Resultat Gurkspelen

Arrangör: Västreås FK
Datum: 4-5 aug 2012
Plats: Arosvallen
Ort: Västerås
Tävlingsledare: Per Tunander

Listan skapad: 2012-08-05 17:53:54


MS 100 m Försök 5/8  10:50

Heat 1
        Vind: +2,2    
1 Sunday Oijori 1993 Hammarby Friidrott 11,06 Q
2 Daniel Nordmark 1993 Västerås FK 11,15 Q
3 Oscar Törnros 1992 IFK Sala 11,54
4 Martin Waesterberg 1994 Täby IS 11,88
5 Michael Luxemburg 1994 Täby IS 12,02
6 Daniel Frisén 1984 Bollnäs FIK 12,76

Heat 2
        Vind: +2,5    
1 Jan Wocalewski 1993 Huddinge AIS Friidrott 10,94 Q
2 Jonathan Wulff 1994 Hammarby Friidrott 10,95 Q
3 Mattias Qvarfordt 1994 Hammarby Friidrott 11,42 q
4 Edwin Råsberg 1994 Hässelby SK 11,56
5 Tobias Westman 1994 Rånäs 4H 12,25
6 Dennis Olsson 1988 Västerås FK 14,07

Heat 3
        Vind: +2,5    
1 André Drummond 1990 Spårvägens FK 10,84 Q
2 Stephen Dunlop 1990 Upsala IF 11,06 Q
3 Samuel Johansson 1994 Rånäs 4H 11,43 q
4 Adam Axelsson 1993 Finspångs AIK Friidrott 11,61
5 Rickard Willman 1994 Västerås FK 11,76

MS 100 m Försök - Sammanställning
             
1 André Drummond 1990 Spårvägens FK 10,84 Q
2 Jan Wocalewski 1993 Huddinge AIS Friidrott 10,94 Q
3 Sunday Oijori 1993 Hammarby Friidrott 11,06 Q
4 Jonathan Wulff 1994 Hammarby Friidrott 10,95 Q
5 Stephen Dunlop 1990 Upsala IF 11,06 Q
6 Daniel Nordmark 1993 Västerås FK 11,15 Q
7 Mattias Qvarfordt 1994 Hammarby Friidrott 11,42 q
8 Samuel Johansson 1994 Rånäs 4H 11,43 q
9 Oscar Törnros 1992 IFK Sala 11,54
10 Edwin Råsberg 1994 Hässelby SK 11,56
11 Adam Axelsson 1993 Finspångs AIK Friidrott 11,61
12 Rickard Willman 1994 Västerås FK 11,76
13 Martin Waesterberg 1994 Täby IS 11,88
14 Michael Luxemburg 1994 Täby IS 12,02
15 Tobias Westman 1994 Rånäs 4H 12,25
16 Daniel Frisén 1984 Bollnäs FIK 12,76
17 Dennis Olsson 1988 Västerås FK 14,07

MS 100 m Final 5/8  11:45
        Vind: +2,8    
1 Jan Wocalewski 1993 Huddinge AIS Friidrott 10,69
2 André Drummond 1990 Spårvägens FK 10,71
3 Jonathan Wulff 1994 Hammarby Friidrott 10,77
4 Sunday Oijori 1993 Hammarby Friidrott 10,81
5 Stephen Dunlop 1990 Upsala IF 10,93
6 Daniel Nordmark 1993 Västerås FK 11,25
7 Samuel Johansson 1994 Rånäs 4H 11,37
8 Mattias Qvarfordt 1994 Hammarby Friidrott 11,38

MS 200 m Försök 4/8  14:25

Heat 1
        Vind: +2,5    
1 Alexander Nordkvist 1990 Huddinge AIS Friidrott 21,83 Q
2 Viktor Jönsson 1992 Råby Rekarne FIF 22,36 q
3 Hannes Skugghall 1992 Hammarby Friidrott 22,67 q
4 Martin Meier 1993 Audentes Estland 23,90
5 Karl Schenström 1991 Nyköpings BIS 24,47
6 Tobias Westman 1994 Rånäs 4H 24,67

Heat 2
        Vind: +1,4    
1 Sunday Oijori 1993 Hammarby Friidrott 22,39 Q
2 Abdiaziz Warsame 1995 Råby Rekarne FIF 23,34
3 Adam Axelsson 1993 Finspångs AIK Friidrott 23,63
4 Petter Berner Wik 1994 Upsala IF 24,20
5 Daniel Frisén 1984 Bollnäs FIK 25,88

Heat 3
        Vind: +4,2    
1 Jonathan Wulff 1994 Hammarby Friidrott 22,48 Q
2 Johan Eriksson 1988 Turebergs FK 22,83 2
3 Markus Backman 1994 Eskilstuna Friidrott 22,83 3
4 Erik Holmberg 1993 Rånäs 4H 23,94
5 Henri Tamm 1994 SK Fortis Estland 25,01

Heat 4
        Vind: +3,0    
1 Stephen Dunlop 1990 Upsala IF 22,58 Q
2 Daniel Nordmark 1993 Västerås FK 22,69
3 Samuel Johansson 1994 Rånäs 4H 23,52
4 Gustav Schölin 1994 Finspångs AIK Friidrott 24,04
5 Michael Luxemburg 1994 Täby IS 24,38

MS 200 m Försök - Sammanställning
             
1 Alexander Nordkvist 1990 Huddinge AIS Friidrott 21,83 Q
2 Sunday Oijori 1993 Hammarby Friidrott 22,39 Q
3 Jonathan Wulff 1994 Hammarby Friidrott 22,48 Q
4 Stephen Dunlop 1990 Upsala IF 22,58 Q
5 Viktor Jönsson 1992 Råby Rekarne FIF 22,36 q
6 Hannes Skugghall 1992 Hammarby Friidrott 22,67 q
7 Daniel Nordmark 1993 Västerås FK 22,69
8 Johan Eriksson 1988 Turebergs FK 22,83 2
9 Markus Backman 1994 Eskilstuna Friidrott 22,83 3
10 Abdiaziz Warsame 1995 Råby Rekarne FIF 23,34
11 Samuel Johansson 1994 Rånäs 4H 23,52
12 Adam Axelsson 1993 Finspångs AIK Friidrott 23,63
13 Martin Meier 1993 Audentes Estland 23,90
14 Erik Holmberg 1993 Rånäs 4H 23,94
15 Gustav Schölin 1994 Finspångs AIK Friidrott 24,04
16 Petter Berner Wik 1994 Upsala IF 24,20
17 Michael Luxemburg 1994 Täby IS 24,38
18 Karl Schenström 1991 Nyköpings BIS 24,47
19 Tobias Westman 1994 Rånäs 4H 24,67
20 Henri Tamm 1994 SK Fortis Estland 25,01
21 Daniel Frisén 1984 Bollnäs FIK 25,88

MS 200 m Final 4/8  16:35
        Vind: +4,2    
1 Sunday Oijori 1993 Hammarby Friidrott 21,61
2 Alexander Nordkvist 1990 Huddinge AIS Friidrott 21,68
3 Jonathan Wulff 1994 Hammarby Friidrott 21,95
4 Viktor Jönsson 1992 Råby Rekarne FIF 22,15
5 Stephen Dunlop 1990 Upsala IF 22,39
6 Hannes Skugghall 1992 Hammarby Friidrott 22,47

MS 400 m Final 5/8  15:05

Heat 1
             
1 Fredrik Finstad 1994 Ekshärad Friidrott 51,56
2 Anton Forsberg 1991 Turebergs FK 52,39
3 Linus Gustafsson 1991 Västerås FK 54,27
4 Daniel Eklund 1984 IFK Lidingö 57,15

Heat 2
             
1 Elias Amado 1986 Falu IK 50,40
2 Ken Braesch-Andersson 1993 Hammarby Friidrott 51,36
3 Marcus Mårtensson 1995 IFK Lidingö 51,95
4 Tomas Hultgren 1991 KFUM Örebro Friidrott 52,36
5 Fredrik Åström 1993 Täby IS 52,46

MS 400 m Final - Sammanställning
             
1 Elias Amado 1986 Falu IK 50,40
2 Ken Braesch-Andersson 1993 Hammarby Friidrott 51,36
3 Fredrik Finstad 1994 Ekshärad Friidrott 51,56
4 Marcus Mårtensson 1995 IFK Lidingö 51,95
5 Tomas Hultgren 1991 KFUM Örebro Friidrott 52,36
6 Anton Forsberg 1991 Turebergs FK 52,39
7 Fredrik Åström 1993 Täby IS 52,46
8 Linus Gustafsson 1991 Västerås FK 54,27
9 Daniel Eklund 1984 IFK Lidingö 57,15

MS 800 m Final 4/8  18:21
             
1 Martin Hammar 1995 Rånäs 4H 2,00,4 m
2 Anton Persson 1996 Hässelby SK 2,00,7 m
3 Niklas Jonsson 1992 Hammarby IF 2,01,2 m
4 Gustav Bivstedt 1996 Hässelby SK 2,01,4 m
5 Niklas Könberg 1993 Spårvägens FK 2,01,7 m
6 Erik Tholén 1994 Ununge IF 2,02,2 m
7 Filip Segerberg 1990 Hammarby Friidrott 2,02,7 m
8 Alexander Holm 1992 GoIF Tjalve 2,04,2 m
9 Lucas Mattsson 1994 IF Åland 2,05,8 m
10 Jesper Bokefors 1994 Upsala IF 2,06,3 m
11 Daniel Cortobius 1988 Rånäs 4H 2,11,2 m
  Mohammad Ismail 1994 Boland skolan Uppsala Disk

MS 1 500 m Final 5/8  12:55
             
1 Adam Lindström 1993 Hässelby SK 4,10,52
2 Aleksander Liss 1991 Turebergs FK 4,10,87
3 Martin Hammar 1995 Rånäs 4H 4,11,35
4 Niklas Könberg 1993 Spårvägens FK 4,12,24
5 Filip Segerberg 1990 Hammarby Friidrott 4,15,14
6 Alexander Holm 1992 GoIF Tjalve 4,16,21
7 Filip Aurtursson 1996 Hässelby SK 4,21,49
8 Michelle Alemayoh 1992 Hammarby Friidrott 4,22,02
9 Adam Bills 1993 Hässelby SK 4,22,17
10 Hugo Lindell 1995 Rånäs 4H 4,23,92
11 Jesper Bokefors 1994 Upsala IF 4,32,90

MS Höjd Final 4/8  12:25
             
1 Jonathan Kruse 1995 Upsala IF 2,05
2 Arlind Shaluni 1992 IK Norrköping Friidrott 2,02
3 Fabian Delryd 1996 Täby IS 2,02
4 Henrik Thoms 1996 Hanvikens SK 1,96
5 Mattias Jällrud 1993 Rånäs 4H 1,91
6 Edwin Heggemann 1994 KFUM Örebro Friidrott 1,86
7 Martin Sundgren 1994 Finspångs AIK Friidrott 1,81
8 Oscar Törnros 1992 IFK Sala 1,76
  Adam Lindhe 1994 IFK Lidingö
  Christoffer Ekberg 1996 IFK Lidingö

MS Stav Final 4/8  15:20
             
1 Dennis F Bergetoft 1992 KFUM Örebro 4,65
2 David Carlsson 1990 Östhammar FI 3,83
  Jonathan Jansson 1991 Östhammar FI igr
  Björn Andersson 1991 Bålsta IK igr

MS Längd Final 5/8  15:55
             
  Björn Bamane 1993 Spårvägens FK  
  Rickard Willman 1994 Västerås FK 7,24 +4,0 4,73 +1,1
  Gunnar Odenman 1993 Hammarby Friidrott 6,92 +1,7
  viktor warg 1993 KFUM Arvika friidrott 6,76 +2,8
  Tobias Westman 1994 Rånäs 4H 3,82 +2,5
  Patrik Hjort 1993 Västerås FK

MS Tresteg Final 4/8  18:05
             
1 Karl Schenström 1991 Nyköpings BIS 12,07 +1,9
  viktor warg 1993 KFUM Arvika friidrott

MS Kula Final 5/8  12:25
             
1 Daniel Ståhl 1992 Spårvägens FK 18,30
2 Mats Olsson 1986 Hässelby SK 17,80
3 nicklas eriksson 1987 Hellas FK 13,91
4 Oscar Törnros 1992 IFK Sala 12,91

MS Diskus Final 4/8  15:15
             
1 Daniel Ståhl 1992 Spårvägens FK 59,98
2 Oscar Törnros 1992 IFK Sala 42,64

MS Slägga Final 4/8  12:20
             
1 Torbjörn Sörman 1986 KFUM Örebro Friidrott 55,97
  Emil Olars 1991 Södertälje IF igr
  Jörgen Wiksell 1979 Västerås FK

MS Spjut Final 5/8  16:45
             
1 Johan Holmberg 1988 Södertälje IF 63,40
2 Robert Ekman 1982 Västerås FK 54,16
3 Björn Brink 1991 Hanvikens SK 52,25
4 Simon Gunnarsson 1993 Västerås FK 49,81
5 Yasir Aliman 1994 Råby Rekarne FIF 34,25

P 19 Kula Final 5/8  12:25
             
1 Andreas Eriksson 1994 IK Heros 13,71

P 19 Diskus Final 4/8  15:15
             
1 Andreas Eriksson 1994 IK Heros 37,56

P 19 Slägga Final 4/8  12:20
             
1 Alex Larsson 1994 Upsala IF 66,81

P 17 100 m Försök 5/8  11:05

Heat 1
        Vind: +0,5    
1 Amadou sussoho 1995 Huddinge AIS Friidrott 11,58 Q
2 Ali Abdkadir 1995 Råby Rekarne FIF 11,78 Q
3 Sebastian Knutsson 1995 Mariestads AIF 11,91 q
4 Victor Björklund 1996 Upsala IF 11,95 q
5 Timothy Edwards 1995 Upsala IF 12,01 q
6 Martin Nikolai Kanestrøm 1996 Lambertseter IF 12,28
7 Andreas F.T. Gjesdal 1995 IL Koll (NOR) 13,26

Heat 2
        Vind: +1,3    
1 Dennis Elms-Jansson 1995 Huddinge AIS Friidrott 11,61 Q
2 Abdiaziz Warsame 1995 Råby Rekarne FIF 11,65 Q
3 Andreas Movin 1996 IFK Lidingö 12,04 q
4 Jesper Hellström 1995 Hässelby SK 12,05
5 Marcus Rostmark 1996 IFK Märsta 12,09
6 Emil Nordback 1996 Upsala IF 12,39

P 17 100 m Försök - Sammanställning
             
1 Amadou sussoho 1995 Huddinge AIS Friidrott 11,58 Q
2 Dennis Elms-Jansson 1995 Huddinge AIS Friidrott 11,61 Q
3 Abdiaziz Warsame 1995 Råby Rekarne FIF 11,65 Q
4 Ali Abdkadir 1995 Råby Rekarne FIF 11,78 Q
5 Sebastian Knutsson 1995 Mariestads AIF 11,91 q
6 Victor Björklund 1996 Upsala IF 11,95 q
7 Timothy Edwards 1995 Upsala IF 12,01 q
8 Andreas Movin 1996 IFK Lidingö 12,04 q
9 Jesper Hellström 1995 Hässelby SK 12,05
10 Marcus Rostmark 1996 IFK Märsta 12,09
11 Martin Nikolai Kanestrøm 1996 Lambertseter IF 12,28
12 Emil Nordback 1996 Upsala IF 12,39
13 Andreas F.T. Gjesdal 1995 IL Koll (NOR) 13,26

P 17 100 m Final 5/8  12:00
        Vind: +0,9    
1 Abdiaziz Warsame 1995 Råby Rekarne FIF 11,52
2 Amadou sussoho 1995 Huddinge AIS Friidrott 11,55
3 Ali Abdkadir 1995 Råby Rekarne FIF 11,66
4 Victor Björklund 1996 Upsala IF 11,92
5 Andreas Movin 1996 IFK Lidingö 11,97
6 Sebastian Knutsson 1995 Mariestads AIF 12,19
  Dennis Elms-Jansson 1995 Huddinge AIS Friidrott Ej start
  Timothy Edwards 1995 Upsala IF Ej start

P 17 200 m Försök 4/8  13:55

Heat 1
        Vind: +1,4    
1 Amadou sussoho 1995 Huddinge AIS Friidrott 23,32 Q
2 Max Andersson 1995 Tierps IF Friidrott 23,56 Q
3 Marcus Holmqvist 1995 Hammarby Friidrott 23,80 q
4 Martin Löfblom 1995 Hanvikens SK 24,03
5 Oscar Jacobsson 1997 Västerås FK 24,20
6 Martin Nikolai Kanestrøm 1996 Lambertseter IF 24,53

Heat 2
        Vind: +2,0    
1 Carl Dath 1995 Täby IS 23,45 Q
2 Gustav Kjell 1996 Turebergs FK 23,48 Q
3 Joel Glantz 1996 Huddinge AIS Friidrott 23,74 q
4 Markus Erik 1995 ÖIS Estland 24,98
5 Ott Olof Trink 1995 SK Fortis Estland 25,30
6 Kheris Leedan 1996 Råby Rekarne FIF 25,47

P 17 200 m Försök - Sammanställning
             
1 Amadou sussoho 1995 Huddinge AIS Friidrott 23,32 Q
2 Carl Dath 1995 Täby IS 23,45 Q
3 Gustav Kjell 1996 Turebergs FK 23,48 Q
4 Max Andersson 1995 Tierps IF Friidrott 23,56 Q
5 Joel Glantz 1996 Huddinge AIS Friidrott 23,74 q
6 Marcus Holmqvist 1995 Hammarby Friidrott 23,80 q
7 Martin Löfblom 1995 Hanvikens SK 24,03
8 Oscar Jacobsson 1997 Västerås FK 24,20
9 Martin Nikolai Kanestrøm 1996 Lambertseter IF 24,53
10 Markus Erik 1995 ÖIS Estland 24,98
11 Ott Olof Trink 1995 SK Fortis Estland 25,30
12 Kheris Leedan 1996 Råby Rekarne FIF 25,47

P 17 200 m Final 4/8  16:30
        Vind: +1,0    
1 Amadou sussoho 1995 Huddinge AIS Friidrott 23,29
2 Gustav Kjell 1996 Turebergs FK 23,39
3 Carl Dath 1995 Täby IS 23,41
4 Joel Glantz 1996 Huddinge AIS Friidrott 23,86
5 Marcus Holmqvist 1995 Hammarby Friidrott 23,99
  Max Andersson 1995 Tierps IF Friidrott Ej start

P 17 400 m Final 5/8  14:45
             
1 Abdiaziz Warsame 1995 Råby Rekarne FIF 53,58
2 Carl Dath 1995 Täby IS 54,19
3 Martin Nikolai Kanestrøm 1996 Lambertseter IF 56,24
4 Christoffer Vikerfors 1995 Upsala IF 57,13

P 17 800 m Final 4/8  18:45
             
1 Filip Wendelin 1996 IFK Sala 2,03,61
2 Andreas Jansson 1996 SLK Oxelösund 2,04,56
3 Anton Wijk 1996 Upsala IF 2,19,21
4 Oscar Östebo 1996 Glanshammars IF 2,23,69

P 17 1 500 m Final 5/8  12:55
             
1 Gustaf Lindfeldt 1995 Hammarby Friidrott 4,18,92
2 Rasmus Waldna 1996 Hammarby Friidrott 4,28,38

P 17 110 mh Försök 4/8  10:10

Heat 1
        Vind: +3,5    
1 Isak Andersson 1996 Upsala IF 14,83 Q
2 Felix Norèn 1995 Katrineholms SK Friidrott 15,60 Q
3 Sander Ivarinen 1995 Audentes Estland 15,69 q
4 Martin Nikolai Kanestrøm 1996 Lambertseter IF 15,97 q
5 Marcus Rostmark 1996 IFK Märsta 16,32
6 Dennis Elms-Jansson 1995 Huddinge AIS Friidrott 16,43
7 Ott Olof Trink 1995 SK Fortis Estland 17,49

Heat 2
        Vind: +1,6    
1 Andreas Almlöf 1995 Hammarby Friidrott 14,53 Q
2 Fredrik Samuelsson 1995 Hässelby SK 15,16 Q
3 Victor Björklund 1996 Upsala IF 15,43 q
4 Nicklas Karlsson 1996 Finspångs AIK Friidrott 16,03 q
5 Oskar Greilert 1995 Hanvikens SK 16,11
6 Andreas F.T. Gjesdal 1995 IL Koll (NOR) 17,17
  Ayad Shaker 1994 Råby Rekarne FIF   15,35

