Resultat Sigtunakampen 2008




Resultat Flickor 95

Flickor 95       Medel 800 m Sprint 80 m Längd   Boll 300 g Kula 2 kg poäng
Plac Nr Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac Total–
1 403 Hemström Jennifer S:t Gertrudsskolan 2,37,71 1 11,46 1 4,34 1 35,20 1 11,01 1 5
2 401 Darby Emma Sätunaskolan 3,12,16 6 12,03 2 4,05 2 31,18 3 8,86 3 16
3 404 Jernberg Isabelle Odensalaskolan 2,47,27 2 12,37 4 3,91 3 29,96 5 8,62 5 19
4 405 Nemlander Matilda Ej Sigtuna k:n 3,05,96 5 12,46 5 3,88 4 30,59 4 9,05 2 20
5 580 Hellgren Cilla S:t Persskolan 2,58,36 3 12,07 3 3,80 5 22,15 7 7,98 6 24
6 407 Åsén Camilla Norrbackaskolan 2,58,96 4 13,04 6 3,70 7 34,16 2 7,72 7 26
7 402 Gustafsson Linn Odensalaskolan     13,26 7 3,71 6 27,34 6 8,67 4 23

 

Resultat Flickor 96

Flickor 96       Medel 800 m Sprint 80 m Längd   Boll 300 g Kula 2 kg Total–
Plac Nr Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac poäng
1 413 Nitz Michaela Eddaskolan 2,47,41 1 11,23 1 4,78 1 33,76 1 10,11 1 5
2 408 Hultgren Olivia Josefinaskolan 3,08,78 2 12,81 2 3,61 2 17,19 2 5,66 2 10
3 411 Lindgren Erika Eddaskolan 3,24,40 3 14,50 3 2,98 3 12,16 3 4,21 3 15
4 409 Hofsten,von Carla Råbergsskolan     14,82 4 2,75 4 10,73 4     12

 

Resultat Flickor 97

Flickor 97       Medel 600 m Sprint 60 m Längd   Boll 150 g Kula 2 kg Total– Antal
Plac Nr Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac poäng starter
1 421 Ward Helena S:t Persskolan 2,1374 2 9,42 1 3,98 1 25,67 2 7,91 1 7 5
2 422 Svensson Maria Tingvallaskolan 2,1337 1 9,98 2 3,44 2 34,01 1 6,81 2 8 5
3 415 Gustafson Philippa Eddaskolan 2,3047 3 10,87 3 2,95 3 22,81 3 5,71 3 15 5
4 417 Johansson Martina Råbergsskolan 2,3439 4 11,21 4 2,78 4 15,21 4 5,53 4 20 5
5 416 Strömberg Cecilia Råbergsskolan 2,4199 5 11,27 5 2,77 5 13,73 5 4,40 5 25 5

 

Resultat Flickor 98

Flickor 98       Medel 600 m Sprint 60 m Längd   Boll 150 g Kula 2 kg   Total– Antal
Plac Nr Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac poäng starter
1 435 Möllerström Virve Sätunaskolan 2,08,17 1 9,96 1 3,66 1 15,45 6 5,22 4 13 5
2 426 Lundin Fanny Norrbackaskolan 2,16,26 5 10,38 3 3,56 3 30,37 1 6,34 1 13 5
3 429 Onerhed Amanda Eddaskolan 2,10,04 2 10,43 5 3,22 5 23,16 2 5,25 (5,00) 3 17 5
4 428 Hultgren Maja St:Persskolan 2,12,30 3 10,14 2 3,62 2 17,73 4 4,74 8 19 5
5 432 Darby Cecilia Sätunaskolan 2,14,41 4 10,41 4 3,28 4 22,99 3 5,06 5 20 5
6 425 Zilic Selma Steningeskolan 2,24,35 6 10,92 7 2,86 8 16,51 5 3,68 13 39 5
7 574 Öhman-Slagbrand Josefine S:t Persskolan 2,39,37 9 11,46 9 3,13 6 13,85 8 3,95 10 42 5
8 423 Balasubramaniam Sailajah Centralskolan 3,04,34 12 11,58 10 2,94 7 12,73 9 4,96 6 44 5
9 575 Amen Chantelle Steningeskolan 2,51,27 11 10,79 6 2,54 11 11,37 11 4,84 7 46 5
10 430 Lindberg Fanny Sagaskolan 2,42,75 10 11,44 8 2,72 10 12,36 10 3,79 11 49 5
11 434 Lundqvist Linda Norrbackaskolan 2,33,58 8 12,05 11 2,76 9 7,68 12 3,70 12 52 5
12 431 Sjölander Nathalie Eddaskolan 3,42,35 13 14,59 12 1,62 12 14,57 7 4,31 9 53 5
13 424 Briheim Linnea S:t Persskolan 2,28,67 7             5,25 (5,14) 2 9 2

