Resultat Raka spåret 2011

M 60 m Försök 1
               
1André Drummond 90Spårvägens FK 7.02q
2Vuk Djekic 88Hässelby SK 7.24q
3Mo Farhad 93Hässelby SK 7.48
4David Sundström 93Hellas FK 7.62
5Sebastian Wesslen 95Hammarby IF 7.62 PB
6Christoffer Sentell 94Turebergs FK 7.73
7Mladjen Dzakovic 87Sundbybergs IK 8.22
   

M 60 m Försök 2
               
1Emil Zail 87Spårvägens FK 7.09q
2Timothoy Lundkvist 92IFK Lidingö 7.19q
3Christopher Bengtsson 93Hässelby SK 7.35
4Daniel Goldman 79Turebergs FK 7.41 PB
5Philip Sjöberg 94Turebergs FK 7.48 PB
6Mattias Qvarfordt 94Hammarby IF 7.59
7Carl Hallgren 91Täby IS 7.67 SB
   

M 60 m Försök 3
               
1Nils-Göran Nilsson 88Turebergs FK 7.28 SB
2Johan Zetterberg 84Strands IF 7.36
3Victor Jansson 93Finland 7.37
4Oscar Johansson 92Spårvägens FK 7.45
5Davide Bellman93Spårvägens FK 7.71
6Tobias Westman 94Rånäs 4H 7.71
7Niklas Simonsson91Fredrikshofs FIF7.83
8Peter Hellgren 64Bålsta IK 8.50
   

M 60 m Försök 4
               
1Erik Kvarnerup 92Hanvikens SK 7.31
2Simon Knuters 93Bromma IF 7.35 PB
3Philip Green93Hammarby IF 7.36
4Hunter S Mabon 69FK Studenterna 7.98 SB
5Henric Young67Solna FK 8.03
Filip Wahlmark95Spårvägens FK DNF
Judel Kibondo 86Sundbybergs IK DQ
Vsevolod Lukashenok 95Hammarby IF DNS
   

M 60 m Försök 5
               
1Jonathan Wulff94Hammarby IF 7.20q
2Sunday Ojuri 93Hammarby IF 7.25q
3Björn Bamane 93Spårvägens FK 7.33
4Patrik Sjöö 92Hässelby SK 7.37 PB
5Nicklas Roxström92Täby IS 7.41
6Carlos Sandell 94Rånäs 4H 7.46
7Mohammad Hassani 93Sundbybergs IK 7.96 PB
8Urban Evjen 73FGF Gotland 8.73 SB
   

M 60 m Försök 6
               
1Carl Armfelt 84Spårvägens FK 7.16q
2Lukas Nilsson 86Hässelby SK 7.20q
3Andrej Ekholm82Huddinge AIS 7.47
4Jacob Ewertzh 95Hammarby IF 7.63
5Noël Edling 80FK Studenterna 7.89
6Sebastien Svedhammer 88Hellas FK 7.91
7David Jonsson 94Turebergs FK 7.93
   

M 60 m Final
               
1Emil Zail 87Spårvägens FK 6.96 SB
2André Drummond 90Spårvägens FK 7.02
3Timothoy Lundkvist 92IFK Lidingö 7.12
4Lukas Nilsson 86Hässelby SK 7.15
5Jonathan Wulff94Hammarby IF 7.15
6Carl Armfelt 84Spårvägens FK 7.16
7Sunday Ojuri 93Hammarby IF 7.26
Vuk Djekic 88Hässelby SK DQ
   

M 200 m A-final
               
1Niklas Larsson85Hässelby SK 22.27 SB
2Carl Armfelt 84Spårvägens FK 22.64
Emil Zail 87Spårvägens FK DQ
   

M 200 m B-final
               
1Marwin Tay 90Spårvägens FK 22.30 PB
2Rafael Askros 81IFK Lidingö 22.88
3Oscar Johansson 92Spårvägens FK 23.20 SB
Sunday Ojuri 93Hammarby IF DNS
   

M 200 m C-final
               
1Sebastian Öberg86Turebergs FK 23.21
2Martin Wikström91Hammarby IF 23.25 SB
3Judel Kibondo 86Sundbybergs IK 23.31
   

