Resultat VDM 2010


Resultatlista för
Stockholm öppna distrikstmästerskap för veteraner
13 maj på Källbrinks kastplan Slägga och Vikt
15 maj på Sätra IP 100, 400, 1500, lång häck, 
15 maj på Sätra IP 3-steg, höjd, diskus och spjut
16 maj på Sätra IP 200, 800, 5000, kort häck
16 maj på Sätra IP längd och kula
Väder den 13 maj mulet, ca 15grader
Väder den 15 maj soligt, ca 20grader
Väder den 16 maj mulet, ca 15grader
Arrangör IFK Tumba
Tävlingsledare Roger Karlsson
Eltid Sven Ljungberg
Starter den 15 maj Gunnar Olausson och Bo Wallsten
Starter den 16 maj Roger Karlsson
  M35  100 M Sätra IP 15-maj Vind -1,0    
1 Marcus Svartserud -71 IFK Märsta 13,92    
           
  M35  200 M Sätra IP 16-maj Vind -1,6    
1 Peter Wallin -71 IFK Märsta 26,17    
2 Johan Wibäck -71 Huddinge AIS 26,56    
           
  M35  400 M Sätra IP 15-maj      
1 Peter Wallin -71 IFK Märsta 55,38    
2 Tobias Rauch -74 Bromma IF 56,15    
           
  M35  800 M Sätra IP 16-maj      
1 Martin Larsson -71 Huddinge AIS 2.49,08    
           
  M35  1500 M Sätra IP 15-maj      
1 Martin Larsson -71 Huddinge AIS 5.41,27    
           
  M35  5000 M Sätra IP 16-maj      
1 Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS 17.09,66    
2 Peter Broberg -73 Hässelby SK 17.15,0m    
3 Peter Kujanpää -74 Hässelby SK 17.38,37    
4 Lars Svärd -73 IF Triangeln 17.43,14    
5 Martin Larsson -71 Huddinge AIS 20.34,44    
           
  Mellantid på 3000m Sätra IP 16-maj      
  Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS 10.16.33+    
           
  M35  LÄNGD Sätra IP 16-maj      
1 Marcus Svartserud -71 IFK Märsta 4,70 +3,0 4,33 (-0,4)
2 Johan Wibäck -71 Huddinge AIS 4,51 +0,6  
           
  M35  KULA Sätra IP 16-maj      
1 Johan Wibäck -71 Huddinge AIS 8,92    
           
  M35  DISKUS Sätra IP 15-maj      
1 Kristian Petersson -75 Huddinge AIS 29,95    
           
  M35  SPJUT Sätra IP 15-maj      
1 Demetrio Barros -71 IFK Tumba FK 46,82    
2 Kristian Petersson -75 Huddinge AIS 43,14    
           
M35 Vikt 15.88kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Mikael Nyström -71 IF Linnea 14.87    
2 Roger Karlsson -71 IFK Tumba 8.89    
           
  M40  100 M Sätra IP 15-maj Vind -1,0    
1 Hunter S Mabon -69 Fredrikshofs IF 12,77    
           
  M40  1500 M Sätra IP 15-maj      
1 Hans Dahlén -68 Fredrikshofs IF 4.56,61    
           
  M40  5000 M Sätra IP 16-maj      
1 Henrik Rüffel -66 Nyköpings BIS 17.16,88    
2 Hans Dahlén -68 Fredrikshofs IF 17.46,03    
           
  M40  110 M HÄCK Sätra IP 16-maj Vind -1,3    
- Mikael Magnusson -66 IFK Tumba FK Bröt    
           
  M40  LÄNGD Sätra IP 16-maj      
1 Hunter S Mabon -69 Fredrikshofs IF 5,18 +2,5 5,12 (+0,8)
           
  M40  KULA Sätra IP 16-maj      
1 Hunter S Mabon -69 Fredrikshofs IF 9,73    
           
  M40  DISKUS Sätra IP 15-maj      
1 Hunter S Mabon -69 Fredrikshofs IF 30,54    
           
M40 Slägga 7.26kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Mikael Magnusson -66 IFK Tumba 22.14    
           
M40 Vikt 15.88kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Mikael Magnusson -66 IFK Tumba 6.10    
           
  M45  100 M Sätra IP 15-maj Vind -1,0    
1 Mikael Wallin -63 Spårvägens FK 13,01    
2 Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK 13,26    
           
  M45  200 M Sätra IP 16-maj Vind -1,6    
1 Mikael Wallin -63 Spårvägens FK 28,01    
           
  M45  400 M Sätra IP 15-maj      
1 Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK 62,11    
           