 

 

Resultat Flickor 99

Flickor 99       Medel 400 m Sprint 60 m Längd   Boll 150 g Kula 2 kg   Total–
Plac Nr Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Res Plac poäng starter
1 582 Jernberg Nora Odensalaskolan 1,20,27 1 10,19 1 3,07 3 16,57 5,13 2 14 5
2 448 Zomi Gracia Råbergsskolan 1,22,97 2 11,15 3 3,35 1 15,47 4,75 4 19 5
3 441 Lundgren Edit Råbergsskolan 1,30,03 4 11,68 11 3,26 2 15,49 4,48 5 30 5
4 439 Hermansson Hanna Odensalaskolan 1,25,50 3 10,93 2 2,74 10 12,16 4,08 7 36 5
5 437 Andersson Elina Norrbackaskolan 1,32,90 7 11,42 8 3,04 4 23,02 3,19 18 38 5
6 446 Schaerlund Alexandra Råbergsskolan 1,38,16 12 12,05 15 2,88 (2,84) 9 21,92 5,54 1 40 5
7 444 Olyel Michelle Norrbackaskolan 1,31,69 6 11,39 6 3,03 5 14,53 3,63 14 42 5
8 583 Haglund Tilda Norrbackaskolan 2,35,45 18 11,39 6 2,89 7 19,19 4,02 8 43 5
9 451 Nordström Maria Sätunaskolan 1,40,54 13 11,86 14 2,16 19 22,84 4,76 3 51 5
10 449 Niemetz Mikaela Norrbackaskolan 1,37,41 11 11,66 10 2,96 6 12,15 3,91 10 52 5
11 440 Larsson Anny Råbergsskolan 1,34,01 8 12,80 19 2,46 15 18,01 4,26 6 53 5
12 436 Boman Wilma Odensalaskolan 1,34,48 9 11,36 5 2,70 11 11,42 3,78 11 54 5
13 438 Hermansson Linnea Odensalaskolan 1,30,43 5 11,56 9 2,51 14 11,99 3,71 12 56 5
14 452 Pettersson Saga Sätunaskolan 1,35,92 10 11,70 12 2,25 18 17,90 3,38 15 61 5
15 579 Blom Sandra Råbergsskolan 1,43,01 14 11,27 4 2,88 (2,85) 8 11,96 3,15 19 62 5
16 442 Nilsson Rebecca Norrbackaskolan 1,46,17 16 12,15 16 2,65 12 13,26 3,68 13 69 5
17 443 Norrman Elin Råbergsskolan 1,43,86 15 12,62 17 2,45 16 15,47 3,27 16 73 5
18 445 Rigvald Matilda Steningenskolan 1,53,48 17 12,65 18 2,29 17 12,57 3,96 9 74 5
19 450 Åstrandt Emmie Råbergsskolan     11,80 13 2,56 13   3,22 17 43 3

 

