Resultat Midgårdskastet  26/9 2009.

Tävlingen ägde rum på Midgårdsvallen i Märsta. Det var strålande sol, med en temp på c:a 18 grader. Det var blåsigt under hela dagen, med ibland kraftiga vindar.

Tävlingsledare var Fredrik Möllerström

Startlista F9 o y Kula 2 kg

Försök

Försök

Försök

Kula

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Fanny Hefte -00 IFK Märsta 5,39 5,55 5,30 5,55 1
  Caroline Olsmats -00 Danderyds SK 3,58 3,66 3,60 3,66 2
Startlista F9 o y Diskus 0,6 kg
       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Fanny Hefte -00 IFK Märsta 13,00 X X 13,00 1
  Caroline Olsmats -00 Danderyds SK 5,07 7,27 6,53 7,27 2
Startlista F9 o y Boll 150 g

 

 

   

Försök

Försök

Försök

Boll

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Fanny Hefte -00 IFK Märsta 22,51 19,19 22,22 22,51 1
  Caroline Olsmats -00 Danderyds SK 10,12 13,35 11,16 13,35 2
Resultatsammanställning F9 o y
        Grenplacering Total Total
Namn                                                   Förening

Kula

Diskus Boll Poäng Placering
  Fanny Hefte -00 IFK Märsta 1 1 1 3 1
  Caroline Olsmats -00 Danderyds SK 2 2 2 6 2
Startlista F10 Kula 2 kg
       

Försök

Försök

Försök

Kula

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Eleonora Olsmats

-99

Danderyds SK 7,23 7,31 X 7,31 1
Startlista F10 Diskus 0,6 kg
       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Eleonora Olsmats

-99

Danderyds SK 14,00 X 18,17 18,17 1
Startlista F10 Boll 300 g
       

Försök

Försök

Försök

Boll

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Eleonora Olsmats

-99

Danderyds SK 23,53 19,83 22,71 23,53 1
Resultatsammanställning F10
        Grenplacering

Total

Total
Namn                                                   Förening Kula Diskus Boll Poäng Placering
  Eleonora Olsmats

-99

Danderyds SK 1 1 1 3 1
Startlista F11 Kula 2 kg
       

Försök

Försök

Försök

Kula

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Maria Lindeberg

-98

Upsala IF 8,47 8,68 8,44 8,68 1
  Charlotta Blom

-98

Upsala IF 7,84 8,33 8,58 8,58 2
  Nora Jansson

-98

Upsala IF 8,43 7,87 8,23 8,43 3
  Virve Möllerström-Aho -98

-98

 IFK Märsta 8,25 7,20 7,00 8,25 4
  Jessica Mattsson

-98

Tierps IF 7,88 X 8,04 8,04 5
  Ida Svensson

-98

Upsala IF 6,91 6,91 7,54 7,54 6
  Sofia Lindh

-98

Upsala IF 5,83 6,48 6,28 6,48 7
Endast grenstart kula
       

Försök

Försök

Försök

Kula

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Evelina Ghazzaoui

-98

IFK Märsta X 6,4 7,32 7,32  

 

Startlista F11 Diskus 0,6 kg

       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Nora Jansson

-98

Upsala IF 21,44 22,44 17,00 22,44 1
  Jessica Mattsson

-98

Tierps IF 15,30 20,96 19,92 20,96 2
  Ida Svensson

-98

Upsala IF 16,61 20,67 20,88 20,88 3
  Maria Lindeberg

-98

Upsala IF 15,42 X 12,79 15,42 4
  Sofia Lindh

-98

Upsala IF 12,90 13,53 11,92 13,53 5
  Virve Möllerström-Aho -98

-98

 IFK Märsta 11,91 12,07 11,07 12,07 6
  Charlotta Blom

-98

Upsala IF 11,44 X 8,40 11,44 7

 

Startlista F11 Spjut 400 g
       

Försök

Försök

Försök

Spjut

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Jessica Mattsson

-98

Tierps IF 20,12 20,05 19,27 20,12 1
  Sofia Lindh

-98

Upsala IF 16,47 17,50 18,87 18,87 2
  Nora Jansson

-98

Upsala IF 17,35 14,49 15,47 17,35 3
  Virve Möllerström-Aho -98

-98

 IFK Märsta 14,97 17,00 17,06 17,06 4
  Charlotta Blom

-98

Upsala IF 13,63 8,67 12,40 13,63 5
  Ida Svensson

-98

Upsala IF X 11,98 X 11,98 6
  Maria Lindeberg

-98

Upsala IF 10,49 X 10,36 10,49 7
Endast grenstart
       

Försök

Försök

Försök

Spjut

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Eleonora Olsmats

-99

Danderyds SK 13,77 13,33 13,54 13,77  
Resultatsammanställning F11
        Grenplacering Total Total
Namn                                                   Förening Kula Diskus Spjut Poäng Placering
  Nora Jansson