  M45  1500 M Sätra IP 15-maj      
1 Mario Reiloff -61 Fredrikshofs IF 4.54,46    
           
  M45  5000 M Sätra IP 16-maj      
1 Patrik Karlsson -62 Team Skavsåret IF 17.10,74    
2 Mario Reiloff -61 Fredrikshofs IF 17.45,48    
3 Anders Thelemy -64 Duvbo IK 18.45,95    
4 Carl Olsmats -61 Danderyds SK 20.15,95    
           
  M45  110 M HÄCK Sätra IP 16-maj Vind -1,3    
1 Mikael Wallin -63 Spårvägens FK 20,45    
           
  M45  HÖJD Sätra IP 15-maj      
1 Tomas Bengtsson -61 IFK Märsta 1,60    
           
  M45  LÄNGD Sätra IP 16-maj      
1 Mikael Wallin -63 Spårvägens FK 4,63 +1,6  
           
  M45  TRESTEG Sätra IP 15-maj      
1 Mikael Wallin -63 Spårvägens FK 9,14 -3,2  
           
  M45  KULA Sätra IP 16-maj      
1 Patrick Ekström-Jöe -63 Huddinge AIS 11,62    
2 Mikael Wallin -63 Spårvägens FK 9,93    
3 Ralph Skagerling -63 Tyresö FK 8,42    
           
  M45  DISKUS Sätra IP 15-maj      
1 Mikael Wallin -63 Spårvägens FK 27,03    
2 Ralph Skagerling -63 Tyresö FK 21,73    
           
M45 Slägga 7.26kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Mikael Wallin -63 Spårvägens FK 23.29    
2 Ralph Skagerling -63 Tyresö FK 22.17    
   
M45 Vikt 15.88kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Kees Kok -62 IFK Märsta 10.30    
2 Mikael Wallin -63 Spårvägens FK 7.95    
3 Ralph Skagerling -63 Tyresö FK 7.38    
           
  M45  SPJUT Sätra IP 15-maj      
1 Mikael Wallin -63 Spårvägens FK 38,56    
2 Ralph Skagerling -63 Tyresö FK 32,30    
           
  M50  800 M Sätra IP 16-maj      
1 Bill Krohn -58 Huddinge AIS 2.12,27    
2 Håkan Lilja -59 Danderyds SK 2.57,29    
           
  M50  5000 M Sätra IP 16-maj      
1 Leif Julin -59 Team Skavsåret IF 19.56,28    
2 Johan Olausson -59 Team Skavsåret IF 20.08,49    
           
  M50  LÄNGD Sätra IP 16-maj      
1 Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS 4,34 +1,4  
           
  M50  KULA 6,0 Sätra IP 16-maj      
1 Torbjörn Persson -50 Tyresö FK 10,55    
2 Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS 9,58    
           
  M50  DISKUS 1,5 Sätra IP 15-maj      
1 Torbjörn Persson -50 Tyresö FK 31,95    
2 Göran Nilsson -56 Huddinge AIS 30,42    
3 Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS 29,31    
           
M50 Slägga 6.0kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Göran Nilsson -56 Huddinge AIS 37.98    
2 Torbjörn Persson -60 Tyresö FK 33.95    
3 Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS 26.39    
   
M50 Vikt 11.34kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Göran Nilsson -56 Huddinge AIS 13.49    
2 Torbjörn Persson -60 Tyresö FK 13.17    
3 Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS 9.97    
           
  M50  SPJUT 700 Sätra IP 15-maj      
1 Torbjörn Persson -59 Tyresö FK 37,90    
2 Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS 33,35    
           
  M55  100 M Sätra IP 15-maj Vind -1,0    
1 Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF 16,85    
- Kjell Norgren -55 Westermalms IF ej start    
           
  M55  200 M Sätra IP 16-maj Vind -1,6    
- Anders Olsson -53 Turebergs FK Bröt    
           
  M55  400 M Sätra IP 15-maj      
1 Nils Nestor -52 Team Skavsåret IF 63,74    
           
  M55  800 M Sätra IP 16-maj      
1 Nils Nestor -52 Team Skavsåret IF 2.28,17    
           
  M55  1500 M Sätra IP 15-maj      
1 Nils Nestor -52 Team Skavsåret IF 5.09,50    
           
  M55  5000 M Sätra IP 16-maj      
1 Nils Nestor -52 Team Skavsåret IF 19.17,81    
           
  M55  HÖJD Sätra IP 15-maj      
1 Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF 1,25    
           
  M55  LÄNGD Sätra IP 16-maj      
1 Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF 3,09 +1,5  
           