P 17 110 mh Försök - Sammanställning
             
1 Andreas Almlöf 1995 Hammarby Friidrott 14,53 Q
2 Isak Andersson 1996 Upsala IF 14,83 Q
3 Fredrik Samuelsson 1995 Hässelby SK 15,16 Q
4 Felix Norèn 1995 Katrineholms SK Friidrott 15,60 Q
5 Victor Björklund 1996 Upsala IF 15,43 q
6 Sander Ivarinen 1995 Audentes Estland 15,69 q
7 Martin Nikolai Kanestrøm 1996 Lambertseter IF 15,97 q
8 Nicklas Karlsson 1996 Finspångs AIK Friidrott 16,03 q
9 Oskar Greilert 1995 Hanvikens SK 16,11
10 Marcus Rostmark 1996 IFK Märsta 16,32
11 Dennis Elms-Jansson 1995 Huddinge AIS Friidrott 16,43
12 Andreas F.T. Gjesdal 1995 IL Koll (NOR) 17,17
13 Ott Olof Trink 1995 SK Fortis Estland 17,49
  Ayad Shaker 1994 Råby Rekarne FIF   15,35

P 17 110 mh Final 4/8  11:05
        Vind: +3,2    
1 Andreas Almlöf 1995 Hammarby Friidrott 14,26
2 Isak Andersson 1996 Upsala IF 14,45
3 Fredrik Samuelsson 1995 Hässelby SK 14,65
4 Victor Björklund 1996 Upsala IF 15,39
5 Felix Norèn 1995 Katrineholms SK Friidrott 15,69
6 Nicklas Karlsson 1996 Finspångs AIK Friidrott 15,84
7 Sander Ivarinen 1995 Audentes Estland 15,88
  Martin Nikolai Kanestrøm 1996 Lambertseter IF Bröt

P 17 300 mh Final 4/8  19:40
             
1 Dennis Elms-Jansson 1995 Huddinge AIS Friidrott 41,70
2 Emil Carlsson 1995 Hanvikens SK 43,85
  Khalid Salman 1994 Råby Rekarne FIF 46,04 U.T
  Marcus Gunderyd 1993 Täby IS 45,14 U.T
  Fredrik Åström 1993 Täby IS 40,39 U.T

P 17 Höjd Final 5/8  16:25
             
1 Henrik Thoms 1996 Hanvikens SK 194
2 Oskar Lundqvist 1997 Upsala IF 194
3 Fredrik Samuelsson 1995 Hässelby SK 188
4 Staffan Åkesson 1995 Hammarby Friidrott 188
5 Nicklas Karlsson 1996 Finspångs AIK Friidrott 170
6 Sebastian Engström 1995 Huddinge AIS Friidrott 161

P 17 Längd Final 5/8  13:10
             
1 Jesper Hellström 1995 Hässelby SK 6,26 +1,9
2 Nicklas Karlsson 1996 Finspångs AIK Friidrott 6,22 +3,0
2 Marcus Rostmark 1996 IFK Märsta 6,22 +0,2
4 Jesper Frykholm 1996 Glanshammars IF 6,16 +3,8
5 Staffan Åkesson 1995 Hammarby Friidrott 6,14 +2,0
6 Sebastian Knutsson 1995 Mariestads AIF 5,97 +1,9
7 Anton Östebo 1996 Glanshammars IF 5,76 +2,5 5,71 +1,9
8 Martin Löfblom 1995 Hanvikens SK 5,57 +1.5
9 Andreas F.T. Gjesdal 1995 IL Koll (NOR) 4,84 +3,6

P 17 Tresteg Final 4/8  18:05
             
1 Gustav Norén 1996 Upsala IF 13,39 +2,0
2 Jesper Frykholm 1996 Glanshammars IF 13,05 +3,2 11,45 +1,9

P 17 Kula Final 5/8  10:35
             
1 Gabriel Heen 1995 Huddinge AIS Friidrott 17,29
2 Fredrik Samuelsson 1995 Hässelby SK 14,36
3 Ali Alsaad 1995 Råby Rekarne FIF 13,26
4 Jimmy Wikström 1995 Hässelby SK 12,71
5 Victor Björklund 1996 Upsala IF 11,23
6 Jakob Samuelsson 1998 Hässelby SK 9,69

P 17 Diskus Final 4/8  15:15
             
1 Albin Lager 1996 KFUM Örebro Friidrott 44,18
2 Martin Löfblom 1995 Hanvikens SK 35,95
3 Gabriel Heen 1995 Huddinge AIS Friidrott 34,80
4 Alfred Sederlin 1996 Rånäs 4H 31,60
5 Marcus Rostmark 1996 IFK Märsta 29,15
  Viktor Hagren 1995 Turebergs FK IGR
  Fredrik Samuelsson 1995 Hässelby SK

P 17 Slägga Final 4/8  13:10
             
1 Chris Arnoldsson 1996 Turebergs FK 60,74
2 Christoffer Hagren 1995 Turebergs FK 48,20
3 Marcus Rostmark 1996 IFK Märsta 33,54
  Andreas Ringstam 1995 Gefle IF

P 17 Spjut Final 5/8  15:20
             
1 Chris Arnoldsson 1996 Turebergs FK 54,11
2 Andreas Vinghed 1995 Sundbybergs IK 52,79
3 Martin Löfblom 1995 Hanvikens SK 50,00
4 Gabriel Heen 1995 Huddinge AIS Friidrott 49,84
5 Henrik Thoms 1996 Hanvikens SK 44,61
6 Viktor Hagren 1995 Turebergs FK 38,54
7 Sebastian Engström 1995 Huddinge AIS Friidrott 35,03
8 Fazal Syed 1996 Råby Rekarne FIF 33,56
9 Dennis Elms-Jansson 1995 Huddinge AIS Friidrott 31,76
  Oskar Greilert 1995 Hanvikens SK
  Alfred Sederlin 1996 Rånäs 4H

P 15 100 m Försök 5/8  12:20

Heat 1
        Vind: +1,3    
1 Karl Sjölander 1997 Upsala IF 11,87 Q
2 Giovanni Inostroza 1997 Turebergs FK 12,09 Q
3 Lucas Järpsjö 1997 Mariestads AIF 12,30 q
4 Abanob Abdelahad 1997 Västerås FK 12,57 q
5 Christoffer Sandell 1997 Råby Rekarne FIF 12,72
6 Joakim Karlsson 1997 Finspångs AIK Friidrott 12,73

Heat 2
        Vind: +1,3    
1 Oscar Jacobsson 1997 Västerås FK 12,00 Q
2 Martin Hansen 1997 Huddinge AIS Friidrott 12,01 Q
3 Michael Welsapar 1997 Enköpings AI 12,31 q
4 William Kisekka 1997 Upsala IF 12,35 q
5 Joakim Karlsson 1997 Västerås FK 12,84

P 15 100 m Försök - Sammanställning
             
1 Karl Sjölander 1997 Upsala IF 11,87 Q
2 Oscar Jacobsson 1997 Västerås FK 12,00 Q
3 Martin Hansen 1997 Huddinge AIS Friidrott 12,01 Q
4 Giovanni Inostroza 1997 Turebergs FK 12,09 Q
5 Lucas Järpsjö 1997 Mariestads AIF 12,30 q
6 Michael Welsapar 1997 Enköpings AI 12,31 q
7 William Kisekka 1997 Upsala IF 12,35 q
8 Abanob Abdelahad 1997 Västerås FK 12,57 q
9 Christoffer Sandell 1997 Råby Rekarne FIF 12,72
10 Joakim Karlsson 1997 Finspångs AIK Friidrott 12,73
11 Joakim Karlsson 1997 Västerås FK 12,84

P 15 100 m Final 5/8  11:30
        Vind: +2,6    
1 Karl Sjölander 1997 Upsala IF 11,74
2 Martin Hansen 1997 Huddinge AIS Friidrott 11,78
3 Oscar Jacobsson 1997 Västerås FK 11,92
4 Giovanni Inostroza 1997 Turebergs FK 12,09
5 Lucas Järpsjö 1997 Mariestads AIF 12,20
6 William Kisekka 1997 Upsala IF 12,29
7 Abanob Abdelahad 1997 Västerås FK 12,64
  Michael Welsapar 1997 Enköpings AI Ej start

P 15 300 m Final 5/8  14:25
             
1 Tobias Jonsson 1997 IFK Tumba 39,52
2 Lucas Järpsjö 1997 Mariestads AIF 40,11
3 Christian Björkman 1997 Väsby IK Friidrott 40,34
4 David Svensson 1998 IFK Tumba 41,76
5 Jacob Eriksson Viklund 1997 Sundbybergs IK 41,87
6 Christoffer Sandell 1997 Råby Rekarne FIF 42,42

P 15 800 m Final 4/8  18:35

Heat 1
             
1 Abdisalam Geedi Aden 1997 Upsala IF 2,09,21
2 Christoffer Ahl 1998 Hammarby Friidrott 2,10,55
3 Christoffer hagman 1997 Västerås FK 2,11,01
4 Pontus Hagman 1997 Västerås FK 2,12,74
5 Milton Nilsson 1998 IK Norrköping Friidrott 2,40,17
  Josef Norin 1997 IFK Tumba Ej start

Heat 2
             
1 Elias Tholén 1997 Upsala IF 2,05,01
2 Erik Djurberg 1997 Upsala IF 2,05,75
3 Anton Roos 1997 Huddinge AIS Friidrott 2,06,56
4 Kevin Duvert 1998 Hellas FK 2,11,71
5 Emil Danielsson 1997 Dala-Järna IK 2,12,67
6 Fredrik Kihlblom 1998 Huddinge AIS Friidrott 2,13,03
7 Tim Yngesjö 1997 Nyköpings BIS 2,19,37

P 15 800 m Final - Sammanställning
             
1 Elias Tholén 1997 Upsala IF 2,05,01
2 Erik Djurberg 1997 Upsala IF 2,05,75
3 Anton Roos 1997 Huddinge AIS Friidrott 2,06,56
4 Abdisalam Geedi Aden 1997 Upsala IF 2,09,21
5 Christoffer Ahl 1998 Hammarby Friidrott 2,10,55
6 Christoffer hagman 1997 Västerås FK 2,11,01
7 Kevin Duvert 1998 Hellas FK 2,11,71
8 Emil Danielsson 1997 Dala-Järna IK 2,12,67
9 Pontus Hagman 1997 Västerås FK 2,12,74
10 Fredrik Kihlblom 1998 Huddinge AIS Friidrott 2,13,03
11 Tim Yngesjö 1997 Nyköpings BIS 2,19,37
12 Milton Nilsson 1998 IK Norrköping Friidrott 2,40,17
  Josef Norin 1997 IFK Tumba Ej start

P 15 2 000 m Final 5/8  13:30
             
1 Christoffer hagman 1997 Västerås FK 6,22,57
2 Pontus Hagman 1997 Västerås FK 6,23,05
3 Tobias Bjärnulf 1997 Hässelby SK 6,26,40

P 15 100 mh Försök 4/8  09:45

Heat 1
        Vind: +1,7    
1 Niclas Holm 1997 Hellas FK 13,89 q
2 Ludvig Hilenfjärd 1997 Huddinge AIS Friidrott 14,74 q
3 Oscar Hjerm 1995 Västerås FK 14,95 q
4 Kevin Duvert 1998 Hellas FK 15,00 q
5 Sebastian Hargeström 1998 Hammarby Friidrott 17,39

Heat 2
        Vind: +2,4    
1 Giovanni Inostroza 1997 Turebergs FK 14,69 q
2 Eric Axtelius 1997 Enköpings AI 14,71 q
3 Edwin Sahlin 1997 Västerås FK 14,98 q
4 Peter Heen 1997 Huddinge AIS Friidrott 15,84 q
5 Timothy Olsson 1998 Hammarby Friidrott 17,11

P 15 100 mh Försök - Sammanställning
             
1 Niclas Holm 1997 Hellas FK 13,89 q
2 Giovanni Inostroza 1997 Turebergs FK 14,69 q
3 Eric Axtelius 1997 Enköpings AI 14,71 q
4 Ludvig Hilenfjärd 1997 Huddinge AIS Friidrott 14,74 q
5 Oscar Hjerm 1995 Västerås FK 14,95 q
6 Edwin Sahlin 1997 Västerås FK 14,98 q
7 Kevin Duvert 1998 Hellas FK 15,00 q
8 Peter Heen 1997 Huddinge AIS Friidrott 15,84 q
9 Timothy Olsson 1998 Hammarby Friidrott 17,11
10 Sebastian Hargeström 1998 Hammarby Friidrott 17,39

P 15 100 mh Final 4/8  10:55
        Vind: +3,0    
1 Ludvig Hilenfjärd 1997 Huddinge AIS Friidrott 13,67
2 Niclas Holm 1997 Hellas FK 14,73
3 Oscar Hjerm 1995 Västerås FK 14,77
4 Eric Axtelius 1997 Enköpings AI 14,78
5 Giovanni Inostroza 1997 Turebergs FK 14,84
6 Peter Heen 1997 Huddinge AIS Friidrott 15,75
  Edwin Sahlin 1997 Västerås FK Ej start
  Kevin Duvert 1998 Hellas FK Bröt

P 15 300 mh Final 4/8  19:30
             
1 Ludvig Hilenfjärd 1997 Huddinge AIS Friidrott 40,95
2 Hjalmar Åhman 1997 IFK Lidingö 44,31
3 Gabriel Rosshagen 1998 Täby IS 44,84
4 Marcus Jaurell 1997 Hässelby SK 45,75
5 Oscar Hjerm 1995 Västerås FK 48,25

P 15 Höjd Final 5/8  16:25
             
1 Otto Brimkman 1997 Spårvägens FK 1,70
2 Eric Axtelius 1997 Enköpings AI 1,67
3 Oscar Hjerm 1995 Västerås FK 1,67
  Peter Heen 1997 Huddinge AIS Friidrott

P 15 Stav Final 4/8  10:00
             
1 Edwin Sahlin 1997 Västerås FK 3,13

P 15 Längd Final 5/8  14:08
             
1 Edwin Sahlin 1997 Västerås FK 5,96 +3,1 5,88 +1,9
2 Lucas Järpsjö 1997 Mariestads AIF 5,79 +3,2 4,52 +1,9
3 Giovanni Inostroza 1997 Turebergs FK 5,69 +2,3 5,56 +1,4
4 Marcus Jaurell 1997 Hässelby SK 5,66 +3,5
5 Joakim Karlsson 1997 Västerås FK 5,32 +4.2
6 Joakim Karlsson 1997 Finspångs AIK Friidrott 5,23 +3,2
  Michael Welsapar 1997 Enköpings AI

P 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Michael Welsapar

P 15 Tresteg Final 4/8  15:15
             
1 Michael Welsapar 1997 Enköpings AI 12,42 +3,1
2 Eric Axtelius 1997 Enköpings AI 12,02 +0.9
3 Joakim Karlsson 1997 Västerås FK 10,65 +3,0 10,53 +1,3
4 Joakim Karlsson 1997 Finspångs AIK Friidrott 10,34 +2,5 10,10 +1,9
5 Fredrik Lundqvist 1997 Huddinge AIS Friidrott 10,22 +5,0 9,77 +1,4
6 Josef Norin 1997 IFK Tumba 9,59 +4,8 9,15 +1,3

P 15 Kula Final 5/8  13:20
             
1 Jesper Arbinge 1997 Huddinge AIS Friidrott 13,96
2 Oscar Gustafsson 1997 Nyköpings BIS 13,61
3 Edwin Sahlin 1997 Västerås FK 12,23
4 Kristian Westman 1997 Rånäs 4H 10,99
5 Peter Heen 1997 Huddinge AIS Friidrott 9,31

P 15 Diskus Final 4/8  12:15
             
1 Oscar Gustafsson 1997 Nyköpings BIS 60,86
2 Jesper Arbinge 1997 Huddinge AIS Friidrott 38,85
3 Kristian Westman 1997 Rånäs 4H 34,54
4 Edwin Sahlin 1997 Västerås FK 34,53
5 Eddie Sundell 1997 Söderhamns IF 31,96

P 15 Spjut Final 5/8  12:40
             
1 Gabriel Rosshagen 1998 Täby IS 43,54
2 Marcus Jaurell 1997 Hässelby SK 37,24
3 Peter Heen 1997 Huddinge AIS Friidrott 34,90
4 Jesper Lindén 1998 IK Norrköping Friidrott 32,91
5 Sebastian Hargeström 1998 Hammarby Friidrott 31,60
6 Timothy Olsson 1998 Hammarby Friidrott 30,95
  Martin Hansen 1997 Huddinge AIS Friidrott  

P 14 100 m Försök 5/8  10:10

Heat 1
        Vind: +0,7    
1 Gustaf Borg 1998 Nyköpings BIS 12,25 Q
2 Lukas Nordén 1998 Västerås FK 12,29 Q
3 Oliver Glänneskog 1998 IK Norrköping Friidrott 12,56 q
4 Harald Spoof 1998 Bromma IF 12,65 q
5 Lowe Råsberg 1998 Hässelby SK 13,14
6 Carl Krüsell Berg 1998 Hammarby Friidrott 13,84

Heat 2
        Vind: +2,6    
1 Daniel Persson 1998 Bromma IF 12,16 Q
2 Linus Willers 1998 IK Norrköping Friidrott 12,60 Q
3 Emil thedéen 1998 Bromma IF 12,73 q
4 David Svensson 1998 IFK Tumba 12,94 q
5 jacob rehn 1998 Östhammar FI 14,41

P 14 100 m Försök - Sammanställning
             
1 Daniel Persson 1998 Bromma IF 12,16 Q
2 Gustaf Borg 1998 Nyköpings BIS 12,25 Q
3 Lukas Nordén 1998 Västerås FK 12,29 Q
4 Linus Willers 1998 IK Norrköping Friidrott 12,60 Q
5 Oliver Glänneskog 1998 IK Norrköping Friidrott 12,56 q
6 Harald Spoof 1998 Bromma IF 12,65 q
7 Emil thedéen 1998 Bromma IF 12,73 q
8 David Svensson 1998 IFK Tumba 12,94 q
9 Lowe Råsberg 1998 Hässelby SK 13,14
10 Carl Krüsell Berg 1998 Hammarby Friidrott 13,84
11 jacob rehn 1998 Östhammar FI 14,41

P 14 100 m Final 5/8  11:50
        Vind: +3,1    
1 Daniel Persson 1998 Bromma IF 11,93
2 Gustaf Borg 1998 Nyköpings BIS 12,14 2
3 Lukas Nordén 1998 Västerås FK 12,14 3
4 Linus Willers 1998 IK Norrköping Friidrott 12,33
5 Harald Spoof 1998 Bromma IF 12,62
6 Emil thedéen 1998 Bromma IF 12,64
7 Oliver Glänneskog 1998 IK Norrköping Friidrott 12,90
8 David Svensson 1998 IFK Tumba 12,96

P 14 300 m Final 5/8  13:06

Heat 1
             
1 Viktor Kårefjärd 1998 Råby Rekarne FIF 43,22
2 Arvid Malm 1998 Västerås FK 44,56
3 Milton Nilsson 1998 IK Norrköping Friidrott 46,62

Heat 2
             
1 Lukas Nordén 1998 Västerås FK 40,42
2 Christoffer Ahl 1998 Hammarby Friidrott 41,23
3 Emil thedéen 1998 Bromma IF 42,07
4 Gabriel Rosshagen 1998 Täby IS 42,54

P 14 300 m Final - Sammanställning
             
1 Lukas Nordén 1998 Västerås FK 40,42
2 Christoffer Ahl 1998 Hammarby Friidrott 41,23
3 Emil thedéen 1998 Bromma IF 42,07
4 Gabriel Rosshagen 1998 Täby IS 42,54
5 Viktor Kårefjärd 1998 Råby Rekarne FIF 43,22
6 Arvid Malm 1998 Västerås FK 44,56
7 Milton Nilsson 1998 IK Norrköping Friidrott 46,62

P 14 2 000 m Final 5/8  13:30
             
1 Benjamin Eklund 1998 IK Westmannia 6,45,63
2 Axel Djurberg 1999 Upsala IF 6,52,32
3 Rikard Karlsson 1998 Hässelby SK 7,00,89
4 jacob rehn 1998 Östhammar FI 7,46,07

P 14 Höjd Final 4/8  11:25
             
1 Kevin Duvert 1998 Hellas FK 1,78
2 Linus Willers 1998 IK Norrköping Friidrott 1,72
3 Fredrik Kihlblom 1998 Huddinge AIS Friidrott 1,66
4 Joel Mattsson 1998 Tierps IF Friidrott 1,60
5 Benjamin Eklund 1998 IK Westmannia 1,54
6 Simon Eriksson 1998 Örbyhus IF 1,46

P 14 Stav Final 4/8  10:00
             
1 Filip Skoog 1999 Västerås FK 3,08
2 Jakob Samuelsson 1998 Hässelby SK 3,03
3 Sebastian Hargeström 1998 Hammarby Friidrott 2,93
4 Timothy Olsson 1998 Hammarby Friidrott 2,53
5 Lowe Råsberg 1998 Hässelby SK 2,18
  Gabriel Rosshagen 1998 Täby IS

P 14 Längd Final 4/8  17:25
             
1 Gabriel Rosshagen 1998 Täby IS 5,21 +0,0
2 Timothy Olsson 1998 Hammarby Friidrott 5,15 -0,2
3 Sebastian Hargeström 1998 Hammarby Friidrott 4,86 -0,3
4 Viktor Kårefjärd 1998 Råby Rekarne FIF 4,80 -1,6
5 Benjamin Eklund 1998 IK Westmannia 4,79 -0,7
6 Axel Pettersson 1998 IK Heros 4,53 -0,6
7 Enar Pettersson 1998 IK Heros 4,42 -0,5
  Lowe Råsberg 1998 Hässelby SK
  Christoffer Ahl 1998 Hammarby Friidrott
  Edvin Larsson 1998 Eskilstuna Friidrott

