Resultat Inlagda Gurkspelen 2011

Arrangör: Västerås FK
Datum: 22-23 jan 2011
Plats: QuickNet Arena
Ort: Västerås
Tävlingsledare: Per Tunander

Listan skapad: 2011-01-23 18:43:40


MS 60 m Försök23/1  10:55

Heat 1
       
1Jonathan Waltersson1985Bollnäs FIK7,15q
2Robin Kruse1990Upsala IF7,27q
3Jonathan Malberg1992IF Åland7,32q
4Christopher Bengtsson1993Hässelby SK7,33
5Matthew Mereman1992Spårvägens FK7,72
6Joel Liendeborg Fredin1993Hässelby SK7,86

Heat 2
       
1Oskar Åberg1989Huddinge AIS7,02q
2Björn Skoglund1991Bollnäs FIK7,32q
3Erik Näsman1987Bollnäs FIK7,39
4Daniel Nordmark1993Västerås FK7,50
5Patric Hjort1993Västerås FK7,69
6Jonathan Lenborg1990Östhammar FI7,82

Heat 3
       
1Michel Tornéus1986Hammarby Friidrott7,00q
2André Brännström1987Skellefteå AIK7,14q
3Robin Nordkvist1993Huddinge AIS7,32q
4Patrik Sjöö1992Hässelby SK7,44
5Johan Linderholm1990Råby Rekarne FIF7,50
6Simon Gunnarsson1993Västerås FK7,66
7Tim Rådberg1992Spårvägens FK7,78

MS 60 m Försök - Sammanställning
       
1Michel Tornéus1986Hammarby Friidrott7,00q
2Oskar Åberg1989Huddinge AIS7,02q
3André Brännström1987Skellefteå AIK7,14q
4Jonathan Waltersson1985Bollnäs FIK7,15q
5Robin Kruse1990Upsala IF7,27q
6Jonathan Malberg1992IF Åland7,32q
7Björn Skoglund1991Bollnäs FIK7,32q
8Robin Nordkvist1993Huddinge AIS7,32q
9Christopher Bengtsson1993Hässelby SK7,33
10Erik Näsman1987Bollnäs FIK7,39
11Patrik Sjöö1992Hässelby SK7,44
12Daniel Nordmark1993Västerås FK7,50
13Johan Linderholm1990Råby Rekarne FIF7,50
14Simon Gunnarsson1993Västerås FK7,66
15Patric Hjort1993Västerås FK7,69
16Matthew Mereman1992Spårvägens FK7,72
17Tim Rådberg1992Spårvägens FK7,78
18Jonathan Lenborg1990Östhammar FI7,82
19Joel Liendeborg Fredin1993Hässelby SK7,86

MS 60 m Final23/1  12:40
       
1Oskar Åberg1989Huddinge AIS6,94
2Michel Tornéus1986Hammarby Friidrott7,02
3André Brännström1987Skellefteå AIK7,06
4Jonathan Waltersson1985Bollnäs FIK7,17
5Robin Nordkvist1993Huddinge AIS7,245
5Jonathan Malberg1992IF Åland7,246
7Björn Skoglund1991Bollnäs FIK7,26
8Robin Kruse1990Upsala IF7,27

MS 200 m Final23/1  15:40

Heat 1
       
1Adam Bäck Barrios1994IFK Lidingö Friidrott24,88
2Mikael Malmer1980Västerås FK27,21
 Jesper Norén1995Gefle IFEj start

Heat 2
       
1Christopher Bengtsson1993Hässelby SK23,95
2Daniel Nordmark1993Västerås FK24,19
3Nils Bjerner1993IK Norrköping Friidrott25,21
4Filip Almgren1984Gefle IF27,43

Heat 3
       
1Jonathan Malberg1992IF Åland22,79
2Viktor Jönsson1992Råby Rekarne FIF22,85
3Patrik Sjöö1992Hässelby SK23,29
 Henrik Malmberg1995Huddinge AISDisk

Heat 4
       
1Oskar Åberg1989Huddinge AIS22,07
2Robin Nordkvist1993Huddinge AIS23,10
3Anton Nilsson1992Huddinge AIS23,45
 Jonathan Waltersson1985Bollnäs FIKDisk

MS 200 m Final - Sammanställning
       
1Oskar Åberg1989Huddinge AIS22,07
2Jonathan Malberg1992IF Åland22,79
3Viktor Jönsson1992Råby Rekarne FIF22,85
4Robin Nordkvist1993Huddinge AIS23,10
5Patrik Sjöö1992Hässelby SK23,29
6Anton Nilsson1992Huddinge AIS23,45
7Christopher Bengtsson1993Hässelby SK23,95
8Daniel Nordmark1993Västerås FK24,19
9Adam Bäck Barrios1994IFK Lidingö Friidrott24,88
10Nils Bjerner1993IK Norrköping Friidrott25,21
11Mikael Malmer1980Västerås FK27,21
12Filip Almgren1984Gefle IF27,43
 Jesper Norén1995Gefle IFEj start
 Henrik Malmberg1995Huddinge AISDisk
 Jonathan Waltersson1985Bollnäs FIKDisk

MS 800 m Final23/1  15:10
       
1John Foitzik1991Ludvika FFI2,01,18
2Emanuel Örtergren1994IFK Lidingö Friidrott2,03,80
3Conrad Grut1968IFK Lidingö Friidrott2,32,90

MS Höjd Final23/1  10:00
       
1Arlind Shaluni1992IK Norrköping Friidrott210
2Filip Hjorth1993Gefle IF186
3Matthew Mereman1992Spårvägens FK176
4Simon Gunnarsson1993Västerås FK171
 Jakob Thorvaldsson1988Råby Rekarne FIF

MS Stav Final23/1  13:40
       
1Philip Eliasson1992Hanviken SK453
2Oskar Norström1993Stocksäters IF453
3Fredrick Ekholm1994Huddinge AIS403
4Axel Frisén1993Stocksäters IF403
5Simon Gunnarsson1993Västerås FK383
 David Carlsson1990Östhammar FIigr
 Gustav Fridh1993Huddinge AIS
 Jonathan Jansson1991Östhammar FI

MS Längd Final23/1  16:40
       
1Johan Tal?us1994Eskilstuna Friidrott6,89
2Andreas Andersson1992Bollnäs FIK6,75
3Ronald Kibirige1990Västerås FK6,41
4Simon Gunnarsson1993Västerås FK6,26
5Patric Hjort1993Västerås FK6,19
6Tim Rådberg1992Spårvägens FK6,16
7Jonas Nylén1992Umedalens IF5,75
8Jonne Hautala1993Västerås FK5,57
9Filip Lundqvist1993IK Norrköping Friidrott5,42
10Joel Liendeborg Fredin1993Hässelby SK5,19
11Filip Almgren1984Gefle IF5,05
12Rebwar Al Kahlid1993Eskilstuna Friidrott4,80
 Emil Bergkvist1991IK Westmannia

MS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Simon Gunnarsson 5,96 6,20 6,16 - 5,99 6,26
Joel Liendeborg Fredin 5,10 5,07 5,19
Patric Hjort 5,76 6,05 6,13 6,19 5,89 6,05
Johan Tal?us 6,89 x 6,67 6,76 6,79 6,87
Ronald Kibirige 5,60 6,27 6,41 x - x
Andreas Andersson x 6,75 x x 6,51 6,66
Tim Rådberg 5,86 5,94 6,16 6,12 6,00 6,07
Filip Lundqvist x 5,42 x
Emil Bergkvist
Rebwar Al Kahlid x 3,77 4,80
Jonne Hautala 5,48 5,57 5,30 x 5,51 5,57
Jonas Nylén x 5,75 x x x x
Filip Almgren 4,90 5,02 5,05

MS Tresteg Final23/1  12:20
       
1Erik Ehrlin1990Ärla IF14,28
2Filip Granberg1992IK Norrköping Friidrott09,71

MS Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Filip Granberg x 09,71 09,44 x x 09,36
Erik Ehrlin 14,22 13,66 13,92 14,28 12,47 14,18

MS Kula Final23/1  13:05
       
1Jonathan Lenborg1990Östhammar FI11,90
 Gustav Fridh1993Huddinge AIS

MS Kula Final  1 2 3 4 5 6
Gustav Fridh
Jonathan Lenborg 10,25 11,23 11,90 11,50 11,60 11,66

P 19 400 m Final23/1  17:30
       
1Christoffer Ohlsson1993Umedalens IF52,23
2Rasmus Näsström1993Västerås FK1,00,49
 Marcus Backman1993Eskilstuna FriidrottDisk

P 19 Kula Final23/1  13:05
       
1Filip Hjorth1993Gefle IF12,32
 Simon Gunnarsson1993Västerås FKx

P 19 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Filip Hjorth 11,21 x x 11,03 11,76 12,32
Simon Gunnarsson x x x - - -

P 17 60 m Försök23/1  12:05

Heat 1
       
1Tim Jonsson1994Hässelby SK7,47q
2Jonathan Holm1994Strands IF7,57q2
3Rickard Willman1994Västerås FK7,57q3
4Adam Bäck Barrios1994IFK Lidingö Friidrott7,86
5Yasir Alimam1994Eskilstuna Friidrott7,92
6Max Gålnander1994Upsala IF7,97

Heat 2
       
1Emil Thessén1994Västerås FK7,44q
2Nils Thornberg1994Bollnäs FIK7,51q
3Oskar Nilsson1994Bålsta IK7,56q
4Simon Söderlund1994Upsala IF7,62q
5Axel Lönegren1994Upsala IF7,67q
6Khaled Walid1994Eskilstuna Friidrott8,45

P 17 60 m Försök - Sammanställning
       
1Emil Thessén1994Västerås FK7,44q
2Tim Jonsson1994Hässelby SK7,47q
3Nils Thornberg1994Bollnäs FIK7,51q
4Oskar Nilsson1994Bålsta IK7,56q
5Jonathan Holm1994Strands IF7,57q2
6Rickard Willman1994Västerås FK7,57q3
7Simon Söderlund1994Upsala IF7,62q
8Axel Lönegren1994Upsala IF7,67q
9Adam Bäck Barrios1994IFK Lidingö Friidrott7,86
10Yasir Alimam1994Eskilstuna Friidrott7,92
11Max Gålnander1994Upsala IF7,97
12Khaled Walid1994Eskilstuna Friidrott8,45

P 17 60 m Final23/1  13:20
       
1Emil Thessén1994Västerås FK7,34
2Nils Thornberg1994Bollnäs FIK7,47
3Tim Jonsson1994Hässelby SK7,48
4Jonathan Holm1994Strands IF7,51
5Oskar Nilsson1994Bålsta IK7,53
6Rickard Willman1994Västerås FK7,64
7Simon Söderlund1994Upsala IF7,76
 Axel Lönegren1994Upsala IFEj start

P 17 400 m Final23/1  17:35
       
1Tim Jonsson1994Hässelby SK53,14
2Max Gålnander1994Upsala IF53,59
3Khaled Walid1994Eskilstuna Friidrott58,08
 Petter Berner-Wik1994Upsala IFDisk

P 17 Höjd Final23/1  14:30
       
1Fredrik Konradsson1994IFK Umeå201
2Oliver Karlsson1994Västerås FK185
3Jonathan Holm1994Strands IF182
4Martin Ström1994Strands IF179
5Adam Lindhe1994IFK Lidingö Friidrott176
6Richard Davidsson1994Hässelby SK166
 Nils Thornberg1994Bollnäs FIK

P 17 Längd Final23/1  17:55
       
1Rickard Willman1994Västerås FK6,48
 Simon Söderlund1994Upsala IF 
 Oskar Nilsson1994Bålsta IK 
 Jonathan Holm1994Strands IF 
 Martin Ström1994Strands IF 
 Gustav Nyberg1994Strands IF 

P 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Rickard Willman 6,48 6,31 x 5,89 6,24 6,17

P 17 Tresteg Final23/1  12:20
       
1Noak Ringman1995IK Norrköping Friidrott13,11
2Antonis Dinopoulus1995Upsala IF12,62
3Gustav Nyberg1994Strands IF12,49
4Max Andersson1995Tierps IF Friidrott12,47
5Adam Lindhe1994IFK Lidingö Friidrott12,23
6Simon Söderlund1994Upsala IF11,91
7Rikard Hällberg1994Upsala IF11,42

P 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Simon Söderlund 11,65 11,37 11,91 11,66 11,45 11,77
Noak Ringman x 13,11 x - 12,92 x
Adam Lindhe 12,23 12,04 12,14 12,01 12,00
Max Andersson 12,47 12,34 12,34 12,39 12,41 x
Gustav Nyberg x x 12,40 12,40 12,49 12,25
Rikard Hällberg x 11,42 x x x 11,25
Antonis Dinopoulus 12,22 12,44 11,59 12,51 12,36 12,62

P 17 Kula Final23/1  13:05
       
1Alex Larsson1994Upsala IF14,96
2Axel Lönegren1994Upsala IF14,90
 Andreas Eriksson1994IK Heros

P 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alex Larsson 14,96 x x x x x
Axel Lönegren x 14,90 14,24 x 14,76 14,68
Andreas Eriksson

P 16 60 m Försök23/1  11:10

Heat 1
       
1Erik Hagberg1995Upsala IF7,20q
2Henrik Malmberg1995Huddinge AIS7,31q
3Sami Gassan1995Eskilstuna Friidrott7,66q
4Mattias Andersson1995Nyköpings BIS8,00
5Jesper Jansson1995Hässelby SK8,17
6Anton Snällfot1995Hässelby SK8,42

Heat 2
       
1Ali Abdul Kadir1995Eskilstuna Friidrott7,30q
2Daniel Erkas1995Huddinge AIS7,37q
3Christian Bolin1995Tyresö FK7,93
4Malek Salib1995Hässelby SK7,99
5Jesper Norén1995Gefle IF8,00
6Andreas Ringman1995Gefle IF8,31

Heat 3
       
1Abdu Aziz Warsame1995Eskilstuna Friidrott7,42q
2Timothy Edwards1995Upsala IF7,49q
3Noak Ringman1995IK Norrköping Friidrott7,64q
4Jesper Hellström1995Hässelby SK8,00
5Henning Rydström1995Hässelby SK8,28

P 16 60 m Försök - Sammanställning
       
1Erik Hagberg1995Upsala IF7,20q
2Ali Abdul Kadir1995Eskilstuna Friidrott7,30q
3Henrik Malmberg1995Huddinge AIS7,31q
4Daniel Erkas1995Huddinge AIS7,37q
5Abdu Aziz Warsame1995Eskilstuna Friidrott7,42q
6Timothy Edwards1995Upsala IF7,49q
7Noak Ringman1995IK Norrköping Friidrott7,64q
8Sami Gassan1995Eskilstuna Friidrott7,66q
9Christian Bolin1995Tyresö FK7,93
10Malek Salib1995Hässelby SK7,99
11Mattias Andersson1995Nyköpings BIS8,00
12Jesper Norén1995Gefle IF8,00
13Jesper Hellström1995Hässelby SK8,00
14Jesper Jansson1995Hässelby SK8,17
15Henning Rydström1995Hässelby SK8,28
16Andreas Ringman1995Gefle IF8,31
17Anton Snällfot1995Hässelby SK8,42

P 16 60 m Final23/1  13:00
       
1Erik Hagberg1995Upsala IF7,15
2Ali Abdul Kadir1995Eskilstuna Friidrott7,26
3Henrik Malmberg1995Huddinge AIS7,30
4Daniel Erkas1995Huddinge AIS7,38
5Abdu Aziz Warsame1995Eskilstuna Friidrott7,45
6Timothy Edwards1995Upsala IF7,54
7Sami Gassan1995Eskilstuna Friidrott7,66
 Noak Ringman1995IK Norrköping FriidrottEj start

P 16 400 m Final23/1  17:50

Heat 1
       
1Christian Bolin1995Tyresö FK56,71
 Isak Hampel Klang1996Hässelby SKEj start
 Jesper Jansson1995Hässelby SKDisk

Heat 2
       
1Abdu Aziz Warsame1995Eskilstuna Friidrott51,80
2Axel James1995Upsala IF1,00,69
 Sami Gassan1995Eskilstuna FriidrottDisk
 Malek Saliba1995Hässelby SKDisk

P 16 400 m Final - Sammanställning
       
1Abdu Aziz Warsame1995Eskilstuna Friidrott51,80
2Christian Bolin1995Tyresö FK56,71
3Axel James1995Upsala IF1,00,69
 Isak Hampel Klang1996Hässelby SKEj start
 Jesper Jansson1995Hässelby SKDisk
 Sami Gassan1995Eskilstuna FriidrottDisk
 Malek Saliba1995Hässelby SKDisk

P 16 1 500 m Final23/1  14:10
       
1Hugo Lindell1995Rånäs 4H4,38,37
2Axel James1995Upsala IF4,38,73
3Nicklas Arvidsson1995IK Westmannia4,57,96

P 16 Höjd Final23/1  14:30
       
1Jonathan Kruse1995Upsala IF188
2Max Andersson1995Tierps IF Friidrott188
 Henning Rydström1995Hässelby SK
 Carl-Johan Renberg1995KFUM Örebro Friidrott

P 16 Längd Final23/1  10:00
       
1Max Andersson1995Tierps IF Friidrott6,35
2Erik Hagberg1995Upsala IF5,65
3Daniel Erkas1995Huddinge AIS5,63
4Jesper Hellström1995Hässelby SK5,56
5Henning Rydström1995Hässelby SK5,35
6Timothy Edwards1995Upsala IF5,14
7Anton Snällfot1995Hässelby SK5,12
8Jesper Jansson1995Hässelby SK4,98
 Malek Saliba1995Hässelby SK

P 16 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Anton Snällfot 5,12 x x x 4,84
Timothy Edwards 5,10 4,93 5,07 5,05 5,14
Erik Hagberg 5,51 5,62 5,64 5,65 5,37
Jesper Hellström 5,09 5,56 5,55 x 5,15 x
Jesper Jansson 4,98 x x x x x
Daniel Erkas 5,25 5,63 x 5,54 5,31
Henning Rydström 5,35 4,76 x 2,46 x x
Max Andersson 6,16 6,35 6,05 6,25 6,18 6,00
Malek Saliba

P 16 Kula Final23/1  13:05
       
1Axel Ohlson1996Hässelby SK12,68
2Erik Hagberg1995Upsala IF12,60
3Ali Alsaadi1995Eskilstuna Friidrott10,81
4Timothy Edwards1995Upsala IF10,28
5Andreas Ringman1995Gefle IF10,15
 Anton Snällfot1995Hässelby SK

P 16 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Axel Ohlson 12,68 11,41 11,42 11,47 12,51 12,35
Anton Snällfot
Timothy Edwards 10,28 10,25 9,92 - - -
Erik Hagberg x 11,32 11,95 11,46 12,60 12,51
Andreas Ringman 9,65 10,15 9,97 9,18 x x
Ali Alsaadi 10,68 10,81 10,38 x x x

P 15 60 m Försök23/1  10:20

Heat 1
       
1Erik Hermelin1996IFK Lidingö Friidrott7,78q
2Andreas Movin1996IFK Lidingö Friidrott7,87q
3Emil Nordback1996Upsala IF8,03q
4Jacob Staaf1996Bålsta IK8,12q
5Henrik Lind1996IFK Lidingö Friidrott8,14
6Hannes Gidlöf1996Gefle IF8,60
 Isak Andersson1996Upsala IFDisk

Heat 2
       
1Pontus Attåsen1996Upsala IF7,72q
2Alexander Thunberg1996IK Stål7,77q
3Jimmy Sundberg1996Gefle IF7,89q
4Hugo Windisch1996IK Norrköping Friidrott7,98q
5Fredrik Sundström1996IFK Lidingö Friidrott8,32
6Axel Seger1996Nyköpings BIS8,34

P 15 60 m Försök - Sammanställning
       
1Pontus Attåsen1996Upsala IF7,72q
2Alexander Thunberg1996IK Stål7,77q
3Erik Hermelin1996IFK Lidingö Friidrott7,78q
4Andreas Movin1996IFK Lidingö Friidrott7,87q
5Jimmy Sundberg1996Gefle IF7,89q
6Hugo Windisch1996IK Norrköping Friidrott7,98q
7Emil Nordback1996Upsala IF8,03q
8Jacob Staaf1996Bålsta IK8,12q
9Henrik Lind1996IFK Lidingö Friidrott8,14
10Fredrik Sundström1996IFK Lidingö Friidrott8,32
11Axel Seger1996Nyköpings BIS8,34
12Hannes Gidlöf1996Gefle IF8,60
 Isak Andersson1996Upsala IFDisk

P 15 60 m Final23/1  12:50
       
1Erik Hermelin1996IFK Lidingö Friidrott7,70
2Jimmy Sundberg1996Gefle IF7,74
3Alexander Thunberg1996IK Stål7,76
4Pontus Attåsen1996Upsala IF7,77
5Andreas Movin1996IFK Lidingö Friidrott7,80
6Hugo Windisch1996IK Norrköping Friidrott7,82
7Emil Nordback1996Upsala IF7,97
8Jacob Staaf1996Bålsta IK8,04

P 15 200 m Final23/1  16:25

Heat 1
       
1Pontus Attåsen1996Upsala IF25,22
2Filip Wendelin1996IFK Sala26,15
3Henrik Lind1996IFK Lidingö Friidrott26,61
 Fredrik Sundström1996IFK Lidingö FriidrottDisk

Heat 2
       
1Hugo Windisch1996IK Norrköping Friidrott25,11
2Jimmy Sundberg1996Gefle IF26,31
3Axel Seger1996Nyköpings BIS26,47
4Anton Wijk1996Upsala IF27,65

Heat 3
       
1Erik Hermelin1996IFK Lidingö Friidrott24,23
2Andreas Movin1996IFK Lidingö Friidrott24,69
3Isak Andersson1996Upsala IF25,03

P 15 200 m Final - Sammanställning
       
1Erik Hermelin1996IFK Lidingö Friidrott24,23
2Andreas Movin1996IFK Lidingö Friidrott24,69
3Isak Andersson1996Upsala IF25,03
4Hugo Windisch1996IK Norrköping Friidrott25,11
5Pontus Attåsen1996Upsala IF25,22
6Filip Wendelin1996IFK Sala26,15
7Jimmy Sundberg1996Gefle IF26,31
8Axel Seger1996Nyköpings BIS26,47
9Henrik Lind1996IFK Lidingö Friidrott26,61
10Anton Wijk1996Upsala IF27,65
 Fredrik Sundström1996IFK Lidingö FriidrottDisk

P 15 1 000 m Final23/1  14:50
       
1Isak Andersson1996Upsala IF2,50,13
2Anton Persson1996Hässelby SK2,50,34
3Filip Artursson1996Bromma IF2,50,77
4Anton Wijk1996Upsala IF3,01,74
5Filip Wendelin1996IFK Sala3,02,17
6Samuel Hedlund1996IK Westmannia3,04,74

P 15 Höjd Final23/1  13:00
       
1Christoffer Ekberg1996IFK Lidingö Friidrott164
2Erik Hermelin1996IFK Lidingö Friidrott158
3Andreas Movin1996IFK Lidingö Friidrott155
4Fredrik Sundström1996IFK Lidingö Friidrott146
5Henrik Lind1996IFK Lidingö Friidrott141

P 15 Stav Final23/1  16:45
       
1Jacob Staaf1996Bålsta IK340
2Hannes Gidlöf1996Gefle IF303
3Jimmy Sundberg1996Gefle IF293
4Erik Hermelin1996IFK Lidingö Friidrott283
 Alexander Thunberg1996IK Stål 

P 15 Längd Final23/1  15:05
       
1Isak Hampel Klang1996Hässelby SK6,02
2Albin Lager1996KFUM Örebro Friidrott5,91
3Alexander Thunberg1996IK Stål5,87
4Jimmy Sundberg1996Gefle IF5,68
5Erik Hermelin1996IFK Lidingö Friidrott5,59
6Jesper Frykholm1996Glanshammars IF5,20
7Jacob Staaf1996Bålsta IK5,18
8Henrik Lind1996IFK Lidingö Friidrott5,07
9Fredrik Sundström1996IFK Lidingö Friidrott4,84

P 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Isak Hampel Klang 5,48 5,52 x 5,53 5,74 6,02
Jacob Staaf 4,77 4,75 5,18 4,86
Fredrik Sundström 4,61 4,84 4,76
Erik Hermelin 5,20 5,37 5,59
Henrik Lind 5,07 5,00 x 4,98
Alexander Thunberg x 5,87 3,95 x 4,58 5,09
Jimmy Sundberg 5,58 5,68 5,41 5,53 x x
Jesper Frykholm 5,20 5,17 5,18 x x x
Albin Lager 5,79 x 5,88 x 5,91 x

P 15 Tresteg Final23/1  10:40
       
1Alexander Thunberg1996IK Stål11,27
2Hugo Windisch1996IK Norrköping Friidrott11,12
3Jesper Frykholm1996Glanshammars IF10,89
4Christoffer Ekberg1996IFK Lidingö Friidrott10,44
5Andreas Movin1996IFK Lidingö Friidrott09,84

P 15 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Christoffer Ekberg 10,44 09,72 - - - -
Andreas Movin 09,84 09,57 - - - -
Hugo Windisch 10,98 11,06 10,67 11,12 10,92 10,71
Alexander Thunberg x 11,00 11,27 11,16
Jesper Frykholm 10,81 10,78 10,78 10,89 09,69 10,76

P 15 Kula Final23/1  14:15
       
1Albin Lager1996KFUM Örebro Friidrott14,66
2Axel Ohlson1996Hässelby SK14,65
3Viktor Björklund1996Upsala IF12,50
4Filip Wendelin1996IFK Sala12,16
5Jacob Staaf1996Bålsta IK11,85
6Isak Hampel Klang1996Hässelby SK10,59
7Fredrik Sundström1996IFK Lidingö Friidrott9,19
8Fazel Seyd1996Eskilstuna Friidrott9,12
 Christoffer Ekberg1996IFK Lidingö Friidrott

P 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Axel Ohlson 13,86 14,37 13,67 13,21 13,09 14,65
Isak Hampel Klang 10,18 9,54 10,32 10,59 x 10,01
Jacob Staaf 11,82 11,55 11,85 x x 11,55
Fredrik Sundström 9,13 9,19 x 8,85 8,19 8,76
Christoffer Ekberg
Filip Wendelin 11,41 x 11,36 12,16 x 11,60
Fazel Seyd 8,66 8,32 x 8,72 9,12 8,92
Viktor Björklund x 11,99 12,50 x x 12,37
Albin Lager x x x x 14,66 x

P 14 60 m Försök23/1  11:45

Heat 1
       
1Josef Bergström Raouf1997Upsala IF8,13q
2Michael Welsapar1997Enköpings AIF8,32q
3Joakim Karlsson1997Västerås FK8,51q
4Jon-Erik Mortensen1997Västerås FK8,75q
5Oliver Tered1997Hässelby SK8,76
6Albin Boestad1997IFK Lidingö Friidrott9,01
7Josef Norin1997IFK Tumba9,27

Heat 2
       
1Hjalmar Åhman1997IFK Lidingö Friidrott8,25q
2Oscar Hjerm1997Västerås FK8,51q
3Haider Jassim1997Eskilstuna Friidrott8,56q
4Fredrik Lorentzon1997IFK Lidingö Friidrott8,74q
5Joakim Blikstad1997Åkersberga Sportklubb8,79
6Erik Brorsson1997Västerås FK8,80
7Olle Hellström1997Gefle IF9,19

P 14 60 m Försök - Sammanställning
       
1Josef Bergström Raouf1997Upsala IF8,13q
2Hjalmar Åhman1997IFK Lidingö Friidrott8,25q
3Michael Welsapar1997Enköpings AIF8,32q
4Joakim Karlsson1997Västerås FK8,51q
5Oscar Hjerm1997Västerås FK8,51q
6Haider Jassim1997Eskilstuna Friidrott8,56q
7Fredrik Lorentzon1997IFK Lidingö Friidrott8,74q
8Jon-Erik Mortensen1997Västerås FK8,75q
9Oliver Tered1997Hässelby SK8,76
10Joakim Blikstad1997Åkersberga Sportklubb8,79
11Erik Brorsson1997Västerås FK8,80
12Albin Boestad1997IFK Lidingö Friidrott9,01
13Olle Hellström1997Gefle IF9,19
14Josef Norin1997IFK Tumba9,27

P 14 60 m Final23/1  12:45
       
1Josef Bergström Raouf1997Upsala IF8,10
2Hjalmar Åhman1997IFK Lidingö Friidrott8,25
3Michael Welsapar1997Enköpings AIF8,27
4Oscar Hjerm1997Västerås FK8,55
5Joakim Karlsson1997Västerås FK8,60
6Jon-Erik Mortensen1997Västerås FK8,69
7Fredrik Lorentzon1997IFK Lidingö Friidrott8,767
8Haider Jassim1997Eskilstuna Friidrott8,768

P 14 200 m Final23/1  16:00

Heat 1
       
1Edwin Sahlin1997Västerås FK27,89
2Erik Brorsson1997Västerås FK29,25
3Joakim Blikstad1997Åkersberga Sportklubb30,92

Heat 2
       
1Albin Boestad1997IFK Lidingö Friidrott29,34
2Christoffer Hagman1997Västerås FK30,44
3Albin Storbacka1997Bålsta IK31,36
 Marcus Jaurell1997Hässelby SKDisk

Heat 3
       
1Fredrik Lorentzon1997IFK Lidingö Friidrott27,68
2Jon-Erik Mortensen1997Västerås FK28,18
3Oliver Tered1997Hässelby SK29,50
 Haider Jassim1997Eskilstuna FriidrottEj start

Heat 4
       
1Josef Bergström Raouf1997Upsala IF25,80
2Hjalmar Åhman1997IFK Lidingö Friidrott27,09
3Joakim Karlsson1997Västerås FK28,44
 Michael Welsapar1997Enköpings AIFDisk

P 14 200 m Final - Sammanställning
       
1Josef Bergström Raouf1997Upsala IF25,80
2Hjalmar Åhman1997IFK Lidingö Friidrott27,09
3Fredrik Lorentzon1997IFK Lidingö Friidrott27,68
4Edwin Sahlin1997Västerås FK27,89
5Jon-Erik Mortensen1997Västerås FK28,18
6Joakim Karlsson1997Västerås FK28,44
7Erik Brorsson1997Västerås FK29,25
8Albin Boestad1997IFK Lidingö Friidrott29,34
9Oliver Tered1997Hässelby SK29,50
10Christoffer Hagman1997Västerås FK30,44
11Joakim Blikstad1997Åkersberga Sportklubb30,92
12Albin Storbacka1997Bålsta IK31,36
 Marcus Jaurell1997Hässelby SKDisk
 Haider Jassim1997Eskilstuna FriidrottEj start
 Michael Welsapar1997Enköpings AIFDisk

P 14 1 000 m Final23/1  14:40
       
1Albin Storbacka1997Bålsta IK3,15,35
2Christoffer Hagman1997Västerås FK3,15,96
3Richard Grut1997IFK Lidingö Friidrott3,17,65
4Hjalmar Åhman1997IFK Lidingö Friidrott3,25,71
5Josef Norin1997IFK Tumba3,41,88

P 14 Höjd Final23/1  13:00
       
1Eric Axtelius1997Enköpings AIF167
2Oscar Hjerm1997Västerås FK158
3Henning André1997Nyköpings BIS152
4Erik Brorsson1997Västerås FK149
5Hjalmar Åhman1997IFK Lidingö Friidrott146
6Olle Hellström1997Gefle IF136
7Albin Boestad1997IFK Lidingö Friidrott131
 Oscar Gustafsson1997Nyköpings BIS 
 Edwin Sahlin1997Västerås FKigr

P 14 Stav Final23/1  16:45
       
1Edwin Sahlin1997Västerås FK283
2Tim Licke1997Nyköpings BIS243
3Olle Hellström1997Gefle IF183

P 14 Längd Final23/1  17:15
       
1Henning André1997Nyköpings BIS5.11
2Michael Welsapar1997Enköpings AIF5.014.90
3Josef Bergström Raouf1997Upsala IF5.014.87
4Edwin Sahlin1997Västerås FK4.93
5Jon-Erik Mortensen1997Västerås FK4.92
6Joakim Karlsson1997Västerås FK4.89
7Erik Brorsson1997Västerås FK4.69
8Haider Jassim1997Eskilstuna Friidrott4.49
9Albin Boestad1997IFK Lidingö Friidrott4.31
10Marcus Jaurell1997Hässelby SK4.23
11Oliver Tered1997Hässelby SK4.20
12Mattias Salo1997Gillberga-Lista IF4.00
13Fredrik Lorentzon1997IFK Lidingö Friidrott3.88
14Richard Grut1997IFK Lidingö Friidrott3.63
15Josef Norin1997IFK Tumba3.61
16Oliwer Johnsson1997Gillberga-Lista IF3,18
17Joakim Blikstad1997Åkersberga Sportklubb2.90
 Christoffer Sandell1997Råby Rekarne FIF-

