Örebrogalan 4-5 september 2010      
     
    MÄN  100 M Söndag Vind -1,8  
  1 Filip Gärdefors -93 KFUM Örebro Friidrott 11,95  
  2 Magnus Jutman -90 Huddinge AIS 11,95  
 
    P15  300 M Lördag  
  1 Martin Björnsson -96 Sköldinge IF 38,55  
  2 Maximilian Markl -96 IK Westmannia 43,42  
 
    P15  800 M Söndag    
  1 Maximilian Markl -96 IK Westmannia 2.18,87  
  2 Nicklas Arvidsson -95 IK Westmannia 2.23,96  
  3 Carl Valjus -96 Glanshammars IF 2.28,59  
 
    P15  2000 M Lördag    
  1 William Levay -96 Danderyd Athletics 5.44,96  
  2 Filip Artursson -96 Bromma IF 6.38,01  
  3 Carl Valjus -96 Glanshammars IF 6.52,22  
 
    P15  HÖJD Lördag    
  1 Hampus Edqvist -96 KFUM Örebro Friidrott 1,69  
  2 Philip Capobianco -95 KFUM Örebro Friidrott 1,54  
 
    P15  STAV Lördag    
  1 Jens Roslund -96 Stocksäters IF 3,50  
  2 Jacob Staaf -96 Bålsta IK 3,50  
  - Per Drageryd -91 KFUM Örebro friidrott X utom tävlan
 
    P15  LÄNGD Lördag    
  1 William Bergenarp -96 Glanshammars IF 5,37 +3,8 5,30  +1,5
  2 Hampus Edqvist -96 KFUM Örebro Friidrott 5,17 +2,8 5,10  +1,5
  3 Jesper Frykholm -96 Glanshammars IF 4,77 +1,8  
 
    P15  TRESTEG Söndag    
  1 Jesper Frykholm -96 Glanshammars IF 9,85 0,0  
 
    P15  SPJUT 600 Lördag    
  1 Hampus Edqvist -96 KFUM Örebro Friidrott 33,87  
  2 Anton Johansson -96 KFUM Örebro Friidrott 33,62  
 
    P13  80 M Söndag Vind -0,5    
  1 William Gunnarsson -97 KFUM Örebro Friidrott 10,72  
  2 Erik Andersson -97 Wedevågs IF 11,04  
  3 Josef Gustafsson -97 Ludvika FFI 11,73  
 
    P13  200 M Söndag Vind -1,7  
  1 Andreas Gustafsson -97 Falu IK 25,52  
  2 William Gunnarsson -97 KFUM Örebro Friidrott 27,41  
  3 Erik Andersson -97 Wedevågs IF 29,24  
 
    P13  600 M Lördag    
  1 Andreas Gustafsson -97 Falu IK 1.39,91  
  2 William Gunnarsson -97 KFUM Örebro Friidrott 1.41,70  
  3 Edwin Sahlin -97 Råby-Rekarne FIF 1.54,82  
  4 Oscar Hjerm -97 Västerås FK 2.10,88  
 
    P13  60 M HÄCK Lördag Vind -1,3  
  1 Andreas Gustafsson -97 Falu IK 9,41  
  2 Oscar Hjerm -97 Västerås FK 10,10  
  3 William Gunnarsson -97 KFUM Örebro Friidrott 10,29  
  4 Edwin Sahlin -97 Råby-Rekarne FIF 10,30  
 
    P13  HÖJD Lördag    
  1 Andreas Gustafsson -97 Falu IK 1,70  
  2 Edwin Sahlin -97 Råby-Rekarne FIF 1,55  
  3 Oscar Hjerm -97 Västerås FK 1,55  
  4 William Gunnarsson -97 KFUM Örebro Friidrott 1,49  
  5 Mateusz Ostrowski -98 Wedevågs IF 1,25  
 
    P13  STAV Lördag    
  1 Mateusz Ostrowski -98 Wedevågs IF 2,50  
 
    P13  LÄNGD ZON Lördag    
  1 William Gunnarsson -97 KFUM Örebro Friidrott 5,15 +1,9  
  2 Oscar Hjerm -97 Västerås FK 4,65 +2,6 4,53  +0,0
  - Andreas Gustafsson -97 Falu IK 5,43 +0,7 Mångkamp
  - Edwin Sahlin -97 Råby-Rekarne FIF 5,20 +1,5 Mångkamp
 
    P13  BOLLKAST Lördag    
  1 William Gunnarsson -97 KFUM Örebro Friidrott 47,44  
  2 Oscar Hjerm -97 Västerås FK 37,44  
  - Andreas Gustafsson -97 Falu IK 46,07 Mångkamp
  - Edwin Sahlin -97 Råby-Rekarne FIF 43,36 Mångkamp
 
    P12  80 M Söndag Vind -0,5  
  1 Pontus Jansson -98 Wedevågs IF 10,87  
  2 Gustav Montin -98 KFUM Örebro Friidrott 12,06  
  3 Jonatan Angergård -98 KFUM Örebro Friidrott 13,00  
 
    P12  200 M Söndag Vind -2,0  
  1 Pontus Jansson -98 Wedevågs IF 28,29  
  2 Gustav Montin -98 KFUM Örebro Friidrott 30,44  
  3 Ludvig Rehnberg -99 KFUM Örebro Friidrott 32,08  
  4 Simon Persson -98 KFUM Örebro Friidrott 34,42  
 
           
    P12  600 M Lördag      
  1 Kevin Duvert -98 IFK Märsta 1.42,02  
  2 Gustav Montin -98 KFUM Örebro Friidrott 1.58,86  
 
    P12  60 M HÄCK Lördag Vind -0,1  
  1 Kevin Duvert -98 IFK Märsta 10,22  
  2 Hannes Färm -98 Västerås FK 11,66  
  3 Jonatan Angergård -98 KFUM Örebro Friidrott 12,37  
  4 Tom Johansson -99 KFUM Örebro Friidrott 12,64  
  5 Simon Persson -98 KFUM Örebro Friidrott 13,92  
 
    P12  HÖJD Lördag    
  1 Kevin Duvert -98 IFK Märsta 1,52  
  2 Benjamin Eklund -98 IK Westmannia 1,34  
  3 Andreas Führ -98 KFUM Örebro Friidrott 1,31  
  4 Hannes Färm -98 Västerås FK 1,25  
  5 William Dernfält -98 KFUM Örebro Friidrott 1,13  
 
    P12  LÄNGD ZON Lördag    
  1 Kevin Duvert -98 IFK Märsta 4,73 -0,8  
  2 Manuel Södergren -98 Falu IK 4,38 +1,1  
  3 Hannes Färm -98 Västerås FK 4,24 0,0  
  3 Andreas Führ -98 KFUM Örebro Friidrott 4,24 +1,3  
  5 Mateusz Ostrowski -98 Wedevågs IF 4,14 +1,0  
  6 William Dernfält -98 KFUM Örebro Friidrott 3,74 +0,2  
  7 Simon Persson -98 KFUM Örebro Friidrott 3,55 +1,1  
  8 Andreas Holm -98 KFUM Örebro Friidrott 3,48 0,0  
 
    P12  BOLLKAST Lördag    
  1 Kevin Duvert -98 IFK Märsta 40,40  
  2 Benjamin Eklund -98 IK Westmannia 35,53  
  3 Manuel Södergren -98 Falu IK 34,93  
  4 Andreas Führ -98 KFUM Örebro Friidrott 33,67  
  5 Gustav Montin -98 KFUM Örebro Friidrott 30,96  
  6 Jonatan Angergård -98 KFUM Örebro Friidrott 29,18  
  7 Hannes Färm -98 Västerås FK 28,68  
  8 William Dernfält -98 KFUM Örebro Friidrott 27,79  
  9 Andreas Holm -98 KFUM Örebro Friidrott 20,31  
 
    P11  60 M  HEAT 1 Söndag Vind -1,9  
  1 Jonas Renz -99 IK Norrköping 9,50 Final  
  2 Ludvig Rehnberg -99 KFUM Örebro Friidrott 9,57 Final  
  3 Simon Björnstedt -99 Bålsta IK 9,74 Final  
  4 Felix Bark -99 Västerås FK 9,95 Final  
  5 Tobias Traderyd -99 KFUM Örebro Friidrott 10,10  
   
    P11  60 M HEAT 2 Söndag Vind -0,7  
  1 Jack Karlsson -99 KFUM Örebro Friidrott 9,42 Final  
  2 Filip Skoog -99 Västerås FK 9,58 Final  
  3 Jonathan Gustavsson -99 KFUM Örebro Friidrott 9,66 Final  
  4 Patrik Lindskog -99 KFUM Örebro Friidrott 10,06 Final  
  5 Robin Edqvist -99 KFUM Örebro Friidrott 10,16  
         
    P11  60 M FINAL Söndag Vind -0,8  
  1 Jack Karlsson -99 KFUM Örebro Friidrott 9,38  
  2 Ludvig Rehnberg -99 KFUM Örebro Friidrott 9,52  
  3 Filip Skoog -99 Västerås FK 9,62  
  4 Simon Björnstedt -99 Bålsta IK 9,80  
  5 Jonathan Gustavsson -99 KFUM Örebro Friidrott 9,81  
  6 Felix Bark -99 Västerås FK 9,83  
  7 Patrik Lindskog -99 KFUM Örebro Friidrott 9,94  
  - Jonas Renz -99 IK Norrköping DNS  
 
