Upplands UDM avd. 1
2010 – 09 - 18
IP, Norrtälje
Rånäs 4H
Hans Davidsson
   
P17 100 M                           
    FINAL    Vind: -0,1              
   1 Carlos Sandell           94 Rånäs 4H              11.67  
   2 Oskar Nilsson            94 Bålsta IK             11.97  
   3 Simon Söderlund          94 Upsala IF             12.02  
   4 Tobias Westman           94 Rånäs 4H              12.07  
   5 Petter Berner Wik        94 Upsala IF             12.23  
   6 Akiel Charles            94 Rånäs 4H              12.47  
   
P17 200 M                           
    FINAL    Vind: -1,5              
   1 Simon Söderlund          94 Upsala IF             24.64  
   2 Petter Berner Wik        94 Upsala IF             24.99  
   
P17 800 M                           
    FINAL                            
   1 Petter Berner Wik        94 Upsala IF           2.09.57  
   2 Rasmus Hartmann          94 Upsala IF           2.10.51  
   3 Anton Korzhavyi          94 Upsala IF           2.23.77  
   
P17 HÖJDHOPP                        
   1 Isac Persson             94 Enköpings AI            185  
   2 Simon Söderlund          94 Upsala IF               171  
   
P17 KULA 5,0 KG                     
   1 Tim Wunger               94 Enköpings AI           1509  
   2 Alex Larsson             94 Upsala IF              1428  
   3 Axel Lönnegren           94 Upsala IF              1331  
   4 Tobias Westman           94 Rånäs 4H               1084  
   
P17 SLÄGGA 5,0 KG                   
   1 Alex Larsson             94 Upsala IF              4394  
   2 Tobias Westman           94 Rånäs 4H               3198  
   3 Axel Lönnegren           94 Upsala IF              2997  
   
P15 100 M                           
    FINAL    Vind: +1,3              
   1 Erik Hagberg             95 Upsala IF             11.2m  
   2 Fabian Revilla           95 Rånäs 4H              11.5m  
   3 Max Andersson            95 Tierps IF             11.8m  
   4 Marcus Rostmark          96 IFK Märsta            12.4m  
   5 Sebastian Gonzalez       96 Rånäs 4H              12.4m  
   
P15 800 M                            
    FINAL                            
   1 Hugo Lindell             95 Rånäs 4H            2.18.55  
   2 Axel James               95 Upsala IF           2.18.93  
   3 Björn Seifert            96 Upsala IF           2.22.85  
   4 Anton Wijk               96 Upsala IF           2.24.89  
   
P15 HÖJDHOPP                        
   1 Max Andersson            95 Tierps IF               185  
   2 Fabian Revilla           95 Rånäs 4H                166  
   3 Sebastian Gonzalez       96 Rånäs 4H                151  
   4 Anton Wijk               96 Upsala IF               146  
   
P15 TRESTEG                         
   1 Max Andersson            95 Tierps IF              1268 +0,3 
   2 Fabian Revilla           95 Rånäs 4H               1167 +1,5 
   3 Sebastian Gonzalez       96 Rånäs 4H               1069 +1,4 
   4 Björn Seifert            96 Upsala IF               981 +0,4 
   5 Marcus Segelsjö Duvernoy 96 Upsala IF               941 +1,3 
   6 Alfred Sederlin          96 Rånäs 4H                743 +1,4 
   
P15 KULA 4,0 KG                     
   1 Erik Hagberg             95 Upsala IF              1380  
   2 Jimmy Wikström           95 Örbyhus IF Friidr      1358  
   3 Fabian Revilla           95 Rånäs 4H               1299  
   4 Axel Ohlson              96 Hässelby SK            1277  Ej UDM
   5 Chris Arnoldsson         96 IFK Märsta             1230  4:a UDM
   6 Sebastian Gonzalez       96 Rånäs 4H               1002  5:a UDM
   7 Marcus Segelsjö Duvernoy 96 Upsala IF               877  6:a UDM
   
P15 SLÄGGA 4,0 KG                   
   1 Chris Arnoldsson         96 IFK Märsta             4854  
   2 Marcus Rostmark          96 IFK Märsta             3039  
   