P 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Edwin Sahlin 4.93 4.81 4.89 4.75 - -
Michael Welsapar 4,71 4.85 4.76 4.90 5.01 4.69
Erik Brorsson 4.03 4.40 4.47 4.19 4.61 4.69
Josef Bergström Raouf 4.87 5.01 4.68
Oliver Tered 3.13 3.90 4.20
Joakim Blikstad 2.90 2.49 2.74
Josef Norin 2.65 x 3.61
Oliwer Johnsson 3,18 x x
Mattias Salo 3.91 4.00 3.79
Richard Grut 3.63 - - - - -
Marcus Jaurell 4.08 4.23 4.03
Joakim Karlsson 4.89 x 4.80 4.49 x 4.52
Christoffer Sandell - - -
Fredrik Lorentzon 3.88 3.78 - - - -
Albin Boestad 4.31 4.20 4.25
Henning André 4.92 4.69 5.11 4.93 4.96 -
Jon-Erik Mortensen 4.63 3.52 4.49 3.99 4.87 4.92
Haider Jassim 4,29 3.98 4.49 3.65 3.44 4.48

P 14 Tresteg Final23/1  10:40
       
1Henning André1997Nyköpings BIS11,17
2Eric Axtelius1997Enköpings AIF10,48
3Albin Boestad1997IFK Lidingö Friidrott10,16
4Oscar Hjerm1997Västerås FK09,95
5Fredrik Lorentzon1997IFK Lidingö Friidrott09,33

P 14 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Oscar Hjerm 09,95 x 09,90 09,79 - -
Fredrik Lorentzon x x 09,33 08,71 09,25 x
Albin Boestad 10,07 09,78 09,93 09,72 09,50 10,16
Eric Axtelius 10,48 x x 09,96 10,09 09,84
Henning André 11,17 10,94 11,04 10,77 10,46 x

P 14 Kula Final23/1  14:55
       
1Josef Bergström Raouf1997Upsala IF12,19
2Edwin Sahlin1997Västerås FK9,50
3Oliver Tered1997Hässelby SK9,41
4Michael Welsapar1997Enköpings AIF9,34
5Mattias Salo1997Gillberga-Lista IF8,72
6Erik Brorsson1997Västerås FK8,26
7Haider Jassim1997Eskilstuna Friidrott7,22
8Oliwer Johnsson1997Gillberga-Lista IF5,83
9Josef Norin1997IFK Tumba5,80
10Joakim Blikstad1997Åkersberga Sportklubb5,42
 Oscar Hjerm1997Västerås FK
 Albin Kjellberg1997Hässelby SK
 Oscar Gustafsson1997Nyköpings BIS

P 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Edwin Sahlin 8,56 9,50 x 9,31 x 9,10
Oscar Hjerm
Michael Welsapar x 9,34 8,76 x 8,91 8,97
Erik Brorsson 7,54 7,72 7,87 6,81 8,26 -
Josef Bergström Raouf 11,29 11,18 10,98 11,07 11,44 12,19
Albin Kjellberg
Oliver Tered 9,34 9,41 8,91 8,44 9,35 9,18
Oscar Gustafsson
Joakim Blikstad 5,42 5,26 5,13
Josef Norin 5,80 5,41 5,17
Oliwer Johnsson 5,83 5,83 5,36 5,67 5,72 x
Mattias Salo 8,55 8,25 8,09 8,72 7,93 8,34
Haider Jassim 7,22 7,07 6,91 6,51 - -

P 13 60 m Försök22/1  14:05

Heat 1
       
1David Bergström1998Nyköpings BIS8,32q
2Viktor Kårefjärd1998Råby Rekarne FIF8,86q
3Gabriel Lundvall1998Täby IS8,95q
4Lukas Norden1998Västerås FK9,10
5Enar Pettersson1998IK Heros9,19
6Simon Isaksson1998IK Westmannia9,22
7Anton Cigéhn1998Täby IS9,29
8Simon Sundström1998IFK Lidingö Friidrott9,39

Heat 2
       
1Kevin Duvert1998IFK Märsta8,44q
2Alexander Jallow1998IK Stål8,67q
3William Frobe1998Täby IS8,68q
4Hannes Färm1998Västerås FK9,19
5Erik Nordlund1998Täby IS9,65
6Jacob Neumüller1998IFK Lidingö Friidrott10,42
 Jonathan Karlsson1998Täby ISEj start

Heat 3
       
1Filip Larsson1998Råby Rekarne FIF8,71q
2Eric Lindfors1998IFK Lidingö Friidrott8,92q
3Axel Pettersson1998IK Heros9,30
4Jesper Rilegård 1998Täby IS9,47
5Jacob Åkersten1998Täby IS9,56
6Robin Olsson1998Täby IS9,84
7Henrik Bengtlars1998Turebergs FK10,17
 Johan Bengtsson1998Täby ISEj start

P 13 60 m Försök - Sammanställning
       
1David Bergström1998Nyköpings BIS8,32q
2Kevin Duvert1998IFK Märsta8,44q
3Alexander Jallow1998IK Stål8,67q
4William Frobe1998Täby IS8,68q
5Filip Larsson1998Råby Rekarne FIF8,71q
6Viktor Kårefjärd1998Råby Rekarne FIF8,86q
7Eric Lindfors1998IFK Lidingö Friidrott8,92q
8Gabriel Lundvall1998Täby IS8,95q
9Lukas Norden1998Västerås FK9,10
10Enar Pettersson1998IK Heros9,19
11Hannes Färm1998Västerås FK9,19
12Simon Isaksson1998IK Westmannia9,22
13Anton Cigéhn1998Täby IS9,29
14Axel Pettersson1998IK Heros9,30
15Simon Sundström1998IFK Lidingö Friidrott9,39
16Jesper Rilegård 1998Täby IS9,47
17Jacob Åkersten1998Täby IS9,56
18Erik Nordlund1998Täby IS9,65
19Robin Olsson1998Täby IS9,84
20Henrik Bengtlars1998Turebergs FK10,17
21Jacob Neumüller1998IFK Lidingö Friidrott10,42
 Jonathan Karlsson1998Täby ISEj start
 Johan Bengtsson1998Täby ISEj start

P 13 60 m Final22/1  17:20
       
1Kevin Duvert1998IFK Märsta8,241
2David Bergström1998Nyköpings BIS8,242
3Alexander Jallow1998IK Stål8,71
4William Frobe1998Täby IS8,73
5Filip Larsson1998Råby Rekarne FIF8,76
6Viktor Kårefjärd1998Råby Rekarne FIF8,83
7Eric Lindfors1998IFK Lidingö Friidrott8,94
8Gabriel Lundvall1998Täby IS9,04

P 13 800 m Final22/1  17:20
       
1Simon Sundström1998IFK Lidingö Friidrott2,18,44
2Kevin Duvert1998IFK Märsta2,22,44
3Benjamin Eklund1998IK Westmannia2,29,88
4Jacob Åkersten1998Täby IS2,30,78
5Einar Johansson1998Vilsta IK2,44,93
6Gabriel Lundvall1998Täby IS2,45,88
7Jacob Neumüller1998IFK Lidingö Friidrott2,54,25
 Lukas Norden1998Västerås FKbröt

P 13 Höjd Final22/1  14:50
       
1Kevin Duvert1998IFK Märsta160
2Julius Larsen Brolin1998Täby IS148
3Alexander Jallow1998IK Stål142
4William Frobe1998Täby IS142
5Jacob Åkersten1998Täby IS131
6Gabriel Lundvall1998Täby IS131
7Jacob Neumüller1998IFK Lidingö Friidrott131
8Erik Nordlund1998Täby IS131
9Enar Pettersson1998IK Heros131
10Joel Mattsson1998Tierps IF Friidrott126
11Benjamin Eklund1998IK Westmannia126
12Filip Larsson1998Råby Rekarne FIF126
13Jesper Rilegård 1998Täby IS121
13Johan Bengtsson1998Täby IS121
13Simon Isaksson1998IK Westmannia121
16Henrik Bengtlars1998Turebergs FK121
17Jonathan Karlsson1998Täby IS111
18Robin Olsson1998Täby IS111
 Anton Cigéhn1998Täby IS
 Leo Jönsson1998Eskilstuna Friidrott
 Hannes Färm1998Västerås FK

P 13 Höjd Final  111 116 121 126 131 136 139 142 145 148 151 154 157 160 163
Benjamin Eklund o xxo xxo o xxx
Kevin Duvert - - - o o o o o o o o o o o xxx
Jacob Neumüller xo o o o xo xxx
Gabriel Lundvall - o xo xo o xxx
Jacob Åkersten - - - o o xxx
Jonathan Karlsson o x--
Robin Olsson xo xxx
Joel Mattsson - - o o xxx
Erik Nordlund - o o o xxo xxx
Jesper Rilegård o o o xxx
Johan Bengtsson - - o - xxx
Julius Larsen Brolin - - - o xo xxo xo o o xxo xxx
William Frobe - - - o o xo xo xxo xxx
Simon Isaksson o o o xxx
Enar Pettersson - o o xo xxo xxx
Alexander Jallow - - - o o xxo xo xo xxx
Henrik Bengtlars xo o xo xxx
Filip Larsson - o o xo

P 13 Längd Final22/1  10:00
       
1Filip Larsson1998Råby Rekarne FIF4,96
2Kevin Duvert1998IFK Märsta4,88
3Alexander Jallow1998IK Stål4,69
4William Frobe1998Täby IS4,60
5Viktor Kårefjärd1998Råby Rekarne FIF4,56
6Anton Cigéhn1998Täby IS4,53
7Hannes Färm1998Västerås FK4,35
8Eric Lindfors1998IFK Lidingö Friidrott4,29
9Gabriel Lundvall1998Täby IS4,26
10Jacob Åkersten1998Täby IS4,23
11Enar Pettersson1998IK Heros4,073,85
12Axel Pettersson1998IK Heros4,07
13Simon Sundström1998IFK Lidingö Friidrott4.04
14Julius Larsen Brolin1998Täby IS4,03
15Simon Isaksson1998IK Westmannia4,02
16Jesper Rilegård 1998Täby IS3.98
17Erik Nordlund1998Täby IS3,89
18Benjamin Eklund1998IK Westmannia3,84
19Lukas Norden1998Västerås FK3,75
20Jonathan Karlsson1998Täby IS3,70
21Robin Olsson1998Täby IS3,54
22Henrik Bengtlars1998Turebergs FK3,51
 Johan Bengtsson1998Täby IS-
 Lars Winnansson1998Turebergs FK

P 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Benjamin Eklund 3.78 3,84 3,83
Kevin Duvert 4,57 4,74 4,52 4,66 4,72 4,88
Simon Sundström 4.04 4,02 4,01
Gabriel Lundvall 4,26 4,00 4,24
Jacob Åkersten 4,23 4,01 3,88
Jonathan Karlsson 3,70 2,66 .
Robin Olsson 3,13 3,08 3,54
Anton Cigéhn 4,15 4,28 4,53 4,22 4,32 4,52
Erik Nordlund 3,87 3,88 3,89
Jesper Rilegård 3.98 3.88 3,87
Johan Bengtsson - - .
Julius Larsen Brolin 3.80 4,03 3,97
William Frobe 4,54 4,60 4,37 4,40 . 3,13
Simon Isaksson 4,02 3,99 3,97
Axel Pettersson 4,07 . .
Enar Pettersson 3,77 4,07 3,85
Alexander Jallow 4,69 4,43 2,74 4,52 4,60 -
Viktor Kårefjärd 4,25 4,43 4,29 4,43 4,56 4,41
Lars Winnansson
Henrik Bengtlars 3,51 3,15 .
Filip Larsson 4,91 4,96 4,66 4,45 4,12 -
Hannes Färm 4,30 4,34 4,35 4,07 4,20 4,04
Lukas Norden 3.60 3,52 3,75
Eric Lindfors . 4,02 4,29

P 13 Kula Final22/1  13:15
       
1Sebastian C Larsson1998Råby Rekarne FIF10,18
2Gabriel Lundvall1998Täby IS9,30
3Kevin Duvert1998IFK Märsta9,26
4Joel Mattsson1998Tierps IF Friidrott8,99
5Anton Cigéhn1998Täby IS8,80
6Eric Lindfors1998IFK Lidingö Friidrott8,75
7Julius Larsen Brolin1998Täby IS8,49
8Jacob Åkersten1998Täby IS8,01
9William Frobe1998Täby IS7,45
10Jesper Rilegård 1998Täby IS7,43
11Tobias Månsson1998IFK Lidingö Friidrott7,13
12Hannes Färm1998Västerås FK6,98
13Robin Olsson1998Täby IS6,87
14Jonathan Karlsson1998Täby IS6,70
15Erik Nordlund1998Täby IS6,67
16Johan Bengtsson1998Täby IS6,65
 Leo Jönsson1998Eskilstuna Friidrott

P 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Kevin Duvert 8,80 9,17 8,88 9,26 8,51 7,84
Tobias Månsson "" 6,69 7,13
Gabriel Lundvall 9,30 9,25 8,82 8,50 "" 9,09
Jacob Åkersten 7,62 7,65 7,56 "" 8,01 7,76
Jonathan Karlsson 5,96 6,70 5,83
Robin Olsson 6,65 6,87 6,71
Sebastian C Larsson 10,18 9,44 10,00 9,77 9,76 9,08
Joel Mattsson "" 8,86 8,31 8,25 8,99 ""
Anton Cigéhn 7,53 7,82 7,34 8,80 8,79 8,71
Erik Nordlund 6,19 6,67 6,33
Jesper Rilegård 7,30 7,43 7,22
Johan Bengtsson 6,60 6,65 6,16
Julius Larsen Brolin 8,27 8,37 8,43 8,49 8,29 ""
William Frobe 7,20 "" 7,45
Leo Jönsson
Hannes Färm 5,34 6,72 6,98
Eric Lindfors 8,71 8,65 8,75 7,39 "" 8,56

P 12 60 m Försök22/1  13:45

Heat 1
       
1Oskar Erixon1999IK Westmannia9,03q
2Adam Gyllsten1999Västerås FK9,18q
3Johan Pedersen1999Upsala IF9,73q
4Markus Thorsell1999Råby Rekarne FIF9,74q
5Joar Paganus1999Turebergs FK9,94
6Jonathan Lund1999Hammarby Friidrott10,10
7Daniel Nöu1999Täby IS10,13

Heat 2
       
1Filip Skoog1999Västerås FK9,14q
2Wilhelm Ekman1999Turebergs FK9,25q
3Hampus Carlens1999IFK Lidingö Friidrott9,83
4Georg Eklöw1999Hammarby Friidrott9,90
5Hannes Lindelöf1999Västerås FK9,94
6Gustav Finney Nilsson1999Täby IS10,01
7Rasmus Ternström1999Upsala IF10,27

Heat 3
       
1Edvin Hagberg1999Turebergs FK9,09q
2Philip Silvano1999Västerås FK9,23q
3Axel Kullin1999Täby IS9,37q
4Gustav Mattsson1999Kisa SK9,54q
5Albin Rohde1999Hammarby Friidrott9,82
6Elias Dalenbring1999Åkersberga Sportklubb9,90
7Björn Ternström1999Upsala IF10,08

Heat 4
       
1Victor Wiberg1999IK Stål9,38q
2Noa Fridell1999Eskilstuna Friidrott9,58q
3Philip Anbakk1999Upsala IF9,99
4Martin Karlsson1999IK Westmannia10,36
5Arvid Zetterberg1999Västerås FK10,53
6Gustav Rohde1999Hammarby Friidrott10,68

Heat 5
       
1John Karlsson1999Hammarby Friidrott8,78q
2Amadou Jallow1999IK Stål8,86q
3Jakob Dalenbring1999Västerås FK9,66q
4Felix Bark1999Västerås FK9,72q
5Benjamin Dalenbring1999Åkersberga Sportklubb9,92
6Karl Tovseth1999Eskilstuna Friidrott13,08

P 12 60 m Försök - Sammanställning
       
1John Karlsson1999Hammarby Friidrott8,78q
2Amadou Jallow1999IK Stål8,86q
3Oskar Erixon1999IK Westmannia9,03q
4Edvin Hagberg1999Turebergs FK9,09q
5Filip Skoog1999Västerås FK9,14q
6Adam Gyllsten1999Västerås FK9,18q
7Philip Silvano1999Västerås FK9,23q
8Wilhelm Ekman1999Turebergs FK9,25q
9Axel Kullin1999Täby IS9,37q
10Victor Wiberg1999IK Stål9,38q
11Gustav Mattsson1999Kisa SK9,54q
12Noa Fridell1999Eskilstuna Friidrott9,58q
13Jakob Dalenbring1999Västerås FK9,66q
14Felix Bark1999Västerås FK9,72q
15Johan Pedersen1999Upsala IF9,73q
16Markus Thorsell1999Råby Rekarne FIF9,74q
17Albin Rohde1999Hammarby Friidrott9,82
18Hampus Carlens1999IFK Lidingö Friidrott9,83
19Georg Eklöw1999Hammarby Friidrott9,90
20Elias Dalenbring1999Åkersberga Sportklubb9,90
21Benjamin Dalenbring1999Åkersberga Sportklubb9,92
22Joar Paganus1999Turebergs FK9,94
23Hannes Lindelöf1999Västerås FK9,94
24Philip Anbakk1999Upsala IF9,99
25Gustav Finney Nilsson1999Täby IS10,01
26Björn Ternström1999Upsala IF10,08
27Jonathan Lund1999Hammarby Friidrott10,10
28Daniel Nöu1999Täby IS10,13
29Rasmus Ternström1999Upsala IF10,27
30Martin Karlsson1999IK Westmannia10,36
31Arvid Zetterberg1999Västerås FK10,53
32Gustav Rohde1999Hammarby Friidrott10,68
33Karl Tovseth1999Eskilstuna Friidrott13,08

P 12 60 m Final22/1  14:55

Heat 1
       
1Axel Kullin1999Täby IS9,31
2Victor Wiberg1999IK Stål9,50
3Noa Fridell1999Eskilstuna Friidrott9,56
4Gustav Mattsson1999Kisa SK9,57
5Johan Pedersen1999Upsala IF9,835
5Felix Bark1999Västerås FK9,836
7Jakob Dalenbring1999Västerås FK9,84
8Markus Thorsell1999Råby Rekarne FIF9,91

Heat 2
       
1John Karlsson1999Hammarby Friidrott8,78
2Amadou Jallow1999IK Stål8,83
3Edvin Hagberg1999Turebergs FK9,04
4Oskar Erixon1999IK Westmannia9,09
5Filip Skoog1999Västerås FK9,21
6Philip Silvano1999Västerås FK9,22
7Adam Gyllsten1999Västerås FK9,26
8Wilhelm Ekman1999Turebergs FK9,28

P 12 800 m Final22/1  17:10

Heat 1
       
1Hampus Carlens1999IFK Lidingö Friidrott2,54,57
2Wilhelm Ekman1999Turebergs FK2,56,09
3Björn Ternström1999Upsala IF2,56,30
4Albin Rohde1999Hammarby Friidrott3,00,51
5Gustav Rohde1999Hammarby Friidrott3,00,97
6Joar Paganus1999Turebergs FK3,01,68
7Johan Pedersen1999Upsala IF3,02,06
8Jonathan Borrman1999Västerås FK3,34,31

Heat 2
       
1Philip Silvano1999Västerås FK2,41,85
2William Måhl1999Vallentuna FK2,44,93
3Rasmus Ternström1999Upsala IF2,52,87
4Daniel Nöu1999Täby IS2,54,48
5Jonathan Lund1999Hammarby Friidrott3,00,45
6Georg Eklöw1999Hammarby Friidrott3,02,16
 Oskar Erixon1999IK Westmannia

P 12 800 m Final - Sammanställning
       
1Philip Silvano1999Västerås FK2,41,85
2William Måhl1999Vallentuna FK2,44,93
3Rasmus Ternström1999Upsala IF2,52,87
4Daniel Nöu1999Täby IS2,54,48
5Hampus Carlens1999IFK Lidingö Friidrott2,54,57
6Wilhelm Ekman1999Turebergs FK2,56,09
7Björn Ternström1999Upsala IF2,56,30
8Jonathan Lund1999Hammarby Friidrott3,00,45
9Albin Rohde1999Hammarby Friidrott3,00,51
10Gustav Rohde1999Hammarby Friidrott3,00,97
11Joar Paganus1999Turebergs FK3,01,68
12Johan Pedersen1999Upsala IF3,02,06
13Georg Eklöw1999Hammarby Friidrott3,02,16
14Jonathan Borrman1999Västerås FK3,34,31
 Oskar Erixon1999IK Westmannia

P 12 Höjd Final22/1  10:00
       
1Edvin Hagberg1999Turebergs FK145
2Axel Kullin1999Täby IS140
3Gustav Mattsson1999Kisa SK140
4Oskar Erixon1999IK Westmannia140
5Filip Skoog1999Västerås FK137
6Victor Wiberg1999IK Stål131
7Felix Bark1999Västerås FK126
8Johan Pedersen1999Upsala IF126
9Albin Rohde1999Hammarby Friidrott126
10Markus Thorsell1999Råby Rekarne FIF121
10Gustav Finney Nilsson1999Täby IS121
12Gustav Rohde1999Hammarby Friidrott116
12Hannes Lindelöf1999Västerås FK116
12Philip Anbakk1999Upsala IF116
12Hampus Carlens1999IFK Lidingö Friidrott116
16Elias Dalenbring1999Åkersberga Sportklubb116
17Georg Eklöw1999Hammarby Friidrott116
18Noa Fridell1999Eskilstuna Friidrott116
19Amadou Jallow1999IK Stål116
20Jakob Dalenbring1999Västerås FK111
21Jonathan Lund1999Hammarby Friidrott111
22Daniel Nöu1999Täby IS106
23Arvid Zetterberg1999Västerås FK106
 Johan Sjölander1999Täby IS

P 12 Längd Final22/1  15:25
       
1Edvin Hagberg1999Turebergs FK4,49
2Oskar Erixon1999IK Westmannia4,38
3Axel Kullin1999Täby IS4,37
4Filip Skoog1999Västerås FK4,30
5John Karlsson1999Hammarby Friidrott4,28
6Amadou Jallow1999IK Stål4,23
7Marcus Sundström1999Västerås FK4,22
8Gustav Mattsson1999Kisa SK4,15
9Hampus Carlens1999IFK Lidingö Friidrott3,96
10Victor Wiberg1999IK Stål3,95
11Noa Fridell1999Eskilstuna Friidrott3,80
12Markus Thorsell1999Råby Rekarne FIF3,79
13Felix Bark1999Västerås FK3,77
14Elias Dalenbring1999Åkersberga Sportklubb3,71
15Hannes Lindelöf1999Västerås FK3,68
16Albin Rohde1999Hammarby Friidrott3,66
17Adam Gyllsten1999Västerås FK3,523,52
18Philip Anbakk1999Upsala IF3,523,45
19Daniel Nöu1999Täby IS3,44
20Gustav Rohde1999Hammarby Friidrott3,423,37
21Joar Paganus1999Turebergs FK3,423,09
22Georg Eklöw1999Hammarby Friidrott3,393,35
23Johan Pedersen1999Upsala IF3,393,11
24Björn Ternström1999Upsala IF3,37
25Martin Karlsson1999IK Westmannia3,35
26Arvid Zetterberg1999Västerås FK3,32
27William Måhl1999Vallentuna FK3,30
28Rasmus Ternström1999Upsala IF3,26
29Jonathan Lund1999Hammarby Friidrott3,22
30Jakob Dalenbring1999Västerås FK3,03
31Benjamin Dalenbring1999Åkersberga Sportklubb3,00
32Jonathan Borrman1999Västerås FK2,58
33Karl Tovseth1999Eskilstuna Friidrott1,95
 Jesper Måhl1999Vallentuna FK
 Johan Sjölander1999Täby IS
 Manoo Bhatt1999Täby IS
 Hanna Axelsson1999Upsala IF

P 12 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Oskar Erixon 3,79 4,08 4,10 4,04 4,10 4,38
William Måhl 3,30 3,14 3,29
Joar Paganus 3,06 3,09 3,42
Georg Eklöw 3,35 3,26 3,39
Jonathan Lund 3,22 3,11 3,17
Albin Rohde 3,56 3,66 3,43
Gustav Rohde 3,24 3,37 3,42
Johan Pedersen 3,39 3,04 3,11
Björn Ternström 3,09 3,08 3,37
Rasmus Ternström 2,99 3,26 x
Daniel Nöu 3,38 3,44 x
Hannes Lindelöf 3,68 3,62 3,49
Martin Karlsson 3,34 3,35 3,35
Jesper Måhl
Benjamin Dalenbring 2,87 3,00 2,96
Markus Thorsell 3,79 3,57 3,38
Axel Kullin 4,17 3,91 3,29 4,17 4,37 3,67
Johan Sjölander
Manoo Bhatt
Noa Fridell 3,55 3,80 3,65
Hanna Axelsson
Marcus Sundström 4,10 3,80 3,95 4,22 4,18 4,18
Gustav Mattsson 4,07 4,04 4,03 4,15 4,02 4,04
Victor Wiberg 3,95 3,94 -
Amadou Jallow 3,90 3,87 4,11 3,96 x 4,23
Elias Dalenbring 3,39 3,71 3,59
John Karlsson 4,28 4,24 4,00 4,06 3,77 3,97
Philip Anbakk 3,45 3,42 3,52
Edvin Hagberg 4,22 4,31 - 4,31 4,49 4,41
Felix Bark 3,77 3,44 3,66
Adam Gyllsten 3,52 3,52 3,32
Filip Skoog 4,13 4,21 4,14 4,09 4,21 4,30
Arvid Zetterberg 3,29 3,32 3,21
Jakob Dalenbring 2,86 3,03 2,95
Jonathan Borrman 2,54 2,41 2,58
Hampus Carlens 3,54 3,83 3,96
Karl Tovseth 1,88 1,82 1,95

P 12 Kula Final22/1  12:25
       
1Filip Skoog1999Västerås FK8,48
2Gustav Finney Nilsson1999Täby IS7,87
3Victor Wiberg1999IK Stål7,47
4Axel Kullin1999Täby IS7,42
5Markus Thorsell1999Råby Rekarne FIF6,73
6Noa Fridell1999Eskilstuna Friidrott6,11
7Daniel Nöu1999Täby IS5,46
8Martin Karlsson1999IK Westmannia5,36
9Jonathan Borrman1999Västerås FK5,32
10Johan Pedersen1999Upsala IF5,01
11Jakob Dalenbring1999Västerås FK4,99
12Benjamin Dalenbring1999Åkersberga Sportklubb4,80
13Karl Tovseth1999Eskilstuna Friidrott2,13
 Jesper Måhl1999Vallentuna FK
 Johan Sjölander1999Täby IS
 Manoo Bhatt1999Täby IS

P 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Johan Pedersen 4,50 4,93 5,01
Daniel Nöu 5,46 5,33 4,95 5,16 5,16 4,52
Martin Karlsson 5,06 5,23 5,32 5,28 5,36 4,82
Jesper Måhl
Benjamin Dalenbring 4,80 4,62 3,50
Markus Thorsell 5,77 5,98 6,39 6,47 6,73 5,43
Axel Kullin 7,06 7,23 6,92 7,04 7,24 7,42
Gustav Finney Nilsson 7,19 7,13 6,55 7,74 7,87 7,76
Johan Sjölander
Manoo Bhatt
Noa Fridell 5,27 6,05 6,11 5,54 3,89 5,30
Victor Wiberg 7,25 7,47 7,44 6,97 7,28 7,13
Filip Skoog 8,29 7,33 8,11 8,48 8,08 8,16
Jakob Dalenbring 4,99 4,05 ""
Jonathan Borrman 5,08 5,32 4,49
Karl Tovseth 2,13 "" ""

P 11 60 m Försök22/1  12:35

Heat 1
       
1Marcus Biverstrand2000Turebergs FK8,80q
2Samuel Karlsson2000Eskilstuna Friidrott9,52q
3Anton Sjöberg2000Vallentuna FK9,71q
4William Nylén 2000Täby IS10,02q
5Carl Levinson2000Täby IS10,21
6Fredrik Billing2000Åkersberga Sportklubb10,63
7David Mellberg2000Bålsta IK10,68

Heat 2
       
1Lukas Björninger2000Turebergs FK9,19q
2Ludwig Gustafsson2000Falu IK Friidrott9,44q
3Johannes Gocko2000Råby Rekarne FIF9,94q
4Karl-Johan Granåsen2000Täby IS10,01q
5Elliot Cigéhn2000Täby IS10,07q
6Fredrik Hamrefors2000Västerås FK10,27
7Dan Friedman2000Vallentuna FK10,39

Heat 3
       
1Jonathan Toftebrant2000Västerås FK9,50q
2Emil Tagesson 2000Täby IS9,98q
3Filip Nyström2000Turebergs FK10,04q
4Lukas Svens2000Täby IS10,05q
5Fabian Johansson2000Vallentuna FK10,16
6David Sahi2000Bålsta IK10,22
7Simon Bormann2000Västerås FK10,77

Heat 4
       
1Jan-Emrik Lennartsson 2000Täby IS9,21q
2Eric Hjerm2000Västerås FK9,48q
3Max Billgert2000Täby IS9,93q
4Samuel Sundell2000Turebergs FK10,18
5Max Wetterström2000Vallentuna FK10,60
6Marcus Ring2000Bålsta IK10,64
7Albin Redin2000Täby IS11,17
8Firas Pasha2000Eskilstuna Friidrott12,02

P 11 60 m Försök - Sammanställning
       
1Marcus Biverstrand2000Turebergs FK8,80q
2Lukas Björninger2000Turebergs FK9,19q
3Jan-Emrik Lennartsson 2000Täby IS9,21q
4Ludwig Gustafsson2000Falu IK Friidrott9,44q
5Eric Hjerm2000Västerås FK9,48q
6Jonathan Toftebrant2000Västerås FK9,50q
7Samuel Karlsson2000Eskilstuna Friidrott9,52q
8Anton Sjöberg2000Vallentuna FK9,71q
9Max Billgert2000Täby IS9,93q
10Johannes Gocko2000Råby Rekarne FIF9,94q
11Emil Tagesson 2000Täby IS9,98q
12Karl-Johan Granåsen2000Täby IS10,01q
13William Nylén 2000Täby IS10,02q
14Filip Nyström2000Turebergs FK10,04q
15Lukas Svens2000Täby IS10,05q
16Elliot Cigéhn2000Täby IS10,07q
17Fabian Johansson2000Vallentuna FK10,16
18Samuel Sundell2000Turebergs FK10,18
19Carl Levinson2000Täby IS10,21
20David Sahi2000Bålsta IK10,22
21Fredrik Hamrefors2000Västerås FK10,27
22Dan Friedman2000Vallentuna FK10,39
23Max Wetterström2000Vallentuna FK10,60
24Fredrik Billing2000Åkersberga Sportklubb10,63
25Marcus Ring2000Bålsta IK10,64
26David Mellberg2000Bålsta IK10,68
27Simon Bormann2000Västerås FK10,77
28Albin Redin2000Täby IS11,17
29Firas Pasha2000Eskilstuna Friidrott12,02

P 11 60 m Final22/1  14:45

Heat 1
       
1Lukas Svens2000Täby IS9,68
2Emil Tagesson 2000Täby IS9,90
3William Nylén 2000Täby IS9,92
4Max Billgert2000Täby IS9,94
5Filip Nyström2000Turebergs FK10,05
6Johannes Gocko2000Råby Rekarne FIF10,13
7Karl-Johan Granåsen2000Täby IS10,18
8Elliot Cigéhn2000Täby IS10,36

Heat 2
       
1Marcus Biverstrand2000Turebergs FK8,78
2Jan-Emrik Lennartsson 2000Täby IS9,01
3Lukas Björninger2000Turebergs FK9,13
4Samuel Karlsson2000Eskilstuna Friidrott9,44
5Jonathan Toftebrant2000Västerås FK9,475
6Ludwig Gustafsson2000Falu IK Friidrott9,476
7Eric Hjerm2000Västerås FK9,477
8Anton Sjöberg2000Vallentuna FK9,69

P 11 600 m Final22/1  18:20

Heat 1
       
1Jonathan Toftebrant2000Västerås FK2,09,96
2Karl-Johan Granåsen2000Täby IS2,19,24
3David Mellberg2000Bålsta IK2,22,18
4Fredrik Billing2000Åkersberga Sportklubb2,24,78
5Samuel Sundell2000Turebergs FK2,28,14
 Lukas Svens2000Täby ISEj start

Heat 2
       
1Filip Nyström2000Turebergs FK2,09,53
2Carl Levinson2000Täby IS2,10,73
3Albin Redin2000Täby IS2,11,11
4Fabian Johansson2000Vallentuna FK2,12,66
5Marcus Ring2000Bålsta IK2,26,63
 Dan Friedman2000Vallentuna FKEj start

Heat 3
       
1Marcus Biverstrand2000Turebergs FK1,55,36
2Jan-Emrik Lennartsson 2000Täby IS1,57,20
3Nils Odung2000Täby IS1,57,47
4Joel Andersson2000Enköpings AIF1,57,73
5Max Billgert2000Täby IS1,58,46
6Emil Tagesson 2000Täby IS2,06,66
 Lukas Björninger2000Turebergs FKEj start

