Resultat Falu Kurirenspelen

Arrangör: Falu IK
Datum: 13-14 mar 2010
Plats: Lugnets Sporthall
Ort: Falun
Tävlingsledare: Björn Lindgren

Listan skapad: 2010-03-13 17:03:58


P 12 60 m Försök13/3  11:25

Heat 1
       
1Kevin Duvert1998IFK Märsta8,79q
2Julius Larsen Brolin1998Täby IS9,14q
3Manuel Södergren1998Falu IK9,32q
4Gustav Sundqvist1998Mälarhöjdens Friidrott MIK9,90
5Robin Olsson1998Täby IS9,99
6Anton Dacke1998Huddinge AIS10,00

Heat 2
       
1Frithiof Ekström1998Mälarhöjdens Friidrott MIK8,91q
2Johan Bengtsson1998Täby IS9,49q
3River Granat1998IK Stål9,52q
4Anton Olsson1998Ingarö IF9,69q
5Jesper Blomqvist1998Huddinge AIS9,70q
6Erik Nordlund1998Täby IS10,02

Heat 3
       
1Gabriel Lundvall1998Täby IS9,08q
2Hugo Sjönneby1998Huddinge AIS9,17q
3Simon Hjortenbo1998Mälarhöjdens Friidrott MIK9,38q
4Jacob Åkersten1998Täby IS9,57q
5Elias Lundquist1998Mälarhöjdens Friidrott MIK9,90
6Jacob Nystedt1998Täby IS10,40

Heat 4
       
1William Frobe1998Täby IS8,78q
2Alex Jallow1998IK Stål8,96q
3Wilmer Sternehäll1998Huddinge AIS9,03q
4Anton Cigéhn1998Täby IS9,14q
5Gabriel Rosshagen1998Täby IS9,85
6Daniel Matisson1998Mälarhöjdens Friidrott MIK10,03
7Joachim Ström1998Täby IS10,06

P 12 60 m Försök - Sammanställning
       
1William Frobe1998Täby IS8,78q
2Kevin Duvert1998IFK Märsta8,79q
3Frithiof Ekström1998Mälarhöjdens Friidrott MIK8,91q
4Alex Jallow1998IK Stål8,96q
5Wilmer Sternehäll1998Huddinge AIS9,03q
6Gabriel Lundvall1998Täby IS9,08q
7Julius Larsen Brolin1998Täby IS9,14q
8Anton Cigéhn1998Täby IS9,14q
9Hugo Sjönneby1998Huddinge AIS9,17q
10Manuel Södergren1998Falu IK9,32q
11Simon Hjortenbo1998Mälarhöjdens Friidrott MIK9,38q
12Johan Bengtsson1998Täby IS9,49q
13River Granat1998IK Stål9,52q
14Jacob Åkersten1998Täby IS9,57q
15Anton Olsson1998Ingarö IF9,69q
16Jesper Blomqvist1998Huddinge AIS9,70q
17Gabriel Rosshagen1998Täby IS9,85
18Gustav Sundqvist1998Mälarhöjdens Friidrott MIK9,90
19Elias Lundquist1998Mälarhöjdens Friidrott MIK9,90
20Robin Olsson1998Täby IS9,99
21Anton Dacke1998Huddinge AIS10,00
22Erik Nordlund1998Täby IS10,02
23Daniel Matisson1998Mälarhöjdens Friidrott MIK10,03
24Joachim Ström1998Täby IS10,06
25Jacob Nystedt1998Täby IS10,40

P 12 60 m Semifinal13/3  12:50

Heat 1
       
1Frithiof Ekström1998Mälarhöjdens Friidrott MIK9,06Q
2Hugo Sjönneby1998Huddinge AIS9,10Q
3Wilmer Sternehäll1998Huddinge AIS9,13Q
4Julius Larsen Brolin1998Täby IS9,24q
5Simon Hjortenbo1998Mälarhöjdens Friidrott MIK9,47
6River Granat1998IK Stål9,56
7Anton Olsson1998Ingarö IF9,69
 William Frobe1998Täby ISDSQ

Heat 2
       
1Kevin Duvert1998IFK Märsta8,71Q
2Alex Jallow1998IK Stål8,94Q
3Gabriel Lundvall1998Täby IS9,13Q
4Anton Cigéhn1998Täby IS9,21q
5Manuel Södergren1998Falu IK9,47
6Jacob Åkersten1998Täby IS9,59
7Johan Bengtsson1998Täby IS9,72
8Jesper Blomqvist1998Huddinge AIS9,86

P 12 60 m Semifinal - Sammanställning
       
1Kevin Duvert1998IFK Märsta8,71Q
2Frithiof Ekström1998Mälarhöjdens Friidrott MIK9,06Q
3Alex Jallow1998IK Stål8,94Q
4Hugo Sjönneby1998Huddinge AIS9,10Q
5Wilmer Sternehäll1998Huddinge AIS9,13Q
6Gabriel Lundvall1998Täby IS9,13Q
7Anton Cigéhn1998Täby IS9,21q
8Julius Larsen Brolin1998Täby IS9,24q
9Simon Hjortenbo1998Mälarhöjdens Friidrott MIK9,47
10Manuel Södergren1998Falu IK9,47
11River Granat1998IK Stål9,56
12Jacob Åkersten1998Täby IS9,59
13Anton Olsson1998Ingarö IF9,69
14Johan Bengtsson1998Täby IS9,72
15Jesper Blomqvist1998Huddinge AIS9,86
 William Frobe1998Täby ISDSQ

P 12 60 m Final13/3  14:00
       
1Kevin Duvert1998IFK Märsta8,72
2Frithiof Ekström1998Mälarhöjdens Friidrott MIK8,91
3Hugo Sjönneby1998Huddinge AIS9,08
4Gabriel Lundvall1998Täby IS9,10
5Wilmer Sternehäll1998Huddinge AIS9,19
6Anton Cigéhn1998Täby IS9,23
 Julius Larsen Brolin1998Täby ISDSQ
 Alex Jallow1998IK StålDSQ

P 12 600 m Final13/3  15:15
       
1Jacob Åkersten1998Täby IS1,50,70
2Kevin Duvert1998IFK Märsta1,51,93
3Hugo Sjönneby1998Huddinge AIS1,57,03
4Gabriel Rosshagen1998Täby IS1,57,32
5Anton Olsson1998Ingarö IF2,00,00
6Jesper Blomqvist1998Huddinge AIS2,00,93
7Jacob Nystedt1998Täby IS2,07,56
8Robin Olsson1998Täby IS2,19,13

P 12 Höjd Final13/3  14:10
       
1Kevin Duvert1998IFK Märsta1,43
2Alex Jallow1998IK Stål1,40
3Frithiof Ekström1998Mälarhöjdens Friidrott MIK1,37
4Jacob Åkersten1998Täby IS1,37
5Wilmer Sternehäll1998Huddinge AIS1,34
6Simon Hjortenbo1998Mälarhöjdens Friidrott MIK1,31
7Simon Eriksson1998Örbyhus IF1,31
8Julius Larsen Brolin1998Täby IS1,31
9Tobias Lindqvist1998Huddinge AIS1,28
10Oskar Markusson1998Huddinge AIS1,28
11Johan Bengtsson1998Täby IS1,25
11William Frobe1998Täby IS1,25
13Gustav Hedström1998Huddinge AIS1,25
14Gabriel Lundvall1998Täby IS1,25
15Manuel Södergren1998Falu IK1,20
16Elias Lundquist1998Mälarhöjdens Friidrott MIK1,20
17Anton Cigéhn1998Täby IS1,20
18Erik Nordlund1998Täby IS1,15
18Sebastian Eriksson1998Huddinge AIS1,15
20Anton Dacke1998Huddinge AIS1,15
21Gabriel Rosshagen1998Täby IS1,15
21Daniel Matisson1998Mälarhöjdens Friidrott MIK1,15
23Jacob Nystedt1998Täby IS1,10
23Robin Olsson1998Täby IS1,10
25Joachim Ström1998Täby IS1,05
25Edwin Hamnmark1998Mälarhöjdens Friidrott MIK1,05

P 12 Höjd Final  1,00 1,05 1,10 1,15 1,20 1,25 1,28 1,31 1,34 1,37 1,40 1,43 1,46
Anton Cigéhn - o o xo xxo xxx
Erik Nordlund - o o o xxx
Gabriel Lundvall - - o o o xo xxx
Gabriel Rosshagen - - o xxo xxx
Jacob Nystedt - o o xxx
Jacob Åkersten - - - o o o o xxo o xxo xxx
Joachim Ström o o xxx
Johan Bengtsson - - - o o o xxx
Julius Larsen Brolin - - - - o o o xxo xxx
Robin Olsson o o o xxx
William Frobe - - - o o o xxx
Frithiof Ekström - - - - o o xo o xo xo xxx
Simon Hjortenbo - - - o o o o o xxx
Elias Lundquist o o o xo o xxx
Daniel Matisson o o o xxo xxx
Edwin Hamnmark o o xxx
Alex Jallow - - - o o o o o o o xo x xx
Kevin Duvert - - - o xxo o o xo o o o o xxx
Simon Eriksson - - xo o o xo xo xo xxx
Manuel Södergren - - - - o xxx
Anton Dacke xo o o o xxx
Sebastian Eriksson o o o o xxx
Gustav Hedström o o o xo o o xxx
Tobias Lindqvist o o o o o o o xxx
Oskar Markusson - o xo o xo o xxo xxx
Wilmer Sternehäll o o o xxo xo o xo xxo xxo xxx

P 12 Längd Final13/3  16:00

Pool 1
       
1Anton Cigéhn1998Täby IS4,36
2Frithiof Ekström1998Mälarhöjdens Friidrott MIK4,22
3Gabriel Lundvall1998Täby IS3,95
4Gabriel Rosshagen1998Täby IS3,88
5Simon Hjortenbo1998Mälarhöjdens Friidrott MIK3,77
6Oskar Markusson1998Huddinge AIS3,67
7Erik Nordlund1998Täby IS3,65
8Gustav Hedström1998Huddinge AIS3,59
9Anton Dacke1998Huddinge AIS3,40
10Sebastian Eriksson1998Huddinge AIS3,28
11Simon Karlsson1998Huddinge AIS3,23

P 12 Längd Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Anton Cigéhn 3,69 3,72 4,23 4,36
Erik Nordlund 3,21 3,61 3,54 3,65
Gabriel Lundvall 3,87 3,85 3,82 3,95
Gabriel Rosshagen x 3,69 3,84 3,88
Frithiof Ekström 4,22 3,84 4,17 3,42
Simon Hjortenbo 3,77 x 3,75 3,67
Anton Dacke 2,94 3,12 3,15 3,40
Sebastian Eriksson 3,17 3,28 3,26 3,25
Gustav Hedström 3,43 3,42 3,59 3,48
Simon Karlsson 3,21 3,21 3,11 3,23
Oskar Markusson 3,36 3,67 3,60 3,59

Pool 2
       
1Wilmer Sternehäll1998Huddinge AIS4,58
2William Frobe1998Täby IS4,53
3Kevin Duvert1998IFK Märsta4,44
4Alex Jallow1998IK Stål4,37
5Julius Larsen Brolin1998Täby IS4,09
6Hugo Sjönneby1998Huddinge AIS4,05
7Johan Bengtsson1998Täby IS3,76
8River Granat1998IK Stål3,61
9Joachim Ström1998Täby IS3,50
10Jesper Blomqvist1998Huddinge AIS3,47
11Daniel Matisson1998Mälarhöjdens Friidrott MIK3,35
12Robin Olsson1998Täby IS3,03

P 12 Längd Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Joachim Ström 3,50 x 3,07 3,23
Johan Bengtsson 3,57 3,70 3,25 3,76
Julius Larsen Brolin 3,99 3,79 4,09 4.01
Robin Olsson x 3,03 2,82 2,91
William Frobe x x 4,53 4,35
Daniel Matisson 3,28 x 3,35 3,07
Alex Jallow 4,34 4,37 4,32 4,23
River Granat 3,23 3,17 3,14 3,61
Kevin Duvert 4,32 4.14 4,12 4,44
Hugo Sjönneby 3,81 3,96 3,85 4,05
Wilmer Sternehäll 4,26 4,49 4,16 4,58
Jesper Blomqvist 3,37 3,19 3,26 3,47

P 12 Längd Final - Sammanställning
       
1Wilmer Sternehäll1998Huddinge AIS4,58
2William Frobe1998Täby IS4,53
3Kevin Duvert1998IFK Märsta4,44
4Alex Jallow1998IK Stål4,37
5Anton Cigéhn1998Täby IS4,36
6Frithiof Ekström1998Mälarhöjdens Friidrott MIK4,22
7Julius Larsen Brolin1998Täby IS4,09
8Hugo Sjönneby1998Huddinge AIS4,05
9Gabriel Lundvall1998Täby IS3,95
10Gabriel Rosshagen1998Täby IS3,88
11Simon Hjortenbo1998Mälarhöjdens Friidrott MIK3,77
12Johan Bengtsson1998Täby IS3,76
13Oskar Markusson1998Huddinge AIS3,67
14Erik Nordlund1998Täby IS3,65
15River Granat1998IK Stål3,61
16Gustav Hedström1998Huddinge AIS3,59
17Joachim Ström1998Täby IS3,50
18Jesper Blomqvist1998Huddinge AIS3,47
19Anton Dacke1998Huddinge AIS3,40
20Daniel Matisson1998Mälarhöjdens Friidrott MIK3,35
21Sebastian Eriksson1998Huddinge AIS3,28
22Simon Karlsson1998Huddinge AIS3,23
23Robin Olsson1998Täby IS3,03

P 12 Kula Final13/3  12:00
       
1Kevin Duvert1998IFK Märsta8,77
2Manuel Södergren1998Falu IK8,58
3Julius Larsen Brolin1998Täby IS8,30
4Gabriel Rosshagen1998Täby IS8,09
5Gabriel Lundvall1998Täby IS7,73
6Wilmer Sternehäll1998Huddinge AIS7,70
7Simon Karlsson1998Huddinge AIS7,56
8Jacob Åkersten1998Täby IS7,45
9Simon Hjortenbo1998Mälarhöjdens Friidrott MIK7,39
10William Frobe1998Täby IS7,34
11Oskar Markusson1998Huddinge AIS7,03
12Anton Cigéhn1998Täby IS6,85
13Tobias Lindqvist1998Huddinge AIS6,61
14Gustav Sundqvist1998Mälarhöjdens Friidrott MIK6,49
15Johan Bengtsson1998Täby IS6,32
16Erik Nordlund1998Täby IS6,13
17Sebastian Eriksson1998Huddinge AIS6,07
18Gustav Hedström1998Huddinge AIS6,00
19Jacob Nystedt1998Täby IS5,75
20Hugo Sjönneby1998Huddinge AIS5,60
21Jesper Blomqvist1998Huddinge AIS5,535,20
22Robin Olsson1998Täby IS5,534,96
23Anton Dacke1998Huddinge AIS5,50
24Daniel Matisson1998Mälarhöjdens Friidrott MIK5,20
25Elias Lundquist1998Mälarhöjdens Friidrott MIK5,19

P 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Anton Cigéhn 6,85 6,52 6,41 6,25
Erik Nordlund 6,00 6,13 5,72 6,13
Gabriel Lundvall 6,39 7,64 7,73 -
Gabriel Rosshagen 8,09 7,42 x 7,48
Jacob Nystedt 5,66 5,51 5,75 x
Jacob Åkersten 7,35 7,45 6,36 -
Johan Bengtsson x 5,65 6,32 -
Julius Larsen Brolin 7,91 7,78 8,30 7,61
Robin Olsson 4,55 5,53 4,96 4,83
William Frobe 7,14 7,00 7,34 6,42
Simon Hjortenbo 6,99 7,39 6,36 -
Elias Lundquist 4,70 4,77 4,58 5,19
Daniel Matisson 4,94 5,20 5,06 4,40
Gustav Sundqvist 6,18 6,39 6,49 x
Kevin Duvert 8,01 8,01 7,80 8,77
Manuel Södergren x 8,58 x x
Anton Dacke 5.40 5,01 5,50 5,49
Sebastian Eriksson 5,97 6,07 5,27 5,53
Gustav Hedström 6,00 5,24 5,50 5,50
Simon Karlsson 7,56 6,68 6,26 7,40
Tobias Lindqvist 5,80 6,61 x x
Oskar Markusson 7,03 6,57 6,78 6,38
Hugo Sjönneby 4,93 4,57 5,02 5,60
Wilmer Sternehäll 7,25 7,55 7,70 7,62
Jesper Blomqvist x 5,20 5,53 5,01

P 11 60 m Försök13/3  10:40

Heat 1
       
1Hampus VIking1999Huddinge AIS9,33q
2Love Edin1999Falu IK9,37q
3Anton Damberg1999Djurmo Sifferbo IF9,59q
4Petter Jörnlind1999Falu IK9,77
5Niclas Wallin1999Huddinge AIS9,96
6Jacob Källman1999Mälarhöjdens Friidrott MIK10,40

Heat 2
       
1Dennis Larsson1999Huddinge AIS9,14q
2Lucas Björklund1999Huddinge AIS9,35q
3Leonard Lind1999Mälarhöjdens Friidrott MIK9,74q
4Johan Nordström1999Falu IK9,83
5Viktor Wiberg1999IK Stål9,91
6Albin Staffas1999Djurmo Sifferbo IF10,65

Heat 3
       
1Gustav Fälldin1999Ludvika FFI9,55q
2Joanthan Bergdahl1999Huddinge AIS9,61q
3Daniel Ingvarsson1999Falu IK10,01
4Daniel Nöu1999Täby IS10,21
5Andreas Schöld1999Mälarhöjdens Friidrott MIK10,39

P 11 60 m Försök - Sammanställning
       
1Dennis Larsson1999Huddinge AIS9,14q
2Hampus VIking1999Huddinge AIS9,33q
3Lucas Björklund1999Huddinge AIS9,35q
4Love Edin1999Falu IK9,37q
5Gustav Fälldin1999Ludvika FFI9,55q
6Anton Damberg1999Djurmo Sifferbo IF9,59q
7Joanthan Bergdahl1999Huddinge AIS9,61q
8Leonard Lind1999Mälarhöjdens Friidrott MIK9,74q
9Petter Jörnlind1999Falu IK9,77
10Johan Nordström1999Falu IK9,83
11Viktor Wiberg1999IK Stål9,91
12Niclas Wallin1999Huddinge AIS9,96
13Daniel Ingvarsson1999Falu IK10,01
14Daniel Nöu1999Täby IS10,21
15Andreas Schöld1999Mälarhöjdens Friidrott MIK10,39
16Jacob Källman1999Mälarhöjdens Friidrott MIK10,40
17Albin Staffas1999Djurmo Sifferbo IF10,65

P 11 60 m Final13/3  14:15
       
1Dennis Larsson1999Huddinge AIS9,07
2Hampus VIking1999Huddinge AIS9,28
3Lucas Björklund1999Huddinge AIS9,34
4Love Edin1999Falu IK9,43
5Gustav Fälldin1999Ludvika FFI9,46
6Anton Damberg1999Djurmo Sifferbo IF9,71
7Joanthan Bergdahl1999Huddinge AIS9,85
8Leonard Lind1999Mälarhöjdens Friidrott MIK9,85

P 11 600 m Final13/3  15:25
       
1Anton Ledell1999Huddinge AIS1,59,81
2Leonard Lind1999Mälarhöjdens Friidrott MIK2,07,77
3Anton Damberg1999Djurmo Sifferbo IF2,08,70
4Daniel Nöu1999Täby IS2,08,73
5Joanthan Bergdahl1999Huddinge AIS2,09,62
6Petter Jörnlind1999Falu IK2,14,61
7Andreas Schöld1999Mälarhöjdens Friidrott MIK2,14,94
8Niclas Wallin1999Huddinge AIS2,15,73
9Jacob Källman1999Mälarhöjdens Friidrott MIK2,23,44
10Johannes Karhunen1999Huddinge AIS2,24,91
 Dennis Larsson1999Huddinge AISDNS

P 11 Höjd Final13/3  12:50
       
1Leonard Lind1999Mälarhöjdens Friidrott MIK1,30
2Gustav Fälldin1999Ludvika FFI1,27
3Petter Jörnlind1999Falu IK1,24
4Viktor Wiberg1999IK Stål1,24
5Daniel Ingvarsson1999Falu IK1,21
6Anton Ledell1999Huddinge AIS1,21
7Anton Damberg1999Djurmo Sifferbo IF1,18
8Andreas Schöld1999Mälarhöjdens Friidrott MIK1,15
9Joanthan Bergdahl1999Huddinge AIS1,15
10Jacob Källman1999Mälarhöjdens Friidrott MIK1,10
10Johan Nordström1999Falu IK1,10
10Lucas Björklund1999Huddinge AIS1,10
13Hampus VIking1999Huddinge AIS1,05
14Niclas Wallin1999Huddinge AIS1,05
15Johannes Karhunen1999Huddinge AIS1,00
15Dennis Larsson1999Huddinge AIS1,00
17Daniel Nöu1999Täby IS0,95

P 11 Höjd Final  0,90 0,95 1,00 1,05 1,10 1,15 1,18 1,21 1,24 1,27 1,30 1,33
Daniel Nöu o o xxx
Jacob Källman - o o o o xxx
Andreas Schöld - o o o o o xxx
Leonard Lind o o o o o xo o o o o o xxx
Anton Damberg - - - o o xo o xxx
Viktor Wiberg - - - o o o o xxo xxo xxx
Gustav Fälldin - - - o xo o o o xxo o xxx
Daniel Ingvarsson - - - - o o o xo xxx
Petter Jörnlind - - o o o o o xo xxo xxx
Johan Nordström - - - o o xxx
Joanthan Bergdahl - o o o o xxo xxx
Lucas Björklund - o o o o xxx
Johannes Karhunen - o xo xxx
Dennis Larsson - o xo xxx
Anton Ledell - - - - o o o xxo xxx
Hampus VIking o o o o xxx
Niclas Wallin - o o xo xxx

P 11 Längd Final13/3  12:00
       
1Gustav Fälldin1999Ludvika FFI4,08
2Dennis Larsson1999Huddinge AIS4,07
3Joanthan Bergdahl1999Huddinge AIS3,98
4Anton Damberg1999Djurmo Sifferbo IF3,94
5Love Edin1999Falu IK3,90
6Johan Nordström1999Falu IK3,90
7Daniel Ingvarsson1999Falu IK3,88
8Anton Ledell1999Huddinge AIS3,78
9Viktor Wiberg1999IK Stål3,72
10Niclas Wallin1999Huddinge AIS3,64
11Hampus VIking1999Huddinge AIS3,55
12Leonard Lind1999Mälarhöjdens Friidrott MIK3,54
13Daniel Nöu1999Täby IS3,40
14Andreas Schöld1999Mälarhöjdens Friidrott MIK3,32
15Albin Staffas1999Djurmo Sifferbo IF3,18
16Jacob Källman1999Mälarhöjdens Friidrott MIK3,03
17Johannes Karhunen1999Huddinge AIS2,84

