P14  STAV

 

 

 

 

1

Jens Roslund -96

NÄR/Stocksäters IF

3,27

 

 

2

Jacob Staaf -96

UPP/Bålsta

2,87

 

 

3

Jakob Johansson -96

STO/Turebergs FK

2,77

 

 

4

Sebastian Gonzales -96

UPP/Rånäs

2,57

 

 

5

Rasmus Bergman -96

STO/Sundbybergs IK

2,17

 

 

6

Victor Björklund -96

UPP/Uppsala

2,07

 

 

-

Jon Klasér -96

DAL/Falu IK

DNS

 

 

-

Joel Lundahl -96

STO/Hammarby IF

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13  60 M HÄCK

HEAT 1

 

 

 

1

Ella Frödin -97

VÄS/Västerås FK

10,10

Final

 

2

Elice Vähäkuopus -97

UPP/Östhammar

10,60

 

 

3

Wilma Nilsagård -97

NÄR/KFUM Örebro

11,01

 

 

4

Nora Alashiri-97

SÖD/Flens FS

12,27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13  60 M HÄCK

HEAT 2

 

 

 

1

Tova Björnsdotter Pette -97

STO/Hammarby IF

10,26

Final

 

2

Amanda Björkholm -97

UPP/Uppsala

10,48

 

 

3

Lisa Piscator -97

VÄR/IFK Kristinehamn

10,89

 

 

4

Elin Edgren -97

VÄR/SK Bore

11,87

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13  60 M HÄCK

HEAT 3

 

 

 

1

Anna Westher -97

NÄR/KFUM Örebro

9,93

Final

 

2

Emilia Stenström -97

STO/Huddinge AIS

10,31

Final

 

3

Helena Ward -97

UPP/Märsta

10,71

 

 

4

Hanna Holmgren-Karlsson -97

NÄR/KFUM Örebro

10,85

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13  60 M HÄCK

HEAT 4

 

 

 

1

Lovisa Östervall -97

STO/IFK Tumba

9,90

Final

 

2

Chelsie Lagerhult -97

VÄS/Västerås FK

11,21

 

 

3

Hanna Skytt -97

VÄS/Västerås FK

12,01

 

 

4

Mathilda Eriksson -97

VÄR/Säffle FIK

12,45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13  60 M HÄCK

HEAT 5

 

 

 

1

Irene Ekelund -97

VÄR/Kils AIK

9,19

Final

 

2

Emma Espling -97

VÄS/Västerås FK

12,39

 

 

3

Sabine Steen -97

VÄR/IFK Kristinehamn

12,44

 

 

4

Elin Amberg Sköld -97

VÄR/IFK Kristinehamn

12,81

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13  60 M HÄCK

HEAT 6

 

 

 

1

Emilia Karlsson-97

SÖD/Nyköpings BIS Friidrott

9,82

Final

 

2

Johanna Dyremark -97

STO/IFK Tumba

9,83

Final

 

3

Jennie Olsson -97

SÖD/Nyköpings BIS Friidrott

12,48

 

 

4

Elsa Frisén -97

NÄR/Stocksäters IF

12,75

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13  60 M HÄCK

FINAL

 

 

 

1

Irene Ekelund -97

VÄR/Kils AIK

9,20

 

 

2

Emilia Karlsson-97

SÖD/Nyköpings BIS Friidrott

9,72

 

 

3

Lovisa Östervall -97

STO/IFK Tumba

9,90

 

 

4

Johanna Dyremark -97

STO/IFK Tumba

10,03

 

 

5

Anna Westher -97

NÄR/KFUM Örebro

9,74

 

 

6

Ella Frödin -97

VÄS/Västerås FK

9,98

 

 

7

Emilia Stenström -97

STO/Huddinge AIS

10,23

 

 

8

Tova Björnsdotter Pette -97

STO/Hammarby IF

10,37

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F14  60 M HÄCK

HEAT 1

 

 

 

1

Linnéa Hård -96

VÄR/Karlskoga FIF

9,34

Final

 

2

Matilda Tamm -96

STO/Huddinge AIS

10,40

 

 

3

Anna Jansson -96

VÄR/Kils AIK

11,62

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F14  60 M HÄCK

HEAT 2

 

 

 