    P11  400 M Lördag    
  1 Jonas Renz -99 IK Norrköping 1.07,20  
  2 Jack Karlsson -99 KFUM Örebro Friidrott 1.08,77  
  3 Felix Bark -99 Västerås FK 1.10,72  
  4 Ludvig Rehnberg -99 KFUM Örebro Friidrott 1.11,40  
  5 Tobias Traderyd -99 KFUM Örebro Friidrott 1.12,83  
  6 Filip Skoog -99 Västerås FK 1.13,24  
  7 Patrik Lindskog -99 KFUM Örebro Friidrott 1.16,17  
 
    P11  HÖJD Söndag    
  1 Robin Edqvist -99 KFUM Örebro Friidrott 1,33  
  2 Felix Bark -99 Västerås FK 1,30 0 0
  3 Tom Johansson -99 KFUM Örebro Friidrott 1,30 0 0XX
  4 Filip Skoog -99 Västerås FK 1,30 0X  
  4 Simon Björnstedt -99 Bålsta IK 1,30 0X  
  6 Jonas Renz -99 IK Norrköping 1,27  
  7 Jack Karlsson -99 KFUM Örebro Friidrott 1,27  
  8 Mikael Jansson -98 KFUM Örebro Friidrott 1,18  
 
    P11  LÄNGD ZON Lördag    
  1 Jonas Renz -99 IK Norrköping 4,45 0,0  
  2 Ludvig Rehnberg -99 KFUM Örebro Friidrott 4,13 +1,4 4,11
  3 Simon Björnstedt -99 Bålsta IK 4,13 0,0 4,09
  4 Filip Skoog -99 Västerås FK 4,09 +2,1 4,01  0,0
  5 Ludvig Widarsson -99 KFUM Örebro Friidrott 4,06 +0,2  
  6 Felix Bark -99 Västerås FK 3,98 +0,2  
  7 Jack Karlsson -99 KFUM Örebro Friidrott 3,85 +2,5 3,79  +1,1
  8 Tom Johansson -99 KFUM Örebro Friidrott 3,84 +1,6  
  9 Robin Edqvist -99 KFUM Örebro Friidrott 3,80 +1,1  
  10 Tobias Traderyd -99 KFUM Örebro Friidrott 3,59 +2,3 3,55  +1,8
  11 Patrik Lindskog -99 KFUM Örebro Friidrott 3,52 0,0  
 
    P11  KULA 2,0 Lördag    
  1 Robin Edqvist -99 KFUM Örebro Friidrott 9,85  
  2 Ludvig Rehnberg -99 KFUM Örebro Friidrott 9,34  
  3 Ludvig Widarsson -99 KFUM Örebro Friidrott 8,49  
  4 Filip Skoog -99 Västerås FK 8,48  
  5 Jonas Renz -99 IK Norrköping 8,21  
  6 Tom Johansson -99 KFUM Örebro Friidrott 7,97  
  7 Simon Björnstedt -99 Bålsta IK 7,05  
  8 Felix Bark -99 Västerås FK 6,99  
  9 Tobias Traderyd -99 KFUM Örebro Friidrott 6,56  
  10 Patrik Lindskog -99 KFUM Örebro Friidrott 6,50  
  11 Jack Karlsson -99 KFUM Örebro Friidrott 6,22  
  12 Jonathan Hallberg -99 KFUM Örebro 5,58  
 
    P11  BOLLKAST Söndag    
  1 Ludvig Rehnberg -99 KFUM Örebro Friidrott 37,48  
  2 Ludvig Widarsson -99 KFUM Örebro Friidrott 36,75  
  3 Robin Edqvist -99 KFUM Örebro Friidrott 35,95  
  4 Filip Skoog -99 Västerås FK 34,17  
  5 Jonas Renz -99 IK Norrköping 33,97  
  6 Tom Johansson -99 KFUM Örebro Friidrott 33,47  
  7 Jonathan Gustavsson -99 KFUM Örebro Friidrott 25,99  
  8 Mikael Jansson -98 KFUM Örebro Friidrott 25,93  
  9 Felix Bark -99 Västerås FK 25,92  
  10 Patrik Lindskog -99 KFUM Örebro Friidrott 23,09  
  11 Tobias Traderyd -99 KFUM Örebro Friidrott 22,67  
  12 Simon Björnstedt -99 Bålsta IK 21,86  
  13 Jack Karlsson -99 KFUM Örebro Friidrott 21,45  
  14 Jonathan Hallberg -99 KFUM Örebro 20,34  
 
    P10  60 M HEAT 1 Söndag Vind -1,3  
  1 Jonathan Granath -00 KFUM Örebro Friidrott 9,34 Final  
  2 Gustav Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 9,42 Final  
  3 Jonathan Toftebrant -00 Västerås FK 10,10 Final  
  4 Alexander Larsson -00 KFUM Örebro Friidrott 10,16 Final  
  5 David Sahi -00 Bålsta IK 10,58 Final  
  6 Edvin Dahlenlund -00 Ludvika FFI 12,11  
   
    P10  60 M HEAT 2 Söndag Vind -1,8  
  1 Gustav Zetterlund -00 Glanshammars IF 9,83 Final  
  2 Joakim Wadstein -00 Norrköping Friidrott 9,91 Final  
  3 Aron Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 10,20 Final  
  4 Hilding Anger -00 KFUM Örebro Friidrott 10,75  
  5 Marcus Ring -00 Bålsta IK 10,94  
  - Rickard Bergenarp -00 Glanshammars IF DNS  
         
    P10  60 M FINAL Söndag Vind -1,6  
  1 Jonathan Granath -00 KFUM Örebro Friidrott 9,31  
  2 Gustav Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 9,40  
  3 Joakim Wadstein -00 Norrköping Friidrott 9,41  
  4 Gustav Zetterlund -00 Glanshammars IF 9,93  
  5 Jonathan Toftebrant -00 Västerås FK 10,02  
  6 Aron Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 10,07  
  7 Alexander Larsson -00 KFUM Örebro Friidrott 10,35  
  8 David Sahi -00 Bålsta IK 10,63  
 
    P10  400 M Lördag    
  1 Gustav Zetterlund -00 Glanshammars IF 1.09,92  
  2 Gustav Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 1.10,90  
  3 Olle Tyrsmo -00 Glanshammars IF 1.11,73  
  4 Alexander Larsson -00 KFUM Örebro Friidrott 1.14,80  
  5 Aron Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 1.18,33  
  6 Erik Valjus -00 Glanshammars IF 1.20,17  
  7 Sebastian Erlandh -00 KFUM Örebro Friidrott 1.22,37  
  8 Hilding Anger -00 KFUM Örebro Friidrott 1.22,98  
  9 Marcus Ring -00 Bålsta IK 1.26,16  
 
    P10  HÖJD Söndag    
  1 Gustav Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 1,27  
  2 Joakim Wadstein -00 Norrköping Friidrott 1,24  
  3 Anton Larsson -00 KFUM Örebro Friidrott 1,21  
  4 Aron Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 1,15  
  5 Erik Valjus -00 Glanshammars IF 1,12  
  6 Sebastian Erlandh -00 KFUM Örebro Friidrott 1,09  
  7 Jonathan Toftebrant -00 Västerås FK 1,06  
  8 Hilding Anger -00 KFUM Örebro Friidrott 1,03  
  9 David Sahi -00 Bålsta IK 1,00  
  10 Marcus Ring -00 Bålsta IK 0,94  
 
    P10  LÄNGD ZON Lördag    
  1 Jonathan Granath -00 KFUM Örebro Friidrott 4,17 0,0 4,14
  2 Gustav Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 4,17 +1,5 4,07
  3 Olle Tyrsmo -00 Glanshammars IF 3,72 +0,9 3,70
  4 Anton Larsson -00 KFUM Örebro Friidrott 3,72 +0,5 3,68
  5 Aron Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 3,49 +2,1 3,42  +1,8
  6 Sebastian Erlandh -00 KFUM Örebro Friidrott 3,48 0,0  
  7 Hilding Anger -00 KFUM Örebro Friidrott 3,42 +1,3  
  8 David Sahi -00 Bålsta IK 3,27 +0,7  
  9 Alexander Larsson -00 KFUM Örebro Friidrott 3,10 +1,5  
  10 Marcus Ring -00 Bålsta IK 2,98 +1,3  
  11 Edvin Dahlenlund -00 Ludvika FFI 2,79 +1,9  
 
    P10  KULA 2,0 Lördag    
  1 Sebastian Erlandh -00 KFUM Örebro Friidrott 8,19  
  2 Anton Larsson -00 KFUM Örebro Friidrott 7,90  
  3 Axel Brandt -00 KFUM Örebro Friidrott 7,43  
  4 David Sahi -00 Bålsta IK 7,11  
  5 Gustav Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 6,67  
  6 Aron Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 6,55  
  7 Erik Valjus -00 Glanshammars IF 6,41  
  8 Marcus Ring -00 Bålsta IK 6,13  
  9 Hilding Anger -00 KFUM Örebro Friidrott 5,46  
  10 Edvin Dahlenlund -00 Ludvika FFI 5,00  
 
    P10  BOLLKAST Söndag    
  1 Sebastian Erlandh -00 KFUM Örebro Friidrott 41,67  
  2 David Sahi -00 Bålsta IK 37,92  
  3 Aron Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 32,83  
  4 Gustav Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 30,46  
  5 Jonathan Toftebrant -00 Västerås FK 30,02  
  6 Axel Brandt -00 KFUM Örebro Friidrott 28,49  
  7 Hilding Anger -00 KFUM Örebro Friidrott 24,93  
  8 Edvin Dahlenlund -00 Ludvika FFI 20,75  
  9 Marcus Ring -00 Bålsta IK 20,40  
 