P 14 Tresteg Final 5/8  11:10
             
1 Timothy Olsson 1998 Hammarby Friidrott 11,66 +1,1
2 David Svensson 1998 IFK Tumba 10,63 +0,9
3 Axel Abrahamsson 1998 Bromma IF 10,40 +3,0
4 Simon Eriksson 1998 Örbyhus IF 9,60 +3,2 9,48 +1,0
  Sebastian Hargeström 1998 Hammarby Friidrott

P 14 Kula Final 5/8  13:20
             
1 Edvin Larsson 1998 Eskilstuna Friidrott 12,35
2 Gabriel Rosshagen 1998 Täby IS 11,28
3 Joel Mattsson 1998 Tierps IF Friidrott 10,98
4 Carl Krüsell Berg 1998 Hammarby Friidrott 9,97
5 Gustaf Borg 1998 Nyköpings BIS 9,54
  Jakob Samuelsson 1998 Hässelby SK

P 14 Diskus Final 4/8  12:15
             
1 Jakob Samuelsson 1998 Hässelby SK 33,73
2 Joel Mattsson 1998 Tierps IF Friidrott 30,48
3 Jesper Lindén 1998 IK Norrköping Friidrott 28,42
4 Sebastian Hargeström 1998 Hammarby Friidrott 24,95
  Edvin Larsson 1998 Eskilstuna Friidrott
  Gabriel Rosshagen 1998 Täby IS

P 14 4x100m Final 5/8  16:25
             
1 Bromma IF 1998 Bromma IF 49,94
2 Hammarby Friidrott 1999 Hammarby Friidrott 50,42

P 14 3x800m Final 5/8  17:05
             
1 Hammarby Friidrott 1998 Hammarby Friidrott 7,01,72

P 13 80 m Final 4/8  13:10
        Vind: +3,7    
1 Oskar Ekman 1999 Upsala IF 10,26
2 Aron Borg 1999 Götlunda IF 10,28
3 Filip Skoog 1999 Västerås FK 10,90
4 Johan Pedersen 1999 Upsala IF 10,95
5 Simon Björnstedt 1999 Bålsta IK 11,21
6 Tobias Tranderyd 1999 KFUM Örebro Friidrott 11,27

P 13 600 m Final 4/8  08:00
             
1 Aron Borg 1999 Götlunda IF 1,37,51
2 Oskar Ekman 1999 Upsala IF 1,38,25
3 Tobias Tranderyd 1999 KFUM Örebro Friidrott 1,39,62
4 Axel Djurberg 1999 Upsala IF 1,43,73

P 13 60 mh Final 4/8  09:20
             
1 Jonas Renz 1999 IK Norrköping Friidrott 9,66
2 Felix Bark 1999 Västerås FK 11,32

P 13 Höjd Final 5/8  14:20
             
1 Simon Björnstedt 1999 Bålsta IK 1,53
2 Filip Skoog 1999 Västerås FK 1,53
3 Oskar Erixon 1999 IK Westmannia 1,50
4 Aron Borg 1999 Götlunda IF 1,50
5 philip anbakk 1999 Upsala IF 1,40
  Felix Bark 1999 Västerås FK
  Oskar Ekman 1999 Upsala IF

P 13 Längd Final 4/8  14:20
             
1 Simon Björnstedt 1999 Bålsta IK 4,41
2 Felix Bark 1999 Västerås FK 4,06
3 Johan Pedersen 1999 Upsala IF 3,92
  Jonas Renz 1999 IK Norrköping Friidrott
  Malex Åkerblom 2000 IFK Lidingö

P 13 Kula Final 4/8  11:55
             
1 Oskar Ekman 1999 Upsala IF 13,94
2 Patrik Lindstedt 1999 Hässelby SK 13,46
3 Jonas Renz 1999 IK Norrköping Friidrott 9,60

P 13 Spjut Final 5/8  10:00
             
1 Aron Borg 1999 Götlunda IF 37,06
2 Simon Thor 2000 IFK Märsta 35,43
3 Filip Skoog 1999 Västerås FK 30,88
4 Oskar Erixon 1999 IK Westmannia 30,02
5 Ronny Wallin 2000 Bålsta IK 27,62
6 Otto Sundell 2000 Söderhamns IF 27,17
7 David Sahi 2000 Bålsta IK 26,26
8 philip anbakk 1999 Upsala IF 24,10
9 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 21,01

P 12 80 m Försök 4/8  12:26

Heat 1
        Vind: +1,0    
1 Philip Ludwigs 2000 Danderyds SK 11,40 Q
2 Edvin Schölin 2000 Finspångs AIK Friidrott 11,67 Q
3 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 12,00 q
4 Gustav Magnusson 2000 Nyköpings BIS 12,39
5 Ronny Wallin 2000 Bålsta IK 12,52
6 David Sahi 2000 Bålsta IK 12,96

Heat 2
        Vind: +1,5    
1 Mille Alfredsson 2000 Rånäs 4H 11,32 Q
2 Adriano Grueso Córdoba 2000 Västerås FK 11,34 Q
3 Mikael Lundkvist 2000 Huddinge AIS Friidrott 11,62 q
4 Otto Sundell 2000 Söderhamns IF 11,79 q
5 Eric Hjerm 2000 Västerås FK 12,02 q
6 Malex Åkerblom 2000 IFK Lidingö 12,51
7 Nick Eriksson 2000 Bergslagens FK 12,84

P 12 80 m Försök - Sammanställning
             
1 Mille Alfredsson 2000 Rånäs 4H 11,32 Q
2 Philip Ludwigs 2000 Danderyds SK 11,40 Q
3 Adriano Grueso Córdoba 2000 Västerås FK 11,34 Q
4 Edvin Schölin 2000 Finspångs AIK Friidrott 11,67 Q
5 Mikael Lundkvist 2000 Huddinge AIS Friidrott 11,62 q
6 Otto Sundell 2000 Söderhamns IF 11,79 q
7 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 12,00 q
8 Eric Hjerm 2000 Västerås FK 12,02 q
9 Gustav Magnusson 2000 Nyköpings BIS 12,39
10 Malex Åkerblom 2000 IFK Lidingö 12,51
11 Ronny Wallin 2000 Bålsta IK 12,52
12 Nick Eriksson 2000 Bergslagens FK 12,84
13 David Sahi 2000 Bålsta IK 12,96

P 12 80 m Final 4/8  16:00
        Vind: +0,7    
1 Philip Ludwigs 2000 Danderyds SK 11,14
2 Mille Alfredsson 2000 Rånäs 4H 11,43
3 Adriano Grueso Córdoba 2000 Västerås FK 11,57
4 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 11,93
5 Edvin Schölin 2000 Finspångs AIK Friidrott 11,95
6 Mikael Lundkvist 2000 Huddinge AIS Friidrott 12,03
7 Otto Sundell 2000 Söderhamns IF 12,07
8 Eric Hjerm 2000 Västerås FK 12,10

P 12 600 m Final 4/8  18:00
             
1 Philip Ludwigs 2000 Danderyds SK 1,57,56
2 Gustav Magnusson 2000 Nyköpings BIS 1,59,29
3 Nick Eriksson 2000 Bergslagens FK 2,11,32
  Otto Sundell 2000 Söderhamns IF Ej start
  Adriano Grueso Córdoba 2000 Västerås FK Ej start

P 12 60 mh Final 4/8  09:25
        Vind: +1,0    
1 Simon Thor 2000 IFK Märsta 10,93
2 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 11,01
3 Otto Sundell 2000 Söderhamns IF 11,56
4 Felix Wilow 2001 Kisa SK 11,96
5 Theodor Duvert 2001 IFK Märsta 12,00
6 Eric Hjerm 2000 Västerås FK 12,38

P 12 Höjd Final 5/8  11:35
             
1 Simon Thor 2000 IFK Märsta 1,52
2 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 1,46
3 Felix Wilow 2001 Kisa SK 1,43
4 Ronny Wallin 2000 Bålsta IK 1,42
5 Emil Stenlund 2001 KA2 IF 1,34
6 Samuel Karlsson 2000 Eskilstuna Friidrott 1,34
7 Adriano Grueso Córdoba 2000 Västerås FK 1,21
8 Sander Anbakk 2002 Upsala IF 1,21
9 Eric Hjerm 2000 Västerås FK 1,21

P 12 Längd Final 5/8  14:25
             
1 Samuel Karlsson 2000 Eskilstuna Friidrott 4,52 -2,2
2 Joel Andersson 2000 Enköpings AI 4,38 -1,7
3 Simon Thor 2000 IFK Märsta 4,36 -2,7
4 Adriano Grueso Córdoba 2000 Västerås FK 4,32 -2,2
5 Gustav Magnusson 2000 Nyköpings BIS 4,27 -0.8
6 Eric Hjerm 2000 Västerås FK 4,20 -1,5
7 Ronny Wallin 2000 Bålsta IK 4,14 -2,0
8 Johan Luning 2000 Bålsta IK 3,90 -1,9
9 Martin Mickels 2000 Bålsta IK 3,72 -2.2
  David Sahi 2000 Bålsta IK

P 12 Kula Final 4/8  11:55
             
1 Simon Thor 2000 IFK Märsta 11,05
2 Ronny Wallin 2000 Bålsta IK 8,31
3 Philip Ludwigs 2000 Danderyds SK 7,97
4 Edvin Schölin 2000 Finspångs AIK Friidrott 7,88
5 Gustav Magnusson 2000 Nyköpings BIS 7,11
6 David Sahi 2000 Bålsta IK 6,95
  Adriano Grueso Córdoba 2000 Västerås FK

P 11 60 m Försök 4/8  12:50

Heat 1
             
1 Sverre Lindell 2001 IFK Märsta 9,36 Q
2 Theodor Duvert 2001 IFK Märsta 9,45 Q
3 Oscar Persson 2001 Frövi IK Friidrott 9,56 q
4 Hampus Holm 2001 Västerås FK 9,81 q
5 Lukas Karlsson 2001 Flens FS 9,89

Heat 2
             
1 Felix Wilow 2001 Kisa SK 9,14 Q
2 Marcus Haraldsson 2001 Upsala IF 9,17 Q
3 Max Bechtel 2001 Hässelby SK 9,60 q
4 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 9,66 q

P 11 60 m Final 4/8  15:30
        Vind: +1,6    
1 Felix Wilow 2001 Kisa SK 9,06
2 Marcus Haraldsson 2001 Upsala IF 9,12
3 Sverre Lindell 2001 IFK Märsta 9,48
4 Oscar Persson 2001 Frövi IK Friidrott 9,55
5 Max Bechtel 2001 Hässelby SK 9,65
6 Theodor Duvert 2001 IFK Märsta 9,66
7 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 9,71
8 Hampus Holm 2001 Västerås FK 9,74

P 11 600 m Final 4/8  17:35
             
1 Albert Nygren 2001 Upsala IF 1,48,36
2 Sverre Lindell 2001 IFK Märsta 1,58,44
3 Max Bechtel 2001 Hässelby SK 1,59,68
4 Marcus Haraldsson 2001 Upsala IF 2,00,43
5 Theodor Duvert 2001 IFK Märsta 2,06,26
6 Felix Antman 2001 Västerås FK 2,07,85
7 Noel Wiljebrand 2001 Västerås FK 2,19,54

P 11 Längd Final 5/8  13:30
             
1 Emil Stenlund 2001 KA2 IF 4,25 -0,1
2 Felix Wilow 2001 Kisa SK 4,03 -4,1
3 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 3,97 -1,0
4 Sverre Lindell 2001 IFK Märsta 3.96 -2.9
5 Oscar Persson 2001 Frövi IK Friidrott 3,72 -3,8
6 Hugo Karlsson 2001 Götlunda IF 3,71 -0,9
6 Hampus Holm 2001 Västerås FK 3,71 +0,1
8 William Lindblom 2001 Götlunda IF 3,59 -0,7
9 Arthur Abrahamsson 2001 Bromma IF 3,55 -2,6
10 Albin Lundgren 2001 Götlunda IF 3,47 -2.2
11 Malte Sjöman 2001 Katrineholms SK Friidrott 3,46 -1,2
12 Hampus Johansson 2001 Bromma IF 2,95 -3,0

P 11 Kula Extra 4/8  14:40
             
1 Hugo Karlsson 2001 Götlunda IF 10,14
2 Emil Stenlund 2001 KA2 IF 10,05
3 Felix Wilow 2001 Kisa SK 8,90
4 Theodor Duvert 2001 IFK Märsta 8,49
5 Lukas Karlsson 2001 Flens FS 8,22
6 Hampus Holm 2001 Västerås FK 8,08
7 Oscar Persson 2001 Frövi IK Friidrott 7,30
8 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 6,88
9 Felix Antman 2001 Västerås FK 5,95

P 11 Boll Final 5/8  12:15
             
1 Hugo Karlsson 2001 Götlunda IF 36,79
2 Hampus Holm 2001 Västerås FK 35,69
3 Sverre Lindell 2001 IFK Märsta 32,98
4 Albin Lundgren 2001 Götlunda IF 32,02
5 Hampus Johansson 2001 Bromma IF 31,82
6 William Lindblom 2001 Götlunda IF 31,35
7 Ludwig Lindström 2001 Bålsta IK 31,21
8 Felix Wilow 2001 Kisa SK 30,34
9 Malte Sjöman 2001 Katrineholms SK Friidrott 27,85
10 Arthur Abrahamsson 2001 Bromma IF 26,92

P 10 60 m Försök 4/8  12:40

Heat 1
             
1 Oskar Edlund 2002 Täby IS 8,99 Q
2 Edvin Jernhall 2002 Täby IS 9,37 Q
3 Sander Anbakk 2002 Upsala IF 9,39 q
4 Alfons Haals 2002 Västerås FK 9,68 q
5 Oliver Åström 2002 Västerås FK 10,96

Heat 2
             
1 Axel Granath 2002 Sunnersta AIF 9,32 Q
2 Johannes Jansson 2002 Östhammar FI 9,33 Q
3 Pontus Gustavsson 2002 Västerås FK 9,41 q
4 Oliver Smidskog 2002 Västerås FK 10,19 q
5 Linus Auvinen 2002 IK Westmannia 10,65

P 10 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Oskar Edlund 2002 Täby IS 8,99 Q
2 Axel Granath 2002 Sunnersta AIF 9,32 Q
3 Johannes Jansson 2002 Östhammar FI 9,33 Q
4 Edvin Jernhall 2002 Täby IS 9,37 Q
5 Sander Anbakk 2002 Upsala IF 9,39 q
6 Pontus Gustavsson 2002 Västerås FK 9,41 q
7 Alfons Haals 2002 Västerås FK 9,68 q
8 Oliver Smidskog 2002 Västerås FK 10,19 q
9 Linus Auvinen 2002 IK Westmannia 10,65
10 Oliver Åström 2002 Västerås FK 10,96

P 10 60 m Final 4/8  15:02
        Vind: +4,7    
1 Oskar Edlund 2002 Täby IS 8,81
2 Axel Granath 2002 Sunnersta AIF 9,12
3 Edvin Jernhall 2002 Täby IS 9,14
4 Johannes Jansson 2002 Östhammar FI 9,16
5 Pontus Gustavsson 2002 Västerås FK 9,30
6 Sander Anbakk 2002 Upsala IF 9,36
7 Alfons Haals 2002 Västerås FK 9,60
8 Oliver Smidskog 2002 Västerås FK 10,10

P 10 600 m Final 4/8  17:40
             
1 Oskar Edlund 2002 Täby IS 1,55,74
2 Axel Granath 2002 Sunnersta AIF 1,57,01
3 Adam Nordmark 2002 Västerås FK 2,10,76
4 Alfons Haals 2002 Västerås FK 2,13,74
5 Linus Sundin 2002 Västerås FK 2,14,17
6 Oliver Smidskog 2002 Västerås FK 2,15,67
7 Oliver Åström 2002 Västerås FK 2,29,05

P 10 Längd Final 5/8  10:00
             
1 Pontus Gustavsson 2002 Västerås FK 4,13
2 Johannes Jansson 2002 Östhammar FI 4,03
3 Alfons Haals 2002 Västerås FK 3,77
4 Sander Anbakk 2002 Upsala IF 3,77
5 Edvin Jernhall 2002 Täby IS 3,56
6 Adam Nordmark 2002 Västerås FK 3,50
7 Oliver Smidskog 2002 Västerås FK 3,49
8 Edwin Lövgren 2002 Götlunda IF 3,32
9 Linus Auvinen 2002 IK Westmannia 3,16
10 Oliver Åström 2002 Västerås FK 2,83
  August Kallin 2002 Västerås FK

P 10 Kula Final 4/8  16:40
             
1 Pontus Gustavsson 2002 Västerås FK 9,01
2 Axel Granath 2002 Sunnersta AIF 7,63
3 Linus Sundin 2002 Västerås FK 7,47
4 Sander Anbakk 2002 Upsala IF 7,23
5 Linus Auvinen 2002 IK Westmannia 6,52
6 Alfons Haals 2002 Västerås FK 6,49
7 Oskar Edlund 2002 Täby IS 6,23
8 Oliver Smidskog 2002 Västerås FK 6,18
9 Edvin Jernhall 2002 Täby IS 6,03
  August Kallin 2002 Västerås FK
  Jonathan Westerberg 2002 IFK Lidingö

P 10 Boll Final 5/8  11:30
             
1 Pontus Gustavsson 2002 Västerås FK 29,93
2 Linus Sundin 2002 Västerås FK 28,21
3 Linus Auvinen 2002 IK Westmannia 27,45
4 Alfons Haals 2002 Västerås FK 26,84
5 Edwin Lövgren 2002 Götlunda IF 24,75
6 Oliver Smidskog 2002 Västerås FK 24,07
7 Edvin Jernhall 2002 Täby IS 22,81
8 Adam Nordmark 2002 Västerås FK 21,17
  August Kallin 2002 Västerås FK

P 9 60 m Försök 4/8  12:30

Heat 1
             
1 Pelle Karlsson 2003 Götlunda IF 9,89 Q
2 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 10,01 Q
3 Emil Hagborg 2003 Österhaninge IF 10,09 q
4 Elliot Duvert 2003 IFK Märsta 10,49 q
5 Emrik Fröding 2003 Götlunda IF 10,87
6 Johan Garbell 2003 Östhammar friidrott 11,27
7 Teodor Wiberg 2003 Västerås FK 11,96

Heat 2
             
1 Lucas Ulegård 2003 Västerås FK 9,30 Q
2 Albin Wallenius 2003 Västerås FK 10,03 Q
3 Viktor Dahlberg 2003 Västerås FK 10,06 q
4 Simon Öberg 2003 Västerås FK 10,66 q
5 Hampus Lammenvirta 2003 Iggesunds SK 10,76
6 Evert Jonsson 2003 Bålsta IK 11,04
7 Johan Sjödén 2003 Västerås FK 11,39

P 9 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Lucas Ulegård 2003 Västerås FK 9,30 Q
2 Pelle Karlsson 2003 Götlunda IF 9,89 Q
3 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 10,01 Q
4 Albin Wallenius 2003 Västerås FK 10,03 Q
5 Viktor Dahlberg 2003 Västerås FK 10,06 q
6 Emil Hagborg 2003 Österhaninge IF 10,09 q
7 Elliot Duvert 2003 IFK Märsta 10,49 q
8 Simon Öberg 2003 Västerås FK 10,66 q
9 Hampus Lammenvirta 2003 Iggesunds SK 10,76
10 Emrik Fröding 2003 Götlunda IF 10,87
11 Evert Jonsson 2003 Bålsta IK 11,04
12 Johan Garbell 2003 Östhammar friidrott 11,27
13 Johan Sjödén 2003 Västerås FK 11,39
14 Teodor Wiberg 2003 Västerås FK 11,96

P 9 60 m Final 4/8  15:10
        Vind: +2,5    
1 Lucas Ulegård 2003 Västerås FK 9,40
2 Pelle Karlsson 2003 Götlunda IF 9,77
3 Albin Wallenius 2003 Västerås FK 9,98
4 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 10,04
5 Viktor Dahlberg 2003 Västerås FK 10,06 5
6 Emil Hagborg 2003 Österhaninge IF 10,06 6
7 Elliot Duvert 2003 IFK Märsta 10,38
8 Simon Öberg 2003 Västerås FK 10,45

P 9 600 m Final 4/8  17:30
             
1 Albin Wallenius 2003 Västerås FK 2,03,21
2 Emil Hagborg 2003 Österhaninge IF 2,07,35
3 Albert Hennriksson 2003 Åkersberga SK 2,08,21
4 Emrik Fröding 2003 Götlunda IF 2,08,96
5 Evert Jonsson 2003 Bålsta IK 2,09,91
6 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 2,10,61
7 Elliot Duvert 2003 IFK Märsta 2,13,46
8 Alexander Hällefors 2003 Västerås FK 2,17,97
9 Johan Garbell 2003 Östhammar friidrott 2,37,75
10 Simon Öberg 2003 Västerås FK 2,42,49
  Viktor Dahlberg 2003 Västerås FK Ej start

