Resultat IVDM 2011 - PRELIMINÄR


IVDM 2011

PRELIMINÄRA RESULTAT - korrekturläses under v.3. Eventuella fel, maila This is a mailto link 

Resultat IVDM 2011

    M35 60 M    

1   Jens Eklundh -73 FK Studenterna 7.65      
2   Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK 7.85      
3   Tobias Rauch - Bromma IF 8.12      
4   Urban Evjen -73 FGF Gotland 8.92      
               


    M35 200 M    

1   Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK 25.28      
2   Tobias Rauch - Bromma IF 25.55      
               

 

    M35 400 M    

1   Tobias Rauch - Bromma IF 56.11      
               


    M35 800 M    

1   Fabrice Odille -76 Hässelby SK 2,16.49     62.48
               


    M35 3000 M    

1   Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS 9,54.68      
2   Jonas Petersson -73 Stockholms FTF 9,56.42      
3   Fredrik Markhester -76 Huddinge AIS 10,06.66      
4   Lars Svärd -73 IF Triangeln 10,17.32      
5   Daniel Förberg -74 IF Linnea 10,19.22      
6   Robert Holmgren -72 Huddinge AIS 10,29.89      
               


    M35 60 M HÄCK    

1   Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK 9.76      
               


    M35 STAV    

1   Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK 3.65      
2   Lars Wennblom -34 Hässelby SK 2.50      
               


    M35 LÄNGD    

1   Tobias Rauch - Bromma IF 5.21      
2   Urban Evjen -73 FGF Gotland 4.27      
               


    M40 60 M    

1   Johan Wibäck -71 Huddinge AIS 8.05      
2   Henric Young -67 Solna FK 8.16      
               


    M40 200 M    

1   Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK 22.73      
2   Johan Wibäck -71 Huddinge AIS 25.52      
-   Henric Young -67 Solna FK ej start      
               

 

    M40 400 M    

1   Peter Wallin -71 IFK Märsta 54.36      
2   Johan Wibäck -71 Huddinge AIS 60.46      
3   Martin Larsson -71 Huddinge AIS 79.06      
               


    M40 800 M    

1   Mårten Linnes -67 IFK Märsta 2,16.86     67.05
2   Rickard Nyrenström -67 IF Linnea 2,28.59     72.11
               


    M40 3000 M    

1   Anders Ortfelt -70 Huddinge AIS 10,24.73      
2   Christer Hansson -69 Huddinge AIS 10,36.84      
3   Hans Dahlén -68 Fredrikshofs IF 10,41.56      
               


    M40 60 M HÄCK    

1   Hunter S Mabon -69 FK Studenterna 11.69      
               


    M40 HÖJD    

1   Hunter S Mabon -69 FK Studenterna 1.71      
               


    M40 LÄNGD    

1   Hunter S Mabon -69 FK Studenterna 4.35      
               


    M40 KULA    

1   Hunter S Mabon -69 FK Studenterna 10.34      
               


    M45 60 M    

1   Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln 8.16      
2   Lars Fyhr -62 Huddinge AIS 8.37      
3   Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK 8.49      
4   Mikael Wallin -63 Spårvägens FK 8.63      
               

 

    M45 200 M    

1   Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln 26.78      
2   Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK 27.96      
               


    M45 400 M    

1   Jonas Ljung -62 Fredrikshofs IF 61.14      
2   Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK 64.38      
               


    M45 800 M    

1   Per Slagbrand -66 IFK Märsta 2,27.61     68.39
               


    M45 3000 M    

1   Lorenzo Nesi -65 FK Studenterna 9,53.28      
2   Johan Malmberg -65 Fredrikshofs IF 9,59.34      
3   Jonas Ljung -62 Fredrikshofs IF 10,17.21      
4   Per Jonasson -66 Mälarhöjden IK 10,20.45      
5   Patrik Norberg -64 Hammarby IF 11,03.77      
6   Anders Thelemyr -64 Duvbo IK 11,10.47      
7   Tomas Bråtfors -63 Huddinge AIS 12,22.42      
-   Petri Helminen -64 FK Studenterna bröt      
               


    M45 60 M HÄCK    

1   Mikael Wallin -63 Spårvägens FK 14.72      
               


    M45 HÖJD    

1   Lars Fyhr -62 Huddinge AIS 1.57      
               


    M45 LÄNGD    

1   Lars Fyhr -62 Huddinge AIS 5.31      
2   Mikael Wallin -63 Spårvägens FK 4.85      
               


    M45 TRESTEG    

1   Mikael Wallin -63 Spårvägens FK 8.96      
               

 