Resultat Flickor 00-01

Flickor 00–01       Medel 400 m Sprint 60 m Längd   Boll 150 g Kula 2 kg Total–
Plac Nr Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac poäng
1 455 Petersson Wilma Råbergsskolan 1,29,91 1 10,83 1 2,89 1 15,48 2 4,76 1 6
2 454 Hefte Fanny Sätunaskolan 1,33,13 2 11,72 3 2,77 3 16,80 1 4,18 3 12
3 465 Wittberg Julia Steningeskolan 1,40,20 4 11,70 2 2,78 2 10,79 6 4,46 2 16
4 458 Harju Sara Steningeskolan 1,50,42 7 12,00 4 2,37 8 14,10 3 2,89 6 28
5 462 Gustafsson Jonna Sagaskolan 1,35,46 3 12,08 5 2,43 6 9,84 8 2,21 10 32
6 463 Gustafsson Nellie Sagaskolan 1,44,10 5 12,15 6 2,40 7 9,28 10 2,69 8 36
7 540  Bazzi Alexandra (01) Odensalaskolan 1,51,42 8 12,78 10 2,63 5 9,49 9 3,27 5 37
8 460 Skanheim Linda Råbergsskolan 2,05,91 9 12,71 9 2,26 9 13,53 5 2,88 7 39
9 464 Jacobsson Elvira Råbergsskolan 1,46,25 6 12,57 7 2,21 10 10,50 7 2,29 9 39
10 461 Duner Hannah Tingvallaskola     12,67 8 2,69 4     3,49 4 16
11 586 Omanovic Tia Sagaskolan 2,41,04 10         13,82 4     14

 

Resultat Pojkar 95

Pojkar 95     Medel 800 m Sprint 80 m Längd   Boll 300 g Kula 3 kg   Total–
Plac Nr Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac poäng
1 470 Ullberg Milton St:Persskolan 2,45,64 1 12,40 2 4,30 1 36,13 3 7,47(7,10) 1 8
2 466 Janson Philip Sätunaskolan 2,46,40 2 11,80 1 4,09 3 39,90 2 7,47(6,95) 2 10
3 469 Olsson Henrik Råbergsskolan 2,57,57 3 12,66 3 4,15 2 40,62 1 7,02 3 12

 

Resultat Pojkar 96

Pojkar 96     Medel 800 m Sprint 80 m Längd   Boll 300 g Kula 3 kg Total–
Plac Nr Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac poäng
1 471 Arnoldsson Chris Sätunaskolan 3,0798 4 11,93 2 4,18 3 43,87 1 10,20 1 11
2 581 Stertman Edvin Väringaskolan 2,5694 3 12,06 3 4,33 2 38,04 2 7,60 2 12
3 475 Nyberg Simon Steningeskolan 2,5493 1 12,50 4 3,48 5 31,97 5 6,98 3 18
4 474 Nordlander Olle S:t Persskolan 2,5533 2 12,74 5 3,80 4 32,03 3 6,06 4 18
5 472 Lagerborn John Råbergsskolan 3,5779 6 14,18 6 3,01 7 27,44 6 5,47 5 30
6 576 Amin Mahmod Eddaskolan 3,3007 5 14,44 7 3,26 6 16,81 7 4,65 6 31
7 476 Rostmark Marcus Steningeskolan     11,70 1 4,62 1 32,03 3     5

 

