Resultat Pentageln 2010

Arrangör: Västerås FK
Datum: 19 jun 2010
Plats: Arosvallen
Ort: Västerås
Tävlingsledare: Mats Bodén

Listan skapad: 2010-06-19 17:45:35


P 15 800 m Final19/6  16:20
       
1Oscar Johansson1995Högbo GIF2,21,81

P 15 Kula 119/6  15:30
       
1Andreas Ringstam1995IF Skade11,17

P 15 Diskus 119/6  13:25
       
1Andreas Ringstam1995IF Skade29,06

P 15 Slägga 119/6  12:20
       
1Andreas Ringstam1995IF Skade34,29

P 15 Spjut 119/6  14:15
       
1Andreas Ringstam1995IF Skade30,86

P 14 100 m Final19/6  13:00
    Vind: -1,2  
1Daniel Noren1996Rånäs 4H12,86
2Isak Andersson1996Upsala IF13,16
3Filip Wendelin1996IFK Sala13,20
4Jacob Staaf1996Bålsta IK13,32
5Salomon Irutingabo1996Högbo GIF14,94
 Johan Ström1996Strands IFej start
 Maximilian Markl1996IK Westmanniaej start

P 14 800 m Final19/6  16:20
       
1Isak Andersson1996Upsala IF2,19,26
2Sebastian Gonzales1996Rånäs 4H2,21,02
3Maximilian Markl1996IK Westmannia2,21,94
4Filip Wendelin1996IFK Sala2,24,27
5Salomon Irutingabo1996Högbo GIF3,00,28
 Johan Ström1996Strands IFej start

P 14 100 mh Final19/6  11:00
    Vind: +0,6  
1Marcus Rostmark1996IFK Märsta15,34
2Victor Björklund1996Upsala IF15.91
3Gustav Noren1996Örbyhus IF17,01
4Daniel Noren1996Rånäs 4H18,69

P 14 Höjd 119/6  14:30
       
1Victor Björklund1996Upsala IF1,56
2Isak Andersson1996Upsala IF1,50

P 14 Stav 119/6  11:00
       
1Jacob Staaf1996Bålsta IK3,35
2Sebastian Gonzales1996Rånäs 4H2,85
3Hannes Gidlöf1996Gefle IF2,55
 Victor Björklund1996Upsala IF

P 14 Längd 119/6  15:00
       
1Sebastian Gonzales1996Rånäs 4H5,50+1,1
2Salomon Irutingabo1996Högbo GIF5,49+0,9
2Marcus Rostmark1996IFK Märsta5,490,0
4Daniel Noren1996Rånäs 4H4,980,0
5Hannes Gidlöf1996Gefle IF3,470,0
 Johan Ström1996Strands IF
 Maximilian Markl1996IK Westmannia

P 14 Tresteg 119/6  12:00
       
1Sebastian Gonzales1996Rånäs 4H10,13+1,7
2Johan Ström1996Strands IF8,88+1,5
 Gustav Noren1996Örbyhus IF 

P 14 Kula 119/6  15:30
       
1Chris Arnoldsson1996IFK Märsta12,53
2Jacob Staaf1996Bålsta IK11,11
3Filip Wendelin1996IFK Sala10,24
4Gustav Noren1996Örbyhus IF10,03

P 14 Diskus 119/6  13:25
       
1Chris Arnoldsson1996IFK Märsta41,59
2Victor Björklund1996Upsala IF29,85
3Hannes Gidlöf1996Gefle IF24,49
4Maximilian Markl1996IK Westmannia20,72

P 14 Slägga 119/6  12:20
       
1Chris Arnoldsson1996IFK Märsta57,70
2Marcus Rostmark1996IFK Märsta35,47

P 14 Spjut 119/6  14:15
       
1Chris Arnoldsson1996IFK Märsta42,78
2Marcus Rostmark1996IFK Märsta37,44
3Filip Wendelin1996IFK Sala34,64
4Jacob Staaf1996Bålsta IK31,97
5Salomon Irutingabo1996Högbo GIF21,27

P 13 80 m Final19/6  13:25
    Vind: -0,7  
1Josef Bergström1997Upsala IF10,81
2Oscar Jakobsson1997Västerås Friidrottsklubb11,35
3Anton Norling1997Tierps IF11,78
4Johannes Thuresson1997Högbo GIF11,82
5Nils Eriksson1997Rånäs 4H11,96
6Eddie Sundell1997Söderhamns IF13,61
 Oscar Hjerm1997Västerås Friidrottsklubbej start

P 13 600 m Final19/6  16:40
       
1Elias Tholen1997Ununge IF1,37,62
2Albin Johansson1997Högbo GIF1,40,06
3Jon-Erik Mortensen1997Västerås Friidrottsklubb1,47,08
4Oscar Jakobsson1997Västerås Friidrottsklubb1,47,33
5Johannes Thuresson1997Högbo GIF1,52,18
6Nils Eriksson1997Rånäs 4H1,54,04
 Eddie Sundell1997Söderhamns IFej start

