OBS! Använder du webbläsaren Firefox kommer du behöva gå in på Resultat MÄN 
samt Resultat KVINNOR 
Då webbläsaren klipper denna fiv vid F12 Höjd. 
Vi har inte upptäckt några problem med Explorer 

 
Resultaten korrekturlästa med följande förändringar:
 
P17  höjd    Erik Grundberg  plac 4
P12  600 m heat 2  Erik Sundberg Hansson  2,12,54
F17  400 m heat 3 och 4  200 m tider justerade plac 3 i båda
F15  60 m häck final  Amanda Rydén  10,00   
   
M
60 M FÖRSÖK 1 2010-02-06 1 Christian Rodriquez 87 Hässelby SK 7.24 AF 2 Nils Göran Nilsson 88 Turebergs FK 7.32 AF 3 Victor Kårelid 89 Hammarby IF 7.37 BF 4 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 7.60 5 Johan Wibäck 71 Huddinge AIS 8.00 6 Henric Young 67 Solna FK 8.12 FÖRSÖK 2 2010-02-06 1 Sebastian Öberg 86 Turebergs FK 7.33 BF 2 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 7.38 BF 3 Oscar Johansson 92 Turebergs FK 7.42 BF 4 Robert Filipsson 92 KFUM Örebro Friid 7.49 5 Carl Hallgren 91 Täby IS 7.55 6 Ian Fälldin 80 FK Studenterna 7.58 7 Christer Christophersson 51 FK Studenterna 8.32 FÖRSÖK 3 2010-02-06 1 Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 7.21 AF 2 Martin Wikström Johansso 91 Hammarby IF 7.31 AF 3 Viktor Granholm 86 Spårvägens FK 7.47 4 Daniel Katuric 89 Bromma IF 7.61 5 Mikael Brodersen 80 FK Studenterna 7.85 Nick Ekelund Arenander 89 Københavns IF Bröt FÖRSÖK 4 2010-02-06 1 Daniel Almgren 79 Hässelby SK 7.14 AF 2 Judel Kibondo 86 Sundbybergs IK 7.27 AF 3 Erik Kvarnerup 92 Hanvikens SK 7.33 BF 4 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 7.34 BF 5 Jonathan Malmberg 92 IF Åland 7.46 BF 6 Viktor Björkholm 92 Bromma IF 7.79 7 Sebastian Svedhammer 88 SoIK Hellas 7.84 FÖRSÖK 5 2010-02-06 1 Rasmus Olofsson 84 Hässelby SK 7.25 AF 2 André Drummond 90 Spårvägens FK 7.25 AF 3 Joar Rüdrich 90 Hammarby IF 7.38 BF 4 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK 7.79 5 Hassan Abdulkadir 91 Hässelby SK 8.19 6 Robin Saxin 92 Hammarby IF 8.39 Jens Eklundh 73 FK Studenterna Diskv. Tjuvstart B-FINAL 1 2010-02-06 1 Sebastian Öberg 86 Turebergs FK 7.28 2 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 7.36 3 Victor Kårelid 89 Hammarby IF 7.37 4 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 7.39 5 Joar Rüdrich 90 Hammarby IF 7.42 6 Oscar Johansson 92 Turebergs FK 7.47 Jonathan Malmberg 92 IF Åland Ej start Erik Kvarnerup 92 Hanvikens SK Ej start A-FINAL 1 2010-02-06 1 Daniel Almgren 79 Hässelby SK 7.10 2 Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 7.16 3 Christian Rodriquez 87 Hässelby SK 7.22 4 Judel Kibondo 86 Sundbybergs IK 7.22 5 Nils Göran Nilsson 88 Turebergs FK 7.28 6 Martin Wikström Johansso 91 Hammarby IF 7.30 Rasmus Olofsson 84 Hässelby SK Ej start André Drummond 90 Spårvägens FK Ej start
M
200 M EXTRALOPP Vind: 2010-02-06 1 Thomas Nikitin 82 Spårvägens FK 22.45 2 Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 22.65 3 André Drummond 90 Spårvägens FK 22.91
M
400 M FINAL 1 2010-02-06 1 Anders Ortfelt 70 Huddinge AIS 58.01 12 28,12 2 Jonas Svansäter 92 Mälarhöjdens IK 59.21 13 27,93 Johan Wibäck 71 Huddinge AIS Bröt FINAL 2 2010-02-06 1 Elmar Engholm 92 Hässelby SK 53.22 10 25,43 2 Viktor Björklund 91 Hanvikens SK 53.90 11 25,83 Nayef Ghoul 92 SoIK Hellas Diskv. Linjetramp FINAL 3 2010-02-06 1 Jonathan Malmberg 92 IF Åland 52.29 5 25,03 2 Viktor Granholm 86 Spårvägens FK 52.64 9 25,49 Fredrik Wide 91 Bromma IF Diskv. Linjetramp FINAL 4 2010-02-06 1 Patrik Sjöö 92 Hässelby SK 52.27 4 25,20 2 Alexander Persson 89 Hammarby IF 52.50 6 25,00 3 Christian Sonehag 88 Upsala IF 52.57 7 25,62 4 Viktor Söderberg 87 KFUM Örebro Friid 52.61 8 25,84 FINAL 5 2010-02-06 1 Fredrik Hallinder 88 Turebergs FK 49.61 1 23,25 2 Fredrik Karlsson 78 Hammarby IF 49.94 2 24,18 3 Martin Cameron 85 Falu IK 51.50 3 23,94 Nick Ekelund Arenander 89 Københavns IF Ej start
M
800 M FINAL 1 2010-02-07 1 Elmar Engholm 92 Hässelby SK 1.58.55 1 2 Andreas Rehnborg 80 Hässelby SK 1.58.57 2 3 Kristoffer Vilkancis 89 Hässelby SK 1.59.09 3 4 Alexander Persson 89 Hammarby IF 1.59.90 4 5 Philip Lundell 91 Österhaninge IF 2.00.58 5 6 Marcus Gustafsson 88 Spårvägens FK 2.01.23 6 7 Younes Jilali 94 Huddinge AIS 2.01.85 7 FINAL 2 2010-02-07 1 Filip Segerberg 90 Hammarby IF 2.04.05 9 2 John Hellgren 91 Hässelby SK 2.04.72 10 3 Dan Bergström 89 Huddinge AIS 2.05.22 11 4 Nigusu Solomon 95 Huddinge AIS 2.05.73 12 5 Bill Krohn 58 Huddinge AIS 2.05.90 13 6 Johan Engholm 62 Hässelby SK 2.06.20 14 7 Emil Mårtensson 92 Hässelby SK 2.06.32 15 FINAL 3 2010-02-07 1 Adam Lindström 93 Hässelby SK 2.03.55 8 2 Napoleon Asmeron 94 Fredrikshofs FIF 2.08.07 16 3 Anders Ortfelt 70 Huddinge AIS 2.09.31 17 4 Wilhelm Lobach 90 Spårvägens FK 2.11.55 18 5 Jonas Svansäter 92 Mälarhöjdens IK 2.14.13 23 6 Emil Pettersson 92 Högby IF 2.14.22 24 FINAL 4 2010-02-07 1 Magnus Nordström 70 FK Studenterna 2.11.93 19 2 Måns Aboreslan 93 Hässelby SK 2.13.36 20 3 Niklas Simonsson 91 Fredrikshofs FIF 2.13.48 21 4 Yassine Bahri 91 Hässelby SK 2.13.63 22 5 Christer Engström 63 Boo IF 2.14.82 25 6 Per Sahlqvist 92 Bromma IF 2.22.01 26 7 Bruno Solar 94 Huddinge AIS 2.30.69 27
M
1500 M FINAL 1 2010-02-06 1 Alberto Ramos 84 Huddinge AIS 4.23.24 12 2 Johan Engholm 62 Hässelby SK 4.24.24 13 3 John Kingstedt 92 Huddinge AIS 4.26.15 14 4 Christopher Ljung 92 Hammarby IF 4.26.48 15 5 Yassine Bahri 91 Hässelby SK 4.28.11 16 6 Michael Alemayoh 92 Hammarby IF 4.29.96 17 7 Anders Ortfelt 70 Huddinge AIS 4.31.04 18 8 Magnus Nordström 70 FK Studenterna 4.32.82 19 9 Linus Skjutar Apell 89 Hammarby IF 4.38.81 20 10 Niklas Bougt 92 Hammarby IF 5.03.98 21 11 Martin Larsson 71 Huddinge AIS 5.35.05 22 Kristoffer Holm 93 Huddinge AIS Ej start FINAL 2 2010-02-06 1 Jonas Wahl Sjöman 93 Bromma IF 4.00.76 1 2 Henrik Löfås 83 Upsala IF 4.01.11 2 3 Marcus Gustafsson 88 Spårvägens FK 4.07.06 3 4 Aleksander Liss 91 Turebergs FK 4.07.86 4 5 Albin Sjöblom 93 Rånäs 4H 4.09.49 5 6 Napoleon Asmeron 94 Fredrikshofs FIF 4.10.59 6 7 Markus Langensköld 91 IFK Lidingö 4.15.87 7 8 Nick Selman 91 GoIF Tjalve 4.16.01 8 9 Rasmus Söderberg 93 Enhörna IF 4.22.04 9 10 Nigusu Solomon 95 Huddinge AIS 4.22.34 10 11 Simon Lundell Vakkuri 93 Enhörna IF 4.23.20 11
M
60 M HÄCK 106,7 CM FINAL 2010-02-07 1 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 8.30 2 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 8.58 3 Joar Rüdrich 90 Hammarby IF 9.02 4 Jonas Elgered 87 Hammarby IF 9.08 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF Ej start Andreas Henriksson 90 IF Åland Bröt EXTRALOPP 2010-02-07 1 Anton Forsberg 91 Turebergs FK 8.37 2 Joar Rüdrich 90 Hammarby IF 8.96 Jonas Elgered 87 Hammarby IF Diskv. Häckknuff Jonathan Eklund 88 Hammarby IF Ej start Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK Ej start Andreas Henriksson 90 IF Åland Ej start
M
HÖJDHOPP 2010-02-06 1 Mehdi Alkhatib 87 SoIK Hellas 215 2 Carl Rönnow 90 SC Athletique 199 3 Andreas Henriksson 90 IF Åland 194 4 Kristofer Makomuski 89 SC Athletique 189 5 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 184 6 Rasmus Olofsson 84 Hässelby SK 184 7 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 179 8 Jacob Tersander 92 Bromma IF 179 9= Jonas Elgered 87 Hammarby IF 169 9= Mats Nagle 60 Huddinge AIS 169 Anders Ortfelt 70 Huddinge AIS Ej res.
M
STAVHOPP 2010-02-07 1 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 467 2 Daniel Almgren 79 Hässelby SK 447 3 Andreas Rydberg 90 Västerås FK 427 4 Jonathan Jansson 91 Östhammar FI 427 5 Johan Fougman 90 Gefle IF 417 6 Philip Eliasson 92 Hanvikens SK 417 7= Björn Andersson 91 Bålsta IK 407 7= Rasmus Olofsson 84 Hässelby SK 407 9 David Carlsson 90 Östhammar FI 387 10 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 387 11 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 357 Erik Thorstensson 89 Spårvägens FK Ej res.
M
LÄNGDHOPP 2010-02-07 1 Fabian Rosenquist 91 GoIF Tjalve 703 2 Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 696 3 Patrik Holmberg 90 Huddinge AIS 664 4 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 653 5 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 646 6 Gustav Fridh 93 Huddinge AIS 643 7 Judel Kibondo 86 Sundbybergs IK 604 8 Viktor Warg 93 KFUM Arvika Friid 600 9 Martin Mohebbi 92 Gefle IF 591 10 Mattias Gradin 91 Falu IK 588 11 Fredrik Lindeberg 93 Upsala IF 573 12 Carl Hallgren 91 Täby IS 567 13 Elias Pärlhem 93 Bromma IF 541 14 Sebastian Svedhammer 88 SoIK Hellas 532 15 Viktor Björkholm 92 Bromma IF 485 Anton Öberg 93 Hammarby IF Ej res.
M
TRESTEG 2010-02-06 1 Taulant Dautaj 90 IF Göta 1356 2 Martin Mohebbi 92 Gefle IF 1312 3 Mattias Gradin 91 Falu IK 1196 4 Isak Sundström 95 Bromma IF 1122 5 Kevin Pons 95 SoIK Hellas 1036 Manne Persson 96 Hammarby IF Ej res. Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK Ej res. Mladjen Dzakovic 87 Sundbybergs IK Ej res. Erik Ehrlin 90 Ärla IF Ej res.
M
KULA 7,26 KG 2010-02-06 1 Bengt Pettersson 61 Huddinge AIS 1567 2 Lasse Ohtamaa 80 Väsby IK 1444 3 Daniel Almgren 79 Hässelby SK 1413 4 Rasmus Olofsson 84 Hässelby SK 1406 5 Jeffrey Ige 83 Huddinge AIS 1349 6 Fredrik Hallinder 88 Turebergs FK 1270 7 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 1143 8 Hunter S Mabon 69 Fredrikshofs FIF 1082 Jonas Elgered 87 Hammarby IF Ej start Daniel Ståhl 92 Spårvägens FK Ej start
P17
60 M FÖRSÖK 1 2010-02-06 1 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 7.38 AF 2 Fredrik Åström 93 Täby IS 7.57 AF 3 David Sundström 93 SoIK Hellas 7.63 BF 4 Quenct Munsi Lefo 94 Solna FK 7.64 BF 5 Nicholas Janson 93 Huddinge AIS 7.68 BF 6 Tim Jonsson 94 Hässelby SK 7.70 BF 7 Joel Liendeborg Fredin 93 Kungsängens SK 7.79 FÖRSÖK 2 2010-02-06 1 Hector Falk 93 Nyköpings BIS 7.41 AF 2 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 7.56 AF 3 Fredrik Wohlfahrt 93 Täby IS 7.75 4 Gino Torrealba 93 Hammarby IF 7.97 5 Anton Öberg 93 Hammarby IF 8.09 6 Marcus Gleissner 94 Huddinge AIS 8.98 Lukas Graff 93 Bromma IF Diskv. Tjuvstart FÖRSÖK 3 2010-02-06 1 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 7.39 AF 2 Simon Knuters 93 Bromma IF 7.47 AF 3 Ken Braesch Andersen 93 Hammarby IF 7.71 BF 4 Erik Holmberg 93 Rånäs 4H 7.75 5 Samy Ahmed 94 Hammarby IF 7.77 6 Anton Johansson 93 Huddinge AIS 7.91 7 Erik Zetterman 94 Huddinge AIS 7.99 FÖRSÖK 4 2010-02-06 1 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 7.42 AF 2 Mattias Qvarfordt 94 Hammarby IF 7.46 AF 3 Daniel Nordmark 93 Västerås FK 7.58 BF 4 Marcus Gundryd 93 Täby IS 7.68 BF 5 Oskar Nilsson 94 Bålsta IK 7.74 BF 6 Anton Brunnstedt 94 Hammarby IF 7.97 7 Elias Pärlhem 93 Bromma IF 7.99 B-FINAL 1 2010-02-06 1 Daniel Nordmark 93 Västerås FK 7.59 2 Nicholas Janson 93 Huddinge AIS 7.66 3 Quenct Munsi Lefo 94 Solna FK 7.67 4 Marcus Gundryd 93 Täby IS 8.00 Oskar Nilsson 94 Bålsta IK Ej start David Sundström 93 SoIK Hellas Ej start Tim Jonsson 94 Hässelby SK Ej start Ken Braesch Andersen 93 Hammarby IF Ej start A-FINAL 1 2010-02-06 1 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 7.30 2 Hector Falk 93 Nyköpings BIS 7.34 3 Simon Knuters 93 Bromma IF 7.38 4 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 7.41 5 Mattias Qvarfordt 94 Hammarby IF 7.41 6 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 7.61 Fredrik Åström 93 Täby IS Ej start Jonathan Wulff 94 Hammarby IF Ej start