P 11 600 m Final - Sammanställning
       
1Marcus Biverstrand2000Turebergs FK1,55,36
2Jan-Emrik Lennartsson 2000Täby IS1,57,20
3Nils Odung2000Täby IS1,57,47
4Joel Andersson2000Enköpings AIF1,57,73
5Max Billgert2000Täby IS1,58,46
6Emil Tagesson 2000Täby IS2,06,66
7Filip Nyström2000Turebergs FK2,09,53
8Jonathan Toftebrant2000Västerås FK2,09,96
9Carl Levinson2000Täby IS2,10,73
10Albin Redin2000Täby IS2,11,11
11Fabian Johansson2000Vallentuna FK2,12,66
12Karl-Johan Granåsen2000Täby IS2,19,24
13David Mellberg2000Bålsta IK2,22,18
14Fredrik Billing2000Åkersberga Sportklubb2,24,78
15Marcus Ring2000Bålsta IK2,26,63
16Samuel Sundell2000Turebergs FK2,28,14
 Lukas Svens2000Täby ISEj start
 Dan Friedman2000Vallentuna FKEj start
 Lukas Björninger2000Turebergs FKEj start

P 11 Höjd Final22/1  17:50
       
1Simon Thor2000IFK Märsta136
2Joel Andersson2000Enköpings AIF130
3Marcus Biverstrand2000Turebergs FK130
4Anton Sjöberg2000Vallentuna FK127
5Lukas Björninger2000Turebergs FK127
6Jan-Emrik Lennartsson 2000Täby IS124
7Elliot Cigéhn2000Täby IS116
8Jonathan Toftebrant2000Västerås FK116
9Max Billgert2000Täby IS111
9Fredrik Hamrefors2000Västerås FK111
11Filip Nyström2000Turebergs FK111
11Fabian Johansson2000Vallentuna FK111
13Lukas Svens2000Täby IS106
14Emil Tagesson 2000Täby IS106
15Nils Odung2000Täby IS101
 David Mellberg2000Bålsta IKigr
 Albin Redin2000Täby ISigr
 Filip Månsson2000Gillberga-Lista IFigr
 Erik Krysén2000Ludvika FFI
 Victor Norberg2000Täby IS
 Simon Bormann2000Västerås FK
 Eric Hjerm2000Västerås FK

P 11 Längd Final22/1  15:10
       
1Marcus Biverstrand2000Turebergs FK4,16
2Samuel Karlsson2000Eskilstuna Friidrott4,07
3Joel Andersson2000Enköpings AIF4,01
4Anton Sjöberg2000Vallentuna FK3,94
5Simon Thor2000IFK Märsta3,91
6Jonathan Toftebrant2000Västerås FK3,86
7Nils Odung2000Täby IS3,84
8Ludwig Gustafsson2000Falu IK Friidrott3,68
9Albin Redin2000Täby IS3,63
10Eric Hjerm2000Västerås FK3,60
11Jan-Emrik Lennartsson 2000Täby IS3,53
12Emil Tagesson 2000Täby IS3,483,37
13Lukas Svens2000Täby IS3,483,30
14Max Billgert2000Täby IS3,42
15Johannes Gocko2000Råby Rekarne FIF3,39
16Filip Nyström2000Turebergs FK3,36
17Fredrik Hamrefors2000Västerås FK3,33
18Karl-Johan Granåsen2000Täby IS3,25
19David Sahi2000Bålsta IK3,24
20Fredrik Billing2000Åkersberga Sportklubb3,23
21Dan Friedman2000Vallentuna FK3,22
22William Nylén 2000Täby IS3,19
23Samuel Sundell2000Turebergs FK3,13
24Elliot Cigéhn2000Täby IS3,08
25Carl Levinson2000Täby IS3,06
26Simon Bormann2000Västerås FK3,01
27Marcus Ring2000Bålsta IK3,00
28Fabian Johansson2000Vallentuna FK2,93
29David Mellberg2000Bålsta IK2,77
30Max Wetterström2000Vallentuna FK2,74
31Firas Pasha2000Eskilstuna Friidrott2,65
32Filip Månsson2000Gillberga-Lista IF2,15
 Carl Fällström2000Vallentuna FK-
 Erik Krysén2000Ludvika FFI-
 Victor Norberg2000Täby IS-

P 11 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Marcus Biverstrand 3,95 4,16 3,91 4,01 4,00 """
Filip Nyström 3,30 3,36 3,24
Anton Sjöberg 2,38 3,03 3,94 2,50 2,62 3,88
Fabian Johansson 2,89 2,87 2,93
Dan Friedman 3,22 3,12 3,04
Carl Fällström - - - - - -
Max Wetterström 2,66 2,64 2,74
David Mellberg 2,74 2,77 """
David Sahi 3,24 - -
Marcus Ring 2,80 2,85 3,00
Simon Thor 3,61 3,67 3,63 3,88 3,86 3,91
Carl Levinson 2,88 2,99 3,06
Elliot Cigéhn 2,96 2,96 3,08
Emil Tagesson 3,37 3,48 3,28
Karl-Johan Granåsen 2,76 3,25 ""
Lukas Svens 3,48 3,30 2,73
Erik Krysén - - - - - -
Max Billgert 3,21 3,16 3,42
Nils Odung 3,79 3,66 3,55 3,56 3,84 3,79
Victor Norberg - - - - - -
William Nylén 3,19 2,97 3,11
Simon Bormann 2,92 3,01 2,86
Ludwig Gustafsson 3,68 3,66 3,55 3,48 3,55 3,68
Firas Pasha 2,65 2,39 2,34
Albin Redin 2,80 2,84 3,63
Samuel Sundell 2,97 3,13 2,97
Fredrik Billing 3,14 3,23 3,23
Jan-Emrik Lennartsson 3,53 "" 3,48
Joel Andersson 3,68 3,88 3,88 3,73 3,90 4,01
Fredrik Hamrefors 3,33 3,18 2,74
Johannes Gocko 3,13 3,39 3,34
Jonathan Toftebrant 3,80 3,55 3,42 3,55 """ 3,86
Eric Hjerm 3,60 3,55 3,55
Filip Månsson 2,04 """ 2,15
Samuel Karlsson 3,76 3,75 3,69 3,38 3,78 4,07

P 11 Kula Final22/1  10:10
       
1Simon Thor2000IFK Märsta9,66
2Lukas Björninger2000Turebergs FK8,51
3Max Billgert2000Täby IS8,04
4Marcus Biverstrand2000Turebergs FK7,76
5David Sahi2000Bålsta IK7,52
6Firas Pasha2000Eskilstuna Friidrott7,407,30
7Dan Friedman2000Vallentuna FK7,407,29
8Jonathan Toftebrant2000Västerås FK7,00
9Ludwig Gustafsson2000Falu IK Friidrott6,92
10William Nylén 2000Täby IS6,88
11Elliot Cigéhn2000Täby IS6,83
12Anton Sjöberg2000Vallentuna FK6,72
13Lukas Svens2000Täby IS6,67
14Marcus Ring2000Bålsta IK6,35
15Eric Hjerm2000Västerås FK6,27
16Emil Tagesson 2000Täby IS6,24
17Fabian Johansson2000Vallentuna FK5,95
18Simon Bormann2000Västerås FK5,70
19David Mellberg2000Bålsta IK5,53
20Filip Nyström2000Turebergs FK5,50
21Max Wetterström2000Vallentuna FK5,485,36
22Karl-Johan Granåsen2000Täby IS5,29
23Fredrik Hamrefors2000Västerås FK5,23
24Carl Levinson2000Täby IS4,68
 Carl Fällström2000Vallentuna FK
 Erik Krysén2000Ludvika FFI
 Nils Odung2000Täby IS
 Victor Norberg2000Täby IS

P 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Marcus Biverstrand 7,76 7,24 "" 7,44 5,87 7,33
Lukas Björninger 8,51 8,15 8,21 7,87 7,87 ""
Filip Nyström 4,56 5,50 5,26
Anton Sjöberg 6,72 6,51 ""
Fabian Johansson 5,82 5,39 5,95
Dan Friedman 7,29 7,10 7,07 7,16 7,40 7,20
Carl Fällström
Max Wetterström 5,48 5,36 ""
David Mellberg 5,49 5,51 5,53
David Sahi 7,33 6,83 7,52 6,46 6,82 7,43
Marcus Ring 6,35 6,02 5,56
Simon Thor 8,84 9,04 9,66 7,96 9,40 9,17
Carl Levinson 4,67 4,49 4,68
Elliot Cigéhn 6,21 "" 6,83
Emil Tagesson 6,24 5,77 5,85
Karl-Johan Granåsen 5,23 5,23 5,29
Lukas Svens 6,67 5,92 6,48
Erik Krysén
Max Billgert 7,68 7,79 7,26 7,70 8,04 7,96
Nils Odung
Victor Norberg
William Nylén 5,99 6,83 6,88
Simon Bormann 5,70 5,48 5,24
Ludwig Gustafsson 6,33 6,51 6,92
Firas Pasha 7,40 7,05 7,30 7,00 6,88 6,23
Fredrik Hamrefors 5,23 5,05 5,14
Jonathan Toftebrant 6,43 6,38 7,00 5,91 6,52 6,06
Eric Hjerm 6,27 5,97 5,59

P 10 60 m Försök22/1  11:25

Heat 1
       
1Leonard Palmér2001Rånäs 4H9,78q
2Christian Russberg2001Västerås FK10,16q
3Isac Sandström2001Upsala IF10,22q
4Ludwig Lindström2001Bålsta IK10,24q
5Jakob Ekholm2001Täby IS10,35q
6Lucas Ganbrant2001LGIF10,40q

Heat 2
       
1Carl af Forselles2001Hellas FK9,95q
2Sebastian Thulin2001Rånäs 4H10,06q
3Jonas Eriksson2001Västerås FK10,35q
4Johannes Josefsson2001Åkersberga Sportklubb10,40q
5Hampus Söderlund2001Vallentuna FK10,44
6Jakob Bengtsson2001Täby IS10,98
7Gustav Holmberg2001Eskilstuna Friidrott11,24

Heat 3
       
1Andreas Bocké2001Vallentuna FK9,92q
2Oscar Persson2001Frövi IK Friidrott10,27q
3Jonathan Holmberg2001Eskilstuna Friidrott10,43
4Mathias Ahlgren2001Täby IS10,61
5Esaias Backlund2001Åkersberga Sportklubb10,83
6Linus Dellby2001Bålsta IK12,02
7Tim Ondracek2001Västerås FK12,04

Heat 4
       
1Oskar Nordlund2001Täby IS10,20q
2Theodor Duvert2001IFK Märsta10,23q
3Hampus Holm2001Västerås FK10,66
4Erik Dahlqvist2001Täby IS10,73
5Lukas Dellby2001Bålsta IK10,95
6Mathias Olsson2001Åkersberga Sportklubb11,09
7Elliot Hök2001Hammarby Friidrott11,91

Heat 5
       
1Max Wahlman2001Täby IS9,90q
2William Lindblom2001Götlunda IF10,41q
3Isac Linblom Boredal2001Bålsta IK11,08
4Noel Wiljebrand2001IK Westmannia11,43
5Leif Hiltunen Kihlstedt2001Västerås FK11,57
6Jakob Meeker2001Råby Rekarne FIF11,69
7Linus Roos2001IK Westmannia11,81
8Alexander Gunnars2001Åkersberga Sportklubb12,22

P 10 60 m Final22/1  15:25

Heat 1
       
1Theodor Duvert2001IFK Märsta10,12
2Oscar Persson2001Frövi IK Friidrott10,14
3William Lindblom2001Götlunda IF10,33
4Jakob Ekholm2001Täby IS10,34
5Ludwig Lindström2001Bålsta IK10,40
6Jonas Eriksson2001Västerås FK10,50
7Lucas Ganbrant2001LGIF10,51
8Johannes Josefsson2001Åkersberga Sportklubb10,71

Heat 2
       
1Carl af Forselles2001Hellas FK9,72
2Max Wahlman2001Täby IS9,74
3Leonard Palmér2001Rånäs 4H9,79
4Andreas Bocké2001Vallentuna FK9,84
5Christian Russberg2001Västerås FK10,07
6Sebastian Thulin2001Rånäs 4H10,35
7Isac Sandström2001Upsala IF10,39
8Oskar Nordlund2001Täby IS10,41

P 10 600 m Final22/1  19:05

Heat 1
       
1Christian Russberg2001Västerås FK2,17,96
2Andreas Bocké2001Vallentuna FK2,20,97
3Hampus Söderlund2001Vallentuna FK2,23,24
4Erik Dahlqvist2001Täby IS2,24,96
5Mathias Olsson2001Åkersberga Sportklubb2,29,41
6Elliot Hök2001Hammarby Friidrott2,38,65
 Leif Hiltunen Kihlstedt2001Västerås FKEj start

Heat 2
       
1Leonard Palmér2001Rånäs 4H2,23,25
2Johannes Josefsson2001Åkersberga Sportklubb2,26,03
3Noel Wiljebrand2001IK Westmannia2,28,08
4Linus Dellby2001Bålsta IK2,42,08
5Melvin Johansson2001Bålsta IK2,51,38
 Lucas Ganbrant2001LGIFEj start

Heat 3
       
1Carl af Forselles2001Hellas FK2,02,50
2Ludwig Lindström2001Bålsta IK2,07,30
3Theodor Duvert2001IFK Märsta2,14,03
4Sebastian Thulin2001Rånäs 4H2,19,73
5Jonathan Fredlund2001Gillberga-Lista IF2,20,29
6Jakob Meeker2001Råby Rekarne FIF2,20,65
7Esaias Backlund2001Åkersberga Sportklubb2,20,86

P 10 600 m Final - Sammanställning
       
1Carl af Forselles2001Hellas FK2,02,50
2Ludwig Lindström2001Bålsta IK2,07,30
3Theodor Duvert2001IFK Märsta2,14,03
4Christian Russberg2001Västerås FK2,17,96
5Sebastian Thulin2001Rånäs 4H2,19,73
6Jonathan Fredlund2001Gillberga-Lista IF2,20,29
7Jakob Meeker2001Råby Rekarne FIF2,20,65
8Esaias Backlund2001Åkersberga Sportklubb2,20,86
9Andreas Bocké2001Vallentuna FK2,20,97
10Hampus Söderlund2001Vallentuna FK2,23,24
11Leonard Palmér2001Rånäs 4H2,23,25
12Erik Dahlqvist2001Täby IS2,24,96
13Johannes Josefsson2001Åkersberga Sportklubb2,26,03
14Noel Wiljebrand2001IK Westmannia2,28,08
15Mathias Olsson2001Åkersberga Sportklubb2,29,41
16Elliot Hök2001Hammarby Friidrott2,38,65
17Linus Dellby2001Bålsta IK2,42,08
18Melvin Johansson2001Bålsta IK2,51,38
 Leif Hiltunen Kihlstedt2001Västerås FKEj start
 Lucas Ganbrant2001LGIFEj start

P 10 Höjd Final22/1  12:05
       
1Carl af Forselles2001Hellas FK128
2Ludwig Lindström2001Bålsta IK122
3Max Wahlman2001Täby IS116
4Erik Dahlqvist2001Täby IS111
5Jakob Ekholm2001Täby IS111
6Hugo Karlsson2001Götlunda IF111
7Leonard Palmér2001Rånäs 4H106
7Theodor Duvert2001IFK Märsta106
7Oskar Nordlund2001Täby IS106
10Hampus Söderlund2001Vallentuna FK106
11Jakob Bengtsson2001Täby IS101
12Isac Linblom Boredal2001Bålsta IK101
12William Lindblom2001Götlunda IF101
14Sebastian Thulin2001Rånäs 4H101
15Johannes Josefsson2001Åkersberga Sportklubb96
16Lukas Dellby2001Bålsta IK91
16Jakob Meeker2001Råby Rekarne FIF91
16Mathias Olsson2001Åkersberga Sportklubb91
19Jonathan Holmberg2001Eskilstuna Friidrott91
19Hampus Holm2001Västerås FK91
 Anton Berglund2001IK Norrköping Friidrott 
 Noel Wiljebrand2001IK Westmanniaigr
 Alexander Gunnars2001Åkersberga Sportklubbigr
 Melvin Johansson2001Bålsta IKigr
 Elliot Hök2001Hammarby Friidrottigr
 Jonathan Fredlund2001Gillberga-Lista IFigr
 Linus Roos2001IK Westmanniaigr
 Leif Hiltunen Kihlstedt2001Västerås FKigr
 Emil Stenlund2001KA2 IF
 Christian Russberg2001Västerås FK

P 10 Längd Final22/1  17:30
       
1Ludwig Lindström2001Bålsta IK3,73
2Emil Holm2001Gillberga-Lista IF3,62
3Oskar Nordlund2001Täby IS3,58
4Max Wahlman2001Täby IS3,52
5Carl af Forselles2001Hellas FK3,45
6Theodor Duvert2001IFK Märsta3,38
7Leonard Palmér2001Rånäs 4H3,31
8Hampus Söderlund2001Vallentuna FK3,27
9Christian Russberg2001Västerås FK3,16
10Andreas Bocké2001Vallentuna FK3,14
11Jakob Ekholm2001Täby IS3,12
12Oscar Persson2001Frövi IK Friidrott3,11
13Hugo Karlsson2001Götlunda IF3,08
14Lucas Ganbrant2001LGIF3,063,05
15Esaias Backlund2001Åkersberga Sportklubb3,062,99
16William Lindblom2001Götlunda IF3,04
17Jonas Eriksson2001Västerås FK2,982,94
18Jakob Bengtsson2001Täby IS2,982,91
19Erik Dahlqvist2001Täby IS2,97
20Hampus Holm2001Västerås FK2,96
21Mathias Olsson2001Åkersberga Sportklubb2,95
22Johannes Josefsson2001Åkersberga Sportklubb2,92
23Jonathan Holmberg2001Eskilstuna Friidrott2,77
24Elliot Hök2001Hammarby Friidrott2,75
25Jakob Meeker2001Råby Rekarne FIF2,74
26Sebastian Thulin2001Rånäs 4H2,69
27Isac Linblom Boredal2001Bålsta IK2,64
28Gustav Holmberg2001Eskilstuna Friidrott2,59
29Linus Roos2001IK Westmannia2,52
30Noel Wiljebrand2001IK Westmannia2,32
31Linus Dellby2001Bålsta IK2,08
32Alexander Gunnars2001Åkersberga Sportklubb2,01
33Melvin Johansson2001Bålsta IK1,97
 Mathias Ahlgren2001Täby IS

P 10 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Sebastian Thulin 2,69 2,45 x
Jonas Eriksson 2,98 2,78 2,94
Leonard Palmér 3,18 3,02 3,31 3,08 3,12 3,23
Carl af Forselles 3,37 3,13 3,23 3,26 3,45 3,40
Noel Wiljebrand 2,32 2,29 1,95
Isac Linblom Boredal 2,64 2,64 2,55
Ludwig Lindström 3,48 3,36 x 3,43 3,42 3,73
Linus Dellby 2,08 1,87 1,99
Johannes Josefsson 2,90 2,92 2,84
Alexander Gunnars x 2,01 x
Hugo Karlsson 3,03 2,96 3,08
William Lindblom 3,04 2,99 3,00
Lucas Ganbrant 2,99 3,05 3,06
Theodor Duvert 3,13 3,22 3,38 x 3,15 3,38
Melvin Johansson 1,97 1,91 1,95
Elliot Hök 2,69 2,49 2,75
Emil Holm 3,32 3,24 3,30 3,26 3,49 3,62
Jakob Bengtsson 2,91 2,98 2,89
Jakob Ekholm 3,11 3,12 2,78
Mathias Ahlgren
Oskar Nordlund 3,23 3,24 3,28 3,37 3,47 3,58
Jakob Meeker 2,74 2,74 2,74
Linus Roos 2,52 x 2,39
Oscar Persson 3,11 3,09 3,08
Hampus Söderlund 3,20 2,97 3,06 3,27 3,04 3,24
Andreas Bocké 3,14 2,95 x
Mathias Olsson 2,95 2,83 2,70
Esaias Backlund 2,88 2,99 3,06
Erik Dahlqvist 2,97 2,85 2,85
Max Wahlman 3,49 3,31 x 3,39 3,52 x
Christian Russberg 2,94 3,16 3,14
Gustav Holmberg x 2,57 2,59
Jonathan Holmberg 2,76 2,74 2,77
Hampus Holm 2,89 2,96 2,96

P 10 Kula Final22/1  15:00
       
1Emil Holm2001Gillberga-Lista IF7,64
2Jakob Ekholm2001Täby IS7,12
3Hugo Karlsson2001Götlunda IF7,10
4Mattias Ring2002Bålsta IK6,45
5Leonard Palmér2001Rånäs 4H6,33
6Johannes Josefsson2001Åkersberga Sportklubb6,32
7Pontus Gustavsson2002Västerås FK6,29
8Jonathan Fredlund2001Gillberga-Lista IF6,24
9Sebastian Thulin2001Rånäs 4H5,95
10William Lindblom2001Götlunda IF5,855,62
11Isac Sandström2001Upsala IF5,855,40
12Christian Russberg2001Västerås FK5,81
13Theodor Duvert2001IFK Märsta5,76
14Gustav Holmberg2001Eskilstuna Friidrott5,75
15Oskar Nordlund2001Täby IS5,64
16Gabriel Axelsson2002Upsala IF5,62
17Mathias Ahlgren2001Täby IS5,615,52
18Ludwig Lindström2001Bålsta IK5,614,97
19Elliot Hök2001Hammarby Friidrott5,27
20Jakob Bengtsson2001Täby IS5,025,01
21Lukas Dellby2001Bålsta IK5,024,94
22Noel Wiljebrand2001IK Westmannia4,97
23Isac Linblom Boredal2001Bålsta IK4,96
24Jonas Eriksson2001Västerås FK4,90
25Carl af Forselles2001Hellas FK4,83
26Linus Dellby2001Bålsta IK4,73
27Jakob Meeker2001Råby Rekarne FIF4,53
28Hampus Holm2001Västerås FK4,40
29Jonathan Holmberg2001Eskilstuna Friidrott4,35
30Alexander Gunnars2001Åkersberga Sportklubb3,54
31Melvin Johansson2001Bålsta IK3,30
 Anton Berglund2001IK Norrköping Friidrott
 Lucas Ganbrant2001LGIF
 Leif Hiltunen Kihlstedt2001Västerås FK
 Tim Ondracek2001Västerås FK
 Emil Stenlund2001KA2 IF
 Pontus Gustavsson2002Västerås FK 

P 10 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Sebastian Thulin 5,95 "" 5,29
Jonas Eriksson 4,67 4,90 4,51
Leonard Palmér 5,92 5,97 6,33 6,06 6,26 6,21
Carl af Forselles 4,83 4,49 4,69
Noel Wiljebrand "" 4,97 4,78
Isac Linblom Boredal 4,58 4,80 4,96
Ludwig Lindström 4,25 4,97 5,61
Linus Dellby 4,73 4,22 4,42
Lukas Dellby 5,02 4,82 4,94
Anton Berglund
Johannes Josefsson 4,99 6,07 6,08 5,76 6,22 6,32
Alexander Gunnars 3,54 3,48 2,94
Mattias Ring 5,91 6,45 6,34 6,37 6,10 6,44
Hugo Karlsson 6,32 6,31 6,59 6,89 7,10 ""
William Lindblom 5,85 5,62 5,48
Lucas Ganbrant
Theodor Duvert 5,42 5,76 5,25
Melvin Johansson 3,02 3,25 3,30
Elliot Hök 4,45 4,89 5,27
Emil Holm 6,77 "" 7,16 7,00 7,06 7,64
Jonathan Fredlund 5,58 6,24 6,13 6,18 6,04 6,22
Jakob Bengtsson 4,38 5,02 5,01
Jakob Ekholm 5,74 "" 7,12 6,85 6,29 7,11
Mathias Ahlgren 5,39 5,61 5,52
Oskar Nordlund 5,45 4,81 5,64
Jakob Meeker 4,52 4,53 4,40
Leif Hiltunen Kihlstedt
Tim Ondracek
Pontus Gustavsson 5,40 "" 6,02 5,67 "" 6,29
Emil Stenlund
Christian Russberg 5,57 5,81 5,19
Gustav Holmberg 5,75 5,24 4,64
Jonathan Holmberg 4,35 "" 4,26
Isac Sandström 5,40 5,85 5,14
Gabriel Axelsson 5,49 5,34 5,62
Hampus Holm 4,40 4,16 3,50

P 9 60 m Försök22/1  10:40

Heat 1
       
1Zion Eriksson2002IK Stål9,78q
2Pontus Gustavsson2002Västerås FK10,17q
3Eric Björfors2002Rånäs 4H10,48q
4Simon Ritzén 2002Täby IS10,68q
5Lukas Roosmark2002Täby IS10,82q
6Linus Auvinen2002IK Westmannia11,25
7Calle Lindell2002Eskilstuna Friidrott11,27

Heat 2
       
1Ludvig All2002Täby IS9,70q
2Linus Tagesson2002Åkersberga Sportklubb9,95q
3Nicklas Sjöblom2002Rånäs 4H10,81q
4Noa Kronstrand2002IK Stål11,23
5Oliver Smidskog2002Västerås FK11,35
6Linus Tagesson2002Täby IS11,39
7Loke Bonow2002Kungsängens SK12,08

Heat 3
       
1August Strömgren2002Bålsta IK10,33q
2Ludvig Nyström2002Vallentuna FK10,87q
3Sebastian Isakson 2002Täby IS10,94q
4Ola Eriksson2002Kungsängens SK11,08q
5Gabriel Axelsson2002Upsala IF11,13q
6Justus Bormann2002Västerås FK11,17
7Alvin Legerstam2002Åkersberga Sportklubb11,59
8Abraham Enander2002Västerås FK12,36

Heat 4
       
1Oskar Edlund2002Täby IS9,74q
2Felix Kahlert2002Rånäs 4H10,38q
3August Kallin2002Västerås FK10,40q
4Hampus Ström2002Täby IS11,18
5Olle Palo2002Åkersberga Sportklubb11,43
6Adam Nordmark2002Västerås FK11,55
7Casper Karlsson2002Västerås FK12,24

P 9 60 m Försök - Sammanställning
       
1Ludvig All2002Täby IS9,70q
2Oskar Edlund2002Täby IS9,74q
3Zion Eriksson2002IK Stål9,78q
4Linus Tagesson2002Åkersberga Sportklubb9,95q
5Pontus Gustavsson2002Västerås FK10,17q
6August Strömgren2002Bålsta IK10,33q
7Felix Kahlert2002Rånäs 4H10,38q
8August Kallin2002Västerås FK10,40q
9Eric Björfors2002Rånäs 4H10,48q
10Simon Ritzén 2002Täby IS10,68q
11Nicklas Sjöblom2002Rånäs 4H10,81q
12Lukas Roosmark2002Täby IS10,82q
13Ludvig Nyström2002Vallentuna FK10,87q
14Sebastian Isakson 2002Täby IS10,94q
15Ola Eriksson2002Kungsängens SK11,08q
16Gabriel Axelsson2002Upsala IF11,13q
17Justus Bormann2002Västerås FK11,17
18Hampus Ström2002Täby IS11,18
19Noa Kronstrand2002IK Stål11,23
20Linus Auvinen2002IK Westmannia11,25
21Calle Lindell2002Eskilstuna Friidrott11,27
22Oliver Smidskog2002Västerås FK11,35
23Linus Tagesson2002Täby IS11,39
24Olle Palo2002Åkersberga Sportklubb11,43
25Adam Nordmark2002Västerås FK11,55
26Alvin Legerstam2002Åkersberga Sportklubb11,59
27Loke Bonow2002Kungsängens SK12,08
28Casper Karlsson2002Västerås FK12,24
29Abraham Enander2002Västerås FK12,36

P 9 60 m Final22/1  14:35

Heat 1
       
1Eric Björfors2002Rånäs 4H10,48
2Lukas Roosmark2002Täby IS10,60
3Simon Ritzén 2002Täby IS10,78
4Ludvig Nyström2002Vallentuna FK10,95
5Sebastian Isakson 2002Täby IS11,04
6Nicklas Sjöblom2002Rånäs 4H11,10
7Ola Eriksson2002Kungsängens SK11,32
8Gabriel Axelsson2002Upsala IF11,41

Heat 2
       
1Oskar Edlund2002Täby IS9,52
2Ludvig All2002Täby IS9,62
3Zion Eriksson2002IK Stål9,69
4Linus Tagesson2002Åkersberga Sportklubb9,73
5Felix Kahlert2002Rånäs 4H10,10
6Pontus Gustavsson2002Västerås FK10,19
7August Strömgren2002Bålsta IK10,21
8August Kallin2002Västerås FK10,45

P 9 60 m Final - Sammanställning
       
1Oskar Edlund2002Täby IS9,52
2Ludvig All2002Täby IS9,62
3Zion Eriksson2002IK Stål9,69
4Linus Tagesson2002Åkersberga Sportklubb9,73
5Felix Kahlert2002Rånäs 4H10,10
6Pontus Gustavsson2002Västerås FK10,19
7August Strömgren2002Bålsta IK10,21
8August Kallin2002Västerås FK10,45
9Eric Björfors2002Rånäs 4H10,48
10Lukas Roosmark2002Täby IS10,60
11Simon Ritzén 2002Täby IS10,78
12Ludvig Nyström2002Vallentuna FK10,95
13Sebastian Isakson 2002Täby IS11,04
14Nicklas Sjöblom2002Rånäs 4H11,10
15Ola Eriksson2002Kungsängens SK11,32
16Gabriel Axelsson2002Upsala IF11,41

P 9 600 m Final22/1  18:05

Heat 1
       
1Oskar Edlund2002Täby IS2,17,82
2Eric Björfors2002Rånäs 4H2,19,44
3Zion Eriksson2002IK Stål2,20,00
4Ludvig Nyström2002Vallentuna FK2,23,29
5Linus Tagesson2002Täby IS2,25,74
6Loke Bonow2002Kungsängens SK3,38,54
 August Strömgren2002Bålsta IKEj start

Heat 2
       
1Felix Kahlert2002Rånäs 4H2,23,00
2Sebastian Isakson 2002Täby IS2,24,02
3Hampus Ström2002Täby IS2,26,46
4Oliver Smidskog2002Västerås FK2,26,85
5Casper Karlsson2002Västerås FK2,27,69
6Ola Eriksson2002Kungsängens SK2,35,56
 Alvin Legerstam2002Åkersberga SportklubbEj start

Heat 3
       
1August Kallin2002Västerås FK2,13,13
2Ludvig All2002Täby IS2,13,69
3Adam Nordmark2002Västerås FK2,14,20
4Gustav Sjöström2002IK Westmannia2,23,81
5Simon Ritzén 2002Täby IS2,23,85
6Mattias Ring2002Bålsta IK2,29,80
7Nicklas Sjöblom2002Rånäs 4H2,34,87
 Abraham Enander2002Västerås FKEj start

P 9 600 m Final - Sammanställning
       
1August Kallin2002Västerås FK2,13,13
2Ludvig All2002Täby IS2,13,69
3Adam Nordmark2002Västerås FK2,14,20
4Oskar Edlund2002Täby IS2,17,82
5Eric Björfors2002Rånäs 4H2,19,44
6Zion Eriksson2002IK Stål2,20,00
7Felix Kahlert2002Rånäs 4H2,23,00
8Ludvig Nyström2002Vallentuna FK2,23,29
9Gustav Sjöström2002IK Westmannia2,23,81
10Simon Ritzén 2002Täby IS2,23,85
11Sebastian Isakson 2002Täby IS2,24,02
12Linus Tagesson2002Täby IS2,25,74
13Hampus Ström2002Täby IS2,26,46
14Oliver Smidskog2002Västerås FK2,26,85
15Casper Karlsson2002Västerås FK2,27,69
16Mattias Ring2002Bålsta IK2,29,80
17Nicklas Sjöblom2002Rånäs 4H2,34,87
18Ola Eriksson2002Kungsängens SK2,35,56
19Loke Bonow2002Kungsängens SK3,38,54
 August Strömgren2002Bålsta IKEj start
 Alvin Legerstam2002Åkersberga SportklubbEj start
 Abraham Enander2002Västerås FKEj start

P 9 Höjd Final22/1  11:25
       
1Oskar Edlund2002Täby IS119
2Ludvig All2002Täby IS116
3Noa Kronstrand2002IK Stål107
4Hampus Ström2002Täby IS104
5Felix Kahlert2002Rånäs 4H101
6August Strömgren2002Bålsta IK96
6Linus Tagesson2002Åkersberga Sportklubb96
8Adam Nordmark2002Västerås FK96
9Simon Ritzén 2002Täby IS91
9Justus Bormann2002Västerås FK91
9Calle Lindell2002Eskilstuna Friidrott91
9August Kallin2002Västerås FK91
13Oliver Smidskog2002Västerås FK91
14Linus Tagesson2002Täby IS86
14Rasmus Rågberger2003Västerås FK86
16Casper Karlsson2002Västerås FK81
 Olle Palo2002Åkersberga Sportklubbigr
 Mattias Ring2002Bålsta IK
 Dennis Holmstedt2002IK Westmannia
 Vilgot Thelm2002Åkersberga Sportklubb
 Alfons Haals2002Västerås FK
 Abraham Enander2002Västerås FK
 Benjamin Hänäläinen2002Västerås FK