M 200 m D-final
               
1Patrik Sjöö 92Hässelby SK 23.12 PB
2Victor Jansson 93Finland 23.40
3Simon Knuters 93Bromma IF 23.69 PB
4Tim Jonsson 94Hässelby SK 23.71 SB
   

M 200 m E-final
               
1Björn Bamane 93Spårvägens FK 24.12
2Sebastian Wesslen 95Hammarby IF 24.24
3Fotios Makrostergios 75Huddinge AIS 25.15
Erik Nilsson93Spårvägens FK DNF
Christoffer Sentell 94Turebergs FK DNS
   

M 200 m F-final
               
1Jonathan Wulff94Hammarby IF 23.39
2David Jonsson 94Turebergs FK 25.41 PB
3Arthur Grönlund96Hammarby IF 25.96 PB
William Levay 96Danderyd Athletics DQ
   

M 200 m G-final
               
1Henrik Malmberg 95Huddinge AIS 23.18
2Nils-Göran Nilsson 88Turebergs FK 23.28
3Davide Bellman93Spårvägens FK 24.69
   

M 200 m H-final
               
1Erik Holmberg 93Rånäs 4H 24.11
2Mo Farhad 93Hässelby SK 24.53
3Peter Hellgren 64Bålsta IK 25.86
   

M 400 m A-final
               
1Joni Jaako 86Hammarby IF 49.84
2Johan Eriksson 88Turebergs FK 50.22
3Alexander Persson 89Hammarby IF 51.80
4Martin Cameron 85Spårvägens FK 53.79
   

M 400 m B-final
               
1Alexander Björnberg 93Huddinge AIS 51.07 SB
2Erik Inge 92Råby-Rekarne FIF 51.50
3Ken Braesch- Andersen 93Hammarby IF 52.08
4Bilal Cadimi 94Huddinge AIS 54.20
   

M 400 m C-final
               
1Oscar Larsson 93Rånäs 4H 53.53
2Erik Holmberg 93Rånäs 4H 53.74
Oscar Ingelmark 92Råby-Rekarne FIF DQ
   

M 400 m D-final
               
1Carl Hedén 92Spårvägens FK 55.21
2Simon Lundell Vakkuri 93Enhörna IF 55.60
3Tobias Rauch 74Bromma IF 56.41
   

M 400 m E-final
               
1Noël Edling 80FK Studenterna 56.00
2Philip Örnborg 94Danderyds SK 56.13
3Christer Christophersson 51FK Studenterna 62.12 PB
   

M 800 m A-final
               
1Johan Svensson 89Spårvägens FK 1:52.17
2Albin Johansson 81Hässelby SK 1:54.79 SB
3Erik Smedhs 90IFK Mora 1:55.55
4Klas Persson 91Turebergs FK 1:57.24
5Martin Stjernlöf 87Turebergs FK 1:57.71
6Daniel Norberg 78Spårvägens FK 1:59.13
7Ahmed Tahir 92Falu IK 2:00.84
Karim Mohammadi 89Spårvägens FK DNF
   

M 800 m B-final
               
1Philip Lundell 91Hammarby IF 1:58.78
2Kenneth Tholén 69Ununge IF 1:58.96
3Patrik Pettersson 90Rånäs 4H 1:59.36
4Albin Sjöblom 93Rånäs 4H 2:00.49
5Joel Durén 94Hässelby SK 2:01.59
6Simon Spencer94Strömstad LK2:01.81
7John Kingstedt 92Huddinge AIS 2:04.31
Dan Bergström 89Huddinge AIS DNF
   

M 800 m C-final
               
1Fredrik Orrsveden 95Sundbybergs IK 2:07.28 SB
2Otto Kingstedt 94Huddinge AIS 2:09.77
3Filip Artursson 96Bromma IF 2:13.09
4Philip Wackendal 96Huddinge AIS 2:13.88
5Johan Engholm 62Hässelby SK 2:15.17
6Morten Linnes 67IFK Märsta 2:19.27
7Filemon Mihreteab 94Hässelby SK 2:20.96
8Niklas Bougt92Hammarby IF 2:24.36
   