P 13 60 mh Final19/6  11:40
    Vind: +0,8  
1Oscar Hjerm1997Västerås Friidrottsklubb9,85
2Oscar Lundqvist1997Upsala IF10,34
3Nils Eriksson1997Rånäs 4H10,77
4Bryson Brunsberg1997Enköpings AI11,05

P 13 Höjd 119/6  14:30
       
1Oscar Lundqvist1997Upsala IF1,60
2Eric Axtelius1997Enköpings AI1,53
3Oscar Hjerm1997Västerås Friidrottsklubb1,37
 Jon-Erik Mortensen1997Västerås Friidrottsklubb

P 13 Längd 119/6  16:10
       
1Jon-Erik Mortensen1997Västerås Friidrottsklubb7,28+1,5
2Anton Norling1997Tierps IF4,33+0,3
3Oscar Hjerm1997Västerås Friidrottsklubb4,30+0,9
4Johannes Thuresson1997Högbo GIF4,21+1,7
 Eric Axtelius1997Enköpings AI
 Josef Bergström1997Upsala IF 

P 13 Tresteg 119/6  11:00
       
1Eric Axtelius1997Enköpings AI9,89-0,3
2Nils Eriksson1997Rånäs 4H9,37+0,0
3Johannes Thuresson1997Högbo GIF8,94-1,5

P 13 Kula 119/6  11:00
       
1Robin Lövdahl1997IFK Märsta11,02
2Josef Bergström1997Upsala IF10,94
3Albin Johansson1997Högbo GIF10,76
4Eddie Sundell1997Söderhamns IF7,91

P 13 Diskus 119/6  15:30
       
1Robin Lövdahl1997IFK Märsta27,54
2Bryson Brunsberg1997Enköpings AI26,63
3Eddie Sundell1997Söderhamns IF22,29
 Oscar Lundqvist1997Upsala IF 

P 13 Spjut 119/6  12:00
       
1Robin Lövdahl1997IFK Märsta43,60
2Albin Johansson1997Högbo GIF36,10
3Bryson Brunsberg1997Enköpings AI30,89
4Oscar Lundqvist1997Upsala IF29,88
5Jon-Erik Mortensen1997Västerås Friidrottsklubb28,55
6Erik Brorsson1997Västerås Friidrottsklubb25,80
 Oscar Jakobsson1997Västerås Friidrottsklubb

P 12 80 m Final19/6  13:35
    Vind: -0,5  
1Arvid Malm1998Västerås Friidrottsklubb11,77
2Joachim Nyberg1998Gefle IF11,87
3Lucas Löfgren1998Söderhamns IF12,57
4Emil Hedlund1998Högbo GIF12,64
5Elias Hintz1998Gefle IF13,51
 Filip Björklund1998Upsala IFej start

P 12 600 m 119/6  15:45
       
1Kevin Duvert1998IFK Märsta1,42,19
2Benjamin Eklund1998IK Westmannia1,49,57
3Anton Söderlund1998Hagunda IF1,55,31
4Arvid Malm1998Västerås Friidrottsklubb1,57,78
5Joachim Nyberg1998Gefle IF1,57,80
6Emil Hedlund1998Högbo GIF2,01,35
7Elias Hintz1998Gefle IF2,02,81

P 12 60 mh Final19/6  11:30
    Vind: -0,8  
1Kevin Duvert1998IFK Märsta10,45
2Filip Björklund1998Upsala IF12,33

P 12 Höjd 119/6  12:30
       
1Filip Björklund1998Upsala IF1,44
2Kevin Duvert1998IFK Märsta1,41
3Joel Mattson1998Tierps IF1,35
4Benjamin Eklund1998IK Westmannia1,33
5Lucas Löfgren1998Söderhamns IF1,27

P 12 Längd 119/6  14:00
       
1Kevin Duvert1998IFK Märsta4,43+1,0
2Anton Söderlund1998Hagunda IF4,23+1,1
3Benjamin Eklund1998IK Westmannia4,15+1,2
4Arvid Malm1998Västerås Friidrottsklubb3,96+0,7
5Lucas Löfgren1998Söderhamns IF3,69+1,0
6Elias Hintz1998Gefle IF3,22+0,0

P 12 Kula 119/6  11:00
       
1Joachim Nyberg1998Gefle IF8,26
2Gabriel Hemström1998IFK Märsta8,21
3Joel Mattson1998Tierps IF7,41
4Anton Söderlund1998Hagunda IF6,84
5Lucas Löfgren1998Söderhamns IF6,29

P 12 Spjut 119/6  12:00
       
1Gabriel Hemström1998IFK Märsta25,66
2Filip Björklund1998Upsala IF25,25
3Joachim Nyberg1998Gefle IF23,25
4Joel Mattson1998Tierps IF19,75
5Benjamin Eklund1998IK Westmannia19,32

