Resultatlista UDM På Midgårdsvallen den 5-6/9
Lördagen bjöd på sol och kraftig blåst, medans Söndagen var kylig, och något svagare vindar.
Pojkar 17 2009-09-05
100 M
Vind -2,85
Namn   Förening Resultat Placering
Erik Holmberg Rånäs 4H 12,46 1
Tobias Wallin Bålsta IK 12,89 2
Fredrik Granström IFK Märsta 12,89 3
Simon Luup   Upsala IF 13,15 4
Robert  Granström IFK Märsta 13,32 5
Mikael Petersson Östhammar FI 13,68 6
Pojkar 17 2009-09-05
3000 M
Namn   Förening Resultat Placering
Joakim Eriksson Estuna IF 9.37,21 1
Pojkar 17 2009-09-05
Stav
Namn   HÖJD 1,82 2,02 2,22 2,32 2,42 2,52 2,62 2,72 2,82 2,92 Resultat Placering
Linus Jonsson Östhammar Fi o o o o o xo xo xxo xo xxx 2,82 1
Mikael Persson Östhammar Fi o xo xxo xo xxx           2,32 2
Tresteg
Namn   Förening Omgång 1 Omgång 2 Omgång 3 Omgång 4 Omgång 5 Omgång 6 Resultat Placering Vind
Mattias Karlsson Enköpings AI x x x 11,80 x 13,85 13,85 1 +1,37
Fredrik Granström IFK Märsta 9,92 10,55 10,64 x x 11,13 11,13 2 +2,55 (10,64; +0,51)
Robert Granström IFK Märsta 9,87 x x 10,21 x 10,67 10,67 3 +2,89 (10,21; +0,84)
Pojkar 17 2009-09-06
200 M Vind +1,96
Namn   Förening Resultat Placering
Erik Holmberg Rånäs 4H 24,36 1
Tobias Wallin Bålsta IK 25,74 2
Mikael Pettersson   Östhammar FI 28,10 3
Pojkar 17
800 M
Namn   Förening Resultat Placering
Linus Jonsson Östhammar FI 2.25,35 1
Rasmus Hartman Upsala IF dns  
Pojkar 17 2009-09-06
110 M Häck Förening Resultat Placering
Mikael Pettersson Östhammar FI 22,84 1
Pojkar 17 2009-09-06
300 M Häck
Namn   Förening Resultat Placering
Mikael Pettersson Östhammar Fi 50,25 1
Pojkar 17 2009-09-06
Längd
Namn   Förening Omgång 1 Omgång 2 Omgång 3 Omgång 4 Omgång 5 Omgång 6 Resultat Placering Vind
Mattias Karlsson Enköpings AI x 6,48 x 6,45 x  - 6,48 1 -0,2
Victor Bergström Örbyhus IF 5,53 5,78 5,25  - 5,31 4 5,78 2 -0,9
Gabriel Gonzalez Rånäs 4H 5,18 5,04 4,88 3,07 5,03 5,06 5,18 3 -2,9
Robert Granström IFK Märsta 4,83 4,87 4,62 4,32 x x 4,87 4 -1
Michael Pettersson Östhammar IF 4,23 4,19 3,75 4,07 4,17 x 4,23 5 -1,6
Tommy Lundqvist Rånäs 4H             dns    
Fredrik Granström IFK Märsta             dns    
Pojkar 17 2009-09-06
Höjd Höjder
Namn   Förening 1,45 1,5 1,53 1,56 1,59 1,62 1,65 1,68 1,71 1,74 1,77 Resultat Plac
Victor Bergström Örbyhus IF  -  - O O O O O O XO O XXX 1,74 1
Fredrik Granström IFK Märsta  - O  - O O XO XO XXX       1,65 2
Tobias Wallin Bålsta IK  - O  - O O XO XXX         1,62 3
Robert Granström IFK Märsta O O  - XO O XXX           1,59 4
                               
Pojkar 15 2009-09-05
100 M Vind -1,61
Namn   Förening Resultat Placering
Erik Hagberg Upsala IF Ej tid 1
Oscar Nilsson Bålsta IK Ej tid 2
Isac Persson Enköping AI Ej tid 3
Simon Söderlund Upsala IF Ej tid 4
Timothy Edwards Upsala IF Ej tid 5
Pojkar 15 2009-09-05
800 M
Namn   Förening Resultat Placering