P 9 Längd Final 5/8  14:10
             
1 Lucas Ulegård 2003 Västerås FK 3,98
2 Pelle Karlsson 2003 Götlunda IF 3,55
3 Albin Wallenius 2003 Västerås FK 3,44
4 Viktor Dahlberg 2003 Västerås FK 3,38
5 Emrik Fröding 2003 Götlunda IF 3,25
6 Hampus Lammenvirta 2003 Iggesunds SK 3,01
7 Jesper Ahlin 2003 Väsby IK Friidrott 3,00
8 Teodor Wiberg 2003 Västerås FK 2,80
9 Melker Lundgren 2003 Götlunda IF 2,71
10 Johan Sjödén 2003 Västerås FK 2,68
  Leo Bystedt 2003 Västerås FK

P 9 Kula Final 4/8  10:00
             
1 Pelle Karlsson 2003 Götlunda IF 6,32
2 Elliot Duvert 2003 IFK Märsta 5,92
3 Leo Bystedt 2003 Västerås FK 5,70
4 Emrik Fröding 2003 Götlunda IF 5,47
5 Johan Sjödén 2003 Västerås FK 5,11
6 Eskil Jonsson 2003 Bålsta IK 4,90
7 Johan Garbell 2003 Östhammar friidrott 4,71
8 Hampus Lammenvirta 2003 Iggesunds SK 4,66
9 Simon Öberg 2003 Västerås FK 4,60
10 Evert Jonsson 2003 Bålsta IK 4,51
  Viktor Karlsson 2003 Flens FS

P 9 Boll Final 5/8  13:05
             
1 Emrik Fröding 2003 Götlunda IF 33,38
2 Jesper Ahlin 2003 Väsby IK Friidrott 28,25
3 Leo Bystedt 2003 Västerås FK 28,09
4 Pelle Karlsson 2003 Götlunda IF 21,99
5 Teodor Wiberg 2003 Västerås FK 20,68
6 Melker Lundgren 2003 Götlunda IF 19,81
7 Johan Sjödén 2003 Västerås FK 16,96

P 8 60 m Försök 4/8  12:20

Heat 1
             
1 Alexander Ludwigs 2004 Danderyds SK 10,10 Q
2 Ludvig Jaasund 2004 Västerås FK 10,52 Q
3 William Hällerfors 2005 Västerås FK 11,29
4 Philip Siwertson Dahlberg 2005 Västerås FK 12,03
5 Samuel Lantz 2005 Västerås FK 12,26
6 Simon Sjölund 2005 Västerås FK 12,35
7 Gustav Jansson 2004 IK Westmannia 12,68
8 Elis Wiklund 2005 Västerås FK 12,75

Heat 2
             
1 Filip Granath 2004 Sunnersta AIF 9,78 Q
2 Ivan Kolsmyr 2004 Upsala IF 10,12 Q
3 Albin Ruuska 2004 IK Westmannia 10,22 q
4 Strix Åkerblom 2004 IFK Lidingö 10,42 q
5 David Randberg 2004 Västerås FK 10,92 q
6 Elias Ihrsén 2005 Enköpings AI 10,98 q
7 Benjamin Cefo 2005 Västerås FK 11,62
8 William Åström 2005 Västerås FK 11,69

P 8 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Filip Granath 2004 Sunnersta AIF 9,78 Q
2 Alexander Ludwigs 2004 Danderyds SK 10,10 Q
3 Ivan Kolsmyr 2004 Upsala IF 10,12 Q
4 Ludvig Jaasund 2004 Västerås FK 10,52 Q
5 Albin Ruuska 2004 IK Westmannia 10,22 q
6 Strix Åkerblom 2004 IFK Lidingö 10,42 q
7 David Randberg 2004 Västerås FK 10,92 q
8 Elias Ihrsén 2005 Enköpings AI 10,98 q
9 William Hällerfors 2005 Västerås FK 11,29
10 Benjamin Cefo 2005 Västerås FK 11,62
11 William Åström 2005 Västerås FK 11,69
12 Philip Siwertson Dahlberg 2005 Västerås FK 12,03
13 Samuel Lantz 2005 Västerås FK 12,26
14 Simon Sjölund 2005 Västerås FK 12,35
15 Gustav Jansson 2004 IK Westmannia 12,68
16 Elis Wiklund 2005 Västerås FK 12,75

P 8 60 m Final 4/8  15:15
        Vind: +2,2    
1 Filip Granath 2004 Sunnersta AIF 9,71
2 Alexander Ludwigs 2004 Danderyds SK 9,86
3 Ivan Kolsmyr 2004 Upsala IF 9,87
4 Albin Ruuska 2004 IK Westmannia 10,27
5 Ludvig Jaasund 2004 Västerås FK 10,33
6 Strix Åkerblom 2004 IFK Lidingö 10,54
7 David Randberg 2004 Västerås FK 10,79
  Elias Ihrsén 2005 Enköpings AI Ej start

P 8 400 m Final 4/8  17:00

Heat 1
             
1 Ludvig Jaasund 2004 Västerås FK 1,23,95
2 Marcus Sundin 2004 Västerås FK 1,29,20
3 William Åström 2005 Västerås FK 1,33,90
4 Linus Axelsson 2004 Upsala IF 1,35,28
5 Gustav Jansson 2004 IK Westmannia 1,49,13
  David Randberg 2004 Västerås FK Ej start

Heat 2
             
1 Filip Granath 2004 Sunnersta AIF 1,19,33
2 Alexander Ludwigs 2004 Danderyds SK 1,22,66
3 Linus Jansson 2004 SLK Oxelösund 1,23,06
4 Erik Zetterlund 2004 KFUM Örebro 1,27,93
5 Philip Siwertson Dahlberg 2005 Västerås FK 1,34,93
6 Simon Sjölund 2005 Västerås FK 1,41,63
7 Albin Ruuska 2004 IK Westmannia 2,07,62

P 8 400 m Final - Sammanställning
             
1 Filip Granath 2004 Sunnersta AIF 1,19,33
2 Alexander Ludwigs 2004 Danderyds SK 1,22,66
3 Linus Jansson 2004 SLK Oxelösund 1,23,06
4 Ludvig Jaasund 2004 Västerås FK 1,23,95
5 Erik Zetterlund 2004 KFUM Örebro 1,27,93
6 Marcus Sundin 2004 Västerås FK 1,29,20
7 William Åström 2005 Västerås FK 1,33,90
8 Philip Siwertson Dahlberg 2005 Västerås FK 1,34,93
9 Linus Axelsson 2004 Upsala IF 1,35,28
10 Simon Sjölund 2005 Västerås FK 1,41,63
11 Gustav Jansson 2004 IK Westmannia 1,49,13
12 Albin Ruuska 2004 IK Westmannia 2,07,62
  David Randberg 2004 Västerås FK Ej start

P 8 Längd Final 4/8  10:00
             
1 Filip Granath 2004 Sunnersta AIF 3,61
2 Alexander Ludwigs 2004 Danderyds SK 3,26
2 Strix Åkerblom 2004 IFK Lidingö 3,26
4 Ludvig Jaasund 2004 Västerås FK 3,22
5 Albin Ruuska 2004 IK Westmannia 3,13
6 Elias Ihrsén 2005 Enköpings AI 2,96
7 Gordon Palmqvist 2005 Västerås FK 2,90
8 Lukas Setthammar 2004 Västerås FK 2,88
9 David Randberg 2004 Västerås FK 2,86
10 Ivan Kolsmyr 2004 Upsala IF 2,85
11 William Hällerfors 2005 Västerås FK 2,76
12 Samuel Lantz 2005 Västerås FK 2,47
13 Simon Sjölund 2005 Västerås FK 2,44
14 Philip Siwertson Dahlberg 2005 Västerås FK 2,42
15 Elis Wiklund 2005 Västerås FK 2,39
16 William Åström 2005 Västerås FK 2,22
17 Benjamin Cefo 2005 Västerås FK 2,16
18 Gustav Jansson 2004 IK Westmannia 1,94

KS 100 m Försök 5/8  10:40

Heat 1
        Vind: +2,4    
1 Marine Alfredsson 1993 Rånäs 4H 12,26 Q
2 Gladys Bamane 1989 Spårvägens FK 12,40 Q
3 Farydah Inoussa 1994 Hässelby SK 12,55 q
4 Sofia Johnsson 1994 Hässelby SK 12,74 q
5 Malin Lignell 1992 Stocksäters IF 12,90
6 Sofia Gustafsson 1994 Mariestads AIF 13,26
7 Viktoria Falk 1994 Upsala IF 13,69

Heat 2
        Vind: +1,9    
1 Julia Skugge 1988 Glanshammars IF 11,88 Q
2 Sandra Knezevic 1992 Hammarby IF 12,41 Q
3 Jessica Östlund 1993 Hässelby SK 12,50 q
4 Rebecka Larsson 1994 Hässelby SK 12,65 q
5 Caroline Taxén 1994 Eskilstuna Friidrott 12,99
6 Emelie Strandberg 1994 Eskilstuna Friidrott 13,05

KS 100 m Försök - Sammanställning
             
1 Julia Skugge 1988 Glanshammars IF 11,88 Q
2 Marine Alfredsson 1993 Rånäs 4H 12,26 Q
3 Gladys Bamane 1989 Spårvägens FK 12,40 Q
4 Sandra Knezevic 1992 Hammarby IF 12,41 Q
5 Jessica Östlund 1993 Hässelby SK 12,50 q
6 Farydah Inoussa 1994 Hässelby SK 12,55 q
7 Rebecka Larsson 1994 Hässelby SK 12,65 q
8 Sofia Johnsson 1994 Hässelby SK 12,74 q
9 Malin Lignell 1992 Stocksäters IF 12,90
10 Caroline Taxén 1994 Eskilstuna Friidrott 12,99
11 Emelie Strandberg 1994 Eskilstuna Friidrott 13,05
12 Sofia Gustafsson 1994 Mariestads AIF 13,26
13 Viktoria Falk 1994 Upsala IF 13,69

KS 100 m Final 5/8  11:40
        Vind: +2,1    
1 Julia Skugge 1988 Glanshammars IF 11,82
2 Sandra Knezevic 1992 Hammarby IF 12,30
3 Marine Alfredsson 1993 Rånäs 4H 12,33
4 Farydah Inoussa 1994 Hässelby SK 12,46
5 Jessica Östlund 1993 Hässelby SK 12,47 5
6 Gladys Bamane 1989 Spårvägens FK 12,47 6
7 Rebecka Larsson 1994 Hässelby SK 12,65
8 Sofia Johnsson 1994 Hässelby SK 12,81

KS 200 m Försök 4/8  14:40

Heat 1
        Vind: +3,8    
1 Rebecka Larsson 1994 Hässelby SK 25,30 Q
2 Frida Hogstrand 1993 Täby IS 25,66 q
3 camilla Olsson 1989 Hellas FK 26,36
4 Camilla Bergqvist 1991 Turebergs FK 26,88
5 Erika Bergkvist 1987 Kils AIK Friidrott 29,51

Heat 2
        Vind: +1,1    
1 Martina Salander 1992 Fredikshofs FI 24,72 Q
2 Gladys Bamane 1989 Spårvägens FK 25,92 q
3 Sara Jernfält 1993 KFUM Örebro Friidrott 26,66
4 Emelie Strandberg 1994 Eskilstuna Friidrott 27,17
5 Jenni Ehn Gårdhage 1978 Västerås FK 28,31
6 Anne Niin 1994 SK Fortis Estland 28,97

Heat 3
        Vind: +2,4    
1 Lynette Morgan 1991 Hammarby Friidrott 25,22 Q
2 Marine Alfredsson 1993 Rånäs 4H 25,66 q
3 Caroline Andersson 1992 IF Göta 26,90
4 Caroline Jansson 1994 Örbyhus IF 27,85
5 Josefine Andreen 1994 IFK Nora 28,17

KS 200 m Försök - Sammanställning
             
1 Martina Salander 1992 Fredikshofs FI 24,72 Q
2 Lynette Morgan 1991 Hammarby Friidrott 25,22 Q
3 Rebecka Larsson 1994 Hässelby SK 25,30 Q
4 Frida Hogstrand 1993 Täby IS 25,66 q
5 Marine Alfredsson 1993 Rånäs 4H 25,66 q
6 Gladys Bamane 1989 Spårvägens FK 25,92 q
7 camilla Olsson 1989 Hellas FK 26,36
8 Sara Jernfält 1993 KFUM Örebro Friidrott 26,66
9 Camilla Bergqvist 1991 Turebergs FK 26,88
10 Caroline Andersson 1992 IF Göta 26,90
11 Emelie Strandberg 1994 Eskilstuna Friidrott 27,17
12 Caroline Jansson 1994 Örbyhus IF 27,85
13 Josefine Andreen 1994 IFK Nora 28,17
14 Jenni Ehn Gårdhage 1978 Västerås FK 28,31
15 Anne Niin 1994 SK Fortis Estland 28,97
16 Erika Bergkvist 1987 Kils AIK Friidrott 29,51

KS 200 m Final 4/8  16:20
        Vind: +1,6    
1 Lynette Morgan 1991 Hammarby Friidrott 25,12
2 Gladys Bamane 1989 Spårvägens FK 25,18
3 Rebecka Larsson 1994 Hässelby SK 25,46
4 Frida Hogstrand 1993 Täby IS 25,71
  Martina Salander 1992 Fredikshofs FI Ej start
  Marine Alfredsson 1993 Rånäs 4H Ej start

KS 400 m Final 5/8  14:55

Heat 1
             
1 Sofia Johnsson 1994 Hässelby SK 59,80
2 Malin Lignell 1992 Stocksäters IF 1,01,32
3 Ellen Narfgren 1994 Hammarby IF 1,01,95
4 Jenni Ehn Gårdhage 1978 Västerås FK 1,02,55

Heat 2
             
1 Isabelle Eriksson 1986 IFK Lidingö 58,23
2 Caroline Andersson 1992 IF Göta 1,01,13
3 Ann Hyvärinen 1990 IFK Lidingö 1,01,55
4 Sara Jernfält 1993 KFUM Örebro Friidrott 1,01,97
5 Camilla Bergqvist 1991 Turebergs FK 1,03,82

KS 400 m Final - Sammanställning
             
1 Isabelle Eriksson 1986 IFK Lidingö 58,23
2 Sofia Johnsson 1994 Hässelby SK 59,80
3 Caroline Andersson 1992 IF Göta 1,01,13
4 Malin Lignell 1992 Stocksäters IF 1,01,32
5 Ann Hyvärinen 1990 IFK Lidingö 1,01,55
6 Ellen Narfgren 1994 Hammarby IF 1,01,95
7 Sara Jernfält 1993 KFUM Örebro Friidrott 1,01,97
8 Jenni Ehn Gårdhage 1978 Västerås FK 1,02,55
9 Camilla Bergqvist 1991 Turebergs FK 1,03,82

KS 800 m Final 4/8  18:30

Heat 1
             
1 Amanda Trense 1995 Östersunds GIF 2,23,08
2 Alice Mille 1993 Västerås FK 2,29,84
3 Anna Jonsson Sundberg 1994 Hammarby Friidrott 2,31,28
  Louise Sundström 1994 KFUM Örebro Friidrott Ej start
  Anne Niin 1994 SK Fortis Estland Ej start

Heat 2
             
1 Astrid Rosvall 1997 Hässelby SK 2,20,41
2 Lovisa Grönros 1993 Hammarby Friidrott 2,21,88
  Ellen Narfgren 1994 Hammarby Friidrott Ej start
  Emma Fors 1994 Hammarby Friidrott Bröt
  Caroline Andersson 1992 IF Göta Ej start
  Sara Rönnby 1993 Enhörna IF Ej start

KS 1 500 m Final 5/8  12:45
             
1 Isabelle Brauer 1996 Hässelby SK 4,43,06
2 Julia Forsmark 1993 IK Stål 4,47,41
3 Emma Jansson 1991 Falu IK 4,51,44
4 Nathalie Tolvers 1990 Hammarby Friidrott 4,58,81
5 Elin Jonsson 1990 Hammarby Friidrott 5,03,49
6 Julia Wangenheim 1992 Hammarby Friidrott 5,15,61

KS Höjd Final 4/8  18:05
             
1 My Nordström 1990 IK Norrköping Friidrott 1,81
2 Erika Chytraeus 1992 Huddinge AIS 1,68
3 Kristina Eriksson 1989 Rånäs 4H 1,68
4 Felicia Berglind 1993 Spårvägens FK 1,62
5 Caroline Gyllenbern 1993 Turebergs FK 1,62
6 Madeleine Serenhov 1991 IFK Lidingö 1,62
7 Ellinor Snickars 1992 Hässelby SK 1,59
  Sabina Sandberg 1993 Spårvägens FK

KS Stav Final 4/8  14:05
             
1 Jenny Jansson 1993 Östhammar FI 2,68
2 Sofie Nyman 1994 Upsala IF 2,53

KS Längd Final 5/8  16:45
             
  Sofia Jäfer Stenberg 1994 Sundbybergs IK  
  Aina Griksaite 1994 Spårvägens FK 5,70 +0,8
  Caroline Taxén 1994 Eskilstuna Friidrott 5,65 +3,6 5,14 +2,0
  Jonna Kowalski 1994 GoIF Tjalve 5,59 +2,6 5,45 +1,7
  Frida Retsloff 1992 Hammarby Friidrott 5,29 +1,4
  Klara Helander 1995 Upsala IF 5,26 +2,2
  Kristina Eriksson 1989 Rånäs 4H 5,14 +3,7 4,98 +1,7
  Farydah Inoussa 1994 Hässelby SK

KS Tresteg Final 4/8  11:05
             
1 Jenny Isgren 1981 Spårvägens FK 11,42 +3,0
2 Aina Griksaite 1994 Spårvägens FK 11,37 +2,6
3 Emma Ehrlin 1993 Ärla IF 11,36 +1,9
4 Elsa Herlitz 1997 Upsala IF 10,56 +1,2

KS Kula Final 5/8  11:40
             
1 Anna Wikström 1987 IFK Tumba 13,99
2 Jennie Söderholm 1993 Västerås FK 13,65
  Sofia Jäfer Stenberg 1994 Sundbybergs IK

KS Diskus Final 4/8  15:15
             
1 Anna Wikström 1987 IFK Tumba 50,44
2 Lydia Sundin 1994 IFK MORA FRIIDROTT 42,78
3 Camilla Norr-Ericson 1991 GoIF Tjalve 42,02
4 Matilda Gunnarsson 1990 Västerås FK 41,92
5 Felicia Thomsson 1992 Hässelby SK 37,83
6 Jennie Söderholm 1993 Västerås FK 37,05
  Emma Swärd 1989 Södertälje IF

KS Slägga Final 4/8  10:55
             
1 Amanda Rydberg 1993 Västerås FK 54,69
2 Johanna Rydberg 1988 Västerås FK 54,39
3 Freja Liljedahl 1994 Gefle IF 52,48
4 Camilla Norr-Ericson 1991 GoIF Tjalve 50,64
5 Sandra Friberg 1994 Turebergs FK 37,58
  Anneli Ståhl 1990 Spårvägens FK

KS Spjut Final 5/8  14:30
             
1 Emilia Amb 1992 Bålsta IK 44,20
2 Sofie Davoust 1994 IFK Tumba 43,32
3 Matilda Gunnarsson 1990 Västerås FK 40,90
4 Ulrika Andersson 1994 Råby Rekarne FIF 33,90
5 Olivia Didriksson 1991 KFUM Örebro 33,83
  Isabell Gradin 1988 Hässelby SK
  Sofia Eriksson 1989 Hellas FK

F 17 100 m Försök 5/8  11:15

Heat 1
        Vind: +3,2    
1 Ellinor Englundh 1996 Säters IF Friidrott 12,83 Q
2 Matilda From 1996 Västerås FK 13,12 Q
3 Nathalie Erlingcarl 1995 Hässelby SK 13,15 q
4 Ida Wallén 1995 Strands IF 13,48 q
  Klara Zetterberg 1996 Upsala IF Ej start

Heat 2
        Vind: +2,4    
1 Klara Helander 1995 Upsala IF 12,68 Q
2 Ellinor Persson 1996 Täby IS 13,31 Q
3 Felicia Engman 1995 Upsala IF 13,41 q
  Ida Ekroth 1996 Upsala IF Ej start

F 17 100 m Försök - Sammanställning
             
1 Klara Helander 1995 Upsala IF 12,68 Q
2 Ellinor Englundh 1996 Säters IF Friidrott 12,83 Q
3 Matilda From 1996 Västerås FK 13,12 Q
4 Ellinor Persson 1996 Täby IS 13,31 Q
5 Nathalie Erlingcarl 1995 Hässelby SK 13,15 q
6 Felicia Engman 1995 Upsala IF 13,41 q
7 Ida Wallén 1995 Strands IF 13,48 q
  Klara Zetterberg 1996 Upsala IF Ej start
  Ida Ekroth 1996 Upsala IF Ej start