P17
400 M FINAL 1 2010-02-07 1 Olle Forslin 93 Hässelby SK 52.66 1 25,79 2 Fredrik Åström 93 Täby IS 53.13 2 25,98 3 Marcus Hawkins 93 Rånäs 4H 53.55 3 25,81 4 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 53.85 6 26,44 FINAL 2 2010-02-07 1 Erik Holmberg 93 Rånäs 4H 53.61 4 25,13 2 Ken Braesch Andersen 93 Hammarby IF 53.74 5 25,72 3 Tim Jonsson 94 Hässelby SK 55.68 10 26,08 4 Daniel Westh 93 Turebergs FK 57.48 11 26,53 FINAL 3 2010-02-07 1 Joel Durén 94 Hässelby SK 54.81 7 25,94 2 Erik Nilsson 93 Spårvägens FK 55.58 8 26,81 3 Eddie Strand 94 Hammarby IF 55.58 9 27,07 4 Marcus Gleissner 94 Huddinge AIS 68.65 12 30,90
P17
1000 M FINAL 1 2010-02-06 1 Linus Larsén 93 Spårvägens FK 2.53.09 6 2 Andreas Pålsson 93 Spårvägens FK 2.57.11 7 3 Jonas Arbinge 93 SoIK Hellas 2.57.43 8 4 Anton Jotoft 94 Bromma IF 3.03.23 11 5 Fredrik Andersson 93 Hammarby IF 3.15.26 12 6 Vincent Önnerby 94 Hässelby SK 3.19.12 13 FINAL 2 2010-02-06 1 Adam Lindström 93 Hässelby SK 2.41.33 1 2 Alexander Holmblad 94 Spårvägens FK 2.41.62 2 3 Niklas Könberg 93 Spårvägens FK 2.41.92 3 4 Jesper Bokefors 94 Upsala IF 2.43.58 4 5 Lucas Grönborg 93 SoIK Hellas 2.52.41 5 6 Rickard Lindoff 94 Hässelby SK 2.58.06 9 7 Otto Kingstedt 94 Huddinge AIS 3.02.57 10
P17
60 M HÄCK 91,4 CM FINAL 2010-02-07 1 Eric Bergvall 94 Hässelby SK 8.54 2 Philip Green 93 Hammarby IF 8.59 3 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 8.65 4 Fredrik Wohlfahrt 93 Täby IS 8.80 5 Anton Öberg 93 Hammarby IF 9.05 EXTRALOPP 2010-02-07 1 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 8.49 2 Fredrik Wohlfahrt 93 Täby IS 8.83 3 Anton Öberg 93 Hammarby IF 9.11
P17
HÖJDHOPP 2010-02-07 1 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 193 2 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 187 3 Carl Stčnson 93 SoIK Hellas 184 4 Erik Grundberg 94 Hammarby IF 172 5 Anton Öberg 93 Hammarby IF 166 6 Anton Johansson 93 Huddinge AIS 166 7 Fredrik Uggla Strahl 93 SoIK Hellas 163 8 Rickard Davidsson 94 Hässelby SK 163 9 Erik Zetterman 94 Huddinge AIS 159
P17
STAVHOPP 2010-02-06 1 Philip Green 93 Hammarby IF 395 2 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 395 3 Michael Pettersson 93 Östhammar FI 267
P17
TRESTEG 2010-02-06 1 Viktor Warg 93 KFUM Arvika Friid 1351 2 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 1345 3 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 1318 4 Gustav Fridh 93 Huddinge AIS 1256 5 Philip Green 93 Hammarby IF 1255 6 Erik Grundberg 94 Hammarby IF 1228 7 Fredrik Lindeberg 93 Upsala IF 1197 8 Stefan Irwin Krantz 94 Bromma IF 1177 9 Erik Zetterman 94 Huddinge AIS 1038
P17
KULA 5,0 KG 2010-02-07 1 David Sundström 93 SoIK Hellas 1490 2 Mattias Åkerström 93 Huddinge AIS 1281 3 Philip Green 93 Hammarby IF 1173 4 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 1077 5 Marcus Gleissner 94 Huddinge AIS 972
P15
60 M FÖRSÖK 1 2010-02-06 1 William Hallberg 95 Spårvägens FK 8.37 F 2 Anton Snällfot 95 Hässelby SK 8.47 F 3 Gustav Hedengran 95 Bromma IF 8.62 F Jacob Ewertzh 95 Hammarby IF Diskv. Tjuvstart FÖRSÖK 2 2010-02-06 1 Daniel Erkas 95 Huddinge AIS 7.60 F 2 Christian Rung Wildner 95 Täby IS 7.94 F 3 Christian Bolin 95 Tyresö FK 7.99 F 4 Isak Sundström 95 Bromma IF 8.02 F 5 Simon Averin Markström 95 Hammarby IF 8.29 F FINAL 2010-02-06 1 Daniel Erkas 95 Huddinge AIS 7.55 2 Christian Rung Wildner 95 Täby IS 7.79 3 Isak Sundström 95 Bromma IF 8.00 4 Christian Bolin 95 Tyresö FK 8.06 5 William Hallberg 95 Spårvägens FK 8.39 6 Anton Snällfot 95 Hässelby SK 8.52 7 Gustav Hedengran 95 Bromma IF 8.70 Simon Averin Markström 95 Hammarby IF Ej start
P15
1000 M FINAL 1 2010-02-06 1 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 2.50.90 2 Fredrik Orrsveden 95 Sundbybergs IK 2.54.80 3 Samuel Lundell Vakkuri 95 Enhörna IF 2.55.37 4 Christian Bolin 95 Tyresö FK 3.08.21 5 Anders Zetterberg 95 Mälarhöjdens IK 3.11.31 6 Anders Wallén 95 Mälarhöjdens IK 3.13.09 7 Joe Selman 95 GoIF Tjalve 3.15.35
P15
60 M HÄCK 84,0 CM FINAL 2010-02-07 1 Andreas Almlöf 95 Hammarby IF 8.85 2 Noak Ringman 95 IK Norrköping 8.86 3 Niclas Svärdling 95 Täby IS 8.97 4 Gustav Carlstein 95 Täby IS 9.10 5 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 9.16 6 Jacob Ewertzh 95 Hammarby IF 9.59 7 Daniel Magnusson 95 Hammarby IF 9.71 8 Gustav Hedengran 95 Bromma IF 10.07 EXTRALOPP 2010-02-07 1 Noak Ringman 95 IK Norrköping 8.84 2 Niclas Svärdling 95 Täby IS 8.91 3 Gustav Carlstein 95 Täby IS 9.05 4 Andreas Almlöf 95 Hammarby IF 9.16 5 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 9.30
P15
HÖJDHOPP 2010-02-07 1 Max Andersson 95 Tierps IF 175 2 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 166
P15
STAVHOPP 2010-02-06 1 Christian Lundström 95 Turebergs FK 308 2 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 308
P15
LÄNGDHOPP 2010-02-07 1 William Matslova 95 SoIK Hellas 587 2 Max Andersson 95 Tierps IF 572 3 Andreas Almlöf 95 Hammarby IF 559 4 Daniel Erkas 95 Huddinge AIS 549 5 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 541 6 Daniel Magnusson 95 Hammarby IF 509 7 Anton Snällfot 95 Hässelby SK 492 8 Kevin Pons 95 SoIK Hellas 462 Noak Ringman 95 IK Norrköping Ej start
P15
KULA 4,0 KG 2010-02-06 1 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 1328 2 Alexander Persson 95 Tyresö FK 1260 3 Andreas Vinghed 95 Sundbybergs IK 1135 4 Jacob Ewertzh 95 Hammarby IF 1130 5 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 1060 6 Anton Snällfot 95 Hässelby SK 949 7 William Hallberg 95 Spårvägens FK 853
P14
60 M FÖRSÖK 1 2010-02-06 1 Axel Sherlock 96 Väsby IK 8.07 F 2 Viktor Björklund 96 Upsala IF 8.20 F 3 Andreas Movin 96 IFK Lidingö 8.38 F 4 Manne Persson 96 Hammarby IF 8.66 5 Jack Nise 96 Hammarby IF 9.08 6 Johan Laszlo 96 Kungsängens SK 9.24 7 Viktor Berglind 96 Hammarby IF 10.54 FÖRSÖK 2 2010-02-06 1 Isak Hampel Klang 96 Hässelby SK 7.92 F 2 Jacob Staaf 96 Bålsta IK 8.37 F 3 Kalle Persson 96 Solna FK 8.46 F 4 Anton Wijk 96 Upsala IF 9.18 5 William Hagberg 96 Hammarby IF 9.53 6 Valter Turesson 96 Hammarby IF 9.76 FÖRSÖK 3 2010-02-06 1 Isak Andersson 96 Upsala IF 8.23 F 2 Marcus Rostmark 96 IFK Märsta 8.50 F 3 Tao Maiwan 96 Sundbybergs IK 8.59 4 William Pettersson K 96 Hammarby IF 8.85 5 Viktor Rosenberg 96 Hammarby IF 8.89 6 Ludwig Lagerkvist 96 Hammarby IF 9.08 7 Jakob Bergman 96 Hammarby IF 9.92 FINAL 2010-02-06 1 Isak Hampel Klang 96 Hässelby SK 7.96 2 Axel Sherlock 96 Väsby IK 7.98 3 Viktor Björklund 96 Upsala IF 8.19 4 Isak Andersson 96 Upsala IF 8.25 5 Andreas Movin 96 IFK Lidingö 8.28 6 Jacob Staaf 96 Bålsta IK 8.38 7 Kalle Persson 96 Solna FK 8.48 Marcus Rostmark 96 IFK Märsta Ej start
P14
1000 M FINAL 1 2010-02-06 1 Santiago Wilkman 96 Sundbybergs IK 3.26.62 6 2 Andreas Movin 96 IFK Lidingö 3.33.13 7 3 Joel Lundahl 96 Hammarby IF 3.39.68 9 4 Hans Alenäs 96 Hammarby IF 3.39.84 10 5 Niklas Lindkvist 96 Åkersberga SK 3.41.54 11 6 Patric Bomler 96 Huddinge AIS 3.41.68 12 Elof Winarve 96 VIF Gute FI Bröt FINAL 2 2010-02-06 1 Filip Artursson 96 Bromma IF 3.02.99 1 2 Archie Casteel 96 SoIK Hellas 3.03.64 2 3 Axel Ohlson 96 Hässelby SK 3.04.54 3 4 William Lundström 96 Hammarby IF 3.15.90 4 5 Arthur Grönlund 96 Hammarby IF 3.15.99 5 6 Anton Wijk 96 Upsala IF 3.33.76 8 Isak Andersson 96 Upsala IF Ej start
P14
60 M HÄCK 84,0 CM FINAL 2010-02-07 1 Isak Hampel Klang 96 Hässelby SK 9.22 2 Viktor Björklund 96 Upsala IF 9.77 3 Jacob Staaf 96 Bålsta IK 10.57
P14
HÖJDHOPP 2010-02-06 1 Chris Arnoldsson 96 IFK Märsta 170 2 Fabian Delryd 96 Täby IS 167 3 Henrik Thoms 96 Hanvikens SK 164 4 Rasmus Bergman 96 Sundbybergs IK 149 5 Andreas Movin 96 IFK Lidingö 145 6 Manne Persson 96 Hammarby IF 141 7 Ludwig Lagerkvist 96 Hammarby IF 136 8= Edgar Berg 96 Hammarby IF 131 8= Axel Ohlson 96 Hässelby SK 131 10 Jack Nise 96 Hammarby IF 126 Viktor Rosenberg 96 Hammarby IF Ej res.
P14
STAVHOPP 2010-02-06 1 Jacob Staaf 96 Bålsta IK 328 2 Isak Hampel Klang 96 Hässelby SK 268 3 Viktor Björklund 96 Upsala IF 238 4 Joel Lundahl 96 Hammarby IF 188 William Hagberg 96 Hammarby IF Ej start
P14
LÄNGDHOPP 2010-02-07 1 Axel Sherlock 96 Väsby IK 516 2 Marcus Rostmark 96 IFK Märsta 505 3 Rasmus Bergman 96 Sundbybergs IK 495 4 Jacob Staaf 96 Bålsta IK 478 5 Kalle Persson 96 Solna FK 453 6 Johan Laszlo 96 Kungsängens SK 402 7 Ludwig Lagerkvist 96 Hammarby IF 400 396 8 Jack Nise 96 Hammarby IF 400 381 9 Martin Wallin 96 Huddinge AIS 399 10 Robin Helling 96 Huddinge AIS 397 11 Jakob Bergman 96 Hammarby IF 382 12 Patric Bomler 96 Huddinge AIS 354 13 Viktor Berglind 96 Hammarby IF 344 14 Carl Stjernlöf 96 Hammarby IF 311
P14
KULA 4,0 KG 2010-02-07 1 Axel Ohlson 96 Hässelby SK 1252 2 Viktor Björklund 96 Upsala IF 1083 3 Jacob Staaf 96 Bålsta IK 1037 4 Isak Hampel Klang 96 Hässelby SK 996 5 Elof Winarve 96 VIF Gute FI 886 6 Rasmus Bergman 96 Sundbybergs IK 868 7 William Pettersson K 96 Hammarby IF 817 8 Ludwig Lagerkvist 96 Hammarby IF 799 9 Hans Alenäs 96 Hammarby IF 724 10 Patric Bomler 96 Huddinge AIS 680 11 Jack Nise 96 Hammarby IF 579 12 Carl Stjernlöf 96 Hammarby IF 558 Manne Persson 96 Hammarby IF Ej start
P13
60 M FÖRSÖK 1 2010-02-06 1 Casper Lindby 97 VIF Gute FI 8.58 F 2 Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge AIS 8.72 F 3 Amadeus Hansson 97 VIF Gute FI 8.91 F 4 Gustav Söderström 97 Huddinge AIS 9.37 F 5 Albin Kjellberg 97 Hässelby SK 9.40 Victor Flink 97 Turebergs FK Ej start FÖRSÖK 2 2010-02-06 1 Giovanni Inostroza 97 Turebergs FK 8.56 F 2 Gustav Kramnäs 97 Danderyds SK 8.79 F 3 Oliver Tered 97 Hässelby SK 9.16 F 4 Albin Sjölin 97 Hammarby IF 9.26 F 5 Mattias Wihlborg 97 VIF Gute FI 9.59 FINAL 2010-02-06 1 Giovanni Inostroza 97 Turebergs FK 8.51 2 Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge AIS 8.57 3 Casper Lindby 97 VIF Gute FI 8.67 4 Gustav Kramnäs 97 Danderyds SK 8.84 5 Amadeus Hansson 97 VIF Gute FI 9.01 6 Oliver Tered 97 Hässelby SK 9.28 7 Albin Sjölin 97 Hammarby IF 9.30 8 Gustav Söderström 97 Huddinge AIS 9.34
P13
600 M FINAL 2010-02-07 1 Dennis Olsson 97 SoIK Hellas 1.48.57 2 Gustav Kramnäs 97 Danderyds SK 1.49.26 3 Anton Roos 97 Huddinge AIS 1.50.04 4 Gustav Söderström 97 Huddinge AIS 1.53.94 5 Amadeus Hansson 97 VIF Gute FI 1.55.27 6 Oscar Törsleff 97 SoIK Hellas 1.56.28 7 Edwin Andersson 97 Solna FK 1.57.45 8 Rasmus Christiansen Troe 97 Tyresö FK 1.59.89 9 Casper Lindby 97 VIF Gute FI 2.03.41 Mattias Wihlborg 97 VIF Gute FI Ej start Oscar Christiansen 97 Hammarby IF Ej start Nicklas Holm 97 SoIK Hellas Ej start
P13
60 M HÄCK 76,2 CM FINAL 2010-02-07 1 Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge AIS 9.87 2 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 10.33 3 Marcus Jaurell 97 Hässelby SK 11.23 4 Amadeus Hansson 97 VIF Gute FI 11.49 5 Oscar Eriksson 97 VIF Gute FI 12.78 Giovanni Inostroza 97 Turebergs FK Ej start
P13
HÖJDHOPP 2010-02-06 1 Oscar Eriksson 97 VIF Gute FI 146 2 Amadeus Hansson 97 VIF Gute FI 143 3 Gustav Kramnäs 97 Danderyds SK 139 4 Douglas Sjöberg 97 Huddinge AIS 135 5 Elias Stenhoff 97 VIF Gute FI 125 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK Ej start Alex Appelgren 97 Tyresö FK Ej res.