-98

Upsala IF 3 1 3 7 1
  Jessica Mattsson

-98

Tierps IF 5 2 1 8 2
  Maria Lindeberg

-98

Upsala IF 1 4 7 12 3
  Sofia Lindh

-98

Upsala IF 7 5 2 14 4
  Charlotta Blom

-98

Upsala IF 2 7 5 14 4
  Virve Möllerström-Aho -98

-98

 IFK Märsta 4 6 4 14 6
  Ida Svensson

-98

Upsala IF 6 3 6 15 7
Startlista F13 Kula 2 kg
       

Försök

Försök

Försök

Kula

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Agnes Jansson

-96

Upsala IF 10,16 9,98 10,23 10,23 1
  Elin Bohman

-97

Tureberg X 9,45 10,11 10,11 2
  Evelyn Wahlberg

-96

Nyköpings BIS 9,65 9,60 9,63 9,65 3
  Hanna Mårtensson

-96

Hässelby SK 9,50 9,65 9,28 9,65 4
  Ronja Baumeister

-96

Upsala IF 7,68 9,42 7,26 9,42 5
  Emma Thor

-97

IFK Märsta 9,01 8,88 8,76 9,01 6
  Felicia Lindberg

-97

IF Linden 8,16 8,91 8,93 8,93 7
  Linnea Holmstedt

-96

Nyköpings BIS 8,87 X 8,52 8,87 8
  Amanda Engman

-97

Upsala IF 7,50 7,34 8,01 8,01 9
  Sanna Skogum

-97

Upsala IF 7,37 7,12 X 7,37 10
  Rebecka Hoppe

-96

Upsala IF 7,11 6,72 7,08 7,11 11
  Malin Nygren

-97

Upsala IF 5,96 6,90 6,76 6,90 12
  Malin Almskoug

-97

Upsala IF 6,59 6,14 5,97 6,59 13
  Sofia Svensson

-97

IFK Märsta 5,48 6,21 4,88 6,21 14
Endast grenstart
       

Försök

Försök

Försök

Kula

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Helena Ward

-97

IFK Märsta X 9,73 9,81 9,81  
Startlista F13 Diskus 0,6 kg
       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Agnes Jansson

-96

Upsala IF 36,21 31,04 31,37 36,21 1
  Linnea Holmstedt

-96

Nyköpings BIS 24,02 X X 24,02 2
  Evelyn Wahlberg

-96

Nyköpings BIS X 23,08 X 23,08 3
  Hanna Mårtensson

-96

Hässelby SK 22,02 X X 22,02 4
  Felicia Lindberg

-97

IF Linden X 21,62 X 21,62 5
  Elin Bohman

-97

Tureberg 20,92 X X 20,92 6
  Emma Thor

-97

IFK Märsta 14,01 20,55 X 20,55 7
  Sanna Skogum

-97

Upsala IF 18,80 17,11 X 18,80 8
  Ronja Baumeister

-96

Upsala IF 18,09 17,64 X 18,09 9
  Rebecka Hoppe

-96

Upsala IF X 17,52 X 17,52 10
  Malin Nygren

-97

Upsala IF 14,95 X 17,49 17,49 11
  Amanda Engman

-97

Upsala IF 13,11 17,34 X 17,34 12
  Sofia Svensson

-97

IFK Märsta 14,77 X X 14,77 13
  Malin Almskoug

-97

Upsala IF X X 14,09 14,09 14
Endast grenstart
       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Rebecka Dahlquist

-97

Upsala IF X 11,96 X 11,96  
Startlista F13 Spjut 400 g
       

Försök

Försök

Försök

Spjut

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Agnes Jansson

-96

Upsala IF 26,02 27,76 24,44 27,76 1
  Linnea Holmstedt

-96

Nyköpings BIS 25,40 23,21 27,12 27,12 2
  Ronja Baumeister

-96

Upsala IF 26,49 23,55 23,25 26,49 3
  Hanna Mårtensson

-96

Hässelby SK X 24,55 22,34 24,55 4
  Felicia Lindberg

-97

IF Linden 24,10 23,39 22,35 24,10 5
  Evelyn Wahlberg

-96

Nyköpings BIS 22,80 23,08 22,77 23,08 6
  Sanna Skogum

-97

Upsala IF 19,77 17,34 20,71 20,71 7
  Rebecka Hoppe

-96

Upsala IF 17,40 X 19,10 19,10 8
  Amanda Engman

-97

Upsala IF 17,21 X X 17,21 9
  Elin Bohman

-97

Tureberg 16,92 X X 16,92 10
  Emma Thor

-97

IFK Märsta 15,40 16,04 14,72 16,04 11
  Malin Nygren

-97

Upsala IF X X 15,97 15,97 12
  Malin Almskoug

-97

Upsala IF 14,41 14,82 X 14,82 13
  Sofia Svensson

-97

IFK Märsta 9,93 12,19 X 12,19 14
Endast grenstart

 

       

