MS
Mångkamp  100 m  400 m  1 500 m  110 mh  Höjd  Stav 
Längd  Kula  Diskus  Spjut 
P 17
Mångkamp  100 m  300 m  1 000 m  110 mh  Höjd  Stav 
Längd  Kula  Diskus  Spjut 
P 13
Mångkamp  600 m  60 mh  Höjd  Längd  Boll 
P 12
Mångkamp  600 m  60 mh  Höjd  Längd  Boll 
P 11
Mångkamp  60 m  Längd  Boll 
P 9
Mångkamp  60 m  Längd  Boll 
KS
Mångkamp  200 m  800 m  100 mh  Höjd  Längd  Kula 
Spjut 
F 17
Mångkamp  200 m  800 m  100 mh  Höjd  Längd  Kula 
Spjut 
F 15
Mångkamp  600 m  80 mh  Höjd  Längd  Kula  Spjut 
F 14
Mångkamp  600 m  80 mh  Höjd  Längd  Kula  Spjut 
F 13
Mångkamp  600 m  60 mh  Höjd  Längd  Boll 
F 12
Mångkamp  600 m  60 mh  Höjd  Längd  Boll 
F 11
Mångkamp  60 m  Längd  Boll 
F 9
Mångkamp  60 m  Längd  Boll 

Resultat Enaspelen 2010

Arrangör: Enköpings AIF
Datum: 24-25 jul 2010
Plats: Enavallen
Ort: Enköping
Tävlingsledare: Urban Brunsberg

Listan skapad: 2010-07-26 14:10:19


MS Mångkamp Final 
       
1Jonas Elgered1987Hammarby Friidrott6009
2Douglas Stenberg1990IF Göta5861
3David Kallebäck1989Varberg GIF Friidrott1632

MS Mångkamp Final
                   
Jonas Elgered Hammarby Friidrott 6009
100 m Längd Kula Höjd 400 m 110 mh Diskus Stav Spjut 1 500 m
11.93 +1.0 6.27 +0.9 11.07 1.69 55.02 16.64 +1.96 33,38 3.80 48.76 4.38.69
665 646 550 536 598 662 531 562 570 689
665 1311 1861 2397 2995 3657 4188 4750 5320 6009
                   
Douglas Stenberg IF Göta 5861
100 m Längd Kula Höjd 400 m 110 mh Diskus Stav Spjut 1 500 m
11.26 +1.0 6.48 +0.5 11.12 1.90 51.07 DNF +1.96 30.03 4.20 44.23 4.38.67
804 693 553 714 766 0 465 673 504 689
804 1497 2050 2764 3530 3530 3995 4668 5172 5861
                   
David Kallebäck Varberg GIF Friidrott 1632
100 m Längd Kula
10.96 +1.0 6.78 +1.2 -
870 762 0
870 1632 1632
                   

MS 100 m Final24/7  11:20
    Vind: +1.0  
1David Kallebäck1989Varberg GIF Friidrott10.96870p
2Douglas Stenberg1990IF Göta11.26804p
3Jonas Elgered1987Hammarby Friidrott11.93665p

MS 400 m Final26/7  15:15
       
1Douglas Stenberg1990IF Göta51.07766p
2Jonas Elgered1987Hammarby Friidrott55.02598p

MS 1 500 m Final27/7  15:00
       
1Douglas Stenberg1990IF Göta4.38.67689p
2Jonas Elgered1987Hammarby Friidrott4.38.69689p

MS 110 mh Final27/7  10:10
    Vind: +1.96  
1Jonas Elgered1987Hammarby Friidrott16.64662p
 Douglas Stenberg1990IF GötaDNF

MS Höjd Final26/7  14:15
       
1Douglas Stenberg1990IF Göta1.90714p
2Jonas Elgered1987Hammarby Friidrott1.69536p

MS Höjd Final  1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 1.84 1.87 1.90 1.93
Jonas Elgered o o xo xxx
Douglas Stenberg - - - o - o o o xo o xxx

MS Stav Final27/7  12:00
       
1Douglas Stenberg1990IF Göta4.20673p
2Jonas Elgered1987Hammarby Friidrott3.80562p

MS Stav Final  3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 3.90 4.00 4.20 4.30
Jonas Elgered xo xo xxo o xo xxx
Douglas Stenberg - - o - xo - xo xo xxx

MS Längd Final26/7  12:00
       
1David Kallebäck1989Varberg GIF Friidrott6.78+1.2762p
2Douglas Stenberg1990IF Göta6.48+0.5693p
3Jonas Elgered1987Hammarby Friidrott6.27+0.9646p

MS Längd Final  1 2 3
Jonas Elgered 6.14 +3.2 6.27 +1.1 6.27 +0.9
Douglas Stenberg 6.29 +2.2 6.48 +0.5 x +2.0
David Kallebäck 6.78 +1.2 - -

MS Kula Final26/7  13:00
       
1Douglas Stenberg1990IF Göta11.12553p
2Jonas Elgered1987Hammarby Friidrott11.07550p
 David Kallebäck1989Varberg GIF Friidrott-

MS Kula Final  1 2 3
Jonas Elgered 10.77 10.58 11.07
Douglas Stenberg 10.43 11.12 11.03
David Kallebäck - - -

MS Diskus Final27/7  10:50
       
1Jonas Elgered1987Hammarby Friidrott33,38531p
2Douglas Stenberg1990IF Göta30.03465p

MS Diskus Final  1 2 3
Jonas Elgered 29,72 29,88 33,38
Douglas Stenberg 26.03 30.03 x

MS Spjut Final27/7  14:10
       
1Jonas Elgered1987Hammarby Friidrott48.76570p
2Douglas Stenberg1990IF Göta44.23504p

MS Spjut Final  1 2 3
Jonas Elgered 47.09 44.86 48.76
Douglas Stenberg 41.00 42.39 44.23

P 17 Mångkamp Final 
       
1Victor Ivarsson1994IFK Växjö6190
2Tim Wunger1994EAI Friidrott5340
3Simon Gunnarsson1993Västerås Friidrottsklubb4207
4Linus Jonsson1993Östhammar FI3348
5Michael Pettersson1993Östhammar FI2855

P 17 Mångkamp Final
                   
Victor Ivarsson IFK Växjö 6190
110 mh Diskus Stav Spjut 300 m 100 m Längd Kula Höjd 1 000 m
15.18 2.79 39.84 3.20 48.83 37.78 11.98 +2.48 6.13 +1.8 12.64 1.63 3.05.87
828 661 406 571 713 655 615 645 488 608
828 1489 1895 2466 3179 3834 4449 5094 5582 6190
                   