M 1500 m A-final
               
1Johan Wallden 87Gefle IF 3:46.35
2Nasserdine Hallil 88Hässelby SK 3:46.76
3Staffan Ek 91Björnstorps IF 3:53.23
4Marcus Gustafsson 88Spårvägens FK 4:03.36
5Andreas Almgren95Turebergs FK 4:08.60
6Alexander Holmblad 94Spårvägens FK 4:08.86
7Daniel Gleimar 90Turebergs FK 4:10.36
8Johan Samuelsson 86Falu IK 4:15.22
9Tomas Hultgren 91Ludvika FFI 4:18.23
Abdi Suleiman 84Malmö AI DNF
Philip Aagard 82Spårvägens FK DNF
Emil Blomberg92Hässelby SK DNS
   

M 1500 m B-final
               
1Gunnar Durén 63Hässelby SK 4:12.37 PB
2Christopher Ljung92Hammarby IF 4:14.31
3Jesper Bokefors 94Upsala IF 4:14.97
4Bilal Mohammed Seid 91Sundbybergs IK 4:15.66
5Rickard Lindoff 94Hässelby SK 4:18.87 PB
6Samuel Lundell Vakkuri 95Enhörna IF 4:25.03 PB
7Emil Pettersson 92Högby IF 4:26.57
8Niklas Gunne 92IFK Mora 4:30.96
9Daniel Eklund 84IFK Lidingö 4:36.48 PB
10Martin Larsson 71Huddinge AIS 5:37.64
Erik Tholén 94Ununge IF DNS
   

M 3000 m A-Final
               
1Erik Widing 87Turebergs FK 8:25.02 PB
2Brandon Bartholomew 82FK Studenterna 8:34.42 PB
3Lars Södergård 83Vallentuna FK 8:39.61
4Elmar Engholm 92Hässelby SK 8:47.88
5Napoleon Solomon94Fredrikshofs FIF8:52.93
6Henrik Jakobsson 88Spårvägens FK 9:12.73
7Cedric Schwartzler 74FK Studenterna 9:15.60
Erik Emilsson 82Hammarby IF DNF
Oskar Landin 87Spårvägens FK DQ för tidig inlöpning
Haben Idris 87Hässelby SK DQ för tidig inlöpning
Marcus Svensson 80Finland DNS
   

M 3000 m B-Final
               
1Yassine Bahri 91Hässelby SK 9:13.23 PB
2Fredrik Robertsson80FK Studenterna 9:14.99
3Anders Herrmann 76Rånäs 4H 9:20.35
4Bill Krohn 58Huddinge AIS 9:28.89
5Lorenzo Nesi 65FK Studenterna 9:36.74 SB
6Sami Jama 90Huddinge AIS 9:43.70
7Ulf Eriksson 74Huddinge AIS 9:45.45 SB
8Henrik Eriksson 94Hässelby SK 10:16.11
9Daniel Förberg 74IF Linnéa 10:16.42 PB
   

M 60 mh
               
1Marwin Tay 90Spårvägens FK 8.52
   

M Höjd
               
1Mehdi Alkhatib87Hammarby IF 2.10
2Hikaru Tsuchiya 86Japan 2.08
3Adam Chiguer91Huddinge AIS 1.98
4Isak Persson 95Hellas FK 1.95
5Valdemar Karlsson93Hammarby IF 1.92
5Andreas Henriksson 90Finland 1.92
7Matthew Mereman 92Spårvägens FK 1.84 SB
8Bengt Myrberg51Fredrikshofs FIF1.51
Jesper Lindstam 94Bromma IF x

                             
1.711.761.801.841.881.921.951.982.012.042.062.082.102.122.142.16
Valdemar Karlsson-oooooxxx
Mehdi Alkhatib----------o-xo-xxx
Matthew Mereman -oxooxxx
Adam Chiguer-o-ooooxxoxxx
Andreas Henriksson --ooooxxx
Isak Persson --oooooxxx
Jesper Lindstam -xxx
Hikaru Tsuchiya -----------o-xxx
Bengt Myrberg