Försök

Försök

Försök

Spjut

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Helena Ward

-97

IFK Märsta X 21,44 X 21,44  
  Rebecca Dahlquist

-97

Upsala IF 8,98 13,39 X 13,39  
Startlista F13 Slägga 2 kg
       

Försök

Försök

Försök

Slägga

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Agnes Jansson

-96

Upsala IF 33,97 29,60 X 33,97 1
  Evelyn Wahlberg

-96

Nyköpings BIS 30,56 30,24 30,25 30,56 2
  Hanna Mårtensson

-96

Hässelby SK X 25,99 27,81 27,81 3
  Linnea Holmstedt

-96

Nyköpings BIS X 24,44 26,46 26,46 4
  Ronja Baumeister

-96

Upsala IF X 23,16 23,53 23,53 5
  Rebecka Hoppe

-96

Upsala IF 19,40 21,48 22,48 22,48 6
  Malin Almskoug

-97

Upsala IF 22,15 20,31 20,38 22,15 7
  Emma Thor

-97

IFK Märsta 18,27 20,58 21,66 21,66 8
  Elin Bohman

-97

Tureberg 19,38 19,71 21,20 21,20 9
  Malin Nygren

-97

Upsala IF 15,54 16,43 18,01 18,01 10
  Sofia Svensson

-97

IFK Märsta 16,78 X 14,46 16,78 11
  Felicia Lindberg

-97

IF Linden 16,54 16,76 16,74 16,76 12
  Sanna Skogum

-97

Upsala IF X 15,53 X 15,53 13
  Amanda Engman

-97

Upsala IF 13,76 13,05 13,17 13,76 14
Endast grenstart
       

Försök

Försök

Försök

Slägga

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Eleonora Olsmats

-99

Danderyds SK 15,20 14,59 14,95 15,20  
Resultatsammanställning F13
        Grenplacering Total Total
Namn                                                   Förening Kula Slägga Diskus Spjut Poäng Placering
  Agnes Jansson

-96

Upsala IF 1 1 1 1 4 1
  Evelyn Wahlberg

-96

Nyköpings BIS 3 2 3 6 14 2
  Hanna Mårtensson

-96

Hässelby SK 4 3 4 4 15 3
  Linnea Holmstedt

-96

Nyköpings BIS 8 4 2 2 16 4
  Ronja Baumeister

-96

Upsala IF 5 5 9 3 22 5
  Elin Bohman

-97

Tureberg 2 9 6 10 27 6
  Felicia Lindberg

-97

IF Linden 7 12 5 5 29 7
  Emma Thor

-97

IFK Märsta 6 8 7 11 32 8
  Rebecka Hoppe

-96

Upsala IF 11 6 10 8 35 9
  Sanna Skogum

-97

Upsala IF 10 13 8 7 38 10
  Amanda Engman

-97

Upsala IF 9 14 12 9 44 11
  Malin Nygren

-97

Upsala IF 12 10 11 12 45 12
  Malin Almskoug

-97

Upsala IF 13 7 14 13 47 13
  Sofia Svensson

-97

IFK Märsta 14 11 13 14 52 14
Startlista F15 Kula 3 kg
       

Försök

Försök

Försök

Kula

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Jennifer Björklund

-95

Enköping AI 9,87 9,17 10,98 10,98 1
  Jennifer Hemström

-95

IFK Märsta 9,27 10,27 9,75 10,27 2
  Julia Karlsson

-95

IF Göta Karlstad 8,97 X 9,06 9,06 3
  Astrid Molander

-94

IFK Tumba 7,46 7,78 8,20 8,20 4
  Elisabet Arvidsson

-95

Upsala IF 7,69 7,79 X 7,79 5
  Linnea Jönsson

-95

Upsala IF 6,84 6,97 6,91 6,97 6
  Felicia Engman

-95

Upsala IF 6,54 6,84 6,86 6,86 7
Startlista F15 Diskus 0,6 kg
       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Jennifer Björklund

-95

Enköping AI 26,06 31,09 32,70 32,70 1
  Jennifer Hemström

-95

IFK Märsta 30,16 27,95 27,47 30,16 2
  Elisabet Arvidsson

-95

Upsala IF 27,45 22,60 26,37 27,45 3
  Felicia Engman

-95

Upsala IF 21,47 19,87 X 21,47 4
  Linnea Jönsson

-95

Upsala IF X 20,99 X 20,99 5
  Astrid Molander

-94

IFK Tumba X 19,19 X 19,19 6
  Julia Karlsson

-95

IF Göta Karlstad X X X X 7

 

