turebergs FK 10,69
35 Sigrid Ekman 2002 Turebergs FK 10,74
36 Elsa Lindberg 2002 Turebergs FK 10,85
37 Filippa Granåsen 2002 Täby IS 10,86
38 Ella Naess 2002 IK Stål 10,91
39 Nora Billgert 2002 Täby IS 10,96
40 Julia Cedergren 2002 Västerås FK 11,09
41 Alina Köngäs 2002 Västerås FK 11,13
42 Klara Ranhagen 2002 Vallentuna FK 11,16
43 Alva Loving 2002 Vallentuna FK 11,18
44 Caroline Sjögrund 2002 Åkersberga SK 11,18
45 Johanna Auvinen 2002 IK Westmannia 11,26
46 Astrid Nurmi 2002 Turebergs FK 11,34
47 Linnea Holm 2002 Bergslagens FK 11,38
48 Emma Lilje 2002 IF Skade 11,39
49 Jonna Dahlblom 2002 Västerås FK 11,41
50 Ellen Loving 2002 Vallentuna FK 11,53
51 Linnea Cedergren 2002 Västerås FK 11,53
52 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 11,55
53 Emilia Hellström 2002 Rånäs 4H 11,70
54 Ida Dahlin Persson 2002 IK Westmannia 11,87
55 Sanna Manske 2002 Västerås FK 11,97
56 Lina Isaksson 2002 Turebergs FK 12,08
57 Ella Wallin 2002 Västerås FK 12,09
58 Jessica von Matérn 2002 Täby IS 12,32
59 Frida Nyrén 2002 Vallentuna FK 12,55
60 Julia Öhman 2002 Vallentuna FK 13,39

F 10 60 m Final 14/1  16:05

Heat 1
             
1 Siri Bredberg 2002 Vallentuna FK 9,91
2 Cassandra Svens 2002 Täby IS 9,95
3 Alva Florén 2002 Leksands FIK 9,99
4 Wilma Thorberg 2002 Kungsängens SK 10,13
5 Agnes Hjelte 2002 Gillberga-Lista IF 10,33
6 Caroline Cedergren 2002 Kungsängens SK 10,38
7 Tyra Johansson 2002 Bålsta IK 10,48 7
7 Lova Sund 2002 Katrineholms SK 10,48 8

Heat 2
             
1 Hanna Zakrisson 2002 Finspångs AIK 9,65 1
2 Nora Bertheau 2002 Täby IS 9,65 2
3 Rebecka Sjöberg 2002 Vallentuna FK 9,71
4 Ella Gunnarsson 2002 Västerås FK 9,72
5 Ella Enander 2002 Täby IS 9,80
6 Sofia Bertilsson 2002 Gillberga-Lista IF 9,81
7 Olivia Roberts 2002 Västerås FK 10,32
  Tyra Landin 2002 Västerås FK Ej start

F 10 600 m Final 14/1  18:40

Heat 1
             
1 Siri Bredberg 2002 Vallentuna FK 2,08,66
2 Tyra Landin 2002 Västerås FK 2,09,94
3 Olivia Roberts 2002 Västerås FK 2,20,36
4 Linda Norman 2002 Täby IS 2,23,75
5 Nora Billgert 2002 Täby IS 2,27,09
6 Filippa Granåsen 2002 Täby IS 2,39,21
7 Ella Wallin 2002 Västerås FK 2,39,54
8 Caroline Sjögrund 2002 Åkersberga SK 2,42,60
9 Emma Lilje 2002 IF Skade 2,44,09

Heat 2
             
1 Hanna Gunnarsson 2002 Västerås FK 2,20,35
2 Tyra Johansson 2002 Bålsta IK 2,25,35
3 Hanna Jagestrand 2002 Vallentuna FK 2,26,97
4 Frida Thornander 2002 Upsala IF 2,27,97
5 Caroline Cedergren 2002 Kungsängens SK 2,29,36
6 Ella Naess 2002 IK Stål 2,34,30
7 Astrid Nurmi 2002 Turebergs FK 2,43,53
8 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 3,16,68
  Elsa Lindberg 2002 Turebergs FK Bröt

Heat 3
             
1 Fia Karlsson 2002 Rånäs 4H 2,15,87
2 Linnea Åström 2002 Västerås FK 2,16,90
3 Cassandra Svens 2002 Täby IS 2,20,34
4 Cecilia Fälldin 2002 Ludvika FFI 2,21,72
5 Sigrid Ekman 2002 Turebergs FK 2,26,29
6 Alva Loving 2002 Vallentuna FK 2,36,43
  Ellen Loving 2002 Vallentuna FK Ej start
  Tilde Ehrengren 2002 Västerås FK Ej start

Heat 4
             
1 Ella Gunnarsson 2002 Västerås FK 2,08,35
2 Hanna Zakrisson 2002 Finspångs AIK 2,09,26
3 Jennifer Ohrzen 2002 Mälarhöjdens IK 2,11,39
4 Wilma Thorberg 2002 Kungsängens SK 2,12,22
5 Nora Lundmark 2002 Turebergs FK 2,14,38
6 Carolina Larsson 2002 Danderyds SK 2,14,75
7 Alice Berg 2002 Turebergs FK 2,16,45
8 Alva Florén 2002 Leksands FIK 2,17,01
9 Fanny Måhl 2002 Vallentuna FK 2,18,60
10 Nora Axelsson 2002 Upsala IF 2,22,41
11 Nora Bertheau 2002 Täby IS 2,27,80