Rasmus Hartman Upsala IF 2.11,78 1
Erik Tholén Ununge IF 2.11,85 2
Tobias Sandberg Rånäs 4H dns  
David Sjöblom Rånäs 4H dns  
Jesper Bokefors Upsala IF dns  
Johan Slagbrand IFK Märsta dns  
Pojkar 15 2009-09-05
Stav Höjd
Namn   Förening 2,52 2,62 2,72 2,82 2,92 3,02 Slutresultat Placering
Simon Söderlund Upsala IF  -  - xxo  -  - xxx 2,72 1
Pojkar 15 2009-09-05
Tresteg
Namn   Förening Omgång 1 Omgång 2 Omgång 3 Omgång 4 Omgång 5 Omgång 6 Resultat Placering Vind
Isac Persson Enköping AI 11,99 12,24 12,48 x 11,87 11,7 12,48 1 +3,17 (11,99; +0,58)
Timothy Edwards Upsala IF 10,48 10,29 10,6 10,42 10,06 9,89 10,6 2 +2,92 (10,06; +1,77)
Pojkar 15 2009-09-06
300 M Resultat Placering
Rasmus Hartman Upsala IF 40,53 1
Rikard Hällberg Upsala IF 42,93 2
Jimmy Wikström Örbyhus IF dns  
Elias Claesson Östhammar FI dns  
Pojkar 15 2009-09-06
2000 M
Namn   Förening Resultat Placering
Hugo Lindell Rånäs 4H 6.56,25 1
David Sjöblom Rånäs 4H dns  
Jesper Bokefors Upsala IF dns  
Elias Claesson Östhammar FI dns  
Pojkar 15 2009-09-06
100 M Häck Vind +1,3
Namn   Förening Resultat Placering
Rikard Hällberg Upsala IF 17,30 1
Pojkar 15 2009-09-06
Längd
Namn   Förening Omgång 1 Omgång 2 Omgång 3 Omgång 4 Omgång 5 Omgång 6 Resultat Placering Vind
Max Andersson Tierps IF 4,97 5,05 5,27 5,34 5,17 5,31 5,34 1 -2,1
Isac Persson Enköping AI x x x x 5,23 x 5,23 2 -1,9
Rikard Hällberg Upsala IF x x 4,31 x 4,57 2,79 4,57 3 -1,7
Andreas Wallin Bålsta IK x 3,64 4,25 4,26  -  - 4,26 4 -1,0
Pelle Holmberg Rånäs 4H             dns  
Tobias Sandberg Rånäs 4H             dns  
Jimmy Wickström Örbyhus IF             dns  
Pojkar 15 2009-09-06
Höjd Hopphöjder
Namn   Förening 1,30 1,35 1,40 1,45 1,50 1,53 1,56 1,59 1,62 1,65 1,68 1,71 1,74 1,77 1,80 1,85 Slut res Plac
Isac Persson Enköping AI  -  -  -  -  -  -  -  -  - O  - O XXO XO XO XXX 1,80 1
Max Andersson Tierps IF  -  -  -  -  -  - O  - O O O XXO XO O XXX   1,77 2
Pelle Holmberg Rånäs 4H                                 dns  
Oscar Mårten Frånberg Upsala IF O O O O O O XXX                   1,53 4
Jonathan Kruse Upsala IF  -  -  -  - O O  - O XXX               1,59 3
Pojkar 13 2009-09-05
80 M
Heat 1 Vind -3,65
Namn   Förening Resultat Placering Final
Marcus Segelsjö-Duvernoy Upsala IF 12,33 5  
Jacob Staaf Bålsta IK 11,31 3 q
Marcus Rostmark IFK Märsta 10,79 1 Q
Viktor Björklund Upsala IF 10,85 2 q
Jesper Engström Upsala IF 12,2 4 q
Heat 2 Vind -3,61
Namn   Förening Resultat Placering Final
Chris Arnoldsson IFK Märsta 10,94 2 q
Isak Andersson Upsala IF 10,87 1 Q
Victor Pettersson Östhammar FI 12,32 5  
Johan Slagbrand IFK Märsta 12,09 4 q
Emil Nordback Upsala IF 11,34 3 q
Q = direkt kvalificerad q = kvalificerad på tid
FINAL kl 12.05 Vind -4,37
Namn   Förening Resultat Placering
Marcus Rostmark IFK Märsta 10,89 1
Viktor Björklund Upsala IF 10,90 2