P 11 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Daniel Nöu 3,40 3,33 3,27 3,20
Jacob Källman 3,03 2,86 2,65 2,54
Andreas Schöld 3,32 3,14 3,29 3,22
Leonard Lind 3,44 3,54 3,41 2,97
Anton Damberg 3,94 3,83 3,68 3,62
Albin Staffas 3,16 3.08 3,14 3,18
Viktor Wiberg 3,72 3,71 3,60 3,53
Gustav Fälldin 4,08 3,82 3,88 3,83
Daniel Ingvarsson 3,88 x 3,49 3,26
Johan Nordström 3,90 3,57 3,78 3,57
Love Edin 3,90 3,61 3,37 3,81
Joanthan Bergdahl 3,98 3,77 x 3,70
Johannes Karhunen 2,80 2,84 2,82 2,67
Dennis Larsson 4,07 4,03 3,60 3,90
Anton Ledell 3,78 3,58 3,26 3,73
Hampus VIking 3,36 3,20 3,23 3,55
Niclas Wallin 3,64 x 3,48 3,26

P 11 Kula Final13/3  11:00
       
1Anton Damberg1999Djurmo Sifferbo IF8.06
2Lucas Björklund1999Huddinge AIS7.92
3Jacob Källman1999Mälarhöjdens Friidrott MIK7.20
4Anton Ledell1999Huddinge AIS6.60
5Andreas Schöld1999Mälarhöjdens Friidrott MIK6.38
6Leonard Lind1999Mälarhöjdens Friidrott MIK6.25
7Daniel Nöu1999Täby IS6.19
8Albin Staffas1999Djurmo Sifferbo IF5.04

P 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Daniel Nöu 5.27 5.94 5.03 6.19
Jacob Källman 6.61 7.02 7.20 7.01
Andreas Schöld 6.20 6.38 5.42 6.23
Leonard Lind 5.96 5.80 5.88 6.25
Anton Damberg 7.64 8.06 7.59 7.04
Albin Staffas x 4.59 4.80 5.04
Lucas Björklund 7.69 7.92 7.91 7.42
Anton Ledell 6.53 6.39 6.46 6.60

P 10 60 m Försök13/3  09:20

Heat 1
       
1Georg Melchert2000Huddinge AIS9,39q
2Emil Lindgren2000Falu IK9,86q
3Max Billgert2000Täby IS10,22
4Elliot Cigéhn2000Täby IS10,60
 Gabriel Winlöf2000Falu IKDNS
 Fredrik Luhr2000Huddinge AISDNS

Heat 2
       
1Philip Stömne2000Valbo AIF9,64q
2Ludwig Gustafsson2000Falu IK9,86q
3Emil Uhlin2000Falu IK9,90q
4Nils Odung2000Täby IS10,19
5Oscar Rickardsson2000Gefle IF11,25
6Filip Sigrand2000Huddinge AIS11,59

Heat 3
       
1Alexander Alm2000Falu IK9,59q
2Isak Lefvert2000Mälarhöjdens Friidrott MIK10,10q
3Carl Levinson2000Täby IS10,15q
4Arvid Norin2000Gefle IF10,60
5Alexander Blomqvist2000Huddinge AIS11,18
6Andreas Cigéhn2000Täby IS12,42

P 10 60 m Försök - Sammanställning
       
1Georg Melchert2000Huddinge AIS9,39q
2Alexander Alm2000Falu IK9,59q
3Philip Stömne2000Valbo AIF9,64q
4Emil Lindgren2000Falu IK9,86q
5Ludwig Gustafsson2000Falu IK9,86q
6Emil Uhlin2000Falu IK9,90q
7Isak Lefvert2000Mälarhöjdens Friidrott MIK10,10q
8Carl Levinson2000Täby IS10,15q
9Nils Odung2000Täby IS10,19
10Max Billgert2000Täby IS10,22
11Elliot Cigéhn2000Täby IS10,60
12Arvid Norin2000Gefle IF10,60
13Alexander Blomqvist2000Huddinge AIS11,18
14Oscar Rickardsson2000Gefle IF11,25
15Filip Sigrand2000Huddinge AIS11,59
16Andreas Cigéhn2000Täby IS12,42
 Gabriel Winlöf2000Falu IKDNS
 Fredrik Luhr2000Huddinge AISDNS

P 10 60 m Final13/3  14:15
       
1Georg Melchert2000Huddinge AIS9,22
2Emil Lindgren2000Falu IK9,54
3Philip Stömne2000Valbo AIF9,56
4Alexander Alm2000Falu IK9,74
5Ludwig Gustafsson2000Falu IK9,85
6Carl Levinson2000Täby IS10,04
7Emil Uhlin2000Falu IK10,11
8Isak Lefvert2000Mälarhöjdens Friidrott MIK10,27

P 10 600 m Final13/3  14:40

Heat 1
       
1Sebastian Löschner2000Huddinge AIS2,09,00
2Emil Uhlin2000Falu IK2,09,45
3Isak Lefvert2000Mälarhöjdens Friidrott MIK2,11,66
4Emil Lindgren2000Falu IK2,13,11
5Hugo Holmqvist2000Falu IK2,19,34
6Ivar Moisander2000Huddinge AIS2,24,19

Heat 2
       
1Max Billgert2000Täby IS2,01,93
2Nils Odung2000Täby IS2,08,40
3Philip Stömne2000Valbo AIF2,13,66
4Carl Levinson2000Täby IS2,13,87
5Oskar Nordlund2001Täby IS2,22,34
6Alvin Källqvist2001Högbo GIF2,35,31
 Gabriel Winlöf2000Falu IKDNS

P 10 600 m Final - Sammanställning
       
1Max Billgert2000Täby IS2,01,93
2Nils Odung2000Täby IS2,08,40
3Sebastian Löschner2000Huddinge AIS2,09,00
4Emil Uhlin2000Falu IK2,09,45
5Isak Lefvert2000Mälarhöjdens Friidrott MIK2,11,66
6Emil Lindgren2000Falu IK2,13,11
7Philip Stömne2000Valbo AIF2,13,66
8Carl Levinson2000Täby IS2,13,87
9Hugo Holmqvist2000Falu IK2,19,34
10Oskar Nordlund2001Täby IS2,22,34
11Ivar Moisander2000Huddinge AIS2,24,19
12Alvin Källqvist2001Högbo GIF2,35,31
 Gabriel Winlöf2000Falu IKDNS

P 10 Höjd Final13/3  10:40
       
1Philip Stömne2000Valbo AIF1,23
2Isak Lefvert2000Mälarhöjdens Friidrott MIK1,20
3Sebastian Löschner2000Huddinge AIS1,17
4Emil Uhlin2000Falu IK1,14
5Max Billgert2000Täby IS1,14
6Elliot Cigéhn2000Täby IS1,08
7Alexander Alm2000Falu IK1,00
8Oscar Rickardsson2000Gefle IF1,00
9Jakob Bengtsson2001Täby IS1,00
10Nils Odung2000Täby IS0,95
10Oskar Nordlund2001Täby IS0,95
10Filip Sigrand2000Huddinge AIS0,95
13Alexander Blomqvist2000Huddinge AIS0,95
14Kiran Karlström2001Trångsvikens IF0,85

P 10 Höjd Final  0,80 0,85 0,90 0,95 1,00 1,05 1,08 1,11 1,14 1,17 1,20 1,23 1,25
Elliot Cigéhn o o o o xxo xo xo xxx
Max Billgert - - o o o o o xxo o xxx
Nils Odung o o o o xxx
Jakob Bengtsson o o o xo xo xxx
Oskar Nordlund - o o o xxx
Isak Lefvert - - - - o o o o o o o xxx
Philip Stömne - - - - o o o o o o xo o x
Alexander Alm - o o o o xxx
Emil Uhlin - o o o o o -o xo o xxx
Alexander Blomqvist o o o xo xxx
Sebastian Löschner - o o o o o xo xxo o o xxx
Filip Sigrand o o o o xxx
Oscar Rickardsson o o o o xo xxx
Kiran Karlström - o xxx

P 10 Längd Final13/3  11:30
       
1Emil Uhlin2000Falu IK3,81
2Philip Stömne2000Valbo AIF3,80
3Georg Melchert2000Huddinge AIS3,75
4Hugo Holmqvist2000Falu IK3.51
5Max Billgert2000Täby IS3,44
6Ludwig Gustafsson2000Falu IK3,40
7Elliot Cigéhn2000Täby IS3,35
8Emil Lindgren2000Falu IK3,28
9Arvid Norin2000Gefle IF3,17
10Carl Levinson2000Täby IS3,14
11Alexander Blomqvist2000Huddinge AIS3,05
12Oscar Rickardsson2000Gefle IF3,01
13Nils Odung2000Täby IS3,00
14Ivar Moisander2000Huddinge AIS2.99
15Filip Sigrand2000Huddinge AIS2,90
16Andreas Cigéhn2000Täby IS1,77

P 10 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Andreas Cigéhn 1,56 1,77 1,66 1,64
Carl Levinson 2,96 2,95 3,14 3,11
Elliot Cigéhn 3,24 2,94 3,33 3,35
Max Billgert 3,24 3,44 3,33 3,21
Nils Odung 2,96 3,00 2,93 2,80
Philip Stömne 2,94 3,62 3,56 3,80
Arvid Norin 3,13 3,17 3,06 3,03
Emil Lindgren x 3,21 3,28 x
Emil Uhlin 3,81 3,56 3,65 3,81
Ludwig Gustafsson 3,39 3,40 3,15 3,37
Hugo Holmqvist 3,43 3.51 3,31 3,33
Alexander Blomqvist 2,86 2,52 3,05 2,94
Georg Melchert 3,75 3,56 3,66 3,63
Ivar Moisander 2,84 2,33 2.99 x
Filip Sigrand 2,67 2,63 2,76 2,90
Oscar Rickardsson 3,01 2,63 2,65 2,84

P 10 Kula Final13/3  15:00
       
1Ivar Moisander2000Huddinge AIS6,90
2Sebastian Löschner2000Huddinge AIS6,86
3Philip Stömne2000Valbo AIF6,80
4Emil Uhlin2000Falu IK6,62
5Georg Melchert2000Huddinge AIS6,37
6Ludwig Gustafsson2000Falu IK6,34
7Max Billgert2000Täby IS6,06
8Nils Odung2000Täby IS5,97
9Elliot Cigéhn2000Täby IS5,55
10Alexander Blomqvist2000Huddinge AIS5,17
11Andreas Cigéhn2000Täby IS4,91
12Carl Levinson2000Täby IS4,87
13Oskar Nordlund2001Täby IS4,57
14Vilgot Floridan2002Stora Skedvi IK SOFF4,43

P 10 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Andreas Cigéhn 4,91 x 4,56 4,22
Carl Levinson 4,87 4,52 4,50 4,00
Elliot Cigéhn 5,55 x 5,39 5,06
Max Billgert 6,06 5,92 5,79 5,91
Nils Odung 5,88 5,44 5,67 5,97
Oskar Nordlund 4,12 x 3,46 4,57
Vilgot Floridan x x 4,43 3,90
Philip Stömne 6,55 6,80 6,25 6,48
Emil Uhlin 6,56 x 6,09 6,62
Ludwig Gustafsson 6,00 6,34 5,92 x
Alexander Blomqvist 5,17 4,93 4,88 5,01
Sebastian Löschner 6,61 6,86 6,61 6,84
Georg Melchert 5,62 6,22 6,16 6,37
Ivar Moisander 6,28 6,89 6,90 6,73

P 9 60 m Försök13/3  09:45

Heat 1
       
1Viggo Berlin Eriksson2001Falu IK9,70q
2Mattias Stark2001Hulåns IF10,58q
3Kiran Karlström2001Trångsvikens IF10,70q
4Leo Breiting2001Falu IK10,86
5Erik Ahlbäck2001Falu IK11,72
6Jakob Bengtsson2001Täby IS12,00

Heat 2
       
1Daniel Wernersson2001Falu IK10,10q
2Theodor Duvert2001IFK Märsta10,44q
3Alvin Källqvist2001Högbo GIF10,54q
4David Klemetz2001Falu IK10,61q
5Oskar Nordlund2001Täby IS10,65q
6Emil Jons2001Falu IK10,72
7Isak Cervin2001Djurmo Sifferbo IF11,18

P 9 60 m Försök - Sammanställning
       
1Viggo Berlin Eriksson2001Falu IK9,70q
2Daniel Wernersson2001Falu IK10,10q
3Theodor Duvert2001IFK Märsta10,44q
4Alvin Källqvist2001Högbo GIF10,54q
5Mattias Stark2001Hulåns IF10,58q
6David Klemetz2001Falu IK10,61q
7Oskar Nordlund2001Täby IS10,65q
8Kiran Karlström2001Trångsvikens IF10,70q
9Emil Jons2001Falu IK10,72
10Leo Breiting2001Falu IK10,86
11Isak Cervin2001Djurmo Sifferbo IF11,18
12Erik Ahlbäck2001Falu IK11,72
13Jakob Bengtsson2001Täby IS12,00

P 9 60 m Final13/3  13:30
       
1Viggo Berlin Eriksson2001Falu IK9,81
2Daniel Wernersson2001Falu IK9,98
3Alvin Källqvist2001Högbo GIF10,30
4Theodor Duvert2001IFK Märsta10,42
5Mattias Stark2001Hulåns IF10,53
6Kiran Karlström2001Trångsvikens IF10,81
7Oskar Nordlund2001Täby IS10,83
8David Klemetz2001Falu IK10,87

P 9 Längd Final13/3  09:00
       
1Daniel Wernersson2001Falu IK3,45
2Viggo Berlin Eriksson2001Falu IK3,333,22
3Alvin Källqvist2001Högbo GIF3,333,20
4Mattias Stark2001Hulåns IF3,26
5Theodor Duvert2001IFK Märsta3,20
6Leo Breiting2001Falu IK3,11
7Emil Jons2001Falu IK2,94
8Oskar Nordlund2001Täby IS2,92
9David Klemetz2001Falu IK2,82
10Isak Cervin2001Djurmo Sifferbo IF2,78
11Jakob Bengtsson2001Täby IS2,61
12Kiran Karlström2001Trångsvikens IF2,60

P 9 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Jakob Bengtsson 2,61 2,37 2,18 2,17
Oskar Nordlund 2,85 2,92 2,89 2,75
Mattias Stark 3,14 3,12 3,26 2,97
Isak Cervin 2,76 2,76 2,78 2,63
Theodor Duvert 3,09 3,15 3,20 3,02
Emil Jons 2.76 x 2,82 2,94
Daniel Wernersson 3,45 3,30 3,07 3,25
Alvin Källqvist 2,91 3,20 3,33 3,02
Viggo Berlin Eriksson 3,18 3,05 3,22 3,33
Kiran Karlström 2,09 2,53 x 2,60
David Klemetz 2,82 2,75 2,61 2,67
Leo Breiting 3,00 2,67 2,96 3,11

P 8 60 m Försök13/3  09:10

Heat 1
       
1Pontus Gustafsson2002Västerås FK10,38q
2Noa Kignell2002Falu IK11,24q
3Mattias Lycke2002Falu IK11,94q
4Pontus Varghan2002Falu IK12,13q
5Ludvig Sigrand2002Huddinge AIS13,13q

Heat 2
       
1Edward Staffas2002Falu IK10,90q
2Martin Frejd2002Hofors AIF10,93q
3Emil Blom2002IFK Mora FIK11,23q
4Vilgot Floridan2002Stora Skedvi IK SOFF14,42
 Elliot Fernqvist2002Falu IKDNS

P 8 60 m Försök - Sammanställning
       
1Pontus Gustafsson2002Västerås FK10,38q
2Edward Staffas2002Falu IK10,90q
3Martin Frejd2002Hofors AIF10,93q
4Emil Blom2002IFK Mora FIK11,23q
5Noa Kignell2002Falu IK11,24q
6Mattias Lycke2002Falu IK11,94q
7Pontus Varghan2002Falu IK12,13q
8Ludvig Sigrand2002Huddinge AIS13,13q
9Vilgot Floridan2002Stora Skedvi IK SOFF14,42
 Elliot Fernqvist2002Falu IKDNS

P 8 60 m Final13/3  13:25
       
1Pontus Gustafsson2002Västerås FK10,46
2Emil Blom2002IFK Mora FIK10,83
3Martin Frejd2002Hofors AIF11,07
4Edward Staffas2002Falu IK11,12
5Noa Kignell2002Falu IK11,28
6Pontus Varghan2002Falu IK12,08
7Mattias Lycke2002Falu IK12,12
8Ludvig Sigrand2002Huddinge AIS13,51

P 8 Längd Final13/3  10:30
       
1Edward Staffas2002Falu IK3,18
2Pontus Gustafsson2002Västerås FK3,09
3Pontus Varghan2002Falu IK2,88
4Martin Frejd2002Hofors AIF2,72
5Noa Kignell2002Falu IK2,55
6Mattias Lycke2002Falu IK2,482,45
7Emil Blom2002IFK Mora FIK2,482,42
8Elliot Fernqvist2002Falu IK2,40
9Joel Norin2002Gefle IF2,10
10Ludvig Sigrand2002Huddinge AIS1,98

P 8 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Pontus Gustafsson 3,08 3,09 x 3,08
Martin Frejd 2,41 2,71 2,72 2,48
Emil Blom 2,42 2,42 2,32 2,48
Edward Staffas 3,18 2,89 2,79 2,78
Mattias Lycke 2,45 2,36 x 2,48
Pontus Varghan 2,69 2,88 2,53 2,66
Elliot Fernqvist 2,40 1,88 2,26 x
Ludvig Sigrand 1,93 1,86 1,98 1,92
Noa Kignell 2,35 2,55 2,48 2,40
Joel Norin 2,01 2,10 1,93 2,05

P 7 60 m Final13/3  12:10
       
1Julius Geiryd2003Huddinge AIS11,38
2Elliot Duvert2003IFK Märsta11,75
3Isak dahlman2003IK Heros12,42
4Hugo Åkers2003Falu IK12,46
5Nils Julin2003Falu IK13,86
6Liam Andersson2004Säters IF FIK14,12
7Leonard Staffas2004Falu IK14,90

P 7 Längd Final13/3  10:00
       
1Elliot Duvert2003IFK Märsta3,02
2Julius Geiryd2003Huddinge AIS2,72
3Hugo Åkers2003Falu IK2,42
4Martell Cranning-Hillgren2004Hulåns IF2,14
5Leonard Staffas2004Falu IK2,06
6Nils Julin2003Falu IK1,71

P 7 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Elliot Duvert 2,73 2,85 2,83 3,02
Leonard Staffas x 2,06 1,88 x
Hugo Åkers 2,36 2,18 2,42 2,27
Nils Julin 1,71 x 1,62 1,45
Julius Geiryd 2,61 2,49 2,59 2,72
Martell Cranning-Hillgren 2,12 2,10 2,09 2,14

F 12 60 m Försök13/3  11:40

Heat 1
       
1Moa Nykvist1998Valbo AIF8,76q
2Felicia Stenquist1998Kvarnsvedens FIK8,90q
3Mariell Bodin1998Vemhåns IK9,18q
4Elin Skött1998Falu IK9,37q
5Linda Skoglund1998Gefle IF9,49
6Stefanie Nygren1998Huddinge AIS9,78
7Mathilda Sjöberg1998Täby IS10,31

Heat 2
       
1Johanna Arvidsson1998Mälarhöjdens Friidrott MIK9,04q
2Emelie Hammarström1998Falu IK9,08q
3Bianca Salming1998Täby IS9,39
4Tova Eriksson1998Västerås FK9,76
5Madde Embaye1998Huddinge AIS10,10
6Eldri Fyksén Sooaru1998Huddinge AIS10,12
7Fanny von Matérn1998Täby IS11,05

Heat 3
       
1Mikaela Ahlstrand1998Täby IS9,02q
2Patricia Hellström1998Täby IS9,43
3Julia Lindblom1998Huddinge AIS9,48
4Fanny Tjus1998Mälarhöjdens Friidrott MIK9,67
5Josefiné Dahlbäck1998Täby IS9,85
6Lovisa Åkesson1998Huddinge AIS10,71
7Lina Bomler1998Huddinge AIS12,40

Heat 4
       
1Tilda Feltenmark1998Huddinge AIS8,80q
2Lovisa Linde1998Täby IS9,11q
3Helena Kolte1998Täby IS9,12q
4Felicia Bodaxell1998Huddinge AIS9,31q
5Johanna Sundström1998Täby IS9,64
6Alexandra Folkerheim1998Mälarhöjdens Friidrott MIK10,71
7Evelina Olsson1998Ludvika FFI10,79
8Linnea Söderström1998Huddinge AIS11,53

Heat 5
       
1Marion Sackey-Mensah1998Huddinge AIS8,85q
2Frida Lindgärde1998Täby IS9,38q
3Josefine Gustafsson1998Täby IS9,76
4Mikaela Heen1998Huddinge AIS9,91
5Emmy Fredriksson1998Falu IK10,23
6Amanda Cleréus1998Mälarhöjdens Friidrott MIK10,24
7Linda Schalling1998Täby IS10,57
8Makta Tsegai1998Huddinge AIS11,35

Heat 6
       
1Linnéa Frobe1998Täby IS8,75q
2Fanny Holmström1998Huddinge AIS8,76q
3Josefin Lundblad1998Gefle IF9,10q
4Linn Tångne1998Mälarhöjdens Friidrott MIK9,88
5Maja Gustafsson1998Västerås FK9,92
6Sofia Andrén1998Huddinge AIS10,20
7Emma Pantzar1998Falu IK10,76

F 12 60 m Försök - Sammanställning
       
1Linnéa Frobe1998Täby IS8,75q
2Moa Nykvist1998Valbo AIF8,76q
3Fanny Holmström1998Huddinge AIS8,76q
4Tilda Feltenmark1998Huddinge AIS8,80q
5Marion Sackey-Mensah1998Huddinge AIS8,85q
6Felicia Stenquist1998Kvarnsvedens FIK8,90q
7Mikaela Ahlstrand1998Täby IS9,02q
8Johanna Arvidsson1998Mälarhöjdens Friidrott MIK9,04q
9Emelie Hammarström1998Falu IK9,08q
10Josefin Lundblad1998Gefle IF9,10q
11Lovisa Linde1998Täby IS9,11q
12Helena Kolte1998Täby IS9,12q
13Mariell Bodin1998Vemhåns IK9,18q
14Felicia Bodaxell1998Huddinge AIS9,31q
15Elin Skött1998Falu IK9,37q
16Frida Lindgärde1998Täby IS9,38q
17Bianca Salming1998Täby IS9,39
18Patricia Hellström1998Täby IS9,43
19Julia Lindblom1998Huddinge AIS9,48
20Linda Skoglund1998Gefle IF9,49
21Johanna Sundström1998Täby IS9,64
22Fanny Tjus1998Mälarhöjdens Friidrott MIK9,67
23Tova Eriksson1998Västerås FK9,76
24Josefine Gustafsson1998Täby IS9,76
25Stefanie Nygren1998Huddinge AIS9,78
26Josefiné Dahlbäck1998Täby IS9,85
27Linn Tångne1998Mälarhöjdens Friidrott MIK9,88
28Mikaela Heen1998Huddinge AIS9,91
29Maja Gustafsson1998Västerås FK9,92
30Madde Embaye1998Huddinge AIS10,10
31Eldri Fyksén Sooaru1998Huddinge AIS10,12
32Sofia Andrén1998Huddinge AIS10,20
33Emmy Fredriksson1998Falu IK10,23
34Amanda Cleréus1998Mälarhöjdens Friidrott MIK10,24
35Mathilda Sjöberg1998Täby IS10,31
36Linda Schalling1998Täby IS10,57
37Lovisa Åkesson1998Huddinge AIS10,71
38Alexandra Folkerheim1998Mälarhöjdens Friidrott MIK10,71
39Emma Pantzar1998Falu IK10,76
40Evelina Olsson1998Ludvika FFI10,79
41Fanny von Matérn1998Täby IS11,05
42Makta Tsegai1998Huddinge AIS11,35
43Linnea Söderström1998Huddinge AIS11,53
44Lina Bomler1998Huddinge AIS12,40