P13 80 M                            
    FINAL    Vind: -1,4              
   1 Joseph Bergström Raouf   97 Upsala IF             10.92  
   2 Michael Welsapar         97 Enköpings AI          11.16  
   3 Filip Spangenberg        97 Rånäs 4H              12.09  
   
P13 200 M                           
    FINAL    Vind: -0,8              
   1 Joseph Bergström Raouf   97 Upsala IF             26.76  
   2 Elias Tholén             97 Ununge IF             27.16  
   3 Michael Welsapar         97 Enköpings AI          28.46  
   4 Nils Eriksson            97 Rånäs 4H              29.35  
   5 Filip Spangenberg        97 Rånäs 4H              30.59  
   
P13 600 M                           
    FINAL 2                          
   1 Elias Tholén             97 Ununge IF           1.38.47  Tillsam. med P12
   
P13 HÖJDHOPP                        
   1 Oskar Lundqvist          97 Upsala IF               161  
   2 Eric Axtelius            97 Enköpings AI            158  
   3 Nils Eriksson            97 Rånäs 4H                136  
   
P13 TRESTEG                          
   1 Eric Axtelius            97 Enköpings AI           1084 +1,6 
   2 Nils Eriksson            97 Rånäs 4H               1015 -0,5 
   
P13 KULA 3,0 KG                     
   1 Joseph Bergström Raouf   97 Upsala IF              1165  
   2 Robin Lövdahl            97 IFK Märsta             1105  
   3 Nils Eriksson            97 Rånäs 4H                963  
   4 Michael Welsapar         97 Enköpings AI            942  
   
P13 SLÄGGA 3,0 KG                   
   1 Joseph Bergström Raouf   97 Upsala IF              2944  
   2 Robin Lövdahl            97 IFK Märsta             2901  
   3 Nils Eriksson            97 Rånäs 4H               1751  
   
P12 80 M                            
    FINAL    Vind: +0,0              
   1 Kevin Duvert             98 IFK Märsta            10.94  
   2 William Littorin         98 Rånäs 4H              11.21  
   3 Jacob Rehn               98 Östhammar FI          11.85  
   4 Gustav Törnkvist         98 Estuna IF             12.50  
   5 Johan Pedersen           99 Upsala IF             12.89  
   6 Gustav Helander          98 Upsala IF             13.00  
   7 Petter Andersson         98 Estuna IF             14.38  
   8 Jonatan Wahlberg         98 Estuna IF             14.45  
   
P12 200 M                            
    FINAL 1   Vind: -0,4             
   1 Victor Svensson          99 IFK Märsta            33.87  5
   2 Björn Ternström          99 Upsala IF             34.04  6
   3 Simon Eriksson           98 Örbyhus IF Friidr     34.41  8
   4 Rasmus Ternström         99 Upsala IF             34.49  9
    FINAL 2    -0,1                  
   1 Kevin Duvert             98 IFK Märsta            27.53  1
   2 William Littorin         98 Rånäs 4H              28.65  2
   3 Oscar Ekman              99 Upsala IF             28.92  3
   4 Jacob Rehn               98 Östhammar FI          31.69  4
   5 Cornelius Peterson       98 Upsala IF             34.06  7
   6 Gustav Helander          98 Upsala IF             35.67  10
   
P12 600 M                            
    FINAL 1                          
   1 Johan Pedersen           99 Upsala IF           2.05.09  8
   2 Rasmus Ternström         99 Upsala IF           2.05.33  9
   3 Björn Ternström          99 Upsala IF           2.05.76  10
   4 Victor Svensson          99 IFK Märsta          2.07.79  11
   5 Petter Andersson         98 Estuna IF           2.13.42  12
   6 Jonatan Wahlberg         98 Estuna IF           2.22.98  13
    FINAL 2                          
   1 Kevin Duvert             98 IFK Märsta          1.40.23  1
   2 Oscar Ekman              99 Upsala IF           1.45.41  2
   3 William Littorin         98 Rånäs 4H            1.58.01  3
   4 Jonathan Eriksson        98 Estuna IF           2.00.01  4
   5 Cornelius Peterson       98 Upsala IF           2.00.58  5
   6 Axel Eriksson            99 Rånäs 4H            2.02.10  6
   7 Gustav Helander          98 Upsala IF           2.03.81  7
   