1

Julia Nygård -96

NÄR/IFK Nora

10,20

 

 

2

Julia Jansson -96

VÄR/Kils AIK

11,75

 

 

-

Sofie Karlsson -96

VÄR/IFK Kristinehamn

DQ

 

 

-

Lisa Larsson-96

SÖD/Nyköpings BIS Friidrott

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F14  60 M HÄCK

HEAT 3

 

 

 

1

Hanna Jonsson -96

STO/Sundbybergs IK

9,72

Final

 

2

Liza Larsson -96

UPP/Hagunda

10,02

 

 

-

Alice Eriksson -96

STO/Kungsängens SK

NDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F14  60 M HÄCK

HEAT 4

 

 

 

1

Sofia Lindfors -96

STO/SoIK Hellas

9,62

Final

 

2

Elin Forsberg -96

STO/Hammarby IF

9,69

Final

 

3

Daniela Karlsson -96

VÄS/Västerås FK

9,74

Final

 

4

Ylva Engdahl -96

STO/Danderyds SK

9,84

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F14  60 M HÄCK

HEAT 5

 

 

 

1

Alexandra Jensen -96

STO/Huddinge AIS

9,14

Final

 

2

Emma Stenlöf -96

VÄS/Västerås FK

9,47

Final

 

3

Klara Zetterberg -96

UPP/Uppsala

9,64

Final

 

4

Ellinor Persson -96

STO/Täby IS

10,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F14  60 M HÄCK

FINAL

 

 

 

1

Alexandra Jensen -96

STO/Huddinge AIS

9,03

 

 

2

Linnéa Hård -96

VÄR/Karlskoga FIF

9,30

 

 

3

Sofia Lindfors -96

STO/SoIK Hellas

9,51

 

 

4

Emma Stenlöf -96

VÄS/Västerås FK

9,54

 

 

5

Klara Zetterberg -96

UPP/Uppsala

9,55

 

 

6

Hanna Jonsson -96

STO/Sundbybergs IK

9,57

 

 

7

Elin Forsberg -96

STO/Hammarby IF

9,61

 

 

8

Daniela Karlsson -96

VÄS/Västerås FK

9,76

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P14  60 M HÄCK

HEAT 1

 

 

 

1

Marcus Rostmark -96

UPP/Märsta

9,39

Final

 

2

Victor Björklund -96

UPP/Uppsala

9,53

Final

 

3

Samuel Ingvarsson -96

DAL/Falu IK

10,37

 

 

-

Eric Sorcini -96

STO/Huddinge AIS

DNF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P14  60 M HÄCK

HEAT 2

 

 

 

1

Isak Hampel Klang -96

STO/Hässelby SK

9,16

Final

 

2

Alexander Thunberg -96

DAL/IK Stål

9,91

Final

 

3

Rasmus Bergman -96

STO/Sundbybergs IK

10,24

 

 

4

Jacob Staaf -96

UPP/Bålsta

10,41

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P14  60 M HÄCK

FINAL

 

 

 

1

Isak Hampel Klang -96

STO/Hässelby SK

8,89

 

 

3

Marcus Rostmark -96

UPP/Märsta

9,31

 

 

3

Alexander Thunberg -96

DAL/IK Stål

9,43

 

 

4

Victor Björklund -96

UPP/Uppsala

9,44

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13  STAV

 

 

 

 

1

Sebastian Ruthström-97

STO/Danderyds SK

2,57

 

 

2

Oskar Lundqvist -97

UPP/Rånäs

2,37

 

 

3

Bryson Brunnsberg -97

UPP/Enköping

2,27

 

 

4

Nils Eriksson -97

UPP/Rånäs

2,27

 

 

5

Erik Mortensen -97

VÄS/Västerås FK

2,07

 

 

6

Oliver Larsson -97

VÄS/Västerås FK

2,07

 

 

7

David Jansson -97

DAL/Falu IK

1,87

 

 

-

Axel Appelgren -97

STO/Tyresö FK

0,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13  KULA 2,0

 

 

 

 

1

Chelsie Lagerhult -97

VÄS/Västerås FK

12,48

 

 

2

Helena Åhlen -97

VÄR/SK Bore

12,10

 

 

3

Sandra Skogström -97

STO/Täby IS

11,36

 

 

4

Elin Bohman -97

STO/Turebergs FK

11,34

 