Resultat Pojkar 97

Pojkar 97     Medel 600 m Sprint 60 m Längd   Boll 150 g Kula 2 kg   Total–
Plac Nr Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac poäng
1 480 Alftberg Philip Tingvallaskolan 2,05,76 2 9,52 1 4,02 1 38,35 3 7,75 2 9
2 489 Lövdahl Robin Eddaskolan 2,10,17 3 9,96 2 3,49 3 40,69 1 8,02 1 10
3 482 De Bares David Väringaskolan 2,01,72 1 9,96 2 3,77 2 27,78 10 6,35 7 22
4 484 Brännlund Liam Norrbackskolan 2,14,05 7 10,59 7 3,32 4 39,36 2 5,92 11 31
5 492 Nilsson Alexander Steningeskolan 2,14,19 8 10,56 6 3,12 10 34,36 7 7,13 4 35
6 488 Leonardo Lucas Råbergsskolan 2,11,86 4 10,94 11 3,10 11 36,34 6 6,72 5 37
7 486 Harju Johan Steningeskolan 2,25,54 9 11,19 12 3,26 5 38,05 4 6,25 9 39
8 483 Boman Oscar Odensalaskolan 2,13,73 6 10,31 4 3,16 9 18,81 12 6,29 8 39
9 578 Blom Andreas Råbergsskolan 2,12,48 5 10,63 8 3,23 (3,00) 7 30,81 8 5,65 14 42
10 487 Håkansson Adam Sätunaskolan 2,25,54 9 10,73 9 3,19 8 37,42 5 5,89 13 44
11 495 Stenutz Mathias Odensalaskolan 2,28,87 11 10,39 5 2,89 13 24,40 11 5,98 10 50
12 485 Fredriksson Jesper Norrbackskolan 2,37,96 12 11,19 12 3,05 12 30,42 9 5,90 12 57
13 481 Albert Gustav Råbergsskolan 2,43,09 13 11,92 14 2,76 15 14,88 13 5,28 15 70
14 496 Åsbrandt William Råbergsskolan     10,82 10 3,23 (3,05) 6     6,51 6 22
15 490 Malm Robert S:t Gertrudsskolan     20,11 15 2,80 14     7,57 3 32


Resultat Pojkar 98

Pojkar 98     Medel 600 m Sprint 60 m Längd   Boll 150 g Kula 2 kg   Total–
Plac Nr Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac poäng
1 506 Lind Albin Sätunaskolan 2,08,16 4 9,58 1 3,78 1 33,52 6 7,09 3 15
2 510 Rivera Pedro Luis Sagaskolan 2,14,71 6 9,83 2 3,63 2 36,03 3 6,97 4 17
3 514 Wiss Jacob S:t Persskolan 2,06,93 3 10,04 4 3,60 (3,60) 3 37,41 1 6,19 7 18
4 507 Lindgren Kim Sagaskolan 2,16,31 8 10,02 3 3,49 5 35,13 5 7,62 1 22
5 499 Duvert Kevin Norrbackaskolan 2,03,89 1 10,22 7 3,45 6 29,47 9 6,56 5 28
6 497 Björnhall Viking Steningeskolan 2,05,50 2 10,20 6 3,44 7 29,15 10 6,13 8 33
7 505 Landenmark Kristoffer S:t Persskolan 2,17,39 9 10,04 4 3,60 (3,42) 4 26,79 13 5,05 14 44
8 513 Thörn Pontus Steningeskolan 2,13,19 5 10,57 9 3,28 9 30,49 7 4,97 15 45
9 500 Ekfeldt Oskar Steningeskolan 2,22,65 11 10,89 13 2,85 13 35,99 4 6,52 6 47
10 501 Flink Johan Väringaskolan 2,14,98 7 11,19 17 2,84 14 28,66 11 7,14 2 51
11 509 Gustavsson Gustaf St:persskolan 2,27,71 15 11,03 14 3,12 11 37,15 2 6,00 9 51
12 518 Andersson Landin Marcus Råbergsskolan 2,22,24 10 10,69 11 2,96 12 27,63 12 5,94 10 55
13 502 Harryzon August S:t Persskolan 2,25,51 14 10,61 10 3,27 10 30,13 8 4,90 16 58
14 517 Camaj David Sätunaskolan 2,23,85 12 11,09 15 2,81 15 24,73 17 5,47 13 72
15 508 Mardunovich Daniel Centralskolan 2,36,41 17 10,73 12 2,65 17 16,86 20 5,65 11 77
16 516 Svärd Oscar S.t Persskolan 2,31,51 16 11,27 18 2,70 16 24,92 16 5,56 12 78
17 511 Rostmark Jacob Steningeskolan 2,24,70 13 11,13 16 2,45 19 20,09 19 4,04 18 85
18 512 Stenutz Andreas Odensalaskolan 2,52,22 19 12,74 20 2,25 20 22,05 18 4,20 17 94
19 504 Khan Muhammad Sagaskolan 2,52,14 18 12,92 21 1,93 21 12,22 21 3,32 19 100
20 515 De Barès Markus Väringaskolan     10,44 8 3,29 8 25,08 14   30
21 503 Hofsten,von Hugo Råbergsskolan     12,32 19 2,63 18 25,05 15   52