F 12 60 m Semifinal13/3  13:10

Heat 1
       
1Fanny Holmström1998Huddinge AIS8,74Q
2Marion Sackey-Mensah1998Huddinge AIS8,85Q
3Emelie Hammarström1998Falu IK9,02Q
4Linnéa Frobe1998Täby IS9,04q
5Mariell Bodin1998Vemhåns IK9,05
6Lovisa Linde1998Täby IS9,23
7Mikaela Ahlstrand1998Täby IS9,28
8Elin Skött1998Falu IK9,45

Heat 2
       
1Moa Nykvist1998Valbo AIF8,71Q
2Tilda Feltenmark1998Huddinge AIS8,83Q
3Felicia Stenquist1998Kvarnsvedens FIK8,86Q
4Johanna Arvidsson1998Mälarhöjdens Friidrott MIK8,98q
5Josefin Lundblad1998Gefle IF9,07
6Helena Kolte1998Täby IS9,12
7Frida Lindgärde1998Täby IS9,45
8Felicia Bodaxell1998Huddinge AIS9,46

F 12 60 m Semifinal - Sammanställning
       
1Moa Nykvist1998Valbo AIF8,71Q
2Fanny Holmström1998Huddinge AIS8,74Q
3Tilda Feltenmark1998Huddinge AIS8,83Q
4Marion Sackey-Mensah1998Huddinge AIS8,85Q
5Felicia Stenquist1998Kvarnsvedens FIK8,86Q
6Emelie Hammarström1998Falu IK9,02Q
7Johanna Arvidsson1998Mälarhöjdens Friidrott MIK8,98q
8Linnéa Frobe1998Täby IS9,04q
9Mariell Bodin1998Vemhåns IK9,05
10Josefin Lundblad1998Gefle IF9,07
11Helena Kolte1998Täby IS9,12
12Lovisa Linde1998Täby IS9,23
13Mikaela Ahlstrand1998Täby IS9,28
14Elin Skött1998Falu IK9,45
15Frida Lindgärde1998Täby IS9,45
16Felicia Bodaxell1998Huddinge AIS9,46

F 12 60 m Final13/3  14:10
       
1Fanny Holmström1998Huddinge AIS8,71
2Moa Nykvist1998Valbo AIF8,75
3Linnéa Frobe1998Täby IS8,78
4Tilda Feltenmark1998Huddinge AIS8,87
5Felicia Stenquist1998Kvarnsvedens FIK8,89
6Marion Sackey-Mensah1998Huddinge AIS8,94
7Emelie Hammarström1998Falu IK9,12
8Johanna Arvidsson1998Mälarhöjdens Friidrott MIK9,14

F 12 600 m Final13/3  15:35

Heat 1
       
1Linda Skoglund1998Gefle IF2,04,98
2Lovisa Linde1998Täby IS2,06,24
3Johanna Arvidsson1998Mälarhöjdens Friidrott MIK2,09,17
4Frida Lindgärde1998Täby IS2,09,18
5Agnes Moisander1998Huddinge AIS2,10,72
6Emelie Hammarström1998Falu IK2,13,97
7Linn Tångne1998Mälarhöjdens Friidrott MIK2,14,82
8Madde Embaye1998Huddinge AIS2,15,31
9Mathilda Sjöberg1998Täby IS2,25,27
 Ebba Eggers1998Falu IKDNS

Heat 2
       
1Marion Sackey-Mensah1998Huddinge AIS1,59,79
2Helena Kolte1998Täby IS2,02,19
3Fanny Tjus1998Mälarhöjdens Friidrott MIK2,02,61
4Bianca Salming1998Täby IS2,03,37
5Mariell Bodin1998Vemhåns IK2,11,09
6Amanda Cleréus1998Mälarhöjdens Friidrott MIK2,11,31
7Fanny Holmström1998Huddinge AIS2,12,09
8Josefine Gustafsson1998Täby IS2,13,63
9Emmy Fredriksson1998Falu IK2,16,47
 Linnéa Frobe1998Täby ISDNS

Heat 3
       
1Josefin Berg1998Högbo GIF1,59,68
2Tova Eriksson1998Västerås FK2,00,68
3Johanna Sundström1998Täby IS2,00,96
4Wilma Qvist1998Huddinge AIS2,09,43
5Patricia Hellström1998Täby IS2,09,58
6Stefanie Nygren1998Huddinge AIS2,11,34
7Josefiné Dahlbäck1998Täby IS2,12,74
8Juni Billgert1998Täby IS2,13,49
9Alexandra Folkerheim1998Mälarhöjdens Friidrott MIK2,22,92
10Evelina Olsson1998Ludvika FFI2,31,06

F 12 600 m Final - Sammanställning
       
1Josefin Berg1998Högbo GIF1,59,68
2Marion Sackey-Mensah1998Huddinge AIS1,59,79
3Tova Eriksson1998Västerås FK2,00,68
4Johanna Sundström1998Täby IS2,00,96
5Helena Kolte1998Täby IS2,02,19
6Fanny Tjus1998Mälarhöjdens Friidrott MIK2,02,61
7Bianca Salming1998Täby IS2,03,37
8Linda Skoglund1998Gefle IF2,04,98
9Lovisa Linde1998Täby IS2,06,24
10Johanna Arvidsson1998Mälarhöjdens Friidrott MIK2,09,17
11Frida Lindgärde1998Täby IS2,09,18
12Wilma Qvist1998Huddinge AIS2,09,43
13Patricia Hellström1998Täby IS2,09,58
14Agnes Moisander1998Huddinge AIS2,10,72
15Mariell Bodin1998Vemhåns IK2,11,09
16Amanda Cleréus1998Mälarhöjdens Friidrott MIK2,11,31
17Stefanie Nygren1998Huddinge AIS2,11,34
18Fanny Holmström1998Huddinge AIS2,12,09
19Josefiné Dahlbäck1998Täby IS2,12,74
20Juni Billgert1998Täby IS2,13,49
21Josefine Gustafsson1998Täby IS2,13,63
22Emelie Hammarström1998Falu IK2,13,97
23Linn Tångne1998Mälarhöjdens Friidrott MIK2,14,82
24Madde Embaye1998Huddinge AIS2,15,31
25Emmy Fredriksson1998Falu IK2,16,47
26Alexandra Folkerheim1998Mälarhöjdens Friidrott MIK2,22,92
27Mathilda Sjöberg1998Täby IS2,25,27
28Evelina Olsson1998Ludvika FFI2,31,06
 Ebba Eggers1998Falu IKDNS
 Linnéa Frobe1998Täby ISDNS

F 12 Höjd Final13/3  12:30
       
1Marion Sackey-Mensah1998Huddinge AIS1,43
2Linnéa Frobe1998Täby IS1,40
3Lovisa Linde1998Täby IS1,40
4Helena Kolte1998Täby IS1,34
5Moa Nykvist1998Valbo AIF1,34
6Elin Skött1998Falu IK1,31
7Bianca Salming1998Täby IS1,28
8Mikaela Ahlstrand1998Täby IS1,25
9Mariell Bodin1998Vemhåns IK1,25
10Madde Embaye1998Huddinge AIS1,25
11Frida Lindgärde1998Täby IS1,20
11Josefiné Dahlbäck1998Täby IS1,20
13Josefine Gustafsson1998Täby IS1,20
13Wilma Qvist1998Huddinge AIS1,20
15Felicia Bodaxell1998Huddinge AIS1,20
16Julia Lindblom1998Huddinge AIS1,20
17Emma Pantzar1998Falu IK1,15
18Linda Skoglund1998Gefle IF1,15
19Johanna Sundström1998Täby IS1,10
19Makta Tsegai1998Huddinge AIS1,10
21Patricia Hellström1998Täby IS1,05

F 12 Höjd Final  1,00 1,05 1,10 1,15 1,20 1,25 1,28 1,31 1,34 1,37 1,40 1,43 1,45
Bianca Salming - - - o o o o xxx
Frida Lindgärde o o o o o xxx
Helena Kolte - - - o o o o xo o xxx
Johanna Sundström o o o xxx
Josefiné Dahlbäck o o o o o xxx
Josefine Gustafsson o o o o xo xxx
Linnéa Frobe - - o o o o o o o o xo xxx
Lovisa Linde - - - o xo o o o xo xxo xo xxx
Mikaela Ahlstrand o o o o o o xxx
Patricia Hellström o o xxx
Mariell Bodin - - o o o xo xxx
Moa Nykvist - - - - o o o o xo xxx
Elin Skött - - o o o xo xo xxo xxx
Emma Pantzar o o o o xxx
Linda Skoglund o xo xo xo xxx
Felicia Bodaxell o o o o xxo xxx
Madde Embaye o o o o o xxo xxx
Julia Lindblom o o o xo xxo xxx
Wilma Qvist o o o o xo xxx
Marion Sackey-Mensah - - - o xo o o o xo xxo xo xo xxx
Makta Tsegai o o o xxx

F 12 Längd Final13/3  14:20

Pool 1
       
1Bianca Salming1998Täby IS4,29
2Emelie Hammarström1998Falu IK4,26
3Ebba Eggers1998Falu IK3,913,87
4Helena Kolte1998Täby IS3,913,82
5Felicia Bodaxell1998Huddinge AIS3,913,77
6Fanny Holmström1998Huddinge AIS3,90
7Johanna Sundström1998Täby IS3,75
8Josefine Gustafsson1998Täby IS3,73
9Tova Eriksson1998Västerås FK3,72
10Frida Lindgärde1998Täby IS3,65
11Elin Skött1998Falu IK3,533,50
12Josefiné Dahlbäck1998Täby IS3,45
13Madde Embaye1998Huddinge AIS3,41
14Emma Pantzar1998Falu IK3,34
15Julia Lindblom1998Huddinge AIS3,22
16Mikaela Heen1998Huddinge AIS3,12
17Sofia Andrén1998Huddinge AIS3,10
18Linn Tångne1998Mälarhöjdens Friidrott MIK3,043,02
19Eldri Fyksén Sooaru1998Huddinge AIS2,96
20Fanny von Matérn1998Täby IS2,75
21Amanda Cleréus1998Mälarhöjdens Friidrott MIK2,72
22Vilma Björk Öhrfelt1998Huddinge AIS2,65
23Lina Bomler1998Huddinge AIS2,59
24Alexandra Folkerheim1998Mälarhöjdens Friidrott MIK2,40

F 12 Längd Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Bianca Salming 4,26 4,29 4.06 4,26
Fanny von Matérn 2,53 2,55 2,75 1,99
Frida Lindgärde 3,65 3,32 3,46 3,37
Helena Kolte 3,91 3,82 3,75 3,80
Johanna Sundström 3,62 3,46 3,73 3,75
Josefiné Dahlbäck 3,45 3,22 3,30 3,44
Josefine Gustafsson 3,73 3,71 3,63 3,61
Alexandra Folkerheim 2,40 - - -
Amanda Cleréus 2,72 2,71 2,50 2,64
Linn Tångne x 3,02 3,04 x
Tova Eriksson 3,72 3,72 3,62 3,52
Ebba Eggers 3,83 3,91 3,87 2,92
Elin Skött 3,48 3,53 3,50 3,46
Emma Pantzar 3,34 3,34 3,19 2,94
Emelie Hammarström 4,09 3,95 4,26 4,16
Sofia Andrén 2,99 3,10 2,83 2,91
Vilma Björk Öhrfelt 2,65 2,43 2,36 2,28
Felicia Bodaxell 3,71 3,77 3,91 3,57
Lina Bomler 2,25 2,59 2,40 2,43
Madde Embaye 3,33 3,41 3,29 3,32
Eldri Fyksén Sooaru 2,96 2,75 2,91 2,87
Mikaela Heen 2,79 2,89 3,12 2,83
Fanny Holmström 3,31 3,82 3,83 3,90
Julia Lindblom 3,22 3,20 3,07 3,21

Pool 2
       
1Moa Nykvist1998Valbo AIF4,45
2Marion Sackey-Mensah1998Huddinge AIS4,40
3Mikaela Ahlstrand1998Täby IS4,10
4Linnéa Frobe1998Täby IS4,07
5Sara Sjödahl-Wennergren1998Kvarnsvedens FIK4,03
6Mariell Bodin1998Vemhåns IK4,01
7Patricia Hellström1998Täby IS3,86
8Maja Gustafsson1998Västerås FK3,79
9Fanny Tjus1998Mälarhöjdens Friidrott MIK3,74
10Agnes Moisander1998Huddinge AIS3,623,60
11Lovisa Linde1998Täby IS3,623,53
12Juni Billgert1998Täby IS3,573,51
13Stefanie Nygren1998Huddinge AIS3,573,47
14Emmy Fredriksson1998Falu IK3,533,51
15Mathilda Sjöberg1998Täby IS3,44
16Wilma Qvist1998Huddinge AIS3,40
17Johanna Arvidsson1998Mälarhöjdens Friidrott MIK3,36
18Linda Schalling1998Täby IS3,31
19Makta Tsegai1998Huddinge AIS3,042,98
20Evelina Olsson1998Ludvika FFI3,042,92
21Lovisa Åkesson1998Huddinge AIS3,00

F 12 Längd Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Juni Billgert 3,57 3,51 3,35 3,46
Linda Schalling 3,16 3,03 3,31 3,20
Linnéa Frobe 4,07 3,97 3,95 3,84
Lovisa Linde 3,22 3,53 3,62 2,99
Mathilda Sjöberg 3,27 3,33 3,25 3,44
Mikaela Ahlstrand 4,10 4,04 3,98 3,95
Patricia Hellström 3,25 3,86 3,47 3,20
Johanna Arvidsson 3,28 3,04 3,36 3,36
Fanny Tjus 3,74 x 3,67 3,61
Mariell Bodin 3,89 3,94 4,00 4,01
Maja Gustafsson 3,75 3,65 3,79 3,68
Moa Nykvist 4,35 4,40 4,30 4,45
Evelina Olsson 2,88 2,92 3,04 2,92
Sara Sjödahl-Wennergren 4,03 3,80 3,43 3,60
Emmy Fredriksson 3,44 3,51 3,53 3,39
Agnes Moisander 3,50 3,60 3,62 3,47
Wilma Qvist 3,40 2,77 3,16 3,04
Marion Sackey-Mensah 4,38 4,40 4,23 4,36
Lovisa Åkesson 2,80 2,84 3,00 2,81
Makta Tsegai 2,74 2,79 3,04 2,98
Stefanie Nygren 3,47 3,57 3,46 3,40

F 12 Längd Final - Sammanställning
       
1Moa Nykvist1998Valbo AIF4,45
2Marion Sackey-Mensah1998Huddinge AIS4,40
3Bianca Salming1998Täby IS4,29
4Emelie Hammarström1998Falu IK4,26
5Mikaela Ahlstrand1998Täby IS4,10
6Linnéa Frobe1998Täby IS4,07
7Sara Sjödahl-Wennergren1998Kvarnsvedens FIK4,03
8Mariell Bodin1998Vemhåns IK4,01
9Ebba Eggers1998Falu IK3,913,87
10Helena Kolte1998Täby IS3,913,82
11Felicia Bodaxell1998Huddinge AIS3,913,77
12Fanny Holmström1998Huddinge AIS3,90
13Patricia Hellström1998Täby IS3,86
14Maja Gustafsson1998Västerås FK3,79
15Johanna Sundström1998Täby IS3,75
16Fanny Tjus1998Mälarhöjdens Friidrott MIK3,74
17Josefine Gustafsson1998Täby IS3,73
18Tova Eriksson1998Västerås FK3,72
19Frida Lindgärde1998Täby IS3,65
20Agnes Moisander1998Huddinge AIS3,623,60
21Lovisa Linde1998Täby IS3,623,53
22Juni Billgert1998Täby IS3,573,51
23Stefanie Nygren1998Huddinge AIS3,573,47
24Emmy Fredriksson1998Falu IK3,533,51
25Elin Skött1998Falu IK3,533,50
26Josefiné Dahlbäck1998Täby IS3,45
27Mathilda Sjöberg1998Täby IS3,44
28Madde Embaye1998Huddinge AIS3,41
29Wilma Qvist1998Huddinge AIS3,40
30Johanna Arvidsson1998Mälarhöjdens Friidrott MIK3,36
31Emma Pantzar1998Falu IK3,34
32Linda Schalling1998Täby IS3,31
33Julia Lindblom1998Huddinge AIS3,22
34Mikaela Heen1998Huddinge AIS3,12
35Sofia Andrén1998Huddinge AIS3,10
36Linn Tångne1998Mälarhöjdens Friidrott MIK3,043,02
37Makta Tsegai1998Huddinge AIS3,042,98
38Evelina Olsson1998Ludvika FFI3,042,92
39Lovisa Åkesson1998Huddinge AIS3,00
40Eldri Fyksén Sooaru1998Huddinge AIS2,96
41Fanny von Matérn1998Täby IS2,75
42Amanda Cleréus1998Mälarhöjdens Friidrott MIK2,72
43Vilma Björk Öhrfelt1998Huddinge AIS2,65
44Lina Bomler1998Huddinge AIS2,59
45Alexandra Folkerheim1998Mälarhöjdens Friidrott MIK2,40

F 12 Kula Final13/3  09:00
       
1Felicia Bodaxell1998Huddinge AIS10.42
2Lovisa Linde1998Täby IS9.47
3Linnéa Frobe1998Täby IS8.68
4Bianca Salming1998Täby IS8.58
5Maja Gustafsson1998Västerås FK8.41
6Helena Kolte1998Täby IS8.36
7Emily Berghäll1998Hammarby Friidrott8.15
8Moa Nykvist1998Valbo AIF7.97
9Mikaela Ahlstrand1998Täby IS7.91
10Sara Sjödahl-Wennergren1998Kvarnsvedens FIK7.63
11Wilma Qvist1998Huddinge AIS7.48
12Linda Schalling1998Täby IS7.29
13Tilda Feltenmark1998Huddinge AIS7.217.16
14Stefanie Nygren1998Huddinge AIS7.217.05
15Madde Embaye1998Huddinge AIS7.00
16Felicia Stenquist1998Kvarnsvedens FIK6.63
17Eldri Fyksén Sooaru1998Huddinge AIS6.61
18Makta Tsegai1998Huddinge AIS6.53
19Johanna Arvidsson1998Mälarhöjdens Friidrott MIK6.48
20Frida Lindgärde1998Täby IS6.41
21Fanny Holmström1998Huddinge AIS6.32
22Josefine Gustafsson1998Täby IS6.24
23Mikaela Heen1998Huddinge AIS6.21
24Lina Bomler1998Huddinge AIS6.05
25Patricia Hellström1998Täby IS5.95
26Fanny Tjus1998Mälarhöjdens Friidrott MIK5.91
27Josefiné Dahlbäck1998Täby IS5.88
28Lovisa Åkesson1998Huddinge AIS5.85
29Alexandra Folkerheim1998Mälarhöjdens Friidrott MIK5.67
30Linn Tångne1998Mälarhöjdens Friidrott MIK5.59
31Lovisa Stark1998Hulåns IF5.55
32Juni Billgert1998Täby IS5.475.39
33Fanny von Matérn1998Täby IS5.475.01
34Sofia Andrén1998Huddinge AIS5.39
35Vilma Björk Öhrfelt1998Huddinge AIS5.26
36Mathilda Sjöberg1998Täby IS4.87
37Johanna Sundström1998Täby IS4.75
38Linnea Söderström1998Huddinge AIS4.74

F 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Bianca Salming 7,75 8.58 7.77 7.13
Fanny von Matérn 5.01 5.47 x 4.58
Frida Lindgärde 6.41 6.35 6.13 6.23
Helena Kolte 8.11 8.36 7.88 7.84
Johanna Sundström 4.75 3.77 4.52 4.34
Josefiné Dahlbäck 5,02 4.82 5.88 4.36
Josefine Gustafsson 5.73 6.20 6.09 6.24
Juni Billgert 5.37 5.26 5.47 5.39
Linda Schalling 6.19 7.29 6.88 5.65
Linnéa Frobe 8.25 8.68 8.38 8.22
Lovisa Linde 7.85 9.47 8.27 7.75
Mathilda Sjöberg 4.55 3.68 4.53 4.87
Mikaela Ahlstrand 7.91 7.73 7.89 7.53
Patricia Hellström 5.61 5.54 5.95 5.68
Emily Berghäll 7.44 7.72 7.97 8.15
Alexandra Folkerheim 5.33 5.10 5.67 5.37
Linn Tångne 5.59 4.24 5.03 5.16
Johanna Arvidsson 6.48 6.15 6.01 5.66
Fanny Tjus x 4.65 5.43 5.91
Lovisa Stark 4.86 x 5.55 5.50
Maja Gustafsson 7.72 7.61 8.41 8.06
Moa Nykvist 7.50 7.58 7.97 7.16
Felicia Stenquist 5.53 5.97 6.23 6.63
Sara Sjödahl-Wennergren 6,14 6.80 7.63 7.39
Sofia Andrén 5,39 5.26 5.36 5.39
Vilma Björk Öhrfelt 4.74 5.26 5.20 4.80
Felicia Bodaxell 10.42 9.92 10.14 10.27
Lina Bomler 5,77 6.05 5.75 5.97
Madde Embaye 6.59 6.41 6.46 7.00
Tilda Feltenmark 6.88 7.21 7.16 6.53
Eldri Fyksén Sooaru 6.61 6.16 6.50 6.46
Mikaela Heen 6.21 x 5.38 6.05
Fanny Holmström 5.65 6.16 6.32 6.32
Wilma Qvist 7.48 6.17 7.07 6.77
Linnea Söderström 4.06 4.31 4.74 4.10
Lovisa Åkesson 5.63 5.35 5.13 5.85
Makta Tsegai 5.89 5.55 5.83 6.53
Stefanie Nygren 7.05 6.71 6.82 7.21

F 11 60 m Försök13/3  10:55

Heat 1
       
1Ebba Hedlund1999Falu IK9,56q
2Amanda Yakoub1999Falu IK9,75q
3Simone Reuterhäll1999Mälarhöjdens Friidrott MIK9,87q
4Kajsa Halldén1999Mälarhöjdens Friidrott MIK10,29
5Madeleine Åkerlund1999Huddinge AIS10,57
6Ylva Åkesson1999Mälarhöjdens Friidrott MIK10,78
7Eline Hollsten1999IFK Mora FIK10,95
8Sanna Mellander1999Huddinge AIS11,34