    M45 KULA    

1   Patrick Ekström-Jöe -63 Älta IF 11.41      
2   Kees Kok -62 IFK Märsta 10.42      
3   Mikael Wallin -63 Spårvägens FK 9.42      
               


    M50 60 M    

1   Johan Helenius -60 FK Studenterna 8.20      
               


    M50 200 M    

1   Prince Jeffre Jacobs -60 Fredrikshofs IF 31.72      
-   Johan Helenius -60 FK Studenterna ej start      
               


    M50 400 M    

1   Prince Jeffre Jacobs -60 Fredrikshofs IF 76.86      
               


    M50 800 M    

1   Carl Olsmats -61 Danderyds SK 2,43.59     77.49
               


    M50 3000 M    

1   Stefano Testi -61 Boo IF 10,01.76      
2   Mario Rieloff -61 Fredrikshofs IF 10,32.94      
3   Jonas Hellström -61 Danderyds SK 10,54.94      
               


    M50 HÖJD    

1   Mats Nagle -60 Huddinge AIS 1.71      
               


    M50 KULA 6,0    

1   Per Östlund -61 Hässelby SK 14.66      
2   Tomas Bengtsson -61 IFK Märsta 9.86      
3   Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS 9.74      
4   Prince Jeffre Jacobs -60 Fredrikshofs IF 7.47      
               

 

    M55 60 M    

1   Anders Olsson -56 Huddinge AIS 7.91      
2   Kjell Norgren -55 Westermalms IF 16.47      
               


    M55 3000 M    

1   Nils Nestor -52 Team Skavsåret IF 11,05.80      
               


    M55 HÖJD    

1   Anders Ekwall -56 Bellevue IK 1.51      
               


    M55 LÄNGD    

1   Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS 4.42      
               


    M55 KULA 6,0    

1   Alf Nede -53 IFK Linköping FK 9.42      
2   Åke Lundberg -53 IFK Märsta 8.05      
3   Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS 11.07      
               


    M60 60 M    

1   Börje Andersson -49 Rånäs 4H 9.04      
-   Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF ej start      
               


    M60 200 M    

1   Börje Andersson -49 Rånäs 4H 30.58      
               


    M60 60 M HÄCK    

1   Börje Andersson -49 Rånäs 4H 12.66      
               


    M60 HÖJD    

1   Jan de Besche -50 Turebergs FK 1.35      
2   Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF 1.26      
               

 

    M60 LÄNGD    

1   Sture Holmberg -51 Huddinge AIS 5.12      
2   Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF 3.18      
3   Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS 4.02      
               


    M60 TRESTEG    

1   Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF 6.57      
               


    M60 KULA 5,0    

1   Jöran Westberg -47 Huddinge AIS 13.12      
2   Ulf Bergren -47 Huddinge AIS 10.72      
3   Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF 10.46      
4   Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS 9.44      
               


    M65 60 M    

1   Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF 9.86      
               


    M65 800 M    

1   Henry Kallioniemi -43 Täby IS 2,50.23     83.27
2   Douglas Upegui -45 Fredrikshofs IF 3,05.92     87.81
               


    M65 60 M HÄCK    

1   Björn Oback -44 IFK Tumba FK 11.47      
2   Lars Stenberg -43 Älvsjö AIK 12.73      
               


    M65 HÖJD    

1   Gunnar Ekstedt -43 Hässelby SK 1.41      
2   Hans Karlblom -45 IFK Tumba FK 1.38      
3   Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK 1.35      
               


    M65 LÄNGD    

1   Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK 3.64      
2   Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF 3.63      
               


    M65 TRESTEG    

1   Lars Stenberg -43 Älvsjö AIK 8.95      
2   Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF 7.89      
3   Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK 7.79      
               


    M65 KULA 5,0    

1   Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK 10.05   (9.98)  
2   Lars Kronlund -42 Munsö IF 10.05   (9.96)  
3   Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF 9.49      
               

 

    M70 60 M    

1   Anthony Treacher -39 IFK Lidingö 9.08      
2   Roland Olsson -40 IFK Tumba FK 9.27      
               


    M70 200 M    

1   Anthony Treacher -39 IFK Lidingö 29.99      
2   Roland Olsson -40 IFK Tumba FK 31.09      
3   Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö 31.56      
               


    M70 400 M    

1   Anthony Treacher -39 IFK Lidingö 74.25      
2   Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö 78.30      
               


    M70 LÄNGD    

1   Anthony Treacher -39 IFK Lidingö 4.10      
2   Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS 3.06      
               


    M70 KULA 4,0    

1   Hunter M Mabon -39 FK Studenterna 9.81      
2   Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS 9.70      
               


    M75 60 M    

1   Lars Wennblom -34 Hässelby SK 9.49      
               


    M75 200 M    

1   Lars Wennblom -34 Hässelby SK 31.77      
               


    M75 HÖJD    

1   Lars Wennblom -34 Hässelby SK 1.26      
               

 