F 17 100 m Final 5/8  12:05
        Vind: +0,7    
1 Klara Helander 1995 Upsala IF 12,82
2 Ellinor Englundh 1996 Säters IF Friidrott 12,98
3 Nathalie Erlingcarl 1995 Hässelby SK 13,29
4 Matilda From 1996 Västerås FK 13,32
5 Ida Wallén 1995 Strands IF 13,56
  Ellinor Persson 1996 Täby IS Ej start
  Klara Zetterberg 1996 Upsala IF Ej start
  Felicia Engman 1995 Upsala IF Ej start

F 17 200 m Försök 4/8  14:10

Heat 1
        Vind: +4,1    
1 Linnea Rosman 1997 Istrums SK 25,71 Q ej start final
2 Felicia Engman 1995 Upsala IF 27,13 q
3 Matilda From 1996 Västerås FK 28,11
4 Ida Wallén 1995 Strands IF 28,50
5 Klara Eklund 1996 IK Westmannia 29,82

Heat 2
        Vind: +3,4    
1 Sarah Ellermaa 1995 SK Fortis Estland 26,10 Q
2 Sofia Mossberg 1995 Falu IK 26,63 q
3 Isabelle Pauksens 1995 Rånäs 4H 27,23
4 Moa Ullgren 1996 GoIF Tjalve 27,42
5 Nike Alfredsson 1995 Rånäs 4H 27,65

Heat 3
        Vind: +2,7    
1 Klara Helander 1995 Upsala IF 25,56 Q
2 Magdalena Mosell 1996 Söderhamns IF 26,97 q
3 Ella Frödin 1997 Västerås FK 27,51
4 Klara Zetterberg 1996 Upsala IF 28,15
5 Sanna Ericson 1995 Falu IK 29,15
  Sara Hermansson 1999 Enhörna IF Ej start

F 17 200 m Försök - Sammanställning
             
1 Klara Helander 1995 Upsala IF 25,56 Q
2 Linnea Rosman 1997 Istrums SK 25,71 Q ej start final
3 Sarah Ellermaa 1995 SK Fortis Estland 26,10 Q
4 Sofia Mossberg 1995 Falu IK 26,63 q
5 Magdalena Mosell 1996 Söderhamns IF 26,97 q
6 Felicia Engman 1995 Upsala IF 27,13 q
7 Isabelle Pauksens 1995 Rånäs 4H 27,23
8 Moa Ullgren 1996 GoIF Tjalve 27,42
9 Ella Frödin 1997 Västerås FK 27,51
10 Nike Alfredsson 1995 Rånäs 4H 27,65
11 Matilda From 1996 Västerås FK 28,11
12 Klara Zetterberg 1996 Upsala IF 28,15
13 Ida Wallén 1995 Strands IF 28,50
14 Sanna Ericson 1995 Falu IK 29,15
15 Klara Eklund 1996 IK Westmannia 29,82
  Sara Hermansson 1999 Enhörna IF Ej start

F 17 200 m Final 4/8  16:25
        Vind: +2,6    
1 Klara Helander 1995 Upsala IF 25,99
2 Magdalena Mosell 1996 Söderhamns IF 27,25
3 Felicia Engman 1995 Upsala IF 27,92
  Sarah Ellermaa 1995 SK Fortis Estland Ej start
  Sofia Mossberg 1995 Falu IK Ej start
  Linnea Rosman 1997 Istrums SK Ej start

F 17 400 m Final 5/8  15:20
             
1 Rakel Rosshagen 1995 Täby IS 1,00,43
2 Magdalena Mosell 1996 Söderhamns IF 1,01,55
3 Lisa Bergdahl 1995 Glanshammar IF 1,01,68
4 Felicia Engman 1995 Upsala IF 1,01,74
5 Nike Alfredsson 1995 Rånäs 4H 1,04,41

F 17 800 m Final 4/8  18:20
             
1 Sofia Nilsson 1995 Linköping GIF 2,37,09

F 17 1 500 m Final 5/8  12:45
             
1 Amanda Trense 1995 Östersunds GIF 4,57,81
2 Alma Pihlblad 1996 Högbo GIF 5,01,15
3 Emma Gustafsson 1997 Hässelby SK 5,12,43
4 Hanna Karlsson 1995 Rånäs 4H 5,40,00
5 Ellen Westman Persson 1996 Hammarby Friidrott 5,47,86
  Moa Rothman 1996 Västerås FK Ej start

F 17 100 mh Försök 4/8  09:55

Heat 1
        Vind: +3,1    
1 Daniela Karlsson 1996 Västerås FK 14,31 q
2 Sofia Mossberg 1995 Falu IK 14,51 q
3 Ellinor Englundh 1996 Säters IF Friidrott 15,08 q
4 Nathalie Erlingcarl 1995 Hässelby SK 15,77 q

Heat 2
        Vind: +3,2    
1 Emma Stenlöf 1996 Västerås FK 14,01 q
2 Ellinor Persson 1996 Täby IS 15,06 q
3 Moa Ullgren 1996 GoIF Tjalve 15,79 q
  Frida Carlsson 1996 Hanvikens SK Ej start
  Klara Zetterberg 1996 Upsala IF Bröt

F 17 100 mh Försök - Sammanställning
             
1 Emma Stenlöf 1996 Västerås FK 14,01 q
2 Daniela Karlsson 1996 Västerås FK 14,31 q
3 Sofia Mossberg 1995 Falu IK 14,51 q
4 Ellinor Persson 1996 Täby IS 15,06 q
5 Ellinor Englundh 1996 Säters IF Friidrott 15,08 q
6 Nathalie Erlingcarl 1995 Hässelby SK 15,77 q
7 Moa Ullgren 1996 GoIF Tjalve 15,79 q
  Klara Zetterberg 1996 Upsala IF Bröt
  Frida Carlsson 1996 Hanvikens SK Ej start

F 17 100 mh Final 4/8  10:45
        Vind: +3,1    
1 Emma Stenlöf 1996 Västerås FK 13,99
2 Sofia Mossberg 1995 Falu IK 14,31
3 Daniela Karlsson 1996 Västerås FK 14,33
4 Ellinor Persson 1996 Täby IS 14,77
5 Ellinor Englundh 1996 Säters IF Friidrott 14,88
6 Moa Ullgren 1996 GoIF Tjalve 16,09
  Nathalie Erlingcarl 1995 Hässelby SK Ej start
  Klara Zetterberg 1996 Upsala IF Ej start

F 17 300 mh Final 4/8  19:20
             
1 Rakel Rosshagen 1995 Täby IS 46,42
2 Isabelle Pauksens 1995 Rånäs 4H 47,41
3 Josefin Edwall 1993 Danderyds SK 48,56
4 Alice Eriksson 1996 IFK Lidingö 50,45

F 17 Höjd Final 4/8  18:05
             
1 Emma Stenlöf 1996 Västerås FK 1,71
2 Louise Österberg 1995 Söderhamns IF 1,65
3 Isabelle Pauksens 1995 Rånäs 4H 1,62
4 Felicia Engman 1995 Upsala IF 1,56
4 Linda Skantze 1995 IFK Lidingö 1,56
  Sofia Mossberg 1995 Falu IK
  Alice Hindersson 1996 Spårvägens FK

F 17 Längd Final 5/8  10:00
             
  Frida Carlsson 1996 Hanvikens SK  
  Felicia Olsson 1995 Tierps IF Friidrott  
  Emma Stenlöf 1996 Västerås FK 5,76 +1,6
  Joline Jansson 1996 Östhammar FI 5,31 +0,9
  Ellinor Persson 1996 Täby IS 5,29 +1,3
  Nathalie Erlingcarl 1995 Hässelby SK 5,15 +0,2
  Lovisa Frykholm 1995 Glanshammars IF 4,98 +0,6
  Klara Zetterberg 1996 Upsala IF 4,62 +2,1 4,36 +0,4
  Ida Ekroth 1996 Upsala IF 4,45 +3,3 4,38 +1,2
  Michelle Inostroza 1995 Turebergs FK 4,32 +1,3
  Moa Ullgren 1996 GoIF Tjalve
  Elin Erixon 1996 IK Westmannia

F 17 Tresteg Final 4/8  11:05
             
1 Klara Helander 1995 Upsala IF 11,65 +3.2 11,18 +,5
2 Ellinor Persson 1996 Täby IS 10,05 +1,9
  Alice Eriksson 1996 IFK Lidingö

F 17 Kula Final 5/8  14:20
             
1 Fanny Öhrn Selahn 1995 Sundbybergs IK 12,84
2 Emma Stenlöf 1996 Västerås FK 12,66
3 Sofi Flinck 1995 Västerås FK 12,43
4 Jennifer Hemström 1995 IFK Märsta 12,39
5 Amanda Karlsson 1996 Huddinge AIS Friidrott 11,37
6 Sara Lennman 1996 Katrineholms SK Friidrott 11,19
7 Nathalie Erlingcarl 1995 Hässelby SK 10,64
  Moa Ullgren 1996 GoIF Tjalve
  Elin Erixon 1996 IK Westmannia
  Rakel Rosshagen 1995 Täby IS

F 17 Diskus Final 4/8  13:15
             
1 Alma Sundin 1996 IFK MORA FRIIDROTT 38,66
2 Fanny Öhrn Selahn 1995 Sundbybergs IK 35,52
3 Jasmina Bier 1997 LG Delmenhorst/Diepholz 32,90
4 Moa Wikner 1995 Strands IF 30,39
5 Fanny Hjorth 1995 Säters IF Friidrott 29,80
6 Linnéa Holmstedt 1996 Nyköpings BIS 26,16
7 Isabelle Hällberg 1995 Strands IF 24,53

F 17 Slägga Final 4/8  10:00
             
1 Linnea Jönsson 1995 Upsala IF 43,98
2 Annika Larsson 1996 Upsala IF 38,97
3 Josefin Krieg 1995 Huddinge AIS Friidrott 38,33
4 Amanda Karlsson 1996 Huddinge AIS Friidrott 37,25
5 Fanny Hjorth 1995 Säters IF Friidrott 37,01
6 Lisa Bevemyr 1996 Turebergs FK 30,05
7 Linnéa Holmstedt 1996 Nyköpings BIS 28,27
  Agnes Jansson 1996 Upsala IF IGR

F 17 Spjut Final 5/8  13:25
             
1 Sofi Flinck 1995 Västerås FK 51,65
2 Ellinor Englundh 1996 Säters IF Friidrott 39,83
3 Jennifer Björklund 1995 Enköpings AI 37,46
4 Emma Stenlöf 1996 Västerås FK 33,74
5 Sara Thor 1996 Huddinge AIS Friidrott 33,16
6 Rakel Rosshagen 1995 Täby IS 32,98
7 Kim Ander 1996 Hässelby SK 32,93
8 Ebba Andersson 1996 Söderhamns IF 29,52
9 Frida Carlsson 1996 Hanvikens SK 28,52
10 Nathalie Erlingcarl 1995 Hässelby SK 25,99
11 Ronja Eriksson 1995 Hässelby SK 25,65

F 15 100 m Försök 5/8  10:30

Heat 1
        Vind: +1,0    
1 Nicole Berner 1997 Huddinge AIS Friidrott 12,92 Q
2 Amanda Sundstedt 1997 Västerås FK 13,35 Q
3 Emma Forsén 1997 Västerås FK 13,45 q
4 Matilda Grundström 1997 Huddinge AIS Friidrott 13,59 q
5 Jenny Ahlin 1997 Väsby IK Friidrott 13,81 5
6 Felicia Lindberg 1997 Hammarby Friidrott 13,81 6
7 Camilla Söderlund 1997 Västerås FK 14,09

Heat 2
        Vind: +1,7    
1 Johanna Dyremark 1997 IFK Tumba 12,85 Q
2 Ella Frödin 1997 Västerås FK 12,93 Q
3 Paulina Toresäter 1997 Enköpings AI 13,34 q
4 Joline Samuelsson 1997 Strands IF 13,60 q
5 Linn Peura 1997 Flens FS 14,12
6 Anna Wilhelmsson 1997 Västerås FK 15,50

F 15 100 m Försök - Sammanställning
             
1 Johanna Dyremark 1997 IFK Tumba 12,85 Q
2 Nicole Berner 1997 Huddinge AIS Friidrott 12,92 Q
3 Ella Frödin 1997 Västerås FK 12,93 Q
4 Amanda Sundstedt 1997 Västerås FK 13,35 Q
5 Paulina Toresäter 1997 Enköpings AI 13,34 q
6 Emma Forsén 1997 Västerås FK 13,45 q
7 Matilda Grundström 1997 Huddinge AIS Friidrott 13,59 q
8 Joline Samuelsson 1997 Strands IF 13,60 q
9 Jenny Ahlin 1997 Väsby IK Friidrott 13,81 5
10 Felicia Lindberg 1997 Hammarby Friidrott 13,81 6
11 Camilla Söderlund 1997 Västerås FK 14,09
12 Linn Peura 1997 Flens FS 14,12
13 Anna Wilhelmsson 1997 Västerås FK 15,50

F 15 100 m Final 5/8  11:35
        Vind: +1,8    
1 Johanna Dyremark 1997 IFK Tumba 12,66
2 Nicole Berner 1997 Huddinge AIS Friidrott 12,79
3 Ella Frödin 1997 Västerås FK 12,83
4 Emma Forsén 1997 Västerås FK 13,36
5 Amanda Sundstedt 1997 Västerås FK 13,37
6 Matilda Grundström 1997 Huddinge AIS Friidrott 13,40
7 Paulina Toresäter 1997 Enköpings AI 13,43
8 Joline Samuelsson 1997 Strands IF 13,71

F 15 300 m Final 5/8  14:10
             
1 Lovisa Östervall 1997 IFK Tumba 41,43
2 Mikaela Waernulf 1997 Västerås FK 42,26
3 Tove Öhlander 1997 Söderhamns IF 43,80
4 Beatrice Karlsson 1997 Katrineholms SK Friidrott 44,76
5 Felicia Auvinen 1997 IK Westmannia 47,39

F 15 800 m Final 4/8  18:20

Heat 1
             
1 Lidiya Ararso 1998 Västerås FK 2,23,98
2 Sabina Forsberg 1998 Glanshammars IF 2,24,90
3 Sharon Lopéz 1997 Västerås FK 2,32,42
  Erica Sandberg 1998 Huddinge AIS Friidrott Ej start

Heat 2
             
1 Emma Gustafsson 1997 Hässelby SK 2,27,57
2 Klara Henriksson 1997 Hässelby SK 2,28,53
3 Maja Sjöblom 1997 Upsala IF 2,29,66
4 Helena Thim 1998 Upsala IF 2,35,85

F 15 800 m Final - Sammanställning
             
1 Lidiya Ararso 1998 Västerås FK 2,23,98
2 Sabina Forsberg 1998 Glanshammars IF 2,24,90
3 Emma Gustafsson 1997 Hässelby SK 2,27,57
4 Klara Henriksson 1997 Hässelby SK 2,28,53
5 Maja Sjöblom 1997 Upsala IF 2,29,66
6 Sharon Lopéz 1997 Västerås FK 2,32,42
7 Helena Thim 1998 Upsala IF 2,35,85
  Erica Sandberg 1998 Huddinge AIS Friidrott Ej start

F 15 2 000 m Final 5/8  13:40
             
1 Isabella Andersson 1997 Turebergs FK 7,07,11
2 Klara Henriksson 1997 Hässelby SK 7,19,27

F 15 80 mh Försök 4/8  09:35

Heat 1
        Vind: +1,5    
1 Sofia Lindh 1998 Upsala IF 12,31 q
2 Hedda Ringman 1998 IK Norrköping Friidrott 12,73 q
3 Elin Bohman 1997 Turebergs FK 13,03 q
4 Emilia Stenström 1997 Huddinge AIS Friidrott 13,95
5 Charlott Danko 1997 Hanvikens SK 15,01

Heat 2
        Vind: +3,2    
1 Nicole Berner 1997 Huddinge AIS Friidrott 11,96 q
2 Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 12,40 q
3 Ragna Klinthäll 1998 IK Norrköping Friidrott 12,70 q
4 Filippa Fernström 1998 Malmö AI 13,04 q
5 Matilda Grundström 1997 Huddinge AIS Friidrott 13,23 q
6 Ebba Karlsson 1997 Huddinge AIS Friidrott 13,55

F 15 80 mh Försök - Sammanställning
             
1 Nicole Berner 1997 Huddinge AIS Friidrott 11,96 q
2 Sofia Lindh 1998 Upsala IF 12,31 q
3 Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 12,40 q
4 Ragna Klinthäll 1998 IK Norrköping Friidrott 12,70 q
5 Hedda Ringman 1998 IK Norrköping Friidrott 12,73 q
6 Elin Bohman 1997 Turebergs FK 13,03 q
7 Filippa Fernström 1998 Malmö AI 13,04 q
8 Matilda Grundström 1997 Huddinge AIS Friidrott 13,23 q
9 Ebba Karlsson 1997 Huddinge AIS Friidrott 13,55
10 Emilia Stenström 1997 Huddinge AIS Friidrott 13,95
11 Charlott Danko 1997 Hanvikens SK 15,01

F 15 80 mh Final 4/8  10:35
        Vind: +3,7    
1 Nicole Berner 1997 Huddinge AIS Friidrott 11,90
2 Sofia Lindh 1998 Upsala IF 12,01
3 Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 12,28
4 Hedda Ringman 1998 IK Norrköping Friidrott 12,45
5 Ragna Klinthäll 1998 IK Norrköping Friidrott 12,78
6 Elin Bohman 1997 Turebergs FK 13,09
7 Filippa Fernström 1998 Malmö AI 13,16
8 Matilda Grundström 1997 Huddinge AIS Friidrott 13,30

F 15 300 mh Final 4/8  18:29

Heat 1
             
1 Hanna Kapell 1998 Hammarby Friidrott 49,47
2 Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 49,73
3 Ragna Klinthäll 1998 IK Norrköping Friidrott 51,42

Heat 2
             
1 Jenny Wingqvist 1997 Hässelby SK 47,63
2 Tove Öhlander 1997 Söderhamns IF 47,95
3 Filippa Fernström 1998 Malmö AI 51,10
4 Lisa Thor 1998 Huddinge AIS Friidrott 53,75

F 15 300 mh Final - Sammanställning
             
1 Jenny Wingqvist 1997 Hässelby SK 47,63
2 Tove Öhlander 1997 Söderhamns IF 47,95
3 Hanna Kapell 1998 Hammarby Friidrott 49,47
4 Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 49,73
5 Filippa Fernström 1998 Malmö AI 51,10
6 Ragna Klinthäll 1998 IK Norrköping Friidrott 51,42
7 Lisa Thor 1998 Huddinge AIS Friidrott 53,75

F 15 Höjd Final 4/8  13:35
             
1 Elin Bohman 1997 Turebergs FK 161
2 Amanda Engman 1997 Upsala IF 154
3 Linn Peura 1997 Flens FS 151
3 Mathild Fästh 1997 Upsala IF 151
5 Emilia Stenström 1997 Huddinge AIS Friidrott 146
6 Marika Pajula 1997 SK Fortis Estland 141
  Linda Brokmar 1997 IFK Lidingö

F 15 Stav Final 4/8  11:55
             
1 Emma Thor 1997 IFK Märsta 243
  Sharon Lopéz 1997 Västerås FK  

F 15 Längd Final 5/8  16:35
             
1 Lovisa Östervall 1997 IFK Tumba 5,14 -1,1
2 Johanna Dyremark 1997 IFK Tumba 4,82 -3,5
3 Paulina Toresäter 1997 Enköpings AI 4,81 -4,0
4 Felicia Lindberg 1997 Hammarby Friidrott 4,61 -1,0
5 Jenny Ahlin 1997 Väsby IK Friidrott 4,58 -3,0
6 Amanda Sundstedt 1997 Västerås FK 4,50 -6,0
7 Linn Peura 1997 Flens FS 4,47 -2,4
8 Matilda Grundström 1997 Huddinge AIS Friidrott 4,32 -0,9
9 Felicia Auvinen 1997 IK Westmannia 4,08 -3,1
10 Emilia Stenström 1997 Huddinge AIS Friidrott 4,03 -2,4
11 Hedvig Engström Kindmark 1997 Upsala IF 3,93 -1,2
  Victoria Kindmark 1997 Upsala IF

F 15 Tresteg Final 4/8  16:30
             
1 Sara Ezra 1997 KFUM Arvika friidrott 10,52 +3,0 10,37 +1,9
2 Matilda Grundström 1997 Huddinge AIS Friidrott 10,38 +3,4 10,09 +1,5
3 Amanda Sundstedt 1997 Västerås FK 9,91 +3,6 9,76 + 1,8
4 Victoria Kindmark 1997 Upsala IF 9,54 +2,3
5 Hedvig Engström Kindmark 1997 Upsala IF 9,24 +2,7
  Mikaela Waernulf 1997 Västerås FK igr