Heat 2
       
1Alexandra Sörensen1999Falu IK9,09q
2Moa Skärgård1999Iggesunds SK9,50q
3Elin Bärjegård1999Leksands FIK9,65q
4Elin Andersson1999Huddinge AIS9,92
5Ella Moberg1999Västerås FK9,92
6Ebba Kuylenstierna1999Mälarhöjdens Friidrott MIK10,55
7Nora Sorcini1999Huddinge AIS10,64
8Ella Johansson1999Mälarhöjdens Friidrott MIK10,70

Heat 3
       
1Alma Lindberg1999Västerås FK9,51q
2Emilia Jandér1999Huddinge AIS9,55q
3Michelle Johnson1999Iggesunds SK9,80q
4Elin Cedborn1999Mälarhöjdens Friidrott MIK10,17
5Ellinor Gustafsson1999Falu IK10,32
6Alva Karlsson1999Örbyhus IF10,58
7Victoria Levander1999Ludvika FFI10,62
8Linnea Sundin1999Hallens SK10,65

Heat 4
       
1Ida Thunberg1999IK Stål9,33q
2Karin Linderkers1999Leksands FIK9,40q
3Stina Erlandsson1999Mälarhöjdens Friidrott MIK9,47q
4Daniella Ekström1999Örbyhus IF9,52q
5Louise Svensson1999Flens FS9,79q
6Elsa Revvik1999Huddinge AIS10,46
7Ester Staffas1999Djurmo Sifferbo IF10,84

Heat 5
       
1Emma Eckerlind1999Falu IK9,81q
2Lova Källkvist1999Högbo GIF9,85q
3Wilma Jernström1999Hofors AIF9,90
4Amanda Niclasson1999Iggesunds SK9,94
5Nora Murray1999Mälarhöjdens Friidrott MIK10,21
6Freja Moart1999Huddinge AIS10,68
7Amanda Hansson1999Djurmo Sifferbo IF10,81

F 11 60 m Försök - Sammanställning
       
1Alexandra Sörensen1999Falu IK9,09q
2Ida Thunberg1999IK Stål9,33q
3Karin Linderkers1999Leksands FIK9,40q
4Stina Erlandsson1999Mälarhöjdens Friidrott MIK9,47q
5Moa Skärgård1999Iggesunds SK9,50q
6Alma Lindberg1999Västerås FK9,51q
7Daniella Ekström1999Örbyhus IF9,52q
8Emilia Jandér1999Huddinge AIS9,55q
9Ebba Hedlund1999Falu IK9,56q
10Elin Bärjegård1999Leksands FIK9,65q
11Amanda Yakoub1999Falu IK9,75q
12Louise Svensson1999Flens FS9,79q
13Michelle Johnson1999Iggesunds SK9,80q
14Emma Eckerlind1999Falu IK9,81q
15Lova Källkvist1999Högbo GIF9,85q
16Simone Reuterhäll1999Mälarhöjdens Friidrott MIK9,87q
17Wilma Jernström1999Hofors AIF9,90
18Elin Andersson1999Huddinge AIS9,92
19Ella Moberg1999Västerås FK9,92
20Amanda Niclasson1999Iggesunds SK9,94
21Elin Cedborn1999Mälarhöjdens Friidrott MIK10,17
22Nora Murray1999Mälarhöjdens Friidrott MIK10,21
23Kajsa Halldén1999Mälarhöjdens Friidrott MIK10,29
24Ellinor Gustafsson1999Falu IK10,32
25Elsa Revvik1999Huddinge AIS10,46
26Ebba Kuylenstierna1999Mälarhöjdens Friidrott MIK10,55
27Madeleine Åkerlund1999Huddinge AIS10,57
28Alva Karlsson1999Örbyhus IF10,58
29Victoria Levander1999Ludvika FFI10,62
30Nora Sorcini1999Huddinge AIS10,64
31Linnea Sundin1999Hallens SK10,65
32Freja Moart1999Huddinge AIS10,68
33Ella Johansson1999Mälarhöjdens Friidrott MIK10,70
34Ylva Åkesson1999Mälarhöjdens Friidrott MIK10,78
35Amanda Hansson1999Djurmo Sifferbo IF10,81
36Ester Staffas1999Djurmo Sifferbo IF10,84
37Eline Hollsten1999IFK Mora FIK10,95
38Sanna Mellander1999Huddinge AIS11,34

F 11 60 m Semifinal13/3  12:30

Heat 1
       
1Alexandra Sörensen1999Falu IK9,09Q
2Karin Linderkers1999Leksands FIK9,55Q
3Michelle Johnson1999Iggesunds SK9,60Q
4Moa Skärgård1999Iggesunds SK9,63q
5Daniella Ekström1999Örbyhus IF9,68
6Ebba Hedlund1999Falu IK9,69
7Amanda Yakoub1999Falu IK9,94
8Lova Källkvist1999Högbo GIF10,23

Heat 2
       
1Ida Thunberg1999IK Stål9,19Q
2Louise Svensson1999Flens FS9,43Q
3Emilia Jandér1999Huddinge AIS9,59Q
4Alma Lindberg1999Västerås FK9,64q
5Elin Bärjegård1999Leksands FIK9,65
6Stina Erlandsson1999Mälarhöjdens Friidrott MIK9,74
7Simone Reuterhäll1999Mälarhöjdens Friidrott MIK9,85
8Emma Eckerlind1999Falu IK10,08

F 11 60 m Semifinal - Sammanställning
       
1Alexandra Sörensen1999Falu IK9,09Q
2Ida Thunberg1999IK Stål9,19Q
3Louise Svensson1999Flens FS9,43Q
4Karin Linderkers1999Leksands FIK9,55Q
5Emilia Jandér1999Huddinge AIS9,59Q
6Michelle Johnson1999Iggesunds SK9,60Q
7Moa Skärgård1999Iggesunds SK9,63q
8Alma Lindberg1999Västerås FK9,64q
9Elin Bärjegård1999Leksands FIK9,65
10Daniella Ekström1999Örbyhus IF9,68
11Ebba Hedlund1999Falu IK9,69
12Stina Erlandsson1999Mälarhöjdens Friidrott MIK9,74
13Simone Reuterhäll1999Mälarhöjdens Friidrott MIK9,85
14Amanda Yakoub1999Falu IK9,94
15Emma Eckerlind1999Falu IK10,08
16Lova Källkvist1999Högbo GIF10,23

F 11 60 m Final13/3  13:50
       
1Ida Thunberg1999IK Stål9,14
2Louise Svensson1999Flens FS9,51
3Emilia Jandér1999Huddinge AIS9,60
4Alma Lindberg1999Västerås FK9,67
5Michelle Johnson1999Iggesunds SK9,71
6Karin Linderkers1999Leksands FIK9,71
7Moa Skärgård1999Iggesunds SK9,76
 Alexandra Sörensen1999Falu IKDSQ

F 11 600 m Final13/3  15:00

Heat 1
       
1Lova Källkvist1999Högbo GIF2,11,36
2Kajsa Halldén1999Mälarhöjdens Friidrott MIK2,15,50
3Ella Lilius1999Huddinge AIS2,16,15
4Emilia Jandér1999Huddinge AIS2,21,15
5Stina Erlandsson1999Mälarhöjdens Friidrott MIK2,22,87
 Ella Johansson1999Mälarhöjdens Friidrott MIKDNS
 Alexandra Sörensen1999Falu IKDNS

Heat 2
       
1Ida Thunberg1999IK Stål1,59,43
2Louise Svensson1999Flens FS2,01,25
3Tove Lundmark1999Högbo GIF2,07,48
4Ebba Kuylenstierna1999Mälarhöjdens Friidrott MIK2,08,59
5Alma Lindberg1999Västerås FK2,15,42
6Elin Cedborn1999Mälarhöjdens Friidrott MIK2,16,71
7Michelle Johnson1999Iggesunds SK2,19,37

F 11 600 m Final - Sammanställning
       
1Ida Thunberg1999IK Stål1,59,43
2Louise Svensson1999Flens FS2,01,25
3Tove Lundmark1999Högbo GIF2,07,48
4Ebba Kuylenstierna1999Mälarhöjdens Friidrott MIK2,08,59
5Lova Källkvist1999Högbo GIF2,11,36
6Alma Lindberg1999Västerås FK2,15,42
7Kajsa Halldén1999Mälarhöjdens Friidrott MIK2,15,50
8Ella Lilius1999Huddinge AIS2,16,15
9Elin Cedborn1999Mälarhöjdens Friidrott MIK2,16,71
10Michelle Johnson1999Iggesunds SK2,19,37
11Emilia Jandér1999Huddinge AIS2,21,15
12Stina Erlandsson1999Mälarhöjdens Friidrott MIK2,22,87
 Ella Johansson1999Mälarhöjdens Friidrott MIKDNS
 Alexandra Sörensen1999Falu IKDNS

F 11 Höjd Final13/3  09:00
       
1Hanna Ahopelto1999Västerås FK1,33Skiljehopp
2Karin Linderkers1999Leksands FIK1,33Skiljehopp
3Louise Svensson1999Flens FS1,30
4Ella Moberg1999Västerås FK1,30
5Alexandra Sörensen1999Falu IK1,27
6Tove Lundmark1999Högbo GIF1,27
7Amanda Niclasson1999Iggesunds SK1,24
8Emma Eckerlind1999Falu IK1,21
9Daniella Ekström1999Örbyhus IF1,18
10Victoria Levander1999Ludvika FFI1,15
11Kaisa Götbo1999Stora Skedvi IK SOFF1,15
12Michelle Johnson1999Iggesunds SK1,15
13Emilia Jandér1999Huddinge AIS1,15
14Stina Erlandsson1999Mälarhöjdens Friidrott MIK1,10
14Ebba Hedlund1999Falu IK1,10
14Alva Karlsson1999Örbyhus IF1,10
17Linnea Sundin1999Hallens SK1,10
18Elin Andersson1999Huddinge AIS1,10
19Ebba Kuylenstierna1999Mälarhöjdens Friidrott MIK1,10
20Amanda Hansson1999Djurmo Sifferbo IF1,10
21Kajsa Lundborg1999Huddinge AIS1,10
21Nora Sorcini1999Huddinge AIS1,10
23Nora Murray1999Mälarhöjdens Friidrott MIK1,10
24Simone Reuterhäll1999Mälarhöjdens Friidrott MIK1,05
25Eline Hollsten1999IFK Mora FIK1,00
26Ellinor Gustafsson1999Falu IK1,00

F 11 Höjd Final  0,90 0,95 1,00 1,05 1,10 1,15 1,18 1,21 1,24 1,27 1,30 1,33 1,36
Kaisa Götbo o o o o o xo xxx
Nora Murray - - o xo xxo xxx
Ebba Kuylenstierna - o o o xo xxx
Simone Reuterhäll - o o xxo xxx
Stina Erlandsson - o o o o xxx
Karin Linderkers - - - - - o o o o o o o xxx
Amanda Hansson - - o xo xo xxx
Michelle Johnson - - - xo xo xo xxx
Amanda Niclasson - - - o o o o xo xo xxx
Ella Moberg - - - o o o o o xo o xxo xxx
Hanna Ahopelto - - - - - - o o o o o o xxx
Daniella Ekström - o o o o o o xxx
Tove Lundmark - - - o o o o xo o xxo xxx
Eline Hollsten - o o xxx
Victoria Levander o o o o o o xxx
Alexandra Sörensen - - - - o o o o xo o xxx
Ellinor Gustafsson o o xxo x--
Ebba Hedlund - - o o o xxx
Alva Karlsson - o o o o xxx
Elin Andersson - o xxo xxo o xxx
Emilia Jandér - xxo o o xo xxo xxx
Kajsa Lundborg - o o o xxo xxx
Nora Sorcini - o o o xxo xxx
Linnea Sundin - - xo o o xxx
Louise Svensson - - - - o o o o o o xo xxx
Emma Eckerlind - o o o o o xo xo xxx

F 11 Längd Final13/3  13:00

Pool 1
       
1Alexandra Sörensen1999Falu IK4,18
2Ella Moberg1999Västerås FK3,79
3Michelle Johnson1999Iggesunds SK3,78
4Louise Svensson1999Flens FS3,74
5Ebba Hedlund1999Falu IK3,59
6Amanda Yakoub1999Falu IK3,523,39
7Kajsa Lundborg1999Huddinge AIS3,483,43
8Nora Murray1999Mälarhöjdens Friidrott MIK3,483,37
9Ella Lilius1999Huddinge AIS3,253,09
10Ebba Kuylenstierna1999Mälarhöjdens Friidrott MIK3,21
11Elin Andersson1999Huddinge AIS3,11
12Emilia Jandér1999Huddinge AIS3,09
13Amanda Hansson1999Djurmo Sifferbo IF3,04
14Ella Johansson1999Mälarhöjdens Friidrott MIK3,03
15Sanna Mellander1999Huddinge AIS2,95
16Freja Moart1999Huddinge AIS2,92
17Ellinor Gustafsson1999Falu IK2,912,90
18Simone Reuterhäll1999Mälarhöjdens Friidrott MIK2,912,76
19Elsa Revvik1999Huddinge AIS2,87
20Ylva Åkesson1999Mälarhöjdens Friidrott MIK2,44

F 11 Längd Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Nora Murray 3,48 3,37 3,24 3,34
Ebba Kuylenstierna 3,09 3,13 3,19 3,21
Simone Reuterhäll 2,91 2,75 2,76 x
Ylva Åkesson 2,44 2,36 2,23 2,27
Ella Johansson 3,03 2,84 2,64 2,82
Amanda Hansson 2,79 2,94 3,04 x
Michelle Johnson 3,65 3,72 3,71 3,78
Ella Moberg 3,73 3,68 3,79 3,72
Amanda Yakoub 3,52 3,39 3,37 3,31
Alexandra Sörensen 4,12 4,12 4,18 4,18
Ellinor Gustafsson 2,91 2,88 2,89 2,90
Ebba Hedlund 3,59 3,41 3,57 3,50
Elin Andersson 2,89 2,72 2,75 3,11
Emilia Jandér 3.08 3,09 2,98 3,02
Ella Lilius 3,25 3,03 3,09 3,08
Kajsa Lundborg 3,40 3,43 3,48 3,32
Sanna Mellander 2,66 2,71 2,73 2,95
Freja Moart 2,84 2,92 2,86 2,64
Elsa Revvik 2,84 x 2,87 2,77
Louise Svensson 3,59 3,67 3,69 3,74

Pool 2
       
1Ida Thunberg1999IK Stål4,34
2Karin Linderkers1999Leksands FIK3,90
3Alma Lindberg1999Västerås FK3,85
4Hanna Ahopelto1999Västerås FK3,753,68
5Daniella Ekström1999Örbyhus IF3,753,61
6Elin Bärjegård1999Leksands FIK3,63
7Amanda Niclasson1999Iggesunds SK3,523,40
8Sandra Werge1999Huddinge AIS3,51
9Wilma Jernström1999Hofors AIF3,47
10Moa Skärgård1999Iggesunds SK3,40
11Emma Eckerlind1999Falu IK3,37
12Alva Karlsson1999Örbyhus IF3,35
13Kajsa Halldén1999Mälarhöjdens Friidrott MIK3,33
14Stina Erlandsson1999Mälarhöjdens Friidrott MIK3,31
15Elin Cedborn1999Mälarhöjdens Friidrott MIK3,29
16Kaisa Götbo1999Stora Skedvi IK SOFF3,26
17Madeleine Åkerlund1999Huddinge AIS3,253,15
18Victoria Levander1999Ludvika FFI3,17
19Ester Staffas1999Djurmo Sifferbo IF3,12
20Hedvig Linton1999Mälarhöjdens Friidrott MIK3,10
21Eline Hollsten1999IFK Mora FIK2,90
22Linnea Sundin1999Hallens SK2,89

F 11 Längd Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Kaisa Götbo 3,14 3,23 3,26 3,05
Elin Cedborn 3,10 3,27 3,10 3,29
Hedvig Linton 1,95 2,80 2,64 3,10
Stina Erlandsson 3,31 3,07 3,03 2,80
Kajsa Halldén 3,03 2,92 3,33 3,23
Elin Bärjegård 3,59 3,63 3,56 3,61
Karin Linderkers 3,90 3,87 3,82 3,83
Ester Staffas 3,12 2,77 2,79 2,92
Ida Thunberg 4,34 4,26 - -
Moa Skärgård 3,40 3,15 3,22 3,06
Amanda Niclasson 3,52 3,37 3,40 3,34
Hanna Ahopelto 3,47 3,50 3,75 3,68
Alma Lindberg 3,85 3,72 3,66 3,80
Daniella Ekström 3,54 x 3,61 3,75
Wilma Jernström 3,16 3,17 3,33 3,47
Eline Hollsten 2,90 2,68 2,78 2,81
Victoria Levander 3,17 2,90 3,04 3,16
Alva Karlsson 3,22 3,21 3,23 3,35
Sandra Werge 3,51 3,46 x 3,41
Madeleine Åkerlund 3,25 2,87 3,01 3,15
Linnea Sundin 2.69 2,89 2,61 2,87
Emma Eckerlind 3,32 3,34 3,37 3,26

F 11 Längd Final - Sammanställning
       
1Ida Thunberg1999IK Stål4,34
2Alexandra Sörensen1999Falu IK4,18
3Karin Linderkers1999Leksands FIK3,90
4Alma Lindberg1999Västerås FK3,85
5Ella Moberg1999Västerås FK3,79
6Michelle Johnson1999Iggesunds SK3,78
7Hanna Ahopelto1999Västerås FK3,753,68
8Daniella Ekström1999Örbyhus IF3,753,61
9Louise Svensson1999Flens FS3,74
10Elin Bärjegård1999Leksands FIK3,63
11Ebba Hedlund1999Falu IK3,59
12Amanda Niclasson1999Iggesunds SK3,523,40
13Amanda Yakoub1999Falu IK3,523,39
14Sandra Werge1999Huddinge AIS3,51
15Kajsa Lundborg1999Huddinge AIS3,483,43
16Nora Murray1999Mälarhöjdens Friidrott MIK3,483,37
17Wilma Jernström1999Hofors AIF3,47
18Moa Skärgård1999Iggesunds SK3,40
19Emma Eckerlind1999Falu IK3,37
20Alva Karlsson1999Örbyhus IF3,35
21Kajsa Halldén1999Mälarhöjdens Friidrott MIK3,33
22Stina Erlandsson1999Mälarhöjdens Friidrott MIK3,31
23Elin Cedborn1999Mälarhöjdens Friidrott MIK3,29
24Kaisa Götbo1999Stora Skedvi IK SOFF3,26
25Madeleine Åkerlund1999Huddinge AIS3,253,15
26Ella Lilius1999Huddinge AIS3,253,09
27Ebba Kuylenstierna1999Mälarhöjdens Friidrott MIK3,21
28Victoria Levander1999Ludvika FFI3,17
29Ester Staffas1999Djurmo Sifferbo IF3,12
30Elin Andersson1999Huddinge AIS3,11
31Hedvig Linton1999Mälarhöjdens Friidrott MIK3,10
32Emilia Jandér1999Huddinge AIS3,09
33Amanda Hansson1999Djurmo Sifferbo IF3,04
34Ella Johansson1999Mälarhöjdens Friidrott MIK3,03
35Sanna Mellander1999Huddinge AIS2,95
36Freja Moart1999Huddinge AIS2,92
37Ellinor Gustafsson1999Falu IK2,912,90
38Simone Reuterhäll1999Mälarhöjdens Friidrott MIK2,912,76
39Eline Hollsten1999IFK Mora FIK2,90
40Linnea Sundin1999Hallens SK2,89
41Elsa Revvik1999Huddinge AIS2,87
42Ylva Åkesson1999Mälarhöjdens Friidrott MIK2,44

F 11 Kula Final13/3  15:40
       
1Louise Svensson1999Flens FS8,42
2Sandra Werge1999Huddinge AIS8,34
3Alexandra Sörensen1999Falu IK7,76
4Alma Lindberg1999Västerås FK7,30
5Amanda Hansson1999Djurmo Sifferbo IF7,29
6Hanna Ahopelto1999Västerås FK7,00
7Elsa Revvik1999Huddinge AIS6,88
8Kajsa Lundborg1999Huddinge AIS6,50
9Daniella Ekström1999Örbyhus IF6,49
10Nora Sorcini1999Huddinge AIS6,47
11Ella Lilius1999Huddinge AIS6,196,09
12Karin Linderkers1999Leksands FIK6,195,97
13Ebba Hedlund1999Falu IK6,16
14Alva Karlsson1999Örbyhus IF6,07
15Michelle Johnson1999Iggesunds SK6,05
16Hedvig Linton1999Mälarhöjdens Friidrott MIK6,02
17Elin Bärjegård1999Leksands FIK5,90
18Madeleine Åkerlund1999Huddinge AIS5,77
19Simone Reuterhäll1999Mälarhöjdens Friidrott MIK5,52
20Moa Skärgård1999Iggesunds SK5,31
21Victoria Levander1999Ludvika FFI5,23
22Ella Johansson1999Mälarhöjdens Friidrott MIK5,20
23Elin Cedborn1999Mälarhöjdens Friidrott MIK4,97
24Ylva Åkesson1999Mälarhöjdens Friidrott MIK4,82
25Ebba Kuylenstierna1999Mälarhöjdens Friidrott MIK4,27

F 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Ebba Kuylenstierna 4,27 3,76 3,68 3,93
Simone Reuterhäll 5,22 5,15 5,22 5,52
Ylva Åkesson 4,29 4,52 3,99 4,82
Elin Cedborn 4,97 4,58 4,28 4,81
Hedvig Linton 6,02 4,84 5,30 5,61
Ella Johansson 4,27 4,64 5,20 4,54
Elin Bärjegård 5,90 5,37 5,27 5,84
Karin Linderkers 4,99 5,92 5,97 6,19
Amanda Hansson 6,00 6,99 7,28 7,29
Michelle Johnson x 6,05 5,72 5,47
Moa Skärgård 5,31 4,68 5,00 4,88
Hanna Ahopelto 6,06 6,79 7,00 6,70
Alma Lindberg 6,16 6,48 7,30 7,04
Daniella Ekström 6,01 6,45 6,49 6,25
Victoria Levander 4,67 5,15 4,63 5,23
Alexandra Sörensen 6,24 6,79 7,30 7,76
Ebba Hedlund 5,68 x 5,54 6,16
Alva Karlsson 5,83 5,51 6,07 5,85
Ella Lilius 6,09 5,82 6,19 5,45
Kajsa Lundborg 5,99 5,99 6,50 5,44
Elsa Revvik 6,78 6,88 6,63 6,77
Nora Sorcini 6,28 6,22 6,47 5,71
Sandra Werge 7,14 6,93 7,12 8,34
Madeleine Åkerlund 5,77 5,04 5,59 5,12
Louise Svensson 7,35 7,87 7,65 8,42