    P9  60 M HEAT 1 Söndag Vind -1,7    
  1 Melker Forsberg -01 Glanshammars IF 10,20 Final  
  2 Emil Imhagen -01 Glanshammars IF 10,31 Final  
  3 Vilhelm Nygård -00 Råby-Rekarne FIF 10,42    
  4 Gustaf Otterhed -01 KFUM Örebro Friidrott 10,61    
  5 Ruben Sandén Alin -01 Stocksäters IF 10,88    
  6 Nikolaj Wikeling -01 IFK Arboga 11,08    
  7 Erik Löfstedt -01 KFUM Örebro Friidrott 11,11    
  8 Olle Melberg -01 KFUM Örebro Friidrott 11,14    
       
    P9  60 M HEAT 2 Söndag Vind -0,3    
  1 Malte Lundmark -01 KFUM Örebro Friidrott 9,55 Final  
  2 Amir Musa -01 KFUM Örebro Friidrott 9,59 Final  
  3 Henrik Renz -01 IK Norrköping 9,92 Final  
  4 Ivan Gunnarsson -01 Frövi IK Friidrott 9,97 Final  
  5 Rasmus Hugosson -01 KFUM Örebro Friidrott 10,16 Final  
  6 Ludwig Lindström -01 Bålsta IK 10,39 Final  
  7 Oscar Persson -01 Frövi IK Friidrott 10,40    
  8 Benjamin Kadic -01 KFUM Örebro Friidrott 10,55    
           
    P9  60 M FINAL Söndag Vind -3,1    
  1 Amir Musa -01 KFUM Örebro Friidrott 9,88    
  2 Malte Lundmark -01 KFUM Örebro Friidrott 9,89    
  3 Ivan Gunnarsson -01 Frövi IK Friidrott 10,05    
  4 Henrik Renz -01 IK Norrköping 10,27    
  5 Rasmus Hugosson -01 KFUM Örebro Friidrott 10,33    
  6 Melker Forsberg -01 Glanshammars IF 10,46    
  7 Ludwig Lindström -01 Bålsta IK 10,54    
  8 Emil Imhagen -01 Glanshammars IF 10,76    
 
    P9  400 M HEAT 1 Lördag  
  1 Johan Forsberg -01 Kils AIK 1.16,24  
  2 Ruben Sandén Alin -01 Stocksäters IF 1.20,01  
  3 Melker Forsberg -01 Glanshammars IF 1.20,28  
  4 Philip Wilhelmsson -01 KFUM Örebro Friidrott 1.25,46  
  5 Erik Löfstedt -01 KFUM Örebro Friidrott 1.29,06  
  6 Rex Andersson -01 Kils AIK 1.34,38  
   
    P9  400 M HEAT 2 Lördag  
  1 Henrik Renz -01 IK Norrköping 1.15,36  
  2 Melker Karlsson -01 KFUM Örebro Friidrott 1.17,05  
  3 Amir Musa -01 KFUM Örebro Friidrott 1.17,10  
  4 Ludwig Lindström -01 Bålsta IK 1.17,71  
  5 Malte Lundmark -01 KFUM Örebro Friidrott 1.18,86  
  6 Ivan Gunnarsson -01 Frövi IK Friidrott 1.20,11  
  7 Rasmus Hugosson -01 KFUM Örebro Friidrott 1.20,54  
  8 Theodor Duvert -01 IFK Märsta 1.23,49  
       
    P9  400 M SAMLAD LISTA  
  1 Henrik Renz -01 IK Norrköping 1.15,36  
  2 Johan Forsberg -01 Kils AIK 1.16,24  
  3 Melker Karlsson -01 KFUM Örebro Friidrott 1.17,05  
  4 Amir Musa -01 KFUM Örebro Friidrott 1.17,10  
  5 Ludwig Lindström -01 Bålsta IK 1.17,71  
  6 Malte Lundmark -01 KFUM Örebro Friidrott 1.18,86  
  7 Ruben Sandén Alin -01 Stocksäters IF 1.20,01  
  8 Ivan Gunnarsson -01 Frövi IK Friidrott 1.20,11  
  9 Melker Forsberg -01 Glanshammars IF 1.20,28  
  10 Rasmus Hugosson -01 KFUM Örebro Friidrott 1.20,54  
  11 Theodor Duvert -01 IFK Märsta 1.23,49  
  12 Philip Wilhelmsson -01 KFUM Örebro Friidrott 1.25,46  
  13 Erik Löfstedt -01 KFUM Örebro Friidrott 1.29,06  
  14 Rex Andersson -01 Kils AIK 1.34,38  
 
    P9  HÖJD Söndag    
  1 Ivan Gunnarsson -01 Frövi IK Friidrott 1,16  
  2 Ruben Sandén Alin -01 Stocksäters IF 1,13  
  3 Henrik Renz -01 IK Norrköping 1,10 X0  
  4 Malte Lundmark -01 KFUM Örebro Friidrott 1,10 XX0  
  5 Ludwig Lindström -01 Bålsta IK 1,07  
  6 Hugo Karlsson -01 Götlunda IF 1,04  
  7 Amir Musa -01 KFUM Örebro Friidrott 1,04  
  8 William Lindblom -01 Götlunda IF 1,01  
  9 Vilhelm Nygård -00 Råby-Rekarne FIF 0,95  
  10 Rasmus Hugosson -01 KFUM Örebro Friidrott 0,92  
  11 Benjamin Kadic -01 KFUM Örebro Friidrott 0,92  
  12 Oscar Persson -01 Frövi IK Friidrott 0,80  
 
    P9  LÄNGD ZON Lördag    
  1 Amir Musa -01 KFUM Örebro Friidrott 3,78 +0,6  
  2 Henrik Renz -01 IK Norrköping 3,72 +1,6  
  3 Ludwig Lindström -01 Bålsta IK 3,63 +1,2  
  4 Malte Lundmark -01 KFUM Örebro Friidrott 3,57 +0,1  
  5 Olle Melberg -01 KFUM Örebro Friidrott 3,44 +1,0  
  6 Johan Forsberg -01 Kils AIK 3,37 +0,7  
  7 Rasmus Hugosson -01 KFUM Örebro Friidrott 3,37 +1,5  
  8 Ivan Gunnarsson -01 Frövi IK Friidrott 3,35 +0,3  
  9 Hugo Karlsson -01 Götlunda IF 3,34 +0,6  
  10 William Lindblom -01 Götlunda IF 3,20 +1,5  
  11 Melker Karlsson -01 KFUM Örebro Friidrott 3,20 +1,1  
  12 Theodor Duvert -01 IFK Märsta 3,12 +0,3  
  13 Gustaf Otterhed -01 KFUM Örebro Friidrott 3,12 +1,1  
  14 Oscar Persson -01 Frövi IK Friidrott 3,10 +1,1  
  15 Rex Andersson -01 Kils AIK 2,90 +1,6  
  16 Samuel Linden -01 KFUM Örebro Friidrott 2,88 +1,4  
  17 Philip Wilhelmsson -01 KFUM Örebro Friidrott 2,83 +1,2  
  19 Benjamin Kadic -01 KFUM Örebro Friidrott 2,78 +0,7  
  20 Erik Löfstedt -01 KFUM Örebro Friidrott 2,74 +0,6  
  21 Gustav Alkman-01 KFUM Örebro Friidrott 2,71 +0,9  
  - Ruben Sandén Alin -01 Stocksäters IF 2,98   Mångkamp
 
    P9  KULA 2,0 Lördag    
  1 Olle Melberg -01 KFUM Örebro Friidrott 6,71  
  2 Benjamin Kadic -01 KFUM Örebro Friidrott 6,54  
  3 Amir Musa -01 KFUM Örebro Friidrott 6,47  
  4 Ivan Gunnarsson -01 Frövi IK Friidrott 6,32  
  5 Hugo Karlsson -01 Götlunda IF 6,25  
  6 Rasmus Hugosson -01 KFUM Örebro Friidrott 6,10  
  7 Henrik Renz -01 IK Norrköping 5,93  
  8 Theodor Duvert -01 IFK Märsta 5,53  
  9 William Lindblom -01 Götlunda IF 5,32  
  10 Melker Karlsson -01 KFUM Örebro Friidrott 5,19  
  11 Rex Andersson -01 Kils AIK 5,13  
  12 Ruben Sandén Alin -01 Stocksäters IF 5,10  
  13 Johan Forsberg -01 Kils AIK 5,08  
  14 Gustav Alkman-01 KFUM Örebro Friidrott 4,99  
  15 Oscar Persson -01 Frövi IK Friidrott 4,55  
  16 Ludwig Lindström -01 Bålsta IK 4,39  
 
    P9  BOLLKAST Söndag    
  1 Henrik Renz -01 IK Norrköping 35,46  
  2 Malte Lundmark -01 KFUM Örebro Friidrott 35,24  
  3 Ludwig Lindström -01 Bålsta IK 34,89  
  4 Nikolaj Wikeling -01 IFK Arboga 32,52  
  5 Olle Melberg -01 KFUM Örebro Friidrott 32,37  
  6 Amir Musa -01 KFUM Örebro Friidrott 31,04  
  7 Hugo Karlsson -01 Götlunda IF 29,98  
  8 Melker Forsberg -01 Glanshammars IF 29,42  
  9 William Lindblom -01 Götlunda IF 28,39  
  10 Vilhelm Nygård -00 Råby-Rekarne FIF 27,73  
  11 Ruben Sandén Alin -01 Stocksäters IF 25,96  
  12 Benjamin Kadic -01 KFUM Örebro Friidrott 24,25  
  13 Rasmus Hugosson -01 KFUM Örebro Friidrott 20,95  
  14 Emil Imhagen -01 Glanshammars IF 17,00  
  15 Oscar Persson -01 Frövi IK Friidrott 15,99  
 