F 10 600 m Final - Sammanställning
             
1 Ella Gunnarsson 2002 Västerås FK 2,08,35
2 Siri Bredberg 2002 Vallentuna FK 2,08,66
3 Hanna Zakrisson 2002 Finspångs AIK 2,09,26
4 Tyra Landin 2002 Västerås FK 2,09,94
5 Jennifer Ohrzen 2002 Mälarhöjdens IK 2,11,39
6 Wilma Thorberg 2002 Kungsängens SK 2,12,22
7 Nora Lundmark 2002 Turebergs FK 2,14,38
8 Carolina Larsson 2002 Danderyds SK 2,14,75
9 Fia Karlsson 2002 Rånäs 4H 2,15,87
10 Alice Berg 2002 Turebergs FK 2,16,45
11 Linnea Åström 2002 Västerås FK 2,16,90
12 Alva Florén 2002 Leksands FIK 2,17,01
13 Fanny Måhl 2002 Vallentuna FK 2,18,60
14 Cassandra Svens 2002 Täby IS 2,20,34
15 Hanna Gunnarsson 2002 Västerås FK 2,20,35
16 Olivia Roberts 2002 Västerås FK 2,20,36
17 Cecilia Fälldin 2002 Ludvika FFI 2,21,72
18 Nora Axelsson 2002 Upsala IF 2,22,41
19 Linda Norman 2002 Täby IS 2,23,75
20 Tyra Johansson 2002 Bålsta IK 2,25,35
21 Sigrid Ekman 2002 Turebergs FK 2,26,29
22 Hanna Jagestrand 2002 Vallentuna FK 2,26,97
23 Nora Billgert 2002 Täby IS 2,27,09
24 Nora Bertheau 2002 Täby IS 2,27,80
25 Frida Thornander 2002 Upsala IF 2,27,97
26 Caroline Cedergren 2002 Kungsängens SK 2,29,36
27 Ella Naess 2002 IK Stål 2,34,30
28 Alva Loving 2002 Vallentuna FK 2,36,43
29 Filippa Granåsen 2002 Täby IS 2,39,21
30 Ella Wallin 2002 Västerås FK 2,39,54
31 Caroline Sjögrund 2002 Åkersberga SK 2,42,60
32 Astrid Nurmi 2002 Turebergs FK 2,43,53
33 Emma Lilje 2002 IF Skade 2,44,09
34 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 3,16,68
  Elsa Lindberg 2002 Turebergs FK Bröt
  Ellen Loving 2002 Vallentuna FK Ej start
  Tilde Ehrengren 2002 Västerås FK Ej start

F 10 Höjd Final 14/1  10:00
             
1 Nora Bertheau 2002 Täby IS 1,11
2 Elvira Omberg 2002 Bålsta IK 1,11
3 Ella Enander 2002 Täby IS 1,11
4 Fia Karlsson 2002 Rånäs 4H 1,11
5 Frida Thornander 2002 Upsala IF 1,11
6 Oliva Wildsjö 2002 Vallentuna FK 1,06
6 Agnes Hjelte 2002 Gillberga-Lista IF 1,06
8 Rebecka Sjöberg 2002 Vallentuna FK 1,06
8 Hanna Zakrisson 2002 Finspångs AIK 1,06
8 Alva Florén 2002 Leksands FIK 1,06
8 Ella Gunnarsson 2002 Västerås FK 1,06
8 Tilde Ehrengren 2002 Västerås FK 1,06
8 Tyra Landin 2002 Västerås FK 1,06
14 Cassandra Svens 2002 Täby IS 1,01
15 Sofia Bertilsson 2002 Gillberga-Lista IF 1,01
15 Alina Köngäs 2002 Västerås FK 1,01
16 Linda Norman 2002 Täby IS 1,01
16 Linnea Holm 2002 Bergslagens FK 1,01
19 Sanna Manske 2002 Västerås FK 1,01
20 Alice Berg 2002 Turebergs FK 0,96
20 Elin Ekstrand 2002 Rånäs 4H 0,96
20 Wilma Thorberg 2002 Kungsängens SK 0,96
20 Olivia Roberts 2002 Västerås FK 0,96
24 Ellen Loving 2002 Vallentuna FK 0,96
25 Julia Cedergren 2002 Västerås FK 0,96
26 Alva Loving 2002 Vallentuna FK 0,96
27 Therese Nilsson 2002 Åkersberga SK 0,96
28 Nora Lundmark 2002 Turebergs FK 0,91
28 Hanna Gunnarsson 2002 Västerås FK 0,91
30 Emilia Hellström 2002 Rånäs 4H 0,91
31 Siri Bredberg 2002 Vallentuna FK 0,91
31 Jonna Dahlblom 2002 Västerås FK 0,91
33 Elsa Lindberg 2002 Turebergs FK 0,86
33 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 0,86
33 Julia Pettersson 2002 Gillberga-Lista IF 0,86
33 Ella Wallin 2002 Västerås FK 0,86
37 Lova Jonsson 2002 Vallentuna FK 0,86
38 Lina Isaksson 2002 Turebergs FK 0,86
40 Linnea Cedergren 2002 Västerås FK 0,81
  Julia Öhman 2002 Vallentuna FK igr
  Klara Ranhagen 2002 Vallentuna FK gr
  Alva Pettersson 2002 IF Göta
  Ella Gunnarsson 2002 Västerås FK
  Elsa Stadigs 2002 Åkersberga SK
  Viktoria Eklöf 2002 Täby IS
  Lina Persson 2002 Täby IS
  Olivia Belinki 2002 IK Westmannia
  Hanna Gunnarsson 2002 Västerås FK
  Tilda Eriksson 2002 Västerås FK
  Ida Fundberg 2002 Ärla IF

F 10 Längd Pool 14/1  17:15

Pool 1
             
1 Ella Enander 2002 Täby IS 3.68
2 Sofia Bertilsson 2002 Gillberga-Lista IF 3.62
3 Cassandra Svens 2002 Täby IS 3.58
4 Frida Thornander 2002 Upsala IF 3.29
5 Wilma Thorberg 2002 Kungsängens SK 3.25
6 Alice Berg 2002 Turebergs FK 3.24 3.07
7 Olivia Roberts 2002 Västerås FK 3.24 3.00
8 Tyra Johansson 2002 Bålsta IK 3.22
9 Maja Åkerblom 2002 Västerås FK 3.20
10 Elin Ekstrand 2002 Rånäs 4H 3.16
11 Carolina Larsson 2002 Danderyds SK 3.11 3.01
12 Tilde Ehrengren 2002 Västerås FK 2.96
13 Hanna Jagestrand 2002 Vallentuna FK 2.93
14 Julia Cedergren 2002 Västerås FK 2.89 2.88
15 Astrid Nurmi 2002 Turebergs FK 2.87 2.62
16 Johanna Auvinen 2002 IK Westmannia 2.82
17 Ellen Loving 2002 Vallentuna FK 2.76
18 Lina Isaksson 2002 Turebergs FK 2.73
19 Siri Bredberg 2002 Vallentuna FK 2.65
20 Ella Naess 2002 IK Stål 2.63 2.63
21 Sanna Manske 2002 Västerås FK 2.63 2.45
22 Filippa Granåsen 2002 Täby IS 2.54
23 Frida Nyrén 2002 Vallentuna FK 2.37
24 Jessica von Matérn 2002 Täby IS 2.15
  Ella Gunnarsson 2002 Västerås FK
  Lova Jonsson 2002 Vallentuna FK
  Elsa Stadigs 2002 Åkersberga SK
  Julia Pettersson 2002 Gillberga-Lista IF
  Lova Sund 2002 Katrineholms SK
  Lina Persson 2002 Täby IS
  Ida Dahlin Persson 2002 IK Westmannia
  Hanna Gunnarsson 2002 Västerås FK
  Tyra Landin 2002 Västerås FK
  Emilia Hellström 2002 Rånäs 4H
  Linnea Holm 2002 Bergslagens FK