P12 HÖJDHOPP                        
   1 Kevin Duvert             98 IFK Märsta              152  
   2 William Littorin         98 Rånäs 4H                146  
   3 Oscar Ekman              99 Upsala IF               141  
   4 Cornelius Peterson       98 Upsala IF               131  
   5 Simon Eriksson           98 Örbyhus IF Friidr       131  
   6 Joel Mattsson            98 Tierps IF               126  
   7 Axel Eriksson            99 Rånäs 4H                126  
   8 Petter Andersson         98 Estuna IF               121  
  9= Gustav Helander          98 Upsala IF               116  
  9= Philip Anbakk            99 Upsala IF               116  
  11 Johan Pedersen           99 Upsala IF               116  
   
P12 TRESTEG                         
     Gustav Helander          98 Upsala IF               891 +0,3 
     Philip Anbakk            99 Upsala IF               814 -0,3 
     Johan Pedersen           99 Upsala IF               746 +1,3 
     Simon Eriksson           98 Örbyhus IF Friidr       874 +0,0 
     Joel Mattsson            98 Tierps IF               794 +0,4 
     Jonatan Wahlberg         98 Estuna IF               707 +1,1 
     Gustav Törnkvist         98 Estuna IF               852 +1,1 
     Petter Andersson         98 Estuna IF               761 +1,0 
     William Littorin         98 Rånäs 4H                904 +1,9 
   
P12 KULA 3,0 KG                     
   1 Oscar Ekman              99 Upsala IF              1062  
   2 Kevin Duvert             98 IFK Märsta              904  
   3 Joel Mattsson            98 Tierps IF               872  
   4 William Littorin         98 Rånäs 4H                713  
   5 Gustav Törnkvist         98 Estuna IF               690  
   6 Philip Anbakk            99 Upsala IF               583  
   7 Petter Andersson         98 Estuna IF               557  
   8 Johan Pedersen           99 Upsala IF               548  
   9 Gustav Helander          98 Upsala IF               538  
   
P12 SLÄGGA 3,0 KG                   
   1 Joel Mattsson            98 Tierps IF              2149  
   2 Gustav Helander          98 Upsala IF              1177  
   
F17 100 M                           
    FINAL    Vind: -1,2              
   1 Caroline Jansson         94 Örbyhus IF Friidr     13.95  Ej UDM
   
F17 HÖJDHOPP                        
   1 Alexandra Hjort          93 Upsala IF               163  
   2 Lina Löfqvist            93 Tierps IF               151  
   
F17 TRESTEG                         
   1 Lina Löfqvist            93 Tierps IF              1028 +1,6 
   
F15 100 M                           
    FÖRSÖK 1   Vind: -2,1            
   1 Matilde Andersson        96 Östhammar FI          13.39  F 
   2 Karolina Nikamo          95 IFK Märsta            13.48  F 
   3 Isabelle Pauksens        95 Rånäs 4H              13.73  F 
   4 Anna Holmin              95 Upsala IF             14.51   
   5 Liza Larsson             96 Hagunda IF Friidr     14.62   
   6 Anna Hilver              95 Upsala IF             14.78   
    FÖRSÖK 2    -1,9                 
   1 Amanda Jansson           96 Örbyhus IF Friidr     13.39  F 
   2 Linnéa Jönsson           95 Upsala IF             13.88  F 
   3 Erika Lövqvist           95 Rånäs 4H              14.04  F 
   4 Emma Bouw                96 Upsala IF             14.08  F 
   5 Klara Helander           95 Upsala IF             14.10  F 
   6 Ida Ekroth               96 Upsala IF             14.17   
    FINAL     +0,0                   
   1 Matilde Andersson        96 Östhammar FI          13.09  
   2 Karolina Nikamo          95 IFK Märsta            13.13  
   3 Amanda Jansson           96 Örbyhus IF Friidr     13.14  
   4 Isabelle Pauksens        95 Rånäs 4H              13.42  
   5 Linnéa Jönsson           95 Upsala IF             13.99  
   6 Erika Lövqvist           95 Rånäs 4H              14.07  
   7 Emma Bouw                96 Upsala IF             14.12  
   8 Klara Helander           95 Upsala IF             14.26  
   