M Stav
               
1Philip Eliasson 92Hanvikens SK 4.42
2Björn Andersson 91Bålsta IK 4.32
3David Carlsson 90Östhammar FI 4.02
4Christian Lundström95Turebergs FK 3.22
5Sebastian Ruthström97Danderyds SK 3.22
Erik Thorstensson89Spårvägens FK x
Klas Persson 79Spårvägens FK x

                             
3.023.223.423.623.824.024.224.324.424.524.624.724.82
Erik Thorstensson-----------xxx
Sebastian Ruthströmoxxoxxx
Philip Eliasson -------ooxxx
Björn Andersson -----xooxxoxxx
Christian Lundström-oxxx
Klas Persson ------------
David Carlsson ----xooxxx

M Längd
               
1Patrik Holmberg 90Huddinge AIS 7.06
2Ritchie Moba 90IFK Tumba 6.92 PB
3Adam Chiguer91Huddinge AIS 6.68
4Björn Bamane 93Spårvägens FK 6.50 PB
5Gabriel Berg 82KFUM Örebro 6.43
6Jonas Arbinge93Hellas FK 5.91
7Carl Hallgren 91Täby IS 5.48
8Hunter S Mabon 69FK Studenterna 5.34
9Tobias Westman 94Rånäs 4H 4.35
Vuk Djekic 88Hässelby SK X

               
Vuk Djekic XX-
Ritchie Moba 6.926.854.57X6.346.87
Adam ChiguerX6.68XX--
Jonas Arbinge5.435.845.915.864.44X
Hunter S Mabon 4.87X5.035.22X5.34
Björn Bamane 6.056.386.506.48XX
Tobias Westman X4.354.31
Carl Hallgren 5.485.481.065.322.75X
Gabriel Berg X6.206.36X6.186.43
Patrik Holmberg XX6.346.885.577.06

M Tresteg
               
1Erik Ehrlin 90Ärla IF 14.45 PB
2Andreas Henriksson 90Finland 13.32
3Mladjen Dzakovic 87Sundbybergs IK 13.29 SB
4Sebastian Johansson 89KFUM Örebro 12.33 SB
5Sebastian Ruthström97Danderyds SK 10.41
6Carl Hallgren 91Täby IS 10.02

               
Mladjen Dzakovic X13.1413.29X13.2512.44
Sebastian Johansson 12.0211.9912.0512.33X12.24
Carl Hallgren X10.02XXXX
Sebastian Ruthström10.0910.41XX9.92X
Andreas Henriksson 13.3212.3213.1513.2413.29X
Erik Ehrlin 14.42X14.16X14.45X

M Kula
               
1Daniel Ståhl 92Spårvägens FK 16.51
2Bengt Pettersson 61Huddinge AIS 15.40
3Jeffrey Ige83Huddinge AIS 14.51 PB
4Ingmar Vernberg82Spårvägens FK 12.49
5Jonathan Genborg90Östhammar FI 11.78
6Johan Berg 73Östhammar FI 11.47
7Fredrik Nyman 71Östhammar FI 10.75
8David Sundström 93Hellas FK 10.72
9Hunter S Mabon 69FK Studenterna 9.98

               
Hunter S Mabon 9.879.98X
Bengt Pettersson 15.40X15.19XXX
Johan Berg 10.8311.4511.3711.4711.2711.29
David Sundström XX10.72---
Daniel Ståhl X15.3516.0715.7415.7916.51
Fredrik Nyman 10.75XX10.54X-
Jeffrey Ige13.49X12.9814.5113.5513.48
Ingmar Vernberg12.39X12.2612.49X12.37
Jonathan Genborg11.2811.0511.5411.71X11.78

M Vikt
               
1David Nyman 92Östhammar FI 14.96
2Daniel Ståhl 92Spårvägens FK 14.93
3Johan Berg 73Östhammar FI 12.43
4Johan Zetterberg 84Strands IF 10.84
5Jonathan Genborg90Östhammar FI 10.00
David Gustafsson73Spårvägens FK X

               
David GustafssonXXXXXX
Johan Zetterberg X10.84XXXX
Johan Berg 11.1611.2312.43X12.25X
Daniel Ståhl XXX13.0313.8014.93
Jonathan GenborgX10.00XXXX
David Nyman X14.43X13.57X14.96