F 15 100 m Final19/6  14:00
    Vind: +0,5  
1Sofia Höglund1995Högbo GIF13,82
2Cornelia Hjortsberg1995Västerås Friidrottsklubb14,72
3Tia Hautala1995Västerås Friidrottsklubb15,72

F 15 80 mh Final19/6  12:20
    Vind: +1,3  
1Cornelia Hjortsberg1995Västerås Friidrottsklubb14,57

F 15 Tresteg 119/6  11:00
       
1Sofia Höglund1995Högbo GIF9,60-0,3
2Tia Hautala1995Västerås Friidrottsklubb8,750,0

F 14 100 m Final19/6  14:15

Heat 1
    Vind: 0,0  
1Amanda Jansson1996Örbyhus IF12,85
2Klara Zetterberg1996Upsala IF13,62
3Johanna Lindell1996IK Westmannia14,26
4Emilia Danielsson1996IK Westmannia14,96
5Olivia Möller1996Söderhamns IF15,39
6Moa Sjöholm1996Söderhamns IF16,09
7Emelie Bergqvist1996IF Skade17,47
 Emma Gällstedt1996Gefle IFej start

Heat 2
    Vind: -0,5  
1Matilde Andersson1996Östhammars Friidrott13,27
2Lisa Lingvall1996Högbo GIF13,84
3Matilda From1996Västerås Friidrottsklubb14,01
4Magdalena Mosell1996Söderhamns IF14,11
5Elin Erixon1996IK Westmannia14,58
6Klara Eklund1996IK Westmannia14,74

F 14 100 m Final - Sammanställning
       
1Amanda Jansson1996Örbyhus IF12,85
2Matilde Andersson1996Östhammars Friidrott13,27
3Klara Zetterberg1996Upsala IF13,62
4Lisa Lingvall1996Högbo GIF13,84
5Matilda From1996Västerås Friidrottsklubb14,01
6Magdalena Mosell1996Söderhamns IF14,11
7Johanna Lindell1996IK Westmannia14,26
8Elin Erixon1996IK Westmannia14,58
9Klara Eklund1996IK Westmannia14,74
10Emilia Danielsson1996IK Westmannia14,96
11Olivia Möller1996Söderhamns IF15,39
12Moa Sjöholm1996Söderhamns IF16,09
13Emelie Bergqvist1996IF Skade17,47
 Emma Gällstedt1996Gefle IFej start

F 14 800 m Final19/6  16:30
       
1Agnes Jansson1996Upsala IF2,30,73
2Liza Larsson1996Hagunda IF2,33,95
3Klara Eklund1996IK Westmannia2,34,98
4Emilia Jacobsson1996IFK Märsta2,35,12
5Magdalena Mosell1996Söderhamns IF2,49,79
 Lisa Lingvall1996Högbo GIFej start

F 14 80 mh Final19/6  12:20

Heat 1
    Vind: +0,0  
1Emma Stenlöf1996Västerås Friidrottsklubb12,53
2Amanda Jansson1996Örbyhus IF12,56
3Daniela Karlsson1996Västerås Friidrottsklubb13,32
4Klara Zetterberg1996Upsala IF13,79
5Maja Johansson1996Ängebo IK13,85
6Maria Olsson1996Järvsö IF15,05

Heat 2
    Vind: +1,3  
1Liza Larsson1996Hagunda IF13,54
2Ebba Andersson1996Söderhamns IF15,54
3Olivia Möller1996Söderhamns IF15,62

F 14 80 mh Final - Sammanställning
       
1Emma Stenlöf1996Västerås Friidrottsklubb12,53
2Amanda Jansson1996Örbyhus IF12,56
3Daniela Karlsson1996Västerås Friidrottsklubb13,32
4Liza Larsson1996Hagunda IF13,54
5Klara Zetterberg1996Upsala IF13,79
6Maja Johansson1996Ängebo IK13,85
7Maria Olsson1996Järvsö IF15,05
8Ebba Andersson1996Söderhamns IF15,54
9Olivia Möller1996Söderhamns IF15,62

F 14 Höjd 119/6  15:30
       
1Emma Stenlöf1996Västerås Friidrottsklubb1,57
2Elin Karlsson1996Örbyhus IF1,47
2Maja Johansson1996Ängebo IK1,47
4Klara Zetterberg1996Upsala IF1,42
5Daniela Karlsson1996Västerås Friidrottsklubb1,37
 Linn Fornevärn1996Rånäs 4H
 Angelica Kallström1996IK Westmannia

F 14 Stav 119/6  12:30
       
1Emma Stenlöf1996Västerås Friidrottsklubb3,05
2Linn Fornevärn1996Rånäs 4H2,47
3Amanda Engström1996Gefle IF2,25
4Liza Larsson1996Hagunda IF1,85