Simon Gunnarsson Västerås Friidrottsklubb 4207
110 mh Diskus Stav Spjut 300 m 100 m Längd Kula Höjd
16.51 2.79 35.11 4.10 40.19 37.99 12.24 +2.48 5.92 +2.2 DNS X
676 566 645 445 701 605 569 0 0
676 1242 1887 2332 3033 3638 4207 4207 4207
                   
Michael Pettersson Östhammar FI 2855
110 mh Diskus Stav Spjut 300 m 100 m Längd Kula Höjd 1 000 m
20.25 2.79 20.08 2.90 21.90 46.19 13.82 +2.48 3.84 +3.0 8.00 1.27 3.42.04
330 274 333 187 303 338 181 366 231 312
330 604 937 1124 1427 1765 1946 2312 2543 2855
                   
Linus Jonsson Östhammar FI 3348
110 mh Diskus Stav Spjut 300 m 100 m Längd Kula Höjd 1 000 m
25.09 2.79 14.44 2.80 24.30 41.48 12.97 +2.48 4.53 +1.9 7.98 1.48 3.10.12
60 170 309 220 514 473 295 365 374 568
60 230 539 759 1273 1746 2041 2406 2780 3348
                   
Tim Wunger EAI Friidrott 5340
110 mh Diskus Stav Spjut 300 m 100 m Längd Kula Höjd 1 000 m
18.01 2.79 38.95 3.40 34.78 40.34 12.45 +2.48 5.49 +3.4 13.97 1.51 3.05.59
523 643 457 367 572 565 479 727 396 611
523 1166 1623 1990 2562 3127 3606 4333 4729 5340
                   

P 17 100 m Final27/7  10:00
    Vind: +2.48  
1Victor Ivarsson1994IFK Växjö11.98655p
2Simon Gunnarsson1993Västerås Friidrottsklubb12.24605p
3Tim Wunger1994EAI Friidrott12.45565p
4Linus Jonsson1993Östhammar FI12.97473p
5Michael Pettersson1993Östhammar FI13.82338p

P 17 300 m Final26/7  15:00
       
1Victor Ivarsson1994IFK Växjö37.78713p
2Simon Gunnarsson1993Västerås Friidrottsklubb37.99701p
3Tim Wunger1994EAI Friidrott40.34572p
4Linus Jonsson1993Östhammar FI41.48514p
5Michael Pettersson1993Östhammar FI46.19303p

P 17 1 000 m Final27/7  14:30
       
1Tim Wunger1994EAI Friidrott3.05.59611p
2Victor Ivarsson1994IFK Växjö3.05.87608p
3Linus Jonsson1993Östhammar FI3.10.12568p
4Michael Pettersson1993Östhammar FI3.42.04312p

P 17 110 mh Final26/7  10:00
    Vind: 2.79  
1Victor Ivarsson1994IFK Växjö15.18828p
2Simon Gunnarsson1993Västerås Friidrottsklubb16.51676p
3Tim Wunger1994EAI Friidrott18.01523p
4Michael Pettersson1993Östhammar FI20.25330p
5Linus Jonsson1993Östhammar FI25.0960p

P 17 Höjd Final27/7  13:00
       
1Victor Ivarsson1994IFK Växjö1.63488p
2Tim Wunger1994EAI Friidrott1.51396p
3Linus Jonsson1993Östhammar FI1.48374p
4Michael Pettersson1993Östhammar FI1.27231p
 Simon Gunnarsson1993Västerås FriidrottsklubbX

P 17 Höjd Final  1.15 1.18 1.21 1.24 1.27 1.30 1.33 1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66
Victor Ivarsson - - - - - - - - - - - - - o xo o o xxx
Simon Gunnarsson DNS
Michael Pettersson o xxo o xo o xxx
Linus Jonsson - - - - - o o o o o o xxo xxx
Tim Wunger - - - - - - - - - o o o o xxx

P 17 Stav Final26/7  12:00
       
1Simon Gunnarsson1993Västerås Friidrottsklubb4.10645p
2Tim Wunger1994EAI Friidrott3.40457p
3Victor Ivarsson1994IFK Växjö3.20406p
4Michael Pettersson1993Östhammar FI2.90333p
5Linus Jonsson1993Östhammar FI2.80309p

P 17 Stav Final  2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 3.90 4.00 4.10 4.20
Victor Ivarsson - - - - - - - - o o xxx
Simon Gunnarsson - - - - - - - - - - - o - o - o - xo xxo xxx
Michael Pettersson o o - o o xxo xo xxx
Linus Jonsson o o o o o xo xxx
Tim Wunger - - - - - - - - o o o o xxx

P 17 Längd Final27/7  10:40
       
1Victor Ivarsson1994IFK Växjö6.13+1.8615p
2Simon Gunnarsson1993Västerås Friidrottsklubb5.92+2.2569p
3Tim Wunger1994EAI Friidrott5.49+3.4479p
4Linus Jonsson1993Östhammar FI4.53+1.9295p
5Michael Pettersson1993Östhammar FI3.84+3.0181p

P 17 Längd Final  1 2 3
Victor Ivarsson 5.65 +2.3 6.13 +1.8 6.08 +2.2
Simon Gunnarsson x +2.5 5.92 +2.2 2.27 +3.4
Michael Pettersson x +2.6 3.84 +3.0 3.81 +0.5
Linus Jonsson x +2.3 4.53 +1.9 4.40 +1.0
Tim Wunger 5.30 +1.8 5.49 +3.4 x +3.2

P 17 Kula Final27/7  11:30
       
1Tim Wunger1994EAI Friidrott13.97727p
2Victor Ivarsson1994IFK Växjö12.64645p
3Michael Pettersson1993Östhammar FI8.00366p
4Linus Jonsson1993Östhammar FI7.98365p
 Simon Gunnarsson1993Västerås FriidrottsklubbDNS

P 17 Kula Final  1 2 3
Victor Ivarsson 12.64 x 12.37
Simon Gunnarsson DNS
Michael Pettersson 7.89 7.80 8.00
Linus Jonsson 7.27 7.98 7.57
Tim Wunger 12.58 13.77 13.97

P 17 Diskus Final26/7  10:45
       
1Victor Ivarsson1994IFK Växjö39.84661p
2Tim Wunger1994EAI Friidrott38.95643p
3Simon Gunnarsson1993Västerås Friidrottsklubb35.11566p
4Michael Pettersson1993Östhammar FI20.08274p
5Linus Jonsson1993Östhammar FI14.44170p