Isak Andersson Upsala IF 10,96 3
Chris Arnoldsson IFK Märsta 10,97 4
Emil Nordback Upsala IF 11,20 5
Jacob Staaf Bålsta IK 11,44 6
Johan Slagbrand IFK Märsta 12,52 7
Jesper Engström Upsala IF 12,53 8
Pojkar 13 2009-09-05
200 M
Vind -3,65
Namn   Förening Resultat Placering
Isak Andersson Upsala IF 26,73 1
Viktor Björklund Upsala IF 27,5 2
Marcus Rostmark IFK Märsta 27,93 3
Jacob Staaf Bålsta IK 28,83 4
Chris Arnoldsson IFK Märsta dns  
Vind -1,97
Namn   Förening Resultat Placering
Anton Wijk Upsala IF 30,32 5
Viktor Pettersson Östhammar 31,95 6
Jesper Engström Upsala IF 32,11 7
Marcus Segelsjö-Duvernoy Upsala IF 32,9 8
Jonatan Narvestad Bålsta IK dns  
Emil Nordback   Upsala IF dns  
Pojkar 13 2009-09-05
600 M
Namn   Förening Resultat Placering
Isak Andersson Upsala IF 1.40,91 1
Emil Nordback Upsala IF 1.45,93 2
Björn Seifert Upsala IF 1.50,95 3
Anton Wijk Upsala IF 1.54,38 4
Jesper Engström Upsala IF 1.56,77 5
Pojkar 13 2009-09-05
Stav
Hopphöjder i M
Namn   Förening 1,72 1,82 1,92 2,02 2,12 2,22 2,32 2,42 Slutresultat Placering
Jacob Staaf Bålsta IK  -  -  -  -  -  -  -  - 3,05 1
Jonatan Narvestad Bålsta IK O  - XXX           1,72 5
Chris Arnoldsson IFK Märsta  -  -  -  -  - O  - XO 2,62 2
Viktor Pettersson Östhammar O O O O XXX       2,02 4
Andreas Nyman Upsala IF XXX                - 6
Isak Wallin Upsala IF  - O O O O O O XXX 2,32 3
      Fortsättning hopphöjder                  
      2,52 2,62 2,72 2,82 3,02 3,05 3,10      
Jacob Staaf    - O O  - O O XX      
Chris Arnoldsson   O O XXX              
Pojkar 13 2009-09-05
Tresteg
Namn   Förening Omgång 1 Omgång 2 Omgång 3 Omgång 4 Omgång 5 Omgång 6 Resultat Placering Vind
Chris Arnoldsson IFK Märsta 11,65 11,50 X X 11,46 11,41 11,65 1 +2,28
Marcus Rostmark IFK Märsta 10,79 10,97 11,05 10,99 X X 11,05 2 +1,14
Marcus Segelsjö-Duvernoy Upsala IF 8,72 8,59 8,63 X X X 8,72 3 +1,37
Andreas Nyman Upsala IF 8,36 7,20 8,55 7,86 8,56 8,05 8,56 4 +5,48 (8,36; +1,5)
Alfred Sederlin Rånäs 4H             dns    
Pojkar 13 2009-09-06
Höjd Hopphöjder
Namn   Förening 1,10 1,15 1,20 1,25 1,30 1,35 1,38 1,41 1,44 1,47 1,50 1,53 1,57 1,60 1,62 Resultat Plac
Chris Arnoldsson IFK Märsta  -  -  -  -  - O  - O O O O O XXO O XXX 1,60 1
Isak Wallin Upsala IF  -  -  -  -  - O O  - O O XO XXX       1,50 2
Isak Andersson Upsala IF  -  -  -  -  - O O XO O O XXX         1,47 3
Jonatan Narvestad Bålsta IK  -  - XO XO O XO XXX                 1,35 4
Jesper Engström Upsala IF  - O O XO XO XXX                   1,30 5
Marcus Segelsjö-Duvernoy Upsala IF  - O O XO XXO XXX                   1,30 6
Andreas Nyman Upsala IF O  - O XXX                       1,20 7
Björn Seifert Upsala IF  - O O XXX                       1,20 7
Anton Wijk Upsala IF  - XXO O XXX                       1,20 9
Anton Bergström Örbyhus IF                               dns  