P 9 Längd Final22/1  15:00
       
1Zion Eriksson2002IK Stål3,86
2Oskar Edlund2002Täby IS3,47
3Pontus Gustavsson2002Västerås FK3,45
4Eric Björfors2002Rånäs 4H3,27
5Linus Tagesson2002Åkersberga Sportklubb3,25
6Ludvig All2002Täby IS3,19
7Felix Kahlert2002Rånäs 4H2,99
8Oliver Smidskog2002Västerås FK2,89
9August Strömgren2002Bålsta IK2,872,85
10Ludvig Nyström2002Vallentuna FK2,872,81
11Mattias Ring2002Bålsta IK2,86
12August Kallin2002Västerås FK2,85
13Hampus Ström2002Täby IS2,84
14Simon Ritzén 2002Täby IS2,83
15Ola Eriksson2002Kungsängens SK2,75
16Adam Nordmark2002Västerås FK2,74
17Lukas Roosmark2002Täby IS2,73
18Noa Kronstrand2002IK Stål2,68
19Linus Tagesson2002Täby IS2,67
20Sebastian Isakson 2002Täby IS2,65
21Loke Bonow2002Kungsängens SK2,53
22Linus Auvinen2002IK Westmannia2,44
23Gabriel Axelsson2002Upsala IF2,43
24Olle Palo2002Åkersberga Sportklubb2,32
25Abraham Enander2002Västerås FK2,15
26Justus Bormann2002Västerås FK2,04
27Casper Karlsson2002Västerås FK1,72
 Calle Lindell2002Eskilstuna Friidrottx
 Dennis Holmstedt2002IK Westmannia
 Vilgot Thelm2002Åkersberga Sportklubb
 Alvin Legerstam2002Åkersberga Sportklubb
 Alfons Haals2002Västerås FK
 Gustav Sjöström2002IK Westmannia
 Benjamin Hänäläinen2002Västerås FK

P 9 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Mattias Ring 2,86 2,75 2,76
Felix Kahlert 2,99 x 2,84 2,92 2,59 2,77
Zion Eriksson 3,65 3,32 3,48 3,52 3,79 3,86
Linus Auvinen 2,44 x 2,42
Eric Björfors 3,16 2,89 3,22 3,12 3,22 3,27
Dennis Holmstedt
August Strömgren 2,85 2,71 2,87
Noa Kronstrand 2,66 2,68 x
Loke Bonow 2,53 2,50 2,29
Ola Eriksson 2,70 2,61 2,75
Ludvig Nyström 2,69 2,81 2,87
Linus Tagesson 2,97 3,12 3,04 3,13 3,18 3,25
Olle Palo 2,32 2,28 2,20
Vilgot Thelm
Alvin Legerstam
Hampus Ström 2,84 2,65 2,58
Linus Tagesson 2,53 2,67 x
Ludvig All 2,62 2,84 3,04 2,29 3,00 3,19
Lukas Roosmark 2,66 2,60 2,73
Oskar Edlund 3,29 3,47 3,18 3,15 3,47 3,36
Sebastian Isakson 2,50 x 2,65
Simon Ritzén 2,79 x 2,83
Adam Nordmark 2,61 2,74 2,70
Alfons Haals
Oliver Smidskog 2,85 2,77 2,89 2,83 2,67 2,28
Justus Bormann 2,02 1,54 2,04
Calle Lindell x x x
Casper Karlsson 1,72 1,64 x
Abraham Enander 2,15 x x
Gustav Sjöström
Benjamin Hänäläinen
Pontus Gustavsson x 3,29 3,23 3,45 - -
August Kallin 2,85 2,82 2,66
Gabriel Axelsson 2,37 2,24 2,43

P 8 60 m Försök22/1  10:00

Heat 1
       
1Joel Eriksson2003Katrineholms SK Friidrott10,99q
2Teo Söderström2003Vallentuna FK11,59q
3Andre Rosseland2003Västerås FK11,74q
4Evert Jonsson2003Bålsta IK11,99q
5Otto Björfors2003Rånäs 4H12,02q
6Johan Sjödén2003Västerås FK13,20
7Samuel Lantz2005Västerås FK13,39

Heat 2
       
1Rasmus Rågberger2003Västerås FK10,64q
2Elliot Duvert2003IFK Märsta11,31q
3Victor Dahlberg2003Västerås FK11,64q
4Emrik Fröding2003Götlunda IF11,71q
5David Axelsson2004Upsala IF12,13
6Alexander Dyrberg2003Västerås FK12,91

Heat 3
       
1Johan Åkerberg2003Gillberga-Lista IF11,09q
2Eskil Jonsson2003Bålsta IK11,20q
3Adrian Widell2004Bålsta IK11,90q
4Anton Hedin2003Västerås FK12,24
5Fabian Dalenius2003Västerås FK12,80
6Nils Holmqvist2004Västerås FK13,83
7Lucas Nordmark2004Västerås FK15,30

Heat 4
       
1Lucas Ulegård2003Västerås FK10,27q
2Pelle Karlsson2003Götlunda IF10,93q
3Max Näslund2003Bålsta IK11,26q
4Samuel Palmér2004Rånäs 4H11,99q
5Otto Balck2003Vallentuna FK12,31
6Jakob Zeeck2003Västerås FK13,39
7Oliver Dahlin-Persson2005IK Westmannia14,14

P 8 60 m Försök - Sammanställning
       
1Lucas Ulegård2003Västerås FK10,27q
2Rasmus Rågberger2003Västerås FK10,64q
3Pelle Karlsson2003Götlunda IF10,93q
4Joel Eriksson2003Katrineholms SK Friidrott10,99q
5Johan Åkerberg2003Gillberga-Lista IF11,09q
6Eskil Jonsson2003Bålsta IK11,20q
7Max Näslund2003Bålsta IK11,26q
8Elliot Duvert2003IFK Märsta11,31q
9Teo Söderström2003Vallentuna FK11,59q
10Victor Dahlberg2003Västerås FK11,64q
11Emrik Fröding2003Götlunda IF11,71q
12Andre Rosseland2003Västerås FK11,74q
13Adrian Widell2004Bålsta IK11,90q
14Evert Jonsson2003Bålsta IK11,99q
15Samuel Palmér2004Rånäs 4H11,99q
16Otto Björfors2003Rånäs 4H12,02q
17David Axelsson2004Upsala IF12,13
18Anton Hedin2003Västerås FK12,24
19Otto Balck2003Vallentuna FK12,31
20Fabian Dalenius2003Västerås FK12,80
21Alexander Dyrberg2003Västerås FK12,91
22Johan Sjödén2003Västerås FK13,20
23Samuel Lantz2005Västerås FK13,39
24Jakob Zeeck2003Västerås FK13,39
25Nils Holmqvist2004Västerås FK13,83
26Oliver Dahlin-Persson2005IK Westmannia14,14
27Lucas Nordmark2004Västerås FK15,30

P 8 60 m Final22/1  15:35

Heat 1
       
1Victor Dahlberg2003Västerås FK11,57
2Teo Söderström2003Vallentuna FK11,65
3Emrik Fröding2003Götlunda IF11,82
4Adrian Widell2004Bålsta IK11,88
5Andre Rosseland2003Västerås FK12,09
6Samuel Palmér2004Rånäs 4H12,36
7Otto Björfors2003Rånäs 4H12,47
8Evert Jonsson2003Bålsta IK12,52

Heat 2
       
1Lucas Ulegård2003Västerås FK10,20
2Rasmus Rågberger2003Västerås FK10,43
3Joel Eriksson2003Katrineholms SK Friidrott10,66
4Johan Åkerberg2003Gillberga-Lista IF11,00
5Pelle Karlsson2003Götlunda IF11,07
6Max Näslund2003Bålsta IK11,36
7Elliot Duvert2003IFK Märsta11,37
8Eskil Jonsson2003Bålsta IK11,38

P 8 400 m Final22/1  17:40

Heat 1
       
1Emrik Fröding2003Götlunda IF1,34,81
2Victor Dahlberg2003Västerås FK1,36,32
3Adrian Widell2004Bålsta IK1,44,66
4Anton Hedin2003Västerås FK1,45,58
5Alexander Dyrberg2003Västerås FK1,47,20
6Edvin Sjöström2004IK Westmannia1,47,93
7Jakob Zeeck2003Västerås FK1,49,16

Heat 2
       
1Lucas Ulegård2003Västerås FK1,26,15
2Joel Eriksson2003Katrineholms SK Friidrott1,34,07
3Pelle Karlsson2003Götlunda IF1,34,64
4Samuel Lantz2005Västerås FK1,52,33
 Lucas Nordmark2004Västerås FKEj start
 Andre Rosseland2003Västerås FKEj start
 Nils Holmqvist2004Västerås FKEj start

Heat 3
       
1Johan Åkerberg2003Gillberga-Lista IF1,25,94
2Eskil Jonsson2003Bålsta IK1,29,79
3Evert Jonsson2003Bålsta IK1,31,78
4Elliot Duvert2003IFK Märsta1,32,52
5Teo Söderström2003Vallentuna FK1,34,57
6Samuel Palmér2004Rånäs 4H1,36,43
7Max Näslund2003Bålsta IK1,39,51

P 8 400 m Final - Sammanställning
       
1Johan Åkerberg2003Gillberga-Lista IF1,25,94
2Lucas Ulegård2003Västerås FK1,26,15
3Eskil Jonsson2003Bålsta IK1,29,79
4Evert Jonsson2003Bålsta IK1,31,78
5Elliot Duvert2003IFK Märsta1,32,52
6Joel Eriksson2003Katrineholms SK Friidrott1,34,07
7Teo Söderström2003Vallentuna FK1,34,57
8Pelle Karlsson2003Götlunda IF1,34,64
9Emrik Fröding2003Götlunda IF1,34,81
10Victor Dahlberg2003Västerås FK1,36,32
11Samuel Palmér2004Rånäs 4H1,36,43
12Max Näslund2003Bålsta IK1,39,51
13Adrian Widell2004Bålsta IK1,44,66
14Anton Hedin2003Västerås FK1,45,58
15Alexander Dyrberg2003Västerås FK1,47,20
16Edvin Sjöström2004IK Westmannia1,47,93
17Jakob Zeeck2003Västerås FK1,49,16
18Samuel Lantz2005Västerås FK1,52,33
 Andre Rosseland2003Västerås FKEj start
 Lucas Nordmark2004Västerås FKEj start
 Nils Holmqvist2004Västerås FKEj start

P 8 Längd Final22/1  11:30
       
1Johan Åkerberg2003Gillberga-Lista IF3,15
2Lucas Ulegård2003Västerås FK3,07
3Elliot Duvert2003IFK Märsta3,05
4Eskil Jonsson2003Bålsta IK2,88
5Pelle Karlsson2003Götlunda IF2,85
6Joel Eriksson2003Katrineholms SK Friidrott2,77
7Emrik Fröding2003Götlunda IF2,73
8Max Näslund2003Bålsta IK2,69
9Evert Jonsson2003Bålsta IK2,50
10Otto Balck2003Vallentuna FK2,46
11Andre Rosseland2003Västerås FK2,422,39
12Teo Söderström2003Vallentuna FK2,422,35
13Samuel Palmér2004Rånäs 4H2,402,35
14Adrian Widell2004Bålsta IK2,402,26
15Anton Hedin2003Västerås FK2,392,34
16Victor Dahlberg2003Västerås FK2,392,25
17Alexander Dyrberg2003Västerås FK2,33
18Otto Björfors2003Rånäs 4H2,30
19Fabian Dalenius2003Västerås FK2,28
20Nils Holmqvist2004Västerås FK2,20
21Jakob Zeeck2003Västerås FK2,19
22Johan Sjödén2003Västerås FK2,03
23Samuel Lantz2005Västerås FK1,96
24Oliver Dahlin-Persson2005IK Westmannia1,89
25Lucas Nordmark2004Västerås FK1,68
 Edvin Sjöström2004IK Westmannia.
 Filip Norlander Starhammar2003Bålsta IK.
 David Axelsson2004Upsala IF

P 8 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Samuel Palmér 2,35 1,91 2,40
Oliver Dahlin-Persson 1,80 1,89 .
Otto Björfors 2,27 2,04 2,30
Max Näslund 2,45 2,35 2,69 2,65 2,51 2,59
Teo Söderström 2,42 2,35 2,06
Otto Balck 2,46 2,24 2,23
Pelle Karlsson 2,74 2,73 . 2,69 2,78 2,85
Emrik Fröding 2,73 2,55 2,51 2,55 2,59 2,51
Lucas Ulegård 2,80 2,51 2,91 2,96 2,96 3,07
Elliot Duvert 3,05 2,99 3,00 2,61 2,91 ,
Adrian Widell 2,26 2,26 2,40
Samuel Lantz 1,96 . 1,61
Jakob Zeeck 2,17 2,19 .
Lucas Nordmark 1,68 1,41 1,44
Victor Dahlberg 2,39 2,25 .
Andre Rosseland 2,42 2,28 2,39
Anton Hedin 2,39 2,05 2,34
Nils Holmqvist 2,20 1,80 1,92
Johan Sjödén 2,03 . .
Johan Åkerberg 2,98 2,99 2,89 3,03 3,04 3,15
Joel Eriksson 2,77 2,65 2,48 2,57 2,59 2,41
Eskil Jonsson 2,88 2,77 2,71 2,64 2,66 2,52
Evert Jonsson 2,50 2,14 1,81
Alexander Dyrberg 2,22 2,24 2,33
Fabian Dalenius 2,28 2,24 2,23
Edvin Sjöström . . .
Filip Norlander Starhammar . . .
David Axelsson

KS 60 m Försök23/1  11:20

Heat 1
       
1Malin Ström1986Bollnäs FIK7,97q
2Louise Martin1987Hässelby SK8,13q
3Anna Stångberg1990Upsala IF8,22q
4Johanna Bromark1993Gefle IF8,37
5Rebecka Holmer1993Västerås FK10,24

Heat 2
       
1Maria Gustafsson1988Råby Rekarne FIF7,97q1
2Jenny Melin1993Strands IF7,97q2
3Jessica Östlund1993Hässelby SK8,08q
4Julia Wigren1993Gefle IF8,22q
5Sofie Lindesten1988Hellas FK8,24q
6Tove Pettersson1993Råby Rekarne FIF8,95

KS 60 m Försök - Sammanställning
       
1Malin Ström1986Bollnäs FIK7,97q
2Maria Gustafsson1988Råby Rekarne FIF7,97q1
3Jenny Melin1993Strands IF7,97q2
4Jessica Östlund1993Hässelby SK8,08q
5Louise Martin1987Hässelby SK8,13q
6Anna Stångberg1990Upsala IF8,22q
7Julia Wigren1993Gefle IF8,22q
8Sofie Lindesten1988Hellas FK8,24q
9Johanna Bromark1993Gefle IF8,37
10Tove Pettersson1993Råby Rekarne FIF8,95
11Rebecka Holmer1993Västerås FK10,24

KS 60 m Final23/1  13:05
       
1Malin Ström1986Bollnäs FIK7,92
2Maria Gustafsson1988Råby Rekarne FIF7,97
3Jessica Östlund1993Hässelby SK8,04
4Louise Martin1987Hässelby SK8,06
5Julia Wigren1993Gefle IF8,18
6Anna Stångberg1990Upsala IF8,32
 Sofie Lindesten1988Hellas FKEj start
 Jenny Melin1993Strands IFDisk

KS 200 m Final23/1  15:20

Heat 1
       
1Olivia Carlson1994Råby Rekarne FIF28,58
2Tove Pettersson1993Råby Rekarne FIF30,70
3Olivia Blixt1994Råby Rekarne FIF35,25
4Rebecka Holmer1993Västerås FK35,34

Heat 2
       
1Johanna Bromark1993Gefle IF27,29
2Emma Axelsson1995IFK Lidingö Friidrott28,68
 Lisa Erkander1992IFK Lidingö FriidrottDisk(26,92)
 Jenni Gårdhage1978Västerås FKEj start

Heat 3
       
1Isabelle Eriksson1986IFK Lidingö Friidrott25,58
2Maria Gustafsson1988Råby Rekarne FIF25,75
3Louise Martin1987Hässelby SK25,84
4Jessica Östlund1993Hässelby SK27,09

KS 200 m Final - Sammanställning
       
1Isabelle Eriksson1986IFK Lidingö Friidrott25,58
2Maria Gustafsson1988Råby Rekarne FIF25,75
3Louise Martin1987Hässelby SK25,84
4Jessica Östlund1993Hässelby SK27,09
5Johanna Bromark1993Gefle IF27,29
6Olivia Carlson1994Råby Rekarne FIF28,58
7Emma Axelsson1995IFK Lidingö Friidrott28,68
8Tove Pettersson1993Råby Rekarne FIF30,70
9Olivia Blixt1994Råby Rekarne FIF35,25
10Rebecka Holmer1993Västerås FK35,34
 Jenni Gårdhage1978Västerås FKEj start
 Lisa Erkander1992IFK Lidingö FriidrottDisk(26,92)

KS 800 m Final23/1  15:00
       
1Betty Strandberg1995Gefle IF2,18,85
2Malin Sundström1969IFK Lidingö Friidrott2,25,66
3Sofie Wilhelmsson1993Västerås FK2,27,55
4Johanna Hultgren1993Ludvika FFI2,32,28
5Emma Nilsson Tengstrand1995IFK Lidingö Friidrott2,33,94
6Alice Mille1993Västerås FK2,37,92
 Sara Nilsson Tengstrand1995IFK Lidingö FriidrottEj start

KS Höjd Final23/1  13:15
       
1My Nordström1990IK Norrköping Friidrott175
2Daniella Eriksson1987Västerås FK169
3Kristina Eriksson1989Rånäs 4H169
4Caroline Andersson1993Gefle IF166
5Sabina Sandberg1993Spårvägens FK166
6Madeleine Serenhov1991IFK Lidingö Friidrott161
7Hanna Edwardsson1993Västerås FK161
8Alexandra Hjorth1993Upsala IF161
9Frida Sjöström1992IK Westmannia159
10Jennifer Grenborg1994Östhammar FI151
 Johanna Hellgren1992Bålsta IKigr

KS Stav Final23/1  10:00
       
1Emma Stenlöf1996Västerås FK313
2Jenny Jansson1993Östhammar FI268
3Moa Grate1993Umedalens IF253
4Alexandra Hjorth1993Upsala IF233
 Erika Nyström1993Motala AIF 

KS Stav Final  193 213 233 253 268 283 293 303 313 327
Emma Stenlöf - - - - - - o xxo xo xxx
Alexandra Hjorth o o xxo xxx
Jenny Jansson - - o o o xxx
Moa Grate - - - o xxx

KS Längd Final23/1  11:45
       
1Malin Marmbrandt1985Västerås FK5,89
2Sofia Lund1986Hässelby SK5,85
3Mergime Yashari1992IK Westmannia5,56
4Sofie Sandberg1985Gefle IF5,55
5Elin Sångberg1992Strands IF5,52
6Angelica Engberg1989Hässelby SK5,50
7Julia Wigren1993Gefle IF5,44
8Sofie Lindesten1988Hellas FK5,38
9Alexandra Hjorth1993Upsala IF5,06
 Emma Ehrlin1993Ärla IFx
 Jasmine Burestam1993Huddinge AIS
 Isabelle Mrak1991Eskilstuna Friidrott
 Linda Bergh1989Hässelby SK

KS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Mergime Yashari x 5,21 5,48 5,32 5,56 5,42
Jasmine Burestam
Sofie Lindesten 5,38 5,25 5,36
Sofia Lund x 5,85 5,76 5,66 x x
Julia Wigren x 5,44 4,05 5,30 x x
Isabelle Mrak
Alexandra Hjorth 4,89 x 5,06
Angelica Engberg 5,35 5,36 5,25 5,39 5,50 5,48
Elin Sångberg 5,21 5,29 5,52 5,34 5,47 5,42
Sofie Sandberg 5,30 5,36 5,55 5,36 x 5,38
Emma Ehrlin x x x
Linda Bergh
Malin Marmbrandt 5,62 5,89 5,72 5,78 5,88 x

KS Tresteg Final23/1  15:50
       
1Angelica Ström1981Gefle IF12,53
2Sofie Lindesten1988Hellas FK11,80
3Frida Lindström1990Huddinge AIS11,3411,27
4Emma Ehrlin1993Ärla IF11,3411,23
5Angelica Engberg1989Hässelby SK11,15
6Elisabeth Bäckman1993Bollnäs FIK10,93
7Madelene Nilsson1991Gefle IF10,86
8Alexandra Hjorth1993Upsala IF10,50
 Sandra Brodacki1993IK Norrköping Friidrottej start

KS Kula Final23/1  10:00
       
1Anna Wikström1987IFK Tumba13,68
2Camilla Norr-Ericson1991GoIF Tjalve11,21
 Jasmine Burestam1993Huddinge AIS 

KS Kula Final  1 2 3 4 5 6
Camilla Norr-Ericson 11,21 10,90 10,84 11,21 x 11,21
Anna Wikström 13,03 12,69 13,20 13,54 13,27 13,68

KS Vikt Final23/1  12:05
       
1Camilla Norr-Ericson1991GoIF Tjalve14,98
2Elina Almström1991Hammarby Friidrott14,94
3Kristina Andersson1991Råby Rekarne FIF13,51

KS Vikt Final  1 2 3 4 5 6
Camilla Norr-Ericson 13,53 14,98 14,62 x x x
Elina Almström 14,33 14,53 x 14,30 14,94 x
Kristina Andersson 12,39 13,51 13,14 12,87 x 12,08

F 19 400 m Final23/1  17:45
       
1Åsa Söderlund1993Västerås FK57,90
2Charlotta Carlsson1993IK Norrköping Friidrott1,03,45

F 19 Kula Final23/1  10:00
       
1Mergime Yashari1992IK Westmannia10,19
 Felicia Helgesson1992Hässelby SK 
 Frida Helgesson1992Hässelby SK 
 Nadja Bazydio1992Hässelby SK 

F 19 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Mergime Yashari 9,94 x 9,84 x 10,19 10,04

F 19 Vikt Final23/1  12:05
       
1Saga Thornberg1992Bollnäs FIK13,04
2Emelie Henningsson1993Bollnäs FIK9,03
 Eleni Larsson1993Huddinge AIS

F 19 Vikt Final  1 2 3 4 5 6
Emelie Henningsson 9,03 x x x x x
Saga Thornberg 13,04 x x x x -
Eleni Larsson

F 17 60 m Final23/1  11:55
       
1Josefin Palm1994Gefle IF7,87
2Farydah Inoussa1994Hässelby SK7,94
3Emelie Strandberg1994Eskilstuna Friidrott8,19
4Louise Harker1994KFUM Örebro Friidrott8,31
5Nikita Burton1994Eskilstuna Friidrott8,37
6Sara Söderberg1994IK Norrköping Friidrott8,39
7Olivia Carlson1994Råby Rekarne FIF8,51
8Olivia Blixt1994Råby Rekarne FIF8,55

F 17 60 m LoppExtra23/1  13:25
       
1Farydah Inoussa1994Hässelby SK7,99
2Sara Söderberg1994IK Norrköping Friidrott8,32
3Nikita Burton1994Eskilstuna Friidrott8,40

F 17 400 m Final23/1  18:05
       
1Nikita Burton1994Eskilstuna Friidrott59,47
2Sofia Johnsson1994Hässelby SK1,00,03
3Emma Larsson1994Västerås FK1,02,01
4Emelie Strandberg1994Eskilstuna Friidrott1,03,68

F 17 1 500 m Final23/1  14:00
       
1Isabelle Carlsson-Pallin1994Mosjö FK5,04,38

F 17 Höjd Final23/1  12:20
       
1Amanda Bills1994Hässelby SK166
2Jennifer Grenborg1994Östhammar FI151
3Farydah Inoussa1994Hässelby SK146
3Sofia Johnsson1994Hässelby SK146
 Niki Sandström1994Hässelby SK 

F 17 Stav Final23/1  10:00
       
1Denise Eriksson1995Gefle IF303
2Emma Bengtsson1994KFUM Örebro Friidrott283
3Elin Kjellström1995Upsala IF233
 Lisa Anstey1994Upsala IF
 Alexandra Bartee1995Gefle IF 
 Malin Gillman1994Stocksäters IF 

F 17 Stav Final  213 233 253 268 283 293 303 313
Elin Kjellström 0 o xxx
Emma Bengtsson - - - o xo xxx
Denise Eriksson - - - o o o o xxx

F 17 Längd Final23/1  15:35
       
1Caroline Taxén1994Enköpings AIF5,73
2Josefin Palm1994Gefle IF5,59
3Farydah Inoussa1994Hässelby SK5,42
4Sofia Johnsson1994Hässelby SK5,23
 Johanna Gunne1994IFK Mora Friidrott

F 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Caroline Taxén x x x x 5,73 4,62
Johanna Gunne
Farydah Inoussa 5,42 5,21 5,35 - 5,17 5,40
Josefin Palm 5,59 5,27 5,09 - 5,37 x
Sofia Johnsson 4,94 5,05 x 4,94 5,00 5,23

F 17 Tresteg Final23/1  17:05
       
1Sofia Nilsson1995Gefle IF12,11
2Anna Holmin1995Upsala IF10,39
3Linnéa Carlsson1995Ärla IF10,25
4Klara Helander1995Upsala IF10,05
 Caroline Taxén1994Enköpings AIFej start

F 17 Kula Final23/1  18:20
       
1Matilda Brandtberg1994Nyköpings BIS12,64
2Ida Sundkvist1994IK Westmannia10,32
3Ulrika Andersson1994Råby Rekarne FIF9,77
 Sandra Larsson1994Ludvika FFI

F 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Sandra Larsson
Matilda Brandtberg 10,96 12,64 x x x x
Ulrika Andersson 9,07 8,86 9,11 9,77 9,76 9,46
Ida Sundkvist 9,77 10,27 10,27 9,88 10,32 x

F 17 Vikt Final23/1  10:50
       
1Madeleine Östblom1994Gefle IF12,85
2Matilda Brandtberg1994Nyköpings BIS12,73
3Astrid Molander1994IFK Tumba12,09
4Sandra Larsson1994Ludvika FFI8,29
5Ulrika Andersson1994Råby Rekarne FIF8,26
6Fanny Hjorth1995Säters IF Friidrott8,07
 Linnéa Jönsson1995Upsala IF

F 17 Vikt Final  1 2 3 4 5 6
Sandra Larsson 8,01 6,99 8,29 7,95 x x
Matilda Brandtberg x 9,19 11,30 11,70 12,53 12,73
Ulrika Andersson 7,80 7,07 7,42 8,26 8,20 7,96
Linnéa Jönsson
Fanny Hjorth 7,12 x 7,97 8,07 x 7,89
Madeleine Östblom 12,85 x x x 10,78 x
Astrid Molander x 9,91 x 11,00 12,09 x

F 16 60 m Försök23/1  10:45

Heat 1
       
1Sandra Törnros1995Gefle IF8,05q
2Anna Hillver1995Upsala IF8,79q
3Elisabet Arvidsson1995Upsala IF9,01q
4Emma Nilsson Tengstrand1995IFK Lidingö Friidrott9,19

Heat 2
       
1Sofia Nilsson1995Gefle IF8,12q
2Fanny Anonsen1995Gefle IF8,29q
3Matilda Matthys1995GoIF Tjalve8,55q
4Felicia Engman1995Upsala IF8,69q
5Emma Axelsson1995IFK Lidingö Friidrott8,80q

F 16 60 m Försök - Sammanställning
       
1Sandra Törnros1995Gefle IF8,05q
2Sofia Nilsson1995Gefle IF8,12q
3Fanny Anonsen1995Gefle IF8,29q
4Matilda Matthys1995GoIF Tjalve8,55q
5Felicia Engman1995Upsala IF8,69q
6Anna Hillver1995Upsala IF8,79q
7Emma Axelsson1995IFK Lidingö Friidrott8,80q
8Elisabet Arvidsson1995Upsala IF9,01q
9Emma Nilsson Tengstrand1995IFK Lidingö Friidrott9,19

F 16 60 m Final23/1  12:35
       
1Sandra Törnros1995Gefle IF7,99
2Fanny Anonsen1995Gefle IF8,32
3Matilda Matthys1995GoIF Tjalve8,54
4Felicia Engman1995Upsala IF8,82
5Emma Axelsson1995IFK Lidingö Friidrott8,83
6Anna Hillver1995Upsala IF8,84
7Elisabet Arvidsson1995Upsala IF9,09
 Sofia Nilsson1995Gefle IFEj start

F 16 400 m Final23/1  18:00
       
1Andrea Gillström1996Kvarnsvedens FIK1,10,43
 Josefine Havdelin1995IFK Lidingö FriidrottDisk
 Camilla Stein1995Kungsängens SKDisk

F 16 1 500 m Final23/1  14:00
       
1Lisa Bergdahl1995Glanshammars IF5,02,66
2Nike Alfredsson1995Rånäs 4H5,21,00

F 16 Höjd Final23/1  11:00
       
1Malin Sahlmén1995Västerås FK151
2Klara Helander1995Upsala IF151
3Elsa Eriksson1995Västerås FK151
4Felicia Engman1995Upsala IF146
4Josefin Forsberg1995IK Westmannia146
6Matilda Matthys1995GoIF Tjalve146
7Emma Nilsson Tengstrand1995IFK Lidingö Friidrott141
 Niki Sandström1994Hässelby SK
 Vendela Tegerstrand1995Västerås FK

F 16 Längd Final23/1  13:20
       
1Sandra Törnros1995Gefle IF5,71
2Fanny Anonsen1995Gefle IF5,46
3Matilda Matthys1995GoIF Tjalve5,42
4Nathalie Erlingcarl1995Hässelby SK5,26
5Lovisa Frykholm1995Glanshammars IF4,82
6Klara Helander1995Upsala IF4,72
7Anna Hillver1995Upsala IF4,46
8Emma Axelsson1995IFK Lidingö Friidrott4,44
9Felicia Engman1995Upsala IF4,21
10Sara Nilsson Tengstrand1995IFK Lidingö Friidrott4,09
11Malin Uhlin1995Hässelby SK3,87
 Linnéa Jönsson1995Upsala IF-
 Josefine Havdelin1995IFK Lidingö Friidrott-

F 16 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Sara Nilsson Tengstrand 4,09 3,90 -
Matilda Matthys 5,36 5,42 5,37 5,29 x 5,21
Linnéa Jönsson - - -
Nathalie Erlingcarl 5,04 5,18 4,99 5,19 5,26 5,09
Fanny Anonsen 5,11 5,38 5,46 5,45 5,24 5,30
Emma Axelsson 4,44 4,43 4,35 4,28 4,17 4,28
Anna Hillver 4,44 x 4,27 4,22 4,46 x
Felicia Engman 3,56 4,20 4,21
Sandra Törnros 5,56 x 5,66 x 5,71 5,61
Klara Helander 4,72 4,72 4,69 4,56 4,72 4,44
Lovisa Frykholm 4,80 4,70 x 4,82 x 4,81
Malin Uhlin 3,87 3,66 3,87
Josefine Havdelin - - -

F 16 Kula Final23/1  16:45
       
1Sofi Flinck1995Västerås FK11,71
2Jennifer Björklund1995Enköpings AIF10,82
3Sara Nilsson Tengstrand1995IFK Lidingö Friidrott8,56
4Elisabet Arvidsson1995Upsala IF8,39
 Linnéa Jönsson1995Upsala IF
 Nathalie Erlingcarl1995Hässelby SK
 Fanny Hjorth1995Säters IF Friidrott

F 16 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Sara Nilsson Tengstrand 7,40 7,51 7,71 8,04 8,36 8,56
Linnéa Jönsson
Elisabet Arvidsson 8,39 8,18 7,43 7,92 7,19 7,23
Jennifer Björklund 10,82 10,48 x 10,64 10,66 x
Nathalie Erlingcarl
Fanny Hjorth
Sofi Flinck x 11,71 11,49 11,66 11,41 x

F 15 60 m Försök23/1  10:30

Heat 1
       
1Moa Ullgren1996GoIF Tjalve8,43q
2Clara Petö1996Gefle IF8,76q
3Frida Werner1996Hässelby SK8,83
4Emma Bouw1996Upsala IF8,84
5Ida Ekroth1996Upsala IF8,86
6Rebecka Reittu1996Råby Rekarne FIF9,00

Heat 2
       
1Emma Gällstedt1996Gefle IF8,05q
2Anna Stickler1996Sundsvalls Friidrott8,48q
3Isabella Barkstedt1996Hässelby SK9,06
4Annabel Aroka1996Hässelby SK9,53
5Cassandra Svensson1996IK Heros9,62
 Viktor Vosskressenskaia1996Råby Rekarne FIFEj start