F 10 60 m Försök13/3  10:15

Heat 1
       
1Nathalie Johnsson Hafstad2000Falu IK9,60q
2Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK SOFF9,68q
3Kate Björk Öhrfelt2000Huddinge AIS9,88q
4Chanell HIllgren2000Hulåns IF10,24q
5Julia Norberg2000IK Stål11,16
6Saga Stenis2000Säters IF FIK12,18
 Johanna Edvall2000Gefle IFDNS

Heat 2
       
1Mathilda Pousette2000Täby IS9,89q
2Klara Groop2000Djurmo Sifferbo IF9,91q
3Andrea Bergenulf2000Falu IK10,14q
4Lovisa Olsson2000IFK Mora FIK10,85
5Klara Lindblom2000Huddinge AIS11,03
6Smilla Schumacher2000Huddinge AIS11,56

Heat 3
       
1Filippa Wallén2000Täby IS9,60q
2Emilia Östergren2000Huddinge AIS10,44q
3Moa Floridan2000Stora Skedvi IK SOFF10,54q
4Matida Frejd2000Hofors AIF10,92
5Tova Jendervall2000Huddinge AIS11,02
6Saga Dahlberg2000Gefle IF11,08

Heat 4
       
1Hannah Hellbom2000Falu IK9,81q
2Clara Roddar2000Falu IK10,45q
3Isabella Berggren2000Huddinge AIS10,73
4Jonna Geiryd2000Huddinge AIS11,07
5Saga Paloranta2000Huddinge AIS11,66
6Lina Larsson2000Säters IF FIK11,83
7Louise Olsson2000Huddinge AIS12,61

Heat 5
       
1Melisa Zilic2000Falu IK9,24q
2Charlotte Andersson2000Huddinge AIS9,63q
3Hanna Eriksson2000Falu IK9,96q
4Agnes Andersson2000Täby IS10,26q
5Madeleine Engström2000Huddinge AIS10,73
6Madelene Bodström2000Huddinge AIS10,75
7Felicia Danielsson2000Huddinge AIS10,86

F 10 60 m Försök - Sammanställning
       
1Melisa Zilic2000Falu IK9,24q
2Nathalie Johnsson Hafstad2000Falu IK9,60q
3Filippa Wallén2000Täby IS9,60q
4Charlotte Andersson2000Huddinge AIS9,63q
5Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK SOFF9,68q
6Hannah Hellbom2000Falu IK9,81q
7Kate Björk Öhrfelt2000Huddinge AIS9,88q
8Mathilda Pousette2000Täby IS9,89q
9Klara Groop2000Djurmo Sifferbo IF9,91q
10Hanna Eriksson2000Falu IK9,96q
11Andrea Bergenulf2000Falu IK10,14q
12Chanell HIllgren2000Hulåns IF10,24q
13Agnes Andersson2000Täby IS10,26q
14Emilia Östergren2000Huddinge AIS10,44q
15Clara Roddar2000Falu IK10,45q
16Moa Floridan2000Stora Skedvi IK SOFF10,54q
17Isabella Berggren2000Huddinge AIS10,73
18Madeleine Engström2000Huddinge AIS10,73
19Madelene Bodström2000Huddinge AIS10,75
20Lovisa Olsson2000IFK Mora FIK10,85
21Felicia Danielsson2000Huddinge AIS10,86
22Matida Frejd2000Hofors AIF10,92
23Tova Jendervall2000Huddinge AIS11,02
24Klara Lindblom2000Huddinge AIS11,03
25Jonna Geiryd2000Huddinge AIS11,07
26Saga Dahlberg2000Gefle IF11,08
27Julia Norberg2000IK Stål11,16
28Smilla Schumacher2000Huddinge AIS11,56
29Saga Paloranta2000Huddinge AIS11,66
30Lina Larsson2000Säters IF FIK11,83
31Saga Stenis2000Säters IF FIK12,18
32Louise Olsson2000Huddinge AIS12,61
 Johanna Edvall2000Gefle IFDNS

F 10 60 m Semifinal13/3  12:20

Heat 1
       
1Melisa Zilic2000Falu IK9,27Q
2Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK SOFF9,65Q
3Filippa Wallén2000Täby IS9,66Q
4Kate Björk Öhrfelt2000Huddinge AIS9,97q
5Klara Groop2000Djurmo Sifferbo IF10,10
6Clara Roddar2000Falu IK10,45
7Agnes Andersson2000Täby IS10,46
8Andrea Bergenulf2000Falu IK10,48

Heat 2
       
1Charlotte Andersson2000Huddinge AIS9,54Q
2Nathalie Johnsson Hafstad2000Falu IK9,85Q
3Hannah Hellbom2000Falu IK9,92Q
4Mathilda Pousette2000Täby IS10,04q
5Hanna Eriksson2000Falu IK10,27
6Chanell HIllgren2000Hulåns IF10,41
7Emilia Östergren2000Huddinge AIS10,51
8Moa Floridan2000Stora Skedvi IK SOFF10,67

F 10 60 m Semifinal - Sammanställning
       
1Melisa Zilic2000Falu IK9,27Q
2Charlotte Andersson2000Huddinge AIS9,54Q
3Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK SOFF9,65Q
4Nathalie Johnsson Hafstad2000Falu IK9,85Q
5Filippa Wallén2000Täby IS9,66Q
6Hannah Hellbom2000Falu IK9,92Q
7Kate Björk Öhrfelt2000Huddinge AIS9,97q
8Mathilda Pousette2000Täby IS10,04q
9Klara Groop2000Djurmo Sifferbo IF10,10
10Hanna Eriksson2000Falu IK10,27
11Chanell HIllgren2000Hulåns IF10,41
12Clara Roddar2000Falu IK10,45
13Agnes Andersson2000Täby IS10,46
14Andrea Bergenulf2000Falu IK10,48
15Emilia Östergren2000Huddinge AIS10,51
16Moa Floridan2000Stora Skedvi IK SOFF10,67

F 10 60 m Final13/3  13:40
       
1Charlotte Andersson2000Huddinge AIS9,42
2Melisa Zilic2000Falu IK9,46
3Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK SOFF9,61
4Filippa Wallén2000Täby IS9,75
5Nathalie Johnsson Hafstad2000Falu IK9,86
6Kate Björk Öhrfelt2000Huddinge AIS9,91
7Hannah Hellbom2000Falu IK9,93
8Mathilda Pousette2000Täby IS10,03

F 10 600 m Final13/3  14:50

Heat 1
       
1Hannah Hellbom2000Falu IK2,03,73
2Kate Björk Öhrfelt2000Huddinge AIS2,20,49
3Anna Gisslen Wikström2001Djurmo Sifferbo IF2,20,73
4Celina Markursson2001Huddinge AIS2,26,88
5Frida Nöu2001Täby IS2,30,69
6Hanna Sjöberg2001Täby IS2,31,29
7Felicia Danielsson2000Huddinge AIS2,33,07
 Chanell HIllgren2000Hulåns IFDNS

Heat 2
       
1Filippa Wallén2000Täby IS2,02,36
2Mathilda Pousette2000Täby IS2,17,12
3Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK SOFF2,24,86
4Hilda Lindberg2001Västerås FK2,26,74
5Jonna Geiryd2000Huddinge AIS2,28,80
6Tova Jendervall2000Huddinge AIS2,30,40
7Cajsa Johnson2001Täby IS3,07,53
 Saga Dahlberg2000Gefle IFDNS

F 10 600 m Final - Sammanställning
       
1Filippa Wallén2000Täby IS2,02,36
2Hannah Hellbom2000Falu IK2,03,73
3Mathilda Pousette2000Täby IS2,17,12
4Kate Björk Öhrfelt2000Huddinge AIS2,20,49
5Anna Gisslen Wikström2001Djurmo Sifferbo IF2,20,73
6Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK SOFF2,24,86
7Hilda Lindberg2001Västerås FK2,26,74
8Celina Markursson2001Huddinge AIS2,26,88
9Jonna Geiryd2000Huddinge AIS2,28,80
10Tova Jendervall2000Huddinge AIS2,30,40
11Frida Nöu2001Täby IS2,30,69
12Hanna Sjöberg2001Täby IS2,31,29
13Felicia Danielsson2000Huddinge AIS2,33,07
14Cajsa Johnson2001Täby IS3,07,53
 Chanell HIllgren2000Hulåns IFDNS
 Saga Dahlberg2000Gefle IFDNS

F 10 Höjd Final13/3  08:50
       
1Madeleine Engström2000Huddinge AIS1,20
2Hannah Hellbom2000Falu IK1,20
3Melisa Zilic2000Falu IK1,17
4Nicolina Eriksson2001Djurmo Sifferbo IF1,14
5Nathalie Johnsson Hafstad2000Falu IK1,11
6Filippa Wallén2000Täby IS1,11
7Madelene Bodström2000Huddinge AIS1,11
8Hanna Eriksson2000Falu IK1,08
9Isabella Berggren2000Huddinge AIS1,08
10Moa Floridan2000Stora Skedvi IK SOFF1,08
11Johanna Edvall2000Gefle IF1,05
12Charlotte Andersson2000Huddinge AIS1,05
13Mathilda Pousette2000Täby IS1,00
13Saga Dahlberg2000Gefle IF1,00
15Jonna Geiryd2000Huddinge AIS1,00
16Agnes Andersson2000Täby IS0,95
16Johanna Levander2001Ludvika FFI0,95
16Tova Jendervall2000Huddinge AIS0,95
16Saga Paloranta2000Huddinge AIS0,95
16Emilia Östergren2000Huddinge AIS0,95
21Julia Norberg2000IK Stål0,95
22Felicia Hansson2001Djurmo Sifferbo IF0,95
23Linnea Engström2001Huddinge AIS0,95
23Louise Olsson2000Huddinge AIS0,95
25Felicia Danielsson2000Huddinge AIS0,95
26Saga Stenis2000Säters IF FIK0,90
27Hanna Sjöberg2001Täby IS0,90
28Frida Nöu2001Täby IS0,85
29Cajsa Johnson2001Täby IS0,85
30Josefine Engqvist2000Huddinge AIS0,80
 Lovisa Olsson2000IFK Mora FIKx

F 10 Höjd Final  0,80 0,85 0,90 0,95 1,00 1,05 1,08 1,11 1,14 1,17 1,20 1,23
Agnes Andersson o o o o xxx
Filippa Wallén - o o o o o xxo o xxx
Mathilda Pousette o o o o o x
Cajsa Johnson o xxo xxx
Frida Nöu o o xxx
Hanna Sjöberg o o xo xxx
Moa Floridan o o o o o o xo xxx
Nicolina Eriksson o o o o o o o o o xxx
Felicia Hansson o o o xxo xxx
Saga Stenis o o o xxx
Julia Norberg o o o xo xxx
Johanna Levander o o o o xxx
Johanna Edvall o o xo o xxo xo xxx
Saga Dahlberg o o o o o xxx
Nathalie Johnsson Hafstad - - o o o o o o xxx
Melisa Zilic - - o o o o o xo o o xxx
Hannah Hellbom - - o o o o o o o xxo o xxx
Hanna Eriksson - o o o o o o xxx
Charlotte Andersson o o o o xxo xxo xx
Isabella Berggren - - o xo o xo o xxx
Madelene Bodström o o xo o o xo o xo xxx
Felicia Danielsson o xo xo xxo xxx
Josefine Engqvist xo xx
Linnea Engström o o xo xxo xx
Madeleine Engström - - - - o o o o o xo o xxx
Jonna Geiryd o o o o xo xxx
Tova Jendervall o o o o xxx
Louise Olsson o o xo xxo xxx
Saga Paloranta o o o o xxx
Emilia Östergren o o o o xxx
Lovisa Olsson - - - - xxx

F 10 Längd Final13/3  15:20

Pool 1
       
1Hannah Hellbom2000Falu IK3,63
2Melisa Zilic2000Falu IK3,54
3Hanna Eriksson2000Falu IK3,40
4Andrea Bergenulf2000Falu IK3,37
5Agnes Andersson2000Täby IS3,28
6Klara Groop2000Djurmo Sifferbo IF3,27
7Filippa Wallén2000Täby IS3,26
8Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK SOFF3.07
9Nathalie Johnsson Hafstad2000Falu IK3,05
10Kate Björk Öhrfelt2000Huddinge AIS3,04
11Charlotte Andersson2000Huddinge AIS3,033,03
12Isabella Berggren2000Huddinge AIS3,032,99
13Lovisa Olsson2000IFK Mora FIK2,992,97
14Madelene Bodström2000Huddinge AIS2,92
15Felicia Danielsson2000Huddinge AIS2,75
16Smilla Schumacher2000Huddinge AIS2,38

F 10 Längd Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Agnes Andersson 3,02 3,13 2,97 3,28
Filippa Wallén 2,99 3,26 2,97 3,21
Jonna Claesson 2,83 3.07 2,84 2,72
Klara Groop 3,27 3,06 3,23 3,18
Nathalie Johnsson Hafstad 3,05 2,90 2,85 3,00
Andrea Bergenulf 3,37 3,24 3,17 3,36
Melisa Zilic 3,54 3,53 2,98 x
Hannah Hellbom 3,39 3,63 3,29 3,39
Hanna Eriksson 2,98 3,37 3,25 3,40
Smilla Schumacher 2,08 2,36 2,36 2,38
Charlotte Andersson 2,98 2,95 3,03 3,03
Isabella Berggren 3,03 2,96 2,99 2,93
Kate Björk Öhrfelt 2,80 x 3,00 3,04
Madelene Bodström 2,35 x 2,76 2,92
Felicia Danielsson 2,75 x x 2,63
Lovisa Olsson 2,99 2,97 2,85 x

Pool 2
       
1Moa Floridan2000Stora Skedvi IK SOFF3,32
2Chanell HIllgren2000Hulåns IF3,30
3Madeleine Engström2000Huddinge AIS3,22
4Mathilda Pousette2000Täby IS3,15
5Emilia Östergren2000Huddinge AIS3,00
6Lina Larsson2000Säters IF FIK2,992,81
7Matida Frejd2000Hofors AIF2,97
8Julia Norberg2000IK Stål2,91
9Jonna Geiryd2000Huddinge AIS2,87
10Klara Lindblom2000Huddinge AIS2,78
11Tova Jendervall2000Huddinge AIS2,69
12Saga Stenis2000Säters IF FIK2,52
13Saga Paloranta2000Huddinge AIS2,43
14Viktoria Eriksson2000Huddinge AIS2,40
15Louise Olsson2000Huddinge AIS2,07
16Josefine Engqvist2000Huddinge AIS1,99

F 10 Längd Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Mathilda Pousette 3,10 2,85 3,14 3,15
Moa Floridan 3,32 3,28 3,21 3,27
Chanell HIllgren 3,11 3,14 3,28 3,30
Lina Larsson 2,99 2,81 2,77 2,76
Saga Stenis 1,50 2,52 2,22 2,32
Julia Norberg 2,91 2,85 2,81 2,89
Matida Frejd 2,97 2,77 2,92 2,79
Josefine Engqvist 1,99 1,75 1,92 1,74
Madeleine Engström 3,22 3,11 3,21 3,13
Viktoria Eriksson x 2,11 2,40 2,32
Jonna Geiryd 2,76 2,87 2,70 2,66
Tova Jendervall 2,61 2,56 2,69 2,64
Klara Lindblom 2,77 2,78 2,58 2,49
Louise Olsson 2,00 2,05 2,07 2,06
Saga Paloranta 2,39 2,43 x 2,28
Emilia Östergren 3,00 2,78 2,90 x

F 10 Längd Final - Sammanställning
       
1Hannah Hellbom2000Falu IK3,63
2Melisa Zilic2000Falu IK3,54
3Hanna Eriksson2000Falu IK3,40
4Andrea Bergenulf2000Falu IK3,37
5Moa Floridan2000Stora Skedvi IK SOFF3,32
6Chanell HIllgren2000Hulåns IF3,30
7Agnes Andersson2000Täby IS3,28
8Klara Groop2000Djurmo Sifferbo IF3,27
9Filippa Wallén2000Täby IS3,26
10Madeleine Engström2000Huddinge AIS3,22
11Mathilda Pousette2000Täby IS3,15
12Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK SOFF3.07
13Nathalie Johnsson Hafstad2000Falu IK3,05
14Kate Björk Öhrfelt2000Huddinge AIS3,04
15Charlotte Andersson2000Huddinge AIS3,033,03
16Isabella Berggren2000Huddinge AIS3,032,99
17Emilia Östergren2000Huddinge AIS3,00
18Lovisa Olsson2000IFK Mora FIK2,992,97
19Lina Larsson2000Säters IF FIK2,992,81
20Matida Frejd2000Hofors AIF2,97
21Madelene Bodström2000Huddinge AIS2,92
22Julia Norberg2000IK Stål2,91
23Jonna Geiryd2000Huddinge AIS2,87
24Klara Lindblom2000Huddinge AIS2,78
25Felicia Danielsson2000Huddinge AIS2,75
26Tova Jendervall2000Huddinge AIS2,69
27Saga Stenis2000Säters IF FIK2,52
28Saga Paloranta2000Huddinge AIS2,43
29Viktoria Eriksson2000Huddinge AIS2,40
30Smilla Schumacher2000Huddinge AIS2,38
31Louise Olsson2000Huddinge AIS2,07
32Josefine Engqvist2000Huddinge AIS1,99

F 10 Kula Final13/3  13:45
       
1Johanna Edvall2000Gefle IF7,55
2Filippa Halvarsson2000Säters IF FIK7,22
3Filippa Wallén2000Täby IS5,89
4Moa Floridan2000Stora Skedvi IK SOFF5,70
5Nathalie Johnsson Hafstad2000Falu IK5,64
6Isabella Berggren2000Huddinge AIS5,48
7Viktoria Eriksson2000Huddinge AIS5,44
8Madeleine Engström2000Huddinge AIS5,36
9Hanna Eriksson2000Falu IK5,09
10Felicia Hansson2001Djurmo Sifferbo IF5,08
11Lina Larsson2000Säters IF FIK5,024,92
12Nicolina Eriksson2001Djurmo Sifferbo IF5,024,87
13Jonna Geiryd2000Huddinge AIS4,86
14Saga Stenis2000Säters IF FIK4,62
15Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK SOFF4,61
16Matida Frejd2000Hofors AIF4,50
17Madelene Bodström2000Huddinge AIS4,46
18Hannah Gustavsson2001Djurmo Sifferbo IF4,45
19Louise Olsson2000Huddinge AIS4,31
20Tova Jendervall2000Huddinge AIS4,29
21Mathilda Pousette2000Täby IS4,26
22Josefine Engqvist2000Huddinge AIS4,12
23Smilla Schumacher2000Huddinge AIS4,00
24Frida Nöu2001Täby IS3,74
25Cajsa Johnson2001Täby IS3,60
26Emilia Östergren2000Huddinge AIS3,58
27Felicia Danielsson2000Huddinge AIS3,57
28Saga Paloranta2000Huddinge AIS3,37
29Hanna Sjöberg2001Täby IS3,11

F 10 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Filippa Wallén 5,72 5,89 5,52 5,44
Mathilda Pousette 4,26 3,25 4,14 x
Cajsa Johnson 3,60 2,66 2,94 2,91
Frida Nöu 3,69 3,29 3,63 3,74
Hanna Sjöberg 2,62 2,82 3,11 2,22
Jonna Claesson 4,04 4,61 4,50 x
Moa Floridan 5,39 5,16 5,62 5,70
Nicolina Eriksson 4,19 5,02 4,80 4,87
Felicia Hansson 4,08 4,97 5,08 4,55
Lina Larsson 4,62 4,80 4,92 5,02
Saga Stenis 4,35 4,62 4,22 4,08
Filippa Halvarsson 6,00 7,21 7,22 6,84
Matida Frejd 3,58 3,64 4,30 4,50
Johanna Edvall 7,14 6,25 7,55 6,48
Nathalie Johnsson Hafstad 4,95 5,64 4,75 5,38
Hanna Eriksson 4,49 4,91 5,09 4,87
Smilla Schumacher 3,80 3,62 3,90 4,00
Isabella Berggren 4,82 4,93 4,84 5,48
Madelene Bodström 3,35 3,16 4,46 3,58
Felicia Danielsson 3,57 2,92 3,33 x
Josefine Engqvist 4,05 3,71 4,12 4,05
Madeleine Engström 4,87 4,76 4,99 5,36
Viktoria Eriksson 4,96 5,26 5,44 x
Jonna Geiryd 4,14 3,91 4,78 4,86
Tova Jendervall 4,10 3,97 4,06 4,29
Louise Olsson 4,15 4,26 x 4,31
Saga Paloranta 3,24 3,37 3,29 3,35
Emilia Östergren x 3,33 3,58 3,48
Hannah Gustavsson 4,36 4,43 4,45 4,03

F 9 60 m Försök13/3  09:55

Heat 1
       
1Hannah Gustavsson2001Djurmo Sifferbo IF10,53q
2Celina Markursson2001Huddinge AIS10,58q
3Johanna Oscarsson2001Falu IK10,71
4Alice Heldt-Cassel2001Ludvika FFI10,84
5Ellen Olofsson2001Falu IK11,29
6Cajsa Johnson2001Täby IS11,75

Heat 2
       
1Ida Nykvist2001Valbo AIF10,57q
2Johanna Södergård2001IK Stål10,98
3Anna Gisslen Wikström2001Djurmo Sifferbo IF11,13
4Frida Nöu2001Täby IS11,37
5Matilda Hedström2001Huddinge AIS12,05
6Ellen Eriksson2001Falu IK12,58

Heat 3
       
1Hilda Lindberg2001Västerås FK10,29q
2Alva Eggers2001Falu IK10,56q
3Hanna Sjöberg2001Täby IS11,00
4Jolin Andersson2001Säters IF FIK11,09
5Felicia Hansson2001Djurmo Sifferbo IF11,30
6Klara Carlsson2001Falu IK11,94
7Elin Pantzar2001Falu IK12,28

Heat 4
       
1Nicolina Eriksson2001Djurmo Sifferbo IF9,95q
2Elin Dahlman2001IK Heros10,36q
3Sara Eckerlind2001Falu IK10,38q
4Johanna Levander2001Ludvika FFI11,45
5Emmy Ljungdahl2001Falu IK11,61
6Linnea Engström2001Huddinge AIS11,64
7Alva Almgren2001Falu IK11,73

F 9 60 m Försök - Sammanställning
       
1Nicolina Eriksson2001Djurmo Sifferbo IF9,95q
2Hilda Lindberg2001Västerås FK10,29q
3Elin Dahlman2001IK Heros10,36q
4Sara Eckerlind2001Falu IK10,38q
5Hannah Gustavsson2001Djurmo Sifferbo IF10,53q
6Alva Eggers2001Falu IK10,56q
7Ida Nykvist2001Valbo AIF10,57q
8Celina Markursson2001Huddinge AIS10,58q
9Johanna Oscarsson2001Falu IK10,71
10Alice Heldt-Cassel2001Ludvika FFI10,84
11Johanna Södergård2001IK Stål10,98
12Hanna Sjöberg2001Täby IS11,00
13Jolin Andersson2001Säters IF FIK11,09
14Anna Gisslen Wikström2001Djurmo Sifferbo IF11,13
15Ellen Olofsson2001Falu IK11,29
16Felicia Hansson2001Djurmo Sifferbo IF11,30
17Frida Nöu2001Täby IS11,37
18Johanna Levander2001Ludvika FFI11,45
19Emmy Ljungdahl2001Falu IK11,61
20Linnea Engström2001Huddinge AIS11,64
21Alva Almgren2001Falu IK11,73
22Cajsa Johnson2001Täby IS11,75
23Klara Carlsson2001Falu IK11,94
24Matilda Hedström2001Huddinge AIS12,05
25Elin Pantzar2001Falu IK12,28
26Ellen Eriksson2001Falu IK12,58