F 10 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Alice Berg 3.24 2.86 3.07
Lina Isaksson 2.67 2.67 2.73
Astrid Nurmi 2.87 2.55 2.62
Ella Gunnarsson
Tyra Johansson 3.12 3.00 3.22
Frida Thornander 3.10 3.29 3.22
Sofia Bertilsson 3.22 3.42 3.47 3.37 3.45 3.62
Elin Ekstrand 2.90 3.16 3.06
Wilma Thorberg 3.19 3.21 3.25
Ella Naess 2.63 2.63 2.63
Frida Nyrén 2.37 1.94 X
Hanna Jagestrand 2.93 2.90 2.84
Ellen Loving 2.63 2.73 2.76
Siri Bredberg X 2.65 2.51
Lova Jonsson
Elsa Stadigs
Julia Pettersson
Carolina Larsson 3.01 2.99 3.11
Lova Sund
Ella Enander 3.68 3.64 3.65 3.52 3.66 3.65
Jessica von Matérn 2.15 2.04 2.06
Cassandra Svens 3.28 3.44 3.50 3.49 3.55 3.58
Lina Persson
Johanna Auvinen 2.64 2.82 2.72
Ida Dahlin Persson
Maja Åkerblom 3.20 2.98 3.17
Hanna Gunnarsson
Julia Cedergren 2.62 2.88 2.89
Olivia Roberts 2.79 3.24 3.00
Tilde Ehrengren 2.96 2.53 2.82
Tyra Landin
Emilia Hellström
Filippa Granåsen 2.54 2.49 2.50
Sanna Manske 2.33 2.45 2.63
Linnea Holm

Pool 2
             
1 Agnes Hjelte 2002 Gillberga-Lista IF 3.66
2 Elvira Omberg 2002 Bålsta IK 3.64
3 Tilda Eriksson 2002 Västerås FK 3.54
4 Hanna Zakrisson 2002 Finspångs AIK 3.49 3.34
5 Nora Bertheau 2002 Täby IS 3.62
6 Rebecka Sjöberg 2002 Vallentuna FK 3.47
7 Linnea Åström 2002 Västerås FK 3.31 3.30
8 Cecilia Fälldin 2002 Ludvika FFI 3.31 3.16
9 Ella Gunnarsson 2002 Västerås FK 3.24 3.21
10 Fia Karlsson 2002 Rånäs 4H 3.13
11 Alva Loving 2002 Vallentuna FK 3.11 3.00
12 Caroline Cedergren 2002 Kungsängens SK 3.08
13 Liv Andersson 2002 Rånäs 4H 3.07
14 Linda Norman 2002 Täby IS 3.02
15 Hanna Gunnarsson 2002 Västerås FK 3.01 2.86
16 Elsa Lindberg 2002 Turebergs FK 2.99
17 Caroline Sjögrund 2002 Åkersberga SK 2.94
18 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 2.89 2.65
19 Asta Kolsmyr 2002 Upsala IF 2.87 2.69
20 Nora Lundmark 2002 Turebergs FK 2.86
21 Nora Billgert 2002 Täby IS 2,83
22 Emma Lilje 2002 IF Skade 2.72
23 Sigrid Ekman 2002 Turebergs FK 2.61 2.59
24 Klara Ranhagen 2002 Vallentuna FK 2.61 2.57
25 Therese Nilsson 2002 Åkersberga SK 2.60 2.56
26 Linnea Cedergren 2002 Västerås FK 2.60 2.54
27 Julia Öhman 2002 Vallentuna FK 1.71
  Alva Pettersson 2002 IF Göta
  Oliva Wildsjö 2002 Vallentuna FK
  Viktoria Eklöf 2002 Täby IS
  Olivia Belinki 2002 IK Westmannia
  Jonna Dahlblom 2002 Västerås FK
  Ella Wallin 2002 Västerås FK
  Ida Fundberg 2002 Ärla IF

F 10 Längd Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Alva Pettersson
Elsa Lindberg 2.93 2.99 2.86
Nora Lundmark 2.86 2.52 2.54
Sigrid Ekman 2.59 2.48 2.61
Hanna Gunnarsson 3.01 2.86 2.82
Amanda Holmström 2.89 2.61 2.65
Asta Kolsmyr 2.69 2.87 2.62
Liv Andersson 3.07 2.89 3.03
Elvira Omberg 3.49 3.39 3.56 3.64 3.64 3.43
Caroline Cedergren 3.08 2.87 2.98
Klara Ranhagen 2.57 2.61 2.51
Julia Öhman "x" 1.63 1.71
Alva Loving 2.96 3.00 3.11
Oliva Wildsjö
Rebecka Sjöberg 3.47 3.37 3.35
Caroline Sjögrund 2.85 2.94 "x"
Therese Nilsson 2.36 2.56 2.60
Agnes Hjelte 3.50 3.44 3.59 3.35 3.65 3.66
Hanna Zakrisson 3.30 3.30 3.48 3.49 3.34 "x"
Cecilia Fälldin 3.31 3.16 3.16
Viktoria Eklöf
Linda Norman 2.94 3.02 2.91
Nora Bertheau 3.03 3.28 3.48 "x" 3.49 3.62
Nora Billgert 2,83 "x" 2.61
Olivia Belinki
Linnea Åström 3.31 2.99 3.30
Ella Gunnarsson 3.21 3.18 3.24
Jonna Dahlblom
Linnea Cedergren 2.60 2.54 2.42
Tilda Eriksson 3.53 3.48 3.46 3.41 3.50 3.54
Ella Wallin
Ida Fundberg
Fia Karlsson 2.89 3.13 3.12
Emma Lilje 2.64 2.72 2.64