F 14 Längd 119/6  13:40
       
1Klara Zetterberg1996Upsala IF5,13+0,0
2Matilde Andersson1996Östhammars Friidrott5,03+0,0
3Maja Johansson1996Ängebo IK4,50+0,0
4Sandra Hammarsten1996Västerås Friidrottsklubb4,48+0,0
5Johanna Lindell1996IK Westmannia4,47+0,0
6Angelica Kallström1996IK Westmannia4,38+0,0
7Emelie Bergqvist1996IF Skade2,63-1,5
 Linn Fornevärn1996Rånäs 4H
 Emma Gällstedt1996Gefle IF 

F 14 Tresteg 119/6  11:00
       
1Emma Stenlöf1996Västerås Friidrottsklubb10,71+0,0
2Matilde Andersson1996Östhammars Friidrott9,99+0,0
3Daniela Karlsson1996Västerås Friidrottsklubb9,86+1,3
4Amanda Jansson1996Örbyhus IF9,59-0,5
5Matilda From1996Västerås Friidrottsklubb9,30+1,5
6Olivia Möller1996Söderhamns IF8,58-0,9
 Emma Gällstedt1996Gefle IFigf
 Maja Johansson1996Ängebo IKigf

F 14 Kula 119/6  14:30
       
1Liza Larsson1996Hagunda IF9,56
2Maria Olsson1996Järvsö IF9,42
3Lisa Lingvall1996Högbo GIF9,32
4Alexandra Tawaifi1996IF Skade8,37
5Agnes Jansson1996Upsala IF8,32
6Magdalena Mosell1996Söderhamns IF8,10
7Ebba Sjöström1996IK Westmannia8,037,92
8Elin Erixon1996IK Westmannia8,037,78
9Sandra Hammarsten1996Västerås Friidrottsklubb7,98
10Emelie Bergqvist1996IF Skade5,86
 Olivia Möller1996Söderhamns IF

F 14 Diskus 119/6  11:10
       
1Agnes Jansson1996Upsala IF32,58
2Maria Olsson1996Järvsö IF26,99
3Ebba Andersson1996Söderhamns IF23,08
4Angelica Kallström1996IK Westmannia22,61
5Elin Karlsson1996Örbyhus IF22,39
6Ebba Sjöström1996IK Westmannia20,13
7Elin Erixon1996IK Westmannia17,92
8Alexandra Tawaifi1996IF Skade17,76
9Emelie Bergqvist1996IF Skade11,69

F 14 Slägga 119/6  12:20
       
1Agnes Jansson1996Upsala IF34,97
2Elin Karlsson1996Örbyhus IF23,88

F 14 Spjut 119/6  15:15
       
1Maria Olsson1996Järvsö IF34,43
2Lisa Lingvall1996Högbo GIF29,77
3Ebba Andersson1996Söderhamns IF29,69
4Alexandra Tawaifi1996IF Skade25,98
5Angelica Kallström1996IK Westmannia25,28
6Elin Karlsson1996Örbyhus IF24,08
7Emilia Danielsson1996IK Westmannia18,89
8Ebba Sjöström1996IK Westmannia17,10
 Linn Fornevärn1996Rånäs 4H 

F 13 80 m Final19/6  13:10

Heat 1
    Vind: -1,8  
1Elin Nord1997Gefle IF10,83
2Ella Frödin1997Västerås Friidrottsklubb10,94
3Mikaela Waernulf1997Västerås Friidrottsklubb11,23
4Elin Åkerman1997Upsala IF11,26
5Paulina Toresäter1997Enköpings AI11,30
6Agnes Gille1997Gefle IF11,37
7Tove Öhlander1997Söderhamns IF11,82
8Emma Lööw Johansson1997Söderhamns IF12,76

Heat 2
    Vind: -0,5  
1Amanda Sundstedt1997Västerås Friidrottsklubb11,32
2Klara Pettersson1997Västerås Friidrottsklubb11,71
3Camilla Söderlund1997Västerås Friidrottsklubb11,95
4Julia Nässelqvist Wickström1997Gefle IF12,93
5Elin Hedlund1997Söderhamns IF13,07

Heat 3
    Vind: -2,0  
1Malin Andersson1997Gefle IF11,43
2Sofia Svensson1997IFK Märsta11,67
3Felicia Auvinen1997IK Westmannia12,16
4Hannah Klostermann1997Rånäs 4H12,40
5Jessika Willman1997Västerås Friidrottsklubb12,54
6Sanna Dehlin1997Söderhamns IF13,57

F 13 80 m Final - Sammanställning
       
1Elin Nord1997Gefle IF10,83
2Ella Frödin1997Västerås Friidrottsklubb10,94
3Mikaela Waernulf1997Västerås Friidrottsklubb11,23
4Elin Åkerman1997Upsala IF11,26
5Paulina Toresäter1997Enköpings AI11,30
6Amanda Sundstedt1997Västerås Friidrottsklubb11,32
7Agnes Gille1997Gefle IF11,37
8Malin Andersson1997Gefle IF11,43
9Sofia Svensson1997IFK Märsta11,67
10Klara Pettersson1997Västerås Friidrottsklubb11,71
11Tove Öhlander1997Söderhamns IF11,82
12Camilla Söderlund1997Västerås Friidrottsklubb11,95
13Felicia Auvinen1997IK Westmannia12,16
14Hannah Klostermann1997Rånäs 4H12,40
15Jessika Willman1997Västerås Friidrottsklubb12,54
16Emma Lööw Johansson1997Söderhamns IF12,76
17Julia Nässelqvist Wickström1997Gefle IF12,93
18Elin Hedlund1997Söderhamns IF13,07
19Sanna Dehlin1997Söderhamns IF13,57