P13
STAVHOPP 2010-02-06 1 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 249 2 Alex Appelgren 97 Tyresö FK 159
P13
LÄNGDHOPP ZON 2010-02-07 1 Amadeus Hansson 97 VIF Gute FI 473 2 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 465 3 Giovanni Inostroza 97 Turebergs FK 461 4 Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge AIS 455 5 Marcus Jaurell 97 Hässelby SK 451 6 Eric Axtelius 97 Enköpings AIF 448 7 Gustav Söderström 97 Huddinge AIS 435 8 Douglas Sjöberg 97 Huddinge AIS 424 9 Casper Lindby 97 VIF Gute FI 421 10 Oscar Christiansen 97 Hammarby IF 411 398, 397 11 Oscar Eriksson 97 VIF Gute FI 411 398, 384 12 Anton Roos 97 Huddinge AIS 400 13 Gustav Kramnäs 97 Danderyds SK 396 14 Albin Sjölin 97 Hammarby IF 382 15 Elias Stenhoff 97 VIF Gute FI 323
P13
KULA 3,0 KG 2010-02-06 1 Sebastian Ruthström 97 Danderyds SK 1091 2 Victor Flink 97 Turebergs FK 875 3 Gustav Kramnäs 97 Danderyds SK 864 4 Douglas Sjöberg 97 Huddinge AIS 849 5 Oliver Tered 97 Hässelby SK 847 6 Oscar Eriksson 97 VIF Gute FI 831 7 Giovanni Inostroza 97 Turebergs FK 827 8 Mattias Wihlborg 97 VIF Gute FI 826 9 Albin Kjellberg 97 Hässelby SK 813 10 Casper Lindby 97 VIF Gute FI 796 11 Amadeus Hansson 97 VIF Gute FI 726 12 Elias Stenhoff 97 VIF Gute FI 718 13 Rasmus Christiansen Troe 97 Tyresö FK 643
P12
60 M FÖRSÖK 1 2010-02-06 1 Lowe Råsberg 98 Hässelby SK 8.71 F 2 Daniel Persson 98 Bromma IF 8.79 F 3 Simon Werner 98 Hammarby IF 9.08 F 4 Helge Duveborg 98 Hammarby IF 9.16 F 5 Jacob Söderman 98 IF Åland 9.86 6 Gabriel Gosshagen 98 Täby IS 9.89 7 Alexander Stevens 98 Hammarby IF 10.06 8 Anton Dacke 98 Huddinge AIS 10.12 FÖRSÖK 2 2010-02-06 1 David Svensson 98 IFK Tumba 8.89 F 2 Kevin Duvert 98 IFK Märsta 8.89 F 3 Sebastian Hargeström 98 Hammarby IF 8.94 F 4 Gustav Wessberg 98 VIF Gute FI 9.06 F 5 Teodor Ilbäcken 98 Hammarby IF 9.21 6 Edvin Widarve 98 VIF Gute FI 9.79 7 Henrik Träff 98 Hammarby IF 9.90 William Frobe 98 Täby IS Ej start FINAL 2010-02-06 1 Lowe Råsberg 98 Hässelby SK 8.67 2 Daniel Persson 98 Bromma IF 8.73 3 David Svensson 98 IFK Tumba 8.78 4 Sebastian Hargeström 98 Hammarby IF 8.91 5 Kevin Duvert 98 IFK Märsta 8.95 6 Simon Werner 98 Hammarby IF 9.07 7 Gustav Wessberg 98 VIF Gute FI 9.10 8 Helge Duveborg 98 Hammarby IF 9.26
P12
600 M FINAL 1 2010-02-07 1 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS 1.46.72 1 2 Kevin Duvert 98 IFK Märsta 1.46.78 2 3 Marcus Häggh 98 Enhörna IF 1.52.37 3 4 Sebastian Hargeström 98 Hammarby IF 1.52.56 4 5 Jacob Söderman 98 IF Åland 1.58.76 6 6 Gabriel Gosshagen 98 Täby IS 2.01.67 8 7 Joacim Säll 98 Sundbybergs IK 2.13.65 12 FINAL 2 2010-02-07 1 Stefan Stojanovic 98 Huddinge AIS 1.52.73 5 2 Timothy Olsson 98 Hammarby IF 2.00.27 7 3 Keanu Burcher 98 Tyresö FK 2.02.63 9 4 Carl Berg 98 Hammarby IF 2.11.17 10 5 Erik Sundberg Hansson 98 Hammarby IF 2.12.54 11 6 Edwin Vikström Johansson 98 Hammarby IF 2.15.39 13 7 Edvin Widarve 98 VIF Gute FI 2.15.40 14 Jesper Nömell 98 Österhaninge IF Ej start
P12
60 M HÄCK 76,2 CM FÖRSÖK 1 2010-02-07 1 Kevin Duvert 98 IFK Märsta 11.26 F 2 Filip Björklund 98 Upsala IF 11.34 F 3 Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK 11.50 F 4 Sebastian Hargeström 98 Hammarby IF 11.69 F 5 Jesper Nömell 98 Österhaninge IF 12.82 F 6 Edvin Widarve 98 VIF Gute FI 13.28 FÖRSÖK 2 2010-02-07 1 Theodor Thor 98 Hässelby SK 11.89 F 2 Jacob Söderman 98 IF Åland 11.97 F 3 Timothy Olsson 98 Hammarby IF 12.12 F 4 Gabriel Gosshagen 98 Täby IS 12.83 5 Alexander Stevens 98 Hammarby IF 14.56 FINAL 2010-02-07 1 Kevin Duvert 98 IFK Märsta 11.05 2 Filip Björklund 98 Upsala IF 11.14 3 Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK 11.47 4 Sebastian Hargeström 98 Hammarby IF 11.58 5 Theodor Thor 98 Hässelby SK 11.78 6 Timothy Olsson 98 Hammarby IF 12.00 7 Jacob Söderman 98 IF Åland 12.15 Jesper Nömell 98 Österhaninge IF Ej start
P12
HÖJDHOPP 2010-02-07 1 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS 151 TANG.REK 2 Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK 136 3 Filip Björklund 98 Upsala IF 136 4= Kevin Duvert 98 IFK Märsta 132 4= David Appelgren 98 Tyresö FK 132 6 Theodor Thor 98 Hässelby SK 124 7= Gabriel Gosshagen 98 Täby IS 120 7= Jacob Söderman 98 IF Åland 120 9 Joacim Säll 98 Sundbybergs IK 115 10 Gustav Wessberg 98 VIF Gute FI 115 Jesper Nömell 98 Österhaninge IF Ej start
P12
TRESTEG ZON 2010-02-06 1 David Svensson 98 IFK Tumba 964 2 Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK 927 3 Gabriel Gosshagen 98 Täby IS 886 4 Jacob Söderman 98 IF Åland 869 5 Teodor Ilbäcken 98 Hammarby IF 863 6 Gustav Wessberg 98 VIF Gute FI 829
P12
KULA 3,0 KG 2010-02-06 1 David Appelgren 98 Tyresö FK 824 2 David Svensson 98 IFK Tumba 790 3 Kevin Duvert 98 IFK Märsta 772 4 Gabriel Gosshagen 98 Täby IS 763 5 Jacob Söderman 98 IF Åland 675 6 Edvin Widarve 98 VIF Gute FI 659 7 Henrik Träff 98 Hammarby IF 637 8 Carl Berg 98 Hammarby IF 625 9 Helge Duveborg 98 Hammarby IF 618 10 Alexander Stevens 98 Hammarby IF 551 11 Anton Dacke 98 Huddinge AIS 531 12 Gustav Wessberg 98 VIF Gute FI 454
P11
60 M FÖRSÖK 1 2010-02-06 1 Filip Hedlund 99 SoIK Hellas 9.39 F 2 Lucas Torbiörnsson 99 SoIK Hellas 9.61 F 3 Kevin Woodward 99 IFK Märsta 9.84 4 Elon Löfström Nordlinder 99 Hammarby IF 9.84 5 Anton Sederlin 99 Hammarby IF 10.19 6 Gustav Sundström 99 Tyresö FK 12.92 FÖRSÖK 2 2010-02-06 1 John Karlsson 99 Hammarby IF 9.26 F 2 Johan Sjölander 99 Täby IS 9.28 F 3 Axel Kullin 99 Täby IS 9.32 F 4 Isak Ahlqvist 99 Kungsängens SK 9.71 F 5 Elias Ringbom 99 VIF Gute FI 9.95 6 Axel Erlandsson Johnsson 99 Kungsängens SK 10.11 7 Jonathan Lund 99 Hammarby IF 10.33 FÖRSÖK 3 2010-02-06 1 Noa Jonsson 99 Hässelby SK 9.16 F 2 Martin Forsberg 99 Hammarby IF 9.74 F 3 Albin Rodhe 99 Hammarby IF 9.75 4 Oscar Gunnarsson 99 Tyresö FK 10.07 5 Mark Bergrahm 99 Kungsängens SK 10.17 6 Giorgio Sacchi 99 IFK Lidingö 10.27 7 Gustav Rohde 99 Hammarby IF 11.12 8 William Wiklund 99 Tyresö FK 12.08 FÖRSÖK 4 2010-02-06 1 Jonathan Bergdahl 99 Huddinge AIS 9.85 2 Alexander Knave 99 Hammarby IF 10.07 3 Henry Jacobsson 99 Tyresö FK 10.33 4 Love Nilsfors 99 Hammarby IF 10.37 5 Georg Eklöw 99 Hammarby IF 10.47 6 Andreas Schöld 99 Mälarhöjdens IK 10.72 7 Oscar Niesen 99 Hammarby IF 11.13 FINAL 2010-02-06 1 Noa Jonsson 99 Hässelby SK 9.04 2 John Karlsson 99 Hammarby IF 9.31 3 Johan Sjölander 99 Täby IS 9.36 4 Filip Hedlund 99 SoIK Hellas 9.39 5 Axel Kullin 99 Täby IS 9.39 6 Lucas Torbiörnsson 99 SoIK Hellas 9.61 7 Martin Forsberg 99 Hammarby IF 9.74 8 Isak Ahlqvist 99 Kungsängens SK 9.93
P11
600 M FINAL 1 2010-02-06 1 Mark Bergrahm 99 Kungsängens SK 2.07.74 7 2 Henry Jacobsson 99 Tyresö FK 2.08.23 8 3 Gustav Rohde 99 Hammarby IF 2.09.40 9 4 John Karlsson 99 Hammarby IF 2.16.96 11 5 Love Nilsfors 99 Hammarby IF 2.19.52 13 6 Giorgio Sacchi 99 IFK Lidingö 2.19.84 14 7 Noa Jonsson 99 Hässelby SK 2.22.80 15 8 Oscar Niesen 99 Hammarby IF 2.23.29 16 9 Elon Löfström Nordlinder 99 Hammarby IF 2.24.47 17 Alexander Knave 99 Hammarby IF Ej start FINAL 2 2010-02-06 1 Filip Hedlund 99 SoIK Hellas 1.53.43 1 2 Anton Ledell 99 Huddinge AIS 1.56.42 2 3 Lucas Torbiörnsson 99 SoIK Hellas 2.01.43 3 4 Jonathan Bergdahl 99 Huddinge AIS 2.04.68 4 5 Jonathan Lund 99 Hammarby IF 2.05.40 5 6 Anton Sederlin 99 Hammarby IF 2.07.40 6 7 Albin Rodhe 99 Hammarby IF 2.14.48 10 8 Georg Eklöw 99 Hammarby IF 2.17.42 12 9 Kevin Woodward 99 IFK Märsta 2.32.46 18 10 William Wiklund 99 Tyresö FK 2.35.13 19 Oscar Gunnarsson 99 Tyresö FK Ej start
P11
60 M HÄCK SPECIAL 1 Axel Kullin 99 Täby IS 11.18 F 2 Noa Jonsson 99 Hässelby SK 12.11 F 3 Elias Ringbom 99 VIF Gute FI 12.18 F 4 Elon Löfström Nordlinder 99 Hammarby IF 12.41 F 5 Henry Jacobsson 99 Tyresö FK 12.43 6 Jacob Källman 99 Mälarhöjdens IK 13.11 7 Jonathan Lund 99 Hammarby IF 13.27 8 Oskar Wistedt 99 Spårvägens FK 13.68 1 Johan Sjölander 99 Täby IS 10.47 F 2 Martin Forsberg 99 Hammarby IF 11.90 F 3 Albin Rodhe 99 Hammarby IF 12.07 F 4 Kevin Woodward 99 IFK Märsta 12.10 F 5 Gustav Rohde 99 Hammarby IF 12.95 6 Andreas Schöld 99 Mälarhöjdens IK 13.34 7 William Wiklund 99 Tyresö FK 14.04 FINAL 2010-02-07 1 Johan Sjölander 99 Täby IS 10.41 2 Axel Kullin 99 Täby IS 10.88 3 Elias Ringbom 99 VIF Gute FI 11.78 4 Martin Forsberg 99 Hammarby IF 12.09 5 Elon Löfström Nordlinder 99 Hammarby IF 12.20 6 Kevin Woodward 99 IFK Märsta 12.23 7 Albin Rodhe 99 Hammarby IF 12.23 8 Noa Jonsson 99 Hässelby SK 12.42
P11
HÖJDHOPP 2010-02-07 1 Anton Ledell 99 Huddinge AIS 128 2 Axel Kullin 99 Täby IS 128 3 Leonard Lind 99 Mälarhöjdens IK 124 4 Love Olsson 99 Hässelby SK 124 5 Johan Flöjs 99 Hässelby SK 120 6 Albin Rodhe 99 Hammarby IF 120 7 Johan Sjölander 99 Täby IS 116 8= Elias Ringbom 99 VIF Gute FI 112 8= Jacob Källman 99 Mälarhöjdens IK 112 10 Martin Forsberg 99 Hammarby IF 112 11 Petter Norss 99 Hammarby IF 112 12 Andreas Schöld 99 Mälarhöjdens IK 107 13 Kevin Woodward 99 IFK Märsta 107 14 Oscar Gunnarsson 99 Tyresö FK 107 15 Gustav Rohde 99 Hammarby IF 102 16 Henry Jacobsson 99 Tyresö FK 97 Elon Löfström Nordlinder 99 Hammarby IF Ej res. William Wiklund 99 Tyresö FK Ej res.
P11
TRESTEG ZON 2010-02-06 1 Johan Sjölander 99 Täby IS 923 2 Axel Kullin 99 Täby IS 922 3 John Karlsson 99 Hammarby IF 868 4 Anton Ledell 99 Huddinge AIS 806 5 Martin Forsberg 99 Hammarby IF 786 6 Giorgio Sacchi 99 IFK Lidingö 780 7 Love Nilsfors 99 Hammarby IF 771 8 Jonathan Bergdahl 99 Huddinge AIS 766 9 Albin Rodhe 99 Hammarby IF 758 10 Elias Ringbom 99 VIF Gute FI 756 11 Oscar Gunnarsson 99 Tyresö FK 753 12 Gustav Rohde 99 Hammarby IF 718 13 Henry Jacobsson 99 Tyresö FK 717 14 Elon Löfström Nordlinder 99 Hammarby IF 716 15 Jonathan Lund 99 Hammarby IF 690 16 Oskar Wistedt 99 Spårvägens FK 676 17 Georg Eklöw 99 Hammarby IF 675 Gustav Sundström 99 Tyresö FK Ej res. William Wiklund 99 Tyresö FK Ej res.
P11
KULA 2,0 KG 2010-02-07 1 Axel Kullin 99 Täby IS 838 2 Johan Flöjs 99 Hässelby SK 801 3 Anton Sederlin 99 Hammarby IF 797 4 Oscar Gunnarsson 99 Tyresö FK 729 5 Jacob Källman 99 Mälarhöjdens IK 721 6 Love Olsson 99 Hässelby SK 684 7 Alexander Knave 99 Hammarby IF 655 8 Elon Löfström Nordlinder 99 Hammarby IF 652 9 Elias Ringbom 99 VIF Gute FI 649 10 Noa Jonsson 99 Hässelby SK 648 11 Martin Forsberg 99 Hammarby IF 636 12 Andreas Schöld 99 Mälarhöjdens IK 610 13 William Wiklund 99 Tyresö FK 578 14 Albin Rodhe 99 Hammarby IF 555 15 Henry Jacobsson 99 Tyresö FK 511 16 Gustav Rohde 99 Hammarby IF 471
P10
4 KAMP 2010-02-07 1 Sebastian Ekfelt * 0 Åkersberga SK 6 2 Georg Melchert * 0 Huddinge AIS 18 3 Timmy Karlsson * 0 Ösmo FIK 19 4 Sebastian Löschner * 0 Huddinge AIS 28 5 Oliver Andreasson * 0 Hammarby IF 29 6 Simon Thor * 0 IFK Märsta 30 7 Arvid Gussarsson * 0 Hammarby IF 31 8 Max Billgert * 0 Täby IS 37 9 Albin Andersson * 0 IFK Lidingö 39 10 Erik Pettersson * 0 Hammarby IF 40 11 Rasmus Hallberg * 0 Hammarby IF 44 12 Oskar Iwarsson * 0 Turebergs FK 60 13= Viktor Liljeström * 0 IFK Lidingö 62 13= Arvid Engström * 0 Tyresö FK 62 15 Ali Alex Mahdi * 0 Hammarby IF 65 16 Markus Asplund * 0 Huddinge AIS 68 17 Malex Åkerblom * 0 IFK Lidingö 70 18 Johan Ekberg * 0 Hammarby IF 76 19 Carl Levinson * 0 Täby IS 79 20 Filip Nyström * 0 Turebergs FK 80 21 Simon Anderson * 0 Södertälje IF 81 22 Leo Angenfelt * 0 IFK Lidingö 82 23 Melker Marminge * 0 Hammarby IF 90 24= Felix Holstad * 0 Turebergs FK 95 24= Erik Strömfelt * 0 Hammarby IF 95 26= Gustav Lindström * 0 IFK Lidingö 97 26= Sven Dahlman * 0 IFK Lidingö 97 28= John Derrem * 0 Hammarby IF 98 28= Oskar Svanström * 0 Sundbybergs IK 98 30 Samuel Sandberg Bröms * 0 Sundbybergs IK 107 31 Fredrik Luhr * 0 Huddinge AIS 116 32 Linus Envall * 0 Sundbybergs IK 124 33 Axel Johansson * 0 Hammarby IF 125 34 Elliot Pålsson * 0 Österhaninge IF 129
P10
400 M FINAL 1 2010-02-07 1 Gustav Zetterlund 0 Glanshammars IF 1.11.77 1 2 Elias Håland 0 IFK Tumba 1.21.86 10 3 Joar Nordenfelt * 0 Hammarby IF 1.25.93 17 4 Jacob Palmerstedt 0 Hammarby IF 1.30.39 26 5 Fredrik Luhr * 0 Huddinge AIS 1.36.43 29 6 Joacim Cedervall 0 Hässelby SK 1.38.43 32 7 Elliot Pålsson * 0 Österhaninge IF 1.45.14 35 8 Axel Johansson * 0 Hammarby IF 1.46.17 36 9 Olof Röcklinger 0 Bromma IF 1.48.37 37 FINAL 2 2010-02-07 1 Markus Asplund * 0 Huddinge AIS 1.20.48 5 2 Filip Nyström * 0 Turebergs FK 1.22.63 14 3 Gustav Lindström * 0 IFK Lidingö 1.28.70 22 4 Leo Angenfelt * 0 IFK Lidingö 1.28.80 23 5 John Derrem * 0 Hammarby IF 1.35.83 28 6 Felix Holstad * 0 Turebergs FK 1.36.56 30 7 Samuel Sandberg Bröms * 0 Sundbybergs IK 1.43.78 34 8 Linus Envall * 0 Sundbybergs IK 1.59.42 39 FINAL 3 2010-02-07 1 Oskar Iwarsson * 0 Turebergs FK 1.21.51 8 2 Carl Levinson * 0 Täby IS 1.26.53 18 3 Melker Marminge * 0 Hammarby IF 1.28.25 21 4 Johan Ekberg * 0 Hammarby IF 1.29.27 24 5 Oskar Svanström * 0 Sundbybergs IK 1.30.09 25 6 Erik Strömfelt * 0 Hammarby IF 1.38.19 31 Simon Anderson * 0 Södertälje IF Bröt Kevin Kjellgren * 0 Tyresö FK Ej start FINAL 4 2010-02-07 1 Max Billgert * 0 Täby IS 1.19.56 4 2 Erik Pettersson * 0 Hammarby IF 1.22.26 11 3 Viktor Liljeström * 0 IFK Lidingö 1.22.41 12 4 Rasmus Hallberg * 0 Hammarby IF 1.26.64 19 5 Arvid Engström * 0 Tyresö FK 1.27.41 20 6 Malex Åkerblom * 0 IFK Lidingö 1.32.83 27 7 Ali Alex Mahdi * 0 Hammarby IF 1.40.56 33 8 Sven Dahlman * 0 IFK Lidingö 1.49.61 38 FINAL 5 2010-02-07 1 Sebastian Ekfelt * 0 Åkersberga SK 1.15.81 2 2 Timmy Karlsson * 0 Ösmo FIK 1.17.64 3 3 Arvid Gussarsson * 0 Hammarby IF 1.20.88 6 4 Georg Melchert * 0 Huddinge AIS 1.20.96 7 5 Sebastian Löschner * 0 Huddinge AIS 1.21.79 9 6 Albin Andersson * 0 IFK Lidingö 1.22.45 13 7 Simon Thor * 0 IFK Märsta 1.24.54 15 8 Oliver Andreasson * 0 Hammarby IF 1.25.52 16
