Resultat Sigtunakampen 2009




 

Resultat Flickor 96

Flickor 96       Medel 800 m Sprint 80 m Längd   Boll 300 g Kula 2 kg Poäng
Plac Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac Totalt
1 Nitz Michaela Eddaskolan 3,08 3 11,37 1 4,80 1 35,87 1 11,09 1 7
2 Jacobsson Emilia Råbergsskolan 2,53 1 12,46 3 3,75 3 25,32 3 6,46 5 15
3 Hultgren Olivia Josefinaskolan 3,10 4 12,25 2 4,03 2 21,80 4 6,52 4 16
4 Marmo Nikita Eddaskolan 3,14 5 13,22 5 3,57 4 29,27 2 8,63 2 18
5 Westin Jenny Sätunaskolan 3,01 2 13,20 4 3,35 6 20,39 5 6,67 3 20
6 Snöbom Emma Josefinaskolan 3,36 6 13,45 6 3,45 5 13,84 7 6,03 7 31
7 Rostö Fanny Skepptunaskolan 3,43 7 15,45 7 2,29 7 16,01 6 6,23 6 33

 

 

Resultat Flickor 97

   F97     Medel 800 m Sprint 80 m Längd   Boll 300 g Kula 2 kg Totalt
  Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac
1 Hellgren Katja S:t Persskolan 3,39 1 13,41 1 3,29 1 18,19 1 4,98 2 6
2 Marmo Natasha Eddaskolan 5,00 2 14,55 2 2,94 2 16,20 2 5,71 1 9

 

Resultat Flickor 98

        Medel 600 m Sprint 60 m Längd   Boll 150 g Kula 2 kg Total–
Plac Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac poäng
1 Möllerström Aho Virve Sätunaskolan 2,08 1 9,68 2 3,33 2 21,73 3 6,57 1 9
2 Darby Cecilia Sätunaskolan 2,18 4 10,22 5 3,11 3 25,01 1 5,45 4 17
3 Hultgren Maja S:t Persskolan 2,17 3 9,65 1 3,54 1 16,28 9 5,40 5 19
4 Höglin Wilma S:t Persskolan 2,30 6 10,10 4 3,07 4 22,21 2 5,65 3 19
5 Pattyranie Celine S:t Persskolan 2,16 2 10,04 3 3,05 5 18,86 5 4,54 13 28
6 Laurell Klara Skepptunaskolan 2,27 5 11,00 8 2,72 8 17,99 7 5,15 7 35
7 Andersson Freja S:t Persskolan 2,32 8 10,69 6 2,91 7 18,01 6 4,89 9 36
8 Öhman Slagbrand Josefin S:t Persskolan 2,36 9 10,77 7 2,99 6 15,39 10 4,82 11 43
9 Karlsson Palita Centralskolan 2,31 7 11,11 9 2,42 12 20,44 4 4,59 12 44
10 Guven Celina Eddaskolan 3,20 13 13,23 13 2,56 10 16,47 8 5,86 2 46
11 Khadivi Nicole Centralskolan 2,40 11 11,49 10 2,61 9 14,39 11 5,36 6 47
12 Gateman Solbritt Skepptunaskolan 2,38 10 11,59 11 2,37 13 13,91 12 4,96 8 54
13 Ramaekers Moana S:t Persskolan 2,47 12 11,98 12 2,46 11 11,09 13 4,86 10 58

 