F 9 60 m Final13/3  13:35
       
1Nicolina Eriksson2001Djurmo Sifferbo IF9,97
2Hilda Lindberg2001Västerås FK10,13
3Elin Dahlman2001IK Heros10,40
4Alva Eggers2001Falu IK10,41
5Sara Eckerlind2001Falu IK10,45
6Celina Markursson2001Huddinge AIS10,57
7Ida Nykvist2001Valbo AIF10,61
8Hannah Gustavsson2001Djurmo Sifferbo IF10,65

F 9 Längd Final13/3  11:00
       
1Nicolina Eriksson2001Djurmo Sifferbo IF3,61
2Ida Nykvist2001Valbo AIF3,28
3Hilda Lindberg2001Västerås FK3,24
4Elin Dahlman2001IK Heros3,19
5Alice Heldt-Cassel2001Ludvika FFI2,99
6Sara Eckerlind2001Falu IK2,96
7Celina Markursson2001Huddinge AIS2,91
8Anna Gisslen Wikström2001Djurmo Sifferbo IF2,90
9Ellen Olofsson2001Falu IK2,77
10Hannah Gustavsson2001Djurmo Sifferbo IF2,712,70
11Alva Eggers2001Falu IK2,712,67
12Johanna Södergård2001IK Stål2,66
13Cajsa Johnson2001Täby IS2,64
14Frida Nöu2001Täby IS2,622,60
15Johanna Oscarsson2001Falu IK2,622,56
16Klara Carlsson2001Falu IK2,61
17Felicia Hansson2001Djurmo Sifferbo IF2,59
18Hanna Sjöberg2001Täby IS2,52
19Linnea Engström2001Huddinge AIS2,46
20Alva Almgren2001Falu IK2,40
21Johanna Levander2001Ludvika FFI2,34
22Jolin Andersson2001Säters IF FIK2,30
23Emmy Ljungdahl2001Falu IK2,28
24Ellen Eriksson2001Falu IK2,27
25Alva Olsson2001Ingarö IF2,26
26Elin Pantzar2001Falu IK2,15
27Matilda Hedström2001Huddinge AIS2,05

F 9 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Cajsa Johnson 2,64 2,28 2,32 2,36
Frida Nöu 2,59 2,62 2,35 2,60
Hanna Sjöberg 2,52 2,45 2,43 2,38
Nicolina Eriksson 3,61 x 3,37 3,47
Anna Gisslen Wikström 2,90 2,84 2,90 2,87
Felicia Hansson 2,57 2,59 2,53 2,12
Jolin Andersson 2,30 2,25 2,03 2,15
Johanna Södergård 2,64 2,66 2,17 2,65
Hilda Lindberg 3,18 3,24 3,13 3,21
Alva Olsson 2,19 1,99 1,96 2,26
Ida Nykvist 3,28 1,60 2,98 2,94
Johanna Levander 2,34 2,27 2,31 2,33
Ellen Eriksson 2,27 2,08 1,95 2,05
Alva Almgren 2,35 2,40 2,31 x
Johanna Oscarsson 2,56 2,48 2,62 2,50
Ellen Olofsson 2,77 2,68 2,61 2,36
Alva Eggers 2,67 2,49 2,64 2,71
Elin Pantzar 2,12 2,15 2,06 2,07
Emmy Ljungdahl 1,91 1,95 2,28 -
Linnea Engström 2,43 2,46 2,45 2,32
Celina Markursson 2,91 2,58 2,54 2,85
Alice Heldt-Cassel 2,99 2,56 2,86 2,76
Sara Eckerlind 2,96 2,96 x 2,67
Matilda Hedström 2,00 2,01 1,91 2,05
Klara Carlsson 1,90 2,12 1,88 2,61
Elin Dahlman 3,09 2,86 3,14 3,19
Hannah Gustavsson 2,53 2,63 2,70 2,71

F 8 60 m Försök13/3  09:35

Heat 1
       
1Sofia Nilsson2002Falu IK10,52q
2Ida Folkesson2002Falu IK10,91q
3Anna Back Nilsson2002Leksands FIK11,13q
4Emilia Bodaxell2002Huddinge AIS12,28
5Linn Tunander2002Falu IK13,04
6Tove Andersson2002Falu IK13,70

Heat 2
       
1Michell Hillgren2002Hulåns IF10,54q
2Alva Håkansson2002Falu IK11,96q
3Signe Selander2002Falu IK12,16
4Johanna Englund2002Falu IK12,18
5Ingrid Wicklander2002Falu IK12,55
6Cecilia Fälldin2002Ludvika FFI12,67

Heat 3
       
1Andrine Reichel2002Leksands FIK10,79q
2Emmy Viking2002Huddinge AIS10,83q
3Minna Loch Andersson2002Falu IK10,94q
4Tindra Johansson2002Falu IK12,42
5Linda Berghäll2002Hammarby Friidrott12,70
6Alva Lindgart2002Falu IK12,85

F 8 60 m Försök - Sammanställning
       
1Sofia Nilsson2002Falu IK10,52q
2Michell Hillgren2002Hulåns IF10,54q
3Andrine Reichel2002Leksands FIK10,79q
4Emmy Viking2002Huddinge AIS10,83q
5Ida Folkesson2002Falu IK10,91q
6Minna Loch Andersson2002Falu IK10,94q
7Anna Back Nilsson2002Leksands FIK11,13q
8Alva Håkansson2002Falu IK11,96q
9Signe Selander2002Falu IK12,16
10Johanna Englund2002Falu IK12,18
11Emilia Bodaxell2002Huddinge AIS12,28
12Tindra Johansson2002Falu IK12,42
13Ingrid Wicklander2002Falu IK12,55
14Cecilia Fälldin2002Ludvika FFI12,67
15Linda Berghäll2002Hammarby Friidrott12,70
16Alva Lindgart2002Falu IK12,85
17Linn Tunander2002Falu IK13,04
18Tove Andersson2002Falu IK13,70

F 8 60 m Final13/3  13:20
       
1Michell Hillgren2002Hulåns IF10,31
2Sofia Nilsson2002Falu IK10,58
3Andrine Reichel2002Leksands FIK10,67
4Ida Folkesson2002Falu IK10,79
5Emmy Viking2002Huddinge AIS10,82
6Minna Loch Andersson2002Falu IK10,85
7Anna Back Nilsson2002Leksands FIK11,14
8Alva Håkansson2002Falu IK12,21

F 8 Längd Final13/3  08:50
       
1Sofia Nilsson2002Falu IK3,04
2Andrine Reichel2002Leksands FIK2,90
3Anna Back Nilsson2002Leksands FIK2,85
4Michell Hillgren2002Hulåns IF2,84
5Ida Folkesson2002Falu IK2,83
6Minna Loch Andersson2002Falu IK2,75
7Emmy Viking2002Huddinge AIS2,66
8Tove Andersson2002Falu IK2,23
9Emilia Bodaxell2002Huddinge AIS2,20
10Ingrid Wicklander2002Falu IK2,17
11Cecilia Fälldin2002Ludvika FFI2,16
12Linn Tunander2002Falu IK1,96
13Linda Berghäll2002Hammarby Friidrott1,92
14Signe Selander2002Falu IK1,911,88
15Alva Lindgart2002Falu IK1,911,86
16Tindra Johansson2002Falu IK1,83

F 8 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Linda Berghäll 1,87 1,89 1,56 1,92
Anna Back Nilsson 2,49 2,85 2,77 2,78
Andrine Reichel 2,69 2,68 2,90 2,83
Michell Hillgren 2,84 2,76 2,21 2,35
Cecilia Fälldin 2,08 2,16 1,95 1,96
Ida Folkesson 2,57 2,63 2,80 2,83
Minna Loch Andersson 2,75 2,70 2,64 x
Tove Andersson 2,09 2,09 2,23 2,04
Linn Tunander 1,63 1,93 1,93 1,96
Sofia Nilsson 2,97 2,89 3,04 2,95
Ingrid Wicklander 2,17 1,84 1,90 2,04
Alva Lindgart 1,91 1,86 1,84 1,84
Signe Selander 1,91 1,79 1,81 1,88
Tindra Johansson 1,45 1,83 1,74 1,76
Emilia Bodaxell 1,83 2,20 1,53 1,91
Emmy Viking 2,66 2,59 2,59 1.99

F 7 60 m Försök13/3  09:00

Heat 1
       
1Thilda Norman2003Falu IK12,20q
2Emma Ededal2003Falu IK12,95q
3Filippa Såsser2003Säters IF FIK13,35q
4Lina Tillman2003Säters IF FIK13,63
5Ebba Hysing Lundin2004Falu IK13,88
6Nikolina Wiberg2004IK Stål15,02
7Saga Lekander2004Falu IK19,18

Heat 2
       
1Frida Hjorth2003Säters IF FIK10,72q
2Celine Jallow2003IK Stål11,06q
3Vilma Åman2003Falu IK11,75q
4Isabelle Engström2003Huddinge AIS12,61q
5Ida Oscarsson2003Falu IK12,97q
6Mikaelah Jenkins2003Falu IK13,98
7Emilia Brus2003Säters IF FIK14,03

F 7 60 m Försök - Sammanställning
       
1Frida Hjorth2003Säters IF FIK10,72q
2Celine Jallow2003IK Stål11,06q
3Vilma Åman2003Falu IK11,75q
4Thilda Norman2003Falu IK12,20q
5Isabelle Engström2003Huddinge AIS12,61q
6Emma Ededal2003Falu IK12,95q
7Ida Oscarsson2003Falu IK12,97q
8Filippa Såsser2003Säters IF FIK13,35q
9Lina Tillman2003Säters IF FIK13,63
10Ebba Hysing Lundin2004Falu IK13,88
11Mikaelah Jenkins2003Falu IK13,98
12Emilia Brus2003Säters IF FIK14,03
13Nikolina Wiberg2004IK Stål15,02
14Saga Lekander2004Falu IK19,18

F 7 60 m Final13/3  12:40
       
1Frida Hjorth2003Säters IF FIK10,82
2Celine Jallow2003IK Stål11,21
3Vilma Åman2003Falu IK11,80
4Isabelle Engström2003Huddinge AIS12,10
5Thilda Norman2003Falu IK12,52
6Emma Ededal2003Falu IK12,77
7Ida Oscarsson2003Falu IK13,04
8Filippa Såsser2003Säters IF FIK13,34

F 7 Längd Final13/3  10:00
       
1Frida Hjorth2003Säters IF FIK3,12
2Vilma Åman2003Falu IK2,52
3Celine Jallow2003IK Stål2,47
4Thilda Norman2003Falu IK2,25
5Meja Roberg2003Falu IK2,24
6Isabelle Engström2003Huddinge AIS2,21
7Ebba Hysing Lundin2004Falu IK2,01
8Ida Oscarsson2003Falu IK1,95
9Lina Tillman2003Säters IF FIK1,82
10Filippa Såsser2003Säters IF FIK1,71
11Mikaelah Jenkins2003Falu IK1,69
12Saga Lekander2004Falu IK1,41
13Emilia Brus2003Säters IF FIK1,36

F 7 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Frida Hjorth 2,81 2,63 3,02 3,12
Lina Tillman 1,36 1,82 1,54 x
Emilia Brus 1,31 1,36 1,33 1,30
Celine Jallow 2,25 2,42 2,43 2,47
Ida Oscarsson 1,23 1,95 1,74 1,68
Ebba Hysing Lundin 1,39 2,01 1,86 x
Thilda Norman 2,14 2,11 2,07 2,25
Vilma Åman 2,33 2,16 2,46 2,52
Saga Lekander x x 1,05 1,41
Meja Roberg 2,24 1,88 2,06 2,13
Mikaelah Jenkins 1,45 1,40 1,36 1,69
Isabelle Engström 1,97 2,21 2,07 2,09
Filippa Såsser 1,58 1,61 1,71 1,47


© Arena 2.0, RunPro Systems

Resultat Falu Kurirenspelen

Arrangör: Falu IK
Datum: 13-14 mar 2010
Plats: Lugnets Sporthall
Ort: Falun
Tävlingsledare: Ulrik Mattisson

Listan skapad: 2010-03-14 16:06:12


P 17 60 m Försök14/3  12:10

Heat 1
       
1Martin Waesterberg1994Täby IS7,62q
2Eric Zetterman1994Huddinge AIS7,92q
3Johan Nilsson1994Hulåns IF8,07q
4Emil Sorcini1994Huddinge AIS8,91

Heat 2
       
1Fredrick Ekholm1994Huddinge AIS7,39q
2Christopher Bengtsson1993Hässelby SK7,47q
3Nicholas Janson1993Huddinge AIS7,73q
4Marcus Gunderyd1993Täby IS7,78q
5Oscar Holmin1994Vemhåns IK8,59q

P 17 60 m Försök - Sammanställning
       
1Fredrick Ekholm1994Huddinge AIS7,39q
2Christopher Bengtsson1993Hässelby SK7,47q
3Martin Waesterberg1994Täby IS7,62q
4Nicholas Janson1993Huddinge AIS7,73q
5Marcus Gunderyd1993Täby IS7,78q
6Eric Zetterman1994Huddinge AIS7,92q
7Johan Nilsson1994Hulåns IF8,07q
8Oscar Holmin1994Vemhåns IK8,59q
9Emil Sorcini1994Huddinge AIS8,91

P 17 60 m Final14/3  14:20
       
1Fredrick Ekholm1994Huddinge AIS7,38
2Christopher Bengtsson1993Hässelby SK7,50
3Martin Waesterberg1994Täby IS7,69
4Nicholas Janson1993Huddinge AIS7,74
5Marcus Gunderyd1993Täby IS7,80
6Eric Zetterman1994Huddinge AIS7,92
7Johan Nilsson1994Hulåns IF8,09
8Oscar Holmin1994Vemhåns IK8,33

P 17 800 m Final14/3  15:30
       
1Fredrik Åström1993Täby IS2,20,35
2Dennis Eriksson1993Sundsvalls FI2,20,54
3Fredrick Ekholm1994Huddinge AIS2,25,88
4Nicholas Janson1993Huddinge AIS2,26,67
5Fredrik Wohlfahrt1993Täby IS2,27,17
6Marcus Gunderyd1993Täby IS2,29,26

P 17 60 mh Final14/3  10:25
       
1Fredrick Ekholm1994Huddinge AIS8,30
2Niclas Rickardsson1993Gefle IF8,59
3Fredrik Wohlfahrt1993Täby IS8,67
4Dennis Eriksson1993Sundsvalls FI8,75
5Fredrik Åström1993Täby IS9,48
6Marcus Gunderyd1993Täby IS11,05

P 17 Höjd Final14/3  09:15
       
1Fredrick Ekholm1994Huddinge AIS2,00
2Fredrik Åström1993Täby IS1,70
2Casper Varis Algård1994Huddinge AIS1,70
4Fredrik Wohlfahrt1993Täby IS1,65
4Emil Sorcini1994Huddinge AIS1,65
6Eric Zetterman1994Huddinge AIS1,65
7Fabian Kuhnlein1994Gefle IF1,65
8Marcus Gleissner1994Huddinge AIS1,45
9Marcus Gunderyd1993Täby IS1,40

P 17 Höjd Final  1,35 1,40 1,45 1,50 1,55 1,60 1,65 1,70 1,73 1,76 1,80 1,86 1,94 2,00 2,05
Fredrik Wohlfahrt - - - - o xo o xxx
Fredrik Åström - - - - o o o xo x
Marcus Gunderyd o xo xxx
Marcus Gleissner o o o xxx
Casper Varis Algård - - - o o o o xo xxx
Emil Sorcini - - o o o xo o xxx
Eric Zetterman - - - o o o xo xxx
Fredrick Ekholm - - - - - - - - - o o o xo o xxx
Fabian Kuhnlein - - - o o o xxo xxx

P 17 Längd Final14/3  14:30
       
1Fredrick Ekholm1994Huddinge AIS6,28
2Niclas Rickardsson1993Gefle IF6,025,99
3Dennis Eriksson1993Sundsvalls FI6,025,91
4Fredrik Åström1993Täby IS5,68
5Fredrik Wohlfahrt1993Täby IS5,55
6Eric Zetterman1994Huddinge AIS5,01
7Emil Sorcini1994Huddinge AIS4,65
8Nicholas Janson1993Huddinge AIS4,56
9Marcus Gunderyd1993Täby IS4,54
10Oscar Holmin1994Vemhåns IK4,34
11Marcus Gleissner1994Huddinge AIS4,27

P 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Fredrik Wohlfahrt 5,55 5,39 4,06 "" "" 5,48
Fredrik Åström 5,66 5,52 5,31 "" "" 5,68
Marcus Gunderyd 4,54 x x
Oscar Holmin 4,28 4,34 x
Dennis Eriksson 5,84 6,02 x 5,87 "" 5,91
Marcus Gleissner x 3,02 4,27
Nicholas Janson x 4,56 4,47 4,49 4,44 x
Emil Sorcini 4,65 3,27 "" "" "" ""
Eric Zetterman 4,64 4,77 5,01 4,85 4,87 4,91
Niclas Rickardsson 6,02 5,99 "" "" 5,91 ""
Fredrick Ekholm 6,26 6,28 x 6,18 6,28 x

P 17 Kula Final14/3  11:00
       
1Niclas Rickardsson1993Gefle IF14.99
2Andreas Eriksson1994IK Heros FIK12.35
3Fredrick Ekholm1994Huddinge AIS12.22
4Johan Nilsson1994Hulåns IF10.90
5Martin Waesterberg1994Täby IS10.82
6Fredrik Wohlfahrt1993Täby IS9.67
7Marcus Gleissner1994Huddinge AIS9.39
8Marcus Gunderyd1993Täby IS9.14
9Fredrik Åström1993Täby IS9.10

P 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Fredrik Wohlfahrt 9.67 x 9.43 - x 8.72
Fredrik Åström 9.10 x x - - -
Marcus Gunderyd 8.28 9.14 9.05 - - -
Martin Waesterberg x 10.40 10.45 10.82 10.33 x
Johan Nilsson 9.48 10.90 10.42 10.07 10.38 9.29
Andreas Eriksson 11.78 12.35 11.87 11.67 12.12 12.07
Marcus Gleissner 9.25 9.37 8.10 8.69 9.39 8.93
Niclas Rickardsson 14.99 x x x x x
Fredrick Ekholm 12.22 11.40 11.69 11.17 x x

P 15 60 m Försök14/3  11:30

Heat 1
       
1Henrik Malmberg1995Huddinge AIS7,55q
2Dennis Elms Jansson1995Huddinge AIS8,05q
3Erik Tedhamre1995Huddinge AIS8,13q
4Jimmy Wikström1995Örbyhus IF8,14q
5Sebastian Engström1995Huddinge AIS9,62

Heat 2
       
1Daniel Erkas1995Huddinge AIS7,55q
2Emil Widén1995Österfärnebo IF7,68q
3Nicklas Von Seth1995Huddinge AIS8,77q
4Mathias Berntsson1995Huddinge AIS9,19q
5Erik Andrén1995Huddinge AIS9,33

P 15 60 m Försök - Sammanställning
       
1Henrik Malmberg1995Huddinge AIS7,55q
2Daniel Erkas1995Huddinge AIS7,55q
3Emil Widén1995Österfärnebo IF7,68q
4Dennis Elms Jansson1995Huddinge AIS8,05q
5Erik Tedhamre1995Huddinge AIS8,13q
6Jimmy Wikström1995Örbyhus IF8,14q
7Nicklas Von Seth1995Huddinge AIS8,77q
8Mathias Berntsson1995Huddinge AIS9,19q
9Erik Andrén1995Huddinge AIS9,33
10Sebastian Engström1995Huddinge AIS9,62

P 15 60 m Final14/3  14:05
       
1Henrik Malmberg1995Huddinge AIS7,48
2Emil Widén1995Österfärnebo IF7,50
3Daniel Erkas1995Huddinge AIS7,56
4Dennis Elms Jansson1995Huddinge AIS8,11
5Erik Tedhamre1995Huddinge AIS8,14
6Jimmy Wikström1995Örbyhus IF8,40
7Nicklas Von Seth1995Huddinge AIS8,80
8Mathias Berntsson1995Huddinge AIS9,21

P 15 800 m Final14/3  15:30
       
1Henrik Malmberg1995Huddinge AIS2.15.59
2Dennis Elms Jansson1995Huddinge AIS2.28.10

P 15 60 mh Final14/3  10:15
       
1Gabriel Heen1995Huddinge AIS9,69
2Mathias Berntsson1995Huddinge AIS11,44
3Sebastian Engström1995Huddinge AIS11,88
 Erik Andrén1995Huddinge AISDSQ

P 15 Höjd Final14/3  10:45
       
1Max Andersson1995Tierps IF1,83
2Fredrik Dahlman1995Gefle IF1,66
3Gabriel Heen1995Huddinge AIS1,60
4Jesper Olsson1995Leksands FIK1,55
5Dennis Elms Jansson1995Huddinge AIS1,50
6Nicklas Von Seth1995Huddinge AIS1,45

P 15 Höjd Final  1,25 1,30 1,35 1,40 1,45 1,50 1,55 1,60 1,63 1,66 1,69 1,75 1,80 1,83 1,86
Jesper Olsson - - - o o o o xxx
Max Andersson - - - - - - - - - o o o xxo xxo x--
Dennis Elms Jansson o o o o o xo xxx
Gabriel Heen - - - - - o xo xo - xxx
Nicklas Von Seth - - o o o xxx
Fredrik Dahlman - - - - - o o o xo xo xxx

P 15 Stav Final14/3  12:30
       
1Björn Seifert1996Upsala IF1,78
2Christoffer Almqvist1996Upsala IF1,68

P 15 Stav Final  1,38 1,48 1,58 1,68 1,78 1,88
Christoffer Almqvist o o o o xxx
Björn Seifert o o xo o xxo xxx

P 15 Längd Final14/3  13:10
       
1Max Andersson1995Tierps IF5,93
2Henrik Malmberg1995Huddinge AIS5,52
3Daniel Erkas1995Huddinge AIS5,39
4Jimmy Wikström1995Örbyhus IF5,12
5Erik Tedhamre1995Huddinge AIS5,03
6Fredrik Dahlman1995Gefle IF4,96
7Dennis Elms Jansson1995Huddinge AIS4,90
8Erik Andrén1995Huddinge AIS4,16
9Sebastian Engström1995Huddinge AIS3,92
 Fredrik Lindteth-Winje1995Säters IF FIK

P 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Fredrik Lindteth-Winje
Max Andersson 5,56 x x 5,92 5,93 x
Jimmy Wikström 4,71 5,12 4,81 4,99 4,98 4,95
Erik Andrén 4,16 3,97 3,50 3,99 3,75 3,80
Dennis Elms Jansson 4,81 4,69 4,90 4,84 x 4,78
Sebastian Engström x 3,92 3,68
Daniel Erkas 5,39 x 4,86
Henrik Malmberg 5,17 5,31 5,52 5,24 5,24 5,34
Erik Tedhamre 4,88 5,03 5,00 4,92 4,80 x
Fredrik Dahlman 4,96 4,94 x