 

5

Agnes Larsson -97

VÄR/IF Göta

11,20

 

 

6

Anna Tufuga Karlsson -97

VÄR/SK Bore

11,18

 

 

7

Matilda Lindberg -97

STO/Huddinge AIS

11,00

 

 

8

Olivia Björklund -97

STO/Huddinge AIS

10,94

 

 

9

Lisa Wallje -97

STO/Täby IS

10,86

 

 

10

Felicia Johansson -97

VÄR/SK Bore

10,76

 

 

11

Helena Ward -97

UPP/Märsta

10,47

 

 

12

Frida Levin -97

GOT/VIF Gute

10,25

 

 

13

Charlott Danko -97

STO/Hanvikens SK

9,95

 

 

14

Caroline Gylling -97

NÄR/Stocksäters IF

9,81

 

 

15

Klara Pettersson -97

VÄS/Västerås FK

9,67

 

 

16

Matilda Björklund -97

UPP/Bålsta

9,55

 

 

17

Frida Drakes -97

DAL/Säters IF Friidrott

9,30

 

 

18

Ellen Pettersson -97

UPP/Örbyhus

9,26

 

 

19

Lisa Burén -97

VÄS/IK Westmannia

8,82

 

 

20

Emelie Cigéhn -97

STO/Täby IS

8,80

 

 

21

Elin Edgren -97

VÄR/SK Bore

8,80

 

 

22

Nora Alashiri-97

SÖD/Flens FS

8,46

 

 

23

Lina Roslund -97

NÄR/Stocksäters IF

8,20

 

 

24

Elsa Frisén -97

NÄR/Stocksäters IF

8,20

 

 

25

Linn Peura-97

SÖD/Flens FS

8,13

 

 

26

Sabine Steen -97

VÄR/IFK Kristinehamn

7,33

 

 

27

Clara Grönborg-97

SÖD/Nyköpings BIS Friidrott

7,29

 

 

28

Tove Wikström-97

SÖD/Råby-Rekarne FIF

7,51

 

 

29

Camilla Söderlund -97

VÄS/Västerås FK

6,13

 

 

-

Sandra Kemdal -97

VÄS/Västerås FK

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13  TRESTEG ZON

 

 

 

 

1

Henning André-97

SÖD/Nyköpings BIS Friidrott

11,45

 

 

2

William Gunnarsson -97

NÄR/KFUM Örebro

11,08

 

 

3

Eric Axtelius -97

UPP/Enköping

10,84

 

 

4

Jakob Masth Larsson -97

VÄR/IF Göta

10,77

 

 

5

Miles Holland-97

STO/Danderyds SK

10,42

 

 

6

Sebastian Ruthström-97

STO/Danderyds SK

10,20

 

 

7

Amadeus Hansson -97

GOT/VIF Gute

9,94

 

 

8

Oscar Hjerm -97

VÄS/Västerås FK

9,86

 

 

9

Rasmus Lööw  -97

UPP/Örbyhus

9,60

 

 

10

Douglas Sjöberg-97

STO/Huddinge AIS

9,54

 

 

11

Nils Eriksson -97

UPP/Rånäs

9,40

 

 

12

Oskar Ericsson -97

GOT/VIF Gute

8,96

 

 

13

Casper Lindby -97

GOT/VIF Gute

8,86

 

 

14

Daniel Bodqvist -97

VÄR/Säffle FIK

8,59

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13  HÖJD

 

 

 

 

1

Elin Bohman -97

STO/Turebergs FK

1,56

 

 

2

Lovisa Östervall -97

STO/IFK Tumba

1,53

 

 

3

Emilia Stenström -97

STO/Huddinge AIS

1,50

 

 

4

Wilma Nilsagård -97

NÄR/KFUM Örebro

1,44

 

 

5

Anna Tufuga Karlsson -97

VÄR/SK Bore

1,44

 

 

6

Matilda Lundh-97

SÖD/Nyköpings BIS Friidrott

1,44

 

 

7

Elice Vähäkuopus -97

UPP/Östhammar

1,44

 

 

7

Maria Ullberg -97

STO/Danderyds SK

1,44

 

 

8

Sara Carlstein -97

STO/Åkersberga SK

1,61

 

 