    P8  60 M HEAT 1 Söndag Vind -2,0  
  1 Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 10,22 Final  
  2 Pontus Gustavsson -02 Västerås FK 10,34 Final  
  3 Ludwig Lill -02 IFK Kristinehamn Friidrott 10,89 Final  
  4 Noha Olsson -02 KFUM Örebro Friidrott 11,72 Final  
  5 Emrik Fröding -03 Götlunda IF 12,50  
  6 Edvin Bäck -02 KFUM Örebro Friidrott 12,66  
   
    P8  60 M HEAT 2 Söndag Vind -2,3  
  1 Wilhelm Bergentz -02 KFUM Örebro Friidrott 10,94 Final  
  2 Pelle Karlsson -03 Götlunda IF 11,44 Final  
  3 Leo Enberg -02 Stocksäters IF 11,73 Final  
  4 Mattias Ring -02 Bålsta IK 11,87 Final  
  5 Alfred Odbert -02 KFUM Örebro Friidrott 12,27  
  6 Marcus Wahman -02 KFUM Örebro Friidrott 12,27  
         
    P8  60 M FINAL Söndag Vind +2,9  
  1 Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 10,17  
  2 Pontus Gustavsson -02 Västerås FK 10,30  
  3 Wilhelm Bergentz -02 KFUM Örebro Friidrott 10,61  
  4 Ludwig Lill -02 IFK Kristinehamn Friidrott 10,90  
  5 Pelle Karlsson -03 Götlunda IF 11,51  
  6 Noha Olsson -02 KFUM Örebro Friidrott 11,54  
  7 Leo Enberg -02 Stocksäters IF 11,58  
  8 Mattias Ring -02 Bålsta IK 11,92  
 
    P8  400 M Lördag    
  1 Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 1.23,55  
  2 Pontus Gustavsson -02 Västerås FK 1.24,22  
  3 Wilhelm Bergentz -02 KFUM Örebro Friidrott 1.27,02  
  4 Elliot Duvert -03 IFK Märsta 1.30,31  
  5 Mattias Ring -02 Bålsta IK 1.30,34  
  6 Noha Olsson -02 KFUM Örebro Friidrott 1.30,54  
  7 Petter Lander -02 Kils AIK 1.31,14  
  8 Alfred Odbert -02 KFUM Örebro Friidrott 1.32,22  
  9 Axel Holmqvist -02 KFUM Örebro Friidrott 1.32,37  
  10 Marcus Wahman -02 KFUM Örebro Friidrott 1.33,22  
  11 Holger Bergengren -02 KFUM Örebro Friidrott 1.40,54  
 
    P8  HÖJD Söndag    
  1 Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 1,03  
  2 Ludwig Lill -02 IFK Kristinehamn Friidrott 1,03  
  3 Marcus Wahman -02 KFUM Örebro Friidrott 0,97  
  4 Noha Olsson -02 KFUM Örebro Friidrott 0,91  
  5 Leo Enberg -02 Stocksäters IF 0,85  
  6 Edvin Bäck -02 KFUM Örebro Friidrott 0,82  
  7 Alfred Odbert -02 KFUM Örebro Friidrott 0,82  
  8 Mattias Ring -02 Bålsta IK 0,79  
 
    P8  LÄNGD ZON Lördag    
  1 Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 3,62    
  2 Pontus Gustavsson -02 Västerås FK 3,41    
  3 Noha Olsson -02 KFUM Örebro Friidrott 3,07    
  4 Petter Lander -02 Kils AIK 3,01    
  5 William Penell -02 Mosjö FK 2,93    
  6 Elliot Duvert -03 IFK Märsta 2,90    
  7 Mattias Ring -02 Bålsta IK 2,82    
  8 Wilhelm Bergentz -02 KFUM Örebro Friidrott 2,75    
  9 Marcus Wahman -02 KFUM Örebro Friidrott 2,67    
  10 Pelle Karlsson -03 Götlunda IF 2,63    
  11 Holger Bergengren -02 KFUM Örebro Friidrott 2,63    
  12 Alfred Odbert -02 KFUM Örebro Friidrott 2,44    
  13 Axel Holmqvist -02 KFUM Örebro Friidrott 2,41    
  14 Edvin Bäck -02 KFUM Örebro Friidrott 2,38    
 
    P8  KULA 2,0 Lördag    
  1 Wilhelm Bergentz -02 KFUM Örebro Friidrott 6,08  
  2 Mattias Ring -02 Bålsta IK 6,04  
  3 Pontus Gustavsson -02 Västerås FK 5,66  
  4 Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 5,58  
  5 Petter Lander -02 Kils AIK 5,43  
  6 Edvin Bäck -02 KFUM Örebro Friidrott 4,66  
  7 Noha Olsson -02 KFUM Örebro Friidrott 4,57  
  8 Elliot Duvert -03 IFK Märsta 4,45  
  9 Marcus Wahman -02 KFUM Örebro Friidrott 4,19  
 
    P8  BOLLKAST Söndag    
  1 Ludwig Lill -02 IFK Kristinehamn Friidrott 25,34  
  2 Mattias Ring -02 Bålsta IK 25,09  
  3 Pontus Gustavsson -02 Västerås FK 22,82  
  4 Emrik Fröding -03 Götlunda IF 22,34  
  5 Wilhelm Bergentz -02 KFUM Örebro Friidrott 21,63  
  6 Marcus Wahman -02 KFUM Örebro Friidrott 20,00  
  7 Alfred Odbert -02 KFUM Örebro Friidrott 19,37  
  8 Edvin Bäck -02 KFUM Örebro Friidrott 18,51  
  9 Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 15,32  
  10 Leo Enberg -02 Stocksäters IF 15,07  
  11 Noha Olsson -02 KFUM Örebro Friidrott 13,72  
 
    F15  100 M Söndag Vind -3,1  
  1 Emma Nordlund -95 IFK Nora 14,20  
  2 Sanna Jansson -95 Wedevågs IF 14,90  
  3 Linnea Fahgen -96 Ludvika FFI 15,04  
  4 Emma Björkman-95 IFK Nora 15,70  
 
    F15  300 M Lördag  
  1 Klara Eklund -96 IK Westmannia 47,02  
  2 Tiia Hautala -95 Västerås FK 50,63  
 
    F15  800 M Söndag    
  1 Lisa Bergdahl -95 Glanshammars IF 2.26,46  
  2 Klara Eklund -96 IK Westmannia 2.27,73  
  3 Nicole Sörensen -96 Falu IK 2.31,63  
 
    F15  300 M HÄCK Söndag  
  - Lisa Bergdahl -95 Glanshammars IF DNS  
 
    F15  HÖJD Söndag    
  1 Isabel Alexandrie -96 IFK Strängnäs 1,63  
  2 Fanny Bergetoft -96 KFUM Örebro Friidrott 1,50  
  3 Julia Nygård -96 IFK Nora 1,50  
  4 Linnea Fahgen -96 Ludvika FFI 1,38  
 
    F15  STAV Lördag    
  1 Emma Ronqvist -95 Glanshammars IF 2,10  
 
    F15  LÄNGD Lördag    
  1 Lovisa Frykholm -95 Glanshammars IF 4,99 +0,9  
  2 Julia Nygård -96 IFK Nora 4,97 +2,6 4,93  +0,6
  3 Emma Nordlund -95 IFK Nora 4,90 +1,8  
  4 Tiia Hautala -95 Västerås FK 4,01 +2,5 3,62  +1,5
  5 Emma Björkman-95 IFK Nora 3,76 +1,3  
  - Hanna Wiss -91 IFK Åland 5,80 +2,0 utom tävlan
 
    F15  TRESTEG Söndag    
  1 Julia Nygård -96 IFK Nora 10,38 0,0  
  2 Lovisa Frykholm -95 Glanshammars IF 10,29 0,0  
  3 Amanda Sundstedt -97 Västerås FK 9,80 0,0  
  4 Johanna Dahlenlund -97 Ludvika FFI 9,22 0,0  
 
    F15  SPJUT 400 Lördag    
  1 Satu Tossavainen -95 Södertälje IF 40,74  
 
    F13  80 M Lördaag Vind -0,6  
  1 Anna Westher -97 KFUM Örebro Friidrott 10,95  
  2 Hanna Holmgren Karlsson -97 KFUM Örebro Friidrott 11,53  
  3 Clara Josefsson -97 KFUM Örebro Friidrott 11,53  
  4 Sara Särnblad -97 KFUM Örebro Friidrott 11,87  
  5 Johanna Dahlenlund -97 Ludvika FFI 11,98  
 
    F13  200 M Lördag Vind -2,4  
  1 Anna Westher -97 KFUM Örebro Friidrott 27,85  
  2 Hanna Holmgren Karlsson -97 KFUM Örebro Friidrott 29,62  
  3 Clara Josefsson -97 KFUM Örebro Friidrott 30,25  
  4 Sara Särnblad -97 KFUM Örebro Friidrott 30,71  
 
    F13  600 M Söndag    
  1 Linn Perua -97 Flens FS 1.56,06  
 
    F13  60 M HÄCK Söndag Vind -1,1  
  1 Anna Westher -97 KFUM Örebro Friidrott 9,80  
  2 Linn Perua -97 Flens FS 12,03  
 
    F13  HÖJD Söndag    
  1 Linn Perua -97 Flens FS 1,38  
 
    F13  STAV Lördag    
  1 Klara Flygare -98 Glanshammars IF 2,10  
  2 Sabina Forsberg -98 Glanshammars IF 2,00  
 
    F13  LÄNGD ZON Söndag    
  1 Anna Westher -97 KFUM Örebro Friidrott 4,86 +1,7  
  2 Linn Perua -97 Flens FS 4,65 +0,9  
  3 Johanna Dahlenlund -97 Ludvika FFI 4,53 +1,7  
  4 Sara Särnblad -97 KFUM Örebro Friidrott 4,49 +0,7  
  5 Amanda Sundstedt -97 Västerås FK 4,44 +2,3 4,40  0,0
  6 Erika Pettersson -97 Wedevågs IF 4,20 0,0  
 