P10
40 M HÄCK SPECIAL FINAL 1 2010-02-07 1 Oliver Andreasson * 0 Hammarby IF 7.96 3 2 Arvid Gussarsson * 0 Hammarby IF 8.20 6 3 Sebastian Löschner * 0 Huddinge AIS 8.24 7 4 Max Billgert * 0 Täby IS 8.41 10 5 Erik Pettersson * 0 Hammarby IF 8.71 14 6 Sven Dahlman * 0 IFK Lidingö 8.89 17 7 Arvid Engström * 0 Tyresö FK 9.01 18 8 Samuel Sandberg Bröms * 0 Sundbybergs IK 9.67 31 FINAL 2 2010-02-07 1 Albin Andersson * 0 IFK Lidingö 8.01 4 2 Timmy Karlsson * 0 Ösmo FIK 8.10 5 3 Kevin Kjellgren * 0 Tyresö FK 8.58 12 4 Rasmus Hallberg * 0 Hammarby IF 8.75 15 5 Viktor Liljeström * 0 IFK Lidingö 9.14 20 6 Simon Anderson * 0 Södertälje IF 9.22 21 7 Axel Johansson * 0 Hammarby IF 10.05 35 FINAL 3 2010-02-07 1 Simon Thor * 0 IFK Märsta 8.36 9 2 Per Sjödin 0 Tyresö FK 8.67 13 3 Erik Strömfelt * 0 Hammarby IF 9.01 19 4 Gustav Lindström * 0 IFK Lidingö 9.66 30 5 Felix Holstad * 0 Turebergs FK 9.81 33 6 Fredrik Luhr * 0 Huddinge AIS 9.81 33 7 Elliot Pålsson * 0 Österhaninge IF 10.14 36 Joar Nordenfelt * 0 Hammarby IF Ej start FINAL 4 2010-02-07 1 Georg Melchert * 0 Huddinge AIS 7.92 2 2 Ali Alex Mahdi * 0 Hammarby IF 8.50 11 3 Leo Angenfelt * 0 IFK Lidingö 8.88 16 4 Carl Levinson * 0 Täby IS 9.46 25 5 John Derrem * 0 Hammarby IF 9.53 28 6 Linus Envall * 0 Sundbybergs IK 9.53 28 7 Filip Nyström * 0 Turebergs FK 9.74 32 FINAL 5 2010-02-07 1 Sebastian Ekfelt * 0 Åkersberga SK 7.65 1 2 Malex Åkerblom * 0 IFK Lidingö 8.33 8 3 Johan Ekberg * 0 Hammarby IF 9.22 21 4 Melker Marminge * 0 Hammarby IF 9.28 23 5 Oskar Svanström * 0 Sundbybergs IK 9.34 24 6 Markus Asplund * 0 Huddinge AIS 9.49 26 7 Oskar Iwarsson * 0 Turebergs FK 9.52 27
P10
LÄNGDHOPP ZON 2010-02-07 1 Georg Melchert * 0 Huddinge AIS 397 2 Sebastian Ekfelt * 0 Åkersberga SK 392 3 Arvid Engström * 0 Tyresö FK 386 4 Oliver Andreasson * 0 Hammarby IF 379 5 Albin Andersson * 0 IFK Lidingö 378 6 Timmy Karlsson * 0 Ösmo FIK 373 7 Simon Thor * 0 IFK Märsta 363 8 Arvid Gussarsson * 0 Hammarby IF 359 9 Sebastian Löschner * 0 Huddinge AIS 358 10 Lukas Björninger 0 Turebergs FK 351 11 Oskar Iwarsson * 0 Turebergs FK 342 12 Viktor Liljeström * 0 IFK Lidingö 340 13 Rasmus Hallberg * 0 Hammarby IF 330 14 Max Billgert * 0 Täby IS 329 15 Erik Pettersson * 0 Hammarby IF 323 317 16 Simon Anderson * 0 Södertälje IF 323 303 17 Carl Levinson * 0 Täby IS 323 274 18 Filip Nyström * 0 Turebergs FK 320 19 Sven Dahlman * 0 IFK Lidingö 318 20 Ali Alex Mahdi * 0 Hammarby IF 317 305 21 Oskar Svanström * 0 Sundbybergs IK 317 290 22 Gustav Lindström * 0 IFK Lidingö 312 23 Per Sjödin 0 Tyresö FK 310 24 Jacob Palmerstedt 0 Hammarby IF 305 300 25 Johan Ekberg * 0 Hammarby IF 305 295 26 Malex Åkerblom * 0 IFK Lidingö 304 293 27 Joar Nordenfelt * 0 Hammarby IF 304 288 28 Melker Marminge * 0 Hammarby IF 302 29 Markus Asplund * 0 Huddinge AIS 301 30 John Derrem * 0 Hammarby IF 297 31 Erik Strömfelt * 0 Hammarby IF 292 32 Elias Håland 0 IFK Tumba 291 33 Jonathan Rydgren 0 Hässelby SK 289 34 Olof Röcklinger 0 Bromma IF 280 35 Kevin Kjellgren * 0 Tyresö FK 272 36 Felix Holstad * 0 Turebergs FK 263 37 Samuel Sandberg Bröms * 0 Sundbybergs IK 259 38 Fredrik Luhr * 0 Huddinge AIS 258 39 Joacim Cedervall 0 Hässelby SK 257 40 Leo Angenfelt * 0 IFK Lidingö 253 41 Elliot Pålsson * 0 Österhaninge IF 248 42 Axel Johansson * 0 Hammarby IF 244 43 Linus Envall * 0 Sundbybergs IK 225
P10
KULA 2,0 KG 2010-02-07 1 Simon Thor * 0 IFK Märsta 791 2 Lukas Björninger 0 Turebergs FK 738 3 Sebastian Ekfelt * 0 Åkersberga SK 710 4 Rasmus Hallberg * 0 Hammarby IF 697 5 Sebastian Löschner * 0 Huddinge AIS 669 6 Erik Pettersson * 0 Hammarby IF 657 7 Timmy Karlsson * 0 Ösmo FIK 646 8 Per Sjödin 0 Tyresö FK 641 9 Ali Alex Mahdi * 0 Hammarby IF 634 10 Oliver Andreasson * 0 Hammarby IF 633 11 Georg Melchert * 0 Huddinge AIS 629 12 Felix Holstad * 0 Turebergs FK 627 13 Max Billgert * 0 Täby IS 616 14 Arvid Gussarsson * 0 Hammarby IF 587 15 Kevin Kjellgren * 0 Tyresö FK 577 508 16 Simon Anderson * 0 Södertälje IF 577 475 17 Johan Ekberg * 0 Hammarby IF 570 18 Markus Asplund * 0 Huddinge AIS 560 19 Malex Åkerblom * 0 IFK Lidingö 559 20 Leo Angenfelt * 0 IFK Lidingö 553 21 Oskar Iwarsson * 0 Turebergs FK 529 22 Albin Andersson * 0 IFK Lidingö 526 23 Joar Nordenfelt * 0 Hammarby IF 513 24 Samuel Sandberg Bröms * 0 Sundbybergs IK 487 25 Olof Röcklinger 0 Bromma IF 482 26 Filip Nyström * 0 Turebergs FK 481 418 27 John Derrem * 0 Hammarby IF 481 413 28 Viktor Liljeström * 0 IFK Lidingö 476 29 Erik Strömfelt * 0 Hammarby IF 473 30 Carl Levinson * 0 Täby IS 456 447 31 Arvid Engström * 0 Tyresö FK 456 379 32 Melker Marminge * 0 Hammarby IF 456 378 33 Axel Johansson * 0 Hammarby IF 445 34 Jonathan Rydgren 0 Hässelby SK 442 35 Gustav Lindström * 0 IFK Lidingö 433 36 Joacim Cedervall 0 Hässelby SK 431 37 Fredrik Luhr * 0 Huddinge AIS 418 38 Linus Envall * 0 Sundbybergs IK 408 381 39 Sven Dahlman * 0 IFK Lidingö 408 260 40 Elliot Pålsson * 0 Österhaninge IF 389 41 Oskar Svanström * 0 Sundbybergs IK 345
K
60 M FÖRSÖK 1 2010-02-06 1 Jessica Samuelsson 85 Hässelby SK 7.78 AF 2 Hanna Wiss 91 IF Åland 7.91 AF 3 Emma Fredriksson 91 Hammarby IF 7.99 AF 4 Anna Sunneborn 70 Spårvägens FK 8.21 AF 5 Evelina Nicolson 91 Huddinge AIS 8.36 BF 6 Erica Graveley 92 Bromma IF 8.48 BF 7 Görel Kroné 63 Fredrikshofs FIF 8.98 FÖRSÖK 2 2010-02-06 1 Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 8.00 AF 2 Tove Tengvall 91 Hammarby IF 8.18 AF 3 Johanna Höglund 84 Upsala IF 8.32 BF 4 Frida Björkegren 92 FGF Gotland 8.41 BF 5 Birgitta von Scheele 91 Bromma IF 8.88 BF Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS Diskv. Tjuvstart FÖRSÖK 3 2010-02-06 1 Nadja Casadei 83 IFK Lidingö 7.96 AF 2 Fanny Lüppert Thomsson 90 Täby IS 8.03 AF 3 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS 8.10 Utom tävlan 4 Malin Berge 92 Bromma IF 8.24 BF 5 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 8.27 BF 6 Anna Troije 91 Turebergs FK 8.38 BF B-FINAL 2010-02-06 1 Malin Berge 92 Bromma IF 8.22 2 Johanna Höglund 84 Upsala IF 8.27 3 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 8.29 4 Frida Björkegren 92 FGF Gotland 8.43 5 Anna Troije 91 Turebergs FK 8.44 6 Erica Graveley 92 Bromma IF 8.50 Birgitta von Scheele 91 Bromma IF Ej start Evelina Nicolson 91 Huddinge AIS Ej start A-FINAL 2010-02-06 1 Jessica Samuelsson 85 Hässelby SK 7.64 2 Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 7.86 3 Emma Fredriksson 91 Hammarby IF 7.94 4 Fanny Lüppert Thomsson 90 Täby IS 8.09 5 Tove Tengvall 91 Hammarby IF 8.16 6 Anna Sunneborn 70 Spårvägens FK 8.23 Nadja Casadei 83 IFK Lidingö Ej start Hanna Wiss 91 IF Åland Ej start
K
400 M FINAL 1 2010-02-06 1 Malin Nyberg 91 Bromma IF 62.32 10 2 Louise Larsson 90 Hammarby IF 63.24 13 3 Matilda Andersson 91 Rånäs 4H 63.46 14 4 Emelie Ovenholm 81 FK Studenterna 81.11 15 FINAL 2 2010-02-06 1 Emelie Bley 93 GoIF Tjalve 61.86 9 2 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 62.82 12 3 Melina Nordström 93 SoIK Hellas 62.82 11 FINAL 3 2010-02-06 1 Mia Sylvān 91 IFK Lidingö 59.05 4 2 Hanna Wiss 91 IF Åland 59.34 5 3 Sara Bley 91 GoIF Tjalve 59.61 6 4 Lova Wåhlin 92 Hammarby IF 60.55 8 FINAL 4 2010-02-06 1 Lotta Lindsén 90 Turebergs FK 56.51 1 26,78 2 Vendela Mindelöf 92 Hässelby SK 57.66 2 27,66 3 Nuulu Ndiwabene 84 Spårvägens FK 57.99 7 26,63 4 Jennie Hurkmans 84 Turebergs FK 58.36 3 27,55
K
800 M FINAL 2010-02-07 1 Kajsa Barr 92 Sundbybergs IK 2.15.77 2 Stine Meland Tomb 86 Hammarby IF 2.19.32 3 Rebecka Öberg 92 IFK Lidingö 2.22.61 4 Louise Wistrand 85 Hässelby SK 2.23.99 5 Dace Landström 83 Vallentuna FIK 2.30.07 6 Sofia Wallius 74 FK Studenterna 2.56.64
K
1500 M FINAL 2010-02-06 1 Susanne Grimfors 77 FK Studenterna 4.42.25 2 Yolanda Ngarambe 91 Turebergs FK 4.44.23 3 Petra Kindlund 85 Huddinge AIS 4.44.85 4 Tove Berg 77 Spårvägens FK 4.45.20 5 Anna Ställberg 82 IFK Tumba 4.47.04 6 Johanna Olsson 91 Täby IS 4.50.10 7 Jenny Håland 93 IFK Tumba 4.50.78 8 Erika Svanborg 91 Bromma IF 4.57.19 9 Emma Jansson 91 Ludvika FFI 5.02.46 10 Hilda Adrianzon 92 Hammarby IF 5.08.89 11 Therese Moberg 93 Ånge Bredd idrott 5.12.95 12 Julia Wangenheim 92 Hammarby IF 5.19.09 13 Lovisa Svanborg 91 Bromma IF 5.26.00
K
60 M HÄCK 84 CM FÖRSÖK 1 2010-02-07 1 Tale Ørving 89 Minerva, NOR 8.70 F 2 Josephine Rohr 91 Bålsta IK 8.89 F 3 Kine Aaltvedt 91 Minerva, NOR 8.94 F 4 Nadja Casadei 83 IFK Lidingö 8.96 F 5 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS 8.97 F 6 Johanna Höglund 84 Upsala IF 9.27 7 Amanda Nilsson 83 Hammarby IF 9.46 FÖRSÖK 2 2010-02-07 1 Jessica Samuelsson 85 Hässelby SK 8.75 F 2 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 8.80 F 3 Emma Fredriksson 91 Hammarby IF 9.03 F 4 Angelica Engberg 89 Hässelby SK 9.25 5 Sofia Carls 90 Hammarby IF 9.45 6 Jasmin Sabir 92 Hammarby IF 9.51 7 Frida Björkegren 92 FGF Gotland 9.70 FINAL 2010-02-07 1 Jessica Samuelsson 85 Hässelby SK 8.63 2 Tale Ørving 89 Minerva, NOR 8.67 3 Kine Aaltvedt 91 Minerva, NOR 8.92 4 Josephine Rohr 91 Bålsta IK 8.93 5 Emma Fredriksson 91 Hammarby IF 8.98 6 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS 8.99 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF Ej start Nadja Casadei 83 IFK Lidingö Ej start
K
HÖJDHOPP 2010-02-07 1 Moa Thorstensson 90 Spårvägens FK 173 2 Nadja Casadei 83 IFK Lidingö 164 3 Johanna Höglund 84 Upsala IF 164 4 Erika Chytraeus 92 Huddinge AIS 160 5 Tessi Jernbeck 92 IFK Lidingö 160 6 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 160 7 Ellinor Snickars 92 Hässelby SK 150 Jessica Samuelsson 85 Hässelby SK Ej start
K
STAVHOPP 2010-02-07 1 Madeleine Nilsson 90 Kvarnsvedens GoIF 357 2 Emma Alsing Skoog 92 Hammarby IF 297 3 Hanna Lilja 92 Danderyds SK 277
K
LÄNGDHOPP 2010-02-07 1 Josephine Rohr 91 Bålsta IK 565 2 Mikaela Lindqvist 91 Upsala IF 543 3 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 538 4 Angelica Engberg 89 Hässelby SK 530 5 Gabriella Casadei 89 IFK Lidingö 526 6 Sofia Carls 90 Hammarby IF 524 7 Rebecca Mwakisopile 93 SoIK Hellas 505 8 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 495 9 Frida Lindström 90 Huddinge AIS 492 10 Rebecca Larsson 94 Bromma IF 481 11 Tina Nordstrand 81 Sundbybergs IK 474 12 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 472 13 Hanna Hultqvist 92 Motala AIF 470 14 Matilda Nilsson 93 Turebergs FK 446 15 Anna Jonsson Sundberg 94 Bromma IF 424 Frida Retsloff 92 Hammarby IF Ej start Sofie Lindesten 88 SoIK Hellas Ej start
K
TRESTEG 2010-02-06 1 Jasmin Sabir 92 Hammarby IF 1155 2 Mikaela Lindqvist 91 Upsala IF 1143 3 Johanna Andersson 90 Ärla IF 1112 4 Frida Lindström 90 Huddinge AIS 1100 5 Malin Winqvist 91 SoIK Hellas 1083 6 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 968 7 Isa Diamant 97 Hammarby IF 936 8 Beata Tersander 97 Hammarby IF 888 Clara Cecilia Dias Tagua 96 Hammarby IF Ej res. Erica Jarder 86 Spårvägens FK Ej start
K
KULA 4,0 KG 2010-02-06 1 Jessica Samuelsson 85 Hässelby SK 1327 REKORD 2 Nadja Casadei 83 IFK Lidingö 1326 3 Tessi Jernbeck 92 IFK Lidingö 1115 4 Johanna Höglund 84 Upsala IF 1076 5 Hanna Hultqvist 92 Motala AIF 1009
F17
60 M FÖRSÖK 1 2010-02-06 1 Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 8.05 AF 2 Rebecka Schelander 94 Hammarby IF 8.26 AF 3 Sanna Ohlström 94 Rånäs 4H 8.39 BF 4 Matilda Nilsson 93 Turebergs FK 8.67 BF 5 Amelie Möller 94 Hammarby IF 8.70 BF 6 Emelinda Engholm 94 Hässelby SK 8.75 7 Julia Carls 94 Hammarby IF 9.00 Eleonor Broström 93 Linköpings GIF Ej start FÖRSÖK 2 2010-02-06 1 Marie Sönnerfors 93 Kungsängens SK 8.23 AF 2 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 8.25 AF 3 Rebecca Larsson 94 Bromma IF 8.42 BF 4 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 8.46 BF 5 Jennifer Forsberg 94 Väsby IK 8.71 8,707 6 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 8.80 7 Erica Wide 94 Bromma IF 8.88 8 Anna Winblad 94 Tyresö FK 9.25 FÖRSÖK 3 2010-02-06 1 Jessica Östlund 93 Hässelby SK 7.97 AF 2 Johanna Hermansson 93 SoIK Hellas 8.17 AF 3 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 8.20 AF 4 Lovisa Gidehag 94 Bromma IF 8.24 AF 5 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 8.54 BF 6 Josefin Sandelius 94 Hammarby IF 8.66 BF 7 Elisa Gustafsson 94 IF Åland 8.71 BF 8,701 8 Sofie Tholander 93 SoIK Hellas 8.93 B-FINAL 2010-02-06 1 Sanna Ohlström 94 Rånäs 4H 8.37 2 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 8.39 3 Rebecca Larsson 94 Bromma IF 8.43 4 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 8.63 5 Josefin Sandelius 94 Hammarby IF 8.64 6 Matilda Nilsson 93 Turebergs FK 8.68 7 Amelie Möller 94 Hammarby IF 8.75 8 Elisa Gustafsson 94 IF Åland 8.77 A-FINAL 2010-02-06 1 Jessica Östlund 93 Hässelby SK 7.87 2 Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 7.98 3 Marie Sönnerfors 93 Kungsängens SK 8.14 4 Johanna Hermansson 93 SoIK Hellas 8.17 5 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 8.21 6 Rebecka Schelander 94 Hammarby IF 8.25 7 Lovisa Gidehag 94 Bromma IF 8.27 8 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 8.27