Resultat Flickor 99

        Medel 600 m Sprint 60 m Längd   Boll 150 g Kula 2 kg   Total–
Plac Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac poäng
1 Zomi Gracia Råbergsskolan 2,13 1 9,45 1 3,23 1 20,88 5 5,47 4 12
2 Jernberg Nora Odensalaskolan 2,16 2 9,92 2 3,14 2 20,79 6 5,70 3 15
3 Andersson Elina Norrbackaskolan 2,29 4 10,89 8 2,91 5 21,57 3 4,98 5 25
4 Hermansson Hanna Odensalaskolan 2,18 3 10,32 3 2,89 6 21,32 4 4,18 11 27
5 Schaerlund Alexandra Råbergsskolan 2,36 7 11,13 11 2,85 8 25,15 1 6,19 1 28
6 Eriksson Sofia Norrbackaskolan 2,33 6 10,57 5 3,09 3 20,63 7 4,41(4,37) 7 28
7 Nordström Maria Sätunaskolan 2,39 11 11,31 12 2,38 13 23,65 2 6,00 2 40
8 Sundberg Niki Odensalaskolan 2,38 10 10,93 9 2,88 7 18,75 8 4,71 6 40
9 Hellgren Maria S:t Persskolan 2,31 5 10,45 4 2,72 9 12,53 13 3,92 13 44
10 Hermansson Linnea Odensalaskolan 2,36 8 10,78 7 2,42 12 14,16 10 4,28 10 47
11 Boman Wilma Odensalaskolan 2,40 12 10,69 6 2,97 4 11,77 15 3,53 15 52
12 Åkerblom-Andersson Christina Skepptunaskolan 2,42 13 11,12 10 2,55 10 13,03 12 4,41(3,98) 8 53
13 Becker Melissa Odensalaskolan 2,36 9 11,75 14 2,48 11 12,43 14 4,06 12 60
14 Buppha Kanokwan Sagaskolan 3,00 15 11,52 13 2,30 15 16,63 9 4,33 9 61
15 Norrman Elin Råbergsskolan 2,44 14 11,94 15 2,35 14 13,73 11 3,59 14 68
Vid lika placeringspoäng räknas flest antal förstaplatser.
Skulle detta vara lika, räknas flest antal andraplatser, därefter tredjeplatser, o.s.v.

Resultat Flickor 00

      Medel 400 m Sprint 60 m Längd   Boll 150 g Kula 2 kg Totalt
Plac Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac Poäng
1 Petersson Wilma Råbergsskolan 1,26 1 9,90 1 3,50 1 18,55 3 4,97 3 9
2 Törnqvist Wilma Norrbackaskola 1,29 2 10,37 2 3,16 2 20,46 1 4,05 6 13
3 Wittberg Julia Steningeskolan 1,29 3 10,80 3 2,70 6 17,94 4 5,05 1 17
4 Hefte Fanny Sätunaskolan 1,38 7 11,18 5 2,87 3 20,03 2 4,75 4 21
5 Henrysson Ninni Råbergsskolan 1,41 8 11,84 8 2,73 5 14,57 6 3,50 9 36
6 Duner Hannah Tingvallaskola 1,43 9 11,70 7 2,61 8 17,57 5 4,01 7 36
7 Brännlund Malin Väringaakolan 1,36 5 11,54 6 2,75 4 12,00 11 3,27 11 37
8 Larsson Wilma Sätunaskolan 1,30 4 11,17 4 2,63 7 10,85 13 3,29 10 38
9 Jacobsson Elvira Råbergsskolan 1,38 6 11,87 9 2,47 10 14,27 7 3,53 8 40
10 Marmo Elektra Eddaskolan 1,46 10 12,22 12 2,42 11 10,73 14 4,98 2 49
11 Nareman Mast Sagaskolan 1,49 12 12,43 13 2,15 12 13,87 8 4,26 5 50
12 Andersson Schulat Vilma Steningeskolan 1,47 11 12,00 10 2,58 9 12,66 9 3,13 12 51
13 Barker Ophelia Väringaakolan 1,54 13 12,10 11 1,53 15 12,22 10 2,89 14 63
14 Zakariasen Klara S:t Persskolan 1,55 14 13,02 14 1,92 13 11,54 12 3,07 13 66
 
 
Vid lika placeringspoäng räknas flest antal förstaplatser.
Skulle detta vara lika, räknas flest antal andraplatser, därefter tredjeplatser, o.s.v.