Pojkar 13 2009-09-06
1500 M
Namn   Förening Resultat Placering
Johan Slagbrand IFK Märsta 4.35,89 1
Isak Andersson Upsala IF 5.06,12 2
Jesper Engström Upsala IF 5.45,48 3
Anton Wijk Upsala IF 5.47,12 4
Anton Bergström Örbyhus IF dns  
Björn Seifert Upsala IF dns  
Pojkar 13 2009-09-06
60 M Häck
Namn   Förening Resultat Placering
Viktor Björklund Upsala IF 9,38 1
Chris Arnoldsson IFK Märsta 9,46 2
Jacob Staaf Bålsta IF 9,96 3
Isak Andersson Upsala IF 10,19 4
Jonatan Narvestad Bålsta IK 13,21 5
Pojkar 13 2009-09-06
Längd
Namn   Förening Omgång 1 Omgång 2 Omgång 3 Omgång 4 Omgång 5 Omgång 6 Resultat Placering Vind
Chris Arnoldsson IFK Märsta 5,06 5,06 5,48 4,94 5,08 5,08 5,48 1 +2,07
Marcus Rostmark IFK Märsta 5,08 5,15 5,26 5,23 5,42 5,16 5,42 2 +3,41 (5,17; +2,0)
Jacob Staaf Bålsta IK 4,51 4,64 4,23 4,52 4,67 4,59 4,67 3 +2,75
Marcus Segelsjö-Duvernoy Upsala IF 3,73 3,85 3,84 3,68 3,9 3,61 3,90 (3,85) 4 +2,96; +3,10
Andreas Nyman Upsala IF 3,68 3,84 3,9 3,68 3,67 3,61 3,90 (3,84) 5 +2,62, +2,08
Alfred Sederlin Rånäs 4H             dns    
Isak Wallin Upsala IF             dns    
Jesper Engström Upsala IF             dns    
Pojkar 12 2009-09-05
80 M
Final Vind -2,14
Namn   Förening Resultat Placering
Josef Bergström-Rauf Upsala IF 11,49 1
Bryson Brunsberg Enköping AI 11,86 2
Kevin Duvert IFK Märsta 12,17 3
Albin Storbacka Bålsta IK 12,84 4
Gustav Helander Upsala IF 13,01 5
Pojkar 12 2009-09-05
200 M
Final Vind -3,9
Namn   Förening Resultat Placering
Josef Bergström-Rauf Upsala IF 30,45 1
Kevin Duvert IFK Märsta 32,80 2
Gustav Helander Upsala IF 35,04 3
Eric Axtelius Enköping AI dns  
Pojkar 12 2009-09-05
600 M
Namn   Förening Resultat Placering
Albin Storbacka Bålsta IK 1.51,43 1
Elias Tholén Ununge IF 1.53,24 2
Kevin Duvert IFK Märsta 1.55,41 3
Gustav Helander Upsala IF 2.07,37 4
Simon Eriksson Örbyhus IF 2.09,38 5
Pojkar 12 2009-09-05
Stav
Hopphöjder i M
Namn   Förening 1,62 1,72 1,82 1,92 2,02 2,12 2,22 2,32 Slutresultat Placering
Albin Sandberg Rånäs 4H O XO O XO XO O O XXX 2,22 1
Bryson Brunsberg Enköping AI  -  - OO O O O XXX   2,12 2
Kevin Duvert IFK Märsta O O XXX           1,72 3
Nils Eriksson Rånäs 4H                 dns  
Pojkar 12 2009-09-05
Tresteg
Namn   Förening Omgång 1 Omgång 2 Omgång 3 Omgång 4 Omgång 5 Omgång 6 Resultat Placering Vind
Eric Axtelius Enköping AI 9,41 X 9,02 9,03 9,32 9,72 9,72 1 +2,42 (-)
Bryson Brunsberg Enköping AI 9,58 X 9,39 7,91  - 9,41 9,58 2 +2,21 (-)
Gustav Helander Upsala IF 8,76 8,91 8,9 8,83 8,62 8,81 8,91 3 +3,76 (-)
Kevin Duvert IFK Märsta X 8,56 8,51 8,64 X 8,83 8,83 4 +2,66 (8,64; +1,4)
Simon Eriksson Örbyhus IF 8,49 8,39 8,48 8,26 8,25 8,33 8,49 5 +3,21 (8,26; +1,5)
Nils Eriksson   Rånäs 4H             dns  
Pojkar 12 2009-09-06
Höjd
Höjd i M
Namn   Förening 1,05 1,10 1,15 1,20 1,25 1,30 1,33 1,36 1,39 1,42 1,45 1,48 1,52 Resultat Plac