    F13  BOLLKAST Söndag    
  1 Linn Perua -97 Flens FS 41,91  
  2 Elsa Frisen -97 Stocksäters IF 27,40  
  3 Johanna Dahlenlund -97 Ludvika FFI 22,13  
 
    F12  80 M Lördag Vind -1,1  
  1 Fanny Ernestam -98 KFUM Örebro Friidrott 11,47  
  2 Alma Lindberg -99 Västerås FK 11,83  
  3 Josefine Larsson -98 Glanshammars IF 12,19  
  4 Elin Palmer -98 KFUM Örebro Friidrott 12,39  
 
    F12  200 M Lördag Vind -2,63  
  1 Fanny Ernestam -98 KFUM Örebro Friidrott 30,11  
  2 Josefine Larsson -98 Glanshammars IF 31,12  
  3 Fanny Runheim -99 KFUM Örebro Friidrott 31,24  
  4 Maja Gustavsson -98 Västerås FK 32,86  
  5 Hanna Piscator -98 KFUM Örebro Friidrott 35,40  
 
    F12  600 M Söndag    
  1 Louise Svensson -99 Flens FS 1.54,97  
  2 Jessica Mattsson -98 Tierps IF 2-02,49  
  3 Sabina Forsberg -98 Glanshammars IF 2.06,52  
  4 Rebecca Edberg -98 IK Westmannia 2.07,42  
  5 Klara Flygare -98 Glanshammars IF 2.11,21  
  6 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn Friidrott 2.11,99  
  7 Wilma Toivola -98 Glanshammars IF 2.14,78  
  8 Eunice Nilsson -98 KFUM Örebro Friidrott 2.36,97  
 
    F12  60 M HÄCK HEAT 1 Söndag Vind -1,4  
  1 Alexandr Sörensen -99 Falu IK 10,61 Final  
  2 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn Friidrott 11,61 Final  
  3 Sabina Forsberg -98 Glanshammars IF 11,88 Final  
  - Linnea Nordlund -99 IFK Nora DNF  
   
    F12  60 M HÄCK HEAT 2 Söndag Vind -0,6  
  1 Jessica Mattsson -98 Tierps IF 11,48 Final  
  2 Elin Palmer -98 KFUM Örebro Friidrott 12,58 Final  
  3 Wilma Toivola -98 Glanshammars IF 13,29 Final  
  4 Klara Flygare -98 Glanshammars IF 13,37 Final  
  5 Eunice Nilsson -98 KFUM Örebro Friidrott 13,87 Final  
         
    F12  60 M HÄCK FINAL Söndag Vind +0,4  
  1 Alexandr Sörensen -99 Falu IK 10,67  
  2 Jessica Mattsson -98 Tierps IF 11,58  
  3 Sabina Forsberg -98 Glanshammars IF 11,75  
  4 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn Friidrott 11,81  
  5 Elin Palmer -98 KFUM Örebro Friidrott 12,42  
  6 Klara Flygare -98 Glanshammars IF 13,31  
  7 Wilma Toivola -98 Glanshammars IF 13,54  
  8 Eunice Nilsson -98 KFUM Örebro Friidrott DNS  
 
    F12  HÖJD Söndag    
  1 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn Friidrott 1,50  
  2 Jessica Mattsson -98 Tierps IF 1,38  
  3 Wilma Toivola -98 Glanshammars IF 1,38  
  4 Sabina Forsberg -98 Glanshammars IF 1,35  
  5 Klara Flygare -98 Glanshammars IF 1,26  
  6 Eunice Nilsson -98 KFUM Örebro Friidrott 1,14  
 
    F12  LÄNGD ZON Söndag    
  1 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn Friidrott 4,48 +1,3  
  2 Josefine Larsson -98 Glanshammars IF 4,31 +2,8 4,25  +1,9
  3 Jessica Mattsson -98 Tierps IF 4,24 +1,1  
  4 Wilma Toivola -98 Glanshammars IF 4,05 +1,3  
  5 Maja Gustavsson -98 Västerås FK 4,00 +1,5  
  6 Sabina Forsberg -98 Glanshammars IF 3,93 +0,6  
  7 Klara Flygare -98 Glanshammars IF 3,84 +1,3  
  8 Rebecca Edberg -98 IK Westmannia 3,69 +0,4  
  9 Eunice Nilsson -98 KFUM Örebro Friidrott 3,66 +1,4  
  10 Elin Palmer -98 KFUM Örebro Friidrott 3,65 +1,7  
 
    F12  BOLLKAST Söndag    
  1 Wilma Toivola -98 Glanshammars IF 38,52  
  2 Klara Flygare -98 Glanshammars IF 35,89  
  3 Elin Palmer -98 KFUM Örebro Friidrott 31,79  
  4 Jessica Mattsson -98 Tierps IF 30,94  
  5 Sabina Forsberg -98 Glanshammars IF 25,39  
  6 Rebecca Edberg -98 IK Westmannia 25,30  
  7 Eunice Nilsson -98 KFUM Örebro Friidrott 25,13  
  8 Elin Johansson -98 IFK Kristinehamn Friidrott 24,47  
  9 Maja Gustavsson -98 Västerås FK 21,90  
 
    F11  60 M HEAT 1 Söndag Vind +0,4  
  1 Alma Lindberg -99 Västerås FK 9,24 Final  
  2 Louise Svensson -99 Flens FS 9,29 Final  
  3 Alexandra Lill -99 IFK Kristinehamn Friidrott 9,76  
  4 Julia Holmgren Karlsson -99 KFUM Örebro Friidrott 9,80  
  5 Hanna Högberg -99 KFUM Örebro Friidrott 9,91  
  6 Ella Hedborg -99 KFUM Örebro Friidrott 10,28  
   
    F11  60 M HEAT 2 Söndag Vind -2,1  
  1 Alexandr Sörensen -99 Falu IK 9,14 Final  
  2 Linnea Nordlund -99 IFK Nora 9,53 Final  
  3 Ella Moberg -99 Västerås FK 9,59 Final  
  4 Ellinor Gustafsson -99 Falu IK 10,17  
  5 Emma Widen -99 Götlunda IF 10,29  
  6 Sandra Hvidsten -99 Eiker Kvikk IF, Norge 10,32  
  7 Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn Friidrott 10,57  
   
    F11  60 M HEAT 3 Söndag Vind -2,5  
  1 Hanna Wahlström -99 Åsbro GoIF 9,35 Final  
  2 Elvira Zetterberg -99 Västerås FK 9,40 Final  
  3 Cornelia Sundqvist -99 Bålsta IK 9,61 Final  
  4 Irma Comstedt -99 KFUM Örebro Friidrott 9,83  
  5 Dobro Slawa Wikeling -99 IFK Arboga 9,86  
  6 Elin Nyqvist -99 KFUM Örebro Friidrott 10,31  
         
    F11  60 M FINAL Söndag Vind -0,8  
  1 Alexandr Sörensen -99 Falu IK 9,03  
  2 Louise Svensson -99 Flens FS 9,18  
  3 Alma Lindberg -99 Västerås FK 9,24  
  4 Hanna Wahlström -99 Åsbro GoIF 9,26  
  5 Linnea Nordlund -99 IFK Nora 9,53  
  6 Cornelia Sundqvist -99 Bålsta IK 9,55  
  7 Elvira Zetterberg -99 Västerås FK 9,55  
  8 Ella Moberg -99 Västerås FK 9,60  
 
    F11  400 M Lördag    
  1 Louise Svensson -99 Flens FS 1.09,65  
  2 Alma Lindberg -99 Västerås FK 1.09,78  
  3 Irma Comstedt -99 KFUM Örebro Friidrott 1.13,11  
  4 Linnea Nordlund -99 IFK Nora 1.15,63  
  5 Elvira Zetterberg -99 Västerås FK 1.22,83  
  6 Sandra Hvidsten -99 Eiker Kvikk IF, Norge 1.23,10  
  7 Nellie Tryggvesson -99 IFK Kristinehamn Friidrott 1.24,45  
  8 Cornelia Sundqvist -99 Bålsta IK 1.24,57  
 
    F11  HÖJD Lördag    
  1 Hanna Rynler -99 Västerås FK 1,43  
  2 Louise Svensson -99 Flens FS 1,36  
  3 Ella Moberg -99 Västerås FK 1,33  
  4 Hanna Högberg -99 KFUM Örebro Friidrott 1,30  
  5 Sandra Hvidsten -99 Eiker Kvikk IF, Norge 1,24  
  6 Cornelia Sundqvist -99 Bålsta IK 1,21  
  7 Elvira Zetterberg -99 Västerås FK 1,21  
  8 Nellie Tryggvesson -99 IFK Kristinehamn Friidrott 1,21  
  9 Linnea Nordlund -99 IFK Nora 1,09  
 