F 15 Kula Final 5/8  15:25
             
1 Jasmina Bier 1997 LG Delmenhorst/Diepholz 11,69
2 Emma Thor 1997 IFK Märsta 11,17
3 Klara Pettersson 1997 Västerås FK 10,75
4 Mathida Eriksson 1998 IFK Tumba 10,74
5 Emilia Stenström 1997 Huddinge AIS Friidrott 10,60
6 Victoria Kindmark 1997 Upsala IF 10,46
7 Sandra Kemdal 1997 Västerås FK 10,36
8 Johanna Dyremark 1997 IFK Tumba 9,96
9 Felicia Lindberg 1997 Hammarby Friidrott 9,74
10 Lovisa Östervall 1997 IFK Tumba 9,54
11 Cecilia Jäger Stenberg 1997 Sundbybergs IK 8,72

F 15 Diskus Final 4/8  11:15
             
1 Marika Kiviniemi 1997 Södertälje IF 43,55
2 Ellen Pettersson 1997 Örbyhus IF 33,13
3 Victoria Kindmark 1997 Upsala IF 31,95
4 Sandra Kemdal 1997 Västerås FK 31,09
5 Charlott Danko 1997 Hanvikens SK 29,56
6 Jessica Willman 1997 Västerås FK 26,40
7 Cecilia Jäger Stenberg 1997 Sundbybergs IK 24,50
8 Linn Peura 1997 Flens FS 24,38
9 Felicia Auvinen 1997 IK Westmannia 18,15
  Klara Pettersson 1997 Västerås FK

F 15 Slägga Final 4/8  14:25
             
1 Emma Thor 1997 IFK Märsta 43,11
2 Mathilda Björklund 1997 Bålsta IK 37,99
3 Ebba Karlsson 1997 Huddinge AIS Friidrott 35,64
4 Jasmina Bier 1997 LG Delmenhorst/Diepholz 25,84
5 Cecilia Jäger Stenberg 1997 Sundbybergs IK 25.12
  Hilda Sylvan 1998 IK Norrköping Friidrott
  Mikaela Arousell 1998 Iggesunds SK
  Rebecka Samuelsson 1998 Iggesunds SK
  Josefine Larsson 1998 Glanshammars IF  

F 15 Spjut Final 5/8  10:45
             
1 Linn Peura 1997 Flens FS 40,12
2 Felicia Lindberg 1997 Hammarby Friidrott 35,60
3 Amanda Engman 1997 Upsala IF 33,32
4 Marika Kiviniemi 1997 Södertälje IF 33,22
5 Maja Gustavsson 1998 Västerås FK 31,90
6 Ida Fritzdorf-Kåberg 1998 Hammarby Friidrott 31,61
7 Emilia Stenström 1997 Huddinge AIS Friidrott 30,24
8 Maja Frid 1998 IK Norrköping Friidrott 24,40
9 Klara Pettersson 1997 Västerås FK 21,15
10 Mikaela Arousell 1998 Iggesunds SK 21,03
11 Rebecka Samuelsson 1998 Iggesunds SK 20,86
12 Rebecca Edberg 1998 IK Westmannia 20,60
13 Emma Jansson 1998 IK Westmannia 19,33
14 Hanna Kapell 1998 Hammarby Friidrott 18,38
15 Cecilia Jäger Stenberg 1997 Sundbybergs IK 16,24
16 Emma Hultsröm 1998 Hammarby Friidrott 15,08

F 14 100 m Försök 5/8  10:00

Heat 1
        Vind: +1,6    
1 Sofia Lindh 1998 Upsala IF 13,19 Q
2 Efe Agbonkhese 1998 Hammarby Friidrott 13,49 Q
3 Sofia Södergårdh 1999 IF Åland 13,98 q
4 Anna Lennman 1998 Katrineholms SK Friidrott 14,07
5 Lisa Thor 1998 Huddinge AIS Friidrott 14,31
6 Maja Gustavsson 1998 Västerås FK 14,74

Heat 2
        Vind: +2,5    
1 Hedda Ringman 1998 IK Norrköping Friidrott 12,89 Q
2 Mathida Eriksson 1998 IFK Tumba 12,98 Q
3 Carolina Eriksson 1999 Huddinge AIS Friidrott 13,35 q
4 Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 13,49 q
5 Jessica Mattsson 1998 Tierps IF Friidrott 13,85 q
6 Rebecka Samuelsson 1998 Iggesunds SK 14,89
7 Emilia Mancuso 1998 Västerås FK 14,94

F 14 100 m Försök - Sammanställning
             
1 Hedda Ringman 1998 IK Norrköping Friidrott 12,89 Q
2 Sofia Lindh 1998 Upsala IF 13,19 Q
3 Mathida Eriksson 1998 IFK Tumba 12,98 Q
4 Efe Agbonkhese 1998 Hammarby Friidrott 13,49 Q
5 Carolina Eriksson 1999 Huddinge AIS Friidrott 13,35 q
6 Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 13,49 q
7 Jessica Mattsson 1998 Tierps IF Friidrott 13,85 q
8 Sofia Södergårdh 1999 IF Åland 13,98 q
9 Anna Lennman 1998 Katrineholms SK Friidrott 14,07
10 Lisa Thor 1998 Huddinge AIS Friidrott 14,31
11 Maja Gustavsson 1998 Västerås FK 14,74
12 Rebecka Samuelsson 1998 Iggesunds SK 14,89
13 Emilia Mancuso 1998 Västerås FK 14,94

F 14 100 m Final 5/8  11:55
        Vind: +2,1    
1 Hedda Ringman 1998 IK Norrköping Friidrott 12,82
2 Mathida Eriksson 1998 IFK Tumba 12,88
3 Sofia Lindh 1998 Upsala IF 13,07
4 Efe Agbonkhese 1998 Hammarby Friidrott 13,25
5 Carolina Eriksson 1999 Huddinge AIS Friidrott 13,29
6 Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 13,44
7 Jessica Mattsson 1998 Tierps IF Friidrott 13,79
8 Sofia Södergårdh 1999 IF Åland 14,05

F 14 300 m Final 5/8  14:15

Heat 1
             
1 Nora Jansson 1998 Upsala IF 44,54
2 Stina Erlandsson 1999 Huddinge AIS Friidrott 46,08
3 Nora Wärn 1999 Hammarby Friidrott 48,24
4 Maja Frid 1998 IK Norrköping Friidrott 54,38

Heat 2
             
1 Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 43,20
2 Jessica Mattsson 1998 Tierps IF Friidrott 47,81
3 Isabella Engström 1999 Hammarby Friidrott 48,65
4 Linnéa Wolwan 1998 Upsala IF 48,73
5 Lisa Thor 1998 Huddinge AIS Friidrott 49,06

F 14 300 m Final - Sammanställning
             
1 Hanna Aabakken 1998 Västerås FK 43,20
2 Nora Jansson 1998 Upsala IF 44,54
3 Stina Erlandsson 1999 Huddinge AIS Friidrott 46,08
4 Jessica Mattsson 1998 Tierps IF Friidrott 47,81
5 Nora Wärn 1999 Hammarby Friidrott 48,24
6 Isabella Engström 1999 Hammarby Friidrott 48,65
7 Linnéa Wolwan 1998 Upsala IF 48,73
8 Lisa Thor 1998 Huddinge AIS Friidrott 49,06
9 Maja Frid 1998 IK Norrköping Friidrott 54,38

F 14 2 000 m Final 5/8  13:40
             
1 Lidiya Ararso 1998 Västerås FK 6,44,65
2 Malin Strand 1993 Sävedalens AIK 6,50,97
3 Josefin Persson 1998 Sävedalens AIK 7,15,73
4 Moa Carlsson 1998 Sävedalens AIK 7,33,71
5 Emma Jansson 1998 IK Westmannia 8,06,42
  Agnes Jansson 1998 IK Westmannia Bröt

F 14 Höjd Final 5/8  15:10
             
1 Ragna Klinthäll 1998 IK Norrköping Friidrott 1,46
1 moa nykvist 1998 Gefle IF 1,46
3 Ella Jonsson 1998 Bergslagens FK 1,41
4 Agnes Jansson 1998 IK Westmannia 1,36
4 Emma Jansson 1998 IK Westmannia 1,36
6 Mikaela Arousell 1998 Iggesunds SK 1,31
7 Lina Östby 1998 Strands IF 1,26
  Elin Sjöström 1998 IFK Tumba

F 14 Stav Final 4/8  11:55
             
1 Ebba Blomstrand 2000 Åsbro goif 280
2 Ida Fritzdorf-Kåberg 1998 Hammarby Friidrott 263
3 Hanna Kapell 1998 Hammarby Friidrott 253
4 Maja Lundmark 1999 Hammarby Friidrott 203
5 Linnéa Wolwan 1998 Upsala IF 183
5 Agnes Jansson 1998 IK Westmannia 183
5 Linnea Wiklund 2000 Västerås FK 183
8 Emma Jansson 1998 IK Westmannia 163
8 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 163
  Emilia Mancuso 1998 Västerås FK igr
  Isabella Engström 1999 Hammarby Friidrott igr
  Ella Strömfelt 1998 Hammarby Friidrott

F 14 Längd Final 4/8  15:04
             
1 Efe Agbonkhese 1998 Hammarby Friidrott 5,01 -0,4
2 Sofia Lindh 1998 Upsala IF 4,95 -1,9
3 Hedda Ringman 1998 IK Norrköping Friidrott 4,85 -0,3
4 moa nykvist 1998 Gefle IF 4,80 -1,9
5 Suzy Anett Aavik 1998 Audentes Estland 4,59 -1,6
6 Sabina Forsberg 1998 Glanshammars IF 4,56 -1,4
7 Jessica Mattsson 1998 Tierps IF Friidrott 4,48 -1,1
8 Josefine Larsson 1998 Glanshammars IF 4,44 -2,3
9 Hanna Kapell 1998 Hammarby Friidrott 4,35 -1,7
9 Ida Fritzdorf-Kåberg 1998 Hammarby Friidrott 4,35 -1,3
11 Emma Hultsröm 1998 Hammarby Friidrott 4,30 -4,2
12 Emma Jansson 1998 IK Westmannia 4,09 -1,7
13 Maja Gustavsson 1998 Västerås FK 3,99 -1,4
14 Mikaela Arousell 1998 Iggesunds SK 3,96 -2,5
15 Rebecka Samuelsson 1998 Iggesunds SK 3,87 -1,6
16 Linnéa Wolwan 1998 Upsala IF 3,82 -1.1
  Ellen Sköldberg 1998 IK Westmannia
  Ella Strömfelt 1998 Hammarby Friidrott

F 14 Tresteg Final 5/8  11:11
             
  Ella Moberg 1999 Västerås FK 9,73 +3,4 9,45 +1,3
  Levina Ahlgren 1998 Upsala IF 9,32 +1,9
  moa nykvist 1998 Gefle IF 10,24 +1,3
  Mathida Eriksson 1998 IFK Tumba 10,20 +1,6
  Lisa Stenlund 1999 KA2 IF

F 14 Kula Final 4/8  13:35
             
1 Jessica Mattsson 1998 Tierps IF Friidrott 10,56
2 Maja Gustavsson 1998 Västerås FK 10,21
3 Rebecca Edberg 1998 IK Westmannia 9,29
4 Emma Hultsröm 1998 Hammarby Friidrott 8,79
5 Mikaela Arousell 1998 Iggesunds SK 8,76
6 Rebecka Samuelsson 1998 Iggesunds SK 8,74
7 Ida Fritzdorf-Kåberg 1998 Hammarby Friidrott 8,39

F 14 Diskus Final 4/8  14:15
             
1 Jessica Mattsson 1998 Tierps IF Friidrott 32,90
2 Rebecca Edberg 1998 IK Westmannia 30,74
3 Maja Gustavsson 1998 Västerås FK 28,75
4 Maja Frid 1998 IK Norrköping Friidrott 28,34
5 Ida Fritzdorf-Kåberg 1998 Hammarby Friidrott 26.07
6 Emma Hultsröm 1998 Hammarby Friidrott 25,98
7 Agnes Jansson 1998 IK Westmannia 24,91
8 Hilda Sylvan 1998 IK Norrköping Friidrott 24,36
9 Josefin Karlsson-Theander 1998 IK Norrköping Friidrott 21,57
10 Mikaela Arousell 1998 Iggesunds SK 20,74
11 Kajsa Jansson 2000 IK Westmannia 19.74
12 Rebecka Samuelsson 1998 Iggesunds SK 18,52
  Emma Kkotte 1999 IK Norrköping Friidrott

F 14 4x100m Final 5/8  16:35
             
1 Hammarby Friidrott 1999 Hammarby Friidrott 53,72
  IFK Tumba 1997 IFK Tumba 51,93 U.T

F 14 3x800m Final 5/8  17:15
             
1 Upsala IF 1998 Upsala IF 8,06,59
2 Hammarby Friidrott 1999 Hammarby Friidrott 8,26,95

F 13 80 m Försök 4/8  13:20

Heat 1
        Vind: +3,6    
1 Sofia Södergårdh 1999 IF Åland 11,04 q
2 Rebecka Krantz 1999 Huddinge AIS Friidrott 11,08 q
3 Hedda Jahrl 1999 Hammarby Friidrott 11,42 q
4 Clara Festin 1999 Upsala IF 11,53 q
5 Emelie Åbrink Andersson 1999 Västerås FK 12,52
6 Malin Wijk 1999 Upsala IF 12,61

Heat 2
        Vind: +3,6    
1 Emma Kkotte 1999 IK Norrköping Friidrott 10,89 q
2 Sara Hermansson 1999 Enhörna IF 11,14 q
3 Emma Emsjö 1999 Hanvikens SK 11,28 q
4 Ella Moberg 1999 Västerås FK 11,29 q
5 Julia Jafar Yazdi 1999 Upsala IF 12,20
  Maja Lundmark 1999 Hammarby Friidrott Ej start

Heat 3
        Vind: +3,5    
1 Carolina Eriksson 1999 Huddinge AIS Friidrott 10,66 q
2 Moa Seger 1999 Glanshammars IF 10,70 q
3 Linnéa Johansson 1999 IK Norrköping Friidrott 11,10 q
4 Linnea Nordlund 1999 IFK Nora 11,22 q
5 Rebecca Strand 1999 Örgryte IS Friidrott 11,35 q
6 Fanny Jansson 1999 Hammarby Friidrott 11,71
7 Frida Olander 1999 Bergslagens FK 12,20

Heat 4
        Vind: +1,9    
1 Hanna Wahlström 1999 Åsbro goif 11,07 q
2 Stina Erlandsson 1999 Huddinge AIS Friidrott 11,49 q
3 liloo rygaard 1999 Rånäs 4H 11,66 q
4 Nora Wärn 1999 Hammarby Friidrott 11,87
5 Isabella Engström 1999 Hammarby Friidrott 12,16
  Lisa Stenlund 1999 KA2 IF Ej start
  Louise Svensson 1999 Flens FS Ej start

F 13 80 m Final 4/8  15:50

Heat 1
        Vind: +1,4    
1 Ella Moberg 1999 Västerås FK 11,29
2 Emma Emsjö 1999 Hanvikens SK 11,37
3 Stina Erlandsson 1999 Huddinge AIS Friidrott 11,45
4 Rebecca Strand 1999 Örgryte IS Friidrott 11,51
5 Hedda Jahrl 1999 Hammarby Friidrott 11,66
6 Clara Festin 1999 Upsala IF 11,78
  liloo rygaard 1999 Rånäs 4H Ej start
  Linnea Nordlund 1999 IFK Nora Ej start

Heat 2
        Vind: +2,9    
1 Moa Seger 1999 Glanshammars IF 10,63
2 Carolina Eriksson 1999 Huddinge AIS Friidrott 10,66
3 Emma Kkotte 1999 IK Norrköping Friidrott 10,85
4 Hanna Wahlström 1999 Åsbro goif 10,91
5 Sara Hermansson 1999 Enhörna IF 11,21
6 Linnéa Johansson 1999 IK Norrköping Friidrott 11,22
7 Sofia Södergårdh 1999 IF Åland 11,23
8 Rebecka Krantz 1999 Huddinge AIS Friidrott 11,28

F 13 600 m Final 4/8  18:05
             
1 Alexandra Sörensen 1999 Falu IK 1,46,20
2 Sara Hermansson 1999 Enhörna IF 1,48,90
3 Hedda Jahrl 1999 Hammarby Friidrott 1,53,24
4 Frida Ahlund 1999 Upsala IF 1,55,37
5 Elin Andersson 1999 Hammarby Friidrott 2,04,62
6 Malin Wijk 1999 Upsala IF 2,12,40
7 Sarah Westerberg 1999 Bålsta IK 2,16,80
  Rebecka Krantz 1999 Huddinge AIS Friidrott ej start Ej start

F 13 60 mh Final 4/8  09:00
        Vind: +1,2    
1 Emma Kkotte 1999 IK Norrköping Friidrott 9,87 1
2 Alexandra Sörensen 1999 Falu IK 9,87 2
3 Carolina Eriksson 1999 Huddinge AIS Friidrott 10,02
4 Ella Moberg 1999 Västerås FK 10,26
5 Linnéa Johansson 1999 IK Norrköping Friidrott 10,46
6 Rebecca Strand 1999 Örgryte IS Friidrott 12,12
7 liloo rygaard 1999 Rånäs 4H 12,24
  Linnea Nordlund 1999 IFK Nora Bröt

F 13 Höjd Final 5/8  12:50
             
1 Hanna Rynler 1999 Västerås FK 156
2 Kajsa Götbo 1999 Stora Skedvi IK 144
3 Fanny Jansson 1999 Hammarby Friidrott 141
4 Ella Moberg 1999 Västerås FK 141
5 Hanna Hentschel 1999 Huddinge AIS Friidrott 136
6 Klara Enerud 1999 Strands IF 136
7 Stina Erlandsson 1999 Huddinge AIS Friidrott 136
7 Judith sjöman 1999 Katrineholms SK Friidrott 136
7 Frida Olander 1999 Bergslagens FK 136
10 Maxine Ohlsson 1999 Katrineholms SK 136
11 Emelie Åbrink Andersson 1999 Västerås FK 131
12 Rebecka Krantz 1999 Huddinge AIS Friidrott 131
13 Isabella Engström 1999 Hammarby Friidrott 121
  Lisa Stenlund 1999 KA2 IF
  Clara Bergström 1999 IFK Sunne FI

F 13 Längd Final 4/8  11:05
             
1 Carolina Eriksson 1999 Huddinge AIS Friidrott 4,90
2 Moa Seger 1999 Glanshammars IF 4,75
3 Ella Moberg 1999 Västerås FK 4,68
4 Lisa Stenlund 1999 KA2 IF 4,62
5 Linnea Nordlund 1999 IFK Nora 4,52
6 Hanna Wahlström 1999 Åsbro goif 4,50
6 Stina Erlandsson 1999 Huddinge AIS Friidrott 4,50
8 Louise Svensson 1999 Flens FS 4,44
9 Fanny Jansson 1999 Hammarby Friidrott 4,43
10 Hanna Rynler 1999 Västerås FK 4,36
11 Emma Emsjö 1999 Hanvikens SK 4,34
12 Linnéa Johansson 1999 IK Norrköping Friidrott 4,31
13 Sofia Södergårdh 1999 IF Åland 4,21
13 Klara Enerud 1999 Strands IF 4,21
15 Hedda Jahrl 1999 Hammarby Friidrott 4,16
16 Nora Wärn 1999 Hammarby Friidrott 4,12
17 Julia Jafar Yazdi 1999 Upsala IF 3,98
18 Maja Lundmark 1999 Hammarby Friidrott 3,91
19 Emelie Åbrink Andersson 1999 Västerås FK 3,82
20 Sarah Westerberg 1999 Bålsta IK 3,77
  Alma Lindberg 1999 Västerås FK
  Rebecca Strand 1999 Örgryte IS Friidrott

F 13 Kula Final 4/8  17:20
             
1 Louise Svensson 1999 Flens FS 12,12
2 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI 11,73
3 Hanna Wahlström 1999 Åsbro goif 11,41
4 Isabella Engström 1999 Hammarby Friidrott 9,94
5 Clara Festin 1999 Upsala IF 9,30
6 Rebecka Krantz 1999 Huddinge AIS Friidrott 9,06
7 Fanny Jansson 1999 Hammarby Friidrott 8,59
8 Maja Lundmark 1999 Hammarby Friidrott 8,24
9 Sarah Westerberg 1999 Bålsta IK 7,44
10 Nora Wärn 1999 Hammarby Friidrott 7,40

F 13 Spjut Final 5/8  11:40
             
1 Hanna Wahlström 1999 Åsbro goif 32,80
2 Louise Svensson 1999 Flens FS 32,03
3 Clara Bergström 1999 IFK Sunne FI 30,32
4 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI 25,50
5 Judith sjöman 1999 Katrineholms SK Friidrott 24,58
6 Clara Festin 1999 Upsala IF 23,62
7 Hanna Hentschel 1999 Huddinge AIS Friidrott 23,40
8 Maja Lundmark 1999 Hammarby Friidrott 21,71
9 Maxine Ohlsson 1999 Katrineholms SK 20,22
  Kajsa Jansson 2000 IK Westmannia igr