Resultat Pojkar 99

Pojkar 99     Medel 400 m Sprint 60 m Längd   Boll 150 g Kula 2 kg   Total–
Plac Nr Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac poäng
1 520 Eriksson Anton Steningeskolan 1,23,76 1 10,59 1 3,10 2 23,18 5 5,32 4 13
2 521 Holmberg Philip Sätunaskolan 1,27,14 2 10,81 2 3,23 1 24,87 2 4,39 7 14
3 535 Wegersjö Niklas Steningeskolan 1,29,22 4 11,13 5 2,87 6 27,86 1 6,03 1 17
4 523 Lindskoog Anton Norrbackaskolan 1,27,16 3 11,55 7 3,00 3 24,70 3 4,99 6 22
5 534 Tigerström Fredrik Skepptunaskola 1,29,84 5 10,85 3 2,99 4 18,99 11 5,00 5 28
6 525 Lundmark Jonatan Sätunaskolan 1,31,47 6 11,22 6 2,90 5 18,69 12 4,37 8 37
7 537 Wesslund Birk Centralskolan 1,32,69 7 10,90 4 2,74 8 22,45 7 3,76 13 39
8 536 Wennberg Tim Råbergsskolan 1,33,34 8 12,04 8 2,76 7 22,69 6 4,09 10 39
9 528 Nord Alexander Steningeskolan 1,34,36 9 12,59 10 2,55 9 23,79 4 4,13 9 41
10 524 Lindqvist William Odensalaskolan 1,40,68 12 12,60 11 2,23 14 16,85 14 5,44 3 54
11 538 Wandi Mahdi Steningeskolan 2,12,64 16 14,41 16 2,26 13 21,95 8 5,95 2 55
12 532 Ström Dexter Skepptunaskola 1,38,11 10 12,20 9 2,03 15 21,08 9 3,95 12 55
13 529 Nrecaj Denis Sagaskolan 1,38,35 11 13,10 14 2,40 11 19,17 10 4,07 11 57
14 584 Eriksson Blom Anton Rävstaskolan 1,49,79 13 13,05 13 2,45 10 18,18 13 3,72 14 63
15 530 Pettersson Linus Sätunaskolan 1,57,34 15 12,95 12 2,38 12 10,75 16 3,70 15 70
16 531 Rigvald Jonatan Steningeskolan 1,54,83 14 13,38 15 1,94 16 12,37 15 3,28 16 76