F 10 Längd Pool - Sammanställning
             
1 Ella Enander 2002 Täby IS 3.68
2 Agnes Hjelte 2002 Gillberga-Lista IF 3.66
3 Elvira Omberg 2002 Bålsta IK 3.64
4 Sofia Bertilsson 2002 Gillberga-Lista IF 3.62
5 Cassandra Svens 2002 Täby IS 3.58
6 Tilda Eriksson 2002 Västerås FK 3.54
7 Hanna Zakrisson 2002 Finspångs AIK 3.49 3.34
8 Nora Bertheau 2002 Täby IS 3.62
9 Rebecka Sjöberg 2002 Vallentuna FK 3.47
10 Linnea Åström 2002 Västerås FK 3.31 3.30
11 Cecilia Fälldin 2002 Ludvika FFI 3.31 3.16
12 Frida Thornander 2002 Upsala IF 3.29
13 Wilma Thorberg 2002 Kungsängens SK 3.25
14 Ella Gunnarsson 2002 Västerås FK 3.24 3.21
15 Alice Berg 2002 Turebergs FK 3.24 3.07
16 Olivia Roberts 2002 Västerås FK 3.24 3.00
17 Tyra Johansson 2002 Bålsta IK 3.22
18 Maja Åkerblom 2002 Västerås FK 3.20
19 Elin Ekstrand 2002 Rånäs 4H 3.16
20 Fia Karlsson 2002 Rånäs 4H 3.13
21 Carolina Larsson 2002 Danderyds SK 3.11 3.01
22 Alva Loving 2002 Vallentuna FK 3.11 3.00
23 Caroline Cedergren 2002 Kungsängens SK 3.08
24 Liv Andersson 2002 Rånäs 4H 3.07
25 Linda Norman 2002 Täby IS 3.02
26 Hanna Gunnarsson 2002 Västerås FK 3.01 2.86
27 Elsa Lindberg 2002 Turebergs FK 2.99
28 Tilde Ehrengren 2002 Västerås FK 2.96
29 Caroline Sjögrund 2002 Åkersberga SK 2.94
30 Hanna Jagestrand 2002 Vallentuna FK 2.93
31 Julia Cedergren 2002 Västerås FK 2.89 2.88
32 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 2.89 2.65
33 Asta Kolsmyr 2002 Upsala IF 2.87 2.69
34 Astrid Nurmi 2002 Turebergs FK 2.87 2.62
35 Nora Lundmark 2002 Turebergs FK 2.86
36 Nora Billgert 2002 Täby IS 2,83
37 Johanna Auvinen 2002 IK Westmannia 2.82
38 Ellen Loving 2002 Vallentuna FK 2.76
39 Lina Isaksson 2002 Turebergs FK 2.73
40 Emma Lilje 2002 IF Skade 2.72
41 Siri Bredberg 2002 Vallentuna FK 2.65
42 Ella Naess 2002 IK Stål 2.63 2.63
43 Sanna Manske 2002 Västerås FK 2.63 2.45
44 Sigrid Ekman 2002 Turebergs FK 2.61 2.59
45 Klara Ranhagen 2002 Vallentuna FK 2.61 2.57
46 Therese Nilsson 2002 Åkersberga SK 2.60 2.56
47 Linnea Cedergren 2002 Västerås FK 2.60 2.54
48 Filippa Granåsen 2002 Täby IS 2.54
49 Frida Nyrén 2002 Vallentuna FK 2.37
50 Jessica von Matérn 2002 Täby IS 2.15
51 Julia Öhman 2002 Vallentuna FK 1.71
  Elsa Stadigs 2002 Åkersberga SK
  Linnea Holm 2002 Bergslagens FK
  Ida Dahlin Persson 2002 IK Westmannia
  Lova Sund 2002 Katrineholms SK
  Tyra Landin 2002 Västerås FK
  Ella Gunnarsson 2002 Västerås FK
  Lova Jonsson 2002 Vallentuna FK
  Lina Persson 2002 Täby IS
  Hanna Gunnarsson 2002 Västerås FK
  Julia Pettersson 2002 Gillberga-Lista IF
  Emilia Hellström 2002 Rånäs 4H
  Jonna Dahlblom 2002 Västerås FK
  Alva Pettersson 2002 IF Göta
  Viktoria Eklöf 2002 Täby IS
  Ella Wallin 2002 Västerås FK
  Oliva Wildsjö 2002 Vallentuna FK
  Ida Fundberg 2002 Ärla IF
  Olivia Belinki 2002 IK Westmannia

F 10 Kula Final 14/1  14:15
             
1 Rebecka Sjöberg 2002 Vallentuna FK 6,86
2 Alva Florén 2002 Leksands FIK 6,06
3 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 5,84
4 Ella Enander 2002 Täby IS 5,73
5 Tilda Eriksson 2002 Västerås FK 5,66
6 Sofia Bertilsson 2002 Gillberga-Lista IF 5,56
7 Frida Thornander 2002 Upsala IF 5,49
8 Elvira Omberg 2002 Bålsta IK 5,35
9 Cassandra Svens 2002 Täby IS 5,16
10 Nora Lundmark 2002 Turebergs FK 5,10
11 Tyra Landin 2002 Västerås FK 5,09
12 Nora Bertheau 2002 Täby IS 5,02 4,94
13 Agnes Hjelte 2002 Gillberga-Lista IF 5,02 4,77
14 Johanna Auvinen 2002 IK Westmannia 5,00
15 Elin Ekstrand 2002 Rånäs 4H 4,99
16 Alice Berg 2002 Turebergs FK 4,82
17 Oliva Wildsjö 2002 Vallentuna FK 4,76
18 Therese Nilsson 2002 Åkersberga SK 4,75
19 Emma Lilje 2002 IF Skade 4,74
20 Hanna Gunnarsson 2002 Västerås FK 4,68 4,63
21 Julia Pettersson 2002 Gillberga-Lista IF 4,68 4,41
22 Siri Bredberg 2002 Vallentuna FK 4,58
23 Maja Åkerblom 2002 Västerås FK 4,50
24 Linda Norman 2002 Täby IS 4,48
25 Jonna Dahlblom 2002 Västerås FK 4,42
26 Elsa Lindberg 2002 Turebergs FK 4,28 3,89
27 Fia Karlsson 2002 Rånäs 4H 4,28
28 Julia Cedergren 2002 Västerås FK 4,21
29 Ella Gunnarsson 2002 Västerås FK 4,05
30 Emilia Hellström 2002 Rånäs 4H 4,01
31 Tilde Ehrengren 2002 Västerås FK 3,90
32 Cecilia Fälldin 2002 Ludvika FFI 3,85
33 Sanna Manske 2002 Västerås FK 3,78
34 Olivia Roberts 2002 Västerås FK 3,65
35 Klara Ranhagen 2002 Vallentuna FK 3,56
36 Filippa Granåsen 2002 Täby IS 3,50
37 Linnea Cedergren 2002 Västerås FK 3,32
38 Jessica von Matérn 2002 Täby IS 3,24
39 Julia Öhman 2002 Vallentuna FK 3,08
40 Frida Nyrén 2002 Vallentuna FK 2,98
  Ella Gunnarsson 2002 Västerås FK
  Elsa Stadigs 2002 Åkersberga SK
  Viktoria Eklöf 2002 Täby IS
  Hanna Gunnarsson 2002 Västerås FK
  Ella Wallin 2002 Västerås FK
  Alina Köngäs 2002 Västerås FK