F15 800 M                           
    FINAL                            
   1 Nike Alfredsson          95 Rånäs 4H            2.26.06  
   2 Emma Bouw                96 Upsala IF           2.33.95  
   3 Agnes Jansson            96 Upsala IF           2.35.39  
   4 Klara Helander           95 Upsala IF           2.42.63  
   5 Erika Lövqvist           95 Rånäs 4H            2.49.05  
   
F15 HÖJDHOPP                         
  1= Elin Karlsson            96 Örbyhus IF Friidr       151  
  1= Isabelle Pauksens        95 Rånäs 4H                151  
  3= Klara Helander           95 Upsala IF               146  
  3= Jennifer Hemström        95 IFK Märsta              146  
   5 Emma Bouw                96 Upsala IF               141  
   6 Liza Larsson             96 Hagunda IF Friidr       136  
  7= Elin Kjellström          95 Upsala IF               131  
  7= Ida Ekroth               96 Upsala IF               131  
   
F15 TRESTEG                         
   1 Elin Karlsson            96 Örbyhus IF Friidr      1042 +0,1 
   2 Isabelle Pauksens        95 Rånäs 4H               1042 +0,7 
   3 Matilde Andersson        96 Östhammar FI           1020 -0,2 
   4 Klara Helander           95 Upsala IF               995 +0,0 
   5 Emma Bouw                96 Upsala IF               975 +1,2
   6 Amanda Jansson           96 Örbyhus IF Friidr       975 -0,6
   7 Anna Holmin              95 Upsala IF               965 -0,1 
   8 Julia Andréasson         95 Upsala IF               953 +0,0 
   9 Ida Ekroth               96 Upsala IF               922 +0,1 
  10 Anna Hilver              95 Upsala IF               909 +0,3 
   
F15 KULA 3,0 KG                     
   1 Jennifer Björklund       95 Enköpings AI           1093  
   2 Liza Larsson             96 Hagunda IF Friidr      1012  
   3 Michaela Nitz            96 IFK Märsta              976  
   4 Linnéa Jönsson           95 Upsala IF               918  
   5 Emma Bouw                96 Upsala IF               850  
   6 Ida Ekroth               96 Upsala IF               742  
   7 Klara Helander           95 Upsala IF               678  
   8 Elin Kjellström          95 Upsala IF               662  
   
F15 SLÄGGA 3,0 KG                   
   1 Agnes Jansson            96 Upsala IF              3724  
   2 Linnéa Jönsson           95 Upsala IF              3429  
   3 Jennifer Hemström        95 IFK Märsta             3249  
   4 Michaela Nitz            96 IFK Märsta             3247  
   5 Elin Karlsson            96 Örbyhus IF Friidr      2101  
   6 Klara Helander           95 Upsala IF              1268  
   
F13 80 M                            
    FINAL    Vind: -0,8              
   1 Elise Vähäkuopos         97 Östhammar FI          11.23  
   2 Paulina Toresäter        97 Enköpings AI          11.34  
   3 Ellen Pettersson         97 Örbyhus IF Friidr     11.65  
   4 Elsa Herlitz             97 Upsala IF             11.87  
   5 Sanna Skogum             97 Upsala IF             12.20  
   6 Victoria Engström Kindma 97 Upsala IF             12.25  
   7 Klara Pedersen           97 Upsala IF             12.97  
   8 Ida Tryggvesson          97 Bålsta IK             12.99  
   
F13 200 M                            
    FINAL 1   Vind: +0,0             
   1 Elsa Herlitz             97 Upsala IF             31.21  3
   2 Ida Tryggvesson          97 Bålsta IK             32.93  4
   3 Klara Pedersen           97 Upsala IF             34.20  6
    FINAL 2    -0,6                  
   1 Paulina Toresäter        97 Enköpings AI          28.89  1
   2 Sofia Svensson           97 IFK Märsta            29.45  2
   3 Victoria Engström Kindma 97 Upsala IF             33.28  5
   4 Hedvig Engström Kindmark 97 Upsala IF             34.51  7
   