Resultat Pojkar 00-01

Pojkar 00–01     Medel 400 m Sprint 60 m Längd   Boll 150 g Kula 2 kg   Total–
Plac Nr Namn   Skola Tid Plac Tid Plac Res Plac Res Plac Res Plac poäng
1 548 Gustavson Oscar St:Persskolan 1,32,09 2 11,91 10 2,72 4 20,86 7 4,72 4 27
2 564 Alftberg William Tingvallaskolan 1,39,83 14 11,18 1 2,70 5 22,64 5 4,15 10 35
3 571 Höglund Alexander Väringaskolan 1,35,69 9 11,75 9 2,81 2 18,67 14 5,02 2 36
4 552 Svahn Jonatan St:Persskolan 1,32,88 3 11,69 6 2,65 7 17,95 17 4,76 3 36
5 585 Samskog Elis St:Persskolan 1,33,51 4 11,72 8 2,90 1 18,92 13 4,10 (3,32) 12 38
6 544 Möllerström Adrian (01) Sätunaskolan 1,31,05 1 11,62 5 2,69 6 19,59 10 3,13 27 49
7 561 Kjellander Hugo St:Persskolan 1,33,52 5 11,60 3 2,31(2,27) 20 16,18 21 4,57 5 54
8 560 Madsen Pontus (01) Råbergsskolan 1,35,48 7 11,37 2 2,61 8 17,43 20 3,72 18 55
9 573 Lagerqvist Kalla Anton (01) Råbergsskolan 1,35,58 8 12,20 14 2,74 3 18,66 15 3,82 15 55
10 541 Hefte Kim Sätunaskolan 1,34,37 6 13,27 28 2,58 9 19,43 12 5,36 1 56
11 539 Lindqvist Joel (01) Centralskolan 1,37,24 10 12,49 15 2,54 10 21,43 6 3,62 20 61
12 563 Richert Emil Råbergsskolan 1,46,67 22 12,04 12 2,26 22 25,77 1 4,34 8 65
13 554 Brännström Marcus Råbergsskolan 1,38,62 12 12,62 19 2,40 14 20,63 8 4,00 14 67
14 549 Andersson Petter Norrbackaskolan 1,51,37 25 12,72 20 2,33 18 24,45 2 4,39 6 71
15 557 Johansson Isak Steningeskolan 1,44,60 19 11,69 6 2,35 17 19,45 11 3,57 21 74
16 547 Fornander David St: Persskolan 1,43,01 17 11,60 3 2,32 19 14,81 26 3,69 19 84
17 542 Lindqvist Ludvig (01) Odensalaskolan 1,45,42 20 12,50 16 2,44 12 13,67 28 4,17 9 85
18 551 Lundqvist Linus Sätunaskolan 1,48,32 23 12,78 21 2,14 25 22,87 4 4,01 13 86
19 562 Holmberg William Sätunaskolan 1,39,67 13 12,54 17 2,38 16 12,96 29 4,10 (4,06) 11 86
20 568 Lagerborn Scott Råbergsskolan 1,56,56 29 13,02 24 1,89 30 24,17 3 4,36 7 93
21 555 Duvert Theodor (01) Norrbackaskolan 1,38,30 11 12,03 11 1,85 31 17,55 19 3,49 22 94
22 556 Wegersjö Markus (01) Steningeskolan 1,41,78 16 13,06 25 2,04 28 20,47 9 3,79 17 95
23 558 Härås Dennis St:Persskolan 1,43,52 18 12,61 18 2,46 11 15,90 22 3,35 26 95
24 572 Leonardo Isac (01) Råbergsskolan 1,40,47 15 13,16 26 2,15 24 18,17 16 3,37 25 106
25 566 Hansson Oscar (01) Tingvallaskolan 1,51,81 26 12,96 23 2,18 23 15,64 23 3,81 16 111
26 570 Söderberg Timmie Råbergsskolan 1,46,54 21 13,76 29 2,10 27 17,94 18 3,39 24 119
27 569 Eriksson Blom Albin (01) Rävstaskolan 1,54,83 27 13,26 27 2,39 15 14,59 27 2,62 29 125
28 553 Wennberg Isac (01) Råbergsskolan 1,55,05 28 13,97 30 2,31(2,10) 21 15,06 25 3,40 23 127
29 559 Lundhagen Joel St:Persskolan 1,49,85 24 12,90 22 1,98 29 6,03 31 3,12 28 134
30 550 Wallin Felix (01) Råbergsskolan 1,56,59 30 14,00 31 2,13 26 10,66 30 2,43 30 147
31 567 Åsbrandt Max (01) Råbergsskolan     12,11 13 2,42 13 15,40 24     50