M 4x200 m
               
1Hammarby IF Lag 1 Hammarby IF 1:37.77
Gunnar Odenmann 93
Ken B Andersen 91
Martin Wikström 91
Jonathan Wulff 94
   

K 60 m Försök 1
               
1Isabelle Eurenius 89Falu IK 7.83q
2Marie Sönnerfors 93Spårvägens FK 7.97q SB
3Malin Johansson 87SoIK Hellas 8.08 PB
4Helene Gyllenhammar 81FK Studenterna 8.63
5Magdalena Guerrero Wretlj94Spårvägens FK 8.78
6Lisa Grennberg 93Turebergs FK 8.91
7Frida Helgesson92Hässelby SK 8.99
   

K 60 m Försök 2
               
1Elin Lindell 95Hammarby IF 7.87q PB
2Marine Alfredsson 93Rånäs 4H 7.93q
3Anna Sunneborn 70Spårvägens FK 8.25 SB
4Mia Border 94Hanvikens SK 8.28
5Malin Trollsås 93Danderyds SK 8.40
6Matilda Nilsson 93Turebergs FK 8.52 PB
   

K 60 m Försök 3
               
1Gladys Bamane 89Spårvägens FK 7.78q PB
2Louise Martin 87Hässelby SK 8.06
3Jessica Östlund 93Hässelby SK 8.07
4Maritte Moukoko91Hellas FK 8.09
5Frida Hogstrand 93Täby IS 8.43
6Julia Wide96Bromma IF 8.49 PB
7Mikaela Jerresand 93Täby IS 8.56
   

K 60 m Försök 4
               
1Sofia Lundh 86Hässelby SK 7.88q
2Hanna Wiss 91KFUM Örebro 7.89q
3Julia Hässel 94Turebergs FK 8.04q
4Louise Gabrielsson 95Huddinge AIS 8.24
5Erica Graveley 92Bromma IF 8.32 PB
6Ellinor Bill 95Hammarby IF 8.44
   

K 60 m Final
               
1Isabelle Eurenius 89Falu IK 7.70 SB
2Gladys Bamane 89Spårvägens FK 7.71 PB
3Hanna Wiss 91KFUM Örebro 7.86
4Marine Alfredsson 93Rånäs 4H 7.87 SB
5Marie Sönnerfors 93Spårvägens FK 7.89 PB
6Sofia Lundh 86Hässelby SK 7.89
7Julia Hässel 94Turebergs FK 8.10
Elin Lindell 95Hammarby IF DQ
   

K 200 m A-final
               
1Gladys Bamane 89Spårvägens FK 25.16
2Lotta Lindsén 90Turebergs FK 25.32 SB
3Julia Hässel 94Turebergs FK 26.03
4Louise Martin 87Hässelby SK 26.19
   

K 200 m B-final
               
1Marie Sönnerfors 93Spårvägens FK 25.85 PB
2Amanda Lindh 96Huddinge AIS 26.48 SB
3Felicia Berglind 93Hellas FK 26.64 PB
4Malin Johansson 87SoIK Hellas 26.87
   

K 200 m C-final
               
1Jessica Östlund 93Hässelby SK 26.88 SB
2Therese Aspsäter 83FK Studenterna 27.20 PB
3Anna Sunneborn 70Spårvägens FK 28.41
Aina Griksaite 94Hellas FK DNS
   

K 200 m D-final
               
1Hanna Wiss 91KFUM Örebro 25.54
2Lisa Erkander 92IFK Lidingö 26.97
3Görel Kroné 63Solna FK 27.89
Cecilia Danell 96Huddinge AIS DNF
   

K 200 m E-final
               
1Johanna Hermansson 93Hellas FK 26.39
2Mikaela Jerresand 93Täby IS 27.88
3Sofie Tholander 93Hellas FK 28.52
4Ida Berglund94Spårvägens FK 29.22
   

K 400 m A-final
               
1Sandra Wagner 92KFUM Örebro 58.48
2Nuulu Ndiwabene 84Spårvägens FK 58.64
3Frida Flodström 87Turebergs FK 58.71
4Caroline Kihlblom 94Huddinge AIS 59.44
   