F 13 4x80m Final 5/8  16:15
             
1 Hammarby Friidrott 1999 Hammarby Friidrott 44,87
2 IFK Tumba 1997 IFK Tumba 45,78

F 13 3x600m Final 5/8  16:55
             
1 Hammarby Friidrott 1999 Hammarby Friidrott 5,45,04
2 Västerås FK 2001 Västerås FK 5,47,01
3 IFK Tumba 2000 IFK Tumba 6,08,10

F 12 80 m Försök 4/8  12:55

Heat 1
        Vind: +3,0    
1 Linda Eriksson 2000 Huddinge AIS Friidrott 11,15 Q
2 Isabelle Leonardsson 2000 IK Heros 11,94 Q
3 Amanda Gustafsson 2000 IF Åland 11,96 q
4 Alma Björkman 2000 Västerås FK 11,98
5 Linnea Högkvist 2000 Västerås FK 12,52
  Ebba Blomstrand 2000 Åsbro goif Ej start

Heat 2
        Vind: +3,0    
1 Lisa Weyhenmeyer 2000 Upsala IF 11,00 Q
2 Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF 11,40 Q
3 Maya Persson 2000 Enköpings AI 11,68 q
4 Kajsa Eriksson 2000 Huddinge AIS Friidrott 11,73 q
5 Sofia Sundstedt 2000 Västerås FK 11,96 q
6 Kajsa Jansson 2000 IK Westmannia 12,15
7 Ellinor Nyman 2000 IK Heros 12,45
8 Emilia Ekberg 2000 Råby Rekarne FIF 12,53

F 12 80 m Försök - Sammanställning
             
1 Lisa Weyhenmeyer 2000 Upsala IF 11,00 Q
2 Linda Eriksson 2000 Huddinge AIS Friidrott 11,15 Q
3 Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF 11,40 Q
4 Isabelle Leonardsson 2000 IK Heros 11,94 Q
5 Maya Persson 2000 Enköpings AI 11,68 q
6 Kajsa Eriksson 2000 Huddinge AIS Friidrott 11,73 q
7 Amanda Gustafsson 2000 IF Åland 11,96 q
8 Sofia Sundstedt 2000 Västerås FK 11,96 q
9 Alma Björkman 2000 Västerås FK 11,98
10 Kajsa Jansson 2000 IK Westmannia 12,15
11 Ellinor Nyman 2000 IK Heros 12,45
12 Linnea Högkvist 2000 Västerås FK 12,52
13 Emilia Ekberg 2000 Råby Rekarne FIF 12,53
  Ebba Blomstrand 2000 Åsbro goif Ej start

F 12 80 m Final 4/8  15:55
        Vind: +1,9    
1 Lisa Weyhenmeyer 2000 Upsala IF 11,18
2 Linda Eriksson 2000 Huddinge AIS Friidrott 11,33
3 Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF 11,73
4 Kajsa Eriksson 2000 Huddinge AIS Friidrott 12,02
5 Maya Persson 2000 Enköpings AI 12,19
6 Isabelle Leonardsson 2000 IK Heros 12,26
7 Sofia Sundstedt 2000 Västerås FK 12,28
8 Amanda Gustafsson 2000 IF Åland 12,50

F 12 600 m Final 4/8  18:10
             
1 Linda Eriksson 2000 Huddinge AIS Friidrott 1,49,07
2 Mathilda Eklund 2000 IK Westmannia 1,49,10
3 Alma Björkman 2000 Västerås FK 1,55,47
4 Filippa Hörnberg 2000 Hässelby SK 1,56,88
5 Kajsa Eriksson 2000 Huddinge AIS Friidrott 2,00,57
6 Bianca Wiljebrand 2001 Västerås FK 2,10,41
7 Linnea Högkvist 2000 Västerås FK 2,12,97

F 12 60 mh Försök 4/8  09:10

Heat 1
        Vind: +1,9    
1 Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF 11,59 q
2 Mathilda Eklund 2000 IK Westmannia 12,02 q
3 Linnea Högkvist 2000 Västerås FK 12,46 q
4 Kajsa Jansson 2000 IK Westmannia 12,89 q
5 Ellinor Nyman 2000 IK Heros 12,96 q
6 Felicia Larsson 2000 Råby Rekarne FIF 13,06

Heat 2
        Vind: +2,5    
1 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI 10,69 q
2 Anna Götberg 2001 Västerås FK 11,45 q
3 Maya Persson 2000 Enköpings AI 11,67 q
4 Isabelle Leonardsson 2000 IK Heros 13,28
5 Linnea Wiklund 2000 Västerås FK 14,59

F 12 60 mh Försök - Sammanställning
             
1 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI 10,69 q
2 Anna Götberg 2001 Västerås FK 11,45 q
3 Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF 11,59 q
4 Maya Persson 2000 Enköpings AI 11,67 q
5 Mathilda Eklund 2000 IK Westmannia 12,02 q
6 Linnea Högkvist 2000 Västerås FK 12,46 q
7 Kajsa Jansson 2000 IK Westmannia 12,89 q
8 Ellinor Nyman 2000 IK Heros 12,96 q
9 Felicia Larsson 2000 Råby Rekarne FIF 13,06
10 Isabelle Leonardsson 2000 IK Heros 13,28
11 Linnea Wiklund 2000 Västerås FK 14,59

F 12 60 mh Final 4/8  10:25
        Vind: +2,7    
1 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI 10,93
2 Anna Götberg 2001 Västerås FK 11,34
3 Mathilda Eklund 2000 IK Westmannia 11,53
4 Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF 11,56
5 Maya Persson 2000 Enköpings AI 12,27
6 Kajsa Jansson 2000 IK Westmannia 12,51
7 Linnea Högkvist 2000 Västerås FK 12,56
8 Ellinor Nyman 2000 IK Heros 13,11

F 12 Höjd Final 5/8  10:00
             
1 Ebba Blomstrand 2000 Åsbro goif 1,46
2 Malin Eriksson 2000 IFK Tumba 1,43
3 Maya Persson 2000 Enköpings AI 1,40
4 Mathilda Eklund 2000 IK Westmannia 1,40
5 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI 1,37
6 Amanda Gustafsson 2000 IF Åland 1,37
7 Kajsa Jansson 2000 IK Westmannia 1,34
8 Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF 1,34
9 Felicia Larsson 2000 Råby Rekarne FIF 1,34
10 Linnea Wiklund 2000 Västerås FK 1,34
11 ida nykvist 2001 Gefle IF 1,26
11 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 1,26
13 Anna Götberg 2001 Västerås FK 1,21
13 Emma Aldén 2001 Västerås FK 1,21
15 Alma Björkman 2000 Västerås FK 1,21
16 Lina Arousell 2002 Iggesunds SK 1,16
17 Emilia Björklund 2000 Bålsta IK 1,16
18 Johanna Samuelsson 2001 Iggesunds SK 1,11
  Izabella Ripsweden 2000 IFK Tumba
  Alexandra Poljarevius 2000 Täby IS
  Amanda Widlund 2000 Råby Rekarne FIF

F 12 Längd Final 5/8  12:05
             
1 Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF 4,54 -2,9
2 Lisa Weyhenmeyer 2000 Upsala IF 4,52 -1,4
3 Izabella Ripsweden 2000 IFK Tumba 4,19 -1,3
4 Sofia Sundstedt 2000 Västerås FK 4.16 -1,8
5 Linda Eriksson 2000 Huddinge AIS Friidrott 4,14 -1,6
6 Therese Knutsson 2000 Glanshammars IF 4,06 -2,2
7 Emelie Svensson 2000 IFK Tumba 4,05 0,0
8 Kajsa Jansson 2000 IK Westmannia 3.98 -3,3
9 Amanda Gustafsson 2000 IF Åland 3,96 0.0
10 Mathilda Eklund 2000 IK Westmannia 3,95 -0,7
11 Felicia Larsson 2000 Råby Rekarne FIF 3,90 -0,9
12 Kajsa Eriksson 2000 Huddinge AIS Friidrott 3,81 -1,4
13 Malin Eriksson 2000 IFK Tumba 3,79 0,0
14 Maya Persson 2000 Enköpings AI 3,70 -3,3
15 Emma Almqvist 2000 Karlskoga FIF 3,69 -1,4
16 Alma Björkman 2000 Västerås FK 3,63 -2,6
17 Alma Press Broberg 2000 IFK Tumba 3,54 -1,6
18 Emilia Björklund 2000 Bålsta IK 3,49 -1,3
19 Emilia Ekberg 2000 Råby Rekarne FIF 3,44 -1,4
20 Linnea Wiklund 2000 Västerås FK 3,39 -1,7
  Lisa Cederberg 2000 IFK Tumba
  Alexandra Poljarevius 2000 Täby IS
  Amanda Widlund 2000 Råby Rekarne FIF

F 12 Kula Final 4/8  12:50
             
1 Julia Axtelius 2000 Enköpings AI 12,08
2 Kajsa Jansson 2000 IK Westmannia 10,43
3 Mathilda Ekholm 2000 Råby Rekarne FIF 9,90
4 Emma Almqvist 2000 Karlskoga FIF 9,54
5 Isabella Andersson 2001 Vallentuna FK 8,95
6 Mathilda Eklund 2000 IK Westmannia 8,90
7 Linnea Wiklund 2000 Västerås FK 8,78
8 Lisa Weyhenmeyer 2000 Upsala IF 8,11
  Amanda Widlund 2000 Råby Rekarne FIF

F 11 60 m Försök 4/8  11:50

Heat 1
        Vind: +3,1    
1 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 8,99 Q
2 Angelina Rydensjö 2001 Ärla IF 9,18 Q
3 Anna Götberg 2001 Västerås FK 9,42 q
4 Louise Fröding 2001 Götlunda IF 9,59 q
5 Jennifer Andersson 2001 Västerås FK 9,85 q
6 Linn Flodin 2001 IK Westmannia 9,89
7 Johanna Samuelsson 2001 Iggesunds SK 10,63

Heat 2
        Vind: +2,9    
1 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 8,74 Q
2 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 9,17 Q
3 Lotta Weyhenmeyer 2001 Sunnersta AIF 9,28 q
4 Olivia Jernhall 2001 Täby IS 9,30 q
5 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 9,54 q
6 Ellen Westberg 2001 Bergslagens FK 9,69 q
7 Frida Erlandsson 2001 Mälarhöjdens IK 9,78 q
8 Linnea Westerberg 2001 Bålsta IK 10,03

Heat 3
        Vind: +2,4    
1 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 9,02 Q
2 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 9,35 Q
3 Emma Aldén 2001 Västerås FK 9,39 q
4 Minna Seger 2001 Glanshammars IF 9,75 q
5 Isabella Andersson 2001 Vallentuna FK 9,95
6 Alva Wolwan 2001 Upsala IF 10,01
7 Kajsa Sten 2001 SLK Oxelösund 10,20
8 Beatrice Holmer 2001 Västerås FK 10,40

F 11 60 m Final 4/8  15:35

Heat 1
        Vind: +2,3    
1 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 9,65
2 Jennifer Andersson 2001 Västerås FK 9,87 2
2 Ellen Westberg 2001 Bergslagens FK 9,87 3
4 Frida Erlandsson 2001 Mälarhöjdens IK 9,90
5 Louise Fröding 2001 Götlunda IF 10,04
  Minna Seger 2001 Glanshammars IF Ej start
  Anna Götberg 2001 Västerås FK Ej start
  Emma Aldén 2001 Västerås FK Ej start

Heat 2
        Vind: +3,4    
1 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 8,76
2 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 8,92
3 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 8,96
4 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 9,18
5 Angelina Rydensjö 2001 Ärla IF 9,24
6 Lotta Weyhenmeyer 2001 Sunnersta AIF 9,36
7 Olivia Jernhall 2001 Täby IS 9,37
8 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 9,57

F 11 600 m Final 4/8  17:45

Heat 1
             
1 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 2,09,78
2 Kajsa Sten 2001 SLK Oxelösund 2,10,92
3 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 2,11,81
4 Klara Fredriksson 2001 Västerås FK 2,12,59
5 Jenny Österback 2001 IFK Lidingö 2,12,65
6 Olivia Jernhall 2001 Täby IS 2,16,30
7 Louise Fröding 2001 Götlunda IF 2,16,57
8 Linnea Westerberg 2001 Bålsta IK 2,21,39
9 Linn Flodin 2001 IK Westmannia 2,23,90
  Emma Aldén 2001 Västerås FK Ej start

Heat 2
             
1 Lovisa Bivstedt 2001 Hässelby SK 1,48,46
2 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 1,54,21
3 Elsa Wallenius 2001 Västerås FK 1,54,69
4 Angelina Rydensjö 2001 Ärla IF 1,54,87
5 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 1,54,94
6 Lotta Weyhenmeyer 2001 Sunnersta AIF 1,59,85
7 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 2,00,87
8 Minna Seger 2001 Glanshammars IF 2,01,35
  Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS Ej start
  Emilia Larson 2001 Danderyds SK Ej start

F 11 600 m Final - Sammanställning
             
1 Lovisa Bivstedt 2001 Hässelby SK 1,48,46
2 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 1,54,21
3 Elsa Wallenius 2001 Västerås FK 1,54,69
4 Angelina Rydensjö 2001 Ärla IF 1,54,87
5 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 1,54,94
6 Lotta Weyhenmeyer 2001 Sunnersta AIF 1,59,85
7 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 2,00,87
8 Minna Seger 2001 Glanshammars IF 2,01,35
9 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 2,09,78
10 Kajsa Sten 2001 SLK Oxelösund 2,10,92
11 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 2,11,81
12 Klara Fredriksson 2001 Västerås FK 2,12,59
13 Jenny Österback 2001 IFK Lidingö 2,12,65
14 Olivia Jernhall 2001 Täby IS 2,16,30
15 Louise Fröding 2001 Götlunda IF 2,16,57
16 Linnea Westerberg 2001 Bålsta IK 2,21,39
17 Linn Flodin 2001 IK Westmannia 2,23,90
  Emma Aldén 2001 Västerås FK Ej start
  Emilia Larson 2001 Danderyds SK Ej start
  Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS Ej start

F 11 Längd Final 5/8  10:55
             
1 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 4,28 0,0
2 Hilda Lindberg 2001 Västerås FK 4,08 -0,6
3 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 4,04 -1,9
4 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 3,96 -0.1
5 ida nykvist 2001 Gefle IF 3,84 -2,9
6 Anna Götberg 2001 Västerås FK 3.76 -1,0
7 Emma Aldén 2001 Västerås FK 3,74 -0.3
8 Klara Fredriksson 2001 Västerås FK 3,62 -1.9
9 Olivia Jernhall 2001 Täby IS 3,55 -0,3
10 Louise Fröding 2001 Götlunda IF 3,42 -0,8
11 Linn Flodin 2001 IK Westmannia 3,39 -0,4
12 Lotta Weyhenmeyer 2001 Sunnersta AIF 3,36 -0,7
13 Elsa Wallenius 2001 Västerås FK 3,32 -2,5
14 Alva Wolwan 2001 Upsala IF 3,30 -1,5
15 Johanna Samuelsson 2001 Iggesunds SK 3,25 -1,7
16 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 3,17 -2,2
17 Beatrice Holmer 2001 Västerås FK 2,82 -1,0

F 11 Kula Final 4/8  18:00
             
1 Isabella Andersson 2001 Vallentuna FK 9,01
2 Anna Götberg 2001 Västerås FK 8,27
3 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 8,04
4 Lovisa Ulegård 2001 Västerås FK 7,91
5 Johanna Samuelsson 2001 Iggesunds SK 7,59
6 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 7,53
7 Linn Flodin 2001 IK Westmannia 7,37
8 Walda Jonsson 2001 Bålsta IK 6,83
9 Jennifer Andersson 2001 Västerås FK 6,58
10 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 6,14
11 Emma Aldén 2001 Västerås FK 6,08
12 Lovisa Thim 2001 Upsala IF 6,01
13 Louise Fröding 2001 Götlunda IF 5,81
14 Beatrice Holmer 2001 Västerås FK 5,68
15 Melina Mancuso 2001 Västerås FK 5,20
16 Olivia Jernhall 2001 Täby IS 5,06
  Ellen Westberg 2001 Bergslagens FK igr
  Alva Wolwan 2001 Upsala IF
  Frida Erlandsson 2001 Mälarhöjdens IK
  Angelina Rydensjö 2001 Ärla IF

F 11 Boll Final 5/8  10:00
             
1 Elin Antonsson 2001 Västerås FK 26,52
2 Ellen Westberg 2001 Bergslagens FK 26,19
3 Johanna Samuelsson 2001 Iggesunds SK 24,90
4 Astrid Eggesjö 2001 Västerås FK 22,85
5 Linn Flodin 2001 IK Westmannia 21,29
6 Louise Fröding 2001 Götlunda IF 21,07
7 Alva Wolwan 2001 Upsala IF 19,08
8 Sarah Karlsson 2001 Nyköpings BIS 18,70
9 Lotta Weyhenmeyer 2001 Sunnersta AIF 18,55
10 Beatrice Holmer 2001 Västerås FK 15,99

F 10 60 m Försök 4/8  11:35

Heat 1
        Vind: +1,2    
1 Gilda Palmqvist 2002 Västerås FK 9,44 Q
2 Zandra Lindén 2002 IFK Nora 9,80 Q
3 Maja Fernström 2002 Malmö AI 9,90
4 Isabel Olander 2002 Enköpings AI 10,03
5 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 11,20
6 Ella Wallin 2002 Västerås FK 11,70

Heat 2
        Vind: +1,1    
1 Tyra Landin 2002 Västerås FK 9,54 Q
2 Emilia Rydensjö 2002 Ärla IF 9,69 Q
3 Elise Legzdins 2002 Mälarhöjdens IK 9,71 q
4 Linnéa Åström 2002 Västerås FK 9,83
5 Ellinor Wennerberg 2002 Enköpings AI 10,04
6 Elvira Forsberg 2002 Glanshammars IF 10,55

Heat 3
        Vind: +4,3    
1 Lina Arousell 2002 Iggesunds SK 9,13 Q
2 Julia Jansson 2002 Hammarby Friidrott 9,40 Q
3 Caroline Cedergren 2002 Kungsängens SK 9,64 q
4 Tyra Johansson 2002 Bålsta IK 9,99
5 Thea Sofie Kanestrøm 2002 Lambertseter IF 10,00
6 Alina Köngäs 2002 Västerås FK 10,53
7 Asta Kolsmyr 2002 Upsala IF 10,60

F 10 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Lina Arousell 2002 Iggesunds SK 9,13 Q
2 Gilda Palmqvist 2002 Västerås FK 9,44 Q
3 Tyra Landin 2002 Västerås FK 9,54 Q
4 Julia Jansson 2002 Hammarby Friidrott 9,40 Q
5 Emilia Rydensjö 2002 Ärla IF 9,69 Q
6 Zandra Lindén 2002 IFK Nora 9,80 Q
7 Caroline Cedergren 2002 Kungsängens SK 9,64 q
8 Elise Legzdins 2002 Mälarhöjdens IK 9,71 q
9 Linnéa Åström 2002 Västerås FK 9,83
10 Maja Fernström 2002 Malmö AI 9,90
11 Tyra Johansson 2002 Bålsta IK 9,99
12 Thea Sofie Kanestrøm 2002 Lambertseter IF 10,00
13 Isabel Olander 2002 Enköpings AI 10,03
14 Ellinor Wennerberg 2002 Enköpings AI 10,04
15 Alina Köngäs 2002 Västerås FK 10,53
16 Elvira Forsberg 2002 Glanshammars IF 10,55
17 Asta Kolsmyr 2002 Upsala IF 10,60
18 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 11,20
19 Ella Wallin 2002 Västerås FK 11,70

F 10 60 m Final 4/8  15:20
        Vind: +4,6    
1 Lina Arousell 2002 Iggesunds SK 9,08
2 Gilda Palmqvist 2002 Västerås FK 9,17
3 Tyra Landin 2002 Västerås FK 9,33
4 Julia Jansson 2002 Hammarby Friidrott 9,38
5 Elise Legzdins 2002 Mälarhöjdens IK 9,64
6 Caroline Cedergren 2002 Kungsängens SK 9,69
7 Emilia Rydensjö 2002 Ärla IF 9,70
8 Zandra Lindén 2002 IFK Nora 9,76

F 10 600 m Final 4/8  17:20

Heat 1
             
1 Ellinor Wennerberg 2002 Enköpings AI 2,09,47
2 Tyra Johansson 2002 Bålsta IK 2,12,20
3 Gilda Palmqvist 2002 Västerås FK 2,15,55
4 Caroline Cedergren 2002 Kungsängens SK 2,16,49
5 Isabel Olander 2002 Enköpings AI 2,21,12
6 Emelie Lindgren 2002 Glanshammars IF 2,23,97
7 Ella Wallin 2002 Västerås FK 2,35,09
8 Johanna Auvinen 2002 IK Westmannia 2,36,81
9 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 3,32,83
  Nora Axelsson 2002 Upsala IF Ej start