P 15 Kula Final14/3  09:45
       
1Emil Widén1995Österfärnebo IF14.99Rekord
2Gabriel Heen1995Huddinge AIS12.88
3Jimmy Wikström1995Örbyhus IF11.35
4Mathias Berntsson1995Huddinge AIS9.12
5Nicklas Von Seth1995Huddinge AIS8.15

P 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Jimmy Wikström 11.35 10.94 10.47 10.83 11.07 -
Emil Widén 14.99 14.62 - 14.98 - -
Mathias Berntsson 9.12 8.64 8.75 - 8.17 8.49
Gabriel Heen 12.35 12.43 12.19 12.53 12.88 12.48
Nicklas Von Seth 7.31 - 6.49 6.93 7.42 8.15

P 14 60 m Final14/3  11:55
       
1Isak Stenberg1996Hulåns IF8,06
2Alexander Thunberg1996IK Stål8,09
3Samuel Ingvarsson1996Falu IK8,20
4Filip Wendelin1996IFK Sala8,50
5Christoffer Almqvist1996Upsala IF8,76
6Robin Helling1996Huddinge AIS9,18
7Anton Ingfors1996Huddinge AIS9,41

P 14 800 m Final14/3  15:00
       
1Anton Persson1996Hässelby SK2,17,15
2Filip Wendelin1996IFK Sala2,26,25
3Fredrik Gerdsdorff1996Sundsvalls FI2,26,33
4Maximilian Markl1996IK Westmannia2,27,73
5Björn Seifert1996Upsala IF2,36,21
6Joar Andersson1996Täby IS2,38,96
7Patric Bomler1996Huddinge AIS2,39,15
8Jesper Persson1996Vemhåns IK3,13,15

P 14 60 mh Final14/3  10:10
       
1Alexander Thunberg1996IK Stål9,63
2Fredrik Gerdsdorff1996Sundsvalls FI10,07
3Joar Andersson1996Täby IS10,23
4Samuel Ingvarsson1996Falu IK10,48
5Robin Helling1996Huddinge AIS11,76

P 14 Höjd Final14/3  09:15
       
1Fabian Delryd1996Täby IS1,65
2Joar Andersson1996Täby IS1,56
3Björn Seifert1996Upsala IF1,35
4Patrik Danielsson1996Täby IS1,30

P 14 Höjd Final  1,25 1,30 1,35 1,40 1,45 1,50 1,53 1,56 1,59 1,62 1,65 1,68
Fabian Delryd - - - - - - - o - o o xxx
Joar Andersson - o - o o o o xxo xxx
Patrik Danielsson o xo xxx
Björn Seifert o o xxo xxx

P 14 Längd Final14/3  10:50
       
1Alexander Thunberg1996IK Stål5,56
2Isak Stenberg1996Hulåns IF5,09
3Samuel Ingvarsson1996Falu IK4,91
4Fabian Delryd1996Täby IS4,82
5Fredrik Gerdsdorff1996Sundsvalls FI4,76
6Christoffer Almqvist1996Upsala IF4,29
7Joar Andersson1996Täby IS4,264,25
8Robin Helling1996Huddinge AIS4,264,10
9Anton Ingfors1996Huddinge AIS3,85
10Patric Bomler1996Huddinge AIS3,51

P 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Fabian Delryd 4,75 4,69 4,37 4,73 4,82 4,39
Joar Andersson 4,25 4,26 3,88 3,99 4,04 3,58
Isak Stenberg 4,69 4,52 5,09 4,69 4,80 5,01
Alexander Thunberg 5,13 5,10 5,25 5,31 x 5,56
Fredrik Gerdsdorff 4,76 4,71 4,52 4,55 4,60 4,63
Christoffer Almqvist 4,29 x x x 3,94 3,83
Samuel Ingvarsson 4,23 4,60 4,79 4,91 4,78 4,64
Patric Bomler 3,51 x 3,47
Robin Helling 4,10 4,26 x 4,05
Anton Ingfors 3,85 x x

P 14 Kula Final14/3  10:20
       
1Fredrik Gerdsdorff1996Sundsvalls FI12.29
2Filip Wendelin1996IFK Sala10.09
3Patric Bomler1996Huddinge AIS7.47
4Björn Seifert1996Upsala IF6.94
5Patrik Danielsson1996Täby IS6.36
6Jesper Persson1996Vemhåns IK5.80

P 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Patrik Danielsson 6.36 - 6.33 6.24 6.12 -
Jesper Persson 5.66 5.49 5.80 - 5.48 5.53
Fredrik Gerdsdorff - 11.36 11.46 11.25 11.78 12.29
Björn Seifert 6.88 5.77 6.69 4.84 6.00 6.94
Filip Wendelin 9.82 10.09 9.69 - 9.44 10.07
Patric Bomler 7.07 7.03 7.47 7.19 6.78 7.12

P 13 60 m Final14/3  13:45
       
1Andreas Gustafsson1997Falu IK8,35
2Oscar Westerblom1997Mälarhöjdens Friidrott MIK8,84
3Simon Fermelin1997Mälarhöjdens Friidrott MIK8,98
4Sagar Joon1997Huddinge AIS10,43

P 13 600 m Final14/3  15:45
       
1Anton Roos1997Huddinge AIS1,45,76
2David Jansson1997Falu IK1,46,04
3Oscar Westerblom1997Mälarhöjdens Friidrott MIK1,59,00
4Simon Fermelin1997Mälarhöjdens Friidrott MIK2,04,45

P 13 60 mh Final14/3  09:00
       
1Andreas Gustafsson1997Falu IK10,30
2Peter Heen1997Huddinge AIS10,78
3William Frobe1998Täby IS10,82
4Gabriel Lundvall1998Täby IS11,92
5Gabriel Rosshagen1998Täby IS12,15

P 13 Höjd Final14/3  09:15
       
1Andreas Gustafsson1997Falu IK1,64
2Simon Fermelin1997Mälarhöjdens Friidrott MIK1,41
3Oscar Westerblom1997Mälarhöjdens Friidrott MIK1,38
4Peter Heen1997Huddinge AIS1,30

P 13 Höjd Final  1,15 1,20 1,25 1,30 1,35 1,38 1,41 1,44 1,50 1,53 1,56 1,62 1,64
Simon Fermelin o o xo xxo xo xo xxx
Oscar Westerblom - o o o o o xxx
Andreas Gustafsson - - - - - - - - xo - xo xxo xxo
Peter Heen xxo o xo o xxx

P 13 Längd Final14/3  11:00
       
1Oscar Westerblom1997Mälarhöjdens Friidrott MIK4,46
2Simon Fermelin1997Mälarhöjdens Friidrott MIK4,24
3Anton Roos1997Huddinge AIS4,23
4Sagar Joon1997Huddinge AIS3,70

P 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Simon Fermelin 4,24 4,16 4,16 4,14 4,10 4,03
Oscar Westerblom 4,34 4,17 4,32 4,46 4,39 4,38
Sagar Joon 3,58 3,61 3,43 3,70 x 3,35
Anton Roos 4,23 4,20 2,96 4,05 4,07 3,78

P 13 Kula Final14/3  12:00
       
1Fredrik Widen1997Österfärnebo IF11.54
2Sagar Joon1997Huddinge AIS9.06
3Oscar Westerblom1997Mälarhöjdens Friidrott MIK7.93
4Peter Heen1997Huddinge AIS7.73
5Simon Fermelin1997Mälarhöjdens Friidrott MIK6.44

P 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Simon Fermelin x 6.44 5.95 5.74 5.42 6.23
Oscar Westerblom 7.59 7.93 7.47 6.79 6.68 7.71
Fredrik Widen 10.74 11.21 x x x 11.54
Peter Heen 7.73 6.84 7.04 6.89 6.84 7.49
Sagar Joon 9.06 8.14 x 8.20 8.10 8.81

F 17 60 m Försök14/3  11:40

Heat 1
       
1Sofia Andersson1994Örbyhus IF7,99q
2Susanne Schussler1995IF Göta8,11q
3Frida Hogstrand1993Täby IS8,32q
4Lisa Carlsson1994Falu IK8,56q
5Emmy Bärjegård1993Kvarnsvedens FIK8,56
6Johanna Gunne1994IFK Mora FIK8,64
6Idunn Fyksén Sooaru1994Huddinge AIS8,64
8Sanna Funk1993Falu IK8,69

Heat 2
       
1Jessica Östlund1993Hässelby SK8,03q
2Josefin Palm1994Gefle IF8,03q
3Evelina Åhman1993Sundsvalls FI8,20q
4Pauline Munters1994Falu IK8,28q
5Caroline Jansson1994Örbyhus IF8,62
6Sofia Grundström1993Täby IS8,76
7Mikaela Johansson1994Huddinge AIS8,94
8Josefine Persson1993Vemhåns IK9,05

F 17 60 m Försök - Sammanställning
       
1Sofia Andersson1994Örbyhus IF7,99q
2Jessica Östlund1993Hässelby SK8,03q
3Josefin Palm1994Gefle IF8,03q
4Susanne Schussler1995IF Göta8,11q
5Evelina Åhman1993Sundsvalls FI8,20q
6Pauline Munters1994Falu IK8,28q
7Frida Hogstrand1993Täby IS8,32q
8Lisa Carlsson1994Falu IK8,56q
9Emmy Bärjegård1993Kvarnsvedens FIK8,56
10Caroline Jansson1994Örbyhus IF8,62
11Johanna Gunne1994IFK Mora FIK8,64
12Idunn Fyksén Sooaru1994Huddinge AIS8,64
13Sanna Funk1993Falu IK8,69
14Sofia Grundström1993Täby IS8,76
15Mikaela Johansson1994Huddinge AIS8,94
16Josefine Persson1993Vemhåns IK9,05

F 17 60 m Final14/3  14:10
       
1Sofia Andersson1994Örbyhus IF7,78
2Jessica Östlund1993Hässelby SK7,90
3Josefin Palm1994Gefle IF8,04
4Susanne Schussler1995IF Göta8,12
5Evelina Åhman1993Sundsvalls FI8,20
6Frida Hogstrand1993Täby IS8,31
7Pauline Munters1994Falu IK8,37
8Lisa Carlsson1994Falu IK8,53

F 17 800 m Final14/3  15:10
       
1Hanna Engholm1994Kvarnsvedens FIK2.33.21
2Linda Gillström1994Kvarnsvedens FIK2.34.34
3Katarina Karlsson1993Falu IK2.45.31
 Jenny Eriksson1994Falu IKDNS

F 17 60 mh Final14/3  09:55
       
1Pauline Munters1994Falu IK8,94
2Josefin Palm1994Gefle IF8,95
3Caroline Jansson1994Örbyhus IF10,53
4Lisa Carlsson1994Falu IK11,30

F 17 Höjd Final14/3  13:00
       
1Lina Löfqvist1993Tierps IF1,57
2Caroline Andersson1993Gefle IF1,57
3Emmy Bärjegård1993Kvarnsvedens FIK1,45
4Josefine Persson1993Vemhåns IK1,45
5Mikaela Johansson1994Huddinge AIS1,35

F 17 Höjd Final  1,30 1,35 1,40 1,45 1,48 1,51 1,54 1,57 1,60
Josefine Persson - o xo o xxx
Lina Löfqvist - - o o o o o o xxx
Emmy Bärjegård - - o o xxx
Caroline Andersson - - - - - - o xxo xxx
Mikaela Johansson o o xxx

F 17 Stav Final14/3  10:30
       
1Hanna Engholm1994Kvarnsvedens FIK3,18
2Emmy Bärjegård1993Kvarnsvedens FIK2,68

F 17 Stav Final  2,58 2,68 2,78 2,88 2,98 3,08 3,18 3,30
Emmy Bärjegård xo xxo xxx
Hanna Engholm - - xo o o o xo xxx

F 17 Längd Final14/3  15:30
       
1Pauline Munters1994Falu IK5,12
2Sanna Funk1993Falu IK4,98
3Idunn Fyksén Sooaru1994Huddinge AIS4,77
4Caroline Jansson1994Örbyhus IF4,52
5Lisa Carlsson1994Falu IK4,46
6Catrine Gradin1993Falu IK3,89
 Josefine Persson1993Vemhåns IKx

F 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Josefine Persson x x x
Caroline Jansson 4,34 4,52 x 4,44 x 4,44
Catrine Gradin 3,66 3,89 x 3,68 3,48 3,50
Pauline Munters 5,10 5,12 4,95 4,75 "" x
Sanna Funk 4,85 4,87 4,89 x 4,72 4,98
Idunn Fyksén Sooaru x 4,77 4,64 4,60 4,76 4,58
Lisa Carlsson 3,99 3,72 4,12 4,46 4,30 4,22

F 17 Kula Final14/3  09:00
       
1Lisa Carlsson1994Falu IK12.38
2Mikaela Johansson1994Huddinge AIS10.21
3Fanny Norén1993Kvarnsvedens FIK10.06
4Catrine Gradin1993Falu IK8.86

F 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Catrine Gradin 8.84 8.58 8.68 8.58 8.86 -
Mikaela Johansson 9.37 9.76 9.91 10.21 - 9.68
Lisa Carlsson 11.86 12.38 12.35 - - 12.15
Fanny Norén - - 10.06 9.61 9.74 -

F 15 60 m Försök14/3  11:05

Heat 1
       
1Erika Lööke1995Falu IK8,22q
2Frida Godling1995Huddinge AIS8,80
3Emma Kullin1995Huddinge AIS8,82
4Ida Westfält1995Vemhåns IK8,90
5Alina Askild1995Huddinge AIS8,95
6Marika Renhuvud1995Falu IK9,01

Heat 2
       
1Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS8,26q
2Johanna Helgesson1995Huddinge AIS8,27q
3Alexandra Bartee1995Gefle IF8,37q
4Elin Eriksson1995Falu IK8,39q
5Erika Lövqvist1995Hagunda IF8,41q
6Sanna Ericson1995Falu IK8,57q
7Hanna Orre1995Säters IF FIK8,75q

F 15 60 m Försök - Sammanställning
       
1Erika Lööke1995Falu IK8,22q
2Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS8,26q
3Johanna Helgesson1995Huddinge AIS8,27q
4Alexandra Bartee1995Gefle IF8,37q
5Elin Eriksson1995Falu IK8,39q
6Erika Lövqvist1995Hagunda IF8,41q
7Sanna Ericson1995Falu IK8,57q
8Hanna Orre1995Säters IF FIK8,75q
9Frida Godling1995Huddinge AIS8,80
10Emma Kullin1995Huddinge AIS8,82
11Ida Westfält1995Vemhåns IK8,90
12Alina Askild1995Huddinge AIS8,95
13Marika Renhuvud1995Falu IK9,01

F 15 60 m Final14/3  13:55
       
1Erika Lööke1995Falu IK8,09
2Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS8,25
3Alexandra Bartee1995Gefle IF8,39
4Elin Eriksson1995Falu IK8,43
5Erika Lövqvist1995Hagunda IF8,44
6Johanna Helgesson1995Huddinge AIS8,52
7Hanna Orre1995Säters IF FIK8,75
 Sanna Ericson1995Falu IKDNS

F 15 800 m Final14/3  15:10
       
1Erika Lövqvist1995Hagunda IF2,33,41
2Evelina Landstedt1995Falu IK2,34,59
3Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS2,42,67
4Elin Eriksson1995Falu IK2,47,35

F 15 60 mh Final14/3  09:45
       
1Erika Lööke1995Falu IK9,42
2Sofia Mossberg1995Falu IK9,54
3Hanna Jansson1995Falu IK9,78
4Denise Eriksson1995Gefle IF9,88
5Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS10,08
6Sanna Ericson1995Falu IK10,10
7Ida Westfält1995Vemhåns IK11,05

F 15 Höjd Final14/3  13:00
       
1Erika Lööke1995Falu IK1,67
2Hanna Jansson1995Falu IK1,60
3Emma Gommel1995Falu IK1,57
4Josefin Forsberg1995IK Westmannia1,40
4Johanna Helgesson1995Huddinge AIS1,40
6Ida Westfält1995Vemhåns IK1,35
 Sofia Mossberg1995Falu IKx

F 15 Höjd Final  1,25 1,30 1,35 1,40 1,45 1,48 1,51 1,54 1,57 1,60 1,63 1,67 1,70
Ida Westfält o o xo xxx
Josefin Forsberg - - xo xo xxx
Hanna Jansson - - - - o xo o xxo xo o xxx
Sofia Mossberg - - - - xx
Erika Lööke - - - - - - o o o o xo o xx-
Johanna Helgesson - o xo xo xxx
Emma Gommel - - - - o o o o xo xxx

F 15 Stav Final14/3  10:30
       
1Hanna Jansson1995Falu IK2,98Rekord
2Sandra Bergenulf1996Falu IK2,88
3Emma Stenlöf1996Västerås FK2,68
4Denise Eriksson1995Gefle IF2,68
5Sanna Ericson1995Falu IK2,48
6Hanna Johansson1995Säters IF FIK2,48

F 15 Stav Final  2,28 2,38 2,48 2,58 2,68 2,78 2,88 2,98 3,08
Hanna Johansson xxo o o xxx
Hanna Jansson - - - - - xo o o xxx
Sandra Bergenulf - - - o o o xxo xxx
Denise Eriksson - o o xo xxo xxx
Emma Stenlöf - - - o xxo xxx
Sanna Ericson o - o xx-

F 15 Längd Final14/3  12:00
       
1Denise Eriksson1995Gefle IF4,91
2Alexandra Bartee1995Gefle IF4,90
3Sofia Mossberg1995Falu IK4,87
4Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS4,82
5Johanna Helgesson1995Huddinge AIS4,80
6Hanna Orre1995Säters IF FIK4,54
7Ida Westfält1995Vemhåns IK4,34
8Emma Kullin1995Huddinge AIS4,24
9Frida Godling1995Huddinge AIS3,30

F 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Ida Westfält 3,95 4,06 4,25 3,93 4,30 4,34
Hanna Orre x 4,54 4,46 4,21 x 3,37
Sofia Mossberg 4,15 4,78 4,87 4,81 3,91 4,87
Louise Gabrielsson x x 4,82 4,74 4,63 4,78
Johanna Helgesson 4,40 4,52 4,61 4,61 4,80 4,76
Emma Kullin 3,85 4,13 4,07 4,22 4,18 4,24
Denise Eriksson 4,91 4,50 4,88 4,76 4,72 4,89
Frida Godling 3,30 3,28 2,29
Alexandra Bartee 4,76 x 4,90 4,82 4,86 4,85

F 15 Kula Final14/3  09:00
       
1Frida Godling1995Huddinge AIS10.80
2Hanna Orre1995Säters IF FIK10.48
3Emma Kullin1995Huddinge AIS10.04
4Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS9.99
5Marika Renhuvud1995Falu IK9.36
6Alina Askild1995Huddinge AIS8.59
7Fanny Hjorth1995Säters IF FIK8.43
8Linnea Apelqvist1995Huddinge AIS8.19
9Josefin Krieg1995Huddinge AIS7.71

F 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Fanny Hjorth 8.08 8.43 8.19 8.23 - -
Hanna Orre 9.47 10.18 9.88 9.99 10.41 10.48
Marika Renhuvud x 8.92 8.71 8.63 9.36 8.64
Linnea Apelqvist 7,24 7.44 8.19 7.88 8.09 7.61
Louise Gabrielsson 9.66 9.12 9.41 9.18 9.99 -
Josefin Krieg 7.10 7.27 7.71 - - -
Emma Kullin 9.86 9.93 9.87 9.85 9.36 10.04
Alina Askild 8.59 8.15 7.36 7.41 7.32 7.68
Frida Godling 10.50 10.02 10.53 10.80 10.26 9.93

F 14 60 m Försök14/3  11:15

Heat 1
       
1Tove Ågren1996Falu IK8,52q
2Ebba Fors-Westlund1996Sundsvalls FI8,88q
3Lina Pahleteg1996Täby IS8,95q
4Emma Bouw1996Upsala IF8,98
5Ida Ekroth1996Upsala IF9,02
6Tale Fyksén Sooaru1996Huddinge AIS9,12
7Johanna Månsson1996Täby IS9,35

Heat 2
       
1Amanda Jansson1996Örbyhus IF8,27q
2Julia Strömberg1996Sundsvalls FI8,49q
3Ellinor Englundh1996Säters IF FIK8,70q
4Johanna Samuelsson1996Täby IS8,82q
5Moa Fanqvist1996Sundsvalls FI8,86q
6Emilia Blidborg1996Huddinge AIS9,64

F 14 60 m Försök - Sammanställning
       
1Amanda Jansson1996Örbyhus IF8,27q
2Julia Strömberg1996Sundsvalls FI8,49q
3Tove Ågren1996Falu IK8,52q
4Ellinor Englundh1996Säters IF FIK8,70q
5Johanna Samuelsson1996Täby IS8,82q
6Moa Fanqvist1996Sundsvalls FI8,86q
7Ebba Fors-Westlund1996Sundsvalls FI8,88q
8Lina Pahleteg1996Täby IS8,95q
9Emma Bouw1996Upsala IF8,98
10Ida Ekroth1996Upsala IF9,02
11Tale Fyksén Sooaru1996Huddinge AIS9,12
12Johanna Månsson1996Täby IS9,35
13Emilia Blidborg1996Huddinge AIS9,64

F 14 60 m Final14/3  14:00
       
1Amanda Jansson1996Örbyhus IF8,21
2Tove Ågren1996Falu IK8,47
3Ellinor Englundh1996Säters IF FIK8,57
4Johanna Samuelsson1996Täby IS8,70
5Julia Strömberg1996Sundsvalls FI8,74
6Ebba Fors-Westlund1996Sundsvalls FI8,84
7Moa Fanqvist1996Sundsvalls FI8,90
8Lina Pahleteg1996Täby IS8,97

F 14 800 m Final14/3  15:20
       
1Astrid Rosvall1997Hässelby SK2,35,26
2Alexandra Andersson1996Mälarhöjdens Friidrott MIK2,36,08
3Nicole Sörensen1996Falu IK2,42,44
4Emma Bouw1996Upsala IF2,42,90
5Beatrice Kvist1996Mälarhöjdens Friidrott MIK2,54,62
6Victoria Orsén1996Huddinge AIS2,58,79

F 14 60 mh Final14/3  09:35
       
1Julia Strömberg1996Sundsvalls FI9,58
2Emma Stenlöf1996Västerås FK9,69
3Daniela Karlsson1996Västerås FK9,83
4Ebba Fors-Westlund1996Sundsvalls FI10,43
5Emma From1996Täby IS10,47
6Emma Bouw1996Upsala IF10,63
7Ida Ekroth1996Upsala IF11,29
 Johanna Månsson1996Täby ISDNS