P 17 Diskus Final  1 2 3
Victor Ivarsson x 39.36 39.84
Simon Gunnarsson 32.74 x 35.11
Michael Pettersson 20.08 x x
Linus Jonsson x x 14.44
Tim Wunger 38.95 38.23 34.67

P 17 Spjut Final26/7  14:15
       
1Victor Ivarsson1994IFK Växjö48.83571p
2Simon Gunnarsson1993Västerås Friidrottsklubb40.19445p
3Tim Wunger1994EAI Friidrott34.78367p
4Linus Jonsson1993Östhammar FI24.30220p
5Michael Pettersson1993Östhammar FI21.90187p

P 17 Spjut Final  1 2 3
Victor Ivarsson 48.83 46.66 46.46
Simon Gunnarsson 35.20 40.19 x
Michael Pettersson 20.17 20.95 21.90
Linus Jonsson 20.86 20.92 24.30
Tim Wunger 34.78 32.61 x

P 13 Mångkamp Final 
       
1Edwin Sahlin1997Råby Rekarne FIF4233
2Eric Axtelius1997EAI Friidrott4149
3Sebastian Ruthström1997Danderyd SK Friidrott4141

P 13 Mångkamp Final
                   
Eric Axtelius EAI Friidrott 4149
60 mh Längd Boll Höjd 600 m
10.07 +0.09 4.68 +1.8 35.70 1.54 1.51.50
971 811 602 966 799
971 1782 2384 3350 4149
                   
Sebastian Ruthström Danderyd SK Friidrott 4141
60 mh Längd Boll Höjd 600 m
10.44 +0.09 4,64 +1.2 46.68 1.45 1.54.65
898 798 848 864 733
898 1696 2544 3408 4141
                   
Edwin Sahlin Råby Rekarne FIF 4233
60 mh Längd Boll Höjd 600 m
10.30 +0.09 5.18 +4.1 35.57 1.54 1.53.40
925 984 599 966 759
925 1909 2508 3474 4233
                   

P 13 600 m Final26/7  14:30
       
1Eric Axtelius1997EAI Friidrott1.51.50799p
2Edwin Sahlin1997Råby Rekarne FIF1.53.40759p
3Sebastian Ruthström1997Danderyd SK Friidrott1.54.65733p

P 13 60 mh Final26/7  11:00
    Vind: +0.09  
1Eric Axtelius1997EAI Friidrott10.07971p
2Edwin Sahlin1997Råby Rekarne FIF10.30925p
3Sebastian Ruthström1997Danderyd SK Friidrott10.44898p

P 13 Höjd Final26/7  13:30
       
1Eric Axtelius1997EAI Friidrott1.54966p
2Edwin Sahlin1997Råby Rekarne FIF1.54966p
3Sebastian Ruthström1997Danderyd SK Friidrott1.45864p

P 13 Höjd Final  1.27 1.30 1.33 1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57
Eric Axtelius - - - - - o o o o o
Sebastian Ruthström o - o - o - xo xxx
Edwin Sahlin o - o - o - o - xo xxo xx-

P 13 Längd Final26/7  11:30
       
1Edwin Sahlin1997Råby Rekarne FIF5.18+4.1984p
2Eric Axtelius1997EAI Friidrott4.68+1.8811p
3Sebastian Ruthström1997Danderyd SK Friidrott4,64+1.2798p

P 13 Längd Final  1 2 3
Eric Axtelius 4.68 +1.8 4.60 +1.0 4.50 +1.4
Sebastian Ruthström 4,64 +1.2 4.53 +1.4 4.54 +2.2
Edwin Sahlin 5.00 +5.5 4.93 -0.5 5.18 +4.1

P 13 Boll Final26/7  12:15
       
1Sebastian Ruthström1997Danderyd SK Friidrott46.68848p
2Eric Axtelius1997EAI Friidrott35.70602p
3Edwin Sahlin1997Råby Rekarne FIF35.57599p

P 13 Boll Final  1 2 3
Eric Axtelius 35.70 x x
Sebastian Ruthström x 44.30 46.68
Edwin Sahlin x x 35.57

P 12 Mångkamp Final 
       
1William Littorin1998Rånäs 4H3590
2Gabriel Rosshagen1998Täby IS3234
3Simon Eriksson1998Örbyhus IF2696
4Felix Ehrlin1998Ärla IF2500
5Oskar Thisner1998Örbyhus IF2046

P 12 Mångkamp Final
                   
Gabriel Rosshagen Täby IS 3234
60 mh Längd Boll Höjd 600 m
11.97 +0.95 4,15 +0.7 40.96 1.21 1.57.52
623 630 721 584 676
623 1253 1974 2558 3234
                   
Felix Ehrlin Ärla IF 2500
60 mh Längd Boll Höjd 600 m
12.79 +0.95 3.54 +1.8 30.83 1.21 2.06.69
496 425 489 584 506
496 921 1410 1994 2500
                   
Oskar Thisner Örbyhus IF 2046
60 mh Längd Boll Höjd 600 m
13.32 +0.95 3.70 +2.0 20.67 1.27 2.24.06
421 479 243 655 248
421 900 1143 1798 2046
                   
William Littorin Rånäs 4H 3590
60 mh Längd Boll Höjd 600 m
11.37 +0.95 4.64 +1.1 34.07 1.39 1.55.91
725 798 564 795 708
725 1523 2087 2882 3590
                   
Simon Eriksson Örbyhus IF 2696
60 mh Längd Boll Höjd 600 m
12.47 +0.95 3.81 +2.3 25.25 1.39 2.08.01
544 516 357 795 484
544 1060 1417 2212 2696
                   

P 12 600 m Final26/7  14:30

Heat 1
       
1William Littorin1998Rånäs 4H1.55.91708p
2Gabriel Rosshagen1998Täby IS1.57.52676p
3Felix Ehrlin1998Ärla IF2.06.69506p
4Simon Eriksson1998Örbyhus IF2.08.01484p
5Oskar Thisner1998Örbyhus IF2.24.06248p

P 12 60 mh Final26/7  11:00

Heat 1
    Vind: +0.95  
1William Littorin1998Rånäs 4H11.37725p
2Gabriel Rosshagen1998Täby IS11.97623p
3Simon Eriksson1998Örbyhus IF12.47544p
4Felix Ehrlin1998Ärla IF12.79496p
5Oskar Thisner1998Örbyhus IF13.32421p