F13 600 M                           
    FINAL                            
   1 Linnea Ekblad            97 Upsala IF           1.55.99  
   2 Sofia Svensson           97 IFK Märsta          1.56.04  
   3 Maja Sjöblom             97 Upsala IF           1.56.13  
   4 Hanna Johansson          97 Upsala IF           1.58.43  
   5 Linda Bokefors           97 Upsala IF           2.00.96  
   
F13 HÖJDHOPP                        
   1 Elise Vähäkuopos         97 Östhammar FI            152  
   2 Mimmi Gustafsson         97 Ununge IF               150  
   3 Emma Thor                97 IFK Märsta              141  
   4 Ellen Pettersson         97 Örbyhus IF Friidr       141  
   5 Amanda Engman            97 Upsala IF               141  
   6 Mathilda Fästh           97 Upsala IF               136  
   
F13 TRESTEG                         
   1 Elsa Herlitz             97 Upsala IF              1002 +0,9 
   2 Ellen Pettersson         97 Örbyhus IF Friidr       993 +0,2 
   3 Mathilda Fästh           97 Upsala IF               980 +0,4 
   4 Paulina Toresäter        97 Enköpings AI            970 +0,5 
   5 Victoria Engström Kindma 97 Upsala IF               934 +1,7 
   6 Emma Thor                97 IFK Märsta              913 +2,0 
   7 Hedvig Engström Kindmark 97 Upsala IF               850 +0,8 
   8 Klara Pedersen           97 Upsala IF               819 +0,9 
   
F13 KULA 2,0 KG                     
   1 Emma Thor                97 IFK Märsta             1085  
   2 Mathilda Björklund       97 Bålsta IK              1042  
   3 Ellen Pettersson         97 Örbyhus IF Friidr      1013  
   4 Amanda Engman            97 Upsala IF               823  
   5 Mathilda Fästh           97 Upsala IF               823  
   6 Klara Pedersen           97 Upsala IF               666  
   
F13 SLÄGGA 2,0 KG                   
   1 Emma Thor                97 IFK Märsta             2842  
   2 Paulina Toresäter        97 Enköpings AI           2698  
   3 Mathilda Björklund       97 Bålsta IK              2657  
   4 Victoria Engström Kindma 97 Upsala IF              2234  
   5 Elsa Herlitz             97 Upsala IF              2143  
   6 Mathilda Fästh           97 Upsala IF              2002  
   7 Hedvig Engström Kindmark 97 Upsala IF              1703  
   8 Sanna Skogum             97 Upsala IF              1682  
   9 Amanda Engman            97 Upsala IF              1554  
   
F12 80 M                            
    FÖRSÖK 1   Vind: -1,4            
   1 Jessica Mattsson         98 Tierps IF             11.83  F 
   2 Hanna Axelsson           99 Upsala IF             12.23  F 
   3 Linnéa Wolwan            98 Upsala IF             12.42  F 
   4 Emma Lundmark            98 Östhammar FI          12.42   
   5 Moa Johansson            98 Ununge IF             12.62   
   6 Liloo Rygaard            99 Rånäs 4H              13.21   
    FÖRSÖK 2    +0,0                 
   1 Maria Lindeberg          98 Upsala IF             11.76  F 
   2 Virve Möllerström Aho    98 IFK Märsta            11.84  F 
   3 Nora Jansson             98 Upsala IF             11.86  F 
   4 Daniella Ekström         99 Örbyhus IF Friidr     12.13  F 
   5 Sofia Lindh              98 Upsala IF             12.17  F 
   6 Ella Maja Byström        99 Upsala IF             13.21   
    FINAL     -1,1                   
   1 Virve Möllerström Aho    98 IFK Märsta            12.06  
   2 Nora Jansson             98 Upsala IF             12.12  
   3 Jessica Mattsson         98 Tierps IF             12.24  
   4 Maria Lindeberg          98 Upsala IF             12.27  
   5 Sofia Lindh              98 Upsala IF             12.38  
   6 Hanna Axelsson           99 Upsala IF             12.42  
   7 Daniella Ekström         99 Örbyhus IF Friidr     12.69  
   8 Linnéa Wolwan            98 Upsala IF             13.08  
   