F 10 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alice Berg 4,59 x 4,82
Elsa Lindberg 3,89 4,28 3,50
Nora Lundmark 4,83 4,79 5,10
Ella Gunnarsson
Hanna Gunnarsson 4,63 4,68 4,13
Amanda Holmström 5,46 4,89 5,31 5,84 5,63 5,00
Frida Thornander 4,50 5,25 4,71 5,49 5,37 x
Sofia Bertilsson 4,86 4,91 5,34 5,35 4,12 5,56
Elin Ekstrand 4,99 4,90 4,99
Elvira Omberg 4,28 4,94 5,25 5,09 4,86 5,35
Klara Ranhagen 3,56 3,52 3,39
Frida Nyrén x 2,30 2,98
Julia Öhman 2,86 2,97 3,08
Oliva Wildsjö x 4,55 4,76
Siri Bredberg x 4,56 4,58
Rebecka Sjöberg 6,32 5,88 5,65 5,86 6,24 6,86
Elsa Stadigs
Therese Nilsson x 3,23 4,75
Julia Pettersson 3,69 4,41 4,68
Agnes Hjelte 4,60 5,02 4,77
Alva Florén 5,35 5,94 3,97 x 6,06 5,77
Cecilia Fälldin 3,82 3,85 3,79
Ella Enander 5,19 5,73 5,59 5,53 x 5,47
Viktoria Eklöf
Jessica von Matérn x 3,24 x
Linda Norman 4,10 4,48 3,61
Cassandra Svens 4,99 4,83 5,16 x
Nora Bertheau 5,02 4,60 4,94
Johanna Auvinen 4,22 5,00 x
Maja Åkerblom 4,50 3,93 3,73
Ella Gunnarsson 3,73 3,67 4,05
Hanna Gunnarsson
Jonna Dahlblom 4,18 4,42 4,19
Julia Cedergren 3,49 4,21 3,90
Linnea Cedergren 3,14 3,29 3,32
Olivia Roberts 3,10 3,37 3,65
Tilda Eriksson 5,21 4,98 5,18 5,54 5,66 x
Tilde Ehrengren 3,90 3,72 3,46
Ella Wallin
Tyra Landin 5,09 4,41 4,92
Emilia Hellström x 3,19 4,01
Filippa Granåsen 3,41 3,28 3,50
Fia Karlsson x 4,28 x
Sanna Manske 3,78 3,24 3,24
Emma Lilje 4,52 4,74 4,59
Alina Köngäs

F 9 60 m Försök 14/1  11:10

Heat 1
             
1 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 10,19 q
2 Filippa Nordh 2003 Åkersberga SK 10,23 q
3 Amelie Russberg 2003 Västerås FK 10,78 q
4 Alma Norén 2003 Västerås FK 11,64
5 Hedda Petersson 2003 Vallentuna FK 11,65
6 Tuva Jons?us 2003 Vallentuna FK 11,74
7 Emma Kårefjärd 2003 Råby Rekarne FIF 11,77
8 Elna Lundholm 2003 Ludvika FFI 11,93

Heat 2
             
1 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 10,00 q
2 Elsa Jansson 2003 Upsala IF 10,23 q
3 Elsa Björkman 2003 Västerås FK 10,37 q
4 Johanna Eirefors 2003 Västerås FK 11,00 q
5 Olivia Borg 2003 Bålsta IK 11,20 q
6 Ida Flack 2003 Åkersberga SK 11,29 q
7 Mathilda Forsbeck 2003 Vallentuna FK 11,73
8 Emelie Gerdin 2003 Vallentuna FK 12,04

Heat 3
             
1 Smilla Gejdeman 2003 Gillberga-Lista IF 10,27 q
2 Anna Krysén 2003 Ludvika FFI 10,47 q
3 Beatrice Östlund 2003 Vallentuna FK 10,79 q
4 Therese Aldén 2003 Västerås FK 10,82 q
5 Lima Rygaard 2003 Rånäs 4H 11,20 q
6 Tilde Lundholm 2003 Västerås FK 11,37
7 Alina Carlsson 2003 Västerås FK 11,76
8 Alva Eriksson 2003 Vallentuna FK 11,79

Heat 4
             
1 Celine Jallow 2003 IK Stål 10,35 q
2 Smila Malm 2003 Täby IS 10,88 q
3 Alva Söderlind 2003 Vallentuna FK 11,39
4 Emma Josefsson 2003 Åkersberga SK 11,50
5 Frida Christoffersson 2003 Västerås FK 11,68
6 Elsa Grönberg 2003 Västerås FK 11,91
7 Alva Ranhagen 2003 Vallentuna FK 12,17
8 Louise Jacobson 2003 Tyresö FK 12,40

F 9 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 10,00 q
2 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 10,19 q
3 Filippa Nordh 2003 Åkersberga SK 10,23 q
4 Elsa Jansson 2003 Upsala IF 10,23 q
5 Smilla Gejdeman 2003 Gillberga-Lista IF 10,27 q
6 Celine Jallow 2003 IK Stål 10,35 q
7 Elsa Björkman 2003 Västerås FK 10,37 q
8 Anna Krysén 2003 Ludvika FFI 10,47 q
9 Amelie Russberg 2003 Västerås FK 10,78 q
10 Beatrice Östlund 2003 Vallentuna FK 10,79 q
11 Therese Aldén 2003 Västerås FK 10,82 q
12 Smila Malm 2003 Täby IS 10,88 q
13 Johanna Eirefors 2003 Västerås FK 11,00 q
14 Olivia Borg 2003 Bålsta IK 11,20 q
15 Lima Rygaard 2003 Rånäs 4H 11,20 q
16 Ida Flack 2003 Åkersberga SK 11,29 q
17 Tilde Lundholm 2003 Västerås FK 11,37
18 Alva Söderlind 2003 Vallentuna FK 11,39
19 Emma Josefsson 2003 Åkersberga SK 11,50
20 Alma Norén 2003 Västerås FK 11,64
21 Hedda Petersson 2003 Vallentuna FK 11,65
22 Frida Christoffersson 2003 Västerås FK 11,68
23 Mathilda Forsbeck 2003 Vallentuna FK 11,73
24 Tuva Jons?us 2003 Vallentuna FK 11,74
25 Alina Carlsson 2003 Västerås FK 11,76
26 Emma Kårefjärd 2003 Råby Rekarne FIF 11,77
27 Alva Eriksson 2003 Vallentuna FK 11,79
28 Elsa Grönberg 2003 Västerås FK 11,91
29 Elna Lundholm 2003 Ludvika FFI 11,93
30 Emelie Gerdin 2003 Vallentuna FK 12,04
31 Alva Ranhagen 2003 Vallentuna FK 12,17
32 Louise Jacobson 2003 Tyresö FK 12,40