  M55  TRESTEG Sätra IP 15-maj      
1 Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF 6,26 -2,4  
           
  M55  KULA 6,0 Sätra IP 16-maj      
1 Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS 11,63    
2 Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF 9,97    
           
  M55  DISKUS 1,5 Sätra IP 15-maj      
1 Åke Lundberg -53 IFK Märsta 36,59    
2 Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF 28,43    
3 Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS 28,10    
           
M55 Slägga 6.0kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Åke Lundberg -53 IFK Märsta 29.10    
2 Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS 28.57    
3 Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF 18.13    
   
M55 Vikt 11.34kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Åke Lundberg -53 IFK Märsta 11.45    
2 Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS 10.83    
3 Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF 7.03    
           
  M55  SPJUT 700 Sätra IP 15-maj      
1 Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF 25,51    
           
  M60  200 M Sätra IP 16-maj      
1 Evert Tegle -49 Fredrikshofs IF 32,78    
           
  M60  HÖJD Sätra IP 15-maj      
1 Jan de Besche -50 Turebergs FK 1,35    
           
  M60  LÄNGD Sätra IP 16-maj      
1 Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS 4,18 +3,5  
2 Georg Boström  Mälarhöjden IK 1,65 +1,9  
           
  M60  KULA 5,0 Sätra IP 16-maj      
1 Ulf Bergren -47 Huddinge AIS 10,68    
2 Kjell Andersson -50 Hammarby IF 10,28    
3 Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS 9,39    
4 Georg Boström  Mälarhöjden IK 6,80    
           
  M60  DISKUS 1,0 Sätra IP 15-maj      
1 Ulf Bergren -47 Huddinge AIS 31,30    
2 Heimo Ojala -49 Huddinge AIS 30,40    
3 Georg Boström  Mälarhöjden IK 13,32    
           
M60 Slägga 5.0kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS 31.63    
2 Heimo Ojala -49 Huddinge AIS 29.26    
3 Ulf Bergren -47 Huddinge AIS 29.05    
4 Georg Boström  Mälarhöjden IK 16.73    
   
M60 Vikt 9.08kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS 11.47    
2 Ulf Bergren -47 Huddinge AIS 10.43    
3 Heimo Ojala -49 Huddinge AIS 10.23    
4 Georg Boström  Mälarhöjden IK 6.48    
           
  M60  SPJUT 600 Sätra IP 15-maj      
1 Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS 40,06    
2 Heimo Ojala -49 Huddinge AIS 28,14    
3 Georg Boström  Mälarhöjden IK 8,83    
           
  M65  100 M Sätra IP 15-maj Vind +0,1    
1 Jan Söderström -42 Bromma IF 13,78    
2 Lars Stenberg -43 Älvsjö AIK 15,09    
           
  M65  800 M Sätra IP 16-maj      
1 Henry Kallioniemi -43 Täby IS 2.44,86    
2 Sture Bodare -44 Glanshammrs IF 2.45,24    
           
  M65  1500 M Sätra IP 15-maj      
1 Arne Håkansson -41 Högby IF 5.29,99    
2 Henry Kallioniemi -43 Täby IS 6.11,14    
           
  M65  100 M HÄCK Sätra IP 16-maj Vind +0,1    
1 Björn Oback -44 IFK Tumba FK 22,00    
           
  M65  HÖJD Sätra IP 15-maj      
1 Hans Karlblom -45 IFK Tumba FK 1,40    
2 Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK 1,37    
           
  M65  LÄNGD Sätra IP 16-maj      
1 Lars Stenberg -43 Älvsjö AIK 4,07 +5,1 3,97 (+1,5)
2 Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK 3,50 +1,5  
           
  M65  TRESTEG Sätra IP 15-maj      
1 Lars Stenberg -43 Älvsjö AIK 9,24 +1,3  
2 Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK 7,14 -1,8  
           
  M65  KULA 5,0 Sätra IP 16-maj      
1 Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK 9,93    
           
  M65  DISKUS 1,0 Sätra IP 15-maj      
1 Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK 27,35    
2 Rain Remmel -45 Huddinge AIS 25,35    
           
  M65  SPJUT 600 Sätra IP 15-maj      
1 Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK 25,84    
           
  M70  100 M Sätra IP 15-maj Vind +0,1    
1 Anthony Treacher -39 IFK Lidingö 14,65    
2 Roland Olsson -40 IFK Tumba FK 14,92    
3 Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö 15,07    
4 Hans Bruno -37 IFK Tumba FK 16,90    
           