Startlista F15 Spjut 400 g
       

Försök

Försök

Försök

Spjut

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Jennifer Hemström

-95

IFK Märsta 31,83 33,91 30,38 33,91 1
  Jennifer Björklund

-95

Enköping AI 33,29 X 30,14 33,29 2
  Astrid Molander

-94

IFK Tumba 19,54 17,31 21,10 21,10 3
  Elisabet Arvidsson

-95

Upsala IF 21,06 18,26 20,17 21,06 4
  Felicia Engman

-95

Upsala IF 19,92 19,00 X 19,92 5
  Julia Karlsson

-95

IF Göta Karlstad X X 16,45 16,45 6
  Linnea Jönsson

-95

Upsala IF 13,23 X X 13,23 7
Startlista F15 Slägga 3 kg
       

Försök

Försök

Försök

Slägga

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Astrid Molander

-94

IFK Tumba 36,90 37,92 40,25 40,25 1
  Julia Karlsson

-95

IF Göta Karlstad 38,71 38,02 38,52 38,71 2
  Jennifer Hemström

-95

IFK Märsta 24,38 29,62 X 29,62 3
  Jennifer Björklund

-95

Enköping AI 19,90 19,23 19,70 19,90 4
  Elisabet Arvidsson

-95

Upsala IF X 18,46 16,57 18,46 5
  Felicia Engman

-95

Upsala IF X 16,36 13,83 16,36 6
  Linnea Jönsson

-95

Upsala IF X 13,65 16,26 16,26 7
Resultatsammanställning F15
        Grenplacering Total Total
Namn                                                   Förening Kula Slägga Diskus Spjut Poäng Placering
  Jennifer Björklund

-95

Enköping AI 1 4 1 2 8 1
  Jennifer Hemström

-95

IFK Märsta 2 3 2 1 8 2
  Astrid Molander

-94

IFK Tumba 4 1 6 3 14 3
  Elisabet Arvidsson

-95

Upsala IF 5 5 3 4 17 4
  Julia Karlsson

-95

IF Göta Karlstad 3 2 7 6 18 5
  Felicia Engman

-95

Upsala IF 7 6 4 5 22 6
  Linnea Jönsson

-95

Upsala IF 6 7 5 7 25 7
Startlista F17 Kula 3 kg
       

Försök

Försök

Försök

Kula

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Kajsa Östlin

-93

Östhammar FI 9,32 10,02 9,47 10,02 1
  Josefin Mattsson

-93

Tierps IF X 7,32 7,30 7,32 2
Startlista F17 Diskus 1 kg
       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Kajsa Östlin

-93

Östhammar FI 23,27 X 21,74 23,27 1
  Josefin Mattsson

-93

Tierps IF 17,16 19,47 21,07 21,07 2

 

Startlista F17 Spjut 600 g
       

Försök

Försök

Försök

Spjut

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Josefin Mattsson

-93

Tierps IF 24,25 X 23,02 24,25 1
  Kajsa Östlin

-93

Östhammar FI X X 18,60 18,60 2
Startlista F17 Slägga 4 kg
       

Försök

Försök

Försök

Slägga

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Kajsa Östlin

-93

Östhammar FI X 19,79 22,25 22,25 1
  Josefin Mattsson

-93

Tierps IF 17,84 18,16 17,84 18,16 2
Resultatsammanställning F17
        Grenplacering Total Total
Namn                                                   Förening Kula Slägga Diskus Spjut Poäng Placering
  Kajsa Östlin

-93

Östhammar FI 1 1 1 2 5 1
  Josefin Mattsson

-93

Tierps IF 2 2 2 1 7 2
Startlista K Kula 4 kg
       

Försök

Försök

Försök

Kula

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Anna Wikström

-87

IFK Tumba 11,54 11,93 11,69 11,93 1
Startlista K Diskus 1 kg
       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Anna Wikström

-87

IFK Tumba 41,61 37,89 X 41,61 1
Endast grenstart
       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Hanna Reiding

-90

IFK Märsta X X 35,02 35,02  
Startlista K Spjut 600 g
       

Försök

Försök

Försök

Spjut

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Anna Wikström -87 IFK Tumba 30,30 30,65 30,46 30,65 1
Startlista K Slägga 4 kg
       

Försök

Försök

Försök

Slägga

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Anna Wikström

-87

IFK Tumba 28,14 27,11 26,32 28,14 1
Startlista K Vikt
       

Försök

Försök

Försök

Vikt

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Anna Wikström

-87

IFK Tumba 7,49 7,39 7,85 7,85 1
Resultatsammanställning K
        Grenplacering   Total Total
Namn                                                   Förening Kula Diskus Spjut Slägga Vikt Poäng Placering
  Anna Wikström