Heat 3
       
1Mikaela Johannesson1996IK Heros8,18q
2Jennifer Karlsson1996IK Norrköping Friidrott8,48q
3Louise Graff1996Råby Rekarne FIF8,61q
4Daniela Karlsson1996Västerås FK8,73q
5Selma Mehovic1996Ununge IF8,92
6Malin Bergman1996IK Heros9,24

F 15 60 m Försök - Sammanställning
       
1Emma Gällstedt1996Gefle IF8,05q
2Mikaela Johannesson1996IK Heros8,18q
3Moa Ullgren1996GoIF Tjalve8,43q
4Anna Stickler1996Sundsvalls Friidrott8,48q
5Jennifer Karlsson1996IK Norrköping Friidrott8,48q
6Louise Graff1996Råby Rekarne FIF8,61q
7Daniela Karlsson1996Västerås FK8,73q
8Clara Petö1996Gefle IF8,76q
9Frida Werner1996Hässelby SK8,83
10Emma Bouw1996Upsala IF8,84
11Ida Ekroth1996Upsala IF8,86
12Selma Mehovic1996Ununge IF8,92
13Rebecka Reittu1996Råby Rekarne FIF9,00
14Isabella Barkstedt1996Hässelby SK9,06
15Malin Bergman1996IK Heros9,24
16Annabel Aroka1996Hässelby SK9,53
17Cassandra Svensson1996IK Heros9,62
 Viktor Vosskressenskaia1996Råby Rekarne FIFEj start

F 15 60 m Final23/1  12:55
       
1Emma Gällstedt1996Gefle IF7,98
2Mikaela Johannesson1996IK Heros8,24
3Moa Ullgren1996GoIF Tjalve8,35
4Jennifer Karlsson1996IK Norrköping Friidrott8,44
5Louise Graff1996Råby Rekarne FIF8,48
6Daniela Karlsson1996Västerås FK8,60
 Anna Stickler1996Sundsvalls FriidrottEj start
 Clara Petö1996Gefle IFDisk

F 15 200 m Final23/1  16:40

Heat 1
       
1Klara Eklund1996IK Westmannia29,30
 Annabel Aroka1996Hässelby SKDisk
 Jennifer Wimert1996Åkersberga SportklubbDisk

Heat 2
       
1Hedda Hedenskog1996Hässelby SK27,81
2Isabelle Brauer1996Åkersberga Sportklubb28,80
 Emma Stenlöf1996Västerås FKEj start

Heat 3
       
1Mikaela Johannesson1996IK Heros26,23
2Alida Sterner1996Turebergs FK28,43
 Moa Ullgren1996GoIF TjalveDisk
 Ida Ekroth1996Upsala IFEj start

F 15 200 m Final - Sammanställning
       
1Mikaela Johannesson1996IK Heros26,23
2Hedda Hedenskog1996Hässelby SK27,81
3Alida Sterner1996Turebergs FK28,43
4Isabelle Brauer1996Åkersberga Sportklubb28,80
5Klara Eklund1996IK Westmannia29,30
 Annabel Aroka1996Hässelby SKDisk
 Jennifer Wimert1996Åkersberga SportklubbDisk
 Emma Stenlöf1996Västerås FKEj start
 Moa Ullgren1996GoIF TjalveDisk
 Ida Ekroth1996Upsala IFEj start

F 15 1 000 m Final23/1  14:30
       
1Isabelle Brauer1996Åkersberga Sportklubb3,11,06
2Moa Rothman1996Västerås FK3,12,07
3Nicole Sörensen1996Falu IK Friidrott3,16,20
4Agnes Jansson1996Upsala IF3,20,53
5Klara Eklund1996IK Westmannia3,22,34
6Frida Ahlström1996Turebergs FK3,38,10

F 15 Höjd Final23/1  11:25
       
1Anna Stickler1996Sundsvalls Friidrott161
2Fanny Källgren1996IK Norrköping Friidrott156
3Emma Stenlöf1996Västerås FK156
4Agnes Moberg1996Tyresö FK136
4Emma Bouw1996Upsala IF136
 Daniela Karlsson1996Västerås FK
 Isabella Carlbom1996Åkersberga Sportklubb
 Frida Werner1996Hässelby SK

F 15 Stav Final23/1  15:15
       
1Alida Sterner1996Turebergs FK243
2Agnes Moberg1996Tyresö FK243
3Elin Helgesson1996IFK Tumba218
 Emma Stenlöf1996Västerås FK

F 15 Längd Final23/1  13:45
       
1Emma Stenlöf1996Västerås FK5,14
2Alice Eriksson1996IFK Lidingö Friidrott5,12
3Anna Stickler1996Sundsvalls Friidrott4,984,76
4Joline Jansson1996Östhammar FI4,984,68
5Alida Sterner1996Turebergs FK4,91
6Louise Graff1996Råby Rekarne FIF4,86
7Fanny Källgren1996IK Norrköping Friidrott4,85
8Agnes Ritzer1996IK Norrköping Friidrott4,60
9Jennifer Karlsson1996IK Norrköping Friidrott4,56
10Clara Petö1996Gefle IF4,53
11Emma Bouw1996Upsala IF4,40
12Selma Mehovic1996Ununge IF4,38
13Angelica Kallström1996IK Westmannia4,30
14Ida Ekroth1996Upsala IF4,16
15Isabella Barkstedt1996Hässelby SK4,08
16Rebecka Reittu1996Råby Rekarne FIF4,07
17Malin Bergman1996IK Heros3,97
18Jennifer Wimert1996Åkersberga Sportklubb3,86
19Elin Erixon1996IK Westmannia3,70
20Cassandra Svensson1996IK Heros3,69
21Annabel Aroka1996Hässelby SK3,65
22Emma Gällstedt1996Gefle IF3,22
 Hedda Hedenskog1996Hässelby SKx
 Daniela Karlsson1996Västerås FK
 Klara Eklund1996IK Westmannia
 Isabelle Brauer1996Åkersberga Sportklubb
 Viktor Vosskressenskaia1996Råby Rekarne FIF

F 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Elin Erixon x 3,70 x
Angelica Kallström 4,30 3,69 x
Emma Bouw x 4,35 4,40
Emma Stenlöf 5,14 4,96 4,95 4,99 x 4,92
Daniela Karlsson
Emma Gällstedt x x 3,22
Klara Eklund
Isabelle Brauer
Alida Sterner 4,91 x x x 4,85 x
Hedda Hedenskog x x x
Annabel Aroka 3,65 3,52 x
Ida Ekroth x 4,16
Agnes Ritzer 4,58 x 4,57 4,58 4,60
Jennifer Wimert x 3,71 3,86
Alice Eriksson 4,64 4,65 5,00 4,85 5,12 4,88
Anna Stickler 4,76 4,33 4,36 4,76 4,98 4,49
Cassandra Svensson 3,69 3,44 3,59
Malin Bergman 3,20 2,93 3,97
Jennifer Karlsson 4,20 4,56 4,29
Viktor Vosskressenskaia
Louise Graff 4,53 4,86 4,43 4,36
Rebecka Reittu 3,84 3,85 4,07
Isabella Barkstedt 4,08 x x
Fanny Källgren x 4,71 4,42 4,58 4,41 4,85
Joline Jansson x 4,68 4,98 3,64 4,63
Selma Mehovic 3,76 4,28 4,38
Clara Petö 4,53 4,34 4,16

F 15 Tresteg Final23/1  17:05
       
1Alice Eriksson1996IFK Lidingö Friidrott10,06
2Agnes Ritzer1996IK Norrköping Friidrott9,74
3Daniela Karlsson1996Västerås FK9,62
4Jennifer Karlsson1996IK Norrköping Friidrott9,58

F 15 Kula Final23/1  15:50
       
1Amanda Karlsson1996Huddinge AIS11,24
2Moa Ullgren1996GoIF Tjalve11,02
3Hanna Mårtensson1996Hässelby SK10,07
4Elin Helgesson1996IFK Tumba9,84
5Emma Stenlöf1996Västerås FK9,58
6Angelica Kallström1996IK Westmannia9,31
7Elin Erixon1996IK Westmannia8,67
8Ebba Sjöström1996IK Westmannia8,62
9Emma Bouw1996Upsala IF8,25
10Lisa Arvidsson1996IK Norrköping Friidrott7,70
 Julia Marklund1996SK Bore
 Agnes Moberg1996Tyresö FK
 Daniela Karlsson1996Västerås FK

F 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Julia Marklund
Elin Erixon 8,48 8,67 x 8,32 7,72 8,10
Ebba Sjöström 8,14 8,62 8,54 8,38 8,32 8,49
Agnes Moberg
Angelica Kallström 8,62 x 8,62 9,31 8,78 8,46
Moa Ullgren 10,27 10,80 10,62 10,96 11,02 9,36
Emma Bouw 7,93 8,25 8,17
Hanna Mårtensson 9,40 9,32 9,02 9,48 10,07 8,48
Emma Stenlöf x 9,38 9,58 9,20 8,90 x
Lisa Arvidsson x 7,02 7,70
Amanda Karlsson 10,53 10,49 11,24 10,14 x 10,59
Elin Helgesson 9,38 9,06 9,63 9,84 9,81 9,00
Daniela Karlsson

F 15 Vikt Final23/1  10:50
       
1Amanda Karlsson1996Huddinge AIS13,87
2Elin Rosén1996Gefle IF12,63
3Julia Marklund1996SK Bore11,48
4Agnes Jansson1996Upsala IF11,30
5Michaela Norrbelius1997Gefle IF9,26
6Lisa Arvidsson1996IK Norrköping Friidrott5,85
 Hanna Mårtensson1996Hässelby SKx

F 15 Vikt Final  1 2 3 4 5 6
Michaela Norrbelius x x x 9,26 x 9,14
Julia Marklund x x 10,65 11,06 11,48 x
Hanna Mårtensson x x x x x x
Lisa Arvidsson 5,21 4,43 5,29 4,99 5,85 4,99
Amanda Karlsson 13,35 13,87 13,53 11,68 13,05 x
Agnes Jansson x 10,69 10,68 11,14 11,30 11,26
Elin Rosén 11,80 11,87 x 12,63 11,52 11,86

F 14 60 m Försök23/1  10:00

Heat 1
       
1Anna Westher1997KFUM Örebro Friidrott8,37q
2Emma Forsén1997Västerås FK8,68q
3Beatrice Karlsson1997Katrineholms SK Friidrott8,78q
4Veronica Enblom1997Hässelby SK8,86q
5Jessica Willman1997Västerås FK9,05
6Klara Pedersen1997Upsala IF9,56
7Amanda Engman1997Upsala IF9,61

Heat 2
       
1Ella Frödin1997Västerås FK8,42q
2Camilla Söderlund1997Västerås FK8,75q
3Elin Nilsson1997Ununge IF9,25
4Sara Messerer1997Hässelby SK9,33
5Emma Espling1997Västerås FK9,45
6Ida Tryggveson1997Bålsta IK9,56
7Hanna Carlsson1997Hässelby SK10,07

Heat 3
       
1Matilda Lundh1997Nyköpings BIS8,50q
2Elise Vähäkuopus1997Östhammar FI8,71q
3Klara Pettersson1997Västerås FK8,82q
4Lydia Sandgren1997Åkersberga Sportklubb8,88q
5Ebba Karlsson1997Huddinge AIS8,93
6Tilda Forslin1997Hässelby SK8,94
7Felicia Auvinen1997IK Westmannia9,11

Heat 4
       
1Lovisa Östervall1997IFK Tumba8,43q
2Amanda Sundstedt1997Västerås FK8,54q
3Elin Åkerman1997Upsala IF8,55q
4Ellen Oweling1997IFK Lidingö Friidrott8,61q
5Sandra Östby1997IFK Tumba8,63q5
6Paulina Toresäter1997Enköpings AIF8,63q6
7Victoria Engström-Kindmark1997Upsala IF9,14
8Linnea Funk1997Hässelby SK9,73

F 14 60 m Försök - Sammanställning
       
1Anna Westher1997KFUM Örebro Friidrott8,37q
2Ella Frödin1997Västerås FK8,42q
3Lovisa Östervall1997IFK Tumba8,43q
4Matilda Lundh1997Nyköpings BIS8,50q
5Amanda Sundstedt1997Västerås FK8,54q
6Elin Åkerman1997Upsala IF8,55q
7Ellen Oweling1997IFK Lidingö Friidrott8,61q
8Sandra Östby1997IFK Tumba8,63q5
9Paulina Toresäter1997Enköpings AIF8,63q6
10Emma Forsén1997Västerås FK8,68q
11Elise Vähäkuopus1997Östhammar FI8,71q
12Camilla Söderlund1997Västerås FK8,75q
13Beatrice Karlsson1997Katrineholms SK Friidrott8,78q
14Klara Pettersson1997Västerås FK8,82q
15Veronica Enblom1997Hässelby SK8,86q
16Lydia Sandgren1997Åkersberga Sportklubb8,88q
17Ebba Karlsson1997Huddinge AIS8,93
18Tilda Forslin1997Hässelby SK8,94
19Jessica Willman1997Västerås FK9,05
20Felicia Auvinen1997IK Westmannia9,11
21Victoria Engström-Kindmark1997Upsala IF9,14
22Elin Nilsson1997Ununge IF9,25
23Sara Messerer1997Hässelby SK9,33
24Emma Espling1997Västerås FK9,45
25Klara Pedersen1997Upsala IF9,56
26Ida Tryggveson1997Bålsta IK9,56
27Amanda Engman1997Upsala IF9,61
28Linnea Funk1997Hässelby SK9,73
29Hanna Carlsson1997Hässelby SK10,07

F 14 60 m Final23/1  13:10

Heat 1
       
1Paulina Toresäter1997Enköpings AIF8,60
2Emma Forsén1997Västerås FK8,66
3Elise Vähäkuopus1997Östhammar FI8,75
4Camilla Söderlund1997Västerås FK8,78
5Klara Pettersson1997Västerås FK8,79
6Veronica Enblom1997Hässelby SK8,84
7Beatrice Karlsson1997Katrineholms SK Friidrott8,88
8Lydia Sandgren1997Åkersberga Sportklubb9,03

Heat 2
       
1Ella Frödin1997Västerås FK8,28
2Anna Westher1997KFUM Örebro Friidrott8,34
3Lovisa Östervall1997IFK Tumba8,37
4Matilda Lundh1997Nyköpings BIS8,54
5Amanda Sundstedt1997Västerås FK8,56
6Elin Åkerman1997Upsala IF8,65
7Ellen Oweling1997IFK Lidingö Friidrott8,72
8Sandra Östby1997IFK Tumba8,75

F 14 200 m Final23/1  16:55

Heat 1
       
1Elienor Werner1998Hässelby SK30,01
2Vendela Omberg1997Bålsta IK31,25
3Hanna Carlsson1997Hässelby SK35,13
 Amanda Engman1997Upsala IFEj start

Heat 2
       
1Elin Åkerman1997Upsala IF27,99
2Emilia Karlsson1997Nyköpings BIS28,03
3Jenny Wingqvist1997Hässelby SK29,38
 Klara Pedersen1997Upsala IFDisk

Heat 3
       
1Veronica Enblom1997Hässelby SK29,58
2Elsa Herlitz1997Upsala IF30,36
3Ida Tryggveson1997Bålsta IK32,01
4Isabella Edlund1997Hässelby SK32,40

Heat 4
       
1Nora Jansson1998Upsala IF29,40
2Tilda Forslin1997Hässelby SK30,04
3Mathilda Björklund1997Bålsta IK31,36
4Pandu Read1997Åkersberga Sportklubb32,35

Heat 5
       
1Camilla Söderlund1997Västerås FK30,01
2Levina Ahlgren1998Upsala IF30,57
3Jessica Willman1997Västerås FK31,32
4Linnéa Wolwan1998Upsala IF31,40

Heat 6
       
1Emma Forsén1997Västerås FK28,87
2Mimmi Nordén1997IFK Tumba29,40
3Klara Pettersson1997Västerås FK30,37
4Sandra Östby1997IFK Tumba32,08

Heat 7
       
1Johanna Dyremark1997IFK Tumba27,78
2Beatrice Karlsson1997Katrineholms SK Friidrott29,54
3Paulina Toresäter1997Enköpings AIF29,99
 Amanda Sundstedt1997Västerås FKEj start

Heat 8
       
1Anna Westher1997KFUM Örebro Friidrott27,17
2Hanna Mir1997Turebergs FK27,75
3Ella Frödin1997Västerås FK28,53
 Lovisa Östervall1997IFK TumbaEj start

F 14 200 m Final - Sammanställning
       
1Anna Westher1997KFUM Örebro Friidrott27,17
2Hanna Mir1997Turebergs FK27,75
3Johanna Dyremark1997IFK Tumba27,78
4Elin Åkerman1997Upsala IF27,99
5Emilia Karlsson1997Nyköpings BIS28,03
6Ella Frödin1997Västerås FK28,53
7Emma Forsén1997Västerås FK28,87
8Jenny Wingqvist1997Hässelby SK29,38
9Nora Jansson1998Upsala IF29,40
10Mimmi Nordén1997IFK Tumba29,40
11Beatrice Karlsson1997Katrineholms SK Friidrott29,54
12Veronica Enblom1997Hässelby SK29,58
13Paulina Toresäter1997Enköpings AIF29,99
14Elienor Werner1998Hässelby SK30,01
15Camilla Söderlund1997Västerås FK30,01
16Tilda Forslin1997Hässelby SK30,04
17Elsa Herlitz1997Upsala IF30,36
18Klara Pettersson1997Västerås FK30,37
19Levina Ahlgren1998Upsala IF30,57
20Vendela Omberg1997Bålsta IK31,25
21Jessica Willman1997Västerås FK31,32
22Mathilda Björklund1997Bålsta IK31,36
23Linnéa Wolwan1998Upsala IF31,40
24Ida Tryggveson1997Bålsta IK32,01
25Sandra Östby1997IFK Tumba32,08
26Pandu Read1997Åkersberga Sportklubb32,35
27Isabella Edlund1997Hässelby SK32,40
28Hanna Carlsson1997Hässelby SK35,13
 Amanda Engman1997Upsala IFEj start
 Klara Pedersen1997Upsala IFDisk
 Amanda Sundstedt1997Västerås FKEj start
 Lovisa Östervall1997IFK TumbaEj start

F 14 1 000 m Final23/1  14:20

Heat 1
       
1Hanna Johansson1997Upsala IF3,29,53
2Linnea Ekblad1997Upsala IF3,29,87
3Linn Bergman1997Turebergs FK3,30,04
4Elisabet Carlsson1997IK Norrköping Friidrott3,31,44
5Ida Tryggveson1997Bålsta IK3,33,15
6Linda Bokefors1997Upsala IF3,35,91
7Pandu Read1997Åkersberga Sportklubb3,41,52

Heat 2
       
1Hanna Mir1997Turebergs FK3,06,07
2Astrid Rosvall1997Hässelby SK3,06,31
3Isabella Andersson1997Turebergs FK3,06,83
4Emma Gustafsson1997Upsala IF3,14,11
5Klara Henriksson1997Åkersberga Sportklubb3,16,28
6Maja Sjöblom1997Upsala IF3,17,47
7Beatrice Karlsson1997Katrineholms SK Friidrott3,55,04

F 14 1 000 m Final - Sammanställning
       
1Hanna Mir1997Turebergs FK3,06,07
2Astrid Rosvall1997Hässelby SK3,06,31
3Isabella Andersson1997Turebergs FK3,06,83
4Emma Gustafsson1997Upsala IF3,14,11
5Klara Henriksson1997Åkersberga Sportklubb3,16,28
6Maja Sjöblom1997Upsala IF3,17,47
7Hanna Johansson1997Upsala IF3,29,53
8Linnea Ekblad1997Upsala IF3,29,87
9Linn Bergman1997Turebergs FK3,30,04
10Elisabet Carlsson1997IK Norrköping Friidrott3,31,44
11Ida Tryggveson1997Bålsta IK3,33,15
12Linda Bokefors1997Upsala IF3,35,91
13Pandu Read1997Åkersberga Sportklubb3,41,52
14Beatrice Karlsson1997Katrineholms SK Friidrott3,55,04

F 14 Höjd Final23/1  15:05
       
1Fanny Maxeby1997IK Norrköping Friidrott154
2Lovisa Östervall1997IFK Tumba151
3Jenny Wingqvist1997Hässelby SK151
4Amanda Engman1997Upsala IF151
5Mathilda Fästh1997Upsala IF151
6Elise Vähäkuopus1997Östhammar FI145
7Johanna Dyremark1997IFK Tumba145
8Klara Pettersson1997Västerås FK145
9Vendela Omberg1997Bålsta IK142
10Mimmi Gustafsson1997Ununge IF139
11Felicia Auvinen1997IK Westmannia136
11Mimmi Nordén1997IFK Tumba136
12Ellen Oweling1997IFK Lidingö Friidrott136
14Ella Frödin1997Västerås FK131
15Malin Nygren1997Upsala IF126
16Ebba Karlsson1997Huddinge AIS126
17Camilla Söderlund1997Västerås FK116
 Matilda Lundh1997Nyköpings BIS 

F 14 Stav Final23/1  11:45
       
1Lisa Piscator1997IFK Kristinehamn Friidrott260
2Mathilda Eriksson1998IFK Tumba203
2Nora Jansson1998Upsala IF203
2Vendela Omberg1997Bålsta IK203
2Josephine Tens1997Västerås FK203
6Johanna Dyremark1997IFK Tumba203
7Amanda Engman1997Upsala IF183
7Sandra Östby1997IFK Tumba183
 Sharon L?pez1997Västerås FK

F 14 Längd Final23/1  10:30
       
1Mathilda Eriksson1998IFK Tumba5,03
2Paulina Toresäter1997Enköpings AIF4,94
3Mimmi Nordén1997IFK Tumba4,65
4Matilda Lundh1997Nyköpings BIS4,56
5Ellen Oweling1997IFK Lidingö Friidrott4,464,42
6Ida Thunberg1999IK Stål4,464.26
7Amanda Sundstedt1997Västerås FK4,45
8Lydia Sandgren1997Åkersberga Sportklubb4,41
9Fanny Maxeby1997IK Norrköping Friidrott4,23
10Elisabet Carlsson1997IK Norrköping Friidrott4,22
11Ebba Karlsson1997Huddinge AIS4,21
12Felicia Auvinen1997IK Westmannia4,04
13Michaela Norrbelius1997Gefle IF3,84
14Lisa Piscator1997IFK Kristinehamn Friidrott3,82
15Elin Nilsson1997Ununge IF3,813,71
16Emma Forsén1997Västerås FK3,813,69
17Mathilda Björklund1997Bålsta IK3,77
18Alice Karlsson1997Västerås FK3,72
19Hedvig Engström-Kindmark1997Upsala IF3,60
20Isabella Edlund1997Hässelby SK3,44
21Sara Messerer1997Hässelby SK3,43
22Linnea Funk1997Hässelby SK3,40
23Pandu Read1997Åkersberga Sportklubb3,39
24Malin Nygren1997Upsala IF3,32
25Hanna Carlsson1997Hässelby SK3,30
26Klara Pedersen1997Upsala IF3,22
27Emma Espling1997Västerås FK3,19
 Hanna Johansson1997Upsala IF-
 Olivia Fors1997Åkersberga Sportklubb-

F 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Malin Nygren 3,22 3,32 3,32
Felicia Auvinen 3,88 4,04 3,93
Paulina Toresäter 4,84 4,74 4,60 4,61 x 4,94
Mathilda Björklund 3,77 3,64 3,41
Michaela Norrbelius 3,84 - -
Mimmi Nordén 4,65 4,29 x 4,54 4,49 4,60
Mathilda Eriksson 4,78 4,75 4,87 5,03 - -
Pandu Read x x 3,39
Hanna Johansson - - -
Elisabet Carlsson 4,22 4,15 3,92
Isabella Edlund 3,44 3,36 x
Amanda Sundstedt 4,06 4,45 4,19 4,13 4,18 x
Hanna Carlsson x x 3,30
Klara Pedersen 3,22 x 2,63
Emma Forsén 3,69 3,64 3,81
Emma Espling 3,16 3,03 3,19
Sara Messerer 3,36 3,43 3,41
Linnea Funk 2,83 3,40 3,39
Ebba Karlsson 4,13 4,21 2,08
Matilda Lundh 3,89 4,18 4,56 4,25 x 3,95
Lydia Sandgren 4,29 4,26 4,18 x 4,41 4,18
Ellen Oweling 4,42 4,35 4,26 4,16 2,61 4,46
Ida Thunberg 4.26 4,17 x 4,46 4,24 x
Fanny Maxeby 4,20 3,84 4,23
Hedvig Engström-Kindmark 3,60 3,47 3,35
Lisa Piscator 3,82 x -
Elin Nilsson 3,81 3,71 3,44
Alice Karlsson 3,55 3,72 3,70
Olivia Fors - - -

F 14 Tresteg Final23/1  13:35
       
1Lovisa Östervall1997IFK Tumba10,50
2Johanna Dyremark1997IFK Tumba10,46
3Elienor Werner1998Hässelby SK10,34
4Mathilda Eriksson1998IFK Tumba10,25
5Elsa Herlitz1997Upsala IF09,98
6Ellen Pettersson1997Örbyhus IF09,94
7Fanny Maxeby1997IK Norrköping Friidrott09,68
8Victoria Engström-Kindmark1997Upsala IF09,34
9Amanda Sundstedt1997Västerås FK09,30
10Sandra Östby1997IFK Tumba08,71
11Michaela Norrbelius1997Gefle IF08,59
12Emma Espling1997Västerås FK08,37
13Hedvig Engström-Kindmark1997Upsala IF08,23
14Klara Pedersen1997Upsala IF08,17
 Mathilda Fästh1997Upsala IFxxxxxxx
 Josephine Tens1997Västerås FKxxxx
 Mikaela Waernulf1997Västerås FKx

F 14 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Michaela Norrbelius x x 08,59
Mikaela Waernulf x x x
Mathilda Eriksson x 10,25 10,10 10,02 10,12 x
Amanda Sundstedt 08,85 09,00 09,30
Elsa Herlitz 09,85 x 09,91 x x 09,98
Elienor Werner 09,97 10,04 08,65 10,02 10,06 10,34
Lovisa Östervall x 10,30 x 10,19 10,50 10,29
Sandra Östby x 08,71 x
Johanna Dyremark 10,27 10,25 10,14 09,76 10,33 10,46
Klara Pedersen 08,17 07,56 07,51
Emma Espling 08,37 07,96 07,65
Victoria Engström-Kindmark 09,34 09,07 08,87 09,26 08,88 09,09
Mathilda Fästh xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx
Fanny Maxeby 09,42 09,19 x 09,68 09,52 08,90
Hedvig Engström-Kindmark 08,23 x 08,07
Josephine Tens xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx
Ellen Pettersson 09,45 x 09,68 09,62 09,56 09,94

F 14 Kula Final23/1  17:30
       
1Mathilda Eriksson1998IFK Tumba9,61
2Mathilda Björklund1997Bålsta IK9,14
3Paulina Toresäter1997Enköpings AIF8,27
4Mimmi Nordén1997IFK Tumba8,00
5Malin Nygren1997Upsala IF7,96
6Ella Frödin1997Västerås FK7,84
7Jessica Willman1997Västerås FK7,73
8Klara Pettersson1997Västerås FK7,50
9Clara Grönberg1997Nyköpings BIS7,15
10Mikaela Waernulf1997Västerås FK6,86
11Camilla Söderlund1997Västerås FK5,73
 Sandra Kemdal1997Västerås FK
 Felicia Auvinen1997IK Westmannia
 Michaela Norrbelius1997Gefle IF

F 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Sandra Kemdal
Malin Nygren 7,46 7,58 7,95 7,28 7,96 7,90
Felicia Auvinen
Paulina Toresäter 7,93 8,27 x 7,38 x 7,63
Mathilda Björklund x 7,90 8,56 8,46 9,14 8,43
Michaela Norrbelius
Clara Grönberg 7,15 6,57 5,98
Mimmi Nordén x 7,20 7,27 7,53 x 8,00
Mikaela Waernulf 6,86 6,70 5,88
Camilla Söderlund 5,73 5,68 5,60
Jessica Willman 7,54 6,63 6,87 7,31 7,47 7,73
Mathilda Eriksson 9,51 9,14 9,61 9,00 9,61 -
Klara Pettersson 6,03 7,50 7,18 x 5,12 6,39
Ella Frödin 7,21 6,75 7,68 7,64 7,26 7,84

F 13 60 m Försök22/1  13:20

Heat 1
       
1Amanda Bjersér1998IFK Lidingö Friidrott8,40q
2Lidiya Ararso1998Västerås FK8,97q
3Bianca Salming 1998Täby IS9,34
4Maria Södergren1998Täby IS9,50
5Sofie Håkansson1998Åkersberga Sportklubb9,72
6Frida Lidén1998Ununge IF9,88
7Charlotte van Doninck1998Turebergs FK10,42

Heat 2
       
1Helena Kolte1998Täby IS8,82q
2Karolina Eriksson1998Turebergs FK9,00q
3Jessica Mattsson1998Tierps IF Friidrott9,04q
4Julia Persson1998IK Westmannia9,37
5Linnéa Wolwan1998Upsala IF9,51
6Josefina Gustafsson 1998Täby IS9,62
 Sara Hermansson1998IFK Lidingö FriidrottEj start

Heat 3
       
1Hanna Aabakken1998Västerås FK8,97q
2Maja Fagerholm1998Nyköpings BIS9,15q
3Moa Johansson1998Ununge IF9,27q
4Josefiné Dahlbäck1998Täby IS9,73
5Lovisa Grandin1998Upsala IF9,93
6Mathilda Sjöberg1998Täby IS9,97
7Fanny von Matérn 1998Täby IS10,51

Heat 4
       
1Linnéa Frobe1998Täby IS8,53q
2Sofia Pihlblad1998Turebergs FK8,91q
3Nora Jansson1998Upsala IF8,95q
4Therese Hermelin1998IFK Lidingö Friidrott9,32
5Hanna Gutemar1998Täby IS9,65
6Annalisa Billing1998Åkersberga Sportklubb9,91

Heat 5
       
1Levina Ahlgren1998Upsala IF8,82q
2Maria Lindeberg1998Upsala IF8,94q
3Lovisa Linde1998Täby IS8,96q
4Wendela Thiman1998IFK Lidingö Friidrott9,07q
5Julia Wihlborg1998Gillberga-Lista IF9,10q
6Victoria Hjelm1998Nyköpings BIS9,34

F 13 60 m Försök - Sammanställning
       
1Amanda Bjersér1998IFK Lidingö Friidrott8,40q
2Linnéa Frobe1998Täby IS8,53q
3Helena Kolte1998Täby IS8,82q
4Levina Ahlgren1998Upsala IF8,82q
5Sofia Pihlblad1998Turebergs FK8,91q
6Maria Lindeberg1998Upsala IF8,94q
7Nora Jansson1998Upsala IF8,95q
8Lovisa Linde1998Täby IS8,96q
9Lidiya Ararso1998Västerås FK8,97q
10Hanna Aabakken1998Västerås FK8,97q
11Karolina Eriksson1998Turebergs FK9,00q
12Jessica Mattsson1998Tierps IF Friidrott9,04q
13Wendela Thiman1998IFK Lidingö Friidrott9,07q
14Julia Wihlborg1998Gillberga-Lista IF9,10q
15Maja Fagerholm1998Nyköpings BIS9,15q
16Moa Johansson1998Ununge IF9,27q
17Therese Hermelin1998IFK Lidingö Friidrott9,32
18Bianca Salming 1998Täby IS9,34
19Victoria Hjelm1998Nyköpings BIS9,34
20Julia Persson1998IK Westmannia9,37
21Maria Södergren1998Täby IS9,50
22Linnéa Wolwan1998Upsala IF9,51
23Josefina Gustafsson 1998Täby IS9,62
24Hanna Gutemar1998Täby IS9,65
25Sofie Håkansson1998Åkersberga Sportklubb9,72
26Josefiné Dahlbäck1998Täby IS9,73
27Frida Lidén1998Ununge IF9,88
28Annalisa Billing1998Åkersberga Sportklubb9,91
29Lovisa Grandin1998Upsala IF9,93
30Mathilda Sjöberg1998Täby IS9,97
31Charlotte van Doninck1998Turebergs FK10,42
32Fanny von Matérn 1998Täby IS10,51
 Sara Hermansson1998IFK Lidingö FriidrottEj start

F 13 60 m Final22/1  15:45

Heat 1
       
1Jessica Mattsson1998Tierps IF Friidrott8,93
2Hanna Aabakken1998Västerås FK9,00
3Wendela Thiman1998IFK Lidingö Friidrott9,02
4Karolina Eriksson1998Turebergs FK9,15
5Moa Johansson1998Ununge IF9,20
6Julia Wihlborg1998Gillberga-Lista IF9,25
7Maja Fagerholm1998Nyköpings BIS9,31
 Lidiya Ararso1998Västerås FKEj start