F17
400 M FINAL 1 2010-02-07 1 Åsa Söderlund 93 Västerås FK 58.25 1 27,20 2 Lovisa Gidehag 94 Bromma IF 60.24 3 27,48 3 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 61.55 4 28,87 Emmy Bärjegård 93 Kvarnsvedens GoIF Ej start FINAL 2 2010-02-07 1 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 61.97 5 29,82 2 Emma Larsson 94 Västerås FK 62.33 6 30,03 3 Melina Nordström 93 SoIK Hellas 62.35 8 29,05 4 Sofia Johnsson 94 Hässelby SK 62.39 9 29,55 FINAL 3 2010-02-07 1 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 62.33 7 29,06 2 Josefin Edwall 93 Bromma IF 63.01 10 29,35 3 Therese Moberg 93 Ånge Bredd idrott 63.54 11 30,22 Josefin Sandelius 94 Hammarby IF Ej start FINAL 4 2010-02-07 1 Lovisa Grönros 93 Hammarby IF 59.26 2 28,38 2 Emma Forss 94 Hammarby IF 64.91 12 30,94 3 Erica Wide 94 Bromma IF 65.39 13 31,22
F17
1000 M FINAL 2010-02-06 1 Johanna Busk 93 Enhörna IF 3.03.32 2 Stina Åberg 94 Hammarby IF 3.15.24 3 Sofia Linjo 94 Hammarby IF 3.27.82 Lovisa Grönros 93 Hammarby IF Ej start Emma Löf Hagström 94 Spårvägens FK Ej start Johanna Lindström 93 Spårvägens FK Ej start
F17
60 M HÄCK 76,2 CM FÖRSÖK 1 2010-02-07 1 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 8.97 F 2 Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 9.22 F 3 Hanna Edvardsson 93 Västerås FK 9.25 F 4 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 9.92 5 Rebecca Larsson 94 Bromma IF 10.17 6 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas 10.22 7 Cecilia Möller 93 Huddinge AIS 10.61 FÖRSÖK 2 2010-02-07 1 Sabina Sandberg 93 Spårvägens FK 9.27 F 2 Lowisa Hanning 93 Sundsvalls FI 9.37 F 3 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 9.64 F 4 Evelina Strömberg 93 Sundsvalls FI 9.73 F 5 Josefin Sandelius 94 Hammarby IF 9.89 F 6 Sandra Håkansson 94 Huddinge AIS 10.05 7 Sofia Johnsson 94 Hässelby SK 10.42 FINAL 2010-02-07 1 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 8.92 2 Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 9.15 3 Sabina Sandberg 93 Spårvägens FK 9.24 4 Hanna Edvardsson 93 Västerås FK 9.27 5 Lowisa Hanning 93 Sundsvalls FI 9.35 6 Lisa Sernbrandt 93 Huddinge AIS 9.55 7 Josefin Sandelius 94 Hammarby IF 9.78 Evelina Strömberg 93 Sundsvalls FI Ej start
F17
HÖJDHOPP 2010-02-07 1 Alexandra Hjorth 93 Upsala IF 164 2 Hanna Edvardsson 93 Västerås FK 164 3 Linda Nilsson 93 Södertälje IF 161 4 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 157 5 Felicia Berglind 93 Hanvikens SK 157 6= Frida Tunemar 93 Motala AIF 152 6= Cecilia Möller 93 Huddinge AIS 152 8 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 152 9= Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 147 9= Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 147 11 Aina Griksaite 94 Österhaninge IF 147 12= Linnéa Blomberg 94 Hässelby SK 142 12= Niki Sandström 94 Hässelby SK 142 14 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 142 15 Karolina Lind 93 Huddinge AIS 137
F17
STAVHOPP 2010-02-07 1 Emma Norss 94 Hammarby IF 297 2 Emmy Bärjegård 93 Kvarnsvedens GoIF 297 3 Erika Nyström 93 Motala AIF 277 4 Jenny Jansson 93 Östhammar FI 257
F17
TRESTEG 2010-02-06 1 Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås FK 1201 2 Linda Nilsson 93 Södertälje IF 1104 3 Emma Norss 94 Hammarby IF 1057 4 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 1041 5 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 1016 6 Josefin Sandelius 94 Hammarby IF 1001 992 7 Erica Wide 94 Bromma IF 1001 989 8 Anna Jonsson Sundberg 94 Bromma IF 976 9 Johanna Hermansson 93 SoIK Hellas 952 10 Elisa Gustafsson 94 IF Åland 948
F17
KULA 3,0 KG 2010-02-06 1 Heidi Schmidt 93 Täby IS 1344 2 Frida Tunemar 93 Motala AIF 1337 3 Charlotte Skogström 93 Täby IS 1182 4 Sabina Sandberg 93 Spårvägens FK 1154 5 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 1057 6 Jennifer Forsberg 94 Väsby IK 991 7 Erika Nyström 93 Motala AIF 966
F15
60 M FÖRSÖK 1 2010-02-06 1 Elin Lindell 95 Hammarby IF 8.19 AF 2 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 8.45 AF 3 Tove Lexén 95 Hammarby IF 8.80 BF 4 Clara Carlsson 95 Sundbybergs IK 8.81 BF 5 Alina Askild 95 Huddinge AIS 9.00 Hannah Svensson 95 Huddinge AIS Ej start FÖRSÖK 2 2010-02-06 1 Malin Skogström 95 Täby IS 8.58 AF 2 Felicia Olofsgård 95 Bromma IF 8.68 AF 8,672 3 Linnéa Lidbeck 95 Hammarby IF 8.90 BF 4 Anna Carnbrand 95 Spårvägens FK 8.96 BF 5 Cornelia Hansson 95 FGF Gotland 8.97 BF 6 Julia Mäkelin 95 Hammarby IF 9.58 Meron Tekle 95 Väsby IK Diskv. Tjuvstart FÖRSÖK 3 2010-02-06 1 Lisa Ferneman 95 Hammarby IF 8.36 AF 2 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 8.51 AF 3 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 8.59 AF 4 Olivia Sjöberg 95 Hammarby IF 8.63 AF 5 Malin Wilén 95 Spårvägens FK 8.68 BF 8,675 6 Linnéa Romān 95 Hammarby IF 8.81 BF 7 Frida Godling 95 Huddinge AIS 8.90 BF B-FINAL 2010-02-06 1 Malin Wilén 95 Spårvägens FK 8.58 2 Linnéa Romān 95 Hammarby IF 8.81 3 Clara Carlsson 95 Sundbybergs IK 8.82 4 Frida Godling 95 Huddinge AIS 8.92 5 Linnéa Lidbeck 95 Hammarby IF 8.92 6 Anna Carnbrand 95 Spårvägens FK 8.96 Cornelia Hansson 95 FGF Gotland Ej start Tove Lexén 95 Hammarby IF Ej start A-FINAL 2010-02-06 1 Elin Lindell 95 Hammarby IF 8.12 2 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 8.33 3 Lisa Ferneman 95 Hammarby IF 8.41 4 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 8.57 5 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 8.63 6 Felicia Olofsgård 95 Bromma IF 8.65 7 Malin Skogström 95 Täby IS 8.68 8 Olivia Sjöberg 95 Hammarby IF 8.74
F15
1000 M FINAL 2 2010-02-06 1 Felicia Hellberg Berglun 95 Sundbybergs IK 3.01.60 1 2,23,82 2 Erika Lövqvist 95 Hagunda IF Friidr 3.06.27 2 2,27,66 7 Elsa Westher 95 Sundbybergs IK 3.48.24 3 9 Pebbles Höglind 95 Sundbybergs IK 4.08.37 4
F15
60 M HÄCK 76,2 CM FÖRSÖK 1 2010-02-07 1 Lisa Ferneman 95 Hammarby IF 9.52 F 2 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 9.66 F 3 Josefine Havdelin 95 IFK Lidingö 10.10 F 4 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 10.67 F FÖRSÖK 2 2010-02-07 1 Elin Lindell 95 Hammarby IF 9.40 F 2 Malin Skogström 95 Täby IS 9.51 F 3 Olivia Hawkins 95 Rånäs 4H 9.66 F 4 Amanda Rydén 95 Huddinge AIS 9.89 F 5 Hedvig Ödahl 95 Hammarby IF 10.69 FINAL 2010-02-07 1 Elin Lindell 95 Hammarby IF 9.20 2 Olivia Hawkins 95 Rånäs 4H 9.47 3 Malin Skogström 95 Täby IS 9.56 4 Lisa Ferneman 95 Hammarby IF 9.58 5 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 9.70 6 Amanda Rydén 95 Huddinge AIS 10.00 7 Josefine Havdelin 95 IFK Lidingö 10.20 8 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 10.42
F15
HÖJDHOPP 2010-02-06 1 Malin Skogström 95 Täby IS 155 2 Nathalie Erlingcarl 95 Hässelby SK 155 3= Cornelia Hansson 95 FGF Gotland 143 3= Amanda Rydén 95 Huddinge AIS 143 5 Louise Huldin 95 Hammarby IF 139 6 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 139 7= Elin Lindell 95 Hammarby IF 139 7= Olivia Sjöberg 95 Hammarby IF 139
F15
STAVHOPP 2010-02-06 1 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 275 2 Fanny Öhrn Selahn 95 Sundbybergs IK 235 3 Hedvig Ödahl 95 Hammarby IF 195
F15
LÄNGDHOPP 2010-02-07 1 Malin Skogström 95 Täby IS 490 2 Hannah Svensson 95 Huddinge AIS 487 3 Nathalie Erlingcarl 95 Hässelby SK 486 4 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 474 5 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 466 6 Fanny Tapper 95 Hammarby IF 451 7 Amanda Rydén 95 Huddinge AIS 449 8 Linnéa Romān 95 Hammarby IF 447 9 Josefine Havdelin 95 IFK Lidingö 446 10 Hedvig Ödahl 95 Hammarby IF 444 11 Linnéa Lidbeck 95 Hammarby IF 439 12 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 425 13 Louise Huldin 95 Hammarby IF 410 14 Lise Karlsson 95 Sundbybergs IK 399 15 Felicia Olofsgård 95 Bromma IF 387 16 Emma Melin 95 Bromma IF 383 17 Frida Nilsson 95 Södertälje IF 354 18 Michelle Inostroza 95 Turebergs FK 343 Elin Lindell 95 Hammarby IF Ej start
F15
KULA 3,0 KG 2010-02-07 1 Malin Skogström 95 Täby IS 1137 2 Fanny Öhrn Selahn 95 Sundbybergs IK 1071 3 Frida Godling 95 Huddinge AIS 1063 4 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 1029 5 Cornelia Hansson 95 FGF Gotland 1001 6 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 986 7 Nathalie Erlingcarl 95 Hässelby SK 955 8 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 933 9 Fanny Tapper 95 Hammarby IF 918 10 Frida Nilsson 95 Södertälje IF 810 11 Josefin Krieg 95 Huddinge AIS 809 12 Michelle Inostroza 95 Turebergs FK 575
F14
60 M FÖRSÖK 1 2010-02-06 1 Sofia Wickström 96 Huddinge AIS 8.33 AF 2 Alice Eriksson 96 Kungsängens SK 8.83 AF 3 Cecilia Danell 96 Huddinge AIS 8.99 BF 4 Lydia Emabie 96 Sundbybergs IK 9.37 BF 5 Lina Mattsson 96 IF Åland 9.66 6 Isabella Carlbom 96 Åkersberga SK 9.87 7 Ellen Westman Persson 96 Hammarby IF 10.25 FÖRSÖK 2 2010-02-06 1 Hanna Jonsson 96 Sundbybergs IK 8.62 AF 2 Isabelle Brauer 96 Åkersberga SK 8.81 AF 3 Rebecka Hallerth 96 SoIK Hellas 9.10 BF 4 Matilda Gunnarsson 96 Huddinge AIS 9.48 BF 5 Felicia Asplund 96 Hammarby IF 9.49 BF lottad 5 Sofia Attermo 96 Hammarby IF 9.49 7 Katarina Anna Kristic 96 Sundbybergs IK 10.80 FÖRSÖK 3 2010-02-06 1 Isabelle Sackemark 96 Hammarby IF 8.80 AF 2 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 8.90 AF 2 Agnes Jansson 96 Upsala IF 8.90 AF 4 Paulina Pellas 96 IF Åland 9.29 BF 5 Karolina Wielgosz 96 Hammarby IF 9.40 BF 6 Jennifer Wimert 96 Åkersberga SK 9.74 7 Tove Wass 96 Hammarby IF 10.03 FÖRSÖK 4 2010-02-06 1 Matilda Åberg 96 Turebergs FK 8.91 AF 2 Clara Cecilia Dias Tagua 96 Hammarby IF 9.22 BF 3 Agnes Odenman 96 Hammarby IF 9.76 4 Katarina Berglin 96 Huddinge AIS 9.95 5 Tina Abazari 96 Sundbybergs IK 10.43 Amanda Karlsson 96 Huddinge AIS Diskv. Tjuvstart Emmy Jonasson 96 Tyresö FK Diskv. Tjuvstart B-FINAL 2010-02-06 1 Cecilia Danell 96 Huddinge AIS 8.98 2 Rebecka Hallerth 96 SoIK Hellas 9.09 3 Karolina Wielgosz 96 Hammarby IF 9.26 4 Clara Cecilia Dias Tagua 96 Hammarby IF 9.36 5 Lydia Emabie 96 Sundbybergs IK 9.38 6 Paulina Pellas 96 IF Åland 9.39 7 Felicia Asplund 96 Hammarby IF 9.42 8 Matilda Gunnarsson 96 Huddinge AIS 9.50 A-FINAL 2010-02-06 1 Sofia Wickström 96 Huddinge AIS 8.26 2 Hanna Jonsson 96 Sundbybergs IK 8.58 3 Isabelle Brauer 96 Åkersberga SK 8.76 4 Alice Eriksson 96 Kungsängens SK 8.84 5 Agnes Jansson 96 Upsala IF 8.85 6 Matilda Åberg 96 Turebergs FK 8.96 7 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 8.98 Isabelle Sackemark 96 Hammarby IF Diskv. Tjuvstart
F14
1000 M FINAL 1 2010-02-06 1 Julia Wide 96 Bromma IF 3.11.19 2 2 Sofia Wickström 96 Huddinge AIS 3.19.42 3 3 Agnes Jansson 96 Upsala IF 3.23.93 4 4 Isabella Carlbom 96 Åkersberga SK 3.33.20 7 5 Sofia Frohm 96 SoIK Hellas 3.33.50 8 6 Katarina Berglin 96 Huddinge AIS 3.56.26 11 7 Ellen Westman Persson 96 Hammarby IF 4.03.98 12 Liza Larsson 96 Hagunda IF Friidr Ej start Sophia Johansson 96 Hammarby IF Ej start FINAL 2 2010-02-06 3 Isabelle Brauer 96 Åkersberga SK 3.11.12 1 2,30,87 4 Tyra Klejn 96 Enhörna IF 3.26.11 5 5 Alexandra Andersson 96 Mälarhöjdens IK 3.27.52 6 6 Jessica Huldin 96 Hammarby IF 3.44.57 9 8 Jennifer Wimert 96 Åkersberga SK 3.49.12 10
F14
60 M HÄCK 76,2 CM FÖRSÖK 1 2010-02-07 1 Sofia Lindfors 96 SoIK Hellas 9.87 F 2 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 10.15 F 3 Moa Ullgren 96 GoIF Tjalve 10.34 F 4 Julia Wide 96 Bromma IF 10.92 F 5 Matilda Åberg 96 Turebergs FK 12.11 FÖRSÖK 2 2010-02-07 1 Alice Eriksson 96 Kungsängens SK 9.94 F 2 Hanna Jonsson 96 Sundbybergs IK 9.98 F 3 Tove Luthman 96 Huddinge AIS 10.50 F 4 Felicia Asplund 96 Hammarby IF 10.86 F Sophia Johansson 96 Hammarby IF Ej start FINAL 2010-02-07 1 Alice Eriksson 96 Kungsängens SK 9.87 2 Hanna Jonsson 96 Sundbybergs IK 9.88 3 Sofia Lindfors 96 SoIK Hellas 9.89 4 Moa Ullgren 96 GoIF Tjalve 10.28 5 Tove Luthman 96 Huddinge AIS 10.32 6 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 10.60 7 Julia Wide 96 Bromma IF 10.84 8 Felicia Asplund 96 Hammarby IF 10.84
F14
HÖJDHOPP 2010-02-06 1 Amanda Karlsson 96 Huddinge AIS 155 REKORD 2 Elin Forsberg 96 Hammarby IF 149 3 Matilda Gunnarsson 96 Huddinge AIS 139 4 Alice Eriksson 96 Kungsängens SK 135 5 Amanda Ledell 96 Huddinge AIS 135 6= Felicia Asplund 96 Hammarby IF 130 6= Lina Mattsson 96 IF Åland 130 8= Jessica Huldin 96 Hammarby IF 130 8= Isabella Carlbom 96 Åkersberga SK 130 10 Sofia Attermo 96 Hammarby IF 130 11 Stina Norss 96 Hammarby IF 125 12= Katarina Berglin 96 Huddinge AIS 120 12= Jennifer Wimert 96 Åkersberga SK 120
F14
STAVHOPP 2010-02-06 1 Frida Werner 96 Hässelby SK 225 2 Stina Norss 96 Hammarby IF 155 Ellienor Werner 98 Hässelby SK Ej start
F14