-87

IFK Tumba 1 1 1 1 1 5 1
Startlista P9 o y Kula 2 kg
       

Försök

Försök

Försök

Kula

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Simon Thor -00 IFK Märsta 7,17 7,37 7,09 7,37 1
  Kim Hefte -00 IFK Märsta 6,51 5,69 6,30 6,51 2
  Lukas Björninger -00 Turebergs FK 6,16 5,56 6,26 6,26 3
  Adrian Möllerström-Aho -01 IFK Märsta 5,05 5,46 5,36 5,46 4
  Theodor Duvert -01 IFK Märsta 4,80 4,88 4,97 4,97 5
  Ludvig Lindquist -01 IFK Märsta 4,10 4,51 4,03 4,51 6
  Elliot Duvert -03 IFK Märsta 3,24 3,58 3,78 3,78 7
Startlista P9 o y Diskus 0,6 kg
       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Simon Thor -00 IFK Märsta 16,52 16,44 19,30 19,30 1
  Adrian Möllerström-Aho -01 IFK Märsta 15,04 16,37 X 16,37 2
  Lukas Björninger -00 Turebergs FK 13,60 13,65 12,41 13,65 3
  Kim Hefte -00 IFK Märsta 11,74 12,06 9,70 12,06 4
  Theodor Duvert -01 IFK Märsta 9,86 X 10,22 10,22 5
  Ludvig Lindquist -01 IFK Märsta 9,30 8,36 9,28 9,30 6
  Elliot Duvert -03 IFK Märsta 8,02 6,80 7,56 8,02 7
Startlista P9 o y Boll 150 g
       

Försök

Försök

Försök

Boll

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Lukas Björninger -00 Turebergs FK 28,62 27,17 26,40 28,62 2
  Kim Hefte -00 IFK Märsta 20,65 22,50 21,41 22,50 4
  Theodor Duvert -01 IFK Märsta 21,02 20,43 20,29 21,02 5
  Elliot Duvert -03 IFK Märsta 18,23 11,35 X 18,23 7
  Simon Thor -00 IFK Märsta 33,23 31,99 37,16 37,16 1
  Adrian Möllerström-Aho -01 IFK Märsta X 21,63 24,79 24,79 3
  Ludvig Lindquist -01 IFK Märsta 19,49 16,83 16,70 19,49 6
Resultatsammanställning P9 o y
        Grenplacering Total Total
Namn                                                   Förening Kula Diskus Boll Poäng Placering
  Simon Thor -00 IFK Märsta 1 1 1 3 1
  Lukas Björninger -00 Turebergs FK 3 3 2 8 2
  Adrian Möllerström-Aho -01 IFK Märsta 4 2 3 9 3
  Kim Hefte -00 IFK Märsta 2 4 4 10 4
  Theodor Duvert -01 IFK Märsta 5 5 5 15 5
  Ludvig Lindquist -01 IFK Märsta 6 6 6 18 6
  Elliot Duvert -03 IFK Märsta 7 7 7 21 7
Startlista P10 Kula 2 kg
       

Försök

Försök

Försök

Kula

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  William Lindquist

-99

IFK Märsta 6,40 6,70 6,34 6,70 1
  Victor Svensson

-99

IFK Märsta 5,75 5,02 5,38 5,75 2
  Kevin Woodward

-99

IFK Märsta X 4,77 4,50 4,77 3
Startlista P10 Diskus 0,6 kg
       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  William Lindquist

-99

IFK Märsta 13,32 12,50 X 13,32 1
  Victor Svensson

-99

IFK Märsta 11,46 X 11,90 11,90 2
  Kevin Woodward

-99

IFK Märsta X X 10,40 10,40 3
Startlista P10 Boll 300 g
       

Försök

Försök

Försök

Boll

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  William Lindquist

-99

IFK Märsta 20,42 22,71 20,69 22,71 1
  Victor Svensson

-99

IFK Märsta 22,47 20,19 21,74 22,47 2
  Kevin Woodward

-99

IFK Märsta 16,07 15,39 15,22 16,07 3
Resultatsammanställning P10
        Grenplacering Total Total
Namn                                                   Förening Kula Diskus Boll Poäng Placering
  William Lindquist

-99

IFK Märsta 1 1 1 3 1
  Victor Svensson

-99

IFK Märsta 2 2 2 6 2
  Kevin Woodward

-99

IFK Märsta 3 3 3 9 3
Startlista P11 Kula 2 kg
       

Försök

Försök

Försök

Kula

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Kevin Duvert

-98

IFK Märsta 8,70 8,77 X 8,77 1
  Joel Mattsson

-98

Tierps IF 8,16 8,65 8,58 8,65 2
  Filip Björklund

-98

Upsala IF 8,56 7,39 X 8,56 3
  Jakob Mårtensson

-98

Upsala IF 6,91 6,29 6,91 6,91 4
Startlista P11 Diskus 0,6 kg
       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Filip Björklund

-98

Upsala IF 17,46 23,57 23,14 23,57 1
  Joel Mattsson

-98

Tierps IF 20,05 X 19,56 20,05 2
  Jakob Mårtensson

-98

Upsala IF 18,49 20,03 X 20,03 3
  Kevin Duvert

-98

IFK Märsta X 13,94 18,68 18,68 4
Startlista P11 Spjut 400 g
       

Försök

Försök

Försök

Spjut

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Filip Björklund

-98

Upsala IF 23,47 23,23 26,42 26,42 1
  Jakob Mårtensson

-98

Upsala IF 18,82 21,71 20,71 21,71 2
  Joel Mattsson

-98

Tierps IF 18,06 20,23 18,61 20,23 3
  Kevin Duvert

-98

IFK Märsta 17,02 17,91 19,30 19,30 4
Endast grenstart
       

Försök

Försök

Försök

Spjut

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Simon Thor

-00

IFK Märsta 18,22 18,50 19,46 19,46  
Resultatsammanställning P11
        Grenplacering Total Total
Namn                                                   Förening Kula Diskus Spjut Poäng Placering
  Filip Björklund