K 400 m B-final
               
1Camilla Olsson 89Hellas FK 59.78 SB
2Ida Jansson 95Rånäs 4H 60.02 PB
3Sara Ullin 91Falu IK 60.35
4Malin Trollsås 93Danderyds SK 63.13
   

K 400 m C-final
               
1Amanda Folkebrandt93Hellas FK 61.26 PB
2Görel Kroné 63Solna FK 61.68 SB
3Stina M Jansson 94Gefle IF 62.35
   

K 400 m D-final
               
1Suzanna Romilson 90FK Studenterna 62.43 PB
2Josefin Stenberg 93Hanvikens SK 66.85
Cornelia Wiebols94Spårvägens FK DQ Tramp linje
   

K 800 m
               
1Johanna Busk 93Enhörna IF 2:14.57 PB
2Vendela Mindelöf 92Hässelby SK 2:14.98
3Ida Holm 93Lerum Friidrott 2:18.99
4Lova Wåhlin 92Hammarby IF 2:19.42 SB
5Josefin Eriksson 92Huddinge AIS 2:20.75
6Kajsa Barr 92Sundbybergs IK 2:23.13
7Sophia Omar 87Spårvägens FK 2:50.23
8Emelie Ovenholm 81FK Studenterna 3:22.68
Jennie Hurkmans 84Turebergs FK DNF
   

K 1500 m
               
1Hanna Bartholomew 83FK Studenterna 4:40.58
2Johanna Olsson 91Täby IS 4:46.79
3Rebecca Öberg 92IFK Lidingö 4:49.39
4Julia Forsmark 93IK Stål 4:56.25
5Tilda Helgesson 92Åhus FIK 4:58.39 SB
6Jenny Håland 93IFK Tumba 4:59.50
7Therese Moberg 93Sundsvalls FF 4:59.92
8Susanne Sjöstrand 86FK Studenterna 5:01.60
9Elin Pöllänen 90Hässelby SK 5:01.71
10Isabelle Carlsson-Pallin 94Mosjö FK 5:03.57
11Anna Silvander 93Danderyds SK 5:08.58 PB
12Julia Wangenheim92Hammarby IF 5:12.87 PB
13Nike Alfredsson95Rånäs 4H 5:25.44
Hilde Adrianzon92Hammarby IF DNF
   

K 3000 m
               
1Susanne Grimfors 77FK Studenterna 9:41.57 PB
2Elina Johansson 89Spårvägens FK 9:55.52 PB
3Frida Lundén84FK Studenterna 9:58.28 PB
4Tove Berg 77Spårvägens FK 10:17.16
5Johanna Kahlroth 85Finland 10:41.13
6Amanda Bohlin 89Öresund FK 10:42.57 PB
7Ann Björklund 71Spårvägens FK 10:48.82 SB
Nathalie Rohlén 90IFK Lidingö DNF
   

K 60 mh
               
1Isabelle Eurenius 89Falu IK 9.06
2Johanna Bromark 93Gefle IF 9.83
3Lowisa Hanning 93Sundsvalls FF 9.93
4Sandra Håkansson 94Huddinge AIS 10.76
   

K Höjd
               
1Ellen Björklund 90IFK Lund 1.80 SB
2Evelina Erlandsson 94Nyköpings BIS 1.73
3Daniella Eriksson87Västerås FK1.73
4Gudrún Pétursdóttir 92Iceland 1.70
5Ylva Engdahl 96Danderyds SK 1.66
6Madeleine Serenhov 91IFK Lidingö 1.62
7Emmy Olson 94Gefle IF 1.62
7Felicia Berglind 93Hellas FK 1.62
9Johanna Hellgren 92Bålsta IK 1.54

                             
1.501.541.581.621.661.701.731.761.781.801.83
Evelina Erlandsson ---oxooxoxxx
Gudrún Pétursdóttir --oooxoxxx
Emmy Olson -ooxoxxx
Johanna Hellgren -oxxx
Daniella Eriksson---oooxxoxxx
Felicia Berglind oooxoxxx
Ellen Björklund -----ooo-oxxx
Ylva Engdahl -ooxxoxxoxxx
Madeleine Serenhov -oooxxx