    F11  LÄNGD ZON Söndag    
  1 Alexandr Sörensen -99 Falu IK 4,59 +2,0  
  2 Fanny Runheim -99 KFUM Örebro Friidrott 4,36 +1,1  
  3 Alma Lindberg -99 Västerås FK 4,27 +0,3  
  4 Ella Moberg -99 Västerås FK 4,24 +1,5  
  5 Hanna Rynler -99 Västerås FK 4,04 +1,6  
  6 Cornelia Sundqvist -99 Bålsta IK 3,98 0,0  
  7 Hanna Högberg -99 KFUM Örebro Friidrott 3,98 +0,4  
  8 Elvira Zetterberg -99 Västerås FK 3,94 +1,1  
  9 Alexandra Lill -99 IFK Kristinehamn Friidrott 3,88 0,0  
  10 Irma Comstedt -99 KFUM Örebro Friidrott 3,87 0,0  
  11 Louise Svensson -99 Flens FS 3,87 +0,1  
  12 Linnea Nordlund -99 IFK Nora 3,86 +2,2 3,76  0,0
  13 Hanna Wahlström -99 Åsbro GoIF 3,74 0,0  
  14 Sandra Hvidsten -99 Eiker Kvikk IF, Norge 3,58 0,0  
  15 Dobro Slawa Wikeling -99 IFK Arboga 3,56 +2,8 3,41  +0,1
  16 Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn Friidrott 3,55 +0,9  
  17 Emma Widen -99 Götlunda IF 3,51 +1,6  
  18 Ella Hedborg -99 KFUM Örebro Friidrott 3,38 0,0  
  19 Ellinor Gustafsson -99 Falu IK 3,38 0,0  
  20 Elin Nyqvist -99 KFUM Örebro Friidrott 3,22 +0,9  
  21 Hanna Otterhed- 99 KFUM Örebro Friidrott 3,21 +0,4  
  22 Hallkvist Wilma -99 KFUM Örebro Friidrott 2,29 0,0  
 
    F11  KULA 2,0 Söndag    
  1 Louise Svensson -99 Flens FS 9,86  
  2 Hanna Rynler -99 Västerås FK 8,76  
  3 Fanny Runheim -99 KFUM Örebro Friidrott 8,05  
  4 Filippa Söderholm -99 KFUM Örebro Friidrott 7,99  
  5 Alma Lindberg -99 Västerås FK 7,77  
  6 Cornelia Sundqvist -99 Bålsta IK 7,54  
  7 Sandra Hvidsten -99 Eiker Kvikk IF, Norge 7,34  
  8 Hanna Wahlström -99 Åsbro GoIF 7,32  
  9 Elvira Zetterberg -99 Västerås FK 6,96  
  10 Hanna Högberg -99 KFUM Örebro Friidrott 6,77  
  11 Emma Widen -99 Götlunda IF 6,18  
  12 Hallkvist Wilma -99 KFUM Örebro Friidrott 5,51  
  13 Julia Thorstensson -99 IFK Kristinehamn Friidrott 4,70  
 
    F11  BOLLKAST Lördag    
  1 Louise Svensson -99 Flens FS 30,94  
  2 Nellie Tryggvesson -99 IFK Kristinehamn Friidrott 30,45  
  3 Sandra Hvidsten -99 Eiker Kvikk IF, Norge 29,21  
  4 Hanna Rynler -99 Västerås FK 28,60  
  5 Ella Moberg -99 Västerås FK 22,94  
  6 Elvira Zetterberg -99 Västerås FK 22,08  
  7 Alma Lindberg -99 Västerås FK 21,99  
  8 Cornelia Sundqvist -99 Bålsta IK 21,23  
  9 Ellinor Gustafsson -99 Falu IK 12,53  
 
    F10  60 M HEAT 1 Söndag Vind -1,3  
  1 Mathilda Eklund -00 IK Westmannia 10,18 Semi  
  2 Julia Avonds -00 KFUM Örebro Friidrott 10,46 Semi  
  3 Alice Engström -00 Västerås FK 11,43 Semi  
  4 Elsa Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 11,78  
  5 Felicia Sandberg -00 KFUM Örebro Friidrott 11,92  
  - Matilda Ekholm -00 Råby-Rekarne FIF DNS  
   
    F10  60 M HEAT 2 Söndag Vind -0,9  
  1 Felicia Kölvall -00 Flens FS 9,38 Semi  
  2 Hanna Strandahl -00 KFUM Örebro Friidrott 10,23 Semi  
  2 Linnéa Bodin -00 KFUM Örebro Friidrott 10,18 Semi  
  4 Tea Tagesson -00 KFUM Örebro Friidrott 10,66  
  5 Amanda Widlund Råby-Rekarne FIF 10,74  
  6 Amanda Bollman -00 KFUM Örebro Friidrott 12,15  
   
    F10  60 M HEAT 3 Söndag Vind -1,7  
  1 Frida Grandelius -00 KFUM Örebro Friidrott 9,62 Semi  
  2 Esther Sandén Alin -00 Stocksäters IF 9,82 Semi  
  3 Sofia Sundstedt -00 Västerås FK 9,91 Semi  
  4 Arizona Eriksson -00 KFUM Örebro Friidrott 9,93 Semi  
  5 Alma Björkman -00 Västerås FK 10,02 Semi  
  6 Stina Rydell -00 Råby Rekarne 10,14 Semi  
  7 Filippa Carenbäck -00 KFUM Örebro Friidrott 11,18  
   
    F10  60 M HEAT 4 Söndag Vind -1,4  
  1 Jessica Persson -00 KFUM Örebro Friidrott 9,83 Semi  
  2 Emilia Ekberg -00 Råby-Rekarne FIF 9,95 Semi  
  3 Therese Knutsson -00 Glanshammars IF 10,03 Semi  
  4 Ebba Löfholm -00 KFUM Örebro Friidrott 10,29 Semi  
  5 Ingrid Holmquist -00 KFUM Örebro Friidrott 10,40 Semi  
  6 Tuwa Ewert -00 KFUM Örebro Friidrott 10,54  
  7 Alice Nilsson -00 KFUM Örebro Friidrott 11,56  
         
    F10  60 M SEMIFINAL 1 Söndag Vind -1,9  
  1 Frida Grandelius -00 KFUM Örebro Friidrott 9,82 Final  
  2 Jessica Persson -00 KFUM Örebro Friidrott 10,06 Final  
  3 Sofia Sundstedt -00 Västerås FK 10,13 Final  
  4 Therese Knutsson -00 Glanshammars IF 10,25  
  5 Linnéa Bodin -00 KFUM Örebro Friidrott 10,31  
  6 Emilia Ekberg -00 Råby-Rekarne FIF 10,50  
   
    F10  60 M SEMIFINAL 2 Söndag Vind -2,6  
  1 Felicia Kölvall -00 Flens FS 9,42 Final  
  2 Esther Sandén Alin -00 Stocksäters IF 9,96 Final  
  3 Mathilda Eklund -00 IK Westmannia 10,24 Final  
  4 Julia Avonds -00 KFUM Örebro Friidrott 10,53  
  5 Hanna Strandahl -00 KFUM Örebro Friidrott 10,54  
  6 Ebba Löfholm -00 KFUM Örebro Friidrott 10,75  
       
    F10 60M Semifinal 3 Söndag Vind  -1,8  
  1 Arizona Eriksson -00 KFUM Örebro Friidrott 10,07 Final  
  2 Alma Björkman -00 Västerås FK 10,21 Final  
  3 Stina Rydell -00 Råby Rekarne 10,25  
  4 Ingrid Holmqvist -00 KFUM Örebro Friidrott 10,46  
  5 Alice Engström -00 Västerås FK 11,78  
       
    F10  60 M FINAL Söndag Vind +0,4  
  1 Felicia Kölvall -00 Flens FS 9,44  
  2 Esther Sandén Alin -00 Stocksäters IF 9,86  
  3 Frida Grandelius -00 KFUM Örebro Friidrott 9,91  
  4 Jessica Persson -00 KFUM Örebro Friidrott 9,97  
  5 Arizona Eriksson -00 KFUM Örebro Friidrott 10,01  
  6 Mathilda Eklund -00 IK Westmannia 10,04  
  7 Alma Björkman -00 Västerås FK 10,23  
  8 Sofia Sundstedt -00 Västerås FK 10,24  
 
    F10  400 M Lördag    
  1 Esther Sandén Alin -00 Stocksäters IF 1.16,87  
  2 Mathilda Eklund -00 IK Westmannia 1.17,02  
  3 Jessica Persson -00 KFUM Örebro Friidrott 1.17,68  
  4 Emilia Ekberg -00 Råby-Rekarne FIF 1.20,19  
  5 Arizona Eriksson -00 KFUM Örebro Friidrott 1.20,24  
  6 Filippa Markl -00 IK Westmannia 1.21,65  
  7 Frida Grandelius -00 KFUM Örebro Friidrott 1.21,83  
  8 Linnéa Bodin -00 KFUM Örebro Friidrott 1.21,92  
  9 Ingrid Holmquist -00 KFUM Örebro Friidrott 1.22,37  
  10 Elsa Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 1.34,49  
  11 Alice Nilsson -00 KFUM Örebro Friidrott 1.36,34  
 
    F10  HÖJD Lördag    
  1 Ingrid Holmquist -00 KFUM Örebro Friidrott 1,18  
  2 Hanna Strandahl -00 KFUM Örebro Friidrott 1,18  
  3 Linnéa Bodin -00 KFUM Örebro Friidrott 1,15  
  3 Sara Gustafsson Råby-Rekarne FIF 1,15  
  5 Jessica Persson -00 KFUM Örebro Friidrott 1,15  
  6 Ebba Löfholm -00 KFUM Örebro Friidrott 1,12  
  7 Frida Grandelius -00 KFUM Örebro Friidrott 1,12  
  8 Mathilda Eklund -00 IK Westmannia 1,06  
  9 Alva Angergård -00 KFUM Örebro Friidrott 1,00  
  9 Julia Avonds -00 KFUM Örebro Friidrott 1,00  
  11 Amanda Bollman -00 KFUM Örebro Friidrott 1,00  
  12 Alice Nilsson -00 KFUM Örebro Friidrott 0,94  
  12 Elsa Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 0,94  
  14 Felicia Sandberg -00 KFUM Örebro Friidrott 0,85  
 