P 12 Höjd Final26/7  13:30
       
1William Littorin1998Rånäs 4H1.39795p
2Simon Eriksson1998Örbyhus IF1.39795p
3Oskar Thisner1998Örbyhus IF1.27655p
4Felix Ehrlin1998Ärla IF1.21584p
5Gabriel Rosshagen1998Täby IS1.21584p

P 12 Höjd Final  1.15 1.18 1.21 1.24 1.27 1.30 1.33 1.36 1.39 1.42
Gabriel Rosshagen - xo xxo xxx
Felix Ehrlin o xo o xxx
Oskar Thisner - o o o xxo xxx
William Littorin - - o o o o o xxo o xxx
Simon Eriksson - xo o o o xo xo xo xo xxx

P 12 Längd Final26/7  11:30
       
1William Littorin1998Rånäs 4H4.64+1.1798p
2Gabriel Rosshagen1998Täby IS4,15+0.7630p
3Simon Eriksson1998Örbyhus IF3.81+2.3516p
4Oskar Thisner1998Örbyhus IF3.70+2.0479p
5Felix Ehrlin1998Ärla IF3.54+1.8425p

P 12 Längd Final  1 2 3
Gabriel Rosshagen 4,15 +0.7 4.12 +1.1 x +1.2
Felix Ehrlin 2.54 +2.3 3.49 +1.9 3.54 +1.8
Oskar Thisner x 0.0 3.55 +0.9 3.70 +2.0
William Littorin 4.64 +1.1 4.32 +2.3 4.46 +2.5
Simon Eriksson 3.71 -1.6 3.81 +2.3 3.33 -0.2

P 12 Boll Final26/7  12:15
       
1Gabriel Rosshagen1998Täby IS40.96721p
2William Littorin1998Rånäs 4H34.07564p
3Felix Ehrlin1998Ärla IF30.83489p
4Simon Eriksson1998Örbyhus IF25.25357p
5Oskar Thisner1998Örbyhus IF20.67243p

P 12 Boll Final  1 2 3
Gabriel Rosshagen 38.06 39.34 40.96
Felix Ehrlin x 29.62 30.83
Oskar Thisner x 19.96 20.67
William Littorin 31.55 34.07 32.25
Simon Eriksson 23.44 25.25 22.45

P 11 Mångkamp Final 
       
1David Sahi2000Bålsta IK1205
2Simon Thor2000IFK Märsta Friidrott1154
3Joel Andersson2000EAI Friidrott1148
4Marcus Ring2000Bålsta IK632
 Simon Björnstedt1999Bålsta IK 

P 11 Mångkamp Final
                   
Simon Thor IFK Märsta Friidrott 1154
60 m Boll Längd
10.40 +2.2 28.92 3.53 +1.8
287 445 422
287 732 1154
                   
David Sahi Bålsta IK 1205
60 m Boll Längd
10.14 +2.2 28.72 3.51 +1.6
350 440 415
350 790 1205
                   
Marcus Ring Bålsta IK 632
60 m Boll Längd
10.25 +2.2 16.44 2.78 +1.7
323 133 176
323 456 632
                   
Joel Andersson EAI Friidrott 1148
60 m Boll Längd
10.02 +2.2 27.14 3.36 +1,6
381 402 365
381 783 1148
                   

P 11 60 m Final25/7  10:50
    Vind: +2.2  
1Joel Andersson2000EAI Friidrott10.02381p
2David Sahi2000Bålsta IK10.14350p
3Marcus Ring2000Bålsta IK10.25323p
4Simon Thor2000IFK Märsta Friidrott10.40287p

P 11 Längd Final25/7  13:00
       
1Simon Thor2000IFK Märsta Friidrott3.53+1.8422p
2David Sahi2000Bålsta IK3.51+1.6415p
3Joel Andersson2000EAI Friidrott3.36+1,6365p
4Marcus Ring2000Bålsta IK2.78+1.7176p

P 11 Längd Final  1 2 3
Simon Thor 3.53 +1.8 3.42 +2.8 3.51 +1.1
David Sahi 3.35 +2.5 3.35 +1.3 3.51 +1.6
Marcus Ring 2.76 +2.8 x +2.5 2.78 +1.7
Joel Andersson 3.22 +0.2 3.08 +2.0 3.36 +1,6

P 11 Boll Final25/7  11:30
       
1Simon Thor2000IFK Märsta Friidrott28.92445p
2David Sahi2000Bålsta IK28.72440p
3Joel Andersson2000EAI Friidrott27.14402p
4Marcus Ring2000Bålsta IK16.44133p

P 11 Boll Final  1 2 3
Simon Thor 23.78 28.92 28.25
David Sahi 24.58 24.90 28.72
Marcus Ring 13.13 15.70 16.44
Joel Andersson 24.12 26.02 27.14

P 9 Mångkamp Final 
       
1Mattias Ring2002Bålsta IK449

P 9 Mångkamp Final
                   
Mattias Ring Bålsta IK 449
60 m Boll Längd
11.79 +2.2 20.33 2.74 +2.8
50 235 164
50 285 449
                   

P 9 60 m Final25/7  10:50
    Vind: +2.2  
1Mattias Ring2002Bålsta IK11.7950p

P 9 Längd Final25/7  13:00
       
1Mattias Ring2002Bålsta IK2.74+2.8164p

P 9 Längd Final  1 2 3
Mattias Ring 2.68 +2.1 2.68 +0.3 2.74 +2.8

P 9 Boll Final25/7  11:30
       
1Mattias Ring2002Bålsta IK20.33235p

P 9 Boll Final  1 2 3
Mattias Ring 19.85 17.32 20.33

KS Mångkamp Final 
       
1Lene MyrmelIL Fri-friidrett5283

KS Mångkamp Final
                   
Lene Myrmel IL Fri-friidrett 5283
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
14.45 +1.05 1.63 10.51 25.84 +2.85 5.94 +2.7 39.02 2.26.18
916 771 563 811 831 649 742
916 1687 2250 3061 3892 4541 5283
                   

KS 200 m Final26/7  14:15
    Vind: +2.85  
1Lene MyrmelIL Fri-friidrett25.84811p

KS 800 m Final25/7  14:20
       
1Lene MyrmelIL Fri-friidrett2.26.18742p

KS 100 mh Final26/7  10:15
    Vind: +1.05  
1Lene MyrmelIL Fri-friidrett14.45916p