Heat 2
       
1Amanda Bjersér1998IFK Lidingö Friidrott8,33
2Linnéa Frobe1998Täby IS8,52
3Helena Kolte1998Täby IS8,70
4Levina Ahlgren1998Upsala IF8,83
5Sofia Pihlblad1998Turebergs FK8,90
6Nora Jansson1998Upsala IF8,95
7Maria Lindeberg1998Upsala IF8,96
8Lovisa Linde1998Täby IS9,15

F 13 800 m Final22/1  17:00

Heat 1
       
1Therese Hermelin1998IFK Lidingö Friidrott2,51,69
2Maja Fagerholm1998Nyköpings BIS2,55,76
3Linnéa Wolwan1998Upsala IF2,57,03
4Frida Lidén1998Ununge IF2,58,12
5Matilda Wallander1998Ununge IF3,05,07
6Josefina Gustafsson 1998Täby IS3,06,49
7Mathilda Sjöberg1998Täby IS3,16,69

Heat 2
       
1Lidiya Ararso1998Västerås FK2,35,01
2Emma Jansson1998IK Westmannia2,46,11
3Agnes Jansson1998IK Westmannia2,47,59
4Helena Thim1998Upsala IF2,51,19
5Rebecca Edberg1998IK Westmannia3,05,13
 Bianca Salming 1998Täby ISEj start
 Helena Kolte1998Täby ISEj start

F 13 800 m Final - Sammanställning
       
1Lidiya Ararso1998Västerås FK2,35,01
2Emma Jansson1998IK Westmannia2,46,11
3Agnes Jansson1998IK Westmannia2,47,59
4Helena Thim1998Upsala IF2,51,19
5Therese Hermelin1998IFK Lidingö Friidrott2,51,69
6Maja Fagerholm1998Nyköpings BIS2,55,76
7Linnéa Wolwan1998Upsala IF2,57,03
8Frida Lidén1998Ununge IF2,58,12
9Matilda Wallander1998Ununge IF3,05,07
10Rebecca Edberg1998IK Westmannia3,05,13
11Josefina Gustafsson 1998Täby IS3,06,49
12Mathilda Sjöberg1998Täby IS3,16,69
 Helena Kolte1998Täby ISEj start
 Bianca Salming 1998Täby ISEj start

F 13 Höjd Final22/1  17:40
       
1Bianca Salming 1998Täby IS150
2Jessica Mattsson1998Tierps IF Friidrott143
3Maria Lindeberg1998Upsala IF140
4Sara Hermansson1998IFK Lidingö Friidrott140
5Wendela Thiman1998IFK Lidingö Friidrott137
6Linnéa Frobe1998Täby IS137
7Hanna Gutemar1998Täby IS134
7Lovisa Linde1998Täby IS134
9Emma Jansson1998IK Westmannia131
9Nora Jansson1998Upsala IF131
9Moa Johansson1998Ununge IF131
12Helena Kolte1998Täby IS126
13Agnes Jansson1998IK Westmannia126
14Josefiné Dahlbäck1998Täby IS126
15Maria Södergren1998Täby IS126
16Josefina Gustafsson 1998Täby IS121
17Karolina Eriksson1998Turebergs FK116
 Therese Hermelin1998IFK Lidingö Friidrott
 Frida Lindgärde1998Täby IS
 Amanda Lindblom1998Råby Rekarne FIF
 Amanda Bjersér1998IFK Lidingö Friidrott

F 13 Längd Final22/1  11:15

Pool 1
       
1Sara Hermansson1998IFK Lidingö Friidrott4,62
2Linnéa Frobe1998Täby IS4,57
3Maria Lindeberg1998Upsala IF4,354,34
4Julia Persson1998IK Westmannia4,354,17
5Bianca Salming 1998Täby IS4,28
6Hanna Aabakken1998Västerås FK4,15
7Josefina Gustafsson 1998Täby IS4,02
8Frida Lidén1998Ununge IF3,99
9Levina Ahlgren1998Upsala IF3,95
10Maja Gustavsson1998Västerås FK3,86
11Rebecca Edberg1998IK Westmannia3,71
12Mathilda Sjöberg1998Täby IS3,63
13Hanna Gutemar1998Täby IS3,553,40
14Sofie Håkansson1998Åkersberga Sportklubb3,54
15Therese Hermelin1998IFK Lidingö Friidrott3,47
16Lovisa Grandin1998Upsala IF3,373,14
17Charlotte van Doninck1998Turebergs FK3,02
18Eira Movin1998IFK Lidingö Friidrott2,71
 Frida Lindgärde1998Täby IS

F 13 Längd Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Rebecca Edberg 3,71 3,68 3,63
Therese Hermelin 3,34 3,25 3,47
Bianca Salming 4,16 4,28 4,09
Frida Lindgärde
Josefina Gustafsson 3,79 4,02 4,02
Mathilda Sjöberg 3,33 3,09 3,63
Julia Persson 3,37 4,35 4,13 4,17 4,10 x
Hanna Gutemar 3,19 3,40 3,55
Linnéa Frobe 4,32 4,26 4,41 4,54 4,57 4,39
Maja Gustavsson 3,71 3,86 3,65
Hanna Aabakken 4,15 4,08 4,06
Levina Ahlgren 3.93 3,90 3,95
Sofie Håkansson 3,54 3,41 3,06
Maria Lindeberg 4,24 4,34 4,32 4,35 4,23 4,29
Sara Hermansson 4,45 4,12 4,40 4,48 4,62 4,54
Charlotte van Doninck x 2,68 3,02
Lovisa Grandin 3,37 3,14 2,87
Eira Movin 2,71 2,53 2,46
Frida Lidén 3,85 3,85 3,99

Pool 2
       
1Helena Kolte1998Täby IS4,81
2Amanda Bjersér1998IFK Lidingö Friidrott4,71
3Jessica Mattsson1998Tierps IF Friidrott4,51
4Wendela Thiman1998IFK Lidingö Friidrott4,46
5Lidiya Ararso1998Västerås FK4,33
6Sofia Pihlblad1998Turebergs FK4,27
7Lovisa Linde1998Täby IS4,20
8Julia Wihlborg1998Gillberga-Lista IF3,97
9Moa Johansson1998Ununge IF3,84
10Maria Södergren1998Täby IS3,82
11Josefiné Dahlbäck1998Täby IS3,80
12Ellen Sköldberg1998IK Westmannia3,62
13Annalisa Billing1998Åkersberga Sportklubb3,553,50
14Linnéa Wolwan1998Upsala IF3,52
15Helena Thim1998Upsala IF3,373,34
16Fanny von Matérn 1998Täby IS3,22
 Amanda Lindblom1998Råby Rekarne FIF-
 Anna Lennman1998Katrineholms SK Friidrott
 Matilda Wallander1998Ununge IF

F 13 Längd Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Helena Thim 3,37 3,34 -
Linnéa Wolwan 3,49 3,50 3,52
Lidiya Ararso 4,33 4,28 4,22
Helena Kolte 4,45 4,44 4,51 4,52 4,65 4,81
Ellen Sköldberg 3,58 3,47 3,62
Jessica Mattsson 4,32 4,51 4,18 4,29 4,25 4,45
Fanny von Matérn 3,22 3,04 3,19
Lovisa Linde 3,78 4,20 3,79
Maria Södergren 3,82 3,80 x
Anna Lennman
Julia Wihlborg 3,97 3,80 3,74
Annalisa Billing 3,34 3,55 3,50
Amanda Lindblom -
Amanda Bjersér 4,58 4,42 3,83 4,61 4,71 4,69
Wendela Thiman 4,46 4,46 4,28 4,27 3,85 4,42
Josefiné Dahlbäck 3,72 3,80 3,76
Sofia Pihlblad 4,27 4,07 4,09
Moa Johansson 3,79 3,82 3,84
Matilda Wallander

F 13 Längd Final - Sammanställning
       
1Helena Kolte1998Täby IS4,81
2Amanda Bjersér1998IFK Lidingö Friidrott4,71
3Sara Hermansson1998IFK Lidingö Friidrott4,62
4Linnéa Frobe1998Täby IS4,57
5Jessica Mattsson1998Tierps IF Friidrott4,51
6Wendela Thiman1998IFK Lidingö Friidrott4,46
7Maria Lindeberg1998Upsala IF4,354,34
8Julia Persson1998IK Westmannia4,354,17
9Lidiya Ararso1998Västerås FK4,33
10Bianca Salming 1998Täby IS4,28
11Sofia Pihlblad1998Turebergs FK4,27
12Lovisa Linde1998Täby IS4,20
13Hanna Aabakken1998Västerås FK4,15
14Josefina Gustafsson 1998Täby IS4,02
15Frida Lidén1998Ununge IF3,99
16Julia Wihlborg1998Gillberga-Lista IF3,97
17Levina Ahlgren1998Upsala IF3,95
18Maja Gustavsson1998Västerås FK3,86
19Moa Johansson1998Ununge IF3,84
20Maria Södergren1998Täby IS3,82
21Josefiné Dahlbäck1998Täby IS3,80
22Rebecca Edberg1998IK Westmannia3,71
23Mathilda Sjöberg1998Täby IS3,63
24Ellen Sköldberg1998IK Westmannia3,62
25Annalisa Billing1998Åkersberga Sportklubb3,553,50
26Hanna Gutemar1998Täby IS3,553,40
27Sofie Håkansson1998Åkersberga Sportklubb3,54
28Linnéa Wolwan1998Upsala IF3,52
29Therese Hermelin1998IFK Lidingö Friidrott3,47
30Helena Thim1998Upsala IF3,373,34
31Lovisa Grandin1998Upsala IF3,373,14
32Fanny von Matérn 1998Täby IS3,22
33Charlotte van Doninck1998Turebergs FK3,02
34Eira Movin1998IFK Lidingö Friidrott2,71
 Frida Lindgärde1998Täby IS
 Anna Lennman1998Katrineholms SK Friidrott
 Matilda Wallander1998Ununge IF
 Amanda Lindblom1998Råby Rekarne FIF-

F 13 Kula Final22/1  10:00
       
1Bianca Salming 1998Täby IS10,97
2Nora Jansson1998Upsala IF10,65
3Helena Kolte1998Täby IS10,49
4Lovisa Linde1998Täby IS10,14
5Jessica Mattsson1998Tierps IF Friidrott9,909,82
6Julia Persson1998IK Westmannia9,909,55
7Linnéa Frobe1998Täby IS9,40
8Rebecca Edberg1998IK Westmannia9,06
9Anna Lennman1998Katrineholms SK Friidrott8,73
10Maja Fagerholm1998Nyköpings BIS8,11
11Hanna Gutemar1998Täby IS8,02
12Maria Södergren1998Täby IS7,94
13Victoria Hjelm1998Nyköpings BIS7,59
14Frida Lidén1998Ununge IF7,16
15Josefina Gustafsson 1998Täby IS6,85
16Ellen Sköldberg1998IK Westmannia6,82
17Therese Hermelin1998IFK Lidingö Friidrott6,03
18Fanny von Matérn 1998Täby IS5,88
19Mathilda Sjöberg1998Täby IS5,18
 Frida Lindgärde1998Täby IS
 Anna Haglund Ståhl1998Nyköpings BIS
 Matilda Wallander1998Ununge IF

F 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Rebecca Edberg 8,84 8,78 "" 9,06 8,74 8,79
Maja Fagerholm 8,11 8,07 7,58
Therese Hermelin 5,73 5,62 6,03
Bianca Salming 10,35 10,97 10,75 9,99 9,84 10,57
Frida Lindgärde
Helena Kolte 9,6 9,49 10,49 8,73 8,33 8,62
Josefina Gustafsson 6,71 6,85 6,61
Mathilda Sjöberg 5,18 4,71 5,08
Julia Persson 9,41 8,43 8,83 9,27 9,90 9,55
Ellen Sköldberg 6,82 6,63 6,19
Victoria Hjelm 7,21 7,55 7,59
Anna Haglund Ståhl
Jessica Mattsson 9,45 9,63 9,66 9,90 9,82 ""
Fanny von Matérn 5,88 5,45 5,03
Hanna Gutemar 7,46 7,8 8,02
Linnéa Frobe 8,55 8,37 8,81 8,85 8,29 9,40
Lovisa Linde 9,98 10,14 9,88 9,93 9,58 9,27
Maria Södergren 7,94 7,64 7,73
Nora Jansson 9,89 9,7 10,13 10,39 9,44 10,65
Anna Lennman 8,73 8,63 8,61
Frida Lidén 7,06 6,16 7,16
Matilda Wallander

F 12 60 m Försök22/1  12:55

Heat 1
       
1Clara Festin1999Upsala IF9,18q
2Cornelia Sundqvist1999Bålsta IK9,21q
3Filippa Carlson1999Råby Rekarne FIF9,31q
4Evelina Jonsson1999Turebergs FK9,77
5Tilde All1999Täby IS10,23
6Linnea Espling1999Västerås FK10,72
7Lenita Hiltunen Kihlstedt1999Västerås FK11,21

Heat 2
       
1Louise Svensson1999Flens FS8,97q
2Josefine Lundvall1999Täby IS8,99q
3Alma Lindberg1999Västerås FK9,21q
4Betty Lundmark1999Turebergs FK9,24q
5Ella Moberg1999Västerås FK9,39q
6Mika Söderström1999Vallentuna FK9,48
7Linn Kalderen1999Turebergs FK9,82

Heat 3
       
1Viktoria Almeren Hansson1999Råby Rekarne FIF8,90q
2Ida Thunberg1999IK Stål8,96q
3Amanda Jansson1999IK Westmannia9,59
4Isabella Engström1999Hammarby Friidrott9,82
5Lovisa Glavare Karlsson1999Täby IS9,83
6Julia Isberg1999Vallentuna FK10,69
7Karolina Svensson1999Västerås FK10,94

Heat 4
       
1Ebba Gällhagen1999Turebergs FK9,19q
2Elvira Zetterberg1999Västerås FK9,31q
3Emelie Alamanos1999Vallentuna FK9,47q
4Hanna Bielke1999Täby IS9,58
5Emma Widén1999Götlunda IF10,22
6Malin Wijk1999Upsala IF10,28
7Maja Fridström1999Västerås FK10,29

Heat 5
       
1Hanna Axelsson1999Upsala IF9,04q
2Cajsa Åkerberg1999Gillberga-Lista IF9,28q
3Linnéa Lundgren1999Nyköpings BIS9,45q
4Alva Cederholm1999IK Stål9,53
5Emilia Åkerlund1999Ununge IF9,83
6Ebba Åberg1999Nyköpings BIS9,94
7Emma Strömbom1999Västerås FK10,12

F 12 60 m Försök - Sammanställning
       
1Viktoria Almeren Hansson1999Råby Rekarne FIF8,90q
2Ida Thunberg1999IK Stål8,96q
3Louise Svensson1999Flens FS8,97q
4Josefine Lundvall1999Täby IS8,99q
5Hanna Axelsson1999Upsala IF9,04q
6Clara Festin1999Upsala IF9,18q
7Ebba Gällhagen1999Turebergs FK9,19q
8Cornelia Sundqvist1999Bålsta IK9,21q
9Alma Lindberg1999Västerås FK9,21q
10Betty Lundmark1999Turebergs FK9,24q
11Cajsa Åkerberg1999Gillberga-Lista IF9,28q
12Filippa Carlson1999Råby Rekarne FIF9,31q
13Elvira Zetterberg1999Västerås FK9,31q
14Ella Moberg1999Västerås FK9,39q
15Linnéa Lundgren1999Nyköpings BIS9,45q
16Emelie Alamanos1999Vallentuna FK9,47q
17Mika Söderström1999Vallentuna FK9,48
18Alva Cederholm1999IK Stål9,53
19Hanna Bielke1999Täby IS9,58
20Amanda Jansson1999IK Westmannia9,59
21Evelina Jonsson1999Turebergs FK9,77
22Linn Kalderen1999Turebergs FK9,82
23Isabella Engström1999Hammarby Friidrott9,82
24Lovisa Glavare Karlsson1999Täby IS9,83
25Emilia Åkerlund1999Ununge IF9,83
26Ebba Åberg1999Nyköpings BIS9,94
27Emma Strömbom1999Västerås FK10,12
28Emma Widén1999Götlunda IF10,22
29Tilde All1999Täby IS10,23
30Malin Wijk1999Upsala IF10,28
31Maja Fridström1999Västerås FK10,29
32Julia Isberg1999Vallentuna FK10,69
33Linnea Espling1999Västerås FK10,72
34Karolina Svensson1999Västerås FK10,94
35Lenita Hiltunen Kihlstedt1999Västerås FK11,21

F 12 60 m Final22/1  16:05

Heat 1
       
1Betty Lundmark1999Turebergs FK9,21
2Filippa Carlson1999Råby Rekarne FIF9,26
3Alma Lindberg1999Västerås FK9,334
3Elvira Zetterberg1999Västerås FK9,333
5Ella Moberg1999Västerås FK9,45
6Emelie Alamanos1999Vallentuna FK9,52
7Linnéa Lundgren1999Nyköpings BIS9,58
 Cajsa Åkerberg1999Gillberga-Lista IFEj start

Heat 2
       
1Ida Thunberg1999IK Stål8,82
2Viktoria Almeren Hansson1999Råby Rekarne FIF9,00
3Louise Svensson1999Flens FS9,06
4Josefine Lundvall1999Täby IS9,08
5Hanna Axelsson1999Upsala IF9,20
6Ebba Gällhagen1999Turebergs FK9,21
7Clara Festin1999Upsala IF9,38
8Cornelia Sundqvist1999Bålsta IK9,46

F 12 800 m Final22/1  17:30

Heat 1
       
1Lovisa Glavare Karlsson1999Täby IS3,00,26
2Emilia Åkerlund1999Ununge IF3,02,29
3Camilla Naeslund1999Enköpings AIF3,06,47
4Maja Fridström1999Västerås FK3,13,84
5Emma Strömbom1999Västerås FK3,17,79
6Louise Fossum1999Upsala IF3,27,90
7Julia Isberg1999Vallentuna FK3,35,86

Heat 2
       
1Louise Svensson1999Flens FS2,39,81
2Tilda Lundström1999Eskilstuna Friidrott2,43,72
3Hanna Bielke1999Täby IS2,51,11
4Josefine Lundvall1999Täby IS2,51,85
5Alma Lindberg1999Västerås FK2,52,89
6Isabella Engström1999Hammarby Friidrott2,57,52
 Mika Söderström1999Vallentuna FKEj start

F 12 800 m Final - Sammanställning
       
1Louise Svensson1999Flens FS2,39,81
2Tilda Lundström1999Eskilstuna Friidrott2,43,72
3Hanna Bielke1999Täby IS2,51,11
4Josefine Lundvall1999Täby IS2,51,85
5Alma Lindberg1999Västerås FK2,52,89
6Isabella Engström1999Hammarby Friidrott2,57,52
7Lovisa Glavare Karlsson1999Täby IS3,00,26
8Emilia Åkerlund1999Ununge IF3,02,29
9Camilla Naeslund1999Enköpings AIF3,06,47
10Maja Fridström1999Västerås FK3,13,84
11Emma Strömbom1999Västerås FK3,17,79
12Louise Fossum1999Upsala IF3,27,90
13Julia Isberg1999Vallentuna FK3,35,86
 Mika Söderström1999Vallentuna FKEj start

F 12 Höjd Final22/1  10:00
       
1Hanna Rynler1999Västerås FK154
2Hanna Bielke1999Täby IS144
3Ella Moberg1999Västerås FK138
4Louise Svensson1999Flens FS129
5Mika Söderström1999Vallentuna FK129
6Emelie Alamanos1999Vallentuna FK126
6Erika Jensen1999Turebergs FK126
6Elvira Zetterberg1999Västerås FK126
9Erika Granström1999Gillberga-Lista IF121
10Amanda Jansson1999IK Westmannia116
11Ebba Åberg1999Nyköpings BIS116
12Louise Fossum1999Upsala IF116
13Isabella Engström1999Hammarby Friidrott111
14Hanna Axelsson1999Upsala IF111
15Emma Widén1999Götlunda IF111
 Klara Hedberg1999Vallentuna FK
 Julia Isberg1999Vallentuna FK
 Amy Berglund1999IK Norrköping Friidrott
 Nursen Özdemirok1999Turebergs FK
 Linnéa Lundgren1999Nyköpings BIS
 Lisa Stenlund1999KA2 IF

F 12 Längd Final22/1  13:35

Pool 1
       
1Josefine Lundvall1999Täby IS4,35
2Mika Söderström1999Vallentuna FK4,01
3Erika Granström1999Gillberga-Lista IF4,00
4Cornelia Sundqvist1999Bålsta IK3,95
5Ebba Gällhagen1999Turebergs FK3,85
6Linnéa Lundgren1999Nyköpings BIS3,72
7Emelie Alamanos1999Vallentuna FK3,673,64
8Emma Holm1999Gillberga-Lista IF3,56
9Alva Cederholm1999IK Stål3,553,51
10Linn Kalderen1999Turebergs FK3,553,26
11Amanda Jansson1999IK Westmannia3,39
12Evelina Jonsson1999Turebergs FK3,37
13Malin Wijk1999Upsala IF3,32
14Sarah Westerberg1999Enköpings AIF3,30
15Tilde All1999Täby IS3,22
16Maja Fridström1999Västerås FK3,153,14
17Camilla Naeslund1999Enköpings AIF3,153,08
18Julia Isberg1999Vallentuna FK3,03
19Linnea Espling1999Västerås FK3,00
 Klara Hedberg1999Vallentuna FK-
 Amy Berglund1999IK Norrköping Friidrott-
 Lisa Stenlund1999KA2 IF-

F 12 Längd Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Camilla Naeslund 3,07 3,08 3,15
Mika Söderström 4,01 3,73 3,91
Klara Hedberg - - -
Julia Isberg 3,03 3,02 x
Linn Kalderen 2,89 3,26 3,55
Josefine Lundvall 4,12 4,09 4,22 4,23 4,35 x
Sarah Westerberg 3,30 3,18 3,16
Amy Berglund - - -
Emelie Alamanos 3,67 3,64 3,53
Evelina Jonsson 3,33 3,37 3,27
Cornelia Sundqvist 3,93 3,94 3,95
Emma Holm 3,08 3,56 3,53
Tilde All 3,18 3,12 3,22
Amanda Jansson 3,39 3,34 3,32
Ebba Gällhagen 3,82 3,85 3,75
Alva Cederholm 3,55 2,79 3,51
Linnéa Lundgren 3,72 3,68 3,65
Malin Wijk 3,06 3,01 3,32
Erika Granström 4,00 3,73 3,94
Linnea Espling 2,96 3,00 2,83
Lisa Stenlund - - -
Maja Fridström 3,14 3,15 2,96

Pool 2
       
1Ida Thunberg1999IK Stål4,56
2Viktoria Almeren Hansson1999Råby Rekarne FIF4,44
3Louise Svensson1999Flens FS4,37
4Hanna Bielke1999Täby IS4,20
5Alma Lindberg1999Västerås FK4,104,09
6Betty Lundmark1999Turebergs FK4,104,02
7Cajsa Åkerberg1999Gillberga-Lista IF4,09
8Elvira Zetterberg1999Västerås FK4,04
9Hanna Rynler1999Västerås FK4,03
10Ella Moberg1999Västerås FK4,02
11Lovisa Glavare Karlsson1999Täby IS3,71
12Emilia Åkerlund1999Ununge IF3,673,66
13Sofia Bellgran1999Råby Rekarne FIF3,66
14Clara Festin1999Upsala IF3,64
15Emma Strömbom1999Västerås FK3,45
16Isabella Engström1999Hammarby Friidrott3,42
17Emma Widén1999Götlunda IF3,36
18Filippa Borg1999Bålsta IK2,91
19Karolina Svensson1999Västerås FK2,78
20Linnéa Karlsson1999IK Westmannia2,77
21Lenita Hiltunen Kihlstedt1999Västerås FK2,40
 Elvira Danielsson1999IK Westmannia

F 12 Längd Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Louise Svensson 4,08 4,19 4,32 4,31 4,37 4,37
Isabella Engström 3,42 x 3,40
Hanna Bielke 3,91 3,81 4,20 4,02 3,92 4,01
Lovisa Glavare Karlsson 3,71 3,53 3,48
Linnéa Karlsson 2,67 2,68 2,77
Elvira Danielsson
Emma Widén 3,29 3,36 3,36
Clara Festin 3,55 3,53 3,64
Cajsa Åkerberg 3,89 4,04 4,09 3,92 4,05 4,05
Filippa Borg 2,89 2,91 2,68
Betty Lundmark 3,85 3,62 4,10 4,02 3,73 3,94
Ida Thunberg 4,56 4,30 - 4,45 x x
Viktoria Almeren Hansson 4,21 4,31 4,44 3,95 x 4,17
Sofia Bellgran 3,62 3,48 3,66
Lenita Hiltunen Kihlstedt 2,36 2,40 2,20
Alma Lindberg 4,01 4,09 4,08 x 4,00 4,10
Ella Moberg 4,02 3,91 3,95
Hanna Rynler 4,03 x x
Elvira Zetterberg 3,97 x 4,04
Emilia Åkerlund 3,66 3,46 3,67
Karolina Svensson 2,78 2,67 2,38
Emma Strömbom 3,31 3,34 3,45

F 12 Längd Final - Sammanställning
       
1Ida Thunberg1999IK Stål4,56
2Viktoria Almeren Hansson1999Råby Rekarne FIF4,44
3Louise Svensson1999Flens FS4,37
4Josefine Lundvall1999Täby IS4,35
5Hanna Bielke1999Täby IS4,20
6Alma Lindberg1999Västerås FK4,104,09
7Betty Lundmark1999Turebergs FK4,104,02
8Cajsa Åkerberg1999Gillberga-Lista IF4,09
9Elvira Zetterberg1999Västerås FK4,04
10Hanna Rynler1999Västerås FK4,03
11Ella Moberg1999Västerås FK4,02
12Mika Söderström1999Vallentuna FK4,01
13Erika Granström1999Gillberga-Lista IF4,00
14Cornelia Sundqvist1999Bålsta IK3,95
15Ebba Gällhagen1999Turebergs FK3,85
16Linnéa Lundgren1999Nyköpings BIS3,72
17Lovisa Glavare Karlsson1999Täby IS3,71
18Emilia Åkerlund1999Ununge IF3,673,66
19Emelie Alamanos1999Vallentuna FK3,673,64
20Sofia Bellgran1999Råby Rekarne FIF3,66
21Clara Festin1999Upsala IF3,64
22Emma Holm1999Gillberga-Lista IF3,56
23Alva Cederholm1999IK Stål3,553,51
24Linn Kalderen1999Turebergs FK3,553,26
25Emma Strömbom1999Västerås FK3,45
26Isabella Engström1999Hammarby Friidrott3,42
27Amanda Jansson1999IK Westmannia3,39
28Evelina Jonsson1999Turebergs FK3,37
29Emma Widén1999Götlunda IF3,36
30Malin Wijk1999Upsala IF3,32
31Sarah Westerberg1999Enköpings AIF3,30
32Tilde All1999Täby IS3,22
33Maja Fridström1999Västerås FK3,153,14
34Camilla Naeslund1999Enköpings AIF3,153,08
35Julia Isberg1999Vallentuna FK3,03
36Linnea Espling1999Västerås FK3,00
37Filippa Borg1999Bålsta IK2,91
38Karolina Svensson1999Västerås FK2,78
39Linnéa Karlsson1999IK Westmannia2,77
40Lenita Hiltunen Kihlstedt1999Västerås FK2,40
 Klara Hedberg1999Vallentuna FK-
 Lisa Stenlund1999KA2 IF-
 Amy Berglund1999IK Norrköping Friidrott-
 Elvira Danielsson1999IK Westmannia

F 12 Kula Final22/1  18:35
       
1Hanna Bielke1999Täby IS10,35
2Louise Svensson1999Flens FS9,97
3Hanna Rynler1999Västerås FK8,74
4Tilde All1999Täby IS8,57
5Isabella Engström1999Hammarby Friidrott8,01
6Clara Festin1999Upsala IF8,00
7Cornelia Sundqvist1999Bålsta IK7,87
8Elvira Danielsson1999IK Westmannia7,86
9Emilia Åkerlund1999Ununge IF7,477,39
10Erika Jensen1999Turebergs FK7,476,99
11Linn Kalderen1999Turebergs FK7,406,78
12Emma Widén1999Götlunda IF7,34
13Sofia Krantz1999Nyköpings BIS7,30
14Alma Lindberg1999Västerås FK7,26
15Josefine Lundvall1999Täby IS7,216,48
16Lovisa Glavare Karlsson1999Täby IS7,07
17Ebba Åberg1999Nyköpings BIS6,99
18Emma Strömbom1999Västerås FK6,81
19Evelina Jonsson1999Turebergs FK6,28
20Emma Holm1999Gillberga-Lista IF6,01
21Sarah Westerberg1999Enköpings AIF5,81
22Maja Fridström1999Västerås FK5,33
23Filippa Borg1999Bålsta IK5,10
24Linnéa Karlsson1999IK Westmannia4,96
 Julia Isberg1999Vallentuna FK
 Amy Berglund1999IK Norrköping Friidrott
 Emelie Alamanos1999Vallentuna FK
 Hanna Axelsson1999Upsala IF
 Cajsa Åkerberg1999Gillberga-Lista IF
 Elvira Zetterberg1999Västerås FK
 Lisa Stenlund1999KA2 IF
 Karolina Svensson1999Västerås FK

F 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Louise Svensson 9,97 9,34 9,32 9,41 9,15 9,45
Julia Isberg
Linn Kalderen 7,40 "" 6,78
Isabella Engström 7,35 6,87 7,67 7,94 8,01 6,97
Hanna Bielke 9,71 9,03 10,35 8,97 "" ""
Josefine Lundvall 6,48 "" 7,21
Lovisa Glavare Karlsson 6,67 5,92 7,07
Sarah Westerberg 5,81 5,59 5,51
Linnéa Karlsson 4,91 4,31 4,96
Elvira Danielsson 7,40 7,32 7,54 7,43 7,86 7,49
Amy Berglund
Emelie Alamanos
Evelina Jonsson 6,28 6,22 6,11
Erika Jensen 7,47 6,87 6,99
Ebba Åberg 6,29 6,99 6,87
Cornelia Sundqvist 7,21 6,89 7,87 7,47 7,71 5,92
Emma Widén 7,29 7,34 6,78
Emma Holm 6,01 5,57 5,93
Clara Festin 8,00 7,59 7,63 7,40 "" 7,15
Hanna Axelsson
Tilde All 8,12 8,57 8,25 8,47 8,49 8,24
Cajsa Åkerberg
Filippa Borg 4,05 4,89 5,10
Alma Lindberg 6,61 6,96 7,26
Hanna Rynler 7,97 8,29 8,10 8,74 8,61 7,65
Elvira Zetterberg
Emilia Åkerlund 7,34 7,47 7,39
Lisa Stenlund
Karolina Svensson
Maja Fridström 5,33 4,82 5,06
Emma Strömbom 5,98 6,81 6,61
Sofia Krantz 7,30 6,59 6,69

F 11 60 m Försök22/1  12:10

Heat 1
       
1Julia Axtelius2000Enköpings AIF9,59q
2Sofia Sundstedt2000Västerås FK9,61q
3Filippa Wallén2000Täby IS9,86q
4Christel Read2000Åkersberga Sportklubb10,02q
5Alexandra Poljarevius2000Täby IS10,14
6Bianca Wiljebrand2000IK Westmannia10,46
7Josefin Stare2000Åkersberga Sportklubb10,79
 Mathilda Ekholm2000Råby Rekarne FIFEj start

Heat 2
       
1Johanna Spetz2000Åkersberga Sportklubb9,85q
2Felicia Larsson2000Råby Rekarne FIF9,86q
3Tove Hedlöf2000Åkersberga Sportklubb10,00q
4Rebecca Christenson2000Turebergs FK10,41
5Olivia Björkström2000IK Westmannia10,51
6Emma Hultén2000Täby IS10,68
7Martina Johansson2000Täby IS10,69
8Alice Engström2000Västerås FK10,86

Heat 3
       
1Emilia Engström2000IK Stål9,53q
2Mathilda Pousette2000Täby IS9,63q
3Mathilda Eklund2000IK Westmannia10,00q
4Amanda Widlund2000Råby Rekarne FIF10,24
5Emilia Ekberg 2000Råby Rekarne FIF10,30
6Linnea Wiklund2000Västerås FK10,85
7Felicia Liljehäll2000Turebergs FK11,04
8Elin Falck2000Åkersberga Sportklubb11,29

Heat 4
       
1Malin Eirefors2000Västerås FK9,54q
2Alma Björkman2000Västerås FK9,76q
3Stina Rydell2000Råby Rekarne FIF9,92q
4Greta Henriksson2000Åkersberga Sportklubb10,10
5Victoria Ulvestaf2000Täby IS10,25
6Anna Njie2000Turebergs FK10,52
7Alida Nyström2000Vallentuna FK10,88
8Hanna Hällman2000Åkersberga Sportklubb11,70