    F10  LÄNGD ZON Söndag    
  1 Matilda Ekholm -00 Råby-Rekarne FIF 4,05 +1,1  
  2 Felicia Kölvall -00 Flens FS 4,03 +1,2  
  3 Stina Rydell -00 Råby-Rekarne FIF 3,79 +1,5  
  4 Linnéa Bodin -00 KFUM Örebro Friidrott 3,74 +1,2  
  5 Frida Grandelius -00 KFUM Örebro Friidrott 3,69 +0,9  
  6 Therese Knutsson -00 Glanshammars IF 3,66 0,0  
  7 Ingrid Holmquist -00 KFUM Örebro Friidrott 3,63 +0,2  
  8 Sofia Sundstedt -00 Västerås FK 3,55 +1,2  
  10 Mathilda Eklund -00 IK Westmannia 3,44 +0,1  
  11 Hanna Strandahl -00 KFUM Örebro Friidrott 3,40 +1,6  
  12 Jessica Persson -00 KFUM Örebro Friidrott 3,39 +1,0  
  13 Amanda Widlund Råby-Rekarne FIF 3,28 +0,2  
  14 Julia Avonds -00 KFUM Örebro Friidrott 3,21 +1,5  
  15 Arizona Eriksson -00 KFUM Örebro Friidrott 3,20 +1,0  
  16 Emilia Ekberg -00 Råby-Rekarne FIF 3,17 +1,6  
  17 Alma Björkman -00 Västerås FK 3,12 +1,0  
  18 Alice Engström -00 Västerås FK 2,98 +0,3  
  19 Alice Nilsson -00 KFUM Örebro Friidrott 2,95 +0,9  
  20 Filippa Carenbäck -00 KFUM Örebro Friidrott 2,91 +1,6  
  21 Tea Tagesson -00 KFUM Örebro Friidrott 2,73 +0,1  
  22 Felicia Sandberg -00 KFUM Örebro Friidrott 2,66 0,0  
  23 Elsa Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 2,64 +0,9  
  24 Amanda Bollman -00 KFUM Örebro Friidrott 2,56 +0,3  
  - Esther Sandén -00 Stocksäters IF 3,51 +0,1  
 
    F10  KULA 2,0 Söndag    
  1 Frida Grandelius -00 KFUM Örebro Friidrott 7,13  
  2 Josefine Jonsson -00 IFK Strängnäs 6,82 6,79  
  3 Matilda Ekholm -00 Råby-Rekarne FIF 6,82 6,67  
  4 Linnéa Bodin -00 KFUM Örebro Friidrott 6,33  
  5 Amanda Widlund Råby-Rekarne FIF 6,06  
  6 Mathilda Eklund -00 IK Westmannia 6,02  
  7 Alma Björkman -00 Västerås FK 5,68  
  8 Sofia Sundstedt -00 Västerås FK 5,43  
  9 Amanda Bollman -00 KFUM Örebro Friidrott 5,19  
  10 Jessica Persson -00 KFUM Örebro Friidrott 4,90  
  11 Hanna Strandahl -00 KFUM Örebro Friidrott 4,84  
  12 Alice Nilsson -00 KFUM Örebro Friidrott 4,80  
  13 Esther Sandén Alin -00 Stocksäters IF 4,72  
  14 Ebba Löfholm -00 KFUM Örebro Friidrott 4,64  
  15 Felicia Kölvall -00 Flens FS 4,59  
  16 Felicia Larsson -00 Råby-Rekarne FIF 4,55  
  17 Alice Engström -00 Västerås FK 4,41  
  18 Felicia Sandberg -00 KFUM Örebro Friidrott 4,37  
  19 Arizona Eriksson -00 KFUM Örebro Friidrott 4,36  
  20 Ingrid Holmquist -00 KFUM Örebro Friidrott 4,12  
  21 Elsa Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 3,71  
 
    F10  BOLLKAST Lördag    
  1 Frida Grandelius -00 KFUM Örebro Friidrott 31,63  
  2 Mathilda Eklund -00 IK Westmannia 26,24  
  3 Sara Gustafsson Råby-Rekarne FIF 25,26  
  4 Arizona Eriksson -00 KFUM Örebro Friidrott 23,52  
  5 Jessica Persson -00 KFUM Örebro Friidrott 19,61  
  6 Alice Nilsson -00 KFUM Örebro Friidrott 18,02  
  7 Linnéa Bodin -00 KFUM Örebro Friidrott 17,67  
  8 Felicia Sandberg -00 KFUM Örebro Friidrott 17,44  
  9 Hanna Strandahl -00 KFUM Örebro Friidrott 16,77  
  10 Elsa Karlsson -00 KFUM Örebro Friidrott 15,68  
  11 Amanda Bollman -00 KFUM Örebro Friidrott 15,64  
  12 Esther Sandén Alin -00 Stocksäters IF 15,15  
 
    F9  60 M HEAT 1 Söndag Vind -0,3  
  1 Hilda Lindberg -01 Västerås FK 9,89 Final  
  2 Maja Hammarland -01 KFUM Örebro Friidrott 10,64 Final  
  3 Madelene Amnebratt -01 KFUM Örebro Friidrott 11,20  
  4 Vera Hertzman -01  Glanshammars IF 11,28  
  5 Tova Stiberg -01 KFUM Örebro Friidrott 11,30  
  6 Moa Jansson -01 KFUM Örebro Friidrott 12,81  
   
    F9  60 M HEAT 2 Söndag Vind +0,9  
  1 Jennifer Arvidsson -01 IK Westmannia 10,44 Final  
  2 Karin Palmer -01 KFUM Örebro Friidrott 10,66 Final  
  3 Ellen Nygård -01 KFUM Örebro Friidrott 10,71 Final  
  4 Ida Andersson -01 KFUM Örebro Friidrott 10,85  
  5 Ebba Löwenberg-Hammartröm -01 KFUM Örebro Friidrott 11,02  
  6 Lisa Hallmen -01 KFUM Örebro Friidrott 11,30  
  7 Elin Hutha -01 Flens FS 11,43  
   
    F9  60 M HEAT 3 Söndag Vind -0,7  
  1 Felicia Ljung -01 Flens FS 9,70 Final  
  2 Emily Capobianco -01 KFUM Örebro Friidrott 9,88 Final  
  3 Louise Fröding -01 Götlunda IF 10,35 Final  
  4 Amira Musa -01 KFUM Örebro Friidrott 10,78  
  5 Clara Zetterberg -01 Västerås FK 10,78  
  6 Filippa Karaga -01 KFUM Örebro Friidrott 10,88  
  7 Alva Widen -01 Götlunda IF 10,98  
         
    F9  60 M FINAL Söndag Vind -1,9  
  1 Emily Capobianco -01 KFUM Örebro Friidrott 9,90  
  2 Hilda Lindberg -01 Västerås FK 10,00  
  3 Felicia Ljung -01 Flens FS 10,10  
  4 Louise Fröding -01 Götlunda IF 10,46  
  5 Jennifer Arvidsson -01 IK Westmannia 10,56  
  6 Karin Palmer -01 KFUM Örebro Friidrott 10,63  
  7 Maja Hammarland -01 KFUM Örebro Friidrott 10,66  
  8 Ellen Nygård -01 KFUM Örebro Friidrott 10,78  
 
    F9  400 M Lördag    
  1 Felicia Ljung -01 Flens FS 1.20,22  
  2 Emily Capobianco -01 KFUM Örebro Friidrott 1.21,69  
  3 Hilda Lindberg -01 Västerås FK 1.22,17  
  4 Åsa Olsson -01 Kils AIK 1.23,84  
  5 Karin Palmer -01 KFUM Örebro Friidrott 1.24,22  
  6 Amira Musa -01 KFUM Örebro Friidrott 1.25,86  
  7 Filippa Karaga -01 KFUM Örebro Friidrott 1.25,49  
  8 Ellen Nygård -01 KFUM Örebro Friidrott 1.26,69  
  9 Lisa Hallmen -01 KFUM Örebro Friidrott 1.26,76  
  10 Ella Johansson -01 Kils AIK 1.27,43  
  11 Elina Larsson -01 Kils AIK 1.28,78  
  12 Clara Zetterberg -01 Västerås FK 1.32,17  
  13 Elin Hutha -01 Flens FS 1.38,64  
 
    F9  HÖJD Lördag    
  1 Ella Johansson -01 Kils AIK 1,11  
  2 Maja Hammarland -01 KFUM Örebro Friidrott 1,11  
  3 Emily Capobianco -01 KFUM Örebro Friidrott 1,05  
  4 Elina Larsson -01 Kils AIK 1,02  
  5 Ellen Nygård -01 KFUM Örebro Friidrott 1,02  
  6 Elin Hutha -01 Flens FS 0,96  
  7 Åsa Olsson -01 Kils AIK 0,87  
 
    F9  LÄNGD ZON Söndag    
  1 Emily Capobianco -01 KFUM Örebro Friidrott 3,76 +0,4  
  2 Felicia Ljung -01 Flens FS 3,58 -0,1  
  3 Hilda Lindberg -01 Västerås FK 3,57 +1,1  
  4 Karin Palmer -01 KFUM Örebro Friidrott 3,55 +0,9  
  5 Ellen Nygård -01 KFUM Örebro Friidrott 3,39 +0,3  
  6 Maja Hammarland -01 KFUM Örebro Friidrott 3,14 0,0  
  7 Clara Zetterberg -01 Västerås FK 3,07 +0,1  
  8 Ida Andersson -01 KFUM Örebro Friidrott 3,06 +0,9  
  9 Amira Musa -01 KFUM Örebro Friidrott 2,97 +0,1  
  10 Ebba Löwenberg-Hammartröm -01 KFUM Örebro Friidrott 2,94 0,0  
  11 Tova Stiberg -01 KFUM Örebro Friidrott 2,90 +1,4  
  12 Alva Widen -01 Götlunda IF 2,89 0,0  
  13 Louise Fröding -01 Götlunda IF 2,87 +1,4  
  14 Lisa Hallmen -01 KFUM Örebro Friidrott 2,84 +1,5  
  15 Filippa Karaga -01 KFUM Örebro Friidrott 2,83 +1,7  
  16 Elin Hutha -01 Flens FS 2,79 +1,2  
  17 Jennifer Arvidsson -01 IK Westmannia 2,69 +1,1  
  18 Vera Hertzman -01  Glanshammars IF 2,36 +0,4  
 