F 13 600 m Final19/6  16:50
       
1Louise Ekman1997Gefle IF1,44,30
2Cajsa Widén1997IK Westmannia1,45,73
3Jennifer Ruumensaari1997Högbo GIF1,47,15
4Emma Gustafsson1997Upsala IF1,47,48
5Sofia Svensson1997IFK Märsta1,49,25
6Tove Öhlander1997Söderhamns IF1,52,99
7Emma Lööw Johansson1997Söderhamns IF2,07,58
8Veronika Nordin1997Högbo GIF2,09,33
9Sanna Dehlin1997Söderhamns IF2,11,64
 Hannah Klostermann1997Rånäs 4Hej start
 Camilla Söderlund1997Västerås Friidrottsklubbej start

F 13 60 mh Final19/6  11:15

Heat 1
    Vind: 0,0  
1Elin Åkerman1997Upsala IF10,46
2Cajsa Widén1997IK Westmannia11,09
3Emma Thor1997IFK Märsta11,34
4Mikaela Waernulf1997Västerås Friidrottsklubb11,82
5Hannah Klostermann1997Rånäs 4H12,95
6Julia Nässelqvist Wickström1997Gefle IF13,50
 Helena Ward1997IFK MärstaBRÖT

Heat 2
    Vind: 0,0  
1Amanda Björkholm1997Upsala IF10,34
2Elice Vähäkupus1997Östhammars Friidrott10,49
3Ella Frödin1997Västerås Friidrottsklubb10,54
4Michaela Norbelius1997Gefle IF12,59
5Felicia Auvinen1997IK Westmannia12,79
 Louise Ekman1997Gefle IFBröt

F 13 60 mh Final - Sammanställning
       
1Amanda Björkholm1997Upsala IF10,34
2Elin Åkerman1997Upsala IF10,46
3Elice Vähäkupus1997Östhammars Friidrott10,49
4Ella Frödin1997Västerås Friidrottsklubb10,54
5Cajsa Widén1997IK Westmannia11,09
6Emma Thor1997IFK Märsta11,34
7Mikaela Waernulf1997Västerås Friidrottsklubb11,82
8Michaela Norbelius1997Gefle IF12,59
9Felicia Auvinen1997IK Westmannia12,79
10Hannah Klostermann1997Rånäs 4H12,95
11Julia Nässelqvist Wickström1997Gefle IF13,50
 Helena Ward1997IFK MärstaBRÖT
 Louise Ekman1997Gefle IFBröt

F 13 Höjd 119/6  13:30
       
1Elice Vähäkupus1997Östhammars Friidrott1,45
2Cajsa Widén1997IK Westmannia1,45
3Agnes Gille1997Gefle IF1,42
4Jennifer Ruumensaari1997Högbo GIF1,42
5Emma Lööw Johansson1997Söderhamns IF1,37
6Hannah Klostermann1997Rånäs 4H1,37
7Vendela Omberg1997Bålsta IK1,37
8Veronika Nordin1997Högbo GIF1,32
8Tove Öhlander1997Söderhamns IF1,32
10Chelsie Lagerhult1997Västerås Friidrottsklubb1,27
11Felicia Auvinen1997IK Westmannia1,22
12Elin Hedlund1997Söderhamns IF1,17

F 13 Längd 119/6  15:00
       
1Paulina Toresäter1997Enköpings AI4,920,0
2Amanda Björkholm1997Upsala IF4,740,0
3Louise Ekman1997Gefle IF4,640,0
4Ella Frödin1997Västerås Friidrottsklubb4,62+0,9
5Amanda Sundstedt1997Västerås Friidrottsklubb4,610,0
6Jennifer Ruumensaari1997Högbo GIF4,480,0
7Elin Åkerman1997Upsala IF4,47+0,3
8Mathilda Överberg1997IK Westmannia4,240,0(4,24 +1,1)
9Tove Öhlander1997Söderhamns IF4,240,0(4,23 +0,5)
10Agnes Gille1997Gefle IF4,190,0
11Emma Lööw Johansson1997Söderhamns IF4,05-0,8
12Elin Hedlund1997Söderhamns IF3,87+0,8