9

Caroline Gylling -97

NÄR/Stocksäters IF

1,41

 

 

10

Ellen Pettersson -97

UPP/Örbyhus

1,41

 

 

11

Ida Tobiörnsson -97

STO/SoIK Hellas

1,36

 

 

11

Chelsie Lagerhult -97

VÄS/Västerås FK

1,36

 

 

11

Frida Levin -97

GOT/VIF Gute

1,36

 

 

14

Hanna Heinemann -97

VÄR/IF Göta

1,36

 

 

15

Vendela Omberg -97

UPP/Bålsta

1,36

 

 

16

Sharon López -97

VÄS/Västerås FK

1,36

 

 

17

Klara Pettersson -97

VÄS/Västerås FK

1,36

 

 

18

Lisa Piscator -97

VÄR/IFK Kristinehamn

1,31

 

 

19

Felicia Auvinen -97

VÄS/IK Westmannia

1,26

 

 

20

Emma Sahlström -97

VÄR/IF Göta

1,26

 

 

21

Erica Edström -97

VÄR/IFK Kristinehamn

1,26

 

 

22

Mathilda Eriksson -97

VÄR/Säffle FIK

1,26

 

 

22

Clara Grönborg-97

SÖD/Nyköpings BIS Friidrott

1,26

 

 

24

Frida Drakes -97

DAL/Säters IF Friidrott

1,21

 

 

25

Sanna Lindström -97

NÄR/Glanshammars IF

1,21

 

 

26

Elin Amberg Sköld -97

VÄR/IFK Kristinehamn

1,16

 

 

26

Isabella Niemi -97

SÖD/Nyköpings BIS Friidrott

1,16

 

 

-

Camilla Söderlund -97

VÄS/Västerås FK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F14  KULA 3,0

 

 

 

 

1

Amanda Karlsson -96

STO/Huddinge AIS

10,78

 

 

2

Elvira Richardsson -96

VÄR/IFK Kristinehamn

10,55

 

 

3

Elin Helgesson -96

STO/IFK Tumba

10,51

 

 

4

Sara Lennman-96

SÖD/Katrineholms SK Friidrott

10,12

 

 

5

Julia Marklund -96

VÄR/SK Bore

10,05

 

 

6

Liza Larsson -96

UPP/Hagunda

9,78

 

 

7

Jenny Nilsson -96

NÄR/Fjugesta IF

9,65

 

 

8

Olivia Jurcola -96

STO/Huddinge AIS

9,36

 

 

9

Matilda Tamm -96

STO/Huddinge AIS

9,29

 

 

10

Agnes Jansson -96

UPP/Uppsala

8,98

 

 

11

Hanna Mårtensson -96

STO/Hässelby SK

8,97

 

 

12

Ellinor Englundh -96

DAL/Säters IF Friidrott

8,83

 

 

13

Josefine Björk -96

STO/Tyresö FK

8,56

 

 

14

Johanna Samuelsson -96

STO/Täby IS

8,30

 

 

15

Sandra Hammarsten -96

VÄS/Västerås FK

8,05

 

 

16

Linnea Holmstedt-96

SÖD/Nyköpings BIS Friidrott

7,83

 

 

17

Elin Erixon -96

VÄS/IK Westmannia

7,80

 

 

17

Sandra Bergenulf -96

DAL/Falu IK

7,61

 

 

18

Ebba Sjöström -96

VÄS/IK Westmannia

7,57

 

 

19

Elin Karlsson -96

UPP/Örbyhus

7,06

 

 

20

Julia Lundén -96

VÄS/Västerås FK

6,39

 

 

21

Camilla Lindstrand-Liikala-96

SÖD/Råby-Rekarne FIF

6,39

 

 

22

Elvira Lindén -96

NÄR/IFK Nora

6,26

 

 

-

Maja Westberg -96

DAL/Falu IK

DNS

 

 

-

Melisa Spahic -96

STO/Spårvägens FK

DNS

 

 

-

Vera Sivertsson -96

VÄS/IFK Arboga

DNS

 

 

-

Fia Hansson -96

VÄS/IFK Arboga

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13  KULA 3,0

 

 

 

 

1

Sebastian Ruthström-97

STO/Danderyds SK

11,48

 

 

2

Josef Bergström -97

UPP/Uppsala

11,11

 