Resultat Flickor 01 - 02

        Medel 400 m Sprint 60 m Längd   Boll 150 g Kula 2 kg Total–
Plac Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac poäng
1 Lindberg Elin Sätunaskolan 1,32 1 11,51 2 2,75 1 12,79 4 3,13 9 17
2 Bazzi Alexandra Odensalaskolan 1,45 9 11,28 1 2,57(2,56) 3 12,54 6 4,62 1 20
3 Sohlin Johnsson Isabel Steningeskolan 1,34 2 11,55 3 2,42 6 11,46 8 4,13 2 21
4 Lundin Agnes (02) Norrbackaskola 1,43 5 12,16 7 2,14 12 18,91 1 3,25 7 32
5 Wiss Alma S:t Persskolan 1,45 11 12,03 5 2,57(2,47) 4 11,69 7 3,28 6 33
6 Rivera Diana Sagaskolan 1,54 16 12,33 9 2,38 7 14,91 2 3,52 3 37
7 Forsman Lina Råbergsskolan 1,51 15 13,08 15 2,59 2 14,37 3 3,32 5 40
8 Borg Emma (02) Tingvallaskola 1,43 4 12,36 10 2,37 8 11,02 9 2,56 16 47
9 Wallin Celina Skepptunaskolan 1,44 8 12,83 13 2,20(1,96) 10 9,91 13 3,40 4 48
10 Kjellin Michaela Steningeskolan 1,41 3 12,12 6 2,20(1,83) 11 10,23 11 2,23 20 51
11 Nyström Tove S:t Gertrudskolan 1,44 6 11,92 4 2,06 16 7,45 21 3,18 8 55
12 Danielsson Emilia Norrbackaskolan 1,47 14 13,53 18 2,46 5 10,73 10 2,72 13 60
13 Björnhall Tilda Steningeskolan 1,46 12 12,85 14 2,21 9 9,82 14 2,62 15 64
14 Jacobsson Olivia (02) Råbergsskolan 1,44 7 12,30 8 2,11 13 7,55 20 2,47 18 66
15 Lorentzen Josefine Steningeskolan 1,47 13 13,22 16 2,04 17 10,02 12 2,95 11 69
16 Guven leah (02) Eddaskolan 2,03 19 14,10 21 2,10 14 12,66 5 2,63 14 73
17 Andersson Ebba (02) S:t Persskolan 1,55 17 12,79 12 2,09 15 9,32 15 2,48 17 76
18 Nord Vendela Steningeskolan 1,45 10 13,33 17 1,88 18 8,68 16 2,09 21 82
19 Qvarfordt Emelie Skepptunaskolan 1,57 18 13,56 19 1,86 19 7,84 18 3,00 10 84
20 Bergman Olivia Norrbackaskola 2,05 21 12,67 11 1,85 20 5,23 22 1,84 22 96
21 Eklund Juni (02) Råbergsskolan 2,05 22 14,11 22 1,62 22 7,59 19 2,94 12 97
22 Bergfast Felicia Sätunaskolan 2,04 20 14,04 20 1,67 21 7,99 17 2,37 19 97
Vid lika placeringspoäng räknas flest antal förstaplatser.
Skulle detta vara lika, räknas flest antal andraplatser, därefter tredjeplatser, o.s.v.

 

Resultat Pojkar 96

        Medel 800M Sprint 80 m Längd   Boll 300 g Kula 3kg   Total–
Plac Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac poäng
1 Arnoldsson Chris Sätunaskolan 2,52 2 10,78 1 4,98 2 43,59 1 12,39 1 7
2 Rostmark Marcus Steningeskolan 3,06 3 10,86 2 5,06 1 38,39 2 9,66 2 10
3 Slagbrand Johan S:t Persskolan 2,16 1 11,79 3 4,14 3 32,20 3 6,76 3 13
4 Andersson Rasmus S:t Persskolan 3,07 4 12,62 4 3,49 4 24,68 5 5,50 5 22
5 Laurell Algot Skepptunaskolan 3,14 5 13,29 5 3,45 5 28,01 4 6,15 4 23
6 Blohm Karlsson Michael Norrbackaskolan 3,44 6 14,19 6 2,92 6 18,37 6 5,16 6 30

Resultat Pojkar 97

        Medel 800 m Sprint 80 m Längd   Boll 300 g Kula 3 kg Total–
Plac Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac poäng
1 Alftberg Philip Tingvallaskolan 2,59 1 11,85 1 3,85 1 41,06 1 8,09 1 5
2 Lövdahl Robin Eddaskolan 3,02 2 12,42 2 3,82 2 40,34 2 7,71 2 10
3 Boman Oscar Odensalaskolan 3,06 3 12,47 3 3,77 3 19,23 7 6,63 4 20
4 Ekfalk Martin S:t Persskolan 3,07 4 13,65 6 3,41 6 34,51 3 7,43 3 22
5 Rostö Mårten Skepptunaskolan 3,21 5 13,41 5 3,54(3,36) 5 19,72 6 5,31 5 26
6 Stenutz Matthias Odensalaskolan 3,23 6 13,91 7 3,18 7 22,20 5 5,23 6 31
7 Åsbrandt William Råbergsskolan     13,33 4 3,54(3,51) 4 28,54 4     12