Heat 5
       
1Linda Nyblom2000Turebergs FK9,28q
2Anna Ardbo2000Täby IS9,56q
3Tilda Tryggveson2000Bålsta IK9,66q
4Sara Gustavsson2000Råby Rekarne FIF10,11
5Alice Fahlström2000Västerås FK10,36
6Julia Norberg2000IK Stål10,44
7Ingrid Olsson2000Åkersberga Sportklubb11,12
8Vilma Carlsson2000Västerås FK11,48

F 11 60 m Försök - Sammanställning
       
1Linda Nyblom2000Turebergs FK9,28q
2Emilia Engström2000IK Stål9,53q
3Malin Eirefors2000Västerås FK9,54q
4Anna Ardbo2000Täby IS9,56q
5Julia Axtelius2000Enköpings AIF9,59q
6Sofia Sundstedt2000Västerås FK9,61q
7Mathilda Pousette2000Täby IS9,63q
8Tilda Tryggveson2000Bålsta IK9,66q
9Alma Björkman2000Västerås FK9,76q
10Johanna Spetz2000Åkersberga Sportklubb9,85q
11Filippa Wallén2000Täby IS9,86q
12Felicia Larsson2000Råby Rekarne FIF9,86q
13Stina Rydell2000Råby Rekarne FIF9,92q
14Mathilda Eklund2000IK Westmannia10,00q
15Tove Hedlöf2000Åkersberga Sportklubb10,00q
16Christel Read2000Åkersberga Sportklubb10,02q
17Greta Henriksson2000Åkersberga Sportklubb10,10
18Sara Gustavsson2000Råby Rekarne FIF10,11
19Alexandra Poljarevius2000Täby IS10,14
20Amanda Widlund2000Råby Rekarne FIF10,24
21Victoria Ulvestaf2000Täby IS10,25
22Emilia Ekberg 2000Råby Rekarne FIF10,30
23Alice Fahlström2000Västerås FK10,36
24Rebecca Christenson2000Turebergs FK10,41
25Julia Norberg2000IK Stål10,44
26Bianca Wiljebrand2000IK Westmannia10,46
27Olivia Björkström2000IK Westmannia10,51
28Anna Njie2000Turebergs FK10,52
29Emma Hultén2000Täby IS10,68
30Martina Johansson2000Täby IS10,69
31Josefin Stare2000Åkersberga Sportklubb10,79
32Linnea Wiklund2000Västerås FK10,85
33Alice Engström2000Västerås FK10,86
34Alida Nyström2000Vallentuna FK10,88
35Felicia Liljehäll2000Turebergs FK11,04
36Ingrid Olsson2000Åkersberga Sportklubb11,12
37Elin Falck2000Åkersberga Sportklubb11,29
38Vilma Carlsson2000Västerås FK11,48
39Hanna Hällman2000Åkersberga Sportklubb11,70
 Mathilda Ekholm2000Råby Rekarne FIFEj start

F 11 60 m Final22/1  16:15

Heat 1
       
1Stina Rydell2000Råby Rekarne FIF9,79
2Alma Björkman2000Västerås FK9,89
3Johanna Spetz2000Åkersberga Sportklubb10,10
4Felicia Larsson2000Råby Rekarne FIF10,21
5Mathilda Eklund2000IK Westmannia10,26
6Tove Hedlöf2000Åkersberga Sportklubb10,40
7Christel Read2000Åkersberga Sportklubb10,51
 Filippa Wallén2000Täby ISEj start

Heat 2
       
1Linda Nyblom2000Turebergs FK9,36
2Emilia Engström2000IK Stål9,51
3Anna Ardbo2000Täby IS9,56
4Malin Eirefors2000Västerås FK9,62
5Sofia Sundstedt2000Västerås FK9,67
6Mathilda Pousette2000Täby IS9,75
7Julia Axtelius2000Enköpings AIF9,81
8Tilda Tryggveson2000Bålsta IK9,84

F 11 60 m Final - Sammanställning
       
1Linda Nyblom2000Turebergs FK9,36
2Emilia Engström2000IK Stål9,51
3Anna Ardbo2000Täby IS9,56
4Malin Eirefors2000Västerås FK9,62
5Sofia Sundstedt2000Västerås FK9,67
6Mathilda Pousette2000Täby IS9,75
7Stina Rydell2000Råby Rekarne FIF9,79
8Julia Axtelius2000Enköpings AIF9,81
9Tilda Tryggveson2000Bålsta IK9,84
10Alma Björkman2000Västerås FK9,89
11Johanna Spetz2000Åkersberga Sportklubb10,10
12Felicia Larsson2000Råby Rekarne FIF10,21
13Mathilda Eklund2000IK Westmannia10,26
14Tove Hedlöf2000Åkersberga Sportklubb10,40
15Christel Read2000Åkersberga Sportklubb10,51
 Filippa Wallén2000Täby ISEj start

F 11 600 m Final22/1  18:50

Heat 1
       
1Malin Eirefors2000Västerås FK2,11,03
2Johanna Spetz2000Åkersberga Sportklubb2,11,28
3Anna Ardbo2000Täby IS2,18,55
4Alice Engström2000Västerås FK2,20,31
5Christel Read2000Åkersberga Sportklubb2,23,23
6Bianca Wiljebrand2000IK Westmannia2,23,45
7Linnea Wiklund2000Västerås FK2,25,93
8Alida Nyström2000Vallentuna FK2,26,61
 Emma Hultén2000Täby ISEj start

Heat 2
       
1Emilia Engström2000IK Stål2,01,15
2Mathilda Eklund2000IK Westmannia2,03,94
3Sara Gustavsson2000Råby Rekarne FIF2,05,01
4Mathilda Pousette2000Täby IS2,05,13
5Victoria Ulvestaf2000Täby IS2,07,24
6Emilia Ekberg 2000Råby Rekarne FIF2,10,13
7Rebecca Christenson2000Turebergs FK2,20,51
8Tilda Tryggveson2000Bålsta IK2,24,39

F 11 600 m Final - Sammanställning
       
1Emilia Engström2000IK Stål2,01,15
2Mathilda Eklund2000IK Westmannia2,03,94
3Sara Gustavsson2000Råby Rekarne FIF2,05,01
4Mathilda Pousette2000Täby IS2,05,13
5Victoria Ulvestaf2000Täby IS2,07,24
6Emilia Ekberg 2000Råby Rekarne FIF2,10,13
7Malin Eirefors2000Västerås FK2,11,03
8Johanna Spetz2000Åkersberga Sportklubb2,11,28
9Anna Ardbo2000Täby IS2,18,55
10Alice Engström2000Västerås FK2,20,31
11Rebecca Christenson2000Turebergs FK2,20,51
12Christel Read2000Åkersberga Sportklubb2,23,23
13Bianca Wiljebrand2000IK Westmannia2,23,45
14Tilda Tryggveson2000Bålsta IK2,24,39
15Linnea Wiklund2000Västerås FK2,25,93
16Alida Nyström2000Vallentuna FK2,26,61
 Emma Hultén2000Täby ISEj start

F 11 Höjd Final22/1  13:55
       
1Julia Axtelius2000Enköpings AIF130
2Emilia Engström2000IK Stål127
2Linda Nyblom2000Turebergs FK127
2Malin Eirefors2000Västerås FK127
5Kajsa Jansson2000IK Westmannia124
6Sofia Sundstedt2000Västerås FK121
6Stina Rydell2000Råby Rekarne FIF121
8Emma Hultén2000Täby IS121
9Johanna Spetz2000Åkersberga Sportklubb121
10Ebba Carlsson2000Bålsta IK116
11Felicia Larsson2000Råby Rekarne FIF116
12Sara Gustavsson2000Råby Rekarne FIF116
13Alma Björkman2000Västerås FK116
14Mathilda Pousette2000Täby IS111
14Victoria Ulvestaf2000Täby IS111
16Amanda Widlund2000Råby Rekarne FIF106
16Julia Norberg2000IK Stål106
18Martina Johansson2000Täby IS106
18Greta Henriksson2000Åkersberga Sportklubb106
20Anna Ardbo2000Täby IS106
21Tilda Tryggveson2000Bålsta IK101
22Linnea Wiklund2000Västerås FK101
23Mathilda Eklund2000IK Westmannia101
24Maya Aspelod2000Åkersberga Sportklubb96
25Bianca Wiljebrand2000IK Westmannia96
 Hilma Edenius2000Täby ISx
 Elin Falck2000Åkersberga Sportklubbx

F 11 Höjd Final  101 106 111 116 121 124 127 130 133 96
Mathilda Eklund xxo xxx - - - - - - - o
Kajsa Jansson - o xo o xxo o xxx - - o
Julia Axtelius - - - o o xo xo o xxx
Maya Aspelod xxx - - - - - - - - xxo
Johanna Spetz o o o o xxo xxx - - - o
Ebba Carlsson o x o o xxx
Amanda Widlund o o xxx
Sara Gustavsson o x xo xo xxx - - - - xo
Emma Hultén o o xxo o o xxx - - - o
Hilma Edenius xx - - - - - - - - xxx
Martina Johansson o o xxx - - - - - - o
Mathilda Pousette o o xo xxx
Alma Björkman o o xo xxo xxx - - - - o
Bianca Wiljebrand x xxx - - - - - - - xxo
Elin Falck - - - - - - - - - xxx
Greta Henriksson o o xxx - - - - - - o
Tilda Tryggveson o xxx - - - - - - - o
Emilia Engström - o o o o o xo xxx
Julia Norberg o o xxx
Anna Ardbo o o xxx - - - - - - xo
Victoria Ulvestaf o o xo xxx
Linda Nyblom o o o o o o xo xxx
Sofia Sundstedt - o o o o xxx
Linnea Wiklund xxo xxx - - - - - - - x
Malin Eirefors - o o o o o xo xxx
Felicia Larsson - o o xo xxx
Stina Rydell - o o o o xxx

F 11 Längd Final22/1  10:00

Pool 1
       
1Linda Nyblom2000Turebergs FK4,34Q
2Emilia Engström2000IK Stål3,87Q
3Julia Axtelius2000Enköpings AIF3,79Q
4Anna Ardbo2000Täby IS3,73Q
5Amanda Widlund2000Råby Rekarne FIF3,67
6Mathilda Pousette2000Täby IS3,65
7Johanna Spetz2000Åkersberga Sportklubb3,62
8Alma Björkman2000Västerås FK3,51
9Emilia Ekberg 2000Råby Rekarne FIF3,443,40
10Felicia Larsson2000Råby Rekarne FIF3,443,29
11Alexandra Poljarevius2000Täby IS3,38
12Victoria Ulvestaf2000Täby IS3,35
13Christel Read2000Åkersberga Sportklubb3,28
14Greta Henriksson2000Åkersberga Sportklubb3,17
15Olivia Björkström2000IK Westmannia3,10
16Hilma Edenius2000Täby IS2,86
17Linnea Wiklund2000Västerås FK2,85
18Martina Johansson2000Täby IS2,78
19Maya Aspelod2000Åkersberga Sportklubb2,75
20Elin Falck2000Åkersberga Sportklubb2,59
 Emilia Björklund2000Bålsta IK
 Olivia Falk2000Åkersberga Sportklubb
 Sarah Lindblom2000Råby Rekarne FIF

F 11 Längd Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Emilia Björklund
Julia Axtelius 3,50 3,72 3,76 3,60 3,79 3,59
Maya Aspelod 2,73 2,75 2,53
Johanna Spetz 3,42 3,47 3,62
Amanda Widlund 3,61 3,67 3,33 3,37 3,64 3,45
Hilma Edenius 2,82 2,86 2,84
Martina Johansson 2,60 2,78 2,54
Mathilda Pousette 3,49 3,58 3,65
Alma Björkman 3,37 3,51 3,46
Christel Read 3,28 3,18 3,17
Olivia Björkström 2,68 2,29 3,10
Elin Falck 2,59 2,19 2,57
Greta Henriksson 3,17 2,98 3,01
Olivia Falk
Sarah Lindblom
Emilia Engström 3,79 3,87 3,86 3,85 3,86 3,85
Emilia Ekberg 3,44 3,40 3,07
Alexandra Poljarevius 3,38 3,31 3,27
Anna Ardbo 3,66 3,57 3,73 - 3,47 3,31
Victoria Ulvestaf 3,22 3,19 3,35
Linda Nyblom 4,34 4,29 4,18 4,06 4,02 4,25
Linnea Wiklund 2,85 2,60 2,72
Felicia Larsson 3,44 x 3,29

Pool 2
       
1Mathilda Ekholm2000Råby Rekarne FIF4,04Q
2Malin Eirefors2000Västerås FK3,77Q
3Stina Rydell2000Råby Rekarne FIF3,73Q
4Kajsa Jansson2000IK Westmannia3,70Q
5Sara Gustavsson2000Råby Rekarne FIF3,60
6Sofia Sundstedt2000Västerås FK3,51
7Filippa Wallén2000Täby IS3,50
8Ebba Carlsson2000Bålsta IK3,46
9Julia Norberg2000IK Stål3,41
10Tilda Tryggveson2000Bålsta IK3,37
11Mathilda Eklund2000IK Westmannia3,36
12Emma Hultén2000Täby IS3,30
13Rebecca Christenson2000Turebergs FK3,21
14Alice Fahlström2000Västerås FK3,10
15Josefin Stare2000Åkersberga Sportklubb2,912,88
16Anna Njie2000Turebergs FK2,912,85
17Felicia Liljehäll2000Turebergs FK2,812,66
18Bianca Wiljebrand2000IK Westmannia2,812,63
19Tove Hedlöf2000Åkersberga Sportklubb2,77
20Alice Engström2000Västerås FK2,61
21Hanna Hällman2000Åkersberga Sportklubb2,54
22Vilma Carlsson2000Västerås FK2.42
 Ingrid Olsson2000Åkersberga Sportklubb
 Isabell Lindblom2000Råby Rekarne FIF

F 11 Längd Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Mathilda Eklund 3,31 x 3,36
Kajsa Jansson 3,69 3,67 3,69 3,60 3,62 3,70
Rebecca Christenson 3,03 3,21 3,21
Felicia Liljehäll x 2,81 2,66
Josefin Stare 2,91 2,82 2,88
Hanna Hällman 2,48 2,54 2,33
Ebba Carlsson 3,37 3,21 3,46
Sara Gustavsson 3,48 3,47 3,60
Emma Hultén 3,28 3,13 3,30
Filippa Wallén 3,31 3,31 3,50
Bianca Wiljebrand 2,61 2,63 2,81
Anna Njie 2,85 2,91 2,82
Tove Hedlöf 2,76 2,77 2,59
Ingrid Olsson
Isabell Lindblom
Tilda Tryggveson 3,37 3,25 3,21
Julia Norberg 3,33 3,41 3,31
Alice Fahlström 3,05 3,10 3,01
Alice Engström 2,61 x 2,41
Sofia Sundstedt 3,46 3,49 3,51
Malin Eirefors x 3,66 3,55 3,77 3,75 3,55
Vilma Carlsson 2,32 2.42 x
Mathilda Ekholm 4,04 3,75 - 3,99 3,86 -
Stina Rydell 3,63 3,63 3,68 3,73 3,46 x

F 11 Längd Final - Sammanställning
       
1Linda Nyblom2000Turebergs FK4,34Q
2Mathilda Ekholm2000Råby Rekarne FIF4,04Q
3Emilia Engström2000IK Stål3,87Q
4Julia Axtelius2000Enköpings AIF3,79Q
5Malin Eirefors2000Västerås FK3,77Q
6Stina Rydell2000Råby Rekarne FIF3,73Q
7Anna Ardbo2000Täby IS3,73Q
8Kajsa Jansson2000IK Westmannia3,70Q
9Amanda Widlund2000Råby Rekarne FIF3,67
10Mathilda Pousette2000Täby IS3,65
11Johanna Spetz2000Åkersberga Sportklubb3,62
12Sara Gustavsson2000Råby Rekarne FIF3,60
13Sofia Sundstedt2000Västerås FK3,51
14Alma Björkman2000Västerås FK3,51
15Filippa Wallén2000Täby IS3,50
16Ebba Carlsson2000Bålsta IK3,46
17Emilia Ekberg 2000Råby Rekarne FIF3,443,40
18Felicia Larsson2000Råby Rekarne FIF3,443,29
19Julia Norberg2000IK Stål3,41
20Alexandra Poljarevius2000Täby IS3,38
21Tilda Tryggveson2000Bålsta IK3,37
22Mathilda Eklund2000IK Westmannia3,36
23Victoria Ulvestaf2000Täby IS3,35
24Emma Hultén2000Täby IS3,30
25Christel Read2000Åkersberga Sportklubb3,28
26Rebecca Christenson2000Turebergs FK3,21
27Greta Henriksson2000Åkersberga Sportklubb3,17
28Alice Fahlström2000Västerås FK3,10
29Olivia Björkström2000IK Westmannia3,10
30Josefin Stare2000Åkersberga Sportklubb2,912,88
31Anna Njie2000Turebergs FK2,912,85
32Hilma Edenius2000Täby IS2,86
33Linnea Wiklund2000Västerås FK2,85
34Felicia Liljehäll2000Turebergs FK2,812,66
35Bianca Wiljebrand2000IK Westmannia2,812,63
36Martina Johansson2000Täby IS2,78
37Tove Hedlöf2000Åkersberga Sportklubb2,77
38Maya Aspelod2000Åkersberga Sportklubb2,75
39Alice Engström2000Västerås FK2,61
40Elin Falck2000Åkersberga Sportklubb2,59
41Hanna Hällman2000Åkersberga Sportklubb2,54
42Vilma Carlsson2000Västerås FK2.42
 Emilia Björklund2000Bålsta IK
 Ingrid Olsson2000Åkersberga Sportklubb
 Olivia Falk2000Åkersberga Sportklubb
 Sarah Lindblom2000Råby Rekarne FIF
 Isabell Lindblom2000Råby Rekarne FIF

F 11 Kula Final22/1  17:25
       
1Kajsa Jansson2000IK Westmannia8,69
2Julia Axtelius2000Enköpings AIF7,81
3Sara Gustavsson2000Råby Rekarne FIF7,45
4Emma Hultén2000Täby IS6,71
5Alma Björkman2000Västerås FK6,70
6Amanda Widlund2000Råby Rekarne FIF6,67
7Mathilda Eklund2000IK Westmannia6,42
8Johanna Spetz2000Åkersberga Sportklubb6,05
9Felicia Larsson2000Råby Rekarne FIF6,02
10Stina Rydell2000Råby Rekarne FIF6,00
11Felicia Liljehäll2000Turebergs FK5,56
12Malin Eirefors2000Västerås FK5,41
13Julia Norberg2000IK Stål5,39
14Hilma Edenius2000Täby IS5,07
15Rebecca Christenson2000Turebergs FK5,06
16Mathilda Pousette2000Täby IS5,02
17Linnea Wiklund2000Västerås FK5,01
18Martina Johansson2000Täby IS4,99
19Josefin Stare2000Åkersberga Sportklubb4,25
20Anna Ardbo2000Täby IS4,00
 Emilia Björklund2000Bålsta IK
 Maya Aspelod2000Åkersberga Sportklubb
 Hanna Hällman2000Åkersberga Sportklubb
 Ebba Carlsson2000Bålsta IK
 Filippa Wallén2000Täby IS
 Mathilda Ekholm2000Råby Rekarne FIF

F 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Emilia Björklund
Mathilda Eklund 6,30 5,76 5,95 6,01 6,42 5,22
Kajsa Jansson 8,14 8,31 8,09 7,78 8,01 8,69
Julia Axtelius 7,60 7,40 7,81 6,68 7,58 7,65
Rebecca Christenson 5,06 5,00 4,67
Felicia Liljehäll 5,56 5,29 4,99
Maya Aspelod
Josefin Stare 4,15 4,24 4,25
Johanna Spetz 6,05 5,49 "" 5,74 5,73 5,60
Hanna Hällman
Ebba Carlsson
Amanda Widlund 6,07 5,34 6,58 6,03 6,67 4,90
Sara Gustavsson 7,45 7,44 7,21 7,24 "" 6,63
Emma Hultén 5,52 6,71 "" 6,19 5,98 6,70
Filippa Wallén
Hilma Edenius 5,07 5,00 5,02
Martina Johansson 4,66 4,99 4,43
Mathilda Pousette 4,64 5,02 4,70
Alma Björkman 5,52 5,88 6,13 6,47 6,50 6,70
Julia Norberg 5,29 "" 5,39
Anna Ardbo "" 4,00 ""
Linnea Wiklund 3,90 5,01 4,76
Malin Eirefors 5,18 5,41 4,23
Felicia Larsson 5,93 6,02 ""
Mathilda Ekholm
Stina Rydell 5,90 5,99 6,00

F 10 60 m Försök22/1  11:45

Heat 1
       
1Amanda Finney Nilsson2001Täby IS9,61q
2Felicia Lundberg2001Vallentuna FK9,98q2
2Isabelle Grafsund2001Turebergs FK9,98q3
4Anna Götberg2001Västerås FK10,11q
5Louise Fröding2001Götlunda IF10,58
6Alice Haglund2001Åkersberga Sportklubb10,69
7Clara Larsson2001KFUM Örebro Friidrott10,70

Heat 2
       
1Emily Capobianco2001KFUM Örebro Friidrott9,51q
2Astrid Eggesjö2001Västerås FK9,63q
3Ida Winther2001Turebergs FK9,88q
4Rebecca Martinsson2001Åkersberga Sportklubb10,19q
5Julia Walther2001Västerås FK10,68
6Isabella Andersson2001Vallentuna FK10,96
7Anna Hvass2001Västerås FK10,98

Heat 3
       
1Elin Antonsson2001Västerås FK9,56q
2Vendela Tapper2001Enköpings AIF10,09q
3Klara Fredriksson2001Västerås FK10,19q
4Linn Flodin2001IK Westmannia10,21
5Filippa Harg2001Turebergs FK10,76
6Andrea Håkansson2001Åkersberga Sportklubb11,08
7Julia Rehlin2001Vallentuna FK11,21

Heat 4
       
1Sara Bredberg2001Vallentuna FK9,95q
2Lovisa Ulegård2001Västerås FK10,04q
3Alva Wolwan2001Upsala IF10,44
4Linnea Westerberg2001Enköpings AIF10,47
5Alva Widén2001Götlunda IF10,60
6Lucy Björk Sambo2001Hammarby Friidrott10,69
7Felicia Söderqvist2001Åkersberga Sportklubb11,75

Heat 5
       
1Melina Mancuso2001Västerås FK10,27
2Clara Zetterberg2001Västerås FK10,49
3Walda Jonsson2001Bålsta IK10,59
4Wilma Larsson2001Vilsta IK10,76
5Frida Nöu2001Täby IS10,92
6Maja Rehlin2001Vallentuna FK11,28

Heat 6
       
1Caroline Larsson2001Vallentuna FK9,86q
2Hilda Lindberg2001Västerås FK9,90q
3Karin Palmér2001KFUM Örebro Friidrott9,91q
4Sofia Hasselgren2001Åkersberga Sportklubb10,22
5Frida Helin2001Kungsängens SK10,38
6Jennifer Arvidsson2001IK Westmannia10,77
7Linnéa Tovseth2001Eskilstuna Friidrott12,18

F 10 60 m Försök - Sammanställning
       
1Emily Capobianco2001KFUM Örebro Friidrott9,51q
2Elin Antonsson2001Västerås FK9,56q
3Amanda Finney Nilsson2001Täby IS9,61q
4Astrid Eggesjö2001Västerås FK9,63q
5Caroline Larsson2001Vallentuna FK9,86q
6Ida Winther2001Turebergs FK9,88q
7Hilda Lindberg2001Västerås FK9,90q
8Karin Palmér2001KFUM Örebro Friidrott9,91q
9Sara Bredberg2001Vallentuna FK9,95q
10Isabelle Grafsund2001Turebergs FK9,98q3
11Felicia Lundberg2001Vallentuna FK9,98q2
12Lovisa Ulegård2001Västerås FK10,04q
13Vendela Tapper2001Enköpings AIF10,09q
14Anna Götberg2001Västerås FK10,11q
15Rebecca Martinsson2001Åkersberga Sportklubb10,19q
16Klara Fredriksson2001Västerås FK10,19q
17Linn Flodin2001IK Westmannia10,21
18Sofia Hasselgren2001Åkersberga Sportklubb10,22
19Melina Mancuso2001Västerås FK10,27
20Frida Helin2001Kungsängens SK10,38
21Alva Wolwan2001Upsala IF10,44
22Linnea Westerberg2001Enköpings AIF10,47
23Clara Zetterberg2001Västerås FK10,49
24Louise Fröding2001Götlunda IF10,58
25Walda Jonsson2001Bålsta IK10,59
26Alva Widén2001Götlunda IF10,60
27Julia Walther2001Västerås FK10,68
28Alice Haglund2001Åkersberga Sportklubb10,69
29Lucy Björk Sambo2001Hammarby Friidrott10,69
30Clara Larsson2001KFUM Örebro Friidrott10,70
31Filippa Harg2001Turebergs FK10,76
32Wilma Larsson2001Vilsta IK10,76
33Jennifer Arvidsson2001IK Westmannia10,77
34Frida Nöu2001Täby IS10,92
35Isabella Andersson2001Vallentuna FK10,96
36Anna Hvass2001Västerås FK10,98
37Andrea Håkansson2001Åkersberga Sportklubb11,08
38Julia Rehlin2001Vallentuna FK11,21
39Maja Rehlin2001Vallentuna FK11,28
40Felicia Söderqvist2001Åkersberga Sportklubb11,75
41Linnéa Tovseth2001Eskilstuna Friidrott12,18

F 10 60 m Final22/1  15:55

Heat 1
       
1Sara Bredberg2001Vallentuna FK9,98
2Vendela Tapper2001Enköpings AIF10,03
3Felicia Lundberg2001Vallentuna FK10,04
4Isabelle Grafsund2001Turebergs FK10,07
5Lovisa Ulegård2001Västerås FK10,17
6Rebecca Martinsson2001Åkersberga Sportklubb10,25
7Anna Götberg2001Västerås FK10,33
8Klara Fredriksson2001Västerås FK10,38

Heat 2
       
1Emily Capobianco2001KFUM Örebro Friidrott9,49
2Elin Antonsson2001Västerås FK9,70
3Amanda Finney Nilsson2001Täby IS9,76
4Ida Winther2001Turebergs FK9,77
5Hilda Lindberg2001Västerås FK9,79
6Astrid Eggesjö2001Västerås FK9,81
7Caroline Larsson2001Vallentuna FK9,82
8Karin Palmér2001KFUM Örebro Friidrott9,96

F 10 600 m Final22/1  18:20

Heat 1
       
1Elin Antonsson2001Västerås FK2,14,86
2Isabelle Grafsund2001Turebergs FK2,15,54
3Caroline Larsson2001Vallentuna FK2,16,48
4Louise Fröding2001Götlunda IF2,22,56
5Amanda Finney Nilsson2001Täby IS2,28,71
6Ida Winther2001Turebergs FK2,33,07
 Maja Rehlin2001Vallentuna FKbröt

Heat 2
       
1Astrid Eggesjö2001Västerås FK2,10,60
2Melina Mancuso2001Västerås FK2,11,60
3Hilda Lindberg2001Västerås FK2,11,66
4Klara Fredriksson2001Västerås FK2,19,38
5Walda Jonsson2001Bålsta IK2,20,52
6Agnes Nilsson2001Rånäs 4H2,21,64
7Filippa Harg2001Turebergs FK2,24,77
8Julia Rehlin2001Vallentuna FK2,37,30

Heat 3
       
1Celine Allard-Forsberg2001Vilsta IK2,07,76
2Wilma Larsson2001Vilsta IK2,08,23
3Sofia Hasselgren2001Åkersberga Sportklubb2,21,77
4Linn Flodin2001IK Westmannia2,23,56
5Linnea Westerberg2001Enköpings AIF2,29,09
6Frida Nöu2001Täby IS2,29,43
7Julia Walther2001Västerås FK2,40,02

F 10 600 m Final - Sammanställning
       
1Celine Allard-Forsberg2001Vilsta IK2,07,76
2Wilma Larsson2001Vilsta IK2,08,23
3Astrid Eggesjö2001Västerås FK2,10,60
4Melina Mancuso2001Västerås FK2,11,60
5Hilda Lindberg2001Västerås FK2,11,66
6Elin Antonsson2001Västerås FK2,14,86
7Isabelle Grafsund2001Turebergs FK2,15,54
8Caroline Larsson2001Vallentuna FK2,16,48
9Klara Fredriksson2001Västerås FK2,19,38
10Walda Jonsson2001Bålsta IK2,20,52
11Agnes Nilsson2001Rånäs 4H2,21,64
12Sofia Hasselgren2001Åkersberga Sportklubb2,21,77
13Louise Fröding2001Götlunda IF2,22,56
14Linn Flodin2001IK Westmannia2,23,56
15Filippa Harg2001Turebergs FK2,24,77
16Amanda Finney Nilsson2001Täby IS2,28,71
17Linnea Westerberg2001Enköpings AIF2,29,09
18Frida Nöu2001Täby IS2,29,43
19Ida Winther2001Turebergs FK2,33,07
20Julia Rehlin2001Vallentuna FK2,37,30
21Julia Walther2001Västerås FK2,40,02
 Maja Rehlin2001Vallentuna FKbröt

F 10 Höjd Final22/1  13:15
       
1Astrid Eggesjö2001Västerås FK124
2Lucy Björk Sambo2001Hammarby Friidrott119
3Amanda Finney Nilsson2001Täby IS119
4Isabelle Grafsund2001Turebergs FK116
5Sara Bredberg2001Vallentuna FK111
6Caroline Larsson2001Vallentuna FK111
7Klara Fredriksson2001Västerås FK111
7Anna Götberg2001Västerås FK111
9Linn Flodin2001IK Westmannia106
9Frida Nöu2001Täby IS101
9Walda Jonsson2001Bålsta IK101
11Sofia Hasselgren2001Åkersberga Sportklubb101
12Molly Sahlin2001Åkersberga Sportklubb96
12Maja Rehlin2001Vallentuna FK96
12Julia Walther2001Västerås FK96
12Clara Zetterberg2001Västerås FK96
16Felicia Söderqvist2001Åkersberga Sportklubb91
17Beatrice Holmer2001Västerås FK91
 Melina Mancuso2001Västerås FK 
 Linnéa Tovseth2001Eskilstuna Friidrottigr
 Elin Antonsson2001Västerås FK
 Emilia Skärbo2001Råby Rekarne FIF
 Julia Rehlin2001Vallentuna FK
 Astrid Grönberg2001Västerås FK
 Tova Tingström2001Västerås FK

F 10 Längd Final22/1  17:15

Pool 1
       
1Isabelle Grafsund2001Turebergs FK3,60
2Astrid Eggesjö2001Västerås FK3,54
3Hilda Lindberg2001Västerås FK3,53
4Sara Bredberg2001Vallentuna FK3,33
5Vendela Tapper2001Enköpings AIF3,26
6Caroline Larsson2001Vallentuna FK3,25
7Rebecca Martinsson2001Åkersberga Sportklubb3,17
8Clara Zetterberg2001Västerås FK3,13
9Anna Götberg2001Västerås FK3,11
10Walda Jonsson2001Bålsta IK3,09
11Linn Flodin2001IK Westmannia3,04
12Lucy Björk Sambo2001Hammarby Friidrott2,982,81
13Alice Haglund2001Åkersberga Sportklubb2,772,65
14Filippa Harg2001Turebergs FK2,772,55
15Jennifer Liljeros2001Västerås FK2,69
16Julia Rehlin2001Vallentuna FK2,57
17Andrea Håkansson2001Åkersberga Sportklubb2,452,45
18Clara Larsson2001KFUM Örebro Friidrott2,452,41
 Anna Hvass2001Västerås FK
 Lovisa Ulegård2001Västerås FK
 Emilia Skärbo2001Råby Rekarne FIF
 Tova Tingström2001Västerås FK

F 10 Längd Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Anna Hvass
Linn Flodin 3,04 2,88 2,79
Lovisa Ulegård
Sara Bredberg 3,33 3,28 3,25 3,19 3,16 3,25
Alice Haglund 2,77 x 2,65
Isabelle Grafsund 3,59 3,51 3,60 3,45 x 3,59
Lucy Björk Sambo 2,81 2,77 2,98
Emilia Skärbo
Walda Jonsson 2,86 3,01 3,09
Julia Rehlin 2,57 2,31 2,26
Caroline Larsson 3,05 3,25 3,20
Rebecca Martinsson 3,09 3,08 3,17
Andrea Håkansson 2,42 2,45 2,45
Filippa Harg 2,55 2,59 2,77
Clara Larsson x 2,41 2,45
Vendela Tapper 3,18 3,26 3,06
Jennifer Liljeros 2,69 2,59 2,48
Tova Tingström
Anna Götberg 3,03 3,11 3,10
Hilda Lindberg 3,49 3,44 3,43 3,41 3,52 3,53
Clara Zetterberg 3,13 3,12 3,09
Astrid Eggesjö 3,33 3,21 3,00 3,03 3,52 3,54