 

3

Linus Lindkvist -97

NÄR/Wedevågs IF

10,84

 

 

4

Rasmus Lööw  -97

UPP/Örbyhus

10,05

 

 

5

Oskar Gustavsson-97

SÖD/Nyköpings BIS Friidrott

9,96

 

 

6

David Nilsson-97

STO/Väsby IK

9,72

 

 

7

Douglas Sjöberg-97

STO/Huddinge AIS

9,17

 

 

8

Casper Lindby -97

GOT/VIF Gute

8,73

 

 

9

Oskar Ericsson -97

GOT/VIF Gute

7,86

 

 

-

Charlie Strand-97

STO/Hammarby IF

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P14  HÖJD

 

 

 

 

1

Jakob Johansson -96

STO/Turebergs FK

1,72

 

 

2

Fabian Delryd -96

STO/Täby IS

1,72

 

 

3

Mathieu Nilsson -96

VÄR/IF Göta

1,63

 

 

4

Axel Ohlson -96

STO/Hässelby SK

1,63

 

 

5

Henrik Thoms -96

STO/Hanvikens SK

1,63

 

 

6

Chris Arnoldsson -96

UPP/Märsta

1,60

 

 

7

Marcus Bolander -96

VÄS/IFK Arboga

1,51

 

 

8

Isak Andersson -96

UPP/Rånäs

1,51

 

 

9

Jens Roslund -96

NÄR/Stocksäters IF

1,46

 

 

10

Thor Hjertholm -96

VÄR/Säffle FIK

1,46

 

 

11

Anton Östebo -96

NÄR/Glanshammars IF

1,46

 

 

12

Axel Seger-96

SÖD/Nyköpings BIS Friidrott

1,36

 

 

-

Eric Sorcini -96

STO/Huddinge AIS

DNS

 

 

-

Adam Nygårds Jakobsson -96

DAL/Falu IK

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13  STAV

 

 

 

 

1

Josephine Tens -97

VÄS/Västerås FK

2,33

 

 

2

Vendela Omberg -97

UPP/Bålsta

2,13

 

 

3

Isa Diamant -97

STO/Hammarby IF

2,13

 

 

4

Gabriella Brio -97

STO/Tyresö FK

2,03

 

 

5

Chelsie Lagerhult -97

VÄS/Västerås FK

2,03

 

 

6

Sharon López -97

VÄS/Västerås FK

2,03

 

 

7

Lisa Piscator -97

VÄR/IFK Kristinehamn

1,93

 

 

8

Helena Ward -97

UPP/Märsta

1,83

 

 

9

Sabine Steen -97

VÄR/IFK Kristinehamn

1,53

 

 

10

Sofia Gidlund -97

STO/Tyresö FK

0,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13  60 M HÄCK

HEAT 1

 

 

 

1

Ludvig Hillenfjärd-97

STO/Huddinge AIS

9,63

Final

 

2

Andreas Gustafsson -97

DAL/Falu IK

9,67

Final

 

3

Nils Eriksson -97

UPP/Rånäs

10,78

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13  60 M HÄCK

HEAT 2

 

 

 

1

Peter Heen-97

STO/Huddinge AIS

10,38

 

 

2

Oskar Lundqvist -97

UPP/Uppsala

10,51

 

 

3

Bryson Brunnsberg -97

UPP/Enköping

11,02

 

 

-

Giovanni Inostroza-97

STO/Turebergs FK

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13  60 M HÄCK

HEAT 3

 

 

 

1

Nicklas Holm-97

STO/SoIK Hellas

9,74

Final

 

2

Oscar Hjerm -97

VÄS/Västerås FK

9,93

Final

 

3

Sebastian Ruthström-97

STO/Danderyds SK

10,06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13  60 M HÄCK

FINAL

 

 

 

1

Andreas Gustafsson -97

DAL/Falu IK

9,53

 

 

2

Nicklas Holm-97

STO/SoIK Hellas

9,67

 

 

3

Ludvig Hillenfjärd-97

STO/Huddinge AIS

9,67

 

 

4

Oscar Hjerm -97

VÄS/Västerås FK

9,81

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13  60 M

HEAT 1

 

 

 

1

Elice Vähäkuopus -97

UPP/Östhammar

8,92

 