Eric Axtelius   Enköping AI  -  -  -  -  - O XXO XXO O O O XO XXX 1,48 1
Oscar Lundqvist Upsala IF  -  -  -  -  - O O O XXO XO O XXX   1,45 2
Joel Mattsson Tierps IF Fi  - O O O O O O XXX           1,33 3
Simon Eriksson Örbyhus IF  - O O O XO XXO O XXX           1,33 4
Bryson Brunsberg Enköping AI  -  -  - O O XO XO XXX           1,33 5
Filip Björklund Upsala IF  -  - O O O XO XXX             1,30 6
Kevin Duvert IFK Märsta  - O O O XO XXX               1,25 7
Gustav Helander Upsala IF O O O O XXO XXX               1,25 8
Nils Eriksson Rånäs 4H                           dns  
Pojkar 12 2009-09-06
1500 M
Namn   Förening Resultat Placering
Kevin Duvert IFK Märsta 5.38,53 1
Eric Axtelius Enköping AI 5.44,47 2
Pojkar 12 2009-09-06
60 M Häck
Vind +2,08
Namn   Förening Resultat Placering
Oscar Lundqvist Upsala IF 11,19 1
Bryson Brunsberg Enköping AI 11,48 2
Filip Björklund Upsala IF 11,58 3
Kevin Duvert IFK Märsta 11,94 4
Simon Eriksson   Örbyhus IF 13,37 5
Pojkar 12 2009-09-06
Längd
Namn   Förening Omgång 1 Omgång 2 Omgång 3 Omgång 4 Omgång 5 Omgång 6 Resultat Placering Vind
Bryson Brunsberg Enköping AI 3,30 4,48 3,34 4,42 4,44 4,46 4,48 1 +2,37 (4,42; +1,88)
Eric Axtelius Enköping AI 4,22 4,32 3,89 4,23 4,22 4,14 4,32 2 +2,6 ( - )
Oscar Lundqvist Upsala IF 4,05 4,15 3,99 3,88 3,81 x 4,15 3 +2,94
Kevin Duvert IFK Märsta 3,99 3,88 3,87 4,00 3,92 3,87 4,00 4 +2,83
Gustav Helander Upsala IF 3,81 3,95 3,71 3,67 3,66 3,78 3,95 5 +2,73
Simon Eriksson Örbyhus IF 3,83 3,85 3,85 3,78 3,92 3,78 3,92 6 +2,28
William Littorin Rånäs 4H             dns    
Nils Eriksson Rånäs 4H             dns    
Albin Sandberg   Rånäs 4H             dns    
Flickor 17 2009-09-05
100 M
Final Vind -2.85
Namn   Förening Resultat Placering
Marine Alfredsson Rånäs 4H 13.07 1
Jenny Jansson Östhammar FI 14.56 2
Flickor 17 2009-09-05
400 M
Namn   Förening Resultat Placering
Erica Wesström Upsala IF 63.04 1
Flickor 17 2009-09-05
Stav
Namn   Förening Slutresultat Placering
Hanna Lilja Danderyd 2.62 Utom tävlan
Jenny Jansson Östhammar FI 2.62 1
Alexandra Hjorth Upsala IF 2.12 2
Sofia Helmersson Östhammar FI 1.82 3
Flickor 17 2009-09-06
200 M Vind +1.68
Namn   Förening Resultat Placering
Marine Alfredsson Rånäs 4H 26.26 1
Johanna Bromark Tierps IF 27.65 2
Flickor 17 2009-09-06
100 M Häck
Namn   Förening Resultat Placering
Johanna Bromark Tierps IF DNF  
Flickor 17 2009-09-06
Längd
Namn   Förening Omgång 1 Omgång 2 Omgång 3 Omgång 4 Omgång 5 Omgång 6 Resultat Vind Placering
Lina Löfqvist Tierps IF 4.64 4.75 4.56 X 4.57 4.57 4.75 -1.9 1
Flickor 17 2009-09-06
Höjd Höjd i M
Namn   Förening 1.40 m 1.45 m 1.48 m 1.51 m 1.54 m 1.57 m 1.60 m 1.63 m 1.66 m Resultat Placering
Johanna Hellgren Bålsta IK       XO O O O O X 1.63 1
Lina Löfqvist Tierps IF O O O O O O O XO XXX 1.63 2