-98

Upsala IF 3 1 1 5 1
  Joel Mattsson

-98

Tierps IF 2 2 3 7 2
  Kevin Duvert

-98

IFK Märsta 1 4 4 9 3
  Jakob Mårtensson

-98

Upsala IF 4 3 2 9 4
Startlista P13 Kula 3 kg
        Försök

Försök

Försök

Kula

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Chris Arnoldsson

-96

IFK Märsta 13,54 X 13,87 13,87 1
  Victor Björklund

-96

Upsala IF 10,42 10,14 X 10,42 2
  Sebastian Ruthström

-97

Danderyds SK 9,06 X 9,44 9,44 3
  Robin Lövdahl.

-97

IFK Märsta 8,76 X 8,42 8,76 4
Startlista P13 Diskus 0,6 kg
       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Chris Arnoldsson

-96

IFK Märsta X X 39,15 39,15 1
  Sebastian Ruthström

-97

Danderyds SK 28,27 35,05 33,70 35,05 2
  Victor Björklund

-96

Upsala IF X 24,02 34,10 34,10 3
  Robin Lövdahl.

-97

IFK Märsta 24,02 29,09 X 29,09 4
Startlista P13 Spjut 400 g
       

Försök

Försök

Försök

Spjut

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Chris Arnoldsson

-96

IFK Märsta 42,89 43,16 44,34 44,34 1
  Robin Lövdahl.

-97

IFK Märsta X 36,80 37,53 37,53 2
  Sebastian Ruthström

-97

Danderyds SK 32,87 35,99 34,40 35,99 3
  Victor Björklund

-96

Upsala IF 28,43 28,43 29,02 29,02 4
Startlista P13 Slägga 3 kg
       

Försök

Försök

Försök

Slägga

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Chris Arnoldsson

-96

IFK Märsta 36,02 X X 36,02 1
  Sebastian Ruthström

-97

Danderyds SK 25,08 X X 25,08 2
  Robin Lövdahl.

-97

IFK Märsta 19,24 X X 19,24 3
  Victor Björklund

-96

Upsala IF X 18,45 X 18,45 4
Resultatsammanställning P13
        Grenplacering Total Total
Namn                                                   Förening Kula Slägga Diskus Spjut Poäng Placering
  Chris Arnoldsson

-96

IFK Märsta 1 1 1 1 4 1
  Sebastian Ruthström

-97

Danderyds SK 3 2 2 3 10 2
  Robin Lövdahl.

-97

IFK Märsta 4 3 4 2 13 3
  Victor Björklund

-96

Upsala IF 2 4 3 4 13 3
Startlista P15 Kula 4 kg
       

Försök

Försök

Försök

Kula

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Tim Wunger

-94

Enköping AIF 13,98 13.33 13,98 13,98 1
  Axel Lönegren

-94

Upsala IF 12,72 13,25 13,75 13,75 2
  Andreas Eriksson

-94

IK Heros FIK 12,34 11,81 12,15 12,34 3
  Alexander Persson

-95

Tyresö FK 9,93 10,34 9,98 10,34 4
  Simon Wallin

-94

Spårvägens FK 7,70 7,78 8,15 8,15 5
Startlista P15 Diskus 1 kg
       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Axel Lönegren

-94

Upsala IF 44,95 X 39,39 44,95 1
  Alexander Persson

-95

Tyresö FK X 34,93 36,93 36,93 2
  Andreas Eriksson

-94

IK Heros FIK 34,63 31,96 35,94 35,94 3
  Tim Wunger

-94

Enköping AIF X 32,83 32,62 32,83 4
  Simon Wallin

-94

Spårvägens FK X 19,30 X 19,30 5
Endast grenstart
       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Sebastian Ruthström

-97

Danderyds SK 24,87 X X 24,87  
Startlista P15 Spjut 600 g
       

Försök

Försök

Försök

Spjut

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Axel Lönegren

-94

Upsala IF 60,38 X 50,37 60,38 1
  Tim Wunger

-94

Enköping AIF X 31,65 X 31,65 2
  Alexander Persson

-95

Tyresö FK 28,00 27,95 30,33 30,33 3
  Simon Wallin

-94

Spårvägens FK 23,70 22,55 28,15 28,15 4
  Andreas Eriksson

-94

IK Heros FIK 26,25 X 26,87 26,87 5
Startlista P15 Slägga 4 kg
       

Försök

Försök

Försök

Slägga

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Tim Wunger

-94

Enköping AIF 41,19 47,10 X 47,10 1
  Andreas Eriksson

-94

IK Heros FIK 30,74 X X 30,74 2
  Alexander Persson

-95

Tyresö FK 28,06 27,21 28,26 28,26 3
  Axel Lönegren

-94

Upsala IF X 26,50 26,49 26,50 4
  Simon Wallin

-94

Spårvägens FK 15,96 X X 15,96 5
                 
                 
Endast grenstart
        Försök Försök Försök

Slägga

 

Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Chris Arnoldsson

-96

IFK Märsta X X X X  
  Sebastian Ruthström

-97

Danderyds SK 22,89 22,70 X 22,89  
Resultatsammanställning P15
        Grenplacering Total Total
Namn                                                   Förening Kula Slägga Diskus Spjut Poäng Placering
  Axel Lönegren

-94

Upsala IF 2 4 1 1 8 1
  Tim Wunger

-94

Enköping AIF 1 1 4 2 8 1
  Alexander Persson

-95

Tyresö FK 4 3 2 3 12 3
  Andreas Eriksson

-94

IK Heros FIK 3 2 3 5 13 4
  Simon Wallin

-94

Spårvägens FK 5 5 5 4 19 5
Startlista P17 Kula 5 kg
       

Försök

Försök

Försök

Kula

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Robert Granström

-93

IFK Märsta X 13,32 X 13,32 1
  Kristoffer Persson

-92

Tyresö FK 9,71 9,89 9,68 9,89 2
Startlista P17 Diskus 1,5 kg
       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Kristoffer Persson

-92

Tyresö FK 28,11 33,02 36,20 36,20 1
  Robert Granström

-93

IFK Märsta 31,53 32,35 X 32,35 2
Endast grenstart
       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Andreas Grahn

-92

Västerås FK 46,02 X X 46,02  
Startlista P17 Spjut 700 g
       

Försök

Försök

Försök

Spjut

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Robert Granström

-93

IFK Märsta 43,74 X X 43,74 1
  Kristoffer Persson

-92

Tyresö FK 30,91 X X 30,91 2
Startlista P17 Slägga 5 kg
       

Försök

Försök

Försök

Slägga

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Robert Granström

-93

IFK Märsta X X 28,35 28,35 1
  Kristoffer Persson

-92

Tyresö FK 22,99 21,74 23,10 22,99 2
Resultatsammanställning P17
        Grenplacering Total Total
Namn                                                   Förening Kula Slägga Diskus Spjut Poäng Placering
  Robert Granström

-93

IFK Märsta 1 1 2 1 5 1
  Kristoffer Persson

-92

Tyresö FK 2 2 1 2 7 2
Startlista P19 Spjut 800 g (Endast grenstart)
       

Försök

Försök

Försök

Spjut

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac
  Kim Hoppa

-90

Tullinge Tumba 41,29 X X 41,29 1
Startlista M Kula 7,26 kg
       

Försök

Försök

Försök

Kula

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Kristian Petersson

-75

Huddinge AIS 9,04 X 9,88 9,88 1
  Roger Karlsson

-71

IFK Tumba 8,53 X 8,55 8,55 2
  Markus Hopponen

-82

Turebergs FK X 6,13 6,65 6,65 3
  Jimmy Hefte

-77

IFK Märsta       dns  
Endast grenstart
       

Försök

Försök

Försök

Kula

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Chris Arnoldsson

-96

IFK Märsta 7,59 X X 7,59  
  Sebastian Ruthström

-97

Danderyds SK 5,60 X X 5,60  
Startlista M Diskus 2 kg
       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Kristian Petersson