Resultat Pojkar 98

        Medel 600 m Sprint 60 m Längd   Boll 150 g Kula 2 kg   Totalt
Plac Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac poäng
1 Lind Albin Sätunaskolan 2,05 3 9,26 3 3,92 2 35,91 3 8,07 3 14
2 Duvert Kevin Norrbackaskolan 1,55 1 9,46 6 4,15 1 33,66 7 7,99 4 19
3 Jönelid Gustav Väringaskolan 2,0680 4 9,23 2 3,79 4 35,78 4 6,98 8 22
4 Wiss Jacob S:t Persskolan 2,08 6 9,60 7 3,86 3 36,64 2 6,69 (6,49) 10 28
5 Hemström Gabriel Väringaskolan 2,25 15 10,17 12 3,47 7 31,24 11 8,55 1 46
6 Grolander David Råbergsskolan 2,03 2 9,44 5 3,20 11 28,93 15 6,51 13 46
7 Björnhall Viking Steningeskolan 2,0951 7 9,93 9 3,19 (3,17) 12 29,53 13 7,07 7 48
8 Gustafsson Gustav S:t Persskolan 2,23 14 10,56 18 3,17 14 38,13 1 7,47 5 52
9 Flink Johan Väringaskolan 2,1034 8 10,20 14 2,96 (2,91) 17 30,72 12 7,32 6 57
10 Landegren Johan S:t Persskolan 2,11 9 10,11 10 3,11 15 31,30 9 6,37 14 57
11 Thörn Pontus Steningeskolan 2,14 10 9,75 8 3,42 8 27,15 18 6,01 16 60
12 Fagerlund Elias Josefinaskolan 2,0743 5 10,41 16 2,92 19 35,23 6 6,26 15 61
13 Rehnberg Birk Josefinaskolan 2,22 13 10,33 15 3,29 10 28,67 17 6,55 12 67
14 Fries Daniel Steningeskolan 4,48 23 9,07 1 3,54 5 21,44 23 5,34 21 73
15 Nyström Anton S:t Gertrudskolan 2,15 11 10,12 11 3,19 (3,14) 13 24,29 21 5,46 18 74
16 Ezer Selcuk Valstaskolan 2,45 19 10,63 19 3,03 16 28,87 16 6,88 9 79
17 Berzelius Andreas Norrbackaskolan 2,35 17 10,18 13 3,33 9 23,87 22 5,41 20 81
18 Jacobsson Milton Råbergsskolan 2,20 12 10,65 20 2,96 (2,81) 18 28,98 14 5,45 19 83
19 Mardunovich Daniel Centralskolan 2,41 18 10,46 17 2,87 20 24,78 19 6,69 (6,25) 11 85
20 Gustafsson Jacob Centralskolan 3,12 22 12,13 23 2,40 23 31,29 10 5,85 17 95
21 Stenutz Andreas Odensalaskolan 3,04 21 11,71 22 2,29 24 32,62 8 4,52 24 99
22 Rostmark Jacob Steningeskolan 2,30 16 10,97 21 2,70 21 24,62 20 4,61 23 101
23 Iskander Lukas Centralskolan 3,01 20 12,59 24 2,60 22 21,43 24 5,15 22 112
24 Lindgren Kim Valstaskolan     9,35 4 3,50 6 35,29 5 8,29 2 17