F 9 60 m Final 14/1  15:25

Heat 1
             
1 Beatrice Östlund 2003 Vallentuna FK 10,70
2 Amelie Russberg 2003 Västerås FK 10,82
3 Therese Aldén 2003 Västerås FK 11,01
4 Smila Malm 2003 Täby IS 11,08
5 Ida Flack 2003 Åkersberga SK 11,19
6 Lima Rygaard 2003 Rånäs 4H 11,24
7 Johanna Eirefors 2003 Västerås FK 11,42
8 Olivia Borg 2003 Bålsta IK 11,45

Heat 2
             
1 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 9,85
2 Smilla Gejdeman 2003 Gillberga-Lista IF 10,08
3 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 10,17
4 Filippa Nordh 2003 Åkersberga SK 10,22 4
5 Elsa Jansson 2003 Upsala IF 10,22 5
6 Celine Jallow 2003 IK Stål 10,35
7 Anna Krysén 2003 Ludvika FFI 11,41
  Elsa Björkman 2003 Västerås FK Ej start

F 9 600 m Final 14/1  18:30
             
1 Smilla Gejdeman 2003 Gillberga-Lista IF 2,20,84
2 Anna Krysén 2003 Ludvika FFI 2,22,25
3 Elsa Jansson 2003 Upsala IF 2,25,20
4 Filippa Nordh 2003 Åkersberga SK 2,25,81
5 Beatrice Östlund 2003 Vallentuna FK 2,26,62
6 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 2,36,00
7 Alina Carlsson 2003 Västerås FK 2,36,07
8 Tuva Jons?us 2003 Vallentuna FK 2,48,98
9 Louise Jacobson 2003 Tyresö FK 2,49,16
  Elsa Grönberg 2003 Västerås FK Ej start

F 9 Höjd Final 14/1  15:50
             
1 Alva Eriksson 2003 Vallentuna FK 0,99
2 Amelie Russberg 2003 Västerås FK 0,99
3 Smilla Gejdeman 2003 Gillberga-Lista IF 0,96
3 Beatrice Östlund 2003 Vallentuna FK 0,96
5 Filippa Nordh 2003 Åkersberga SK 0,96
6 Olivia Borg 2003 Bålsta IK 0,96
7 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 0,91
8 Hedda Petersson 2003 Vallentuna FK 0,91
9 Tilde Lundholm 2003 Västerås FK 0,91
10 Emma Josefsson 2003 Åkersberga SK 0,91
11 Alva Söderlind 2003 Vallentuna FK 0,86
12 Alma Norén 2003 Västerås FK 0,86
13 Mathilda Forsbeck 2003 Vallentuna FK 0,86
14 Anna Krysén 2003 Ludvika FFI 0,86
15 Smila Malm 2003 Täby IS 0,81
16 Johanna Eirefors 2003 Västerås FK 0,81
17 Alina Carlsson 2003 Västerås FK 0,81
18 Emelie Gerdin 2003 Vallentuna FK 0,81
19 Jacqueline Sköldelöv 2004 Vallentuna FK 0,76
19 Elina Hellgren 2004 Vallentuna FK 0,76
19 Alva Ranhagen 2003 Vallentuna FK 0,76
21 Elsa Grönberg 2003 Västerås FK 0,76
22 Maya Thompson 2004 Vallentuna FK 0,76
  Tuva Jons?us 2003 Vallentuna FK
  Anna Kaup 2003 Eskilstuna Friidrott
  Elna Lundholm 2003 Ludvika FFI
  Elsa Björkman 2003 Västerås FK

F 9 Längd Final 14/1  13:35
             
1 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 3,58
2 Elsa Jansson 2003 Upsala IF 3,48
3 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 3,44
4 Elsa Björkman 2003 Västerås FK 3,32
5 Beatrice Östlund 2003 Vallentuna FK 3,14
6 Therese Aldén 2003 Västerås FK 3,06
7 Johanna Eirefors 2003 Västerås FK 3,04
8 Amelie Russberg 2003 Västerås FK 3,00
9 Elsa Grönberg 2003 Västerås FK 2,75
10 Alma Norén 2003 Västerås FK 2,74 2,71
11 Celine Jallow 2003 IK Stål 2,74 2,59
12 Olivia Borg 2003 Bålsta IK 2,73
13 Anna Krysén 2003 Ludvika FFI 2,69
14 Filippa Nordh 2003 Åkersberga SK 2,62
15 Hedda Petersson 2003 Vallentuna FK 2,57
16 Alina Carlsson 2003 Västerås FK 2,55
17 Smila Malm 2003 Täby IS 2,54 2,39
18 Ida Flack 2003 Åkersberga SK 2,54 2,37
19 Mathilda Forsbeck 2003 Vallentuna FK 2,50 2,44
20 Tilde Lundholm 2003 Västerås FK 2,50 2,23
21 Emma Josefsson 2003 Åkersberga SK 2,49
22 Alva Eriksson 2003 Vallentuna FK 2,48 2,46
23 Emma Kårefjärd 2003 Råby Rekarne FIF 2,48 2,44
24 Tuva Jons?us 2003 Vallentuna FK 2,44
25 Alva Söderlind 2003 Vallentuna FK 2,43
26 Emelie Gerdin 2003 Vallentuna FK 2,30
27 Elna Lundholm 2003 Ludvika FFI 2,24 2,19
28 Alva Ranhagen 2003 Vallentuna FK 2,24 2,08
29 Lima Rygaard 2003 Rånäs 4H 2,00
30 Louise Jacobson 2003 Tyresö FK 1,81
  Amanda Lind 3003 Bålsta IK -
  Anna Kaup 2003 Eskilstuna Friidrott -
  Frida Christoffersson 2003 Västerås FK -
  Elsa Jansson 2003 Upsala IF -