-75

Huddinge AIS 24,17 27,56 X 27,56 1
  Roger Karlsson

-71

IFK Tumba 23,28 24,72 23,70 24,72 2
  Markus Hopponen

-82

Turebergs FK X 13,05 15,04 15,04 3
  Jimmy Hefte

-77

IFK Märsta       dns  
Startlista M Spjut 800 g
       

Försök

Försök

Försök

Spjut

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Kristian Petersson

-75

Huddinge AIS 36,67 40,90 X 40,90 1
  Roger Karlsson

-71

IFK Tumba 23,12 21,52 X 23,12 2
  Markus Hopponen

-82

Turebergs FK X 21,23 21,79 21,79 3
  Jimmy Hefte

-77

IFK Märsta       dns  
Endast grenstart
       

Försök

Försök

Försök

Spjut

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Chris Arnoldsson

-96

IFK Märsta 38,18 37,81 X 38,18  
  Robin Lövdahl

-97

IFK Märsta 31,13 28,59 23,86 31,13  
Startlista M Slägga 7,26 kg
       

Försök

Försök

Försök

Slägga

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Roger Karlsson

-71

IFK Tumba 28,94 X 27,71 28,94 1
  Kristian Petersson

-75

Huddinge AIS 25,16 25,17 25,29 25,29 2
  Markus Hopponen

-82

Turebergs FK X X X   3
  Jimmy Hefte

-77

IFK Märsta dns dns dns    
Startlista M Vikt
       

Försök

Försök

Försök

Vikt

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Roger Karlsson

-71

IFK Tumba 8,41 9,12 8,72 9,12 1
  Kristian Petersson

-75

Huddinge AIS 6,46 8,70 8,56 8,70 2
  Markus Hopponen

-82

Turebergs FK 4,67 X 4,87 4,87 3
  Jimmy Hefte

-77

IFK Märsta       dns  
Resultatsammanställning M
        Grenplacering   Total Total
Namn                                                   Förening Kula Diskus Spjut Slägga Vikt Poäng Placering
  Kristian Petersson

-75

Huddinge AIS 1 1 1 2 2 7 1
  Roger Karlsson

-71

IFK Tumba 2 2 2 1 1 8 2
  Markus Hopponen

-82

Turebergs FK 3 3 3 3 3 15 3
  Jimmy Hefte

-77

IFK Märsta dns dns dns dns dns dns dns
Startlista M35 Spjut 800 g (Endast grenstart)
       

Försök

Försök

Försök

Spjut

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Peter Wallin

-71

IFK Märsta 39,74 33,40 38,21 39,74 1
  Niklas Pegelow

-72

IFK Märsta 32,61 31,48 X 32,61 2
  Magnus Håkansson

-70

Valbo AIF       dns  
Startlista M40 Kula 7,26 kg
       

Försök

Försök

Försök

Kula

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Lars Fredriksson

-65

Spårvägens FK 8,04 7,22 7,50 8,04 1
Startlista M40 Diskus 2 kg
       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Lars Fredriksson

-65

Spårvägens FK X X X X 1
Startlista M40 Spjut 800 g
       

Försök

Försök

Försök

Spjut

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Lars Fredriksson

-65

Spårvägens FK X 22,33 X 22,33 1
Startlista M40 Slägga 7,26 kg
       

Försök

Försök

Försök

Slägga

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Lars Fredriksson

-65

Spårvägens FK 16,58 16,47 16,63 16,63 1
Startlista M40 Vikt
       

Försök

Försök

Försök

Vikt

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Lars Fredriksson

-65

Spårvägens FK 6,23 5,91 6,47 6,47 1
Resultatsammanställning M40
        Grenplacering   Total Total
Namn                                                   Förening Kula Diskus Spjut Slägga Vikt Poäng Placering
  Lars Fredriksson

-65

Spårvägens FK 1 1 1 1 1 5 1
Startlista M45 Kula 7,26 kg
       

Försök

Försök

Försök

Kula

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Mikael Wallin

-63

Spårvägens FK 9,14 9,09 9,94 9,94 1
Startlista M45 Diskus 2 kg
       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Mikael Wallin

-63

Spårvägens FK X 25,93 X 25,93 1
Startlista M45 Spjut 800 g
       

Försök

Försök

Försök

Spjut

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Mikael Wallin

-63

Spårvägens FK X 31,69 X 31,69 1
Startlista M45 Slägga 7,26 kg
       

Försök

Försök

Försök

Slägga

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Mikael Wallin

-63

Spårvägens FK 16,80 X 15,90 16,80 1
Startlista M45 Vikt
       

Försök

Försök

Försök

Vikt

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Mikael Wallin

-63

Spårvägens FK 6,65 X X 6,65 1
Resultatsammanställning M45
        Grenplacering   Total Total
Namn                                                   Förening Kula Diskus Spjut Slägga Vikt Poäng Placering
  Mikael Wallin

-63

Spårvägens FK 1 1 1 1 1 5 1
Startlista M50 Kula 6 kg
       

Försök

Försök

Försök

Kula

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Torbjörn Persson

-59

Tyresö FK 10,49 10,15 9,89 10,49 1
Startlista M50 Diskus 1,5 kg
       

Försök

Försök

Försök

Diskus

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Torbjörn Persson

-59

Tyresö FK 32,27 31,18 31,41 32,27 1
Startlista M50 Spjut 700 g
       

Försök

Försök

Försök

Spjut

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Torbjörn Persson

-59

Tyresö FK 34,58 33,43 X 34,58 1
Startlista M50 Slägga 6 kg
       

Försök

Försök

Försök

Slägga

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Torbjörn Persson

-59

Tyresö FK 32,39 33,80 X 33,80 1
Startlista M50 Vikt
       

Försök

Försök

Försök

Vikt

 
Namn                                                   Förening 1 2 3 Res. Plac.
  Torbjörn Persson

-59

Tyresö FK 13,06 X 13,56 13,56 1
Resultatsammanställning M50
        Grenplacering   Total Total
Namn                                                   Förening Kula Diskus Spjut Slägga Vikt Poäng Placering
  Torbjörn Persson

-59

Tyresö FK 1 1 1 1 1 5 1