LÄNGDHOPP 2010-02-07 1 Sofia Lindfors 96 SoIK Hellas 491 2 Moa Ullgren 96 GoIF Tjalve 467 3 Olivia Jurcola 96 Huddinge AIS 458 4 Sofia Wickström 96 Huddinge AIS 454 5 Hanna Jonsson 96 Sundbybergs IK 445 440 6 Vera Altrov Berg 96 Hammarby IF 445 435 7 Alice Eriksson 96 Kungsängens SK 441 8 Rebecka Hallerth 96 SoIK Hellas 426 9 Sanna Hjelm 96 Tyresö FK 424 10 Matilda Gunnarsson 96 Huddinge AIS 420 11 Cecilia Danell 96 Huddinge AIS 417 12 Matilda Åberg 96 Turebergs FK 414 13 Paulina Pellas 96 IF Åland 411 14 Clara Cecilia Dias Tagua 96 Hammarby IF 410 15 Felicia Asplund 96 Hammarby IF 405 16 Isabelle Sackemark 96 Hammarby IF 386 17 Karolina Wielgosz 96 Hammarby IF 385 18 Agnes Odenman 96 Hammarby IF 381 19 Hedvig Wolf 96 Danderyds SK 364 20 Katarina Berglin 96 Huddinge AIS 362 21 Lydia Emabie 96 Sundbybergs IK 337 22 Julia Söderberg 96 Åkersberga SK 335 23 Amanda Ledell 96 Huddinge AIS 332 24 Tove Wass 96 Hammarby IF 305 Lina Mattsson 96 IF Åland Ej start
F14
KULA 3,0 KG 2010-02-07 1 Amanda Karlsson 96 Huddinge AIS 1004 2 Moa Ullgren 96 GoIF Tjalve 988 3 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 946 4 Josefin Björk 96 Tyresö FK 926 5 Olivia Jurcola 96 Huddinge AIS 908 6 Vera Altrov Berg 96 Hammarby IF 840 7 Alice Eriksson 96 Kungsängens SK 750 8 Tove Wass 96 Hammarby IF 663 9 Julia Söderberg 96 Åkersberga SK 638 10 Stina Norss 96 Hammarby IF 611
F13
60 M FÖRSÖK 1 2010-02-06 1 Shabnam Jamalinejad 97 Sundbybergs IK 8.65 AF 2 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 8.79 AF 3 Klara Li Yngve 97 Sundbybergs IK 9.22 BF 4 Charlotte Lundh 97 Kungsängens SK 9.62 5 Sofie Melin 97 Hammarby IF 9.85 6 Sara Berthe 97 Hammarby IF 11.01 FÖRSÖK 2 2010-02-06 1 Johanna Dyremark 97 IFK Tumba 8.67 AF 2 Matilda Lindberg 97 Huddinge AIS 8.90 BF 3 Frida Levin 97 VIF Gute FI 9.06 BF 4 Beata Tersander 97 Hammarby IF 9.08 BF 5 Matilda Elofsson 97 Hammarby IF 9.34 6 Elin Sundqvist 97 Hammarby IF 9.50 7 Alice Setterberg 97 Hammarby IF 9.81 8 Cecilia Jäger Stenberg 97 Sundbybergs IK 10.92 FÖRSÖK 3 2010-02-06 1 Johanna Gustavsson 97 Motala AIF 8.41 AF 2 Mimmi Nordén 97 IFK Tumba 8.86 AF 3 Vera Gerendas 97 Hammarby IF 9.03 BF 4 Anna Norman 97 Sundbybergs IK 9.19 BF 5 Sofia Gidlund 97 Tyresö FK 9.28 BF 6 Ebba Karlsson 97 Huddinge AIS 9.30 BF 7 Gabriella Brito 97 Tyresö FK 9.45 FÖRSÖK 4 2010-02-06 1 Linnéa Gustafsson 97 Hammarby IF 8.64 AF 2 Tove Björnsdotter Petter 97 Hammarby IF 8.81 AF 3 Linn Gustafsson 97 IF Åland 8.89 AF 4 Emma Skanvik 97 Huddinge AIS 9.34 5 Ida Torbiörnsson 97 SoIK Hellas 9.42 6 Maria Ullberg 97 Danderyds SK 9.45 7 Fanny Byström 97 Sundbybergs IK 9.47 B-FINAL 2010-02-06 1 Vera Gerendas 97 Hammarby IF 8.93 2 Beata Tersander 97 Hammarby IF 8.93 3 Matilda Lindberg 97 Huddinge AIS 8.94 4 Anna Norman 97 Sundbybergs IK 9.14 5 Frida Levin 97 VIF Gute FI 9.15 6 Ebba Karlsson 97 Huddinge AIS 9.23 7 Klara Li Yngve 97 Sundbybergs IK 9.28 Sofia Gidlund 97 Tyresö FK Ej start A-FINAL 2010-02-06 1 Johanna Gustavsson 97 Motala AIF 8.30 2 Linnéa Gustafsson 97 Hammarby IF 8.48 3 Johanna Dyremark 97 IFK Tumba 8.54 4 Shabnam Jamalinejad 97 Sundbybergs IK 8.65 5 Tove Björnsdotter Petter 97 Hammarby IF 8.70 6 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 8.74 7 Linn Gustafsson 97 IF Åland 8.86 8 Mimmi Nordén 97 IFK Tumba 8.99
F13
600 M FINAL 1 2010-02-07 1 Moira Twengström 97 Hammarby IF 2.11.52 6 2 June Jepkemoi 97 Åkersberga SK 2.14.48 7 3 Emelie Abrahamsson 97 Hammarby IF 2.16.44 8 4 Julia Livemo 97 VIF Gute FI 2.18.60 9 5 Fanny Huss 97 Åkersberga SK 2.19.15 10 Stella Hallberg 97 Åkersberga SK Bröt FINAL 2 2010-02-07 1 Anna Norman 97 Sundbybergs IK 1.47.67 1 2 Vera Gerendas 97 Hammarby IF 1.50.51 2 3 Anna Dahlgren Rosen 97 Ingarö IF 1.52.19 3 4 Maria Ullberg 97 Danderyds SK 1.58.29 4 5 Alice Setterberg 97 Hammarby IF 2.03.35 5 6 Lydia Sandgren 97 Åkersberga SK 2.24.73 11
F13
60 M HÄCK 76,2 CM FÖRSÖK 1 2010-02-07 1 Johanna Dyremark 97 IFK Tumba 10.16 F 2 Tove Björnsdotter Petter 97 Hammarby IF 10.56 F 3 Linn Gustafsson 97 IF Åland 10.92 F 4 Maria Ullberg 97 Danderyds SK 11.66 5 Gabriella Brito 97 Tyresö FK 12.03 6 Charlotte Lundh 97 Kungsängens SK 13.04 7 Lydia Sandgren 97 Åkersberga SK 13.36 FÖRSÖK 2 2010-02-07 1 Johanna Gustavsson 97 Motala AIF 10.09 F 2 Lovisa Östervall 97 IFK Tumba 10.24 F 3 Helena Ward 97 IFK Märsta 10.78 F 4 Amanda Hedlund 97 SoIK Hellas 11.72 5 Sofia Gidlund 97 Tyresö FK 12.02 6 Hanna Strömbäck 97 Hammarby IF 13.57 Sara Carlstein 97 Åkersberga SK Ej start FÖRSÖK 3 2010-02-07 1 Mimmi Nordén 97 IFK Tumba 10.15 F 2 Linnéa Gustafsson 97 Hammarby IF 11.20 F 3 Sandra Skogström 97 Täby IS 11.67 4 Ebba Karlsson 97 Huddinge AIS 11.75 5 Emma Thor 97 IFK Märsta 12.14 6 Stella Hallberg 97 Åkersberga SK 13.41 FINAL 2010-02-07 1 Johanna Gustavsson 97 Motala AIF 9.77 2 Johanna Dyremark 97 IFK Tumba 9.86 3 Mimmi Nordén 97 IFK Tumba 10.02 4 Lovisa Östervall 97 IFK Tumba 10.14 5 Linnéa Gustafsson 97 Hammarby IF 10.27 6 Tove Björnsdotter Petter 97 Hammarby IF 10.41 7 Linn Gustafsson 97 IF Åland 10.83 Helena Ward 97 IFK Märsta Bröt
F13
HÖJDHOPP 2010-02-06 1 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 151 2 Lovisa Östervall 97 IFK Tumba 148 3 Sara Carlstein 97 Åkersberga SK 145 4 Johanna Gustavsson 97 Motala AIF 142 5 Mimmi Nordén 97 IFK Tumba 139 6 Maria Ullberg 97 Danderyds SK 136 7= Frida Levin 97 VIF Gute FI 132 7= Beata Tersander 97 Hammarby IF 132 9= Emma Thor 97 IFK Märsta 128 9= Gabriella Brito 97 Tyresö FK 128 9= Linn Gustafsson 97 IF Åland 128 12 Johanna Dyremark 97 IFK Tumba 128 13= Alice Setterberg 97 Hammarby IF 123 13= Sandra Skogström 97 Täby IS 123 15= Matilda Elofsson 97 Hammarby IF 123 15= Ebba Karlsson 97 Huddinge AIS 123 17 Sofia Gidlund 97 Tyresö FK 123 18 Charlotte Lundh 97 Kungsängens SK 123
F13
STAVHOPP 2010-02-07 1 Isa Diamant 97 Hammarby IF 170 2 Sofia Gidlund 97 Tyresö FK 149
F13
LÄNGDHOPP ZON 2010-02-07 1 Linnéa Gustafsson 97 Hammarby IF 501 REKORD 2 Lovisa Östervall 97 IFK Tumba 488 3 Johanna Gustavsson 97 Motala AIF 484 4 Johanna Dyremark 97 IFK Tumba 469 5 Frida Levin 97 VIF Gute FI 465 6 Tove Björnsdotter Petter 97 Hammarby IF 451 7 Beata Tersander 97 Hammarby IF 434 8 Sofia Gidlund 97 Tyresö FK 431 9 Helena Ward 97 IFK Märsta 427 10 Mimmi Nordén 97 IFK Tumba 424 11 Ebba Karlsson 97 Huddinge AIS 423 415 12 Isa Diamant 97 Hammarby IF 423 408 13 Linn Gustafsson 97 IF Åland 422 14 Maria Ullberg 97 Danderyds SK 419 15 Emma Skanvik 97 Huddinge AIS 416 16 Klara Li Yngve 97 Sundbybergs IK 412 17 Lydia Sandgren 97 Åkersberga SK 409 406 18 Shabnam Jamalinejad 97 Sundbybergs IK 409 397 19 Emma Thor 97 IFK Märsta 405 20 Ida Jansheden 97 Hammarby IF 403 21 Gabriella Brito 97 Tyresö FK 400 22 Sandra Skogström 97 Täby IS 398 23 Moira Twengström 97 Hammarby IF 391 24 Fanny Byström 97 Sundbybergs IK 383 25 Charlotte Lundh 97 Kungsängens SK 370 26 Frida Vesterlund 97 Hässelby SK 343 340 27 Hanna Strömbäck 97 Hammarby IF 343 336 28 Stella Hallberg 97 Åkersberga SK 341 29 Fanny Huss 97 Åkersberga SK 336 30 Matilda Styfberg 97 Hammarby IF 335 31 Elin Sundqvist 97 Hammarby IF 331 32 Cecilia Jäger Stenberg 97 Sundbybergs IK 301 33 Cecilia Thunborg 97 Hässelby SK 279 34 Sara Carlstein 97 Åkersberga SK Ej start
F13
KULA 2,0 KG 2010-02-06 1 Sandra Skogström 97 Täby IS 1099 2 Matilda Lindberg 97 Huddinge AIS 1044 3 Frida Levin 97 VIF Gute FI 1016 4 Emma Thor 97 IFK Märsta 999 5 Linn Gustafsson 97 IF Åland 942 6 Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 923 7 Johanna Dyremark 97 IFK Tumba 873 8 Julia Livemo 97 VIF Gute FI 871 9 Felicia Lindberg 97 Hammarby IF 850 10 Olivia Fors 97 Åkersberga SK 823 11 Gabriella Brito 97 Tyresö FK 785 12 Emma Skanvik 97 Huddinge AIS 784 13 Maria Ullberg 97 Danderyds SK 733 14 Cecilia Jäger Stenberg 97 Sundbybergs IK 685
F12
60 M FÖRSÖK 1 2010-02-06 1 Pernilla Hansson 98 Hammarby IF 9.05 AF 2 Sofie Andersson 98 Sundbybergs IK 9.28 BF 3 Emma Hultström 98 Hammarby IF 9.56 BF 4 Téa Capelle 98 Hammarby IF 9.95 5 Filippa Forsberg 98 Hammarby IF 10.03 6 Alicia Svensson 98 IFK Tumba 11.00 FÖRSÖK 2 2010-02-06 1 Magdalena Åkesson 98 Hammarby IF 9.05 AF 2 Ida Fritzdorf Cåberg 98 Tyresö FK 9.29 BF 3 Johanna Andersson 98 Väsby IK 9.40 BF 4 Stefanie Nygren 98 Huddinge AIS 9.65 BF 5 Frida Pettersson 98 VIF Gute FI 9.68 6 Madde Embayee 98 Huddinge AIS 10.05 7 Hedda Ericsson 98 Hammarby IF 10.32 FÖRSÖK 3 2010-02-06 1 Mathilda Eriksson 98 IFK Tumba 8.74 AF 2 Maja Almgren 98 VIF Gute FI 8.93 AF 3 Felicia Bodaxell 98 Huddinge AIS 9.11 AF 4 Ebba Gustavsson 98 Motala AIF 9.15 BF 5 Hanne Retsloff 98 Hammarby IF 10.13 6 Mina Bouizem Byström 98 Hammarby IF 10.18 7 My Lindqvist 98 Hammarby IF 10.21 FÖRSÖK 4 2010-02-06 1 Linnea Frobe 98 Täby IS 8.84 AF 2 Fanny Holmström 98 Huddinge AIS 8.87 AF 3 Hanna Kapell 98 Hammarby IF 9.49 BF 4 Negin Azimi 98 Sundbybergs IK 9.83 5 Nike Radhe 98 Hammarby IF 9.83 6 Agnes Winsth 98 Hammarby IF 10.26 7 Andrea Hedin 98 IFK Tumba 10.28 FÖRSÖK 5 2010-02-06 1 Marion Sackey Mensah 98 Huddinge AIS 9.01 AF 2 Elin Lundin 98 VIF Gute FI 9.57 BF 3 Linnéa Palmerstedt 98 Hammarby IF 9.70 4 Sofia Bigert 98 Tyresö FK 9.78 5 Julia Brunnstedt 98 Hammarby IF 9.94 6 Charlotta Blom 98 Upsala IF 9.95 7 Anne Schultz 98 Hammarby IF 10.76 8 Makta Tsegai 98 Huddinge AIS 11.19 B-FINAL 2010-02-06 1 Ebba Gustavsson 98 Motala AIF 9.08 2 Johanna Andersson 98 Väsby IK 9.25 3 Ida Fritzdorf Cåberg 98 Tyresö FK 9.26 4 Sofie Andersson 98 Sundbybergs IK 9.30 5 Hanna Kapell 98 Hammarby IF 9.37 6 Emma Hultström 98 Hammarby IF 9.53 7 Stefanie Nygren 98 Huddinge AIS 9.64 8 Elin Lundin 98 VIF Gute FI 9.66 A-FINAL 2010-02-06 1 Mathilda Eriksson 98 IFK Tumba 8.70 2 Linnea Frobe 98 Täby IS 8.78 3 Fanny Holmström 98 Huddinge AIS 8.78 4 Maja Almgren 98 VIF Gute FI 8.85 5 Marion Sackey Mensah 98 Huddinge AIS 8.93 6 Magdalena Åkesson 98 Hammarby IF 8.96 7 Pernilla Hansson 98 Hammarby IF 9.08 8 Felicia Bodaxell 98 Huddinge AIS 9.37
F12
600 M FINAL 1 2010-02-07 1 Fanny Holmström 98 Huddinge AIS 2.01.11 6 2 Fanny Lindkvist 98 Åkersberga SK 2.13.94 10 3 Ida Fritzdorf Cåberg 98 Tyresö FK 2.16.96 16 4 Sofie Andersson 98 Sundbybergs IK 2.17.84 17 5 Maja Almgren 98 VIF Gute FI 2.21.15 18 6 Nike Radhe 98 Hammarby IF 2.27.20 19 7 Disa Ullberg 98 Danderyds SK 2.31.51 21 FINAL 2 2010-02-07 1 Emilia Neumann 98 Kungsängens SK 2.10.88 9 2 Johanna Edelstam 98 Hammarby IF 2.14.42 11 3 Stefanie Nygren 98 Huddinge AIS 2.15.33 12 4 Sofia Bigert 98 Tyresö FK 2.16.02 14 5 Negin Azimi 98 Sundbybergs IK 2.16.28 15 6 Cornelia Lundberg 98 Hammarby IF 2.30.03 20 7 Frida Pettersson 98 VIF Gute FI 2.34.91 22 8 Emily Berghäll 98 Hammarby IF 2.36.25 23 FINAL 3 2010-02-07 1 Malin Svärdling 98 Åkersberga SK 1.47.69 1 2 Marion Sackey Mensah 98 Huddinge AIS 1.51.63 2 3 Johanna Andersson 98 Väsby IK 1.54.95 3 4 Hanna Kapell 98 Hammarby IF 1.57.51 4 5 Rebecka Durén 98 Hässelby SK 2.01.00 5 6 Matilda Laidlaw 98 Hammarby IF 2.01.92 7 7 Alma Kjellberg 98 Hässelby SK 2.05.64 8 8 Ella Strömfelt 98 Hammarby IF 2.15.77 13
F12
60 M HÄCK 76,2 CM FÖRSÖK 1 2010-02-07 1 Ida Fritzdorf Cåberg 98 Tyresö FK 12.10 F 2 Elin Lundin 98 VIF Gute FI 12.31 F 3 Lova Landerholm 98 Hässelby SK 12.57 F 4 Elsa Hård 98 Hammarby IF 12.66 5 Hanne Retsloff 98 Hammarby IF 13.27 6 Ella Strömfelt 98 Hammarby IF 13.73 FÖRSÖK 2 2010-02-07 1 Johanna Edelstam 98 Hammarby IF 11.78 F 2 Matilda Laidlaw 98 Hammarby IF 12.61 3 Charlotta Blom 98 Upsala IF 13.02 4 Frida Pettersson 98 VIF Gute FI 13.52 5 Emily Berghäll 98 Hammarby IF 15.01 Ebba Gustavsson 98 Motala AIF Bröt FÖRSÖK 3 2010-02-07 1 Malin Svärdling 98 Åkersberga SK 10.56 F 2 Pernilla Hansson 98 Hammarby IF 11.13 F 3 Mathilda Eriksson 98 IFK Tumba 11.20 F 4 Hanna Kapell 98 Hammarby IF 11.92 F 5 Maja Almgren 98 VIF Gute FI 13.08 FINAL 2010-02-07 1 Malin Svärdling 98 Åkersberga SK 10.82 2 Mathilda Eriksson 98 IFK Tumba 11.06 3 Pernilla Hansson 98 Hammarby IF 11.25 4 Ida Fritzdorf Cåberg 98 Tyresö FK 11.77 5 Johanna Edelstam 98 Hammarby IF 11.95 6 Hanna Kapell 98 Hammarby IF 12.11 7 Elin Lundin 98 VIF Gute FI 12.34 8 Lova Landerholm 98 Hässelby SK 12.64
F12
HÖJDHOPP 2010-02-07 1 Mathilda Eriksson 98 IFK Tumba 142 2 Marion Sackey Mensah 98 Huddinge AIS 132 3 Ebba Gustavsson 98 Motala AIF 132 4 Pernilla Hansson 98 Hammarby IF 132 5 Lova Landerholm 98 Hässelby SK 128 6 Sofia Bigert 98 Tyresö FK 128 7 Ida Fritzdorf Cåberg 98 Tyresö FK 128 8 Elsa Hård 98 Hammarby IF 128 9 Frida Pettersson 98 VIF Gute FI 128 10= Charlotta Blom 98 Upsala IF 124 10= Fanny Lindkvist 98 Åkersberga SK 124 12 Negin Azimi 98 Sundbybergs IK 124 13 Grete Ahlberg 98 Hammarby IF 124 14 Johanna Edelstam 98 Hammarby IF 120 15= Disa Ullberg 98 Danderyds SK 115 15= Andrea Hedin 98 IFK Tumba 115 17 Ella Strömfelt 98 Hammarby IF 110
F12
TRESTEG ZON 2010-02-06 1 Ellienor Werner 98 Hässelby SK 989 2 Mathilda Eriksson 98 IFK Tumba 978 3 Pernilla Hansson 98 Hammarby IF 924 4 Marion Sackey Mensah 98 Huddinge AIS 915 5 Johanna Andersson 98 Väsby IK 910 6 Maria Lindeberg 98 Upsala IF 863 7 Ida Fritzdorf Cåberg 98 Tyresö FK 847 8 Ebba Gustavsson 98 Motala AIF 838 9 Hanna Kapell 98 Hammarby IF 837 10 Felicia Bodaxell 98 Huddinge AIS 829 11 Elin Lundin 98 VIF Gute FI 825 12 Maja Almgren 98 VIF Gute FI 818 13 Sofia Bigert 98 Tyresö FK 810 14 Emma Hultström 98 Hammarby IF 802 15 Stefanie Nygren 98 Huddinge AIS 797 16 Madde Embayee 98 Huddinge AIS 779 17 Linnéa Palmerstedt 98 Hammarby IF 777 18 Emily Berghäll 98 Hammarby IF 771 19 Filippa Forsberg 98 Hammarby IF 756 20 Grete Ahlberg 98 Hammarby IF 746 21 Frida Pettersson 98 VIF Gute FI 734 22 Andrea Hedin 98 IFK Tumba 702 23 Makta Tsegai 98 Huddinge AIS 670 Matilda Sjöholm 98 Hammarby IF Ej start Charlotta Blom 98 Upsala IF Ej res.