Resultat Pojkar 99

        Medel 600m Sprint 60 m Längd   Boll 150 g Kula 2 kg Total–
Plac Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac poäng
1 Wegersjö Niklas Steningeskolann 2,11 2 10,10 1 3,22 5 32,13 2 6,84 1 11
2 Eriksson Anton Steningeskolan 2,10 1 10,26 3 3,33 2 34,99 1 6,35 4 11
3 Lindskoog Anton Norrbackaskolan 2,20 4 10,92 7 3,06 6 27,98 3 5,72 8 28
4 Tigerström Fredrik Skepptunaskolan 2,31 8 10,21 2 3,29 3 20,29 13 5,85 7 33
5 Wennberg Tim Råbergsskolan 2,2231 6 10,84 5 2,99 8 21,77 12 6,60 2 33
6 Holmberg Philip Norrbackaskolan 2,19 3 10,85 6 4,00 1 19,25 15 5,39 9 34
7 Marmo Charlie Eddaskolan 2,33 10 11,77 13 2,70 13 27,21 4 6,47 3 43
8 Nord Alexander Steningeskolan 2,2205 5 11,62 10 3,01 7 22,53 11 5,37 10 43
9 Wesslund Birk Centralskolan 2,2299 7 10,51 4 2,90 11 25,30 5 3,66 17 44
10 Lindqvist William Odensalaskolan 2,40 15 11,75 12 2,95 (2,55) 10 25,16 6 6,05 5 48
11 Hellgren Johannes S:t Persskolan 2,32 9 11,17 9 3,27 4 16,78 16 3,88 15 53
12 Ström Dexter Skepptunaskolan 2,34 11 10,99 8 2,53 15 24,34 8 4,93 11 53
13 Hedin William Råbergsskolan 2,37 12 11,72 11 2,95 (2,67) 9 24,16 9 4,37 14 55
14 Jendenholt Marwin Skepptunaskolan 2,38 13 11,86 14 2,65 14 19,50 14 5,92 6 61
15 Qvarfordt Benny Skepptunaskolan 2,39 14 12,62 16 2,46 16 24,75 7 4,69 13 66
16 Leuving Alexander Centralskolan 2,49 17 12,00 15 2,78 12 23,55 10 4,72 12 66
17 Hansen Samuel Skepptunaskolan 2,48 16 12,99 17 2,03 17 16,75 17 3,78 16 83
Vid lika placeringspoäng räknas flest antal förstaplatser.
Skulle detta vara lika, räknas flest antal andraplatser, därefter tredjeplatser, o.s.v.

Resultat Pojkar 00

        Medel 400 m Sprint 60 m Längd   Boll 150 g Kula 2kg   Total–
Plac Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac poäng
1 Alftberg William Tingvallaskolan 1,26 1 10,24 1 2,89 2 28,15 1 5,08 3 8
2 Rostmark Gabriel Steningeskolan 1,27 2 10,28 2 3,15 1 25,83 3 4,10 9 17
3 Kjellander Hugo S:t Persskolan 1,3174 8 10,95 4 2,84 3 23,51 6 5,66 2 23
4 Gustafsson Oscar S:t Persskolan 1,3127 7 11,17 5 2,82 5 24,90 5 5,05 4 26
5 Fred Mathias Tingvallaskolan 1,28 3 10,61 3 2,56 8 27,09 2 3,44 14 30
6 Svahn Jonatan S:t Persskolan 1,3089 6 11,24 8 2,75 6 22,11 8 4,75 5 33
7 Hefte Kim Sätunaskolan 1,34 10 11,23 7 2,45 11 22,43 7 6,00 1 36
8 Borg Pontus Tingvallaskolan 1,2953 4 11,27 9 2,38 14 19,12 10 4,13 8 45
9 Soda Prakron Sagaskolan 1,46 13 11,20 6 2,83 4 11,70 17 4,56 6 46
10 Fornander David S:t Persskolan 1,37 11 11,54 12 2,49 10 15,91 12 4,20 7 52
11 Kivistö Markus S:t Persskolan 1,3217 9 11,41 11 2,40 (2,27) 12 15,73 14 4,02 (3,76) 10 56
12 Karlberg Philip Väringaskolan 1,54 14 11,87 14 2,68 7 17,50 11 3,99 12 58
13 Holmberg William Norrbackaskolan 1,3043 5 11,97 15 2,24 17 14,23 15 4,02 (3,34) 11 63
14 Söderberg Timmie Råbergsskolan 1,45 12 13,13 16 2,29 15 15,78 13 3,78 13 69
15 Richert Emil Råbergsskolan     11,57 13 2,55 9 25,51 4     26
16 Vogt Florian Sätunaskolan     11,36 10 2,40 (2,22) 13 21,28 9     32
17 Karlberg Gustav Sätunaskolan     13,51 17 2,28 16 11,86 16     49