KS Höjd Final26/7  11:00
       
1Lene MyrmelIL Fri-friidrett1.63771p

KS Höjd Final  1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66
Lene Myrmel xxo xxo - xo o xxx

KS Längd Final27/7  11:30
       
1Lene MyrmelIL Fri-friidrett5.94+2.7831p

KS Längd Final  1 2 3
Lene Myrmel 5.71 +1.4 5.73 +.4.1 5.94 +2.7

KS Kula Final26/7  12:15
       
1Lene MyrmelIL Fri-friidrett10.51563p

KS Kula Final  1 2 3
Lene Myrmel 10.13 10.51 x

KS Spjut Final27/7  13:20
       
1Lene MyrmelIL Fri-friidrett39.02649p

KS Spjut Final  1 2 3
Lene Myrmel 36.79 35.16 39.02

F 17 Mångkamp Final 
       
1Sara Söderberg1994IK Norrköping4275
 Ellinor Sundstrand1994FGF Gotland 
 Charlotte Skogström1993Täby IS 

F 17 Mångkamp Final
                   
Sara Söderberg IK Norrköping 4275
100 mh Höjd Kula 200 m Längd Spjut 800 m
16.19 +1.05 1.51 11.01 26.78 +2.9 5.06 +3.2 31.07 2.41.71
691 632 596 730 576 497 553
691 1323 1919 2649 3225 3722 4275
                   

F 17 200 m Final26/7  14:15
    Vind: +2.9  
1Sara Söderberg1994IK Norrköping26.78730p

F 17 800 m Final27/7  14:20
       
1Sara Söderberg1994IK Norrköping2.41.71553p

F 17 100 mh Final26/7  10:20
    Vind: +1.05  
1Sara Söderberg1994IK Norrköping16.19691p

F 17 Höjd Final26/7  11:00
       
1Sara Söderberg1994IK Norrköping1.51632p

F 17 Höjd Final  1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54
Sara Söderberg o - o o o o xxx

F 17 Längd Final27/7  11:30
       
1Sara Söderberg1994IK Norrköping5.06+3.2576p

F 17 Längd Final  1 2 3
Sara Söderberg 4.96 +2.2 4.76 +2.3 5.06 +3.2

F 17 Kula Final26/7  12:15
       
1Sara Söderberg1994IK Norrköping11.01596p

F 17 Kula Final  1 2 3
Sara Söderberg 10.42 10.53 11.01

F 17 Spjut Final27/7  13:20
       
1Sara Söderberg1994IK Norrköping31.07497p

F 17 Spjut Final  1 2 3
Sara Söderberg 29.15 30.78 31.07

F 15 Mångkamp Final 
       
1Malin Skogström1995Täby IS5333
2Elin Andersson1995IFK Växjö5062
3Frida Johansson1995IF Göta4559
4Rakel Rosshagen1995Täby IS4140
5Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS Friidrott3943
6Amanda Rydén1995Huddinge AIS Friidrott3848

F 15 Mångkamp Final
                   
Rakel Rosshagen Täby IS 4140
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
13.04 +3.37 1.36 9.24 4.71 +3.0 29.00 1.42.25
730 630 663 719 620 778
730 1360 2023 2742 3362 4140
                   
Elin Andersson IFK Växjö 5062
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
12.57 +3.37 1.69 10.30 5.45 +2.4 29.06 1.40.90
855 1026 768 973 622 818
855 1881 2649 3622 4244 5062
                   
Frida Johansson IF Göta 4559
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
12.03 +3.37 1.54 10.44 5.22 +2.0 23.57 1.50.72
1010 854 782 894 471 548
1010 1864 2646 3540 4011 4559
                   
Louise Gabrielsson Huddinge AIS Friidrott 3943
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
13.69 +3.37 1.30 10.10 4.67 +1.4 30.71 1.44.91
573 549 748 705 666 702
573 1122 1870 2575 3241 3943
                   
Amanda Rydén Huddinge AIS Friidrott 3848
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
13.31 +3.37 1.48 7.98 4.53 +1.5 24.05 1.43.88
663 781 532 657 484 731
663 1444 1976 2633 3117 3848
                   
Malin Skogström Täby IS 5333
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
11.91 +3.37 1.60 11.14 5.38 +3.0 34.10 1.41.27
1046 924 849 949 758 807
1046 1970 2819 3768 4526 5333
                   

F 15 600 m Final27/7  14:50
       
1Elin Andersson1995IFK Växjö1.40.90818p
2Malin Skogström1995Täby IS1.41.27807p
3Rakel Rosshagen1995Täby IS1.42.25778p
4Amanda Rydén1995Huddinge AIS Friidrott1.43.88731p
5Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS Friidrott1.44.91702p
6Frida Johansson1995IF Göta1.50.72548p

F 15 80 mh Final26/7  10:35
    Vind: +3.37  
1Malin Skogström1995Täby IS11.911046p
2Frida Johansson1995IF Göta12.031010p
3Elin Andersson1995IFK Växjö12.57855p
4Rakel Rosshagen1995Täby IS13.04730p
5Amanda Rydén1995Huddinge AIS Friidrott13.31663p
6Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS Friidrott13.69573p

F 15 Höjd Final26/7  11:45
       
1Elin Andersson1995IFK Växjö1.691026p
2Malin Skogström1995Täby IS1.60924p
3Frida Johansson1995IF Göta1.54854p
4Amanda Rydén1995Huddinge AIS Friidrott1.48781p
5Rakel Rosshagen1995Täby IS1.36630p
6Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS Friidrott1.30549p

F 15 Höjd Final  1.18 1.21 1.24 1.27 1.30 1.33 1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72
Rakel Rosshagen - - - - o xo xo xxx
Elin Andersson - - - - - - - - - o - o o o o xo o xo xxx
Frida Johansson - - - - - - - o o o xo xo xxo xxx
Louise Gabrielsson o o o o o xxx
Amanda Rydén - - - - - - - - xo xo xo xxx
Malin Skogström - - - - - - - - - o o o xo o xxo xxx

F 15 Längd Final27/7  11:30
       
1Elin Andersson1995IFK Växjö5.45+2.4973p
2Malin Skogström1995Täby IS5.38+3.0949p
3Frida Johansson1995IF Göta5.22+2.0894p
4Rakel Rosshagen1995Täby IS4.71+3.0719p
5Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS Friidrott4.67+1.4705p
6Amanda Rydén1995Huddinge AIS Friidrott4.53+1.5657p