F 14 Höjd Final14/3  14:15
       
1Emma Stenlöf1996Västerås FK1,52
2Moa Fanqvist1996Sundsvalls FI1,46
3Tanja Myrén1996Kvarnsvedens FIK1,40
3Maya Westberg1996Falu IK1,40
5Johanna Samuelsson1996Täby IS1,40
6Ida Ekroth1996Upsala IF1,35
6Emma Bouw1996Upsala IF1,35
6Emilia Blidborg1996Huddinge AIS1,35
9Daniela Karlsson1996Västerås FK1,35
10Amanda Ledell1996Huddinge AIS1,35
11Tale Fyksén Sooaru1996Huddinge AIS1,25
12Elin Karlsson1996Örbyhus IF1,25
13Victoria Orsén1996Huddinge AIS1,15

F 14 Höjd Final  1,15 1,20 1,25 1,30 1,35 1,40 1,43 1,46 1,49 1,52 1,55
Johanna Samuelsson - - xo o o xxo xxx
Moa Fanqvist - - o o o o xxo o xxx
Ida Ekroth o --- o o o xxx
Emma Bouw - o o o o xxx
Tanja Myrén - - o o o o xxx
Elin Karlsson - o xo-
Emilia Blidborg o o o o o xxx
Tale Fyksén Sooaru o o o xxx
Amanda Ledell - - o o xo xxx
Victoria Orsén o xxx
Maya Westberg - - - o o o xxx
Emma Stenlöf - - - - o o o o xo xxo ---
Daniela Karlsson - - - xo o xxx

F 14 Längd Final14/3  09:45
       
1Julia Strömberg1996Sundsvalls FI4,97
2Moa Fanqvist1996Sundsvalls FI4,96
3Emma Stenlöf1996Västerås FK4,78
4Ellinor Englundh1996Säters IF FIK4,57
5Ebba Fors-Westlund1996Sundsvalls FI4,48
6Amanda Jansson1996Örbyhus IF4,36
7Tove Ågren1996Falu IK4,334,32
8Lina Pahleteg1996Täby IS4,334,30
9Ida Ekroth1996Upsala IF4,29
10Emma From1996Täby IS4,224,05
11Johanna Samuelsson1996Täby IS4,22
12Tanja Myrén1996Kvarnsvedens FIK4,17
13Daniela Karlsson1996Västerås FK4,14
14Emma Bouw1996Upsala IF4,11
15Tale Fyksén Sooaru1996Huddinge AIS4,04
16Elin Karlsson1996Örbyhus IF3,98
17Johanna Månsson1996Täby IS3,69
18Emilia Blidborg1996Huddinge AIS3,54
19Victoria Orsén1996Huddinge AIS3,45

F 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Emma From 4,22 4,05 x
Johanna Månsson 2,95 3,40 3,69
Johanna Samuelsson x 4,22 x
Lina Pahleteg 4,30 4,08 4,06 4,12 4,20 4,33
Ellinor Englundh 4,27 4,49 4,57 4,53 4,52 4,48
Moa Fanqvist 4,83 4,82 4,96 4,70 4,87 4,88
Ebba Fors-Westlund 4,36 4,34 4,48 4,26 4,29 4,30
Julia Strömberg 4,83 4,66 4,82 4,94 4,31 4,97
Ida Ekroth 4,29 4,19 4,19
Emma Bouw x 3,13 4,11
Amanda Jansson 4,32 4,31 4,18 4,11 4,25 4,36
Tanja Myrén 4,17 4,06 x
Elin Karlsson 3,98 3,76 3,94
Emilia Blidborg x 3,54 3,50
Tale Fyksén Sooaru 3,90 3,94 4,04
Victoria Orsén 3,45 x x
Emma Stenlöf 4,67 4,78 4,72 4,66
Daniela Karlsson 4,14 4,02 4,08
Tove Ågren 4,33 4,32 2,28 x 4,05 ""

F 14 Kula Final14/3  13:30
       
1Johanna Samuelsson1996Täby IS9.21
2Ellinor Englundh1996Säters IF FIK8.79
3Sandra Bergenulf1996Falu IK8.13
4Elin Karlsson1996Örbyhus IF7.76
5Emma Bouw1996Upsala IF7.66
6Maya Westberg1996Falu IK7.60

F 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Johanna Samuelsson 8.50 - - 8.57 8.82 9.21
Ellinor Englundh 7.44 8.74 - 8.79 8.57 8.72
Emma Bouw 6.61 6.90 7.27 6.83 7.60 7.66
Elin Karlsson 7.16 7.76 7.69 x 7.66 7.61
Sandra Bergenulf 8.13 7.84 x 7.58 7.66 7.36
Maya Westberg 7.24 7.06 7.05 7.24 6.92 7.60

F 13 60 m Försök14/3  10:40

Heat 1
       
1Elin Åkerman1997Upsala IF8,98q
2Sara Kuylenstierna1997Mälarhöjdens Friidrott MIK9,34q
3Moa Gålnander1997Upsala IF9,50
4Kajsa Cervin1997Djurmo Sifferbo IF9,55
5Mathilda Fästh1997Upsala IF9,95
6Emelie Cigéhn1997Täby IS10,42

Heat 2
       
1Eveline Olsson1997Leksands FIK8,81q
2Sofia Alnehem1997Upsala IF8,85q
3Victoria Engström-Kindmark1997Upsala IF9,35q
4Sanna Damberg1997Djurmo Sifferbo IF9,41q
5Lisa Wallje1997Täby IS9,48q
6Hanna Dacke1997Huddinge AIS9,82
7Sandra Laine1997Djurmo Sifferbo IF9,98

Heat 3
       
1Ellen Pettersson1997Örbyhus IF9,24q
2Adina Sunesson1997IK Stål9,28q
3Isa Dübbel1997Vemhåns IK9,44q
4Malin Tunedal1997Mälarhöjdens Friidrott MIK9,56
5Linnéa Näs1997Djurmo Sifferbo IF9,59
6Sofia Nilsson1997Täby IS9,82
7Klara Pedersen1997Upsala IF9,94

Heat 4
       
1Elsa Herlitz1997Upsala IF9,19q
2Caroline Svärd1997Mälarhöjdens Friidrott MIK9,37q
3Demi Bylon1997IFK Mora FIK9,58
4Emilia Arnell1997Falu IK9,78
5Ylva Brené1997Täby IS9,82
6Andrea Welin1997Djurmo Sifferbo IF10,08
7Lina Karlsson1997Upsala IF10,64

Heat 5
       
1Clara Bogfors1997Hallens SK8,59q
2Maja Olsson1997Leksands FIK8,99q
3Anna Thim1997Täby IS9,31q
4Hanna Johansson1997Upsala IF9,42q
5Josefin Echardt1997Mälarhöjdens Friidrott MIK9,77
6Frida Drakes1997Säters IF FIK10,02
7Emy Karhunen1997Huddinge AIS10,45

F 13 60 m Försök - Sammanställning
       
1Clara Bogfors1997Hallens SK8,59q
2Eveline Olsson1997Leksands FIK8,81q
3Sofia Alnehem1997Upsala IF8,85q
4Elin Åkerman1997Upsala IF8,98q
5Maja Olsson1997Leksands FIK8,99q
6Elsa Herlitz1997Upsala IF9,19q
7Ellen Pettersson1997Örbyhus IF9,24q
8Adina Sunesson1997IK Stål9,28q
9Anna Thim1997Täby IS9,31q
10Sara Kuylenstierna1997Mälarhöjdens Friidrott MIK9,34q
11Victoria Engström-Kindmark1997Upsala IF9,35q
12Caroline Svärd1997Mälarhöjdens Friidrott MIK9,37q
13Sanna Damberg1997Djurmo Sifferbo IF9,41q
14Hanna Johansson1997Upsala IF9,42q
15Isa Dübbel1997Vemhåns IK9,44q
16Lisa Wallje1997Täby IS9,48q
17Moa Gålnander1997Upsala IF9,50
18Kajsa Cervin1997Djurmo Sifferbo IF9,55
19Malin Tunedal1997Mälarhöjdens Friidrott MIK9,56
20Demi Bylon1997IFK Mora FIK9,58
21Linnéa Näs1997Djurmo Sifferbo IF9,59
22Josefin Echardt1997Mälarhöjdens Friidrott MIK9,77
23Emilia Arnell1997Falu IK9,78
24Hanna Dacke1997Huddinge AIS9,82
25Sofia Nilsson1997Täby IS9,82
26Ylva Brené1997Täby IS9,82
27Klara Pedersen1997Upsala IF9,94
28Mathilda Fästh1997Upsala IF9,95
29Sandra Laine1997Djurmo Sifferbo IF9,98
30Frida Drakes1997Säters IF FIK10,02
31Andrea Welin1997Djurmo Sifferbo IF10,08
32Emelie Cigéhn1997Täby IS10,42
33Emy Karhunen1997Huddinge AIS10,45
34Lina Karlsson1997Upsala IF10,64

F 13 60 m Semifinal14/3  13:30

Heat 1
       
1Clara Bogfors1997Hallens SK8,59Q
2Sofia Alnehem1997Upsala IF8,90Q
3Maja Olsson1997Leksands FIK9,02Q
4Anna Thim1997Täby IS9,15q
5Ellen Pettersson1997Örbyhus IF9,41
6Victoria Engström-Kindmark1997Upsala IF9,45
7Isa Dübbel1997Vemhåns IK9,64
8Sanna Damberg1997Djurmo Sifferbo IF9,69

Heat 2
       
1Elin Åkerman1997Upsala IF8,89Q
2Eveline Olsson1997Leksands FIK8,96Q
3Elsa Herlitz1997Upsala IF9,32Q
4Adina Sunesson1997IK Stål9,38q
5Lisa Wallje1997Täby IS9,46
6Caroline Svärd1997Mälarhöjdens Friidrott MIK9,46
7Sara Kuylenstierna1997Mälarhöjdens Friidrott MIK9,46
8Hanna Johansson1997Upsala IF9,57

F 13 60 m Semifinal - Sammanställning
       
1Clara Bogfors1997Hallens SK8,59Q
2Elin Åkerman1997Upsala IF8,89Q
3Sofia Alnehem1997Upsala IF8,90Q
4Eveline Olsson1997Leksands FIK8,96Q
5Maja Olsson1997Leksands FIK9,02Q
6Elsa Herlitz1997Upsala IF9,32Q
7Anna Thim1997Täby IS9,15q
8Adina Sunesson1997IK Stål9,38q
9Ellen Pettersson1997Örbyhus IF9,41
10Victoria Engström-Kindmark1997Upsala IF9,45
11Lisa Wallje1997Täby IS9,46
12Caroline Svärd1997Mälarhöjdens Friidrott MIK9,46
13Sara Kuylenstierna1997Mälarhöjdens Friidrott MIK9,46
14Hanna Johansson1997Upsala IF9,57
15Isa Dübbel1997Vemhåns IK9,64
16Sanna Damberg1997Djurmo Sifferbo IF9,69

F 13 60 m Final14/3  14:35
       
1Clara Bogfors1997Hallens SK8,51
2Eveline Olsson1997Leksands FIK8,91
3Sofia Alnehem1997Upsala IF8,928.916
4Elin Åkerman1997Upsala IF8,928,917
5Maja Olsson1997Leksands FIK9,02
6Anna Thim1997Täby IS9,26
7Elsa Herlitz1997Upsala IF9,43
8Adina Sunesson1997IK Stål9,59

F 13 600 m Final14/3  15:50
       
1Hanna Johansson1997Upsala IF1,53,35
2Sara Kuylenstierna1997Mälarhöjdens Friidrott MIK1,53,67
3Tova Flisberg1997Mälarhöjdens Friidrott MIK1,59,36
4Moa Gålnander1997Upsala IF1,59,78
5Malin Tunedal1997Mälarhöjdens Friidrott MIK2,03,51
6Anna Thim1997Täby IS2,06,38
7Josefin Echardt1997Mälarhöjdens Friidrott MIK2,07,28
 Sofia Nilsson1997Täby ISDNF

F 13 60 mh Final14/3  09:05

Heat 1
       
1Bianca Salming1998Täby IS10,95
3Helena Kolte1998Täby IS11,35
4Sara Sjödahl-Wennergren1998Kvarnsvedens FIK12,04
5Kajsa Cervin1997Djurmo Sifferbo IF12,06
6Frida Lindgärde1998Täby IS12,76
7Klara Pedersen1997Upsala IF13,80
8Mathilda Sjöberg1998Täby IS14,55
 Sofia Nilsson1997Täby ISDNF

Heat 2
       
1Linnéa Frobe1998Täby IS10,55
2Elin Åkerman1997Upsala IF11,00
3Ylva Brené1997Täby IS11,75
4Linnéa Näs1997Djurmo Sifferbo IF11,83
5Andrea Welin1997Djurmo Sifferbo IF12,41
6Patricia Hellström1998Täby IS12,69
 Lovisa Linde1998Täby ISDNS
 Mathilda Fästh1997Upsala IFDNS

Heat 3
       
1Julia Svan1997Djurmo Sifferbo IF11,25
2Sofia Alnehem1997Upsala IF11,46
3Elsa Herlitz1997Upsala IF11,74
4Caroline Svärd1997Mälarhöjdens Friidrott MIK12,27
5Johanna Sundström1998Täby IS12,71
6Victoria Engström-Kindmark1997Upsala IF12,97
7Hedvig Engström-Kindmark1997Upsala IF14,05

F 13 60 mh Final - Sammanställning
       
1Linnéa Frobe1998Täby IS10,55
2Bianca Salming1998Täby IS10,95
3Elin Åkerman1997Upsala IF11,00
4Julia Svan1997Djurmo Sifferbo IF11,25
5Helena Kolte1998Täby IS11,35
6Sofia Alnehem1997Upsala IF11,46
7Elsa Herlitz1997Upsala IF11,74
8Ylva Brené1997Täby IS11,75
9Linnéa Näs1997Djurmo Sifferbo IF11,83
10Sara Sjödahl-Wennergren1998Kvarnsvedens FIK12,04
11Kajsa Cervin1997Djurmo Sifferbo IF12,06
12Caroline Svärd1997Mälarhöjdens Friidrott MIK12,27
13Andrea Welin1997Djurmo Sifferbo IF12,41
14Patricia Hellström1998Täby IS12,69
15Johanna Sundström1998Täby IS12,71
16Frida Lindgärde1998Täby IS12,76
17Victoria Engström-Kindmark1997Upsala IF12,97
18Klara Pedersen1997Upsala IF13,80
19Hedvig Engström-Kindmark1997Upsala IF14,05
20Mathilda Sjöberg1998Täby IS14,55
 Sofia Nilsson1997Täby ISDNF
 Mathilda Fästh1997Upsala IFDNS
 Lovisa Linde1998Täby ISDNS

F 13 Höjd Final14/3  11:00
       
1Ellen Pettersson1997Örbyhus IF1,47
2Eveline Olsson1997Leksands FIK1,44
3Sanna Damberg1997Djurmo Sifferbo IF1,38
4Malin Tunedal1997Mälarhöjdens Friidrott MIK1,35
5Mathilda Fästh1997Upsala IF1,35
6Sandra Laine1997Djurmo Sifferbo IF1,30
7Andrea Welin1997Djurmo Sifferbo IF1,30
8Elsa Herlitz1997Upsala IF1,25
9Linnéa Näs1997Djurmo Sifferbo IF1,25
10Hedvig Engström-Kindmark1997Upsala IF1,25
11Anna Thim1997Täby IS1,20
11Ylva Brené1997Täby IS1,20
11Moa Gålnander1997Upsala IF1,20
14Isa Dübbel1997Vemhåns IK1,20
15Frida Drakes1997Säters IF FIK1,20
16Caroline Svärd1997Mälarhöjdens Friidrott MIK1,15
17Sofia Nilsson1997Täby IS1,10
18Emy Karhunen1997Huddinge AIS1,10
19Emelie Cigéhn1997Täby IS1,10
20Hanna Dacke1997Huddinge AIS1,05
21Klara Pedersen1997Upsala IF1,05
 Lina Karlsson1997Upsala IFx

F 13 Höjd Final  1,05 1,10 1,15 1,20 1,25 1,30 1,35 1,38 1,41 1,44 1,47 1,49
Anna Thim o o o o xxx
Emelie Cigéhn o xo xxx
Sofia Nilsson o o xxx
Ylva Brené o o o o xxx
Caroline Svärd - o o xxx
Malin Tunedal - - - o o o o xxx
Isa Dübbel - o xo o xxx
Eveline Olsson - - - o o o o o o o xxx
Andrea Welin o o o xo xo xo xxx
Linnéa Näs - o xo o o xxx
Sanna Damberg - o o o o o xo xxo xxx
Sandra Laine - o o o o xo xxx
Frida Drakes - o xxo o xxx
Elsa Herlitz - o o o o xxx
Klara Pedersen xo xxx
Hedvig Engström-Kindmark - o o o xxo xxx
Moa Gålnander - o o o xxx
Mathilda Fästh - - xo o xxo xo xo xxx
Lina Karlsson xxx
Ellen Pettersson - - - - o o o o o xo xo xxx
Hanna Dacke o xxx
Emy Karhunen xo o xxx

F 13 Längd Final14/3  09:30
       
1Clara Bogfors1997Hallens SK4,69
2Eveline Olsson1997Leksands FIK4,62
3Maja Olsson1997Leksands FIK4,59
4Sofia Alnehem1997Upsala IF4,47
5Ellen Pettersson1997Örbyhus IF4,42
6Julia Svan1997Djurmo Sifferbo IF4,27
7Lisa Wallje1997Täby IS4,14
8Demi Bylon1997IFK Mora FIK4,10
9Victoria Engström-Kindmark1997Upsala IF4,09
10Kajsa Cervin1997Djurmo Sifferbo IF4,00
11Ylva Brené1997Täby IS3,96
12Caroline Svärd1997Mälarhöjdens Friidrott MIK3,95
13Isa Dübbel1997Vemhåns IK3,923,89
14Elin Åkerman1997Upsala IF3,923,79
15Linnéa Näs1997Djurmo Sifferbo IF3,91
16Adina Sunesson1997IK Stål3,893,88
17Anna Thim1997Täby IS3,893,84
18Andrea Welin1997Djurmo Sifferbo IF3,88
19Emelie Cigéhn1997Täby IS3,86
20Elsa Herlitz1997Upsala IF3,81
21Hanna Johansson1997Upsala IF3,80
22Sandra Laine1997Djurmo Sifferbo IF3,78
23Moa Gålnander1997Upsala IF3,53
24Hedvig Engström-Kindmark1997Upsala IF3,49
25Klara Pedersen1997Upsala IF3,47
26Malin Tunedal1997Mälarhöjdens Friidrott MIK3,43
27Hanna Dacke1997Huddinge AIS3,31
28Sofia Nilsson1997Täby IS3.25
29Lina Karlsson1997Upsala IF3,03

F 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Anna Thim 3,65 3,89 3,84
Emelie Cigéhn 3,86 3,02 3,05
Lisa Wallje 3,93 3,98 4,14 3,94 4,01 3,90
Sofia Nilsson 3.25 2,85 3,08
Ylva Brené 3,95 3,96 3,92
Caroline Svärd 3,64 3,95 3,92
Malin Tunedal 3,35 3,40 3,43
Isa Dübbel 3,92 3,89 3,85
Eveline Olsson 4,47 4,47 4,62 4,37 4,43 4,57
Maja Olsson 4,15 4,31 4,51 4,52 4,59 4,49
Andrea Welin 3,80 3,78 3,88
Linnéa Näs 3,89 3,91 3,57
Kajsa Cervin 3,88 3,90 4,00
Sandra Laine 3,64 3,78 3,74
Julia Svan 4,14 4,12 4,09 4,00 3,93 4,27
Elsa Herlitz 3,64 3,81 3,80
Sofia Alnehem 4,16 4,05 4,18 4,25 4,31 4,47
Klara Pedersen 3,47 2,93 3,47
Victoria Engström-Kindmark 3,98 3,81 4,09
Hedvig Engström-Kindmark 3,33 3,22 3,49
Hanna Johansson 3,80 3,58 3,75
Moa Gålnander 3,47 3,48 3,53
Lina Karlsson 3,03 2,84 2,93
Ellen Pettersson 4,22 4,42 4,26 3,99 4,26 4,33
Demi Bylon 4,10 4,03 3,72 3,84 3,91 3,89
Adina Sunesson 3,89 3,79 3,88
Hanna Dacke 3,31 3,10 3,13
Elin Åkerman 3,79 3,79 3,92
Clara Bogfors 4,36 4,44 4,69 - 4,48 4,61

F 13 Kula Final14/3  12:20
       
1Lisa Wallje1997Täby IS10.98
2Emelie Cigéhn1997Täby IS10.10
3Maja Olsson1997Leksands FIK9.66
4Emy Karhunen1997Huddinge AIS9.64
5Frida Drakes1997Säters IF FIK9.51
6Ellen Pettersson1997Örbyhus IF9.44
7Linnéa Näs1997Djurmo Sifferbo IF9.41
8Sanna Damberg1997Djurmo Sifferbo IF9.00
9Julia Svan1997Djurmo Sifferbo IF8.52
10Victoria Engström-Kindmark1997Upsala IF8.13
11Andrea Welin1997Djurmo Sifferbo IF7.86
12Elsa Herlitz1997Upsala IF7.29
13Emilia Arnell1997Falu IK7.26
14Caroline Svärd1997Mälarhöjdens Friidrott MIK7.16
15Hanna Dacke1997Huddinge AIS7.09
16Sofia Alnehem1997Upsala IF7.07
17Isa Dübbel1997Vemhåns IK7.006.99
18Sofie Gabrielsson1997Huddinge AIS7.006.46
19Ylva Brené1997Täby IS6.45
20Klara Pedersen1997Upsala IF6.10
21Mathilda Fästh1997Upsala IF6.04
22Lina Karlsson1997Upsala IF6.02

F 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Emelie Cigéhn 9.01 9.67 9.04 9.00 10.10 9.80
Lisa Wallje 9.39 10.09 10.08 9.98 - 10.98
Ylva Brené 6.38 6.45 6.25 - - -
Caroline Svärd 6.56 7.09 7.16 - - -
Isa Dübbel 6.50 7.00 6.99 - - -
Maja Olsson 9.66 9.59 x x - x
Andrea Welin 7.86 7.63 7.16 - - -
Linnéa Näs 9.13 8.37 9.41 8.83 9.18 8.93
Sanna Damberg 8.72 9.00 8.03 7.08 - -
Julia Svan 7.86 8.52 8.47 - - -
Frida Drakes 8.56 8.99 8.69 9.51 9.22 9.02
Elsa Herlitz 7.06 7.29 7.29 - - -
Sofia Alnehem 7.06 6.79 7.07 - - -
Klara Pedersen 5.47 6.10 5.77 - - -
Victoria Engström-Kindmark 7.26 8.13 7.85 - - -
Mathilda Fästh 5.00 6.04 5.26 - - -
Lina Karlsson x 6.02 5.85 - - -
Ellen Pettersson - 9.44 9.32 - - 9.44
Hanna Dacke 5.55 x 7.09 - - -
Sofie Gabrielsson x 7.00 6.46 - - -
Emy Karhunen 8.85 9.00 9.49 8.88 9.64 9.52
Emilia Arnell 6.93 7.05 7.26 - - -


© Arena 2.0, RunPro Systems