Resultat Pojkar 01 - 02

        Medel 400m Sprint 60 m Längd   Boll 150 g Kula 2 kg   Totalt
Plac Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac Poäng
1 Möllerström Adrian Sätunaskolan 1,21 1 10,43 1 2,97 1 24,10 1 4,90 2 6
2 Madsen Pontus Råbergsskolan 1,24 3 10,67 3 2,69 (2,57, 2,52) 4 19,71 6 4,68 3 19
3 Duvert Theodor Norrbackaskolan 1,23 2 10,73 5 2,78 2 18,80 9 4,40 5 23
4 Henrysson Calle Råbergsskolan 1,31 6 10,98 7 2,72 3 16,79 15 4,48 4 35
5 Dahlman Oskar S:t Persskolan 1,3274 7 10,66 2 2,64 (2,64) 6 16,14 18 4,16 7 40
6 Jakobson Anton Norrbackaskolan 1,30 5 10,89 6 2,57 8 19,36 7 3,49 15 41
7 Åbergh Noa Råbergsskolan 1,25 4 11,38 11 2,38 11 19,07 8 3,79 11 45
8 Gidlund Sebastian S:t Persskolan 1,38 13 11,83 13 2,14 20 22,15 2 4,22 6 54
9 Iskander Markus Centralskolan 1,3335 8 11,19 9 2,69 (2,57, X) 5 15,38 21 3,63 13 56
10 Leonardo Isak Råbergsskolan 1,35 9 12,02 16 2,15 19 20,20 4 3,77 12 60
11 Wegersjö Markus Steningeskolan 1,3997 16 11,95 15 2,44 10 18,68 10 4,05 10 61
12 Lindqvist Ludvig Odensalaskolan 1,4226 21 12,35 19 2,34 13 20,01 5 4,08 8 66
13 Erenrot Samuel Steningeskolan 1,59 27 12,39 21 2,06 (2,00) 24 20,82 3 5,33 1 76
14 Dahlqvist Daniel Sätunaskolan 1,4014 18 11,74 12 2,35 12 15,63 20 3,40 17 79
15 Bülow Carl (02) Josefinaskolan 1,37 12 11,18 8 2,46 9 11,22 25 2,94 (2,77) 26 80
16 Mueller Tim Sätunaskolan 1,4185 20 12,34 18 2,06 (1,92) 25 17,95 13 4,07 9 85
17 Liiv Andreas Steningeskolan 1,41 19 12,10 17 2,13 (2,11) 21 18,17 12 3,37 18 87
18 Wallin Felix Råbergsskolan 1,39 14 12,42 22 2,28 15 16,73 16 3,23 20 87
19 Nyhem Hugo (02) Norrbackaskolan 1,3576 10 11,83 13 2,33 14 11,47 24 2,37 27 88
20 Fredriksson William (02) Tingvallaskolan 1,3640 11 11,37 10 2,00 26 15,04 22 3,10 22 91
21 Wennberg Isac Råbergsskolan 1,4006 17 12,53 23 2,21 18 18,26 11 3,01 24 93
22 Duvert Elliot (03) Norrbackaskolan 1,45 23 12,88 26 2,23 16 17,95 13 3,46 16 94
23 Castaneda Leonardo Steningeskolan 1,50 24 12,64 24 2,22 17 9,64 26 3,34 19 110
24 Flodmark Jonas S:t Persskolan 1,54 26 13,11 27 1,85 27 16,20 17 3,60 14 111
25 Höglund Isak (02) Väringaskolan 1,43 22 12,36 20 2,09 23 8,59 27 3,11 21 113
26 Thorell Adam Råbergsskolan 1,53 25 12,78 25 2,13 (2,02) 22 15,80 19 2,94 (2,94) 25 116
27 Hansen Hampus Skepptunaskolan 2,03 28 13,12 28 1,72 28 12,82 23 3,08 23 130
28 Åbergh Nick (02) Råbergsskolan 1,3972 15 13,44 29         2,35 28 72
29 Åsbrandt Max Råbergsskolan     10,71 4 2,64 (2,61) 7         11
Vid lika placeringspoäng räknas flest antal förstaplatser.
Skulle detta vara lika, räknas flest antal andraplatser, därefter tredjeplatser, o.s.v.