F 13 Tresteg 119/6  12:00
       
1Mikaela Waernulf1997Västerås Friidrottsklubb10,44-0,3
2Louise Ekman1997Gefle IF10,28+0,0
3Amanda Sundstedt1997Västerås Friidrottsklubb9,94+0,0
4Paulina Toresäter1997Enköpings AI9,78+0,0
5Cajsa Widén1997IK Westmannia9,50+0,0
6Ellen Pettersson1997Örbyhus IF9,45+0,0
7Malin Andersson1997Gefle IF9,32+0,3
8Vendela Omberg1997Bålsta IK9,24+0,4
9Veronika Nordin1997Högbo GIF8,40+1,6
 Elice Vähäkupus1997Östhammars Friidrott

F 13 Kula 119/6  13:00
       
1Chelsie Lagerhult1997Västerås Friidrottsklubb11,98
2Sandra Kemdal1997Västerås Friidrottsklubb11,39
3Emma Thor1997IFK Märsta10,56
4Matilda Björklund1997Bålsta IK10,45
5Elin Nord1997Gefle IF9,25
6Lisa Burén1997IK Westmannia8,63
7Michaela Norbelius1997Gefle IF8,48
8Elin Hedlund1997Söderhamns IF8,14
 Helena Ward1997IFK Märsta

F 13 Diskus 119/6  15:30
       
1Sandra Kemdal1997Västerås Friidrottsklubb30,07
2Ellen Pettersson1997Örbyhus IF29,15
3Matilda Björklund1997Bålsta IK23,85
4Michaela Norbelius1997Gefle IF23,04
5Emma Thor1997IFK Märsta20,94
6Chelsie Lagerhult1997Västerås Friidrottsklubb20,92
7Julia Nässelqvist Wickström1997Gefle IF17,72
8Camilla Söderlund1997Västerås Friidrottsklubb15,65

F 13 Spjut 119/6  11:00
       
1Agnes Gille1997Gefle IF24,14
2Vendela Omberg1997Bålsta IK22,97
3Mathilda Överberg1997IK Westmannia22,65
4Lisa Burén1997IK Westmannia22,53
5Helena Ward1997IFK Märsta22,33
6Emma Thor1997IFK Märsta21,65
7Michaela Norbelius1997Gefle IF21,01
8Malin Andersson1997Gefle IF19,73
9Camilla Söderlund1997Västerås Friidrottsklubb14,39

F 12 80 m Final19/6  13:40

Heat 1
    Vind: -1,5  
1Josefin Lundblad1998Gefle IF11,68
2Isabelle Skoog1998IF Skade11,79
3Jessica Mattsson1998Tierps IF12,10
4Julia Persson1998IK Westmannia12,12
5Rebecka Samuelsson1998Iggesunds SK12,34
6Ellla Wunger1998Enköpings AI12,48
 Mikaela Arousell1998Iggesunds SKej start
 Ellen Sköldberg1998IK Westmanniaej start

Heat 2
    Vind: -1,0  
1Lidiya Ararso1998Västerås Friidrottsklubb11,72
2Josefine Ihrsen1998Enköpings AI11,72
3Virve Möllström-Aho1998IFK Märsta11,77
4Linda Skoglund1998Gefle IF12,29
5Maja Gustavsson1998Västerås Friidrottsklubb12,68
6Aisha Uwineza1998Högbo GIF14,66

Heat 3
    Vind: +0,7  
1Nora Jansson1998Upsala IF11,75
2Madeleine Rooseleine1998IF Skade11,98
3Lina Bälin1998IF Skade12,54
4Tilde Konstenius1998Gefle IF12,77
5Sandra Höglund1998Högbo GIF13,23
6Elin Ånger1998Söderhamns IF13,30

Heat 4
    Vind: -1,1  
1Josefine Berg1998Högbo GIF11,80
2Maja Swangs1998Gefle IF12,27
3Emma Sandberg1998IF Skade12,65
4Johanna Lööw Johansson1998Söderhamns IF12,78
5Elvira Andersson1998Högbo GIF12,88
6Tindra Liljedahl1998Gefle IF14,23

F 12 80 m Final - Sammanställning
       
1Josefin Lundblad1998Gefle IF11,68
2Lidiya Ararso1998Västerås Friidrottsklubb11,72
3Josefine Ihrsen1998Enköpings AI11,72
4Nora Jansson1998Upsala IF11,75
5Virve Möllström-Aho1998IFK Märsta11,77
6Isabelle Skoog1998IF Skade11,79
7Josefine Berg1998Högbo GIF11,80
8Madeleine Rooseleine1998IF Skade11,98
9Jessica Mattsson1998Tierps IF12,10
10Julia Persson1998IK Westmannia12,12
11Maja Swangs1998Gefle IF12,27
12Linda Skoglund1998Gefle IF12,29
13Rebecka Samuelsson1998Iggesunds SK12,34
14Ellla Wunger1998Enköpings AI12,48
15Lina Bälin1998IF Skade12,54
16Emma Sandberg1998IF Skade12,65
17Maja Gustavsson1998Västerås Friidrottsklubb12,68
18Tilde Konstenius1998Gefle IF12,77
19Johanna Lööw Johansson1998Söderhamns IF12,78
20Elvira Andersson1998Högbo GIF12,88
21Sandra Höglund1998Högbo GIF13,23
22Elin Ånger1998Söderhamns IF13,30
23Tindra Liljedahl1998Gefle IF14,23
24Aisha Uwineza1998Högbo GIF14,66
 Mikaela Arousell1998Iggesunds SKej start
 Ellen Sköldberg1998IK Westmanniaej start