F 15 Längd Final  1 2 3
Rakel Rosshagen 4.47 +2.1 4.56 +3.6 4.71 +3.0
Elin Andersson 5.45 +2.4 5.12 +1.3 5.21 +2.7
Frida Johansson x +3.1 5.22 +2.0 5.04 +2.4
Louise Gabrielsson 4.45 +0.3 4.67 +1.4 x +1.7
Amanda Rydén 4.48 +0.7 4.24 +2.2 4.53 +1.5
Malin Skogström 5.20 +2.4 5.38 +3.0 5.30 +1.9

F 15 Kula Final26/7  13:45
       
1Malin Skogström1995Täby IS11.14849p
2Frida Johansson1995IF Göta10.44782p
3Elin Andersson1995IFK Växjö10.30768p
4Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS Friidrott10.10748p
5Rakel Rosshagen1995Täby IS9.24663p
6Amanda Rydén1995Huddinge AIS Friidrott7.98532p

F 15 Kula Final  1 2 3
Rakel Rosshagen 8.77 8.63 9.24
Elin Andersson 9.48 10.30 9.92
Frida Johansson 10.44 10.23 9.50
Louise Gabrielsson 9.22 9.51 10.10
Amanda Rydén 7.98 7.27 x
Malin Skogström 11.10 x 11.14

F 15 Spjut Final27/7  13:20
       
1Malin Skogström1995Täby IS34.10758p
2Louise Gabrielsson1995Huddinge AIS Friidrott30.71666p
3Elin Andersson1995IFK Växjö29.06622p
4Rakel Rosshagen1995Täby IS29.00620p
5Amanda Rydén1995Huddinge AIS Friidrott24.05484p
6Frida Johansson1995IF Göta23.57471p

F 15 Spjut Final  1 2 3
Rakel Rosshagen 29.00 27.50 x
Elin Andersson 26.79 29.06 25.55
Frida Johansson x 23.57 21.55
Louise Gabrielsson 30.71 30.06 28.88
Amanda Rydén 21.00 24.05 21.24
Malin Skogström x 34.10 32.26

F 14 Mångkamp Final 
       
1Ellinor Englundh1996Säters IF FIK4151
2Ylva Engdahl1996Danderyd SK Friidrott3814
3Emilia Stenström1997Huddinge AIS Friidrott3610
4Alice Eriksson1996KSK Kungsängen3117
5Emma Bouw1996Upsala IF3111

F 14 Mångkamp Final
                   
Alice Eriksson KSK Kungsängen 3117
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
14.82 +1.0 1.45 8.52 4.95 +3.3 18.18 2.00.97
344 744 589 801 319 320
344 1088 1677 2478 2797 3117
                   
Emma Bouw Upsala IF 3111
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
13.65 +1.0 1.27 7,58 4.58 +2.8 20.80 1.54.17
582 508 489 674 393 465
582 1090 1579 2253 2646 3111
                   
Emilia Stenström Huddinge AIS Friidrott 3610
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
13.67 +1.0 1.51 8.04 4.45 +2.6 25.35 1.51.63
578 818 538 630 520 526
578 1396 1934 2564 3084 3610
                   
Ellinor Englundh Säters IF FIK 4151
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
12.59 +1.0 1.42 8.74 4.85 +1.4 38.79 2.00.20
849 707 612 766 882 335
849 1556 2168 2934 3816 4151
                   
Ylva Engdahl Danderyd SK Friidrott 3814
80 mh Höjd Kula Längd Spjut 600 m
12.61 +1.0 1.63 8.61 4.61 +2.4 18.97 1.57.65
844 958 598 685 341 388
844 1802 2400 3085 3426 3814
                   

F 14 600 m Final27/7  15:50
       
1Emilia Stenström1997Huddinge AIS Friidrott1.51.63526p
2Emma Bouw1996Upsala IF1.54.17465p
3Ylva Engdahl1996Danderyd SK Friidrott1.57.65388p
4Ellinor Englundh1996Säters IF FIK2.00.20335p
5Alice Eriksson1996KSK Kungsängen2.00.97320p

F 14 80 mh Final26/7  10:45
    Vind: +1.0  
1Ellinor Englundh1996Säters IF FIK12.59849p
2Ylva Engdahl1996Danderyd SK Friidrott12.61844p
3Emma Bouw1996Upsala IF13.65582p
4Emilia Stenström1997Huddinge AIS Friidrott13.67578p
5Alice Eriksson1996KSK Kungsängen14.82344p

F 14 Höjd Final26/7  11:45
       
1Ylva Engdahl1996Danderyd SK Friidrott1.63958p
2Emilia Stenström1997Huddinge AIS Friidrott1.51818p
3Alice Eriksson1996KSK Kungsängen1.45744p
4Ellinor Englundh1996Säters IF FIK1.42707p
5Emma Bouw1996Upsala IF1.27508p

F 14 Höjd Final  1.27 1.30 1.33 1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66
Alice Eriksson - - - o o o o xxx
Emma Bouw o xxx
Emilia Stenström - - - o - o o xo xo xxx
Ellinor Englundh - o o o o o -
Ylva Engdahl - - - - - - - - o - o xo o xxx

F 14 Längd Final27/7  11:30
       
1Alice Eriksson1996KSK Kungsängen4.95+3.3801p
2Ellinor Englundh1996Säters IF FIK4.85+1.4766p
3Ylva Engdahl1996Danderyd SK Friidrott4.61+2.4685p
4Emma Bouw1996Upsala IF4.58+2.8674p
5Emilia Stenström1997Huddinge AIS Friidrott4.45+2.6630p

F 14 Längd Final  1 2 3
Alice Eriksson 4.95 +3.3 4.79 +3.7 4.74 +2.2
Emma Bouw 4.16 +2.7 4.58 +2.8 3.95 +2.4
Emilia Stenström 4.16 +2.3 4.33 +1.3 4.45 +2.6
Ellinor Englundh x +2.4 4.85 +1.4 x +1.4
Ylva Engdahl 4.47 +2.4 4.45 +1.7 4.61 +2.4

F 14 Kula Final26/7  13:45
       
1Ellinor Englundh1996Säters IF FIK8.74612p
2Ylva Engdahl1996Danderyd SK Friidrott8.61598p
3Alice Eriksson1996KSK Kungsängen8.52589p
4Emilia Stenström1997Huddinge AIS Friidrott8.04538p
5Emma Bouw1996Upsala IF7,58489p