Alexandra Hjort Upsala IF         O XO O XXX   1.60 3
Flickor 15 2009-09-05
100 M
Heat 1 Vind -2.93
Namn   Förening Resultat Placering Final
Jennifer Binga Upsala IF 13.71 3 q
Maria Edstam Enköping AI 15.18 8  
Caroline Jansson Örbyhus IF 14.19 4 q
Caroline Taxén Enköping 13.13 1 Q
Frida Ericsson Östhammar Fi 13.69 2 q
Jennifer Hemström IFK Märsta 14.52 6  
Julia Andreasson Upsala IF 14.45 5  
Anna Holmin Upsala IF 14.85 7  
Heat 2 Vind -5.44
Namn   Förening Resultat Placering Final
Klara Helander Upsala IF 15.19 5  
Alice Andreasson Upsala IF 13.98 2 q
Sofie Nyman Upsala IF 15.74 8  
Ida Jansson Rånäs 4H 13.24 1 Q
Katinka Pattyranie IFK Märsta 14.21 3 q
Elin Kjellström Upsala IF 15.34 7  
Erika Lövqvist Hagunda IF 14.22 4 q
Felicia Engman Upsala IF 15.29 6  
Final Vind -2.79
Namn   Förening Resultat Placering
Caroline Taxén Enköping 12.92 1
Ida Jansson Rånäs 4H 13.03 2
Frida Ericsson Östhammar Fi 13.72 3
Jennifer Binga Upsala IF 13.89 4
Alice Andreasson Upsala IF 13.91 5
Erika Lövqvist Hagunda IF 14.17 6
Katinka Pattyranie IFK Märsta 14.28 7
Caroline Jansson Örbyhus IF 14.42 8
Flickor 15 2009-09-05
Stav
Namn   Förening 1.82 m 1.92 m 2.02 m  2.12 m  2.22 m  2.32 m Slutresultat Placering
Elin Kjellström Upsala IF   O O O XO XXX 2.22 1
Cecilia Hellgren IFK Märsta O O O XXX     2.02 2
Sofie Nyman Upsala IF O O XO XXX     2.02 3
Anna Holmin Upsala IF O O XXX       1.92 4
Flickor 15 2009-09-05
Tresteg
Namn   Förening Omgång 1 Omgång 2 Omgång 3 Omgång 4 Omgång 5 Omgång 6 Resultat Placering Vind
Caroline Taxén Enköping AI x 11.01 11.49 x 11.63 x 11.63 1 +2.50
Julia Andreasson Upsala IF 9.74 9.78 10.19 9.94 9.79 10.02 10.19 2 +3.61
Anna Holmin Upsala IF 9.11 9.05 9.01 8.06 8.50 x 9.11 3 +4.42
Sofie Nyman Upsala IF x 8.93 x 8.68 8.89 x 8.93 4 +4.64
Elin Kjellström Upsala IF 8.83 8.74 8.22 8.64 x x 8.83 5 +5.53
Maria Edstam Enköping AI 8.53 8.82 x 8.37 x 8.35 8.82 6 +5.46
Felicia Engman Upsala IF 8.68 8.30 8.46 8.09 8.04 8.81 8.81 7 +3.08
Flickor 15 2009-09-06
2000 M
Namn   Förening Resultat Placering
Erika Lövqvist Hagunda IF 7.20.03 1
Jennifer Lorentzon IFK Märsta 8.47.65 2
Flickor 15 2009-09-06
1500 M
Namn   Förening Resultat Placering
Erika Lövqvist Hagunda IF 2.24.61 1
Jennifer Hemström IFK Märsta 2.33.62 2
Flickor 15 2009-09-06
80 M Häck
Vind +2.77
Namn   Förening Resultat Placering
Jennifer Björklund Enköping AI 12.84 1
Isabelle Pauksens Hagunda IF 13.19 2
Julia Andreasson Upsala IF 13.25 3
Olivia Hawkins Rånäs 4H 13.64 4
Alice Andreasson Upsala IF 13.68 5
Caroline Jansson Örbyhus IF 14.03 6
Sofie Nyman Upsala IF 15.26 7
Flickor 15 2009-09-06
300 M Häck
Namn   Förening Resultat Placering
Olivia Hawkins Rånäs 4H 49.51 1
Julia Andreasson Upsala IF 50.26 2
Jennifer Genborg Östhammar FI 51.79 3
Elin Kjellström Upsala IF 57.02 4
Sofie Nyman Upsala IF 58.25 5
Flickor 15 2009-09-06