F 9 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Louise Jacobson 1,81 1,79 1,80
Lima Rygaard x 2,00 1,86
Emma Kårefjärd 2,48 2,44 2,28
Celine Jallow 2,55 2,59 2,74
Mathilda Forsbeck 2,50 2,44 2,10
Tuva Jons?us 2,29 2,44 2,38
Alva Eriksson 2,48 2,34 2,46
Emelie Gerdin 2,26 2,01 2,30
Hedda Petersson 2,35 2,29 2,57
Beatrice Östlund 2,96 2,99 x 2,94 3,07 3,14
Alva Ranhagen 2,24 2,04 2,08
Alva Söderlind 2,14 2,23 2,43
Emma Josefsson 2,14 2,26 2,49
Filippa Nordh 2,53 2,44 2,62
Ida Flack 2,29 2,54 2,37
Olivia Borg 2,73 x x
Amanda Lind - - -
Felicia Karlsson 3,08 2,96 3,58 3,42 3,44 3,43
Anna Kaup - - -
Elna Lundholm 2,24 x 2,19
Anna Krysén 2,69 2,51 2,50
Smila Malm 2,39 2,29 2,54
Johanna Eirefors 2,76 2,69 x 2,84 3,04 2,88
Alma Norén 2,29 2,71 2,74
Elsa Björkman 3,16 3,20 3,31 3,19 3,04 3,32
Tilde Lundholm 2,50 2,23 x
Daniella Iglesias 3,32 3,36 3,44 3,28 3,40 3,44
Amelie Russberg 3,00 2,76 2,96 2,84 2,80 2,66
Frida Christoffersson - - -
Therese Aldén 2,69 2,82 2,23 2,78 2,79 3,06
Alina Carlsson 2,55 2,34 2,48
Elsa Grönberg 2,75 2,55 2,55
Elsa Jansson 3,33 3,39 3,30 3,48 3,44 3,34
Elsa Jansson - - -

F 8 60 m Försök 14/1  10:14

Heat 1
             
1 Signe Svensson 2004 Västerås FK 10,89 q
2 Selma Roosgårgh 2004 Ludvika FFI 11,37 q
3 Emelie Sellman 2004 Åkersberga SK 11,66 q
4 Ebba Sjöström 2005 Vallentuna FK 11,81
5 Alvah Lind 2005 Hanvikens SK 12,33
6 Ellen Sjödén 2004 Västerås FK 12,39 6
7 Alva Leppänen 2004 Vallentuna FK 12,39 7
8 Karolina Hjelm 2004 Bålsta IK 12,86

Heat 2
             
1 Bianca Iglesias 2004 Västerås FK 10,85 q
2 Enya Borgstedt 2004 Västerås FK 11,17 q
3 Lovisa Anbakk 2004 Upsala IF 11,30 q
4 Nea Broström 2004 Åkersberga SK 11,41 q
5 Maya Thompson 2004 Vallentuna FK 11,54 q
6 Felicia Öhrqvist 2004 Bålsta IK 11,79
7 Norah Lind 2005 Hanvikens SK 12,07
8 Jacqueline Sköldelöv 2004 Vallentuna FK 12,81

Heat 3
             
1 Nicolina Wiberg 2004 IK Stål 11,09 q
2 Emmalisa Eriksson 2004 Västerås FK 11,21 q
3 Matilda Thulin 2004 Rånäs 4H 11,64 q
4 Emilia Altin 2004 Hanvikens SK 11,68 q
5 Moa Häggmark 2004 Bålsta IK 12,11
6 Engla Klingenstierna 2004 Vallentuna FK 12,43
7 Tea Jons?us 2005 Vallentuna FK 13,01

Heat 4
             
1 Alice Wiberg 2004 Vallentuna FK 10,43 q
2 Sofia Clifford 2004 Västerås FK 11,69 q
3 Elina Hellgren 2004 Vallentuna FK 11,88
4 Agnes Hasselgren 2004 Åkersberga SK 12,33
5 Tuva Andersson 2005 Västerås FK 12,49
6 Saga Böthun 2004 Vallentuna FK 12,93
  Lovisa Altin 2004 Hanvikens SK Ej start

Heat 5
             
1 Tekla Thorgerzon 2004 Danderyds SK 10,95 q
2 Meja Wolwan 2005 Upsala IF 11,47 q
3 Julia Nyberg 2004 Hanvikens SK 12,34
4 Altea Mellberg 2996 Västerås FK 12,55
5 Linea Frejd 2004 Vallentuna FK 12,81
6 Daisy Thompson 2005 Vallentuna FK 13,66
7 Elicia Klingenstierna 2006 Vallentuna FK 14,01
8 Tilda Hasselberg 2004 Vallentuna FK 14,09

F 8 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Alice Wiberg 2004 Vallentuna FK 10,43 q
2 Bianca Iglesias 2004 Västerås FK 10,85 q
3 Signe Svensson 2004 Västerås FK 10,89 q
4 Tekla Thorgerzon 2004 Danderyds SK 10,95 q
5 Nicolina Wiberg 2004 IK Stål 11,09 q
6 Enya Borgstedt 2004 Västerås FK 11,17 q
7 Emmalisa Eriksson 2004 Västerås FK 11,21 q
8 Lovisa Anbakk 2004 Upsala IF 11,30 q
9 Selma Roosgårgh 2004 Ludvika FFI 11,37 q
10 Nea Broström 2004 Åkersberga SK 11,41 q
11 Meja Wolwan 2005 Upsala IF 11,47 q
12 Maya Thompson 2004 Vallentuna FK 11,54 q
13 Matilda Thulin 2004 Rånäs 4H 11,64 q
14 Emelie Sellman 2004 Åkersberga SK 11,66 q
15 Emilia Altin 2004 Hanvikens SK 11,68 q
16 Sofia Clifford 2004 Västerås FK 11,69 q
17 Felicia Öhrqvist 2004 Bålsta IK 11,79
18 Ebba Sjöström 2005 Vallentuna FK 11,81
19 Elina Hellgren 2004 Vallentuna FK 11,88
20 Norah Lind 2005 Hanvikens SK 12,07
21 Moa Häggmark 2004 Bålsta IK 12,11
22 Alvah Lind 2005 Hanvikens SK 12,33
23 Agnes Hasselgren 2004 Åkersberga SK 12,33
24 Julia Nyberg 2004 Hanvikens SK 12,34
25 Ellen Sjödén 2004 Västerås FK 12,39 6
26 Alva Leppänen 2004 Vallentuna FK 12,39 7
27 Engla Klingenstierna 2004 Vallentuna FK 12,43
28 Tuva Andersson 2005 Västerås FK 12,49
29 Altea Mellberg 2996 Västerås FK 12,55
30 Jacqueline Sköldelöv 2004 Vallentuna FK 12,81
31 Linea Frejd 2004 Vallentuna FK 12,81
32 Karolina Hjelm 2004 Bålsta IK 12,86
33 Saga Böthun 2004 Vallentuna FK 12,93
34 Tea Jons?us 2005 Vallentuna FK 13,01
35 Daisy Thompson 2005 Vallentuna FK 13,66
36 Elicia Klingenstierna 2006 Vallentuna FK 14,01
37 Tilda Hasselberg 2004 Vallentuna FK 14,09
  Lovisa Altin 2004 Hanvikens SK Ej start