 

2

Frida Levin -97

GOT/VIF Gute

8,98

 

 

3

Mathilda Överberg -97

VÄS/IKWestmannia

9,21

 

 

4

Lovisa Berglund -97

NÄR/KFUM Örebro

9,33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13  60 M

HEAT 2

 

 

 

1

Elin Amberg Sköld -97

VÄR/IFK Kristinehamn

9,21

 

 

2

Emma Sahlström -97

VÄR/IF Göta

9,23

 

 

3

Lina Roslund -97

NÄR/Stocksäters IF

9,40

 

 

4

Frida Drakes -97

DAL/Säters IF Friidrott

9,90

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13  60 M

HEAT 3

 

 

 

1

Linn Peura-97

SÖD/Flens FS

8,93

 

 

2

Felicia Auvinen -97

VÄS/IK Westmannia

9,12

 

 

3

Camilla Söderlund -97

VÄS/Västerås FK

9,19

 

 

4

Linnea Andersson -97

NÄR/Glanshammars IF

9,21

 

 

5

Mathilda Eriksson -97

VÄR/Säffle FIK

9,49

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13  60 M

HEAT 4

 

 

 

1

Beatrice Karlsson-97

SÖD/Katrineholms SK Friidrott

8,81

 

 

2

Hanna Holmgren-Karlsson -97

NÄR/KFUM Örebro

8,93

 

 

3

Maja Sörebro -97

VÄR/IFK Kristinehamn

8,96

 

 

4

Hanna Johansson -97

VÄR/IF Göta

8,98

 

 

5

Klara Pettersson -97

VÄS/Västerås FK

9,01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13  60 M

HEAT 5

 

 

 

1

Matilda Arlestrand -97

VÄR/IFK Sunne

8,58

Final

 

2

Tova Björnsdotter Pette -97

STO/Hammarby IF

8,72

Final

 

3

Amanda Sundstedt -97

VÄS/Västerås FK

8,74

 

 

4

Edina Pondro -97

STO/Hanvikens SK

8,81

 

 

5

Matilda Lundh-97

SÖD/Nyköpings BIS Friidrott

8,83

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13  60 M

HEAT 6

 

 

 

1

Emilia Karlsson-97

SÖD/Nyköpings BIS Friidrott

8,41

Final

 

2

Shabnam Jamelinejad -97

STO/Sundbybergs IK

8,51

Final

 

3

Olivia Björklund -97

STO/Huddinge AIS

8,66

Final

 

4

Johanna Dyremark -97

STO/IFK Tumba

8,75

 

 

5

Paulina Toresäter -97

UPP/Enköping

8,94

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13  60 M

HEAT 7

 

 

 

1

Irene Ekelund -97

VÄR/Kils AIK

7,94

Final

 

2

Anna Westher -97

NÄR/KFUM Örebro

8,27

Final

 

3

Ella Frödin -97

VÄS/Västerås FK

8,52

Final

 

4

Mikaela Waernulf -97

VÄS/Västerås FK

8,57

Final

 

5

Hanna Heinemann -97

VÄR/IF Göta

8,58

Final

 

 

 

 

 

 

 

 

F13  60 M

A-FINAL

 

 

 

1

Irene Ekelund -97

VÄR/Kils AIK

7,99

 

 

2

Anna Westher -97

NÄR/KFUM Örebro

8,23

 

 

3

Emilia Karlsson-97

SÖD/Nyköpings BIS Friidrott

8,39

 

 

4

Ella Frödin -97

VÄS/Västerås FK

8,54

 

 

5

Shabnam Jamelinejad -97

STO/Sundbybergs IK

8,55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13  60 M

B-FINAL

 

 

 

1

Mikaela Waernulf -97

VÄS/Västerås FK

8,57

 

 

2

Hanna Heinemann -97

VÄR/IF Göta

8,62

 

 

3

Matilda Arlestrand -97

VÄR/IFK Sunne

8,64

 

 

4

Tova Björnsdotter Pette -97

STO/Hammarby IF

8,68

 

 

5

Olivia Björklund -97

STO/Huddinge AIS

8,82

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F14  60 M

HEAT 1

 

 

 

1

Johanna Lindell -96

VÄS/IK Westmannia

8,96

 

 