F12 200 M                           
    FINAL 1   Vind: +0,1             
   1 Nora Jansson             98 Upsala IF             30.22  1
   2 Sofia Lindh              98 Upsala IF             30.75  5
   3 Emilia Åkerlund          99 Ununge IF             34.00  11
   4 Ella Maja Byström        99 Upsala IF             35.44  12
    FINAL 2    +0,0                  
   1 Maria Lindeberg          98 Upsala IF             30.47  3
   2 Jessica Mattsson         98 Tierps IF             30.63  4
   3 Levina Ahlgren           98 Upsala IF             30.78  6
   4 Moa Johansson            98 Ununge IF             33.35  9
   5 Frida Lidén              98 Ununge IF             33.67  10
    FINAL 3    +0,0                  
   1 Virve Möllerström Aho    98 IFK Märsta            30.41  2
   2 Hanna Axelsson           99 Upsala IF             32.26  7
   3 Linnéa Wolwan            98 Upsala IF             33.34  8
   
F12 600 M                           
    FINAL                            
   1 Helena Thim              98 Upsala IF           1.57.94  
   2 Virve Möllerström Aho    98 IFK Märsta          2.00.02  
   3 Linnéa Wolwan            98 Upsala IF           2.03.62  
   4 Emilia Åkerlund          99 Ununge IF           2.04.31  
   5 Alva Karlsson            99 Örbyhus IF Friidr   2.07.51  
   6 Ella Maja Byström        99 Upsala IF           2.08.48  
   7 Sandra Wahlberg          99 Estuna IF           2.29.34  
     Nora Jansson             98 Upsala IF              Bröt  
     Jessica Mattsson         98 Tierps IF              Bröt  
   
F12 HÖJDHOPP                        
   1 Jessica Mattsson         98 Tierps IF               136  
   2 Nora Jansson             98 Upsala IF               136  
   3 Maria Lindeberg          98 Upsala IF               131  
   4 Virve Möllerström Aho    98 IFK Märsta              131  
   5 Emma Lundmark            98 Östhammar FI            126  
   6 Anja Schröder            99 Upsala IF               121  
  7= Alva Karlsson            99 Örbyhus IF Friidr       116  
  7= Moa Johansson            98 Ununge IF               116  
   9 Hanna Axelsson           99 Upsala IF               111  
   
F12 TRESTEG                          
   1 Maria Lindeberg          98 Upsala IF               952 +0,2 
   2 Jessica Mattsson         98 Tierps IF               894 -0,8 
   3 Julia Axtelius           00 Enköpings AI            864 +0,3 
   4 Daniella Ekström         99 Örbyhus IF Friidr       862 +1,4 
   5 Helena Thim              98 Upsala IF               855 +0,3 
   6 Hanna Axelsson           99 Upsala IF               827 -0,3 
   
F12 KULA 2,0 KG                     
   1 Nora Jansson             98 Upsala IF               969  
   2 Jessica Mattsson         98 Tierps IF               924  
   3 Maria Lindeberg          98 Upsala IF               901  
   4 Linnea Hammarqvist       98 Rånäs 4H                772  
   5 Frida Lidén              98 Ununge IF               752  
   6 Virve Möllerström Aho    98 IFK Märsta              743  
   7 Linnéa Wolwan            98 Upsala IF               710  
   8 Emilia Åkerlund          99 Ununge IF               681  
   9 Ebba Husman              98 Estuna IF               673  
  10 Daniella Ekström         99 Örbyhus IF Friidr       660  
  11 Anja Schröder            99 Upsala IF               657  
  12 Liloo Rygaard            99 Rånäs 4H                612  
  13 Hanna Axelsson           99 Upsala IF               597  
  14 Moa Johansson            98 Ununge IF               536  
   
F12 SLÄGGA 2,0 KG                   
   1 Nora Jansson             98 Upsala IF              2531  
   2 Jessica Mattsson         98 Tierps IF              2324  
   3 Daniella Ekström         99 Örbyhus IF Friidr      1808  
   4 Helena Thim              98 Upsala IF              1716  
   5 Alva Karlsson            99 Örbyhus IF Friidr      1393