F 8 60 m Final 14/1  15:45

Heat 1
             
1 Meja Wolwan 2005 Upsala IF 11,18
2 Nea Broström 2004 Åkersberga SK 11,24
3 Emilia Altin 2004 Hanvikens SK 11,46
4 Sofia Clifford 2004 Västerås FK 11,48
5 Emelie Sellman 2004 Åkersberga SK 11,51
6 Maya Thompson 2004 Vallentuna FK 11,59
7 Matilda Thulin 2004 Rånäs 4H 11,64
8 Selma Roosgårgh 2004 Ludvika FFI 11,67

Heat 2
             
1 Alice Wiberg 2004 Vallentuna FK 10,47
2 Tekla Thorgerzon 2004 Danderyds SK 10,72
3 Bianca Iglesias 2004 Västerås FK 10,87
4 Nicolina Wiberg 2004 IK Stål 10,93
5 Enya Borgstedt 2004 Västerås FK 10,96
6 Signe Svensson 2004 Västerås FK 11,11
7 Lovisa Anbakk 2004 Upsala IF 11,47
8 Emmalisa Eriksson 2004 Västerås FK 11,48

F 8 400 m Final 14/1  18:00

Heat 1
             
1 Signe Svensson 2004 Västerås FK 1,31,71
2 Emmalisa Eriksson 2004 Västerås FK 1,34,14
3 Maya Thompson 2004 Vallentuna FK 1,37,23
4 Emilia Altin 2004 Hanvikens SK 1,39,93
5 Ebba Sjöström 2005 Vallentuna FK 1,41,22
6 Tuva Andersson 2005 Västerås FK 1,49,96
  Lovisa Altin 2004 Hanvikens SK Ej start
  Julia Nyberg 2004 Hanvikens SK Bröt
  Daisy Thompson 2005 Vallentuna FK Bröt

Heat 2
             
1 Norah Lind 2005 Hanvikens SK 1,40,08
2 Matilda Thulin 2004 Rånäs 4H 1,41,06
3 Selma Roosgårgh 2004 Ludvika FFI 1,41,87
4 Tea Jons?us 2005 Vallentuna FK 1,42,60
5 Emelie Sellman 2004 Åkersberga SK 1,43,77
6 Elina Hellgren 2004 Vallentuna FK 1,44,07
7 Nea Broström 2004 Åkersberga SK 1,45,08
8 Karolina Hjelm 2004 Bålsta IK 1,48,16
9 Alvah Lind 2005 Hanvikens SK 1,48,49

F 8 400 m Final - Sammanställning
             
1 Signe Svensson 2004 Västerås FK 1,31,71
2 Emmalisa Eriksson 2004 Västerås FK 1,34,14
3 Maya Thompson 2004 Vallentuna FK 1,37,23
4 Emilia Altin 2004 Hanvikens SK 1,39,93
5 Norah Lind 2005 Hanvikens SK 1,40,08
6 Matilda Thulin 2004 Rånäs 4H 1,41,06
7 Ebba Sjöström 2005 Vallentuna FK 1,41,22
8 Selma Roosgårgh 2004 Ludvika FFI 1,41,87
9 Tea Jons?us 2005 Vallentuna FK 1,42,60
10 Emelie Sellman 2004 Åkersberga SK 1,43,77
11 Elina Hellgren 2004 Vallentuna FK 1,44,07
12 Nea Broström 2004 Åkersberga SK 1,45,08
13 Karolina Hjelm 2004 Bålsta IK 1,48,16
14 Alvah Lind 2005 Hanvikens SK 1,48,49
15 Tuva Andersson 2005 Västerås FK 1,49,96
  Lovisa Altin 2004 Hanvikens SK Ej start
  Julia Nyberg 2004 Hanvikens SK Bröt
  Daisy Thompson 2005 Vallentuna FK Bröt

F 8 Längd Pool 14/1  12:25

Pool 1
             
1 Alice Wiberg 2004 Vallentuna FK 2.89
2 Bianca Iglesias 2004 Västerås FK 2.86
3 Maya Thompson 2004 Vallentuna FK 2.81
4 Emelie Sellman 2004 Åkersberga SK 2.80
5 Tekla Thorgerzon 2004 Danderyds SK 2.66
6 Lovisa Anbakk 2004 Upsala IF 2.52
7 Norah Lind 2005 Hanvikens SK 2.48
8 Matilda Thulin 2004 Rånäs 4H 2.46
9 Selma Roosgårgh 2004 Ludvika FFI 2.43 2.37
10 Emmalisa Eriksson 2004 Västerås FK 2.40
11 Moa Häggmark 2004 Bålsta IK 2.38
12 Engla Klingenstierna 2004 Vallentuna FK 2.30
13 Alvah Lind 2005 Hanvikens SK 2.08
14 Alva Leppänen 2004 Vallentuna FK 1.95
15 Tuva Andersson 2005 Västerås FK 1.93
16 Elicia Klingenstierna 2006 Vallentuna FK 1.40
  Lovisa Altin 2004 Hanvikens SK
  Tea Jons?us 2005 Vallentuna FK
  Daisy Thompson 2005 Vallentuna FK
  Josefinf Fundberg 2004 Ärla IF

F 8 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Alvah Lind 2.08 1.93 X
Norah Lind 2.48 2.15 2.29
Lovisa Altin
Matilda Thulin 2.26 2.35 2.46
Lovisa Anbakk 2.52 X 2.48
Alva Leppänen 1.95 1.80 1.76
Tea Jons?us
Maya Thompson 2.65 2.66 2.65 2.69 2.79 2.81
Daisy Thompson
Engla Klingenstierna 2.26 2.03 2.30
Elicia Klingenstierna X X 1.40
Emelie Sellman 2.62 2.60 2.80 2.57 2.74 2.62
Moa Häggmark 2.38 2.36 2.30
Tekla Thorgerzon 2.66 2.58 2.56 2.58 2.59 2.60
Selma Roosgårgh 2.30 2.43 2.37
Emmalisa Eriksson 2.37 2.40 X
Tuva Andersson X 1.93 X
Bianca Iglesias 2.86 2.67 2.65 2.76 2.79 2.74
Josefinf Fundberg