2

Rebecka Reittu-96

SÖD/Råby-Rekarne FIF

9,02

 

 

3

Julia Jansson -96

VÄR/Kils AIK

9,06

 

 

4

Martina Appel -96

VÄR/IF Göta

9,20

 

 

5

Camilla Lindstrand-Liikala-96

SÖD/Råby-Rekarne FIF

9,51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F14  60 M

HEAT 2

 

 

 

1

Louise Graff-96

SÖD/Råby-Rekarne FIF

8,62

 

 

2

Anna Hildingsson -96

NÄR/Glanshammars IF

8,84

 

 

3

Johanna Billberg -96

VÄR/IF Göta

8,91

 

 

4

Viktoria Voskressenskaia-96

SÖD/Råby-Rekarne FIF

8,97

 

 

5

Sandra Hammarsten -96

VÄS/Västerås FK

9,18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F14  60 M

HEAT 3

 

 

 

1

Amanda Karlsson -96

STO/Huddinge AIS

8,46

 

 

2

Hanna Jonsson -96

STO/Sundbybergs IK

8,53

 

 

3

Sara Lennman-96

SÖD/Katrineholms SK Friidrott

8,57

 

 

4

Alida Sterner -96

STO/Turebergs FK

8,59

 

 

5

Matilda From -96

VÄS/Västerås FK

8,95

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F14  60 M

HEAT 4

 

 

 

1

Tove Ågren -96

DAL/Falu IK

8,43

Final

 

2

Ellinor Englundh -96

DAL/Säters IF Friidrott

8,50

 

 

3

Johanna Norén -96

VÄR/IF Göta

8,53

 

 

4

Matilda Heintz -96

VÄR/IF Göta

8,66

 

 

5

Linn Fornevärn -96

UPP/Rånäs

8,66

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F14  60 M

HEAT 5

 

 

 

1

Klara Zetterberg -96

UPP/Uppsala

8,29

Final

 

2

Sofia Wickström -96

STO/Huddinge AIS

8,29

Final

 

3

Alexandra Jensen -96

STO/Huddinge AIS

8,33

Final

 

4

Johanna Elfving -96

NÄR/KFUM Örebro

8,40

Final

 

-

Linnéa Hård -96

VÄR/Karlskoga FIF

DQ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F14  60 M

HEAT 6

 

 

 

1

Emilia Kjellberg -96

VÄR/IFK Sunne

8,08

Final

 

2

Amanda Lindh -96

STO/Huddinge AIS

8,11

Final

 

3

Amanda Jansson -96

UPP/Örbyhus

8,15

Final

 

4

Yasmin Jelassi -96

STO/Väsby IK

8,23

Final

 

5

Izabelle Kjellberg -96

VÄR/IF Göta

8,24

Final

 

 

 

 

 

 

 

 

F14  60 M

A-FINAL

 

 

 

1

Emilia Kjellberg -96

VÄR/IFK Sunne

8,04

 

 

2

Amanda Lindh -96

STO/Huddinge AIS

8,07

 

8,066

3

Yasmin Jelassi -96

STO/Väsby IK

8,07

 

8,068

4

Izabelle Kjellberg -96

VÄR/IF Göta

8,20

 

 

5

Amanda Jansson -96

UPP/Örbyhus

8,21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F14  60 M

B-FINAL

 

 

 

1

Sofia Wickström -96

STO/Huddinge AIS

8,21

 

 

2

Alexandra Jensen -96

STO/Huddinge AIS

8,25

 

 

3

Klara Zetterberg -96

UPP/Uppsala

8,29

 

 

4

Tove Ågren -96

DAL/Falu IK

8,35

 

 

5

Johanna Elfving -96

NÄR/KFUM Örebro

8,41

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13  60 M

HEAT 1

 

 

 

1

Jakob Masth Larsson -97

VÄR/IF Göta

8,40

Final

 

2

Felix Calmano-97

STO/Turebergs FK

8,46

Final

 

3

Bryson Brunnsberg -97

UPP/Enköping

9,07

 

 

4

Nils Eriksson -97

UPP/Rånäs

9,33

 

 

-

Jesper Arbinge-97

STO/Huddinge AIS

DQ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13  60 M

HEAT 2

 

 

 

1

Josef Bergström -97

UPP/Uppsala

8,35

Final