    F9  KULA 2,0 Lördag    
  1 Karin Palmer -01 KFUM Örebro Friidrott 5,52  
  2 Filippa Karaga -01 KFUM Örebro Friidrott 5,16  
  3 Lisa Hallmen -01 KFUM Örebro Friidrott 4,67  
  4 Ebba Löwenberg-Hammartröm -01 KFUM Örebro Friidrott 4,60  
  5 Felicia Ljung -01 Flens FS 4,55  
  6 Alva Widen -01 Götlunda IF 4,39  
  7 Ida Andersson -01 KFUM Örebro Friidrott 4,29  
  8 Elin Hutha -01 Flens FS 4,28  
  9 Clara Zetterberg -01 Västerås FK 4,25  
  10 Tova Stiberg -01 KFUM Örebro Friidrott 4,16  
  11 Moa Jansson -01 KFUM Örebro Friidrott 4,07  
  12 Amira Musa -01 KFUM Örebro Friidrott 3,87  
  13 Hilda Lindberg -01 Västerås FK 3,86  
 
    F9  BOLLKAST Söndag    
  1 Karin Palmer -01 KFUM Örebro Friidrott 23,31  
  2 Emily Capobianco -01 KFUM Örebro Friidrott 21,85  
  3 Elin Hutha -01 Flens FS 17,65  
  4 Lisa Hallmen -01 KFUM Örebro Friidrott 17,32  
  5 Ella Johansson -01 Kils AIK 17,22  
  6 Elina Larsson -01 Kils AIK 16,34  
  7 Åsa Olsson -01 Kils AIK 16,32  
  8 Clara Zetterberg -01 Västerås FK 16,07  
  9 Felicia Ljung -01 Flens FS 15,25  
  10 Hilda Lindberg -01 Västerås FK 14,48  
  11 Filippa Karaga -01 KFUM Örebro Friidrott 14,36  
  12 Linnéa Holm -01 KFUM Örebro Friidrott 13,86  
  13 Amira Musa -01 KFUM Örebro Friidrott 13,78  
  14 Maja Hammarland -01 KFUM Örebro Friidrott 9,55  
 
    F8  60 M HEAT 1 Söndag Vind -0,1  
  1 Hanna Knutsson -02 Glanshammars IF 10,81 Final  
  2 Elsa Björkman -03 Västerås FK 11,10 Final  
  3 Hannah Jonsson-Vannucci -03 KFUM Örebro Friidrott 11,37  
  4 Maja Strand -02 Glanshammars IF 11,72  
  5 Aniela Wikeling -03 IFK Arboga 12,50  
  6 Ella Valentin -03 KFUM Örebro Friidrott 12,55  
  7 Tuva Rosenholm -03 KFUM Örebro Friidrott 13,61  
   
    F8  60 M HEAT 2 Söndag Vind -0,3  
  1 Ida  Pettersson -02 KFUM Örebro Friidrott 10,55 Final  
  2 Elin Ståhl -02 KFUM Örebro Friidrott 11,10 Final  
  3 Kerstin Nordqvist -03 KFUM Örebro Friidrott 11,23 Final  
  4 Celina Hvidsten -02 Eiker Kvikk IF, Norge 11,25 Final  
  5 Elsa Heneryd -02 KFUM Örebro Friidrott 12,70  
  6 Felicia Carenbäck -02 KFUM Örebro Friidrott 13,32  
   
    F8  60 M HEAT 3 Söndag Vind -1,4  
  1 Clara Bernhult -02 KFUM Örebro Friidrott 10,72 Final  
  2 Emilia Falk -02 Västerås FK 11,21 Final  
  3 Elvira Forsberg -02 Glanshammars IF 11,64  
  4 Cornelia Kvelland -02 KFUM Örebro Friidrott 12,20  
  5 Elvira Lindqvist -02 KFUM Örebro Friidrott 12,22  
  6 Maja Nilsson -02 KFUM Örebro Friidrott 13,53  
     
    F8  60 M FINAL Söndag Vind -1,2  
  1 Ida  Pettersson -02 KFUM Örebro Friidrott 10,67  
  2 Emilia Falk -02 Västerås FK 10,79  
  3 Clara Bernhult -02 KFUM Örebro Friidrott 10,83  
  4 Hanna Knutsson -02 Glanshammars IF 10,97  
  5 Elin Ståhl -02 KFUM Örebro Friidrott 11,08  
  6 Elsa Björkman -03 Västerås FK 11,19  
  7 Celina Hvidsten -02 Eiker Kvikk IF, Norge 11,55  
  8 Kerstin Nordqvist -03 KFUM Örebro Friidrott 11,57  
 
    F8  400 M Lördag    
  1 Elin Ståhl -02 KFUM Örebro Friidrott 1.25,72  
  2 Elvira Forsberg -02 Glanshammars IF 1.27,23  
  3 Emilia Falk -02 Västerås FK 1.27,65  
  4 Tilda Bergström -02 IFK Sunne 1.28,15  
  5 Celina Hvidsten -02 Eiker Kvikk IF, Norge 1.29,43  
  6 Miranda Björk -02 KFUM Örebro Friidrott 1.33,79  
  7 Tindra  Frykholm -03 Glanshammars IF 1.34,15  
  8 Klara Frykholm -03 Glanshammars IF 1.35,76  
  9 Cornelia Kvelland -02 KFUM Örebro Friidrott 1.40,55  
  10 Maja Nilsson -02 KFUM Örebro Friidrott 1.51,06  
  11 Alva Brandt -02 KFUM Örebro Friidrott 1.55,30  
 
    F8  HÖJD Lördag    
  1 Emilia Falk -02 Västerås FK 1,03  
  2 Tilda Bergström -02 IFK Sunne 0,97  
  3 Ida  Pettersson -02 KFUM Örebro Friidrott 0,94  
  4 Miranda Björk -02 KFUM Örebro Friidrott 0,91  
  5 Kerstin Nordqvist -03 KFUM Örebro Friidrott 0,88  
  6 Celina Hvidsten -02 Eiker Kvikk IF, Norge 0,79  
  7 Maja Nilsson -02 KFUM Örebro Friidrott 0,79  
 
    F8  LÄNGD ZON Söndag    
  1 Ida  Pettersson -02 KFUM Örebro Friidrott 3,23 +0,4  
  2 Elin Ståhl -02 KFUM Örebro Friidrott 3,07 +0,1  
  3 Clara Bernhult -02 KFUM Örebro Friidrott 3,01 +0,7  
  4 Celina Hvidsten -02 Eiker Kvikk IF, Norge 2,93 0,0  
  5 Elvira Forsberg -02 Glanshammars IF 2,89 +2,3 2,77  0,0
  6 Hanna Knutsson -02 Glanshammars IF 2,82 +1,6  
  7 Tindra  Frykholm -03 Glanshammars IF 2,81 0,0  
  8 Emilia Falk -02 Västerås FK 2,77 0,0  
  9 Kerstin Nordqvist -03 KFUM Örebro Friidrott 2,72 +1,1  
  10 Klara Frykholm -03 Glanshammars IF 2,68 +0,2  
  11 Elsa Björkman -03 Västerås FK 2,67 0,0  
  12 Lovisa Gustafsson -02 KFUM Örebro Friidrott 2,63 +1,2  
  13 Maja Strand -02 Glanshammars IF 2,57 +2,5 2,21  0,0
  14 Elsa Heneryd -02 KFUM Örebro Friidrott 2,55 +0,3  
  15 Miranda Björk -02 KFUM Örebro Friidrott 2,54 +0,9  
  16 Cornelia Kvelland -02 KFUM Örebro Friidrott 2,32 +1,7  
  17 Tuva Rosenholm -03 KFUM Örebro Friidrott 2,29 +1,4  
  18 Elvira Lindqvist -02 KFUM Örebro Friidrott 2,19 +1,2  
  19 Julia Magnusson -02 KFUM Örebro Friidrott 2,18 +1,0  
  20 Maja Nilsson -02 KFUM Örebro Friidrott 1,96 +0,6  
 
    F8  KULA 2,0 Söndag    
  1 Maja Strand -02 Glanshammars IF 4,44  
  2 Emilia Falk -02 Västerås FK 3,89  
  3 Elsa Björkman -03 Västerås FK 3,82  
  4 Celina Hvidsten -02 Eiker Kvikk IF, Norge 3,78  
  5 Maja Nilsson -02 KFUM Örebro Friidrott 3,48  
  6 Elvira Lindqvist -02 KFUM Örebro Friidrott 3,46  
 
    F8  BOLLKAST Lördag    
  1 Tilda Bergström -02 IFK Sunne 25,65  
  2 Ida  Pettersson -02 KFUM Örebro Friidrott 14,54  
  3 Celina Hvidsten -02 Eiker Kvikk IF, Norge 13,33  
  4 Kerstin Nordqvist -03 KFUM Örebro Friidrott 12,15  
  5 Hannah Jonsson-Vannucci -03 KFUM Örebro Friidrott 11,61  
  6 Maja Nilsson -02 KFUM Örebro Friidrott 9,99  
  7 Alva Brandt -02 KFUM Örebro Friidrott 9,95