  M70  200 M Sätra IP 16-maj Vind -1,3    
1 Anthony Treacher -39 IFK Lidingö 30,69    
2 Roland Olsson -40 IFK Tumba FK 31,36    
3 Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö 31,88    
4 Hans Bruno -37 IFK Tumba FK 36,30    
           
  M70  400 M Sätra IP 15-maj      
1 Anthony Treacher -39 IFK Lidingö 69,06    
2 Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö 76,47    
3 Hans Bruno -37 IFK Tumba FK 87,95    
           
  M70  800 M Sätra IP 16-maj      
1 Viggo Westerlin -38 Fredrikshofs IF 3.16,20    
           
  M70  1500 M Sätra IP 15-maj      
1 Viggo Westerlin -38 Fredrikshofs IF 6.44,92    
           
  M70  300 M HÄCK Sätra IP 15-maj      
1 Viggo Westerlin -38 Fredrikshofs IF 71,42    
           
  M70  HÖJD Sätra IP 15-maj      
1 Douglas Ohlsson -40 Huddinge AIS 1,25    
2 Viggo Westerlin -38 Fredrikshofs IF 1,22    
           
  M70  LÄNGD Sätra IP 16-maj      
1 Anthony Treacher -39 IFK Lidingö 4,43 +1,8  
           
  M70  KULA 4,0 Sätra IP 16-maj      
1 Douglas Ohlsson -40 Huddinge AIS 9,78    
2 Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS 9,54    
3 Hunter M Mabon -39 FK Studenterna 9,32    
4 Willy Pettersson -36 Älvsjö AIK 7,30    
           
  M70  DISKUS 1,0 Sätra IP 15-maj      
1 Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS 29,14    
2 Hunter M Mabon -39 FK Studenterna 25,60    
3 Douglas Ohlsson -40 Huddinge AIS 22,23    
4 Willy Pettersson -36 Älvsjö AIK 20,83    
           
M70 Slägga 4.0kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Douglas Ohlsson -40 Huddinge AIS 29.08    
2 Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS 27.69    
   
M70 Vikt 7.26kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS 12.88    
2 Douglas Ohlsson -40 Huddinge AIS 11.88    
           
  M70  SPJUT 500 Sätra IP 15-maj      
1 Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS 36,80    
2 Douglas Ohlsson -40 Huddinge AIS 19,38    
           
  M75  100 M Sätra IP 15-maj Vind +0,1    
1 Tor Trondset -35 Nynäshamns FK 14,99    
2 Lars Wennblom -34 Hässelby SK 15,12    
           
  M75  200 M Sätra IP 16-maj Vind -1,3    
1 Tor Trondset -35 Nynäshamns FK 32,19    
2 Lars Wennblom -34 Hässelby SK 33,08    
           
  M75  HÖJD Sätra IP 15-maj      
1 Lars Wennblom -34 Hässelby SK 1,25    
           
  M75  LÄNGD Sätra IP 16-maj      
1 Tor Trondset -35 Nynäshamns FK 3,76 +4,3 3,74 (+2,0)
           
  M75  DISKUS 1,0 Sätra IP 15-maj      
1 Östen Edlund -34 Ragunda IF 39,56    
2 Tor Trondset -35 Nynäshamns FK 31,34    
3 Lars Wennblom -34 Hässelby SK 25,39    
           
M75 Slägga 4.0kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Östen Edlund -34 Ragunda IF 36.19    
   
M75 Vikt 7.26kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Östen Edlund -34 Ragunda IF 14.59    
           
  M75  SPJUT 500 Sätra IP 15-maj      
1 Tor Trondset -35 Nynäshamns FK 32,45    
           
  M85+  LÄNGD Sätra IP 16-maj      
1 Gunnar Kulleskog -23 JSK 2,17 +2,1  
           
  M85+  TRESTEG Sätra IP 15-maj      
1 Gunnar Kulleskog -23 JSK 5,01 +1,2  
           
  M85+  KULA 3,0 Sätra IP 16-maj      
1 Gunnar Kulleskog -23 JSK 8,58    
           
  M85+  DISKUS 1,0 Sätra IP 15-maj      
1 Gunnar Kulleskog -23 JSK 19,52    
           
M85 Slägga 3.0kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Gunnar Kulleskog JSK 19.40    
   
M85 Vikt 5.45kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Gunnar Kulleskog JSK 8.59    
           
  M85+  SPJUT 400 Sätra IP 15-maj      
1 Gunnar Kulleskog -23 JSK 16,44    
           
  K35  1500 M Sätra IP 15-maj      
1 Charlotta Linnell -72 FK Studenterna 5.19,92    
           
  K40  100 M Sätra IP 15-maj Vind -0,5    
1 Anna Sunneborn -70 Spårvägens FK 13,24    
2 Tina Trensmar -66 Huddinge AIS 14,48    
           