Heat 2
             
1 Tyra Landin 2002 Västerås FK 2,03,78
2 Wilma Thorberg 2002 Kungsängens SK 2,04,37
3 Emilia Rydensjö 2002 Ärla IF 2,08,13
4 Linnéa Åström 2002 Västerås FK 2,08,29
5 Julia Jansson 2002 Hammarby Friidrott 2,14,33
6 Maja Fernström 2002 Malmö AI 2,15,25
7 Elvira Forsberg 2002 Glanshammars IF 2,16,74
8 Thea Sofie Kanestrøm 2002 Lambertseter IF 2,28,77
  Carolina Larson 2002 Danderyds SK Ej start
  Lina Arousell 2002 Iggesunds SK Bröt

F 10 600 m Final - Sammanställning
             
1 Tyra Landin 2002 Västerås FK 2,03,78
2 Wilma Thorberg 2002 Kungsängens SK 2,04,37
3 Emilia Rydensjö 2002 Ärla IF 2,08,13
4 Linnéa Åström 2002 Västerås FK 2,08,29
5 Ellinor Wennerberg 2002 Enköpings AI 2,09,47
6 Tyra Johansson 2002 Bålsta IK 2,12,20
7 Julia Jansson 2002 Hammarby Friidrott 2,14,33
8 Maja Fernström 2002 Malmö AI 2,15,25
9 Gilda Palmqvist 2002 Västerås FK 2,15,55
10 Caroline Cedergren 2002 Kungsängens SK 2,16,49
11 Elvira Forsberg 2002 Glanshammars IF 2,16,74
12 Isabel Olander 2002 Enköpings AI 2,21,12
13 Emelie Lindgren 2002 Glanshammars IF 2,23,97
14 Thea Sofie Kanestrøm 2002 Lambertseter IF 2,28,77
15 Ella Wallin 2002 Västerås FK 2,35,09
16 Johanna Auvinen 2002 IK Westmannia 2,36,81
17 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 3,32,83
  Nora Axelsson 2002 Upsala IF Ej start
  Lina Arousell 2002 Iggesunds SK Bröt
  Carolina Larson 2002 Danderyds SK Ej start

F 10 Längd Final 5/8  12:20
             
1 Lina Arousell 2002 Iggesunds SK 4,09
2 Julia Jansson 2002 Hammarby Friidrott 3,78
3 Tyra Landin 2002 Västerås FK 3,72
4 Gilda Palmqvist 2002 Västerås FK 3,65
5 Tilda Bergström 2002 IFK Sunne FI 3,64
6 Caroline Cedergren 2002 Kungsängens SK 3,60
7 Isabel Olander 2002 Enköpings AI 3,57
8 Ellinor Wennerberg 2002 Enköpings AI 3,38
9 Tyra Johansson 2002 Bålsta IK 3,26
10 Elwira Ripswden 2002 IFK Tumba 3,17
11 Thea Sofie Kanestrøm 2002 Lambertseter IF 3,05
12 Johanna Auvinen 2002 IK Westmannia 3,00
13 Alexandra Nilsson 2002 Götlunda IF 2,97
14 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 2,81
15 Tilda Krüsell Berg 2002 Hammarby Friidrott 2,69
16 Alina Köngäs 2002 Västerås FK 2,69
17 Ella Wallin 2002 Västerås FK 2,47
  Linnéa Åström 2002 Västerås FK

F 10 Kula Final 4/8  15:45
             
1 Maja Fernström 2002 Malmö AI 7,73
2 Lina Arousell 2002 Iggesunds SK 7,54
3 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 6,89
4 Julia Jansson 2002 Hammarby Friidrott 6,65
5 Elvira Forsberg 2002 Glanshammars IF 6,16
6 Thea Sofie Kanestrøm 2002 Lambertseter IF 6,12
7 Wilma Thorberg 2002 Kungsängens SK 6,02
8 Ellinor Wennerberg 2002 Enköpings AI 5,82
9 Tyra Landin 2002 Västerås FK 5,50
10 Emelie Lindgren 2002 Glanshammars IF 5,25
11 Linnéa Åström 2002 Västerås FK 4,97
12 Tyra Johansson 2002 Bålsta IK 4,83
13 Johanna Auvinen 2002 IK Westmannia 4,63
  Alina Köngäs 2002 Västerås FK
  Emilia Rydensjö 2002 Ärla IF

F 10 Boll Final  
             
1 Tilda Bergström 2002 IFK Sunne FI 28,68
2 Thea Sofie Kanestrøm 2002 Lambertseter IF 27,63
3 Julia Jansson 2002 Hammarby Friidrott 24,14
4 Ellinor Wennerberg 2002 Enköpings AI 22,32
5 Lina Arousell 2002 Iggesunds SK 22,19
6 Amanda Holmström 2002 Bålsta IK 20,82
7 Alina Köngäs 2002 Västerås FK 20,81
8 Isabel Olander 2002 Enköpings AI 20,79
9 Elwira Ripswden 2002 IFK Tumba 19,33
10 Tyra Landin 2002 Västerås FK 17,31
11 Johanna Auvinen 2002 IK Westmannia 15,75
12 Tilda Krüsell Berg 2002 Hammarby Friidrott 14,54
13 Linnéa Åström 2002 Västerås FK 13,70
14 Jenna Lammenvirta 2004 Iggesunds SK 13,50
15 Alexandra Nilsson 2002 Götlunda IF 12,96

F 9 60 m Försök 4/8  12:05

Heat 1
             
1 Asta Pettersson 2003 IK Heros 9,58 Q
2 Tindra Frykholm 2003 Glanshammars IF 9,80 Q
3 Elsa Björkman 2003 Västerås FK 10,00
4 Isabella Wiklund 2003 Västerås FK 10,94
5 Terese Aldén 2003 Västerås FK 10,99
6 Ellen Lindström 2003 Bålsta IK 11,25
7 Izabella Lukic 2003 Västerås FK 11,45

Heat 2
             
1 Katharina Gråman 2003 Tyresö FK 9,26 Q
2 Saga Bolmgren 2003 Danderyds SK 9,69 Q
3 Elsa Jansson 2003 Upsala IF 9,81 q
4 Lina Magnusson 2003 Nyköpings BIS 10,36
5 Isabelle Engström 2003 Huddinge AIS Friidrott 10,55
6 Moa Holm 2003 Västerås FK 10,58
7 Lima rygaard 2003 Rånäs 4H 10,99

Heat 3
             
1 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 9,77 Q
2 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 9,86 Q
3 Sanna Pernerdal 2003 KFUM Örebro Friidrott 9,88 q
4 Liv Nilsson 2003 Bålsta IK 10,69
5 Johanna Eirefors 2003 Västerås FK 10,94
6 Alina Carlsson 2003 Västerås FK 11,12
7 Tea Edelborg 2003 Västerås FK 11,42

F 9 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Katharina Gråman 2003 Tyresö FK 9,26 Q
2 Asta Pettersson 2003 IK Heros 9,58 Q
3 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 9,77 Q
4 Saga Bolmgren 2003 Danderyds SK 9,69 Q
5 Tindra Frykholm 2003 Glanshammars IF 9,80 Q
6 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 9,86 Q
7 Elsa Jansson 2003 Upsala IF 9,81 q
8 Sanna Pernerdal 2003 KFUM Örebro Friidrott 9,88 q
9 Elsa Björkman 2003 Västerås FK 10,00
10 Lina Magnusson 2003 Nyköpings BIS 10,36
11 Isabelle Engström 2003 Huddinge AIS Friidrott 10,55
12 Moa Holm 2003 Västerås FK 10,58
13 Liv Nilsson 2003 Bålsta IK 10,69
14 Isabella Wiklund 2003 Västerås FK 10,94
15 Johanna Eirefors 2003 Västerås FK 10,94
16 Terese Aldén 2003 Västerås FK 10,99
17 Lima rygaard 2003 Rånäs 4H 10,99
18 Alina Carlsson 2003 Västerås FK 11,12
19 Ellen Lindström 2003 Bålsta IK 11,25
20 Tea Edelborg 2003 Västerås FK 11,42
21 Izabella Lukic 2003 Västerås FK 11,45

F 9 60 m Final 4/8  15:40
        Vind: +2,7    
1 Katharina Gråman 2003 Tyresö FK 9,19
2 Saga Bolmgren 2003 Danderyds SK 9,66
3 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 9,67
4 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 9,68
5 Elsa Jansson 2003 Upsala IF 9,71
6 Asta Pettersson 2003 IK Heros 9,72
7 Sanna Pernerdal 2003 KFUM Örebro Friidrott 9,78
8 Tindra Frykholm 2003 Glanshammars IF 9,91

F 9 600 m Final 4/8  17:10
             
1 Saga Bolmgren 2003 Danderyds SK 2,03,66
2 Elsa Jansson 2003 Upsala IF 2,12,19
3 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 2,15,86
4 Klara Frykholm 2003 Glanshammars IF 2,17,62
5 Alina Carlsson 2003 Västerås FK 2,23,91
6 Johanna Eirefors 2003 Västerås FK 2,28,50
7 Tea Edelborg 2003 Västerås FK 2,28,62
8 Izabella Lukic 2003 Västerås FK 2,31,78
9 Ellen Lindström 2003 Bålsta IK 2,32,93
10 Asta Pettersson 2003 IK Heros 2,34,57
  Elsa Björkman 2003 Västerås FK Ej start

F 9 Längd Final 5/8  12:00
             
1 Katharina Gråman 2003 Tyresö FK 3,98
2 Elsa Jansson 2003 Upsala IF 3,80
3 Klara Frykholm 2003 Glanshammars IF 3,63
4 Elsa Björkman 2003 Västerås FK 3,61
5 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 3,59
6 Tindra Frykholm 2003 Glanshammars IF 3,32
7 Liv Nilsson 2003 Bålsta IK 3,32
8 Lina Magnusson 2003 Nyköpings BIS 3,28
9 Isabelle Engström 2003 Huddinge AIS Friidrott 3,28
10 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 3,27
11 Terese Aldén 2003 Västerås FK 3,17
12 Johanna Eirefors 2003 Västerås FK 3,00
13 Moa Holm 2003 Västerås FK 2,95
14 Ellen Lindström 2003 Bålsta IK 2,93
15 Isabella Wiklund 2003 Västerås FK 2,91
16 Tea Edelborg 2003 Västerås FK 2,88
17 Tilda Wilow 2004 Kisa SK 2,79
18 Alina Carlsson 2003 Västerås FK 2,60
19 Emma Kårefjärd 2003 Råby Rekarne FIF 2,60
20 Jennifer Andersson 2003 IK Westmannia 2,55
21 Carolina Nilsson 2003 Götlunda IF 2,50
  Asta Pettersson 2003 IK Heros

F 9 Kula Final 4/8  11:00
             
1 Liv Nilsson 2003 Bålsta IK 6,39
2 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 5,98
3 Sanna Pernerdal 2003 KFUM Örebro Friidrott 5,94
4 Johanna Eirefors 2003 Västerås FK 5,30
5 Elsa Jansson 2003 Upsala IF 4,94
6 Elsa Björkman 2003 Västerås FK 4,92
7 Isabella Wiklund 2003 Västerås FK 4,75
8 Lima rygaard 2003 Rånäs 4H 4,54
9 Tea Edelborg 2003 Västerås FK 4,39
10 Moa Holm 2003 Västerås FK 4,22
11 Daniella Iglesias 2003 Västerås FK 4,19
11 Alina Carlsson 2003 Västerås FK 4,19
13 Izabella Lukic 2003 Västerås FK 3,77
  Saga Bolmgren 2003 Danderyds SK

F 9 Boll Final 5/8  10:45
             
1 Liv Nilsson 2003 Bålsta IK 27,50
2 Jennifer Andersson 2003 IK Westmannia 25,28
3 Isabelle Engström 2003 Huddinge AIS Friidrott 20,35
4 Elsa Björkman 2003 Västerås FK 20,06
5 Felicia Karlsson 2003 Eskilstuna Friidrott 17,26
6 Johanna Eirefors 2003 Västerås FK 17,01
7 Tea Edelborg 2003 Västerås FK 15,60
8 Isabella Wiklund 2003 Västerås FK 12,20
9 Lina Magnusson 2003 Nyköpings BIS 11,35
10 Moa Holm 2003 Västerås FK 11,13
11 Alina Carlsson 2003 Västerås FK 10,69
12 Carolina Nilsson 2003 Götlunda IF 10,60

F 8 60 m Försök 4/8  11:20

Heat 1
        Vind: +3,1    
1 Matilda Eriholm 2004 Västerås FK 10,46 q
2 Irma Eriksson 2005 Enköpings AI 10,53 q
3 Ida Backlund 2004 Gefle IF 10,77 q
4 Tilda Wilow 2004 Kisa SK 11,18 q
5 Alma Johansson 2005 Bålsta IK 11,74
6 Ellen Sjödén 2005 Västerås FK 11,90

Heat 2
        Vind: +3,5    
1 Enya Borgstedt 2004 Västerås FK 10,07 q
2 lovisa anbakk 2004 Upsala IF 10,30 q
3 Cajsa-Stina Strand 2004 Örgryte IS Friidrott 10,62 q
4 Désire Mwepu 2004 Västerås FK 10,82 q
5 Lea Näsling 2005 Västerås FK 11,53
6 Tuva Andersson 2005 Västerås FK 11,88

Heat 3
        Vind: +2,4    
1 Emmalisa Eriksson 2004 Västerås FK 9,90 q
2 Tekla Thorgerzon 2004 Danderyds SK 10,22 q
3 Bianca Iglesias 2004 Västerås FK 10,49 q 3
3 Maja Matsson 2004 Västerås FK 10,49 q 4
5 Moa Landström 2005 Västerås FK 11,25
6 Ellen Jernhall 2005 Enebyberg 11,81

Heat 4
        Vind: +2,6    
1 Filippa Rydensjö 2004 Ärla IF 10,12 q
2 Meja Wolwan 2005 Upsala IF 10,59 q
3 Jenna Lammenvirta 2004 Iggesunds SK 10,66 q
4 Sofia Hasler 2005 Västerås FK 10,67 q
5 Astrid Nyqvist 2005 Västerås FK 11,73
6 Malin Garbell 2005 Östhammar FI 11,81
7 Julia Stenlund 2005 KA2 IF 12,13

F 8 60 m Försök - Sammanställning
             
1 Emmalisa Eriksson 2004 Västerås FK 9,90 q
2 Enya Borgstedt 2004 Västerås FK 10,07 q
3 Filippa Rydensjö 2004 Ärla IF 10,12 q
4 Tekla Thorgerzon 2004 Danderyds SK 10,22 q
5 lovisa anbakk 2004 Upsala IF 10,30 q
6 Matilda Eriholm 2004 Västerås FK 10,46 q
7 Bianca Iglesias 2004 Västerås FK 10,49 q 3
8 Maja Matsson 2004 Västerås FK 10,49 q 4
9 Irma Eriksson 2005 Enköpings AI 10,53 q
10 Meja Wolwan 2005 Upsala IF 10,59 q
11 Cajsa-Stina Strand 2004 Örgryte IS Friidrott 10,62 q
12 Jenna Lammenvirta 2004 Iggesunds SK 10,66 q
13 Sofia Hasler 2005 Västerås FK 10,67 q
14 Ida Backlund 2004 Gefle IF 10,77 q
15 Désire Mwepu 2004 Västerås FK 10,82 q
16 Tilda Wilow 2004 Kisa SK 11,18 q
17 Moa Landström 2005 Västerås FK 11,25
18 Lea Näsling 2005 Västerås FK 11,53
19 Astrid Nyqvist 2005 Västerås FK 11,73
20 Alma Johansson 2005 Bålsta IK 11,74
21 Ellen Jernhall 2005 Enebyberg 11,81
22 Malin Garbell 2005 Östhammar FI 11,81
23 Tuva Andersson 2005 Västerås FK 11,88
24 Ellen Sjödén 2005 Västerås FK 11,90
25 Julia Stenlund 2005 KA2 IF 12,13

F 8 60 m Final 4/8  15:25

Heat 1
        Vind: +3,3    
1 Désire Mwepu 2004 Västerås FK 10,10
2 Irma Eriksson 2005 Enköpings AI 10,57
3 Ida Backlund 2004 Gefle IF 10,58
4 Tilda Wilow 2004 Kisa SK 10,74
5 Sofia Hasler 2005 Västerås FK 10,77
6 Cajsa-Stina Strand 2004 Örgryte IS Friidrott 10,78
7 Meja Wolwan 2005 Upsala IF 10,83
8 Jenna Lammenvirta 2004 Iggesunds SK 11,28

Heat 2
        Vind: +3,3    
1 Emmalisa Eriksson 2004 Västerås FK 9,97
2 Filippa Rydensjö 2004 Ärla IF 10,14
3 Enya Borgstedt 2004 Västerås FK 10,18
4 Tekla Thorgerzon 2004 Danderyds SK 10,20
5 Matilda Eriholm 2004 Västerås FK 10,38
6 Maja Matsson 2004 Västerås FK 10,41
7 lovisa anbakk 2004 Upsala IF 10,50
8 Bianca Iglesias 2004 Västerås FK 10,59

F 8 400 m Final 4/8  15:54

Heat 1
             
1 Tyra Tjulander 2004 Västerås FK 1,27,67
2 Ida Backlund 2004 Gefle IF 1,30,13
3 Moa Landström 2005 Västerås FK 1,31,52
4 Jenna Lammenvirta 2004 Iggesunds SK 1,33,21
5 Enya Borgstedt 2004 Västerås FK 1,33,54
6 Alma Johansson 2005 Bålsta IK 1,36,70
7 Tekla Thorgerzon 2004 Danderyds SK 1,38,37
8 Astrid Nyqvist 2005 Västerås FK 1,40,11

Heat 2
             
1 Filippa Rydensjö 2004 Ärla IF 1,25,29
2 Emmalisa Eriksson 2004 Västerås FK 1,26,67
3 Sofia Hasler 2005 Västerås FK 1,28,67
4 Josefina Bivstedt 2004 Hässelby SK 1,29,67
5 Matilda Eriholm 2004 Västerås FK 1,31,00
6 Meja Wolwan 2005 Upsala IF 1,32,08
7 Désire Mwepu 2004 Västerås FK 1,34,49
8 Bianca Iglesias 2004 Västerås FK 1,38,07
9 Tuva Andersson 2005 Västerås FK 1,48,37

F 8 400 m Final - Sammanställning
             
1 Filippa Rydensjö 2004 Ärla IF 1,25,29
2 Emmalisa Eriksson 2004 Västerås FK 1,26,67
3 Tyra Tjulander 2004 Västerås FK 1,27,67
4 Sofia Hasler 2005 Västerås FK 1,28,67
5 Josefina Bivstedt 2004 Hässelby SK 1,29,67
6 Ida Backlund 2004 Gefle IF 1,30,13
7 Matilda Eriholm 2004 Västerås FK 1,31,00
8 Moa Landström 2005 Västerås FK 1,31,52
9 Meja Wolwan 2005 Upsala IF 1,32,08
10 Jenna Lammenvirta 2004 Iggesunds SK 1,33,21
11 Enya Borgstedt 2004 Västerås FK 1,33,54
12 Désire Mwepu 2004 Västerås FK 1,34,49
13 Alma Johansson 2005 Bålsta IK 1,36,70
14 Bianca Iglesias 2004 Västerås FK 1,38,07
15 Tekla Thorgerzon 2004 Danderyds SK 1,38,37
16 Astrid Nyqvist 2005 Västerås FK 1,40,11
17 Tuva Andersson 2005 Västerås FK 1,48,37

F 8 Längd Final 4/8  12:45
             
1 Emmalisa Eriksson 2004 Västerås FK 3,30
2 Matilda Eriholm 2004 Västerås FK 3,18
3 Filippa Rydensjö 2004 Ärla IF 3,15
4 Maja Matsson 2004 Västerås FK 3,14
5 Tekla Thorgerzon 2004 Danderyds SK 3,09
6 lovisa anbakk 2004 Upsala IF 3,00
7 Cajsa-Stina Strand 2004 Örgryte IS Friidrott 2,93
8 Sofia Hasler 2005 Västerås FK 2,92
8 Bianca Iglesias 2004 Västerås FK 2,92
10 Enya Borgstedt 2004 Västerås FK 2,91
11 Jenna Lammenvirta 2004 Iggesunds SK 2,85
12 Désire Mwepu 2004 Västerås FK 2,82
13 Tilda Wilow 2004 Kisa SK 2,78
14 Irma Eriksson 2005 Enköpings AI 2,77
15 Moa Landström 2005 Västerås FK 2,73
15 Julia Stenlund 2005 KA2 IF 2,73
17 Ida Backlund 2004 Gefle IF 2,61
18 Ellen Sjödén 2005 Västerås FK 2,60
19 Tuva Andersson 2005 Västerås FK 2,47
20 Ellen Jernhall 2005 Enebyberg 2.44
21 Alma Johansson 2005 Bålsta IK 2,43
22 Lea Näsling 2005 Västerås FK 2,41
23 Meja Wolwan 2005 Upsala IF 2,34
24 Astrid Nyqvist 2005 Västerås FK 2,21


© Arena 2.0, RunPro Systems