F12
KULA 2,0 KG 2010-02-06 1 Mathilda Eriksson 98 IFK Tumba 1049 2 Ebba Gustavsson 98 Motala AIF 1039 3 Felicia Bodaxell 98 Huddinge AIS 1038 4 Grete Ahlberg 98 Hammarby IF 976 5 Emily Berghäll 98 Hammarby IF 849 6 Charlotta Blom 98 Upsala IF 823 7 Madde Embayee 98 Huddinge AIS 747 8 Sofia Bigert 98 Tyresö FK 745 9 Emma Hultström 98 Hammarby IF 726 10 Fanny Holmström 98 Huddinge AIS 711 11 Negin Azimi 98 Sundbybergs IK 689 12 Andrea Hedin 98 IFK Tumba 667 13 Julia Brunnstedt 98 Hammarby IF 627 14 Frida Pettersson 98 VIF Gute FI 616 611 15 Makta Tsegai 98 Huddinge AIS 616 586 16 Alicia Svensson 98 IFK Tumba 612 17 Lina Bomler 98 Huddinge AIS 595 18 Maja Almgren 98 VIF Gute FI 554 19 Charlotta Sjöstrand 98 Åkersberga SK 401
F11
60 M FÖRSÖK 1 2010-02-06 1 Jennifer Karlsson 99 Österhaninge IF 9.50 AF 2 Rosanna Cianelli 99 Hammarby IF 9.57 AF 3 Stina Erlandsson 99 Mälarhöjdens IK 9.72 BF 4 Hanna Bielke 99 Täby IS 9.87 BF 5 Emma Levin 99 VIF Gute FI 9.95 BF 6 Fanny Jansson 99 Hammarby IF 9.99 7 Celina Reichardt 99 Spårvägens FK 10.00 8 Amanda Hansson 99 Hässelby SK 10.15 FÖRSÖK 2 2010-02-06 1 Louise Svensson 99 Flens FS 9.38 AF 2 Lisa Gunnarsson 99 Turebergs FK 9.46 AF 3 Emma Wästfelt 99 Bromma IF 9.47 AF 4 Clara Fangel 99 Spårvägens FK 9.68 BF 5 Maja Lundmark 99 Hammarby IF 9.96 BF 6 Filippa Ström 99 Hässelby SK 9.97 BF 7 Nora Murray 99 Mälarhöjdens IK 10.06 8 Flavia Johansson 99 Hammarby IF 10.36 FÖRSÖK 3 2010-02-06 1 Gracia Zomi 99 IFK Märsta 9.37 AF 2 Stina Franzén 99 Hammarby IF 10.10 3 Elin Berglund 99 Österhaninge IF 10.14 4 Hannah Petersen 99 Österhaninge IF 10.22 5 Alva Romert 99 Hammarby IF 11.29 6 Elin Degerholm 99 Hammarby IF 11.64 7 Astrid Sandfeldt 99 Spårvägens FK 11.89 FÖRSÖK 4 2010-02-06 1 Ida Thunberg 99 IK Stål 9.17 AF 2 Hedda Jahrl 99 Hammarby IF 10.02 3 Mea Fritz 99 Hässelby SK 10.13 4 Ellinor Östervall 99 IFK Tumba 10.29 5 Isabella Engström 99 Hammarby IF 10.35 6 Sonia Nygren 99 Hammarby IF 10.62 7 Hedvig Holmberg 99 Danderyds SK 10.70 Wilma Fagerström 99 IFK Lidingö Ej start FÖRSÖK 5 2010-02-06 1 Vilma Jonsson 99 Danderyds SK 9.66 AF 2 Julia Dyrke 99 Hammarby IF 9.78 BF 3 Evelina Jonsson 99 Turebergs FK 9.98 BF 4 Elin Cedbom 99 Mälarhöjdens IK 10.29 5 Frida Jerlin 99 Hammarby IF 10.34 6 Klara Hammarström 99 Hässelby SK 10.34 7 Kajsa Halldén 99 Mälarhöjdens IK 10.56 8 Isabelle Ravelojaona 99 Spårvägens FK 10.79 B-FINAL 1 2010-02-06 1 Clara Fangel 99 Spårvägens FK 9.61 2 Julia Dyrke 99 Hammarby IF 9.69 3 Filippa Ström 99 Hässelby SK 9.89 4 Maja Lundmark 99 Hammarby IF 9.90 5 Stina Erlandsson 99 Mälarhöjdens IK 9.93 6 Hanna Bielke 99 Täby IS 9.99 7 Evelina Jonsson 99 Turebergs FK 10.04 8 Emma Levin 99 VIF Gute FI 10.21 A-FINAL 1 2010-02-06 1 Ida Thunberg 99 IK Stål 9.08 2 Gracia Zomi 99 IFK Märsta 9.12 3 Rosanna Cianelli 99 Hammarby IF 9.37 4 Lisa Gunnarsson 99 Turebergs FK 9.41 5 Jennifer Karlsson 99 Österhaninge IF 9.45 6 Louise Svensson 99 Flens FS 9.47 7 Emma Wästfelt 99 Bromma IF 9.53 8 Vilma Jonsson 99 Danderyds SK 9.85
F11
600 M FINAL 1 2010-02-06 1 Ida Thunberg 99 IK Stål 1.56.31 1 2 Hedda Jahrl 99 Hammarby IF 2.05.24 4 3 Rosanna Cianelli 99 Hammarby IF 2.06.28 5 4 Mea Fritz 99 Hässelby SK 2.19.25 14 5 Stina Erlandsson 99 Mälarhöjdens IK 2.19.80 15 6 Maja Lundmark 99 Hammarby IF 2.20.76 17 7 Isabelle Ravelojaona 99 Spårvägens FK 2.28.62 23 Alva Romert 99 Hammarby IF Bröt Wilma Fagerström 99 IFK Lidingö Ej start FINAL 2 2010-02-06 1 Fanny Runheim 99 KFUM Örebro Friid 2.11.02 7 2 Gracia Zomi 99 IFK Märsta 2.20.14 16 3 Emma Levin 99 VIF Gute FI 2.21.77 18 4 Elin Cedbom 99 Mälarhöjdens IK 2.22.87 19 5 Hannah Petersen 99 Österhaninge IF 2.23.05 20 6 Isabella Engström 99 Hammarby IF 2.24.61 21 7 Klara Hammarström 99 Hässelby SK 2.25.18 22 8 Filippa Ström 99 Hässelby SK 2.31.39 24 9 Astrid Sandfeldt 99 Spårvägens FK 2.36.71 25 10 Elin Degerholm 99 Hammarby IF 2.53.05 26 FINAL 3 2010-02-06 1 Vilma Jonsson 99 Danderyds SK 1.56.84 2 2 Louise Svensson 99 Flens FS 1.57.13 3 3 Celina Reichardt 99 Spårvägens FK 2.10.44 6 4 Hanna Bielke 99 Täby IS 2.11.98 8 5 Flavia Johansson 99 Hammarby IF 2.12.70 9 6 Hedvig Holmberg 99 Danderyds SK 2.14.18 10 7 Elin Berglund 99 Österhaninge IF 2.15.40 11 8 Amanda Hansson 99 Hässelby SK 2.17.83 12 9 Kajsa Halldén 99 Mälarhöjdens IK 2.17.86 13
F11
60 M HÄCK SPECIAL 1 Louise Svensson 99 Flens FS 11.24 AF 2 Jennifer Karlsson 99 Österhaninge IF 11.35 AF 3 Hanna Bielke 99 Täby IS 11.94 BF 4 Mea Fritz 99 Hässelby SK 12.04 BF 5 Flavia Johansson 99 Hammarby IF 12.47 6 Zabrina Koont 99 Hammarby IF 12.53 7 Malin Dahlbäck 99 Åkersberga SK 12.59 1 Josefine Lundvall 99 Täby IS 11.04 AF 2 Ebba Strandberg 99 Hammarby IF 11.67 AF 3 Amanda Hansson 99 Hässelby SK 11.95 BF 4 Fanny Jansson 99 Hammarby IF 12.40 BF 5 Moa Lindqvist 99 Täby IS 12.77 6 Klara Hammarström 99 Hässelby SK 12.94 Emma Levin 99 VIF Gute FI Bröt Frida Björs 99 Hässelby SK Bröt 1 Ida Thunberg 99 IK Stål 10.25 AF 2 Fanny Runheim 99 KFUM Örebro Friid 10.63 AF 3 Maja Lundmark 99 Hammarby IF 11.69 BF 4 Hedvig Holmberg 99 Danderyds SK 12.15 BF 5 Ellinor Östervall 99 IFK Tumba 12.45 BF 6 Elin Berglund 99 Österhaninge IF 12.84 7 Isabella Engström 99 Hammarby IF 12.96 1 Vilma Jonsson 99 Danderyds SK 11.11 AF 2 Olivia Sahlin 99 Åkersberga SK 11.45 AF 3 Hedda Jahrl 99 Hammarby IF 12.42 BF 4 Linn Ringqvist 99 Tyresö FK 12.53 5 Sonia Nygren 99 Hammarby IF 13.16 6 Hannah Petersen 99 Österhaninge IF 13.57 7 Kajsa Halldén 99 Mälarhöjdens IK 13.60 1 Maja Lundmark 99 Hammarby IF 11.84 2 Hanna Bielke 99 Täby IS 11.87 3 Amanda Hansson 99 Hässelby SK 11.91 4 Mea Fritz 99 Hässelby SK 11.94 5 Hedda Jahrl 99 Hammarby IF 12.01 6 Fanny Jansson 99 Hammarby IF 12.08 7 Ellinor Östervall 99 IFK Tumba 12.55 Hedvig Holmberg 99 Danderyds SK Diskv. Tjuvstart 1 Ida Thunberg 99 IK Stål 9.95 2 Fanny Runheim 99 KFUM Örebro Friid 10.47 3 Josefine Lundvall 99 Täby IS 10.76 4 Vilma Jonsson 99 Danderyds SK 10.92 5 Jennifer Karlsson 99 Österhaninge IF 11.01 6 Louise Svensson 99 Flens FS 11.03 7 Olivia Sahlin 99 Åkersberga SK 11.05 8 Ebba Strandberg 99 Hammarby IF 11.84
F11
HÖJDHOPP 2010-02-07 1 Ida Thunberg 99 IK Stål 132 2 Hanna Bielke 99 Täby IS 132 3 Olivia Sahlin 99 Åkersberga SK 132 4 Louise Svensson 99 Flens FS 128 5 Josefine Lundvall 99 Täby IS 124 6= Hanna Hentschel 99 Ösmo FIK 116 6= Elin Berglund 99 Österhaninge IF 116 8 Emma Levin 99 VIF Gute FI 116 9 Josefine Hauptmann 99 Österhaninge IF 116 10 Malin Dahlbäck 99 Åkersberga SK 112 11 Ebba Strandberg 99 Hammarby IF 112 12 Klara Hammarström 99 Hässelby SK 112 13 Fanny Jansson 99 Hammarby IF 112 14 Nora Murray 99 Mälarhöjdens IK 112 15= Hedda Jahrl 99 Hammarby IF 107 15= Zabrina Koont 99 Hammarby IF 107 17 Celina Reichardt 99 Spårvägens FK 107 18 Wendela Dryler 99 IF Linnéa 107 19 Isabella Engström 99 Hammarby IF 107 20 Hannah Petersen 99 Österhaninge IF 102 21 Frida Björs 99 Hässelby SK 102 22 Stina Erlandsson 99 Mälarhöjdens IK 97 23 Amanda Hansson 99 Hässelby SK 97
F11
TRESTEG ZON 2010-02-06 1 Ida Thunberg 99 IK Stål 922 2 Fanny Runheim 99 KFUM Örebro Friid 895 3 Lisa Gunnarsson 99 Turebergs FK 864 4 Vilma Jonsson 99 Danderyds SK 863 5 Louise Svensson 99 Flens FS 860 6 Hanna Bielke 99 Täby IS 797 7 Mea Fritz 99 Hässelby SK 793 8 Emma Levin 99 VIF Gute FI 783 9 Hedda Jahrl 99 Hammarby IF 778 10 Fanny Jansson 99 Hammarby IF 759 11 Klara Hammarström 99 Hässelby SK 751 12 Elin Berglund 99 Österhaninge IF 748 13 Amanda Hansson 99 Hässelby SK 747 14 Maja Lundmark 99 Hammarby IF 742 15 Hedvig Holmberg 99 Danderyds SK 723 16 Hannah Petersen 99 Österhaninge IF 669 17 Alva Romert 99 Hammarby IF 639 Elin Degerholm 99 Hammarby IF Ej res. Frida Jerlin 99 Hammarby IF Ej res.