  K40  LÄNGD Sätra IP 16-maj      
1 Tina Trensmar -66 Huddinge AIS 4,16 +2,7 4,10 (+2,0)
           
  K40  TRESTEG Sätra IP 15-maj      
1 Tina Trensmar -66 Huddinge AIS 8,94 -0,2  
2 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS 7,95 -1,0  
           
  K40  KULA 4,0 Sätra IP 16-maj      
1 Tina Trensmar -66 Huddinge AIS 9,52    
           
  K40  DISKUS 1,0 Sätra IP 15-maj      
1 Marika Rydell -68 IFK Tumba FK 26,65    
2 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS 24,65    
           
K40 Slägga 4.0kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Marika Rydell -67 IFK Tumba 28.80    
2 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS 28.52    
   
K40 Vikt 9.08kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS 11.07    
2 Marika Rydell -67 IFK Tumba 9.55    
           
  K45  100 M Sätra IP 15-maj Vind -0,5    
1 Görel Kroné -61 Fredrikshofs IF 14,14    
2 Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK 14,84    
           
  K45  200 M Sätra IP 16-maj Vind -1,6    
1 Görel Kroné -61 Fredrikshofs IF 28,96    
           
  K45  80 M HÄCK Sätra IP 16-maj Vind +0,1    
1 Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK 16,25    
           
  K45  LÄNGD Sätra IP 16-maj      
1 Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK 4,54 +2,0  
           
  K45  TRESTEG Sätra IP 15-maj      
1 Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK 9,17 +0,5  
           
  K45  DISKUS 1,0 Sätra IP 15-maj      
1 Marium Rehman -62 IFK Tumba FK 19,05    
           
  K45  SPJUT 600 Sätra IP 15-maj      
1 Marium Rehman -62 IFK Tumba FK 20,32    
           
K45 Vikt 9.08kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Lena Sundberg -61 IFK Tumba 7.60    
           
  K50  100 M Sätra IP 15-maj Vind -0,5    
1 Rose-Marie Soto Jansson -58 Mälarö SOK 16,52    
2 Yvonne Gunderyd -60 Fredrikshofs IF 18,30    
           
  K50  200 M Sätra IP 16-maj Vind -1,1    
1 Rose-Marie Soto Jansson -58 Mälarö SOK 34,24    
2 Yvonne Gunderyd -60 Fredrikshofs IF 40,04    
           
  K50  5000 M Sätra IP 16-maj      
1 Eva Norrman Brandt -57 FK Studenterna 21.11,73    
           
  K55  100 M Sätra IP 15-maj Vind -0,2    
1 Ulla Karnebäck -53 IFK Tumba FK 16,74    
           
  K55  200 M Sätra IP 16-maj Vind -1,1    
1 Ulla Karnebäck -53 IFK Tumba FK 35,10    
           
  K55  400 M Sätra IP 15-maj      
1 Ulla Karnebäck -53 IFK Tumba FK 79,15    
           
  K65  100 M Sätra IP 15-maj Vind -0,2    
1 Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF 27,23    
           
  K65  200 M Sätra IP 16-maj Vind -1,1    
1 Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF 60,39    
           
  K65  KULA 3,0 Sätra IP 16-maj      
1 Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF 3,48    
           
  K70  100 M Sätra IP 15-maj Vind -0,2    
1 Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK 18,03    
           
  K70  200 M Sätra IP 16-maj Vind -1,1    
1 Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK 38,47    
           
  K70  400 M Sätra IP 15-maj      
1 Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK 84,60    
           
  MÄN  5000 M Sätra IP 16-maj      
1 Ander Herrman -76 Rånäs 4H 15.55,23    
2 Johan Ställberg -80 IFK Tumba FK 16.17,38    
           
  Mellantid på 3000m Sätra IP 16-maj      
  Ander Herrman -76 Rånäs 4H 9.35.53+    
  Johan Ställberg -80 IFK Tumba FK 9.35.92+    
           
MS Vikt 25.4kg Källbrinks kastplan 13-maj    
1 Mikael Nyström -71 IF Linnea 9.62    
2 Kees Kok -62 IFK Märsta 6.46    
3 Roger Karlsson -71 IFK Tumba 6.06    
4 Mikael Magnusson -66 IFK Tumba 4.11    
5 Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS 3.86    
           
KS Vikt 15.88kg Källbrinks kastplan 13-maj
1 Lena Sundberg -61 IFK Tumba 4.26
Uppdaterad
2010-05-18 15:25
Skribent
Roger Karlsson