Pool 2
       
1Emily Capobianco2001KFUM Örebro Friidrott4.03
2Elin Antonsson2001Västerås FK3,95
3Karin Palmér2001KFUM Örebro Friidrott3,67
4Felicia Lundberg2001Vallentuna FK3,41
5Amanda Finney Nilsson2001Täby IS3,28
6Klara Fredriksson2001Västerås FK3,27
7Agnes Nilsson2001Rånäs 4H3,24
8Melina Mancuso2001Västerås FK3,14
9Julia Walther2001Västerås FK3,10
10Alva Widén2001Götlunda IF3,03
11Linnea Westerberg2001Enköpings AIF2,992,96
12Frida Nöu2001Täby IS2,992,91
13Ida Winther2001Turebergs FK2,992,98
14Alva Wolwan2001Upsala IF2,992,95
15Sofia Hasselgren2001Åkersberga Sportklubb2,982,89
16Molly Sahlin2001Åkersberga Sportklubb2,94
17Maja Rehlin2001Vallentuna FK2,92
18Isabella Andersson2001Vallentuna FK2,77
19Jennifer Arvidsson2001IK Westmannia2,61
20Louise Fröding2001Götlunda IF2,59
 Felicia Söderqvist2001Åkersberga Sportklubb-
 Felicia Hesser2001Täby IS-
 Astrid Grönberg2001Västerås FK-

F 10 Längd Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Elin Antonsson 3,64 3,76 3,80 3,76 3,95 3,95
Linnea Westerberg 2,98 2,99 2,96
Alva Wolwan 2,95 2,85 2,99
Isabella Andersson 2,59 "" 2,77
Felicia Lundberg 3,38 3,30 3,33 3,41 3,33 3,37
Molly Sahlin 2,94 2,89 2,77
Felicia Söderqvist - - -
Alva Widén 3,03 3,03 2,96
Amanda Finney Nilsson 3,17 3,28 2,68
Felicia Hesser - - -
Frida Nöu 2,98 2,99 2,91
Karin Palmér 3,52 3,67 3,56 3,62 3,64 3,49
Melina Mancuso 3,14 2,98 2,82
Jennifer Arvidsson 2,57 2,56 2,61
Maja Rehlin 2,92 2,80 2,55
Sofia Hasselgren 2,89 2,98 2,87
Louise Fröding 2,59 2,58 2,55
Ida Winther 2,90 2,98 2,99
Emily Capobianco 3,36 3,75 3,60 3,95 3,95 4.03
Agnes Nilsson 2,57 3,08 3,24
Astrid Grönberg - - -
Julia Walther 2,94 2,90 3,10
Klara Fredriksson 3,00 3,27 3,27

F 10 Längd Final - Sammanställning
       
1Emily Capobianco2001KFUM Örebro Friidrott4.03
2Elin Antonsson2001Västerås FK3,95
3Karin Palmér2001KFUM Örebro Friidrott3,67
4Isabelle Grafsund2001Turebergs FK3,60
5Astrid Eggesjö2001Västerås FK3,54
6Hilda Lindberg2001Västerås FK3,53
7Felicia Lundberg2001Vallentuna FK3,41
8Sara Bredberg2001Vallentuna FK3,33
9Amanda Finney Nilsson2001Täby IS3,28
10Klara Fredriksson2001Västerås FK3,27
11Vendela Tapper2001Enköpings AIF3,26
12Caroline Larsson2001Vallentuna FK3,25
13Agnes Nilsson2001Rånäs 4H3,24
14Rebecca Martinsson2001Åkersberga Sportklubb3,17
15Melina Mancuso2001Västerås FK3,14
16Clara Zetterberg2001Västerås FK3,13
17Anna Götberg2001Västerås FK3,11
18Julia Walther2001Västerås FK3,10
19Walda Jonsson2001Bålsta IK3,09
20Linn Flodin2001IK Westmannia3,04
21Alva Widén2001Götlunda IF3,03
22Linnea Westerberg2001Enköpings AIF2,992,96
23Frida Nöu2001Täby IS2,992,91
24Ida Winther2001Turebergs FK2,992,98
25Alva Wolwan2001Upsala IF2,992,95
26Sofia Hasselgren2001Åkersberga Sportklubb2,982,89
27Lucy Björk Sambo2001Hammarby Friidrott2,982,81
28Molly Sahlin2001Åkersberga Sportklubb2,94
29Maja Rehlin2001Vallentuna FK2,92
30Alice Haglund2001Åkersberga Sportklubb2,772,65
31Filippa Harg2001Turebergs FK2,772,55
32Isabella Andersson2001Vallentuna FK2,77
33Jennifer Liljeros2001Västerås FK2,69
34Jennifer Arvidsson2001IK Westmannia2,61
35Louise Fröding2001Götlunda IF2,59
36Julia Rehlin2001Vallentuna FK2,57
37Andrea Håkansson2001Åkersberga Sportklubb2,452,45
38Clara Larsson2001KFUM Örebro Friidrott2,452,41
 Tova Tingström2001Västerås FK
 Lovisa Ulegård2001Västerås FK
 Anna Hvass2001Västerås FK
 Emilia Skärbo2001Råby Rekarne FIF
 Astrid Grönberg2001Västerås FK-
 Felicia Hesser2001Täby IS-
 Felicia Söderqvist2001Åkersberga Sportklubb-

F 10 Kula Final22/1  14:35
       
1Isabella Andersson2001Vallentuna FK7,03
2Sara Bredberg2001Vallentuna FK5,89
3Lucy Björk Sambo2001Hammarby Friidrott5,86
4Amanda Finney Nilsson2001Täby IS5,83
5Anna Götberg2001Västerås FK5,52
6Walda Jonsson2001Bålsta IK5,51
7Isabelle Grafsund2001Turebergs FK5,36
8Alice Haglund2001Åkersberga Sportklubb5,34
9Frida Helin2001Kungsängens SK4,98
10Elin Antonsson2001Västerås FK4,92
11Alva Widén2001Götlunda IF4,91
12Klara Fredriksson2001Västerås FK4,87
13Karin Palmér2001KFUM Örebro Friidrott4,73
14Anna Hvass2001Västerås FK4,70
15Linnea Westerberg2001Enköpings AIF4,69
16Julia Walther2001Västerås FK4,63
17Molly Sahlin2001Åkersberga Sportklubb4,45
18Felicia Lundberg2001Vallentuna FK4,41
19Lovisa Ulegård2001Västerås FK4,36
20Astrid Eggesjö2001Västerås FK4,24
21Linnéa Tovseth2001Eskilstuna Friidrott3,95
22Frida Nöu2001Täby IS3,94
23Clara Zetterberg2001Västerås FK3,88
24Melina Mancuso2001Västerås FK3,86
25Felicia Söderqvist2001Åkersberga Sportklubb3,80
26Linn Flodin2001IK Westmannia3,78
27Hilda Lindberg2001Västerås FK3,68
28Beatrice Holmer2001Västerås FK3,63
 Alva Wolwan2001Upsala IF
 Felicia Hesser2001Täby IS
 Emilia Skärbo2001Råby Rekarne FIF
 Astrid Grönberg2001Västerås FK

F 10 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Anna Hvass 3,93 4,70 4,44
Elin Antonsson 4,90 4,61 4,92
Linn Flodin 3,70 3,47 3,78
Linnea Westerberg 4,69 4,55 4,61
Lovisa Ulegård 4,36 4,01 4,03
Alva Wolwan
Sara Bredberg 4,99 5,30 5,89 5,05 4,81 5,53
Isabella Andersson 6,50 6,19 6,51 6,35 6,76 7,03
Felicia Lundberg 4,03 4,41 4,28
Molly Sahlin 4,45 4,30 3,47
Alice Haglund 4,62 4,01 5,00 5,34 5,20 4,15
Felicia Söderqvist 3,79 3,19 3,80
Alva Widén 4,58 4,91 4,46
Isabelle Grafsund "" 4,69 5,36 4,57 4,97 4,99
Lucy Björk Sambo 5,16 5,63 4,95 4,33 5,86 5,38
Amanda Finney Nilsson 4,50 5,64 5,14 4,79 5,83 5,75
Felicia Hesser
Frida Nöu 3,55 3,63 3,94
Karin Palmér 4,73 4,68 4,71
Emilia Skärbo
Walda Jonsson 5,20 5,13 4,86 4,85 5,24 5,51
Melina Mancuso 3,00 3,36 3,86
Astrid Grönberg
Julia Walther 4,50 "" 4,63
Klara Fredriksson 4,04 4,87 4,83
Anna Götberg 5,25 4,64 4,94 5,46 5,52 5,37
Hilda Lindberg 3,68 "" 3,38
Clara Zetterberg 3,49 3,88 3,75
Astrid Eggesjö 3,95 4,24 3,54
Beatrice Holmer 3,63 3,36 3,39
Frida Helin 4,88 4,98 ""
Linnéa Tovseth 3,72 3,95 3,90

F 9 60 m Försök22/1  11:00

Heat 1
       
1Ella Enander2002Täby IS10,11q
2Ella Gunnarsson2002Västerås FK10,33q
3Wilma Thorberg2002Kungsängens SK10,59q
4Frida Thornander2002Upsala IF10,61q
5Tyra Johansson2002Bålsta IK11,04q
6Linn Hällman2002Åkersberga Sportklubb11,51
7Lina Persson2002Täby IS11,62

Heat 2
       
1Cassandra Svens2002Täby IS10,57q
2Nora Bertheau2002Täby IS10,74q
3Siri Bredberg2002Vallentuna FK11,05q
4Amanda Holmström2002Bålsta IK11,41
5Erica Grut2002IFK Lidingö Friidrott11,90
6Ronya Aspelod2002Åkersberga Sportklubb12,06
7Elsa Holmqvist2002Västerås FK12,60

Heat 3
       
1Ida Weståker2002Täby IS10,87q
2Linnea Åström2002Västerås FK11,00q
3Oliwia Wildsjö2002Vallentuna FK11,16q
4Linnea Billing2002Åkersberga Sportklubb11,38
5Filippa Granåsen 2002Täby IS11,62
6Ida Dahlin-Persson2002IK Westmannia12,00

Heat 4
       
1Natalie Hultman2002Åkersberga Sportklubb10,93q
2Olivia Stråle2002Eskilstuna Friidrott11,25q
3Johanna Auvinen2002IK Westmannia11,40
4Nora Lidén2002Ununge IF11,98
5Sanna Manske2002Västerås FK12,12
6Jessica von Matérn 2002Täby IS12,46

Heat 5
       
1Sofia Bertilsson2002Gillberga-Lista IF10,35q
2Elvira Omberg2002Bålsta IK10,73q
3Emilia Stare2002Åkersberga Sportklubb11,19q
4Milla Halldén2002Vallentuna FK11,43
5Nora Billgert2002Täby IS11,64
6Moa Andersson2002Täby IS11,76
7Isabell Andersson2002Västerås FK12,63

F 9 60 m Försök - Sammanställning
       
1Ella Enander2002Täby IS10,11q
2Ella Gunnarsson2002Västerås FK10,33q
3Sofia Bertilsson2002Gillberga-Lista IF10,35q
4Cassandra Svens2002Täby IS10,57q
5Wilma Thorberg2002Kungsängens SK10,59q
6Frida Thornander2002Upsala IF10,61q
7Elvira Omberg2002Bålsta IK10,73q
8Nora Bertheau2002Täby IS10,74q
9Ida Weståker2002Täby IS10,87q
10Natalie Hultman2002Åkersberga Sportklubb10,93q
11Linnea Åström2002Västerås FK11,00q
12Tyra Johansson2002Bålsta IK11,04q
13Siri Bredberg2002Vallentuna FK11,05q
14Oliwia Wildsjö2002Vallentuna FK11,16q
15Emilia Stare2002Åkersberga Sportklubb11,19q
16Olivia Stråle2002Eskilstuna Friidrott11,25q
17Linnea Billing2002Åkersberga Sportklubb11,38
18Johanna Auvinen2002IK Westmannia11,40
19Amanda Holmström2002Bålsta IK11,41
20Milla Halldén2002Vallentuna FK11,43
21Linn Hällman2002Åkersberga Sportklubb11,51
22Lina Persson2002Täby IS11,62
23Filippa Granåsen 2002Täby IS11,62
24Nora Billgert2002Täby IS11,64
25Moa Andersson2002Täby IS11,76
26Erica Grut2002IFK Lidingö Friidrott11,90
27Nora Lidén2002Ununge IF11,98
28Ida Dahlin-Persson2002IK Westmannia12,00
29Ronya Aspelod2002Åkersberga Sportklubb12,06
30Sanna Manske2002Västerås FK12,12
31Jessica von Matérn 2002Täby IS12,46
32Elsa Holmqvist2002Västerås FK12,60
33Isabell Andersson2002Västerås FK12,63

F 9 60 m Final22/1  15:15

Heat 1
       
1Ida Weståker2002Täby IS10,60
2Siri Bredberg2002Vallentuna FK10,62
3Linnea Åström2002Västerås FK11,08
4Natalie Hultman2002Åkersberga Sportklubb11,16
5Olivia Stråle2002Eskilstuna Friidrott11,34
6Emilia Stare2002Åkersberga Sportklubb11,35
7Oliwia Wildsjö2002Vallentuna FK11,38
8Tyra Johansson2002Bålsta IK11,45

Heat 2
       
1Sofia Bertilsson2002Gillberga-Lista IF10,17
2Cassandra Svens2002Täby IS10,25
3Ella Enander2002Täby IS10,27
4Ella Gunnarsson2002Västerås FK10,31
5Wilma Thorberg2002Kungsängens SK10,54
6Nora Bertheau2002Täby IS10,78
7Frida Thornander2002Upsala IF10,81
8Elvira Omberg2002Bålsta IK10,87

F 9 600 m Final22/1  18:35

Heat 1
       
1Siri Bredberg2002Vallentuna FK2,23,27
2Ida Weståker2002Täby IS2,23,54
3Nora Bertheau2002Täby IS2,27,27
4Nora Lidén2002Ununge IF2,34,40
5Filippa Granåsen 2002Täby IS2,37,72
6Linnea Billing2002Åkersberga Sportklubb2,39,14
7Lina Persson2002Täby IS2,41,25
 Tilde Ehrengren2002Västerås FKEj start

Heat 2
       
1Ella Gunnarsson2002Västerås FK2,19,56
2Cassandra Svens2002Täby IS2,27,73
3Wilma Thorberg2002Kungsängens SK2,27,84
4Nora Billgert2002Täby IS2,32,34
5Erica Grut2002IFK Lidingö Friidrott2,57,69
6Amanda Holmström2002Bålsta IK3,03,64
 Natalie Hultman2002Åkersberga SportklubbEj start
 Moa Andersson2002Täby ISBröt

F 9 600 m Final - Sammanställning
       
1Ella Gunnarsson2002Västerås FK2,19,56
2Siri Bredberg2002Vallentuna FK2,23,27
3Ida Weståker2002Täby IS2,23,54
4Nora Bertheau2002Täby IS2,27,27
5Cassandra Svens2002Täby IS2,27,73
6Wilma Thorberg2002Kungsängens SK2,27,84
7Nora Billgert2002Täby IS2,32,34
8Nora Lidén2002Ununge IF2,34,40
9Filippa Granåsen 2002Täby IS2,37,72
10Linnea Billing2002Åkersberga Sportklubb2,39,14
11Lina Persson2002Täby IS2,41,25
12Erica Grut2002IFK Lidingö Friidrott2,57,69
13Amanda Holmström2002Bålsta IK3,03,64
 Tilde Ehrengren2002Västerås FKEj start
 Moa Andersson2002Täby ISBröt
 Natalie Hultman2002Åkersberga SportklubbEj start

F 9 Höjd Final22/1  15:40
       
1Elvira Omberg2002Bålsta IK114
2Frida Thornander2002Upsala IF111
3Ella Enander2002Täby IS106
4Cassandra Svens2002Täby IS106
5Wilma Thorberg2002Kungsängens SK101
6Oliwia Wildsjö2002Vallentuna FK101
7Elsa Björkman2003Västerås FK96
8Moa Andersson2002Täby IS91
9Nora Billgert2002Täby IS91
10Nora Bertheau2002Täby IS91
11Amanda Holmström2002Bålsta IK86
11Ida Weståker2002Täby IS86
11Emilia Stare2002Åkersberga Sportklubb86
11Sofia Bertilsson2002Gillberga-Lista IF86
15Linnea Billing2002Åkersberga Sportklubb86
16Johanna Auvinen2002IK Westmannia81
17Natalie Hultman2002Åkersberga Sportklubb81
 Siri Bredberg2002Vallentuna FKx
 Elsa Holmqvist2002Västerås FKx
 Ella Gunnarsson2002Västerås FKx
 Linnea Åström2002Västerås FKx
 Elin Sjösten2002Duvbo IK
 Viktoria Eklöf2002Täby IS
 Tilde Ehrengren2002Västerås FK
 Agnes Hjelte2002Gillberga-Lista IF
 Olivia Stråle2002Eskilstuna Friidrott
 Emilia Falk2002Västerås FK

F 9 Höjd Final  101 106 111 114 116 81 86 91 96
Amanda Holmström - - - - - o o xxx
Ida Weståker - - - - - o o xxx
Wilma Thorberg o xxx - - - o o o o
Johanna Auvinen - - - - - o xx
Frida Thornander xo xxo xo xxx - o o o o
Elvira Omberg xo xo xo xo xxx o o o o
Siri Bredberg - - - - - xxx
Oliwia Wildsjö xo xxx - - - xo o o o
Linnea Billing - - - - - o xxo xxx
Natalie Hultman - - - - - xo xxx
Emilia Stare - - - - - o o xxx
Cassandra Svens o o xxx - - xo o o o
Ella Enander o o xxx - - o o o o
Moa Andersson - - - - - xo o o xxx
Nora Bertheau - - - - - x o xxo xxx
Elsa Holmqvist - - - - - xxx
Nora Billgert - - - - - xo xx o xxx
Sofia Bertilsson - - - - - o o xxx
Ella Gunnarsson - - - - - xxx
Linnea Åström - - - - - xxx
Elsa Björkman xxx - - - - o o xxo xxo

F 9 Längd Final22/1  12:25

Pool 1
       
1Frida Thornander2002Upsala IF3,27
2Sofia Bertilsson2002Gillberga-Lista IF3,15
3Ida Weståker2002Täby IS3,10
4Elvira Omberg2002Bålsta IK2,88
5Cassandra Svens2002Täby IS2,87
6Linnea Billing2002Åkersberga Sportklubb2,84
7Milla Halldén2002Vallentuna FK2,70
8Emilia Stare2002Åkersberga Sportklubb2,68
9Amanda Holmström2002Bålsta IK2,642,55
10Tyra Johansson2002Bålsta IK2,642,50
11Olivia Stråle2002Eskilstuna Friidrott2,63
12Moa Andersson2002Täby IS2,49
13Lina Persson2002Täby IS2,37
14Elsa Holmqvist2002Västerås FK2,34
15Ronya Aspelod2002Åkersberga Sportklubb2,22
16Isabell Andersson2002Västerås FK2,11
 Fanny Måhl2002Vallentuna FK
 Tilde Ehrengren2002Västerås FK
 Emilia Falk2002Västerås FK

F 9 Längd Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Amanda Holmström 2,55 2,35 2,64
Ida Weståker 2,94 2,79 2,73 3,10 2,94 2,91
Frida Thornander 3,26 3,10 2,96 3,10 3,11 3,27
Elvira Omberg 2,72 2,88 2,71 x 2,69 2,78
Fanny Måhl
Milla Halldén 2,52 2,60 2,70
Ronya Aspelod 2,16 2,22 2,22
Linnea Billing 2,64 2,54 2,84
Emilia Stare 2,30 2,68 2,61
Cassandra Svens 2,73 2,78 2,87
Lina Persson 2,28 2,37 2,34
Moa Andersson 2,26 2,49 x
Elsa Holmqvist 2,34 2,05 x
Tilde Ehrengren
Tyra Johansson x 2,50 2,64
Olivia Stråle 2,57 2,63 2,56
Sofia Bertilsson 2,87 2,85 3,15 3,04 2,75 3,09
Emilia Falk
Isabell Andersson 2,04 2,00 2,11

Pool 2
       
1Ella Enander2002Täby IS3,17
2Nora Bertheau2002Täby IS3,11
3Wilma Thorberg2002Kungsängens SK3,08
4Ella Gunnarsson2002Västerås FK3,07
5Natalie Hultman2002Åkersberga Sportklubb2,71
6Nora Lidén2002Ununge IF2,67
7Nora Billgert2002Täby IS2,66
8Linnea Åström2002Västerås FK2,61
9Linn Hällman2002Åkersberga Sportklubb2,59
10Johanna Auvinen2002IK Westmannia2,57
11Ida Dahlin-Persson2002IK Westmannia2,46
12Sanna Manske2002Västerås FK2,30
13Jessica von Matérn 2002Täby IS2,29
14Filippa Granåsen 2002Täby IS2,28
15Siri Bredberg2002Vallentuna FK2,05
 Elin Sjösten2002Duvbo IK
 Rebecka Sjöberg2002Vallentuna FK
 Viktoria Eklöf2002Täby IS
 Agnes Hjelte2002Gillberga-Lista IF
 Mino Chabok2002Västerås FK

F 9 Längd Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Elin Sjösten
Ida Dahlin-Persson 2,46 2,17 2,41
Wilma Thorberg 2,66 2,75 2,96 3,08 2,94 2,94
Johanna Auvinen 2,57 2,41 2,56
Siri Bredberg 2,05 1,96 1,75
Rebecka Sjöberg
Natalie Hultman 2,67 2,69 2,71
Linn Hällman 2,41 2,59 2,51
Ella Enander 3,13 3,17 2,93 2,83 x 3,16
Filippa Granåsen 2,21 1,88 2,28
Jessica von Matérn 2,29 2,06 2,24
Nora Bertheau 2,91 2,78 2,75 2,97 2,91 3,11
Nora Billgert 2,66 x 2,45
Viktoria Eklöf
Agnes Hjelte
Ella Gunnarsson 2,50 2,80 3,07 2,88 2,94 3,03
Linnea Åström 2,61 2,39 2,16
Sanna Manske 2,30 1,87 2,03
Mino Chabok
Nora Lidén 2,58 2,60 2,67

F 9 Längd Final - Sammanställning
       
1Frida Thornander2002Upsala IF3,27
2Ella Enander2002Täby IS3,17
3Sofia Bertilsson2002Gillberga-Lista IF3,15
4Nora Bertheau2002Täby IS3,11
5Ida Weståker2002Täby IS3,10
6Wilma Thorberg2002Kungsängens SK3,08
7Ella Gunnarsson2002Västerås FK3,07
8Elvira Omberg2002Bålsta IK2,88
9Cassandra Svens2002Täby IS2,87
10Linnea Billing2002Åkersberga Sportklubb2,84
11Natalie Hultman2002Åkersberga Sportklubb2,71
12Milla Halldén2002Vallentuna FK2,70
13Emilia Stare2002Åkersberga Sportklubb2,68
14Nora Lidén2002Ununge IF2,67
15Nora Billgert2002Täby IS2,66
16Amanda Holmström2002Bålsta IK2,642,55
17Tyra Johansson2002Bålsta IK2,642,50
18Olivia Stråle2002Eskilstuna Friidrott2,63
19Linnea Åström2002Västerås FK2,61
20Linn Hällman2002Åkersberga Sportklubb2,59
21Johanna Auvinen2002IK Westmannia2,57
22Moa Andersson2002Täby IS2,49
23Ida Dahlin-Persson2002IK Westmannia2,46
24Lina Persson2002Täby IS2,37
25Elsa Holmqvist2002Västerås FK2,34
26Sanna Manske2002Västerås FK2,30
27Jessica von Matérn 2002Täby IS2,29
28Filippa Granåsen 2002Täby IS2,28
29Ronya Aspelod2002Åkersberga Sportklubb2,22
30Isabell Andersson2002Västerås FK2,11
31Siri Bredberg2002Vallentuna FK2,05
 Elin Sjösten2002Duvbo IK
 Fanny Måhl2002Vallentuna FK
 Rebecka Sjöberg2002Vallentuna FK
 Viktoria Eklöf2002Täby IS
 Tilde Ehrengren2002Västerås FK
 Agnes Hjelte2002Gillberga-Lista IF
 Mino Chabok2002Västerås FK
 Emilia Falk2002Västerås FK

F 8 60 m Försök22/1  10:20

Heat 1
       
1Ida Falck2003Åkersberga Sportklubb11,64
2Beatrice Östlund2003Vallentuna FK11,72
3Eira Neva-Juoni2003IK Westmannia11,89
4Ella Gardsiö2004IK Heros12,09
5Johanna Eirefors2003Västerås FK12,18
6Signe Svensson2004Västerås FK12,26
7Alina Carlsson2003Västerås FK12,58
8Lima Rygaard2003Rånäs 4H12,90

Heat 2
       
1Tilda Ganbrant2003LGIF11,12q1
2Amelie Russberg2003Västerås FK11,12q2
3Sara Wakander2003Kungsängens SK11,30q
4Elsa Jansson2003Upsala IF11,33
5Tilde Lundholm2003Västerås FK11,61
6Hedda Petersson2003Vallentuna FK12,28
7Moa Häggmark2004Bålsta IK13,55
8Caroline Hultman2004Åkersberga Sportklubb13,78

Heat 3
       
1Felicia Karlsson2003Eskilstuna Friidrott10,10q
2Asta Pettersson2003IK Heros10,63q
3Elsa Björkman2003Västerås FK10,88q
4Anna Krysén2003Ludvika FFI10,92q
5Smilla Gejdeman2003Gillberga-Lista IF10,97q
6Emma Josefsson2003Åkersberga Sportklubb11,69
7Nicolina Wiberg2004IK Stål11,91
8Emma Kårefjärd2003Råby Rekarne FIF12,27

F 8 60 m Försök - Sammanställning
       
1Felicia Karlsson2003Eskilstuna Friidrott10,10q
2Asta Pettersson2003IK Heros10,63q
3Elsa Björkman2003Västerås FK10,88q
4Anna Krysén2003Ludvika FFI10,92q
5Smilla Gejdeman2003Gillberga-Lista IF10,97q
6Tilda Ganbrant2003LGIF11,12q1
7Amelie Russberg2003Västerås FK11,12q2
8Sara Wakander2003Kungsängens SK11,30q
9Elsa Jansson2003Upsala IF11,33
10Tilde Lundholm2003Västerås FK11,61
11Ida Falck2003Åkersberga Sportklubb11,64
12Emma Josefsson2003Åkersberga Sportklubb11,69
13Beatrice Östlund2003Vallentuna FK11,72
14Eira Neva-Juoni2003IK Westmannia11,89
15Nicolina Wiberg2004IK Stål11,91
16Ella Gardsiö2004IK Heros12,09
17Johanna Eirefors2003Västerås FK12,18
18Signe Svensson2004Västerås FK12,26
19Emma Kårefjärd2003Råby Rekarne FIF12,27
20Hedda Petersson2003Vallentuna FK12,28
21Alina Carlsson2003Västerås FK12,58
22Lima Rygaard2003Rånäs 4H12,90
23Moa Häggmark2004Bålsta IK13,55
24Caroline Hultman2004Åkersberga Sportklubb13,78

F 8 60 m Final22/1  15:05
       
1Felicia Karlsson2003Eskilstuna Friidrott10,10
2Smilla Gejdeman2003Gillberga-Lista IF10,69
3Asta Pettersson2003IK Heros10,76
4Elsa Björkman2003Västerås FK10,91
5Anna Krysén2003Ludvika FFI10,97
6Tilda Ganbrant2003LGIF11,13
7Amelie Russberg2003Västerås FK11,30
8Sara Wakander2003Kungsängens SK11,62

F 8 400 m Final22/1  17:50

Heat 1
       
1Elsa Björkman2003Västerås FK1,27,18
2Anna Krysén2003Ludvika FFI1,34,98
3Emma Josefsson2003Åkersberga Sportklubb1,36,67
4Beatrice Östlund2003Vallentuna FK1,38,82
 Moa Häggmark2004Bålsta IKEj start
 Tilda Ganbrant2003LGIFEj start

Heat 2
       
1Smilla Gejdeman2003Gillberga-Lista IF1,34,97
2Elsa Jansson2003Upsala IF1,35,19
3Amelie Russberg2003Västerås FK1,40,78
4Alina Carlsson2003Västerås FK1,41,52
5Elvira Bredin2003Turebergs FK1,44,01
6Lima Rygaard2003Rånäs 4H1,44,05
7Caroline Hultman2004Åkersberga Sportklubb2,08,07

F 8 400 m Final - Sammanställning
       
1Elsa Björkman2003Västerås FK1,27,18
2Smilla Gejdeman2003Gillberga-Lista IF1,34,97
3Anna Krysén2003Ludvika FFI1,34,98
4Elsa Jansson2003Upsala IF1,35,19
5Emma Josefsson2003Åkersberga Sportklubb1,36,67
6Beatrice Östlund2003Vallentuna FK1,38,82
7Amelie Russberg2003Västerås FK1,40,78
8Alina Carlsson2003Västerås FK1,41,52
9Elvira Bredin2003Turebergs FK1,44,01
10Lima Rygaard2003Rånäs 4H1,44,05
11Caroline Hultman2004Åkersberga Sportklubb2,08,07
 Tilda Ganbrant2003LGIFEj start
 Moa Häggmark2004Bålsta IKEj start

F 8 Längd Final22/1  12:55
       
1Felicia Karlsson2003Eskilstuna Friidrott3,29
2Elsa Björkman2003Västerås FK3,07
3Tilda Ganbrant2003LGIF3,00
4Emma Lundgren2003Västerås FK2,93
5Linn Gustavsson Gabrielli2003Råby Rekarne FIF2,882,77
6Elsa Jansson2003Upsala IF2,882,72
7Asta Pettersson2003IK Heros2,74
8Amelie Russberg2003Västerås FK2,68
9Ida Falck2003Åkersberga Sportklubb2,57
10Emma Josefsson2003Åkersberga Sportklubb2,49
11Anna Krysén2003Ludvika FFI2,47
12Smilla Gejdeman2003Gillberga-Lista IF2,44
13Nicolina Wiberg2004IK Stål2,41
14Tilde Lundholm2003Västerås FK2,34
15Eira Neva-Juoni2003IK Westmannia2,29
16Hedda Petersson2003Vallentuna FK2,16
17Lima Rygaard2003Rånäs 4H2,132,11
18Emma Kårefjärd2003Råby Rekarne FIF2,132,07
19Beatrice Östlund2003Vallentuna FK2,09
20Alina Carlsson2003Västerås FK2,05
21Signe Svensson2004Västerås FK1,86
22Moa Häggmark2004Bålsta IK1,84
23Johanna Eirefors2003Västerås FK1,80
24Caroline Hultman2004Åkersberga Sportklubb1,70
 Tuvali Aspelod2004Åkersberga Sportklubb.
 Lova Lindström2003Västerås FK

F 8 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Eira Neva-Juoni 2,29 2,09 2,09
Asta Pettersson 2,74 2,02 2,52 2,56 .... 2,53
Nicolina Wiberg . 2,38 2,41
Beatrice Östlund 2,09 . 1,72
Hedda Petersson 2,16 2,14 2,06
Emma Josefsson 2,49 2,11 2,14
Ida Falck 2,57 2,51 2,30
Caroline Hultman 1,70 1,65 ....
Elsa Björkman 3,07 2,65 2,85 2,87 3,05 ....
Moa Häggmark 1,82 1,67 1,84
Tilda Ganbrant 2,55 2,77 2,64 2,89 2,87 3,00
Linn Gustavsson Gabrielli 2,71 2,76 2,56 2,77 2,88 2,78
Emma Kårefjärd 2,13 2,07 1,98
Anna Krysén 2,47 2,38 1,98
Alina Carlsson 2,05 .... 1,87
Emma Lundgren 2,71 2,60 2,62 2,68 2,90 2,93
Smilla Gejdeman 2,44 2,31 2,36
Felicia Karlsson 3,18 2,97 3,10 3,27 3,29 3,17
Elsa Jansson 2,88 2,72 2,71 2,78 2,67 2,54
Tilde Lundholm 2,34 2,30 2,11
Signe Svensson 1,86 1,79 1,74
Johanna Eirefors 1,65 1,55 1,80
Lova Lindström
Amelie Russberg 2,56 2,62 2,68 2,57 2,51 2,64
Lima Rygaard 2,13 2,11 1,95
Tuvali Aspelod .

PF 15 Stafett 4x200m Mix Final23/1  18:25
       
1IFK Lidingö Friidrott1996IFK Lidingö Friidrott1,46,61
   Erik Hermelin
   Ellen Oweling
   Alice Eriksson
   Andreas Movin
2Nyköpings BIS lag 11996Nyköpings BIS1,49,64
   Emilia Karlsson97
   Axel Seger96
   Matilda Lundh97
   Henning Andé97
3IFK Tumba1996IFK Tumba1,51,71
   Mathilda Eriksson98
   Lovisa Östervall97
   Johanna Dyremark97
   Mimmi Nordén97


© Arena 2.0, RunPro Systems