F 12 600 m Final19/6  15:30

Heat 1
       
1Gabriella Mårtensson1998IF Skade1,59,14
2Elvira Andersson1998Högbo GIF2,00,95
3Sandra Höglund1998Högbo GIF2,02,83
4Agnes Jansson1998IK Westmannia2,05,19
5Rebecca Edberg1998IK Westmannia2,08,80
6Maja Swangs1998Gefle IF2,09,75
7Lina Bälin1998IF Skade2,12,36
 Emma Sandberg1998IF Skadeej start
 Tilde Konstenius1998Gefle IFej start
 Madeleine Rooseleine1998Gefle IFbröt

Heat 2
       
1Lidiya Ararso1998Västerås Friidrottsklubb1,48,39
2Josefine Berg1998Högbo GIF1,51,93
3Virve Möllström-Aho1998IFK Märsta1,54,03
4Emma Jansson1998IK Westmannia1,57,36
5Linda Skoglund1998Gefle IF1,59,96
6Stina Johansson1998Ängebo IK2,03,24
7Nora Jansson1998Upsala IF2,03,91
8Johanna Lööw Johansson1998Söderhamns IF2,10,55

F 12 600 m Final - Sammanställning
       
1Lidiya Ararso1998Västerås Friidrottsklubb1,48,39
2Josefine Berg1998Högbo GIF1,51,93
3Virve Möllström-Aho1998IFK Märsta1,54,03
4Emma Jansson1998IK Westmannia1,57,36
5Gabriella Mårtensson1998IF Skade1,59,14
6Linda Skoglund1998Gefle IF1,59,96
7Elvira Andersson1998Högbo GIF2,00,95
8Sandra Höglund1998Högbo GIF2,02,83
9Stina Johansson1998Ängebo IK2,03,24
10Nora Jansson1998Upsala IF2,03,91
11Agnes Jansson1998IK Westmannia2,05,19
12Rebecca Edberg1998IK Westmannia2,08,80
13Maja Swangs1998Gefle IF2,09,75
14Johanna Lööw Johansson1998Söderhamns IF2,10,55
15Lina Bälin1998IF Skade2,12,36
 Tilde Konstenius1998Gefle IFej start
 Emma Sandberg1998IF Skadeej start
 Madeleine Rooseleine1998Gefle IFbröt

F 12 60 mh Final19/6  11:50

Heat 1
    Vind: 0,0  
1Isabelle Skoog1998IF Skade11,02
2Josefin Lundblad1998Gefle IF11,40
3Virve Möllström-Aho1998IFK Märsta11,49
4Jessica Mattsson1998Tierps IF11,79
5Stina Johansson1998Ängebo IK12,12
6Julia Persson1998IK Westmannia12,53
7Johanna Lööw Johansson1998Söderhamns IF12,59
8Emma Jansson1998IK Westmannia13,24

Heat 2
    Vind: -0,6  
1Sandra Höglund1998Högbo GIF12,27
2Elvira Andersson1998Högbo GIF12,93
3Agnes Jansson1998IK Westmannia13,46
 Aisha Uwineza1998Högbo GIFej start
 Emma Nääs1998Kilafors IFej start

F 12 60 mh Final - Sammanställning
       
1Isabelle Skoog1998IF Skade11,02
2Josefin Lundblad1998Gefle IF11,40
3Virve Möllström-Aho1998IFK Märsta11,49
4Jessica Mattsson1998Tierps IF11,79
5Stina Johansson1998Ängebo IK12,12
6Sandra Höglund1998Högbo GIF12,27
7Julia Persson1998IK Westmannia12,53
8Johanna Lööw Johansson1998Söderhamns IF12,59
9Elvira Andersson1998Högbo GIF12,93
10Emma Jansson1998IK Westmannia13,24
11Agnes Jansson1998IK Westmannia13,46
 Aisha Uwineza1998Högbo GIFej start
 Emma Nääs1998Kilafors IFej start

F 12 Höjd 119/6  11:00
       
1Stina Johansson1998Ängebo IK1,41
2Jessica Mattsson1998Tierps IF1,38
3Maria Lideberg1998Upsala IF1,38
4Lidiya Ararso1998Västerås Friidrottsklubb1,35
5Emma Jansson1998IK Westmannia1,27
6Madeleine Rooseleine1998Gefle IF1,27
7Agnes Jansson1998IK Westmannia1,27
8Josefin Lundblad1998Gefle IF1,22
9Gabriella Mårtensson1998IF Skade1,17
9Elin Ånger1998Söderhamns IF1,17
11Rebecka Samuelsson1998Iggesunds SK1,12
 Tilde Konstenius1998Gefle IF