F 14 Kula Final  1 2 3
Alice Eriksson 8.00 8.52 8.03
Emma Bouw 7,58 6,85 7.16
Emilia Stenström 7.38 7.55 8.04
Ellinor Englundh 8.30 8.74 8.73
Ylva Engdahl 7.80 7.90 8.61

F 14 Spjut Final27/7  13:20
       
1Ellinor Englundh1996Säters IF FIK38.79882p
2Emilia Stenström1997Huddinge AIS Friidrott25.35520p
3Emma Bouw1996Upsala IF20.80393p
4Ylva Engdahl1996Danderyd SK Friidrott18.97341p
5Alice Eriksson1996KSK Kungsängen18.18319p

F 14 Spjut Final  1 2 3
Alice Eriksson 17.28 18.18 x
Emma Bouw 20.80 x x
Emilia Stenström x 24.10 25.35
Ellinor Englundh 32.29 38.79 35.61
Ylva Engdahl 17.98 18.20 18.97

F 13 Mångkamp Final 
       
1Viktoria Stöckel1997Nedre Soppero IK4572
2Lovisa Östervall1997IFK Tumba FK Friidrott4241
3Linn Peura1997Flens FS4039
4Emma Thor1997IFK Märsta Friidrott3753
5Sandra Skogström1997Täby IS3574
6Frida Drakes1997Säters IF FIK3391
7Veronica Söderman1997Rånäs 4H649

F 13 Mångkamp Final
                   
Emma Thor IFK Märsta Friidrott 3753
60 mh Höjd Boll Längd 600 m
10.89 +2.90 1.33 29.50 4.20 +2.3 2.05.03
917 790 689 696 661
917 1707 2396 3092 3753
                   
Frida Drakes Säters IF FIK 3391
60 mh Höjd Boll Längd 600 m
11.80 +2.90 1.18 28.33 4.35 +1.8 2.07.05
748 613 653 751 626
748 1361 2014 2765 3391
                   
Linn Peura Flens FS 4039
60 mh Höjd Boll Längd 600 m
12.02 +2.85 1.33 41.41 4.66 +0.9 2.06.55
709 790 1040 865 635
709 1499 2539 3404 4039
                   
Lovisa Östervall IFK Tumba FK Friidrott 4241
60 mh Höjd Boll Längd 600 m
10.35 +2.85 1.45 29.42 4.73 +0.3 2.02.30
1026 929 686 891 709
1026 1955 2641 3532 4241
                   
Viktoria Stöckel Nedre Soppero IK 4572
60 mh Höjd Boll Längd 600 m
10.48 +2.85 1.57 29.20 4.75 +1.9 1.50.73
999 1066 680 898 929
999 2065 2745 3643 4572
                   
Veronica Söderman Rånäs 4H 649
60 mh Höjd Boll Längd 600 m
DNF +2.90 1.21 DNS DNS DNS
0 649 0 0 0
0 649 649 649 649
                   
Sandra Skogström Täby IS 3574
60 mh Höjd Boll Längd 600 m
10.77 +2.85 1.36 24.65 4.34 +1.5 2.13.53
941 825 540 747 521
941 1766 2306 3053 3574
                   

F 13 600 m Final27/7  14:40
       
1Viktoria Stöckel1997Nedre Soppero IK1.50.73929p
2Lovisa Östervall1997IFK Tumba FK Friidrott2.02.30709p
3Emma Thor1997IFK Märsta Friidrott2.05.03661p
4Linn Peura1997Flens FS2.06.55635p
5Frida Drakes1997Säters IF FIK2.07.05626p
6Sandra Skogström1997Täby IS2.13.53521p
 Veronica Söderman1997Rånäs 4HDNS

F 13 60 mh Final25/7  10:35

Heat 1
    Vind: +2.90  
1Emma Thor1997IFK Märsta Friidrott10.89917p
2Frida Drakes1997Säters IF FIK11.80748p
 Veronica Söderman1997Rånäs 4HDNF

Heat 2
    Vind: +2.85  
1Lovisa Östervall1997IFK Tumba FK Friidrott10.351026p
2Viktoria Stöckel1997Nedre Soppero IK10.48999p
3Sandra Skogström1997Täby IS10.77941p
4Linn Peura1997Flens FS12.02709p

F 13 Höjd Final27/7  11:00
       
1Viktoria Stöckel1997Nedre Soppero IK1.571066p
2Lovisa Östervall1997IFK Tumba FK Friidrott1.45929p
3Sandra Skogström1997Täby IS1.36825p
4Emma Thor1997IFK Märsta Friidrott1.33790p
5Linn Peura1997Flens FS1.33790p
6Veronica Söderman1997Rånäs 4H1.21649p
7Frida Drakes1997Säters IF FIK1.18613p

F 13 Höjd Final  1.18 1.21 1.24 1.27 1.30 1.33 1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60
Emma Thor - o o o o o xxx
Frida Drakes o - xxx
Linn Peura - xxo o o o o xxx
Lovisa Östervall - - - - - o o o o o xxx
Viktoria Stöckel - - - -- - - - - o o o - xo xo xxx
Veronica Söderman o o x-
Sandra Skogström - o o o o xo o xxx

F 13 Längd Final27/7  13:45
       
1Viktoria Stöckel1997Nedre Soppero IK4.75+1.9898p
2Lovisa Östervall1997IFK Tumba FK Friidrott4.73+0.3891p
3Linn Peura1997Flens FS4.66+0.9865p
4Frida Drakes1997Säters IF FIK4.35+1.8751p
5Sandra Skogström1997Täby IS4.34+1.5747p
6Emma Thor1997IFK Märsta Friidrott4.20+2.3696p
 Veronica Söderman1997Rånäs 4HDNS

F 13 Längd Final  1 2 3
Emma Thor 4.20 +2.3 4.13 +0.9 4.17 +1.0
Frida Drakes 4.35 +1.8 4.32 +1.2 4.20 +1.2
Linn Peura 4.66 +0.9 4.32 +0.6 4.60 +2.5
Lovisa Östervall 4.73 +0.3 4.71 +0.9 4.72 +0,9
Viktoria Stöckel 4.72 +1.6 x +1,2 4.75 +1.9
Veronica Söderman DNS
Sandra Skogström 4.10 +2.1 4.20 0.0 4.34 +1.5

F 13 Boll Final27/7  12:30
       
1Linn Peura1997Flens FS41.411040p
2Emma Thor1997IFK Märsta Friidrott29.50689p
3Lovisa Östervall1997IFK Tumba FK Friidrott29.42686p
4Viktoria Stöckel1997Nedre Soppero IK29.20680p
5Frida Drakes1997Säters IF FIK28.33653p
6Sandra Skogström1997Täby IS24.65540p
 Veronica Söderman1997Rånäs 4HDNS