    M75 LÄNGD    

1   Lars Wennblom -34 Hässelby SK 3.57      
               


    M75 KULA 4,0    

1   Östen Edlund -34 Ragunda IF 12.37      
2   Bernhard Karlsson -33 Valö IK 12.32      
3   Tor Trondset -35 Nynäshamns FK 9.52      
               


    K40 60 M    

1   Sara Burlin Pellbäck -69 FK Studenterna 8.83      
2   Anna Lundhagen -68 IFK Märsta 9.13      
               


    K40 200 M    

1   Anna Lundhagen -68 IFK Märsta 30.42      
               


    K40 3000 M    

1   Malin Duvstedt -70 Huddinge AIS 13,19.24      
               


    K40 HÖJD    

1   Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS 1.23      
               


    K40 LÄNGD    

1   Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS 3.50      
               


    K40 TRESTEG    

1   Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS 7.76      
               


    K40 KULA 4,0    

1   Marika Rydell -67 IFK Tumba FK 9.37      
2   Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS 8.82      
3   Ullrika Öhman -68 IFK Märsta 8.28      
4   Sara Burlin Pellbäck -69 FK Studenterna 7.50      
               

 

    K45 60 M    

1   Katja Berend -62 Bromma IF 8.36      
2   Görel Kroné -63 Solna FK 8.64      
               


    K45 200 M    

1   Katja Berend -62 Bromma IF 27.30      
2   Görel Kroné -63 Solna FK 27.79      
               


    K45 HÖJD    

1   Tina Trensmar -66 Huddinge AIS 1.29      
               


    K45 LÄNGD    

1   Tina Trensmar -66 Huddinge AIS 4.30      
               


    K45 TRESTEG    

1   Tina Trensmar -66 Huddinge AIS 9.29      
               


    K45 KULA 4,0    

1   Tina Trensmar -66 Huddinge AIS 8.94      
2   Anna Cyrus -66 Fredrikshofs IF 7.78      
               


    K50 60 M    

1   Kyoko Franzén -60 Fredrikshofs IF 9.47      
2   Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS 10.06      
3   Rose-Marie Soto Jansson -58 Mälarö SOK 10.13      
-   Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK ej start      
               


    K50 200 M    

1   Kyoko Franzén -60 Fredrikshofs IF 32.19      
2   Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS 33.03      
3   Rose-Marie Soto Jansson -58 Mälarö SOK 35.20      
               


    K50 400 M    

1   Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS 74.44      
2   Kyoko Franzén -60 Fredrikshofs IF 77.83      
3   Rose-Marie Soto Jansson -58 Mälarö SOK 92.23      
               

 

    K50 LÄNGD    

1   Susanne Hägerman -60 Fredrikshofs IF 3.89      
               


    K50 TRESTEG    

1   Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK 8.79      
               


    K50 KULA 3,0    

1   Marie Carlström -60 IFK Tumba FK 8.65      
2   Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK 7.85      
3   Susanne Hägerman -60 Fredrikshofs IF 7.22      
               


    K55 60 M    

1   Yvonne Levinovitz -53 Fredrikshofs IF 10.74      
               


    K55 200 M    

1   Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK 38.01      
2   Yvonne Levinovitz -53 Fredrikshofs IF 39.29      
               


    K55 400 M    

1   Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK 86.30      
               


    K55 HÖJD    

1   Ann Ahlstedt -57 Fredrikshofs IF 1.05      
               


    K55 LÄNGD    

1   Ann Ahlstedt -57 Fredrikshofs IF 1.59      
               


    K55 KULA 3,0    

1   Ann Ahlstedt -57 Fredrikshofs IF 6.28      
               

 

    K60 HÖJD    

1   Anita Edstrand -50 Fredrikshofs IF 1.00      
               


    K65 60 M    

1   Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF 15.87      
               


    K65 200 M    

1   Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF 63.24      
               


    K65 LÄNGD    

1   Elisabeth Augustyniak -46 Munsö IF 2.37      
               


    K65 KULA 3,0    

1   Elisabeth Augustyniak -46 Munsö IF 6.31      
2   Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF 3.55      
               


    K70 60 M    

1   Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK 10.82      
               


    K70 200 M    

1   Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK 37.63      
               


    K70 400 M    

1   Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK 87.57      
               

 

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram
Uppdaterad
2011-01-16 14:57
Skribent
Roger Karlsson
IdrottOnline Klubb - en del av svensk idrott