F 12 Längd 119/6  13:00
       
1Josefine Berg1998Högbo GIF4,40+1,1(4,34 +1,5)
1Josefin Lundblad1998Gefle IF4,40+1,3(4,15 +0,0)
3Julia Persson1998IK Westmannia4,38+1,2
4Maria Lideberg1998Upsala IF4,27+0,4(4,24 +1,7)
5Stina Johansson1998Ängebo IK4,27+0,6(4,05 +1,0)
6Jessica Mattsson1998Tierps IF4,23+1,1
7Maja Gustavsson1998Västerås Friidrottsklubb4,04+1,0
8Ellla Wunger1998Enköpings AI3,98-0,3
9Madeleine Rooseleine1998IF Skade3,92+1,2
10Johanna Lööw Johansson1998Söderhamns IF3,71+1,2
11Mikaela Arousell1998Iggesunds SK3,50+1,3
12Ellen Sköldberg1998IK Westmannia3,35+1,5

F 12 Kula 119/6  12:30
       
1Josefine Ihrsen1998Enköpings AI11,48
2Nora Jansson1998Upsala IF9,38
3Isabelle Skoog1998IF Skade8,87
4Maja Gustavsson1998Västerås Friidrottsklubb8,64
5Elin Ånger1998Söderhamns IF8,53
6Rebecka Samuelsson1998Iggesunds SK8,32
7Rebecca Edberg1998IK Westmannia8,10
8Mikaela Arousell1998Iggesunds SK7,97
9Maria Lideberg1998Upsala IF7,89
10Lina Bälin1998IF Skade7,88
11Tilde Konstenius1998Gefle IF7,06
12Ellen Sköldberg1998IK Westmannia6,53

F 12 Spjut 119/6  13:25
       
1Gabriella Mårtensson1998IF Skade24,25
2Nora Jansson1998Upsala IF21,68
3Elin Ånger1998Söderhamns IF20,91
4Maja Gustavsson1998Västerås Friidrottsklubb19,62
5Rebecca Edberg1998IK Westmannia18,95
6Josefine Ihrsen1998Enköpings AI16,11
7Rebecka Samuelsson1998Iggesunds SK15,94
8Mikaela Arousell1998Iggesunds SK13,95
9Tindra Liljedahl1998Gefle IF12,28
10Tilde Konstenius1998Gefle IF11,35
11Julia Persson1998IK Westmannia11,18

6 x 200 m Final19/6  17:20
       
1Lag 1Uppland2,51,96
   Kevin Duvert98
   Anton Söderlund98
   Anton Norling97
   Josef Bergström97
   Daniel Noren96
   Isak Andersson96
2Lag 1Västmanland2,54,72
   Benjamin Ehlund98
   Arvid Malm98
   Jon-Erik Mortensen97
   Oskar Hjerm97
   Fikip Wendelin96
   Maximilian Markl96
3Lag 1Gästrikland3,00,61
   Joachim Nyberg98
   Emil Hedlund98
   Albin Johansso97
   Johannes Thuresson97
   Hannes Gidlöf96
   Salomon Inutingabo96

6 x 200 m Final19/6  17:10

Heat 1
       
1Lag 3Uppland2,59,56
   Virve Möllerström98
   Maria Lindeberg98
   Hanna Klostermann97
   Sofia Svensson97
   Emilia Jacobsson96
   Amanda Jansson96
2Lag 2Uppland3,01,14
   Josefin Ihrsen98
   Ella Wunger98
   Elin Åkerman97
   Amanda Björkholm97
   Agnes Jansson96
   Klara Zetterberg96
3Lag 2Gästrikland3,08,77
   Gabriella Mårtensson98
   Isabella Skog98
   Jennifer Ruumensaari97
   Malin Andersson97
   Julia Nässelqvist Wickström97
   Amanda Engström96
4Lag 2Västmanland3,11,14
   Maja Gustavsson98
   Rebecca Edberg98
   Felicia Auvinen97
   cajsa widen97
   Elin Erixon96
   Angelica kallström96

Heat 2
       
1Lag 1Gästrikland2,49,74
   Josefine Berg98
   Josefine Lundblad98
   Elin Nord97
   Louise Ekman97
   Lisa Lingvall96
   Emma Gällstedt96
2Lag 1Västmanland2,53,69
   Julia Persson98
   Lydia Ararso98
   Mikaela Waernulf97
   Ella Frödin97
   Johanna Lindell96
   Matilda From96
3Lag 1Uppland2,58,84
   Jessica Mattsson98
   Nora Jansson98
   Elice Vähäkupus97
   Paulina Toresäter97
   Liza Larsson98
   Matilde Andersson98
4Lag 1Hälsingland3,08,08
   Stina Johansson98
   Johanna Lööw Johansson98
   Tove Öhlander97
   Emma Lööw Johansson97
   Maja Johansson96
   Magdalena Mosell96


© Arena 2.0, RunPro Systems