K Stav
               
1Emma Norss 94Hammarby IF 3.41 PB
2Anna Jacobsson 92IFK Lidingö 3.01
3Louise Gabrielsson 95Huddinge AIS 3.01 PB
4Ylva Engdahl 96Danderyds SK 2.81
5Moa Bylund 94Huddinge AIS 2.61
6Jenny Jansson 93Östhammar FI 2.61

                             
2.612.813.013.113.213.313.413.513.61
Anna Jacobsson --oxxx
Jenny Jansson xxoxxx
Louise Gabrielsson -oxoxxx
Moa Bylund oxxx
Ylva Engdahl ooxxx
Emma Norss --ooxxoooxxx

K Längd
               
1Sofie Lindesten 88Hellas FK 5.88 PB
2Sofia Lundh 86Hässelby SK 5.72
3Sofie Sandberg 85Gefle IF 5.67
4Sara Kviberg 93Hellas FK 5.36
5Angelica Engberg 89Hässelby SK 5.30
6Johanna Bromark 93Gefle IF 5.12
7Aina Griksaite 94Hellas FK 5.08
8Idunn Fyksen Sooaru 94Huddinge AIS 4.79
9Joline Jansson 96Östhammar FI 4.58

               
Joline Jansson 3.454.58X
Idunn Fyksen Sooaru 4.794.51X4.58X4.72
Johanna Bromark 4.935.11X4.895.125.00
Angelica Engberg 5.25X3.745.305.265.27
Sofia Lundh XX5.36X5.595.72
Sara Kviberg X3.955.365.363.87X
Sofie Sandberg 5.545.625.48X5.675.61
Aina Griksaite 4.844.965.08X5.074.96
Sofie Lindesten 5.575.715.885.685.745.72

K Tresteg
               
1Angelica Ström 81Gefle IF 12.72
2Sofie Lindesten 88Hellas FK 12.21
3Emma Ehrlin 93Ärla IF 11.52
4Angelica Engberg 89Hässelby SK 11.37
5Frida Lindström 90Huddinge AIS 11.17
6Aina Griksaite 94Hellas FK 10.92

               
Emma Ehrlin 11.00X11.0911.52X11.14
Aina Griksaite XX10.9210.6510.67X
Angelica Engberg X9.7911.1311.3710.97X
Frida Lindström 10.8910.4710.7011.1011.1411.17
Sofie Lindesten 11.8111.9612.2111.81XX
Angelica Ström 12.5512.6912.72XXX

K Kula
               
1Camilla Norr-Ericson 91GoIF Tjalve 11.95
2Emma Kullin95Huddinge AIS 11.80 PB 3kg utom tävlan
3Matilda Brandtberg 94Nyköpings BIS 11.38
4Fanny Öhrn Selahn 95Sundbybergs IK 8.98

               
Emma Kullin11.3311.2011.5211.5211.3711.80
Fanny Öhrn Selahn 8.51X8.647.968.988.01
Matilda Brandtberg 9.9211.3811.0811.1311.1311.15
Camilla Norr-Ericson 11.1011.9511.6911.7511.3811.35

K Vikt
               
1Karin Engström 83Spårvägens FK 15.86
2Camilla Norr-Ericson 91GoIF Tjalve 15.32
3Elina Almström 91Hammarby IF 14.95
4Matilda Brandtberg 94Nyköpings BIS 14.15

               
Karin Engström 15.86XXX15.85X
Matilda Brandtberg 13.8513.2614.15XXX
Elina Almström 14.5514.60X14.95X14.63
Camilla Norr-Ericson 13.8115.3214.2014.8614.8314.89

K 4x200 m
               
1Huddinge AIS Lag 1 Huddinge AIS 1:50.71
Olivia Björklund 97
Cecilia Danell 96
Sofia Wickström 96
Amanda Lindh 96
2FK Studenterna Lag 1 FK Studenterna 1:51.78
Therese Aspsäter 83
Suzanna Romilson 81
Helene Gyllenhammar 81
Emily Helenius 93