F 13 Boll Final  1 2 3
Emma Thor 25.86 29.50 26.61
Frida Drakes 25.60 28.33 23.46
Linn Peura 40.55 41.41 38.45
Lovisa Östervall 29.42 28.55 27.60
Viktoria Stöckel 26.80 x 29.20
Veronica Söderman DNS
Sandra Skogström 23.58 18.76 24.65

F 12 Mångkamp Final 
       
1Mathilda Eriksson1998IFK Tumba FK Friidrott4278

F 12 Mångkamp Final
                   
Mathilda Eriksson IFK Tumba FK Friidrott 4278
60 mh Höjd Boll Längd 600 m
10.40 +2.90 1.39 35.54 4.61 +1.3 2.03.55
1015 860 869 847 687
1015 1875 2744 3591 4278
                   

F 12 600 m Final27/7  14:40
       
 Mathilda Eriksson1998IFK Tumba FK Friidrott2.03.55687p

F 12 60 mh Final27/7  10:30
    Vind: +2.90  
1Mathilda Eriksson1998IFK Tumba FK Friidrott10.401015p

F 12 Höjd Final27/7  11:00
       
1Mathilda Eriksson1998IFK Tumba FK Friidrott1.39860p

F 12 Höjd Final  1.33 1.36 1.39 1.42
Mathilda Eriksson o o o xxx

F 12 Längd Final27/7  13:45
       
 Mathilda Eriksson1998IFK Tumba FK Friidrott4.61+1.3847p

F 12 Längd Final  1 2 3
Mathilda Eriksson 4.43 +0.5 4.43 +0,6 4.61 +1.3

F 12 Boll Final27/7  12:30
       
1Mathilda Eriksson1998IFK Tumba FK Friidrott35.54869p

F 12 Boll Final  1 2 3
Mathilda Eriksson 32.10 x 35.54

F 11 Mångkamp Final 
       
1Fanny Runheim1999KFUM Örebro2052
2Daniella Ekström1999Örbyhus IF1726
3Julia Axtelius2000EAI Friidrott1585
4Cornelia Sundkvist1999Bålsta IK1579
5Felicia Kölvall2000Flens FS1443

F 11 Mångkamp Final
                   
Daniella Ekström Örbyhus IF 1726
60 m Boll Längd
9.42 +0.13 23.07 4.06 +3.6
591 490 645
591 1081 1726
                   
Cornelia Sundkvist Bålsta IK 1579
60 m Boll Längd
9.40 +0.13 19.68 3.93 +2.6
598 383 598
598 981 1579
                   
Julia Axtelius EAI Friidrott 1585
60 m Boll Längd
9.51 +0.13 23.40 3.72 +3.5
562 501 522
562 1063 1585
                   
Felicia Kölvall Flens FS 1443
60 m Boll Längd
9.18 +0.13 13.35 3.94 +1.5
672 170 601
672 842 1443
                   
Fanny Runheim KFUM Örebro 2052
60 m Boll Längd
8.96 +0.13 24.07 4.43 +4.5
750 522 780
750 1272 2052
                   

F 11 60 m Final 
    Vind: +0.13  
1Fanny Runheim1999KFUM Örebro8.96750p
2Felicia Kölvall2000Flens FS9.18672p
3Cornelia Sundkvist1999Bålsta IK9.40598p
4Daniella Ekström1999Örbyhus IF9.42591p
5Julia Axtelius2000EAI Friidrott9.51562p

F 11 Längd Final 
       
1Fanny Runheim1999KFUM Örebro4.43+4.5780p
2Daniella Ekström1999Örbyhus IF4.06+3.6645p
3Felicia Kölvall2000Flens FS3.94+1.5601p
4Cornelia Sundkvist1999Bålsta IK3.93+2.6598p
5Julia Axtelius2000EAI Friidrott3.72+3.5522p

F 11 Längd Final  1 2 3
Daniella Ekström 3.91 +2.5 4.03 +1.6 4.06 +3.6
Cornelia Sundkvist 3.70 +3.6 3.86 +2.3 3.93 +2.6
Julia Axtelius 3.71 +2.3 3.57 +3.5 3.72 +3.5
Felicia Kölvall 3.94 +1.5 3.90 +0.4 3.93 +3.3
Fanny Runheim 4.07 +3.2 4.36 +0.2 4.43 +4.5

F 11 Boll Final 
       
1Fanny Runheim1999KFUM Örebro24.07522p
2Julia Axtelius2000EAI Friidrott23.40501p
3Daniella Ekström1999Örbyhus IF23.07490p
4Cornelia Sundkvist1999Bålsta IK19.68383p
5Felicia Kölvall2000Flens FS13.35170p

F 11 Boll Final  1 2 3
Daniella Ekström 21.72 23.07 22.72
Cornelia Sundkvist 19.68 18.41 11.80
Julia Axtelius 23.40 x x
Felicia Kölvall 13.35 12.18 13.02
Fanny Runheim 22.25 23.90 24.07

F 9 Mångkamp Final 
       
1Felicia Ljung2001Flens FS838
2Frida Thornander2002Upsala IF616

F 9 Mångkamp Final
                   
Frida Thornander Upsala IF 616
60 m Boll Längd
10.64 +0.13 6.20 3.27 +2.6
255 0 361
255 255 616
                   
Felicia Ljung Flens FS 838
60 m Boll Längd
9.83 +0.13 12.00 2.96 +1.2
464 122 252
464 586 838
                   

F 9 60 m Final 
    Vind: +0.13  
1Felicia Ljung2001Flens FS9.83464p
2Frida Thornander2002Upsala IF10.64255p

F 9 Längd Final 
       
1Frida Thornander2002Upsala IF3.27+2.6361p
2Felicia Ljung2001Flens FS2.96+1.2252p

F 9 Längd Final  1 2 3
Frida Thornander 3.27 +2.6 3.12 +1.8 3.21 +1.9
Felicia Ljung 1.93 +1.6 x +1.4 2.96 +1.2

F 9 Boll Final 
       
1Felicia Ljung2001Flens FS12.00122p
2Frida Thornander2002Upsala IF6.20

F 9 Boll Final  1 2 3
Frida Thornander 6.20 5.30 5.97
Felicia Ljung 12.00 9.64 9.00


© Arena 2.0, RunPro Systems