F11
KULA 2,0 KG 2010-02-07 1 Ida Thunberg 99 IK Stål 853 2 Louise Svensson 99 Flens FS 842 3 Fanny Runheim 99 KFUM Örebro Friid 823 4 Flavia Johansson 99 Hammarby IF 811 5 Josefine Hauptmann 99 Österhaninge IF 792 6 Hanna Bielke 99 Täby IS 747 7 Olivia Sahlin 99 Åkersberga SK 662 8 Emma Levin 99 VIF Gute FI 660 9 Isabella Engström 99 Hammarby IF 642 10 Zabrina Koont 99 Hammarby IF 610 11 Frida Björs 99 Hässelby SK 609 12 Hanna Hentschel 99 Ösmo FIK 604 13 Hedvig Holmberg 99 Danderyds SK 580 14 Hannah Petersen 99 Österhaninge IF 573 15 Malin Dahlbäck 99 Åkersberga SK 567 16 Klara Hammarström 99 Hässelby SK 564 17 Fanny Jansson 99 Hammarby IF 545 18 Filippa Ström 99 Hässelby SK 536 19 Amanda Hansson 99 Hässelby SK 534 20 Maja Lundmark 99 Hammarby IF 527 21 Jenny Portnoff 99 Mälarhöjdens IK 499 22 Elin Berglund 99 Österhaninge IF 492 23 Linn Ringqvist 99 Tyresö FK 475 24 Hedda Jahrl 99 Hammarby IF 470 25 Ebba Strandberg 99 Hammarby IF 450
F10
4 KAMP 2010-02-07 1 Linda Nyblom * 0 Turebergs FK 7 2 Julia Axtelius * 0 Enköpings AIF 12 3 Filippa Wallén * 0 Täby IS 17 4 Jessica Hansson * 0 Hammarby IF 43 5 Tilda Kapell * 1 Hammarby IF 51 6 Astrid Atle * 0 Bromma IF 54 7 Charlotte Andersson * 0 Huddinge AIS 55 8 Madeleine Ruyter * 0 Huddinge AIS 56 9 Alva Fahlbeck * 0 Hammarby IF 59 10 Linn Alness Borg * 0 IFK Lidingö 65 11 Josefine Lingman * 0 Hammarby IF 68 12 Amanda Thor * 0 Hässelby SK 69 13 Elina Hedin * 0 IFK Tumba 71 14 Nora Odelius * 0 Hammarby IF 72 15 Siri Samuelberg * 0 Hammarby IF 73 16 Matilda Rönnberg * 0 Turebergs FK 74 17 Alvina Valtersson * 0 IFK Tumba 77 18 Vilda Ekhorn * 0 Hammarby IF 78 19 Anna Berglund * 0 Österhaninge IF 81 20 Linnéa Stevens * 0 Hammarby IF 84 21 Mira Strömberg * 0 IFK Lidingö 86 22 Amanda Gustafsson * 0 IF Åland 87 23 Emilia Nömell * 0 Österhaninge IF 88 24 Victoria Richardsson * 0 Hammarby IF 90 25= Ellinor Pålsson * 0 IFK Lidingö 97 25= Moa Holm * 0 IFK Lidingö 97 27 Sandra Klingström * 0 Huddinge AIS 100 28 Jonna Geiryd * 0 Huddinge AIS 103 29= Minna Berg * 0 Hammarby IF 105 29= Kari Feste * 0 IFK Lidingö 105 31 Vilma Hultström * 0 Hammarby IF 108 32= Frida Berndtson * 0 Sundbybergs IK 109 32= Louise Granqvist * 0 Tyresö FK 109 34 Felicia Liljehäll * 0 Turebergs FK 112 35 Linnéa Johansson * 0 Hammarby IF 116 36 Rebecca Christensson * 0 Turebergs FK 120 37 My Jansson * 0 Österhaninge IF 129 38 Miriam Teckle * 0 Hammarby IF 135 39 Elfrida Scherdin * 0 Hammarby IF 136 40 Alice Jädervik * 0 IFK Lidingö 150 41 Felicia Danielsson * 0 Huddinge AIS 153 42 Thea Lien * 0 IFK Lidingö 158 43 Julia Gren * 0 Österhaninge IF 159 44 Sharom Mebrahtu * 0 Hammarby IF 161 45= Jobella Tesfai * 0 Hammarby IF 171 45= Paulina Engel * 0 IFK Lidingö 171
F10
400 M FINAL 1 2010-02-07 1 Filippa Lundberg 0 Tyresö FK 1.26.08 7 2 Amanda Wictorin * 0 IFK Lidingö 1.32.68 33 3 Julia Gren * 0 Österhaninge IF 1.36.17 37 4 Paulina Engel * 0 IFK Lidingö 1.40.15 43 5 Emelie Routsalainen 0 Hammarby IF 1.41.62 45 6 Femke Månsson * 0 IFK Lidingö 1.41.64 46 7 Sara Movin * 0 IFK Lidingö 1.49.85 49 8 Miriam Teckle * 0 Hammarby IF 1.49.92 50 Amanda Klejn 0 Enhörna IF Ej start FINAL 2 2010-02-07 1 Elfrida Scherdin * 0 Hammarby IF 1.29.41 19 2 Felicia Danielsson * 0 Huddinge AIS 1.34.14 36 3 Alice Jädervik * 0 IFK Lidingö 1.36.46 38 4 My Jansson * 0 Österhaninge IF 1.37.82 39 5 Thea Lien * 0 IFK Lidingö 1.38.06 40 6 Sharom Mebrahtu * 0 Hammarby IF 1.38.97 41 7 Jobella Tesfai * 0 Hammarby IF 1.44.15 48 Hanna Engel * 0 IFK Lidingö Ej start FINAL 3 2010-02-07 1 Mira Strömberg * 0 IFK Lidingö 1.28.20 10 2 Victoria Richardsson * 0 Hammarby IF 1.28.63 13 3 Louise Granqvist * 0 Tyresö FK 1.28.81 15 4 Vilma Hultström * 0 Hammarby IF 1.28.89 16 5 Jonna Geiryd * 0 Huddinge AIS 1.31.14 26 6 Ellinor Pålsson * 0 IFK Lidingö 1.31.19 27 7 Rebecca Christensson * 0 Turebergs FK 1.32.24 31 8 Kari Feste * 0 IFK Lidingö 1.41.46 44 FINAL 4 2010-02-07 1 Astrid Atle * 0 Bromma IF 1.21.22 3 2 Sandra Klingström * 0 Huddinge AIS 1.29.95 22 3 Matilda Rönnberg * 0 Turebergs FK 1.30.50 24 4 Frida Berndtson * 0 Sundbybergs IK 1.32.15 30 5 Amanda Gustafsson * 0 IF Åland 1.32.80 34 6 Linnéa Johansson * 0 Hammarby IF 1.32.90 35 Malin Eriksson * 0 IFK Tumba Ej start FINAL 5 2010-02-07 1 Madeleine Ruyter * 0 Huddinge AIS 1.26.79 9 2 Tilda Kapell * 1 Hammarby IF 1.28.30 11 3 Emilia Nömell * 0 Österhaninge IF 1.28.61 12 4 Siri Samuelberg * 0 Hammarby IF 1.28.80 14 5 Vilda Ekhorn * 0 Hammarby IF 1.29.81 21 6 Anna Berglund * 0 Österhaninge IF 1.30.10 23 7 Felicia Liljehäll * 0 Turebergs FK 1.41.80 47 FINAL 6 2010-02-07 1 Linn Alness Borg * 0 IFK Lidingö 1.22.05 4 2 Josefine Lingman * 0 Hammarby IF 1.22.19 5 3 Charlotte Andersson * 0 Huddinge AIS 1.28.98 17 4 Elina Hedin * 0 IFK Tumba 1.29.04 18 5 Amanda Thor * 0 Hässelby SK 1.29.64 20 6 Moa Holm * 0 IFK Lidingö 1.30.90 25 7 Linnéa Stevens * 0 Hammarby IF 1.31.65 28 Minna Berg * 0 Hammarby IF Bröt FINAL 7 2010-02-07 1 Linda Nyblom * 0 Turebergs FK 1.15.99 1 2 Filippa Wallén * 0 Täby IS 1.16.67 2 3 Jessica Hansson * 0 Hammarby IF 1.24.53 6 4 Julia Axtelius * 0 Enköpings AIF 1.26.69 8 5 Alvina Valtersson * 0 IFK Tumba 1.32.03 29 6 Nora Odelius * 0 Hammarby IF 1.32.33 32 7 Alva Fahlbeck * 0 Hammarby IF 1.39.65 42 Emelie Svensson * 0 IFK Tumba Ej start
F10
40 M HÄCK SPECIAL FINAL 1 2010-02-07 1 Malin Eriksson * 0 IFK Tumba 7.86 2 2 Moa Holm * 0 IFK Lidingö 8.27 5 3 Charlotte Andersson * 0 Huddinge AIS 8.60 14 4 Anna Berglund * 0 Österhaninge IF 8.96 16 5 Astrid Atle * 0 Bromma IF 9.00 17 6 Linnéa Stevens * 0 Hammarby IF 9.08 21 7 Linnéa Johansson * 0 Hammarby IF 9.86 43 8 Alice Jädervik * 0 IFK Lidingö 10.17 49 FINAL 2 2010-02-07 1 Minna Berg * 0 Hammarby IF 9.05 18 2 Emilia Nömell * 0 Österhaninge IF 9.07 19 3 Amanda Wictorin * 0 IFK Lidingö 9.15 23 4 Louise Granqvist * 0 Tyresö FK 9.53 33 5 Hanna Store * 1 Bromma IF 9.54 34 6 Felicia Liljehäll * 0 Turebergs FK 9.73 37 7 Felicia Danielsson * 0 Huddinge AIS 9.81 41 8 Paulina Engel * 0 IFK Lidingö 10.59 58 FINAL 3 2010-02-07 1 Julia Axtelius * 0 Enköpings AIF 7.93 3 2 Nora Odelius * 0 Hammarby IF 8.48 10 3 Lina Hagberg 1 Turebergs FK 8.55 12 4 Jonna Geiryd * 0 Huddinge AIS 9.74 39 5 Ellinor Pålsson * 0 IFK Lidingö 9.83 42 6 Sara Movin * 0 IFK Lidingö 10.81 59 7 Johanna Stenlund 0 Österhaninge IF 10.83 60 FINAL 4 2010-02-07 1 Linda Nyblom * 0 Turebergs FK 7.76 1 2 Alva Fahlbeck * 0 Hammarby IF 8.33 7 3 Madeleine Ruyter * 0 Huddinge AIS 8.47 9 4 Siri Samuelberg * 0 Hammarby IF 8.81 15 5 Thea Lien * 0 IFK Lidingö 10.34 53 6 Julia Gren * 0 Österhaninge IF 10.38 54 7 Femke Månsson * 0 IFK Lidingö 10.55 57 FINAL 5 2010-02-07 1 Tilda Kapell * 1 Hammarby IF 8.54 11 2 Madelene Bodström 0 Huddinge AIS 9.13 22 3 Frida Berndtson * 0 Sundbybergs IK 9.61 36 4 Elfrida Scherdin * 0 Hammarby IF 10.05 45 5 Matilda Rönnberg * 0 Turebergs FK 10.13 46 6 Miriam Teckle * 0 Hammarby IF 10.16 47 7 My Jansson * 0 Österhaninge IF 10.16 47 8 Hanna Engel * 0 IFK Lidingö 10.17 49 FINAL 6 2010-02-07 1 Filippa Lundberg 0 Tyresö FK 9.07 19 2 Jessica Hansson * 0 Hammarby IF 9.15 23 3 Sandra Klingström * 0 Huddinge AIS 9.21 26 4 Victoria Richardsson * 0 Hammarby IF 9.25 27 5 Alvina Valtersson * 0 IFK Tumba 9.43 31 6 Rebecca Christensson * 0 Turebergs FK 9.73 37 7 Emilia Östergren 0 Huddinge AIS 9.76 40 8 Kari Feste * 0 IFK Lidingö 10.25 51 FINAL 7 2010-02-07 1 Filippa Wallén * 0 Täby IS 8.21 4 2 Linn Alness Borg * 0 IFK Lidingö 8.56 13 3 Vilda Ekhorn * 0 Hammarby IF 9.37 29 4 Elina Hedin * 0 IFK Tumba 9.42 30 5 Jobella Tesfai * 0 Hammarby IF 10.27 52 6 Emelie Routsalainen 0 Hammarby IF 10.39 55 7 Smilla Schumacher 0 Huddinge AIS 10.53 56 FINAL 8 2010-02-07 1 Emelie Svensson * 0 IFK Tumba 8.31 6 2 Josefine Lingman * 0 Hammarby IF 8.44 8 3 Mira Strömberg * 0 IFK Lidingö 9.16 25 4 Amanda Gustafsson * 0 IF Åland 9.36 28 5 Amanda Thor * 0 Hässelby SK 9.52 32 6 Vilma Hultström * 0 Hammarby IF 9.54 34 7 Sharom Mebrahtu * 0 Hammarby IF 10.03 44
F10
LÄNGDHOPP ZON 2010-02-07 1 Linda Nyblom * 0 Turebergs FK 399 2 Julia Axtelius * 0 Enköpings AIF 360 3 Astrid Atle * 0 Bromma IF 359 4 Matilda Rönnberg * 0 Turebergs FK 347 5 Amanda Gustafsson * 0 IF Åland 340 6 Tilda Kapell * 1 Hammarby IF 332 7 Alva Fahlbeck * 0 Hammarby IF 329 8 Filippa Wallén * 0 Täby IS 324 9 Charlotte Andersson * 0 Huddinge AIS 320 10 Amanda Wictorin * 0 IFK Lidingö 319 11 Madeleine Ruyter * 0 Huddinge AIS 318 12 My Jansson * 0 Österhaninge IF 315 13 Jessica Hansson * 0 Hammarby IF 304 14 Siri Samuelberg * 0 Hammarby IF 303 287 15 Mira Strömberg * 0 IFK Lidingö 303 283 16 Amanda Thor * 0 Hässelby SK 302 302 17 Nora Odelius * 0 Hammarby IF 302 293 18 Linnéa Jändel 0 Österhaninge IF 302 282 19 Rebecca Christensson * 0 Turebergs FK 299 20 Elina Hedin * 0 IFK Tumba 298 295 21 Victoria Richardsson * 0 Hammarby IF 298 284 22 Alvina Valtersson * 0 IFK Tumba 296 23 Vilda Ekhorn * 0 Hammarby IF 295 24 Jonna Geiryd * 0 Huddinge AIS 294 25 Elvira Öquist Deutgen 0 IF Linnéa 292 26 Anna Berglund * 0 Österhaninge IF 291 278 27 Linnéa Stevens * 0 Hammarby IF 291 272 28 Minna Berg * 0 Hammarby IF 289 29 Felicia Liljehäll * 0 Turebergs FK 287 283 30 Josefine Lingman * 0 Hammarby IF 287 274 31 Sandra Klingström * 0 Huddinge AIS 285 32 Hanna Store * 1 Bromma IF 284 33 Linn Alness Borg * 0 IFK Lidingö 283 34 Frida Berndtson * 0 Sundbybergs IK 280 35 Josefin Skagerling 0 Tyresö FK 279 36 Louise Granqvist * 0 Tyresö FK 278 37 Emilia Östergren 0 Huddinge AIS 275 38 Ellinor Pålsson * 0 IFK Lidingö 274 39 Vilma Hultström * 0 Hammarby IF 273 40 Linnéa Johansson * 0 Hammarby IF 269 41 Julia Gren * 0 Österhaninge IF 267 42 Emilia Nömell * 0 Österhaninge IF 266 43 Emelie Routsalainen 0 Hammarby IF 265 44 Hanna Engel * 0 IFK Lidingö 260 45 Thea Lien * 0 IFK Lidingö 257 46 Paulina Engel * 0 IFK Lidingö 256 47 Smilla Schumacher 0 Huddinge AIS 255 48 Felicia Danielsson * 0 Huddinge AIS 247 49 Femke Månsson * 0 IFK Lidingö 246 242 50 Alice Jädervik * 0 IFK Lidingö 246 235 51 Sharom Mebrahtu * 0 Hammarby IF 241 231 52 Miriam Teckle * 0 Hammarby IF 241 197 53 Elfrida Scherdin * 0 Hammarby IF 236 54 Jobella Tesfai * 0 Hammarby IF 228 55 Moa Holm * 0 IFK Lidingö 227 56 Elsa Wijkström * 0 IFK Lidingö 219 57 Kari Feste * 0 IFK Lidingö 218 212 58 Sara Movin * 0 IFK Lidingö 218 207 59 Johanna Stenlund 0 Österhaninge IF 217 60 Viktoria Eriksson 0 Huddinge AIS 206 Emelie Svensson * 0 IFK Tumba Ej start Malin Eriksson * 0 IFK Tumba Ej start
F10
KULA 2,0 KG 2010-02-07 1 Julia Axtelius * 0 Enköpings AIF 620 2 Viktoria Eriksson 0 Huddinge AIS 595 3 Alvina Valtersson * 0 IFK Tumba 594 4 Emelie Svensson * 0 IFK Tumba 575 5 Filippa Wallén * 0 Täby IS 568 6 Linda Nyblom * 0 Turebergs FK 567 7 Jessica Hansson * 0 Hammarby IF 565 8 Alva Fahlbeck * 0 Hammarby IF 551 9 Amanda Thor * 0 Hässelby SK 533 10 Miriam Teckle * 0 Hammarby IF 519 11 Matilda Rönnberg * 0 Turebergs FK 516 12 Elina Hedin * 0 IFK Tumba 507 13 Felicia Liljehäll * 0 Turebergs FK 492 14 Vilda Ekhorn * 0 Hammarby IF 490 15 Linnéa Johansson * 0 Hammarby IF 486 16 Hanna Store * 1 Bromma IF 484 17 Linnéa Stevens * 0 Hammarby IF 475 433 18 Nora Odelius * 0 Hammarby IF 475 381 19 Kari Feste * 0 IFK Lidingö 471 20 Linnéa Jändel 0 Österhaninge IF 469 441 21 Minna Berg * 0 Hammarby IF 469 429 22 Charlotte Andersson * 0 Huddinge AIS 467 23 Frida Berndtson * 0 Sundbybergs IK 466 24 Linn Alness Borg * 0 IFK Lidingö 464 25 Anna Berglund * 0 Österhaninge IF 459 26 Jonna Geiryd * 0 Huddinge AIS 455 27 Moa Holm * 0 IFK Lidingö 453 433 28 Lina Hagberg 1 Turebergs FK 453 x 29 Emilia Nömell * 0 Österhaninge IF 452 30 Tilda Kapell * 1 Hammarby IF 450 31 Ellinor Pålsson * 0 IFK Lidingö 449 32 Amanda Gustafsson * 0 IF Åland 445 33 Josefine Lingman * 0 Hammarby IF 436 433 34 Sandra Klingström * 0 Huddinge AIS 436 413 35 Madeleine Ruyter * 0 Huddinge AIS 428 424 36 Filippa Lundberg 0 Tyresö FK 428 417 37 Vilma Hultström * 0 Hammarby IF 428 377 38 Emelie Routsalainen 0 Hammarby IF 428 353 39 Johanna Stenlund 0 Österhaninge IF 427 40 Alice Jädervik * 0 IFK Lidingö 421 41 Siri Samuelberg * 0 Hammarby IF 411 42 Astrid Atle * 0 Bromma IF 405 43 Hanna Engel * 0 IFK Lidingö 404 44 Josefin Skagerling 0 Tyresö FK 402 45 Louise Granqvist * 0 Tyresö FK 399 46 Victoria Richardsson * 0 Hammarby IF 392 47 Elfrida Scherdin * 0 Hammarby IF 388 48 Thea Lien * 0 IFK Lidingö 386 49 Jobella Tesfai * 0 Hammarby IF 380 50 My Jansson * 0 Österhaninge IF 379 51 Rebecca Christensson * 0 Turebergs FK 373 52 Mira Strömberg * 0 IFK Lidingö 365 53 Julia Gren * 0 Österhaninge IF 364 54 Sharom Mebrahtu * 0 Hammarby IF 360 55 Paulina Engel * 0 IFK Lidingö 344 56 Felicia Danielsson * 0 Huddinge AIS 340 57 Elsa Wijkström * 0 IFK Lidingö 272 Amanda Wictorin * 0 IFK Lidingö Ej start Blanca Idegård * 0 IFK Lidingö Ej start Femke Månsson * 0 IFK Lidingö Ej start Sara Movin * 0 IFK Lidingö Ej start Malin Eriksson * 0 IFK Tumba Ej res.